ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ігор Шоха - [ 2023.01.25 14:11 ]
    Кінець темного світу
    ***
    А Україна має майже все,
    що нашу перемогу наближає,
    і тьму вона знесе,
    і націю спасе,
    яка на індульгенцію чекає.

    ***
    А ми нариєм ям поза високий тин
    і рів із крокодилами по краю...
    сконає *** син
    у бункері один
    і черті понесуть його до раю.

    ***
    А поки готували «леопарди»,
    то українці у своїй крові
    умились... варто
    нагадати НАТО,
    що треба мати ґлей у голові.

    ***
    А рашизму жити заважають
    люди, уцілілі від війни...
    їх рівняють
    із землею краю,
    що не хоче жити як вони.

    ***
    А що тепер у кого на умі,
    освітлено каналами етеру,
    та ми й самі
    даємо опір тьмі
    і хунті світового мародера.

    ***
    А нашу долю пишуть небеса
    і у серцях ще жевріє надія –
    мине яса
    як на траві роса
    і нас чекає місія месії.

    Місія
    А ми ще дочекаємось весни,
    а там і наше переможне літо
    і вернуться з війни
    і дочки, і сини...
    і хто, як не вони – герої світу?

    01.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  2. Володимир Каразуб - [ 2023.01.25 13:37 ]
    Анимуш

    Наче Даная, на теплому ложі,
    Розімліла від сяйва бурштинових променів,
    Підносиш правицю свою ледь вгору
    Відкривши зап'ястя базиліки, втому
    Щойно прокинутої наложниці.

    Миркає сонце мидницею в золоті,
    Дім оболоканий з вікон затягує
    Тіні в занадра кімнати де ніжиться
    Сонна, вродлива, а ще й вередлива
    Жінка, що з місяцем веперувалася.

    Димка минулого сцену затягує,
    Зегарок тихо жеглює до берега
    Ти говорила - немає значення
    Погляд народжених десь зупиняється,
    Де зупиняється стрілка Фортуни,
    Неглюзна. Між іншим - не зупиняється,
    Цокотом, вічне, прокляте время.

    І коли виходив у променях милосник,
    З твоєї кімнати, і ти скидала
    Старе линовище то заплітала
    У волосся цілі міста та села,
    Сади на околицях, свіжість вересня,
    Ленність плоті твого феодала.
    По суті, достатньо була поступливою,
    Але не завжди, завжди поміркованою
    Виявлялась твоя ненаситна пожадливість
    З якою велися шкарадні розпусники.

    Камо грядеш,
    Після коми свого жадання, Данає?!
    З літніх маків зготовиш зім'яте плаття,
    Я міг би любити тебе, до безпам'яті, але не далі,
    Як за обрій - осінь, накине плаща на плечі
    Із шурхітливого півшкарлаття.

    А потім,
    Люба ображко, я славлю твою знемогу,
    Щекарство грудей, підглядання хітливих очей.
    Не знаю чи варто, і врешті не знаю, для чого
    Невпинне штукарство долі жартує отак наді мною,
    Над нами.

    Вперечин моралі, впереріз чеснотам,
    А втім,
    Ніч лягає на білу сторінку, неначе на аркуш - туш, та
    Я вклоняюсь Данаї, натхненний зап'ястям рук,
    Що постала нагою, мов у полум'ї Анимуш.

    17.09.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  3. Іван Потьомкін - [ 2023.01.25 10:40 ]
    ***
    Таке можливе тільки в Єрусалимі?
    Бабине літо оповиває стрічних в січні
    А поруч трясогузка (по-тутешньому нахліелі)
    Хвостиком навсібіч провіщає прогноз невеселий.
    Голуби немовби не помічають горлиць.
    На дятлів схожі, удоди пасуться на траві,
    Здавалося б, воронам галки мали б підкорятись,
    Аж ні - поруч без остраху шукають корму...
    Немає поміж птаством ні клутні, ні тим паче бійки.
    З подивом вслухаються в теревені любителів сваритись.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  4. Неоніла Ковальська - [ 2023.01.25 10:54 ]
    Сподівання на мирні світанки
    Тихо й непомітно
    Осінь підкрадається,
    А літечко-літо
    В дорогу збирається.
    Ще теплом останнім
    Нас воно зігріє
    І нехай зоставить
    Сподівання й мрії

    На мирні світанки,
    Ранки без сирен,
    Дні сонячні завжди
    Й тихі вечори
    Та спокійні ночі,
    В зорях небо все,
    Щастя в серце кожне
    Доля хай несе.

    2022 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Віктор Кучерук - [ 2023.01.25 04:11 ]
    * * *
    Навіває тривогу
    Довга тиша оця, –
    Тільки час Перемоги
    Втихомирить серця.
    Безкінечний неспокій
    Утомив нас усіх, –
    Невимовно жорстокі
    Племена печеніг.
    Всюдисущі загреби
    Розгорнули бої, –
    Вдовольняють потреби
    Споконвічні свої.
    Тільки нас непокірних
    Не втоптати у прах, –
    Невблаганно й помірно
    Ростемо на очах.
    Життєдайні тривоги
    Оживляють серця, –
    Наближають потроху
    Боротьбу до кінця.
    25.01.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  6. Віктор Насипаний - [ 2023.01.25 03:18 ]
    Подивимся

    - Маю я ідею. Мрію невелику. –
    Жіночка хитренька шепче чоловіку. –
    Новий рік на носі. Варто оновитись.
    Щось із хутра гарне хочу подивитись.
    - Подивитись можна. В мене ж тьма роботи.
    Буде час, - зайдемо. Може, у суботу.
    Жінка рада: - Супер! Щось мені знайдемо!
    Той в думках сміється : в зоопарк підемо…

    24.01.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (1)


  7. Микола Дудар - [ 2023.01.25 03:13 ]
    Музичний Ярма - рок
    Мені би в ніч - а зорі поруч…
    Мені би в ряд із скрипалем…
    Не згоден хто - біжи ліворуч
    Сьогодні краще без проблем
    Та хай би хто в лобешник встрілив
    Мені й усім нам, залюбки -
    А ми одне - єдине ціле…
    Війна війною, всетаки…
    Он ясен й той від горя стуживсь
    І вицвів кактус у вікні
    І те ж вікно, у друзги дуже…
    Вчепилось в очі у мої
    Трясе за плечі, стогне ридма:
    - Де мій карниз? А де стіна?..
    ( Самій уже мабуть набридло )
    - У нас тут, серденько, війна…
    - Яка війна, ви що, здуріли?
    Ще тільки вчора неба синь…
    І ми як сонце в ній зоріли
    А вже сьогодні й мати й син…
    Це що за жарти? Що за сморід?
    Азове, брате, підіймись…

    ... Їм розминутися б у гОрі
    Та ні. Запізно. Мо колись…
    25.01.2023.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  8. Олег Герман - [ 2023.01.25 01:58 ]
    Живу буденністю, хоч вірю ще в дива
    Я витер з пам’яті всі зайві імена
    Та форми тіл, усміхнені обличчя.
    Боргів нема, назад повіддавав
    І співчуття,
    І блиск в очах,
    Нестримну пристрасть,
    А з ними - сумніви, тривоги, каяття.

    Не все те золото, що вабить та блищить.
    Не все - сміття, що з вигляду негарне.
    А що для вічності одна-єдина мить? –
    Чому ж вона
    (Коли сумна,
    Коли прекрасна)
    Руйнує плани і рве мрії на шматки?

    Тепер я витіснив, відкинув почуття.
    Нещира усмішка та відповідь «все добре».
    Живу буденністю, хоч вірю ще в дива,
    Що все це – сон,
    А за вікном
    Воскресне знову
    Погожий день і з ним прокинусь до життя.





    Листопад 2015 р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Прокоментувати:


  9. Олена Малєєва - [ 2023.01.24 23:05 ]
    Втомилася лампа діодна
    Втомилася лампа діодна
    І жевріє ледь на столі
    Та світить яскраво кохання
    У темному світі мені!

    Несталий інет пропадає
    Та нам не потрібен зв' язок
    Бо нас непомітно єднає
    Кохання міцний мотузок.

    Я щастя свого не зрікаюсь,
    Хоч що б віщувало біду!
    В розлуці тебе дочекаюсь,
    І в світі любому знайду.

    Крізь терен шорсткий шлях не згублю
    До ясних і чистих зірок
    Бо тому, хто щасливо любить
    Навколо планети - лиш крок.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.34)
    Прокоментувати:


  10. Ігор Терен - [ 2023.01.24 16:18 ]
    На колгоспі тварин
    ***
    А на звіриній фермі ще триває
    нікому не об’явлена війна
    і їй немає
    ні кінця, ні краю,
    допоки є у світі сатана.

    ***
    А нерівне і рівне існує,
    і найвище буває, таки,
    і миритися всує,
    якщо алілуя
    завивають з амвона вовки.

    ***
    А поки відбиваються атаки
    і це Європі... наче, Божий дар,
    то... подаруйте танки,
    «томагавки»,
    готуйте антиядерний удар.

    ***
    А фірма зека не рахує втрати,
    у повара постійно є навар...
    приречені вмирати
    без оплати
    не доповзають до тюремних нар.

    ***
    А орки до кінця не умирають,
    але живучі... не здають своїх!
    Вони їх роздягають
    і вдобряють
    чорнозем, добиваючи живих.

    ***
    А по телеящику новини
    пропагують закиди орди –
    люди України
    дуже винні,
    що тварини хочуть до води.

    Об’явлення
    А природа показала мокші,
    що її чекає... і було:
    війни, воші,
    чмобіки подохші...
    Божа кара... сонячне гало.

    01/23


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  11. Володимир Книр - [ 2023.01.24 13:11 ]
    Коханій щодо фемінітивотворення
    Кохано, годі! Творити фемінітиви кинь!
    Вже досить й без тебе у нас тих   фемінітивикинь.

    2023


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  12. Олександр Сушко - [ 2023.01.24 10:14 ]
    Вчися
    З коханою жінкою жити в любові - наука,
    А вчитися неукам ліньки. Та я не такий.
    Шліфую щоденно амурні кульбіти і трюки,
    Які помагають відкрити найважчі замки.

    Найперша запірка - вуста. Їх цілую безтямно,
    З жагою впиваюся гречно солодким гріхом.
    Було надвечір'я. Не згледівся - сонячний ранок,
    Кохана літає, сідати на землю не хо.

    А друга запона - це ліфчик. Оце так халепа!
    Під ним колихаються гори, волають "Візьми!"...
    Вгортаю верхівки рожеві у зоряний шепіт,
    А в грудях коханої - стукіт, бентежні громи.

    А там, де трикутник розчахнутий навпіл ...трикрапка...
    Це місце сакральне. Колиска любові. Вівтар.
    Мольфару потрібна жаготою сповнена мавка,
    А мавці потрібен ласкавий, серйозний мольфар.

    Із золота чистого тільки з'являються діти,
    А брати нахрапом фортецю лиш здатен вандал.
    Не вмієш любити, тоді непотрібно і жити,
    Бо толку не буде. Очікує лиш самота.

    23.01.2023р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (3)


  13. Володимир Каразуб - [ 2023.01.24 09:46 ]
    Варіації на тему
    Це дивне життя, дивне, дивне:
    Як диван розхристаний, як небо димне,
    Як риба, що в безвість пливе на дно,
    Як я, як я — у твої обійми.
    І коли на крок, на крок, на два
    Підходиш до нього — здаються ближчими,
    А тому не такими захопливими дива,
    На крок чи на два — не таємничими.
    Люблю тебе, знаєш, я — і не люблю,
    Вгадую риси знайомі, і втому.
    Розчинитись в тобі, це пролити свою ріку,
    До твоєї ріки, а тому я в тобі не потону.
    Ти станеш знаком окличним, знайомим знаком,
    Для повені в зливу і злих у мені стихій,
    А потім так тихо, як нота в кімнаті пустій –
    Зникнеш.
    Зникнеш.
    Зникнеш
    З гірким осадком.

    20.10.2021



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (2)


  14. Віктор Кучерук - [ 2023.01.24 04:17 ]
    Треба
    Час уже ставити крапку,
    А не томити думки, –
    Треба почати спочатку
    Безпомилково рядки.
    Маю навчитися вміти
    Слів не губить, як горох, –
    Рівнем своєї освіти
    Задовільнити обох.
    Перегорнути сторінку
    Скороминущого дня,
    І позитивну оцінку
    Мати за гарні знання.
    24.01.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  15. Олег Герман - [ 2023.01.24 00:44 ]
    Implicitum
    Заплутаність, хаос і відчай,
    Любов та байдужість суха…
    В гарячому тілі душа,
    Прийнявши цей безлад за звичай,
    Не впевнена вже, що жива.

    І страхом, бажанням повита,
    Любові колишньої слід
    Стирає. А пристрасті плід,
    Вже соком натхнення налитий,
    Нещадно, невпинно щомиті
    Вкриває шершавий наліт.

    Ти з вигляду ніби не зовсім
    Черства і бездушна, та, все ж,
    Безтактність, несправжність всіх меж
    І хтивих прихильників досвід –
    Лиш зайві печалі приносять,
    Ховаючись в блиску одеж…



    Грудень 2012р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (3)


  16. Олена Малєєва - [ 2023.01.23 18:40 ]
    Чому кажуть, що небо сьоме?
    Квітка червона з трави виглядає
    Тремтить смерека, тягнеться ввись...
    Ліс запашний ніби сам промовляє:
    Ось щастя. Кохайся й любись!

    Пірнати за перлами. Перли у мушлях...
    Солодко солодко... І небезпечно...
    Русалки там на сторожі стояти мусять
    Поводься із ними гречно!

    Той ліс чарівний - заблукати нескладно
    Та вихід шукати нема потреби...
    Там в хащах ховається Той-хто-вабить
    І зорями сипле і сипле з неба!

    А щастя ж в обіймах, як милий пригорне...
    Сміється у грудях, лоскоче п'яти
    Чому кажуть, як радість, то небо сьоме?
    Воно не менш як десяте!




    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (2)


  17. Сергій Губерначук - [ 2023.01.23 16:27 ]
    Од жарту до жаху…
    Од жарту до жаху
    життям зловживаєш.
    Чи шашки, чи шахи –
    на гроші ти граєш.

    А розум – з півложки,
    а ложка – з копійку,
    сушитимеш дошки,
    потрапивши в бійку.

    Яка б не гидота –
    все вип’єш до краплі.
    Аби не робота –
    ступаєш на гра́блі.

    Неси́те, немите,
    під носом зелене…
    Тому і не сватайся
    більше до мене!

    30 січня 2002 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (2) | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 281"


  18. Іван Потьомкін - [ 2023.01.23 14:43 ]
    ***
    Допоки в дзеркалі себе ти бачиш,
    У відчай не впадай і позабудь про смерть.
    Подумай ліпше, як до мети добратись,
    Щоб не лишать нащадкам, що не встиг зробить.
    Струси з плечей набридливі літа,
    Не піддавайся їх спокусі: нікуди не спішить,
    Поніжитися в ліжку і ні про що не думать.
    Візьми на себе справи клопітні,
    Нехай молодші заздрять і не вірять,
    Що перейшов ти той рубіж,
    За котрим сотня вже видніється.
    І якщо вдасться нам вряди-годи
    Десь на дистанції зустрітись,
    Сердечним помахом руки
    Навзаєм благословлю тебе зазвичай.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  19. Олег Герман - [ 2023.01.23 13:41 ]
    Примари
    Знову очі сумні, але є в них надія,
    Тільки трохи весну притоптав листопад.
    Хочеш ласки, тепла, бо слова вже не гріють,
    Та й вони, як на зло, все звучать невпопад.

    Щось у світі не так, якось прикро і дивно:
    Всі навколо – примари й порожні, мов тінь.
    Їх багато тоді лиш, коли непотрібно,
    А як серце болить, то ніде ні душі.

    Ось і зараз сама, тільки вечір осінній
    Споглядає тебе крізь вікно з співчуттям.
    Десь про мене фрагментом згадаєш, можливо,
    Та давно вже і я тінню-привидом став.



    28.09.2022р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (2)


  20. Віктор Кучерук - [ 2023.01.23 09:10 ]
    * * *
    Баска навала східних лиходіїв
    У пошуках свавільних данини
    Блакитне небо нашої надії
    Затьмарила пожарищем війни.
    Та, поки маєм сили і здоров’я,
    Не вдасться запрягти нас у ярмо, –
    Ми згодні дань платити щедро кров’ю,
    Лишить себе надії не дамо…
    23.01.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  21. Олександр Сушко - [ 2023.01.23 06:42 ]
    Сенс життя
    У розпалі святвечір.. Вчора був ще піст,
    Віншує бога втомлена столиця.
    Волочиться життя, немов собачий хвіст,
    А нащо? Чи доречно? Таємниця.

    Бо жити аби вмерти - забавка ще та,
    Народжуватись для дурниць не варто.
    У кожного із нас повинна буть мета,
    І не одна, а чималенький лантух.

    А за вікном хурдига, ватага москальні
    В руїни перетворює оазу...
    Куди не кину оком - вогні...вогні...вогні...
    Горить моя вітчизна рознещасна.

    Прокинувся і я ж бо. Душа болить, горить...
    Обойму заряджаю лютим гнівом...
    Півсотні літ марноти, солодкої мури,
    Один лиш рік життя, а решта - сниво.

    23.01.2022р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  22. Микола Дудар - [ 2023.01.23 00:29 ]
    ***
    Ні куті, ні свічки… підла темінь
    Зтратили усе до Водохреща
    Штані є… безвинний батьків ремінь…
    І ніяк відразу в хворі мешти…
    Кожна зустріч тут не випадкова -
    А скажіть, з якого встрілись дива,
    І яким пов’язані ми словом,
    Якщо доля для обох нас мстива?
    Що за смерті, чуєте, літають?..
    Що за вий? Не змовчуйте, прошу я
    Може ці сирени - стогін Раю?
    … помилився, кроки: - Алілуя…

    Як не зручно, знов ніяковію…
    А до сну - скоріш до Гімалаїв
    Сію - вію… все таки посію -
    А взійде чи ні, то хто се взнає…
    19.01.2023.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  23. Олена Малєєва - [ 2023.01.22 22:15 ]
    Мій Робінзоне
    Мій Робінзоне,
    Я знаю, об скелі розбився твій корабель
    На своєму безлюдному острові ти самотній тепер.
    І годуєш з руки черепаху й слухняну сучку
    Дехто дума: ну все, дійшов Робінзон до ручки...

    Мій Робінзоне,
    Віриш, Друже, я зовсім не думаю так.
    Ти ж вовк морський, а не якийсь там невдаха-моряк.
    Ти знаєш, як збудувати новий корабель і як на ньому плисти.
    Не шукаєш шляхів простих, і чомусь обирієш тернистий.

    Мій Робінзоне,
    Я знаю чому, просто коли непросто то більш цікаво.
    І смакує більше власноруч обсмажена кава
    І смачніші плоди із власних дивних садів
    І принадніші перса недосяжно-грайливих дів...

    Мій Робінзоне,
    Я читаю тебе, і добре тебе розумію,
    Чи, принаймні, маю таку надію...
    Зачекай... Бува у житті і так, що диво станеться,
    Коли поруч з тобою твоя недосяжна П' ятниця.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.34)
    Прокоментувати:


  24. Софія Цимбалиста - [ 2023.01.22 22:14 ]
    ***
    Легкість невагомості
    криється в душі.
    В ній заховані секрети й відповіді
    на незвичні запитання.
    Душа — це дім і ворог твій.
    Ти боришся з пітьмою,
    з тривогою всередині себе.
    Ти навіть інколи вбачаєш
    павутину своїх почуттів.
    Та жаль, не помічаєш всієї краси.
    Не бачиш за собою того,
    що бачу я.
    Ти дивишся на зовнішню оболонку.
    На глянцеву, блискучу обкладинку
    бридкого журналу.
    Ніколи не спрямовуєш свій погляд глибше.
    Туди, де народжуються всі почуття.
    Чому ж так завжди?
    Чому тобі не цікава душа?
    Можливо, ти і є тим,
    про кого напишуть вірші.
    А може тим,
    про кого ніколи не згадають.
    Ти можеш вічно
    крити сутність свою
    за милою усмішкою.
    Тільки я все одно побачу те,
    чого не побачить ніхто.

    22.01.2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  25. Ярослав Чорногуз - [ 2023.01.22 19:00 ]
    Укрийте землю
    Зими пухкі, м’які сніги --
    Куди поділися, о де ви?!
    Невже було вам до снаги
    Злетіти в небеса сталеві?!

    Як лебеді, змахнули мов
    Крильми широкими щосили.
    Зігріту землю до основ
    Усю оголену лишили.

    Вона здригається, тремтить
    Од вибухів і холоднечі.
    Сніги-тумани, хоч на мить
    Укрийте хусткою їй плечі!

    22 січня 7530 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  26. Іван Потьомкін - [ 2023.01.22 14:37 ]
    ***

    А звуки – такі ж гострі.
    Попереду – іще гостріші.
    І боязно розплющить очі,
    Мов кам’яні такі повіки.
    Та знаю – на ті звуки зляжеш
    Всіма нетьмяними ночами.
    А серце,
    Щоб йому не скрикнуть
    На флажолет визивний скрипки,
    Мов яблуко рожеве, стиснеш
    І руки на три чверті скинеш...
    ...І як непрохані поллються сльози,
    То лиш Господь спинить їх взмозі.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  27. Віктор Насипаний - [ 2023.01.22 14:24 ]
    У мене є багато…

    Задала вчителька Артему
    Додому твір на вільну тему:
    - Хай допоможуть мама й тато.
    Почніть: " У мене є багато…".
    Бо час фантазію вмикати,
    Про що завгодно можна втяти.
    Артем – лінивий тип без міри.
    Тож дописав: кісток і шкіри…

    22.01.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (2)


  28. Володимир Каразуб - [ 2023.01.22 13:30 ]
    Ляльковий світанок
    Можливо вона розповідає про мене
    Комусь із найближчих,
    Легковажно скрививши вуста і тильною
    Стороною долоні примхливо скида у відбій.
    А щоки у неї горять, розпалюються все більше і більше,

    Мов груди обмотує ляльки-мотанки
    В лоскітливий спогад про ніжність свою мені.
    Замовляє словами пишнотілої ляльки Бажанки
    Показує вірші, в сторону сміючись,
    Чіпляючи срібло на білий мережаний фартух.

    А в руках теплий лоскіт стрічок,
    Спів чутливих принад і постійне повернення слів
    У розвій замовлянь,
    Що розмножують площу кімнати
    Між свічадами темних, глевких, розпашілих бажань
    Магічної зваби чуйного палахкотіння.

    Цей місячний позір серпанком примхливих зіниць,
    Поблискує в темряві хіттю закличного слова,
    Скидає прозору сорочку й під шепіт кладе
    До голодної скрині, до темної пащі де повня,
    Де лялька та сонце ще сонні її лежать
    І званий прийшовши тугі розплітає коси,
    І ніжно торкаються губи гарячі, мов з воску.
    Скотилась жага тонкошкіра,
    Спомутнілим світанком.


    14.08.2022


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (2)


  29. Ігор Шоха - [ 2023.01.22 12:20 ]
    Вісті звідусіль
    ***
    А Україна все ще у вогні...
    а решті – і не холодно, й не тепло,
    що ми у цій війні,
    таки, одні,
    аж поки у Європі буде пекло.

    ***
    А ми йдемо стіною на стіну
    ворожу за свою країну
    і на кону
    не лишимо одну
    єдину суверенну Україну.

    ***
    А поки-що перемагає мат...
    це мілітарні органи росії
    забили у набат
    і пролетаріат
    іде на плаху... за буржуазію.

    ***
    А дещо і пуйлу перепадає,
    коли переїдає за столом.
    Його у зграї,
    наче, і немає,
    бо виглядає явно бараном.

    ***
    А після бойні зайві трибунали.
    Навіщо ті витрати на суди?
    Є канібали,
    щоби доїдали
    останки повелителя орди.

    ***
    А зайве долучилось до бюджету,
    ну, се б то – влада, а не волонтер...
    і не поети...
    далі... по сюжету,
    це очевидно – корупціонер.

    Осадок
    А долю США вирішують не трампи,
    а нашу – ясно, що не єрмаки,
    яким... до лампи,
    що лише арапи
    за рашу і... зомбовані совки.

    01.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  30. ре Амор Кінзер ре Амор Кінзер - [ 2023.01.22 12:15 ]
    Як же мене все поморило
    Як же мене все поморило,
    Нічого й нікого не хочу,
    Сумую все більше й тужливо,
    Тихо про себе хохочу.

    Надія моя не вмирає,
    Та тяжко чекати стає,
    З кожним днем все ясніше,
    Я бачу подвір'я своє.

    Дім красивий і чистий,
    Рідня обнімає мене,
    І час цей тяжкий ненависний,
    В пам'яті моїй тихенько мре.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  31. Олександр Сушко - [ 2023.01.22 09:11 ]
    Вареники чи мистецтво?
    А художник пензлем "квець" та "квець",
    І в поетів твори геть неплідні.
    Хто ж не пише віршів - молодець!
    А хто пише - йолоп несусвітній..

    Ось такий, наприклад, наче я,
    Бородатий легінь-пустомеля.
    Налякав писаннями малят!
    Твори - жах! Нечесана куделя!

    А от у варениках я спец!
    Від гостей аж темно ув очицях.
    Крекчуть хором: - Кухар - молодець!
    Заздрять навіть аси у столиці.

    Покуштуй і ти. Виделку ня!
    Натопчи ловкенько свій животик!
    Ну то що, сподобалось? Ням-ням?
    Так отож! А з віршів - кисло в роті.

    22.01.2022р.




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (3)


  32. Віктор Кучерук - [ 2023.01.22 05:42 ]
    * * *
    Розчиняються зорі
    В піднебесній імлі, –
    Невиразні узори
    Тче туман на землі.
    Всюдисуща волога
    Всіх позбавила снів, –
    На ранкових дорогах
    Не злічить хробаків.
    Кудкудакують кури
    Та ґелґочуть качки,
    Й поглядають понуро
    На порожні миски.
    Зголодніла ворона
    Кряче гучно вгорі,
    А собака боронить
    Все, що маю в дворі.
    Непоспішно світає
    І тепліше стає, –
    Тільки смуток безкраїй
    Мучить серце моє...
    22.01.23



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  33. Микола Дудар - [ 2023.01.21 20:44 ]
    ***
    Загубились в пострілах надовго…
    Ні тобі ні свят, ні вихідних
    Але ми старієм не від того
    І, по-правді, згадані не з тих
    Щоб ото, як сплакавшись, журити
    Чи вздіймати руки до небес!?
    Все одно під осінь сіють жито…
    Тут важливо хто від чого скрес
    21.01.2023.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  34. Володимир Каразуб - [ 2023.01.21 12:35 ]
    Я бачив Вас ще в час малого Сходу

    Я бачив Вас ще в час малого Сходу,
    Як розводив у глеках мідну хну,
    Коли дививсь мов в дзеркало у воду,
    І бачив Вас, тоді коли без згоди,
    Свою любов розмарену вдихнув.
    Я бачив Вас, здається, поза часом,
    В пливких дрижаннях сонця на воді,
    І хвилювались образи невчасні,
    Коли і сліз не розбереш в цій чаші,
    Яку подали випити Тобі.
    Я бачив Вас, і не в числі забутих,
    Потоплених у пам’яті моїй,
    Коли словам минулим не вернутись,
    Коли без неї серцю не відбутись,
    Заснувши в човнику вогких повік її.

    26.11.2019


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Прокоментувати:


  35. Козак Дума - [ 2023.01.21 10:16 ]
    А сніг іде
    Настала зимонька-зима
    і завітала не сама –
    несе з собою білий сніг.
    Не дрібку – цілий міх!

    Зимова казка на поріг,
    уже позаду Новий рік.
    Мороз малює на вікні
    гірлянд рясні вогні.

    А сніг іде, а сніг іде…
    Яке майбутнє завтра жде?
    Чим одарує нині сніг,
    що падає до ніг?.

    Він укриває діл, і луг.
    Усе світлішає навкруг
    і річку крига укрива –
    такі зими дива!

    Одівся в біле сірий ліс,
    осінніх непомітно сліз.
    Усе, від липи до сосни,
    заснуло до весни.

    А сніг іде, а сніг іде…
    Зустрінемось з тобою де?
    Здивує чим чарівний сніг,
    що тихо ліг до ніг?.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  36. Ярослав Чорногуз - [ 2023.01.21 10:03 ]
    Гладіатор або всі крапки над і
    Напевне снюся любій — егеге!
    Бо тягнеться рукою щось дістати,
    Та мій горобчик літерою “ге”
    Спросоння вигнувся, вже — гладіатор.

    Погладить треба, щоби став прямий,
    І щоб заграли радості фонтани.
    Трудися, мила, ми ж удвох, самі,
    Хай літерою “і” горобчик стане.

    Яка ж ти молодець — душа моя!
    Мов той юнак красивий і завзятий --
    Усі крапки над “і” розставив я
    У тебе на щоках — любові свято!

    20. 01 7530 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  37. Віктор Кучерук - [ 2023.01.21 05:31 ]
    Прикмети
    Якщо голову на лапки
    Кіт кладе й ховає ніс, –
    Одягати треба шапку,
    Бо мороз, напевно, зріс.
    А коли чутлива кішка
    Розпушила пишно хвіст, –
    Будем гратися у сніжки
    На майданах сіл і міст.
    Як улюблена тварина
    Розляглась на животі, –
    Значить гарна буде днина
    І все добре у житті.
    21.01.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  38. Юрій Лазірко - [ 2023.01.21 00:17 ]
    я лiтаю
    я літаю
    понад містом
    в сні
    далекому
    від стін
    там нема
    на що присісти
    хто без крил
    і без колін

    я освоюю
    парсеки
    де ще світла
    не було
    і оте моє
    далеке
    в’є собі
    в думках кубло

    я літаю
    не торкаюсь
    черепиці
    і шпилів
    і збиваюся
    у зграю
    і тону
    мов кораблі

    в іншім сні
    в якому тихо
    розкладається
    душа
    на все те
    без чого дихав
    і ніяк
    не поспішав

    я літаю
    і питаю
    не зозуль
    а ґав
    і сов
    скільки
    сонця ще
    до раю
    що у місячнім
    ласо

    де поділися
    дороги
    що крутилися
    в’юном
    я пір’їна
    без нічого
    мов без істини
    вино

    я літаю
    і не бачу
    гострозубих
    кольорів
    все моє
    не Аппалачі
    а долоня
    для зорі

    я літаю
    і не дбаю
    де торкнутися
    межі
    бо тебе
    у сні немає
    тільки
    колом віражі

    13 Вересня. 2019


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  39. Юрій Лазірко - [ 2023.01.21 00:29 ]
    обiймемося доле
    світло правди
    у всьому…

    де нема гіркоти
    пахне хлібом
    і домом
    не стоять
    холоди

    на долоні
    проміння
    пережитого дня
    а у серці
    насіння
    небувалого я

    трохи сліз
    для плаксивих
    і розради
    для втіх
    для уквітчення співом –
    перехрестя доріг

    трохи сили
    вітрилам
    і наснаги
    думкам
    віку
    стати похилим
    а пізнанням –
    рокам

    обіймемося
    доле
    скільки того
    ану ж
    неокреслені кола
    пастки тиші довкруж

    у чутливому танці
    при щоці
    до щоки
    нам
    щасливим коханцям
    не спадають
    думки
    не звертаються
    віхи
    хоч збігає
    життя
    наша музика
    втіха
    зграя нот
    каяття

    23 Серпня, 2019


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  40. Юрій Лазірко - [ 2023.01.21 00:59 ]
    що мені лишається
    що мені лишається
    те вже не твоє
    серце-каїн
    кається
    серце-камінь
    п’є

    словом
    напивається
    відчаєм пливе
    бо за страх
    чіпляється
    дзеркало
    криве

    гріх
    на себе глянути
    знаю
    то чуже
    що петлю
    затягнуту
    з кляпом стереже

    що давно вже
    виростив
    та дитина
    ще
    забагато милості
    і любов
    дощем

    потребує
    спокою
    злагоди
    і жнив
    бо ціна
    високою
    стане
    для вини

    пальці
    розтискаються
    хай собі летить
    що мені лишається
    вбрід не перейти

    23 Серпня, 2019


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  41. Ігор Шоха - [ 2023.01.20 23:30 ]
    Тяглість віри
    І
    Етапи еволюцій неперервні...
    ця теза історично не нова,
    тому ще мають на землі права
    на існування вірування древні,
    релігії і явні, і таємні,
    і зайві...
    ................. як нечувані слова
    богині Геї, поки на арені
    нового світу все іще жива
    і поки повертаються наївні
    язичники на капища чужі
    та й досі залишаються на рівні
    свідомості первісної душі.

    ІІ
    Гуртуються фальшиві патріоти
    чужої віри і своєї тьми
    та іноді – корисні ідіоти,
    зоїли музи, самохвали, боти,
    що затесали ся межи людьми...
    .....................................................
    Не знаю, чим угодні на закланні
    Перуну, Зевсу явні барани,
    ягнята... адже душі окаянні
    не відають, що́ жертвують вони,
    коли і їх ошукують лукаві
    і любі друзі, і єлейні пави,
    і їхній гуру на одній нозі,
    пакуючи у голови діряві,
    які духовні ідоли русі.

    ІІІ
    Вони віками бігали по лісу –
    наяди за панами й навпаки...
    і що то інше, якщо це не біси
    сучасної московії? Гульвіси,
    що нап’яли на себе клобуки,
    тепер – попи... гундяєвоголосі,
    що наші храми й лаври зайняли,
    усі дволикі, хижі – як орли
    і безголові як великороси,
    песиголовці, нелюди, барбоси,
    нечиста сила чорної імли.

    01.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  42. Софія Цимбалиста - [ 2023.01.20 21:15 ]
    ***
    Що своєю сутністю людина,
    вдавати ладна з дня на день?
    Іти вперед без зазіхань
    на чужі трофеї знань.
    Ладна грати свою роль мізерну
    у суспільстві хижих, злих людей.
    Вона змогла б удати,
    що танок із згаснутих зірок
    усе ще сяє.
    Що небесні горизонти
    вкривають невагомі хмари.
    Людина мала б змогу
    жити, мріяти й літати
    високо в своїх думках.
    Чого б іще тоді не вистачало,
    аби смолою вкриту темряву,
    освітити яскравими зірками?
    Як здати зброю у нерівному бою,
    нізащо не вийде у людини.
    Як віддати душу у пітьму,
    ніколи не віддасть людина.
    Марні лиш дні ішли б ще довше.
    Все більше смутку і журби
    вкривали б її думки.

    20.01.2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  43. Ніна Виноградська - [ 2023.01.20 18:31 ]
    Чай удвох

    Я Вас покликала на чай,
    Самотню душу словом гріти.
    А Ви в словах моїх відчай
    Змогли відразу зрозуміти.

    Я Вас не кликала в життя
    Своє, що зіткане із болю.
    А Ви без слів і співчуття
    Зі мною розділили долю.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  44. Ніна Виноградська - [ 2023.01.20 18:04 ]
    Пишу листа

    На кленовому листі
    Я пишу Вам листа.
    Вас немає у місті,
    А пора ж золота.

    Небо світле і чисте
    Проводжає літа.
    Днів самотніх намисто,
    Жаль, майбуть привіта…


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  45. Ніна Виноградська - [ 2023.01.20 18:12 ]
    Помини любові

    Горить свіча у вечорі шовковім.
    Пливуть осінні сутінки сумні.
    З тобою ми на поминах любові
    Удвох. Удвох? І бачиться мені –

    Ось поряд ми. Іще ми разом. Разом.
    Заплющу очі, та згадаю знов,
    Як ми стрічались і тоді відразу
    Сплітались руки, стугоніла кров.

    Чому ж прийшла до нас пора безкрилля?
    Серця замовкли, в тім чия вина?
    Кохання наше – спалене бадилля,
    І зраду, як вино, я п’ю одна.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  46. Віктор Кучерук - [ 2023.01.20 17:09 ]
    * * *
    Коли охоплює азарт
    Чи тяготить одноманіття, –
    Вони вилизують асфальт
    І масажуюють вправно віття.
    Нема в них буднів, ані свят,
    Якщо завжди хвилюють простір, –
    Вітри годинами ячать
    І пахнуть чаром високості.
    Щодня мандруючи, вітри,
    Бува, спиняються від втоми, –
    І сумно виснуть прапори,
    І зріє тиша невагома…
    20.01.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  47. Олег Герман - [ 2023.01.20 11:05 ]
    Пам'ятай!
    Час пройде і мене мимоволі згадаєш.
    Повернуся я літнім легеньким дощем,
    Свіжим вітром у спеку. Прошу – пам’ятай лиш,
    Забуваючи миттю про смуток і щем!

    Я твої витру сльози, якщо стане прикро,
    Непомітно в шпарину замка прослизну.
    Обійму уві сні і бодай на хвилину
    Ти поринеш у нашу щасливу весну.

    А коли буде зовсім нестерпно самотньо,
    Замерзатиме стомлена болем душа,
    Тільки дай мені знак – і вогнем серед ночі
    Загорюся для тебе, любове моя!

    Ну а зараз, ще поки нас вечір голубить,
    Поки ми, наче п’яні, забули про все,
    Я вдихаю тебе ароматом спокуси,
    Загубившись в безкрайніх лиманах очей...

    17.04.2016.


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Прокоментувати:


  48. Володимир Бойко - [ 2023.01.19 23:31 ]
    Як і жив
    Ти вклонятись не вмів
    Ані кулям, ані ворогам,
    І у вічність пішов
    Як і жив, не схиливши коліна.

    Ані сльози, ні гнів
    Не зарадять прощальним словам.
    Ти своє не дожив,
    Аби вічно жила Україна.


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (2)


  49. Євген Федчук - [ 2023.01.19 19:44 ]
    Битва на річці Мурафа 30 листопада 1432 року
    - Дядьку, іще про діда розкажи!-
    Малий Семен за поли дядька смика,-
    Ти ж говорив: він войовник великий,
    І славно все життя своє прожив?!
    Ти ж його знав? І, мабуть, з ним ходив
    В походи? В битвах разом з ним змагався?
    - Було, Семене, - той заусміхався,
    Немов в минулі роки поглядів.
    - Тож розкажи про битву хоч одну!
    Як дід мій ворога здолав і де то сталось?
    З ким саме вої тоді дідові змагались?
    - Що ж, розповім про Свидригайлову війну.
    Було то все багато літ тому назад.
    Тоді якраз помер князь Вітовт і корону
    Мав Свидригайло – брат отримать по закону.
    Але поляки з допомогою неправд
    На трон поставили у Вільно Сигізмунда.
    Від того всього розділилась Русь-Литва,
    Бо ж не одна тепер в державі голова
    І невідомо чия зверху правда буде.
    За Свидригайла стала майже уся Русь,
    За Сигізмундом вся Литва та ще поляки.
    Хотів, будь що, свого добитись Краків…
    За Свидригайлом, дід твій потягнувсь.
    Князь йому Кременець й Поділля доручив
    Від Сигізмунда і поляків боронити.
    Брацлав обрав дід, аби там сидіти,
    Туди везли і зброю, і харчі.
    Федько Несвицький, роду Корибут –
    Твій дід, на справі своїй добре знався.
    Сидіти та чекати не збирався,
    Поки до нього вороги прийдуть.
    А вони йшли…Віцентій з Шамотул
    І Менжик Ян – що воєвода руський,
    Зібрали військо й рушили від Бузька.
    І вже пішов по всьому краю гул
    Від поступу їх жовнірів. Одну
    По одній вони кріпості долали.
    До Брацлава все ближче підступали.
    А сил у діда на таку війну
    Було замало. Тож послав гінців
    До волохів й татар, у поміч звати.
    А, поки поміч мусив ту чекати,
    То розіслав понад шляхи бійців,
    Щоб шарпали поляків зусібіч,
    Вдень і вночі спокою не давали.
    А тоді осінь пізня вже стояла
    І морозець навідувавсь на ніч.
    Тож холодно у полі ночувати.
    Поляки все тулилися до міст,
    А наші їм щораз «щемили хвіст»,
    Щоб не було чим військо годувати.
    Отак і йшли поляки на Брацлав,
    Немов ведмідь, якого пси догнали.
    Й вони його здолати сил не мали,
    І він прогнать можливості не мав.
    Коли ж вони до замку підійшли,
    Де дід сидів, той довго не вагався,
    Скоріше з військом у ліси подався.
    Поляки замок у вогні знайшли.
    Спинилися на згарищі. Навкруг
    Лиш вороги, харчів знайти не в змозі.
    На згарищі сидіти на морозі
    Ніхто не хоче. Ніяких потуг
    Не вистачить, щоб ворога здолать.
    Й надумались поляки відступати,
    Десь у теплі в містах зазимувати,
    А вже з весною знов похід почать.
    А тут татари й волохи прийшли
    До діда в поміч, сили більше стало.
    Неспішно польське військо відступало,
    Бо воєводи впевнені були,
    Що проти них у діда сил нема.
    Отож собі й не надто поспішали.
    Загони за харчами розсилали…
    А дід Федько вже й план належний мав,
    Як тих поляків можна зупинить.
    Зібрав докупи всі загони свої
    І поспішив дорогою другою,
    Де Копистирин над ріку лежить.
    Ріка Мурафа, хоч і невелика,
    Але грузька, в болотах і лісах.
    Туди якраз лежав поляків шлях.
    Там можна було подолати ріку.
    Там над рікою військо зайняло
    Всі сховки, щоб не втрапити на очі.
    Тихцем засіли всі посеред ночі.
    А вранці й польське військо прибуло.
    За ніч мороз ледь кригою укрив
    Мурафу, але не скував болота.
    Тож військо польське підійшло навпроти
    І воєвода гаті слать велів.
    А там поволі й військо потяглось:
    І жовніри, й вози важкі з обозу.
    Здіймався пар над річку на морозі…
    Вже половина перейшла…Аж ось
    Із засідок із криками зусюд
    Накинулися наші на поляків.
    Ті миттю розгубилися від ляку,
    Став розбігатись в усі боки люд,
    Кидаючи і зброю, і вози.
    А наші дружно голови рубали
    Кого лише встигали, доганяли.
    Схилялися на наш бік терези.
    Але…Як то буває у бою,
    І волохи, й татари ледь уздріли
    Вози обозні, миттю полетіли,
    Щоби жадобу втішити свою.
    Здалося їм, що вже перемогли
    І ворог відчайдушно утікає.
    Так і було б… Та раптом прибуває
    Загін поляків. Де вони були?
    Мабуть, харчі ходили добувать?!
    А сотник Кемлич, як уздрів картину,
    Велів сурмити в сурми без упину
    І в барабани голосно довбать,
    Немов велике військо прибуло.
    Те і татар, і волохів злякало,
    Покинули грабунок й повтікали.
    А наше військо зайняте було
    Поляками, розбіглось по полях.
    Дід ледве трохи і зумів зібрати.
    Та Кемлич не збирався нападати.
    То хитрий був й далекоглядний лях.
    Побачивши, що, врешті, бій затих
    І наші знову силу набирають,
    Вже втікачів-поляків не вбивають,
    І отим самим врятувавши їх,
    Він відступив за втікачами вслід,
    Лишивши і побитих, і обози.
    А наші гнатись були вже не в змозі.
    Тож повелів їх не чіпати дід.
    Нехай тікають. Здобичі і так
    Лишилось вдосталь. Є чого збирати.
    Знав би, не став живими відпускати.
    Поляки, хоч розбіглися, однак,
    Ледве загроза зникла, узялись
    На всю державу з гонором казати,
    Що погромили наших і узяти
    Дванадцять стягів, навіть, спромоглись.
    Побили кілька тисяч наших та
    Своїх лиш двох у битві загубили.
    А наших гнали довго й довго били…
    Уміють люди же брехати так!
    Дід Федір, звісно, брехні не простив.
    На другий рік пішов їх знову бити,
    Що й Кам’янець спромігся захопити
    Та на поляків військо напустив,
    То ті й з Поділля Східного втекли…
    Тож, зрозуміло, чия правда була.
    Вже нині про ту битву всі й забули…
    Але ж були часи…Таки були…


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  50. Іван Потьомкін - [ 2023.01.19 19:12 ]
    З голосу Езопа

    Часами й вовк буває ситим.
    Саме такому довелось зустріти
    Вівцю, що, мертва начебто, лежала
    І виду на життя не подавала.
    Схилився вовк, шепоче їй на вухо:
    «Не бійсь мене, та краще-но послухай:
    Як тричі скажеш правду про вовків менi,
    Зможеш лежати й далі в бур’яні».
    «Ну якщо так,- вівця йому в одвіт,-
    То краще б не являвсь твій рід на світ.
    А як являєтесь, то як один – беззубі.
    А щонайкраще – йдіть усі на згубу!»
    «За що ж нам присуд отакий, овечко?»-
    Питає вовк наразі гречно.
    «Ми вас обходимо десятою дорогою,-
    А нам cпокійно жить од вас немає змоги...»

    Р.S.
    Якби й поміж людьми отак-от повелося:
    Як можновладець правду знать захоче,
    То хай вона не тільки коле йому очі,
    А й зробить так, аби на краще йшлося.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   179   180   181   182   183   184   185   186   187   ...   1829