ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Анатолій Цепаєв - [ 2011.12.02 15:15 ]
    Не повернеш
    Ні, не повернеш ніколи
    Все те, що давно вже минуло –
    Загинуло все воно
    В безодні часу.

    Навряд чи усі ті бажання,
    Всі мрії твої, сподівання
    Щось варті без дій?
    Та, звісно ж, не варті.

    А ти все сидиш і міркуєш,
    А час невблаганно спливає.
    Забув ти про те,
    Що час – то життя є.

    Хіба не заради того,
    Щоб діяти, відчувати, творити
    І варто на світі
    Прекрасному жити!

    (2011)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Анатолій Цепаєв - [ 2011.12.02 15:21 ]
    На роздоріжжі
    На роздоріжжі знову я стою:
    Обрати чай, будинок і екран
    Чи шум дощу і біль буденних ран,
    Що сповнять щастям душу й кров мою?

    Ні, не знайду я сяяння зірок
    І шепіт листя тихого вночі,
    Де штучне сяйво знищує пітьму,
    А на столі давно нема книжок.

    Ні, не вмовляйте, я не повернусь.
    Цей світ зненацька став чужим мені,
    Ця сіть, де все будується з брехні,
    Кайдани ж звуть просторами чомусь.

    Я пам’ятаю тихий тріск вогню
    І сміх давно знайомої людини.
    Я це люблю і більше не покину,
    Я шлях обрав, його вже не зміню.

    (2011)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Анатолій Цепаєв - [ 2011.12.02 15:40 ]
    Хто мені скаже, чому?
    Хто мені скаже, чому
    Не чути кроків гучних?
    Хто мені скаже, чому
    Всі птиці сидять по клітках?

    Хто мені скаже, чому
    Так стало багато німих?
    Хто мені скаже, чому
    Блакитне небо в сльозах?

    Хто мені скаже, чому
    Дорога веде внікуди?
    Хто мені скаже, чому
    Не бачимо справжню весну?

    Хто мені скаже, чому
    Рідшають сміливі сліди?
    Хто мені скаже, чому
    Програє́м ми без бою війну?

    (2011)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Анатолій Цепаєв - [ 2011.12.02 15:38 ]
    Кожен день
    Кожен День Жити Не Для Тебе,
    Кожен вечір за непотребом гаяти час,
    Кожну ніч спожити задля себе –
    Ось і все, що я скажу про нас.

    Кожен день, як останній проживати,
    Кожен Вечір Читати Про Тебе в Книжках,
    Кожну ніч для себе залишати.
    Ми постійно вдосконалюємо шлях.

    Кожен має право обирати,
    Хто з вас хто – вирішувати вам.
    Що ж до мене – мушу я сказати:
    «За хлібину птиці не віддам!»

    (2011)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Анатолій Цепаєв - [ 2011.12.02 15:11 ]
    Час
    Ми думаємо, що так і має бути,
    Кує із часу скульптор наші виправдання.
    І дивлячись на шлях, давно забутий,
    Всі командири відправляються в заслання.

    Де ж ти, доле, де ти, рятівнице?
    Чи є ще та, що сонце зберігає?
    За гарними дверима до світлиці
    Всередині ні світла, ні тепла немає.

    Ми рахуємо всі наші невдачі,
    Ми рахуємо і золото, й сміття.
    Рахування – одна наша задача,
    Не рахуємо лиш роки нашого життя.

    (2011)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  6. Анатолій Цепаєв - [ 2011.12.02 15:44 ]
    На березі річки широкої
    На березі річки широкої
    Місто велике стоїть.
    У темряві й тихому спокої
    Населення міцно спить.

    Тут не чути ні кроків, ні голосу,
    Тільки зорі сяють одні.
    Хто розкаже маленькому колосу,
    Що бачать люди у сні?

    Хтось бачить будинок у золоті,
    А хтось долю міняє на мить.
    Засмутився хтось, тонучи в побуті,
    Хтось не знає, для чого він спить.

    Міцнішим сном хтось тут похвалиться,
    А хтось тим, як глибоко впав.
    Хтось тут силою волі не славиться,
    Хтось зеленим у сні своїм став.

    Та на березі річки широкої
    Раптом стане сміливий юнак.
    Набридне цей темний лід спокою
    І сну солодкого смак.

    Він забуде, що люди звуть долею,
    Й запалає вогонь у очах.
    Перший крок буде власною волею,
    Хоч туман застилатиме шлях.

    (2011)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  7. Анатолій Цепаєв - [ 2011.12.02 15:09 ]
    Папір на столі
    Як хочеться інколи вийти вночі надвір,
    Побачити чистий дощ святої землі,
    Як хочеться просто вдихнути свободу гір.
    Та перед очима лишень папір на столі.

    Нарешті настав той час: ти вийшов надвір,
    Нарешті ти зняв тягар, що ніс на плечах.
    Та вже не побачив там ні дощу, ні гір,
    Все це вже для нас давно не радість, а страх.

    Збагнув ти – ми витягли короткий сірник,
    І вибрано зовсім невірний шлях.
    Сказав ти: «Почну я з себе», – і зник.
    І таких, як ти, ми бачимо щодня.

    Але все ж знайдеться той єдиний герой
    І побачить сенс в кожній нашій добі.
    І зникне тоді назавжди постійний конвой.
    І героя цього ти маєш знайти у собі.

    (2011)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Анатолій Цепаєв - [ 2011.12.02 15:05 ]
    Вгору
    Там гори зливаються із морем,
    Там люди не знаються із горем,
    І до небес торкаються рукою,
    І кров червона стала там водою.

    Тут птиці у клітках позасинали,
    І тисячі слідкують, щоб не встали.
    Ще більше тут вважає все безглуздям,
    Лиш декілька свій спів дарують людям.

    Вони згадали мрію й сенс в’язниці,
    Води брудної не поп’ють з криниці,
    Допомагають тим, хто досі спить.
    До цілі, вірять, кожен долетить.

    Туди,
    Де гори зливаються із морем,
    Де люди не знаються із горем,
    І до небес торкаються рукою,
    І кров там стала чистою водою.

    (2011)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Олег Завадський - [ 2011.12.02 10:30 ]
    * * *

    Святкуючи перший покіс,
    Вдихаю на повні груди:
    Як сильно пахне життям
    Зелена кров трави!

    2000


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  10. Юлька Гриценко - [ 2011.12.01 21:42 ]
    Всоте про нього
    У нього своє життя.
    Не таке, як в мене — пусте і без сенсу,
    Без самозречень і частих депресій,
    Без агресії, в сенсі процесу,
    та водночас без віри у сили небесні.

    У нього свої читачі.
    Його досліджують, як щось кримінальне,
    Не заїжджене ще, не банальне.
    У його живому журналі
    Справді живо і люди реальні,
    Що не бачили ночі вночі.

    Ми сьогодні зійшлись на межі.
    Тільки погляди стали розмовами.
    В мене вибір тепер — злі гадюки чи добрі вужі.
    Ми обоє вдягнулись в червоне:
    Я у блузку, а він в маску сорому.

    Я на нього молилася вік!
    Я за нього і вбити була готова.
    Я за нього не ділом, чомусь, тільки словом,
    Я за нього хотіла, за нього,
    Перед сном шепотіла “то мій чоловік”...

    Ну, змирилась давно, що не мій!
    І продовжую вперто кохати думками.
    Замовчи, моє серце, осліпни, знімій!
    Бо інакше одну з твоїх камер
    Просто вирву і вкину до кави.

    У нього своє життя.
    В нього мрії про ніжність і дотик,
    Алергії немає на злий мандарин.
    В нього сміх — то багатство, а правда — то розкіш,
    А я зовсім бідна - у мене багатством був він.

    01.12.2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (5)


  11. Олександр Григоренко - [ 2011.12.01 04:05 ]
    Истинный Христос
    Истинный Христос есть свет,
    что светит каждому чаду,
    приходящему в этот мир.
    Это Христос Божий, Помазанник Отца нашего,
    в котором, благодаря которому
    и посредством которого
    каждый владеет вечными жизнью,
    светом, любовью и подлинным братством;
    это истинное Отцовство
    и истинное Детство Бога и человека.
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (6)


  12. Олександр Григоренко - [ 2011.11.30 13:24 ]
    Великий Храм-Солнце
    внутри Солнца вся наша жизнь
    перед нами дорога гигантов
    дорога Вечного и зовущего нас
    к труду и дейсвию с Ним
    Его одежда бела как снег
    Он восседает на троне из огней
    от Его лица исходит свет
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  13. Олександр Григоренко - [ 2011.11.30 13:56 ]
    Буш-Менкара
    Он не имел пола
    не нуждался в себе подобном
    просто ходил по городу
    обладал высшим разумом мудреца и
    издавая стоны охранял город.
    2011г.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  14. Олександр Григоренко - [ 2011.11.29 13:36 ]
    Время и люди
    Планеты есть в небесных просторах - и внутри человека.
    Жизнь повседневная, наша, течет в согласии с небесным танцем
    и в потоке вечно меняющегося времени.
    И подобно тому, как не способен
    постичь смысла книги человек,
    который лишь держит ее в руках
    и перелистывает страницы, не вчитываясь,
    так и конец человеческой жизни
    ничего не принесет тому,
    кто не сумел постичь ее смысла...


    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  15. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.28 23:28 ]
    Переродження
    Твій слід залишиться
    щастям розпеченого піску,
    і він його сховає
    як свій дорогоцінний скарб.
    І сонце освітить пустку,
    викриваючи зір, який ти там полишив,
    коли воно ще спало,
    а ти був тим, який не спить ніколи.
    І з неба вийде інший,
    хто не спить,
    і слід відніме у путелі,
    і слід наповниться водою з його рук.
    Він виріже човна з єдиного живого дерева,
    що знайде,
    відніме твій час у свого,
    і піде руслом проти течії
    до твого дому, де ти прокинувся зрячим,
    до твоїх речей, які були занадто звичними,
    щоби їх побачити,
    до твого одягу, який ти не беріг,
    і до твоїх скарбів, які вже не з тобою.
    І пустка поросте деревами, які оквітнуть зором,
    і зір спрямують в землю,
    і сплетуть його із твоїм сном
    сліпим.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  16. Наталія Буняк - [ 2011.11.28 16:18 ]
    Змодарнізоване місто
    Шумлять машини, газом задиміло,
    В густім тумані туляться хати,
    Зиґзагами по хіднику гриміло,
    Забрали лавочки й не відпочинеш ти.

    І не цвітуть, не милують каштани,
    Їх зрізали теперішні «майстри»
    Мій Києве, лице твоє змінили
    Теперішні модерні халтурі !

    І височіє над тобою Берегиня,
    Ледьви й побачиш, далеко на стовбі.
    Кого ж вона зібралась пильнувати?
    Мабуть пташок літаючих в журбі!

    У щемі серця, згадую минуле
    Широкі вулиці, кругом них квітники,
    Вчуваю шепіт, зрізаних каштанів,
    Перед Бульваром, печуться пиріжки.



    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  17. Данчак Надія Мартинова - [ 2011.11.28 10:28 ]
    БЕРЕЗКИ / пейзажная лирика/
    БЕРЕЗКИ


    Березки, вдоль дорожки,
    Стройные, как елочки стоят.
    Зеленою, нежною листвою,
    Тихо шелестят, поют,
    Свою мелодию любви,
    Прошедших жарких дней,
    И будто наверстать хотят они,
    Те чувства, что давно ушли…
    И не согрели, а листья пожелтели -
    Утраченной любви не возвратить…
    Колючий ветер нежность их забрал,
    Осыпал землю лепестками и душу,
    Оголил, и заморозил, остудил…
    Березки, милые березки заледенели,
    От стужи, льда как колокольчики,
    Нежно, тонко, грустно зазвенели.
    Глубокий сон окутал, околдовал.
    Сосульками они стоят, качаясь на ветру,
    Протягивая ветки к солнцу,
    И ждут свою Красавицу - весну…
    Она согреет, весенний ветерок,
    Вдохнет и счастье и мечты,
    И зелень, новой чистоты, покроет,
    Милые березки, и бабочки любви,
    Вновь прилетят, даря цветы…
    Атласные листочки зашелестят,
    Мелодию, нежной их любви …
    Весною заиграет симфония,
    Богатства, всей жизненной мечты -
    О, счастье приди, приди…



    © Copyright: Надежда Мартынова Данчак, 2011
    Свидетельство о публикации №11111265384


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:


  18. Олександр Григоренко - [ 2011.11.28 00:54 ]
    Єдність - Со-творіння
    У Сферах Всесвітів пульсують усмішки щасливих дітей.
    Це чудове товариство друзів - однодумців.
    І, по-тому, мадрівка в продовженні життя.
    У дусі жіночої логіки є перлинка -
    Це - Радість Творчого Єднання!..
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  19. Василь Кузан - [ 2011.11.27 21:08 ]
    Про залежнiсть

    У твоїй душі недовіри більше, ніж любові.
    Ти не віриш жодному моєму слову. А ні доказу.
    Варто тільки відійти від тебе на день
    І тобі вже здається, що я зрадив, що я з іншою,
    Що став чужим і вже вічність ти не відчувала
    Ні мого тепла, ні моєї ніжності.

    У твоїх руках любові більше, ніж у душі.
    Бо коли повертаюся – руки тягнуться до мене,
    Обіймають, пригортають, пестять…

    А душа залишається холодною, аж поки я
    Диханням своїх пальців не зігрію її.

    Я ж ніколи не знав,
    Що між твоєю душею і моїми руками -
    Пряма залежність.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (18)


  20. Марія Дем'янюк - [ 2011.11.27 20:29 ]
    ***
    Місячним гребінцем
    Чесала береза коси,
    Вплітала зорі й думала:
    Чи гарна я?
    А міцний дуб підглядав
    Крадькома, похапцем,
    І мислив: чия вона?
    Чи не запалає нараз від такої
    Кількості небесних прикрас?
    І з кожною новою зіркою
    Серце його стугоніло -
    Небо гуркотіло,
    Й на чолі сяяли роси,
    Допоки посріблені трави
    Піймали проміння заграви...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (6)


  21. Тетяна Питак - [ 2011.11.26 17:41 ]
    ___
    Як складно говорити про життя,
    Кали життя такого ти не знав.
    Здавалось, немає нічого страшного,
    Нас Бог захищає щодня.
    Та помилку цю не забути…
    Ніколи… не знаю й чому…
    Здавалось, дрібничка, якої багато,
    А наслідки бачиш ти сам…
    Сказати лиш слово погане одне,
    У відповідь чути прокльони.
    Здавалось, образа – такої багато в житті,
    А жінку заділо це невиразне слівце.
    Задумайся перше, як випускати слова,
    Образою можеш накрити сповна.
    Задумайся жінко, як жінку назвеш не по справі…
    Багато образ, а похвала лиш одна.

    ___


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.69)
    Прокоментувати:


  22. Іван Потьомкін - [ 2011.11.26 09:51 ]
    Рабин Яаков Йосеф
    Такого рабин Яаков Йосеф досі не знав:
    Прийшов молитись, а синагога зачинена була.
    «Де служка?»- не стримавсь молодий рабин.-
    Отримає від мене на горіхи!..»
    Начебто почув гнів цей служка і вже біжить,
    Одірвавшись, як видно неохоче, од гурту слухачів.
    «Відчиняй! Забув, коли молюся?А де ж міньян?»
    «Слухає он того чоловіка, од якого відійти несила».
    «То що ж, я змушений молитись наодинці?
    Приведеш, як помолюсь, зухвалого прибульця!»
    І ось той перед молодиком, попахкує нахабно люльку:
    «Хто ти, що перебить наваживсь нам молитву?»
    «Не гнівайся, а ліпше віжки попусти...»
    «Які ще віжки?»- намірився спитать рабин,
    Та тільки глянув на чоловіка і слова застрягли в горлі.
    І слухав молодик оповідку про те,
    Як коні заїржали у Бааль Шем Това
    (Бо це таки був саме він),
    Коли прийшов на поміч селянин.
    «Я зрозумів усе»- заплакав враз рабин
    І так плачем зайшовся, що зупинився,
    Як почув неначебто здалека:
    «Піднесися духом! Плакати негоже!».
    Бааль Шем Тов зник непомітно, як і заявивсь.
    І тижнями поститись став рабин.
    Гадав: так швидше піднесеться духом.
    І хтозна, чим би постами тими себе довів,
    Якби Бааль Шем Тов знов не з’явився перед ним:
    «Те, що ти робиш, заважа, аби Присутність Божа
    Зійшла на тебе. Вона зіходить лиш на тих,
    Хто вміє радіти, а не печалитись, як ти».
    -------------

    Яаков Йосеф із Полонного (помер 1783) замолоду був рабином Шаргорода і неприхильно ставився до хасидизму. Після зустрічі з Бааль Шем Товом сам став хасидом, за що його лишили посади рабина. Вірний учень Бешта і один з перших хасидських учителів. Наприкінці життя був рабином Полонного. Чимало легенд складено про те, як раббі Яаков днями й ночами вчився, як допомагав усіляко бідним. Його книги стали основним джерелом хасидизму: «Толдот Яаков Йосеф» («Потомство Яакова - Йосеф»), «Цофнат Паанеах» («Той, що відкриває печаті») і нарешті головний письмовий памятник вчення Бешта – «Бен порат Йосеф» («Паросток плодоносний Йосеф»).


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  23. Іван Потьомкін - [ 2011.11.26 09:03 ]
    Принесла зима розплату

    "Чи не той то Омелько,
    Що жне жито хорошенько?
    Він нажав півснопа,
    А хвалився, що копа.
    Він нажав тільки сніп,
    А хвалився – десять кіп»
    Українська народна пісня

    Од трудів Омелько впрів.
    Ліг під сніп та й захропів.
    Так жнива він гайнував,
    Хоч хвалитись не вгавав.
    Принесла зима розплату:
    Крихти хліба нема в хаті.
    Сніговій село заносить,
    А Омелька голод носить.
    До рідні, мов старець, йде,
    Чує всюди: «Копи де?
    Ти ж хвалився всій громаді,
    Що аж десять нагромадив...»
    Обіця він на майбутнє,
    Що хвальком не буде й трутнем.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  24. Олександр Григоренко - [ 2011.11.25 18:42 ]
    Алтарь Вечности
    Стою пред Алтарем,
    который мне не надо воздвигать.
    Вот он высится огромным Крестом.
    Одинокий, противостоящий напору времени.
    - Господи, я не распят на этом кресте,
    и того, кто был распят ,
    на нем я не вижу.
    2011г.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (7)


  25. Ірина Кулаковська - [ 2011.11.25 12:31 ]
    * * *
    Настоящий мужчина
    Должен быть
    Непременно драконом,
    Даже принц
    На белом непарнокопытном.



    2011 г.


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  26. Федір Незнайко - [ 2011.11.25 09:25 ]
    Авраам народив Ісака...
    Авраам народив Ісака...

    пройшло декілька тисячоліть...


    вона була з-під Ленінграду...
    він був з берегів Дніпра...
    вони зустрілися у сопках Забайкалля...

    так з’явився на світ мій брат...

    ну, а потім і я...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  27. Федір Незнайко - [ 2011.11.25 09:22 ]
    верлiбр
    ці рвані,
    нервові,
    не римовані рядки…
    часом
    вони схожі на марення…
    вони як зріз,
    а точніше, скол
    нашого життя…
    у ньому
    не залишилося місця
    романтиці…
    радіо, ТіВі, інтернет –
    стиснули інформацію
    до байту, до мілісекунди,
    до миті,
    яку не можливо відчути…
    у цьому
    шаленому ритмі
    ми загубили
    Вічність…
    і тепер
    у своїх віршах
    замість
    трьох крапок на кінці
    ми ставимо
    сумний смайлик :-(


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.22 15:54 ]
    Сонце ніяк не перейде, М.
    Сонце ніяк не перейде через комин
    на чистий бік неба.
    Жук зелений, мов пляшка,
    об скло прилетів,
    а я сукню вдягнула кольору,
    в якому він міг би сховатися.
    Заблукав би у хвилях і складках,
    як у гнучкому очереті,
    ябо у літніх порослях глоду,
    прохолодних і зміїних,
    що з тіні переплетені.
    Та не заблукав.
    Досить вже невинних твого шовку жертов
    і кольору, сказала М.,
    і поставила скло.
    Досить жару небу твому, сказала М.,
    і поставила комин,
    а небо моє зробила густим і хвилястим,
    як своє волосся,
    або як солона вода.
    Лаштуй вітрила, каже, свого кольору,
    і весла, каже, з осіннього дерева,
    бо якір даю тобі білий.
    Б'ється вітер об шовк,
    а вода об пороги.
    Б'ється сонце об комин,
    та у воду зайти не може,
    тому в димаря зайшло і через двері вийшло,
    лаву опаливши.
    Тепер на тій лаві хліб
    мені в дорогу місять
    на М. поглядаючи.
    І М. собі очей не зводить з покуття.
    Б'ється жук об скло,
    зелений, мов пляшка,
    а вітрил моїх ні в листі не видно вже,
    ні в глоді,
    ні в очереті.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  29. Федір Незнайко - [ 2011.11.22 14:25 ]
    Ненависть


    до пори вона тліє,
    як торф під шаром багнюки...
    вона кипить,
    як лава у жерлі вулкану...

    коли знецінюється труд...
    коли хліб кожен день –
    стає розкішшю...
    коли плата
    за однокімнатку у хрущьовці
    більше, ніж пенсія
    у тієї бабки,
    що мешкає в ній...
    коли твоє слово –
    глас волаючого в пустелі...

    ненависть...
    до ворушіння волосся...
    до крові на яснах
    від стиcлих зубів...
    до холодного поту
    серед спекотного літа...

    вона випрямляє спину
    й вироком стають
    вогонь та смерть...

    вона викликає
    на обличчі
    жахливу посмішку,
    яку не витримує
    навіть лютий вовк –
    тікає піджавши хвіст...

    вона випалює
    на твоєму серці:
    „З пригнобленими
    проти гнобителів –
    завжди!”


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Федір Незнайко - [ 2011.11.22 14:54 ]
    відчай
    кожен з нас
    протистоїть цьому світові
    поодинці
    наші лиця суворішають
    інколи на них
    з’являються синьці
    інколи
    в наших очах
    як волога крізь серветку
    проступає відчай
    тому що
    в глибині кожного з нас
    живе малюк -
    трішечки переляканий
    трішечки прибабахнутий



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Наталія Буняк - [ 2011.11.21 17:10 ]
    Мама
    Вже другу ніч у сни мої приходиш, мамо,
    Ти ніби й тут,та десь стоїш в тіні,
    Розплилася по всіх кутках, жадана,
    Моя ти скорбна, часточка душі.

    Не знаю, може ти моє сумління,
    Напевно грішна, у чомусь винна я,
    Прости мені, до Бога шлю моління,
    Щоб з тіні вийшла , тебе обняла.

    Твою любов нема чим замінити,
    Пустує місце біллю у душі,
    Я на могилку вчора склала квіти,
    Скупала їх в розкаяній сльозі.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  32. Дмитро Куренівець - [ 2011.11.21 16:21 ]
    zapruder film: 1963-11-22
    дамський кравець Абрам Запрудер
    заряджає свій кіноапарат

    невідомий чоловік у зеленому фургоні
    заряджає свою снайперську ґвинтівку

    перший трохи хвилюється
    другий – спокійний і діловитий

    зовсім скоро
    без команди мотор! і метушні кінотусівки
    далласький кінорежисер Абрам Запрудер
    зафільмує свій єдиний в житті мегахіт

    президент в’їде в кадр веселим і життєрадісним
    щоб за кілька секунд
    виїхати з нього з простреленою головою

    далласький демократ Абрам Запрудер
    розстріляє його своєю снайперською кінокамерою

    і Жаклін відчайдушно
    буде рватись у попередній кадр
    де Джон і вона ще веселі і життєрадісні
    але межа між кадрами
    така само чорна й непрохіднá
    як між смертю й життям

    техаський волиняк Абрам Запрудер
    вимикає кіноапарат
    щоб назавжди стати відомим на весь світ

    невідомий чоловік на пагорбі
    зачохлює свою снайперську гвинтівку
    і сідає в зелений фургон
    щоб назавжди залишитись невідомим

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (6)


  33. Ярина Брилинська - [ 2011.11.21 14:46 ]
    ходить сон
    переночувати
    сон цей
    перемалювати на біло
    темні кутки
    випустити на волю
    чорну кішку тривоги
    аби не блукала
    по кімнатах
    і не обплутувала сном
    моїх рук і ніг
    не чинила мене
    нерухомою
    перед голою правдою
    сновидінь
    не вдивлялася
    у душу прискіпливо
    де й так
    товаришки її
    вишкрібають татуювання
    туги і сумніву

    прокинутися у день
    де маленький хлопчик
    за руку ведучи бабусю
    піснею
    стежку до мене малює


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (4)


  34. Олександр Григоренко - [ 2011.11.20 17:10 ]
    Молитва в дорогу и охранная*
    Да будет благоволение от Тебя, Господи,
    Боже наш и Боже отцов наших, чтобы вести
    нас в мире, и доставить наши стопы в мире,
    и поддерживать нас в мире, и доставить
    нас к цели нашего путишествия для жизни
    и для радости и для мира истинно
    возвратить нас Домой в мире.
    И спаси нас от всякого врага
    и от всякого подстерегающего нас в пути,
    и от всевозможных бедствий,
    которые могут обрушится на мир.
    И пошли благоволение в деяние наших рук,
    и дай нам обрести расположение и милость,
    и милосердие в Твоих глазах и глазах,
    всех видящих нас.
    И услышь голос молений наших, ибо
    Ты - Бог, внемлющий молитве и мольбе.
    Благословен Ты, Господи, внемлющий молитве.
    Аминь.
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  35. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.20 13:55 ]
    Із Сильвії Плат, "Лист із листопаду"
    Коханий, світ
    раптово змінюється, змінює свій колір.
    Вуличне світло ллється крізь мишачі хвости
    рокитникових порослей, дев’ята ранку.
    Це Арктика,

    це чорне невелике
    коло, із ніжним атласом трави – волоссям немовляти.
    В повітрі зелень,
    неповторна і м’яка.
    Вона мене дбайливо огортає.

    Я тепла і рум’яна.
    Я можу бути неймовірно більшою, я думаю,
    і я така безглуздо радісна,
    мої високі чоботи
    все хлюпають і хлюпають крізь чарівну́ червоність.

    Це – моя власність.
    Двічі кожен день
    я тут проходжу, нюхаю
    цю святість варварську й зелено-сині
    гребені, залізо чисте,

    і цю стіну химерних мертвих тіл.
    Я їх люблю.
    Я їх у якості історії люблю.
    Яблука золотисті,
    ти уяви —

    як сімдесят моїх дерев
    гойдають ці рум’яно-золоті м’ячі
    у сірому болоті смерті,
    і їх мільйон
    листів з металу бездиханних.

    О, мій коханий, мій монах.
    Ніхто, крім мене
    не проходить до пояса в воді.
    І незамінне
    золото кровить, темніє, немов міжгір'я Фермопіл.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  36. Василь Кузан - [ 2011.11.19 23:32 ]
    Ранковий промінь
    Сонячний промінь
    крізь відчинене вікно
    увійшов до кімнати,
    погладив твоє
    сонне тіло
    і притулився до
    розніжених ніг.
    Потім розтікся
    спраглим цілунком
    по плесу
    персів –
    видно він
    теж
    мужчина.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (20)


  37. Оля Оля - [ 2011.11.19 19:34 ]
    навылет
    чувств художественная обработка
    по рассказам души излитой
    черно-белою ровной походкой
    неравномерно больной орбитой.

    мыслей страничное оформление
    в следствие поиска в этом смысла.
    чистого разума вспышки свечение.
    частого аверса ломкая призма.

    перерифмованное подсознание
    ритмом ломанным сквозь пробелы.
    необдуманное заранее,
    перечтенное между делом.

    яркий очерк воспоминаний,
    запечатленный для обозрения.
    кому нездоровой фантазией станет,
    кого приведет непременно в движение.

    влияние, вложенное в пару строчек,
    непознанное ощцщение были,
    уровнявшее шрифт, изменившее почерк
    и пробив беспорядочной гаммой навылет.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.19 17:36 ]
    Вечір
    Ввечері заливається небо,
    ввечері кидається у ріллю хмар
    лаковане насіння прикрості,
    допоки нічні птахи та кажани
    не рознесуть його крилами по головах
    віконних глядачів.
    Незримими линвами хтось
    розвішує знамена прийдешньої осені,
    знайомі, немовби дзеркало у сінах,
    ногами босими
    розминає пороги блактні,
    і пальцями білими, мов кістка,
    кидає зерна на дно.
    І немає тоді кольору прямішого, ніж синій,
    і немає зерен, пекучіших від цих,
    і квітів немає рясніших,
    ніж ті, що залишають вони по собі
    у передсвітніх примарних казках.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  39. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.19 16:10 ]
    Про чорного
    Сьогодні їй подумалось:
    вода, що на її руках,
    обернеться на дощ,
    бо вода завжди пі́де до води,
    а діти часто здійснюють проротства.
    А час новий вже йде новим знаменням
    великого обсидианового пса,
    що розсікає інохїіддю вік
    під вікнами віталень і лікарень.
    Вона його не бачить, тільки знає,
    що лапи в нього вмечені у мідь.
    Коли він йде, довкола вікон ніч тремтить,
    тривожна і залякана вітрами.
    Мабуть, вона з народження це знала.

    Вона вже не ховатиме ожину
    в густому та духмяному волоссі,
    щоб хтось її губами вибирав,
    як полем розкидається мовчання,
    і не замочить свої ноги босі
    у тепле та солодке молоко,
    щоб хтось її знайшов по тому сліду,
    а слідом мідним вирушить сама,
    і в чорну шерсть занурить мокрі пальці,
    й вода її обернеться дощем.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  40. Олександр Григоренко - [ 2011.11.19 11:49 ]
    ОсеннеЗимним перезвоном
    ЗимаОсень ЛетоВесна
    перезвоном струн Вселенная
    Ангелы Любви
    в вас Дух Вселенной живет
    шторм надвигаясь неумолимо идет идет...

    В человеке живет абсолютно все
    и не окружение делает его
    а он сам творит свое
    мы же свой выбор сделали
    и сейчас время зажечь маяки любви.

    Всей верностью моей за верностью Учителя иду
    и свои цветы Радости
    как и Он
    тем кто их сердцем не берет
    дар Ом в руки - только возьмите - дарую.

    Это Крест Ом - символом Веры
    Якорь Ом - символом Надежы
    Сердца символ - Любовь Отца и Матери МИРА!
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (4)


  41. Іван Потьомкін - [ 2011.11.19 10:18 ]
    Пінхас із Кореця
    «Нащо сидіть мені з убогими хасидами
    І слухать теревені якогось там магіда ?
    Самотужки подужаю всю юдейську мудрість!»-
    Так вихвалявся багатир перед тими,
    Хто навідувався в його крамницю.
    Якоїсь днини два молодики ввійшли.
    З усього видно – не тутешні.
    «Відкіль, панове, в наші краї ви завітали?»
    «Здалека»,- одповідають прибульці.
    «І що ж вас привело сюди?»
    «Та хочемо побачити й почути Великого Магіда».
    «Еге,- подумав багатій,- варто, мабуть,
    І мені поглянуть на тутешнє диво».
    Відтоді день за днем, крамницю позабувши,
    Крамар навідувався до Великого Магіда,
    Став найретельнішим невдовзі серед учнів.
    Звичайно ж, що на шкоду торговельній справі.
    І от, як стало непереливки, поскаржився Магідові.
    «Казали наші мудреці,- вчитель на те,-
    Хто хоче мудрим стать, на південь хай іде,
    А хто багатим,- простує хай на північ».
    «А що робить тому, хто хоче буть і тим, і тим?»
    «Хто думає про себе,- своєї вів магід,-
    Той і насправді перетвориться в ніщо,
    Та духом возвеличиться, бо дух не знає місця
    І може бути водночас на півночі і півдні».
    «Отож, життя моє закінчено та й годі...»
    «Ні,- відповів магід,- ти починаєш тільки-но
    Іти своїм справдешнім шляхом».
    -------------
    Магід – проповідник, завданням якого був заклик громади до покаяння та повернення до Тори («П’ятикнижжя»).
    Йом Кіпур (Судний день) – одне з найважливіших юдейських свят, коли ще можна змінити присуд, винесений у Рош га-Шана (Новий рік), вибачившись перед тими, кому завинив і вимолити прощення гріхів перед Всевишнім.
    Пінхас із Кореця (1726-1791) народився в аристократичній рабинській сімї.Був другом Бешта, але проповідував і своє вчення. Приєднавшись до Великого Магіда, мав там свій «стіл» та учнів. Це про нього сказно, що душу його взято зі світу покути, що сходить на землю раз на пятсот літ. Хасиди високо цінували свого вчителя, котрий і справді був одним з видатних адморів. Раббі Пінхас не залишив книги, бо начебто її рукопис так і не надрукували діти. Окремі вислови потрапили до видання «Нер Ісраель» («Свіча Ізраїлю»).










    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  42. Іван Потьомкін - [ 2011.11.19 10:08 ]
    Як вода в криниці сягне по цямрину
    «Ой на горі два крамарі
    Копали криницю:
    «Оддай, оддай, стара мати,
    Свою одиницю».
    Українська народна пісня

    «Як вода в криниці
    Сягне по цямрину,
    Тоді станем говорить
    Про мою дівчину.
    А поки ви, хлопці,
    Будете копати,
    Свою одиничку
    Буду научати:
    Як пекти й варити,
    Як у злагоді й любові
    Із коханим жити.
    Щоб як у криниці
    Вода прибувала,
    Так і онучаточок
    Я на старість мала».
    Послухали крамарі,
    Що сказала мати,
    Почухали потилиці
    Тай взялися криниченьку
    Завзятіш копати.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  43. Євгенія Люба - [ 2011.11.18 16:21 ]
    Свідки
    Ось вони стоять обабіч дороги –
    Твої свідки, Господи.
    Вони знають кожну літеру Твого наймення.
    Поглянь, як воно пурхає довкола їхнього язика,
    Наче метелик.
    Вони прийдуть сьогодні до мене додому,
    Вони постукають – і я відчиню їм,
    Вони прокажуть своє пророцтво – і я почую.
    Той, хто знає Твоє ім’я, не може
    Свідчити марно.

    Пробач, Господи,
    Що не називаю тебе на ймення –
    Я його не знаю.
    Хочеш, я одягну найчистішу сорочку й краватку
    І подамся із проповіддю по квартирах?
    Або стану побіля вокзалу з Твоїми журналами
    І почну закликати:
    «Прокиньтесь! Прокиньтесь!»
    Даруй мені тільки
    Найменшу літерку з власного імені,
    Закинь мені її до рота, наче льодяника,
    Дай мені нею прочистити голос!..

    А сьогодні мені знову наснилося,
    Що я стою на краю провалля.
    Господи, Господи – де ж Твої свідки,
    Де Твої ловці,
    Чому вони не ловлять мене у цій безодні?
    Ось вони стоять – обабіч дороги.
    І кожна їхня сторінка волає:
    «Прокиньтесь! Прокиньтесь!»

    І я прокидаюсь.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (3)


  44. Федір Незнайко - [ 2011.11.18 14:38 ]
    Шахтарськi очi
    його очі
    чорні-чорні –
    чорніше, ніж ніч,
    яка зоряним простирадлом
    накриває шахтарське селище;
    чорніше, ніж вугіль,
    який він рубає
    день за днем,
    ризикуючи життям
    в шахтах,
    які не реконструювалися
    тридцять-сорок років;
    залишаючи своє здоров'я
    в пронизаних
    вугільним пилом та метаном
    штольнях.


    підстрочник:

    его глаза
    чёрные-чёрные –
    чернее, чем ночь,
    которая звёздным покрывалом
    накрывает шахтёрский посёлок;
    чернее, чем уголь,
    который он рубит
    день за днём,
    рискуя жизнью
    в шахтах,
    которые не реконструировались
    30-40 лет;
    оставляя своё здоровье
    в пропитанных
    угольной пылью и метаном
    штольнях.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Федір Незнайко - [ 2011.11.18 14:42 ]
    пакетик чая
    пакетик чая,
    чашка кипятка,
    три ложки сахара,
    немного коньяка…
    сердце спотыкается на рифме…
    мотылёк танцует
    перед невидимой преградой стекла…
    твоё лицо
    отражается в ночном окне
    рядом с моим…

    подстрочник:

    пакетик чаю,
    окропу кухоль,
    три ложки цукру,
    крапля коньяку…
    серце спотикається на римі…
    метелик танцює
    перед невидимою перешкодою скла…
    твоє обличчя
    відбивається у нічному вікні
    поряд з моїм…


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  46. Олександр Григоренко - [ 2011.11.18 08:08 ]
    Сповідь...
    заприсягла волошка горній тиші
    бризнула радість з-під ппелюсток вій
    в мені - волошка запалила ніжність
    сповідаюсь у любові таємно
    Единокоханій
    Богом звільнений - бродяга шалений
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (5)


  47. Федір Незнайко - [ 2011.11.17 12:10 ]
    Революція
    вони
    ледь-ледь
    зводять кінці з кінцями.
    копійки, які вони заробляють,
    не встигають зібратися у гривні –
    вимиваються витратами
    на їжу, комуналку,
    проїзд на роботу та з неї…
    одягнути дітей…
    сплатити шкільні фонди…
    купити нові черевики,
    бо старі вже зносились…
    багатії втратили залишки
    відчуття самозбереження –
    купають у шампанському блядей
    і виставляють своє світське життя
    на TV…
    криза з'їла останні заощадження,
    а в олігархів зросли фінансові статки…
    безвихідність…
    безнадійність…
    безперспективність чесної праці…
    але
    в глибині їх сердець,
    як щойно зачатий малюк,
    вже ворушиться Революція

    02.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  48. Федір Незнайко - [ 2011.11.17 12:49 ]
    маячня
    тече по вулиці людський
    стрімкий
    потік
    із року в рік…
    із року в рік…

    всю ніч – суцільна маячня –
    тобою я невиліковно хворий…
    дим сигарет і кава чорна –
    початок дня.

    02.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Федір Незнайко - [ 2011.11.17 12:39 ]
    безодня
    стоячи над прірвою,
    яка в середині мене,
    я вдивляюсь
    у цю чорну безодню

    і вона
    лупає очима у відповідь.

    01.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Федір Незнайко - [ 2011.11.17 12:20 ]
    п'яний корабель
    твій голос
    впливає на мене,
    як легкі наркотики.
    торкання твоїх пальців –
    як удари електрошокером.
    твій погляд –
    і мій п'яний корабель
    стогне нагніченими щоглами,
    напружені жили вітрил
    женуть його під натиском вітрів
    в незнану далину
    до пряних берегів
    твого кохання.

    31/08/2011


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   88   89   90   91   92   93   94   95   96   ...   130