ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Іван Потьомкін - [ 2020.01.27 12:31 ]
    Гіркіш страждання - ваговитіш слово
    Петрарці заздримо і Норвіду, й Шевченку:
    «Які слова! Таж то сама любов!..»
    ...Нажаль, слова.
    Не загніздилися в серцях
    Лаур, Марій, Ликер.
    Так і літають нічиї.
    Невже на те, шоб справджувавсь
    Одвічний парадокс:
    «Гіркіш страждання – ваговитіш слово»?



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  2. Ігор Терен - [ 2020.01.27 12:15 ]
    Декорація по декору
    ***
    Якщо свічу апологету
    запалює Аполлінер,
    це у поезії – мінер.
    Свідоме збочення поета
    не попадає у етер.

    ***
    Я іще чалапаю по плаю.
    І удача є, і фея є,
    а копійки зайвої немає.
    Що у підсвідомості дрімає,
    те купує нас і продає.

    ***
    Ей ви, заочні дуелянти,
    кому усе іще охота
    щаблі і сідала зайняти –
    і курка може заспівати
    як піє сокористий кочет.

    ***
    І липові, і любі друзі,
    не переймайтеся за мене,
    що бачу небо у калюжі.
    Якщо усе пасує Музі,
    то і прозоре – нотабене.

    ***
    Мої таємні візаві,
    якщо моє надокучає,
    то ви в єдиному праві,
    що це моя хатина скраю
    на бойовій передовій.

    ***
    Дем’яни бєдні і бездомні
    і нині не перевелись,
    але на те вони й відомі,
    аби не чули їх колись.

                                01/20


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  3. Сергій Губерначук - [ 2020.01.27 11:05 ]
    Ілюмінацій грайво переморгується…
    Ілюмінацій грайво переморгується,
    тролейбуси скотилися у яр,
    і далі – ні на колесо.
    Депо.
    Наліво – супермісто.
    Направо – юність і дитинство.
    Угору – сон.
    Униз – кошмар.
    Не має значення куди,
    іди.

    Якщо ти музики захочеш,
    послухай, як комахи дзеленчать...
    або як струм на дроті тонко морзе пише.
    А звикнеш –
    буде тиша,
    ти-ша.

    А он людина рання йде,
    яка навчити віршів може...
    Те. Ша.
    Потисне руку серед поля,
    потя́гне до найближчої тополі,
    ото душа!
    ото Тарас Шевченко.

    Якщо ти пригадаєш Катерину,
    зустрінь Оксану –
    і малюй картину.
    Або прокинься рано-рано,
    біжи у луг, знайди калину –
    й малюй Оксану,
    теж картину.

    Але у лузі ти зустрів корову
    німецької породи,
    чорно-білу.
    Вона картину з’їла.
    А Катерина подоїла,
    обтерла вим’я – й дрином, дрином, дрином!,
    якщо ти пригадаєш Катерину...

    Ось це село, де день.
    Де мальви і жоржини.
    Де до обіду не працює магазин.
    Де тракторець на всіх один.

    Годі йти.
    Лишайся.
    Ось тобі хата, двір.
    Колодязь.
    Молода і красива.
    Ковбаса, сир.
    Безсуєтність сива.

    Ні?
    Вертайся в депо...
    Ні.
    Ну, то мовчи мені,
    бо як дам!
    То буде мало місця!

    Ось тобі цяця.
    Ось мамина циця.
    Грайся й смокчи.
    І мовчи!

    Ти безголосий ідеш.
    Не маєш значення куди...
    ну, йди.
    Але далі інша країна.
    Не Україна.
    Польща, Німеччина.
    Сполучені Штати.

    А тут твої батько і мати.
    Тобі наплювати?
    Тут твоя ти-ша
    і Те, Ша.
    Тобі наплювати?
    Тут Бабин Яр,
    а там Освенцім!
    Там за таку роботу
    не платять пенсій!
    Там інша мова,
    і кольорова корова, –
    а не та їхня,
    яка для нас но́ва,
    не чорно-біла,
    яка для них застаріла!
    Там тебе поховають як еміґранта...

    Ні.
    Ти йдеш не за кордон.
    Ти ходиш по собі.
    І не по сьогоднішній Україні,
    ще жовто-синій,
    а по вчорашній,
    по ковбасі домашній,
    по сирниках і пофарбованих яйцях.
    Прийшла пора міняться?
    Осучаснюваться!

    Тебе не влаштовує ні місто, ні село.
    Ні те, що буде, ні те, що було.
    Ні.

    Ти типовий українець.
    якому все рівно...

    Я розумію,
    бо це я.
    Розумію...
    Просто інакше не вмію,
    не хочу,
    не буду,
    не треба.
    Так.

    Радієш уже тому, що маєш.
    А більше не вмієш, не хочеш,
    не будеш, не знаєш.

    Мабуть, потрібна ще одна окупація.
    Ні.
    Ну то сходи за кордон, –
    там все одно
    ненаперепереморгується ілюмінація.

    15 травня 1995 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Переді мною...", стор. 6–9"


  4. Олександр Сушко - [ 2020.01.27 10:03 ]
    Мертві і живі

    Митці розумують про вічне, аж морщать лоби,
    Безділля рождає облудливе слово пророче.
    Кому ти потрібен: державі? Родині? Собі?
    Заробиш - процвиндриш, в окопах лежати не хочеш.

    Я кликав до бою, до совісті й честі гукав,
    А ти, мовби черв, заховався у буквицях-титлах.
    Насправді, ти - мертвий. Живі тільки права рука
    І шлунок - цінитель ковбас, перетравлювач їдла.

    Утретє за рік у раю неземнім гостював
    Із кулею в грудях. Та знов повертався до пекла.
    А тут - у окопах - уяви не стачить і барв,
    Аби описати побачений морок Ереба.

    Згорьовані ангели друзям копають рови,
    Примчали по душі пекельники з-за порубіжжя.
    - Мої побратими не мертві, а вічно живі! -
    Кричу до людей і до Бога. У відповідь - тиша...

    27.01.2020 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  5. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.01.27 10:54 ]
    Ніна-Ніно
    У Грузії і в нашій Україні
    Пісню й свободу всім любить дано,
    Дівчат тут називають ім"ям Ніна,
    Грузини кажуть лагідно Ніно.

    Тебе так нарекли матуся й тато,
    Просили доленьки привітної тобі.
    Будь на здоров"я й друзів ти багата,
    Фортуна усміхається в житті.

    Енергії тобі, миру й завзяття,
    Кохання лебідь обніма крильми,
    А радість хвилею хай б"є у береги
    І птахом прилітає нехай щастя.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  6. Нічия Муза - [ 2020.01.27 07:28 ]
    Деформація реформи
    Що хазяїн сайту обіцяє,
    те і забуває на ходу.
    У стакані буря затихає,
    і нема ніякого роздраю.
    Байки анонсує какаду.

    До одного місця, що піїти
    віршами оплачують оброк.
    Крадії нікому не помітні...
    Головне – уміти оніміти,
    голову ховаючи в пісок.

    Експериментує як владика
    мужня реформатора рука...
    І на сайті іноді базіка-
    є інкогніто відома трійка,
    ніби за вказівкою ЦеКа.

    То ніяке не совєцьке диво,
    що якусь шістьору б'ють тузи –
    лагідно, і щиро, і правдиво
    у своєму стилі – косо-криво
    сіє безнадію Лао-цзи.

    Мекають не Сидорові кози
    про високу місію свою,
    смикаючи сіно з того воза,
    де нові латунські й берліози
    обрізають пісню солов’ю.

    ************************
    Каюся, що хочеться признатись
    мовою культурного села, –
    ех, якби отут поматюкатись,
    як би грішну душу відвела.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  7. Ярослав Чорногуз - [ 2020.01.27 01:30 ]
    Золотою дорогою щастя
    Цілу нічку вона не згаса,
    Мов гердану сяйлива окраса…
    Це – дорога кудись – в небеса –
    Чарівлива неонова траса.

    Мов каміння коштовного гра
    Щирозлотне кольє увінчала –
    Лівий берег старого Дніпра –
    Як до серця твойого причалу.

    Ніжну мрію свою молоду
    Я вбираю, як Боже причастя.
    І до тебе дорогою йду,
    Золотою дорогою щастя!

    26 січня 7527 р. (Від Трипілля) (2020)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  8. Королева Гір - [ 2020.01.27 00:16 ]
    Різдвяна заметіль
    Замело снігами край Карпатський,
    Різдвяна нічка білою була.
    Пригадую я вік свій же юнацький
    Й стежину, що до хати пролягла.
    Замело снігами всі дороги,
    Біла ковдра знов прикрила все .
    Та заметіль забрала всі тривоги
    І зустріч із батьками нам несе.

    ПРИСПІВ

    Заметіль Різдвяна, заметіль,
    Замела усі стежки й дороги,
    Линуть діти до своїх батьків,
    Їх вітають ріднії пороги.
    Заметіль Різдвяна, заметіль,
    Одягла усе в казкові шати.
    Святковую відкрила нам артіль,
    А вдома нас чекають батько й мати.

    Замело снігами, закурило,
    Родини хата у вуаль вдяглась.
    А серцю все так любо тут і мило -
    Батьківськая святиня збереглась.
    Замело снігами всі стежини,
    В дитинство повернула заметіль.
    Та пісня від батьків і до дитини,
    Знайомі звуки линуть звідусіль.

    ПРИСПІВ
    22.11.2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  9. Ніна Виноградська - [ 2020.01.26 22:12 ]
    Дві самотності


    Коханий мій, без тебе дуже гірко,
    Сумна самотність мерзне у кутках.
    А до вікна притискується гілка,
    Що від морозу також утіка.

    І ми удвох невидимо роздільні,
    Я у кімнаті – гілка за вікном.
    Печаль і біль однакові і спільні
    У дерева і жінки за столом.

    Твоє тепло ще зберігають речі,
    І недопитий чай, і сліз горох.
    А гілка мерзне і зимовий вечір
    У темряву закутав нас обох.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  10. Володимир Бандура - [ 2020.01.26 20:35 ]
    Випадок на Майдані

    Навколíшки хлопчак
    Протирає портрети Героїв,
    Час минулий ще ран не загоїв
    Пам'ятає ще битву брущак.

    Тут хтось рідний тобі?
    -Ні. Тут рідних нікого не маю,
    Просто хусткою сніг відгортаю.
    Щоб дивились на небо в журбі.

    Враз я погляд відвів,
    Щоб не бачив юнак мої сльози.
    І застиг в ті останні морози
    Теплий шепіт молитвенних слів.

    За гіркі мої сльози оці
    Ви пробачте, Небесні Герої,
    Що скупими словами вдостоїв,
    Лиш добавив на серці рубці.
    26.01.2020


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (1)


  11. Тетяна Роса - [ 2020.01.26 16:15 ]
    «Пацифіст»
    «Я пацифіст! Насиллю –ні! Нам не потрібне військо!» -
    отак позицію свою декларував Онисько.
    Мовляв, як б’ють нас по щоці – то підставляймо другу.
    Тут нагло трапилась із ним страшна біда-наруга:
    сусіда капцями уліз у клумбу пацифіста…
    Онисько винного місив, неначе в діжі тісто.
    Усі побачили, куди пішли слова про щоки,
    коли сусіду пацифіст волосся дер нівроку.
    Дісталось навіть глядачам, бо стали надто близько:
    щоб не заліз ногою хтось у квітничок Ониська.
    Стояв Онисько за своє, немов казковий витязь…
    А от країна… не своя? Не варт за неї битись?
    Мовляв, занадто не близька до тіла сорочина?
    За чином ненька занизька, не гідна мати сина?
    «Та я – ого! Та я – цабе! Та я – людина світу…» -
    Твердить Онисько, за слова ховаючи копита.
    ***************************************
    Коли твою країну ворог силкується загризти -
    лиш потенційний зрадник назветься пацифістом.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (22)


  12. Олександр Сушко - [ 2020.01.26 13:10 ]
    Без сил
    Не кохаються бевзі ледачі,
    А розумні - удень і вночі.
    Кум сьогодні мій - загнана кляча,
    З ніг збиває легесенький чмих.

    Може трішечки лиш нетверезий,
    Бо хитає, троїться в очах.
    Екологія, їжа та стреси -
    Кара Божа! Тому він зачах.

    Він у жіночки - той ще мазунчик.
    Та охляв. Аж добу ні гу-гу.
    Ще і теща, крикливо-кусюча,
    Висисає останню снагу.

    Та й у мене ласкавиця - кобра,
    Як підбити таку на любов?
    Бодню чачі із кумом учора
    Заковтнули, голівка бо-бо.

    Від Венери сьогодні догана,
    Як підходжу - лютує як звір.
    Залицятися, каятись - марно:
    До Рябка виганяє надвір.

    Без кохання спливе місяць лютий,
    Може й березень теж - ні гу-гу ..
    Буду лежнем лежати у буді,
    Буду сиднем сидіти в льоху.

    26.01.2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Прокоментувати:


  13. Оксана Логоша - [ 2020.01.26 13:09 ]
    Січневе
    ХатИ сопуть теплом у димарі.
    До неба простягаються хиткими
    До віку мріями. А там,десь у горІ,
    Так свято пахне молоком і тмином.
    І солодко січневим небесам,
    І солоно,і гірко,і прозоро
    Від видива,що гасне й воскреса
    У будь-яку людську життєву пору.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (6)


  14. Тарас Ніхто - [ 2020.01.26 13:09 ]
    Нарцис, який...
    Нарцис, який кається
    Про свою ненависть до себе
    Навіть квіткою називається
    Лиш би дістати до неба!

    Нарцис, що сповідує ідею любові
    Із шипами-обіймами, БДСМ і кігтями з кров'ю
    Один раз його скинули
    І він став сволоччю

    Нарцис, повторяється
    Ку-ку-кає навколо
    Земля й німб обертаються
    Несіть йому паперову корону

    Нарцис був простою хорошою людиною
    Наївним хлопчиком, умною дитиною
    Він не вважає себе жертвою
    Просто в нього специфічні потреби є

    Нарцисична травма, естетичний психоаналіз
    Єство його забрали, віддали в пекло-шпиталь
    Лікування відсутнє, прогноз беззаперечний
    Виключити із суспільства, пацієнт небезпечний!

    Нарцис поглядав спершу на відображення
    Того, хто стояв позаду
    Однак сталося преображення
    І божевілля верх взяло!..

    2020


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Королева Гір - [ 2020.01.26 12:59 ]
    Зим і осені нема
    В кохання осені нема
    І зим у нього не буває,
    Хоч і на скронях сивина,
    Та серце щиро все кохає.
    В кохання осені нема,
    Його в багрянець не фарбує,
    Й не підкрадається зима,
    І візерунків не гаптує.

    ПРИСПІВ

    Нема в кохання лютих зим,
    Йому вітри не дошкуляють.
    В житті так дуже легко з ним,
    Якщо обоє так кохають.
    Нема в кохання холодів,
    Нема у нього і морозів.
    Є струн душевний переспів,
    Неначе пісня верболозів.

    В коханні весни і літа,
    П’янкий дурман і насолода.
    Тепло в кохання лиш впліта.
    Цього коханню їм не шкода.
    В коханні весни і літа,
    Воно у зими не прямує.
    І осінь в нім не золота…
    З весни у літо лиш мандрує.

    ПРИСПІВ

    30.10.2019 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  16. Сергій Губерначук - [ 2020.01.26 11:04 ]
    На обличчя накладаєш…
    На обличчя накладаєш
    грим старий
    і навіки покидаєш
    хутір мій.

    Чи тебе чи цілувати
    чи клясти́,
    чи себе опанувати
    й провести?..

    Сядьмо з білої карети
    в чорну знов.
    День обожнює секрети,
    ніч – любов.

    Чи тебе чи цілувати
    чи прокля́сти,
    чи себе опанувати
    чи пропасти?..

    Сядьмо з чорної карети
    в білу знов.
    Ніч обожнює секрети,
    день – любов.

    Біля дзеркала розколото
    стоїш.
    Забираєш кожне золото,
    облиш.

    8 грудня 1995 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (1) | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 133"


  17. Надія Тарасюк - [ 2020.01.26 10:03 ]
    * * *
    Потяг тихо вистукує ритм.
    У запиленій шибі вікна
    Ніч біжить, доганяючи дня,
    День щодуху махнув і за мить
    Залосніла за ним колія.
    Потяг тихо вистукує ритм...
    І біжать часоносці невлад,
    Застогнав і погас циферблат,
    Розтоптавши крихкий манускрипт,
    Й спопеліла сліпуча зоря.

    ...Потяг знову вистукує ритм,
    Тільки ніч не женеться за днем,
    День не гонить хвилини конем.
    Просто ми тут уже не живем.
    Просто ми тут уже не живем...

    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (5)


  18. Ніна Виноградська - [ 2020.01.26 10:48 ]
    Гроші


    1.

    Він - мовчазний, надійний, наче скеля,
    Вона – пуста, неначе мильна булька.
    У нього справ щоденно – аж до стелі,
    А їй – масаж, і сауна, і гульки.

    Він – все у дім, вона – завжди із дому.
    Для діток – няня, робітниця в хаті.
    І для рідні і для усіх знайомих –
    Вони щасливі, бо вони багаті.

    Він вечорами пропадає в клубі,
    Вона вино потягує охоче.
    Спитайте в нього – чи щасливий в шлюбі,
    Він відведе убік вразливі очі.

    2.

    Колись його навчали батько й мати,
    Що хліб ростити тяжко на землі.
    І син навчився добре працювати,
    А вже зростають паростки малі.

    Він одружився на великих грошах,
    Розумний – зять, нікчемний – чоловік.
    І заздрить друзям, де жінки хороші,
    Бо сам себе на нелюбов прирік.

    Життя промчало нібито година,
    Він відростив округле черевце.
    Чиюсь любов купує на хвилини,
    Де совість відверта своє лице.

    Дружина теж в коханні многолика,
    Для нього – лиш об’їдки на столі.
    Він річ її, його противна пика
    У неї викликає думи злі.

    Отак і проживають в нелюбові,
    Із ненавистю хліб для діток теж.
    І він колись для доньки в чорній змові
    Прикупить зятя без любовних меж.


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (2)


  19. Тетяна Левицька - [ 2020.01.26 10:54 ]
    Соловей
    На повні груди соловей співав,
    лилися трелі у саду веснянім.
    Цвіли дерева і плескався став
    в сусальнім піднебеснім Божім храмі.

    Птах умлівав у росах золотих
    і захлинався в білих абрикосах.
    Аж вітер в запашній леваді стих,
    заслухавшись пташиним суголоссям.

    І серед тенорових голосів
    вона почула той, що вразив лунко.
    Мелодією дивною засів
    на денці серця чуйним поцілунком.

    Зворушливо у затишку гілля
    в чуттєвій пісні соловейко танув,
    і чарівною флейтою здаля
    затьохкав ніжно, спокусив кохану.

    Кружляв навколо неї і гніздо
    зладнавши у дуплі старої груші,
    затріпотів у верхній ноті «До» -
    любов єднала солов'їні душі.

    Вже пір'ячко стелив для пташенят,
    шалено щебетав від щастя зрання,
    та несподівано ударив град
    пошкодивши крило його коханій.

    Поранена  упала серед трав,
    злетіти не могла  хоча б на гілку.
    А соловейко іншій вже співав,
    настроював горляночку - сопілку.

    Птах умлівав у росах золотих
    і захлинався в білих абрикосах.
    Аж вітер в запашній леваді стих
    заслухавшись пташинним суголоссям.

    25.01.2020р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (18)


  20. Галина Сливка - [ 2020.01.26 08:26 ]
    ***
    Зачиняючи двері журбі,
    Міццю в небо задивлених стебел
    Я заплутаюся у тобі,
    З неможливістю жити без тебе.
    У обіймах долонь, крізь віки,
    Зберегла у собі, як обнову,
    Тайну світу на відстань руки,
    Древню силу піднятися знову.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.92) | "Майстерень" 5.75 (5.94)
    Коментарі: (2)


  21. Ярослав Чорногуз - [ 2020.01.26 03:16 ]
    Метаморфози сучасної зими або біла ніч у Києві
    Світлячки, як манливі принади,
    Розлились між гілля вусібіч…
    Ув обійми принишклого саду
    Опустилась, як сон, біла ніч.

    Мов потоками світлого лою
    Розтеклась по алеях зима.
    Насміхалась вона над імлою,
    Від якої вже й сліду нема.

    Витинанки-будинки… Квадрати
    Вікон світяться, чується сміх…
    Поцілунками хтось лоскотати
    Буде шиї коханих своїх.

    Це любов розтопила вже й кригу,
    І на серці в зими відлягло…
    Замість холоду лютого й снігу –
    Біла нічка дарує тепло.

    25 січня 7527 р. (Від Трипілля) (2020)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  22. Олександер Приймачук - [ 2020.01.25 21:01 ]
    Наше життя- це вічна дорога
    Наше життя- це вічна дорога.
    Річка неспино бігуча води.
    Має вона, високі пороги.
    Можна упасти, незнати куди.
    Наше життя- це рай не на небі.
    Ніби і маєш усе для бутя.
    Та на душі, щось манить до тебе.
    Рідна моя,Волине моя.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  23. Королева Гір - [ 2020.01.25 20:32 ]
    Не однаково мені
    Ні! Не однаково мені
    Удома жить чи в чужині,
    Чи є що їсти, чи нема,
    Чи нарід гине задарма!

    І не однаково мені
    Люди веселі чи сумні,
    Чи веселяться, чи сумують,
    Що неньку нелюди шматують.

    Ще й не однаково мені,
    Що хтось жирує, а хтось – ні.
    І неоднаково, що влада,
    Це не підтримка, а лиш – зрада.

    І не однаково мені
    У щасті жить чи у багні,
    Чи нищать рідну мою мову,
    Чи жить дають рідному слову.

    Ще й не однаково мені,
    Жити на волі чи в ярмі.
    Чи підпанки, чи є пани,
    Які лиш рвуться до казни.

    І не однаково мені,
    Що люди гинуть на війні.
    Натомість, щоб у щасті жити
    І неньку серцем всім любити.

    Ні! Не однаково мені,
    Що йдуть в обійми сатані!
    Єдність чи розпад в нас панує,
    І землю кров чи дощ гаптує!

    І не однаково мені
    Пісні про неньку є чи ні!
    Чи думка є її продати,
    Чи може нищить і топтати.

    Це не однаково мені
    Ні наяву, ні уві сні!
    Щоб неоднаково всім було,
    І лихо шлях до нас забуло!

    12.01.2020 р.




    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  24. Ігор Терен - [ 2020.01.25 20:00 ]
    Стилізація стилю
    ***
    Поети, які забавляють ся віршами,
    кайфують, а муза дає втікача.
    Клепай небилиці і найімовірніше
    піймає за фалди вона читача.

    ***
    Уловлюю у водограї
    акорди музики Бізе.
    Освоюю луги та плаї.
    Хто у поезії літає,
    той до вершини не повзе.

    ***
    У кого є що позичати,
    не береже у себе злато,
    а безкоштовно роздає,
    аби яскравіше палати.

    ***
    А відомі упирі-поети
    вішають на шию амулети.
    І удача є,
    і кубло своє,
    але гонор спати не дає.

    ***
    А на горі як на чужому горі
    не виїдеш найвище за усіх,
    то краще гальмувати у заторі,
    аби не переїхати своїх.

    ***
    Заякорили паразити -
    іди у гавані чужі,
    де на твоє немає мита,
    бо як себе не оцінити,
    чекай аварії душі.

    01/20


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  25. Олександр Панін - [ 2020.01.25 19:20 ]
    Забій душі
    Діброва темна навіть в ясний день,

    чому життя таке суворе?

    Суцільний морок, хоч у око стрель,

    а може в серце? –

    Я давно готова.


    Та всупереч усьому,

    ще жива

    моя душа,

    змордована звіряче,

    вона усьому світові чужа,

    вона ледь дихає і майже

    вже

    не плаче.


    Забій душі – то неспокутний гріх,

    душа – синець

    суцільний, почорнілий…

    Не в пеклі – на землі

    катують ще живих,

    і кожний кат

    мені колись

    був милим.


    Чорнющі таргани

    сповзлися звідусіль,

    нав’язують мені свою

    сваволю…

    Зійшли синці –

    щемить нещадний біль,

    це біль душі,

    це морок болю…


    Від скрині щастя втрачені

    ключі,

    якась руїна на шляху

    повстала,

    йшла попри страх

    у чорний ліс

    вночі,

    тому що древніх ідолів

    шукала.


    Тривожний шерех ледь вловимих

    крил,

    затишшя, мов лихий провісник

    бурі,

    янтарний місяць капище

    відкрив

    і спалахнули постаті похмурі.


    Богиня каже: «Зичу я добра,

    Ім’я своє тобі не називаю:

    Любава, Любомила, чи Мара –

    Я жінка і тобі я співчуваю.

    Забій душі – тяжкий, болючий

    шрам,

    зцілити може тільки сила

    Віри.

    Потрібна жертва повсякчас

    богам:

    свою печаль зміни на посміх

    щирий.


    Я Справжню Жінку

    крізь віки

    люблю,

    Ціную ніжне, незрадливе

    серце,

    Ми разом душу

    зцілимо

    твою,

    На друзки, вщент

    вона

    не розіб’ється.



    Зцілись душею,

    Незалежна будь

    Від шрамів і тяжких

    забоїв,

    Важкий твій шлях,

    Ти посміх не забудь,

    Я поруч

    буду із тобою».


    .


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  26. Тата Рівна - [ 2020.01.25 17:09 ]
    Рефлексія про Україну
    Вона лежить під деревом життя — лежить та дихає
    Її груди піднімаються вгору-вниз
    Вдих-видих, вдих-видих
    Тисячі золотих ниток зв‘язують її з кожним своїм дитям
    Вгору-вниз, вдих-видих

    Через пам‘ять, серце, кров, віру, безнадію
    Через безвихідь, любов, звичку
    Вона дає їм живців та живицю — дітям своїм
    Вона дає їм маркери — хрести могил, хрести храмів, хрестики в календарях
    «Не виходь, — просить вона, — надвір без шапки
    Там холодно, лячно, сіро, немає мене там
    Я є тут, під деревом твого життя, у садку твоєї баби
    У лузі за твоїм селом, у підвалі твоєї багатоповерхівки
    У сквері твоєї юності, у лісі твого спокою, у мові твого серця —
    На місці сили. Бо я є сила твоя. І воля твоя. І я є царство твоє
    Я Матір твоя. І Матері твоєї Матір. І Матір її Матері — Я

    Так легко втратити те, що в тобі
    Над тобою навколо тебе
    Загубивши себе самого у сутінках буття
    Вона лежить під деревом життя посеред Вирію-раю, лежить та дихає
    І з неї повільно витікає життя

    2020


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (1)


  27. Нічия Муза - [ 2020.01.25 15:24 ]
    Дайте клітку яструбу
    Яструб у зеніті,
    поки ще літає,
    на золоту клітку
    волю не міняє.
    Дикі коні в полі,
    поки є ще сили,
    розірвуть стремена,
    погризуть вудила
    Так і ті цигани
    буйного народу –
    підуть у неволю
    за його свободу.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (11)


  28. Сергій Губерначук - [ 2020.01.25 11:40 ]
    Ієроґліф
    О, ієроґліфе злий!
    Беззастережний оракуле!
    Краще вже, Дракуло, згний!
    Згинь – пропади, каракуле!

    Зміна – за зміною форм!
    Псевдо- чи архіновація?
    Суперечсуперінформ!
    Повна новин інформація!

    Джунґлі влаштують демарш!
    Вийдуть мільйони мауґлі!
    Раж перекрутять на фарш
    шаржі в ґазетах Анґлії!

    А об’єктив – не такий!
    Бо ієроґліф зламано
    через плеткі чутки,
    скинуті в пресу найману!

    Шпальтами жовтих видань
    кожен клозет заповнено!
    Кількість поточних питань
    примхами шефів зумовлено!

    Шеф – інтуїції брат!
    Батько нічного часопису!
    Кожній сенсації сват
    після кошторису й опису!

    Неперевершений блеф!
    "Зовсім нове́ про Конфуція"!
    Нафантазовував шеф
    мозком ще легшим, ніж унція!

    Швидше допише вже він
    сам ієроґліфа дикого
    й перекладе навздогін
    незрозуміло столикого!

    Що той Конфуцій йому!?
    Утилізована грамота,
    схожа на ґрати й тюрму
    в мертвих клітинках мамонта!..

    Ви не наводьте мені
    факти зумисне спаплюжені.
    А напишіть на стіні,
    чим ваші очі збуджені?

    Обов’язково вмістіть
    правду всю в знаку єдиному!
    Витягніть, витрусіть сіть,
    більше не ставте – загинемо!..

    Скоро хворіє старе,
    інформаційно залежане.
    Сенс ієроґліфа вмре,
    фотопорогом обмежений.

    Та за поріг брехні
    злий ієроґліф не вискочить.
    Краще згниє на нім
    ще сто разів, ще й тисячу!

    3 серпня 2003 р., Богдани́



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Перґаменти", стор. 18–19"


  29. Ірина Білінська - [ 2020.01.25 11:40 ]
    Планета імені Тебе
    Я на планеті імені Тебе.
    Вона - жива.
    Усе про мене знає.
    Вона -
    мій анексований Тибет,
    який мене до Мене повертає...

    Я тут - своя.
    І тут усе - моє.
    Нехай, вона мені і не належить...
    Але планета ця
    була і є,
    і буде там,
    де я у ній - Безмежжям...

    Вона у мені,
    з нею ми - ОДНЕ -
    не вигорить,
    не промине,
    не згасне...

    Твоя планета імені Мене
    таки жива.
    О, як же це прекрасно!




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (5)


  30. Козак Дума - [ 2020.01.25 07:17 ]
    Перун
    Із гуркотом розрізав хмари навпіл
    Перун рішуче вогняним мечем.
    Відомий здавна громовержця нахил –
    той небо, коли сердиться, січе.

    Насупилось усе над головою,
    ось-ось на землю злива упаде
    і стріли полетять сами собою –
    то військо грому Бог своє веде.

    Ударить блискавицями могутньо –
    опустить долу велет-дуб гілля…
    Спитає хтось, згадавши сірі будні,
    Чому Перун, а не святий Ілля?

    Аби відповісти на запитання,
    час завітать у древності чертог.
    Перун, як бають давнини сказання –
    наш історичний український Бог!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  31. Королева Гір - [ 2020.01.25 01:03 ]
    Душею плачу


    Тебе я бачу й подих свій тамую,
    Ти, наче зарево на небі між зірок,
    Серцебиття на відстані я чую,
    Та не наважуюсь назустріч зробить крок.

    Тебе з думок своїх не випускаю,
    Та не наважуся зізнатися тобі –
    Я потайки давно тебе кохаю
    Й тримаю почуття ці у собі.

    Тебе у снах беру в свої обійми,
    Та очі закриває й там вуаль,
    А шаль з плечей зненацька вітер здійме…
    Звучить для нас божественно рояль.

    З тобою в снах вальсуєм по паркеті,
    Тамують подих зорі-глядачі,
    Та почуття тримаю я в секреті…
    Не в снах хочу тримать твою руку в руці .

    Душа болить,коли тебе не бачу,
    Та як в житті до тебе підступить?
    Мужчина я, але душею плачу…
    В коханні хочу я тебе втопить.

    11.11.2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  32. Серго Сокольник - [ 2020.01.24 23:17 ]
    Зірковонице
    ***андеграунд, під смаки не адаптовано***

    Тілом плаття твоє сповзало
    Хтивоницо від ДО до ВІД...
    - Мій ти кремене! Я- кресало!
    Заінтри... Ні!.. Запалим світ,
    Що за вікнами зацікавле-
    но пітьмою припав до скла!
    - Дай-но, люба, у нього каме-
    нюку кинути!.. І дала!..
    Ти дала... І у вікна зорі
    Замість темряви загляда-
    ли, і з неба зигзагом Зорро
    Блискавиця до рук спада,
    Тільки руки розради мали
    Трохи іншої... І тіла,
    Ними пещені, спочивали
    Вже опісля, як ти дала
    До креміння мені кресала,
    І божествений дар вогню
    Їх розпалював... Ми палали
    На підлозі у темі НЮ
    Під веселе небесне сяйво
    І підморгування зірок
    Поза вікнами... - Слухай, хай во-
    ни відійдуть хоча б на крок,
    Папарацісто-знахабнілі
    У вікні спостерігачі,
    Що світили (чи- освітили)
    Наші вчинки!.. Негарні вчи... )))))

    © Copyright: Серго Сокольник, 2020
    Св. №120012410358


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  33. Олександр Панін - [ 2020.01.24 21:35 ]
    Прогулянка

    Трава уся смарагдова,
    Два Хлопчики з Дівчам
    Ідуть шляхом кульбабовим,
    Все весело очам.

    Хмарки, немов хустиночки
    На вушках кошенят,
    Фігурні ці хмариночки
    Нагадують звірят.

    Летять пташки під сонечком,
    Співають їм Качки,
    Дві Свинки на прогулянці -
    Веселі малюки.

    Змагаються Баранчики -
    Міцніш який із двох?
    Стрибають, наче м'ячики:
    "Торох, торох, торох!"

    Малятам трохи заздрісно,
    Між хмар летить Пегас,
    "Серед хмаринок радісно
    І ми йдемо до вас!"




    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  34. Микола Дудар - [ 2020.01.24 12:28 ]
    Один проти всіх...
    За течією...
    За нічією...
    Ти - проти всіх.
    Вогнестихія
    Болеволіє
    В серці усім...
    А за межею
    Поспіхом клеють
    Кроки твої.
    Байдуже, сину?...
    Райдуги гинуть -
    Світобої...
    24.01.2020.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  35. Іван Потьомкін - [ 2020.01.24 12:08 ]
    ***

    ...А діти виростуть.
    От тільки б нам не старіть.
    Щоб дівчина,
    Яку ти оглядаєш так не по-батьківськи,
    Не кинула, мов докір:
    «Дядьку...»
    Аби дружина наніч не сказала:
    «А пам’ятаєш?..»
    ...А діти виростуть.
    От тільки б якомога довше
    Із ними друзями лишатись.
    Щоб їхні друзі нашими були.




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  36. Володимир Бойко - [ 2020.01.24 10:34 ]
    * * *
    Виколисує вітер далеку дорогу,
    В океані небеснім гойдається день,
    Починаючи стежку, не бійся нічого,
    І розвіється лихо на крилах пісень.

    Хоч направду життя – недоспівана пісня,
    І незнаний мотив не впізнати на слух.
    Та єднаються в пісні красиве й корисне
    І скресає в мелодії вольності дух.



    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  37. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.01.24 09:39 ]
    Річечка Тернавка
    На самісінькому дні
    Глибокого яру
    Веселі співа пісні
    Річечка Тернавка.

    Як дивитись звисока
    На ту річку-змійку,
    То здається, що вона
    Наче стрічка срібна.

    Чисті хвилечки її,
    Неначе дзвіночки
    І лунають вдалині
    Їхні голосочки.

    Їх підхоплює луна
    І несе полями,
    Розказує як співа
    Річечка Тернавка.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  38. Тетяна Левицька - [ 2020.01.24 07:12 ]
    Лелека
    У блакиті лелека білий
    світлу стежку шукає в рай.
    Наболіло і відболіло.
    На все воля... Нехай, нехай.

    В низині мапа долі степом,
    річка злетів, багно падінь,
    сітка чорних доріг. Лелекам -
    уготована голубінь.

    Птах занурюється в нетлінно
    льоноцвітно- безмежну шаль.
    Пахне зливою вітром, сіном,
    синьоока його душа.

    Що тілесне - вода і простір
    з плоті сонця, землі, роси.
    Для пір'їни Бог на погості
    не встановлює терези.

    Та пташина душа у висі
    розчинилася за селом.
    В серці помисли, мрії чисті,
    ніби янгол майнув крилом.

    Над землею летить хуртеча
    білосніжного пір'я цвіт.
    Безгріховна душа лелеча
    огортає любов'ю світ.

    У блакиті лелека білий
    світлу стежку шукає в рай.
    Наболіло і відболіло.
    На все воля... Літай, літай!
    2017 - 2019р


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (4)


  39. Олександр Панін - [ 2020.01.24 00:42 ]
    Де Хата Бровка?


    Душевне Цуценятко,
    веселе це малятко,
    У дворі денно грає,
    за хвіртку зазирає,
    Вдягнути хоче свиту,
    побачити півсвіту.

    Здійснив ізранку втечу,
    вертався вже під вечір...

    Об'ява є на хаті
    (навіщо вчивсь читати?),
    Об'ява провіщає:
    "Отут - Псяюра злая!"
    Бровко на хвостик всівся:
    "Ой, леле, загубився!
    Не злий, не харцизяка
    і не старий Собака!

    Оце не моя хата?
    Як власну відшукати!?"

    У Цуцика є друзі,
    між них - Кицюня Пуся:
    "Проглянь ізнов спочатку
    об'яву, Цуценятко!"

    И Пуся вмить грайливо
    табличку підробила:
    "Живе тут найдобріший
    Бровко, наш друг найліпший!"

    "Знайшов я рідну хату
    опісля променаду,
    До хати поспішаю
    і Пусю прославляю!"




    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  40. Олександер Приймачук - [ 2020.01.23 21:51 ]
    Зелений гай, маленька хата
    Зелений гай, маленька хата, садок.
    По вишні лізем з братом.
    А в далечі, табун гуде.
    Пастух корів додом жене.

    Ми були діти, маленькі квіти.
    Нас в голові, гуляв ще вітер.
    І день за днем, і у ночі,
    Ми з братом вірили в казки.

    Та час минув, ми позросліли.
    Своїх вже діток ми зробили,
    а ще здається, що самі,
    Недавно ми були такі ж малі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  41. Королева Гір - [ 2020.01.23 21:35 ]
    Ланцюг
    Візьмемося за руки знову всі,
    Живий ланцюг утворимо із вами.
    Він в кожного вкраїнця у душі,
    Хоч всі йдемо ми різними шляхами.

    З’єднаємо два береги Дніпра,
    З’єднаємо в душі, не лиш руками,
    Погляне Володимира гора,
    На лівий берег дивиться віками.

    Живий ланцюг…яка ж бо це краса!
    Він дуже цінний, дуже він коштовний.
    До нас благословенні Небеса…
    Живемо в Україні ми Соборній.

    Думками ще б зробить такий ланцюг,
    З’єднати б українців воєдино,
    Щоб в душах не було страшних яруг,
    Й гнилою не була щоб серцевина.

    22.01.2020 р.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (6)


  42. Козак Дума - [ 2020.01.23 19:25 ]
    Віщий сон?
    Вночі мені наснилася підказка.
    Вона стара як мудрості ріка:
    коли у гості не приходить казка –
    пора міняти вже чарівника!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  43. Ніна Виноградська - [ 2020.01.23 18:01 ]
    Перехрестя правди


    Чому сльоза стікає із очей?
    Тому, що гірко-солоно у світі.
    Одним печаль всю душу пропече,
    А іншим взимку тепло, ніби в літі.

    А ти живеш по-правді у житті,
    Об щось спіткнешся, шкандибаєш далі.
    А інші нічогенько, не святі -
    Обмани і крадіжки, і медалі.

    Тоді для кого – не вкради, не вбий,
    І ким оці написані закони?
    Хоч за копійку сто потів пролий,
    А іншому не є це перепони.

    У чесного освітлена душа -
    На двох шматочок переділить хліба.
    Нечесний правді кине одкоша
    І забере твою рідню, садибу.

    Немає правди на усій землі,
    Вбиває честь безжалісне безчестя.
    Заради чого підростуть малі
    І де оте правдиве перехрестя?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (2)


  44. Надія Тарасюк - [ 2020.01.23 18:31 ]
    * * *
    Дозбирую роси ―
    то стрази
    чи сльози?..
    Дочитую погляд ―
    то солод
    чи сміх?
    Зриваються півні з дерев, наче просять:
    Цілунків намисто ― нестримний потік!..

    А серце ― пропаще. І так уплелося
    Незвідане зрання, незнане на спір…
    Дозбирую погляд ―
    зірки
    на волоссі,
    Дочитую роси ―
    рядки
    і папір.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  45. Володимир Книр - [ 2020.01.23 17:52 ]
    (Dva)desetocentimetarski
    Jedva desetocentimetarski
    je dvadesetocentimetarski.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  46. Ніна Виноградська - [ 2020.01.23 15:17 ]
    Сумна згадка під Новий рік


    Не відпускає час, моє минуле
    Із кожної щілини вигляда.
    Виходить, що нічого не заснуло,
    Хоча стекло, неначе та вода.

    Моє кохання, чим тоді жила я,
    Злітала в небо, плакала не раз
    Від щастя, що живу неначе в раї,
    Від погляду твого і ніжних фраз.

    Я думала, що буде так навіки,
    І наші крила – то стрімкий політ…
    Забрало небо щастя й чоловіка,
    Залишило в душі навічний гніт.

    І я у новорічну цю річницю
    Безкрилою у рік новий іду.
    І мов самотня лісова вовчиця,
    Що загнана за край біди, гряду.

    Де не побачиш сонця, край дороги
    Іще далеко чи уже прийшла.
    Коханий мій, до крові збила ноги
    Життя пройшло, а наче не жила.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  47. Ігор Шоха - [ 2020.01.23 14:20 ]
    Дотики поезії
    Засинаю нічною порою
    під акорди поезій згори.
    І ясні, і прозорі собою,
    не линяють мої кольори.

    Є й ніякі, узяті зі стелі,
    заяложені хною іржі,
    що сіяє у гамі пастелі,
    та нічого не каже душі.

    Є в поезії магія слова.
    Не одного лікує вона
    і заквітчує засоби мови
    як у лузі калину весна.

    А мені усміхається літо.
    Поки сонечко є у зеніті,
    ліра й муза мої заодно.

    Напинаю вітрило на вітрі.
    Як не сяє пейзажна палітра,
    а біліє моє полотно.

    23.01.20


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (1)


  48. Сергій Губерначук - [ 2020.01.23 14:04 ]
    У духовному спостереженні
    Усе почалося зі слова – і скі́нчиться в слові.
    Безмовна душа відійде́ у німі небеса.
    Нечу́тно одхиляться двері живої любові –
    і ти́шею тиш заговорить космічна краса!

    ~ 2005 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.75) | "Майстерень" 5.5 (5.85)
    Прокоментувати: | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 12"


  49. Козак Дума - [ 2020.01.23 13:35 ]
    Згусток сонця
    Яким він буде, твір мій? Той, останній…
    Не знаю і сказати не берусь…
    Одне мені відомо вже зарання –
    про Неньку нашу, стародавню Русь.

    Про ту Вітчизну, що тверда мов камінь,
    що у борні за волю до кінця.
    Такий, що в душах житиме віками,
    єднатиме нескорені серця!

    Що навіть через сотні тисяч років,
    палатиме і зватиме у бій,
    будитиме невизнаних пророків…
    Як згусток сонця твір я бачу свій!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (6)


  50. Ігор Терен - [ 2020.01.23 13:39 ]
    Активізація активів
    ***
    Вован і Вова почекали,
    потисли руки й почали
    ділити українське сало.
    Було одного вовка мало,
    то ще одного додали.

    ***
    Кому земля дає свої плоди?
    Ніщо, яке усе гребе до себе,
    елітою спливає із води,
    а караван людей іде у небо.

    ***
    Царі – псарі, народи – гайдамаки.
    Усі пророки все-таки праві –
    коли нема царя у голові,
    то це і є його ума ознаки.

    ***
    Є хазяї, але земля гуляє
    і є чого базікати щодня,
    як наша Рада воза запрягає.
    І їде віз попереду коня.

    ***
    Ожили ідеї окупанта.
    У «слуги народу» – епатаж.
    Будемо паї анексувати
    як Пуйло у мантії пірата –
    «цап-царап» або на абордаж.

    ***
    Поки резервації у шані
    і ще є колонізація,
    особливі статуси Кубані
    і Алтаю – окупація.

    01/20


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   336   337   338   339   340   341   342   343   344   ...   1829