ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Сергій Гольдін - [ 2010.04.18 02:19 ]
    Прославимо ж вільну працю!
    Прославимо ж вільну працю!
    Не ту, що зводила піраміди,
    Не ту, що мурувала акведуки
    Римських водогонів.
    Прославимо вільну працю,
    Плоди якої –
    Чепурні мазанки,
    Охайні вишневі дерева,
    Ікони в сільських церквах.
    Прославимо працю пращурів,
    Що залишили нам
    Не стіни й рови фортець.
    А дивовижний краєвид
    З осокорами та ставками.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (1)


  2. Сергій Гололобов - [ 2010.04.17 18:24 ]
    Хотів би
    Як хотів би дожити
    До тієї хвильки
    Коли помру
    А не вмерти до того
    Як помру
    Або в той самий момент
    Коли вмер –
    Знову помру!
    Чи навіть
    (Дурість яка!)
    Коли вмер –
    Знову помру –
    А під час цієї смерті
    Ще раз
    Несподівано помру!
    Краще один раз
    Нормально померти
    Як це буває
    Коли звичайно
    Помирають…

    (2010)


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.97) | "Майстерень" 5.25 (4.75)
    Коментарі: (2)


  3. Сергій Гололобов - [ 2010.04.17 18:46 ]
    ВСКРС
    Коли червоне творить сяюче
    Коли мов фенікс з попелу
    Коли камінь відкотився
    Коли в час суму прийшла
    Радість
    Коли вершник на коні блідому відступив
    Коли охорона розбіглася хто куди
    Коли нема в Гробі Того Хто був там
    Коли ХРСТС ВСКРС!

    (2010)


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.97) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  4. Олександр Хоменко - [ 2010.04.16 13:23 ]
    Чарльз Буковські. Боби з часником
    це досить важливо:

    осаджувати свої почуття,

    це краще, ніж голитися

    або готувати боби з часником.

    це невелике, що ми здатні зробити,

    ця маленька мужність знати,

    і, звісно, це

    божевілля і страх також -

    знати,

    що якась частина тебе,

    накручена, мов годинник,

    ніколи більше не заведеться,

    одного разу спинившись.

    але зараз

    чути цокання під сорочкою,

    і ти закручуєш квасолю ложкою,

    одне кохання померло, одне пішло,

    інше кохання…

    ах! кохань – наче бобів,

    так, рахуй їх тепер

    сумно, сумно

    твої почуття киплять на вогні,

    осідаючи


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  5. Олександр Хоменко - [ 2010.04.16 13:06 ]
    Чарльз Буковські. Дівчата
    я дивлюся на одну й ту ж лампу

    вже п’ять років.

    вона ввібрала пил холостяка, і

    дівчата, які входили сюди, були надто зайнятими, аби почистити її.

    але я не переймаюся

    я був надто

    заклопотаний

    до сьогодні,

    щоб помітити,

    що світло

    горить погано

    усі ці
    п’ять років.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  6. Юрко Пантелеймон - [ 2010.04.16 11:09 ]
    бах
    Бах! -
    Вибух пролунав.
    Увірвались до школи,
    Перебили дітей;
    Написали на дошці "Чечня",-
    Досягли політичного ефекту.

    Роки пройшли
    З часу тих подій.
    Потемніли колишні класи,
    Потемнів дірявий фасад.
    Лише свічки пам'яті
    Й палкість молитви
    Яскраві
    За тих, хто невинно був убитий
    Через інтереси політичного Кремля.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  7. Оксана Єфіменко - [ 2010.04.16 00:27 ]
    Опалений
    Торішня трава горить синім полум'ям,
    і комашня мре, не досягнувши вогнища,
    яке хтось би вважав ритуальним.
    А я рада тебе бачити там, на іншному кінці
    нашого палаючого поля, рада бачити,
    крізь вогонь закінченого,
    крізь вогонь цілого,
    здається крізь вогонь,
    на крок вищого
    від землі.
    Трава горить, вигинаючи силуети,
    викручуючи суглобини тугі,
    до тліна вигорить, до землі припаде,
    і попелом в обличчя здійметься нам,
    як пилком здіймалася і бджолами торік.
    І скроні замащу ним, як ти мастив
    перед поверненням.
    Я рада тебе бачити цілого,
    крізь вогонь здорового,
    крізь вогонь радісного,
    того, що крізь вогонь повернувся,
    коли вже говорила про тебе
    похилено,
    та просила тебе
    безвірно,
    і всіх хлопчиків називала
    твоїм іменем.
    І мовчиш нині без жодного символа,
    сипле пісок із очей на полум'я -
    не гаси трави,
    не плач сухим за мене -
    я рада тебе бачити.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  8. Роксанна Венецька - [ 2010.04.15 17:15 ]
    Ніч роздирає спокій
    Ніч роздирає спокій

    Так жорстоко і ніжно,

    Бо любить його,

    і не може без нього.

    Вона знає,що до неї самої

    Скоро прийде кінець.

    Вона безжальна! Як твоє мовчання.

    Хвороби безсилі проти мене,

    Час відступає,помічений поразкою.

    Темрява судомно шукає схованки

    і не підозрює

    що скоро

    я помру



    від смутку за тобою.


    2010р.


    Рейтинги: Народний 0 (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (4)


  9. Оксана Фітель - [ 2010.04.15 16:59 ]
    торішня любов
    Коли лишається торішня любов,
    запилюжена, як старі черевики,
    що не годяться до нових мандрівок,
    то прощаєшся з нею немов
    від’їжджаєш із краю дитинства.
    І не сумно тобі уже,
    і не жаль за минулими днями,
    озирнешся чи просто підеш,
    звісно, з наміром якось вернутись.
    По закінченню літніх вакацій
    випускного останнього класу
    у валізу потрібно покласти
    найнеобхідніше – томик новел.
    Коли лишається торішня любов,
    зачерствіла, як хліб на горищі,
    що сушила бабуня опісля війни,
    на випадок – раптом голод,
    подрібнити її і роздати птахам
    треба вчасно, допоки вони
    не подались у вирій.

    2000 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  10. Юрко Пантелеймон - [ 2010.04.15 15:47 ]
    вона
    Вона загадкова і чарівна -
    Суцільна таємниця.
    Вона запалює у мені прекрасне почуття
    А потім іде...
    Чому? - Я не знаю.
    Чому на серці радість,
    А на обличчі усмішка
    Коли вона поруч з тобою?
    Вона така красива -
    Це правда.
    Знаю, що це інколи важко побачити.
    Вона бачить те, що не бачу я.
    Вона розуміє суть, а я не розумію.
    Вона вміє радіти навіть коли горе,
    А я в такі моменти падаю.
    Вона справедливо критикує і направляє мене
    Щоб я не впав у яму.
    Вона примушує мене бути лагідним і добрим.
    Вона пробуджує мужність і відганяє лінь.
    Вона є зі мною, щоб зі мною не сталось...

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Сергій Гольдін - [ 2010.04.14 22:24 ]
    Про пристрасть до підлесливості.
    Про пристрасть до підлесливості.

    Сідниці наших вождів
    Відшліфовані, наче поверхня діаманту,
    Можуть віддзеркалити світло,
    Якщо потрібно.
    Нарід – це організація ювелірів,
    Що вправляються своїми язиками.
    Звідки воно береться:
    Ненавидіти своїх володарів
    І лизати, лизати, лизати.
    А наші володарі – також майстри
    Влестити під самі гланди:
    Вправно припадають до світової громадськості,
    Чіпляючись до кожного,
    Від бельгійця до конголезця.
    Але, коли випадає нагода,
    Як же радіє наш брат,
    Принижуючи голодного в’єтнамця
    Чи дикого курда, чи селюка з Молдови.
    Ми, наче твікс – два в одному –
    Сержант і холоп.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (2)


  12. Дарія Швець - [ 2010.04.13 21:55 ]
    Те, що я маю
    Я маю мрію.
    Я прокидаюсь - і бачу тебе.
    Ти спиш легким передранковим сном, і перші промінці заплутались у твоєму розкуйовдженому волоссі. Ти мружишся, накриваєшся з головою ковдрою, та все ж трішки посміхаєшся щойно народженному дню - і я посміхаюсь. Але тільки тобі.
    Я маю візію.
    Я озираюсь - і бачу тебе.
    Ти у випадковому вікні випадкового автобуса. Дивишся великими очима. В них саме обурення і нерозуміння. Твої губи трішки розтулені - ти часто дихаєш і щось шепочеш. Я не чую. Ти кладеш долоню на скло. Воно, певно, холодне. Дощ.
    Я маю спогад.
    Він у твоєму імені.
    Я чую його - і бачу тебе.
    Ти усюди, куди б не втікала. На всій землі немає мені місця, де не було б тебе, нема мені мрії без тебе, і спогади інші нічого не варті. Ти у моїй крові і на темному боці повік. Кожен день моє серце стискають невидимі руки. І воно буде битись допоки я маю цей спогад.
    2009р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  13. Наталія Ом - [ 2010.04.12 13:36 ]
    СІМ ЖИТТІВ
    Сім життів
    За втрату
    Трьох мільйонів…
    Порятунок тих,
    Хто заблукав
    У пошуках щастя…
    Серце в кредит
    Зухвало і наповал
    Ти віддав легко і безглуздо…
    Навіщо?
    Тому, що є віра у світло,
    Неординарність,
    Наступне покоління…
    Не плачеш,
    Втрачаючи пелюстки…
    Не боїшся, не втікаєш,
    Ідеш, усміхаєшся і плескаєш у долоні,
    Кидаєш в мене квіти,
    І просиш зачекати..
    Чому?
    Бо сьоме життя –
    Не останнє…


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  14. Юрко Пантелеймон - [ 2010.04.11 16:33 ]
    людське буття
    Людські вчинки незрозумілі
    Людська логіка недосконала
    Людське щастя невизначене
    Людська особистість - невідомі глибини.

    Людське кохання божевільне
    Людська віра недосконала
    Людське життя тимчасове
    Людська душа - вічне буття.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Наталя Скосарьова - [ 2010.04.11 14:34 ]
    Ти не скульптор...

    ... Ти не скульптор,
    і навіть не художник.
    Ти не Мікельанджело,
    і навіть не Ярослав Мотика.
    Ти не поет,
    і навіть не прозаїк.
    Ти — це ти.

    Ти виліпив мене з такого матеріалу,
    до якого приємно торкатися.
    Ґраціозно, чітко окреслив форми,
    які приємно обіймати.
    Ти без пензля, і навіть не на аркуші паперу,
    а у своїх мріях
    відтворив обриси мого обличчя, мого стану
    такими,
    які сам собі уявляв,
    вимріював,
    вишукував
    серед різноманіття інших жінок.

    Ти ніколи не римував і не ритмував
    мої недоліки,
    аби зліпити з цього вірш...
    Ти їх не знаходив.
    ... Ти створив поезію в прозі,
    чи, може, верлібр,
    чи, може, молитву
    із моїх переваг.
    І тобі це вдалось!

    Ти тішишся-не натішишся
    своїм геніальним шедевром.
    Ти заборонив критикам
    вносити туди будь-які найменші корективи.

    ... Тобі належить премія у вигляді...
    твоєї мрії.
    Тобі належу я.
    2006






    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  16. Юрко Пантелеймон - [ 2010.04.10 19:46 ]
    Прощавай
    Зачекай, мила, зачекай;
    Побудь зі мною ще хоч 5 хвилин.
    Минули хвилини,
    Настав час розлуки.
    Відімкнув апарат,-
    Останній вдих-видих
    І - прощавай на цій грішній землі.

    Біль у серці,
    Розгубленість і паніка у голові.
    Вона померла,
    А ти залишився сам у самоті.
    Невичерпна тиша
    Манить тебе замкнутись у собі.
    А вона холодна лежить поряд.
    Якби була гаряча,
    Чи схвалила б твої страждання? -
    Мабуть ні.
    Але попросила би
    Те, що їй потрібно -
    Надію і молитву.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Лія Огастес - [ 2010.04.09 21:53 ]
    Великдень
    Повибирались,щоб на сонце подивитись...
    А тут зарізані шматки живоття
    В гірчицю обмочені,
    Перцем квітково присипані,
    А тут капуста розтерзена
    З морквою потоваришувала,
    А тут горошок
    Скаче по всіх обріях,
    А тут ріки позамерзали,
    Кидаючи запах м'яса,
    А тут рябенька
    Знайшла свій пункт приземлення.
    Не аби-де,
    У майонезі призупинилася,
    А тут кругленька
    Позавчора вами копана,
    Запахла вона,
    А ланцюги- чорні вуглі захопили її.
    Різнокольорові смаки порізані.
    Десь на рушнику теплому,
    Святістю пройнятому
    Воно стояло.
    Повибирались,щоб сонце побачити.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  18. Сергій Нечволод - [ 2010.04.09 17:48 ]
    Питання, знаки запитання очах
    Питання, знаки запитання очах,
    За що і чому, де втратив свій шлях,
    Просяк в запасі сірки та водню,
    Та все одне вперед, на рану сОллю.

    Гострий біль дає відчуття життя,
    Алкоголь виводить душевні шлаки,
    Чи встигну до водевілю закриття,
    Чи далі йти по полю стернів маку.

    Власні відповіді вводять в стан грогу,
    Від злості й немочі зводить судома ногу,
    Забити болт на любов і впасти в кому,
    Тоді вже точно не повториш життя облому.

    Прогнувшись під суспільні установки
    Можна надалі просто лягати й вмирати,
    У голові зробити зворотню рокіровку,
    Тяжко, потрібно шлях з нуля топтати…


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  19. Галина Фітель - [ 2010.04.09 14:32 ]
    * * *
    весна спізнилась на місяць
    в мою захололу душу
    та крига скресла

    одна лиш посмішка щира
    чарівного незнайомця
    душа воскресла

    невже людині так мало
    для щастя треба
    щоб хтось був другом

    щоб доля сама заклала
    сторінку неба
    де зорі кругом

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  20. Любов Бєляєва - [ 2010.04.09 01:26 ]
    ПАЕТ
    Він себе величав Поетом.
    Писав якісь матюкливі віршики.
    Читав їх друзям.
    Казав: "Яке життя, так і пишем".

    То, може,
    потрібно писати по-іншому?
    08.04.2010


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  21. Сергій Гольдін - [ 2010.04.08 21:37 ]
    острови
    Острови

    1

    Десь далеко острови
    Із лисими скелями
    І горбоносими жінками.
    Десь далеко та пора,
    Коли пінявою смугою
    За кормою теплохода
    Вигравала моя юність.
    Десь далеко в різних краях
    Проростають зелом горбочки,
    Під якими спочили прадавні надії.
    Лише мрія,
    Залишилась квола мрія:
    Жити в затишній хатині
    На острові з лисими скелями
    Та горбоносими жінками.


    2

    Гідроплани, наче бабки,
    Кружляють над містом
    Шановного Архімеда.
    Спека сміється над часом,
    Роздягає дівчат та їх кавалерів,
    Певне, бажає довести,
    Що люди однакові завжди.
    Справді, хіба ж ці карабінери
    Не крокували в когортах Траяна?
    Хіба ж не ці кралі
    Затуляли долонями обличчя,
    Вгледівши голого Архімеда?




    3
    Осокори, осока, стежина,
    Ще стежина – і весь острівець.
    Острівець як загадка, згадка
    Про затишок, спокій, дитячі сни.
    Висихають річки.
    Заростають їх русла.
    А острови відлітають у вирій,
    Відлітають назавжди,
    Разом з осокою, затишком
    Та стежинами.
    Лише осокори не можуть
    Звільнити коріння,
    Не можуть розправити крони
    І податися за островами.


    4

    В Ленінграді масний листопад,
    Що звив кубло на Канонерськім острові
    В квартирі пропащої п’янички,
    Яка гендлює горілкою
    І занапащає тринадцятилітню доньку.
    Листопад не знає просвітку,
    Гуляє в кафе “Асоль”,
    Обіймає чергову в бойлерній
    І випиває з нею на брудершафт.
    Листопад втомився від себе,
    Від бруду на вулицях
    І неприкаяності берегів
    Фінської затоки.
    Найсумніший острів похмурого міста,
    Де квартирує масний листопад.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Прокоментувати:


  22. Данчак Надія Мартинова - [ 2010.04.06 13:55 ]
    СВЯТАЯ ПАСХА
    Святая пасха,
    Мечта людей,
    На Возрождение,
    И обновление,
    Судьбы и жизни,
    Земли, людей...
    Чтоб с новой,
    Силой засверкать.
    Любовь и счастье,
    Все познать -
    Радость, благодать...
    Святой водой,
    Напиться и умыться,
    И с новой силой -
    Возродиться!
    Буйным цветом -
    Обновиться,
    Цветами Землю -
    Матушку накрыть...
    Небо- безбрежной синью,
    В море- океане,
    Отразить...
    Святая Пасха -
    Надежда всех людей...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (2)


  23. Юлія Магерівська - [ 2010.04.04 03:20 ]
    Метаморфози
    Годинникова стрілка суть свою змінила.
    Це вже не той невтомний мандрівник
    По замкнутому царстві циферблата.
    Вона тепер колючкою зробилась,
    І хтось її без жалю устромив
    У неспокійне серце.
    І серце кров΄ю сходить –
    Червоною, гарячою –
    По краплі...
    А на морозі самоти
    Холоне кров червона
    І застигає, твердне.
    Це вже тепер не кров,
    Це вже тепер хвилини,
    Що застигли на морозі самоти...
    А кожна з них могла б горіти
    Зіркою ясною,
    І на секундочках-планетах
    Життя себе творило б
    Цілу вічність...
    Але в мені тепер нема життя,
    Натомість цвинтар
    Незасвічених зірок...

    2001 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  24. Юлія Магерівська - [ 2010.04.04 02:23 ]
    Травень
    Ласкавий промінь море-небо
    ласкавий промінь на щоці
    спочиває
    Яблуня тримає квіти
    свої мрійні квіти
    Мрійні
    Чому
    Бо зимою наснила-намріяла
    Тримає квіти
    у змерзлих зимою руках
    Чому тримає
    Чому саме тримає

    Блакитно сміються незабудки
    Біло регоче вишня
    Ласкавий промінь
    спочиває на моїй щоці

    2000 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  25. Богдан Чернець - [ 2010.04.03 21:36 ]
    швидко і безболісно
    я хотів швидко і безболісно
    проскочити
    у Неділю Пасхи
    а Ти кажеш повертатися
    у Гетсиманський сад
    до сплячих і втомлених
    друзів
    чекати Юди і його поцілунку
    на суді мовчки стояти
    сприймати удари натовпу
    почути зречення того
    хто обіцяв вірність
    хрест взяти
    і йти дорогою наруги
    до розп'яття
    до смерті
    а коли настане
    апогей темряви
    самотністю своєю
    у ад зійти
    бо така є ціна
    Воскресіння

    а я хотів швидко і безболісно


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (10)


  26. Вовчик Братик - [ 2010.04.02 22:26 ]
    важливо розуміти
    важливо розуміти те, чого не треба знати, щоб зрозуміти те, що і так ясно
    (с) 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  27. Тіна Гальянова - [ 2010.04.02 19:41 ]
    * * *
    Знайомтеся
    це
    Перелесник
    він накинув на мене оком
    і давно уже прилетів би
    до моєї хати
    через комин
    якби той
    у мене був
    а онде
    Русалка
    вона хоче
    потоваришувати зі мною
    і радо б мене залоскотала
    коли б я пішла до річки
    купатися
    а той
    Лісовичок
    настрахав би мене
    якби я пішла в ліс
    по дрова
    та я живу
    у ХХІ столітті
    мій будинок модерновий
    тут стоять євровікна
    є центральне опалення
    і каналізація
    та немає з ким
    познайомитися


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  28. Василь Кузан - [ 2010.04.02 08:17 ]
    Mitsubishi. Троє в салоні
    1

    О.Л.

    Ти поїхала додому
    Чи від дому,
    Чи від себе.
    Я впіймав твої долоні
    У полоні
    Білих хмар.
    Твій літак махнув сакрально
    Перевтіленням прощань.

    Тінь майнула,
    Ти зосталась.
    Мов царям заморським дань,
    Мов тепло
    Над срібним
    Ужем…

    Я хотів би
    Бути мужем.
    Я хотів би
    Бути…
    Щось
    Переходить в інший вимір –
    Хтось купує Mitsubishi
    Через ті листочки
    Три.

    Ти
    Вимрій те,
    Чого немає.
    Цей трамвай бажань вертає
    Нас у космос
    Самоти.

    2

    М.Р.

    На світанку
    Читаєш танку,
    Хоку чи
    Іще коротшу
    Дозу сенсу,
    Сексу
    Чи…
    Секундомір
    Твого оргазму
    Немов ковток
    Німого спазму
    Покотиться
    По горлу.
    Там
    Вже набубнявіла весна.
    Її розп’яв
    Короткий день…
    Мов у гнізді
    У Кена Кізі,
    В оточенні земних колізій
    В мовчанку грається війна.
    Пішла вона!
    Пішла!
    Вона?
    Чи він?!

    У Mitsubishi.
    Спокуси котяться
    Коти –
    Обсіли світ,
    А світло колом
    Біжить довкола.
    Перебором
    Час на гітарі грає,
    Гріє,
    Немов
    Ґрааль.
    На підвіконні
    Сибірський кіт
    У позі «лотос»
    Зі світу злизує
    Вершки.

    3

    С.Ф.

    Шукати дно безодні.
    Безборонно
    Орати поле дня
    Без борони,
    Брести по морю –
    Солі по коліна
    І мало так –
    Майже нема
    Води.

    Веди.
    Чи вЕди?

    Де ота зоря,
    Що світить десь
    Комусь?
    А, може, доля
    На тім кінці затоптаного поля
    Криницю копле?

    Крапає…

    Веди!
    Веди мене у марево омани –
    Там відцвітають
    Мальвами
    Тумани.
    Десь там,
    Далеко,
    Недосяжно,
    В лісі
    Чекає нас
    Емблема
    Mitsubishi.

    2008 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (2)


  29. Наталя Скосарьова - [ 2010.04.01 19:50 ]
    Якщо цілувати...

    Якщо цілувати твої повіки,
    вони схожі на крильця наляканого метелика,
    якого щойно зловили
    й затисли у жмені.

    Якщо цілувати твоє чоло,
    ти схожий на маленького хлопчика,
    який щойно впав
    і набив собі синця.

    Якщо цілувати твої руки,
    ти ніяковієш і кажеш, що ти не священик,
    (цікаво, що відчуває мужчина не священик,
    коли жінка цілує його руку).

    „Якщо до губ твоїх лишається півподиху”,
    ти схожий на сонечко,
    ніжні промінчики якого
    ось-ось розтоплять мій поцілунок
    і він розпливеться...
    по губах,
    повіках,
    чолі,
    руках...



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  30. Юрко Пантелеймон - [ 2010.04.01 12:13 ]
    Час
    Він не схожий за суттю
    На вузькоколійний трамвай.
    Він мчить як вітер,
    З ним потрібно завжди
    Одночасно стартувати,
    Бо інакше не встигнеш
    Його наздогнати.
    Він не злий, не підступний.
    Просто йому байдуже
    Чи за ним ти встигаєш
    І чи тобі вистачає.
    Тому не барися
    Й не дивись по сторонах.
    Але йди з ним у ногу,
    В полі зору тримай.

    Не слухай тих "потім" і "в нас ще є час" -
    Вони спокуса, яка бреше тобі.
    Не витрачай часу на людей, які не намагаються провести його з тобою.
    Не бреши шо в тебе він є,-
    Не дури себе й мене.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Мар'яна Гарвона - [ 2010.03.31 21:22 ]
    Любовь…
    У любви нет сомнений, нет возраста, нет границ… Но у любви есть вкус… Он изысканный и прекрасный. Каждый, кто его попробует не сможет оторваться от него, не испытав всего приятного, что она несет с собой. Такая это любовь,… которая несет с собой радость, счастье, много разных чудесных моментов, но все же люди, испытав ее, не могут понять, почему все это когда-нибудь проходит…
    Такая это любовь... приходя, приносит с собой все сладости жизни, а уходя, дает возможность узнать своего любимого человека с той стороны, которую он очень долго скрывал от тебя…
    Но ведь любили! И он, и ты… любили…, но все прошло, словно ничего и не было, не происходило, а в сердце остались осколки страданий, частицы любви, которая ушла безвозвратно куда-то… и никогда уже не вернется, но… оставит за собой нечто прекрасное и много страданий одновременно. Но за чем…, за чем эти страдания, зачем боль, зачем ненависть и много неприятного, но ведь когда-то любили, хотели быть все время вместе и никогда не расставаться, чтобы не случилось, что бы не произошло. Любовь,… зачем она, когда вместе с ней приходят такие боли и муки, страдания и, в конце концов, разлука…
    Обидно! Но ведь любили, заботились, обещали… Обещали быть всегда рядом, что бы не случилось, помогать друг другу, когда это понадобится, и делать все это просто так… без лишних слов и намеков. Но все в этой жизни проходит мимо нас, оставляя за собой большой след, который очень долго напоминает о прошлом…
    Такая эта любовь… Таинственна и мила, жестокая и злая, но все же – это любовь, которая нужна каждому из нас и делает нас любящими, понимающими, нежными, искренними и вообще очень чувствительными и прекрасными людьми!!!
    12.11. – 18.11.08


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Оксана Єфіменко - [ 2010.03.31 19:38 ]
    Перед-світ
    Тшшш... Ти чуєш?
    Це задверні коханці підбирають ключі,
    спиною до замків,
    фіолетовою паморокою охоплені їхні голови -
    фіалковий первоцвіт.
    Тшш! Ти чуєш?..
    Це їх вуста туляться
    туманом у темряві,
    здається, до старого
    змутнілого свічада,
    і дрібно-дрібно передзвінкують
    суглоби на їх слабких
    місячно-блакитних пальцях -
    ніби-то чотки - ключики -
    їх плечі пересипані
    цукрово-рисовою пудрою.
    Там тіні січуться навпіл.
    .....
    Вистави не буде, якщо ти не
    замкнеш двері на ніч.
    Вистави не буде.
    Тшшш.. Ти слухаєш?


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  33. Юрко Пантелеймон - [ 2010.03.31 10:45 ]
    Іграшки дорослих дітей
    У Армані, Гучі, Доч&Габана -
    Так люблять бавитись дорослі,
    Як маленькі діти у пісочниці.
    "Воно блискуце, я клящий",-
    Говорять ті, в кого краща іграшка.
    Носяться неначе з ідолом блискучим,
    Переживають -
    Вони ж бо ще маленькі,
    І не знають,
    Що не все хороше, що гарно виглядає.

    "Тю!
    В мене спортивна тачка",-
    Тішиться машинкою.
    А баришні так і називають автомобіль - машинка.

    А баришні бавляться ляльками.
    Фарбують, мулірують, стрижуть,
    Збільшують, голять - свої тіла.
    Ляльки - це їхні власні тіла.
    Питання -
    А хто вони?

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Михайло Карасьов - [ 2010.03.30 19:03 ]
    Після сніговію.
    Тиша байдужа, холодна, велична.
    Гілка, відчахнута вітром.
    Білий під шапками снігу
    Впокорений ліс.

    Стукіт у лісі – снідають дятли.

    2010 рік.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (14)


  35. Юрко Пантелеймон - [ 2010.03.30 16:09 ]
    Золота королева
    Золота королева
    Обікрала його.
    Вона забрала все,
    Що у нього було.
    А він продовжував
    Її кохати та жадати
    Сам не знаючи чому.
    Немов застиг навіки у її душі.

    Їй було байдуже -
    У неї інша вигода,
    Та й не було
    Що у нього брати -
    Давно забрала все,
    Як осінь листя забира.
    Вона така підступна, як війна;
    І сильна як буря нічна.

    Але розбудить він Творця,
    Попросить: "Господи, рятуй" -
    Настане день, прийде весна,
    Золота королева зникне безвісті...

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Оксана Рибась - [ 2010.03.29 21:52 ]
    Два береги прірви
    два береги прірви
    дві одинокі фігури
    ти і я

    душі разом
    на сьомому небі

    тіла далекі
    як перше й останнє
    кола пекла

    між нами
    порожнеча вічності

    не можемо
    втамувати спрагу
    одне одного

    наші душі
    вплели в себе
    надію
    у тихій пісні
    на два голоси

    ми будемо жити
    ми будемо любити
    ми будемо вірити

    ми - будемо

    ні
    ми - Є

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  37. Юрко Пантелеймон - [ 2010.03.29 13:54 ]
    пол вибори
    Ти чуєш звідусіль "вона - працює",
    А чи знаєш ти для кого вона працює?
    Ти читаєш часто грандіозні плани змін,
    Чи ти віриш пустим словам?
    Ти бачиш напис "почую кожного",
    Чи він дослухався до тебе раніше?
    Я не хочу бути маріонеткою політиків,
    Але хочу бути українцем!

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Катя Гуменюк - [ 2010.03.29 11:17 ]
    *^*
    помирання мрій
    не завжди супроводжується аплодисментами
    зазвичай тиша
    зазвичай всім байдуже
    просто
    осипається попіл
    просто
    з"являється пустота
    ніхто не справлятиме панахиду
    ніхто не приноситиме квіти
    ніхто навіть не здогадається


    2010


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.27) | "Майстерень" -- (5.17) | Самооцінка 3
    Коментарі: (3)


  39. Богдан Чернець - [ 2010.03.28 20:17 ]
    четверте слово
    чорний ангел
    у ніч мою увійшов
    серце прорізав поглядом
    над наївністю моєю посміявся
    є речі страшніші за смерть
    сказав
    три карти на стіл кинув
    і три слова злетіли
    у безодню часу

    самотність
    коли натовп людей
    проходить крізь тебе
    а на втомленому
    для нового пошуку серці
    не лишається слід

    мовчання
    коли розмова
    закутана у стіну німих сумнівів
    підрізує собі залишок крил

    і поцілунок
    вирваний з Христового лиця
    з раною більшою
    ніж життя що проминуло
    поцілунок Юди

    стукіт у двері
    перервав нічну зустріч
    він прозвучав
    першими променями сонця
    ти хто
    моє питання тремтіло в очікуванні
    апогею четвертого слова

    я білий ангел


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  40. Юрко Пантелеймон - [ 2010.03.28 16:48 ]
    суїцид
    Навіщо мотузка чи пістолет -
    Це застарілі методи.
    Сьогодні є новітні методи -
    Повільні і по-звірячому жорстокі.

    Відріж себе від Бога,
    Від людей та світу, -
    І тобі не буде рівних
    У мистецтві суїциду.

    Вмиратимеш повільно;
    Закриваючись у собі міцніше
    Зав'язуєш дідівський вузол міцніше.
    Падаючи в ілюзії - топишся у брудній воді.

    Тут ти автор і сценарист.
    Але не актор,
    Бо це реальність - ти самогубець.

    Руйнуєш своє життя,
    Все те, що ти мав;
    Воно є жертвою,
    Як і ти.

    Закрився у собі,
    Відкинув реальність,
    Забив на всіх і все,
    Послав себе у пекло.

    Хотів бути творцем долі -
    Став же її руйнівником;
    Хотів свободи - отримав ув'язнення;
    Хотів кінця тимчасових мук - отримав початок вічних мук.

    Ти не надіявся,
    І.. здався..
    Дозволь тобі допогти...

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Меланія Квапка - [ 2010.03.26 17:42 ]
    ***


    Розмішати цукор
    проти годинникової стрілки
    вслухатися у пісню
    написану шрифтом Брайля
    з’їсти на обід трішки сонця

    і не забути
    подякувати Тобі за все…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  42. Сергій Корнієнко - [ 2010.03.25 19:16 ]
    О, іго!

    Обожнюю алітерації,
    та кажу собі: «Стоп!».
    Не кожною літерою – маю рацію,
    що прагне злягтися з сусідкою
    паралельно чи поперемінно.

    Неодмінно,
    засіки алюрів ліричних в моїх ареалах відмінні,
    та хай не керують раби господинею, тобто Душею.
    Свідомо,
    впущу лише кілька у дім, бо у мене всі – вдома.

    І гості поважні, уважні,
    хто де, на диванчиках, долі
    роззявили рота
    (хоч просила прочистити вуха – тупі арлекіни),
    щоб чути мої аріозо.

    І – ружі, троянди, і рози, і сльози –
    жбурляти моїм
    «озоірам»,
    «ажусам»,
    «лельночам»,
    «маіго»…
    О, іго!
    Не хочу, не можу, а треба!

    А кілька лакеїв келійних
    на дзвоник у тиші, де слід,
    внесуть і свою евфонічну осмислену требу,
    і тихесенько вийдуть.

    «Тілько вітер з осокою
    Шепче: «Хто се, хто се
    Сидить сумно над водою,
    Чеше довгі коси?»


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  43. Наталя Скосарьова - [ 2010.03.25 18:35 ]
    Вірш-немовля
    Вірш — як немовля...
    Заздалегідь плануєш його зачаття.
    Обираєш відповідний
    місяць, день, час...
    Облаштовуєш у певному стилі місце...
    Оздоблюєш його квітами, свічками.
    Вмикаєш найкращу мелодію
    (це може бути мелодія душі).

    Інколи це трапляється несподівано:
    у невідповідному місці
    у невдалий час
    за непередбачуваних обставин.
    Зачаття триває...
    може бути боляче
    може бути добре
    може бути погано
    може бути екстазм
    може бути невдоволення
    може бути
    може не бути...
    Вірш в утробі...
    Виношення триває...
    Вірш набуває форми,
    наповнюється змістом.

    Розпочинаються перейми...
    (Вони не заплановані).
    Можуть розпочатися
    у будь-який час
    у будь-якому місці
    за будь-яких обставин.
    Вони завжди супроводжуються
    стогоном душі.
    Народження триває...
    Пологи приймають:
    аркуш білого чистого паперу і перо.
    Вірш народжується...
    Він дуже кволий
    він немічний
    (інколи сильний)
    він легкий...
    Народження супроводжується
    болем
    стогоном
    криком
    невимовною радістю.
    Вірш-немовля постійно спить.
    Він бачить тільки тих,
    хто його зачинав...
    тільки тих,
    хто допомагав йому з’явитися на світ.
    Минає час...
    Вірш починає бачити світ...
    Світ сприймає або не сприймає
    його народження.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  44. Олексій Кацай - [ 2010.03.25 16:53 ]
    Spirit
    Земний марсохід Spirit чимось схожий із міфічним Хароном – тому, що обидва працюють в один бік в безпосередній близькості від підніжжя бежевого Олімпу (є така гора іржавого Марсу). Там річка Стікс біжить крізь покручені трахеї карсту. Там шрами каньйонів крають увесь материк. Материк, що пережив астероїдний шок в марсіянську давнину, коли Spirit був ще рудою на Землі, коли Харон був ще юнгою в аргонавтів по той бік всесвіту, де планети – лиш скам’янілі проекції руху зірок. На той час супутники Фобос і Деймос були вже приборкані орбітами, та траєкторіями марив упертий Танатос. І не його провина, що у смерті вони завжди спрямовані вниз, туди, де вогонь стає каменепадом, повільним вибухом і комп’ютеризованим духом.

    вже зламані всі весла Харона колесами
    загрузлого Spirit’a стали круги гончарські

    А, може, планети – великі жорна з рипливого часу, що збіжжя сузір’їв рівномірно перемелюють на богів, на людей і на комп‘ютери, повільно зсипаючи у ковчеги, в тіла і в чіпи світлий сум роз‘єднаних світів? Бурштинове борошно Чумацького Шляху вкривало палубу і матрос адмірала Ноя лишав на ній сліди босих ніг та й винаходив перший компас в магнітному полі Марсу й Землі, в геліосфері єдності двох берегів і одного моря. Дух завжди океан. Навіть якщо живе у всюдиході із заклиненим колесом, що не дозволяє металу рачкувати від вирв, запорошених спогадами.

    витягує думок протуберанці пам‘ять магнітами
    з шумовиння звивин мозку в геометрію мікросхем

    Вже й старпом Харон поховав капітана Немо
    на таємничому острові в центрі моря Дірака
    й новенький капітанський картуз сидів незграбно на ньому
    коли хвилі ймовірності вдарились об борт
    іншовимірного до відчаю «Наутілуса»
    цього підводного монстра вагітного Spirit’у голографічним яйцем
    котре необхідно було відкласти серед не оголених ще глибин
    марсіянських фантазій гіпотез романів поем
    що атоли й коралові рифи цивілізацій
    міцно тримають у неймовірності таємниць
    залишковою пам’яттю мікросхем у мул впираючись
    розумною сталлю над живою водою випинаючись
    і медузою ворушиться океан
    в безодні скалярної скляності обріїв
    лиш векторами крани здіймаються
    портів що інфрачервоним піском забуття поки не захлинулись
    але в цих осях координат вже зникають кольори серед ультракоротких хвиль
    брижами іде обличчя Харонове
    і піна прибою розпадається на сон-шурхіт коліс
    що котяться по міді водоростей намацуючи
    вакуумними флуктуаціями
    душ марсіян журбу та біль Spirit’у
    в марганцевистому коконі пітьми
    а маяк-Сфінкс горілиць раптом пада
    роблячи мрій останній ковток
    і хвилі океану осипаються дюнами
    в його очниці де зникають
    востаннє побачені промені дня
    востаннє побачене сяйво заграв
    востаннє побачене світло зірок

    Правильно розвертаємо в Spirit’у антени й власні звивини, щоб перекласти:
    «востаннє побачене світло зірок» – «аеліта» звучить марсіанською.

    Тужний астрономічний сюрреалізм Джованні Вірджініо Скіапареллі
    розмалював поверхню Марса каналами
    які не востаннє а вперше були побачені
    очима землянина що їх сам випалив телескопом
    аж до самісінького дна старечих зіниць
    і сліпуватий лоцман Харон
    проводив наскрізь прогнилі баржі ретроспективою каналів
    до озер антикварно-брунатних і незліченних
    круглих схожих на столи для спіритичних сеансів
    що їх десь крутили медіуми та й намагалися
    викликати дух висохлого океану
    але він випаровувався в ніжні сутінки спогадів
    намагаючись ожити з тихою впертістю флори
    одначе фауна формулами
    і загатами вкривала поверхню планети тисяч озер
    у котрих остигали уламки й шматки
    астероїду який розплескав моря
    на краплі атомів і квантову піну Марсу минулого
    на елементалі Марсу майбутнього
    на сучасність на Скіапареллі на Spirit‘а й Харона
    вічно п’яного лоцмана мережі каналів
    які ведуть в нікуди з огидною недостовірністю
    буденного плину життя де земляни огорнуті одномірністю
    сільського клубу стрічають недолугими оплесками
    лектора який точно знає те чи є життя на Марсі
    згідно плану товариства “Знання” й чомусь залитий сутінками
    та сивухою клуб раптом сльозами вікон скупо зблискує

    Червона зірка відображується в чорних вікнах і увсебіч летять уламки променів крізь інопланетні дерева від вольниці Гуляй-Поля і аж до ґрат Петрограду із зимовим марсіянським світилом над Невою. Ріка несе перекоти-долю в кіберпростори хромованих путівців неба, в лабіринти темпорального абсурду, де мрія – вільна складова енергії зірок - запалює маяки Соацери: міста в кратері, що був колись озером. І от над полівками кактусів летючий корабель марсіян зустрічається з земним коханням Аеліти, й Харон, маяків старий наглядач, відкорковує пляшку та й разом з червоноармійцем Гусєвим прагне на дні її знайти істину життя і дух п‘янкий знедушених зірок, в останнє кимось побачених. А зірки зникають поволі і зонд інженера Лося піском заноситься. Лиш Spirit затято вгризається в дюни й статичний шар міфологій знов переміщується: на екранах випинаються обрії «Морського Старту» і донька Аеліти – Ассоль, – на них уранці плутає трикутні вітрила з корпусами ракет.

    А літо ракетне дихає спекою
    і канали парою спогадів наповнюються
    ледь коливаючи вохристі тіні марсіан
    яким снились перед загибеллю люди з планети Земля
    але цю здатність бути для інших сновидіннями смерті
    втямив уже продавець іграшкових човників Харон
    і ось не спати
    він намагається знову
    більма очей спрямувавши на портрет Рея Бредбері
    людини і телепата що блукає барханами
    пустелі де зовнішнє світло є внутрішня мла
    паралельних світів
    з яких осипається крижана краса зоряного пилу
    на залізні книжки з опуклими ієрогліфами
    і лише павуки електричні
    метушаться обплутуючи намовлені слова павутинками дротів
    у верлібрах в марсіянських хроніках та в рецептах для
    планет хворих на невиліковну хворобу безсмертя
    і на чудову незавершеність космосу та людини
    аби врочисто на найвищій з орбіт від корабля
    відходив наш Spirit як від тіла душа
    та й весь у вогню летів розгортаючи прапором свій парашут
    цю нелійнейно зібгану вітрил іншовимірність
    над руйновищем евклідової геометрії
    де смерть_згорнутий_вимір_життя і нічогісінько більше

    Спить пологова глина обвітрених планет
    під барханами з тривалентного заліза
    в кратері Гусєва у якому
    маленький відважний робот Spirit
    шурхочучи лускою з сонячних батарей
    виповзає на беріг зоряних катастроф
    та й лячно хрумкотить колесами по цвинтарю
    усіх інопланетних розташувань земних істот
    хвилерізів маяків та пірамід
    у космос проточений наскрізь історією
    в болючу людяність людини і незалюдненість цунамі
    скам’янілого вогню яке спалило самоту Харона
    до попелу слідів що простягнулися за обрій
    туди де згідно рівнянь фізики любові
    знов космічні промені єднаються в людину

    І тому в мікрофонах б’ється й б’ється сигнал,
    хоча Стікс висох... Харон вмер... Spirit застряг...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  45. Леді Ней - [ 2010.03.24 20:48 ]
    **
    **
    вдих видих
    вдих видих
    білокам’яними скелями напруження
    угору
    до відчуття безмежності
    вдих видих
    вдих видих
    відшукую незриму нитку порятунку
    ти поруч
    наче ніколи нікуди не йшов
    тут багато сторонніх та ми одні і ми знаємо про це
    зникає відчуття часу
    вдих видих
    вдих видих
    ти просиш зосередитись тільки на диханні
    не розуміючи що зробити це майже неможливо
    бо твоя присутність поглинає увесь всесвіт що збігає в мої стерплі холодні долоні
    і навіть твій теплий доторк до них вже не змінить нічого
    і я це відчуваю
    і ти це розумієш
    залишається ще кілька хвилин по котрих настане тиша і біль
    щобудешепотіти
    не зникай
    не зникай
    не зникай
    і це буде продовженням початку
    і ця відстань буде сталою
    бо так потрібно

    вдих видих…


    **
    ми сьогодні тут щоб один одному знову нічого не сказати
    на бліду шию мовчання час нанизує мить за миттю
    важке дихання перекочує ці крихкі намистини то вліво то вправо
    в залежності від того куди направляєш свої думки


    **
    все що буде сказано не буде мати особливого значення
    просто занадто довгі паузи вимагають наповнення звуком
    все що не буде сказано буде мати глибокий зміст
    просто занадто короткі фрази залишають простір для смислового малюнку
    кожне наближення
    кожне віддалення
    кожен відтінок слова
    відбиватимуть сліди як у вологому піску у глибині душі
    і залишатимуться аж до наступної зустрічі


    **
    сьогодні ти у білому
    сьогодні я у білому
    кожен з нас на своїй території відчуттів
    всі емоції зведені майже до нуля
    удавана байдужість – це тільки гра
    вимушена
    необхідна
    бо усе надто дотично
    бо усе надто незбагненно
    а за вікном падуть сніжинки
    радісні і світлі
    і наші оголені душі бачить тільки господь

    **
    ми сьогодні торкались душами
    ми сьогодні ховались за душами
    ми сьогодні були не ми


    **
    твоі риси обличчя – досконалі
    смуток в очах говорить про біль
    нові зморшки на обличчі – шлях через досвід у часі
    як шкода що я не можу бачити твого серця

    **
    скільки снігу за останні зими ти пересіяв крізь своє серце
    по них можна б було дістатися самого полюсу
    скільки квітів ти засіяв у моєму серці за останні весни
    їх би вистачило для усіх садів планети
    скільки незвіданого стоїть попереду нас
    мого слуху і зору
    і навіть почуттів
    недостатньо щоб пробити цю стіну невідомого


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  46. Одрі Бельведер - [ 2010.03.23 22:35 ]
    розпадаюсь
    розпадаюсь
    розпадаюс
    розпадаю
    розпада
    розпад
    розпа
    розп
    роз
    ро
    р
    !
    ...

    але не ХОЧУ

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (4.5)
    Коментарі: (1)


  47. Самотня Птаха - [ 2010.03.23 12:18 ]
    1/0
    П
    О
    Р
    О
    Ж
    Н
    Е
    Ч
    А


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.08)
    Коментарі: (3)


  48. Богдан Чернець - [ 2010.03.22 20:03 ]
    в тіні мольберта
    він малював їй
    сніжнобілі цикламени
    а вона
    не торкаючись його погляду
    злітала
    світлом пелюсток
    у незавершений простір
    своєї душі

    він малював їй
    запашні троянди
    а вона
    променями їхнього кольору
    пірнала
    у заповнений ностальгією
    океан часу

    він малював їй
    лісові конвалії
    а вона
    звуками їх жіночої ніжності
    похилялася
    над ненародженими
    ще питаннями

    він малював їй
    дикі орхідеї
    а вона
    вогнем пристрастей
    мчала назустріч
    не названій ще Богом
    любові

    він малював
    і вона зупинилась
    плеча його торкнулась
    мольберт надією
    затремтів
    допоможи знайти
    художника
    що квіти
    мені намалює


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  49. Ярина Брилинська - [ 2010.03.22 20:42 ]
    сорок морок
    Прилетіли сороки,
    приблизно – сорок.
    СорокА морОками
    голову оплутали
    зимі-дівчині.
    Аж розплакалася...
    Бо на вигляд
    сорок
    і
    думок сорок
    про те,
    що дорога до літа стелиться,
    що тепло льоди топить,
    що тіло її тане разом зі снігом,
    що день стає довшим за самотність,
    що жовтий колір не личить,
    а чорного
    сорока відтінків уже не нарахує
    ....................................

    Порозганяла сорок.
    Думки перелічуючи,
    морОки порозплутувала.
    На вигляд не зважаючи,
    весні руку подала.
    Сороковим вирієм
    усміхнулася і -
    полетіла
    зима-дівчина,
    з душею
    за двадцять.



    *ілюстрація до вірша - робота Ольги Кваші "А я у гай ходила"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (20)


  50. Ярина Брилинська - [ 2010.03.21 11:19 ]
    я світло тобі дарую
    сміюся чи посміхаюся
    я світло тобі дарую
    наче зоря зорю
    променем пестить
    так на твоєму серці
    усміх мій
    ніжності квітку малює

    він пахне травами
    що луки між собою
    перевеслами зв’язує
    з літом про тебе
    розмовляючи

    я посміхаюся тобі
    і сіре світло моїх очей
    тонкою ниткою в’ється
    між твоїми пальцями
    візерунки дотику
    виплітаючи

    сміюся чи посміхаюся
    я_просто_світло_тобі_дарую





    *ілюстрація до вірша - робота Ольги Кваші "Сонце"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (23)



  51. Сторінки: 1   ...   117   118   119   120   121   122   123   124   125   ...   130