ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Богдан Чернець - [ 2012.03.04 20:42 ]
    не дивуйся
    не дивуйся
    що листя іноді жовкне
    що ангел на іконі заснув
    втомився бо
    ця наша любов важка така
    а він стільки Богу обіцяв
    навіть весну замовив
    скоро прокинеться
    рукави закатає
    історію з Пісні пісень
    розповість
    і його зовсім не злякає
    закам'янілість наших сердець


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  2. Сергій Данчук - [ 2012.03.04 19:09 ]
    Без назви
    В пітьмі коли тебе огортає смуток,
    А розуміння залишається десь позаду,
    Коли алкоголь зрівнюється з рівнем крові
    Все стає набагато простішим.
    До ранку…
    Потім ти п’єш якусь жижу і треш скроні,
    Запалюєш цигарку і невдоволено дивишся на чайник,
    Він закипає, ти вже закипів.
    Морозний ранок з балкону нудить буденністю,
    Десь далеко сміттєвоз забирає частинки людського життя,
    В яких ще не так давно порались люди.
    Теж люди…
    Але інші, не такі як ти, гірші,
    Бо вони пораються в рештках людського, іншого, життя,
    А ти ні.
    Твій пес теж інший, не в приклад тим вуличним волоцюгам,
    Що так і дивляться як би вхопити за ногу розриваючи джинс.
    Він вимитий та вгодований,
    Ситий і лінивий, інший,
    Як і ти…
    Він не вживає алкоголю і не затримується вечорами,
    Не матюкається і не нервується, коли щось виходить з під контролю,
    На відміну від тебе…
    Поки що…

    2012


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Василь Кузан - [ 2012.03.03 23:58 ]
    Березень


    Навіть бурулька думає,
    Що зігріється на сонці.

    01.03.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (12)


  4. Олександр Григоренко - [ 2012.03.03 08:53 ]
    Реальность - Со-Творчество
    Человеку существовать действительно -
    Значит себя со-знавать,
    Ибо человек - дитя своих деяний.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  5. Олександр Григоренко - [ 2012.03.03 07:22 ]
    ***
    Истинное сокровище - это любовь Бога.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  6. Катерина Ляшевська - [ 2012.03.02 23:05 ]
    Твоя молитва...
    Андрію Мироховичу*

    твоя молитва – тиша над сонним містом
    в конвульсіях ліхтарного світла:
    така ж проста і багатозначна, мов дівчина
    після теплого душу, що скидає перед тобою
    свій шовковий халатик і дивиться,
    ЩО… ТИ… РОБИТИМЕШ… (?)
    така ж тривожна, мов серце пташеняти
    перед першим польотом з твоїх безпечних долонь…
    така ж…
    ТУК-ТУК… ТУК-ТУК… ТУК-ТУК, -
    мов прибуваючий потяг, котрий дає надію на рух вперед,
    і той, на який вже запізнився,
    і той, котрого більше ніколи в житті не буде…
    твоя молитва…
    скажи мені, кому ти молишся, стоячи на своєму карнизі,
    над сонним містом в конвульсіях ліхтарного світла,
    коли не знаєш, чи вона прокинеться,
    чи взагалі хтось прокинеться поряд твОїх грудей,
    коли не знаєш, чи хочеш, аби хтось колись прокидався
    В ТВОЄМУ СОННОМУ МІСТІ… (?)

    В МОЄМУ СОННОМУ МІСТІ
    я б ніколи не подумала, що ще хтось молиться…


    *навіяне «чашою генуя без комплектації»

    2012р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  7. Олександр Григоренко - [ 2012.03.02 21:11 ]
    Сад
    Сад - це нотний ряд
    До, ре, мі, фа, соль, ля, сі.
    Який садівник - такі і сади.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  8. Василь Кузан - [ 2012.03.01 22:27 ]
    Лiнiя долi


    Лінія долі стікає
    З моєї долоні
    У твоє лоно.

    29.02.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (22)


  9. Катерина Ляшевська - [ 2012.03.01 21:55 ]
    про вєлік
    забуваєш про свого вєліка
    про тачанку моделі машинок
    все тобі американські гірки з обмеженням віку
    постійні стрічки хічкока без квитків на останні ряди
    все тобі заратустра і у всьому тобі кустуріца
    а так часом хочеться
    щоб пурпурові вітрила напнулися
    і ніякого тобі достоєвського мопассана
    чи мілевського в основному складі твого динамо
    ніяких боварі любих друзів ніф-ніфа наф-нафа вовків-братиків
    лише тома сойєра далекі галактики і ніколи-ніколи не плакати
    що буратіни стають карабасами
    знаєш
    треба частіше вмикати в собі джекі чана чи форреста гампа
    не знімати нового титаніка і ніколи нікого не приручати
    а приручати – так сталіна
    забуваєш про свого вєліка всі ці сказкі якогось пушкіна
    я люблю тебе ізотериків травмування свідомости лунтіків
    та не буде ні я (романтика) ні сореля ні карбонаріїв
    просто знай
    і на твоїй троєщині
    колись проростуть тюльпани

    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  10. кириндясова ксения - [ 2012.03.01 21:06 ]
    корзины
    Корзины

    Упал с перламутровым изяществом самолет,
    громыхнув напоследок хвостами змеиными
    огнища .
    Упал на ветвистое дерево,которое вместо
    благословения получило столп огня,
    ставшего его парикмахером в судьбе без
    цветений.Свидетелем этого стала высокомерная
    красавица с тенями под глазами от непомерного
    сопротивления тому,что лишает нас здорового
    чувства вины.Наблюдала как исчезает дерево
    в пламени огня и самолет как шпилька в волосах
    у гейши для дерева:не стало оно зачинщиком интриг,
    так стало жертвой красоты,не могущей гнуть спину,
    а лишь изгибаться под порывами ветра – его дрессировщика.
    Сняв с себя один туфель,девушка произнесла:"Вот теперь я лишь
    одной ногой ступаю по земле".С этой минуты ее пришо в голову
    плести корзины. Плести корзины,которые будут как доказательство
    ее задумчивости,не заметной в строгом,глубоком взгляде на мир.
    Не удивительно ли это оставлять корзины на месте трагедии,
    как подарок собирателем лесных трав? Ложатся в корзину травы,
    как цыпленок на расколотое яйцо:здесь вся чуждость прекрасного
    в мироздании.
    Та самая,что заставила самолет упасть.Он упал потому,что
    летчик все молил об одном:чтобы пассажиры видели,как хороши
    облачные громады.
    Бывает: громады становятся причиной несчастий многих.
    Лишь корзинки как память дороги:кто-то донесет в них,соломенных
    и змеиных,что-то такое важное,как переливчастость крыл стрекоз,
    выводящих нас из западни возраста.

    Ксения КИРИНДЯСОВА,
    1 марта,2012 года


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  11. Василь Кузан - [ 2012.02.29 23:06 ]
    Про синицю

    Синиця на моїй долоні
    Соняшникове насіння дзьобає.
    Якщо спробую її зловити –
    Вона не прилетить більше…

    26.02.12




    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (24)


  12. кириндясова ксения - [ 2012.02.29 18:50 ]
    Холмик
    Холмик души

    Частичка моей души как холмик из песка,оставленный
    после кротовых слепых наваждений о захвате земли,
    а точнее превращении ее в тоннели нерассказанных
    сказок…
    Чего только стоит растереть душу в песочный холмик.
    Для кого то это станет символом гробницы найденного
    нелицеприятия.Все стараемся удивить других чем-то
    резким и добродетельным как свежеиспеченный хлеб
    в руках у богачки,которой опостылел брак.
    А наши души бросает как на конных бегах:только успевай
    закусывать удила.
    И к чему эти скачки?На тебя ставят крупные суммы:свою совесть,
    сердце и тело.
    В конце концов все сводится к единому – не давать в темноте
    невежств целовать свои руки.Ах,эти темные блуждания по парку
    с поцелуями рук!Как это напоминает введение в кровь
    воздуха.Почти смертоносно.Посмертно романтично.
    И холмик моей души кто-нибудь сравняет з землей,
    с тем чтобы унести его на своих пятках.
    А значит вернуть воде в тюремных карцерах.
    Такая она моя душа – как вязкий дым в игральной комнате…
    Как терпкость груш,которые принесли как лекарство от бедности…
    Принесли и ты впервые чувствуешь всю красоту пижонства в бедности.
    И пока не думаешь,что обидел других бедняков своей любовью к нестяжательству.
    Насыпят холмик твоей души на колесо машин…
    А тело – оставят в раздумье.
    Ксения КИРИНДЯСОВА,
    29 февраля,2012 года


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Олександр Григоренко - [ 2012.02.29 17:09 ]
    ***
    Женщина восседает на камне
    перед входом в храм
    и обнаженное тело поражает мой взор
    янтарним полупрозрачным цветом
    линии тела грациозны и притягательны
    застывшая поза с вертикальной спиной
    в золоченых сандалиях сжатые ножки
    в смирении почета с любовью слоняю колени
    позади Женщины - две могучие колоны...
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  14. Олександр Григоренко - [ 2012.02.29 14:20 ]
    ***
    - "...Подготовтесь, это только начало..."
    Велик и сладостен этот миг!
    Это подобно камню, упавшему на голову спящего
    И заставившему его невольно открыть глаза
    И увидеть то,
    Что давно уже находится перед ним...
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  15. Ірина Кулаковська - [ 2012.02.29 11:01 ]
    * * *
    Ти, ймовірно, мені не напишеш...
    Ти, ймовірно, мене не напишеш
    У горнятку духмяної кави
    Молоком по гарячій піні
    Хвилі спогадів і печалей,
    Ніби гілкою по воді.


    Ти, ймовірно, мене не почуєш...
    Ти, ймовірно, в мені не почуєш
    Галасливу мелодію весен,
    Що вирує березовим соком
    Під атласом тонкої кори,
    Наче соло струмка на осонні.


    Ти, ймовірно, мене не відпустиш...
    Ти, ймовірно, мені не відпустиш
    Незамолені, покаянні, несвідомі й свідомі...
    Мабуть, не наповниш мої долоні
    Сяйвом тихої благодаті,
    Мов пелюстками диких яблунь.


    Та з тобою приємно мовчати
    І дивитись на срібний вітер.
    Буть свічадом, буть білим світом,
    Бути поруч під спільним небом,
    Що приспало в суворій хмарі
    Ніжні проліски...


    2012 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (5)


  16. Василь Кузан - [ 2012.02.29 10:32 ]
    Чар-зілля



    Ніч насипала зірок у ополонку
    І помішує місяця ополоником –
    Юному березню зілля готує.


    29.02.12


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (24)


  17. Данчак Надія Мартинова - [ 2012.02.29 08:04 ]
    ПОРОКИ
    Надежда Мартынова Данчак
    ПОРОКИ

    Ох, не судите меня строго,
    За наивные слова, стихи.
    Порою выть от безысходности,
    Душа стремится, есть грехи…
    Мои стремления, пороки- птицы.
    Вдруг налетают, окутывают –
    Не пускают, а мысли вьются,
    Затягивают, поглощают, убивают…
    Навевают развязку ситуаций –
    Как сложно в этом Мире устоять,
    Понять и ложь, и правду, месть,
    И тонко сплетенную лесть…
    О, Боже, Ты поможешь мне узнать,
    Разобрать, зерно от мусора, плевел,
    Но, увы, правда – ложь, как близнецы.
    Перемешаны и сплетены - иуды.
    Зерна проросли, хоть честны мы,
    А силы не хватает, сдвинуть глыбу лжи.
    Хотим солнца, теплоты и правды…
    Журчанья чистого животворящего
    Ручья и воздуха кристального глотка…
    О, Боже, помоги, спаси, наставь,
    И покажи Дорогу праведную, как идти.
    Куда нам путь держать, уйти от этой,
    Всепоглощающей и безнадежной Тьмы…



    © Copyright: Надежда Мартынова Данчак, 2012
    Свидетельство о публикации №11202288011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (5)


  18. Оксана Єфіменко - [ 2012.02.29 07:30 ]
    * (donum)
    Печать на пам`яті - це дим і віск,
    подвійно мідь дзвенить,
    і сніг - єдина барва ока;
    єдина бачена ним рана -
    дорога, вкрита слідом приязні:
    блакитна пані йде,
    щоб осушити сльози,
    колодязі безбарвні вип`є
    заради трьох тебе.
    Заради трьох тебе
    подвійно мідь дзвенить.
       У білій колбі часу
    ти квітку зрощуєш блакитну,
    як оксамит з її плеча,
    візьми, - промовиш,
    - це зосталось після сліз.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  19. кириндясова ксения - [ 2012.02.28 20:45 ]
    ведьмацкий гонор
    Ведьмацкий гонор

    Ведьмацкий гонор нынче подхватывают как ангину при неожиданной
    встрече с другом,который всегда открывает окна в надежде
    получить весть из теплых краев лишь только из наклона головки синицы.
    Из одного наклона головки птиц можно узнать,почему они
    с адятся передохнуть ,не боясь потерять друг друга.
    И ведьмы охотно отрывают птицам хвосты,чтобы обмахиваться
    ими как веером,в отстутствие ветра,что приходит лишь
    к тем,кто мечтая,дарует жизнь другим.
    Ведьмацкие метлы в порывах стервозной горечи,
    расчищают дорогу к греческой вазе в парке,в которой стоит
    новогодняя ель. Охотно ведьмацкие тугие,как сапоги мушкетера,
    глаза тяжелым укором падают на греческую вазу.
    Винят ее и тем самым обретают ее силу.Их грубые и аристократичные
    руки вешают на ель носовые платки.Что тут такого:утешить пару
    любовников и украсить потом их слезами ели?Всеравно ведь празднуем
    их необыкновенность.Танцуют ведьмы в обнимку со снежинками….
    И кажется,в такие минуты,что Новый год это греческий танец сиртаки:
    ты вроде и танцуешь,но уворачиваешься от своего сердцебиения.
    Такие они-ведьмины заговоры.Не дороже ели,но и не дешевле ее.
    Вдруг восхитятся ведьмы и ваза поблекнет.Все ее греческое благородство
    воевать с любящим сердцем растает.Растает и ночь.
    И ты увидишь:метлы их стали трещинками на вазе.
    Потому как в их руках любой снежный ком-младенец.
    Бросишь словом истины из грудки снега в другого и месть станет
    долгом.

    Ксения КИРИНДЯСОВА,
    28 февраля,2012 года


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  20. Наталя Боровик - [ 2012.02.28 18:32 ]
    ***
    Така тонка грань
    між бажанням розчинятись у тобі
    і усвідомленням, що ти
    ніколи не зможеш кохати жінку,
    яка недостатньо сильна,
    щоб бути самою собою.
    Мені тяжко розрізняти грані.
    В дитинстві я завжди виходила
    за лінії у розмальовках.
    Колись я буду з тобою одним цілим.
    І, як пухирець повітря, що лишається
    собою і вдосконалює
    звичайний камінь до інклюзу,
    або сіль, що не змінює воду,
    лише додає їй нового смаку,
    так я перетворю тебе на
    уособлення щастя.
    Якщо дозволиш.
    2012


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  21. Олександр Григоренко - [ 2012.02.28 11:57 ]
    ОГОНЬ ЖИВОЙ ЛЮБВИ
    Божественная Любовь - смысл всей жизни.
    Свет всегда освещает сверху -
    ОГОНЬ разгорается внутри человека от Искры,
    Поступающей от Космического ЛОГОСА.
    2012г.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  22. Василь Кузан - [ 2012.02.27 23:32 ]
    Човник місяця


    Човник місяця
    Лічить зорі
    До своєї вагітності.


    27.02.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (16)


  23. кириндясова ксения - [ 2012.02.27 21:11 ]
    киты
    Киты

    Киты уходят на берег….
    Не из тоски или любви к тому,
    чтобы солнечные лучи скрещивались
    с фонтаном,бьющим из их головы…
    Громадные властелины моря,
    не способные проглотить даже крупную рыбу,
    киты стонут каким-то черчиллевским манером:с тросточкой
    в душе и горем на сердце.
    Нет,они не хоронят своих близких…
    Страннным образцом море укрывает одеялом на глубине
    сотни километров мертвые туши,а те покрываются илом.
    Так,будто того и надо чтобы и после смерти
    манить корабли в море:воздвигать там флаги,
    чтобы случайно напороться на горные рифы…
    Киты уходят на берег потому что шторм убаюкал их
    до смерти…
    И еще потому что все мы немного киты.
    Уходим на берег из бездны страстей,
    а море лижет нам пятки.
    Так и мы уйдем на сушу.
    Чтобы служить укором тем,кто
    думает что убивая свободу человека плыть,
    спасает его душу.
    Ксения КИРИНДЯСОВА,
    27 февраля,2012 года


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  24. кириндясова ксения - [ 2012.02.26 17:02 ]
    по фильму "Небесные ласточки"
    Небесные ласточки
    Посвящаю фильму
    "Небесные ласточки"

    Непостоянство есть талант влюбленных душ.
    Пьет за здоровье скромных учителей березка
    под окном молельни.И разлетаются открытия совсем
    ничтожные по всем углам обители…
    Открыли,что ступени в уголок актерства запоминают
    наши полупризнания в любви к тем,кто думает,что
    он наш должник и приятель.
    Открыли в драматических метаниях ума,окруженного
    лишь птичьими гнездами под колоннами парка,
    и ветер слез,и ту тропинку,что венчает пары.
    Мы сеем каждый день над грядками,где затесались,
    как гримеры розы,веселые капельки росы.
    А роса,как известно,всегда опускается кокетливо
    на головы тех,кто сейчас бросил кого-то,
    чтобы стать ближе к нему.
    Наша матушка,так светла,что благодарит землю,
    что та дает нам бегать по ней,сокрушая
    тучи с небес.
    Мы возьмем в руки ветвистую тучу и вмиг,словно
    нимфы,не видевшие моря,промокнем до нитки
    от одного только страдания видеть прекрасное
    и не понимать.
    Что ж в чистой мысли есть свой резон:та
    провожает нашего попечителя – музыканта,
    в те минуты,когда тот целует ноты за то,
    что те похожы на наши головки в профиль.
    Нет,не монахини мы…
    Мы просто небесные ласточки.
    И наш музыкант –лишь вечер.
    Наступает незаметно,чтобы заботится о нас.
    Ксения КИРИНДЯСОВА,
    26 февраля,2012 года




    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  25. Василь Кузан - [ 2012.02.26 10:46 ]
    Смайлик


    Крізь вікно усміхнений смайлик
    Променем лоскоче сонні вії -
    Це вітання твоє ранкове.


    26.02.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (8)


  26. Юлька Гриценко - [ 2012.02.26 00:26 ]
    недоплакане
    Твого тіла безмежна в’язниця
    відпустила і більше не сниться
    недоплакане право на щастя.
    Помічаю, що інші бояться
    торкнутись.
    Та коли мені страшно до болю
    я думками усе ще з тобою,
    не спиняю потоки емоцій.
    Просто з нами усе так не просто
    й так просто.
    Просто я малювала роками
    наших мрій дивовижний орнамент,
    проектуючи все на майбутнє.
    А твоя несолоджена сутінь
    зруйнувала
    вже утеплений щастям будинок
    і мене – половину людини,
    що тулилась до тебе ночами.
    Може, добре, що ми промовчали
    важливе.
    Може, правильно бути чужими,
    і кохатись хіба-що очима,
    поїдати ті губи навпроти.
    На єдиний омріяний дотик
    чекати.
    Зачекалася. Певно, старію,
    і тобі, наче втіленню мрії
    довіряю, та більше не вірю.
    На світанку я ще зажеврію
    свічею.

    Не твоєю.
    І вже нічиєю.

    26.02.2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (9)


  27. кириндясова ксения - [ 2012.02.25 22:42 ]
    прощенное воскресенье
    Прощенное воскресенье
    Колокола прощают нам нерасторопность покаяния
    в гарячем нашем возгласе:Осанна Боже!
    Прости меня святая церковь,за то что я не откликалась
    с самого рожденья на твой призыв,скрепленный
    маминой привычкой благословлять
    пороги…
    Наверное,сердце бьется лишь тогда,когда оно в руках
    Христа.Прости меня моя Отчизна-баллада за то,
    что я зависим от твоих лжепатриотов с распахнутой
    душой.Прости меня,мой Отчий дом за то,что высоко
    летая,забыл твои щедроты и обетования.
    Прости меня,о честный люд,за то что ты в своих
    очарованиях о власти,не учел,что я тебе друг,названный
    так закольцованной речкой Лыбидь.
    И ты прости меня мой будущий расцвет,за то,
    что я цветы сорвал с чужого поля-дара.
    И ,наконец,прости меня Господь,что мир и плоть,
    все реже откликаются прощеньем на твои слова:"Прости
    мое дитя!"
    Ксения КИРИНДЯСОВА,
    25 февраля,2012 года


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  28. Олена Кіс - [ 2012.02.25 18:43 ]
    Чому
    Чому серце таке гаряче
    (Як боляче носити у грудях розпечену підкову)
    чому не рубцюються рани
    а все кровоточать, кровоточать… ячать…
    (вибухають маки у скронях
    розливаються степом мороком б'ють литаври
    мерехтять в очах стріли мечів артерій
    натягнута тятива обривається раптом темінь прозріння)
    чому кожна нереалізована можливість
    не перестає щеміти
    (вилікуюся бромом вина забуду хто я
    або вип'ю цикуту гірку солодку полуду отрути до дна)
    чому воно таке постійно переповнене цілим світом:
    і материнською всепоглинаючою любов'ю
    і беззахисною довірливістю дитини
    і вітцівським всерозуміючим всепрощенням
    і вічною нерозсудливістю ...
    (євшан-земля полинова спінена заволочена кінськими гривами
    заржавілі дерева іржавого сонця
    спека-потопом апокаліпсису примари
    минулого нездійсненого прийдешнього
    пастка втеча куди?)
    кипучий згусток болю б'ється
    пульсує в жилах окропом
    і не дає застигнути ані покаятися
    чому цинічний розум не здатен
    взяти його у крижані окови
    - була б щасливою.!?

    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (36)


  29. кириндясова ксения - [ 2012.02.24 20:58 ]
    аплодисменты
    Аплодисменты


    Аплодисменты завяли раньше роз,только мы этого не увидим…
    Мы умрем для всего мира до расцвета наших талантов.
    Все от того,что не хотим становится куклами на поприще черного
    фортепианного зала.Представить только,нас здесь уважают
    и нам дают подарки из рукопожатий,что им дается нелегко.
    Ты не целуй фарфоровую щеку одной той дамы,что вся превратилась в слух.
    Она недвижима и вновь придет домой уставшая от натяженья
    душевных струн,что занавешены траурной занавеской.
    Ее сделал тот,кто впервые оценил красоту дамы и высчитал траэкторию
    падения ее звезды…Не надо было столько писем,испачканных
    линиями на ладони.Мы всеравно – преступники с верой в высшее правосудие без
    крестов,что нам тому доказательством.
    А звезды лишь наше скромное обстоятельство того,что мы умеем
    укрощать душу,когда другие бушуют в узорах вен на таблицах ветра…
    Мы с тобой –не от мира сего…
    Наша слава лишь ложь,ставшая доказательством нашего существования.
    Ксения КИРИНДЯСОВА,
    24 февраля,2012 года




    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  30. Василь Кузан - [ 2012.02.24 18:40 ]
    Горіхи гріхів


    Горіхи гріхів падають
    На дах сумління і сподіваються
    Прорости деревами пробачень.


    24.02.12


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (24)


  31. Уляна Ностальгія - [ 2012.02.24 16:04 ]
    Сядь ближче...
    Сядь ближче, бо попливеш за туманом. Сядь ближче, так мені вдасться тебе обняти. Думав він збоку підглядаючи за нею. Сядь ближче, дзвеніло йому в голові. Сядь ближче, бо попливеш за туманом. І я розповім тобі всю правду, тільки впевнюся, що покохала, а тоді правда... А що таке правда? Те,що кожен з нас бачить очима, а очі в кожного різні. І правда - гірка, солодка...непотрібна...дірява. Сядь коло мене ближче, а то тебе вкриє туман. А потім проститутка, ром і розмови про кохання. ...Сядь коло мене ближче, він все-таки тільки думатиме.

    21.02.12.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Віталій Ткачук - [ 2012.02.24 11:16 ]
    *З історії хвороби*
    Розмовляє суржиком
    змалку
    слова зв’язує матами
    мати дорослішають
    зв’язані слова стають застарілими

    Вона і собі старіє
    боїться дітей
    опухлих від голоду
    і з пухлинами від ГМО
    боїться
    рости в дитячих будинках
    і що здадуть до будинку пристарілих

    Півжиття збирає на чорний день
    і на роки
    легковажить чорними радами

    Інваліди
    у вертолітних візках
    запевняють
    ніби вона стає на ноги
    а мені цікаво
    яким ще молотком
    перевірити колінні рефлекси
    моєї Країни


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (12)


  33. кириндясова ксения - [ 2012.02.23 20:16 ]
    многоточия
    Многоточия

    Ты опередил его в доброте сообщает осенний листок ветру в поле…
    Твои мысли слабее чем сабля,которая в боях ни разу не сломалась…
    Твердит малокровная ночь,что ты ниспровергнешься с рук Всевышнего
    как яблоко раздора….
    Твои влюбленности,идущие из самого сердца оказались неверным сердцебиеньем…
    Потерял последний радужный маячок в натянутом,как струна,небе…
    Твои пальцы скоро сожмутся на горле теплого дыма над костром тех,кто
    забыл кто они….
    Вечер теряется от смущения,уча нас своей нестяжательной кротости…
    Устал путаться в несовпадениях полетов над морем,которое опустило руки…
    Скоро,совсем скоро мы узнаем то,зачем нас наказали вбивать клинья в колеса
    поезда,под названием Любовь….
    И наши глаза сплетутся в поцелуе,который будет невиннее,чем отказ от славы,
    для человека,который одинок и весел…
    Из сотни многоточий выбери свое….
    Потом заговоришь на наречии ангелов…
    Ксения КИРИНДЯСОВА,
    23 февраля,2012 года



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  34. кириндясова ксения - [ 2012.02.23 15:28 ]
    шейх
    Шейх

    Какой-то безобразный шейх дал указание:
    травить тех,кто не в ладу с его навязчивой идеей:
    чем больше любим мы людей,тем больше мы стареем.
    А сам был шалуном великим:вмиг зажигал в девицах
    пламя арлекина и отвергал всех падших дев,
    как редкое заморское угощение.
    Отвергнутые те становились желанными и
    вновь укрощали тигров,соревнуясь с ними в вере
    в победу ярости над страхом.
    Победа милой ярости над белым страхом,
    нас превращала в совращателей пустынных честных
    миражей.А этот шейх,был мерзок до того,что
    заставлял лунные искры для него складываться в узоры…
    И бушевал над шейхом океан,как неуклюжий великан
    над нежеланным для него образом мелодии в груди.
    В тех владениях,тени были более великими,чем господа теней.
    Потому что шейх курил кальян над колыбелями младенцев,их
    опьяняя детскими мечтами.Те выростали нежными,
    как лотос с сильным корнем и сотканными из страданий по мечтам,
    которые с детства разрушили их тело,словно молоко
    свежие глиняные горшки.
    Не будем говорить мы о делах того могущественного шейха.
    Сказать достаточно одно:чем больше любим мы,тем сильнее
    стареем.
    А падшие девицы снова станут цветом,когда поймут,что преданны
    бушующего океана доброте безмерной.
    В часы убогие,как тихий слепой светляк мятущийся над полем,
    они уйдут работать,как невесты борозды.
    Их дети-лишь подарки,а мужчины- праздники.
    Поэтому всегда те молоды.
    Шейх же расправит крылья в расплате за его деянья.
    И это хорошо.
    Чем больше любим,тем больше мы стареем.
    Ксения КИРИНДЯСОВА,
    23 февраля,2012 года



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  35. Василь Кузан - [ 2012.02.23 12:23 ]
    Про натхнення


    Твоє бажання
    Будить натхнення
    У моєму серці.

    23.02.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (18)


  36. Валерій Хмельницький - [ 2012.02.23 07:33 ]
    на мокрому (літературна пародія-продовження)
    шукав
    я всюди
    очі
    у парасольки -
    сів і заплакав -
    ніде не знайшов


    25.10.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (12) | "Кася Єгорушкіна на мокрому"


  37. кириндясова ксения - [ 2012.02.22 18:54 ]
    Нероба з високим чолом
    Бездельник с высоким челом

    Исколотое , изнуренное снегом,исполосованное конными
    балаганами место казни одного бездельника с высоким челом.
    Ниспадают волнами призраков неупокоенных лилий,воздушные
    потоки и надо много ворожбы шпагами и кинжалами,сделанными
    из застывшего на губах у статуй вопроса-мольбы,чтобы они
    сделались грозными,как вся эта ряженая палата судьев,
    которые судят бездельника с высоким челом.
    Тот был когда хотелось и не был,когда просили всем для всех
    и в сущности ничем.Медленно собирал грязь из-под
    ног людей,чтобы она всегда была с ним,словно его верная гончая.
    Человек с высоким челом был бездельником.
    Проходили мимо люди,по закону надменные и по блату военные…
    Елка на площади казалось старой девой,потому что никто
    не отважился ее украсить,с презренным почтением и отвагой
    обходя ее стороной.Только шальные снежинки приставали к ней,
    как роковые пули к проститутке,решившей пробиться в цветочницы.
    Да,проститутке то сделать легче и будучи своевольной,она
    увидит казнь бездельника с высоким челом.
    А бездельник с высоким челом то и делал,что проповедовал
    Слово Божье.Почему бездельник с высоким челом?
    Потому что,незачем заниматься делом на площади,
    где гуляют парами ради шутки и торгуют этим,
    как раковинами.
    Прислушаться к взорам,устремленном один на другого
    и они как буддистские колокола,привлекут на тебя смутное
    проклятие,которого ждал,как дара гор.
    Его казнят бездельника с высоким челом.
    Только последние слова его будут не угрозами и не призывами
    матери,а Словами Эвангелия.
    Все от того,что ему совесть не позволяла,извлекать из гортани,
    казненной,как нераскрывшийся изза морозов весенний цветок-мумия,
    речь,которая служила бы невежеству грузной плоти…
    Его несомненно казнят.
    И засвистят феерверки:угадай,кто родился у короля,мальчик или
    девочка?

    Ксения КИРИНДЯСОВА,
    22 февраля,2012 года


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  38. Валерій Хмельницький - [ 2012.02.22 08:19 ]
    !а в слоненятка! (літературна пародія-продовження)
    !а у верблюда
    тепла шуба!


    25.10.2010


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.42) | "Майстерень" 4.5 (5.44)
    Коментарі: (14) | "Кася Єгорушкіна а в слоненятка"


  39. Юрій Лазірко - [ 2012.02.21 22:51 ]
    друзки слiв
    ***
    сходини серця
    трухляві дошки сенсу
    падати в любов

    ***
    службо-божа кров
    край насущного тіла
    нести хрест легше

    ***
    віршовий ставок
    від поплавця кола слів
    бавиться риба

    ***
    пам’ять про діда
    жне церковну прохолодь
    в кадильній тиші

    ***
    дурепа-куля
    нагліє на очах смерть
    проступає вітчизна

    ***
    сонце заходить
    розходжує світи зір
    у терті земнім

    ***
    зеленіє бог
    схід молиться на захід
    парадокс віри

    ***
    життя сніжинки
    стрімкий політ за вітром
    рай у долоні

    ***
    щока палає
    підставлятиму другу
    грійся мій друже

    ***
    куций лист вітром
    іди і не воруши
    серце як зола

    21 Лютого 2012


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (25)


  40. Олександр Григоренко - [ 2012.02.21 13:01 ]
    Живые цветы
    Величие предстало предо мной...
    Как может, Тебя увидавшее око,
    От слез не неослепнуть до срока?
    .......................................
    Честь, мудрость, щедрость, твердая рука -
    Это свойства при которых сила моя крепка.
    Честь выше низменных пристрастий,
    Не терпит благородство их власти.
    Разумный муж честь хранит,
    И похотью полу не осквернит.
    Коль он эмоции не в силах обуздать
    Не сможет своим добром управлять.
    Могучий духом рабом любви не будет
    И царственного долга не забудет.
    И щедрость, ради женщины любой,
    Не жертвует великою судьбой.
    Молитвою слова его - себе:
    Всему, что ослабляет мощь твоих опор
    Ты суворый дай отпор!
    Зеленый верности листок на каждом стебельке
    В них нет огня раздора.
    Они благословенны в щастье и труде,
    Их добрый нрав страж брату моему,
    В энергиях лучей цветка Любви* - опора.
    И честь, и мужество, и мудрость - форпостом в этом.
    Вашему Величию, мои цветы - живые,
    Прибавить нечего к моим ответам.
    2012г.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  41. Валерій Хмельницький - [ 2012.02.21 10:50 ]
    зачиталася душею... (літературна пародія-продовження)
    ножиці взяла і клею

    !йдуть с н і ж и н к и
    у танок!


    25.10.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2) | "Кася Єгорушкіна зачиталася душею.."


  42. Оксана Єфіменко - [ 2012.02.20 21:42 ]
    Навік
    Згадуй світло моє
    як ми не спали тої ночі
    розрізнені, розпечені в собі самих
    згадуй світло моє.
    Ми не були нічим новим серед нічого
    і ми не знали хто би нас впізнав.
    Начорно викреслені з чужих зіниць
    ми стали звіром із барвінком у зап'ясті.
    Згадуй світло моє
    наші сяючі ікла у плоті темряви
    як сік березовий її
    бив струменем у наше горло.
    І світ до нас приходив інший
    щораз сумирніший у погляді твоєму
    і вежі слова гинули і вежі звуку
    ставали маяками замість них.
    Згадуй світло моє як світ
    од нас пішов усе віддавши.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  43. Василь Кузан - [ 2012.02.20 20:57 ]
    Ніч


    Ліхтар у чорному плащі
    Освітлює мою самотність...


    20.02.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (5)


  44. Олег Завадський - [ 2012.02.20 15:37 ]
    Найкраща молитва

    Такий хтось ревний
    у молитві до Бога,
    що знову нíколи
    поговорити з мамою.
    А хтось, радіючи,
    що допоміг ближньому,
    заснув натомлений,
    не помолившись.

    Хтозна, – можливо, добрі
    безкорисливі вчинки
    і є найкраща
    молитва.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  45. Уляна Дудок - [ 2012.02.20 13:31 ]
    Екзистенція перетворень
    Іноді ти нагадуєш мені кольорового метелика,
    що прагне піднести мене над світом сірих комах
    (тільки б не потрапити в павутину тотальної заздрості
    та не здобути Ікарового досвіду);
    іноді сама собі нагадую притлумлену комашку
    в клітці життєвих обставин -
    але її душевний політ більший за комашине єство
    і, навіть, за небачений краєвид польоту!
    (тільки, якщо ти не зникатимеш з його напрямку).
    Іноді ми нагадуємо двох відчайдушних янголів, що літають
    один до одного в сни, створюючи їх такими ясними і пір'їнними
    перед прокиданням в реальність, –
    що світла у ній залишається аж до наступного сну.
    ...тому навіть, якщо ми станемо пропащими –
    не означає, що залишимось безкрилими...
    (комахами).


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (8)


  46. Василь Кузан - [ 2012.02.19 21:16 ]
    Про кота
    Кажуть люди:
    "Березневий кіт"...

    А справжній кіт
    Чекати березня
    Не буде.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (25)


  47. Уляна Дудок - [ 2012.02.17 21:57 ]
    І ллється світ
    І ллється світ,
    мов цівка молока.
    І ти чомусь заплакана така
    квіткою з рожевих долонь
    вихрещуєш пелюстки,
    викрешуєш вогонь…
    На чотири сторони
    стоїть мати, мов жар-птиця
    синові дорога довга стелиться:
    полумяна, як сорочка вишивана,
    болюча, як на серці рана.
    … Шафрановий ранок розмитий сльозами.
    На персах рожевих набубнявів пипочок:
    - чого плачеш, дурненька? У тебе синочок!
    Щасливий, бо бач який – в маму.



    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (5)


  48. Василь Дениско - [ 2012.02.17 21:11 ]
    Юридично мертві
    Всього лиш ― присягнути імператору
    й себе назвати юридично мертвим,
    щоб пасти у двобої під ревище юрби...
    І лиш ціною власного життя ураз
    спинити зміг оту індустрію розваг
    монах, якого звали Телемах...

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (20)


  49. Іван Потьомкін - [ 2012.02.17 15:42 ]
    Раббі Ісраель із Козниць (з добірки "У простоті, у щирості, у вірі")
    Знаний у Козницях багатій і скупердяй
    Прийшов до раббі Ісраеля за порадою.
    А той, наче мішком, накрив прибульця:
    «А що, добродію, їсте ви?»
    «Не надаю ваги я їжі, раббі.
    Важливіші для мене справи...»
    «А все ж?»- допитувавсь цадик.
    «Із сіллю хліб та ще вода».
    «Ти з глузду з’їхав, чоловіче!
    Сьогодні ж приймись за м’ясо, яйця, мед.
    Поклянись, що все те буде на твоїм столі».
    І раббі не починав розмову про те,
    Із чим прийшов до нього гість,
    Доки не поклявсь той привселюдно.
    Як багатій переступив поріг господи,
    Здивовані хасиди кинулись до раббі:
    «Оце й усе, що має скупердяй робить?
    Не дбать про бідних, а тільки самому їсти
    Все те, що нам й у снах не снилось?»
    «Допоки багатій не перейде на м’ясо,
    Не зрозуміє він, що бідному потрібен хліб.
    Адже, як вдовольня його те, що сьогодні їсть,
    То скупердяй гадає, що для їжі бідному
    Придатне буде навіть і каміння».
    ---------
    Раббі Ісраель із Козниць (1736-1815) – знаменитий проповідник і чудотворець, благословення якого просили не тільки юдеї, а й польські аристократи. Автор численних праць, присвячених законодавству.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (5)


  50. Любов Долик - [ 2012.02.17 10:30 ]
    ***
    Бувають зимними і гарячими,
    крижаними, як сніг,
    пекучими, як дверцята натопленої пічки.
    Бувають дерев’яними і кострубатими,
    що навіть крізь горло не можуть пролізти.
    А бувають стрімкими і несподіваними
    кулями револьверними...
    Cтукотом коліс вагонних,
    слова бувають,
    прірвами
    і Говерлами...

    Твої слова були
    багряним заходом сонця
    (серця?)
    з тонким розчерком твого силуету усередині.
    (Ти ніс цілий оберемок хмизу
    для сонячного багаття.
    І ми удвох грілися коло нього...
    Воно таки згасло...)

    Тепер – безсонні, як ніч,
    і тривожні – як опівнічні вірші
    (писані у світлі ліхтарика з мобілки
    аби не розбудити чоловіка)

    Наші душі
    також колись стануть невагомими
    і вільними, як слова.
    Їх промовлять, коли ми підемо
    до багряного багаття сонця (серця?)

    Хотілося б стати
    хоча би коротким віршем
    любові.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (10)



  51. Сторінки: 1   ...   83   84   85   86   87   88   89   90   91   ...   130