ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Микола Дудар - [ 2020.01.23 13:29 ]
    Із серії "Афориз-лик"
    Засыпав нас у жернова -
    Помола чистого не ждите!
    Ведь там и Тело и Слова
    И разный каждого Родитель…
    23.01.2020.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  2. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.01.23 09:31 ]
    Порожня вулиця
    А наша вілиця сільська така широка,
    Ой, гамірно колись на ній було:
    Ходили люди, пастись йшли корови
    І їздив транспорт різний.Аж гуло.

    Тепер лиш зрідка десь проїде трактор,
    Іноді бабця у крамницю йде,
    Щоб необхідне щось собі придбати,
    Тихо й не чути галасу ніде.

    Ще на світанку заспіває півень,
    Та до роботи нікого будить,
    Бо молодь у містах працює нині
    І за кордон частенько виїздить.

    Порожня вулиця.І колись біла хата
    Стоїть самотньо десь у бур"янах.
    В селі на жаль тепер таких багато,
    Не виняток і вулиця моя.

    2018 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  3. Галина Сливка - [ 2020.01.23 07:44 ]
    ***
    У чорному сімені літер,
    В міжряддях ще білого поля,
    Чекаю обіймів од вітру,
    Шукаю для радості волі.
    Мороз творить з інею айстри,
    А парость вже світлом весніє.
    Блукаю, шукаючи Майстра,
    Що зламані крила замрії
    Підтримає, зцілить для лету...
    Так довго зростаються кості...
    І снігом для світу - прикмети,
    Що світлом наповнюють простір...
    А Ной випускає пташину.
    Раз - чорну... А потім вже білу...
    Чи вже Араратська вершина
    Для квіту, для щастя дозріла...


    Рейтинги: Народний 6 (5.92) | "Майстерень" 6 (5.94)
    Коментарі: (4)


  4. Олександр Панін - [ 2020.01.22 22:23 ]
    Дискотека

    Розколовши беззахисну тишу,

    Присмоктавшись отруйним кліщем,

    Душу й розум безжально, зловтішно

    Світломузика спалює вщент.


    Ось блукає дівча миловиде,

    Осінь жевріє в юних очах,

    Посміхається наче сновида,

    Щоб сховати нав’язливий страх


    Хоч у мене давно сиві скроні,

    А ти ледь починаєш життя –

    Ми обоє для світу сторонні,

    Для юрби наші мрії - сміття.


    Між проваллями в’ється стежина,

    Пропонує оманливий шанс -

    Чи підступно веде до загину,

    Чи рятує знедолених нас?


    Познайомила нас дискотека,

    Ми самотні раніше були.

    А тепер над безоднями пекла

    По стежині пліч-о-пліч пішли.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  5. Оксана Логоша - [ 2020.01.22 21:48 ]
    Новорічний післясмак
    Які веселі очі у вікОн,
    Які на них святкові візерунки.
    Хтось фраки одягнув,хтось обладунки.
    Ніч новорічна розливає трунки,
    П*янкий парфюм,терпкий одеколон,
    Грайливі вина і грайливий спіч
    За всіх! і всім здоров*я,щастя й миру!
    Дитя Святому витирає миро-
    Дурне дитя,та витирає щиро-
    Святий осліп.Йому не палять свіч.
    І бачуть вікна все вогні,вогні...
    І гірко плачуть в білу пелеринку.
    Посопує у ліжечку дитинка.
    Хось роздягає жінку,хтось ялинку-
    Ховає в скриньку іграшки скляні.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  6. Олексій Кацай - [ 2020.01.22 21:14 ]
    Колообіг
    Блукаючи у нутрощах планет,
    поєднаних із другим боком неба,
    вигадую нових зірок сюжет,
    в якому все навколишнє потребу
    вчуває несвідомо, і ланцюг
    моїх слідів, наївний мов графіті,
    торкається площин, драбин, яруг,
    які ланцюг видовжують у ниті.

    Або в канати, ванти, леєри…
    Чи що там ще потрібне для підйому
    зсередини назовні? Де вітри
    галактикою згвинчує до грому
    не в купі хмар, а в гурті двигунів,
    приєднаних до світу глибочіні
    і до зірок, які у надра змив
    ранковий дощ в краплинок метушінні.

    Той ранок просочився в надра надр,
    щоб випаровувати небо знову
    в сюжети мріянь. І міцний скафандр
    моїх жадань дарує думці й слову
    запас недоторканний висоти,
    яка усіх висот високих вища.
    Я вгору йду в світи й поза світи,
    а за спиною протягами свище
    печерами порепана земля.
    Я краю крила. Я збиваю ноги.
    І знов розпочинаю із нуля
    людини вічний колообіг.

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  7. Володимир Бойко - [ 2020.01.22 19:12 ]
    Паралелі
    Поети чубляться до скону,
    Бо нетривкий між ними мир,
    Бо кожен має власний гонор,
    Бо кожен сам собі кумир.

    Отак стражденна Україна,
    Зневажена поміж людей,
    Відроджується й знову гине
    Через амбіції дітей.



    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  8. Олександр Сушко - [ 2020.01.22 18:05 ]
    Сучасність
    З жиру казяться буржуї,
    Люд аж вивалив баньки:
    Ікебани по фень-шую
    Із...засохлих кізяків!

    Діви мацнути боюся
    (може це мужик в літах?) -
    Із трусів звисають вуса,
    А з панчішок - борода.

    Там де розум - ірокезик,
    Щоб лякати чуваків.
    З силікону губи, перса
    І сідниченьки м'які.

    Одежинка для весілля -
    Те що треба! Ну й кіно!
    Бо фата - побите міллю
    Із опудала рядно.

    В молодого туфлі-краги,
    У наколках моцаки.
    В тренді плями, діромахи
    (стиль столичних жебраків).

    У болоті жаба кумка,
    А коза із лугу "Бе-е-е!"
    Тьху на вас! Ходжу я в брюках
    І сорочечці з хе-бе.

    23.01.2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Прокоментувати:


  9. Володимир Книр - [ 2020.01.22 17:43 ]
    Пантограмма про Алину, Риану, Рину, Али и Ариану-Ирину
    Алине - явно, а Риане и Рине, никак, не сдаётся,
    Али неявно Ариане-Ирине никак не сдаётся.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  10. Марія Дем'янюк - [ 2020.01.22 16:59 ]
    Люлі
    В обіймах ночі сяю зіронькою:
    ніяк не спиться...
    А вона мене до себе притуляє,
    колисає й муркоче, мов киця...

    Ого, скільки рук має ніченька,
    коли люляє усіх, у кого
    місяць блищить у віченьках...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  11. Тетяна Роса - [ 2020.01.22 14:17 ]
    Ти...
    Калатала у пролісків дзвоники,
    цокотіла звабливо підборами,
    запрягала оливкових коників –
    мандрувати казковими долами…
    Ти була сміхотливою тишею,
    Від ялиці хвоїнкою гострою,
    твої зорі були найвищими…
    То було все… до першого пострілу.
    Оселилась в набаті церковному,
    покотилася хвилями слізними,
    по могилах при місяці повному
    мандрувала безсонною тризною.
    Помирала щоденними втратами,
    потім знову вмирала - із відчаю,
    бо юрма є завжди дурнуватою:
    обирає, хто сік з неї вичавить.
    Бо людці поставали воронами
    і з нутра Україну роздзьобують.
    Сталагмітами гірко-солоними
    прабатьки наші долі оздоблюють.
    - Ти скажи, чом ридаємо тяжко ми,
    І чому стоїмо понад урвищем?
    - Бо пожежу ми гасимо кращими,
    а вождів обираємо юрмишем.
    **************************
    - Важко жити тобі напівмертвою,
    всі думки твої – зболені й хворі.
    Анікого не зробиш ти жертвою,
    бо сама собі… hikikomόrі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  12. Сергій Губерначук - [ 2020.01.22 13:59 ]
    П’ятий Перґамент
    Співайте, сини!
    Ваші батьки – орфеї!

    Співайте, сини!
    Бог дозволяє вам!

    Співайте, сини!
    І жінок научайте!

    Співайте, сини!
    Місто чекає від вас!

    Співайте, сини!
    Повернулись євреї!

    Співайте, сини!
    Я нічого за це вам не дам!

    Співайте, сини!
    І навіки прощайте!

    Співайте, сини!
    Фарисеї послухають вас!

    Мовчали вони.
    Грали арфи, цимбали та цитри.

    22 липня 1995 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Перґаменти", стор. 27"


  13. Ігор Терен - [ 2020.01.22 13:37 ]
    Прямою мовою
    ***
    А ми такі усі єдині,
    що і не треба злуки,
    бо завдяки лихій годині,
    аби не заблукали, нині
    приклала Раша руку.

    ***
    Ніяк не угомо́ниться совок
    ані у школі, ні в селі, ні в місті.
    Йому б зашити рота на замок
    і кинути телекіно у смі́ття,
    аби воно, як завчений урок,
    не ширило неоковирні вісті.

    ***
    Звичайно, що євреї – це найкраще,
    що можемо обрати ми – дурні.
    Годуємо і поїмо нізащо
    ще й мусимо хвалити це ледащо
    за деякі сеанси маячні.

    ***
    Одноязикі москалі,
    між нами є, таки, окопи,
    невидимі у перископи...
    Ми українці – сіль землі,
    а ви – безмовні остолопи.

    ***
    Ви, чиї надії у кремлі,
    вірні ліліпуту-мародеру,
    боїтеся імені Бандери?
    Вас чекає пугало землі.
    Гайда у обійми СеРеСеРу.

    ***
    Ей, у серпентарії
    переділені на класи, –
    смолоскипи й тулумбаси
    ще дійдуть до Таврії!
    Ми – пассіонарії!
    Ви – лайна зелена маса.

    22/01/20


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  14. Ярослав Чорногуз - [ 2020.01.22 12:00 ]
    Візьми любов мою, як ліки
    Віддай мені свій біль, кохана,
    Віддай мені його увесь.
    Хай заживає в грудях рана,
    Як воля Божа з піднебесь.

    Візьми любов мою, як ліки,
    Вбирай, немов пилок – бджола.
    Щоб розтулилися повіки,
    І квіткою ти розцвіла.

    Хай у тяжку годину, мила,
    Тебе вгорне моє крило.
    Віллє у серце спокій, силу…
    Щоб всі напасті відвело

    На болота і чорториї,
    Провалля дикі поміж гір.
    І сонце променем омиє,
    Немов би щастям, ніжний зір.

    В житті минеться чорна смуга,
    Розсипле світло синя вись.
    Коханням сяятимеш вдруге
    Яскравіше, аніж колись!

    21 січня 7527 р. (Від Трипілля) (2020)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (6)


  15. Олександр Олехо - [ 2020.01.22 11:33 ]
    * * *
    Природа, речі, ми і час…
    І бумеранг навколо долі.
    Як мало доброго у нас,
    в театрі слів, де ситі ролі.
    Європа чиста і пуста.
    Надія вічно неумита.
    У нас зажурені вуста.
    Розрада суму – оковита…
    Десь усередині в душі
    надрив бажань, натуга всує,
    і графоманії вірші,
    і, навіть, мрія не смакує.
    Ми заблукали в час глухий.
    Кричи у пустку, хто почує?
    Вік повертає на круги,
    де шулер дурнями махлює.
    Немає Бога, можна все?
    Але ж божественне усюди…
    Воно нас терпить і везе,
    та утішає: добрі люди!
    А люди дивляться ефір,
    з думок будують власні вежі,
    і досягають чорних дір,
    пізнавши «правду» із мережі…

    21.01.2020


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  16. Нічия Муза - [ 2020.01.22 10:56 ]
    Вчила мене стара мати
    Вчила мене стара мати
    грати і співати
    і навчила часто, часто
    сльози проливати.
    Та й тепер, буває, плачу,
    плачу, як згадаю,
    хто отих дітей циганських
    музиці навчає.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  17. Олександр Сушко - [ 2020.01.22 09:37 ]
    Мова
    Нині воюють Словом
    Без вояків і гармат.
    Там, де російська мова -
    Там України нема.

    Там є шансон і водка,
    Кров ручаями тече.
    Пушкін - сяйна обгортка
    Гицля з кремлівським мечем.

    Суне із півночі темінь,
    Лиху кажу: - Не підходь!
    Руни сплітаю священні,
    Водить рукою Господь.

    Снулі говірку ординську
    П'ють, наче свині з калюж.
    Мово свята українська -
    Світло для праведних душ.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  18. Домінік Арфіст - [ 2020.01.21 23:06 ]
    спроба голосу
    і рука моя Вам – востаннє –
    беретѐ? – о даремний дар!
    не беруть дання̀ на прощання
    віддають – ударом удар!
    кожен жест – як постріл у спину
    кожне слово – свист батога
    (потім вимислимо причину –
    розбереться кожен в боргах!)
    у пустелі дому німого
    кожен виправдає себе
    і у свідки прикличе Бога
    душу заживо погребе
    під уламками аргументів
    (очевидних як білий день)
    атавізмів і рудиментів
    бідна логіка упаде
    пам'ять вислизне з-під уламків
    покаліченою втече
    до своїх повітряних замків
    під гаряче ліве плече…
    …дощ за нами іще поплаче…
    безголосе моє незряче
    серце… без вороття дитяче
    радість сонячна обпече…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  19. Олександр Панін - [ 2020.01.21 23:26 ]
    Два буддисти


    Ішли два буддисти,

    Ченці молоденькі,

    Ченці молоденькі ішли...

    Аж ось перед ними

    Велика, глибока

    Калюжа вляглася на шляху...


    Стояла дівчина,

    Дівчина тоненька.

    Не знала, що далі робить,

    Чернець один проворно

    Дівчину взяв на руки,

    Через калюжу швидко переніс.


    Пішли вони далі,

    Один чернець похмурий,

    Товаришу суворо докоряв:

    "До жінки доторкнувся

    І тим себе збезчестив,

    Хіба ченцеві личить так робить?" --


    "Я дівчину давно вже

    На березі залишив,

    Як тільки через воду переніс,

    А ти вже дві години,

    Похмурий та сердитий,

    В думках без відпочинку

    несеш її, несеш!"


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  20. Вікторія Лимар - [ 2020.01.21 19:44 ]
    Траурне коло
    Здригається в розпачі Небо!
    Загиблих приймає земля.
    Оплакує… чутно здаля.
    Шукає для рідних розради,
    та марні всілякі поради.

    Зійшлися хмарини на Небі.
    Палітрою темною барв,
    у зграї неначе примар,
    лишень споглядають довкола,
    де зімкнене траурне коло.

    Жалобою вінчане Небо.
    Сльозу омиває дощем.
    Скорбота у серці та щем.
    Для дівчини сукня весільна
    труну покриває суцільно.
    ***
    Виною пригнічене Небо…
    Можливо, пташиний щебет,
    покликаний Волею Бога,
    зернятко надасть допомоги.
    Якщо це, звичайно, можливо.
    Та тільки не станеться дива.
    Лиш мріється: жити щасливо.
    Це кожній людині властиво.

    20.01.2020.




    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  21. Мессір Лукас - [ 2020.01.21 19:29 ]
    *****
    Холодна вода на шматок рафінаду..
    О муко чекання, о спраго зі спраг!
    Твоя соромливість сильніша за знаду..
    Як бути не втямлю, розтоптаний в прах.

    Тебе я запрошую бути як вдома,
    Шиншилову шубу знімаю ривком,
    І бачу.. /від захвату губи судомить/
    Під нею у тебе зелене трико.

    А ти запиваєш абсент лимонадом,
    Сміливо смієшся і мучиш мене.
    Ці жарти розщеплюють запал як атом,
    Я зможу..
    Не смійся, ти!
    Зможу..
    я..
    не-е-е..



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  22. Надія Тарасюк - [ 2020.01.21 19:22 ]
    * * *
    Заварюють хмари
    хурделицю,
    дерева синоптиків
    гуглять;
    доріжково простір
    стелиться,
    де вітер полює
    в кухлях.
    А вікна ― основою
    доблесті:
    ялинку в собі
    леліють.
    Позиркують кульки
    поблиском
    та няньчать сніжок
    завії.

    2017


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  23. Галина Сливка - [ 2020.01.21 19:36 ]
    ***
    Ідеш собі... Одна з-поміж усіх...
    Вже й вітер розгойдав життєві межі.
    Межу вселенську білить біло сніг,
    Бо без межі оте, що нам належить.

    Воно в тобі не раз ще проросте
    Любов'ю з болю, світлом із нестями.
    Несеш в собі життя, складне й просте,
    І радість див розхлюпуєш світами.

    Горять мости на ковзанках подій,
    Тренують волю долі перехрестя,
    А ти даруєш пригоршні надій,
    Як порятунок від безсиль нашестя.


    Рейтинги: Народний 6 (5.92) | "Майстерень" 6 (5.94)
    Коментарі: (4)


  24. Матвій Смірнов - [ 2020.01.21 14:30 ]
    Глядач
    Він дивиться на вулицю з вікна
    На самоті із пляшкою вина
    В просторій і неприбраній вітальні
    І вже не знає сам, коли востаннє
    Виходив з дому. За вікном - війна,
    Пожежа тощо, і лише стіна
    Його рятує від вогню і сталі -
    Крихка, непереконлива, скляна.

    Він дивиться як гаснуть ліхтарі
    На площі, як дзьобаті трунарі
    Штовхають віз, запряжений волами,
    Наповнений прозорими тілами,
    І прапор майоріє угорі
    Чорніший чорного. У жодному дворі
    Ні вогника. Позачиняли брами
    І гетто спалено, і бігають щурі.

    Він дивиться, як котяться зірки
    З зеніту у надир, як дим гіркий
    Летить понад бляшаними дахами,
    Як падають підбитими птахами,
    Мов ангели, сріблясті літаки
    Крізь крони лип, ламаючи гілки,
    На землю, вкриту сірими снігами,
    Салюти б’ють зі сторони ріки.

    ...Салюти б’ють, вогні злітають вверх,
    Можливо обстріл, може фейерверк,
    Проте війна, і пошесть, і навала
    Несуть усі ознаки карнавалу -
    Бразильська самба затопила сквер
    (Від little party ще ніхто не вмер),
    Здригається небесне покривало
    В одному ритмі з музикою сфер.

    А він стоїть по декілька годин
    Отак щодня, ковтає жовтий дим
    Від сигарет, і прикладає руку
    І відчуває силу інфразвуку,
    Що лине резонатором скляним
    І там, за цим бар’єром льодяним -
    Чекає смерть, що з`явиться без стуку,
    Й життя, що відбувається не з ним.


    Рейтинги: Народний 6 (5.55) | "Майстерень" 6 (5.55)
    Коментарі: (6)


  25. Сергій Губерначук - [ 2020.01.21 13:55 ]
    Як ікона вповні стане
    Три лікті полотна
    грубого сірого
    принесла стара й убога,
    подає і відає і:
    …до Бога зверталася
    дев’яносто з гаком літ,
    де й взявся – Бог, привернув до мене
    долю,
    а я ж на неї робила, як руки тремтять.
    Пощо ж вона нагнала мене вітром?
    І землею напнула?
    Що ж я се
    три лікті полотна
    грубого сірого
    принесла стара й убога?
    Заки начати мені наново ткати
    на той світ?
    так хоч загорни мене в їх,
    аби земля не лякала.

    І мовив їй той, хто брав од неї:
    …мені понад сим не хмари водити
    і не отари вести,
    мені свого полотна вдосталь,
    аби руки од землі витирати,
    а сим я Бога окутаю.

    21–22 серпня 1993 р., Богдани́


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Переді мною...", стор. 104–105"


  26. Ігор Терен - [ 2020.01.21 12:12 ]
    Територія непройденого
    Жура і сум не додають снаги.
    Ідилія ілюзією буде –
    немає завтра. Та дають боги
    ясні надії, що і ми ще люди.

    Не ігноруймо засоби мети,
    які не оживуть самі собою.
    Ще буду я, і є у мене ти,
    а живемо надією одною.

    Якщо реалізуємо своє,
    яке вже узаконене роками,
    не оминемо і своєї карми...

    Коли і віра, й сила духу є,
    а Ерато заснути не дає,
    лишається приходити до тями.

    01/20


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  27. Олександр Сушко - [ 2020.01.21 11:18 ]
    Вогнептах
    У всього своя межа,
    Ціна за красу і вади.
    І вирвати зуба жаль,
    І совість за так віддати.

    За усмішку - гострий ніж,
    За слово огуди - дяка.
    Ночами не плачу більш -
    Голем я, нечуйна лялька.

    Не бачу рожевих снів,
    Захмарено чорний обрій.
    Бо душу віддав війні,
    А крівцю - голодній мойрі.

    Порожній я, від і до,
    Нема ні боргів, ні здачі.
    Лиш крила не взяв ніхто,
    Занадто вони гарячі.

    Рубай! І мене спасеш!
    Ось гостра сокира, плаха...
    Можливо купити все
    За пір'ячко вогнептаха.

    21.01.2020 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  28. Ірина Білінська - [ 2020.01.21 11:16 ]
    ОБІЙМИ
    Одягнула б твої обійми,
    загорнулася міцно-міцно,
    щоб ніхто не знайшов,
    не вийняв.
    І пішла би гуляти містом.

    Ідучи, я б лічила зорі,
    забуваючи все на світі...
    І була би тобі - прозора
    і гарячо-хмільна, мов літо.

    Забрела б у шалену зливу
    і кружляла в ній
    довго-довго.
    О, яка б я була щаслива
    у обіймах твоїх медових!..

    І, до ниточки
    вся промокла,
    я б нічого уже не чула...
    Там, де ніч над серцями змовкла -
    я в обіймах твоїх заснула.





    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (7)


  29. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.01.21 09:49 ]
    Різним ти буваєш, вітре
    Вітре, вітре, вітровію,
    Все летиш собі та вієш,
    Наскрізь холодом проймаєш,
    Тішишся собі й співаєш.

    Гілля гнеш, а то ламаєш,
    Галасом всім набридаєш,
    Наче у дуду ти свищеш,
    Вітрюгане ти вітрище.

    Ти на річці хвилю гониш
    Та лякаєш море штормом
    І бушуєш в океані
    Буревієм чи цунамі.

    Хочеш силу показати,
    Щоби всі тебе боялись.
    Але знаємо ми добре,
    Що буваєш ти і добрим.

    Теплим, лагідним та ніжним
    І співаєш гарну пісню
    То сумну, а то бадьору
    І веселу й колискову.

    Щось шепочеш вранці квітам
    По секрету тихо, вітре,
    Пестиш кучері берізкам.
    Отже ти буваєш різним.

    2017 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  30. Іван Потьомкін - [ 2020.01.21 07:15 ]
    Мазаль
    Дощеві стачило терплячки
    (принаймні так мені здалося),
    щоб на роботу я прийшов сухим,
    включив як завше музику класичну
    і «Капуччіно» з приємністю попив.
    Тільки тоді продовжив дощ свою пісню,
    нудну для птаства і людей,
    та життєдайну для землі й рослин.
    Скажете по-юдейськи: «Є в нього мазаль».
    Є, щоправда, не завжди, на жаль.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  31. Олександр Сушко - [ 2020.01.21 06:13 ]
    Похвалю


    Зайшов на сайт, а там людей орава
    Мене уздріла і одразу: - Ки-и-и-иш!
    Зеленобобіки волають: - Буде вава!
    Порохоботи: - Ти на гузні нашім прищ.

    Відбитись зась! Стару розбито ліру,
    Сатира відсьогодні - вже не щит.
    - Не поважаєш нашого кумира!
    - Не лижеш гузно владі, паразит!

    За непоштивість плакатимеш гірко -
    Гуртом штовхнемо сонного під КраАЗ!
    Люби, плюгавцю, гнома-недоріку,
    Інакше жаба цицьки хутко дасть!

    Зі всього кодла не до шмиги жодний,
    Та похвалю...пройдуся наждаком:
    О, владоможці! Крези благородні!
    Люблю вас... наче палицю Рябко.

    20.01.2020р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (2)


  32. Тетяна Левицька - [ 2020.01.21 05:01 ]
    Сонечку
    Все буде добре, любий, чуєш?
    І навіть краще, ніж колись.
    Мені тебе завжди бракує.
    Погляну в неосяжну вись,
    там сизі голуби літають,
    крильми голублять небозвід.
    Я так далеко, від одчаю
    й так близько до твоїх воріт.
    На роздоріжжі сподівання,
    не на порозі самоти.
    Шлях вкаже Бог і зірка рання,
    що світить зоряно, як  ти!
    17.01.2020р


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (4)


  33. Володимир Книр - [ 2020.01.20 20:45 ]
    Bog przebacza
    Przebacz, a Bog nie winnym razem
    przebacza bo gniew innym razem.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  34. Сергій Губерначук - [ 2020.01.20 13:52 ]
    Урбанавт
    І навіть не поцікавилась.
    Є коло у парку імені Ґолікава,
    по якому щовечора чиркає відчай,
    його камуфлює незвичний
    для цих місць
    ароматно блакитний дим
    "Rothmans".
    Поруч посольство Сполучених Штатів.
    Але відчай – мій.
    І він не рветься у чужі обійми.
    Навпроти посольства Сполучених Штатів –
    лікувальні заклади
    інституту кісткових захворювань,
    але мій відчай не скаржиться
    на хитку опорну систему.
    Він сідає на зелену лаву,
    щойно пофарбовану,
    і констатує весну,
    яка дивно прилипла до демісезону.

    У відчаю голос красивий.
    От-от надірветься.
    Улюблена пісня у відчаю – "Ніч",
    про сосни, які стоять до ранку…
    Ти навіть не поцікавилась,
    чому я у відчаї.
    Але я люблю цю пісню співати,
    стоячи на східцях
    дванадцятиповерхових прольотів!

    Там я росту по-справжньому.
    Там простір, якого більше ні́де знайти.
    Там ніхто, ніхто не ходить.
    І я можу вільно кататися на поручнях.
    Спускатися перилами
    до необхідної відмітки.
    І ходити пішки щоразу вгору.

    28 березня 1994 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 94"


  35. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.01.20 10:21 ]
    Осінь перейшла у снігопад
    Багряна осінь перейшла у снігопад,
    Під ним листочки жовті залишились.
    А сніг все падав, падав невпопад,
    Лиш червоніли ягоди калини.

    Нехай іде, стежки усі вкрива,
    Душі б лише завії не торкнулись,
    То й знайдуться для когось в ній слова,
    Які зігріють ніжністю й розчулять.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  36. Пиріжкарня Асорті - [ 2020.01.20 10:42 ]
    анонс - пиріжки і порошки
    у нашій славній пиріжкарні
    печуть найкращі пиріжки
    смачні пухкі поживні гарні
    але бувають з тарганом

    "Порошки" ж відрізняються від традиційних «пиріжків» тим, що парні рядки в них римуються, при цьому останній рядок виділяється своєю довжиною: він складається всього з двох (інколи до 4-х максимум!) складів. Кінцівка «порошків» — це їхня основна "фішка", що допомагає створити дотепну мініатюру з несподіваною розв'язкою.

    ***
    Здіймав poetto патос "вІрші"
    і не терпів м'яке "віршІ"
    ну хоч якийсь замінник сексу
    душі

    ***
    пікантна дездемонна в пачках
    отелло скубає плюмаж
    в очах марксизм, і купа свінгу
    вінта-а-ж

    (Г.М.)

    ***
    я вам послав імейл учора
    ви мовчите мабуть облом
    у нас весна а шо у вас там...
    прийом...

    ***
    схід веселкового реґґі
    зарості маріхуани
    тигр доїдає негра
    травень
    (Сонце Місяць )

    ***
    а дві квитанції за світло
    за жовтень і за листопад
    як папірці пожмакав звикло
    усі підряд

    ***
    нема про що писати вірші
    думки як петлі ліссажу
    капусти кислої поївши
    лежу
    (Сидорів Юрій)

    ***
    А їй ще пічку би й колонку
    чи твердопаливний котел
    бо скільки там гігакалорій
    з Отелл

    ***
    в підвалі гамору багато
    сусід поставив на "Бєду"
    й мене гукає на регату
    іду

    ***
    могучий голос батареї
    щоночі чує весь стояк
    коли сусід об неї здуру
    фігак
    (Устимко Яна)


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.97) | "Майстерень" 5.75 (5.97)
    Коментарі: (355)


  37. Олександр Сушко - [ 2020.01.20 10:30 ]
    Відпусти!


    В безодні мрій затоплено причали,
    Втонули в Леті роки молоді.
    Я не шукав у суєті печалі -
    Сама прийшла непрошеною в дім.

    Огрійна блаж - для праведників, чистих,
    А я пішов, беззбройний, на війну.
    Сніжок уп'яте білить сіре листя,
    Якби ж то і мою сховав вину!

    Куди не гляну - кров: братів, ординців,
    Бризки на хмарах, на душі кармін.
    Я дідом став у молодому віці
    Та від жури навіки онімів.

    Осліп мй дух, оглух від динаміту,
    Не відаю, ця дійсність - сон чи яв?
    Благаю Бога з пекла відпустити,
    Але мовчить небесний судія.

    21.01.2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Прокоментувати:


  38. Нічия Муза - [ 2020.01.20 09:58 ]
    Щось не так
    Повіває тепло
    Як було восени.
    На осонні – зело.
    Ні зими, ні весни.

    Щось у лісі не те.
    Поздихали вовки.
    Омела не цвіте,
    А лоза – навпаки.

    І не ті кольори,
    І – у голову хміль.
    Насолили майстри –
    Є і рани, і сіль.

    Що собі не роби –
    Ні туди, ні сюди...
    От пірнути б якби
    За обійми біди.

    ****************
    До Йордану сама
    Доливаю води.
    Ополонки нема,
    Щоб упасти туди.

    2020


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (7)


  39. Олександр Панін - [ 2020.01.20 01:11 ]
    Вогненна крапля

    Маленький,

    маленький

    Наперсток

    Найгустішої

    Кави…


    Вогонь, гіркота

    Із присмаком

    Дурманного солоду…


    Найглибша

    глибина відчуттів,

    Коли

    витончена

    «розпуста»

    Обертається

    святістю…


    Ця кава

    щезає,

    Ледь доторкнеться

    Губ,

    Полум’я пропалює

    Наскрізь,

    Вирує надлюдська

    Сила…


    Спалахує -

    Жага.


    «Ще, ще,

    Благаю – ще,

    Молю!»


    «Годі!

    Що означає –


    Не –


    Бут –


    Тя…»


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  40. Сергій Губерначук - [ 2020.01.19 18:05 ]
    Поспіх удаваний твій
    Збав ходу, і я поруч піду,
    обережно ступаючи кроки,
    біля тебе, півночі, півроку,
    півжиття без знаття проведу.

    Ти розгледь, це моя напівсмерть,
    щоб отак про одне лиш благати –
    зачекати мене, пригадати,
    ледь почути, відчути ледь-ледь.

    Як давно я тобі все одно,
    ще давнішою є ця наївність,
    ще старішою є ця невинність
    і любов, за якою я йшов.

    У траві, де мій біль – деревій
    білі кетяги ллє за тобою,
    я стою після смерті з косою,
    сміх! і поспіх удаваний твій.

    Поспішай, і мене залишай
    у місцині прегарній, претихій;
    що ж, якщо це єдиний наш вихід,
    не зважай на любов – зневажай!

    28 квітня 1996 р., Пуща-Водиця


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 143"


  41. Ігор Шоха - [ 2020.01.19 16:49 ]
    Релікти прогресу
    І небо, і Земля існують у пустелі.
    Галактики зірок і броунівський рух
    пронизує один-єдиний Божий дух,
    об’єднуючи їх законом Торрічеллі.

    Природа сущого боїться пустоти.
    Процеси хаосу – дорога у нікуди,
    але ідуть по ній непересічні люди
    на перепутті до кінцевої мети.

    Цивілізація являється пустою
    породою землі. Це той же діатез
    на мантії Землі – і суші, і небес,
    який лікується вогнем або водою.

    Те, що було і є, посилює уяву
    про те, що буде і повториться не раз
    у просторі імли і не лякає нас,
    що по усій землі орудує лукавий.

    І по інерції ще котиться процес,
    запущений колись людиною одною,
    формуючи її заочний інтерес.
    Історія не вчить, але, само собою,
    окаменілості із ери мезозою
    показують, куди веде людей прогрес.

    01.20


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.75 (5.93)
    Коментарі: (14)


  42. Нічия Муза - [ 2020.01.19 16:17 ]
    Ай! Моє брязка́льце
    Ай! Моє брязка́льце
    троїсто лунає,
    як циганська пісня
    мре і серце крає!
    Мре і серце крає
    на циганській мові.
    Кінець пісні, танку́, горю
    і моїй любові.
    Кінець пісні, танку́, горю
    і моїй любові.

    2020




    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  43. Олександр Сушко - [ 2020.01.19 16:17 ]
    Пора
    Товпа булькоче: - Гетьмана на мило-о-о!
    Та пізно. Бо у лобі ґлузду брак.
    Ти сам і винен в тому, що дурило
    Державою керує. Чи не так?

    В кишенях дулі? Постуєшся? Висох?
    Життя не мед, а з дустом хай Бог ми?
    Жаліти дурнів, вибач - не навчився,
    Бо я не лох, як і очільник мій.

    А, може, таки лох? Не бачу правди
    І ницості сьогоднішніх княжат?
    Бо влади тільки той насправді вартий,
    Хто ув окопах під вогнем лежав,

    Хто сіє жито й золоту пшеницю
    І не продасть країну за борги.
    То, може, трон віддати удовиці,
    Вояці без руки чи без ноги?

    P.S:

    Води брудної по коліна в шанцях,
    Останній бій, в руці погнувся щит.
    Прийшла пора вмирати за паяца,
    А діти вивчать ідиш та іврит.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (2)


  44. Козак Дума - [ 2020.01.19 14:34 ]
    Водохреща
    В мороз тріскучий чи густу сльоту
    пливуть гріхи омиті за водою…
    У звільнену ж душевну пустоту
    уже нових пакуємо сувої!

    Кого й чому христили до Христа,
    коли купелі ще були не святом?
    Обряди ці створили неспроста –
    аби ти почувався винуватим!

    З Йордану Водохрещу принесли,
    щоб перестали бути ми собою,
    а заблукавши в нетрях Кабали, –
    у ополонку скопом, з головою!.

    Життя одне і жити варто так,
    аби зустріти Вічність із любов’ю,
    бо підлу душу не спасти ніяк,
    а гріх можливо змити тільки кров’ю!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  45. Ігор Федів - [ 2020.01.19 12:28 ]
    Поговорімо...
    Балакаємо нині про… Турботу,
    Якою доля душу обсідає,
    Затягує журою у болото…
    Немає слів?.. І тема не чіпає?

    Поговорімо брате за … Роботу,
    Яка не дуже грошей добавляє.
    Чекаємо омріяну суботу…
    Що і ця тема душу оминає?

    А далі, ми і владу обговорим,
    Яка у вибори нас помічає,
    Усе за неї енергійно робим…
    Тебе від слова «влада» вивертає?

    То може говорімо про... Родину -
    Сміються діти, серце умліває
    За нашу землю, мати-Україну,
    Яку зі сходу зайда не зламає,
    Бо є Карпати - гори-полонини,
    Ліси зелені і степи безкраї,
    Ми успіху радіємо родини,
    Душа за Україну вболіває...

    Не говорити, а себе змінити,
    Якщо у суєті усе конає,
    А марнота габою накриває...
    І не вартує нині сльози лити,
    І хомута за дещицю носити,
    Омана щирі душі не чіпає.
    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  46. Олександр Сушко - [ 2020.01.19 11:49 ]
    Правда
    "Порохоботи" чи "ЗЕбіли"?
    Біде чи золотий клозет?
    Поспільство глупство навпіл ділить,
    А я ізнов - ні те, ні се.

    Владар наобіцяв пасатів,
    Епохи бідності кінець.
    Не вірю гномикам пейсатим,
    Бо цар у лицедійстві - спец.

    А той, що був - живе в достатку,
    Добро в офшорах. "Молоток!".
    Мовчу. Погавкав для порядку,
    Щоб не забути хто є хто.

    А чи потрібно бити в груди
    За мільйонерів-добряків?
    Ні дезертирів, ані хунту
    Хвалити наче не з руки.

    Лаштуй і ти на правду компас
    Поміж брехні та безнадій.
    Вона лежить, брудна, в окопах
    І захищає рідний дім.

    29.01.2019 р.




    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Прокоментувати:


  47. Козак Дума - [ 2020.01.19 09:06 ]
    На канікули в село

    Пролунав останній дзвоник
    і настало літо.
    У село до баби з дідом
    завтра я поїду!

    Там червоні помідори,
    гарбузи пузаті,
    кавунів розлогі гори,
    соняхи цибаті.

    Молоко смачне у глеку
    й пиріжки із печі.
    Річка допоможе спеку
    подолать малечі.

    В ній клює плотва, тараня,
    «карасі в сметані».
    У дворі є калабаня
    й хитрий кіт в чулані.

    Ще під лісом там криниця
    з журавлем дзьобатим.
    Дожене мене сестриця,
    з мамою і татом.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  48. Тетяна Левицька - [ 2020.01.19 08:18 ]
    Чайка
    Нащо, Чайко, втрачаєш волосся,
    мов останню надію на завтра.
    Скільки спити тобі довелося
    трунку відчаю, пір'я не варта.

    Доля терен, жаливу стелила,
    самий рідний топив у  багнюці,
    упивались голками чорнила
    в душу, й досі уколи болючі.

    Шторм кидав на обтесані скелі,
    не було і за що зачепитись.
    Неба жорна усе перемелють,
    і біду, наче маки у житі.

    Я  упевнена, сонце жагуче
    зійде саме для тебе в ту пору,
    коли ти оминатимеш кручі
    і скидатимеш смуток у море.

    І на крилах надії нестимеш
    непохитної віри перлини.
    Б'ється серце палке пілігрима
    в кожній вільній, безстрашній пташині.

    17.01.2020р.







    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  49. Мессір Лукас - [ 2020.01.18 23:19 ]
    *****
    Ми сиділи на травичці.
    Грали скрипочки й челести.
    Я розписував про звички.
    Про кохання п’яно-престо.

    Ти всміхалася, чи навіть
    Реготалася потрóхи,
    Я вірші читав напам’ять,
    Про моря та про остроги.

    Як горами сходить місяць
    І жаби танцюють танго.
    Як женуть секретне віскі,
    Про деталі контрабанди.

    Що буває при пожежі,
    Або навіть при гопстопі.
    Що я знаю про безмежність,
    Де розвіють прах мій потім.

    Про життя реальні мрії.
    Пасіку, що біля хати.
    І дівчат, що раді вірить,
    Як уміти розказати.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  50. Олександр Панін - [ 2020.01.18 23:32 ]
    Діва-Муза

    Безперервно
    до миті ладнається
    мить,
    Вічний Шлях
    весь на порох
    розтертий,
    Аметистова
    чистого неба
    блакить
    На мольберті страждань
    розпростерта.

    Муза-Діва,
    озвись,
    щоб сльозами зійшов,
    Полотно -
    це ярмо і це - зброя,
    Хай повернеться мій
    Біль Натхнення ізнов,
    Із яким ми знайомі
    обоє.

    Ми із Музою
    дружби-боріння
    зразок,
    Наша Творчість,
    неначе Причастя,
    На картині лазурній
    останній мазок,
    Як печать
    на Пергаменті Щастя!






    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   337   338   339   340   341   342   343   344   345   ...   1829