ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Вікторія Осташ - [ 2010.11.13 21:37 ]
    Оптимістичні трагедії
    хтось скаже «гоп» а хтось не перескочить
    кричатиме несміло про своє
    між викиднями змореної ночі
    шукати важко а знайти – не є
    узагалі можливим… світ торочить
    що він зникомий... «фермою» Лур’є
    керує смерть… не зазирає в очі –
    їсть поїдом двобої виграє…
    та все одно життя – живий ковточок! –
    вертається…. і знову за своє
    береться майстер – підіймає вище
    уявну планку… знову вітер свище
    і знов-життя країв не визнає


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (6)


  2. Віктор Кучерук - [ 2010.11.13 17:16 ]
    Люблю тебе, мале дівчисько...
    Люблю тебе, мале дівчисько,
    Чужий світанок голубий.
    Незатуманені очиська,
    І потиск рученьок слабий.
    Вродлива й щира, ніби мама,-
    Найперший твій дороговказ.
    Твоїми щирими дарами
    Я обдарований не раз.
    Почервоніла хоч би трішки,
    Що не заплетена коса.
    А ти смієшся і усмішка
    Твоя ніколи не згаса.
    На руки просишся? – Будь-ласка,
    Давай ще пустимось у скік...
    Лише б твого дитинства казка
    Не закінчилася повік!


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (17)


  3. Софія Кримовська - [ 2010.11.13 11:42 ]
    Моя дивна печаль
    Моя дивна печаль перебралась до тебе в оселю.
    У кутку умостилась, мов киця, і муркає тихо.
    І тобі відтепер замість сну непобілена стеля.
    І боїшся, що раптом у двері постукає лихо.
    Ти сахаєшся кроків на сходах і звуків моторів
    і боїшся дзвінків телефонних, раптового шуму.
    Ти не знаєш, як бути, як жити, як діяти в горі.
    Світ міняє вагомість, він більшає, начебто в зумі...
    Ти не думай про мене. На краще обом позазонно.
    Не блукай у підтекстах чернеток – вони для каміну.
    Забувай, як нав’язливу вранішню згадку про сон, мо’.
    Ти нічим не зарадиш. Нічого натомість не зміниш.
    13.11.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (14)


  4. Наталія Крісман - [ 2010.11.13 11:35 ]
    В ПОШУКАХ ЛЮДИНИ
    У єстві глибинах,
    У основах суті
    Прагнемо щоднини
    Сенс життя збагнути.

    По колючім терні
    Ходим голі й босі,
    Оминаєм скверну,
    П'єм цілющі роси.

    У пустелях світу
    Йдуть холодні зливи,
    Ми ж - неначе діти,
    Вперто вірим в диво.

    У світах омани
    Знов шукаєм правди,
    На сердечні рани
    Прикладаєм зради.

    У самотніх душах
    Вітер лютий свище,
    Досі невмируще -
    В нас поволі нищить.

    Гонимось за щастям,
    А знаходим втому.
    Чуєм голос власний,
    Та не знаєм - хто ми?

    Ходять манівцями,
    Про святих забувши,
    Котяться до ями
    Наші грішні душі...

    Так бредемо кволі
    Попід небом синім
    В лабіринтах долі
    В пошуках Людини...
    12.11.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  5. Юрій Матевощук - [ 2010.11.13 11:49 ]
    12211331456456101110
    Не шукаю з неприхильників сестру чи брата,
    Не подобається, може, то зійди з дороги –
    Я іду вперед , не дивлячись під ноги,
    І в наступнім кроці можу розтоптати.

    Не мозольте очі – це моя палата,
    Сам один у полі воїн-егоїст –
    Йдіть у брід по двоє, там канатний міст,
    Тут немає разом що втрачати.

    Як дістали совість, розірвали вщент,
    Залишився в домі непроглядний лемент
    І немає в тексті звуків, морфів, слів.

    Засипають в горло зріджений цемент,
    Там де було серце, зараз тільки крéмінь –
    Так розпорядився заздрості посів.
    10.11.10


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  6. Олександр Григоренко - [ 2010.11.13 10:19 ]
    В Пути-2
    Я строю Свою
    Жизнь САМ.
    Мое Слово
    Нет-это Нет,
    А Слово
    Да-это ДА.
    Даже если отвергнут,
    Голоден и брошен
    Буду я, но
    Слово Мое Верно
    Ибо ОН во
    Мне, ОН АБСОЛЮТ,
    Я в НЕМ,
    Был, Есмь и
    На Все ЕГО
    Воля, и моя.
    Мне вперед идти
    Дано и ведет
    Меня по Жизни
    Его Луч Познания.
    Тишина вознеслась
    В небеса и
    Мысли рыбаков наполняются
    Радостью Общения-
    Расширением Сознания.
    Колышет поплавки волна,
    Всплеск рыбки,
    Ветерок коснулся камыша,
    Но- все рыбаки,
    Взирают на седины
    ПареньКА.
    -Круто, круто сказано,
    произносится вокруг
    Костра.
    Задали вопрос:
    ,,-Вы счастливы,
    Молодой человек!?"
    Ответом паренька-улыбка,
    И простое Да.
    И тотчас же
    Вопрос: ,,-А
    Что такое Счастье!?''
    Восцарилась пауза, и
    Ответ минуту спустя:
    ,,-Счастье-это ЖИЗНЬ,
    Жизнь моя, друзья.
    Это возможность МИР
    Познать и Самого
    Себя.,а Познав-
    Творить, как Бог,
    И ЕМУ Блага
    Даря, ибо ОН,
    Нас Всех СОТВОРИЛ
    Истинно Здравыми
    ИЗ САМОГО СЕБЯ!
    Сегодня люди надевая
    На себя распятие
    Иисуса Христа Неосознают,
    Многие, произнесенные
    БратОМ Слова ко
    Всем Нам, Людям,
    Что ОН-Путь
    И Истина и
    Только через НЕГО
    Человек может Обеспечить
    Себе ЖИЗНЬ Вечную.
    ЕГО Слова, Каждому
    Из Нас: ,,Познайте
    ИСТИНУ и ИСТИНА
    Сделает ВАС Свободными"
    И это ПравДА,
    Друзья.
    ,,Вы боги''-это
    ИМ Первым произнесенные
    Нам Слова.
    И Нам Дано
    ВРЕМЯ, это Осознать
    ЕГО Слова и
    Действовать, Счастье
    Свое Самим Творить!
    В дружеском кругу
    Молчание, щеки целует ветерок!
    Хороший выдался денек!
    Я Счастлив Настоящим!
    ЖИЗНЬ - это раскрывшийся
    Мудрости Цветок!

    13.11.2010г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  7. Юрій Зозуля - [ 2010.11.13 10:45 ]
    На всі свої відсотки б'юсь
    ...я певен, усі люди є рідня;
    так само, їхній піт, що поє землю,– рідний;

    і все, що у єдине росте небо,– рідне;
    стерня усіх доріг,– вона усьому рідна;

    і босі душі на отій стерні, теж рідні,–
    любові, а не милостині, просять: рідних...


    - я так у цьому певен, мої рідні!!!
    але переконати вас чи можу

    1998



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (4)


  8. Юрій Зозуля - [ 2010.11.13 10:09 ]
    Раптові рухи
    замісені небо з водою...
    набряклії хмари дощами...

    бери парасолю, підемо з тобою!
    усюди, де тільки бували!

    під неба прозоре віконце...
    і промені теплі, ласкаві...

    а ще під гарячі, що саме з-під сонця!
    у спомини, нами цікаві!

    залиш парасолю, – там сонце...

    1983


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  9. Марія Дем'янюк - [ 2010.11.13 09:49 ]
    ***
    Два сірих озера,
    А я купаюсь в них лебідкою,
    І вітер вмить затих,
    Та сонце сяяло осінньою нагідкою.
    Два сірих озера,
    І я вже не пливу,тону,
    Душа картається,
    Бо в хвилях брів твоїх
    Мій спокій заховається.
    Два сірих озера,
    У глибочінь гляділася-
    Чотири озера,де зграйки
    риб роїлися...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  10. Анастасія Пєстова - [ 2010.11.13 08:13 ]
    Миколаївська осінь
    Дощі вже стали схожі на тумани,
    І клени скинули осінні пальта,
    А на Радянській золоті платани
    Торкаються долонями асфальту.

    Вже на проспекті у красі яскравій
    Кущі-дерева вбрались, як на свято,
    Лиш вітер безсоромно та цікаво
    Поволі сам знімає їхні шати.

    Вже листопаду коряться каштани,
    Берези розтріпали свої віти,
    А верби нахилились над лиманом,
    Засумувавши за буянням літа.

    Красуються у дзеркалі Інгулу
    БАМ й Набережна в золотавім сяйві.
    Сьогодні перехожі вже відчули -
    Це осінь полонила Миколаїв.
    13.11.10


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  11. Олексій Бик - [ 2010.11.13 01:25 ]
    ***
    Навиліт прострелене
    Літо останнього року
    Напише слова
    У контексті симптомів самотності,
    Сумнівна утіха
    Посмертної слави пророка
    В своєму окремому
    Етносі чи мікрокосмосі.

    Я випав з процесу
    І випав, напевно, назАвжди,
    Я випив усе,
    Що було мені нині прописано
    І ця суєта
    Поза вектором кривди і правди
    Останній мій день
    Відкоркує, пригубить і висосе.

    Я випав з процесу -
    Зате прописався в обоймі,
    В обіймах тривоги
    І непереборного відчаю,
    У цьому святому
    Братерстві приречених воїнів
    Не важить ні слава,
    Ні честь,
    Ні партійні посвідчення.

    А важить уміння
    Вгризатися в землю зубами,
    Зриватись в атаку
    Назустріч смертельному пострілу,
    Ми вічні герої
    Старої кривавої драми,
    Навіки й посмертно
    Загублені в часі
    І просторі.

    Ці простір і час -
    Як мазки однієї палітри,
    Написані ними полотна
    Сміються і шкіряться...
    Я випалив небо
    Цього передсмертного літа
    І вибив з-під піхов його
    Перекошені милиці.

    Я видів, що коїться,
    Відав, що буцімто смертний,
    Я вивів для себе
    Цю найсправедливішу формулу,
    Що той, хто нас виписав -
    Може так само і стерти
    Від щирої ніжності
    Чи від пекельного
    Сорому...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)


  12. Наталія Крісман - [ 2010.11.13 00:59 ]
    ВІКТОРУ КУЧЕРУКУ
    У Вас ще вистачить багато
    І сил, і духу, і снаги,
    Аби для нас робити свято,
    Все осявати навкруги!

    У Вас терпіння буде повно
    І почуттів в душі ясних,
    Щоб повногрудо й повнокровно
    Вдихати з нами дух весни!

    У Ваших віршах - крикти раю,
    У них - на все знайдем одвіт,
    Бо в Вас любові - аж до краю,
    Вас прирекли любити світ!

    Нехай ідуть осінні зливи
    І перша паморозь впаде,
    Лиш не втрачайте віри в диво -
    І диво Вас само знайде!
    12.11.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  13. Віктор Кучерук - [ 2010.11.13 00:03 ]
    Засторога


    Я тебе зустріну скоро
    Нетерплячу, гомінку
    Там, де в липні губить зорі
    Небо в заспану ріку.
    Там вилискує, як криця,
    В сяйві місячнім вода.
    Уночі вітрець вербицю
    Заколисує, гойда.
    Там люпин жовтогарячий,
    Пломеніє на воді.
    Там старенький крижень кряче,
    Ніби в роки молоді…
    Я тебе зустріну зрана
    Наодинці будь – що – будь.
    Тільки в липні ти, кохана,
    Про стрічання не забудь!


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  14. Зеньо Збиток - [ 2010.11.12 23:18 ]
    Відходняк
    Я приволікся – зогрій ми,
    грійка у тебе ого!
    У поміжцицьних обіймах
    чуюсь як студнею "говвввв".

    То не колоди – а ноги,
    А то? Не каска – а шльом.
    Тіко за гачі не трогай,
    тамка шось нинька не кльов.

    Мухи лайном вже не мріют
    лізут по шибі і мрут.
    Як не мінєти олію
    з яви залишисі брухт.

    Копнуло сонце – не здох ще,
    копнула качка – не кряч.
    Свиням живеться, бо пощут.
    Ніби й не свинтус... а с...

    Ранок з росолу, бо важко –
    ніч не пригадує де
    вчорай додушував пляшку,
    сьорбав, здається, з біде.

    Вчора – то дохле сьогодні,
    так і здихаю щодня.
    Шлюбні знослисі сподні,
    мешти і сила коня.

    Скоро ж той півень допіє?
    Спи моя крале, я тут.
    Ти на три крапки... волієш...
    Я на три крапки... no good...

    12 Листопада(в) 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (4)


  15. Зеньо Збиток - [ 2010.11.12 21:04 ]
    Прибомбастий
    Шо, ляль? Такий я всюди прибомбастий
    песяра, любий ті-таки – песяра.
    Було би тіко – де на оґон впасти,
    бо тіко з бари, буду незабаром.
    А ти витєгуй хутко бімбру бутель,
    доварюй борщ і постели в покої...
    Зі мною дощ. Ми бавимось у буді
    у двох стаханівців в нічнім забої.
    Мене твій вигляд зовсім не напудить,
    в такому стані – я люблю всіх ласок.
    Ну вотворай же конуру, паскудо,
    а то скоцюбнуть скоро прибомбаси.

    12 Листопада(в) 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (3)


  16. Олечка Комарицька - [ 2010.11.12 20:41 ]
    А я дихаю одним повітрям з тобою
    А я дихаю одним повітрям з тобою
    а я знаю, що робити
    коли кричиш - не докричишся
    молитися за наше кохання
    свідомість втомлена
    знервована думка
    у вишнях згубилася
    наша несолодкість
    гіркомедової історії кохання


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  17. Олечка Комарицька - [ 2010.11.12 19:05 ]
    Невчасно доросла
    Я стану невчасно дорослою
    прожитою
    непізнаною до пізнаності
    І екслібрис серця сховаю далеко
    мені млосно від того, що я у кашпо неба складаю сльози
    зовсім невчасна
    зовсім зовсім невчасна
    мені так хочеться змалювати ніч у світлих кольорах
    дім затісний для щастя
    бо дощ затягнувся вкотре.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  18. Зеньо Збиток - [ 2010.11.12 19:21 ]
    По сто грамм
    По сто грамм на брата и фестал.
    Скатертью тебе, мой друг, дорога.
    Ах, забыл за стрелки – переставь,
    натяни ушанку, сплюнь и с Богом...

    Если слишком остр я на язык –
    прикушу, на то он и змеиный.
    Ну давай, на посошок, мужик:
    – За любовь к стране... ах, нет... то к Холуину.

    Обеднел на русский – нищий Львов,
    с валидолом как-то мягче воздух.
    Прикусить язык – всегда готов!
    Но и ты смотри на вещи просто.

    На кукушку не хватает лет –
    соловьиный отмолчится в книжке.
    От тебя несёт. Ну что за бред,
    чтоб язык приравнивать с воришкой?

    Я ж тебя по-прежнему ценю,
    только ты корней моих не трогай,
    а затронул – режь хоть под корню,
    всё равно мой город лучше таганрогов.

    12 Ноября 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (19)


  19. Михайло Карасьов - [ 2010.11.12 17:16 ]
    Класикам.
    І знов монголи – наче Божа кара!
    Воскресли лиш – і знов іде Руїна,
    А рідні діти знов у яничари,
    І стогне вкотре дурена Вкраїна.

    А все з дрібниці – з дачі в Конча-Заспі.
    Сьогодні ж сходить труєне насіння.
    Співаймо, гей! Чи не останній заспів?
    Не буде ж безкінечним воскресіння!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (4)


  20. Лариса Іллюк - [ 2010.11.12 16:02 ]
    Музичне відлуння гармонії слів.Вінок сонетів.

    *1*

    Сперечаючись з вітром,прокинуться звуки;
    Невимовні, нечутні, мов світло і тінь,
    І, узявши вже вкотре мене на поруку,
    Знов відкриють мені простір тону глибин.

    Четвертними, півтонами пауз − у стукіт,
    Напівтінню, півобрисом в стишений плин,
    Напівспогадом про нетривкі поцілунки,
    І осяянням − я вже один на один

    Із самотністю вчасно зачинених вікон
    Та невчасною пам'яттю дат попелистих.
    Мовчазний і похмурий, мов той недоріка,

    Що так хоче сказать, та лиш тихо мугика
    І свій погляд, і слово ховає в іскристі
    Золоті відголоски осіннього листя.

    *2*

    Золоті відголоски осіннього листя
    Вже звучать у повітрі бавовняним літом.
    Під ногами - латунь. Жовтим встелене місто.
    Кроком міряю цей незакінчений килим.

    Павутина мереживом в небі іскриться,
    Сонце бавиться, променем будячи стіни,
    А блакиттю небес вікна прагнуть упиться,
    Захлинутись, завмерти, заснути на зиму.

    Тішать затишком тіло принишклі провулки,
    Повні гомоном радісним мляві подвір'я,
    Перешіптує вітер осінні повір'я,

    І будинки лаштують свої обладунки
    До зими. Сьогочасні барвисті ідилії
    Знов повторяться в одноманітності бруньки.

    *3*

    Знов повторяться в одноманітності бруньки
    Кучеряві ідеї основи світів,
    Неосяжні простори лякливої думки
    Заховаються в хащах приручених слів,

    Мозок спільником стане підступного трунку,
    Серце - вічним заручником стін,
    Срібло душ фантастично високих гатунків
    Перетвориться в сплави цинічних низин,

    А зацькована правда сконає в багнюці.
    Битий вік побутівкою повен по вінця.
    Чиста істина не народилася в муці

    І не втілилась в музиці, мовчазнолиця.
    Тільки погляд, нескорений, в боязкій думці,
    Вириваючись, плине з тісного обійстя.

    *4*

    Вириваючись, плине з тісного обійстя
    Кров життя, що у кожній істоті струмує,
    Що карбує в мінливості хвилі барвисті
    І податливу думку булатно гартує.

    Зорі нишком ховають світанки імлисті,
    А дощі ще до ночі веселки гаптують,
    Береги прикрашають вербиці росисті,
    Звабно хлюпають води і спокій малюють.

    Безтілесно-хмаристі тонкі візерунки
    Віддзеркаленням хвиль небеса возвеличать.
    Кличе жвавий струмочок тривоги залишить,

    Обіцяє свободи чарівні дарунки.
    Та у радості вири підмішує відчай
    Джерело повноводне самотньої муки.

    *5*

    Джерело повноводне самотньої муки
    Має присмак терпкого хмільного вина.
    Дістає диво-дійсність, - набридлива муха -
    Розчинися, мов спомин, у хмарах і снах,

    У словах прослизни, зафіксуйся у рухах,
    Промайни під вікном, де навпроти - стіна.
    Стіни стримають все, що нестерпне для вуха,
    Все пробачить папір, навіть вогнища жах,

    Бо повернеться знову на шлях свій одвічний -
    Заглядатиме вербою в наше віконце,
    Чи розтрощить цей дім дуб корінням величним,

    І примусить нас теж розчинитись у простір, -
    Все іде по спіралі, де напрямок звичний
    Переливчасто сяє витками від сонця.

    *6*

    Переливчасто сяє витками від сонця
    Дивний шлях у світах у майбутнім минулим,
    І веде де-не-де у скороченнях серця
    Невсипущою мрією в думках поснулих.

    Зобразився в роках, зазираючи в роси,
    Русі коси полів розстелив для прибулих;
    Сиві пасма небес вже скуйовдила осінь,
    Диким вітром пронизливим зливи стягнула.

    Завжди має надію на діючу думку
    День-близнюк, із якими знайомлюсь щоранку.
    Вперто рветься у бій. У бійницях світанку

    Ми приречені знову без зайвого руху
    В ланцюжок-час додати іще одну ланку -
    Лиш залишмося разом, тримаймось за руки.

    *7*

    Лиш залишмося разом,тримаймось за руки, -
    Ще не час передчасно виходить із гри.
    Наші правила, писані в тиші розлуки,
    Ми самі обирали, і правили - ми.

    Хоч зотліли костюми, розпались перуки,
    А на сцені - примара пісень чи реприз,
    Антураж вже давно декорує пилюка,
    Та у репертуарі ще є свій сюрприз.

    Щосезону - аншлаг, і незмінний закон цей.
    Віковічний комічно-трагічний ажур -
    Реалізм репетицій із коренем "сюр", -

    Хитромудре сплетіння і тіні, і сонця.
    Та змішавши зв'язки й поєднання фігур
    Варто спробувать крок із віків у віконця.

    *8*

    Варто спробувать крок із віків у віконця,
    Де на лезі думок вік танцює весна,
    Де п'янить подих вітру, прискорює серце,
    Де є розпач - щасливий і радість - сумна.

    Неважливо - мара чи реальність чи сон це;
    Неважливо - початок,процес чи фінал, -
    Ти летиш, ти пронизуєш вічність і простір,
    Нерухома зернина, що зірве асфальт!

    І, вивчаючи стежки підступні та слизькі,
    Не сприймати всерйоз цю жорстоку розвагу,
    Не зважати на шлях примітивний і низький

    І не втратити, йдучи, до себе повагу.
    Головне - пам'ятати, що істина близько,
    Повернутися - і зберегти рівновагу.

    *9*

    Повернутися - і зберегти рівновагу,
    Поборовши химеру із власним лицем;
    І отримати враз головну перевагу:
    Право бачити, знати, казати про це.

    Не посіяти марно в буденність звитягу,
    Не розсипати досвіду бісер у бруд;
    Слово - світу, а спершу собі, як присягу:
    Побувавши десь там - все ж залишуся тут.

    Я знайду в собі силу воскреснути, знаю,
    Хоч хліби на сльозах і крові доля місить.
    Вип’ю хміль забуття; біль тривог - не згадаю.

    Пробіжуся грозою верхівками лісу.
    І відлунням північного сяйва засяю
    В сірій сфері, де бездоріжжя і місяць.

    *10*

    В сірій сфері, де бездоріжжя і місяць,
    Безумовне безумство дістало мене.
    Кістяками дерев лиш підкреслило ницість
    І марноту зусиль, що даремно мине.

    Знову сніг проявив неабияку милість,
    Застеріг від пасток, налаштованих вдень.
    Замело! Свіжий наст перевірю на міцність.
    Зарівняло канави - не кожен пройде.

    Я не вірю очам - ці зрадливі деталі
    В синіх сутінках лютого місяця в небі
    Всі думки та інстинкти замкнули на себе.

    Твердий грунт - як міраж, як омріяне благо,
    Тиша, спокій, тепло - більш нічого не треба.
    І попереду - ніч, час, що вартий уваги.

    *11*

    І попереду - ніч, час, що вартий уваги.
    Тепла піч, чай - пекучий, вогню тихий спів
    Враз відновлять зв'язок і повернуть до тями
    Щоб, тамуючи подих, ти знов зрозумів:

    Кілометри, години, рутинні напряги,
    Розум в пастці прямих, і площин, і кутків -
    Це нікчемна ціна для такого трудяги.
    Волоцюгу думками, заручника слів

    Не спокусиш на спокій примарний купиться
    У сімейнім гнізді чи в сп'янілому кодлі
    Де, здається, забув, хто ти є. І сьогодні

    Давній біль запитань знову не забариться.
    Лабіринт міркувань з'їде з глузду - в безодню,
    А сумнівно-контрасне видиво - насниться.

    *12*

    А сумнівно-контрасне видиво насниться
    Вслід нав'язливим згадкам про колишніх примар.
    Десь на цвинтарі пам'яті - крига, як криця.
    Шелест вічнозелений і рішень - тягар

    На похмурім жертовнику. Час - не водиця
    Часом може не втримати полум'я жар,
    Та порада подіє, подія здійсниться,
    Мрія втратить подобу, та знайдеться дар

    На свій шлях під потрібним кутом подивиться;
    Добре зважити - силу, напругу і опір,
    І піднявшись - спуститься, не впавши у штопор;

    Ще в мороз абрикосовим цвітом розкриться, -
    Упираючись в досвід, упускаючи докір, -
    І примусить зиму із весною змириться.

    *13*

    І примусить зиму із весною змириться
    День, степлілий від сонця; сад, щораз - зеленіший;
    Дощ весняний - нагально порадить умиться
    І порадує, піснею змиючи тишу.

    Маракаси тополь і дубові брязкАльця,
    Сосен скрипки - змагаються, хто найгучніший;
    У ансамблі весняної пісні і танцю
    Вітер знов диригує тепліш і стрімкіше.

    Світанкові солісти вже стали під стяги,
    Рух на теплих фронтах, бій в лісах - розпочато
    На сухих стовбурах дятли дроблять стаккато, -

    Вічна імпровізація невпинної саги
    Що зоветься життям. Його не вкарбувати
    Десь в ранковому мареві сну і наснаги.

    *14*

    Десь в ранковому мареві сну і наснаги
    Тінь прозріння майнула й дочасно сховалась.
    Маячки запитань залишила, як знаки.
    В спокій, розум і душу назавжди прокралась

    Туга за невимовним - бажанням пізнати
    У моїй тимчасовості вічно вписалась.
    Заплетуся, відчувши себе шовкопрядом,
    У тендітності слів, роздоріжжів і стариць,

    Хоч достоту не впевнена, що мої руки
    Ще спроможуться легкими крилами стати,
    Що не наздоженуть чорні розпачу круки,

    А дозволять - дожить, долюбить, доспівати
    І у струни душі вірний вітер спіймати.
    Сперечаючись з вітром, прокинуться звуки...

    *магістрал*

    Сперечаючись з вітром, прокинуться звуки;
    Золоті відголоски осіннього листя
    Знов повторяться в одноманітності бруньки.
    Вириваючись, плине з тісного обійстя

    Джерело повноводне самотньої муки,
    Переливчасто сяє витками від сонця.
    Лиш залишмося разом, тримаймось за руки -
    Варто спробувать крок із віків у віконця,

    Повернутися, і зберегти рівновагу
    В сірій сфері, де бездоріжжя і місяць,
    І попереду - ніч, час, що вартий уваги

    А сумнівно-контрасне видиво насниться
    І примусить зиму із весною змириться
    Десь в ранковому мареві сну і наснаги.

    1999р - 2009 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  21. Лариса Іллюк - [ 2010.11.12 16:05 ]
    Різниця потенціалів.
    Різниця потенціалів.

    В приємнім затишку ошатного будинку,
    У брудній недозваленій холупі,
    В привілейованому домі відпочинку,
    На згарищі, чи на сміттєвій купі,

    Чи хомутом народу − на загривні,
    Дрібним куратором приватної гуральні, −
    Усі ми є потенціально рівні,
    Хоча фактично − різні номінально.

    2010р.



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  22. Лариса Іллюк - [ 2010.11.12 15:53 ]
    Строчка, неровно шитая.

    Суесловная я транжира,
    Расточительная зануда…
    Трепыхаюсь-треплюсь ли с жиру?
    Маловерием жмёт рассудок?
    Тело − в кровь, до седьмого пота,
    Сердце − в пятки, к седьмому небу…
    Не призвание, не работа −
    Ради веди отдана треба.
    Многословна, велеречива,
    В лоскуты − семь шкур присной голи,
    Обезболена, кровоточива,
    Изоглавлена глыбами соли,
    Напластована семислойно
    И семижды семьём распластана,
    Исполосана непристойно,
    Недовыплеснута со стаканА,
    Перекрёстным огнём расхристана,
    РавнознАчима и разночтима,
    В лист застрочена тенью истины,
    И вольна, как душа пилигрима.

    2010г.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  23. Мирон Шагало - [ 2010.11.12 14:34 ]
    YOU RAISE ME UP (переклад)
    Коли печаль у серці нездоланна,
    Коли душа обтяжена болить,
    Я жду тебе у чистім супокої —
    ти принесеш утіхи світлу мить.

    Ти сил даєш — іду крізь люті шторми,
    Ти сил даєш — долаю гори всі.
    Я міцна, бо ти зі мною поруч,
    Зі мною ти у силі і красі.

    (2010)


    When I am down and, oh my soul, so weary;
    When troubles come and my heart burdened be;
    Then, I am still and wait here in the silence,
    Until you come and sit awhile with me.

    You raise me up, so I can stand on mountains;
    You raise me up, to walk on stormy seas;
    I am strong, when I am on your shoulders;
    You raise me up: To more than I can be.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (4) | "http://www.youtube.com/watch?v=faKFcfytlxU"


  24. Мирослава Мацо - [ 2010.11.12 12:23 ]
    ВІДПОВІДЬ
    ВІДПОВІДЬ
    Ти просиш від мене любові,
    А я вже її віддала
    Всім тим, котрі спраглі й голодні,
    У кого ще плаче душа.

    Від мене любові ти просиш,
    А я вже віддала її
    Всім тим, в кого дні — мов ті ночі,
    У кого вуста ще німі.

    Любові ти просиш від мене,
    Та маю на думці одне:
    Щасливе і стомлене серце
    До Бога з тобою іде...

    Ти просиш від мене любові,
    Ісусе, народжений днесь.
    Наситяться Словом голодні
    І візьмуть на плечі Твій хрест.

    Тобі даю відповідь тиху,
    Але чи таку і чи ту?..
    За душі заблудші молитву
    Прийми мою, Боже, просту...


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  25. Мирослава Мацо - [ 2010.11.12 12:21 ]
    ВІДПОВІДЬ
    ВІДПОВІДЬ
    Ти просиш від мене любові,
    А я вже її віддала
    Всім тим, котрі спраглі й голодні,
    У кого ще плаче душа.

    Від мене любові ти просиш,
    А я вже віддала її
    Всім тим, в кого дні — мов ті ночі,
    У кого вуста ще німі.

    Любові ти просиш від мене,
    Та маю на думці одне:
    Щасливе і стомлене серце
    До Бога з тобою іде...

    Ти просиш від мене любові,
    Ісусе, народжений днесь.
    Наситяться Словом голодні
    І візьмуть на плечі Твій хрест.

    Тобі даю відповідь тиху,
    Але чи таку і чи ту?..
    За душі заблудші молитву
    Прийми мою, Боже, просту...


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  26. Мирослава Мацо - [ 2010.11.12 12:23 ]
    СИНТЕЗ
    СИНТЕЗ
    Хай буде музика дощу,
    Який омиє душу й тіло.
    Паскудні мислі відпущу,
    Аби у далеч відлетіли.

    Бо далеч та — мій Бог, мій світ,
    Котрий уміло перевтілить
    Ту чорноту у світло зір,
    Аби ще й ніч спізнала віру

    У те, що ранок зродить день
    І дзвін до неба стрімко злине
    У краю тім, де стлілий пень —
    На місці бука і ялини.

    Прилине музика дощу,
    Яка в тобі й мені голосить.
    Усім на світі все прощу
    Задля добра, бо зла є досить.

    Іде вже дощ... І де ж той дощ,
    Котрий омиє душу й тіло?
    Земля розтріскана від прощ,
    Душа болить, як і боліла...



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.44) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Прокоментувати:


  27. Світлана Мельничук - [ 2010.11.12 11:45 ]
    ***
    Озветься спогад, прикрий, мов комар,
    І ще поп'є усмак моєї крові.
    І зрине найпримарніша з примар -
    Відлуння вже притихлої любові.

    Я відішлю по-пам'яті листа,
    Зворотньої не ставлячи адреси.
    А ти вже, виявляється, не там.
    Й ніякого до мене інтересу.

    Це тільки спогад, дзвінко, мов комар
    Мене тривожить, ніби щось віщує.
    А я боюсь - минулого кошмар
    В мені помре, або... перезимує.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (2)


  28. Валентина Островська - [ 2010.11.12 11:56 ]
    Ранок
    29/05/08. Віршики.
    Ранок.

    Мене благає Сонечко,
    Відкрий своє віконечко,
    Промінчиком торкнуся,
    Тобі щиро посміхнуся.
    Бавитись бажаю,
    Не ховайся, благаю,
    Твоїм оченятам спати
    Досить, пішли гуляти.
    Ранок танцює танок,
    Зігріті поріжок та ганок,
    Весело кружляють мухи,
    Сплять тільки темряви духи.

    Равлик
    Я мандрівник равлик,
    Приваблює мене щавлик,
    Що росою огорнувся,
    Поки промінчикра його не торкнувся.
    Сонечку я не радію,
    Бо маю велику надію,
    Доповзти до грядки,
    Хочеться в затінку спатки.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Калина Барвінко - [ 2010.11.12 11:40 ]
    ***
    Плачеш снігами напровесні,
    Душу вмиваючи з бруду.
    Наче безстрашні воїни,
    Проліски знищують тугу.

    Їх очі блакитним полум'ям
    Спалюють біди торішні,
    Щоб проростала зеленню
    Надія у серці грішнім.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  30. Наталія Крісман - [ 2010.11.12 10:46 ]
    ДЕ ПОДІЛАСЬ Я?...
    Стала римою я печальною,
    Що вітрам лише в небі чується.
    Чи в мені надмір є фатального?
    Чом душа моя не вгамується?

    Так хотілося стати більшою -
    Половинкою тобі рідною!
    У тобі себе всю залишити
    До кінця віків була згідна я.

    Чом так боляче серцю битися
    В ніч, безсоннями затавровану?
    Душа нитками мов прошита є
    Чорно-білими по червоному.

    Де поділась я? - розчинилася
    У сумних дощах, поміж власних рим.
    Небеса чомусь не шлють милості -
    Лиш розлючені на любов вітри.

    Вигораю я... Де ж подівся ти,
    Що мені тепер, мов повітрям, став?
    Понесли вітри смуток у світи,
    Залишила слід в серці самота...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  31. Віктор Кучерук - [ 2010.11.12 07:45 ]
    Коли стихає тужний трепет...
    Коли стихає тужний трепет
    Крил журавлиних у імлі, -
    Чіткіше чую листя шепіт
    На затуманеній землі.
    Неначе хмари волохаті
    Лягли на неї горілиць
    І заховали кострубаті
    Верхи скуйовджені копиць.
    Здається, в біле простирадло
    Вгорнулась стомлена земля
    І спить, змарніла і ненатла,
    Спокійно й тихо опісля.
    У світлих сутінках блукаю
    Сліпцем одвічним край села.
    Чи далі йти на шерхіт гаю,
    Чи час знайти тепло житла?
    Ніхто мене там не чекає,
    І тут мене не зве ніхто.
    Я у житті постійно скраю,
    Побитий весь, як долото…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  32. Іван Гентош - [ 2010.11.12 00:15 ]
    пародія " ВЕСНЯНА ЛЕВІТАЦІЯ "
    Тетяна Левицька
    поезія “Злітай”

    А навесні злітає й той,
    Хто навіть в фізиці не тямить.
    Злітай і ти! Заграй гобой
    Народну мудрість над полями.

    Палахкотить життя-рівчак
    У темних хащах кострубатих,
    Тримає небо на руках
    Усіх бажаючих літати.

    Червінці розкидає ніч,
    Збирай у пазуху співочу,
    Пройде ще декілька сторіч
    І навіть полоз затріпоче…
    крильми!



    пародія

    Весна, весна! Яка краса!
    Лиш гравітація дістала…
    Чомусь так тягне в небеса.
    Та як без крил? Хотіння мало…

    Бушують гени, як на гріх,
    Аж пόкази зривають шкáли!
    Та левітація не в всіх,
    Лиш в тих, що фізику читали.

    Над полем політати – рай!
    (І приземлитися за хату).
    Збиремось в купу – і…давай!
    Ого! Бажаючих багато!

    Бо еволюція не спить
    (Чи то мутація зробила?)
    Для них сторіччя – суща мить.
    Опа! І – в полоза є крила!

    От налітається тепер!
    (Ще шкіру скинути б нездалу)
    По черзі зліт. Куди попер?
    Гобой загра – і по сигналу!

    І хмари ватою до ніг…
    Та ні – то крила наче з вати.
    Повище би! Та небо всіх
    Уже запарилось тримати!

    Пір’їнки тихо із небес
    Летять за пазуху…дівочу.
    І я без крил. І мила без…
    Злітáємо? Я також хочу…

    12.11.2010



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (17)


  33. Олена Багрянцева - [ 2010.11.11 23:58 ]
    Наші фарби густі сьогодні...
    Наші фарби густі сьогодні.
    Віртуозно скрипить підлога.
    Через двадцять хвилин безодні
    Буде повний хаос і крик.

    Там, де осінь, завжди волого.
    Наші руки і рухи модні.
    Рандеву нескінченно довге
    Хай триватиме цілий вік.

    Без білизни бузковий вечір.
    Наша спільна до снів дорога.
    Ці парфуми такі доречні.
    Завтра випаде перший сніг.
    10.11.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  34. Юлія Радченко - [ 2010.11.11 22:08 ]
    Пробач...
    Відсурмила зоря – відучора напівсирота…
    Не ворушиться Сонце - від втрат обгоріли долоні…
    Мені тільки тепер зрозуміло, чому самота
    Завжди входить у дім не крізь двері, а... по підвіконню...

    Мені тільки тепер зрозуміло, як плачуть сніги,
    Крижаними слізьми захлинаючись в нас під ногами…
    А навколо річок всі скорботно мовчать береги:
    Вони більше твоїми не будуть уже берегами…

    Вже ніколи туман не сховає нас від холодів…
    Вже не буде імен, опромінених батьківським словом…
    Мені, мабуть, не вистачить навіть десятка життів,
    Щоб до тебе прийти на останню відверту розмову…

    Щоб торкнутись чола зледенілим сумлінням долонь,
    Пригорнутись на мить, забуваючи... голі дерева…
    Буде осінь свята на розп’яттях гасити вогонь
    Там, де наші серця поєднало проміння життєве…

    Відчорніє четвер. Перехрестить неділю зима…
    Квітнем вдарить в обличчя. По-іншому тиша заграє…
    …Листопад-сиротинець. Я в ньому лишилась сама…
    Ти пробач мені, Тату, що жити без тебе звикаю…
    2010 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (8)


  35. Сергій Гольдін - [ 2010.11.11 19:08 ]
    На терені віків я садовив лиш терен
    На терені віків садив я лише терен.
    Вістря його шипів відлякувало всіх.
    Дивились віч у віч мовчазно – владні Кери.
    У Дива на гіллі був дивовижним сміх.

    А десь далеко там, в прийдешнім чи минулім,
    Блука собі малюк, що лева поведе.
    Вже всоте обійшов земну й пекельну кулю,
    Та малюка того не відшукав ніде.

    Навіщо і шукать! Най леву буде жерти,
    Коли Господь кара своїх людей,
    А терену всихать, а диваку померти,
    А кесарю пасти своїх свиней.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (1)


  36. Олена Герасименко - [ 2010.11.11 19:34 ]
    Політ
    Я вийшла в ніч.
    Стояла тиша –
    глибока, ніби правіки…
    А в фіолетовім узвишші
    яріли маково зірки.
    А над усім, і наді мною –
    прозора тиша, що хоч пий…
    Дарма, що ніч повита млою,
    що місяць на тепло скупий,
    дарма…. дарма, що сяйва мало –
    в безмежжі порожнеч нема.
    Не схожа темінь на примару…

    У цім огромі я сама
    прозорими крильми майнула
    поміж невидимих беріз -
    землі залишила минуле,
    де ворох дум і злива сліз.

    Як легко завмирати в леті,
    мережить простір і віки,
    коли усі твої потреби
    в легенькім порусі руки.

    Шепталися, тремтіли зорі,
    назустріч неба йшли вали -
    такі безмежні і прозорі
    вони в високості були,
    що я пірнула в ті глибини
    і розчинилася в тіні.
    І небо оком голубиним
    моргало трепетно мені.
    Отак душі благоговіти,
    коли вона – сама свіча...
    І раптом у земному світі
    Цвіркун ледь чутно засюрчав...
    Спинила враз політ стокрилий –
    куди нам, грішним, до небес?
    Тобі без світу сиротливо,
    коли ти навіть дикий пес.
    А ти без нього хто? Земного
    тебе чекають на землі –
    день, об який розбились ноги
    й душа - в криваві мозолі,
    те джерело, що в спрагу люту
    тобі зволожило уста,
    знайомі і незнані люди,
    їх мова світла і проста,
    верба, що в юності садила,
    краплина, що впаде з чола,
    і перш за все – ота єдина,
    яка тобі життя дала.
    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  37. Калина Барвінко - [ 2010.11.11 15:57 ]
    ***
    Клаптик сивого кохання,
    Спопелілого зітхання...
    Ледь повіє вітерець
    І роздмуха біль сердець.
    Десь відкликнеться луна:
    "Ти одна!... Одна... Одна..."
    Ніч пригасить каганець, -
    Прийде пристрасті кінець.
    Все порине в небуття.
    Снів нескорене дитя...
    Й дотліватиме страждання
    На недопалку життя.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  38. Лариса Іллюк - [ 2010.11.11 15:50 ]
    Поети живуть. Переклад віршу Олександра Башлачова
    Поети живуть. І повинні лишатися жити.
    Хай вірить життя на чернетці, у істин пером
    Поети в миру нам ім'я залишають велике,
    Затим, що у всіх у думках − у них пОголосом.

    Все важче тепер буть іконою в рамках окладу
    Там, де паспортам ми завдячуєм, − всі по кутах.
    Дай Бог перейти їм сім кіл неспокійного ладу
    Чистих аркушів, де до пори ще усе по устах.

    Поет омиває слова, їх піднісши в прикмети,
    Підводячи сповнені відра уважних очей.
    Сердешне життя! Так до смерті кохає поета!
    І як на сімох відміряє. І ріже. І − ще раз, і ще!

    Привільно співати й на повні їм дихать − на ладан...
    Святая вода на безживнім пустім кисілі.
    Не плачте, коли тих сім кіл неспокійного ладу
    Підуть по-над ним, навіжено-хвацьким, по воді.

    Хай не до товариства ці янголи-чорнороби
    Прорветься в рядок те, що довго рубать і рубать сокирАм.
    Поети в миру за словами крапкують закровлено
    Їм Біг на поріг, знати, час і їм сорому йнять.

    Поети ідуть до кінця. І не смійте кричать: − не вигадуй!
    Бо ж Бог... Він направду розіб'є свої дзеркалА.
    І знову сім кіл неспокійного звучного ладу
    У рот зазирають, різниця − в калібрі ствола.

    В сльозах метучись, сміючись у шалУ під сурдинку,
    Споконвічний свій допит вони укотре зведуть до кільця
    В повсякденні важкі, та, одначе, легкі на поминках.
    От тоді й зрозумієм, що ці квіти їм так до лиця.

    Не прагніть кінця. Не очікуйте інших розклАдів.
    А що траплялося шляхом? Метри, жінки, шелягИ...
    Байдуже, коли сім тих кіл неспокійного ладу
    Дозволять піти, накінець, не торкнувшись землі.

    Ну ось, ти поет...Ледь жевріє душа в чорнім тілі.
    Узявши обітницю вибору зняти печать.
    Ми можем забуть тих, спів котрих − такий, як уміли,
    А тих, що мовчали, давайте-но не пробачать.

    Не шкода розпнути, щоб знов повернуть до Пилата.
    Поета не візьмеш на ляк від в'язниці й сумИ.
    Коротке життя − сім тих кіл неспокійного ладу −
    Поети пройдуть. А навосьме - нас лИшать самих...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  39. Лариса Іллюк - [ 2010.11.11 15:18 ]
    Недовершена казка.


    Час − то вправний лихвар, ні на йоту свого не упустить.
    Тонку цівку тепла − у рясний листопадовий сум...
    Щільне прядиво хмар враз лелітками просинь проступить,
    ПрошенИця мала, не запрошена закликом сурм.

    Ці в'язкі вечори − перспектива для попелюшок
    Клуб свого рукоділля змінити на модний палац.
    Кирпачок − догори, штрих помади, вії у туші,
    Одяг − форма довільна (атож, фейс-контроль не для нас!).

    Мій загублений Принц, мій Маленький, чи теж там блукаєш,
    Прилетівши сюди із котрої з далеких планет?
    Ти між ликів чи лиць, поневолі, когось приручаєш?
    Помічаєш сліди зовсім поряд напнутих тенет?

    Попелюшки не ті, кришталеві тісні черевички...
    До підборів своїх приміряють об'єм гаманця...
    Принце, прошу − лети, до троянди й вулканів, крізь мжичку
    Швидкоплинних утіх, знівельованих до папірця.

    Тут − посуха й жага, і занедбана свіжість кринична,
    Товкотнеча і тиск, непорушна динаміка спин,
    Сон сумний сновига, безсумнівно, якось інсомнічно −
    Хтось шукає в тім зиск, хтось − так прагне не бути один.

    То пусте! Не примітиш нараз ти зміїну отруту...
    Утікай, не приручиш її, а себе приречеш...
    Молодик-верхолаз цеї ночі нам буде жмикрутом −
    Присвітить у пітьмі сил не стане у нього, авжеж.

    Не приваблять тебе непримітні сліпі мої вікна,
    Неспокійно в душі не затріпає щось неясне...
    Сива ніч промайне, день − утоми проценти отрима,
    За дверима − чужі недомовки поглинуть мене...

    2010г.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  40. Олександр Григоренко - [ 2010.11.11 14:01 ]
    В Пути
    Позади километров столбы,
    Растаяла городская суета.
    Моторов шум затих
    И в предрассветной
    Тишине
    Облака плывут,они
    Пушистой дымкой в
    Вышине.
    Собрались рыбаки
    У берега реки,
    И у костра,
    Словно по течению
    Реки плывет неторопливо
    Их беседа.
    Все слушают стихи
    Молодого паренька, а
    Серебро его висков
    Достойно уважения.
    ,,И Свет во
    Тьме светит,и
    Тьма Eго не
    Обьяша"-это
    Православных старцев Слова.
    В Пути моем
    Вижу улыбки на
    Устах, и слышу
    Удивленья голоса,что
    Я НЕ ТО-
    НЕ ТО,
    Не по правилам
    Живу, всегда во
    Всем, только
    И всего.
    Смеясь мне молвят,
    Что Жизнь Одна,
    И брать у
    Жизни надо сполна,
    когда им молвю,
    Чтобы обрести что-либо
    В Жизни надо
    Жизни себя отдать,
    И тогда осознаеш
    Слова-Жизни Благо
    Дать.
    Смиренно их прощаю,
    Когда мне говорят,
    Что я дурак
    И крутят пальцем
    У виска. Уходят,
    Они достойны сожаления.
    Ведь бранясь на
    Жизнь, на Мир
    Вокруг себя, и
    Заливая огненной водою
    Плоть свою, они
    Уходят в Темноту,
    Окутав дымом сигарет
    Пространство собственного я,
    Жизнь свою губя.
    Не по их
    Правилам в миру,
    А по Законам
    Природы Живу!
    Это Право достойно
    Того, чтобы нести
    Людям Свет Его!
    Без ошибок небывaет,
    Делаю ошибки, повторяюсь,
    На исходную возвращаюсь,
    И продолжаю идти.
    Многие меня непонимают
    -слепы...
    Невидят, что Живу
    Без оков материальности.
    Как и многие
    Работаю в миру.
    Выходные- на природе,
    Рыбачу, раскинув удочки
    Смотрю на поплавки.
    Поклевки терпеливо жду,
    Отдых в единении
    С природой-матушкой
    Люблю.
    Плачу Торжeствуя
    Познавая МИР,
    Рискую обретая Знания, силы трачу
    В танце Энергий
    Бытия, но здаваться
    Нельзя.

    Продолжение следует, господа.

    2010г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (4)


  41. Світлана Мельничук - [ 2010.11.11 14:41 ]
    ***
    А ти мене по-своєму любив.
    І я повірити в це здатна навіть.
    Був цар, який все золотом робив,
    А ти - все перетворюєш на камінь.

    Холодний камінь. Хоч і дорогий,
    Оправа заслуговує уваги.
    Прикраса для тендітної руки.
    А от в душі носить - нема наснаги.

    Щоб не кортіло чимось докорять,
    Все постирає ненадійна пам'ять.
    ...Був цар такий чи не було царя?
    А після тебе залишився камінь.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (2)


  42. Артур Сіренко - [ 2010.11.11 13:11 ]
    Й. Бродський. Пора року - зима. Переклад.
    Пора року – зима. На кордонах спокійно. І сни
    переповнені чимось одруженим – липким варенням,
    і в очах праотця споглядання рибалки-весни,
    що святкує звитягу над щуки-ворожки знаменням.

    Тріпни об землю хвостом, у морозній грудневій імлі
    ти побачиш окрім неприкритого сраму –
    півмісяць пливе у запиленім хати вікні
    над хрестами Москви, як перемога Ісламу.

    Куполів, що голів, і шпилів – що задертих спідниць.
    як за смертним порогом, де здибанку значим,
    де «від пуза» кумерен, кремлів, синагог і сідниць
    де і сам ти батяр зі своїм мінаретом стоячим.

    Не купись на басах, не зірвись на глухій фістулі
    як не владу потворну, себе ми поборем.
    Застібай же пащеку зубату. Бо тобі на столі
    як лежати, то байдуже помилитися гаком чи морем.

    (перекдад 2010 року)
    (фото з мережі)


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  43. Алексий Потапов - [ 2010.11.11 13:59 ]
    * * * (хор)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (15)


  44. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2010.11.11 12:45 ]
    Под маской стального лица
    Не задавайте мне вопрос,
    Почему я стала стервой,
    Почему иду по трупам.
    И хочу быть всюду первой.

    Почему я хладнокровна,
    Умерла в сердце любовь,
    И душа моя безмолвна,
    Нет прощенья, лишних слов.

    Да, была я романтичная,
    Й дороги слались мне цветами,
    В душе играла музыка лиричная,
    И я жила только мечтами.

    Но ведь не спрашивал никто,
    Разрешения делать больно,
    Рушить жизнь мою на части...
    Стоп, может быть уже довольно!

    Да, вы сломали мне судьбу,
    Но не сумели убить до конца,
    Я ожила и стала сильнее
    Под маской стального лица.


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  45. Тетяна Левицька - [ 2010.11.11 12:12 ]
    Злітай
    А навесні злітає й той,
    Хто навіть в фізиці не тямить.
    Злітай і ти! Заграй гобой
    Народну мудрість над полями.

    Палахкотить життя-рівчак
    У темних хащах кострубатих,
    Тримає небо на руках
    Усіх бажаючих літати.

    Червінці розкидає ніч,
    Збирай у пазуху співочу,
    Пройде ще декілька сторіч
    Крильми і полоз затріпоче…

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (19)


  46. Віктор Кучерук - [ 2010.11.11 00:15 ]
    З дитинства


    Почав потроху забувати,
    Хоч добре знав про те колись, -
    Де й що знаходилося в хаті,
    В якій даремно народивсь.
    З якого боку на одвірку
    Петля скрипіла, як суглоб.
    І у якім куточку дірка,
    Де стрівся з мишкою лоб в лоб.
    І де всю ніч під образами
    Горіла свічка на Різдво.
    Я полюбляв ті дні без тями,
    Бо скрізь було одне їство.
    Гардини жовті?.. Ні – червоні,
    Такі, як вранці з печі жар.
    На ній сидів, немов на троні,
    Я вечорами, наче цар.
    А поруч там, по правий лікоть,
    Стояв на покуті дідух.
    О як мене до себе кликав
    Його смачний святковий дух!
    Було у хаті все до ладу,
    Так чисто, як у храмі в піст.
    Ніхто нічого не украде
    І навіть зайвого не з’їсть.
    Качався маятник без впину
    Над ліжком серцю точно в такт.
    І не хотілося, як нині,
    Благати в грі з життям антракт.
    Скрипіли дошки на долівці
    Роками зболені, старі.
    І вітер грав, як на сопілці,
    Мені крізь сон у димарі.
    Дивився ранком на подвір’я,
    Як мати нишком точить ніж.
    На призьбі з півня тільки пір’я
    Знаходив я удень тоді ж.
    Дверми відкритими, як носом,
    Хатина нюхала мороз.
    Я пам’ятаю все те й досі,
    Хоч скільки літ пройшло, атож!
    Котився білий пар на ганок
    І я на мить ховався в нім.
    Теплом він пестив наостанок
    І в небі танув голубім…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (22)


  47. Юля Субота - [ 2010.11.10 23:07 ]
    зашита
    я думала, що не жива.
    бо перестала дихати тобою.
    і з кожним днем шалений біль
    від серця долинав пекучою луною.

    ні сміх, ні навіть дощ,
    не міг мене розворушити.
    єдиним світлом всіх бажань,
    я була намертво зашита.

    краплини сліз й недовговічність,
    крилатість фраз і калабур,
    сплели з інтриг пекельне крісло,
    яке тягло мене на дно.

    не міг. не знала. не відбулось.
    слова пусті і я німа.
    колись багатство - тепер мука,
    твоя простягнута рука.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  48. Олексій Тичко - [ 2010.11.10 23:35 ]
    В таку погоду можна тільки пити
    В таку погоду можна тільки пити:
    Під шум дощу - на стіл вино, лікер.
    Слова, слова… Уже, здається, квити -
    Один-один. Хто переміг тепер?

    Нема, нема і знову згадка блисне
    У блискавицю і осінній грім.
    Ідеш у непогоду, як навмисне,
    В одежах мокрих у новий мій дім.

    Пекуча згадка ріже по-живому,
    Фізичний біль турбує, та не так:
    Пішов у дощ, покинув стіни дому,
    Самотній, як у небі чорний грак.

    Одне за одним - від дрібниць, до драми,
    Це ж тільки слово, а яка вага!
    Холодне скло тримають білі рами,
    Там міражі… Але тебе нема!
    10.11.10


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  49. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2010.11.10 19:48 ]
    Бо ми різні із тобою
    Ти розтоптав великим гадом
    Новеньку сумочку від Прадо,
    Швиденько вибігши із хати,
    І слово ти не дав сказати...

    А я бігом дивлюсь у сумку
    Тримаючи лиш одну думку
    Хоч би живі лишились речі
    Й тягар упав, що сів на плечі.

    Не тут було, суцільна втрата:
    Розбите дзеркальце й помада,
    Розчавлені тіні й рум’яни,
    Підводка й пудра від Армані.

    Для тебе все це є дурниці.
    Цінуєш книги на полиці,
    Свій ноут й музику важку,
    Від неї зносить вже башку.

    Й мою рожевеньку піжаму,
    Ту що подарувала мама,
    Назвав опудальським лайном,
    Що я у ній неначе гном.

    Критикуєш всі підбори,
    Що не піду у них я в гори.
    А я на дискотеку хочу,
    Скакати як коза півночі

    Чому тебе я покохала,
    І досі я ще не догнала!
    Та почуття у нас залізні -
    Хоч ми з тобою дуже різні.


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  50. Юрій Зозуля - [ 2010.11.10 19:08 ]
    Любій жоні
    і нам навіється обом: душа моя...
    і ми – укотреє – опинимся у римі!
    і ми повернемо із літніх у озимі...
    та де з Італії,– ми у пенсійній схимі!
    удома наше все...
    і тісно поруч і почуття, і ти, і я!
    все – тісно – поруч...

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1258   1259   1260   1261   1262   1263   1264   1265   1266   ...   1829