ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Віталій Ткачук - [ 2012.04.13 09:42 ]
    *ПАСХА*

    Вийшла річка із берегів
    Луки повимивала
    гладь випрасувала
    аж зорі позастигали –
    милуються
    покрилася білим серпанком
    та й сіла в човні перед церквою
    Пасха…


    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (4)


  2. Олександра Ілона - [ 2012.04.13 08:54 ]
    скарб душі
    Сік любові настоюється в серці -
    живицю слова Дух несе
    у світ, де світло з тінню ллються поруч.
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Уляна Дудок - [ 2012.04.11 17:35 ]
    ***
    ким була тобі та дівчинка з білявими смішними кісками
    що чекала тебе на театральних та кіношних прем’єрах
    а теракотова плісеровочка у барвисті метелики мрій
    гойдалася під вітер і твоє cерце спантеличене
    збивала зі щільного робочого графіка

    ким була тобі та дівчинка що клала твою голову собі на коліна
    напувала чаєм з лимонної трави для трьох ковтків усамітнення
    одного бездомного вечора так беззахисно скидала із себе
    накрохмалену гордість що ти мимоволі заплющував очі
    тільки злегка тріпотіли метелики на її віях

    ким була тобі та дівчинка що викрадала тебе між антрактами
    сімейних драм заради короткої сповіді очей
    заповнювала настроєм кожну клітинку твого щоденника
    ким вона була де вона тепер де

    спиною до твоєї спини сидить жінка з волоссям сумним
    тонкі парфуми наче крильця метелика лоскочуть тобі ніздрі



    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (14)


  4. Олександра Ілона - [ 2012.04.11 05:46 ]
    Янгол Христової віри
    Він відкриває нам зразок Христової віри найвищої проби - живої віри,
    коли людина не тільки вірить у Бога, але істинно знає Його в житті.
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Олександра Ілона - [ 2012.04.10 21:52 ]
    мить - вічність
    вірвечка віків - мить.
    зоряна волошка замолює радість,
    і видзвонює тишею світ.
    ти підносиш до віч
    заповітні очей дзеркала:
    духмяніє серцем росяний хміль -
    сповідає пісенно квіт любові Божа душа.
    2012р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  6. Олександра Ілона - [ 2012.04.10 19:48 ]
    Квітка життя
    В наших серцях Божа любов.
    А любов - це квітка енергії життя...
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  7. Марія Дем'янюк - [ 2012.04.10 14:27 ]
    ***
    Коли небо вдивляється у мою душу
    стаю берегом, де хвилі голублять сушу.
    І пісок, пофарбоований
    соняшними пелюстками,
    ісмарагдовим поглядом
    стежить за небесами....


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  8. Олександра Ілона - [ 2012.04.10 12:15 ]
    ***
    в пасмах гір клекоче вітер.
    він мовчить. вона чекає...
    кожен з них має свою історію.
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Іван Потьомкін - [ 2012.04.09 18:41 ]
    Раббі Нахман з Брацлава (з добірки "У простоті, у щирості, у вірі")

    Велике горе в раббі Нахмана:
    Помер нежданно син – його відрада і надія.
    Як це в юдеїв ведеться споконвіку,
    Прийшли хасиди посидіть і розрадить вчителя.
    Переступили поріг світлиці і злякались виду раббі:
    Такий він був страшний у горі.
    І тут же вискочили з дому,
    Аби словами втіхи не додавать ще більших мук.
    А коли знову завітали, сказав їм раббі:
    «Якби ви вчора не втекли, я б розповів вам дещо».
    І вчитель почав урок, що звався «Сад душі»:
    «Ніщо не завдає такого збитку, як смуток.
    Усупереч радіть, ти відчуваєш розпач.
    Що тоді робить? Звернутися в минуле
    І віднайти там радість, щоб врешті-решт
    Вона в сьогодні повернулась.
    Важко бути наодинці і розмовляти з Богом,
    Якщо ти в смутку. Ти наче скаржишся на нього,
    Що Він щось не додав тобі.
    Тож уникайте смутку.
    Від нього всі прикрощі й хвороби навіть».
    -----------

    Раббі Нахман з Брацлава (1772-1810) – правнук Бааль Шем Това. Адмор, котрий створив Брацлавську віть хасидизму і лишив після себе численних послідовників. Його могилу в Умані щороку відвідують тисячі юдеїв з усього світу. Книги раббі Нахмана «Лікутей Могаран» («Зібрання повчань учителя нашого, р.Нахмана»), «Сефер га-мідот» («Книга якостей»), «Сіпурей Маасійот» («Казкові історії») та інші складені за розрізненими записами р.Натана. Двічі на прохання раббі учні палили вже підготовлені до друку рукописи, від яких лишились тільки назви.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  10. Катерина Ляшевська - [ 2012.04.09 15:42 ]
    енерг_етика(м)
    світлі моменти - швидкоплинні метелики,
    котрі тріпочуть яскравими крилами-усмішками
    над нашими попелястими гОловами;
    наївні чарівні світи всередині нас,
    котрі спалахують бенгальськими вогниками
    неочікувано, солодко-терпко, без дозволу
    і помирають кожного дня від браку теплообміну,
    енергообміну між нашими насильнорозділеними
    сородними душами;
    тонуть у мілковеликих болотах надуманих траблів
    несправжніх насправді реальностей,
    відрах непокутих покут, непробачених бачень нас
    у ложках нерозумінь, величезних варіативних протягів
    такого простого і банального слова «люблю»;

    лю би ти
    а їх просто потрібно любити
    любити, любити, любити, убити, убити, убити, бити, бити, би… -
    луна бавиться ними, -
    ти… ти… ти…
    моє серце котиться сонячним диском десь поміж твої ноги, -
    обережно ступай! -
    потрібно уміти берегти
    берег, до якого ти хочеш і можеш причалювати навіть наосліп…

    у світлих моментів поганий піарщик – єдиний готичний маяк
    серед холоду днів і заблуклих навічно голандців:
    неподільно коханих, коханих чи просто – коханців…
    метелики снують між майже розірваних з’єднаних рук, -
    цілуй (в)же мене, бо світло ще тут (!)
    нерозтрачене марно.

    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  11. Нико Ширяев - [ 2012.04.09 14:19 ]
    Надежда
    Мерцают берега моей надежды,
    Надёжно-зыбкий малый городок.
    Не час входить.
    Но ждать.
    Лишь малость приближаться.
    Пока светает, ждать.
    Огни потом погаснут,
    Как будто для тебя -
    По одному.
    И станет день
    На празднество светлей.

    Найди её внутри
    С её огнями,
    С невероятным запахом земли,
    Почти освободившейся
    От снега.
    Сквозь шум мотора,
    Сквозь обрывки фраз,
    Сквозь-Ноя ожиданье облаков:
    Рождай меня
    Надёжностью надежды.


    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  12. Катерина Девдера Катрик - [ 2012.04.09 10:35 ]
    хотіла б

    хотіла б знайти слова
    про найбільше щастя бути птахом
    і деревом

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Олександр Григоренко - [ 2012.04.08 22:47 ]
    В единстве...
    Спасибо Тебе
    за солнечные нити радости
    которые дарованые мне
    по ним с любовью бездну перейду
    выхрь плащом сверну
    и на Олимп взлечу...
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  14. Василь Кузан - [ 2012.04.08 22:59 ]
    Вербна неділя

    Вербові котики
    Дарують віру
    Ціною власного
    Життя.

    08.04.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (4)


  15. Олександр Григоренко - [ 2012.04.08 20:17 ]
    Солнце Бога
    Возлюбленный Иисус - Князь Мира, Он пример для человечества.
    Велика власть Владыки над потоком огня, устремляющимся из сердца.
    Он смог провозгласить: " Небо и земля прейдут,
    Но слова Мои не прейдут".
    Слово Божие произнесенное ИМ, пребудет вовеки,
    Как звезды на небесной тверди Божьего бытия.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  16. Олександр Григоренко - [ 2012.04.08 18:19 ]
    процесс...
    Подготовка к этому событию - процесс длительный...
    Лепестки будущего цветка тщательно формируются еще в бутоне.
    По окончании совершенствования почка лопается
    И прекрасный цветок распускается.
    Все проходит, а Любовь - Вечная.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  17. Олександр Григоренко - [ 2012.04.08 10:01 ]
    истинное вечно
    О Господь, вот здесь -
    В сердце твой образ прекрасный!
    Ты - милосердие истинное вечно,
    Да буду созвучен тебе бесконечно...
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  18. Олег Фридрак - [ 2012.04.08 00:04 ]
    ***
    З невеликих справ та подій
    Народиться річка
    З цих мрій
    Виросте дерево
    Міцне коріння і любов до землі…
    Політ…
    Відчуваю відсутність потреби
    Підґрунтя..нема!!!
    Так хочеться неба…
    Набридли вже стіни
    І війни у побуті
    Дешеві турботи…
    Ранок.
    Зараз знов на роботу
    Вже п’яте століття
    Чи тисячу років
    Вже й не згадаєш
    Хоч пам'ять нівроку
    Вже сьома голина
    А ти як дитина
    Закутаний в ковдру
    Не хочеш вставати
    Так добре…Ще спати
    А там за дверима
    Так холодно,страшно
    І важко не думати
    Все ж треба піднятись
    Хоч як не старатись
    Уникнути того
    Що є за дверима
    Страшного…
    Виходжу на вулицю.
    Осінь. Будинків пороги
    Засипані листям
    В дорогу.
    День. Тривоги.
    На годиннику шоста
    Двері квартири
    В дешевій оббивці
    Залатані діри
    Краплі води на долівці.
    Ліжко,подушка,
    Передчуття,тихо.
    Сни - це не вихід,
    Втеча від світу
    Не будуть боліти
    Садна на тілі
    Відкину життя – замість сни…
    Полетіли!!!!!!!!!!


    2012р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  19. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.04.07 23:00 ]
    ти - небо..
    Не можливо прожити,

    І тебе відпустити,

    Та ти - небо..

    Так треба..

    Ти небо...

    Так далеко і близько,

    Аж до болю

    Так близько,

    Та далеко.

    Ти - небо.

    Пробач...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (6)


  20. Василь Дениско - [ 2012.04.07 21:44 ]
    Міжвіконня
    Твоїми
    зоряними
    золотими
    снами
    метеликом
    у міжвіконні
    тріпочу...

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (49)


  21. Вікторія Стукаленко - [ 2012.04.07 10:28 ]
    не весна
    Холод повільно-неспішно впивається кігтями в плечі, ніжно тулиться, огортає-сповиває. Несила оглянутися, бодай поглядом відчасувати-відмежувати його. Навіть найменше намагання поруху викликає щемливий поцілунок морозу. Кожна вібрація тіла починає знерухомлюватись, льодяніти, волаючи-питаючи дерев: «Як же ви можете витерпіти таке?»
    Холод лащиться, хапає за руки: «Не втечеш, не сховаєшся» - шепоче-регоче-гигоче.
    Тепло тане-холоне, перетворюється на студень-кисіль.
    Що це?..

    2012-02-02


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (11)


  22. Олександр Григоренко - [ 2012.04.07 08:32 ]
    Река
    Могучая река
    зачатая в немыслимой дали неприметным родником
    вобрала в себя миллионы других родников
    и сотни притоков ее превратились в океан...
    река - она хранит память
    память обо всех живущих на ее берегах.
    ощутив себя истинно Живым
    доверяюсь ее потоку Жизни
    2012г.




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  23. Олег Фридрак - [ 2012.04.06 23:17 ]
    Тиша...
    Де б не закинуло
    нас разом життя
    у різні країни чи континенти
    в сегменти
    доріг на бульварах і скверах
    яких не забути...
    не чути весни
    за вікном
    хтось чекає
    я маю
    все те,що мені
    було так потрібно
    втекти через ніч
    віч на віч з тобою
    цією зимою
    заповнені мрії
    і в них не дотліє
    все те що нас гріло
    у ці мертві ночі
    мене обійми
    але ти так не хочеш
    розбити стіну
    і війну поміж нами
    словами що гріють
    А я так не вмію...

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  24. Оксана Пухонська - [ 2012.04.06 15:51 ]
    * * *
    Тиша привокзального гамору…
    Дівчинка із парасолькою кольору неба
    Чекає півночі,
    Коли зійдуться стрілки на циферблаті
    Вселюдного крику
    І втоми…
    Кілька похмільних калік
    Просять милостиню у дощу,
    Що монетами дрібних краплин
    Лягає у їхні жмені…
    І тільки потяги на короткі хвилини
    вриваються в цю звичайність,
    аби забрати її в завіконних
    очах пасажирів…
    а старезні, як світ собаки
    Стережуть гірку вогкість перонів,
    Задивляючись віддано в очі
    Сотень дівчат з парасольками
    Не кольору неба…
    Північ…
    Стрілки годинника злились воєдино
    Дотиком руки
    На плечі однієї.
    Час відступив, загубившись
    У сонних вагонах останнього потягу.
    Дощ
    І тиша вокзального гамору…
    Здрастуй.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (1)


  25. Оксана Галузкевич - [ 2012.04.05 17:33 ]
    ***
    ти намагаєшся упіймати воду
    висипаєш береги і будуєш шлюзи
    відчуваєш кожну її піщинку на своєму тілі
    вона наповнює тебе силою і сковзає
    не зігрівшись і не зігрівши тебе
    ні на мить не спинившись у жодному із бажань

    але ти знову і знову кличеш її холодну вроду
    у кожну шпаринку вимоклого, як вербове коріння, єства
    і відпускаєш, лише торкнувшись, з глухим стогоном зрушеного каміння
    котре перетискає горло і стає бродом та не тобі вступити у нього

    твоя доля споглядати її прозору неспинність, відчувати її присмак вустами
    спрямовувати, але не управляти нею, бути одним цілим, але не бути у ній
    бо ти - річище, у котрому можна заховатися та не можна зупинитись

    2012



    Рейтинги: Народний 0 (5.44) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  26. Ксенія Завадська - [ 2012.04.05 14:09 ]
    Шизофренія або сон п"яного. Або сон п"яного шизофреніка.
    Холодне небо і теплий коктейль
    Парує спиртовим серпанком.
    Зачинені двері, всі вікна розбиті,
    Гуде милозвучно динамік.
    Десь ходить по місту самотня година-
    Предвісниця сорому й сміху.
    Запрошення випити кави
    На липкому теплому ліжку.
    Напрочуд зваблива розвішена латка
    На дерев"яній голяці сповзає знову,
    Кийком на підлозі розтріскану фарбу
    Просіяти, сипнути в землю.
    Червона макітра зеленому гаю
    "Ку-ку" заспіває протяжно.
    Тріщить в животі небезпечна година,
    Запало мовчання де плаче ліхтар...


    Рейтинги: Народний -- (4.88) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  27. Юлія Зотова - [ 2012.04.05 11:05 ]
    Твори
    Поднимись выше снов
    Собирай образы пригоршнями
    Стряхивай их с пальцев дождем
    Пусть стучат по клавиатуре каплями
    Буква за буквой, словом за слово
    Пусть прольються ливнем, грозой
    Стихами

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  28. Володимир Сірий - [ 2012.04.04 22:26 ]
    певно
    лелека в нас на заробітках
    у теплий край літає на курорт

    04.04.12


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (13)


  29. Оксана Галузкевич - [ 2012.04.04 21:17 ]
    ***
    вчора я писала про море, але ж його не випити
    і не перевернути догори денцем як склянку,
    а ти так любиш спостерігати, як останні краплі
    помаранчевого соку безпомічно злітають униз
    і їх злизує піниста губка у моїй руці, а
    ти змушений рятуватися, і вкотре обіцяти,
    що більше так не робитимеш.я вірю і згадую море

    ти пам'ятаєш нашу першу зустріч? надвечірнє узбережжя
    мій погляд витав у далекій далечині, вишукуючи щастя,
    а воно стояло зовсім поряд і не попереду, а позад мене
    і благально просило вітру, сильнішого і дужчого, ніж той,
    що грався полами легенького халатика.ти заздрив хвилям

    бо вони могли заглянути у мої очі знизу, торкнутися ніг
    і відчути легке тремтіння, було холодно і я озирнулася


    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (2)


  30. Олександр Григоренко - [ 2012.04.04 07:17 ]
    ***
    На флейте будничных дней звучит мелодия -
    Нет малых дел: есть безделье и есть труд
    в реальности настоящего дня...
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  31. Уляна Явна - [ 2012.04.03 18:44 ]
    Жизель
    Жизель – біла моя пташко

    В чорноті незримого Всесвіту,

    З прозорого виткана, павутинням і бризками.

    Чи мало тобі було сцени в Станіславові?

    Оплесків, півтемряви залу і вдячної публіки?

    Ти втиснулась у піт і тісняву автобуса,

    А потім губилась

    Між містами і чужими торканнями.



    Жизель – тремтлива моя дівчинко,

    Для чого тоді було

    Тулитись в кабінетах чиновників?

    Щоб все-таки я - тебе загортала

    В чорний поліетилен савану.



    Жизель – моя сполохана крихітко,

    Чи ж тепер не лякає тебе політ

    Над синьою глибиною,

    За океан?

    Там розгорнуть твоє полотняне тіло

    І ти будеш окрасою

    Великого залу, з модерною люстрою.

    3.04.2012




    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Прокоментувати:


  32. Оксанка Крьока - [ 2012.04.02 23:56 ]
    Р.
    у моєму житті ще не було чоловіків,
    від думки про яких трусики стають мокрими,
    але останнім часом я так багато думаю про тебе,
    що доводиться носити в сумочці запасні,
    а ввечері вертатися додому без нижньої білизни.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.35) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (23)


  33. Василь Буколик - [ 2012.04.02 20:14 ]
    Тадеуш Ружевич
    І. Обличчя з газет

    1
    Спомини як фігурки
    з жовтого воску
    розкидані по лісах і полях
    чи скупчені абияк
    з розплющеними на минуле очима
    з розставленими ногами
    з темних трикутників

    2
    Кружляю в сліпій вулиці
    на котрій перехожі
    мають лише спини
    хочу підійти всміхнутися
    простягаю руку кричу
    обертаються до мене:
    мають обличчя вирізані з газет
    роздерті.


    ІІ. Очима котрі зайшлися кров*ю

    В родинному альбомі:
    мати у світлій сукні
    чекає на благовіщення
    під деревом знання
    доброго й поганого

    ну і прийшов я
    на світ
    первородний
    з відкритими вустами
    з очима котрі зайшлися кров*ю

    ось мати Носить сльозу носить сльозу
    і питає куди йдеш
    ось я перекривлений блазень
    голий як сльоза Не знаю

    мати Поранені стопи
    і мозок затиснутий наче п*ястук
    немовляти
    схиляється над відром
    у якому стоять паперові квіти
    або язики та нирки
    телят і ягнят жертовних

    ось я В чарівній скрині
    пробитий стома вістрями
    бачу небо
    як перевернуте блюдце
    з голубком і зеленою гілочкою


    ІІІ. Людині яка прийшла

    Я вагітна кажеш
    матиму сина кажу
    і тішимося ніби червоним
    яблуком котре впало
    в середину
    сірого буденного
    навколо Це неможливо
    в трамваї тебе зачіпають
    у черзі зляться
    звичайно

    почекай підводити голову
    мабуть постилають у небі
    зляжеш лагідна
    в крихкі й золоті
    солом*яні сонечка

    вочевидь на землі кажуть
    нічого нового під сонцем
    й міліціант складає протокол
    людині котра перейшла
    поперек вулиці.


    ІV. Він житиме у світлі

    А як у нас народиться
    цей хлопець
    то скажу йому
    що світ є добрий і красивий
    навчу його слів
    котрі для нас такі дивовижні
    як nerineje turitelle амоніти
    розповім йому про любов надію
    і братерство

    розповім йому про Махатму людину
    котра вознеслася
    мов кучеря запашного диму
    про наших ткачів гірників
    і дрібних урядників
    які будували дім
    попри темряву
    котра блищить золотими іклами
    попри бурю котра пожирала
    стіни й фундаменти так
    що починали будову
    «від диму з комина»

    А як у нас народиться
    цей хлопець то скажу йому:
    тут світло тут темрява
    тут правда тут фальш
    тут ліва сторона тут права

    І житиме він у світлі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  34. Віталій Ткачук - [ 2012.04.02 09:14 ]
    *ПИТАННЯ*
    Під каву виявив
    50%-ве зростання накладу
    Розумної газети
    Невже їх таки більшає?
    ***
    Пишуть нібито спів
    Зміцнює здоров’я
    А що востаннє купували Ви:
    Ліки чи ноти?
    ***
    Ностальгія
    Схожа на міль
    Яка непомітно
    Виїдає усе вартісне
    З твоєї шафи
    Отак наважишся іти далі
    І не буде у чому
    То чи не випустити
    Спогади у сад життя
    Метеликами?

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (3)


  35. Уляна Ностальгія - [ 2012.04.02 01:24 ]
    Прийди
    прийди і приснись мені,
    я згідна, навіть у сні.
    цілуй мої плечі і залишся
    зі мною. в мені. у сні.

    прийди сьогодні. можеш щоночі....
    прислонись і поцілуй куточки губ.
    згідна навіть на сни... в мені...
    і ти як звичка згубна....

    в мені дихаєш незнаючи цього.
    в мені. зі мною. у сні.
    по телефону, по скайпу. мало.
    прийди сьогодні, можеш щоночі.
    ( Хоча б увісні)
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Юлька Гриценко - [ 2012.04.01 22:33 ]
    Сонно
    Різко зменшилась кількість ілюзій
    і на битому склі не лишилося крові.
    На розритих гектарах свободи
    так хотілось посіяти друзів,
    а посіяла мрії знову,
    і приреченість власну визнала.
    Вчора вранці вхопила соду,
    вчора випрала всю білизну,
    і навчилася прати совість.

    Терпелива моя довіра
    із красивого рівного кола
    перелилась у форму трапеції.
    І тепер відчуваю як гостро
    кожен кут проникає у шкіру:
    він без жодних пояснень оголює
    і складає всі нерви в депресію.

    Насуваються дикі стіни,
    хоч на вигляд спокійно-зелені,
    і уперше не хочеться плакати.
    Всі плакати стулили пельки,
    їм набридло зі мною балакати.
    Задихаюсь у двох квадратах,
    хоч казали, просторо й вільно.

    П’яні сни розгулялись кімнатою,
    лиш будильник лишився тверезим:
    нагадав про закінчення каторг.
    Різко зменшилась кількість весен.


    01. 04. 2012р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (8)


  37. Василь Кузан - [ 2012.04.01 21:27 ]
    Близько...

    Березень крізь літо
    Руку подає
    Вересню.

    18.03.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (12)


  38. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.04.01 02:33 ]
    ***
    подивись у нічне вікно
    тільки вічності неба слід
    пролетів і жариною згас
    та ще я у вікні одна



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (8)


  39. кириндясова ксения - [ 2012.03.31 18:07 ]
    благородство

    Благородство

    Под взмахом шпаг, мы мерялись вопросами к судьбе.
    Не велика задача:отвоевать страну,затем чтобы потом
    дети смогли гордиться благородством .
    Кто знает…Наверное,это так качнулись весы нерасцветшего
    дерева,затем,чтобы люди стали вновь как бесплотные
    голоса под озверевшей кожей от загара ночи.
    Нам надо перестать трудится,как дождь,забывший
    кто он,а надо работать,как цветок,единственный
    в поле:под прикрытием неги.
    Эти озера так пронзительно слушают наши завоевания
    маленького мира невмешательства с привкусом
    разноцветного туманного шпиона,с градусником вместо
    души.
    Ах,как мелко нынче идти вдоль реки под руку со своим прошлым.
    Оно ведь такое недалекое,как сова,вздумавшая биться о порог
    разрушенного дома.
    Снова почувствуем сердцем на цыпочках,с шепелявыми пятками
    и больными руками.
    Нас вдохновило горе целого мира,где войны стали путем
    к уважению старшего.
    Благородны дети военных.
    И только месяц тает как сотни расстеленных по улицам
    плакатов бледноты интернациональной.
    Ксения КИРИНДЯСОВА
    31 марта 2012 года



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  40. Уляна Ностальгія - [ 2012.03.31 16:01 ]
    Шепiт
    Втомлено слухатиму те,
    Що шептатиме серце.
    Шемряння дощу.

    Запах чаю,
    Його повiльно ковтатиму,
    Знаючи, що не засну.

    А потiм снитиметься –
    Шепiт дощу,
    Шелестiння листя…

    Я сплю…
    I стривожено чекаю
    Шепотливо-нiжну весну…

    23:09

    25.03.12.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Ірво Таллі - [ 2012.03.31 13:22 ]
    эта ночь одна

    Летаю которую полночь
    Под золотой россыпью света
    Крошечным белым платком
    Как разлитое молоко
    Моя милая оставила меня
    Кричаще свежим вечером
    И я хожу по набережной
    Вдыхая новый ритм –
    Минимум затрат – максимум удовольствий
    И моя душа и кости
    Пропитаны блядски красивой жизнью
    Распущенной
    Как черные волосы негритянки


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  42. Юлія Новак - [ 2012.03.30 12:15 ]
    РИ-БА
    А ти мовчиш так, ніби риба,
    а я чекаю .
    А ще я знаю –
    риба віщує дитя.
    Холодно, я плавати не хочу,
    тому до тебе не втечу,
    будь спокійний.
    Хоч хвилями скажи,
    покажи
    чи не болить чого.
    Жаль не відкладеш ікру ,
    Ти кажеш: «так помру» :
    ти - риба-чоловік.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Відана Баганецька - [ 2012.03.29 20:00 ]
    ***
    Дивовижно,
    Як погідно, тихо
    Спливає березневий вечір,
    Торкає плечі,
    І течії
    Чортомлика закутує
    Вовняним шарудінням
    Сухого очерету,
    Осокору,
    Ранньовесняною смутою,
    Міжчассям, позачассям,
    Як стомлено переступають хвилі
    Пороги льодяні,
    Як тревко золотяться літаки
    Над нивами,
    Як знехотя, поволі
    Синіють, бузковіють дні,
    Як щемно зазирають ув озера
    Талої води, розлиті по полях,
    Дві літакових смуги,
    Щойно народившись
    І танучи в небесних колах,
    І очі, очі, гілля, сніг в ярах,
    Ні спокою, ані же тої туги
    – Диво зародження,
    Передчуття буяння,
    У скронях стукіт.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  44. Олександр Григоренко - [ 2012.03.29 06:31 ]
    голос внутри
    когда я придерживаюсь подлинного идеала
    я слышу свой собственный внутренний глас Божий
    и откровения этого голоса даруют мне успокоение и воодушивление
    и направляют меня в моей жизни и деятельности
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  45. Олександр Григоренко - [ 2012.03.29 05:16 ]
    глубина соприкосновения
    когда ночь обнимет тебя
    слушай тишину сердца
    услышиш голос Бога
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  46. Олександр Григоренко - [ 2012.03.28 22:34 ]
    Источник всего сущего
    Нежными ветвями меня коснулася верба
    И оживилась тишина:
    Постройте Мне храм внутри, чтобы
    Я ЕСМЬ могло войти
    И жить там среди вас.
    2012г.









    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  47. Олександр Григоренко - [ 2012.03.28 20:02 ]
    Целительний Дух внутри человека

    Я люблю тебя
    Холодная и сладкая
    Великая Пирамида Бога
    Сохранять свет мы пришли на Планете Земля
    И крепко должны стоять
    Как стоит Великая Пирамида
    2012г.







    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  48. Сергій Філіппов - [ 2012.03.28 00:08 ]
    Сліди сонця
    бринять білими бліками бурульки
    воскресає весняна вода

    * * *
    далеко за містом пасуться тіні осені
    струмує із зір молоко
    яке на ранок місто вип’є із кавою

    * * *
    сивіє небесна вись
    скроні алей сиві
    цієї ночі з деревами
    танцював Шива

    * * *
    день гуде джмелями
    сонце босоніж біжить
    по анемонах
    десь поруч блукає душа

    м. Кіровоград
    2011 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  49. Василь Роман - [ 2012.03.27 23:38 ]
    Моно-тексти 5. Паліндромони.
    «...Поніс дань
    опер Омелько,
    морпехить: бити люд до ран…
    Ні гуртів, ні доль! Овруч!
    Відвал у роти «Два Вітьохи»
    ти хотів, авдитор?
    У лав дів - чур володінь!
    Вітру гін, народ - юлити б
    тихе промокле море
    понад СіноП!»

    «...Ладна сіромаха,
    червлена Шанель в речах
    Амор і сандаЛ!»

    "...Мантри псів ідолам –
    Мало діві.
    Спирт нам!"






    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  50. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.03.27 23:38 ]
    * * *
    сьогодні безсоння кішка
    пробігла побіля мене,
    заглянула тихо в ліжко
    і вивела в синє небо...
    мрійливі дивились на мене -
    чого ж бо людині тут треба?
    мене не питайте, а кішку,
    що нині була біля ліжка...


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (17)



  51. Сторінки: 1   ...   80   81   82   83   84   85   86   87   88   ...   130