ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Тарас Кремінь - [ 2006.12.14 21:23 ]
    * * *
    Золотавовечірні озвуться дощі
    І поріжуть метал островів передніччя.
    Закривавлений лист упаде на обличчя
    У прощальній жалобі в осінній душі.

    Озирнеться і ніж, й у калюжі впаде.
    В міріаді оцій – океани свічада.
    Металевий той дощ буде ніччю звучати
    Й коли місяць блідий до води підійде?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  2. Тарас Кремінь - [ 2006.12.14 21:30 ]
    УЗОРИ ЖИТТЯ
    дібрала якісні нитки
    підрахувала їх необхідну кількість
    пригадала узори за якими будемо жити
    і все задля того аби був гарний светр
    можливо що й вишита сорочка
    тільки чому мені й досі пригадується мить
    коли ти одягла мені своїми натрудженими руками
    уперше стало так затишно і моторошно
    чи це справді усе це для мене?


    Рейтинги: Народний 5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  3. Тарас Кремінь - [ 2006.12.14 21:07 ]
    * * *
    Я жив тоді – краплина на стеблі,
    Де сніг Карпат – в полоні кришталевім.
    Вона – із грані й подиху землі.
    Сади довкола – вічні акварелі.

    Мій сніг Карпат – краплина у руці.
    Твоє ім’я – потоки і заграви.
    Чи буду я зі сріблом хмари цим
    Твоя краплина, що вколише трави?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  4. Тарас Кремінь - [ 2006.12.14 21:18 ]
    * * *
    На брюках неба – пояси доріг:
    Літак зі срібним попелом на крилах.
    Весна прийшла й пелюсткою згоріла
    Як тіло ранку. Як прощальний сніг.

    Якщо колись до тебе не прийду
    І не торкнуся крилець стоголосо, -
    Забуду я зволожене волосся,
    Пір’їни рук на вранішнім льоту.

    Мої дороги - за дощем доріг:
    Крилом своїм торкнися металевих.
    У ніг твоїх поснули мужні леви.
    А мій літак - пелюсткою до ніг.


    Рейтинги: Народний 5.18 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (3)


  5. Вікторія Листопадська - [ 2006.12.14 20:56 ]
    К
    Ти малюєш на вікні
    Мій настрій усміхом весняним.
    А вітер наспівує пісні,
    Такі смішні, солодкі й п’яні.
    Хтось загубився у своїх думках,
    Хтось думає про вічність світу.
    А день купається у снах,
    А ніч сміється так відверто.
    Стирає межі почуттів
    Бурхливе море хвилею своєю.
    Й бажання диких відчутів
    Так заховалося під тихою зорею.
    І мить запуталась в волоссі -
    Згубилася вона у снах,
    Сховалась мрія у колоссі,
    Щоби не плутатись в думках.
    Лиш усміх, мальований тобою,
    Огортає радістю в печаль,
    І гріє серденько зимою,
    Й стирає мій вчорашній жаль.


    Рейтинги: Народний -- (4.9) | "Майстерень" -- (4.94)
    Прокоментувати:


  6. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.14 18:05 ]
    вулиця
    цеглинка тулить до цеглинки
    з обвітреним лицем будинки
    сальсує листя карнавал
    то осінь пронеслась учвал
    пісок усе пісок і порох
    і листя під ногами ворох
    і банди псів шукають сук
    гітари тихий тихий звук
    світить кому гітарні рани
    і сумно тут без Адріани
    від пива просихає тара
    і замовка моя гітара
    іду по вулиці самотній
    то й що коли в бандані модній
    кому світить бандери рани
    коли нема тут Адріани
    гірка була сьогодні кава
    загусла в горлі чорна лава
    солона ніч прогірклий ранок
    гітару чуєш Адріано?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" 5 (4.92)
    Коментарі: (7)


  7. Володимир Мельник - [ 2006.12.14 17:36 ]
    ***
    Я після себе певно щось залишу,
    Можливо слід у небі, може тишу,
    Чи просто кола в дзеркалі ріки,
    Чи попрощаюсь помахом руки
    І більш нічого не лишу на згадку.
    (Візьму з собою і візитну картку
    Душі своєї, й серця телефон...)
    Натисну "стоп" - старий магнітофон
    Помре раптово на високій ноті,
    Динаміки затихнуть у скорботі;
    Й лиш у вхідних заржавілих дверей
    Тихенький плач почується з грудей.

    14.12.2006


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.18) | "Майстерень" 5 (5.11)
    Коментарі: (3)


  8. Володимир Мельник - [ 2006.12.14 17:00 ]
    ***
    Побачив правду,ту,яку шукав роками
    І відсахнувся...Ні, це не вона!
    До неї бридко доторкнутися руками,-
    Якась змертвіла зверху і до дна.

    А інші її хвалять і голублять,
    Та щиро так, що за версту смердить.
    І, мабуть, поцілують і полюблять...
    А я її не можу полюбить!

    17.03.2005


    Рейтинги: Народний 5 (5.18) | "Майстерень" 5 (5.11)
    Коментарі: (2)


  9. Володимир Мельник - [ 2006.12.14 17:06 ]
    ***
    Це не перина з пуху,піря,вати,
    Це не промінчик сонця у вікні.
    То є брудний асфальт утрати
    Зі сріблом сліз на чорнім полотні.


    Рейтинги: Народний 4 (5.18) | "Майстерень" 4 (5.11)
    Прокоментувати:


  10. Ігор Петровець - [ 2006.12.14 17:58 ]
    Сьогоднішній день
    Твій голос знов у далині,
    Його я чую, а ти ні,
    Бо ти згубилася нажаль,
    Залишила мені печаль.

    Я день за днем дивлюсь у очі,
    Бо відповідь побачить хочу,
    Яка в мені розбила горе,
    А серце затопило море...

    І тут останній день минав,
    Тоді себе в тобі сховав,
    І стала ти немов кришталь,
    Неси мене моя печаль...


    Рейтинги: Народний 4 (4.79) | "Майстерень" 4 (4.72)
    Коментарі: (1)


  11. Тарас Кремінь - [ 2006.12.14 16:14 ]
    РЕАЛІЇ
    неймовірно уявити світ
    у якому зникають фарби
    безглуздо будувати хату
    з вікнами не в садок
    опинитися далеко за виднокраєм
    і не стати щасливим
    затамувала подих крапля
    падаючи на твою щоку



    Рейтинги: Народний 5.42 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (10)


  12. Сергій Череп - [ 2006.12.14 16:01 ]
    Пам`ятна ферма
    Прокидайся дівчино,
    Розчеши свої коси,
    Хай обличчя умиють
    Літні вранішні роси.

    Краплі сперми моєї,
    Що засохли на тілі,
    В зайцях сонця завмерли
    Ніби родимки білі.

    Ех, як добре прокинутись
    Поруч з файною пані,
    З якою вовтузились,
    Потопали в коханні.

    Займались любов`ю,
    На свіжому сіні.
    Під запах природній,
    Під звуки тваринні…

    Я був там недавно.
    Вже нема тої ферми.
    Моє тіло й душа,
    Пригадали, й завмерли.
    11.10.2005


    Рейтинги: Народний 3 (4.36) | "Майстерень" 3 (4.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати: | "Пошло, про любов"


  13. Володимир Ляшкевич - [ 2006.12.14 14:22 ]
    «Аzzurro», вільне трактування Adriano Celentano
    І
    Важко, вертаючи додому
    під самий ранок,
    знайти слова.

    Важко, викліпуючи втому,
    шукати гроші,
    яких нема.

    І відчувати як судомить
    тремтячі пальці
    сосок дзвінка...

    Я прошу
    тебе, кохана, о не злися -
    на серці туга!
    Я прошу
    тебе, кохана, усміхнися -
    у всіх так бува!

    Не хочеш
    аби я з горя застрелився,
    аби нагло вмер?!
    Відкрий же
    скоріше двері
    і не питай де був я дотепер!

    II
    О, поглядаючи на мене
    безжальним зором
    кохана знай.

    Я повертаюся до тебе,
    і за для тебе,
    але вважай -

    в разі якщо не впустиш зараз
    я піду ще раз,
    і ще не раз.

    Я прошу
    тебе, кохана, не журися -
    на серці туга.
    Я прошу
    тебе, кохана, усміхнися -
    у всіх так бува.

    Не хочеш
    аби я в горі утопився,
    аби нагло вмер?!
    Відкрий же
    скоріше двері
    і не питай де був я дотепер...


    2000


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (3) | "Пісня у виконанні Адріано Челентано"


  14. Олександр Ітешко - [ 2006.12.14 13:05 ]
    Так добре…
    Тепла ванна
    Зимній вечір
    "Це ти кохана?"
    Цілуєш плечі.

    "Іди до мене,
    Води не бійся,
    Одежа висохне."
    Сміємся…

    Холодна постіль,
    Пекучий подих,
    Умить палає,
    Коханням чистим.

    Злились докупи,
    Смакує тіло.
    Цілунки всюди.
    Ласкаво-ніжно.

    Спітнілі вікна,
    Щасливі двоє,
    Лежать в обіймах.
    Так добре…


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Коментарі: (3)


  15. Захар Мозок - [ 2006.12.14 12:07 ]
    тій, що танцює зі смертю
    о, прекрасна і дивна сеньйоро!
    щем і біль оповив моє серце.
    ти танцюєш, легка і прозора,
    вальс останній у парі зі смертю.

    ти побачила зернятко правди,
    і тепер не забудеш ніколи
    рухи страшного вічного танго,
    танку з запахом матіоли.

    ах, прозора моя сеньйорито!
    на губах грає болісний усміх
    в інший вимір ворота відкриті
    із цієї самотньої пустки.

    ти не гнешся, пливеш гонорово
    і метелик спідниці яскріє...
    тож танцюй, не збивайся, сеньйоро -
    не пробачить помилки надія!

    тож танцюй - із собою в двобої! -
    повна грації дикої лані...
    а давай утечемо з тобою
    від холодної смерті - в кохання?

    звук гітари як бій сердечний
    сила духу спиняє сльози...
    я подам тобі руку гречно
    ми підем вдалечінь - крізь грози...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.15) | Самооцінка 6
    Коментарі: (4)


  16. Євген Ковальчук-Ожго - [ 2006.12.14 10:24 ]
    *****
    Якими словами, якими забутими текстами
    Мені відправляли «за спокій», мене відправляли на силос.
    Слів глупа, сумна кібернетика сексом і секстами
    Продовжує сухо поститись, проситись на стилос.


    Якими ділами, якими безмежними вчинками
    Рантьє із кісток поцінує… мене зацілує косою?
    І винно-музичними, повними квартами, квінтами
    Вже інші ввійдуть у конфлікти з самими собою.

    14.12. 2006 р.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  17. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.14 10:11 ]
    сальса
    сеньйорито рвіть сукню для вальсу
    ми із вами станцюємо сальсу
    хочу вам помогти сеньйорито
    явить небові місячність скриту
    сеньйорито моя сеньйорито

    і тріпочуть ледь шкіра та пальці
    горимо у небаченій сальсі
    пелюстки розкрива орхідея
    сеньйорито не знаєте де я
    танцювать непогана ідея

    сеньйорито моя сеньйорито
    пелюстками цілунками вкрита
    я люблю тебе рвійно і ревно
    доки сонця не видно самбреро
    догорає прозоре пареро


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.21) | "Майстерень" 5 (4.92)
    Коментарі: (7)


  18. Фешак Адріана - [ 2006.12.14 09:08 ]
    я - вулиця
    сама
    чужа
    холодна
    і байдужа
    безлюдна вулиця у місті без імен
    де кожен крок -
    занурення в калюжу
    якісно свіжих і нових проблем
    самотня вулиця
    сліпий ліхтар і пляма
    класично гостре і розбите скло
    я вчора саме тут прийшла
    до тями
    і саме тут моє найглибше дно
    мій тихий світ
    порепаний в знемозі
    порізаний ущент гострим ножем
    я - просто вулиця
    у когось по дорозі
    я - просто вулиця у місті без імен


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.23) | "Майстерень" 5.5 (5.07)
    Коментарі: (14) | ""


  19. Мирослава Меленчук - [ 2006.12.14 09:13 ]
    ***
    Танцювати на вістрі ножа.
    Танцювати під дулом у спину...
    Та чи зброї? Життя – людожать.
    Ти людина? – Тоді ти загинеш...

    Обирай собі танець, а ні –
    Оберуть і без тебе. Не думай.
    Танцю-радості й танцю-війні –
    Всім готовлені смерті парфуми.

    Ми приречені на полонез,
    Котильйон, алеман, а чи танго,
    Щоб в останньому па до небес
    Відлетіти рожевим світанком.

    Чи пізнати розпечений крик
    За погрішні свої злодіяння,
    І під марш похоронних музик
    Крок в нікуди зробити останній.

    Усміхнися! Різниці нема...
    Вище голову! Випрями плечі!
    Протанцюй все життя жартома,
    Доки Хтось не покличе на втечу.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (13)


  20. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.14 09:11 ]
    ***
    бандеру ріжем на бандани
    сідлаєм збуджені банани
    ш'єм на ніч із бандан бандеру
    і ковдрою легке пареро
    горять із топів команданте
    розпочинаєм ніч анданте
    зорять над пляжем секунданти
    солоні ми солодка фанта
    люблю тебе моя інфанта
    порізав ногу в зорях ранок
    бандану наклади на рану
    бандеру неба ділять очі
    солодкі ми солоні ночі


    Рейтинги: Народний 4.83 (5.21) | "Майстерень" 5 (4.92)
    Коментарі: (9)


  21. Віталій Шуркало - [ 2006.12.14 00:08 ]
    ***
    Воскресни, янголе біленький!
    Розправиш крильця помаленьку,
    Обличчям сонечко наллєш,
    Свою любов іще знайдеш...
    І заблистять зірками свічі,
    Засяє посміх на обличчі,
    Серденько битися помчить
    І все погане замовчить!
    Помолюсь, горенько, за тебе,
    Не в упокій, то без потреби,
    Щоби жила медово й красно...
    Не блідни, янголе, й не гасни!


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (5)


  22. Корнієнко Катерина - [ 2006.12.13 23:56 ]
    Люблю
    Люблю з природою віч-на-віч самоту,
    У хмарах небо, сповнене дощу,
    І першу чисту крапельку-сльозу
    Тремтячу у долоні як несу...
    Люблю спостерігати в небі зорі,
    Перлинки, вшиті в простір, нерухомі,
    Згасаючи під сонечком поволі
    Ховають від очей свою красу...
    Спинити час у спогадах люблю,
    Бо шлях вони в минуле відкривають
    І миле личко переді мною являють,
    А личко те понад усе люблю!


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Коментарі: (2)


  23. Корнієнко Катерина - [ 2006.12.13 23:36 ]
    ***
    Ніжні цілунки кохання дарує закоханим,
    Ніжні обійми любов готує закоханим,
    Ніжні слова з ніжних вустоньок сипляться,
    Ніжно у вічі кохані закохані дивляться;
    Ніжністю співи у серці коханому живляться,
    Ніжністю справжнє кохання вовік не насититься.


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Прокоментувати:


  24. Ірина Пиріг - [ 2006.12.13 22:50 ]
    ***
    Тебе любити просто. Наче дихати.
    Ведеш до серця лінію пряму.
    І плаче воском на прощання лихо. Ти
    береш мене за руку... І чому
    стихає дощ, коли Ти поряд ? Відстані,
    що креслить час небесним олівцем,
    такі немилосердні і розхристані,
    коли далеко Ти...І сонячним лицем
    всміхаються світанки, що народжені
    Любов’ю Ночі від Любові Дня.
    Сьогодні хмари білі та скуйовджені.
    Сьогодні вітер щастя доганяв...
    Догнав його, приніс в торбинці з вузликом.
    Тепер воно нікуди не втече
    і світить золотистим теплим вугликом,
    коли схиляюсь на Твоє плече.

    25 листопада”06



    Рейтинги: Народний 5.7 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (31)


  25. Фешак Адріана - [ 2006.12.13 18:53 ]
    Юрію Лазірко
    вірш схожий на батарею
    засИдівся в серці мому
    по клаптиках його клею
    породжую тільки втому
    вірш схожий на калорифер
    гаряче палке представлення
    залишиться в світі літер
    бо грошей нема на опалення


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (6) | ""


  26. Мрія Весна - [ 2006.12.13 18:45 ]
    ТИ
    Залишок осіннього тепла,
    Ніжність не потрачена на вітер –
    Все тобі… Для тебе віддала
    І душа вогненним сонцем світить.

    Лиш для тебе зорепад думок.
    В небокрай летять жагучі мрії…
    Відчинив незайманий замок,
    Випустив на волю всі надії.

    Ти в моїй душі і повсякдень
    Пестиш сподівання поцілунком,
    Вогнище усіх моїх натхнень –
    ТИ в житті найкращим є дарунком.
    13.12.06



    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (3)


  27. Мрія Весна - [ 2006.12.13 18:59 ]
    Не просто
    Мене утримати не просто –
    Я знаю… Ти мене прости…
    Мені й самій від того млосно…
    Злітаю знов до висоти.

    Я - твоя мрія, я - бажання,
    Ще - подих вітру, щастя мить.
    Ти не утримаєш жаданням –
    В найвищий пік вона летить.

    Бо мрія – то уже не мрія,
    Коли ти дотягнутись зміг...
    Лишається одна надія –
    Торкнутись, як розтане сніг…



    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Прокоментувати:


  28. Фешак Адріана - [ 2006.12.13 18:11 ]
    таки померла
    помолися
    свічку запали
    зроби вигляд схожий на страждання
    я померла
    вчора уночі
    не сягнувши справжності кохання
    доторкнися
    помахом крила
    я вже ангел може буду завтра
    я ніколи
    дійсно не жила
    лиш вдавала
    це остання втрата




    Рейтинги: Народний 5.33 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (2) | ""


  29. Фешак Адріана - [ 2006.12.13 17:08 ]
    здишу
    до нестерпності кроки
    розгризають священну тишу
    я навпохабць знімаю вроки
    ні для кого помітно
    ...здишу
    і біліють хрести на клумбах
    і висока врожайність болю
    ти охрестиш цю ніч, як "Сумно"
    покидаючи поле бою



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (7) | ""


  30. Володимир Мельник - [ 2006.12.13 17:49 ]
    ***
    Я на плечі твоєму малював весну-
    Зажурену, самотню, не кохану,
    Із піснею в очах проте німу,
    Ображену до сліз, тендітну панну.

    Я залишав в твоїх очах печаль,
    Дзеркальний блиск розбитий у долонях,
    Солоним сріблом виткану вуаль,
    І біль пекучу, що живе у скронях.

    Останній раз я цілував в уста,
    Як злодій крав солодкий поцілунок,
    Пянів востаннє, випиваючи до дна,
    Французький з гіркотою ніжний трунок.

    Я відпускав тебе зі своїх рук.
    Це так жорстоко...-Сам же різав крила,
    І сам стрілу вложив у пружний лук,
    І вбити хочу.Мушу!..та несила.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.18) | "Майстерень" 5 (5.11)
    Коментарі: (8)


  31. Захар Мозок - [ 2006.12.13 17:27 ]
    ворогам
    ти ховаєшся за псевдонімами
    і боїшся сказти уголос,
    що ти мату співець анонімний
    що духовності - ні на волос

    твій нонконформізм - тільки маска,
    що ницість духовну ховає.
    мені вже давно стало ясно,
    що мозку у тебе немає.

    ти ворог собі, не народу
    народ не обманеш набором
    незв'язаних слів. погоду
    не зробиш, наклавши з прибором


    Рейтинги: Народний 5 (5.2) | "Майстерень" 5 (5.15) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  32. Володимир Мельник - [ 2006.12.13 17:04 ]
    ***
    Я написав поему про кохання.
    Вона вмістилася, на диво, в кілька слів:
    "Привіт","Кохаю","Вибач" і "ридання"...
    І так завжди в безмежностях світів.



    Рейтинги: Народний 4.75 (5.18) | "Майстерень" 5 (5.11)
    Коментарі: (6)


  33. Захар Мозок - [ 2006.12.13 16:27 ]
    * * *
    чому життя маленьку мить триває,
    лиш мент один з народження до смерті?
    чому так болісно горить вогонь у серці
    коли воно безпам'ятно кохає?

    чому душа так високо літає
    а тіло б'ється з бідами у герці?
    натхнення й ницість борються у серці
    і споконвіку виходу немає.

    та марна справа - турбувати бога
    питаннями одвічними оцими
    не дочекаєшся на відповідь від нього

    лише з роками біль душі відлине,
    і ти уже збираєшся в дорогу
    у край, де море вічності спокійне...


    Рейтинги: Народний 5 (5.2) | "Майстерень" 5 (5.15) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  34. Віталій Круглов - [ 2006.12.13 16:23 ]
    ***
    Без тіла, як без простору – на цвях
    почеплять душу, і дощити в борг
    почне гучна експресія звитяг.
    Зупинка тіла станцією “морг”.
    І моря по коліна – не замало,
    де мама миє раму і ромале
    не знають римське право, хоч шаманом,
    є іноді їх баро, як рибалить
    в кишенях і коморах. Це життя,
    таке до ост огидності смішне.
    Коли б од неба крихітку відтяв,
    отямився б із тими, хто іже.
    Без долі, без родини, без надій,
    цінителем видихувати крик.
    Гравець без гри. Хильнув би по-одній,
    допоки світ рядном ще не покрив.
    А потім, знай – без простору й хрестів
    повзтиме мій метелик-душогубець
    у снах, які на волю відпустив
    цілунок незабутній... Де я буду?..


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (2)


  35. Сергій Череп - [ 2006.12.13 15:14 ]
    Такая любов 2
    ЇЇ любов заставляє,
    Його плакати кров`ю!
    Про біль він благає,
    Є для нього любов`ю.

    Цілунок та ляпас,
    І ремінь по спині.
    Закінчиться свято,
    О другій годині.

    На роботу вранці,
    Господиня зірветься.
    І серденько рабське,
    Повільніше бьється.
    13.04.2004


    Рейтинги: Народний 4 (4.36) | "Майстерень" 4 (4.5) | Самооцінка 4
    Коментарі: (4) | "Пошло, про любов"


  36. Наталія Лазука - [ 2006.12.13 15:57 ]
    * * *
    Не відомо, чи завтра випаде сніг.
    Не відомо, чи ти насправді відвертий.
    Нині грудень такий, як затаєний гріх.
    І повітря у місті чуже і сперте.
    Ще не знати, чи буде день, як усі.
    Ще не знати, чи ми. Теплішають зими.
    Вже планета не та, хоч на тій же осі.
    І напевно не варто нам бути злими.
    Пізнаємо усе, крім нас, уперто.
    В цім шаленстві епоха збивається з ніг...
    Я не вірю, що ти сьогодні відвертий.
    Я не вірю, що завтра випаде сніг.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Коментарі: (1)


  37. Наталія Лазука - [ 2006.12.13 14:07 ]
    * * *
    Терпець увірвався і тихо полинуло листя.
    Жовтень ледачий посунувся далі на захід.
    Короткометражна осінь в Тернополі висне.
    Час спецефектів. Порви пережитого лахи.
    Тобі вже не дивно, що осінь розбризкує слину.
    В сумці помада і кілька маленьких каштанів.
    Тобі це не вперше. Вітер нахукав у спину.
    По капелюшку впізнаєш удачу жадану.
    Тепер залишилось віддати позичене щастя.
    Під каблучками видзвонює срібло. І поспіх
    Життя підганяє. Ці кадри знайомі. І кастинг...
    Про це ти читала. В якомусь журналі про успіх.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (8)


  38. Наталія Лазука - [ 2006.12.13 14:08 ]
    * * *
    Тобі не видно. Тобі не чути
    Мене. І сліпне холодне місто.
    І місить лютий
    Тягуче тісто.

    Мені не треба. Мені не смішно.
    І я не хочу такого хліба.
    Дрібки у ліжку.
    Все добре ніби.

    Тобі не варто. Тобі не сумно
    Тепер мовчати в куті глухому.
    Ти довго думав.
    Піду додому.

    Мені незвично, мені вже гірко.
    Зима окреслить наступне коло,
    Розлуки мірку.
    І нам вже - голо.


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Прокоментувати:


  39. Мрія Весна - [ 2006.12.13 14:08 ]
    ?!? :)
    Не боїшся ти торкнутись сонця?
    Та воно ж спалить тебе до тла…
    Бо вогонь його – не як в віконці –
    То ж чи варта цього мить одна?!? :)




    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (5)


  40. Наталія Лазука - [ 2006.12.13 14:16 ]
    * * *
    В кімнаті маленька ялинка і жінка маленька
    Чекає на диво, що станеться нині чи завтра.
    З роками не вірить нікому. І сушить опеньки.
    Їх армія в кухні пнеться щосили на варту.
    За келихом свічка танцює, висвічує щастям.
    І хтось за порогом зненацька розсипав удачу.
    Кому позбирати коралі сьогодні удасться,
    А хто вибирає для себе лишитись ледачим.
    І жінка маленька рахує перлини уперто.
    Струнка танцівниця вимощує рухами долю
    На сцені кімнатній. Жонглює падінням і злетом,
    І все, як належить - вже є і до хліба, і солі.
    Й до неба ще трохи. Рецепти відступлять Сократу.
    В повітрі духмяно. Так пахне солодка кориця.
    Той присмак незвичний лишився в тарілці салату.
    І жінці ялинка напевне під ранок насниться.


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Прокоментувати:


  41. Володимир Чернишенко - [ 2006.12.13 14:30 ]
    THE BONNIE LAD THAT'S FAR AWA (R.Burns, переклад)
    Чому не посміхаюся,
    Від чого чуюсь хворою?
    Тому, що зачекалася
    На того, що за горами.

    Не осені тужні дощі
    Обсіли мене зморами,
    Лиш тільки туга у душі
    За тим, що десь за горами.

    Він дарував мені стрічки
    І ніби ще учора ми
    Були, мов двоє потічків,
    Тепер закуті горами.

    Татуньо гонить за поріг,
    А подруги розмовами
    Мене картають за мій гріх
    Із тим, що десь за горами.

    Але весна вдихне життя
    У зимнє поруйновище,
    Народиться моє дитя
    З очима, як у того, що...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" 5.5 (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  42. Сергій Череп - [ 2006.12.13 12:19 ]
    Історія одного б/в презерватива
    Ви не повірите, шановні,
    З асфальту я до Вас кажу.
    Ви не повірите мені!
    Та я Вам правду, розкажу.

    Я є початок і кінець!
    Я там бував, де Вам не бути.
    Я йшов із Вами під вінець,
    І в спальні скрип мій було чути.

    Я є майбутнє і минуле!
    І не одне в мені життя.
    Я Вашу доню чи синулю,
    Забрав з собою в небуття.

    Я щира радість, біль розлуки,
    Оргазму свідок, лише мить, –
    І ось людські, тремтячі руки,
    І голос чути: Хай летить!

    Я б полетів. Давайте крила!
    Та пізно вже. І ось лежу…
    Ви вже спите. Спить Ваша мила.
    Я ж Вашу радість, бережу.
    07.05.2006


    Рейтинги: Народний 4 (4.36) | "Майстерень" 4 (4.5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4) | "Пошло, про любов"


  43. Ірина Федорович - [ 2006.12.13 11:30 ]
    Мости
    Щоночі я палю мости -
    В минуле вороття не хочу,
    Та вранці знов цілі вони
    Й плетусь назад я неохоче.
    Яку злу силу нездоланну
    Минуле містить у собі,
    Що мою душу безталанну
    Віддало в пазурі журбі?
    Казав хтось, що лікує час,
    Й можливо комусь пощастило,
    І він його від пастки спас,
    Минуле що в собі містило.
    Чому ж цей лікар не рятує
    Мене, від спогадів гірких,
    Чи ж він благань моїх не чує,
    Що линуть із грудей слабких?
    Та я минулому не здамся,
    І знов спалю усі мости,
    Його навітам не піддамся,
    Й згорять колись ущент вони!


    Рейтинги: Народний 5 (4.78) | "Майстерень" 5 (4.73)
    Коментарі: (2)


  44. Ірина Федорович - [ 2006.12.13 11:43 ]
    Танок
    Танок сталевих двох рапір
    Кривавий віщував банкет -
    Скріпив зі Смертю договір
    Безумний той дует.
    Кохання чи ненависть їх
    Один до одного штовхали,
    Було то благо, а чи гріх -
    Вони це приховали.
    Вони розходились й зближались,
    Зплітались на єдину мить,
    Обійми раптом розривались,
    Та поновлялись вмить.
    Й, здавалося кінця не буде
    Шаленим їхнім па,
    Що Смерть про договір забуде,
    Та дама ця - скупа.
    І в мить останнього єдинства
    У кров забарвилася сталь -
    Смерть звершила судочинство,
    Їй тих двох не жаль...


    Рейтинги: Народний 5 (4.78) | "Майстерень" 5 (4.73)
    Прокоментувати:


  45. Ірина Заверуха - [ 2006.12.13 11:26 ]
    ***
    Спрялися дні
    Холодними дощами
    Сплелися в сни
    Мої дурні жалі
    Заплакали вологими рядками
    Незаймані папери на столі
    Сопе на ліжку
    Моя тиха втома
    Я підібгавши ноги
    Ляжу збоку
    Нехай собі поспить
    Я врешті дома
    The best I've ever feel
    Home after working...


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Прокоментувати:


  46. Олександр Єрох - [ 2006.12.13 10:17 ]
    Буря
    Вітер прапор розриває
    І вітрила рве,
    Щоглу гне і нас кидає
    В пекло штормове.
    Буря грає перемогу,
    Кидає вали,
    Не моли про допомогу,
    Краще не моли!
    То не смерть гримить над нами,
    То не смерть гримить
    І шаленими вітрами
    Поміж хвиль летить.
    То не смерть несамовито
    Кидає вали,
    В хвилях вспінених сердито
    Кружить кораблі.
    То не смерть – то жах блукає
    Поміж темних хвиль,
    Щоглу гне та розриває
    Полотно вітрил.
    То не смерть – то жах літає,
    Блискавка та грім
    З неба темного спадає
    Сяйвом вогняним.
    Проти вітру курс тримати,
    Проти вітру йдем,
    Бурі нас не подолати,
    Ми ще поживем.
    Поживемо ще на світі,
    Не прийшов ще час,
    Бурі ці несамовиті
    Не здолають нас!


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Прокоментувати:


  47. Оксана Лущевська - [ 2006.12.13 04:11 ]
    Віче
    "...нині люди як ті боги. Самі
    все вирішують" - Р.Іванченко
    "Сіті життя і смерті"

    Розігнали боги колісницю
    і пустили -
    у прірву небесну.
    Сонце вкотре тоді
    воскресло
    і злетіло у небо як птиця;
    підійнявшись, променем в спину,
    як хазарським мечем точеним
    так ударило, що
    нікчемно покривився
    обуренний світ.
    І повстанцем, понад столицею,
    ввись піднісся
    лик Перуна;
    того горя
    напившись сповна -
    він громами тоді заіскрився.
    Чорні хмари,
    що вились клубками,
    покотилисся на каміння
    і зійшло німе проведіння,
    як з черемші
    опав увесь цвіт.

    Так-бо боги,
    зібравши віче,
    рятували себе і
    світ!




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Прокоментувати:


  48. Оксана Лущевська - [ 2006.12.13 03:33 ]
    Зима
    Зима почалася із дива -
    і хмари спускалися босі,
    як мавки, в вінках калинових,
    із снігом у срібнім волоссі.
    Їх тіні тендітно гойдались
    у рощі - із верболозу,
    і з кожним шаленим рухом
    снігами сипались сльози.
    Зима почалася із Долі,
    що птицею пролетіла,
    і ніжно-морозним повітрям
    торкнулася твого тіла.
    Немов зупинилося вранці
    незриме колесо часу;
    годинники, як завмерли
    в засніженних дивних гримасах.
    На знак безкінечності щастя
    земля срібним сяйвом взялася.

    Шепочу тобі таємничо:
    "Із дива зима почалася..."



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (3)


  49. Володимир Ляшкевич - [ 2006.12.12 23:34 ]
    Мій реквієм
    Це закінчилось літо,
    це просто закінчилось літо.
    І не сум неозорий -
    Безкраї рівнини зими,
    Я зів'ялий і хворий,
    Тобою покинутий, з вітром
    Заверну павутинням
    У ближні краї сивини.

    Все минуло скоріше,
    Ніж я сподівався, - раніше,
    Як гадалось в дитинстві
    І снилось в обіймах твоїх, -
    У цвітінні запізнім,
    Мов у ненаписані вірші,
    Йду у хвилі бентежній,
    Губами припалій до ніг.

    Добрий келих допитий.
    І більше сюди не налити.
    До пейзажу картини
    Не втиснути інший мотив,
    Крім, хіба що, руїни,
    І раму плющем оповити,
    І щодня омивати
    Застудженим львівським дощем.

    Де у зоряних війнах
    З тобою змагався в любові,
    Де вдалося не більше,
    Як слів посадити рої, -
    Ти на лобному місці
    Свій хрестик постав і тепліше
    Опиши в мемуарах,
    Чим тішили серце бої.

    Так закінчилось літо -
    І пусто, і вікна побито,
    І, скидаючи погляд,
    Зникає в бруківці Едем,
    І маленька красуня
    Визбирує скельця, і пам'ять,
    Ще римує півсвіту
    З букетом її
    Хризантем.

    2003


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (12)


  50. Народу Ворог - [ 2006.12.12 22:33 ]
    *********
    Натирає собі кулаком
    мозолі на гладі лоба,
    Моральний відстій про духовний корм,
    сенс буття чи логіку речей.
    Засівши в териконах книжок,
    метафізикою дробить;
    Знає помірковану межу –
    практичний, як в пакетику чай!

    Тужся – лоб судинами трісне –
    не «пальцем роблений» філософ;
    Вивчай нудоту істини
    мікроскопом чи штативом мізків –
    Цю … Амебу безформенну.
    Слухай оком, дивись носом,
    Дивуйся феномену …
    Встанови закономірностей низку.

    Куди? Навіщо? Як це? Де?
    Одне я знаю – творять істину!
    Не бачили ми перший день –
    є шанс побачити останній.
    Не на папері правда –
    я більш граніт не гризтиму!
    Настав час бути падлом,
    Час нездорових маній!


    Рейтинги: Народний 4 (4.59) | "Майстерень" 4 (4.56)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1751   1752   1753   1754   1755   1756   1757   1758   1759   ...   1829