ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Вадим Степанчук - [ 2010.11.30 23:49 ]
    (З ПРИХОДОМ... І ... НА ТРОТУАРАХ)
    З приходом холодів
    Він твердо, накрепко застиг
    На цих тротуарах.
    Його ноги,
    Дома
    Незрушно примерзли до землі.
    В пів-кроку він від них,
    Вони від нього.
    Може трохи далі.

    А може всі оці мости,
    ліхтарі, зупинки, школи,
    кафешки з вайфаєм
    Отак от взяти, прийти
    І напоїти теплим чаєм.
    ...
    І відігріти..

    Але нічого спільного
    - може минулого.
    Рідного
    - може хоч знайомого.
    Ніщо не пов’язує. Ніщо попереду.
    Просто замерзли поряд - спина до спИни.
    В ніч з вівторка на середу,
    В ніч із зими на зиму.



    2010р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  2. Адель Станіславська - [ 2010.11.30 23:02 ]
    Перший крок у зиму
    Снігом під ногами
    перший крок у зиму...
    Подихом колючого повітря
    срібно-сизе мливо,
    мов завіса диму,
    осідає інеєм на віття.

    Кроками м'якими
    стелиться стежина,
    І сліди зникають між слідами...
    Гріє голі ніжки
    пір'ячком пташина
    між морозно-білими гілками.

    Перший крок у зиму...
    Вдих на повні груди
    дива кришталевого світанку,
    де розквітле небо
    ще гойдає човник
    місяця в прозорому серпанку.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (13)


  3. Василь Степаненко - [ 2010.11.30 23:48 ]
    Боюсь
    Боюсь,
    Не обірвалася б
    Вона:
    Найтонша лінія моєї долі
    На зламі обрію, брови чи вуст…




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  4. Софія Кримовська - [ 2010.11.30 22:48 ]
    Хіба то сніг?
    Хіба то сніг? То небо оцвітає,
    кульбабово засіює над світом
    майбутній травень і майбутнє літо.
    Збираються граки у вічні зграї,
    здіймаються у сіру і холодну
    грудневу вись і на дерева липнуть.
    А їм сьогодні знову сниться липень,
    а їм би ще тепла... І я би згодна
    іще збирати із-під ніг каштани,
    здіймати вгору куряву і листя...
    Опали золоті пелюстки міста,
    а неба пелюстки не скоро тануть...
    30.11.10


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (11)


  5. Віктор Кучерук - [ 2010.11.30 21:48 ]
    Зима
    Примхливою красунею,
    В мереживі завій,
    Зима лишилась юною
    У пам’яті моїй.
    Постійно неусталена,
    Являлась крадькома
    Морозом підкрохмалена
    Зірчаста бахрома.
    Вдивляючись у небо я
    Чекав, немов маля,
    На те, щоб білі лебеді
    Сідали на поля.
    Збиралася із силами
    Зима не день один, -
    Махала довго крилами
    Невтомних хуртовин.
    Сніжинками сріблястими
    Вкривалась рябизна, -
    До обрію розпластана
    Біліла далина.
    Відрадою і втіхою
    Не в снах, а наяву
    Зима ходою тихою
    Казала: "Я живу…"


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (5)


  6. Анатолій Сазанський - [ 2010.11.29 23:36 ]
    ZZZZZZZZ М. П. ZZZZZZZZ
    У твоїх неймовірних зіницях
    Свій розбитий вітрильник втоплю...
    Може якось зайдеш..чи наснишся..
    У моїм чебрецевім раю..

    Там блакитне вино.І немає ще зради..
    Там вербові гурти білі келишки б"ють..
    Я до ніжок твоїх упаду зорепадом
    У моїм чебрецевім раю...

    Вийде п"яний світанок на луки
    Й почалапає в казку свою..
    Золоті ясени цілуватимуть руки,
    У моїм чебрецевім раю.

    Будуть падати сонні зорини,
    Й оберемки цілунків і слів ..
    У твої неймовірні єдині

    Кришталі..
    кришталі..



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  7. Вікторія Осташ - [ 2010.11.29 23:28 ]
    ...ілюзіон
    ілюзія а ти у ній живи
    загострюй пазурі вивищуйся над братом
    відомим стань у брязкальцях кривих
    відтворюйся – воїтелем наратором

    вправляйся в пишномовстві і брехні
    одне від іншого впритул не розрізнивши
    святе у найбруднішій ворохні
    закопуючи в кучугурах віршів…

    поете проти тебе всенький світ
    «пропало…» пишеш а читають «браво»
    і вимагають гострої приправи
    твоєї крови – закріпити міт

    мовляв сердега – не від світу він
    не вміє жити от хіба – у творах
    де розтирає між рядків на порох
    самотнє серце рéчене на згин





    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  8. Олександр Полтавський - [ 2010.11.29 22:47 ]
    Ночной бред с пятницы на субботу в новолуние...
    Ночной бред с пятницы на субботу в новолуние...

    Гремит гроза и молния блестит
    и дождь все льет слезами от обиды
    та что любил в соседней зале спит
    а я пишу стихи ,не про нее,обидно.

    Когда-то думал, раз и навсегда,
    Теперь, зачем рыданья и упреки?
    Стена, стена, Китайская стена,
    И камни в ней тяжелы и высоки.

    Я строил, я мечтал и что теперь,за что?
    И сам незнаю как мне с нею быть.
    Я думал, до нее, что всем Любовь мила.
    Уверен был-ее нельзя убить.

    Любовь прошла сама и больше нет ее,
    Рукою не схватить не удержать.
    И сердце так не бьеться как вчера,
    Огонь потух,что на углях лежать?

    Зачем пишу,всю эту чушь тебе
    не знаю сам,
    Наверно просто так,
    а может быть и нет...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Олександр Полтавський - [ 2010.11.29 22:48 ]
    Ночной бред с пятницы на субботу в новолуние...
    Гремит гроза и молния блестит
    и дождь все льет слезами от обиды
    та что любил в соседней зале спит
    а я пишу стихи ,не про нее,обидно.

    Когда-то думал, раз и навсегда,
    Теперь, зачем рыданья и упреки?
    Стена, стена, Китайская стена,
    И камни в ней тяжелы и высоки.

    Я строил, я мечтал и что теперь,за что?
    И сам незнаю как мне с нею быть.
    Я думал, до нее, что всем Любовь мила.
    Уверен был-ее нельзя убить.

    Любовь прошла сама и больше нет ее,
    Рукою не схватить не удержать.
    И сердце так не бьеться как вчера,
    Огонь потух,что на углях лежать?

    Зачем пишу,всю эту чушь тебе
    не знаю сам,
    Наверно просто так,
    а может быть и нет...




    00:01


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Олександр Полтавський - [ 2010.11.29 22:23 ]
    Я видел строчку одиночество у Вас
    Я видел строчку одиночество у Вас
    Напрасно,я сказать вот что хочу,
    Кто воспитал сынов того сейчас
    К тем одиноким я не отношу

    Любовь проходит, временна она
    Не знаю, но уверен тяжело.
    Так тяжела разлука водночас,
    Но жизнь идет, другого недано.

    Да сложно подбираються слова,
    И серца стук так быстр в моей груди
    Не знаем мы не думаем прото ,
    что ждет за поворотом впереди.

    Не знаю ,что другой я написал
    с тобою я откровенен так всегда
    Да чем то я не знаю путь мой связан
    С твоим путем вот точно знаю я

    Без знаков припинания,прости
    Но от души заметь и без затей
    Я то что думал написал....


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Олександр Полтавський - [ 2010.11.29 22:43 ]
    Мечты
    День к закату близиться,
    Сядем на крильцо.
    очень просто хочеться
    вам взглянуть в лицо

    Говорим неспешно так
    Ведь устали мы
    Целый день работали
    К вечеру пришли

    Коньячек по чарочкам
    начатый стоит
    Разговор, как речечка
    медленно журчит

    Солнце за березами
    Все темней закат
    Как такому обществу
    я сегодня рад...





    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  12. Олександр Полтавський - [ 2010.11.29 22:27 ]
    Слова
    Слова лишь пыль на жизненном пути,
    Но так дано путь каждому пройти.
    Без остановки-словно белки в колесе
    Мы в суете все крутимся ,как все...

    Но мы не все,мы горды и должны
    Пройтись по жизни не согнув спины.
    Мы можем все и в высь лететь должны
    И крылья наши легки и прочны.

    Нас ветер жизни поднимает ввысь,
    Но удержаться там -Вот это жизнь.
    Слабеют крылья близиться земля
    Но миг полета -вот всему цена.




    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Олександр Полтавський - [ 2010.11.29 22:54 ]
    Сестре
    Не ищи цветок в снегах,
    Не ищи ответ в слезах
    И отчаяния мрак ты надеждой разгони

    В книгах не найдеш ответ,
    но в молчанье тоже нет...,
    что б смотреть на это свет
    ты стишочек напиши...

    Первых строк-из сердца кровь,
    но пройдет глухая боль.
    Во второй строке блеснет надежды лучь,
    Третья строчка исцелит,
    А четвертая вспьянит ,
    свежим ветром что повеет вновь...

    Не ищи ответ в себе.
    Нет покоя на земле,
    И не будет,так устроен мир-поверь

    Не ищи ответ в годах,
    Не ищи ответ в деньгах,
    ты еще стишочек просто напиши...



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  14. Софія Кримовська - [ 2010.11.29 21:45 ]
    На молоці
    Замісила ніч на молоці –
    сходило до ранку дике тісто.
    Мила теплі руки у ріці.
    Одягала сонячне намисто.
    Вишиті червоним рукави.
    Руки мліють од безсонь і сонця.
    Ноги заплітаються в траві,
    втома швидко – певне, буде доця.
    Замішу любові на обох.
    Біле тісто зійде вище хати.
    Нам з тобою затишно удвох
    прокидатись. А ще ліпше спати.


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (23)


  15. Василь Кузан - [ 2010.11.29 21:17 ]
    Загадка (пародія)
    Любов гаряча і безтямна
    Пірнала з берега у річку.
    Зелені дивні чоловічки
    За нею стежили у плавнях.
    Ольга Бражник

    Загадка
    (пародія)

    Любов гаряча і велика
    Стрибала з берега… О Боже!
    Зелені дивні чоловічки
    За нею стежили. Негоже
    Дивитись на біду Любові
    Щодня великими очима.
    Вона гаряча до безтями,
    Вона води напитись хоче!
    Любов гарячу спрага мучить,
    Тому й пірнає бідна в річку.
    Скажіть, ну чим їй допоможуть
    Зелені дивні чоловічки?
    Нічим!
    Тому тихенько стежать,
    Смакують вигини жіночі…
    Скажіть, чого зелені хочуть?
    Чому у них великі очі?


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (10)


  16. Василь Кузан - [ 2010.11.29 21:42 ]
    НЕСВОБОДА

    Переситився, пересипався
    У піщанім годиннику світ,
    Небо витекло і калюжами
    Нас приваблює. Холод, лід...

    Хмари клаптями… Зорі – відблиски.
    Відображення: від і до.
    Мрії хлюпають під чоботями
    І не ловляться у відро.

    Вгору нічого нам дивитися –
    Там безодня, омана-ніч.
    Всі стежини в одну зливаються
    І, на жаль, не ведуть на Січ.

    Та які б не були дороги –
    Воля кличе нас за пороги!


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (12)


  17. Світлана Луцкова - [ 2010.11.29 21:32 ]
    Значення коми
    Моя печаль не в тому, що твоя,
    Хоча в обох вирує біль неспитий.
    ...Впіймавши не синицю - журавля,
    Не знаєш ти: а що із ним робити?

    В яку його кошару приточить:
    Чи до овець, чи, краще вже, до птиці?
    А він чека, похнюплено стоїть,
    Припнутий мотузочком до криниці.

    І начебто усе в господі є,
    І пахнуть айстри, мов далекі хмари,
    Та журавель пшениці не клює,
    Та журавель не мріє вже, а марить.

    На сірі клапті крається блакить,
    Приречена у вимірі пласкому.
    В НЕВОЛІ ЖИТИ СТРАШНО ВІДПУСТИТЬ.
    Прошу тебе: постав, нарешті, кому.

    1996


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (26)


  18. Леся Сидорович - [ 2010.11.29 20:41 ]
    Сонце
    Преранній ранок. Сонечко цнотливе
    Рум’янець свій показує з-за гір.
    Туман туманович повзе по тихих нивах
    Скрадаючись, як сірий дикий звір.

    Він мовчки підповзає до світила
    І в темну торбу аж на дно кладе.
    Все засмутилося, зітхнуло й помарніло,
    Немов надії вже нема ніде.

    Воно борсається, пульсує і тріпоче,
    Як лист останній на сухій вербі.
    Воно цей ранок покидать не хоче,
    Бо знає: пропаде усе в журбі.

    Напружитись – і стрімко розірвати
    Всі пута в клапті, скинути до ніг.
    …Якби і ми так вміли вибухати
    Любов’ю до землі, щоб чути її сміх!

    30.10.08


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (2)


  19. Наталія Крісман - [ 2010.11.29 19:05 ]
    ДИВО СТАЛОСЯ!
    Так довго в долі я тебе вимолюю -
    І диво сталося.
    Тобою серденько вже поневолене,
    Я закохалася!

    Над нами неба синь уже розвиднілась,
    Послала милості.
    Це дивовижно є - спивати ніжності,
    В ній розчинитися.

    Тебе я поглядом могла б запестити
    Аж до потьмарення.
    В солодких спогадах, мов птах, воскреснути
    Десь по-під хмарами.

    Мені з'явився ти, це безумовно є
    Дарунком вічності.
    Від божевільності чуттів наповнення
    Я знову свічуся.

    Душепроникнення не вбити відстанню
    І заборонами.
    Нам треба звикнути - кохання істинне -
    Поза кордонами!

    Я окунаюся у ночі місячні
    В чуттєві спогади...
    Не серці висікла тобі освідчення
    Й подяку Богові!
    29.11.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  20. Ольга Бражник - [ 2010.11.29 18:27 ]
    ...
    Любов гаряча і безтямна
    Пірнала з берега у річку.
    Зелені дивні чоловічки
    За нею стежили у плавнях.
    Вона стрибала з мосту в воду,
    Вона купалася у щасті...
    А зореліт чекав нагоди,
    Аби лишень любов украсти.
    І ось – розставлені тенета,
    Зловили, налягли на весла...
    Любов померла й не воскресла,
    Свою покинувши планету.
    Вона живе – поки тріпоче,
    До тями прийде – миттю зникне!
    Такі в прибульців гарні очі...
    Проте від заздрості – великі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (3)


  21. Марта Славківна - [ 2010.11.29 17:39 ]
    ~~~
    Павуки розповзалися тишею
    Поміж сотень питань і меж нами
    Всі слова що для мене залишив
    ти
    Не важать і грама
    Пустоцвіт поростав пустоцвітом
    Рік за роком
    Ти прийшов разом з вітром
    І пішов з ним за руку.
    Зник туманом ранковим
    І златом багряним
    Я тебе не п(р)обачу ніколи
    Зима ж бо настала.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (4)


  22. Олена Герасименко - [ 2010.11.29 16:42 ]
    Затисла осінь серце в кулачок
    Ще осінь вітра наслуха,
    дерева гомонять, немов отерплі…
    Сезон дощів – то холодно, то тепло,
    то з неба мокра сиплеться труха.
    Кущі по самі груди в молоці
    туману сивого – і тим вони схоронні.
    Знялися з криком вОрони й ворОни,
    згасивши день, мов промінь на щоці.
    Листопад п’є з остуджених річок,
    згорнувши тінь небес на тихі плеса.
    Пливе печаль і відправляє месу…
    Затисла осінь серце в кулачок.
    2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  23. Анна Фоменко - [ 2010.11.29 15:32 ]
    * * *
    Втомлене шалом весни,
    Місто доп'є надвечір'я.
    Дощ заколисує сни
    В синіх обіймах подвір'я.

    Сутінки дихають вогко,
    Мліють спітнілі шибки...
    Раптом за шибкою - вогник!
    Треба ж, спромігся-таки!

    Це щоб до вікон неквапно
    Не підступала імла,
    Скомна каштанова лапка
    Свічку мені простягла.

    Що ж, справді вчасно, спасибі!
    Посидимо при свічах.
    Витремо сльози на шибі,
    Блиску додаймо в очах,

    Вимкнемо досвід і втому
    (Часу доволі в нас є)...
    Мріємо з дивним знайомим
    Кожен цю ніч про своє.

    Тихо годинник протенька,
    Тіло огорне тепло,
    Гілка до серця легенько
    Тулить зелене чоло.

    ...Просидимо до світанку,
    Дощик втомився - і вщух.
    Злизує листя каштана
    З шибки краплини дощу...



    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  24. Олена Багрянцева - [ 2010.11.29 14:34 ]
    Я не чую зітхань осінніх...
    Я не чую зітхань осінніх
    Тисне груди грудневий біль
    Рафінадні твої прозріння
    Грудка тиші на смак, як сіль

    Цілу ніч ходять сни навшпиньки
    Наші шибки з вітражним склом
    Колять пальці шипи і шпильки
    Кальки слів за пустим столом

    Без пропорцій свята і будні
    Бурий колір старих шпалер
    Ну, привіт, галасливий грудень
    Я навіки твоя тепер.
    28.11.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (5)


  25. Леся Голей - [ 2010.11.29 13:29 ]
    Душевнохвора
    Душевнохвора, майже божевільна
    Сьогодні вистрибне з вікна
    Переборовши це безсилля
    І віру втративши в життя.

    На юнім тілі непомітні шрами,
    Що залишились від образ,
    А на щоках криваві рани,
    Що сльози випікали вже не раз.

    Посічене волосся розвіває вітер.
    Він ніжить губи, навіває жах.
    В відкриті очі заглядає місяць
    І відбиває відчай у зрачках.

    А голова забита вщент думками,
    Та правди в них чомусь нема.
    Це лиш міраж, це лиш примари,
    Це тільки вигадка твоя.

    Ще трохи сили зжатої в кулак
    І зробиш крок такий рішучий.
    Це крок не уперед і навіть не назад
    Це крок в кінець, у світ забутий.

    Ти не знайшла себе в житті
    І нідокого ти не пасувала,
    Та зараз цей балкон, і ти,
    І ніби завжди тут стояла…

    У тиху ніч, у довгім сні
    По небу зорі розсипались,
    А десь далеко в вишині
    Душевнохвора в вирій вибиралась.


    Рейтинги: Народний 1 (1) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  26. Лінія Думка - [ 2010.11.29 12:53 ]
    Б.У.Н.Т.
    бунт...
    це вам не фунт
    не песик Фунтик
    і не фантик

    бунт...
    це наче бинт
    на шию - плиг!
    червоний бантик

    бунт...
    це, мабуть, гвинт
    щоразу вкручений
    сильніше

    бунт...
    це ринг і ризик
    де крок убік
    і ти вже - миша

    бунт...
    певно, двобій
    де сам на сам
    лиш із собою

    бунт...
    твоя душа
    так завше прагне
    супокою


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.09)
    Прокоментувати:


  27. Лариса Іллюк - [ 2010.11.29 12:52 ]
    Сумніви.


    Ви, сумніви, мов піч для переплавки
    думок, відношень, крайніх протиріч.
    І час у тім - ще не найвища ставка,
    а близькість смерті - не найгірший клінч.

    Бо сумніви, мов діти суперечок,
    що підросли у тиші самоти
    і маються, і знову прагнуть втечі
    менЕ від мЕне, з думки на листи.

    Ті сумніви - кузини чистих істин,
    ще поки - так, вода на кисілі,
    як вірш хисткого й неясного змісту,
    як дуб - та ще у жолуді, в землі...

    Ні ви, ні сум, який ви принесете,
    я знехтувать не здатна, вочевидь
    (зринають, ніби дивні палімпсести
    моїх, минулих вже, десятиліть...).

    Енергія і жар отих конфліктів,
    що мною потім взяті, як жорства -
    то сумніви, що заважали жити,
    насправді, ставши виходом крізь твань.

    Ви, безсумнівно, блудні й нерозумні
    сини невпевненості, впертості рідня...
    Та часом переконуюсь, що сумнів -
    моє таємне, істинне ім"я.

    2010р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  28. Валерій Хмельницький - [ 2010.11.29 11:53 ]
    Життя – це гра, а ми – актори
    Мені залишишся ти другом -
    Я не твоя тепер кохана.
    Ми не зустрінемось удруге -
    Та і нема на це бажання.

    Тобі так краще?.. Я – не проти...
    Шукаєш іншої?.. Будь ласка.
    Не допоможуть привороти -
    На жаль, скінчилась наша казка.

    Та не дури мене - не варто:
    Запрацювався на роботі...
    Її, казали, звати Марта -
    Вона весела й безтурботна.
    ...
    О, мій коханий друже-зрадник,
    Невже вернутись закортіло?..
    Ну, вибач, тут я безпорадна,
    Бо віддала тендітне тіло

    Кохати іншому - і мушу
    Йому коритися у спальні
    Та дарувати навіть душу -
    І віртуально і реально.

    А ти іди, мій милий друже,
    І не вертайся вже ніколи -
    Та не засмучуйся тим дуже:
    Життя – це гра, а ми – актори.


    29.11.2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (9) | "Журавка Гра"


  29. Марія Дем'янюк - [ 2010.11.29 11:20 ]
    Сонячно...
    А на городі соняхи
    до сонця личком тягнуться,
    і лагіно, мов донечки,
    із Сонечком вітаються.
    Голівоньками вертять,
    та залюбки шепочуться,
    і ясно усміхаються —
    до Сонця-мами хочеться.
    А може, наше сонечко
    теж золотава донечка?
    Яскріють жовті соняхи —
    блищить Чумацький Шлях...
    Й десь у віночку з соняхів
    всміхнулась ніжно-сонячно
    маленька Сонце-дівчинка
    у мами на руках...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (4)


  30. Михайло Десна - [ 2010.11.29 11:12 ]
    Замість "паплюжних гудків"...
    Острів "Здагадайся де" в Україні десь
    потопа у "зелені" абсолютно весь.
    Потопа у "з е л е н і" абсолютно весь
    острів "Здогадайся де" в Україні десь.

    Там живуть за схемою "Дригом догори" -
    з "зеленню" всередині, зовні - прапори.
    З "зеленню" всередині, зовні - прапори...
    То живуть за схемою "Дригом догори"!

    В космосі дивуються:"Що це за форсаж?!
    Боулінг - на Місяці, на Венері - пляж!"
    Боулінг - на Місяці, на Венері - пляж.
    В космосі дивуються:"Що це за форсаж?"

    Нібито не ледарі, якось же живуть.
    Може, задля "зелені" щось уже крадуть.
    Може, задля "зелені" щось уже крадуть -
    нібито не ледарі, все-таки живуть!

    Як на зло, на острові "Здогадайся де"
    звукоізоляція в сотових гуде...
    Звукоізоляція в сотових гуде
    на звичайнім острові "Здогадайся де"


    29.11.2010 "Сльозогінний сік березових віників"


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  31. Любов Бенедишин - [ 2010.11.29 11:56 ]
    ***
    У щастя - коротка пам'ять.
    У горя - довге прощання.
    Вслухається серце тривожно
    у тишу, до болю знайому.
    Приречено час лічить миті,
    мов кожна
    наступна -
    остання.
    Це ж тільки
    кінець листопада.
    Це ж не кінець усьому!

    Ще трохи - й зима відбудує
    мости, нами спалені зопалу.
    І будуть жаринки в каміні
    іще яскравІше зоріти.
    І втричі сильніше кохання
    повстане,
    як Фенікс
    із попелу.
    І буде
    весни початок -
    нашим початком світу.

    11.2005


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15)


  32. Калина Барвінко - [ 2010.11.29 10:40 ]
    ***
    - Прощай навік! -
    ще озирнулася востаннє.
    - Прости за все!
    Але нічого не забудь...
    Я повернусь
    веселкою стобарвною,
    веселим дощиком
    до тебе повернусь.
    І промайне життя.
    Чи, може, декілька...
    Хто знає,
    що нам доленька несе?
    А я для тебе
    житиму, творитиму.
    В твоє кохання
    вірю над усе!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  33. Віктор Кучерук - [ 2010.11.29 07:10 ]
    Перший сніг




    І ще вітри не позмітали

    Опале листя із доріг, -

    Як уночі пішов помалу,

    Неждано, тихо перший сніг.

    Відкіль він взявся в ранню пору

    Знайти пояснень я не міг.

    Спросоння все дивився вгору

    І кликав рідних на поріг…

    28.11.10.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (5)


  34. Іванна Голуб'юк - [ 2010.11.29 01:10 ]
    ***
    як довго по тій дорозі нам йшлося а чи кохалось
    як довго тремтіли жили і пульсувало в скронях
    ми так непомітно якось з тобою рідніші стали
    і виріс крізь наші думи важкий пелехатий сонях

    вітри напинають білизну, розвішану на причалах -
    дворах, де на призьбах завше побачиш старих дідів
    діди - вони вічні, нам гарно з тобою мовчалось
    давай навчимо так любити майбутніх наших синів

    вітри тереблю у жменях, розгадую сни спроквола
    ми з того століття, любий, не згадуй про це мені
    ми стали з тобою схожі, як та і оця дорога
    як соняхи жовті, двоє, що виросли при вікні
    29.11.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (7)


  35. Оксана Мазур - [ 2010.11.29 01:46 ]
    МУЗА-СУККУБА
    Чи суккуба, чи муза, чи згусток містерій, болючих інерцій,
    Що сплелися клубком у підгорлі й нестерпно-ядучо гірчать...
    Ти моя нелюбовна любов, перестигла осінньо у серці,
    Фея зради, рунічно-кривава молитва, підшкірна печать.

    Я забуду! Я зможу! Побачиш, суккубо граційно-примхлива.
    Хай вуста ці кармінно-пригірклі так знуджено-зверхньо мовчать.
    Попри все сподіваюсь, наївний, на трепетне вічності диво:
    Перевтілення жорсткої вамп на весняно-суничне дівча...

    Я шукаю себе. Знов надривно зриваю облудливі маски,
    І шукаю: між рим, поміж втрат, перероджень, пісень і зачать.
    Королево правічна, єдина, суккубо прощальної казки,
    Твої очі, мій всесвіт спаливши у бЕзум, беззвучно кричать…

    Музо, грішна у святості ночі і чиста у лігвищі встиду,
    Юна й скорбна у власних метаннях . Дотліла остання свіча.
    В титрах автор буденно сховає феміну, фанданго, феміду…
    Вкотре вірю тобі і шукаю лиш крил, не тавра, на плечах…

    Філігранно шліфоване дотиком тіло, означене в спротив,
    Пересмислення граней між «буду» і «щезну» стерпає в очах.
    Нереальна лякливице в масці, відспівана трепетно в нотах,
    Відпускаю твій світ, переплавлений мною у солод і жах.

    28.11.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (24)


  36. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.11.28 16:15 ]
    Люба

    Мені дитя всміхалося з юрми
    Серед калюж,
    депресій,
    мокротечі.
    Автобусна зупинка, ряд пивних
    І... чистий аркуш у рудавій течці.

    Тримаючись за крайчик рукава
    Дублянки тата, дівчинка білява
    Мене зігріла - надновий пульсар.
    Устала я із лави - молодява...

    Червона шубка, шапочка у "рис".
    Татусь пробубонів:"Автобус, Любо..."
    У мене в сумочці лежав ірис.
    Желейно серце тануло у грудях...

    - Ясноволоса дівчинко, бувай! -
    Шептала я у натовп різношерстний.
    Твій посміх - для мого польоту драйв,
    Хоч приземлятись - на колючі стерні...

    Дівча поїхало за мить у Яківці.
    Я гріла у кишені скотч і дюбель.
    Мені жасмин серед ковтьоб розцвів -
    Отам, де приязно сміялась Люба.

    Мені й ремонт в оселі не страшний!
    Дитячий усміх був цілющим, гойним.
    Снага пульсує... Може, в Яготин
    Поїхати? Неподалік - платформа.

    Пісні,
    зітхання,
    скрегіт,
    матюки...
    Навкружний люд іще у лютий вірить,
    Сідає у автобус на Жуки...
    На площі Зигіна без Люби сіро.



    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (4)


  37. Анатолій Ткачук - [ 2010.11.28 15:58 ]
    Шукати себе
    Шукати себе. Знов шукати себе, ніби згубу
    між піщинками слів, у мутному потоці думок.
    Візьми каганця, підсвіти мені, музо-суккубо:
    заховалась душа в найтемніший, найглибший куток.

    Це ти?.. Чи не ти? – Тільки вищир картонної маски,
    зняв – лускою цибулі біліє за нею нова.
    А що за останньою – привид із давньої казки
    або порожнеча, чи дзеркала міна крива?

    А може вона, коли зняти останні покрови,
    білим голубом з рук циркача-чародія злетить
    і в тіло обридле не схоче вертатися знову,
    обірвавши незриму, до лапки прив’язану нить?

    Та жодній душі ані маски, ні пута не личать –
    Лиш небес нескінченність і вітру стрімкого потік…
    Чи вистачить духу – у власні заглянути вічі,
    щоби потім себе ж відпустити на волю навік?


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (4)


  38. Софія Кримовська - [ 2010.11.28 15:03 ]
    Війни
    Наші розмови з тобою нагадують війни.
    Хто розпочав і для чого – то тайна допіру.
    Я наступатиму завтра – то каву подвійну!
    Ти не оклигав іще від минулого. Миром?
    Що тобі варто ну просто узяти і здатись?
    В таборі добре годують і стелять, і… Може
    врешті згадаєш річницю боїв, нашу дату?
    Прапором білим покриєш незгойдане ложе?


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (10)


  39. Василь Світлий - [ 2010.11.28 15:22 ]
    Досконалість слова

    Слова досконалі –
    Як думи дозрілі,
    Як стигле колосся,
    Як яблука спілі.
    Уквітчані в мрію,
    Рум’янцем налиті,
    Слова досконалі –
    Любов’ю сповиті.

    Слова досконалі –
    В тремтінні зірниці,
    В духмяності меду,
    З смаком паляниці,
    У помаху смутку,
    З криниці печалі,
    Слова досконалі –
    З далекої далі.

    Слова досконалі –
    Уста це пророчі,
    Це – крик у пустелі,
    Це – дзвін серед ночі,
    Це – гість незвичайний,
    Це – звістка здалека.
    Вселяють надію –
    Торкнутися неба.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  40. Ігор Морванюк - [ 2010.11.28 08:17 ]
    * * *
    Последний поцелуй,
    Последняя любовь,
    Последний раз с тобой
    Я этот вальс танцую.

    Последняя слеза,
    Последняя улыбка,
    Последний раз тебя
    Назвал я маргариткой.

    Последний раз луна,
    Последний раз прощай.
    Теперь ты уж сама
    Рассветы повстречай.

    Последний желтый лист
    На нас бросает осень.
    Ты только улыбнись,
    Тебя прошу я очень.

    Последний раз в глазах
    Мне подари надежду,
    И было чтоб всегда
    С тобой у нас как прежде.

    В последний раз встречаю,
    В последний раз целую,
    В последний - обнимаю,
    В последний раз ревную...

    1993


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  41. Вікторія Алія - [ 2010.11.28 01:24 ]
    ти для мене ніхто
    Ти для мене ніхто,

    Лиш альбомна сторінка.

    Я любила тебе,

    Та любов та гірка.

    Я кохала тебе,

    Я літала на крилах.

    Ти – повітря моє,

    Як зірка єдиний.

    Затулила хмаринка,

    Твої ясні очі.

    Розлюбив ти мене,

    І з неба зіскочив.

    Я зосталась одна,

    Бо я сильна, напевно.

    Ти залишив мене,

    Не любив,напевно.

    Дав надію мені,

    Я весь час чекаю.

    Бо наївне дівча,

    Десь набачило раю.

    Відпусти мою руку,

    Я твою не тримаю.

    Не потрібно мені

    Ні гаю, ні раю.

    Я забуду тебе,

    Я не можу так жити.

    Як так можна кохать?

    Хочу в землю, закритись.

    Ти для мене ніхто,

    Лиш альбомна сторінка.

    Вирву з серця її,

    Тільки як це зробити?

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Вікторія Алія - [ 2010.11.28 01:23 ]
    ми - сильні!
    І таке в житті буває,
    Хочеш раю? А немає)
    Треба жити, посміхатись,
    Та назад у дім вертатись.
    Не стояти при дорозі,
    При розбитому порозі.
    Ми сильніші, за ті чари,
    Що наш розум затьмарюють.
    Ми сильніші за ті, ночі,
    Де кохання сліпить очі.
    Ми вже сильні були вчора,
    Ще сильніші будем завтра.
    Бо нема такого сонця,
    Без якого у віконця
    Серце тихо помира.


    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Вікторія Алія - [ 2010.11.28 01:19 ]
    прощай!
    Я все одно люблю, й любить не перестану,
    Ц е щастя нам дається раз в житті.
    І щоб ви не казали, і щоб ви не писали
    Любов дає нам крила – тож лети!
    Лебідкою у небо, полину, я в широке,
    Заграюсь пелюстками, своїх вечірніх сліз…
    Я знаю, що кохаю! І сльози ті, з думками
    За мить зігріють серденько мені.
    Я вільна, наче пташка, що порхає у небі,
    А серце я звільняю, воно вже не тобі.
    Забудь його і далі собі йди.
    Ні, я не зрадник, любити тебе буду,
    Бо ця любов одна й навік.
    Бо ти залишив мені, частинку свого серця,
    А я залишу тобі сміх….
    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Анастасія Пєстова - [ 2010.11.28 00:12 ]
    Я до самотності звикла
    Я до самотності звикла:
    Осінь залита дощем,
    Вечір вишкірює ікла,
    В серці неспокій і щем.

    Я увімкну телевізор,
    Та пожаліюсь коту
    І на погодні сюрпризи
    І на роботу "не ту".

    Я загорнуся у ковдру
    І солоденького з"їм.
    Мій телефон уже вкотре
    Зранку мовчить, наче мім.

    Зуби міцніше стискаю,
    Голкою в змерзлих руках
    Я на канву виливаю
    Сум у червоних квітках.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  45. Софі Аголь - [ 2010.11.28 00:17 ]
    В садах Бахайських
    Молитися – єдине поклоніння
    Тих місць, де неба простір поєднався
    Із мідною червоною землею
    Садів цих райських.
    Одежа невибагливо і просто
    Вкриває всю оголену тілесність,
    Душі твоєї тонкощі земні
    В садах цих райських.
    На лаві спокою знайти спочинок,
    У тінь зелену увійти в пустелі, -
    Наближення до Бога і до Себе
    В садах Бахайських.



    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  46. Віктор Кучерук - [ 2010.11.28 00:24 ]
    Що не доба - то ближче й ближче...
    Що не доба - то ближче й ближче
    Зими жорстока дивоглядь, -
    На спопелілім картоплищі
    Зірчаста паморозі гладь.
    Прощання з осінню печалить,
    Як і життя суворий зміст,
    Бо я вже схожий на опалий
    І поруділий швидко лист.
    Тремчу, зіщулений на стужі,
    Скорившись тілом плину днів, -
    Адже навік в обійми дужі
    Зими поспішливо забрів…


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  47. Софі Аголь - [ 2010.11.28 00:16 ]
    Кейсарія
    Руїни, залоскотані вогнем,
    Крізь товпища зрадливих і злидарців,
    Нужденну порожнечу душ – усе
    В собі несуть німії свідки-старці.
    Батальні подвиги і сором легкодухих,
    Зів’ялі в битвах, полум’ї й очах,
    Що тисячі їх світять на нічному
    Пекельно-чорному сліпому полотні.
    Лиш вогкий вітер кинеться зі скель
    В бездонні середземні синевири.
    Чиясь рука возведена до неба
    Серед уламків міста Кесаря.



    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (1)


  48. Софі Аголь - [ 2010.11.28 00:20 ]
    Місто із білого мармуру
    Поверніть мене знову у місто із білого мармуру,
    Я сидітиму на траві, схрестивши ноги, і питиму холодну золотаву каву
    Із білих паперових філіжанок.
    Потім робитиму з них кораблики й пускатиму їх трьома морями
    До пристані, де я народилася і думала, що й справді-таки жила,
    З іншої, де й досі сидить моя душа,
    Звісивши ноги, заграючи з величезними метеликами, хапаючись за гвинти літака.
    Виходить, я тепер вдома?
    У переддень Нового року прошепочу Містеру Клаусу одне бажання:
    «Поверніть мене знову у місто із білого мармуру».



    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (2)


  49. Вадим Степанчук - [ 2010.11.27 23:09 ]
    ВСЕ ЗАВАЖАЛО ЇЙ СПАТИ
    Все заважало їй спати.

    В під’їзді постійно спіткались

    За ящики з пивними пляшками,

    Їй нікуди було тікати.

    Вона затуляла руками

    То очі, то вуха,

    і постійно плутала -

    То вимикала світло, то вмикала.

    А ще ця зірка, вкутана

    В якісь вигадані тумани,

    Торкалась землі приємно.

    Їй заважали капаючі крани,

    Вона не знала напевно

    Як бути з цими подушками

    - на них, чи під них лягати.

    Повітря і так було мало.

    Вона забувала вдихати..

    По втомленим поштовхам серця

    Думки і іржаві втрати.

    І скрегіт нагадував тиші

    Якісь істеричні мати..




    2010р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (4)


  50. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.11.27 22:06 ]
    Деревій

    У хаті нема рушників,
    Гардин, ковроліну, сервізів.
    Отари захожих димів
    Облизують бочку, валізи...

    Дзеленькне мобільник чи цеп
    Рудого Полкана - край лави...
    На клямці побачити леп
    Я їхала в спеку з Полтави.

    Погладжу кошлату козу...
    Як спати в оселі бідацькій?
    На шлях виглядати грозу
    Виходжу в сукенці „моряцькій”.

    Вже й син у дворі умовля
    Вернутись додому надвечір.
    Озера...
    Комишня.
    Поля...
    Безкраї простори лелечі.
    Тут газу немає – лиш піч.
    Зів”яло лице тітки Ліни.
    На бал стеаринових свіч -
    Мій син із лептопом... У сінях
    Латає мішки вітровій.
    Хазяїн тут любить горілку.
    До сходів доріс деревій.
    А дощ крапотить у тарілку...

    Матусе весела моя!
    Про що я повинна мовчати?
    Я знаю, це наша рідня.
    А серце, як птаха – на ґрати...

    Пустіть мене полем крізь дощ
    У соняхів пишне цвітіння!
    З дороги ожинових прощ
    Я впала на скалки і тіні.

    Немає тут сала й ножа,
    І кури замурзані, дляві.
    Як півень, двором походжа
    П”яниця Андрій – молодявий.

    Я слухаю Валю – сестру,
    Тамую і жаль, і відразу.
    „На хлібчик у мами беру.
    Нема ж ні роботи, ні газу...”

    - Податися варто кудись.
    Шукати стежу – виживати!-
    Кажу і дивлюся увись
    За гніздище, де лелечата.

    Прощаємось.
    Лине авто...
    „Под...дейкують, поле...Рос..сії...”-
    Сміється заїка-пілот.
    Пелюстя. Майбутнє насіння...

    Із серця - і відчай, і біль,
    І радості гостре проміння:
    Я їду-тікаю звідтіль,
    Де вік дожива тітка Ліна,
    Де в хаті плакат ”...ССР”,
    Де вкрита газетою ложка,
    Де стіни мишасті, як дерть,
    Шепочуть :”Побудьте ще трошки...”


    Миргород-Полтава
    липень 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1251   1252   1253   1254   1255   1256   1257   1258   1259   ...   1829