ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Нико Ширяев - [ 2012.03.24 14:42 ]
    НЕОЛОГИСТ
    Из цикла "Большой слэм"


    Вчера я встал не с той руки,
    Вчера я был никак,
    И хрюкотали селюки,
    Как стая полежак.

    Я помню разве что одно -
    Был воздух свеж и чист,
    Когда проник в моё окно
    Сплошной неологист.

    Он мне сказал: я ох, я ах,
    Я ух, я о-го-го,
    Я прихожу на всех парах
    С изрядным ничего.

    Он кленинист и неформал,
    Во лбу - крутой экстрим,
    И многих вдрызг очаровал
    Он шлягрумом своим.

    Ежевечерне на обед
    Он жрёт по букварю.
    А я ему, а я в ответ
    "Спрячь шлягрум", говорю.

    Вернись, откуда перелез,
    И силы зря не трать,
    Шоб шлягрумом наперевес,
    Как языком, болтать.

    Не то злокозненный кабир
    Приснится и тебе!
    А на трубе в глухой сортир
    Сидели А и Б.

    Коров пробило на хи-хи,
    И колосился злак,
    И хрюкотали селюки,
    Как стая полежак.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  2. Віктор Ох - [ 2012.03.07 17:46 ]
    На городі бузина, а в Києві дядько


    Село собі тупіє.
    В столиці – безнадія.
    Стидаємось свого ми – диваки.
    В селі нудьга на лицях.
    Столиця – веселиться.
    У безладі все робим навпаки.
    У нашому городі бузина.
    А в Києві сидить мордатий дядько.
    Порожніх хат в селі вже не одна,
    по Києву тиняються безхатьки.

    З садку не хочем груші,
    Давай китайське «суші»
    Стидаємось свого ми – диваки.
    Ліси повирізали.
    Все, що було, роздали.
    У безладі все робим навпаки.
    Позаростали бур’яном поля,
    спустіли, як «чорнобильськії зони».
    Зате принадна київська земля
    вже продана сто раз за міліони.

    Вже в гречку не стрибаєм,
    бо й гречки ми не маєм.
    Стидаємось свого ми – диваки.
    І чай, і все до чаю
    купляємо з Китаю.
    У безладі все робим навпаки.
    Старенькі «Запорожці» й «Жигулі»
    бува’ ще їздять на сільських просторах.
    А дорогезні «МЕрси» й «Ауді»
    стоять в дорожних київських заторах.

    Чужу культуру й мову
    беремо за основу.
    Стидаємось свого ми – диваки.
    Вже повно примітиву
    московського розливу.
    У безладі все робим навпаки.
    Все менше нас! А наче не війна…
    Не хочем дядька ми! Нам треба батько!
    На нашому городі бузина.
    А в Києві сидить мордатий дядько.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (6)


  3. Василь Юдов - [ 2012.03.03 22:58 ]
    УКРАЇНСЬКИЙ КУРНИК
    І хоч державу маємо свою,
    Хоч тягнемось до світла не зі сходу...
    Живемо, браття, у своїм краю
    За правилами свого родоводу.

    Освіта в нас купляється за сало.
    Бо сало символ праці і знання.
    Заможні ті, кому ще перепала
    Колгоспна спадщина - украдена свиня.

    І маючи на салі смисл науки,
    Будуючи на салі кар’єризм,
    Ми хочем цінності з Європи в свої руки -
    Замацать салом, як і комунізм...

    Багато ще чого ми хочем мати!
    Щоб був сусід сліпий, глухий, німий,
    Беззубий, безпритульний і горбатий...
    Щоб я на його фоні був крутий!

    Щоб яблука у мене уродили,
    А черваки у брата завелись...
    Щоб вільні кури незалежно скрізь бродили
    І лише у моєму курнику - неслись!

    А хто не поніма про що тут йдеться,
    Собою марить благородь піймать,
    Пойме хто є самий, коли знесеться...
    І за кордоном стане яйця торгувать...

    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  4. Микола Дудар - [ 2012.02.15 19:14 ]
    ЕЕ Величество.
    Послушник Вы, иль мизантроп
    Иль закадычный обыватель-
    Вас все равно уложит в гроб
    Безликий Жизни Знаменатель...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (3)


  5. Ксенія Озерна - [ 2012.02.14 01:55 ]
    І таке буває...
    Люби не весну, не казку,
    і не цвіт, що лише п'янкий.
    Подивись, ти ж у мене, сину,
    на весь світ лиш один такий.

    І про літо забудь, не зігріє,
    як вода у ріці втече.
    Відвернись, не дивись, бо сонце
    все гуляє вночі одне.

    Скоро осінь, не вір їй, сину,
    хоч багата, але в росі.
    Навесні знову буде боса,
    чоловік - він завжди в ціні.

    Не біда, що зима настала -
    добре видно чужі сліди.
    Не спіши, придивися, сину,-
    не одного жінки звели...

    Знову лихо весну збудило.
    Сину, де ти ідеш, спинись!
    Я ж в літах уже, повільніше,
    серце коле. З косою, брись!

    Ой хвилююсь я все сильніше
    (ти у мене такий простак).
    Я не здамся, кістлявій, сину,
    і тебе не віддам за "так".
    14.02.2012.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (33)


  6. Валерій Хмельницький - [ 2012.02.13 14:26 ]
    trash movies
    Сигару ув операційній,
    Де трепанацію робив,
    Він елегантно і граційно
    Тримав у кутику губи...

    Палив її - і довго й смачно,
    На мозок попіл – раз у раз...
    Інтернам поряд стало лячно:
    А чи з хірургом все гаразд?..

    Але кінець таки буває:
    Як happy end цього кіна -
    Останні чули ми трамваї
    З операційної вікна…


    13.02.2012




    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (12) | "Лілія Ніколаєнко"


  7. Юрій Лазірко - [ 2012.02.02 18:38 ]
    закумкане муму
    (вступне хух і ааа [без 100гр не читати])

    фрейд іде
    під менует
    каберне
    під інтернет
    думці
    все пасує

    буцім

    я ласую
    бітами
    клавою
    відбитими
    кавою
    розлитими
    імхово
    пошитими
    для палати
    номер шість

    хтось
    когось
    чи
    щось
    комусь
    як напише
    з’їсть

    (післяааашна дія)

    з алтконтролделітами
    справу на муму
    завели герасими
    довго в блогах квасили
    мумине ну-ну
    пхали попихалися
    ніками збиралися
    віртуально в слоїк
    де закваску доять
    просто з пальця
    з мух
    набирають
    в слух
    дзень-дзелень для вух

    му-му-му
    та й му-му-му
    мукали і ми_кали
    дух кадильний кликали
    потім сатану
    не будіть в них геніїв
    летаргічні гени їх
    рай для параної

    а муму
    а що муму
    у муму гав-гав
    ну-ну
    хлюпс
    і тссс

    і добре б мати
    зябра
    дихати
    в абракадабрі
    бла-бла
    румигати сленг
    булькати
    не_зле
    і по бульці
    рахувати
    скільки му
    наскільки стати
    того му
    на кум-куму
    а куми
    на кума
    дайте римам
    гуми

    (викривлення під дзеркало)

    щоби нитки з думки
    не втрачати
    алтконтролделіт
    за гумку
    та
    не перейматись
    і не мукати
    герасимам тоді
    і спокійніше
    мумушці
    і воді

    2 Лютого 2012


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (26)


  8. Юрій Лазірко - [ 2012.01.20 17:36 ]
    чи
    чинив чинарку чин
    начиння чинне в чина
    почин чиновний чи
    нечин чиновне чинить
    чинам
    чи нам
    чинити
    ачей нити
    а чи чинам чинити
    нечинне
    ....ачхи...
    чингаликом чик
    чекай чине на чвик
    чимчикуй чимдалі
    чим нечин нечалий
    чинові не чин
    чине
    не мовчи
    чи не
    починай
    бучі не вчиняй
    і чини чинарку чине
    самочинно :)

    20 Січня 2012



    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (63)


  9. Богдан Манюк - [ 2012.01.19 16:17 ]
    ОПОНЕНТОВІ З СПУ
    Старців- рим божок осілий
    і навали строф магнат
    люто блискавкою цілив
    у новітніх римовлят.
    Суть сідлаючи убогу,
    в ніжки титул цілував
    і щасливий був, їй Богу,
    наче мумія жива.
    2012р.

    Художник Я. Саландяк.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (27) | "http://storinka-m.kiev.ua/product.php?p_id=9547"


  10. Володимир Сірий - [ 2011.12.22 19:47 ]
    Геополітичні нелімерики
    На конгресі ЄеС – Україна,
    Був арбітр відомий Колліна.
    Дав гірчичника нам,
    А з Європи панам -
    По футболочці «маде ін хіна» .

    У Москві домовлялись по газу.
    Як завжди нагадали одразу,
    Хто господар, - хто пес.
    Тож ЄЕП чи ЄеС?
    Майте, хлопці, кебету на в’язах!

    Забажали Москва і Європа
    Ощасливити нашого хлопа.
    Та із примхами хлоп:
    - Шоб не вийшло «гоп –стоп!», -
    Все розучимо. Під мікроскопом.




    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (20)


  11. Ірина ШушнякФедоришин - [ 2011.12.19 16:28 ]
    Тарарам
    Із посмішкою Монолізи
    та бойовитістю тетері
    у мить складу твої валізи –
    і виставлю мерщій за двері.

    іди живи собі із миром,
    не думай слати телеграми,
    хоча канапки твої з сиром
    я пам'ятатиму роками.

    ІІ

    не Жанні д’Аарк – звичайній жінці
    ці тарарами недоречні
    давно вмостився на печінці,
    і краплі випито сердечні…

    десь твоя барбі зачекалась –
    шукай її в гламурних барах.
    моє терпіння увірвалось.
    дай, відпочину на Канарах.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  12. Віктор Насипаний - [ 2011.12.17 10:39 ]
    Чиста правда
    Наш сусід приніс "первак" і нам налляв по вінця:
    - От вгадайте, звір який є символ українця?
    Віл чи кінь, вівця чи пес, бджола чи сокіл, може?
    Лис, ведмідь, кабан чи лев - годиться, дійсно, кожен.
    Дід Іван, найстарший з нас, і, звісно, він мудріше:
    - Я б казав, що краще буде вибрати щось інше.
    Нашим символом, шановні, жаба бути мусить.
    Тільки щось в сусіда ліпше - інших жаба дусить.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  13. Віктор Насипаний - [ 2011.12.13 20:31 ]
    ВИКРУТИЛАСЬ
    В суботу рано – вранці, в центрі міста ,біля банку
    Зустріла якось Люба давню подругу Світланку.
    Почали, звісно, говорити про життя й новини.
    Здоров’я, моду і погоду, про дітей і ціни.
    - Була учора в бутіку. Новий відкривсь, до речі.
    Нормальні ціни і повір -шикарні, класні речі.
    Старались дуже продавці, замучились аж бідні.
    Хвалили якість і красу, моделі,бренди різні.
    Костюмів, суконь вибір там, що дійсно гріх жалітись.
    Годину міряла усе, у що могла залізти.
    - І що ти взяла гарне там? – спитала та Світланку.
    - Незручно було йти ні з чим… То взяла в них рекламку
    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  14. Анонім Я Саландяк - [ 2011.12.12 10:21 ]
    СВАРКА БІЛІНГВОК (аналог)
    - Здраствуй! Я тебе звоню, звоню...
    Знаєш! В моей спальне новые розовые шторы,
    и розовые все уборы...
    Жду вечером.Ню!? Ню!?
    - Я не приїду!
    - Чего ты? В чем же дело?
    - А! Ти мене ніколи не розуміла...
    Ти... Завжди зверху...
    Навалишся...вагою свого тіла!
    - Сегодня сверху будеш ты, мой котик,
    как хочеш ты…мой милый ро-о-отик…
    - Ти знаєш, що не в тому діло,
    не зможу я... бо справа в тому...
    Ти мене ніколи розуміти не хотіла!
    - Да? Ну во-о-от!
    - Сейчас я понимаю, в чем причина…
    Фу! Да у тебя…мужчина!
    - Ні! Просто склалися такі умови…
    Ми розмовляємо на різних мовах.
    Прощавай!
    2002



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  15. Віктор Насипаний - [ 2011.12.06 20:10 ]
    ХТО І ЩО ЦІНУЄ?
    У маршрутці в трьох бабусь - дебати про культуру,-

    Винен хто, що не читають вже літературу?

    І театр наш буде, певно, скоро вже вмирати,

    Лиш комп’ютер діти хочуть, різні ігри грати.

    Хто ж тепер читати буде повість чи сонета,

    Як воно сидить до ночі в різних інтернетах.

    А Мишко і Юра поруч знай собі регочуть:

    Ну чого старі іще тут від малечі хочуть?

    Чують бабці поруч сміх і нумо в них питати:

    - Що із класики скажіть, ви любите читати?

    Юра глянув на Мишка, затим подумав трохи:

    -Я читаю тільки те, що треба на уроки.

    Люблю Лесю Українку і Шевченка дуже,

    Ще Франка ціную трохи, інше все байдуже.

    Тут озвалась інша пані з критикою Юри:

    -Не цінує наша молодь справжній скарб культури!

    -Непогано, ніби, хлопче, так, як ти говориш,

    А скажи, які ж ти любиш їхні кращі твори?

    Щось подумав хлопець трохи і сказав їм Юра:

    -Я портрети їх ціную. Ті, що на купюрах...

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  16. Володимир Сірий - [ 2011.11.26 14:12 ]
    Лекція
    Було це ще за атеїзму.
    До клубу лектор завітав.
    Про світлу путь до комунізму
    Без Бога виклад зачитав.

    Вкінці звернувся до присутніх:
    - В знак згоди дулю утворіть
    І дайте Богові! Ануте
    Крушити релігійний гніт!

    Всі як один скрутили дулі
    І підняли немов штики,
    Лише один старий дідуля
    Не йшов за усіма таки.

    - Дідусю, що ви, - каже лектор, -
    Усе ще вірите в Христа,
    У те, що рай і грізне пекло
    Не небувальщина пуста?

    А дідуся це усміхнуло,
    Бо каже логіка сама:
    - Кому показувати дулю,
    Якщо Спасителя нема?..

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (9)


  17. Чорнява Жінка - [ 2011.11.24 22:33 ]
    Неразлучные
    Поэт пародисту

    Он столько крови здесь нам выпил
    и стольких нас «переимел»...
    Ему б подсунул, если б смел,
    еще раз косточку от рыбы.

    Пародист поэту

    Ты что же, думал – время лечит
    таких, как ты? Да никогда!
    Но это – ложная беда.
    Сочтёмся здесь. До скорой встречи!


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (40)


  18. Володимир Ляшкевич - [ 2011.11.23 20:46 ]
    Тінь пародиста (До його вдаваної смерті )
    В старі часи, коли безчестя уникали,
    і розросталися чутки в лихі скандали,
    писака борзий згадувати імена,
    чиїсь обігруючи простодушні фрази,
    міг, може, раз, чи два - до довбні, колуна,
    якими норов "чужописця" виправляли.

    Можливо жорстко, та повазі цим навчали.

    Аристократи ж бо "дуелили" образи,
    що виникали навіть з натяку насмішки...
    То ж, ясно, що було й безчестя зовсім трішки.
    Не те, що нині, де публічно в "унітази"
    будь-ким будь-що переробляється на "біс", та
    за кимсь все вторять до безчестя звиклі маси,
    що "унітаз" над кожним - учта пародиста... (

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (17)


  19. Анонім Я Саландяк - [ 2011.11.22 20:33 ]
    МІШОК (аналог)
    Він не купить кота у мішку
    і ніколи мішок не розв’яже...
    Цуценя, котеня там? Хто скаже?
    Норовлять же підсунуть свиню... у мішку.
    ...За мішок... в темний кут... і ... об мур -
    скільки сила стареча дозволить,
    а що там немовля лежить голе,
    то таке й не присниться йому!..

    Він не купить кота у мішку...
    Він не купить кота без мішка...
    Він не купить мішок без кота...
    Він не купить...
    Але, де не ступить,
    ПРИРЕЧЕНИЙ МАТИ СПРАВУ З КОТАМИ В МІШКУ.

    До 2000


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  20. Устимко Яна - [ 2011.11.20 22:53 ]
    фантазіїї на шоколадну тему
    я памятник собі замовлю, з чоколяди,
    на білий постамент бісквітного коржа.
    ти явишся, такий весь в образі де Сада,
    голодний і страшний від надміру бажань.

    почнеш із голови – оближешся нахабно,
    і білий шоколад надсадно захрумтить.
    це ж ніжні льоки-блонд, їх треба їсти зґрабно -
    не патики гризеш і не стальні дроти.

    о, руки не чіпай, невже ще не наївся...
    каблучку залиши із правої руки -
    у ній желейний страз!..от ненажера бісів,
    скажи мені, за що люблю тебе таким?

    ну, як тобі шедевр, не знудило, де Саде?
    я знаю, що смачна в бікіні із нуги.
    та доїдай, не злюсь, нема з тобою ради...
    і зуби забери зі справжньої ноги.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (26)


  21. Анонім Я Саландяк - [ 2011.11.20 10:32 ]
    РЕПЛІКА НЕ НА КОРИСТЬ НАТХНЕННЯ
    Прийшла пора - поет траву косити мусив.
    Ліниво розвернувся - кров у тілі рушив!
    Покоси клав...
    Дихнув дурману трав -
    кохатись закортіло вмить.
    Прибіг додому - до дружини муркотить...
    - Чого це раптом ти такий шалений? -
    дружина запитала.
    - Та от набрався сил, надихався я літа...
    - О! І справді пахнеш, ніби квіти, -
    зашептала, -
    іди, іди до мене,
    мій метелику НАДХНЕННИЙ*...

    Назавтра до свиней... Хтось мусить й це робити.
    Гидливо порався й не дихав...
    сморід, гній...
    Відмучився і до дружини знов тулитись:
    пожалій!
    - Йди геть – медів не буде, - дружина гудить, -
    бо від твого НАТХНЕННЯ мене аж нудить!

    *Детальніше обгрунтування див.Публіцистика - Записки неграмотного.
    2011









    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (14)


  22. Устимко Яна - [ 2011.11.16 23:28 ]
    сезонне
    листопад - напитися й топитися
    у вині.
    від душі - з рогами і копитами -
    не мені.

    листопад - напитися й топитися
    як торік.
    у вино рогами і копитами -
    тільки брик.

    листопад - напитися й топитися...
    дубль три:
    в повний ріст - рогами і копитами
    догори.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  23. Анонім Я Саландяк - [ 2011.11.05 16:16 ]
    пятирядкові
    *
    Давай по чесному ділім!
    Мені, тобі і, звісно, – їм.
    Ділім на половину твою долю,
    мені, звичайно, долю мою!
    І цілу нашу дулю – їм!
    +
    А можна й так: хто-що хапне,
    лиш я і ти – їм відкупне.
    Ану ж бо рухайся давай,
    собі побільше нагрібай...
    бо я давно( а не зівай) хапнув усе.
    +
    Ділив, ділив, ділив,
    в стакани порівно налив,
    усе на рівні купки поскладав...
    На чесний поділ любувався,
    й не втримався - усе поїв й попив.
    +
    Ділив аж тричі – більш не буду,
    про справедливість не забуду...
    А що він там під пахвою несе?
    Хіба ми поділили не усе?
    Я справедливості оце не дам в «обіду»!
    до 2000


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  24. Валерій Хмельницький - [ 2011.11.05 08:36 ]
    Загони мавп
    Загони мавп гасали по планеті:
    У кожної - зоріло на кашкеті,
    У кожної - гвинтівка за спиною,
    І кожна тільки й марила війною...

    А зараз оті мавпи в Інтернеті,
    На сайтах розважаються, як йєті,
    І не гвинтівки в них - клавіатури,
    Ще й голий зад показують в натурі...


    05.11.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (17)


  25. Чорнява Жінка - [ 2011.11.01 19:32 ]
    Эпиграмма на Валерия Хмельницкого
    Валере ников было мало –
    Весь день не уставал менять.
    Эх, если б это помогало
    Стихи хорошие писать!

    :)


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (51)


  26. Нико Ширяев - [ 2011.10.29 13:29 ]
    Кортасар
    Уж как ты по мансардам ни балдей,
    Всего забавней - жить среди людей.
    Но фамы равнобедренней хронопов,
    Хотя, конечно, автору видней.

    Возьми меня, писатель, поутру
    В какую-нибудь лёгкую игру,
    Где можно жить, судьбу свою заштопав,
    Метать культурологии икру.

    Где можно, не стесняясь, в эту ночь
    Родить ягнёнка, сына или дочь,
    Где можно сохраниться, даже старясь,
    Где можно тлен эпохи превозмочь,

    Где любят полукрайних Че Гевар,
    Где от земли исходит лёгкий пар
    (Париж, Монтевидео, Буэнос-Айрес)
    И всякий третий-лишний - Кортасар.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  27. Нико Ширяев - [ 2011.10.29 13:03 ]
    После мифа
    Ну у древних там и были в небылицах -
    Путешествия и случки, боль и слава.
    Грех у греков обернуться - веселится
    На задах потусторонняя орава!

    Превратиться вдруг в зверушку иль в кусточек -
    Удовольствие для избранно немногих.
    Доползавшие до ручки ближе к ночи,
    Эти драные своим бессмертьем боги

    От рассвета, будто в винном магазине,
    Дрались с криками: "Мол, кто, мол, тут хозяин?!"
    Будто Берия на чёрном лимузине,
    Зевс таскал себе девчоночек с окраин.

    Удивления и ужаса не скроем
    Там, где смертно воевали с недосуга,
    Там, где древние и боги, и герои
    И любили, и колбасили друг друга.

    Извращения такие там отыщем!
    А ему-то что - прославит дискотеку! -
    Да с искусством, да с разбавленным винищем.
    В этом жизнь была для древнего, для грека.

    2011




    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  28. Валерій Хмельницький - [ 2011.10.24 08:31 ]
    Скiльки дурнiв?
    Раніш було - одне село
    Одного дурня мало...

    Але давненько це було -
    Тепер їх десять стало...


    01.07.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (18)


  29. Ярослав Петришин - [ 2011.10.21 08:28 ]
    РОЗПАЛЬЦЬОВКА
    Усе дитинство ріс у мрій полоні,
    заради ровера зривав оті шапки -
    просив у Бога "Україну" на Афоні,
    а той "Афоня",
    видать, "не поняв" -
    я ж "розпальцьовкою" показував лапки!

    21.10.2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  30. Евгений Волжанский - [ 2011.10.10 00:47 ]
    Родинка
    Все поэты - бухари, не пахари.
    Потому-то мне отчасти похеру,
    что за семена у сердца, паха ли,
    хороши ли для посева, плохи ли.

    20 лет бредовых странствий дебрями
    никого не научили доброму.
    И какого моисея "где, бля, мы?"
    вопрошать и вскрикивать "а чтоб ему".

    Вот такая, братушки, авария.
    Звезды к рождеству всей белой сворою
    указуют прямо на Кальварию,
    не обременяя лишней форою.

    Здесь, конечно, виновата облачность,
    небо перекрывшая нам яблочность.
    Кругозор в боках зажал, как обруч, нас,
    точно в гулкой бочке, и она прочна.

    В темени всемирной диогены мы,
    но при свете схожи больше с гуннами.
    Если плачем (так уж вышли генами) -
    крокодильими слезами скудными.

    Все пройдет, загадочная родинка, -
    только не скури случайно ладанки:
    главное поверить, дальше вроде как
    ради нас прогнутся даже радуги.

    Ну же, бесаме, плутовка, бестия!
    Я твоей бастильи не боюсь теперь.
    Горько мне с тобой - да только без тебя
    ленинские лишь лобзал я бюсты бы.


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (5)


  31. Чорнява Жінка - [ 2011.10.05 22:53 ]
    Об источнике света
    Умаявшись от сладкого труда,
    восторги принимая те и эти,
    взгляни наверх –
    а вдруг там не звезда,
    а просто лампочка в клозете.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (131)


  32. Лариса Омельченко - [ 2011.09.29 21:18 ]
    Поетка і художник
    Дівчина, змалечку мамою кохана,
    Жалілась нам на одвічну проблему:
    Скільки вже можна стикатися з «лохами»?!
    Де вони повзають – ті, що з «богеми»?!

    Евакуйовані всі – ешелонами,
    Їдуть на Захід… чи Схід – лиш подалі!..
    Велопробігами та перегонами –
    Так захопились, аж гублять педалі!

    …Якось зустрілася, «пофестивалила»:
    Декламувала, аж провід урвався!
    Він портретист – йому й сотні замало:
    «Криза ж навколо – в ціні я піднявся!»

    Переплатила йому для надійності…
    Все до найменшого розрахувала:
    Будуть дзвінки, подаровані вічності,
    Гамірні ба-га-то-люд-ні вокзали…

    Квіти, шампанське, ще й пудра для мозку,
    Гарні слова, алкогольні коктейлі…
    Разом поїдуть на море Азовське
    (Та імовірніше – до Коктебелю)…

    Він на коліно, цікаво, ставатиме
    (Вік же солідний – то, може, й не варто?),
    Коли заміжжя їй пропонуватиме –
    Довгу дистанцію з ніжного старту…

    Той підтягнув живота обважнілого,
    Ще й колупнув… учорашнє у роті…
    Відзвітував телефоном покірливо,
    Що він запізниться, бо - на роботі…

    Жінка законна у слухавку гикнула,
    Що означало «на ранок вертайся»…
    «Муза» принади за столиком випнула:
    Хай же оцінить перестарок -«Тайсон»!

    …Крим у багатій уяві рябіє
    (що те Азовське – забава для діток!).
    Ну, а в художника – скромні надії:
    Може, минеться… без радикуліту?

    …Сталося все не в зірковім готелі,
    А у майстерні – мов справжня робота!
    Він зекономив на тім Коктебелі
    (пудрити мізки – і то неохота!).

    Все було чесно: коктейль - з самогоном,
    Купа ідей для панно і для фресок…
    Вранці чекає дружина законна –
    Їдуть же разом вони до Одеси…

    8-10.08.2010.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (8)


  33. Богдан Манюк - [ 2011.09.24 13:57 ]
    У ЦИХ НЕЗЛАМНА Є МЕТА Сатиричні твори
    Класифікація політиків, яким не варто довіряти
    (двома рядками)

    Завбачливі

    Почують носом ще завчасу
    бродіння нового заквасу.

    Родинолюби

    Як кажуть: з диму і вогню
    до влади тягнуть всю рідню.

    Пройдисвіти

    Дай владу – зроблять каламуть,
    чуже без сорому візьмуть.

    Пристосуванці

    До скону вдача в них проста:
    повзуть наверх і з-під хвоста.

    Надгнучкі

    У цих незламна є мета.
    Ось тільки спина без хребта.

    Лакузи

    Знай: їхня мова, як цукерка,
    а правда, мовби стриптезерка.


    Шантажисти

    Таким Іуда – рідний брат,
    а хліб насущний – компромат.

    Шалапутні

    На диво щиру мають ваду –
    партійну творять клоунаду.

    Лицемірні

    Не буде пакостей і зрад,
    як вчасно їм дасте пїд зад.

    Адвокатоподібні

    Облагородять навіть зраду,
    якщо отримають посаду.

    Вовкоподібні

    Їх зграї справа ця звичайна –
    шукати цапа відбувайла.

    Свиноподібні

    Живуть прозоро і відкрито,
    поки не влізуть у корито.

    Хворі на опозиціонізм

    Кричать уже впродовж століть:
    куди плювати? Ціль вкажіть!


    Мстиві

    Коли вже їхня карта бита,
    ладнають роги і копита.

    Страхопуди

    Завжди спішать придбати візи,
    якщо в лайно зненацька влізли.

    Безкультурні

    Сказали б влучно і крилато,
    якби дозволили б їм…матом.

    Кривляки

    Гримаси в них з часів Езопа:
    здалеку личко, зблизька…

    Кримінальні авторитети

    Частіш в політиці зірки
    хапають мафії батьки.

    Між іншим

    Стискає кулаки народ,
    коли при владі політзброд.
    2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (4)


  34. Нико Ширяев - [ 2011.09.12 14:24 ]
    Отечество с продолжением
    Об этом самом я и говорю:
    Мы верно салютуем январю,
    Мы каждый день рождаем здесь зарю
    И со смешком, и с горечью - до колик, -
    В стране, где "мазды" ездят с ветерком,
    Где тихо дохнет Укртелеком,
    Где интельгент гинает матерком,
    А сын соседа - датский алкоголик.

    В среде из рая выгнанных взашей
    Всяк протеже сидит на протеже.
    В пространстве подковерных платежей
    Здесь быть придется раком или греком.
    Бредут в свои жилища стар и мал.
    Под вечер обживается квартал,
    Но Гоголь будто и не усыпал
    И Грибоедов вызрел по сусекам.

    Кого и хоть бы чем ни одари,
    Все походя своруют снегири.
    Здесь можно оказаться на пари
    Богатым или нищим в три недели.
    Кому-то, безусловно, повезло
    С профессией. Но, зная ремесло,
    Взирают беззастенчиво и зло
    Политики и девки на панели.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  35. Валерій Хмельницький - [ 2011.09.12 12:30 ]
    Грішник і бабця
    Потрапив грішник (звісно!) в пекло,
    Невдовзі там - до всього звик
    І так у пеклі тім притерся,
    Що став чортам, як помічник:

    Одним дровець у піч підкине,
    А тим пательню чимсь змастить…
    Та час, однак, все швидше лине,
    І вічність там пройшла - за мить...

    І ось гріхи його - прощенні,
    Він на добу на Землю йде,
    В час "Ікс" - вернутися повинен,
    Хай був тоді б - а хоч би де.

    А грішнику – і в пеклі добре:
    Знайомих, друзів - тьмуща тьма…
    Вернутись хоче - і хоробро
    Грішить - ну, просто без гальма́:

    Пиячить, палить і гуляє
    З жінками цілий день і ніч...
    Та бач - до півночі встигає
    Лиш на таксі добратись встріч.

    Аж раптом – бабця край дороги
    Їм "голосує", бо спішить...
    Таксі спиняє... і небогу
    В куща́х ґвалтує – а за мить

    Помчав до ангела... У ку́щах
    Той зустрічає козака
    І каже: «В рай!» А той: «За віщо???
    Грішив я так – а-ха-ха-ха!»

    Всміхнувся ангел, сівши скраю:
    "Ти в пекло прагнув? Хи-хи-хи…
    Тобі ж та бабця - пам’ятаєш? -
    Враз відмолила всі гріхи!»


    12.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (22)


  36. Сергій Гольдін - [ 2011.09.02 23:11 ]
    Біла гарячка


    В танок, як в прірву, п’яні йдуть стільці,
    За ними шафи – пишнотілі кралі.
    Блює диван на вогкому крильці,
    Дощ заходився, здичавівши в шалі.

    І з меблями ми – дерев’яні люди
    Танцюємо, мов ліхтареві бранці,
    А чортенята із усіх усюдів
    Купаються, регочуться у склянці.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (1)


  37. Андрій Яремко - [ 2011.09.02 22:23 ]
    Сонет №17. Л. Б.
    Напевно розчарована таки в мені
    За те, що не приїхав вчасно розважати,
    Зболіле серденько в походах звеселяти
    Пробач за муку щойно завдану тобі.

    Пробач, кохана, за примарства неземні,
    За те, що не умів палкіш тебе кохати,
    За те, що не запрошував ніяк до хати:
    Пробач, пробач, пробач о, сонечко, мені!

    Я буду вічно цю красу твою любити,
    Щоденно дарувати квіти чарівні,
    Не буде з уст моїх навіки вже брехні -
    Я хочу із душі твоєї завжди пити,

    Твою красу сильніше, квіточко, хвалити
    І обнімать закохано в житті відкрито!

    25.08.2011 року с. Гребенів, Львівської обл.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  38. Андрій Яремко - [ 2011.09.02 22:23 ]
    Сонет №16. Природа і Бог
    Бринить навколо нас жива земля,
    Повсюди тут природа майоріє,
    А сенс життя ніколи не зітліє
    І не просочиться у серденько брехня,

    Бо хочеться із Богом розмовлять...
    Хай навіть вже дощі постійно лиють
    Та люди злісні навкруги хай ниють,
    Однак зрадію, як побачу тут кроля,

    Який в селі не буде нервувати
    Та тільки в господарстві помагати.
    Буття ж бо на пригоди є багате

    І світлий в того простелився путь,
    Хто кріпиться та визволяє з пут
    Людей і світ в життєвості рогатій.

    25.08.2011 року с. Гребенів, Львівська обл.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  39. Юрій Лазірко - [ 2011.08.31 18:47 ]
    С улыбкой в уме II...
    ***
    Вот какие в нас хоромы –
    окна с чистою оскомой.

    ***
    Шло на пользу – пошло в трубу.
    Во как жизнь на продув растрачивается.
    Лучше видеть себя в гробу,
    чем от слова – переворачиваться.

    ***
    Трущобный транспорт – жигули,
    остался в прошлом. День – резина.
    Жизнь удалась. Ты – пуп земли
    в бронежилете лимузинном.

    ***
    Всё относительно –
    возьмись... и отнеси, мой враг,
    свой взгляд смирительный
    к разряду – в пух и прах...

    ***
    Муженёк мой – не дерьмо –
    касса, мерин, теремок.
    А таким как ты, "Дали",
    я скажу – давай... вали...

    ***
    Настаивать на всём – не стоит.
    А если всё – то постоять бы
    за место в сердце непустое,
    чуть заживлённое... в день свадьбы.

    ***
    Вместо шляпы – номер снял в мотеле.
    Не прошляпил – отмотелил
    время с бабочкой ночною вместе...
    дальше – стих стал неуместен.

    ***
    –Ну давай!
    –Ты уже?
    –Да!
    –Ай!

    31 Августа 2011
    :)


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (30)


  40. Лариса Омельченко - [ 2011.08.24 19:49 ]
    Повна…’’Тітікака’’!!!
    Громадянин Всесвіту
    з зарудненої Богом провінції –
    провінції з тату-шахтами,
    обтиканої териконами…
    Громадянин Всесвіту -
    ну що йому власна держава:
    це ж згадані вже терикони
    та ще ті смертельні комедії
    пластикових сміттєзвалищ ...

    Громадянин цей – космополіт.
    Мандрами - скотчем обклеїв півглобуса.
    Вертає ж, зазвичай, з далеких доріг
    туди, де застигли в безмовному коїтусі
    ті ж таки сміттє- і-смердосмарагди…
    Вертає… ну, типу, додому,
    Ну,типу, на батьківщину.

    Воно ж ото, наче й нічого…
    Квартира у нього з комфортом,
    з комбайном і євроремонтом ,
    і, начебто, з європорядком…
    Робота – загал задоволень:
    мольберт, вернісажі, майстерня,
    бо громадянин – живописець,
    вилущує Всесвіту зерня.

    Ті враження, що від Марокко,
    від Мальти чи то Монако,-
    усе мастить маслом на булку,
    і той бутерброд – не до рота,
    а у солідний підрамник,
    до виставкової зали…
    « Корисні мандри далекі ;
    талановитий художник », -
    щиро і небезпідставно
    всі при нагоді казали.

    У згаданого провінціала
    (отого, що зветься «художник»)
    є один «пунктик» … не дуже…
    ну , просто деталька дрібна:
    як мову державну почує
    у місті, зарудненім Богом,
    отам, де у нього квартира -
    то дядько, сердешний, нездужа,
    натхнення в роботі нема!

    Якось розтікся у тиші
    імідж копійчаним гримом -
    стерпіти більше не в змозі
    культурний космополіт,
    коли почув чиїсь вірші,
    виконані державною,
    та ще й – ти ба!— комусь рідною?!
    Марно об’їздив він світ!

    Марно дивився Європу,
    марно у Африці пікся,
    марно шанований людом
    в рідній державі-таки…
    «Ой, да идите вы в жопу!
    Достали, националисты », -
    сказав, і одразу зробилось
    жити йому залюбки!

    Ми не жили в Гваделупі
    (він же застряг там надовго!),
    ми не пошлем його в дупу,-
    нащо нам зайвий клопіт?
    А спроба порозумітись -
    то вода, товчена в ступі…
    Хай вже полегшено витре
    з лоба знервований піт!

    Ми не пошлем його «на фіг»,
    це ж бо таке безкультур’я,
    це, якщо хочете, навіть
    чистісінький кримінал!
    Бо хіба ж мислимо «слати»
    великою та державною?!
    Свою не споганимо мову,
    нехай навіть він і «послал»…

    Озеро є на планеті,
    і зветься воно Тітікака;
    ви, пане художник, бували,
    напевне, у тих краях ?
    То ви вже на слово «повєрьтє»,
    що нам ваша «жопа»… до сраки!
    Ми будемо мову плекати,
    ваш гнів – обнадійливий знак!



    11 серпня 2009 р.










    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (10)


  41. Олександр Бойчук - [ 2011.08.17 13:19 ]
    Ситі<>Голодні
    Ситі не люблять голодних -
    Не жерти зараз не модно.
    Хоч перші такими стали
    Якраз за рахунок останніх.

    Голодні не люблять ситих,
    Вони їх готові вбити
    І разом з кістками з'їсти,
    Щоб їхнє місце посісти

    І розжиріти в достатку...
    А далі - читай все спочатку:)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (3)


  42. Дмитро Куренівець - [ 2011.08.16 15:55 ]
    Ювілейне
    Ось і двадцятий рік пройшов,
    затихнув, мов луна промов,
    ненависть потайна немов
    чи нерозділена любов.

    Було всього у тій двадцятці,
    неначе в привокзальній ятці,
    неначе в славній тій коняці,
    якій так тішились троянці.

    Спочатку ще точився рух ,
    затим прийшли роки розрух,
    був «вітер змін», та скоро вщух,
    лишивши прикрий посмак скрух.

    По нас пройшлися канчуками,
    медведчуками й кравчуками, –
    а ми ж таки на щось чекали!
    Чекали ранку, наче кари…

    …Лунає відчайдушно Гімн,
    мов лист і мертвим, і живим,
    ворушить ротеням кривим
    в президії вельможний мім.

    Ледь чутно кроки обережні:
    блукає залом привид Брежнєв,
    і переходить незалежність
    у цілковиту протилежність…

    З реляцій про ходу реформ
    тхне формалін і хлороформ,
    від щедрих прожиткових норм
    хто валер’яну п’є, хто – бром.

    І хоч скасовано паради,
    зате роздуто апарати…
    Чи будуть табірні бараки
    і заґратовані палати?!

    Бо знов з Хрещатика всміхнувсь
    диктаторів чорнявий вус,
    і знов спокуса із спокус –
    нехай і митний, а – Союз.

    …Двадцяте з тих кілець на зрізі,
    остання з тих вар’яцьких візій:
    зі Сходу сунуть орди грізні
    червонопрапорних дивізій…

    липень 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  43. Іван Франко - [ 2011.08.10 11:51 ]
    Меморандум будяків
    Царі й народи всього світа!
    Терпливо ми вже довгі літа
    Зносили всяких кривд чимало,
    Та врешті нам терпцю не стало.
    І ось ми до всіх вас шлемо
    Своє пропам'ятне письмо.
    Нас переслідують, стинають,
    Уперто нас за хопту мають,
    Не то найкращої, як слід би,
    А й найплохішої селитьби,
    Найгірших пустирів нам дать
    В виключну власність не хотять.
    Ніде нам честі ні поваги,
    Щоб підливать нас під час спраги,
    Щоб розсівати нас весною
    І перед фурою страшною
    Крить, як найблизиться зима,
    Про все те й бесіди нема.
    Тож ми, порадившись, рішили
    Допоминатися щосили
    Непередавнених, величних,
    Усіх прав своїх історичних,
    Котрі ось під біжучим днем
    Вам всім аd notаm* подаєм.
    Ми, плем'я будяків могуче,
    Допоминаємось ось тут же,
    Щоб всі цари і всі народи
    Всіх членів нашої породи
    В протязі двадцяти годин
    Признали крулями рослин.
    До того маєм повне право,
    По-перше: ми ростемо жваво,
    Ні дуб, ні липа, ні осика
    За рік не буде так велика,
    Нас грім не б'є, не ломить град.
    По-друге в нас ціпке коріння,
    Що в землю тиснеться, мов клиння,
    З усякої землі ссе соки,
    Каміння кришить і опоки,
    І як вже рід наш де заліз,
    Не викоренить жаден біс.
    По-третє: листя наше пишно
    Викроюване артистично,
    Цвітки - хіба від рож не кращі?
    Або шпильки майстерні наші,
    Оздоба й зброя всім грізна, -
    Чи є де в світі їм рівня?
    Четверте: ми одні свобідні,
    Ми незалежні, хоч і бідні,
    Горді з шляхетської традиції,
    До всього світу в опозиції,
    Ніхто не пан нам, не в указ,
    Хісна* нема нікому з нас.
    По-п'яте: відомо загальне,
    Що сім'я наше ідеальне
    Летить з вітрами попід хмари,
    Заселює степів обшари, -
    І се вже знак, що вищі ми
    Над всі рослини на земли.
    А сімен тих безмежна сила
    Давно б була вже заглушила
    Оту нужденную травицю,
    Рабиню людськую - пшеницю.
    Ячмінь, і жито, і овес,
    Якби лиш хлоп, наш ворог, щез.
    Вкінці нам замовчати годі
    Про нашу місію на сході,
    В степах святої України
    Ще в днях великої Руїни
    Були ми повнії пани...
    Верніться - ох! блаженні дни!
    Се ми властиво зупиняли
    Татарські дикії навали,
    Шпильками колючи їх стопи,
    Ми передмурієм Європи
    Були - й ту славу нам забаг
    Украсти нині хитрий лях.
    Се наші діла та заслуга!
    Скажіть, чи в світі є хто другий,
    Що міг би з нами порівняться?
    На тих основах домагаться
    Рішили ми - чи встав, чи впав -
    Отих нам приналежних прав.
    По-перше: щоб ніхто безкарно
    Не нищив нас, суди, щоб гарно
    Карали хлопців, що в забаві
    Тнуть наші голови кроваві,
    А той щоб варт був смертних кар,
    Хто сім'я наше кине в жар.
    По-друге, щоб заступці преси
    Та міжнародні всі конгреси
    Без критики та без дебати
    Сейчас нам мусили признати
    Під вічну, невід'ємну власть
    Цілу Європи східну часть.
    І так та часть є предмет спору,
    І війн, і сварів, і роздору, -
    Та скоро стане тихо, як в могилі
    З країн тих щезне чоловік,
    Руїни верне злотий вік.
    Ціле питання те "восточне",
    Таке грізне й безпожиточне,
    Розв'яже раптом і зненацька
    Аж реставрація будяцька, -
    Від Чорномор'я по Балтик
    Тоді аж втихне свар і крик.
    Вкінці жадаємо, щоб в царських,
    Князівських, графських та рицарських
    Коронах, гербах і печатях
    Лілії, рожі скасувати
    І запроваджу(ва)ти прем
    Усюди з будяків емблем.
    Не менше теж, аби поети
    Не сміли вже свої скелети
    Вінчати лавром, дипломати
    Гов - тпрру в дубовий лист вінчати!
    Для всіх най стане той указ:
    Вінки робити тільки з нас.
    Се наші жадання важніші.
    Чи можуть бути ще скромніші?
    Тож чей не зводить нас надія,
    Що всі підпишете: Fіаt!*
    А встане завтра, через ніч
    "Будяцька Посполита Річ".
    *Хісна - користі.
    *До уваги.
    * Нехай буде.
    10-11 вересня 1883


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (6)
    Коментарі: (4)


  44. Іван Франко - [ 2011.08.09 16:00 ]
    Лисова пригода
    З курника прибігла жінка,
    Руки в неї аж тряслись...
    " Чоловіче, бійся Бога,
    Задушив нам курку лис!".
    Чоловік не глупий вдався.
    Грізно закричав: " Го-го!
    Дай лишень мені сю курку,
    Нею я зловлю його!"
    В паркані при самій хвіртці
    Дірка при землі була,
    Він сильце поклав на хвіртці,
    Далі курочка лягла.
    Лис Микита йде й міркує:
    Що би то зробити слід?
    Конче треба курку вкрасти,
    Щоб на завтра на обід.
    Не роздумуючи довго,
    Шусть у дірку, курку хап!
    Ой, нещастя! В тій же хвилі
    І сильце за шию цап!
    Шарпнув лис - ще гірше стало.
    Переляканий глядить,
    Аж з обухом величезним
    З хати чоловік біжить.
    Лис, не думавши багато,
    Шусть у дірку за паркан,
    Чоловік собі міркує:
    " Вже тобі я раду дам!"
    Виліз на паркан низенький,
    Приклякнув і замахнувсь -
    Геп! Лис знову шусть у дірку,
    Хлоп упав, аж ізвихнувсь.
    Ось мужик сидить і стогне,
    Онде лис за парканом.
    "Почекай ти, клятий лисе,
    Дам тобі я топором!"
    Швидко хвірткою вбігає
    На подвір'я чоловік.
    Лис у дірку шусть щодуху,
    Від обуха цупко втік.
    Бачить хлоп, що сам не зможе
    Злого лиса доконать,
    Ось почав він, що є сили,
    Жінку з хати викликать.
    Жінка вхопила за вили
    І на поміч вже біжить,
    От тепер, мій лисе милий,
    Вже тобі, мабуть, не жить.
    Хлоп знадвору із обухом,
    Баба з вилами в дворі,
    Лис крізь дірку скоче духом...
    "Шмигай, жінко, він в дірі!"
    Та не встигла шмигнуть жінка,
    Попри ноги лис махнув.
    Ледве встигла озирнутись,
    Він в діру назад шульнув.
    Там, піднявши вверх сокиру,
    Хлоп уже на нього ждав,
    Розмахнувся, змірив добре
    І щосили разом втяв.
    Сли б на волос поспішився,
    Згиб би лис ані мур-мур,
    А тим часом лис скрутився,
    А мужик розтяв лиш шнур.
    Чувшись вільним, лис за курку
    Та й махнув, куди видать,
    Чоловік став наче дурень,
    Жінка теж ні в дві ні в п'ять.
    Каже жінка: " Ей, ти, чопе!
    Чом ти обухом не бив?"
    Сплюнув чоловік зо злості
    Та ще й жінку насварив.
    1894


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (6)
    Коментарі: (5)


  45. Лариса Омельченко - [ 2011.08.08 23:49 ]
    Сцена. Самотність. Смітник…
    Спіднє не в силі прикрити
    Куца концертна сукенка;
    Впріла її господиня:
    Праця така – не присядь…
    Та ще й довкола софіти,
    Різана лазером сцена,
    Квітів пузаті корзини
    (Від шанувальників - дядь)…

    Квіти зів’януть невдовзі –
    Нащо ж добру пропадати?..
    Втомлена «зірка» в готелі
    Мне манікюрами сніп:
    «Все я забрати не в змозі –
    Хай і у вас буде свято!» -
    І покоївці дебелій
    Кине, мов песику хліб.

    Ту покоївку знайома
    На ювілей свій гукнула.
    А без букета незручно:
    Квіти ж - така благодать!..
    Де й і поділася втома:
    Жінка у «сніп» той пірнула,
    Бачить: троянди махрові…
    Нащо ж добру пропадать?!

    …Рада така ювілярка!
    Бо розкошує, мов «прима»:
    Чемна кума-покоївка –
    Пишним букетом - під дих!..
    Тісно в квартирі і парко,
    Тхне чарочками п’янкими…
    Квіти ж, хоч як це не гірко,
    Скоро летять у смітник...

    На смітнику, під під’їздом,
    Мешкала бідна «бомжиха».
    Пані також була жінка –
    Як весь жіночий загал…
    Вчора увечері пізно
    П’яний коханець заїхав
    Їй кулаком у печінку,
    Й ляпнув під око фінгал!

    Жінка щільніше притисла
    Мідну монетку гарячу:
    Ще від учора тримала
    Той п’ятачок на синці…
    Раптом слабесенька іскра
    Зблиснула: «бомжичка» бачить
    Квітів багатство зів'ле...
    Й ось вони вже у руці!

    …Можна букетом оздобить
    Кожну порядну господу
    (Все це торкається й того,
    Хто в смітнику поживав)…
    Слава жінкам без жадоби –
    Їм-бо для подруг не шкода
    Ну, аб-со-лют-но нічого –
    Навіть квіткових «халяв»!

    Слава жінкам, що й з фінгалом
    Бачать прекрасне навколо!
    Хай воно навіть зів’яле,
    Але ж, погодьтесь, було!..
    Квіти незримо з’єднали,
    Міцно до купи скололи
    Сцену, смітник і самотність…
    Місто, предмістя й село…

    11.05.2010р.













    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (10)


  46. Іван Франко - [ 2011.08.05 09:05 ]
    X. Школа поета ( За Ібсеном)
    Чи знаєш ти, брате, як учать
    Медведя танцювати?
    На бляху на залізную
    Веде його вожатий,
    Під тою бляхою огонь
    Розпалює помалу,
    А скрипкою збуджа в душі
    Любов до ідеалу.
    Медвідь реве, а скрипка гра,
    Та ось знизу пригріло,
    На задні лапи зводить він
    Своє могутнє тіло.
    А скрипка скучно гра та й гра,
    Регочеться, то плаче,
    І бляха дужче гріє, й він
    Дрібніше, швидше скаче.
    Сей танець пам'ятає вже
    До смерті бідолаха,
    В одно зіллявся скрипки тон
    І розпалЕна бляха.
    Зіллялись нерозривно так,
    Що скрипку як почує,
    То зараз в лапах запече -
    І зараз він танцює.
    Та не один медвідь отак!
    З ним, брате мій, посполу
    І кождий з нас, поет-співак,
    Таку проходить школу.
    Веде його іронія
    З дзвінками та скрипками,
    Стать на залізний тік життя
    М'якенькими лапками.
    Грижа розпалює вогонь,
    Любов на скрипці грає,
    І скаче, бідний, і співа,
    Хоч з болю умирає.
    І хоч не вмре, то так в душі
    Зіллються нерозривно
    Вражіня ті - любов і біль, -
    Що дивно, справді дивно!
    І як лише почує він
    Святі слова любовні,
    То зараз будяться в душі
    Терпіння невимовні.
    Горить під ним залізний тік,
    Горять небесні стропи,
    І піднімається бідак
    На віршовії стопи.
    Іронія на скрипці гра,
    Жура кістками стука,
    Поет танцює і рида -
    І се зоветься штука.


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (6)
    Коментарі: (4)


  47. Женя Бурштинова - [ 2011.08.01 22:21 ]
    Реванш
    Веде в майбутнє із минулого стежина, -
    Мережка суперечливих думок,
    Свідомо-несвідома моя воля
    Помилками гартується щокрок.
    Фундамент ненадійний, може стіни?
    Чи борг перед собою віє страх?
    Таке життя - чи ти моя причина?
    Та буря в склянці знов зриває дах.
    Хоч, доле, ти візьми мене у руки,
    А хочеш то зв'яжи мене міцніш,
    Йому на зло іду у ніч. Путана, -
    Застягло слово в серці, наче ніж.
    Шосе, потік машин і кличуть фари,
    А я стою і прошу ще хоч раз,
    Пробач, прости, знайди мене коханий,
    Хай це узбіччя не розлучить нас.
    Було ж чудово разом нам з тобою,
    У всьому я ішла тобі навстріч,
    Твоєму посміхнулась тільки другу,
    А ти мене струсив, як лупу, з пліч.
    Нарешті ти приїхав, стихло світло,
    І радість у душі (таки припер),
    Та зовсім ненадовго. - Ти повія, -
    Сказав, - а я тепер твій сутенер.
    Кохана, ти не дрейф, я дах надійний,
    А щодо суті справи тут карт-бланш,
    Усмішка! І пливуть до нас "зелені",
    Нарешті в битві з ними наш реванш.
    01.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (21)


  48. Нико Ширяев - [ 2011.07.22 12:14 ]
    Максимальные сновидения
    Днем - кефир и беспорочье,
    Днем гармония и мир.
    Тяжело бывает ночью -
    Ночью снится мне Кабир.

    В пику стадным интересам,
    Весь в засосах и в поту,
    Чупокабрым мракобесам
    Он грозит своим тату.

    Он приходит, как цунами:
    "Зарывая в перегной,
    Ты последними червями
    Проклял Вовочку со мной?"

    Как Маоцзедун и Сталин,
    Он грозится сотней клизм:
    "Хорошо ль у вас поставлен
    Эротический цинизм?"

    Он клокочет, словно Этна,
    Будто ерш в глухой трубе.
    Говорю ему ответно:
    "Сложим органы в борьбе!"

    Только не было бы сжато
    Все до нас в чужой карман.
    Только дрых бы при деньжатах
    Легендарный наркоман".

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  49. Юрій Лазірко - [ 2011.07.20 21:08 ]
    С улыбкой в уме...
    Итак:
    слово воробью,
    вылетит – убью.

    ***
    Слово вырвалось нарочно,
    спелое, но чёрное.
    Вы глотайте осторожно –
    черви в нём проворные.

    ***
    Неба – ровно... в тютельку,
    солнца – на отмашку
    для рождённых лютиков
    не в своей рубашке.

    ***
    Времени насыпали.
    Кто клевал, кто сеял,
    кто-то с ходу выпалил –
    пища фарисея.

    ***
    Ветра наглотался дождь –
    по лицу бить перестал.
    Если бы не ржавый гвоздь –
    то свалился бы с креста...

    ***
    За свежестью неделек и любовниц,
    биением воскресным с колокольни
    придёт, опохмеляясь, понедельник
    с пособием для чайников "Бездельник".

    ***
    Детство резвится – и ясно в душе.
    Старость стремится развеяться в строчке.
    Истине тесно в моём багаже –
    ох, и достанется... сердцу и почкам.

    ***
    Шли дни послушной чередой...
    Накорми эфир средой!

    20 Июля, 2011
    :)


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.67) | "Майстерень" 0 (5.76)
    Коментарі: (40)


  50. Віктор Ох - [ 2011.07.05 11:10 ]
    Пролітає
    В аудиторії на лавці задній
    в студента від думок аж мокра спИна.
    Планує він ознАки ідеальні
    і вписує у план «МОЯ ДРУЖИНА».
    Такі там пункти:
    «– щоб була вродлива;
    – тонкА, стрункА і довгі ноги мАла;
    – щоб дупка не плеската, а красива;
    – щоб бігала, як рись;
    – а йшла, як пава;
    – була цнотлива, високоморальна;
    – мене одного все життя кохала;
    – щоб пристрасна була і сексуальна;
    – фантазії усі задовольняла;
    – щоб з доброї сім’ї;
    – англійську знала;
    – батьки багаті;
    – прИдане велике;
    – щоб діточок уміло доглядала;
    – у всьому слухалась мене, як чоловіка;
    – не марнотратна, знала ціну грОшам;
    – з роботи в магазин й хутчій до хати;
    – щоб господиня ще була хороша;
    – уміла готувати й подавати;
    – …»
    Навкруг студента однокурсниці-дівчата.
    І кожна щодо шлюбу план свій має.
    Їх вимогам (яких також багато)
    цей хлопець не підходить. Пролітає…


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   19   20   21   22   23   24   25   26   27   ...   33