ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Осока Сергій - [ 2012.07.17 23:46 ]
    Харібда
    ти плачеш Харібдо ти й досі плачеш
    і ніхто не знає і не знатиме чому
    плаче Сіцілія плачуть вечірні миси
    плачуть вівці на пагорбах і півні захоплені піною
    і червоні райські яблука у солоній воді

    ти не маєш обличчя Харібдо і це твоє горе
    і нутро твоє голосне на всі віки зосталось незайманим
    це така крутанина така неповага до твоєї старості
    коли дівчата відкорковують шампанське на твої хвилі
    коли юнаки залишають на скелях свої нікому непотрібні імена
    ти плачеш Харібдо і це твій злощасний карнавал

    ти тільки величезний вир Харібдо
    ти тільки вулик
    у якому досі живуть усі війни і всі свята
    усе череп’я що було колись вазами
    уся кров принесених у жертву свиней і биків
    з того самого ранку
    коли ти вперше схопила з палуби юнака
    і пожбурила його на свої шовкові подушки

    ти така тривожна Харібдо така тривожна
    що мені боляче дивитися на тебе і не знати слів
    а тільки слово в слово повторювати за тобою те
    що ти віддаєш морю рівно стільки скільки ковтаєш
    ковтаєш стільки віддаєш
    тому полудення над твоїми шпилями таке рівне і високе
    як термітник у якому всі обличчя однакові
    і утворюють одне велике обличчя самотності

    ти купаєшся Харібдо між двома скелями щоранку
    чоловіки одягнені за модою минулого століття
    пускають стріли з однієї скелі на другу
    і не можуть поцілити
    і не можуть знайти свого дому
    бо всі житла падають та й падають їм під ноги
    а зорі згасають бо ранок
    а ти купаєшся між двома скелями гола

    і я не можу говорити з тобою Харібдо
    і я не можу пірнути і купатися разом з тобою
    бо тарілки б’ються
    а овече руно під ногами старіє
    а голови півнів світяться на частоколах так яро
    ніби зверху хтось кидає пригорщами великі золоті монети

    я щасливий без тебе Харібдо і це дуже страшно
    бо ти ніколи не вирвеш мене з тенетів мого впертого схимництва і не з’їси
    а я ніколи не посаджу тебе на посаг і не повезу до церкви хрестити
    бо я не заслуговую насправді твоїх білих грудей
    твого полоскання білизни у відкритому морі
    і твоєї ніжної несамовитості
    з якою ти гойдаєшся самотня серед хвиль
    між неводів і солоних яблук

    2012.


    Рейтинги: Народний -- (5.62) | "Майстерень" -- (5.63)
    Коментарі: (9)


  2. Оля Лахоцька - [ 2012.07.16 21:15 ]
    ***
    коли ти розмірковуєш,
    чому ми так дивно влаштовані,
    уяви, що цей світ – метелик,
    кожне крило якого –
    безмежний простір.

    на одному з них вечір,
    а на іншому – ранок.
    ось тут бронзовий жук-вусач збігає
    вигнутою лункою листка,
    а з іншого боку місячний кіт
    складає у вільхову шкатулку
    клубочки дитячих снів.

    там зелена хвиля змиває сліди на піску,
    а тут загораються блакитні ліхтарики мрії,

    на одному крилі
    шумить водоспад і лань п'є з потоку,
    а на іншому скрипаль
    прикладає до плеча ялинову скрипку
    і зоря біля його ніг
    відбивається у далекій воді
    протилежного берега.

    коли ти вирушаєш в дорогу,
    я повертаюся.
    коли ти опускаєш голову на руки,
    я тебе не докличуся.
    це одне життя,
    що згортається і розгортається
    силою тяжіння полюсів.

    коли вона стане нестерпною,
    метелик сяде перепочити,
    його крильця складуться докупи,
    і ми збудуємо новий ковчег.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (34)


  3. Михайло Десна - [ 2012.07.16 21:40 ]
    До виходу нової збірки Гентоша
    Пародія на критичну статтю підручника

    Як відомо, широке коло майбутніх поціновувачів таланту майбутнього класика народжується зі шкільного підручника... Не виняток і творчість Іоана Львівського (в миру Гентоша).
    Плодючий пародист не минає нікого, хто гадає, що пише вірші.
    Своєрідне кредо Іоана "Та тую... Ваню (скорочено "ТатуюВаня")" відзначається жанром пародії. Багато кого торкалося перо "ТатуюВаня", доводиться Львівському наносити "ТатуюВаня-2", "ТатуюВаня-3" тощо.
    Особливо плодючого пародиста цікавлять віршовані рядки про кохання.
    Приміром, як талановита авторка примудряється безтямно закохатися в чоловіка, чиї ноги, коли спітніють, як Rexona, "ніколи не зрадять".
    Або "зоряні" мандри автора, "путь к сердцу мужчины" котрого - це ралі "Париж - Даккар".
    Не минає увагою пародист й еротичну складову літературного процесу. Як тільки не намагаються прикрасити себе літературні герої, аби, нарешті, найвідоміше зробити еротичнішим...
    Тандем фараонів несподівано перемагають у жіночому соцопитуванні з питання "Чоловіча вірність - навіки!"
    Яблуко, яке впало на голову Ньютона, виявляється, мало слід від губної помади.
    В Одесі на сьомому кілометрі з'явився у продажу майонез "Фаберже".
    І що?
    Здоровий глузд Іоана Львівського не тільки не загубився у хвилях еротичної творчості, а і залишився на місці. Іоан навіть зробив кар'єру: досяг звання "Генерал татуюВанєчка!"
    Рекомендується творчість Іоана Львівського - всім.


    Привітання з виходом нової збірки
    (інтерпретація)

    "Сумно.
    Сумно аж за край..."
    Де ти,
    пародисте,
    дідько тебе лай!?
    Щастям
    світ не перетнеш.
    Напиши щось...
    Може,
    гумору доллєш.
    Схід
    і Захід - не модель!
    І
    Захар би Беркут
    об'єднав людей.
    Ні, не здатні
    до віршІв
    лідери пародій
    політичних слів.

    Так краще
    ти
    даруй свій хист,
    бо ти -
    толковий пародист,
    бо ти один такий,
    хто захистить усіх.
    Во славу
    гумору (бо свій)
    тавруй
    пародії надій,
    що "пишуться"
    як політичний сміх.

    Гумор -
    це не почуття.
    У Остапа Вишні -
    гумор як життя.
    Штепсель
    Тарапуньці теж
    натякав на гумор
    український все ж...
    Смуток.
    Смуток хтось завів.
    То ж
    на часі Гентош -
    гумор наших днів.



    16.07.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (8)


  4. Наталя Чепурко - [ 2012.07.16 16:05 ]
    Купальська ніч.
    Хіба вона жахлива- ніч купальська?
    Колише вітер в лузі трави запашні...
    Принадна ніч, вельмишановна, царська!
    В таку потрапиш тільки уві сні.
    Зірковий вир у місячній долині
    Спіткає до буття магічні сили:
    Все колобродить у спекотній днині,
    Любовне свято обіцяє милим...
    До квітки квіточка- сплітається вінок,
    Не лавровий: тисячолистник з м*ятою.
    Дівчата з хлопцями побрались у танок
    З лихою пристрастю: упевнено-завзятою!
    Таємні почуття розчулили пекельною жагою,
    Розбарвили чуттям нестримної любові,
    Приватно долучив до слів магічну зброю
    Для визнання кохання в кожнім слові.
    Бурхлива і нестримна липнева насолода...
    І папороті цвіт згубився у дурмані.
    Така чуттю приємна жіноча ніжна врода-
    Від неї розум чамріє, знаходиться в омані.
    Немає часу й простору у цю казкову ніч.
    Зплітаються слова вустами в коливанні.
    Зникає тиск обурення та низка протиріч,
    Та невгамовна тяга в сопернецтві-змаганні.
    Усе стає загальною умовною шаною,
    Ніхто нікому і нічого не повинен.
    Ніхто не визнає нахабництво ганьбою-
    Усе за течією нічного свята плине...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  5. Василина Іванина - [ 2012.07.15 19:29 ]
    ПОВНЯ
    КРАСИМИР ГЕОРГІЄВ
    ПЪЛНОЛУНИЕ
    Така ме стиска в шепите си съдбата,
    така ме премятат и тия, и ония,
    че ми иде да се озъбя на луната
    и като вълк да вия.
    ..............

    Переклад із болгарської
    ***
    У жменях стисла доля, як в лещатах,
    помітуються мною так жорстоко,
    аж хочеться на місяць вискалятись
    і вити вовком...


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (5)


  6. Олександр Григоренко - [ 2012.07.14 23:42 ]
    Лелеки
    Серце покотилося далеко
    Бадилля тремтить на горбі
    Покотилося до хати
    Там друзів повно було
    Розлетілись наче лелеки вони
    І стоять наче вдови
    Зажурені хати
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  7. Василь Кузан - [ 2012.07.13 23:16 ]
    Липневий ранок

    Ранок надуває туманом
    Повітряні кульки хмар
    І відпускає їх радісно
    У небесну кошару липня.

    12.07.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (11)


  8. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.07.13 14:47 ]
    життя
    несу пакунок
    долі
    так поволі
    стою на роздоріжжі
    як підніжжі
    а тільки сніжно
    навіть влітку
    сніжно
    у заметіль ховаюся
    пейзажну
    мов схимниця
    у монастирську
    келію
    а бачиться
    а мріється
    камелія

    13.07.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (10)


  9. Ростислав Поляков - [ 2012.07.12 22:37 ]
    Подаруй мені мапу своїх кроків
    Подаруй
    мені
    мапу
    своїх кроків
    на кожен день,
    щоб я
    був там де
    ти зараз,
    поруч з тобою.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  10. Оксана Барбак - [ 2012.07.09 22:05 ]
    ***
    У молитовнім шепоті
    здіймає змучена трава
    в небо стеблодолоні
    припадаючи в поклонах
    до порепаної землі
    благає великого жовтого бога
    відвернути страшну кару
    не знали трави
    що творили
    молоді та зелені
    від вечора аж до ранку
    впивалися хмільною росою
    і соловіючи
    гойдалися у гріховному танці
    з вітрами
    ловили цвіркунів
    що збилися з дороги
    і змушували співати серенади
    зоречерницям
    і коли котрась спокушалася
    і падала в обійми
    з висоти небесного монастиря
    хтось забачивши
    загадував бажання
    але ніхто не просив
    прощення її душі
    аж тепер тільки
    у молитовнім шепоті
    здіймає змучена трава
    в небо стеблодолоні
    бог затуляє всевидяще око
    хмариться


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.22)
    Прокоментувати:


  11. Уляна Ностальгія - [ 2012.07.08 02:29 ]
    Звільнені місця
    Сьогодні я бачила
    щілину до раю,
    Богом лінійкою
    відміряну.

    Добратись би туди...
    але ні, то тре вмерти
    і полетіти до тої щілини.

    Вона така світла,
    а небо синє-синє.
    вона незвужується,
    вона - чекає.

    І та пара в трамваї,
    покрита млою старості
    звільнила місце молодим.

    Так має бути,
    так стається:
    ми займаємо чиїсь місця
    звільнені нам смертю і НИМ.

    22:05

    04.11. 12


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2012.07.06 00:07 ]
    Серденько моє макове
    Серденько моє макове
    Тремтить із вітром.
    Торкайся! Торкайся мене!
    Сонячний струмінь,
    Гаряче в грудях.
    Разом дихати легше


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (1)


  13. Олександр Григоренко - [ 2012.07.05 23:27 ]
    Дельфины
    Солнца лучи,
    Они прекрасны!
    Радужно резвятся поутру,
    Словно боги–дельфины!
    А мы?..
    Дельфины поют,
    Поют песню любви,
    Весело, просто, легко!
    Они — нежные и бестрашные...
    А мы, люди,
    Какие — мы???
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  14. Наталка Кисіль - [ 2012.07.05 23:38 ]
    Тавтологія
    Твій в моїй
    Душі залишився слід
    Як ніжний літній сонця схід
    Як тепла жовта осінь
    Або як кольорова різдвяна зима
    Ти смішний, коли серйозний кажу жартома
    Очі в очі – цей дотик
    Або щось дуже схоже до ночі
    на Івана Купала
    Коли ти забажав, щоб я тобі співала
    Перестрибування через вогонь теж було
    Квітка папороті
    Така зацвІла, квітуча, зірвана разом обома
    Нюхали її як наркотик
    Саме так: нюхали і відлітали...
    Ця поезія чомусь знову повторюється
    Навіщо воно мені
    І далі нема на то ради

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  15. Олександр Григоренко - [ 2012.07.05 23:38 ]
    *****
    День гарним був.
    Минув.
    Що він залишив?
    Кожному своє —
    ...Ніч рядном вкриває...
    Здобутки, у кожного, які?
    — Лише ті, ті, і тільки ті,
    Що власним шляхом...
    Які?
    Запитай себе,
    Ти знайдеш час,
    Адже розумний — це Ти...
    І правити свій шлях
    Повір
    І, довірся собі,
    Це лишень твое —
    Тобі...
    2012р.




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  16. Вальпургія Ніч - [ 2012.07.05 22:09 ]
    ні-се-ні-те

    ***
    У попільничці згорає недопалок,
    У комірчині мізків темно і димно.
    Додому давно ніхто не приходив?

    ***
    До голови по розум?
    - стукай голосніше!

    ***
    Зпрожогу кидатись у воду?
    Чи може непотрібно?
    - було б ще в понеділок...

    ***
    Дежав'ю під ногами,
    атака білих клонів...

    ***
    Метелику ховатись? - зась.
    Ось тобі свічка!

    ***
    Дверей багато-
    на всіх вистачає
    табличок:"стороннім-ЗАБОРОНЕНО!"

    ***
    Коли смугасте згортається в клубочок,
    Засинає,а НЕслухняні смужки змішуються
    У сірі будні.

    ***
    Якщо заводить, то - заводна.
    Якщо складає, то - складна?
    Я складаю вірші.
    Я - складна?

    ***
    Між днем і ніччю вештається
    постійне бажання попоїсти.

    ***
    Грім наповнював мою хату гуркотом.
    Я благала ще хвилинку тиші.
    Та довелось напомацки хапати телефон
    і вимикати будильник...
    За що ж я так не люблю грозу?

    ***
    Тихо в небі між зір.
    Ім не чути, як волає
    надломлене серце.

    ***
    Згинаюсь у три погибелі
    у потворному череві маршутівки.
    Липну до спин і грудей
    солоно і слизько.

    ***

    Наполегиво відмахуються двірники
    від залицянь.
    Але дощ не вгавав...

    ***
    Хлюпощеться море,
    якісь дрібі крижини,
    нагаують айзбери.
    Поміж яких плвають тріски...
    Завжди забуваю вилити воду вчасно.
    Знов натекло з морозилки.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Василина Іванина - [ 2012.07.04 20:40 ]
    із Попелющиного щоденника
    .. моя неволя
    зойкнула
    навсібіч
    друзками
    кришталевого черевичка

    тепер
    бігатиму босоніж
    на побачення
    до тебе
    обціловуй зранені ніжки


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (25)


  18. Олена Ткачук - [ 2012.07.04 10:49 ]
    Забудемо?
    Мечі перекували на рала…
    Чи не сахнеться земля
    і не втече з-під ніг
    від холодного доторку металу,
    що пам’ятає
    кров її синів на кінчику меча?
    Хай іржавіють такі рала!

    Списи перекували на серпи…
    Чи не здригнеться
    й не зойкне трагічно колос –
    аж всесвіту основи захитаються, –
    чи не згіркне хлібина
    від дотику півмісяця,
    що пам’ятає смерть на вістрі списа?
    Проклинаю такі серпи!

    Доки вдавати, що нічого не трапилось?

    Чи паралельні прямі
    сходяться в точці компромісу?

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  19. Михайло Десна - [ 2012.07.03 23:39 ]
    Не звівся ще...
    Півроку вже, як дня не мав.
    Усе якісь льодяники годин.
    Хоч я і не барився.
    Аж раптом зранку...
    день упав.
    Не звівся ще,
    а вже звалився.
    З розтоплених
    до сонячних
    жарин.

    Нарешті, ні?
    У вухах - крик...
    Як докори дружини й дотепер.
    Хоч я також родився.
    Я знов до цього
    крику звик.
    Не звівся ще,
    а вже звалився.
    Первісних
    не минаючи
    печер.

    Та Бог з ним... День!
    Урвавсь терпець
    і лід "не має часу мріям" скрес.
    Я мріять не стомився.
    Надихатися б...
    як митець.
    Не звівся ще,
    а вже звалився.
    До сонячно
    вибагливих
    небес.


    03.07.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (11)


  20. Катерина Ляшевська - [ 2012.07.02 19:08 ]
    поріг чутливості
    коли кислота слів роз’їдає зубну емаль
    починаєш якось неадекватно реагувати на холод
    рук
    простирадл чужої постелі
    з кожним ковтком повітря
    біль наповнює твої легені
    і... голками шкребе до серця

    ти – весляр
    який заснув у човні між внутрішніх конфліктів
    хвиль
    котроїсь зі своїх свідомостей

    і... тепер не можеш збагнути
    як пароплав твоєї америки
    не стишивши хід мов ракето-торпеди
    прямує на тебе

    як

    в такі моменти найчастіше ходиш до себе
    стукаєш питанням у двері черепної коробки
    витераєш ноги
    та не переступаєш поріг

    усі ми чутливі до слів
    особливо коли вони є
    але вперше
    немає чого сказати

    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  21. Наталя Чепурко - [ 2012.07.02 13:59 ]
    Лестница...в небо?..
    ***
    Что там: за чудо-облаками,
    Где не летают суперсамолеты,
    Где ангелы бьют белыми крылами?-
    Там книги, облачившись в переплеты
    Ждут участи: открыться или нет,
    Поведать миру тайну мирозданья,
    Иль сохранить могущества секрет,
    Наследие запечатлев в преданья...
    Там свет струится сизо-голубой:
    Неяркий, ненахабистый, спокойный,
    Другими мерками вверяется покой-
    "Покой от вечности":
    напыщенно-пристойный.
    Не гложет грусть, не разгорится страсть,
    И голос не приемлет чувства гнева...
    Здесь как-то странно воплотилась власть-
    Власть бесконечности пространства Неба.

    ***
    Устав от "белизны", спешу сойти.
    Где лестница заветная на Землю?
    Я нахожусь сейчас на полпути,
    Со мной мой Бог- его дары приемлю.
    Сгустились краски,звуки оживились.
    Я слышу пенье птиц. Цветы у ног.
    И облака,как сахар,растворились...
    Нога ступает на Земли чертог.
    Святая твердь с прекрасами оазы!
    Нельзя объять и описать словами!
    Увидев раз,возлюбишь Землю сразу,
    Впиваясь в Рай влюбленными глазами.

    ***
    Рай не Земле? Или на Небе Рай?
    Бог создал Небо, Землю и нас с вами.
    Живи! Гори в огне любви! И ввысь взлетай!
    Рай нам дарован на Земле под Небесами!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  22. Наталя Чепурко - [ 2012.07.02 13:27 ]
    ***
    Я каплей утренней росы стекаю в землю.
    Я проростаю колоском-глазами в небо.
    Песчинкой крошечной,вихрясь,засыплю греблю.
    Я в мыслях к истине приду от слова "небыль".


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  23. Олександр Григоренко - [ 2012.06.30 21:23 ]
    ***
    янголя зірчатий ручай награє
    ворожить місячна кобза
    вигойдує доленосні тони
    тятивою надій медитує
    височіє у ноті кохання
    у любов*ю обласканій музі
    і в*є тіла блаженний напій
    струноквітне рай
    в янгольських узах
    2012р.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  24. Юлька Гриценко - [ 2012.06.30 20:17 ]
    Імовірне
    То буде, здається, осінь.
    Не тому, що мені так добре,
    а тому, що так Бог захоче.
    Так-от, буде тепла осінь
    і люди з відпусток вийдуть -
    у відпустку піде сонце,
    щоб пожити у Греції,
    бо теж хоче бути модним.

    На чиємусь балконі висітиме одяг,
    на Його — досихатиме червень.
    Він заварить собі традиційно чорний,
    не надто солодкий.
    Чай тамує несказаний відчай,
    до якого доводить кава
    чи кавовий запах...
    Захитаються спогади жваво,
    закиплять поміж планів на завтра.
    Вже не світиться сенсор,
    хоч вистрибує серце:
    в смс-ках була правда...

    Набере несміливе “як справи”,
    набере “я сумую, здається”,
    набере “забіжи завтра вранці”,
    і згадавши про те, що пізно,
    і згадавши, що вже не коханці,
    жодних слів не відправить,
    бо злякається того,
    що вранці вона повернеться.
    Надовго.

    Небо впаде на дах сусідів,
    напевно, воно ностальгічно-хворе,
    якщо вже не здатне себе тримати.
    У Нього те саме.
    Здалося, що хтось є в кімнаті,
    і вчулося тепле “дякую”.
    Але ні.
    Телевізор говорить.
    Три красуні співають,
    три неприродньо красиві шмати
    вислизають із монітора
    і тіло збуджують.
    Просто вимкне ТБ.
    Телевізор — ворог.

    Він, здається, хотів як краще,
    відпустив, бо суцільні проблеми,
    відпустив, бо ненавидів рими!
    І тепер розважається з тими,
    що дарують фізичне щастя,
    що так дико вдають оргазми,
    що зникають без сліду туманом.
    Між обманом старим і новими обманами
    ще гортає її поетичну сторінку.
    Не знаходить рядків про справжність,
    і, здається, вона вже не пише...
    Ні Йому, ні іншим.

    Він, здається, такий дорослий,
    а не знає, наскільки важко
    за невинними жартами й масками,
    наче скарб, зберігати правду.
    Він не знає, що в ньому — радість,
    Він не знає, що кожне завтра
    загорялось думками про Нього
    і холодне “вже досить” зірвалось стратою.
    Тут ніколи не буде винних:
    адже кожен багато втратив.

    То буде, здається, осінь.
    Сонце ще буде високо,
    а спогади всохнуть.
    Їй буде байдуже, скільки років,
    промайнуло між ними.
    Чи просто між ними.
    Усміхнеться усьому світові,
    і поїде шукати світло
    в гори,
    де свіже повітря і мало люду.
    Нема нікого.
    Розридається перед Богом,
    розіпнеться в собі молитвами:
    не наважилась вилити правду,
    що могла би (і буде) чекати завжди,
    що хотіла у Ньому, як в небі, жити.
    А Він на балконі сушитиме одяг,
    і зі спогадів щось палитиме.
    Він заварить собі традиційно чорний.
    Згадає про літо.
    Забуде випити.

    30. 06. 2012 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (6)


  25. Юлька Гриценко - [ 2012.06.30 00:08 ]
    Кажуть, щасливі не мають на вірші часу
    Направду не треба шукати сенс,
    якщо людям добре в одному просторі
    бути вічно й незмінно чи бути гостями.
    Певно, треба заплющити очі на все,
    все й без того занадто непросто.

    Просто запах Його перманентно важливий,
    і, здається, дурниці — яке у нас небо.
    Виникає єдина потреба — жити,
    і затьмарює інші людські потреби.
    Я воліла би жити у цих митях.

    І, чомусь, неважливо — Він падає з криком
    чи цілує спокійно, говорить щось тихо...
    Я ж не збираюся красти Його у світу,
    Мені ж достатньо... А врешті Він знає.
    Він мене надихає.
    Надихає вже тим, що Він поруч дихає...

    Кажуть, щасливі не мають на вірші часу,
    я, мабуть, абсолютно інша — неправильна:
    замість того, щоб просто віддатись справам
    я складаю зі слів Його запах.
    Просто щастя й натхнення літають разом.
    Зі звичайного в сьоме впала. Небо.
    Я заснула в Його трохи п'яних хмарах,
    І прокинулась з тим,
    що на щастя є в кожного право...

    29/ 06/ 2012 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (4)


  26. Володимир Сірий - [ 2012.06.28 19:36 ]
    душеремонт
    шурупистий карк наглоти
    самозарізається в чисте сумління
    гіпсокартонової душі
    до необдуманого профілю наївності
    аж шляпка видирає радість
    маски на лиці

    шуруповерт – шайтан
    заряджає батареї струмом
    пекельної енергетики
    десь біля двісті двадцяти у нас
    у Англії – близько сто десяти

    і чого це там
    вдвічі економлять
    на показниках гидоти
    коли треба трансформувати
    їхнє зло в наше

    тут потрібні перетворювачі
    і з чудернацькими штепселями
    квадратної форми (аж квадратіють очі)
    в той час коли у нас все округле
    в тому числі і Земля

    панове майстри
    коли робите перегородки
    використовуйте дідівський метод
    сто грам веселих скоб
    сто тичин серйозності
    сто стовпців надійності
    загорніть у глину єства
    і осяйте щирим усміхом усесвіт

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (8)


  27. Михайло Десна - [ 2012.06.28 10:55 ]
    Умань
    І сивина на славу юна
    без перебільшення й надумань.
    Перебуває тут
    історією
    схвалений
    статут,
    ім'я якому
    УМАНЬ.


    28.06.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  28. Юлька Гриценко - [ 2012.06.26 18:26 ]
    ЛГ
    Мої літгерої
    втомились блукати між римами,
    і торкатися кроками голих думок.
    Мої літгерої помруть в один день.
    Все ок.
    Я збиратиму щастя… у віршах.
    Я навіть житиму ними.
    Все, здається, як було до того:
    прокидаюсь сама,
    засинаючи з ним.
    Так, все добре.
    Ні, не сталось нічого.
    Хоч всередині мене
    чергова могила,
    І квіти не ті приносять.
    Досить.
    На вихід всі мрії.
    За руки.
    По двоє.
    Хай нас люди
    вважають чужими.
    А зрештою, байдуже,
    сталось то сталося…
    Просто мої літгерої
    втомилися жити між римами.
    Мої літгерої, здається, вкурили,
    що їх не існує в реальності.

    26. 06. 2012 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (9)


  29. Микола Левандівський - [ 2012.06.25 21:38 ]
    Сам собі Улісс
    [інтро]
    Серце відштовхує кров
    і вени пустіють
    немов пересохлі акведуки Риму
    притулок дощів і вітру

    [перший акорд]
    Боже, дай мені Кесареве!
    зроби мене іронізуючим дитям
    у своєму віварії
    бо тіло – порожній храм
    а на статус креатури
    я не заслужив
    отакий я – суцільна халтура
    твій пустотливий hand made

    [другий акорд]
    мов на березі моря сиджу
    очікую на аргонавтів
    чи нових космонавтів
    поволі виловлюю ніжність хвиль
    малюю рибу на піску
    своєї віри й слухаю сирен
    невтомно бальзамуючи мрії

    [епілог]
    і начебто наближаюсь до тебе
    як до Ітаки
    невтомний блукач і шукач
    Улісс…
    та мла суцільна і тривка
    молочних берегів не видно
    не чути голосіння сурм
    я не знаю, що тобі дати:
    те, що просиш
    чи те, що тобі потрібно
    отаке воно
    наївне улісейство
    2011.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  30. Олександр Григоренко - [ 2012.06.24 13:31 ]
    ***
    когда читаю усыпанное сердечками письмо
    в моей груди разливается тепло
    что я вижу всмотритесь
    подлинная жизнь рядом с нами
    она в цветах на лужайках
    в ящирице
    которая греется на солнышке
    в детях
    которые с нежностью смотрят на мать
    в обнимающихся любящих
    в каждом гнездышке
    где люди работают
    любят и веселятся
    нет ничего важнее этих скромных жизней
    их сумма и составляет
    человечество
    в котором и мы с тобою
    искренне любим друг друга
    познав достаточно хорошо
    что все есть одно
    и оно — прекрасно!
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (23)


  31. Дмитро Куренівець - [ 2012.06.24 12:51 ]
    це просто гра
    у нас вкрали гол
    «а нащо він вам?
    ви б у тому матчі однаково не перемогли
    бо ви по життю – невдахи!
    і скажіть спасибі,
    що ми вас узагалі допустили до цього казана!
    ідіть собі й не скигліть
    це ж просто гра!..»
    ми втерлися й пішли туди,
    куди нас послали

    у нас вкрали мову
    «а нащо вона вам?
    хіба ви нею розмовляєте?
    а тих, хто ще говорить нею, –
    все одно меншість!
    та й чи говорять вони нею,
    чи так – лише граються
    (а думають російською,
    як усі нормальні люди)?
    і взагалі: наскільки простіше й зрозуміліше –
    по-російському!
    а то придумали казна-що,
    язик поламаєш…»

    у нас вкрали право вибирати собі владу
    «як це немає вибору?!
    ось вам влада і ось – опозиція!
    вибирайте, що вам більше подобається:
    лялька на лівій руці ляльковода
    чи лялька на його правиці!
    є лялька для Сходу і лялька для Заходу –
    грайтеся на здоров’я»

    пограємось ще?

    2112 рік, Євразійський Союз, м. Кієв,
    Ґос. унівєрсітєт ім. Д. Табачніка:
    «Тема нашей сегодняшней лекции:
    народы, обитавшие ранее на территории ЕАС.
    К таковым относятся, в частности, укрАинцы, белорусы, чукчи, удэгейцы… Основной причиной исчезновения данных народностей явилась их неконкурентоспособность в борьбе видов за выживание…»
    догралися…

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (3)


  32. Богдан Чернець - [ 2012.06.24 07:36 ]
    плисти
    плисти
    так хочеться плисти
    крила вітрил розпростерти
    осідлати вітер
    що звабливо до хвиль заграє
    палубу кинути в обійми сонця
    підняти з постелі заспаний якір
    і злетіти
    назустріч спокуснику обрію
    який так пристрасно
    мріями лоскоче

    і лише щогла
    чи то зламана
    чи недовірлива
    чомусь боїться
    вістрям своєї надії
    у небо глянути


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  33. Віола Нгуєн - [ 2012.06.24 02:57 ]
    ----
    Я – секунда до стрибка старого звіра.
    Хилого і поїдженого кровю.
    Я – його зіщулення очей.
    І напруження мязів.
    Скрегіт кісток і затриманий подих.
    Споглядання чужого тіла
    Що за мить наповнятиме внутрішнє
    Порожнеча
    і підозріле пригинання плечей,
    щоб її захистити.
    я знаю, що дико болить,
    коли повільно рветься мяз.
    Всі частини моєї душі відчувають страждання.
    І я не вмію інакше.
    Що таке співчуття,
    стрибайте навколо безпорадної жертви
    і дізнавайтесь.
    З острахом оглядаюсь назад.
    Серед диких трав, на мене зачаївся
    хворий і стомлений леопард.


    24.06.2012


    Рейтинги: Народний -- (4.88) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:


  34. Оксана Барбак - [ 2012.06.23 22:00 ]
    ***
    Якось чужий сон
    прибився до мого обійстя
    сон-приблуда
    невмиваний
    нечесаний
    голодний
    припався до миски сліз
    що зранку я їх наплакала
    жадно припався
    аж вилизав дно
    і очі мої стали ясними
    кинула кістку
    що в горлі муляла
    цілою ковтнув
    я дихати стала вільно
    наситився сон
    до ніг моїх підійшов
    на капці вклався
    за вухом почухала
    і ремінця намацала
    видно що свійський сон
    з цепу зірвався
    та як впірвав
    аж тут опинився
    звідки він не спитаю
    не прив’яжу
    не вижену
    може на ранок сам піде
    а поки хай стереже мене
    а я його
    як зостанеться


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (13)


  35. Олександр Григоренко - [ 2012.06.23 21:41 ]
    парк любви или озеро вечности
    мне ведомы сказки таинственных стран
    о тайне девы и страсти могучего воина
    я вижу твой грустный взгяд
    слушаеш голос закрыв глаза и колени обняв
    вслушайся
    далеко далеко у озера
    в парке изысканый бродит граф
    ему стройность грациозная дана
    пылает Огнем волшебный взор
    сравнится с ним может лишь луна
    отражаясь нежностью во в влаге озер
    твое сердце вдыхает туман одиночества
    ты не веришь никому
    лишь своему человеку дождя
    ты плачешь
    не надо
    если веришь
    значит любишь
    иди в парк вечности
    он ждет и обнимит тебя...
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  36. Оксана Барбак - [ 2012.06.23 21:50 ]
    ***
    Якось чужий сон
    прибився до мого обійстя
    сон-приблуда
    невмиваний
    нечесаний
    голодний
    припався до миски сліз
    що зранку я їх наплакала
    жадно припався
    аж вилизав дно
    і очі мої стали ясними
    кинула кістку
    що в горлі муляла
    цілою ковтнув
    я дихати стала вільно
    наситився сон
    до ніг моїх підійшов
    на капці вклався
    за вухом почухала
    і ремінця намацала
    видно що свійський сон
    з цепу зірвався
    та як впірвав
    аж тут опинився
    звідки він не спитаю
    не прив’яжу
    не вижену
    може на ранок сам піде
    а поки хай стереже мене
    а я його
    як зостанеться



    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.22)
    Прокоментувати:


  37. Василь Кузан - [ 2012.06.22 22:30 ]
    Причетнiсть
    Ранкова музика пахне чарами липи,
    Що їх ти підсипала мені в чай
    У перший день творення
    Світу нашого.

    Невиспані блискавки
    Радісно розрізають спеку,
    Що потріскує, наче кавун
    На таці міста розімлілого.

    Дощ змиває сліди
    Із дерева пізнання гріхів
    І розмиває їх
    У калюжах п’ятниці.

    Відгадай:
    Із якої краплі народиться
    Життя?

    А я знаю,
    Що у лоні твоєї долоні
    Залишився запах висохлої сльози
    Моєї вчорашньої присутності.
    Причетності…

    Знаю,
    Що вночі знову
    Ти молитимешся Богові
    І янголи принесуть до тебе у сни
    Мою турботливу ніжність.

    22.06.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (22)


  38. Олександр Григоренко - [ 2012.06.22 07:20 ]
    Сердцам Планеты Терра
    огнем любви сияет сердце скрипача
    пылают звуки словно эльфы танцующие струнами
    из сердца льется любви мелодия
    воспламеняя серца людей Планеты Терри
    2012г.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  39. Софія Кримовська - [ 2012.06.18 18:14 ]
    ***
    села-пустки
    чекають мабуть китайців
    щоб китайкою очі закрили останньому діду
    як помре
    вишиті рушники прикрасять драконами
    котигорошку зіщуляться очі
    а на бабиній макітрі розквітнуть півонії
    не-пустки-села


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (12)


  40. Оксана Єфіменко - [ 2012.06.18 16:06 ]
    Із Робінсона Джефферса, "Касандра"
    Божевільна із поглядом пильним і білими довгими пальцями
    На кам'яній стіні,
    Волосся немов буревій і рот як суцільний крик:
    Хіба це важливо,
        Касандро,
    Щоби вірили гірким джерелам? Бо істина в тому, що правда
    Ненависна людям, вони
    Радше б тигра в дорозі зустріли.
    Тому правда поетів солодка брехнею;
    А релігія: політикани, торговці
    Поливають новою брехнею стару, і їх славлять, шанують
        за Мудрість. Схаменися, дурна, будь мудріша.
    Ні. Гризеш у кутку скибу правди,
    Мерзенна для бога й людей. - ти, Касандро, і я.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (10)


  41. Анатолій Криловець - [ 2012.06.17 01:05 ]
    ***
    У столиці моєї держави,
    у княжому граді Києві
    така туга, буває, підійде –
    защемить, запече під серцем –
    за далекою Україною…
    Ось огрядна пані московка
    чи скоріш ґоспожа хохлуша
    тицяє пухкенькою ручкою,
    складає
    вогнисто-багряні губи
    бубликом
    (невже знесеться?)
    і ніжно так сокорить:
    “Ско-о-о-ко-о-о?..”
    Купую в кіоску журнал:
    – Будьте ласкаві, покажіть…
    Он жовтенький, в куточку… “Прапор”.
    Перепрошую… Помилився…
    Він тепер уже “Березіль”.
    І у відповідь чую:
    – А разві
    березіль по-українски прапор?
    Тож коли у чужій столиці
    псом приблудним душа заскімлить
    від розлуки із Україною,
    перший-ліпший знайду таксофон я,
    догукаюсь, може: “Це Рівне?..”
    Вісім – вихід з Єгипту, з неволі…
    Швидше код! Нуль-три-шість-двадцять два…
    І приємний жіночий голос
    і ласкаво, й суворо промовить:
    “З вашого телефону не дозволяється
    користуватися даним видом зв’язку…”
    Я довго триматиму трубку,
    а ніжна, терпляча жінка
    ввічливо і раз по раз
    буде освідчуватися мені
    щемливими словами
    моєї мови…
    “…ашого телефону не дозволя…
    …воляється користуватися да…
    …ся даним видом зв’язку…”
    Мила моя!
    Дихати заборони!
    Жити заборони!
    Говори!..
    (Слава Богу, навчилася…)
    Рідна моя! Кохана!
    Моя Україно!

    1993


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3) | "http://poezia.org/ua/id/17686/personnels"


  42. Оксана Єфіменко - [ 2012.06.16 00:09 ]
    Один день
    коли день захлинається в радості літа
    як рудий спаніель перед блідими колінами
    важко відрізнити стогін від стогону
    сміх від ще більшого сміху
    коли ніздрі тягнуть повітря як теплу бавовну
    і подих прядеться від легень до легень
    я кажу що ти той
    із тінню молока на вустах і крові на грудях
    я кажу що ти є за мною
    що рука твоя пахне сьогодні рясним цвітом
    смертельної білизни і ясносяйної блакиті
    так пахне чоло моє у тінь заплетене

    я кажу за дверима розкинувся холод
    в ньому пташка й метелики в ньому
    він стіна він стіна за стіною
    нічого за стіною загибель від радості дня
    він стіна я кажу ти за мною
    з тінню крові на грудях
    і молока на вустах
    так пахне рука твоя
    і чоло моє так
    пахне стіна і метелик і пташка

    я кажу обертатись мені ніби чути
    гул удари тугий барабан
    ніби заклик і клич я кажу
    обертатися в тінь на грудях твоїх і вустах


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  43. Олександр Григоренко - [ 2012.06.13 07:52 ]
    В недрах зачатия
    Поднявшись в заоблачные вершины Духа,
    Он был объят Любовью,
    Как любимая невеста,
    Которую обнимает ее жених.
    Он видел, Кто Бог
    И какова Его Воля.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  44. Анничка Королишин - [ 2012.06.12 19:22 ]
    Червоне.
    Червоне.
    А за вікном - червень.
    Сонце нанизує день алгоритмом осяяння.
    Черлені щити поблискують десь у минулому.
    Через прокляття часом гукають чомусь самітники.
    Черес набитий порохом.Чорні Хлопці сигналу чекають спрагло.
    А за вікном - злива.Часом погримує.Блискає.
    Серце підтримує ритм у звучанні:"Осанна!"
    Часто і важко дихає буря у спину.
    А за душею - тиша.
    Скарбом у затишку лагіднім тшиться доля.
    Чистий лишається час.
    А натомість невпинно
    Сном ще не здійснених мрій
    Тихо снується основа
    Аж через давнє -
    Кріпися!
    Чути трембіту.
    А ти не вагайся -
    Світлій!

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (3)


  45. Надія Агафонова - [ 2012.06.12 13:45 ]
    Блюз поштової скриньки
    Чекати щодня на листа.
    У вогкій в’язниці під’їзду
    чекати щодня на листа із чиєюсь посмішкою.
    Чи хоча б на цидулку
    із простісіньким словом: «вітаємо!»
    Одначе тепер не пишуть.
    І не тільки полковникові.

    Черк-черк — музика сивих стін.
    Черк-черк — кроки на сходах.
    Черк-черк…

    Почуватися залізним опудалом,
    набитим всесвітнім мотлохом.
    Блювати вночі від рекламного спаму,
    півкіла передвиборчих агіток,
    обгорток з-під цукерок.
    А вранці листоноша-таксидерміст.
    запхне купу рахунків.

    Гуп-гуп — музика тьмяного світла.
    Гуп-гуп — кроки на сходах.
    Гуп-гуп…

    Щороку щезають брати і сестри.
    Щороку щезають брати і сестри,
    немов на воді бульки.
    Уже немає семи сусідів по стінці.
    Ані номера, ані сліду.
    Куди вирушають поштові скриньки?
    У вирій, за листівками?..

    Черк-черк — музика сивих стін.
    Гуп-гуп — музика тьмяного світла.
    Чекати щодня на листа.

    Чекати щодня на листа…
    Черк-черк…
    Чекати щодня на листа…
    Гуп-гуп…

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  46. Оксана Єфіменко - [ 2012.06.12 00:18 ]
    Тихо
    Ми говорили тихо до її приходу,
    на півтону нижче, ніж
    ластівка б розправила крило,
    ніж лист зірвався би з гілки,
    і голову покрила б жінка
    перед церквою,
    ніж погляд би понурився до стоп,
    які до забуття сходили землю,
    або якби він закотився сонцем
    фарбованого скла,
    ми говорили тихше, на півтону нижче ніж
    далекий поклик грому, червень,
    ніж спека, яка котиться зі стін,
    ніж спалахи й згасання тих облич,
    які по куполу немов зірки над нами,
    ніж кроки звехру, десь над головою,
    ніж ми самі в очікуванні сліз,
    ніж те, що ми - це я з тобою,
    впускаємо із рук своїх униз,
    ми змовкнемо, коли вона прийде,
    а поки ми говорим тихо.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  47. Василь Кузан - [ 2012.06.11 23:22 ]
    Обпече...

    Сірник літа підпалено…
    І жодні дощі полум’я не зупинять,
    І пожежники не допоможуть – догорить
    І обпече пальці вічності…

    11.06.12


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (4)


  48. Олександр Григоренко - [ 2012.06.11 09:25 ]
    Господня молитва Я ЕСМЬ
    Отче наш, сущий на Небесах!
    Да святится имя Твое, Я ЕСМЬ.
    Я ЕСМЬ Царствие Твое пришедшее,
    Я ЕСМЬ Воля Твоя исполненная,
    Я ЕСМЬ на Земле, как Я ЕСМЬ на Небесах.
    Я ЕСМЬ дающий сегодня хлеб насущий всем,
    Я ЕСМЬ прощающий все Сущее сегодня, так же как
    Я ЕСМЬ и все Сущее прощающее меня,
    Я ЕСМЬ уводящий всех людей от искушения,
    Я ЕСМЬ избавляющий всех людей от всякого
    порочного состояния,
    Я ЕСМЬ Царство,
    Я ЕСМЬ Сила и
    Я ЕСМЬ Слава Божья в вечном, бесмертном
    проявлении —
    Все это Я ЕСМЬ.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  49. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.06.10 18:39 ]
    * * *
    Самотня ніч посивіла під ранок,
    Лавандою її поблякли очі.
    Дитя_світанок тихо і пророче
    Змінив матусю.
    Мрійні васильки
    У небесах
    До ночі одцвіли...

    09.06.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (4)


  50. Олександр Григоренко - [ 2012.06.10 18:33 ]
    Сердце Матери
    В мире ничего не было дороже,
    Нет и не будет ничего сильнее,
    Чем бескорыстное, щедрое в нежности,
    Материнское пламя любви.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   76   77   78   79   80   81   82   83   84   ...   130