ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Павло ГайНижник - [ 2011.09.14 12:28 ]
    РОЗЛИЛИСЯ ФАРБИ, НАЧЕ КРОВ
    РОЗЛИЛИСЯ ФАРБИ, НАЧЕ КРОВ

    Розлили́ся фарби, наче кров,
    Плямами й нерівними стежкáми
    На папері... Як й моя́ любов
    Розтіклáся по мені струмками.

    Запекли́ся змішані чуття,
    Як в суцвітті кольоровім рани
    Й розплескáлось барвами життя,
    Й пензлем долі нарізає шрами

    Там, так гли́боко, – в душі...
    Той, хто рухає серцями,
    Хто шляхи малює у тиші́
    І розкраплює палітру між світами.

    Павло Гай-Нижник
    4 серпня 2011 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Павло ГайНижник - [ 2011.09.14 12:42 ]
    НА ЗУПИНЦІ
    НА ЗУПИНЦІ

    Ти стоїш одна (чи на одинці?),
    Несміливо мрієш про любов
    Й сподіваєшся, що раптом на зупинці
    Між людей його зустрінеш знов.

    Як стиснéться в клекотінні серце
    В мить, коли він знову обіймé
    І у твóї очі, як в люстерце,
    Той жаданий погляд зазирне.

    Як тоді… Закохано… Як жінці,
    Від якої в серці стигне кров…
    І всміхаєшся розгублено хмаринці,
    Бо він досі так і не прийшов.

    Ти стояла би, можливо, так ще довго
    Й млосно тішилась у вимріянім сні,
    Аж тут п’яний випадковий поштовх
    Нагадав – не мар, минули тії дні.

    Павло Гай-Нижник
    4 серпня 2011 р


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Марія Гончаренко - [ 2011.09.14 11:10 ]
    бабине літо
    ***
    я
    павутинка
    що летить за вітром
    листок
    підхоплений його течією
    радію рухові
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  4. Ярослав Петришин - [ 2011.09.14 10:46 ]
    СПОМИН
    Розвіяв би печаль оцю гірку
    з гори у діл води стрімкої луком*,
    але боюсь - в гірському потічку
    твоє ім'я знов заіскриться звуком.

    Розбив би відчай об залізо скель
    клевцями** хвиль, що б'ють у ціль невпинно -
    якби знаття, що божество морське
    тебе не воскресить із шумовиння.

    Спалив би горе в дикому вогні
    горнил мартенів і горлянок домен,
    коли б не страх, що в мертвому мені
    він спопелить живий про тебе спомин.

    2010

    *лук - дуга (діал.)
    **клевець - молоток (діал.)



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (42)


  5. Іван Редчиць - [ 2011.09.14 08:26 ]
    СОНЯЧНА МУЗИКА
    В оркестрі сонця – срібні сурми ранку
    З кларнетами й тромбонами злились,
    А візерунки білого серпанку
    Пливуть під ніжну музику увись.

    В оркестрі сонця, в злагоді гармоній,
    Немов струна, невидима є нить,
    Що кличе мою душу до симфоній, –
    Вона, як флейта сонячна, бринить.

    В оркестрі сонця, в кожному акорді
    Є незбагненна, вічна таїна.
    Куди ж тепер сховатися негоді?
    Цвіте у душах сонячна весна!

    В оркестрі сонця забринять планети,
    Лише б не пропустити той момент,
    Коли зберуться разом всі поети , –
    І з'явиться нежданно диригент.

    В оркестрі сонця зріє грім овацій,
    Мабуть, такого ще не чув ніхто,
    І вихорем – фінал без варіацій,
    Крізь душі до космічного плато...

    В оркестрі сонця не шукай спокою,
    І не чекай, бо там його нема,
    До нього йдуть стежиною крутою,
    Коли покличе голосна сурма.

    В оркестрі сонця – радості по вінця,
    І не зміліє синє джерело.
    Невже гадаєте, що в нас провінція?
    Не притупилось гостре чересло.






    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  6. Віктор Кучерук - [ 2011.09.14 06:06 ]
    Сівач
    Донині з радістю і болем
    Мій зір приваблюють поля
    Тому, що маю я мозолі,
    В яких спресована земля.
    На долю скаржитись не варто,
    Бо досі в рідній стороні
    Між небесами і асфальтом
    Я доживаю тихо дні.
    Встаю із першою зорею
    І сію, друже, вір не вір,
    З долонь, пропахчених землею,
    Як зерна, букви на папір…


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (14)


  7. Борис Бібіков - [ 2011.09.14 01:33 ]
    екс-президенти
    залишили ескорт. мовчазні, наче їх охоронці,
    небеса нависали, прогнувшись до сонця грудьми.
    троє екс-президентів ішли до води проти сонця,
    з трьох міцних цигарок говорили до неба дими

    сіли поруч, і тіні повільні, мов нафтові плями,
    розтікались удаль, лоскотали корчі й поплавці,
    троє довгих вудилищ дивилися просто і прямо,
    наче очі ракет, що наведені точно на ціль

    риби чули їх пізню розмову. і падало листя,
    їм хотілось мовчати й минати. і кожен це знав,
    і вдавав, що сміється, хоч більше насправді молився,
    бо вже осінь, а в неї для кожного свій трибунал

    і хотілося статися чимось простим і зникомим,
    доки тиха планета ще крутиться на олівці:
    просто тінню метелика, що прилітає на спомин,
    просто пам"яттю риби в остиглій осінній ріці


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (10)


  8. Михайло Десна - [ 2011.09.14 00:42 ]
    Еротичне, але не зовсім...
    Сушив клітини Еталон...
    Ржавів тим часом Термінатор.
    Не залицяльник - Аполлон!
    Закам'янів... Яка простата...

    А так, бувало, надихав -
    на еротичну прагнув гірку!
    По-канцелярськи завжди дбав
    у паспорті зробити дірку.

    Тепер Чудовисько жінки
    вважають за взірець фігури.
    Не алкоголік! І чутки
    розносять вісті "Від натури!"

    І в'януть вуха (не завжди!)
    І голос оха (не відразу...)
    Туди-сюди, туди-сюди...
    Забув. Якусь додать слід фразу.


    14.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (18)


  9. Лариса Омельченко - [ 2011.09.14 00:19 ]
    Закохана
    Жінка танцює – немов віддається,
    А віддається – неначе танцює!..
    Доля, мов кицька, улесливо треться -
    Ще без образи і спогаду всує…

    Шлях від порога — покірною свічкою:
    Лиш побажай – і розтанули відстані…
    Без заборон, забобонів і відчаю –
    Зріють стосунки, стриножені піснею.

    Ген, десь попереду – зморщечки - промені:
    Крешуть, і крають,і нижуть на вістря…
    Біль ще не вибродив брагою споминів,
    Ще всі означення – безкомпромісні.

    Власні й чужі «обіцянки-цяцянки»
    Ще не розпались на цур’я і друзки…
    Танцю безтямна наложниця-бранка
    Вірить в кохання, родину і друзів!

    Дай, Боже, сили усе це не втратить,
    А зберегти і примножити з часом!
    …Жінка закохана поглядом вабить –
    Бавить дитя своє з іменем Щастя…


    29.09.2009.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (18)


  10. Наталка Янушевич - [ 2011.09.13 23:35 ]
    помалу старію...

    Помалу старію. Мені щось не сумно від цього.
    Розмірений спокій моїм співрозмовником став.
    А втілені мрії, зникаючи за перелогом,
    Лишають на згадку перелік незроблених справ.
    Помалу старію. На гамірних днів шарпанину
    Дивлюся крізь пальці і осторонь наче стою.
    Я маю надію відчути в людині – людину,
    Нехай перевтомлену, але знайому, свою.
    7.04.2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (15)


  11. Наталка Янушевич - [ 2011.09.13 23:30 ]
    відхід
    Коли мені буде вісімдесят,
    (Бабуня – яблуко печене),
    Я так облечу, як осінній сад,
    Затихну без туги і щему.
    Я вже надивилась, я так нажилась
    На білім, побіленім світі,
    Я щось, та зробила,
    А щось не змогла,
    А щось відпустила за вітром.
    На теплому сонці, немов уві сні,
    Я спомином стану для плоду.
    Дерева-бо білять лише навесні,
    А осінь – пора для відходу.
    26.04.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (7)


  12. Сергій Жадан - [ 2011.09.13 22:13 ]
    Двори
    Глибокі подвір'я, на яких уночі не чути нікого,
    лише яблука падають в жостку траву, пробиваючи листя.
    Жінки у вересні чутливі, наче пальці сліпого,
    наче в кожній із них ще один голос прокинувся і оселився,

    і озивається тепер до мене, і говорить зі мною,
    пояснює мені речі – таємні та очевидні:
    що навіть вода у вересні темною стає і мутною,
    пам'ятаючи все, що з нею трапилося у липні;

    що у вересні жіноче дихання гріє, ніби каміння,
    прикладаєш його до горла, аби спинити застуду,
    що в жінок восени прокидається дивне вміння -
    бачити в темряві кожну стежку і кожну споруду;

    що навіть остання вуличка зі своїми псами,
    з брамами зачиненими і нічними трамваями
    є прихистком для нас усіх із нашими голосами,
    є притулком для світел, які ми в собі тримаємо.

    Тепер і нам, думаю я, доведеться пройти крізь зиму,
    яка вже стоїть і чекає за міською стіною.
    Навіть якщо я вас і не виведу, я все одно ітиму,
    тож і ви не спиняйтеся, ідучи за мною.

    А всім, хто лишається тут, у своїх вересневих будинках,
    чоловікам і жінкам, дітям, старим і пропащим,
    всім, хто просіює час в аптеках, школах, на ринках,
    всім, хто збирав дбайливо свої кольори і пахощі,

    всім ряженим і переродженим, хворим і порятованим,
    всім стійким і розгубленим під темрявою терпкою,
    всім, хто любить у цьому місті без сумніву та утоми,
    всім вам теплої зими і тихого спокою.

    Інею вам на дахах, сонця на гратах.
    Гарячої вам зневаги і знання головного.
    Народжуйте веселих дітей.
    Помирайте в своїх кімнатах.
    Кидайте це чортове місто.
    Повертайтеся в нього.


    Рейтинги: Народний 6 (5.46) | "Майстерень" 6 (5.48)
    Коментарі: (5)


  13. Мирослава Мельничук - [ 2011.09.13 22:08 ]
    Чаїний плач
    Дощі, які ніколи не впадуть,
    прикрасять квіти краплями роси -
    на босі ноги сльози - не струси,
    щоб не здійняти в серці каламуть.

    Вітри, які спинились угорі,
    прочинять вікна протягом рвучким -
    злетять зі столу сотні вільних рим,
    запахне димом: серпень догорів.

    Зерно, яке ніколи не зійде,
    у снах своїх квітує, променить,
    наповнюючи змістом кожну мить,
    несправжне щастя - вічне, молоде.

    І тільки плач чаїний над Ужем*
    поверне в яву, в зливи затяжні -
    у віршах ти болітимеш мені,
    немов троянди, зрізані ножем.




    вересень 2011 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (10)


  14. Віталій Оливко - [ 2011.09.13 21:29 ]
    Оливко Vitalik - Львівський даз
    1.Вік свій міряю роками, і по бруку каблуками,
    Цокаю наспівуючи я.
    Та мені не одиноко,все моє милує око,
    І співає тут душа моя.
    Хай вірші й мелодії чудові, зазвучать для вас зі всіх боків,
    Але самі ліпші гонорові, вам завжди дарує тільки Львів.
    Приспів
    Полину я, на крилах джазових пісень.
    Тобою я, живу і радію кожен день.
    Море пісень, розмови посмішки дівчат.
    Все це мій Львів.І незабутній Львівський джаз
    2.Я по Львову чемчикую, та по вуличках мандрую,
    Пісеньки сладаю на ходу.
    Сонечко мені сміється ,і чудовий день здається,
    Я по місту радісно іду.
    Парки і палаци поверхові,там на замку навіть вежа є.
    Вулички чудові є у Львові , все хвилює серденько моє.
    Приспів ( 2 рази)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  15. Віталій Оливко - [ 2011.09.13 21:04 ]
    Оливко Vitalik - Ми не маріонетки
    Ми перейдемо, всі перешкоди, через вогонь і через воду.
    Якщо хтось хоче нас розлучити, у них не вийде, в долі не
    вийде .
    І землетрус, і сильні грози, не становлять для нас загрози.
    Наша любов – велика сила, вона дає нам крила.
    Ми не маріонетки, ми можемо самі, керувати собою.
    І ніякі таблетки мені не завадять, бути з тобою.
    Не має сліз, не має болі, а тілька воля й море любові.
    Серця не камінь, вони кохають, тепло і ласку відчувають.
    Я не Ромео, ти – не Джульєта, сумного кінця в нас не буде.
    І нами ніхто не скерує, ми не маріонетки, а люди.

    (02.12.2009)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  16. Ярослав Петришин - [ 2011.09.13 21:42 ]
    КУЛЯ
    Перехрестя є у доріг,
    є у променів, є у ліній.
    Їх немає лише у рік -
    дві зливаються у єдиній.

    Ми - не ріки, тому і ти
    не вагаючись перетнула.
    Хоч і мимо могла пройти,
    ти - крізь серце, неначе куля.

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (13)


  17. Ганна Осадко - [ 2011.09.13 20:28 ]
    Лавандрин
    18 вересня о 12.00, у Львові, у Конференц-залі Палацу Мистецтв - презентація поетично-кулінарного арт-буку "Лавандрин" Ганни Осадко та Олександри Шевченко (Ондо Лінде).
    http://blog.i.ua/community/662/786001/
    Ласкаво просимо!


    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  18. Іван Потьомкін - [ 2011.09.13 20:10 ]
    ...І на все озивається серце
    Жовкне лист на верхів’ї беріз,
    І туман над Десною спроквола снується,
    І туманіє зір під навалою сліз,
    І на все озивається серце.
    Це пора призабуть, ким ти був, ким ти є.
    Це нагода заглянуть у завтрашню днину.
    ...Що так хутко павук на ожині снує –
    Карту Лети чи шлях журавлиний?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  19. Ярослав Петришин - [ 2011.09.13 19:32 ]
    ЧОРНА ХУРМА
    Озивається у мені
    чорним яблуком ніч осіння,
    ми - у серці її, на дні,
    ми з тобою - її насіння.

    Нас укрила мільйоном шуб
    чорна м’якоть нічної злуди -
    мовчки злизуємо із губ
    ми її шоколадний пудинг.

    Опівнічна оця хурма
    достигає в гілках ебену
    і, хтозна, може й ніч сама
    одягла опанчу зелену.

    2009

    *Чорна сапота, або чорна хурма, чорне яблуко, шоколадний пудинг.
    http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D1%91%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%81%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B0


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (22)


  20. Юрій Лазірко - [ 2011.09.13 18:39 ]
    На третiй день життя дощу
    На третій день життя дощу
    його приреченість відчув –
    хвилину годував мовчанням –
    із потойбіччя гнав останньо
    надривні втілення плачу.

    Нірвана висохла на сіль –
    розкришуй серце – світло сій.
    Дахи роззеленілись міддю,
    ржавіє літо і по віттю
    іржа стікає, де усіх

    збиратиме лелек весна
    і небо видує сурмач –
    віщун земного недокрів'я.
    Прошитий спліном, дощезрів я,
    мов тіло в землю – дощ приймав.

    і засипав його теплом –
    нехай всідає під крилом,
    відклекотіле в далечіні.
    Джерельне сонце в день осінній
    по венах вітру потекло.

    13 Вересня 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (16)


  21. Василь Дениско - [ 2011.09.13 18:57 ]
    Стежка
    Дороги всі ведуть до Риму
    і вас - поети одержимі
    змете фальшивих слів орда...
    Хто ж пройде по моїх слідах?

    2011 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (42)


  22. Лариса Омельченко - [ 2011.09.13 17:31 ]
    Вибір

    О, це материнство, настирне таке:
    Торує стежину єдину.
    Катає в асфальт, у бетоння рідке
    Цнотливості очеретину.

    А перемагати – природно цілком
    (Та хто вам сказав, що це просто?).
    Знайомства…розмови…вже чай захолов…
    Обірвані бравурні тости…

    Все перетерпіти – його віднайти
    (хоч є небезпека помилок!).
    «Ти – той, хто потрібен? А, може, не ти?...» -
    І відповідь – ніби той вирок.

    -Чому, - подивується вибору син, -
    Чому саме він, а не інший?
    Та він же мене на руках не носив,
    І знати не знав тебе більше…

    -Так вийшло, що поміж подій і пригод,-
    Матуся усмішкою бризка, -
    Серед велелюддя – його одного –
    Обрала… старенька колиска!

    28.06.2011.










    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (7)


  23. Олена Багрянцева - [ 2011.09.13 17:28 ]
    Не обіцяй… Обузою осіла осіння даль...
    Не обіцяй…
    Обузою осіла
    Осіння даль
    І тиснява в трамваї
    Перетече в огуду
    Ця безкрая
    Несамовита
    Гордість і печаль

    Яка сльота…
    Зависло над юрбою
    Медове «Так»
    Із кошиком данешти
    Прийде в твій дім
    Цей вересень
    Нарешті
    Не обіцяти –
    Це хороший знак

    Якщо негода
    Згодиться на змову
    Я скину плащ
    І сукню з крепдешину
    Вдягну для тебе
    Сонця половина
    Засяє знову золотом…
    Не плач.
    7.09.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (5)


  24. Іван Гентош - [ 2011.09.13 16:14 ]
    « Що може чоловік щасливий? »


    За мотивами...

    Що може чоловік щасливий?
    Він може все! І навіть більш!
    Все неможливе – враз можливе!
    Картина, серенада, вірш!

    Дивитись в очі милій феї –
    (У щасті всі стають… митці…)
    Натхнення скільки! А ідеї!
    Геракл й Орфей в однім лиці!

    І сил неміряно – Сталоне!
    Стіна надійна – бастіон!
    І серце, що не охолоне!
    І мудрий – наче Соломон!

    Для Неї все – хоч місяць з неба!
    Усі сузір’я і зірки!
    І на руках – як є потреба,
    Лише б – щокою до щоки…

    З таким, повір, життя – як казка,
    Назустріч мрії – до мети!
    І неважливо, де та праска,
    І хто прасує – він чи ти…

    Ти пригорни – зроби щасливим,
    Не залишай на самоті.
    Дощ золотий – емоцій зливи!
    А що ще вміють руки ті!..

    13.09. 2011


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (38)


  25. Олена Ткачук - [ 2011.09.13 16:12 ]
    На площі в Кракові
    На краківській площі ні круків, ні крику,
    Хоча товариство й доволі статечне:
    Крульова*-архаїка – мешканка Ринку,
    Самотність і холод, і я, нетутешня.

    У вітер я кутаюсь, наче у хустку, -
    І він одчуває, що гості незвично,
    Витрушую крихти з кишені – у пустку
    (А був у кишені кренделик пшеничний).

    І тут голуби і голубки – а звідки?! –
    Мов мрії крилаті, приховані мислі –
    Злетілись, моєї самотності свідки,
    На крихти, розсипані площею міста.

    Вже наче й не холодно, наче й не вітер.
    Вписалась і я в архаїчне «сьогодні».
    Все просто, й не варто про це говорити:
    Розкриєш долоню – і ти не самотній.

    08.09.2011.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (18)


  26. Павло ГайНижник - [ 2011.09.13 15:23 ]
    РОЗТЕЛЮ ТЕБЕ В ТРАВАХ Я КИЛИМОМ
    * * *

    Розстелю́ тебе в травах я килимом,
    Вітерцем навкруги обійму
    І зігрію, мов сонце проміннями,
    І у пестощах в небо здійму.
    Пронесý між небес та зоріннями,
    В дивоніжний туман обгорну
    Й дощовими зцілую краплинами,
    Щоб пізнала ти вічну весну.
    Щоб розквітла ти й вкрилась перлинами
    Чистих рос, щоб відчула красу
    Того світу, куди тебе крилами
    Я кохання свогó віднесý.

    Павло Гай-Нижник
    20 липня 2011 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  27. Павло ГайНижник - [ 2011.09.13 15:54 ]
    СВІТАНОК ЙДЕ
    СВІТАНОК ЙДЕ

    Світанок йде. Відніється зарáння
    Той час, як настає дізнáння,
    Пора зізнань і покаяння,
    Та мить, коли прийде пізнáння
    Цілунка Бога і чекання
    Мандрів в таємне задзеркалля,
    А там – любов… чи покарання.

    Павло Гай-Нижник
    18 липня 2011 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Іван Редчиць - [ 2011.09.13 14:08 ]
    КОЛОДЯЗЬ РОДУ

    Гей, колодязю,
    світлий мій,
    дідом чищений,
    прадідом копаний,
    ти напоєний соком землиці
    й віками глибокими.
    Це до тебе
    ідуть,
    як до рідного,
    сироти,
    що намучились тяжко
    і встигли зневіритись.
    Ми приносимо
    – чуєш? –
    у відрах-відеречках
    до притихлих світлиць, –
    безпісенні теперечки? –
    цю водицю твою,
    що прикрашена
    зорями,
    запиваємо ж нею –
    і радість,
    і горе ми,
    й сиву тугу,
    й біду,
    що не звуться колишніми,
    бо й тепер причаїлись –
    ой-йой! –
    поза вишнями...

    Ой, колодязю ясний,
    мій князю-володарю!
    Чи довіку ти матимеш,
    рідний,
    господаря?
    Хай же серце твого джерела
    не замулиться,
    наче батьку,
    тобі
    вся
    вклоняється
    вулиця...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  29. Любов Бенедишин - [ 2011.09.13 13:49 ]
    ***

    Не виринув з буднів, немов не вернувся із бою.
    Без вісточки канув. А час, як ішов, так і йде…
    Душа – не в жалобі. Солом’яною вдовою
    За_вмерла у горі. І вірить у диво. І жде.

    Чутки, наче круки, кружляють над зяючим болем.
    Чуткам-бо не вперше – очорнювати висоту.
    …Душа, як блаженна, тебе виглядає з ніколи.
    І тужить. І вірить у силу любові святу.

    09.2011



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (22)


  30. Світлана Мельничук - [ 2011.09.13 10:45 ]
    ***
    Вартніш сотень спроб
    один вдалий експромт.
    І крапкою
    стала для мене ця кома.
    Ніяк не здолаю осінній синдром,
    який нав'язали хандра і утома.

    І важко сказати
    щось певне тепер,
    коли так непевно я чуюся вдома.
    І хмари,
    немов хто на шмаття подер.
    Добряче мене притомила ця втома.

    11.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (7)


  31. Світлана Мельничук - [ 2011.09.13 10:45 ]
    ***
    Мерзне стежка в стерні серед поля,
    у край сонця водила колись.
    А тепер непривітністю коле,
    вітер літу кричить: "Повернись!"

    Гіркота у насупленім небі
    переллється у сльози ось-ось...
    Сумніваюсь, що плакати треба
    за усім, що вже виплакав дощ.

    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (8)


  32. Валерій Хмельницький - [ 2011.09.13 08:45 ]
    Кохаю тебе, люба, та не хочу (літературна пародія)
    А я тебе кохаю, хоч не хочу -
    І не здолаю поклик почуттів.
    І ти мене кохаєш неохоче.
    Не зрозуміла? Я - і поготів.


    13.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (26)


  33. Анонім Я Саландяк - [ 2011.09.13 08:02 ]
    без назви
    О! Як спрага воду солодить!
    Просту, звичайну воду.
    Яку ж несе нам насолоду
    ця довгождана ніжна мить.

    Від шепоту твого у голові шумить...
    До тіла голого тремтячими руками добираюсь,
    з уст п’ю – устами напуваю,
    а тіло, мов струна бринить...

    Пов’януть руки ― часу не спинить.

    На горизонті чорнім сонце догорає,

    яке нас мало б спопелить...
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  34. Анонім Я Саландяк - [ 2011.09.13 08:09 ]
    ЗЛОДІЙСЬКЕ ЩАСТЯ

    Невміло і грубо, квапливо либонь,
    невправно орудую ― так, ніби слон
    коло посуди:
    репані руки на ніжнії груди...

    А тіло твоє – суцільні губи...
    Куди подіти свої руки грубі,
    аби не обдерти ( о! Боже боронь!)
    ніжність губ тих об шорсткість долонь?

    Та ж можуть і шорсткі та репані руки
    ніжнішими бути за лагідні звуки
    чарівливих мелодій...
    Лиш будь терпеливим і вправним, як злодій.
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  35. Анонім Я Саландяк - [ 2011.09.13 08:23 ]
    КОВЗАНКА

    О-о-о! Яка кицька!
    Я роздивлявся її зблизька-зблизька
    і доторкнувся...
    А вона ж така слизька ―
    я й послизнувся
    і впав... у неї...
    На дно її очей, в безодню її тіла,
    бо так вона хотіла, так сталося.

    Ні – ні! Ми не кохалися...
    Ну-у-у! – Просто було дуже слизько,
    і я упав...так низько...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  36. Тетяна Ріхтер - [ 2011.09.13 08:32 ]
    … граблі
    сьогодні наступаю втретє на ті самі граблі
    і лже-коханців згадую… та їх до себе ваблю
    висмикую з макітрі мляві білі коси
    й загадки не загадую… вбираю пОстіль
    лягаю гола й неприкрита – сторч у згубу
    (цнотливість ?) свою душу в їх обіймах гУблю
    приймаю в дар нестримно-похітливе тіло
    а в носі роз’їдає запах поту й мила
    а завтра всьоме проклинаю свій непотріб
    свої чуття замолюю й складаю в сивий погріб
    і заново приманюю все тих таки коханців


    навчать мене ті граблі?.. чи затиснуть в дверях пальці?...


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (14)


  37. Саша Бойко - [ 2011.09.13 07:34 ]
    Не гукайте
    Не гукайте пані свого серпня,
    то історія...Приємна хоч доволі.
    Ви спочатку були наче зверхня,
    потім подобрішали... і голі
    почуття впустили до кімнати.
    Натяки, а далі знову й знову,
    але я хлопчина не галантний,
    тож облишив казку про три слова.
    Натяки скінчились і ми з вами
    Перейшли до (як би це сказати?)
    Ну, коротше, зайнялись...віршами
    і заснули десь в годині п"ятій.
    ***
    П"ється кава вдома на балконі,
    згадую...а серце наче терпне.
    Ми ж і справді були в "Міжсезонні",
    Але, Пані, не гукайте серпень!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (10)


  38. Оксанка Крьока - [ 2011.09.13 00:11 ]
    Сюжет стосунків
    Гортаю сторінки своїх прологів:
    Яскраві... незакінчені...прості...
    Щораз вертаю в пройдену дорогу,
    Де кожен з нас любив, хоч не хотів.

    Сторінка болю, радості, зажури...
    Три крапки знов...і знову я одна.
    Зав"язка є, хоч ми її забули,
    Бо нам не треба: згадки - сивина.

    Без кульмінацій. Просто поклик тіла.
    Старе кіно, сценарій почуттів...
    Любити я нікого не хотіла,
    А хтось любив мене, хоч не хотів.

    Розв"язка - біль, чи просто "будьмо друзі".
    Казок нема. Давно не вірю в них...
    Я серце не тримаю у напрузі:
    Хтось був, любив, а потім... просто зник.

    12.09.2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (10)


  39. Тетяна Бідзіля - [ 2011.09.12 23:37 ]
    ОЙ, ГРИБОЧКИ...
    Ой, грибочки, ви, грибочки лісовії,
    Назбирала повен кошик вчора білих.
    А ходила я за вами по лісочку
    І просила: покажись мені, грибочку.

    А ходила я за вами так далеко,
    Не боялась ні дощу я, ані спеки.
    Не боялась, що подряпаю я ноги,
    Що ходитиму по лісу без дороги.

    Ой, грибочки...


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  40. Василь Світлий - [ 2011.09.12 22:24 ]
    Спогад з дитинства
    Намалював я щастя на стіні,
    а вітер враз з'явився і ... роздмухав,
    пролопотів грайливо понад вухом
    із поспіхом віддався далині.
    Я вдруге, втретє... не виходить. Ні,
    мені цей образ вже не відтворити.
    Без тебе, друже, вік свій коротити,
    бо хто ж таке малює в юні дні.
    Намалював я щастя на стіні...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (37)


  41. Дар'я Філіппова - [ 2011.09.12 22:56 ]
    Можно без слов...
    Свое сердце я открыла для тебя,
    Положи его где-то в самом себе,
    Ведь оно уже давно в твоих руках,
    Ведь оно уже давно живет в тебе.

    Сохрани его, согрей и защити,
    Прочь от холода…и от дождя укрой.
    Просто прикоснись легонько ты,
    Заслони своею сильною рукой.

    Пусть не знаешь ты как все дрожит,
    Как от радости искрят глаза мои,
    Очень сильно мое сердце дорожит
    Тем, что снова плачет на твоей груди.

    Собери слезинки горечи моей,
    Потопи ты их в безмолвии своем,
    Приложись с лечебной силой и сумей
    Все тревоги, как дитя, приспать ты в нем.

    Забери всю радость. Хочешь? Забери!
    Я отдам, что скажешь. Ну и что? Пускай!
    Я отдам тебе все то, о чем смолчишь.
    Но надежду у меня не забирай.

    Боль твоя теперь течет во мне,
    Жизнь свою тобою проживаю,
    Свяжет ли судьбой нас на земле
    Точно только Бог Единый знает…


    10.09.2011 г.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  42. Володимир Сірий - [ 2011.09.12 21:51 ]
    Не згасають, мов зорі
    Не згасають, мов зорі, пригадки мої
    Про віддалені дні молодечі,
    Та жахаюся їхньої втечі
    У загублені щастям краї.

    Я розбив тобі з мріями глечик,
    Як нас кликали в гай солов’ї,
    І не знав, що у кишлі змії
    Почуття схоронив я сердечні.

    То тому ж так пекуче болить
    Пам'ять серця про ту давню мить,
    Що в череп’я змінила гладущик,

    Коли ти за межею стоїш
    Усього, що бувало давніш
    І не буде уже у грядущім?
    12.09.11.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (14)


  43. Ярослав Петришин - [ 2011.09.12 21:33 ]
    САСПЕНС
    Ще ціла вічність до небесних пенсій,
    але допоки носить нас земля,
    мов у старому доброму саспенсі
    біжить лічильник вперто до нуля.

    Ти - юний цар, з тобою охорона -
    крилом торкає тіло молоде,
    та при ходьбі хитається корона -
    іще до лиха з голови впаде!

    А ти біжиш - через щаблі і ранги -
    ще амулет свій згубиш до біди!,
    і ледь встигає за тобою ангел,
    щоб у клепсидру хлюпнути води.

    А у тобі уже потреба лету,
    та по дорозі у небесний порт
    ти не помітиш тіні амулета
    і мимоволі вилаєшся :"чорт!"

    А потім - стук, і ти вже знаєш, хто там,
    та ще в надії - ангел на посту!
    М’яка посадка! Плескаєш пілотам.
    І раптом - вибух в аеропорту.

    лютий, 2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (32)


  44. Михайло Десна - [ 2011.09.12 20:05 ]
    У вирій
    На землі журавлиній
    від птахів sms.
    О четвертій годині
    журавлиний експрес.
    На осіннім пероні
    спорожніють стільці.
    Дофарбують вороні
    краєвид горобці.
    Може, теж у квартирі
    прокурличу в ці дні:
    "Відлітаю у вирій...
    Повернусь навесні."


    12.09.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (22)


  45. Софія Кримовська - [ 2011.09.12 19:37 ]
    ***
    Несказана, неспівана, неспита,
    неюна, несолодка, як тоді.
    Ти мрії пересіюєш у сито.
    І тільки літа згадки - молоді.
    Важка коса ховає сиві нитки,
    а скриня – тонко шиті рушники.
    Ти вільна, ти самотня. Ніби клітка,
    така свобода у такі роки.
    Ховаєш очі в темні окуляри
    і кутаєш у шалик біль душі.
    Тебе життя не било. Без удару
    дороги застелили спориші.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (14)


  46. Наталка Янушевич - [ 2011.09.12 19:48 ]
    що може щаслива жінка?
    Що може щаслива жінка?
    Ну, майже все. Запевняю.
    Сміятись часто і дзвінко.
    Щокою торкатись раю.

    Ховати сонце в обличчі
    І сяяти тихим світлом.
    Дивитися прямо в вічі
    І бігти супроти вітру.

    А слово її - як птаха, -
    У небо підняти вміє.
    Без сумніву і без страху
    Назустріч найбільшій мрії.

    І так загорнутись добре
    В обійми її розкішні
    Вона - і ріка, і обрій,
    Вогонь і зимова сніжність.
    Щаслива. І це помітно.
    Що ще ти їй можеш дати?
    Зосталось завжди уміти
    Єдину її кохати.
    23.02.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (17)


  47. Андрій Мирохович - [ 2011.09.12 18:17 ]
    життя коротке, любов вічна
    шепотіла: знаєш а може не треба
    не впевнена що ми готові що це дійсно потрібно
    не можеш приймати рішення сам
    цей правочин виходить за межі дрібнопобутового.
    відповідав: ця осінь розкішна але вона заполонить і твоє тіло
    зима не найкраща пора якщо почуваєш себе водою
    ми цілісні тільки тоді як займаємо весь простір.
    ти в очі дивилась: а хіба ми з тобою не море?
    спльовував і знову курив:
    коли важкою ходою хтось будить мене
    ми не море ми острів і потоп нас не омине
    треба вбити старого і ще кількох людей
    тоді є надія на порятунок принаймні тебе.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (1)


  48. Павло ГайНижник - [ 2011.09.12 15:12 ]
    УСЕ ПОКИНУ - ЛИШ ПОКЛИЧ
    * * *

    Усе покину – лиш поклич, – я полечу, помчу, полину,
    Вчіплю́сь за вітер силоміць і буду бігти без зупину
    До тебе... До твої́х зіниць... До тихих вод твоє́го плину.
    Усе зали́шу на твій клич і в течію́ пірну неспинну
    В шляху́ до змріяних суцвіть, аж поки врешті не зустріну
    Світанок твій у мо́ю ніч, аби кохати до загину.

    Павло Гай-Нижник
    16 червня 2011 р.




    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Павло ГайНижник - [ 2011.09.12 15:53 ]
    ПЛИННІСТЬ
    ПЛИННІСТЬ

    Нам часто видається, що літ вже забагато,
    А весен прóжитих не вистача завжди́
    І все стікá задовго до кінця, а надто –
    Роки́ міліють з часом назавжди...
    Зашвидко так... Та в час, коли багаття
    Вже догоратиме, замислимося ми
    Чи встигли ним когось зігріти, а завзяття
    Життя свогó із честю донести
    До Бога. Чи в плинності сум’яття
    Не обпалив когось, не давши розцвісти́.

    Павло Гай-Нижник
    8 червня 2011 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Павло ГайНижник - [ 2011.09.12 15:29 ]
    НЕ СТРИМУЙТЕ НА ЗЛЕТІ МОЮ МРІЮ
    * * *

    Не стримуйте на злеті мóю мрію
    Вона лишé мене збентежує, я встóю
    Поміж вітрів і навіть не зомлію
    Коли спущýся і піду ходóю.

    І ширший шлях не вказуйте спиною,
    Не вартий я його. Піду з собою
    Стежиною хвилястою, вузькою
    До джерела з цілющою водою.

    Не закривайте очі мені знову
    Їх встигне ще заплющити труною
    Той, хто відкрив колись, і Той, який промову
    Вдихнув в уста й пильнує вже за мною.

    Не затуляйте слів моїх юрбою,
    Їм простір треба й дихать широтою,
    Вони свободою живуть й летять стрілою
    До тих, хто чує... Хто живе красою.

    Не затискайте серце моє щільно
    Поміж одвірки й не тисніть стіною...
    Воно клекоче й так уже не вільно –
    Людини біг все не дає спокóю.

    Не заливайте, прошу, душу мóю
    Бетоном й склом, оманою крихкою,
    Дайте лягти їй м’яко між травою
    Поки тримається вона іще зі мною.

    Павло Гай-Нижник
    26 травня 2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1120   1121   1122   1123   1124   1125   1126   1127   1128   ...   1828