ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.06 21:32 ]
    Пробудження
    Вночі хтось ходить кімнатами крон
    і розсуває завіси.
    Звук його кроків звужує зіниці на холод.
    Пара його подиху рве павутиння.
    Голод його очей проходить наскрізь сон.
    Його хребет ліхтар тримає на останньому хребці,
    а його пальці зтирають вікна.
    І люди прокидаються по ночах від його кроків,
    і люди дивляться у темні дзеркала,
    і ходять мовчки по своїх кімнатах.
    Думки збивають одна одну і гинуть,
    щойно їх торкнутись.
    І люди мовчки одягаються,
    безмовно узувають черевики,
    й беруть його за руку.
    І йдуть, куди він їх веде.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (14)


  2. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.06 14:15 ]
    Сонце
    Каміння вирощує змій зі своєї тіні,
    чорних і юних, чорних і сильних,
    доки небо занурене очима в майбутнє
    сонцестояння,
    у смерть,
    велику і ясну.
    Змії ідуть на захід
    до свого зимовища і до терпкого сну
    по запаху коріння і каштанів.
    "Зміїна матір,
    загаси це небо,
    укрий нас листям,
    щоб діти спали,
    і смерть щоб не спіткалася об нас."
    Тепер земля глуха до інших голосів,
    і небо гасне,
    і листя падає на голови дітей,
    і смерть проходить повз.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  3. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.06 11:05 ]
    Із Теда Х'юза, "Зрив Ворона"
    Ворон відчуває, як свідомість відходить,
    і власне пір'я він бачить жертвою прадавнього убивства.

    Хто вбив усіх їх?
    Цих живих мерців, що корені пускають в його кров і нерви,
    доки він сам достатньо чорний?

    Як може він спурхнути від цих пір'їн?
    Чому вони на ньому оселились?

    Чи він літопис їхніх звинувачень?
    Чи їх примарна ціль, чи гостра помста?
    Чи їхній непрощенний в'язень?

    Нема йому прощення.

    Земля - його в'язниця. Він злочин свій шукає,
    покритий осудом,

    так важко він літає.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  4. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.05 22:34 ]
    На нову ніч
    Вимикається світло,
    букви зникають, зникають значення.
    Між дверима та стіною забагато простору,
    щоби ти міг відчути себе, як удома.
    В холодних пальцях біжить новий холод.

    В холодних пальцях нова мапа,
    нові русла, нова любов.
    Дим здіймається над твоєю попільницею -
    єдине, що ти можеш розрізнити і визнати
    своїм.
    Нічого не чути з вулиці,
    і власний подих твій
    відтепер - повітря -
    тепле, вологе, серпневе,
    кволий вихор перед тебе,
    перед тобою тільки він.
    "Чи зможу тепер я пригадати,
    коли ми вперше зустрілись?
    Як ми вітались згодом?
    Чи зможу я? Ми жодного разу
    не залишались поруч у пітьмі."
    - знімаєш черевики,
    сорочку красивих кольорів,
    на крісло її,
    половиця озивається котячим стогоном.
    Лягаєш - ліжко має забагато місця -
    північне царство і його хололі терикони
    на північ від твоєї голови.
    Чи зможеш ти згадати все це зараз,
    не дочитавши кілька літер
    в моєму марному звертанні
    лишень-но через те,
    що згасло світло?
    Твій сон тривожний,
    в ньому те, чого не сталось.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  5. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.05 12:09 ]
    Із Теда Х'юза, "Падіння Ворона"
    Коли Ворон був білим, він вирішив що сонце надто біле.
    Він взрів у ньому забагато білизни.
    Він вирішив зітнутися із ним і подолати.

    Він силу свою, як потік і сяйво, зібрав.
    Він стиснув гнів свій і розворушив його.
    Він спрямував свій дзьоб до центру сонця.

    Він спрямував свій сміх всередину себе

    і ринувся.

    Від бойового кличу дерева постаріли раптом,
    а тіні стали рівними.

    Та сонце стало ясним -
    Воно ясніло, і Ворон начорно вугільним став.

    Він рот свій розтулив, та все, що він промовив було вугільно чорним.

    "Там, на горі," - промовив він, -
    "Де біле чорним є, а чорне - білим, я переміг."


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  6. Лариса Омельченко - [ 2011.11.05 01:06 ]
    Диптих про незради
    І
    То не зрада з її боку,
    Хоч дівчина і стрибнула у шлюб, як у шлюпку,
    Рятуючись з дірявого інтелектуального судна,
    Де капітаном твоя, голубчику, любов
    Платонічно-облудна.
    Ти – прихильник стосунків безпоцілункових
    З нею.
    Ти – всього лише «друг»…
    А заміж – чудова ідея!

    ІІ
    То не зрада з її боку,
    Хоч коханка твоя потайна
    Затіяла скандальний, хлопчику,
    Поділ тимчасово спільного майна.
    Свої ноги собі залишила,
    Відділивши від твоїх
    Безперспективних пальців.
    Твій подих з своєї долоні вижила,
    Як господиня –
    Не здатних платить постояльців.
    Забрала свою грудну клітку і шию,
    Лишила твого живота і пупа.
    Так відбулося – небачене з часів Батия –
    Розчленування живого трупа.

    …То не зради були, а за графіком
    У рейсі зроблені зупинки.
    Вчинили вони однаково,
    Ці дві неоднакові жінки.


    8.07.1991.







    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (8)


  7. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.04 20:56 ]
    Із Сильвії Плат, "Ранкова пісня"
    Любов завела тебе, і ти йдеш, немов великий золотий годинник.
    Акушерка ляпнула по твоїх сто́пах, і голий крик твій
    знайшов себе серед зачатків сущого.

    Наші голоси відлунюють, вели́чать твій прихід. Ти нова статуя,
    і на музейному протязі наша безпека
    у тіні твоєї наготи. Ми стоїмо довкола білі та порожні, неначе стіни.

    І мати я тобі не більше,
    ніж та хмара, яка туманить дзеркало, щоб бачити
    своє щезання поміж пальців вітру.

    Цілу ніч твій метелко́вий подих
    мерехтить серед мальованих рожевим троянд. І просинаюся послухати:
    далеке море у моєму вусі.

    Один твій крик, і я, важка, немов телиця, оквітчана
    вікторіанською сорочкою, здіймаюсь з ліжка поривом.
    Твій рот, як ніби-то котячий, так чисто відкривається. Квадрат вікна

    вибілює й ковтає пласкі зорі. Тепер ти граєшся
    із пригорщею нот;
    і чисті голосні злітають, ніби кульки.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (8)


  8. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.04 16:25 ]
    На згадку
    З цієї миті
    починається мій вік,
    я розглядатиму як коло за колом
    зникає від середини озера світ,
    і срібна рибина б'є прозорим хвостом навмання.
    Моїх дерев криваве листя
    розчинить купорос,
    і ягоди у цукрі з інею
    солодші стануть за пташині.
    Я розглядатиму,
    як діти вустами теплими
    холодний мармур
    статуй гріють і цілують
    - застиглі півслова
    відтануть і обличчя перемажуть їм.
    З цієї миті я перед собою
    крізь руки дихаю,
    і наше небуття
    моєю пахне шкірою і сіллю.
    Так починається наш час з цієї миті,
    наш кожен дотик нині - безпричинний,
    зникає, й дії наші -
    світло через край
    в озерах ясноти,
    що сліпить очі
    та поглинає всесвіт.

    З цього часу ніхто не брат,
    ніхто не син, ніхто не я...
    ...до самого завершення
    дивитимусь.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  9. Наталя Чепурко - [ 2011.11.04 16:52 ]
    Инь и Янь.
    Я такая же,как ты(и не больше и не меньше):я люблю цветы и небо в звездах,я люблю росу и бегать босой, я люблю пургу и теплый ливень, тихий день и полночь, вечер синий. Я люблю тебя, как все земное... Я люблю и сердцем и душою, разделю любовь свою с тобою.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  10. Віка Діденко - [ 2011.11.03 19:05 ]
    Глухонімі музиканти
    Глухонімі музиканти
    прислухайся до їхньої симфонії
    розрізаного повітря
    тисячами кульбабок
    забутого голосу

    ці клавіші
    чорно-білої тиші
    грають порушеним кольором
    у залах самотнього всесвіту

    прислухайся..

    та кожна акапультація іхньої щирості
    музики серця
    зустрічає землю
    вже давно
    спустошених слів..
    голо
    с(л)ів.

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  11. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.03 18:10 ]
    Із Теда Х'юза, "Вересень"
    Ми пізно сидимо і дивимось, як темрява поволі розгортається:
    жоден годинник не рахує це.
    Коли цілунки невпинні, і доки руки тримаються,
    ніхто не скаже, де є час.

    Це літо в розпалі: листя велике та недвижиме:
    за оком - зірка,
    під атласом зап'ясть - моря, скажи ж мені
    що час - ніде.

    Ми стоїмо; і листя не відчуло літа.
    Годинників не треба,
    щоб сказати: ми маємо лиш те, що в нашій пам'яті:
    хвилини в наших головах продовжуть гудіти,

    як розпач Короля і Королеви,
    коли керує натовп дурнів і байдужих.
    І тихо гублять мовчазні дерева
    свої корони у калюжі.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (16)


  12. Наталія Буняк - [ 2011.11.03 02:09 ]
    У неї це перше кохання
    У неї це перше кохання,
    У нього це мабуть останнє,
    Тому вона в білому платті,
    А він має чорне убрання.

    Віна сподівається ласки,
    Йому ж аби скорше до ліжка,
    Вона в почеканні цілунку,
    А він вже хапає за ніжку.

    У серці порвалася нитка.
    Як жити в тілеснім захваті?
    На ранок він сповнений щастя,
    Вона, у пом’ятім халаті.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  13. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.03 00:24 ]
    Із Теда Х'юза, "Повний місяць та юна Фрида"
    Свіжий затишний вечір, що збігся до собачого гомону та лязгу цеберка -
    і ти слухаєш.
    Павутиння, туго заплетене лише для поторку роси.
    Відро, підняте і тихе, до краю повне - це дзеркало,
    що спокушає першу непорушну зірку до коливання.

    Череда повертається додому там, по завулку, накидаючи на огорожі
    кільця свого теплого подиху -
    темна ріка крові, численні брили,
    що гойдають непролите молоко.
    "Місяць!" - раптово скрикнеш ти, - "Місяць! Місяць!"

    І місяць поступається назад, як художник, вражений творінням,
    що зображає його власний подив.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (3)


  14. Олег Завадський - [ 2011.11.02 15:58 ]
    * * *

    Безпечно так
    В освітленій ліхтарем плямі
    Стояти серед ночі
    На перехресті доріг,
    Почуваючись Хомою Брутом
    У накресленому крейдою колі,
    Куди нізащо на світі
    Не втрапить нечиста сила.
    Шкодá тільки, шкодá,
    Що на цілісіньке місто –
    Жодного,
    Бодай задрипаного
    Півня.

    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  15. Наталя Чепурко - [ 2011.11.02 13:32 ]
    Две стороны одной медали
    Какая жалкая удача,
    Как в эстафете передача...
    Погасли свечи - кончен бал...
    Свершен последний ритуал...

    Пол жизни - просто так, во тьму -
    Ни ей, ни мне, и никому!
    Себя скормил ты мыслям нищим,
    А мысли канули в винище...

    Вставай! Вставай! - Труба зовёт!
    Уже пора на эшафот!
    Под "эшафотом" - жизни серость.
    Она тебе давно приелась.

    Жизнь праздную вкушаешь ты,
    Всё остальное - лишь, "понты".
    Хотя, за делом - дело стало,
    Но лишь тебя, как не бывало.

    И глупость с похотью слилась
    В один командный тон и бас!
    И понеслась... И понеслась...
    Гулянка всё же удалась!

    А за гулянкой - выходной.
    И снова мы свой "хвост трубой"!
    И глазки щурим, как от солнца:
    При случае - прыг-прыг в оконце...

    И на свободу улетел,
    Как в чисто-поле конь-пострел.
    Иль конь, иль жеребец ретивый,
    Который мчит за кружкой пива.

    Вот так и жизнь промчит со свистом,
    Как-будто в ней нет капли смысла.
    Хотя, ведь Бог давал намёк
    На своевременный урок...



    Сколько можно прощать эту гнусность,
    Эту слабость и эту бестактность,
    Эту подлость и эту трусость,
    Беспощадную пьяную наглость?

    Во мне убито очень многое,
    Однако, не убита я сама!
    Бредя ухабистой дорогой,
    Молюсь, чтоб не сойти с ума!


    1999 год


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  16. Оксанка Крьока - [ 2011.11.02 12:58 ]
    ***
    пуста дорога...пуста маршрутка...
    малолітня проститутка тікає від світу.
    не стерши вчорашнього гриму,ховається
    у напів-нафарбованих віях...всім пофіг
    хто вона: повія, чи просто - шукає любов...
    лікарня...надійне джерело доходу
    цього водія. хворіють люди завжди,
    і біль у кожного своя(чи свій?)
    повна маршрутка, а проститутка
    (чи хто вона там)... їй одиноко,
    бо всім пофіг на неї, всім пофіг,
    що в неї з вій обсипалася туш,
    що брови нафарбовані нерівно,
    що люди навіть не плюють у душу.
    душі нема. вона - пуста маршрутка,
    заповнена хворобами і болем.

    2.11.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (24)


  17. Олег Завадський - [ 2011.11.02 09:52 ]
    * * *

    Огорніть мене, бабцю,
    Такого дорослого,
    У теплу ковдру
    Своєї присутності.
    Приспіть мене казкою
    Отою з дитинства,
    Що знаю напам’ять
    Кожнісіньке слово, –
    Бо сильно вже хочу
    Іще раз почути
    Ваш голос.

    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  18. Оксана Єфіменко - [ 2011.11.01 23:12 ]
    З південного алькову
    Чоловік навпроти важко сковтує,
    ніби ковтає круглі кольорові камінці.
    Сонце клониться на моє
    повернення з південного алькову,
    під відголоски Покрови
    сонце відходить за гори людські.
    Сила стає на інший бік слова,
    і чути, як десь плететься павутиння:
    "Жовтень - ім'я!" - кричить примотане
    до дротів світло,
    лапкою ковзає по склу,
    годує мухами сонних дітей,
    що ясну слину пускають на вітер.
    Сила стала на інший бік вікон,
    і чоловік складає сіру газету
    під руки.
    Під рухи очей підлаштовано
    рябі поля і стовпи на узбіччі,
    чоловік із грудьми-попільницею
    посміхається до пороху пори своєї,
    чекає на свою зупинку.
    Сила стала на інший бік тіні -
    йому видніше.
    Таке повернення він бачив, і не раз.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  19. Ігор Штанько - [ 2011.11.01 23:42 ]
    Ранок
    У світлі ліхтарів тремтить осінній бас,
    На струнах холодів змовкає піцикато,
    А парк міняє лик, свій профіль, і анфас,
    І листяне манто - багряне і строкате.
    Змовкає ночі мить, чекає нову роль,
    Яка її схова у ритмах вітрогонів,
    А сцену вже займе в прозорому король,
    Із блиском аксельбант і сонячних погонів.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (1)


  20. Олександр Григоренко - [ 2011.11.01 20:59 ]
    Вечный Логос
    Человек не был одиноким
    ибо
    он всегда со своим Единым
    Бог есть Вечный Логос
    дверь в бессмертие
    сияет светом золотым
    ГАРМОНИЯ - МИР
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  21. Данчак Надія Мартинова - [ 2011.11.01 07:45 ]
    ВИСТУП ДЕПУТАТА сатиричне



    На трибуні депутат Сухий,
    Правдивий, чесний і прямий,
    Так палко виступав, рукою,
    З перснем дорогим махав,
    І закликав з натугою кричав,
    До чесності всіх призивав.
    Про совість теж сказав, бо
    Бідним пенсіонерам, треба,
    Допомогти, кусочок “пирога”,
    Їм дати і мінімум підняти...
    Ой радість у народу, то така,
    Захисники бомжів і обіднілих,
    Пенсіонерів, що порпаються ,
    У смітті вже на трибуні, в Раді.
    Пальцем з перснями “махають”,
    І кричать, до совісті “взивають”,
    - Тільки в 10 раз “багатші МИ
    Від вас, а ті, що в мільйони,
    Поділяться, не сумнівайтесь “ВИ”...
    Народ збіднілий вже до “хурі”,
    І “без надійно” крутить владі ”дулі”,
    Бо віри вже немає, то все брехня,
    З високої трибуни постійно там лунає.
    Розрив між ними, нами,
    В геометричній прогресії зростає...
    І ще “один” наш демократ, в якого ,
    “Руки чисті”, а пальці теж в перснях,
    Хай їде на “кулички, і не забуде
    “рукавички”, бо бджоли можуть,
    Покусати, коли “кишка тонка”,
    Не треба виступати і брехати...
    Усіх, тих брехунів, жлобів,
    Бандитів, холуїв історія “піймає”,
    Підвісить на гачок і кине в “казанок”...




    © Copyright: Надежда Мартынова Данчак, 2011
    Свидетельство о публикации №11110074171


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (3)


  22. Олександр Григоренко - [ 2011.10.31 23:28 ]
    *****
    Жизненная сила - это Слово
    оно полыхает энергией Огня
    и первым было слово - Бог
    Слово - это красота!
    и Счастье - смотреть глаза в глаза
    ибо прекрасное истинно
    а Истина прекрасна!
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (6)


  23. Олександр Григоренко - [ 2011.10.30 20:50 ]
    волны моря...
    холодно и сыро у реки
    зажигаются костры в темноте
    в тумане вьются сетей нити
    и согреваясь
    пьют натуральный кофе рыбаки
    сидит у костра бродячий мальчишка
    раковину к уху прислонил
    он молится
    слушая мелодию седого моря...
    Море по-прежнему в раковине
    ибо оно следует Своей Судьбе
    и оно не покинет ее
    пока в пустыне вновь
    не заплещутся волны...
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (9)


  24. Михайло Десна - [ 2011.10.30 06:03 ]
    Шикуйсь! Струнко! На "тверезий" і "п'яний" розрахуйсь!
    П'яний?
    Тверезий?
    Стань
    до берези...
    Кажеш,
    кінець?
    Хай
    йому грець!
    П'яний?
    Тверезий!
    Геть
    від берези...
    А календар?
    Чий
    календар?
    "Майя - Дакар"...
    П'яний?
    Тверезий!
    Геть
    календар...
    Тарі ж
    кінець...
    Хай
    йому грець!
    Числа - сумні.
    Варвари,
    ні?
    П'яний?
    Тверезий.
    Чарку
    березі!
    "Будьмо!"
    в ті дні...


    30.10.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (17)


  25. Іван Потьомкін - [ 2011.10.29 11:58 ]
    Наріжний камінь
    В котрімсь містечку раннього ранку
    Сидів Бааль Шем Тов і крізь кільця диму
    Раз по раз вдивлявся в перехожих.
    «Хто це за один, що йде,
    Немовби у ворота Небес задумав увійти?»-
    Питає раббі в учня.
    «Той, що шкарпетки шиє.
    Він так щодня простує в синагогу,
    Що й не поміча нікого.
    А як молиться, то байдуже йому –
    Є міньян чи ні».
    «Поклич його до мене».
    «Нізащо дивак цей зі шляху свого не зверне..
    Хай би й імператор кликав».
    «Замов у нього шкарпеток пар із чотири».
    І ось невдовзі майстер простягує раббі товар.
    «Скільки ж за пару просиш?»
    «Півтора злотих».
    «Гадаю, що й одного стачить».
    «По-твоєму хай буде».
    «А де ти продаєш свої шкарпетки?
    Нелегко, мабуть, збути?»
    «Та ні. З господи я виходжу тільки в синагогу.
    Замовники самі приходять за товаром.
    А дехто й вовну гарну приносить».
    «А що ж ти робиш уранці перед молитвою?»
    «Звичну свою роботу та псалми співаю»
    «А які ж, цікаво б знати».
    «Ті, що напам’ять знаю».
    І попрощавшись, майстер пішов додому.
    А Бааль Шем Тов учням,
    Що свідками були тої розмови, каже:
    «Сьогодні пощастило вам побачить
    Наріжний камінь, на якім тримається наш Храм,
    Допоки не прийде Месія».



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  26. Іван Потьомкін - [ 2011.10.29 11:22 ]
    Зозуленька в гаю кукувала знову
    «Сива зозуленько, не літай раненько,
    Не літай раненько, не куй жалібненько!
    Сивая зозулька у гай полетіла,
    У гай полетіла, на камені сіла.
    Сіла на камені та й стала кувати –
    На жовтім пісочку два слідочки знати.
    Ой перший слідочок – коня вороного,
    А другий слідочок – мого миленького.
    Піду я в садочок, зірву я листочок,
    Буду прикривати милого слідочок.
    Щоб роса не впала, птиця не збродила,
    Щоб мого милого інша не любила!»
    Українська народна пісня

    «Щойно зійшло сонце і все освітило,
    Бачу на дорогу виїжджає милий.
    Як мене набачив, з коника зіскочив,
    Обійняв любенько, бачить діток хоче.
    «Що ж то за пригода така причинилась,
    Що з коником іншим вертаєшся, милий?»
    «Ой, не питай, любко, що сталось в дорозі,
    Як про те згадаю, проймаюся дрожжю.
    Розбійники в лісі мене перестріли,
    Коня одібрали... Убити хотіли...
    Вовкам на поталу врешті-решт лишили.
    Скільки б я пролежав, зв’язаний, безсилий,
    Якби три дівчини тут не нагодились...»
    «І всі три одразу тебе полюбили?..»
    «Може, й так. Хто звіда дівочеє серце?
    Одна дала коника, а друга - сідельце.
    А третя - така ж бо куховарка справна,
    Що пекла й варила – розказать намарне...
    Вона, мабуть, справді мене покохала,
    Бо якогось вечора крізь сльози сказала:
    «Їж, любий козаче.. Вертайся додому.
    А не маєш жінки, лишайся зо мною!»
    Не став я дурити оту щиру душу
    І сказав одверто, що вертатись мушу,
    Бо ж дружина вірна та два ангелочки,
    Мене виглядаючи, виплакали очі».
    ...Зозуленька в гаю кукувала знову
    Про подружнє щастя, про силу любові.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  27. Оля Оля - [ 2011.10.29 11:41 ]
    марионеточное
    играй
    мной.
    мои руки на нитях в твоих.
    сбой
    дали пальцы. отчаянный крик.
    стой,
    не разбей, я - фарфор-витражи.
    крой
    не из легких, замри-не-дыши.
    сталь -
    твои руки сильнее на сто.
    в даль
    под сиреневой дымки мостом.
    жаль,
    мне не снится сегодня мечта.
    фальш.
    ты ведешь в эот раз не туда.
    тишь
    давит, колет, стучиться в виски.
    лишь
    играть, но не видеть ни зги.
    спишь
    на обломках непрочных цветных
    крыш,
    остающихся снизу глухих
    стен.
    в этот раз я сбежать не смогу:
    плен
    слишком сладок. я на берегу
    вен
    нарисую тебе облака.
    дзен -
    о свободе внутри колпака.
    скрой
    мой безумный глухой полухрип.
    злой.
    к моим пальцам навечно прилип.
    мной
    безпобедно отыгранных сцен.
    сбой
    дали пальцы. я встала с колен.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Любов Бенедишин - [ 2011.10.29 08:24 ]
    ***
    В дитинстві
    я обожнювала спостерігати,
    як мій татко друкує фотографії –
    у затемненій кімнаті
    з червоною підсвіткою,
    зосереджений і несердитий,
    він був схожий на чарівника.
    Пахло таємницею і реактивами.
    Раз-по-раз
    незаймане поле білого паперу
    засівалось ефемерними світлотінями –
    і з прозорої рідини
    в мілкій посудині,
    мов із безодні небуття,
    за лічені секунди
    виринали
    будинки, дерева, люди…

    Немає вже серед живих
    чарівника-фотолюбителя,
    як і багатьох із тих,
    на кого він любив задивлятись
    (не)об’єктивним оком
    старого трофейного фотоапарата.
    Та є стосики безцінних світлин
    у запилюженій коробці з-під взуття.
    І навіяний спогадом, здогад –
    у саморобній скарбничці досвіду:
    що життя – це теж фотографія,
    тільки проявляється на ній,
    від народження до смерті –
    думкою і словом,
    наміром і вчинком – душа.
    І формулу закріплювача
    знає лише Творець.

    24.10.2011




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  29. Марина Богач - [ 2011.10.29 02:48 ]
    ****
    гречний ясноокий мріє
    про щастя потайне
    в його ностальгійному вирі
    негаснуть надії
    німа самотина пряде видіння
    чарує пара лебедина
    тіло до тіла
    зливаються дві свічі...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.5) | "Майстерень" 5.25 (0)
    Прокоментувати:


  30. Михайло Десна - [ 2011.10.28 10:34 ]
    Для дорослих
    Казка.
    Але зазвичай -
    червоний квадрат!
    Тобто червоний у казки формат.
    Не для дітей!
    Усім передай.
    Дорослих пригнічує?
    Ну і нехай!
    Самі напросилися... Адже - дорослі!
    Слухайте казочку, де він і хто з ним.
    Казочка - з гречки...
    Вважай репортаж!
    Щоб краще почути,
    рівнесенько ляж.
    Вискуби поглядом кожну деталь.
    Лабораторія казки
    не пропонує огидливий жаль.
    Де він і хто з ним -
    цікавим дорослим.
    Вони ж бо не діти.
    І так проживуть...
    Як в люті морози
    в термометрі ртуть.
    Фото на пам'ять...
    Не можна?
    Будь ласка!
    Дорослим у гречку
    ускочити - казка.
    А щоб через фото
    не фіговий... скат
    тягти - одягайся
    в червоний квадрат.

    28.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (10)


  31. Марина Богач - [ 2011.10.27 21:26 ]
    ***
    коли душу ніжно відкривають
    зойк благальний вистражданного серця
    воно щемить - жаданна мить


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Василь Кузан - [ 2011.10.26 11:55 ]
    Шоста тридцять...

    Спочатку прокидається мій друг.
    Він устає, потягуючись, і одразу
    Починає настійливо вимагати тебе.
    Його непереборне бажання проганяє сон.
    Я прокидаюся, але встати не можу –
    Мушу заспокоїти друга, бо інакше
    Він стоятиме над душею цілий день
    І заважатиме працювати.
    Звичайні слова на нього не діють.
    Він ніяк не хоче розуміти того,
    Що ти далеко…
    І лише переконливі аргументи про те,
    Що ми скоро побачимося,
    Бо і я хочу того ж, що і він,
    Змушують його заспокоїтися.
    І лише тоді
    З ліжка встаю я.
    На годиннику шоста тридцять.


    25.10.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (28)


  33. Василь Кузан - [ 2011.10.25 16:00 ]
    (Не) біда...
    Усі проклинають владу
    І плачуть, що ціни кусаються,
    Що газ подорожчав і світло,
    І цукор, і хліб,
    І вода.
    Не біда!
    Не все так печально на світі.
    Є те, що дешевшає – правда!
    І влада до цього причетна:
    Ось жінка на трасі за сотню -
    Учора,
    А нині –
    Лише шістдесят…

    24.10.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (18)


  34. Сергій Гольдін - [ 2011.10.24 23:44 ]
    * * *
    З роками стає все менше слів.
    Колись вони лилися на мене,
    Немов вода з ринви
    Під час липневої зливи.
    Тепер шукаєш їх,
    Як голодний пріле зерня
    На вбогому полі.
    Господи, дай мені слово!
    А натомість… Ні, не тиша –
    Канцеляризми, газетні штампи,
    Гидотний вуличний сленг.
    Шепоче клерк, хабарник та боягуз.
    Повторює підліток: «Все буде чьотко!».
    І дешева шльора: «А нє хотітє лі атдахнуть?».
    Не хочу я «атдахнуть», дурепо!
    Я хочу… Як же марудно!
    Аж нудить…
    Хочеться виблювати самого себе
    До стану повної порожнечі.
    Зникнути геть,і нарешті почути рядок –
    Слова, заради яких варто жити.
    Господи, дай мені слово!


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (3)


  35. Галя Винниченко - [ 2011.10.24 02:34 ]
    червона квітка
    Щоранку її зустрічала червона восьмипелюсткова квітка.
    А так хотілося дочекати, коли квітка стане зеленою.
    Вона пошепки повторяла: "я шукаю тебе" -
    Німе скло вторило їй: "I seek you..."


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  36. Наталя Чепурко - [ 2011.10.23 15:00 ]
    Измена
    Ты не веришь мне, а как же жить без веры,
    Если всё давно в тебе перегорело?
    Жалость только... - низкая подруга,
    Жалость унизительней испуга.
    Может не совсем я заслужила
    Чувств высоких, слов красивых...
    Ни одна теперь земная сила
    Не вернёт мне чистоты учтивой.
    Прав ты: я ничем не лучше
    Той, которая презрением отравила,
    Потому-то тот печальный случай
    Стал для нас почти смертельной силой.
    Я твои надежды обманула...
    И мечты твои, обманутые мною...
    Словно молния, сверкнула и потухла...
    Разразившись над бездонной мглою!..
    Для тебя была я лишь грозою:
    Разразилась громом и светами!
    Видишь разницу с потухшею звездою? -
    Свет её идёт ещё годами.
    Вся твоя беда лишь в отречении:
    Ты отрёкся от былого счастья.
    Тебе много было моего влечения,
    Тебе много было моей буйной страсти.
    Я тебя любила и желала...
    Всё в тебе казалось мне прекрасным.
    Я тогда не ведала, не знала,
    Что со мною можно быть несчастным.
    Я себя нисколько не щадила,
    Всё, что было, отдавала близким!
    Всё, что было: сердце, душу, силу...
    Отчего ж упала так вот низко?
    Ты не веришь? - это твоё право.
    И на то есть веская причина:
    Я окутала себя дурною славой,
    А тебя опутала кручиной.
    Но зачем ты руки опускаешь?
    Прочь бежишь, ужаленный судьбою?
    Разве ты до сей поры не знаешь,
    Что всё утверждается борьбою?
    Ты ведь молод, и красив, и чистодушен.
    Отчего ж расслабился так просто?
    Ты запомни: женщинам не нужен
    "Человечек маленького роста"!
    То, что у тебя душа святая - мало.
    Нужно, чтобы все об этом знали.
    Нужно, чтоб мечта судьбою стала -
    И поступки это подтверждали.
    Всё в руках твоих (как ты понять не можешь),
    Закружи мне голову, как прежде!
    Неужели ты уже не сможешь
    Распалить хоть искорку надежды!
    Я сама тебя встряхнуть пытаюсь,
    Но ты ухмыляешься и злишься.
    Ты не веришь - я прекрасно знаю.
    Но не верить в счастье - это слишком!
    Как же можно строить не надеясь?
    Не надеясь на исход счастливый?
    Ты прости, но я-таки насмелюсь,
    Я насмелюсь обозвать тебя трусливым!
    Ты от страха очи закрываешь,
    Когда я пытаюсь объясниться:
    Тебя жгут слова, ты точно знаешь, -
    Они снова могут повториться.
    Я выпрашиваю твоего участия:
    Говорю слащавыми словами,
    Наполняясь неуемной страстью-
    Одержимость встала между нами!
    Я давнолюбви не ощущаю-
    Себя женщиной неповторимой.
    Может быть поэтому (не знаю),
    Я тянусь за звездочкой незримой...

    1989 год


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  37. Олександр Григоренко - [ 2011.10.23 00:27 ]
    РАДІСТЬ - МИР
    Осінь
    падає листя з дерев
    Друг мій
    зі мною на стежині
    знімає листок золотавий
    що ліг на моє плече
    я поряд...
    радію
    так ніжно взяв
    листок в руку
    Щастлива!...
    все просто
    коли ми
    час од часу зустрічаємося
    в Храмах Божих
    сповнена мовчання
    Радість Любові
    - Надприсутня тиша
    в круговерті Вічного
    стоємо як Дерева
    що зрослися усім
    корінням кроною гілками
    одне зрубають -
    долу упаде
    а друге
    ловитиме повітря долонями серця
    подихом тишу...
    що і є Любов...
    Вона багатомірна
    бескінечна і все єдна
    Її коріння для всіх Вічне
    І дарУє всім світам
    РАДІСТЬ - МИР - ГАРМОНІЮ

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  38. Володимир Парфьонов - [ 2011.10.23 00:39 ]
    ***
    а знаєте як дельфіни кохаються?
    можливо чули їх стомлені крики?
    то шкіра до шкіри а то очі в очі...
    і плавники над тілами - мов руки

    напевно насправді ніколи не чули?..
    для них це життя на чотири секунди
    хвиля за хвилею - наслідки рухів
    долання - простори - свобода - бермуди

    дельфіни так ніжно і чесно кохаються...
    хіба наші душі від того тривожаться?
    може дешеві - смушеві- порожні?..
    ми як дельфіни ніколи не зможемо

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  39. Іван Потьомкін - [ 2011.10.22 14:21 ]
    Доля
    "Над річкою, бережком,
    Ішов чумак з батіжком,
    Гей, гей, з Дону додому"
    Українська народна пісня

    Ішов чумак ще бідніший,
    Аніж перше з дому вийшов, –
    Ані соли, ні тарані,
    Одні тільки штани рвані,
    Тільки латана свитина
    Та порожняя торбина.
    «Де твої, чумаче, воли?
    Чом вертаєшся ти голий?
    Подивись, з яким набутком
    Ми додому їдем хутко!
    Сідай, хлопче, поміж люди,
    То скоріше дома будеш».
    «Ні, не можу я сідати.
    Треба долю доганяти».
    Побрів чумак степом-полем,
    Його доля – яром-долом.
    Забрів чумак до шинкарки,
    Свою долю там шукати.
    Зійшла доля медом-квітом,
    А п’яниця – пустоцвітом.
    Дісталася тому доля,
    Хто плекав її у полі.




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  40. Іван Потьомкін - [ 2011.10.22 14:04 ]
    Бешт
    Непосидючий Бешт.
    От і сьогодні він в дорозі.
    І, як завжди, не сам.
    Із Шойлем возсіда на бричці.
    Не підганя коней, а віжки –для годиться.
    Розумні коні. Знають, де їм стати.
    Це просто, бо в раббі всюди є робота:
    Когось підлікувать, комусь пораду дати
    Чи й друзями зробить розгніваних сусідів...
    Віддавна слава випереджає чудотворця,
    І байдуже йому – юдеї це чи гої.
    Та ось зачули коні музику
    І притьмом подалися до корчми.
    А там святково вбрані селюки стоять
    І вуха затуляють од верещання скрипки.
    «Музика ваш, здається, перебрав,-
    Зіходить раббі до кагалу з брички.-
    А ну ж бо, Шойлику, підкинь їм
    Вогню нашого хасидського!
    Аби й корчма од співу задвигтіла!»
    Як хлопчик понадхмарну ноту взяв,
    Бешт першим кинувся в танок,
    І все село за раббі закрутилось вихором.
    А найзавзятіший - Іван
    Із «Гопака» на «Фрейлехс» переходить.
    Та ще й у захваті свою виводить пісню:
    «Ти – Шойлик, я – Іван.
    Ти – підпанок, а я – пан.
    Дай-но радості ногам!»
    P.S.
    Легенда оповідає, як через 30 літ успішним торгівцем і знавцем Талмуду раббі Шауль їхав у справах лісом. Раптом з хащі вискочили розбійники, зв’язали неборака та й повели до свого отамана.
    «Як тебе звати?»- спитав кремезний бородань, пильно вдивляючись в полоненого.
    «Шауль»
    «Часом не той Шойлик, що колись так гарно співав на Купала?»
    «Так».
    « То ж заспівай ще раз своєї хасидської!»
    Шауль заспівав, а Іван не в змозі встояти на місці, як і тоді, кинувсь у танок. Стомившись, витер долонею спітнілий лоб, подякував раббі Шаулю і відпустив його з Богом.
    ----------
    Бешт – Ісраель бен Еліезер (1700-1760) з Меджибожа – засновник хасидизму. Ще за життя його називали Бааль Шем Тов, себто той, хто володіє благим Іменем.
    »Якби Бааль Шем Тов,- казав раббі Лейб,- жив у часи пророків, він став би пророком. Якби жив у часи патріархів, став би патріархом. Так що, крім слів «Бог Аврагама, Ісаака та Яакова», можна було б говорить: «Бог Ісраеля».


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  41. Оля Лахоцька - [ 2011.10.21 19:30 ]
    У пошуках
    не помилитися важко
    і майже неможливо
    приміряєш як німб
    цю потерту наклейку
    багаторазового використання
    суджена – ти
    у своїй системі координат
    доречно припускаючи
    що точка джі існує
    тільки всі довгоногі німфи
    умудряються оминати її
    незбагненними вигинами
    неевклідових просторів
    і щоразу коли ти кажеш
    ось воно щастя
    помічаєш себе
    на зворотному боці місяця
    залишається проголосити
    ще одну імовірність
    і чекати попутного вітру
    аби перестрибнути
    на наступну паралель
    з якою все одно не перетнешся
    бо всесвіти не перетинаються
    а накладаються
    безмежжя помітити найважче
    теж мені снайпер


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (43)


  42. Наталія Буняк - [ 2011.10.21 18:30 ]
    Тобі народе
    Тобі ,народе, приписано провину,
    За те, що любиш надмірно Україну,
    Ще й досі терпиш той пекучий біль,
    І знов поразка суне звідусіль.

    Та ти живеш, хоч ворог б’є у п’яти,
    Ти вистоїш, навчився вже чекати!
    Бо сила в корені, помимо всіх скорбот
    І слово правди будує свiй ківот.

    Нема кайданів, щоб тебе закувати,
    З тобою завжди, твоя Вкраїна мати.
    Та й Бог з тобою, а він все може
    Тобі ,народе, ще подарує гоже.

    Гряде вже час, й те щастя що у Бозі,
    Яке хвилево стало на порозі,
    Зайде до хати, а з покуття Воля,
    Народ обійме! І всміхнеться доля!


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  43. Анничка Королишин - [ 2011.10.21 16:51 ]
    мокрий вірш
    лист горіховий
    згуком терпким
    війнув
    до ноги
    пригорнувся
    мокрий
    мов загублене кошеня
    заячало у серці
    жалібним плачем

    плечем
    зачепила оголене віття
    три горішки
    підняла
    сховала в кишеню
    споглядаючи небо сире
    що про світло забуло
    мовчала
    впліталася в дощ

    і прощалося серце
    в золоте і багряне
    обгортались усі мої згуки
    руки
    шукали тепла
    не знаходили
    мерзло у грудях ячання
    кохання
    впало в сплячку

    надовго
    аж поки довершиться вік

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (11)


  44. Василь Кузан - [ 2011.10.21 14:54 ]
    Безсоння
    Падають дні, наче яблука. Гупають голосно.
    Плямами соку ніч укривається. Ковдрою
    Грається прірва безсоння. Хочеться
    Плакати тихо й довірливо
    Богові в бороду.

    Голосно
    Б’ється на друзки
    Мрія-кришталь.

    Замасковані
    Ковані
    Двері у сон
    Закриваються.

    Ключ, забинтований променем,
    У рукаві мого марення
    Схований.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (22)


  45. Катерина Каруник - [ 2011.10.21 13:04 ]
    holy needle
    голка
    ти є довга темна щойно віднайдена голка
    як тебе застосувати
    по кількох роках незайманості?
    бездієвості?
    і чи буде ще користь від тебе?
    і чи користь від того мені?
    боюся
    що буде гостро
    довго свіжо і гостро
    гостросюжетним вийде роман
    з абсурдними часом кадрами
    як то
    жінка поважна
    у церкві
    зі словом наданим офіційно
    з брутальною лайкою виступає
    кусає себе за язик
    хреститься
    прости господи
    каже
    і знов через слово
    мат
    ніби то й не вона
    а дещо
    голка булавка цвях?
    камінь ножиці папір
    син отець і дух святий
    і кожен з трьох
    в новій
    вишиваній сорочці
    назустріч нам
    усміхнений
    щиро


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  46. Марина Богач - [ 2011.10.20 07:09 ]
    Сказка о любви для сестры
    звездная русалка покорила дракона
    но разделяет их тьма
    у нее голубые глаза
    но ведь ты львица сестра
    куда ей до тебя
    он предан лиш тебе
    сейчас всегда во всем везде
    при всех обстоятельствах жизни
    зрит ясный месяц на охоте
    долга пылают чувства верности
    он один СемьЯ тебе
    тебе во имя Мира любви
    он твой один из тысячи...
    как и ты - маг волшебной мысли
    сохранить Свет ви рождены


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (4)


  47. Вікторія Осташ - [ 2011.10.19 19:23 ]
    мій найкоротший вірш
    Не хочеться політики і поту...
    Де мій дезодорант на все про все?


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (14)


  48. Катерина Ляшевська - [ 2011.10.18 10:35 ]
    очі
    у мене часто боліли очі
    він тер їх подовгу, не вимивши рук,
    численні заплющення
    тихі тремтіння
    цілунки до тріскання губ
    а далі
    я не пам’ятаю
    здається, на двері
    вчепили новітній замок
    змінили люстерко на шафці у ванній
    і котик наш спільний
    від голоду здох
    ще часто
    до мене приходив
    казав, що жаданчик – це повне фуфло
    що котик іздох
    що місяць уповні,
    що мами і сексу давно не було
    не мив звично рук
    все ліз до очей
    до потрісканих губ
    між ребер
    гачком
    він ловив світлячки
    між пальців
    казав –
    дитинко моя, затремти
    та болю
    уже
    не було

    пост-пост:
    шлюб швидко втрачає тепло,
    проте гарно поліпшує зір.

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  49. Оксана Максимишин - [ 2011.10.17 19:47 ]
    ПРОЩАЛЬНИЙ МОТИВ ОСЕНІ
    Вже не чути прощального тужіння птахів, не шумлять дерева золотовогненною кроною, рідко усміхається сонце з-за темних і важких хмар і не радує теплом... Осінь іде на спочинок. Віддавши людям всі свої дари і красу, вона хоче передати чарівний посох білокосій посестрі. Бо що, крім дощу, мряк і похмурості, зможе дати змалілим дням ? Та цариця-природа заперечує, бо всьому свій час і пора... І гуляє вітер пустими ланами, котить перекотиполе, шугає над лісом, що вже дрімає і не хоче загравати з ним. Туман сизою габою оповиває ранки і деколи сміється мжичкою, зрошує зелені килими озимини. А вони – ніби вікно у весну крізь сніжні заметілі та морози. Сади смутком зітхають і вже не манять червонобокими плодами, лише шипшина і калина цвітуть яскравою красою. А ще наречені, весілля, на які теж багата осінь, скрашують листопад. Музика, сміх, веселі пісні линуть над землею і серпанково-прозорим маєвом щастя й радості тріпоче фата на тендітних плечах, а серця п’ють цілющий напій кохання, що струмує з очей, з дотику губ, з усмішок.
    І осінь з листопадом у парі підносять молодим у подарунок на голубому тарелі неба відібрані у хмар сонячні промені, які так личать до їхнього щастя, і першу паморозь на оголених вітах. А вже й сніжинки перші закружляли в лихому танку на одному з весіль і з морозяним скрипом відчинили ворота у зиму – неповторно-прекрасну пору тиші, чистого повітря і чарівної білизни.
    2005р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  50. Василь Кузан - [ 2011.10.17 14:20 ]
    17 жовтня
    Цього дня 1113 року завершили будівництво
    Михайлівського Золотоверхого собору.

    У 1849 році зупинилося серце геніального
    І вічно молодого Фредеріка Франсуа Шопена.

    1878 року народився Андрій Римський-Корсаков,
    1972-го – Емінем, 1979-го Кімі Ряйкконен.

    В цей день у Сан-Франциско відбувся землетрус,
    Який зруйнував більше 100 тисяч будівель.
    Це сталося в 1989 році.

    Через п’ять років у Москві вибухнула бомба
    І позбавила життя журналіста, який займався
    Зловживаннями влади.

    17 жовтня минулого року сталося те,
    Завдяки чому цей день у історію
    Записую я.

    Того вечора
    Твої цілунки піднімали мене вище Золотоверхого
    І моє серце майже зупинялося.

    Мені здавалося, що 10-ти бальний землетрус
    Не закінчиться ніколи,
    Але при ньому
    Жодна будівля не рухнула.

    Сто тисяч людей могли заздрити нам,
    Бо наближення наших тіл навіювало музику,
    Яку міг би зіграти
    Хіба найкращий оркестр світу.

    Час минав швидше, ніж може їхати
    Чемпіон «Формули-1» по найкращій трасі.

    Ти не зловживала владою
    І тому бомба, що вибухнула,
    Не позбавила життя нікого.
    Саме тоді народилося щось більше,
    Ніж просто бажання,
    Ніж просто натхнення,
    Ніж просто музика,
    Ніж просто життя…

    У історії нашого життя,
    На фоні цього дня
    Всі попередні події
    Видаються другорядними.

    Колись про нас дізнається всесвіт.
    Але ніхто не здогадається,
    Що саме відбулося між нами,
    Хоча людська уява створить
    Мільйони версій.

    Дякую тобі за те,
    Що ти є.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (22)



  51. Сторінки: 1   ...   90   91   92   93   94   95   96   97   98   ...   130