ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Микола Левандівський - [ 2010.09.29 14:57 ]
    Витоки
    Оксамит на стегні
    наче марево, мливо
    ти не снишся мені
    ти не… мила

    ці зап’ястя тонкі
    оплітають вервечки
    я тебе ні…
    у той вечір

    я у пташині сни
    мила не вірю
    ти моя – ТИ
    віра й зневіра

    ніжну шкіру парчі
    понесе в шумовинні
    я тебе… чи
    ти мене в сновидінні

    піщинкою в оці
    ти муляєш зір
    вкотре чи всоте
    мила – повір

    ми – мов нестримні
    метеори швидкі
    всоте інтимні
    вкотре – ламкі

    сміялося сонце
    устами вічності
    я тебе конче
    в усі обтічності

    і ця умовність
    усі твої витівки
    ще крок – невагомість:
    вертаюсь до витоків.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  2. Олександр Христенко - [ 2010.09.29 12:08 ]
    ПИШУ ТОБІ

    Пишу тобі
    і бачу в тому,
    Щось надто більше
    за вірші,
    Твою розвіюючи втому,
    Торкаюсь спраглої душі.

    Твої листи-дарунки...
    Вкотре
    Вдихаю ніжність, трепет, шал
    І сподівань наївну цноту,
    Розчарувань їдкий напалм.

    Мені то мариться, то сниться
    Найпотаємніша з утіх:
    Твій погляд - з присмаком кориці -
    І веселковоніжний сміх.

    Що можу я іще додати?..
    Лиш повторити:
    „Попри все
    Від тебе звісткам завше радий,
    Хай Доля,
    хоч куди, несе”.

    – Мій побратиме, друже Вітре,
    Неси паперу пелюстки,
    Аби віршів зізнання-квіти –
    Торкнулись любої щоки.
    28.09.10.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (11)


  3. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.09.29 12:10 ]
    Голос
    - Але?!

    - Привет!



    (Отрывки фраз…

    Взволнованность

    Забрала

    Голос)



    - Ну, как дела?

    - А как у вас?



    (И пауза,

    Как невесомость…)



    - Опять дождит…



    (-Моя душа

    И мое сердце…)



    -По привычке…

    (- И как по лезвию

    Ножа,

    Скольжу)



    А ты?



    - Промокли спички…

    - Ты ведь не куришь?

    Говорил…

    - Тебе наврал –

    Привычке сдался.



    - Скажи, меня не полюбил?



    (И голос в трубке рассмеялся)



    - Ну, что ты, милая,

    Зачем?



    -Хотелось знать.

    (слеза – за кадром)



    - Хоть не любил, но ведь –

    Жалел!



    ( - Скажи кому-то и когда-то!)

    -Давай, оставим

    Все, как есть?



    - Давай! – сказал Ты облегченно.



    (Но я не верю, в то, что есть

    В сюжетах правила-законы)



    - Работа как?

    (и смена тем…

    Я выдохну перед ответом)



    -Да, все окей, и нет проблем!

    (не это главное на свете!)



    - Я рад. Не буду отвлекать!



    (ты поспешил прервать беседу)



    Гудки…

    Я все же буду ждать,

    Ведь обещал приехать летом…



    - Але?!

    -Привет!

    -А как же я?..

    (и оборвалась связь контакта…)

    Осталось мне

    Ответа ждать,

    Я получу ответ, когда-то



    27-28-сентябрь-2010г.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (3)


  4. Андрій Кабаровський - [ 2010.09.29 12:23 ]
    Я не забуваю цю людину...
    Вже й слів нема, одне сліпе зневір'я
    Вчепилось і кричить- НЕ ВІДПУЩУ
    я добру сотню днів, мов пале пір"я
    хоч біле, та чорнію від дощу..

    Вже сотню днів відірвано скитаюсь,
    без права повернутись у крило,
    і мов на мої поминики зліталось
    Багряне листя. Та усім на зло!

    Піднімусь з вітром знов у синє небо,
    Діждавшись врешті свій щасливий час,
    Й з своєю Волею, й Богів, лечу до тебе,
    мій ангел я ж частина НАС!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (2)


  5. Андрій Кабаровський - [ 2010.09.29 12:48 ]
    матері
    Зі мною народилася любов,
    що не питала чи я знаю слово.
    Дитячі сльози й крик лунали мов,
    Чітка й найближча в світі мова

    Лежав сповитий, й не жалів сльози
    Вдихаючи від неньки-мов наставу
    Люблю і ти, синок люби!
    Й з останніх сил до себе притискала

    Пробачте Мамо, я не розумів,
    чом часто сльозоточили, не знав...
    Лиш щиро покохавши-очманів,
    Усе ж тепло - завдячує Сльозам!


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  6. Андрій Кабаровський - [ 2010.09.29 11:20 ]
    з мобільного.....
    Відняло мову- лиш рядки і рими,
    невпевнено шепочуть - це ще ти...
    Увесь тремчу вслухаючись в хвилини
    Чекаючи щоб сльози потекли...

    Розплющив очі й ловлю сни,
    мов тих метеликів руками,
    щоб кольорові не втекли,
    щоб не осіли порохами.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  7. Андрій Кабаровський - [ 2010.09.29 11:53 ]
    Anno Domini
    Життя іде, лишаючи ремарки,
    лишаючи свободу в каятті,
    і світ іде, мов образ санітарки,
    від болі воодить опіум в пітьмі.

    Ти просиш яду, в муках зводить тіло,
    Спочатку зойк, а потім шприц в руці,
    Від ваших нечистот у грудях нагноїло,
    і сльози мимоволі по щоці

    Туман в очах- розряд, розряд і тиша
    І ще розряд, здається все ж не вмер..
    ти захворів, життя в діагноз пише,
    в строці з ім"ям лиш надпис - волонтер...

    це ж віщий сон, і ти то ж я,
    мій спогад ллє холодний піт,
    і знов пірнаю в сон сповна,
    не хворий все ж це хворий світ!


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  8. Ігор Рубцов - [ 2010.09.29 08:50 ]
    Жарти з приводу бабиного літа
    Звідки-б? Тепло після ранку холодного.
    Навіть в сорочці зігрітись вдалося.
    Бабине літо? Непереконливо!
    Краще кажіть "нерозсерджена осінь".

    Звідки-ж тепло є? Бува, не з Чорнобилю?
    Хмарка срібляста промацує просинь.
    Крики знадвору: "Капуста!!! Картопля!!!"
    Тихше, кажу! Не розбурхайте осінь.

    17.10.2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  9. Максим Едель - [ 2010.09.29 00:50 ]
    Не підкурюй вночі у парку...
    Не підкурюй вночі у парку
    Старій шльондрі,бо вас обох
    На одну жовто–білу цигарку
    Розмістити не зможе Бог.
    Відлітаю – квитки, етапи ,
    Відкриваю консерви – їж.
    Розірви мене, наче мапу
    Вже відвіданих пунктів - ніж
    Води мене в воду, в коло.
    Вздовж узбіччя –дорога , дім.
    Ліхтарями залишу коми,
    Розфасую всі крапки по дві.

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  10. Вероніка Золотоверха - [ 2010.09.29 00:27 ]
    ****
    Чекання марення надії
    Думки зім"яті очі на тарілі
    Сп"янілий дух від впертого скитання
    Зім"та постіль марні поривання
    Це божевілля ностальгічних мук
    У серці гниль і купа трутних мух
    Роїться і розмножується в тілі
    І я гнию зім"ята на тарілі


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (2)


  11. Анастасія Пєстова - [ 2010.09.29 00:04 ]
    " Кохання має крила…"

    Кохання має крила,як в голубки,
    Що пестить небо подихом зефіру
    І розправляє свої крила-руки,
    Щоб зорі з них не згинули у вирі,
    Бо його крила ніжні, як в голубки.

    Кохання має крила журавлині.
    І в піднебесся стрімко почуттями,
    Неначе в прірву синяви полине,
    Кохання вічне, пристрасне, без тями,
    Тому що має крила журавлинні.

    Кохання має лебедині крила,
    Щоб вірність пронести на них крізь роки,
    У горі й радості, щоб завжди вірить,
    Що це кохання послане нам Богом,
    Бо в нього вірні лебедині крила.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  12. Анастасія Пєстова - [ 2010.09.29 00:32 ]
    " Вона була не такою, як інші…"

    Вона була не такою, як інші:
    Спокійна та дика, багата та вбога.
    Вона нареклася сестрицею тиші
    І з місяцем братню обрала дорогу.

    Вона була не такою, як інші
    І вірила в казки, неначе дитина,
    Пускала на вітер сонети та вірші,
    Людей мордувала без слів і без спину.

    Вона була не такою, як інші:
    Лобро плюндрувала і зло зневажала,
    Сльозливо-свята і усміхнено-грішна,
    Мізерна піщинка й могутя Держава.

    Для неї погане здавалось ще гіршим,
    А добре шукало шляхи журавлинні.
    Вона була не такою, як інші -
    Самою собою була Україна.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  13. Юлія Івченко - [ 2010.09.29 00:23 ]
    А так воно і є. (Колискова.)
    Ніч вереснева. З коралів намисто:
    Осінь жарини любові збирає.
    Хитра дрімота залюлює місто
    І завмирає.

    Спи, моє серце, спи моє друге.
    Літо до літа – рум’яна щока.
    Все засинає і посмішка друга
    Десь засина.

    Поні рожева, цікаві піжмурки,
    Муркає гойдалка: баюшки –бай.
    Дощик у вікна сполохано стука:
    Скоро зима.

    Спіть мої милі, найкращі малята,
    Сонко-задрмко візьме у полон
    Стан королівни в золочених шатах:
    Дивна Дін- Дон.


    А королевич повернеться стиха:
    Слізка –дражнилка в подушку тіка.
    Лущиться істина гола з горіха:
    - Тато чека!



    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  14. Вероніка Золотоверха - [ 2010.09.28 23:18 ]
    Базаров та Одинцова
    Троїста суть упертого "знавця"
    Систематична мудрість грізних поривань
    Злий нігілізм немаючий кінця
    Серцевий біль і осуд без вагань
    Лишись зі мною душу відпусти
    Потонеш миттю в омуті зіниць
    Лиш кроки смерті змусили знайти
    Його вогонь із льодових крупиць


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.34)
    Прокоментувати:


  15. Василь Кузан - [ 2010.09.28 23:38 ]
    І твого наближення чекав
    І твого наближення чекав,
    І твою відсутність пив із медом,
    Протікав між пальці, мов ріка,
    Падав у ілюзії крещендо.

    Віддавав сповна себе словам,
    А в душі приховував сейсмічність.
    Вранці жайвір, поночі – сова.
    Промінь, перевірений на міцність…

    У твоєму мареві вмирав,
    В неминучість зустрічі впирався
    Й повертав у ранок, як мара.

    В дзеркалі себе не впізнавав,
    На сонети з вірою розпався –
    День набряк на кінчику пера.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (7)


  16. Василь Кузан - [ 2010.09.28 23:55 ]
    Сіро жив, повитий пустотою
    Сіро жив, повитий пустотою,
    Пасткою прикутий до проблем,
    Болем переповнений, тобою,
    Барвами знекровлений. До тем,

    Що ясніли і не наближався,
    На зорю дивитися не смів.
    Спів весни не снився, не ввижався
    Відблиск обнадійливих вогнів.

    Будні переповнювали сутність
    Сутінками пліснявих століть
    Звуками знедолених октав.

    Аргументи відстані відсутні.
    День стояв, мов свічка на столі,
    І твого наближення чекав.


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (1)


  17. Василь Кузан - [ 2010.09.28 23:51 ]
    В пестощах… Про тебе я не знав.
    В пестощах… Про тебе я не знав.
    Жодного таємного бажання…
    Але ти, мов кобра чи піранья
    Не чекала пострілів, облав…

    Не чекала ката-змієлова,
    Чи рибалку з сіткою міцною.
    Ніби тінь, поламана стіною,
    Сподівалась сонця, ніби слова…

    А слова складалися за грати,
    А слова – розбійники, пірати
    Пройнялися формою пустою.

    Я героєм не летів до бою,
    Не бажав ні вмерти, ні тікати –
    Сіро жив, повитий пустотою.


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (1)


  18. Кум Микола - [ 2010.09.28 22:13 ]
    останнє літо
    Олександр Дяченко. Динне літо

    Осінь миколаївська - жовта, довгождана.
    Скільки б не зростало динь і кавунів,
    За умов податків бідність - не омана.
    Я й не багатішав. Кажете, змарнів?
    Праця на державу - гірша, ніж на пана.

    ...Я останнє літо витратив на дині...


    перегук

    ти останнє літо витратив на дині,
    переживши спокій, що в державу впер,
    я про тебе думав кілька раз на днині,
    чи буває спокій в тебе отепер?

    на городах досі не росте прибуток,
    бульба не вродила, лиш один пасльон.
    і черкає мозок невловимий смуток,
    мов останнє літо і останній сон.

    я не багатію, гроші - то омана,
    нині їх покажуть - завтра віддаси.
    праця на державу гірша, як на пана,
    там усі базіки з клаптем ковбаси.

    вже мені не сняться дині на баштанах,
    що стікають сонцем в золотий Інгул...
    доля моя ходить в найбіліших штанях,
    дожени попробуй, не черпнувши мул..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  19. Володимир Тимчук - [ 2010.09.28 21:52 ]
    ДОБА
    Мій друже, там, за океаном
    Чи філософський камінь роздобув?
    Чи став нарешті долі паном?
    Чи вже забув ким вдома був?

    Шляхи торуєш предків гнаних
    У чужині. А той же час
    Чужинський дух у дім жаданий
    Забрався, наче свинопас.

    Жеруть укотре свині перли,
    Збережені в добу чуми
    …Із пафосом звучить «…не вмерли…»
    І з блиском погляду від тьми.


    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5 (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  20. Зоряна Ель - [ 2010.09.28 21:45 ]
    *
    не зачиняй вікно,
    нехай
    шепоче
    літо,
    ще синій птах
    гніздиться
    в яворах ...
    ув’юся в пірячко –
    сьогодні час
    летіти...
    не хочеться ніяк,
    але
    пора.

    коханий погляд
    забираю
    для утіхи...
    у ті краї,
    де ні птахів,
    ні гнізд,
    приходить осінь
    непомітно,
    тихо-тихо,
    увінчана
    жоржинами
    зі сліз.

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (28)


  21. Мрія Поета - [ 2010.09.28 20:06 ]
    Неприсутність
    Твоїх долонь невідболіла втрата,
    твоїх слідів прозора далечінь
    заповнять довгу паузу антракту,
    коли відходить світло на спочин.

    Відсутність, як і смуток, невагома
    триватиме –
    нехай собі трива.
    Сусідів збоку перезрілий гомін.
    Порожні, обезкрилені слова.

    Перебираю вервицю із версій,
    і молодик цвіте, як звіробій.
    Як зловиш у долоню, то озветься
    та музика, призначена тобі.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (34)


  22. Людмила Калиновська - [ 2010.09.28 20:09 ]
    ***
    Не можна бути справжнім на папері,
    А по життю цуратися людей,
    Чим далі в ліс…тим красивіші двері!
    ...Чим далі в себе, – ти лишень спудей.

    Не можна за папір сховати очі,
    Слова, що з вуст зриваються самі.
    Що є в уяві, то не є пророчим,
    Що не згоріло, піде в пересів…

    Не пересій себе бажаним й справжнім,
    Згорай щодень, щоб виграти цей бій!
    Будь лиш собою – вільним, епатажним
    Не на папері, а життям своїм!




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (11)


  23. Юрій Лазірко - [ 2010.09.28 20:40 ]
    Голублене нiччю
    Голублене ніччю воркоче.
    Нанесено грим полотну,
    де серце пегаси толочать
    і сухо у горлі вину.

    У фарбах, у грі світло-тіні
    на плаху – на руки морів
    сідає у пір`ї осіннім
    птах тризни за згасле зорі.

    Обірвана думка до крику,
    оголені нерви і дні.
    До болю знайоме й безлике
    вибілює фарби мені.

    Засвічує пам`яті слайди,
    засвідчує спалений нерв,
    розкришує місяця байду –
    хай тризнам ситніє тепер.

    З появою брязкоту збруї
    іржа потойбіччя спаде.
    Я зірку чи хрест домалюю –
    нехай наступає едем.

    Нехай проступає, ятриться,
    триклята вітрами, весна –
    зелене ягня, янголиця
    з котрої я знав, що зазнав...

    З котрої не слухались руки,
    коли натягали струну
    останнього нерва... Ні звуку,
    так сухо у горлі вину.

    28 Вересня 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (10)


  24. Павло Вольвач - [ 2010.09.28 20:00 ]
    * * *
    Як все змінилось тут. Які чужі
    Протоки тіл. Чиясь дурна відсидка,
    І на взуття нова сезонна скидка,
    Дрібна, неначе цяточка баржі.

    Минущості, котрих немає в «ґуґлі»,
    Як і мене давно немає тут.
    А губи все такі, такі ж припухлі:
    «Рєґінка поступаєт в інстітут…»

    Ще пара-трійка з них злетить історій.
    Питань. Мовчань… О, я ці губи знав! –
    За стінами підсобок і преторій, –
    І прокуратор міг би заздрить сам…

    У неї й зараз божевільний морок
    В очах баских, що не зійшли на крок.
    Ну трохи старша. Ну тепер під сорок.
    Та кептен-муж, та тесть-професорок.

    Такі невинні і невпинні зміни…
    Я повертаю – звісно, знов косяк! –
    На 40 лєт – звичайно ж, України,
    Радянської, звичайно ж, ну а як?

    Яка розтала, як усе розтане,
    Як губи, що лишаються десь там,
    На 40 літ… Потім – до Дніпрельстану.
    Він мабуть буде довго, Дніпрельстан.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (1)


  25. Павло Вольвач - [ 2010.09.28 20:56 ]
    * * *

    в серці синь – бо синець до синця
    та просіявши тіні у вíдсів
    я піду і щастя і сонця
    в чернівцях десь насиплять червінців

    ясени розпитають гінкі
    і в полях зграї вовчої ікла
    що за люди сьогодні такі
    в україні запалюють вікна

    на хотіння – каміння відмов
    ну й нехай. врешті хтó я? гульвіса
    он мій жовтень мій київ – немов
    зранку килим хтось перський повісив

    ох узвіз… ох небес купорос
    ще б з братви хтось побачив абú но
    як з тією братвою що з бронз
    розпиваються бронзові вина


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  26. Рудокоса Схимниця - [ 2010.09.28 19:20 ]
    РУСАЛЬСЬКИЙ ПЛАЧ
    Вечірніх крил індиго втомлені мотиви,
    Колише тінь смарагду океанська діва,
    Причастям солі затаврована довіку –
    В безодні перлів не віднайде чоловіка!

    Піна розпуки. В скелю суджено летіти
    Німотним криком, в косах сховок знайде вітер.
    Рибинна кров невинна – власним венам стужа,
    Означена не буде теплотіло мужем.

    Заручниця води, заручена із морем,
    Силяла мушлі снів на буйну нитку горя.
    В осердях мушель сплакані перлини марять
    Нубійською принцесою, вогнем гітари.

    І вже коли пливти у ніч снаги не стане,
    У шумі хвилі прокричить своє: «Осанна!»,
    Забракне вдиху, видих терням груди сколе –
    Навзнак у синь безумну, спів сирен прозорий.

    Неспита часом ніч, невідворотна долі,
    Всі води світу не розчинять в оці солі.
    Купала місяць, повнилася ніжно раєм…
    Ранима дуже… Діва… Та хіба він знає?

    28.09 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (15)


  27. Кет Зет - [ 2010.09.28 19:37 ]
    перекреслити
    Коли пережито стільки, що вже нема потреби писати,
    Коли подих стає постійно сухим, як тропічні пасати,
    Коли по твоїм візиті пустка лишається замість болю,
    Коли кожне наше слово має вагу і влучність набою,

    Чи доцільно тебе просити надалі лишатись собою?

    Знаєш, якби в осені крім золотого листя можна було б щось позичати,
    Я б воліла отримати здатність дощу перекреслити все,
    навіть те, що не було розпочато...


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (3)


  28. Іван Гентош - [ 2010.09.28 17:05 ]
    пародія "КУПЕЙНЕ..."
    Роман Скиба
    поезія “* * *”
    збірка “П’ЯТИЗНАК, або ЖИТТЯ І НЕЖИТЬ”,


    Помічник машиніста – п’яний.
    Вимкнув світло і творить вірш.
    Раз за разом хтось рве стоп-крани –
    В люду розуму ні на гріш.
    У кюветах сніги по пояс.
    З-під коліс пурпуровий дим.
    Я не знаю, куди цей поїзд.
    Не у ньому ж я , а під ним…




    Пародія

    На полиці – не на дивані,
    Не розтягнешся в повний ріст.
    Ми обоє уже як п’яні,
    Хоч не шарпав би машиніст.
    Я ж не думав, що ти, кохана,
    Так в купе розійдешся – жах!
    Хоч би раз хто зірвав стоп-крана.
    А дороги ще добрий мах…
    Не доїду… Накрий. По пояс.
    Щось в очах пурпурово так…
    Ну навіщо пішли на поїзд?
    Боже, знову – “Ти мій мастак…”


    28.09.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (11)


  29. Ірина Павленок - [ 2010.09.28 16:50 ]
    Осінь
    Вже рання осінь. Двірники напоготові
    Збирати різно-кольори кленові.
    У парках пахне листям і журбою…
    І невловимо-тонко – самотою.

    Це ще не дощ. Лиш тіні непомітні
    У тихий сум забарвлюють повітря.
    Ще сонячне тепло передостаннє
    Тремтить, мов ненароджене кохання.

    Це не прощання. Просто ностальгія.
    За тим, у що не втілилися мрії.
    За вереснем, що огортав нас снами…
    Допоки ще не вбитий двірниками.

    28.09.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (3)


  30. Ліза Кіт - [ 2010.09.28 16:04 ]
    Світлі фарби
    Я намалюю тебе світлими олівцями
    На білому,як сніг,полотні
    Ти був для мене повітрям,руками
    Ти поселився і жив у мені.
    Ти - найсвітліше,що було у мене
    Ти - промінь сонця,примарний як тінь
    У мене залишились сни із тобою
    Колекція справжня. Хоч їх не покинь.
    Я вдячна, що був, що зникав, що покинув,
    Я вдячна, що з себе зліпив мене ти
    У спогади наші не раз я порину.
    Будь ласка, будь світлим, якщо зміг втікти.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  31. Катруся Матвійко - [ 2010.09.28 15:14 ]
    Чому?
    Коли опадає листя
    Чи сонце іде на спокій,
    Чи вітер колише трави,
    Чи просто ідуть дощі,
    Ви знаєте, так написано
    Не нами, а Одинокими,
    Що десь у своїй заграві
    Виводять штрихи Душі.

    Ви знаєте це напевно,
    Без сумнівів і запитань,
    Без допуску навіть думки,
    Що Ваше знання мине.
    Чому ж часом так даремно,
    Без жодних підстав, відкрито,
    У Вас виникають сумніви
    Стосовно мене?
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (3)


  32. Лідія Дружинович - [ 2010.09.28 12:56 ]
    Балтійське море
    Окрайчик сонця ще цілує обрій.
    Он – чайки самотні. Так тихо, що й сон стерегли б…
    І ніжиться хвилька на моря м’якенькій ковдрі.
    Десь – вишня старенька, а корінь росте … углиб.
    Вже сонні кольорові пазли міста,
    Кохання співає на два голоси.
    Ще теплий пісок. Тіла наші близько.
    Здається, от-от – і народиться крапля роси…
    Кордонам ця розлука не під силу.
    Я все пам’ятаю: твій погляд, усмішку на смак
    Думки примостились на руки, як птахи, красиво,
    Далекий ліхтар у задумі закляк.
    Тут пахне зоря бурштиново, щиро…
    Обійми гарячі, шалені, безмежні, що (!) аж
    Удвох полетіти б над хмари на власних крилах
    І слухати серцем балтійський пейзаж!
    Нас – двоє. Ще вечір розкішний навколо.
    І слід на піску ще не змило. А мрії вальсують у такт.
    У хвиль гобелен вплетемо нашу долю.
    Аби лиш з тобою… Закохано й трепетно так...

    27.09.2010




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (7)


  33. Юлія Івченко - [ 2010.09.28 11:46 ]
    Вічно.
    Для Ю. Лазірко.

    Вона тепер річка сама –прощання і прощі на дні,
    І дні, наче вітер весняний ,і сміх підступа оберегом.
    До берега скорше!
    Бо дихають кригою ребра!
    В малім кулачці - те, що людям не велено чуть.

    І суть не у тім, що плітками мотали їй шию,
    Як добрим намистом.
    -Давай!
    -Королево!
    -Носи!
    Та нитка порвалась. То ж сунуть цікаві носи
    В сусідню країни і пащі по-закуттях шкірять.

    І хай там, як хоче втихає хода таємнича…
    Вона себе знає – у грудях багаття гаряче,
    А втіха тобі, найгарніший із кипню, козаче
    Пекельним настоєм її умивати обличчя?

    Коли зачепила тебе промінням шаленним у міці,
    Коли розірвала ярмо і всміхнулася милому знов.
    Порожній апостол кидав вгору сонце червінцем,
    І небо здригалось й по неї німотно пливло.

    Любов лиш для ночі,
    Бо очі людські полотном.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  34. Ігор Павлюк - [ 2010.09.28 11:09 ]
    * * *


    І не жив «на розрив»,
    І «добра» не скопив.
    Так – між рівними вільний.
    Диким зерням наповнював
    Духу снопи.
    Спить в них вітер ковильний.

    Позолочені трави лягають на Схід,
    А корінням – до мене,
    Бо під ними заснули
    Мій прадід і дід
    Із шаблями у жменях.

    Наші гени веселі
    Танцююють аркан
    Попід зорями вільно.

    І пітніє в руці медовухи стакан
    Поминально-весільний...

    22 верес. 10.


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (4)


  35. Любов Бенедишин - [ 2010.09.28 10:17 ]
    ***
    Хмуріє вись, од злих очей ховаючись.
    В докОрах - незахищеність моя.
    Не знаю, у люстерко літ вдивляючись, -
    Чи світ змінився, чи змінилась я?

    Нехай цей біль струмком із серця витече
    І хоч на мить повернеться пора, -
    Коли єство для дивовиж відкрите ще
    І навіть смерть сприймається як гра.

    Коли надії пагін
    ненадломлений
    Підносить вище небо голубе...
    Мій світе, перекручений і втомлений,
    Невже я справжнім бачила тебе?

    Тоді, в дитинстві, доброму і світлому,
    Коли усе - до серця й до лиця.
    ...Болить душі, мов птаху перелітному,
    Дорога без початку і кінця.

    2004


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  36. Софія Кримовська - [ 2010.09.28 10:16 ]
    Останній перший сніг
    Останній сніг. Останній перший сніг.
    Між нами від сьогодні тільки зими,
    позначені важким відбитком ніг,
    кривавим соком ягоди кизилу.
    Між нами небо, випране слізьми,
    колишніх мрій неміряна утома.
    Між нами ще, достоту, тільки ми.
    Але давно так порожньо удома.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (10)


  37. Василь Степаненко - [ 2010.09.28 08:47 ]
    тінь
    Зів’яло листя і трава засохла
    На сонці.
    Не боїться лиш його
    Ніколи тінь
    Із полум’ям холодним.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  38. Ігор Рубцов - [ 2010.09.28 08:11 ]
    Ображається осінь
    І за що ти супишся на мене?
    Я тепла твого не відбирав.
    Чом дерев повержені знамена
    Твій сердитий вітер розкидав.

    Примх твоїх ніколи не вгадаєш,
    Безлад оселився у дворах.
    Буднями холодними шмагаєш,
    Мокроту розводиш на шляхах.

    Прибирай свої хмарки сіренькі,
    Виливай вологу у поля,
    А у нас поводь себе тихенько
    І тебе не лаятиму я.


    27.10.2007


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  39. Василь Сідельников - [ 2010.09.28 07:28 ]
    Н.К. і Оса
    Нашу Наталію, оса вкусила в талію,
    З осиної талії зробилась справжня балія,
    А потім та оса, поцілувала їй уста,
    Плаче Наталочка й ридає,
    Ніхто з поетів її вже більше не кохає!
    Плаче Наталка навзрид,
    Може операцію пластичную зробить?
    Наша "Королева" впала в дикі нерви,
    Всі нарешті зметикнули,
    Що Наталочка утнула
    Князь "Князівну" покидає, бо вкусила ту оса,
    Він дружиноньку кохає,
    І любов ця розквітає
    Бо від ненависті до любові один крок
    Затям ти добре цей урок!
    Можеш спокійно спати,
    Ніхто вже не піде за твої "рожеві грати",
    І не буде тобі сонетів писати!
    "Може ти вже не така"?!
    Все ж облудна ти і зла!
    Зовсім ти не адвокат,
    А в мантії- ти справжній кат!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  40. Марк Кнопкін - [ 2010.09.28 01:11 ]
    "На смерть поэта"
    Двести лет марали бумагу кириллицей.
    Выплакивали челобитные, катали кляузы.
    Под пудрою букв прятали язвы и резво
    Делали из словесности вязкую жижицу
    Самодовольства и часто рукоприкладства,
    Принимали престол, но не ведали царства.
    Не знали братства, единства. А паства
    Покорно паслась у кормушки буйства
    Одного отдельно взятого чувства
    Одного отдельно взятого трубадура,
    В прочем далекого от т. н. искусства.
    Сам-то он тут, так как губа не дура.
    Неусыпно мурыжили наследие Достоевского,
    Ибо ответа требовать в принципе не с кого,
    Вернее будет сказать, все равно с кого.
    В унисон рыдали над Александром,
    Вежливо всхлипывали над телом Жуковского.
    Перетирали абзацы резцами, которые
    И без того истончились и измельчали.
    Прятали жен за портьерами, шторами,
    Предавались неге, иными словами печали.
    Визгло облаивали чудом павшие стены,
    Ходили под богом, потом под системой.
    Стригли бороды, сетовали на цены.
    Ратное стало частным, а частное
    Стало ратным.
    Саша!

    Напиши это все обратно.

    28.09.10, но 29.01.10.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (1)


  41. Юрій Лазірко - [ 2010.09.27 23:46 ]
    Ти наступила
    Ти наступила, як наступає на крила метелика вітер.
    Легкість приборкана. Попіл весни у спалених дотиках квітів.
    Місячним сяйвом до спраглої згуби намокла цнотливість паперу,
    чайною хаткою серце чекає ходи церемонної. Ще раз

    сад розібрався, він вивчив всі сни і пахощі в музиці блудній,
    стиглість росисту у переливах невгоєних пальців на лютні.
    Очі заплющуй, кидатиму кроку твоєму з пелюстя доріжку,
    в танці крокуй і запалюй від нього нестримно-жагучу усмішку.

    Вислухай мушлеве переплітання піни жадання і лету,
    вмийся криничним відлунням, щастя помічене точкою "де ти".
    Перед господою, як перед Господом, чисто і тепло за входом.
    Ти не дивуйся коли на порозі забракне кімнати... лиш сходи...

    Сходи, як води, вилиті стінками серця, розходяться в тиші
    блисків очиних при полюванні на змій – на незнані нам висі.
    Місячним сяйвом до спраглої згуби намокла цнотливість паперу,
    чайною хаткою серце чекає ходи церемонної. Ще раз?

    27 Вересня 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (21)


  42. Зоряна Ель - [ 2010.09.27 22:08 ]
    *****
    Ще хапається літо
    за брудно-зелений слід,
    та частіше за клямку,
    спішиться
    не до,
    а від…
    Охохо!
    зачекалася осінь
    в старих дівках.
    Може хто ще і візьме,
    Та звідкись береться страх,

    бо в оздоби її
    прабабусині
    золоті
    день-у день усе глибше
    вростає брунаста тінь,
    обвиває вужем
    непомітно
    іржавий плющ
    безпросвітності...
    « Пробі!» -
    «Жива я, лише посплю.

    Розбуди мене,
    доле,
    коли хтось
    таки прийде»,-
    і повіки змикає запалені...
    Хто ж?.. -
    Та де!..

    Око раптом окреслить
    безлисте худе гілля,
    і посріблені пасма,
    інисті рубці від лям.

    Гайворонячий прикрий
    надсадно-різкий фальцет
    розплете приготоване
    шлюбне
    сухе
    чільце...

    Хто б подумати міг –
    та ж багачка була яка!
    Не залишила доля
    ні щастя,
    ні мідяка...


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  43. Анастасія Поліщук - [ 2010.09.27 22:07 ]
    Я - королева...
    Я королева, що жадає влади,
    Я промінь сонця, що летить удаль,
    Я ніч, що обгортає колонади,
    Я вогнище, яке гартує сталь.
    Я дика кішка, не люблю неволі,
    Я вітер в лісі, що шука забав,
    Я тиха річка, що співає в полі,
    Я ніжна квітка у степу між трав.
    Я - Клеопатра, значить, я - цариця!
    Я - Бастет, Я ненависть і любов.
    Мій погляд як блискуча тверда криця,
    Яка здіймає і заводить кров...

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  44. Анастасія Пєстова - [ 2010.09.27 21:07 ]
    Здавалось все коханням...
    Ніч була дуже темна
    І сповнена бажання.
    Цілунки ті шалені
    Здавалися коханням.

    Ось ранок. Сонця промінь
    Ковзнув на постіль білу
    Ковзнув по шкірі ніжній
    І зупинивсь на віях.

    День. Ясний нескінченний…
    Лиш радість і чекання.
    У мріях золочених
    Всі згадки про кохання.

    Вже вечір. Скоро дев’ять.
    Зустрітися повинні
    Дві свічки, три лілеї
    І зустріч за хвилину.

    І знову нічка темна
    До себе пригорнула…
    Чекаєш ти даремно:
    Про тебе вже забули…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  45. Василь Кузан - [ 2010.09.27 20:07 ]
    Й поєднався в пахощах з тобою
    Й поєднався в пахощах з тобою,
    Надихнувся подихом твоїм.
    Ти була такою молодою,
    Я складав століття на столі…

    Ланню ти пробіглася по долі
    І зробила космос мій пустим.
    І для чого я тебе струною
    В серце незахищене впустив?

    Випустити вже було несила.
    Винести на крилах я бажав
    Перемогу у боях і війнах,

    А натомість – з неба я упав.
    Гублячи себе в чужих обіймах,
    В пестощах… Про тебе я не знав.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (3)


  46. Василь Кузан - [ 2010.09.27 20:15 ]
    Променя, що простір пронизав
    Променя, що простір пронизав,
    Леза, що обрізало вітрила…
    Ти лише красу свою відкрила, –
    Янгол вже до ніг твоїх упав.

    Простору обвуглені краї,
    Часу перепалені повіки…
    Знов працюєш на вчорашні ліки
    З янголом, що крила поламав.

    І які тут щастя врожаї?
    І які молочні будуть ріки,
    Коли ніч готується до бою?

    Мчать години, ніби Шугаї,
    Вітер залишив свої жалі
    Й поєднався в пахощах з тобою…


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Прокоментувати:


  47. Василь Кузан - [ 2010.09.27 20:09 ]
    Квітко підфарбована красою
    Квітко підфарбована красою,
    Янголя ранкової роси,
    Хочеш, собі сонця попроси
    І воно обійметься з тобою.

    Квітко, не заплетена в косу,
    І в букет не зірвана рукою,
    Залишайся чистою такою
    Поки час на білу полосу́.

    Квітко, ти приречена на день.
    Дихаєш крізь дзеркало в краплині
    Фатуму, що жалості не знав.

    Він твою красу наздожене
    Лезом. Ти чекатимеш віднині
    Променя, що простір пронизав.


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (1)


  48. Лариса Овченникова - [ 2010.09.27 20:40 ]
    Н.К.
    Не піти тобі до раю,
    бо гріхи вже не пускають
    Ти пізнала чари пекла,
    Людям всім ти вже допекла.

    Будь Валькіріє скромніша
    Ти Валькіріє молися
    І відмолюй всі гріхи,
    Щоб до пекла ще не йти!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  49. Василь Галас - [ 2010.09.27 17:41 ]
    ГІМН ШКОЛИ № 1 МІСТА СВАЛЯВА (ГІМН)
    Надія Сваляви,
    шляхетного роду
    ми. Путь нам вказали
    діди і батьки.
    На благо вчимося
    своє і народу:
    щоб славу його
    понести у віки.

    Приспів:
    Слався, школа-мати!
    Шани час назрів.
    Цей тобі лунає
    гімн від школярів!

    В життєвому плині
    ця школа нам перша.
    Як рідна домівка,
    твоя і моя,
    у місті Сваляві -
    ...Масарика, "перша".
    Вітає онук
    закарпатська сім'я.

    Приспів.

    Надія Сваляви,
    шляхетного роду,
    ми - учні, достойні
    своїх вчителів.
    На благо вчимося
    своє і народу,
    на честь Закарпаття:
    як Бог нам велів.

    Приспів.

    Вересень 2010
    Свалява Закарпаття


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  50. Юлія Івченко - [ 2010.09.27 17:28 ]
    БУВАЄ....
    (блакитна троянда, не гріє, не пахне, не колеться,

    Не справжня – торкнися –відчуєш! – ТАКИХ НЕ БУВАЄ!)
    Ганна Осадко " Блакитна троянда"



    Таких не буває?

    А що, коли фарба лиш вигадка?

    Ця дика троянда кололася, душу всю випекла!

    Тонкі рученята –росточки в розтрощенім небі.

    Померзлі пальчата- у люстрі – танцьована лебідь.

    Ти ж –тала вода, а не кров прозаїчного кольору.

    У купіль ладнали нелічені акти піїтики,

    І коло за колом...

    ( Впивалися зашпори-вироки.)


    А хочеш, кохана, я річку зрівняю із пусткою?

    Світлин всеминущість -ти в них.

    Океанна пелюстка:

    Палац мерехтливий увесь наш – від «до» і до «сі»…

    Навіщо ти босо кружляєш листочком по лезу осі,

    А там всеодно одягаються маски на фейси і блузки,

    Ні краплі вагання, ні крапки!

    Блідий маскарад,

    Де ти – Білосніжка, закинута в сотий приват.


    Не треба, коханий, бо річці так шкарубко,

    Їй зимньо, дурненькій: ні сонця в долонях, ні парубка,

    Ні соняха- тата, і води брунатно-барвінчаті,

    Там рибки живуть водяником-вієм полічені,

    Мені і наснилось, що є там одна золота...

    Її не торкай – поруйнується цнота хвоста,

    І стане пуста златопера, без права освідчення!


    Вона, як і я,

    Бинти німоти на лопатках,

    Язицькі мінори на стегна модерних галактик.

    Перо і папір все відчує.

    Нам жеробом - мавчині помисли,

    Та кола спотворень закручують чортове колесо.

    Цей дім –ковила, одягни його лагідні шати

    В досвітнє пелюстя, що ніч причепила до поясу!


    Блакитна трояндо, годино моя розхвильована,

    Ти , справді , жива?

    Гадали усі – намальована…




    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   ...   1277   1278   1279   1280   1281   1282   1283   1284   1285   ...   1829