ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Іван Низовий - [ 2011.10.12 12:05 ]

    Те, що вигадав я знічев'я-
    Все збулося. І ти - прийшла,
    Зруйнувавши мене дощенту,
    Розрівняла і возвела
    На руйновищі новохату,
    Новодушу і новобіль,
    За витрату немоїх несплату
    Геть прогнавши мене звідтіль
    І звідціль. Звідусіль прогнала...
    Тож мене взагалі нема?!
    "Як - немає?" - аж заволала
    На півсвіту душа німа.
    "Як нема?" - стрепенулося тіло,
    Що затерпло від холодів...
    Одновимірно, чорно-біло
    По життю я промиготів


    Рейтинги: Народний 5.75 (6.53) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (4)


  2. Костен Кава' - [ 2011.10.12 12:36 ]
    Волчья вера
    Почему воют серые волки?
    В чем таком виновата луна,
    Что ночами не в силах умолкнуть,
    Разрывая нутро, а что толку,
    Изливают ей душу без дна?

    Почему каждый вечер угрюмо
    Собирается стая волков?
    Может быть не звериною думой
    Тяжела голова этих умных,
    Беспощадных и злобных «волхвов»?

    Что сказали им лунные боги?
    Почему заставляют чуть свет
    Уходить от семьи за пороги
    И нести свои тощие ноги
    Вдоль опасностей прожитых лет?

    Может кем-то был проклят род волчий
    И в защитниках только луна?
    Воют серые ей что есть мочи,
    Но сомнение душу им точит,
    И душа от сомнений больна…


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.38 (5.38)
    Коментарі: (9)


  3. Костен Кава' - [ 2011.10.12 12:28 ]
    Волчья вера
    Почему воют серые волки?
    В чем таком виновата луна,
    Что ночами не в силах умолкнуть,
    Разрывая нутро, а что толку,
    Изливают ей душу без дна?

    Почему каждый вечер угрюмо
    Собирается стая волков?
    Может быть не звериною думой
    Тяжела голова этих умных,
    Беспощадных и злобных «волхвов»?

    Что сказали им лунные боги?
    Почему заставляют чуть свет
    Уходить от семьи за пороги
    И нести свои тощие ноги
    Вдоль опасностей прожитых лет?

    Может кем-то был проклят род волчий
    И в защитниках только луна?
    Воют серые ей что есть мочи,
    Но сомнение душу им точит,
    И душа от сомнений больна…


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  4. Ярослав Петришин - [ 2011.10.12 11:33 ]
    Бýзько
    Усе частіше осінь золотиста
    мої думки жене із міста пріч
    до протиріч туманного дитинства -
    Ріки й Води далеких межиріч.

    А у Ріки тієї брід глибокий
    і кола - вверх, усупереч воді,
    в ній навіть час біжить в обидва боки -
    туди й назад, немов на DVD.

    Знов, як колись, в її завмерлім лоні
    я бачу тінь земної кривини,
    а в чорному Малевича проломі*-
    незвіданого погляд крижаний.

    І хай в її найближчої родини
    потуга менша з давніх поколінь -
    вже навіть до самої середúни
    дійдеш не заволоживши колін -

    та все ж тече, не визнаючи русел,
    на вивертах руйнує береги...

    А біля устя жаб рахує бусел -
    то на обох, то часом без ноги.

    І як на дні душі буває грузько,
    то загірчить замулений полин -
    це ж мабуть я - отой самотній бýзько,
    якому вирій крила обпалив…

    осінь 2010

    *квадратні великі ополонки, які рибаки вирубували в льоді, і які мені малому асоціювалися зі смертю…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (23)


  5. Анонім Я Саландяк - [ 2011.10.12 10:10 ]
    А ТИ ЧОМУ...
    А
    ти
    чому
    неначе вовк
    мене пасеш
    і розглядаєш пильно,
    як ніби диво,
    і їш очима..?
    А
    леж
    і ти сама...
    чому
    така красива
    сильно,
    і тіло маєш наче шовк,
    а губи шоколадні..?
    Ні! Ні!
    Облиш,
    не вовк, -
    я котеня маленьке
    що лиш
    заскочити на твої груди
    хоче і потихенько
    муркотіти
    і облизати всюди
    тебе голеньку
    таку, кобіту.
    2009

       спробуй читати мал. справа >


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (10)


  6. Марія Гончаренко - [ 2011.10.12 10:54 ]
    в нашаруваннях днів
    ***
    Заступнице
    перед тобою стою
    поряд притулок моєї душі
    в нашаруваннях днів
    ми стишені і занімілі
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  7. Аніка Опацька - [ 2011.10.12 01:39 ]
    осіння сага (чиїсь роздуми про осінь, минуле та шістдесятиватні лампи)

    цей туман входить тихо у вікна.
    серед звуків чужих пісень
    дай почути мою пісню,
    де є вітер та вересень

    лампа гріє на всі шістдесят
    і хитаючись зламує рухи
    не рахую, хто перший, хто другий
    всі любили мене як подрУгу

    а кінчИться ця осінь, тихо вмре-захолоне
    я сховаюсь під запахом одеколону.
    за дверима сховаюсь, увійду в епоху
    сумнозвісності та мороки.

    лампа гріє на всі шістдесят,
    загаси світло в домі- я каюсь-
    я від тебе не йти намагаюсь.
    якщо йду я, то вже не вертаюсь

    а кінчИться ця осінь, тихо вмре-захолоне
    я сховаюсь під запахом одеколону.

    11.10.11


    Рейтинги: Народний -- (4.92) | "Майстерень" -- (4.92) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  8. Хуан Марі - [ 2011.10.12 00:07 ]
    Птицелов
    Я так устал от белых стен
    и от холодных рук,
    от голосов, и вместе с тем,
    от тишины вокруг.

    Я так устал от суеты,
    от непоседы-дня,
    и от того, что любишь ты,
    наверно, не меня.

    И сколько маяться виной,
    что слову ночь близка,
    что над рифмованной страной
    больные облака.

    Здесь птиц огромные глаза
    полны печальных слов.
    И за глаза и голоса
    их любит Птицелов.

    Он ходит-бродит по лесам
    с бумагой и пером,
    и знает птиц по голосам,
    и ловит их добром.

    Они слетаются к нему,
    печальны и легки,
    садятся – странно самому –
    на краешек руки.

    И так осмысленно молчат,
    что половина слов
    не знает как себя начать.
    И никнет Птицелов.

    Ему и клетки не нужны,
    и ни к чему силки,
    он птиц сажает в наши сны
    движением руки.

    И мир становится иным,
    как минимум на треть,
    где каждый третий – нелюбим
    и хочет умереть.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (21)


  9. Ярослав Петришин - [ 2011.10.11 23:13 ]
    РУЛЕТКА
    На зáболонях райдуг,
    на оболонях Гольфстріму
    я тебе вже не знáйду,
    я тебе вже не стріну.

    Не прийму твого вірша
    рафіноване зéрно,
    не шукатиму більше
    загадкову Inverno.

    У завмерлому серці
    не розтоплю крижинку -
    не зробила ти, прецінь,
    довгожданного вчинку.

    І ти теж не окликнеш,
    навіть десь пострічавши -
    вже не буде, як звикло,
    вже не буде, як завше.

    Не поділишся фальшем,
    не поплачеш в жилетку -
    ну і грай собі дальше
    у російську рулетку...

    осінь 2009



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (78)


  10. Богдан Манюк - [ 2011.10.11 23:49 ]
    Без назви
    Ми, хто з Ісусом... Хто йшли обіруч
    до віри й обнови,
    Його безмежність і серця обруч,
    тісний аж до крові.
    Ми, хто молилися ген вдалині
    на долонях епох,
    Його в'язниця й думки осяйні,
    в яких відбувся Бог.
    2007р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (6)


  11. Зоряна Ель - [ 2011.10.11 23:06 ]
    Вечір з Ночі Вітром
    пародія

    вечір. Ночі Вітер. що йому потрібно?
    золотий підсвічник? мила, а скажи,
    чом ти якось тілом затремтіла дрібно?
    не показуй сливи, це не для чужих.

    все. пропало свято, шоколадка «Світоч»,
    апельсини, ябка, ківі, ананас.
    от літаєш Вітре, то й літай по світу -
    по чарчині швидко і гуляй від нас.

    ні, по пляшці, друже, розірве на клапті -
    заїдай гранатом, чуєш як тепло
    потекло, побігло, заячало раптом.
    я тебе втрачаю.
    - де ти?
    - під столом.

    забагато кави, мила, ми ж не свині.
    чуєш, Вітре Ночі, нащо нам віршІ?
    бачиш, он по небу апельсини клином.
    заспіваймо ж тихо, так щоб для душі.


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.46)
    Коментарі: (40)


  12. Іван Низовий - [ 2011.10.11 22:16 ]

    Лети, мій лист, під вітру свист
    Супроти вітру і супроти
    Всілякої супермерзоти,
    Лети до милої, мій лист!
    Не листопад - один листок,
    Не колотнеча слів - три слова:
    Надіє, Віро і Любове! -
    Через кленовий, калиновий,
    Новий-новісінький місток...
    Лети, мій лист (Музичить Ліст;
    Слова римує хтось небесний)...
    Ти сповідальний, чистий, чесний,
    Мій лист - душі моєї вміст!


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.53) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (4)


  13. Андрій Мирохович - [ 2011.10.11 22:32 ]
    б/п
    Текст видалено адміністрацією за матюки, автора на місяць відлучено від можливості публікування на ПМ. ((


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (16)


  14. Олеся Рикмас - [ 2011.10.11 21:41 ]
    обійми мене так,наче
    Обійми мене так, наче зорі що спраглі у місяця
    П’ють ранкову росу, де співають осінні птахи;
    Обійми мене міцно і я тобі сонце, що світиться –
    Принесу у долонях для щастя на різні шляхи.

    У цих вулицях із декорацій осінніх художників
    Пестить душу і тіло розчинена ніжністю кров…
    Обійми мене наче у небі хмарини із дощиком
    Замінила дрейфуюча світом пречиста любов.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (7)


  15. Богдан Манюк - [ 2011.10.11 21:35 ]
    Рубої
    Ні мудрий, ні дужий ніяк не поборе
    Той рот, що відкрито, мов скриньку Пандори.
    Ти ротові волі дозволив багато -
    Я граюся в піжмурки з лихом та горем.
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (6)


  16. Василь Кузан - [ 2011.10.11 20:21 ]
    Вечір, наче вітер
    Вечір, наче вітер, грається волоссям,
    Золотий підсвічник свічку запалив,
    Оксамит цілунків обіймає тіло,
    Зігріває душу стиглий колір слив.

    У думках пастельних шоколадка «Світоч»,
    Скибки апельсина і гранат-рубін…
    Наливай, кохана, філіжанки кави
    І кавове свято зробимо собі.

    Простирадло ночі розірве на клапті
    Наших душ безсоння, наших рук тепло.
    Серед чистих віршів я тебе шукаю,
    А себе втрачаю в хаті, за столом…

    Забагато кави ти мені налила,
    Чи занадто сильний ночі аромат?
    Котяться по небу зимні апельсини
    Й на гранату схожий твій смачний гранат.


    ....2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (31)


  17. Олимпиада Шестаго - [ 2011.10.11 19:57 ]
    Прогулка
    Сегодня было ясно. И вода
    шла так неспешно, как церковный регент
    с заутрени. Но грезил воздух снегом.
    Неслась листва порывисто и бегло,
    шурша, как поредевший календарь.

    И нам хотелось леса и листвы…
    О как же, как же нам хотелось леса!..
    Мы шли, робели, путали ковыль…
    и что-то тихо мне сказали Вы…
    Что именно – доселе неизвестно.

    Но это слово так жило во мне –
    помимо губ, сознания помимо,
    оно жило свободно в глубине,
    с листвой играя, умирая с ней,
    шелками шито, осенью томимо.

    Взносил туман белесую кайму.
    А Вы смотрели пристальней и чаще.
    И сонный голос обмакнув во тьму,
    нам ветер пел, и вторила ему
    прозрачным эхом золотая чаща.

    2006г. Сергиев Посад.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (11)


  18. Саша Бойко - [ 2011.10.11 18:12 ]
    "Триколірне небо"
    Три кОльори неба - букет надвечір"я.

    Триколірним небо сьогодні було:

    тандем ночі-дня і посмішка звіра.

    Сучасність ескізи творила його.
    ***


    Вгорі майоріло блакитно-поспішним,

    і тішило погляд яскравістю дня,

    та хтось невблаганно, хоча й дуже ніжно

    край неба червоним ледь-ледь відтіня.



    Ще промені сонця торкали кімнату,

    а вись вже багряно сміялася в очі,

    хоча досить тихо, проте заповзято

    Сурміло у небі нічних заохочень.
    ***


    Три кОльори неба- букет надвечір"я.

    Триколірне небо над чорним женцем

    розходилось оскалом лютого звіра,

    і бавилось ніжно зефірним свинцем.


    30.05.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  19. Калина Барвінко - [ 2011.10.11 17:04 ]
    День прокинувсь, як маля
    Квітом рожевим
    Світанок із ліжечка
    Випурхнув, - ліг на гіллі.
    Тулиться, горнеться,
    Ласки шукаючи,
    Личко умивши в імлі.

    Хай ще поніжиться,
    Хай ще належиться
    В ковдрах соснових лісів,
    Поки лунає
    Нічим не стривожений
    Пташечки радісний спів.

    Потім потягнеться,
    Солодко мружачись,
    Всіх обдарує теплом,
    Світ обійме
    Золотими долоньками
    Й серце наповнить добром.

    Роси перлисті
    Із трав повизбирує,
    В хмарку пухкеньку зіб'є.
    Випряде вправно
    У срібнії ниточки, -
    Й дощик дрібненький піде.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  20. Наталія Крісман - [ 2011.10.11 16:20 ]
    СВІТЛО ІСТИН
    Час біжить невблаганно крізь мізки,
    Не збагнути - де сон, а де яв?
    Світло істин, здається, вже близько,
    Світ втомився від протистоянь.
    Хмари в небі блукають безтямно,
    Обпікають жалі, як вогнем,
    Залишаю всю Суть між рядками -
    Чи колись її хтось осягне?...
    Я у мороці білім самотньо
    Знов шукатиму пристань для мрій
    І слідами чиїмись усоте
    Йду наосліп назустріч Зорі,
    Що осяє в пітьмі цього світу
    Мій тернистий, потомлений шлях,
    Душу світлом по вінця наситить -
    Я вже бачу це сяйво здаля.
    Серцем чую - лунають увисі
    Дивна музика янгольських сфер,
    Світлом істин душа вже іскриться -
    В цьому сяйві живу я тепер!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (14)


  21. Ігор Зіньчук - [ 2011.10.11 15:49 ]
    Для тебе
    Знову душу мою зігріває
    про тебе лиш думка одна,
    Дуже прагну тебе пригорнути,
    Найяснішая зоре моя.
    Розумію, як важко в розлуці
    минають години і дні,
    Мрію про ту найсвітлішу хвилину,
    коли знову зустрінемось ми.
    Прошепочу я ніжно,
    торкнувшись твоєї палкої руки:
    Що б не сталося, в серці моєму -
    завжди житимеш тільки ти.
    21.09. 2010




    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  22. Ярослав Петришин - [ 2011.10.11 14:54 ]
    КРУГ
    І як тебе любитиму тоді,
    коли нас врешті поєднає доля?
    Чи буду я, неначе у суді -

    в собі - вертіти вспак пекельні кола
    моїх терзань уже колишніх днів,
    що зараз сущі, і котрі спроквола

    усе живе випалюють в мені?
    Чи я забуду розпач від утрати,
    як ти мене покинувши на дні,

    так просто стала іншого шукати -
    хай гіршого, щоб тільки не мене.
    Якби комусь було потрібно ката -

    йому назвав би лиш ім’я одне...
    І що тоді залишиться в тобі?
    Невже тебе ця чаша обмине -

    ця чорна чаша в сяйві голубім
    тонкого шару пам’яті нової?
    Та чи забудеш ти, що там, під ним -

    зола тобою спаленої Трої?..
    І що за страх торкатиметься нас,
    коли назовні разом із золою

    почнуть спливати давні імена,
    котрих мене ти так ретельно вчила
    колись (тепер) - у півпритомних снах

    звіряннями обламуючи крила
    моїм чуттям… Що я всього лиш друг.
    А друг - це довіритель і могила...


    І думаю - чи вистачить потуг
    сховатись від колишнього сьогодні,
    чи встигнемо на час замкнути круг,

    коли минуле верне із безодні?..

    осінь 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  23. Ліна Масляна - [ 2011.10.11 14:57 ]
    * * *
    Вітре, не чіпай мого волосся!
    Сонце, не ховайся десь за хмари!
    Так не хочу, щоб мені здалося,
    Що життя - сама лише примара...

    1997


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (5)


  24. Устимко Яна - [ 2011.10.11 14:21 ]
    Довгий сон
    Ти, чужинцю - не мій.
    Ти, чужинцю, не смій,
    Не дивися на мене
    зухвало.
    Не спіши із коня -
    Сколе чорна стерня,
    Не тебе я так довго
    чекала.

    Ти – як він, та не він.
    Після тисячі війн
    Не впізнати з лиця,
    загубила.
    Тільки сон, тільки тінь.
    Лиш прошу, не покинь,
    Прокидатись без тебе –
    несила.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (14)


  25. Наталка Ліщинська - [ 2011.10.11 13:54 ]
    Роз'єднані... на мить
    - Лебедику, летиш?..
    - Прощай!
    – Прощаю…
    що ти піднявся в небо сам-один…
    Либонь занудьгував за синім краєм,
    Де в плесі вічнім снять краплини днин,
    Перлини зір відсвічують на дні
    і лебідь-Бог пливе поміж хмарин.
    Так… Гарно там, у лазуровім раї.
    Немає болю і нема біди…
    Лебедику! Й мене нема там, знаєш?
    Та не сумуй за мною. Просто жди.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (18)


  26. Олимпиада Шестаго - [ 2011.10.11 12:13 ]
    * * * *
    И вечер торопливо тучи гнал
    вниз по теченью. Бабушка в гостиной
    над спицами уснула. Из окна
    ночной прохладой окатило спину.

    И ты сидишь, усталый и хмельной.
    Не прячешь глаз и глупых слов не ищешь.
    Лице твое, смиренное, как нищий,
    надеждой слепо, жадностью черно.

    Я пожалела, я тебе дала
    щепотку ласки и надежды горстку.
    Другая боль рекой во мне текла,
    но ты не видел моего притворства.

    Как музыка, во мне играла жизнь,
    но час придет и ей остановиться
    в глухой канаве, где чулком лежит
    судьба моя на бабушкиных спицах.

    2006год. Москва.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (13)


  27. Валерій Хмельницький - [ 2011.10.11 11:28 ]
    Іван Комаренко. Дружинонько, серце моє… (Як над нами небо плаче) («Żono moja») (переклад з поль
    Як над нами небо плаче, мо́кнуть тво́ї зло́ті ко́си,
    мить чудову, зустріч нашу, мов осінній лист, відносить.
    Понад го́ри сонце сяє, срібний місяць за горо́ю, одне друге доганяють,
    ми ж кохаємось з тобою.
    Дружино́нько, серце мо́є, ми з тобою лиш удвоє,
    Я кохаю очі тво́ї до безумства, мила мо́я…
    Дружино́нько, серце мо́є, ми з тобою лиш удвоє,
    Я кохаю очі тво́ї до безумства, мила мо́я…
    Мила мо́я…

    Ми одні такі у світі, і кохання наше вічне.
    Навіть неба ти не бійся, лиш дивись мені у вічі.
    Понад го́ри сонце сяє, срібний місяць за горо́ю, одне друге доганяють,
    ми ж кохаємось з тобою.

    Дружино́нько, серце мо́є, ми з тобою лиш удвоє,
    Я кохаю очі тво́ї до безумства, мила мо́я…
    Дружино́нько, серце мо́є, ми з тобою лиш удвоє,
    Я кохаю очі тво́ї до безумства, мила мо́я…
    Дружино́нько, серце мо́є, ми з тобою лиш удвоє,
    Я кохаю очі тво́ї до безумства, мила мо́я…
    Дружино́нько, серце мо́є, ми з тобою лиш удвоє,
    Я кохаю очі тво́ї до безумства, мила мо́я…
    Мила мо́я…

    ***

    Як над нами небо плаче,
    Мокне золото волосся,
    Мить чудову, зустріч нашу,
    Як осінній лист, відносить.
    Понад гори сонце сяє,
    Срібний місяць за горою,
    Одне друге доганяють,
    Ми ж кохаємось з тобою.

    О, дружино, цілі ночі
    Ми з тобою вдвох охоче,
    Я твої кохаю очі
    І тобі про це шепочу…
    О, дружино, цілі ночі
    Ми з тобою вдвох охоче,
    Я твої кохаю очі
    І тобі про це шепочу…
    Все шепочу...

    Ми одні такі у світі
    І кохання наше вічне.
    Навіть неба ти не бійся,
    Лиш дивись мені у вічі.
    Понад гори сонце сяє,
    Срібний місяць за горою,
    Одне друге доганяють,
    Ми ж кохаємось з тобою...

    О, дружино, цілі ночі
    Ми з тобою вдвох охоче,
    Я твої кохаю очі
    І тобі про це шепочу…
    О, дружино, цілі ночі
    Ми з тобою вдвох охоче,
    Я твої кохаю очі
    І тобі про це шепочу…
    Все шепочу...


    11.10.2011, 14.04.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (25) | "Іvan Кomarenko Żono moja"


  28. Олег Завадський - [ 2011.10.11 10:09 ]
    * * *

    Блукає стежка ранішнім туманом.
    І, щоб цей ліс ніколи не хворів,
    У заростях безвилазно шаманить
    В’юнкий струмок між давніх яворів.

    Спинюсь над ним в очікуванні дива,
    Осяяний пророцтвами води, –
    Воно прийде, звичайне і красиве,
    В моїх очах лишаючи сліди.

    Зелений храм настроює оргáни.
    І, омовившись літеплом роси,
    Іду, мов папа, диким Ватиканом,
    Де в янголів пташині голоси.

    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  29. Олег Завадський - [ 2011.10.11 10:52 ]
    * * *

    Живи в мені затаєно і світло,
    Не на моє ворожачи ім’я,
    Така п’янка й по-юному розквітла
    Серед моїх ілюзій та сум’ять.

    Твори свої миттєвості високі,
    Комусь палкі даруючи слова.
    Тобі одній завдячує мій спокій, –
    Дзвени в душі,
                       як музика жива.

    1998


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  30. Олег Завадський - [ 2011.10.11 10:57 ]
    * * *

    Наберу повні жмені кохання
    Та й засію ним твій переліг.
    Далебі, я прийшов не востаннє,
    Повернусь, ще й не випаде сніг.

    А тим часом укинуті зерна
    Почуттями в тобі проростуть.
    О любове, яка ж ти химерна!
    Ефемерною тільки не будь.

    Дожидай мене, люба, в неділю,
    Як завруниться нива густа, –
    У зіницях твоїх перевтілюсь
    І сльозою стечу на вуста.

    1998


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  31. Анничка Королишин - [ 2011.10.11 09:31 ]
    аритмія
    алгоритми жадань тілесних
    колообіг світил небесних
    невагомі атоми душ
    ти не руш мене
    ні
    не руш
    аритмія неспівпадінь
    а любов
    примарна
    як тінь


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (8)


  32. Ярослав Петришин - [ 2011.10.11 08:35 ]
    ДУЕТ
    Вона красива, наче янголя,
    а що розумна - рівної немає.
    Це не вона до мене промовля -
    моє прийдешнє із-за виднокраю.

    Лиш уявіть - ій жити при кінці
    такого загадкового століття!
    І я, присутній в цьому пагінці,
    теж озовусь в його розлогім вітті.

    Я у собі її вміщаю всю -
    від доторку до лагідного "Татку..."
    А ще, крім всього, невимовний сум,
    що пізно досягнув такого статку.

    Це семиліття в мене увійде
    маґічним тижнем в нотах і кольóрах.
    І я - найщасливіший із людей,
    що пережив його із нею поряд...

    А як торкнуся віковічних плес,
    то ще у ній залишиться мій голос...
    - Наспівуй, як бувало, "Hej, sokoły!",
    я ж підспіваю, люба, із небес...

    осінь 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (34)


  33. Василь Степаненко - [ 2011.10.11 08:11 ]
    *
    *


    Тополі,
    що стоять на узбіччі,
    сумують за козацькою славою,
    а дорога, мов шабля,
    виблискує.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  34. Лариса Іллюк - [ 2011.10.11 01:55 ]
    ***
    і здичавіє тиша без людей,
    і вир ідей спливатиме тихіше,
    облишить душу в спокої, та де й
    узять його? у мареві колишнім?
    і заколише війни і вінки,
    і дзвоники, і дзвони на дзвіниці…
    та стій-но: лише вільний-нетривкий
    торкне світанок зморені зіниці,
    уклінний, встане в небі сяйний день,
    учора й завтра вузликом зав’яже
    і поза часом розпачу й тіней
    сплете мереживо з інакших вражень.

    2011р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (6)


  35. Наталія Буняк - [ 2011.10.11 01:58 ]
    Приязнь
    Летіли білі лебеді,
    Торкалися крильми,
    Мов іскрою у трепеті
    Сплелися їх думки.

    Їм тепло так зробилося
    Від приязні в серцях,
    І клекотом котилося-
    Ми друзі в манівцах!




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  36. Ярослав Чорногуз - [ 2011.10.11 00:17 ]
    ЗАКЛИКАННЯ МУЗИ
    Я сам у гаєві, я сам…
    Прийди до мене, музо строга,
    Щоб люльку віршів колисав
    Служник поетового Бога.

    Любові дай, мов дива з див,
    Палких обіймів дай багато -
    Аби натхненно тут родив
    Найвродливіші віршенята.

    О запали ясним вогнем,
    Йому не дай лише чадіти.
    Змахнуть щоб крилами поем
    Змогли мої дорослі діти.

    Хай сила Божа в них сія,
    Даруй і мудрість їм од Бога,
    Хай світять людству полум`ям
    З мого жертовника старого.

    3.01. 7518 р. (Від Трипілля) (2011)
    м. Хмільник на Вінниччині.


    Рейтинги: Народний 0 (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (8)


  37. Михайло Десна - [ 2011.10.11 00:12 ]
    Найважчий комент
    Годинник (розум на добу)
    підносить перст покори
    до скроні корпуса - табу!
    Діагноз "Ніч надворі".

    Комп'ютер жест не поміча -
    висвітлює сторінку.
    З його (комп'ютера) плеча
    чиюсь зустріто жінку.

    Жіночий твір. Не знати хто.
    І "Автор..." знов "..відсутній".
    Бо ніч. Бо сон. Бо сайт, де сто
    коментарів в батуті.

    Комп'ютер байдуже чека,
    годинник так - примара.
    А коментар не мав рядка,
    як вмісту чиста тара.

    І час, підпертий до стіни,
    завмер, вину відчувши.
    Робота, побут, навіть сни -
    відчужені й байдужі.

    Жіночий вірш коментаря
    очікує сторонньо.
    "Сподобалось..." До вівтаря
    безодня електронна.


    11.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (31)


  38. Вікторія Осташ - [ 2011.10.10 23:01 ]
    подолання звичности
    це як відірватись від землі
    це як відштовхнутися від тіла
    ґудзиком картатим і несмілим
    блискіткою збляклою в золі
    сам-на-сам зостатися із тим
    що душа визбирувала в мулі
    відродитись наново зійти
    відживити почуття поснулі
    може ти для того і живеш –
    свіжости ковток і дрібка чуда
    порятунок викриття облуди
    подолання звичаєвих меж


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (6)


  39. Віктор Кучерук - [ 2011.10.10 23:40 ]
    В тумані самотності...
    Все минеться, забудеться – знаю,
    Що залишаться тільки рядки…
    Обгорнули тумани безкраї
    Ошалілі од стужі стежки.
    Ледь блакить прозирнула із хмари,
    Наче милої очі з під вій, -
    Як волога пітьма незабаром
    Повернула назад на постій.
    Затемнила багряності зблиски
    Напівсонних дерев та стеблин,
    І мені побазікати ні з ким –
    Я у мороці білім один.
    Лиш холодні, побляклі, намоклі,
    Безгомінні осінні сади
    Крізь туман, як у лінзи бінокля,
    Певно, бачать поета сліди.
    10.10.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (13)


  40. Наталка Янушевич - [ 2011.10.10 22:08 ]
    СПАСИТЕЛЮ

    Що моє життя перед тобою?
    Ледь помітна блискітка на мить.
    Але Ти безмежною любов'ю
    Вічність зміг для мене воскресить.

    Що мої чуття, мої тривоги?
    Просто суєта суєт. І все.
    Та в найбільш заплутаних дорогах
    Ти мене турботливо несеш.

    Пробачаєш вчинок необачний,
    Сміх невчасний, холод у словах.
    Тож прийми від мене щиру вдячність.
    Кожну мить, допоки я жива.
    Квітень 2010



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (5)


  41. Ірина Ліва - [ 2011.10.10 22:28 ]
    Нове місто
    Нове місто - нова дорога,
    Нове місце мого життя,
    Нова меса новому богу,
    Нові досліди, відкриття.

    Глянь отам і отам нові люди:
    Нові місіс, нові месьє.
    І по небу повзе хто зна куди
    Новий місяць в блискучім кольє.

    Нове місто як міст через себе,
    як наказ: молодій, не старій!
    Ейфорією рветься у небо
    Хаотичне місиво мрій.

    Я валізу кладу на пероні,
    Як паркують на Марс зорехід.
    Нову масть затискаю в долоні -
    Це мій козир, мій віст, мій хід.

    Світ минулого, рідним ти став? Ні...
    Прощавай, вилучай, вибачай.
    Здрастуй, місто моє стародавнє,
    Здрастуй, місто нове, зустрічай!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  42. В'ячеслав Романовський - [ 2011.10.10 21:35 ]
    У ЛІС ОДКОТИТЬСЯ ЛУНА...
    У ліс одкотиться луна
    І довго буде затихати.
    Неначе скибка кавуна
    Жаріє місяць коло хати.

    Заосенішали лани,
    Чорніють соняхи стіною.
    І в Осколі соми й лини
    Не ті вже, що були весною.

    І ти, любов моя, не та -
    Щось, певно, сталося із нами,
    Бо листопадом заміта
    Все, що знайшли удвох, пізнали.

    Не скинуть з серця валуна,
    Як не зірвати з кліті грати.
    Зостався біль...
    Його луна
    Ніяк не хоче затихати.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (8)


  43. Володимир Сірий - [ 2011.10.10 21:37 ]
    Драма
    Рано, як сонце лизало росу,
    Взяв я шнурочка у руки тонкого,
    Щемко петельку зв’язавши із нього,
    Елементарно на шию вдяг псу .
    - Нумо, мій друже, підемо в дорогу,
    В ній я тебе від недолі спасу,
    Мрії нема там про борщ, ковбасу,
    Гине життя, мов погрозливий спогад.
    Тихо, покірно за мною пішов
    В пархах, кудлатий , примара немов.
    Ліс недалеко. Гілляка грабова.
    Важко здихнув я і пес мій, панове.
    Слабкість свою я нараз поборов,
    Хвиля маленька - і драма готова.

    10.10.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (33)


  44. Устимко Яна - [ 2011.10.10 19:30 ]
    ***
    де ти гукав – там сніг і лід,
    а за туманами на дні
    уривки зим, уламки літ -
    одні і ті ж, і ті – одні.

    де я чекала – тільки сни
    плющем довкола суєти.
    і до знетямлення тісний
    хронічний сон, в якому – ти.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  45. Устимко Яна - [ 2011.10.10 18:42 ]
    ну ось
    і ось ти заходиш і ось ти:
    ні сліду вчорашньої злості
    ні сліду ні диму ні чаду

    і голос не їжиться ніби
    голками натикує німби
    зухвалої чорної зради

    на роликах усмішка їде
    ковтаючи залишки їді
    і погляд привітний не коле

    сховалися іскри до часу
    такий ти погодься не часто
    ну золото просто ну золо...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  46. Олимпиада Шестаго - [ 2011.10.10 18:11 ]
    Когда ты приходишь...
    Когда ты приходишь – то это всегда безвозвратно…
    гортанно и немо, немыслимо и хаотично…
    Такой загорелый, обветренный, латный и ратный…

    И скрип колесниц, и сердитые крики возничих
    я будто бы слышу… и будто подковы и ветер…
    и бедра блестят, и блестят лошадиные крупы…
    и осень нагая своей невесомостью хрупкой
    ложится на волны твоих киноварных рассветов.

    Твой голос пытает. Окутывает власяницей.
    Мурашки по коже… ничтожна, о как я ничтожна,
    когда тебя нет…

    Разрыдаться! Напиться! Убиться!
    Когда ты уходишь – мне это всегда невозможно.

    2009год. Цюрих.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (18)


  47. Устимко Яна - [ 2011.10.10 18:07 ]
    ***
    лунко і порожньо.
    зоряне борошно
    мелеться
    сіється
    з решета місяця
    сиплеться
    віється
    мряку під віями
    тихо висушує
    суму окрушини
    сяйвом осліплює
    пам’яті ліплення
    спокоєм зрівнює.
    з третіми півнями
    шрамами зайдеться
    в мушлевій ладанці.

    2011 р.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  48. Вітер Ночі - [ 2011.10.10 17:25 ]
    Вертеп...
    Вертеп.
    Можливо в домовині,
    де не один сполохано крутивсь,
    постануть образи невинні,
    і відчай твій молебнем опустивсь
    до Божих ніг,
    до крапель крові.
    Іуда ниць завмер
    і лиже
    цвях за цвяхом, - жарт на сцені.
    І шовковистий блиск у небуття...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (20)


  49. Богдан Віннік - [ 2011.10.10 16:57 ]
    9 травня
    Сьогодні спільне свято
    Деінде чую плач,
    Батьків, дітей багато
    Й літає в небі грач.

    На святі всі спокійні
    З букетами стоять
    І пісні мелодійні
    На площаді гудять.

    Я свій букетик літа
    Здарую ветерану
    І за сміливість діда
    Так висловлю пошану.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Ярослав Петришин - [ 2011.10.10 16:04 ]
    ОМЕН
    У кам’яному пантеоні
    ломбардів, храмів і сторіч
    ядучим випаром неону
    несито позіхає ніч.

    Центурії нічної варти
    іще тримають у вузді
    гортанні крики біснуватих
    напівпритомних породіль.

    Але уже у передвісті
    твого тернового вінка
    Юпітер дивиться на місто
    кривавим оком різника.

    весна 2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (33)



  51. Сторінки: 1   ...   1106   1107   1108   1109   1110   1111   1112   1113   1114   ...   1828