ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ярослав Чорногуз - [ 2010.09.03 21:04 ]
    ВЕРЕСНЕВИЙ ВЕЧІР
    Легкий дим на озері од вітру
    Ніжно плесо хмарою гойднув,
    Стомлено на дзеркало зітхнув...
    Промінь сонечка печаль ту витре,

    Завібрує ледь тремтливим сяйвом,
    Бризкаючи злотом з-поміж віт,
    Мов глибинам темним шле привіт,
    І в небесний океан пірнає.

    3.09.7518 р. (Від Трипілля) (2010)



    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (17)


  2. Кока Черкаський - [ 2010.09.03 20:23 ]
    Бунгарая
    „Я знов загубив десь ключі від сараю,
    А там же рушниця, патрони, харчі,
    Укотре до мене прийшла Бунгарая,
    Нам хороше з нею вночі.

    Вона по не-нашому щось там патяка,
    Говорить, напевно, мені про любов,
    В тебе, Бунгарає, така гарна постать,-
    Шо прямо... Приходь завтра знов!

    Пасат жене хвилю, бамбуку хитає,
    Тобі подарую сьогодні браслет,
    Якщо ти нарешті, моя Бунгарає,
    Покажеш тутешній цьом-цьом.

    Як хвиля, виляє задком Бунгарая,
    Це й все, що уміє вона...”
    Та він мусить йти, бо Миклухо-Маклая
    Вкраїнська чека сторона!

    Звичайно ж, у нього ще будуть романи,
    Бо як же в поході без них?
    Тут всюди настільки дешеві путани-
    Що не скористатися гріх.

    Усюди тут ходять такі Бунгараї,-
    Забудеш умить катехизм.
    То ж вип’ємо за Миклухо-Маклая,
    Що світу відкрив секс-туризм!


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (1)


  3. Олександр Заруба - [ 2010.09.03 20:58 ]
    * * *
    Просити у Бога шафранову тогу зарано,
    Хоч плескає в склянці з похмілля уранці нірвана.
    Та стрілка секундна з твого гороскопа відкраює миті,
    Де жалюзі ділять на рівні шматочки дерев верховіття.

    Ще тисячі справ до метро у ясир поведуть своїх бранців,
    Облає торгаш, обрахує касир і не візьмуть їх пранці,
    А NEXT-покоління проголосує за третього Шрека.
    Ах тільки б, ах тільки дісталось мені шаурми й чебурека!

    Шулявка мине Вавілоном яток і закопчених націй
    Сотається день із ниток паперових дрібних медитацій
    Мов баба Явдоха пліткує, а слухає Стефа.
    І кличе епоха у слухавці голосом шефа.

    Нема сінокосу, нам ніде полежать на свіжому сіні
    І рватись, і рвати своїх корінних при корінні.
    Нектар, наче крадений, – в нори, не в вулик, – як оси.
    Тут темно й дощитиме нудно. А може це осінь?

    Плюскотить коньяком ВСД і депресії згуба…
    Чи може пора Пепсодентом почистити зуби?
    Оминати калюжі йдучи до метро і сміятися гінко,
    Відповісти на стук у вікно яблуневої гілки?

    Не слухати брехні ні Стефи, ні баби Явдохи,
    Сіно вранці косити і з шефом разом планувати епоху.
    А вдома наваристий борщ, діточки і дружина кохана
    Вона не спішить, вона зачекає… нірвана.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  4. Кузя Пруткова - [ 2010.09.03 19:46 ]
    Хованки-піжмурки (в лісі, в полі, коло хати)
    Як збудуєм гарні гатки,
    Хто зруйнує наші хатки?
    В річку падають берізки -
    Аж злітають в неБО БРИзки!
    (1)
    /Всі персонажі сховані, як бобри - у інших словах. В дужках - скільки слів сховано. Хто відшукає?/

    Ще нявкатиме тут мені хвостате!
    Геть! Геть! Не заважай, бо хочу спати!
    Для тебе - дім, сарай, садок і тин,
    А на подвір'ї буду я один!
    (2)

    Спів нічний шпаків і солов'їв
    Лиш навесні радує гаї.
    Ми ж - за роком рік пильнуєм час,
    І яка ж зоря зійде без нас?
    (1)

    Проростає зіллячко смачне...
    А хазяйка з грядок нас жене:
    "Наробили шкоду отаку!
    Рийтеся собі у смітнику!"
    (1)

    Кожен дикий звір людей боїться:
    Є в людей кинжали і рушниці.
    А лісник - це друг, а не загроза:
    Для добра гострить залізну косу:
    Лісовим сусідам неодмінно
    Принесе в мороз чимало сіна.
    Звірям тяжко зиму пережити,
    Той замерзне, хто не буде ситий.
    Весело кошлатим і рогатим
    Запашним дарунком ласувати!
    (3)

    Хто там швиденько майнув у кущі?
    В листі торішнім слідів не лишив.
    Гілка гойдається, наче колиска.
    Хто зачепив? Відгадаєте?....
    (2)


    Гурт гуляє по траві.
    Білий - шиєю повів,
    Вийшов на дорогу.
    - Ситий, га?
    - Ге, друже, ні!
    В лузі трави не смачні -
    Йду шукать гороху!
    (1)

    Стежка. Поле. В полі щось росте.
    А навколо - шавлія цвіте.
    Чимскоріш до обрію помчу,
    І спориш, і шавлію стопчу.
    (1)

    Знають і папужки, й ховрашки:
    Ця тваринка не чіпає друзів.
    Хай бояться в полі, в лісі, в лузі
    Дикі звіренята і пташки!
    (1)

    Веде наліво - дорога до хліву.
    Веде направо - лискуча канава.
    Егей? до нас ви? - ні!
    До ями в бур'яні!
    (2)

    Слідочки - як мереживо
    В колючому сніжку:
    Досліджую, обстежую...
    Вхопив, зловив - і вже жую
    Моторну отаку...
    Під снігами шастає й по насту,
    сіра, рудувата чи смугаста,
    Однаково - вона
    Смачна!
    (2)

    Бобри, свині, воли, киця, кіт, лоша, щеня, лис, лиска, вовк, косулі, миша, лосі, кози, гуси, кури, півнi
    30.12.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (15)


  5. Андрій Гонта - [ 2010.09.03 18:42 ]
    горіння.
    скажи мені чому гориш
    а я тобі скажу чому лечу
    чи може теж гориш
    а я і в правду полечу

    бо я ніколи не летів
    то все брехня пробач
    я тільки трішечки змарнів
    і за це мені пробач

    скажи чому на небі зорі були
    як у морі я палав
    чи може вони мене туди вели
    коли тебе я чекав

    коли не небі знов вони
    у морі правди чи брехні
    ти мене колись знайди
    у тій не загубись війні

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  6. Юля Бро - [ 2010.09.03 14:50 ]
    можно брать любые слова...
    Можно брать любые слова и молчать их с тобой вдвоём.
    Отпускать их, как голыши, в водоём и считать круги.
    Можно убегать и слышать: «беги-беги…» сплошным враньём
    полагать невозможность сбежать от себя. Радиан дуги
    будет равен всегда временным промежуткам минутных ссор.
    Что до ссор, когда между нами – нить и принцип игры йо-йо?
    Глупо долее дней десяти не пить, сочинять колесо.
    Натяжением нити вернёшь на орбиту свою. И чутьё
    что по спаянным пальцам сплетённых рук проберётся ток,
    помогает читать по слогам молчание наизусть,
    ждать из уст твоих, златоуст, дождь-живой глоток.
    По живому шить. На обратный путь без удил и узд
    набираться сил, но сперва не спроси – спаси, промолчи бабью
    уши все. Не выдай беглянку жестом, поймай на живца живьём
    и, как нитку в иглу, сквозь двоих - временную ось… А в раю
    можно брать любые слова и молчать их с тобой вдвоём?


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (8)


  7. Мрія Поета - [ 2010.09.03 13:44 ]
    Іди на голос
    Змінився ніччю день, тепло стікає з рук.
    Загравами земна облуда майоріє,
    Іди на голос мій,
    Іди на ніжний звук –
    Крихка і світла залишилась тільки мрія.

    Її ж бо сутність не зблідніє від обмов.
    Ти не помилишся і смак її пізнавши,
    Щем увібравши незліковний - як любов,
    Де мрія Мрією лишається назавше.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (99)


  8. Юлія Івченко - [ 2010.09.03 12:52 ]
    Стихії.

    Ця смаглявка , в якої три ноти смугасті «до»
    Танцювала на вулиці тепле лате латини,
    І здіймалися руки угору: ходи, лише, в мій полон!
    Бачиш, я яка мрійна, половина всього, половинна!
    А пір’їнка надії легенько лягала на кучері пінні,
    І весніла бажанням блаженним край моря: дін-дон…

    Хвилі мили тривоги блондики в зеленій сукні.
    В голові – недоучені ігреки, діти, милий розкручений,
    Попід серцем –розхожені муками кицині кручі.
    Поміж ребрами – квіти горіли пахкими звуками,
    Розкладала себе на слова, на рими й доручення,
    А латина бриніла і плідно у витоки стукала...

    А руда викладачка, у сіточці в стилі «ню»,
    Що цілком, врешті, в тему, де море боронить літо,
    Діставала із пазухи - будду, бруньки і приватні мітли,
    Й шепотіла співуче: стихії землі, і води, і вогню,
    Розіпніться в повітрі, щоб карта упала на квити!
    Щоб тату на тілах віддзеркалила магія лун.

    І зійшлися всі три. Невагомі, п’янкі і блискучо-плинні.
    Море, може, й Карибське послало до них піратів.
    Як змішалися в ньому біляві, руді і чорняві патли,
    З якорів познімались брунатних перлини фрегати,
    Бо лате і латина , а зверху – хай кавова піна!
    Бо гарячих богинь не зачиниш аббатом за грати.



    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  9. Валерій Хмельницький - [ 2010.09.03 12:55 ]
    Не зрадь
    Не зрадь мене, легіню любий,
    Ні в сонячний день, ні у сні -
    Мені і собі на згубу
    Не зрадь мене, прошу, ні.

    Не зрадь, мій коханий, улітку,
    Весною а чи восени -
    Люби, немов лебідь лебідку,
    Не спалюй між нами мости.

    Не зрадь мене в рік Собаки,
    Не зрадь і у рік Свині:
    Не хочу пекти-бо я раків,
    Щоб дулю крутили мені.

    Не зрадь мене, чуєш, ніколи.
    Не зрадь мене і тоді,
    Як діти закінчать школу
    Й залишимось ми одні.

    Не зрадь мене в прикру старість,
    Як згасне краса моя,
    Нехай, усім людям на заздрість,
    Палає любов твоя.

    Не зрадь, не дивися спідлоба
    У жодного тижня день.
    І навіть, як стану нелюба,
    Не зрадь і тоді. Не покинь.


    03.09.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (4) | "Марина Єщенко Зрадь"


  10. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.09.03 11:04 ]
    No pasarán!
    No pasarán!
    Скользящая походка,
    И бедра в такт
    Туда-сюда…
    Как танец румба,
    Ты – прекрасна,
    Пьян без водки,
    А я – безумец,
    Отвожу глаза.
    Но миг –
    И снова
    Красотой
    Сраженный
    Тобой бы
    Упиваться
    До утра.
    Фантазии
    Полета
    Подчиненный.
    Да, ты такая,
    Что, No pasarán!


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (1)


  11. Володимир Солодовніков - [ 2010.09.03 10:26 ]
    * * *
    Село ще спить,
    мов немовля в колисці,
    лицем до Бога,
    долею на схід.
    І сяє місяць
    у нічній криниці -
    мого дитинства
    зоряний політ.

    Вже треті півні,
    мабуть, проспівали.
    Ще про любов
    співають парубки.
    Як ми колись
    край всесвіту шукали,
    та все, чомусь,
    робилось навпаки.

    Мабуть любов
    не може без провалля,
    як без провалля,
    знать, нема життя.
    Лечу в безодні я
    свого кохання,
    летиш зі мною, люба,
    в майбуття.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (7)


  12. Кузя Пруткова - [ 2010.09.03 07:39 ]
    Дуже сильний дощ
    Таки вперіщив!
    Дощ... Грім! Дощ... Грім!
    На синьому горищі
    Угорі
    Бог іскри висікає
    І заливає,
    Аби пожару не було.
    А що не крапля – ситий заєць.
    Ой, загуло! –
    То вітер
    Доводить гордовито,
    Що він – крутий!
    Крутіший від крутих!
    Аж раптом – стих.
    І дощ – стих.
    І знов –
    пішов,
    А сильний, сильний!
    Неначе на весіллі,
    Танцює гопака!
    Перечекать?
    Втікать?
    Нас дерево рятує ще,
    Та скоро
    З осокора
    Струмками потече!
    Куди ти вискочив?
    Біжу, повискую…
    Вода вгорі, внизу…
    І що ти взув,
    І що вдягнув –
    Все змокло в мить одну.
    Вагон метро –
    Неначе випраним заповнене відро:
    Тут всі з дощу – а не лише ми двоє.
    Над головою
    Щось капа… так: чиїсь рукАва…
    Хай! Мокрих, втомлених
    Врятує вдома нас
    Гаряча кава...

    07.08.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (10)


  13. Кузя Пруткова - [ 2010.09.03 07:42 ]
    З професiйного погляду
    З небес збігає по краплині
    Прозора й синя,
    Глибокий спокій, навісна стрімнина,
    Лепече, ніби втішена дитина, -
    І так реве, неначе бються леви,
    Могутня, ніжна, кришталева,
    Уміє гратись в живописне полотно:
    На нім будинки, небо, ми - і проглядає дно...
    А може, там глибінь - не осягти...
    Тече під грунтом, напува сади,
    На волю б'є джерелом чи сочиться -
    Вода-водиця...
    Весела й чиста - чи вмира від бруду.
    Ні! Хай останнього - не буде!
    Ти купиш штучну рідину в барвистій пляшці,
    А як напитись озеру чи пташці,
    Коли довкілля сповниться отрути?
    Ні! Хай того - не буде!
    Нехай із золота в твоїм палаці стеля,
    Та як навколо зробиться пустеля,
    Чи стане він цінніш за халабуду?
    Ні! Хай того - не буде!
    Чи варте щось того, щоб затужили
    Прозорі очі, життєдайні жили,
    Ридаючи: "Це ви зробили, люди!"
    Ні! Хай того - не буде!
    А хто із брязкотом мошни втече в краї чужії,
    Сліди лишаючи брудні, що вік вода не змиє -
    Той стане гірший навіть за Іуду.
    Ні! хай того - не буде!
    Така беззахисна водиця...
    Але ж-бо може і помститься,
    Зненацька ставши навісною...
    Не довелось би згадувати Ноя,
    Як стануть дном - поля, руїнами - споруди,
    Все надбане - піде без вороття
    і лиш своє життя
    Урятувати прагнутимуть люди...
    О Господи благий! Нехай цього не буде!
    Хай оминуть літа лихії
    І нас, і синім кольором позначену стихію!*
    Нехай біжить крізь поле, ліс, село і місто
    Водиця чиста!
    Просторе дзеркало чи ниточка шовкова -
    Хай хлюпає - привітна, веселкова -
    В веселі ротики, в щасливі личка...
    Вода-водичка!
    29.06.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  14. Катруся Матвійко - [ 2010.09.03 07:47 ]
    Настроєве
    Нічка насупила брови,
    Може, на мене сердита?
    Що ж я такого зробила?
    Тужиться серце твоє?
    Нічко, промов ти хоч слово!
    Я вже не йтиму за вітром!
    Ось, забери свої крила...
    Чуєш, зозуля кує?
    Думаю, скоро світанок...
    Нічко, ти завтра забудеш
    Все, що сьогодні казала,
    З півнями, знаю, мине...
    Так, наближається ранок...
    Сонце заповнює груди...
    Нічко, в нас часу замало-
    Скоро зречешся мене
    Так, як багато зрікалось,
    Мовчки... Залишиш і досить...
    Що ж, я і так самостійна!
    Розпачі переживу!
    Нічко, аби ж ти не знала,
    Що моє серце голосить,
    Як це нестерпно постійно
    Бачити сни наяву!
    Як я стомилася спати,
    Щиро розплющивши очі,
    Вірити людям безмежно,
    І залишатись одній...
    Ранок... І місяць на страту
    Зовсім рушати не хоче...
    Тільки вже промінь бентежить
    Кінчики пальців і вій...
    2010, вересень


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (3)


  15. Максим Едель - [ 2010.09.03 00:51 ]
    Извини, но все мои белые сорочки стали давно малы,..
    Извини, но все мои белые сорочки стали давно малы,
    Как старик в этом море и , в конечном итоге, Дали для Галы,
    Когда пробито было над последней кроватью не у окна и уже не горя.
    И как самое , самое , самое ,самое первое сентября.

    А ты даже не знаешь – на самой заначке – « Продажа несовершеннолетним запрещена» -
    На самой последней пачке – твой почерк (прокачка) ….звучит как затрещина .
    И на сколько часов , киловатт , километров , диет нужно сесть, исхудав ,
    Чтоб наконец она влезла , эта ( Спокойной , Володя) рука в рукав ?

    Это как забываются в угол задавленные на половине : «оста…»
    Это духи из фильмов Феллини. Так и нам никогда не спрыгнуть с межстрочного моста.

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  16. Юля Бро - [ 2010.09.02 23:26 ]
    БИЛЕТ В ОБА КОНЦА
    1. к тебе

    Аккурат к октябрю я тебя полюблю и кингстоны
    Приоткроются в сон и сбегут по понтонным мостам
    Петербуржские крысы. И вдунут пассаты, муссоны
    жизнь в три строчки моих запоздалых и злых телеграмм.
    Петропавловским шпилем пронзённые белые ночи
    Собиратели бабочек купят , а мы – украдём
    Здесь аллеи и скверы сдаются влюблённым внаём
    Или в плен, добровольно… как красные ягоды волчьи –
    Забесплатно-заманчивы, медоточиво-порочны
    И смертельны в итоге…
    Конечно, не хочешь…
    Пойдём…

    2. от тебя

    Ты – последний герой, ты имперского страж гарнизона,
    Пережиток ушедшего века и шпага и страсть.
    Нарисованный мелом в опаловом шёлке газона
    Объявляешь гарде и потом не даёшь мне упасть.
    Мы – бесстрастны, как йоги, на колкой стерне подсознанья
    И фальшивы, как дудочка, что никуда не зовёт.
    Вот и ты растерялся ,сравняв поцелуями счёт.
    Вот и замерли крысы на тоненькой кромке стаканьей.
    Ни любить, ни топиться в октябрьском сочном тумане…
    Не гневили бы Бога…
    Конечная станция.
    «Дом.»


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (17)


  17. Юлія Скорода - [ 2010.09.02 22:49 ]
    ***
    До прози я іще не дорослá,
    Хоч так кортить нашкрябати з рядочок,
    Але для віршів – босоногих дочок –
    Я не шкодую розмаху весла.

    Рости, рости, поезіє, в сувій.
    В політ, за мною, стоголосі рими.
    Плекають Вас небесні херувими,
    Аби дзвеніли, як бджолиний рій.

    Живіть, гарцюйте, доки Ваша мить –
    Журба життя для Вас нікчемна пустка.
    А як зірветься слів тягучий згусток,
    Я в прозі змушу ті словеса жить.

    03.02.2009 р.Б.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.37)
    Коментарі: (9)


  18. Юрій Лазірко - [ 2010.09.02 20:46 ]
    Вина
    Вина!
    Коли п`янить – не пий до дна.
    Так можна вратити все те,
    що руку клало на святе
    і прирікалося плекати.
    Осонням на вікні картатим
    до серця тулиться весна.

    Вина!
    Кого любитиме вона,
    кому збере на мед слова?
    Її я в серці приховав,
    як у гіркій – шляхи до раю,
    як шабля – гонор самурая,
    чи втрата – шибеницю снам.

    Вина!
    Ніким не займана війна
    росте, дичіє. А війне
    і запах меду біль прийме.
    У вітер літо перелито –
    таке п`янке дорожнє мито,
    так неоплатно стало нам.

    Вина!
    Вогнем у неї поринав,
    та погасав язичний хміль,
    ми залишалися самі
    на відстані стінної тиші,
    чекали доки перепише
    гортанну суш нова струна.

    2 Вересня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (26)


  19. Лариса Ліщук - [ 2010.09.02 20:49 ]
    Анні Ахматовій.
    З віршами залишилась ти одна,
    Життя мов пекло полум’ям палило
    І ледве вистачало сили,
    Щоб ту пекучу біль в собі гасить.

    А час все невблаганно бив у груди,
    Здригалось серце від чужих чобіт
    І муза закривавлена стогнала
    Не зносячи наруги, страху й бід.

    Текло життя у маренні страшному
    Від втрат рубцями вкрилася душа,
    Ти віршем рятувалася, сльозою
    І вірою в Спасителя Хреста.

    Все час розставив на свої місця,
    Отримав кожен за своє розплату
    Та лиш самотність принесла весна,
    Весна надій для тебе стала катом.


    З віршами залишилась ти одна,
    Вони тебе не зрадили ніколи.
    Звання, визнання – все це, маячня
    Лиш погляд сина, як дарунок Бога.

    Він не прийшов, коли прийшла вона
    Така очікувана і невідворотна,
    Урвалася натягнута струна,
    І згасла зірка в небесах самотня.




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.21)
    Коментарі: (2)


  20. Юлька Гриценко - [ 2010.09.02 20:21 ]
    Осіннє
    Ти ввірвалась у сон вітром дужим.
    Календар позривав літні спогади.
    І блокнот вкотре падав в калюжу
    Серед листя, обману і здогадок.

    Ти втирала сльозу чистим шовком.
    Цілувала ранковими росами.
    Я без тебе жила надто довго,
    Тож тепер не залякуй морозами.

    Зацілуй мене листям опалим.
    Ми ж обоє у долю не віримо.
    Я не стихла, не змовкла, не впала!
    Не годуй мене буднями сірими.

    Ти поплач серед ночі дощами.
    Заспокой і скажи, що минулося.
    А мовчання, що знову між нами
    Не зів”яне, як листя на вулиці...


    02.09.2010


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.4) | "Майстерень" 5.38 (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (15)


  21. Кузя Пруткова - [ 2010.09.02 18:42 ]
    Щось не те
    Як ідеш у дикий ліс,
    Поглядай не тільки вниз,
    Вгору також подивись:
    Там скрадатись може рис!

    Кульки – наче стратостати:
    Треба міцно їх тримати,
    Бо відпустиш – в небо враз
    Піднесе летючий таз.

    До сніданку мати кличе,
    А Іванко – вже на річці,
    Держить вудку у долонці,
    Ловить рибку в оболонці.

    Скрізь калюжі коло хати.
    Бабця буде нас прохати:
    «Не брудніть мені підлоги,
    Витирайте добре роги!»

    Дід Артем не має звички
    Купувати запальнички:
    Сірником коробку чирка,
    Як чиркне – займеться зірка!

    В бруді водяться мікроби –
    Люті збудники хвороби,
    А хворіть – погане діло.
    Мийте, люди, руки з пилом!

    Варять борщик дві сестрички:
    Вже почищена морквичка,
    А дівчатка залюбки
    Дрібно кришать будяки.

    Хто літає, наче пташки,
    Уночі? Дивись уважно:
    Вушка й лапки є у них,
    Це – проворні казани!
    20.04.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  22. Кузя Пруткова - [ 2010.09.02 18:59 ]
    Народний спів-2
    Ой ти, коте сірий,
    Надто в казку віриш,
    Дієш нерозумно,
    І це дуже сумно.

    А ти, коте рудий,
    Кажеш поміж люди:
    «Лапи ці не крали
    Ні м’ясця, ні сала.
    І м’ясце, і сало
    Само прилипало».
    Рудий-волохатий,
    На блощиць багатий.

    А ти, киця біла,
    Файно муркотіла,
    Біла і пухнаста,
    Що не любиш красти…
    Всім наобіцяла
    доброго чимало.
    Чом же гірш сьогодні,
    Ніж напередодні?

    А тобі, смугастий,
    І не треба красти:
    І в дворі, і в хаті
    Хазяї багаті,
    І поза городом –
    Ще один господар,
    Ще один володар
    Добре нагородить.

    Котику пістрявий,
    Ти не ловиш гави,
    Ти владнаєш справи
    Гарно-кучеряво:
    Котики та киці
    Хочуть коаліцій,
    Має ласій пиці
    Дещо відломиться.

    А ти, коте чорний,
    Дужий та проворний,
    На даху ночуєш,
    Рейдерів «кришуєш»,
    Все несуть до «криші»
    Пазуристі миші.

    Тихо плаче ненька…
    Ти моя рідненька!
    Хто нам дасть пораду?
    Отака в нас хата
    З добрими панами,
    Що керують нами,
    З кумами-сватами,
    Жирними котами.


    P.S. Вибачте, панове,
    Що вдалась до мови
    Славного Езопу.
    Маю ніжну .................
    Хто що не второпав –
    Спитайте в Езопа!
    22.12.2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  23. Кузя Пруткова - [ 2010.09.02 18:17 ]
    Народний спів-1
    Два півники, два півники
    На виборах бились,
    А курочка-чубарочка
    З косою ходила.
    Цап меле, цап меле
    З трибуни промови…
    Ой, не встигли оклигатись –
    Вже вибори знову!

    23.10.2008


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  24. Іван Гентош - [ 2010.09.02 17:00 ]
    пародія "ЕКСТРІМ"

    Вікнам у щоки холодно.
    Страхом зоветься тьма.
    Чом ми з тобою ходимо
    Там, де стежок нема?
    — Знаєте, нині вітряно.
    Вкрийтесь моїм плащем.
    Ясен не вдарить вітами,
    Небо не вб’є дощем.
    …Вишикувавшись клинами,
    Вікна рвонуться з рам.
    — Я вас веду, чи ви мене?
    — Хлопче, ти тільки сам.

    Роман Скиба
    поезія “* * *”


    пародія

    Я почувався молодо
    (Швидше б вже той Едем)
    В ноги і щоки холодно.
    - Може до Вас зайдем?
    - Знаєте, мій із друзями
    В барі десь пиво п’є.
    З армії ще контузія…
    Щоб не побачив – вб’є!
    Ви ж, як назло, із квітами.
    В серці приємний щем.
    Мокрий десь плащ подіти би –
    Лазили під дощем.
    Вип’ємо щось, похрумаєм.
    Зовсім терпцю нема…
    Ну а як?.. Щось придумаєм?
    Викрутишся сама?
    …В залі басок простуджений –
    Вас образить не дам!
    - Що ти, та він контужений!
    Хлопче, рятуйся сам!

    2.09.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (15)


  25. Володимир Тимчук - [ 2010.09.02 14:10 ]
    Не ...
    Не буду тебе вже чекати,
    І ще сподіватись на чари –
    Нічого разом нам не мати,
    Крім спогадів у мемуарах.

    Крім спогадів, що їх …теж немає –
    не вміли ми путнє створити…
    А раптом вона все ж кохає?
    Ні! Не зможу так жити, любити.



    1997 (2010)


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  26. Володимир Солодовніков - [ 2010.09.02 13:12 ]
    * * *
    Я,мабуть, вами вже перехворів,
    Кружляє осінь у своїх обіймах.
    Колись отак тебе кружлять хотів
    У листопаді, у осінніх римах.

    Мої роки чомусь ідуть із снігом
    І на дущі не чути їх ваги.
    Моя любов ще й досі пахне сіном,
    Моя любов,мої роки, мої сніги.

    Я,мабуть, вами вже перехворів.
    Вже по балках копичаться тумани,
    Як через край поллються до ланів,
    І запечуть мої давнішні рани.

    Я, мабуть, вами вже перехворів.
    І ви перехворіли, бо казали:
    У осені немає зайвих слів,
    А ми і для любові слів не мали


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (7)


  27. Олександра Труш - [ 2010.09.02 12:58 ]
    Несміливе кохання
    Читаю дні розписані тобою,
    Горну напівпорожні сторінки.
    Чуттєво, з насолодою п"янкою,
    Читаю дні розписані тобою.

    Тендітні літери несмілою рукою,
    Кохання іскра світить крізь рядки,
    Читаю дні розписані тобою,
    Горну напівпорожні сторінки...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (6)


  28. Панна Марія - [ 2010.09.02 11:10 ]
    ***
    Обійми щастя,
    радість слова "разом!",
    без смутку "що прийде колись?"
    Я посміхатимуся,
    поки незабаром
    це літо стане спогадом...
    "Вернись!"

    02.09.2010 р.Б.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  29. Олександр Заруба - [ 2010.09.02 10:46 ]
    * * *
    Прости нас, Симоне! Відрадь себе й прости!
    Нехай болять ті свастики-хрести
    У тебе на гранітному тризубі.
    В визвольних змагах що не шрам, то знак,
    А ми німуємо, громадо, позаяк
    Твої нащадки кволі і беззубі.

    Прости нас, Симоне! Прости нещирих нас!
    У нас тут свій вертеп і Монпарнас,
    І рух фаланг край Марсового поля.
    У підворіттях кулі чорний крук,
    Впаде, як ти, на чужинецький брук
    Ще не один − така вояцька доля.

    В бою упасти, що ж тобі іще?
    Втискати люфу ґвера у плече
    Стрілецтву звично, як за плугом йти ратаю.
    А честь? Нащадкам честь облиш.
    Дасть Бог, прийдуть на цвинтар у Париж.
    Хто впав в бою, той сорому не має!

    Як правнук твій з балончиком в руці…
    Його ведуть кудись на манівці,
    Калачиком й кавалком шинки манять.
    На тронах, в кріслах, горді, мов сичі,
    Сумних років сумнівні діячі
    У поколінь стерилізують пам'ять.

    Не вбити пам'яти, то ж не лише слова,
    Вона у генах правнуків жива,
    Пливе в піснях рікою золотою.
    Гарматних сальв ти ще почуєш гук,
    До строю стане син, прийде онук
    Схилить хоругву, Батьку, над тобою.

    16.04.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (3)


  30. Максим Едель - [ 2010.09.01 22:43 ]
    Заболела моя головная боль...
    Заболела моя головная боль.
    Единица, споткнувшись, скатилась в ноль.
    На две комнаты – твёрдый, скрипичный пол,
    телевизор пластмассой под пылью, мол,
    ты пойди, покури, кофейку свари,
    счёт пополни. Тариф. Минуты свои
    никогда не выбалтывай, так храни,
    и когда-нибудь метрами станут они.

    Треугольнички, ромбики, сплав. Прости,
    что не смог… ну, ты знаешь, в руках - в горсти.
    Или как ты летаешь – стебясь, боясь?
    Где твой Боинг и небо, шахиды? Прайс
    на вечер не внятный - дворы, мосты,
    ну, ты знаешь … понятно… чтоб - я и ты.

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  31. Зеньо Збиток - [ 2010.09.01 22:07 ]
    Обсвистали раки
    Що за холєра? Обсвистали раки,
    по пяній гонор зачепив на рагульні.
    Позаливав бим блимала і баки,
    жеби пихтіло й шморгало цабе з гульні,
    те шо просилося іти до ср...

    А йшло його, як псів за суков, кодло
    і вивертало, ніби шлунок, язики.
    Ну не життя - а жри без пива воблу,
    ну не царі, а так собі - без яй бики
    із хоботом на гроші замість шнобла.

    Хай півень знудисі зівак будити,
    востатна курва розпанчошисі до сну.
    Я вийду на тверезу... поголити
    те поголів`я маку біля паркану.
    Навчу я наркоту на бімбрі жити.

    1 Вересня 2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5.25 (5.27)
    Коментарі: (5)


  32. Наталія Крісман - [ 2010.09.01 20:49 ]
    Двоїста суть
    Двом різним Я в мені буває тісно!
    Як бути тут? - Напевно не збагну.
    Одне в мені - немов тужлива пісня,
    Гірчить в душі стократ від полину.

    А інше - наче птах, що в небовисі
    Від крил довкруг розплескує могуть,
    На цілий світ від щастя він іскриться...
    Така моя двоїста дивна суть!

    Двом різним Я Поета завжди тісно,
    Стихія й спокій, світло й каламуть...
    Хоча Поет насправді - мов провісник,
    Крізь морок Часу здатен зазирнуть!
    1.09.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  33. Панна Марія - [ 2010.09.01 20:32 ]
    А серце ранами
    Втікати б і втікати
    від себе якнайдалі,
    а серце, серце ранами...
    Твоє обличчя знову,
    твою милу розмову
    я згадую, ранами болить.
    Забути ні, не змога...
    Заплутана дорога,
    та ще й з проваллями...

    Десь 2009 р.Б.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  34. Сергій Гольдін - [ 2010.09.01 19:52 ]
    Подражаніє N. N.


    Забудь надії всі, окрім надій на себе.
    Здоровим глуздом собі помагай.
    Ти хочеш знать, як жить? У дідуся спитай
    У будь-якім селі: він скаже як-то треба.

    А всі твої вожді – це голі королі.
    “Хто знав, що буде так!” – горлає верховода.
    Хто знав?! Отак воно! Чекай тепер негоди
    В найближчі двадцять літ, що згинуть у золі.

    Так, буде важко нам. Розваляться світи.
    Чи зродиться нове, чи й вірити намарне?
    Є Вищий Суд і не бува безкарних,
    Так стій, і як опори тримайся доброти.




    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (1)


  35. Юрій Лазірко - [ 2010.09.01 19:35 ]
    Накликання краплин
    (Пісня)

    Накликання краплин,
    приборкання бажання.
    П`є дощовий полин
    цю музику кохання.

    На ноти падолист
    кладе осінню втечу,
    немов лягає вись
    знеструнено на плечі.

    Приспів:

    А ніч - не ніч
    І день... як сон.
    Шумить вино
    на хвилях скронь.
    Вина мені!
    Вина чия?
    Яка холодна течія
    невартих сліз,
    забутих слів,
    де птах розлуки
    раптом сів.
    Вина мені!
    Вина чия?
    Яка холодна течія.

    Виважую терпке
    відважуюсь летіти
    де зібрані думки
    в одне вологе літо.

    Де для долоні рай
    в розпущенім волоссі,
    а в серце зазира
    щось болісне і босе.

    Приспів

    Торкнутися би уст
    і дмухнути на вітер
    цілунку тихий плюск
    при осипанні літер.

    Та серця не знайти,
    ні вістки, ні порогу.
    Згоріла нота "ти",
    та що кому до того?

    Приспів

    1 Вересня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (15) | " Варіант Пісні можна послухати тут"


  36. Наталія Крісман - [ 2010.09.01 18:34 ]
    Одвічний сум Поета
    І знову Львівський дощ
    Свою чеканить риму,
    Дахів торкає, площ...
    Цей дощ такий, як в Римі?

    Впродовж усіх сторіч
    Шліфує він каміння,
    Змиває з наших віч
    Самотній сум осінній.

    Дощить в моїй душі,
    Розлука серце точить.
    Що долі віражі
    Нам завтра напророчать?

    Мелодії дощу
    Звучать в душі глибоко.
    Я прагну в них почуть
    Відлуння твоїх кроків.

    Дощі колись минуть,
    Розлука кане в Лету.
    Яка в любові суть? -
    Одвічний сум Поета...
    1.09.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (17)


  37. Салар Уюні - [ 2010.09.01 16:21 ]
    зустрічна смуга
    Все це було вже. Може, досить?
    Та ні. Асфальт вологий. Осінь.
    І раптом знов мене заносить:
    Зустрічна смуга. Шовк волосся.

    Я відмовляюся! Не треба!!!
    Твоя дружина, син... А небо
    Жбурляє пригорщами квіти:
    Збирайте щастя, грішні діти!

    Я зупиняюсь, очі - долу,
    Та геть з калюж сміються зорі.
    Це - божевілля, біг по колу
    Під оплески лихої долі.

    Нехай не дивиться на мене!
    Нехай ні слова, ні пів-слова...
    А серце: "Пізно, ви на сцені:
    Ти, він і осінь. Бачиш: знову

    Між вами - спалахи кленові..."
    Між нами - спалах, а дмухнути -
    Багаття! Сказ душі і крові
    І - ні звернути, ні збагнути.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (35)


  38. Павло Вольвач - [ 2010.09.01 14:41 ]
    * * *

    Усе твоє, як є… І сúнява нарозпаш
    над Києвом – отак, як вирвавшись з-під нив.
    Знакує небо нам, високе, ніби розпач,
    яка ти справді є… І ми які під ним.

    А ще оті, оті… Хто снігом став, туманом…
    У степовій сльоті
    їх душі бродять десь – хто з віршем, хто з наганом,
    в острожному взутті.

    Без них тут сіють-жнуть. Байдужіють. Голосять.
    Така двонога глуш і впевненість могил.
    Отак. Але ковил торкає вітер косий,
    від херувимських крил.

    Десь посміхнуться. Десь… А хтось – назветься сином.
    Неплотяна рука
    веде, як і вела: «…і розум мудрих гине…».
    Я знаю – ти яка.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (24)


  39. Павло Вольвач - [ 2010.09.01 14:36 ]
    * * *

    Звідкись якась мелодія.
    Звідкись, чомусь – Улян…
    Погляд. Високолоб’я.
    Жовті летять поля…

    Кулі летять трасуючі.
    Крики… вогні… десь там…
    …Плинуть слова грасуючі,
    плинуть – падам-падам…

    Хтось там з війни, непрошений,
    через якусь ріку,
    в чоботях запорошених,
    з «планом» у каблуку…

    Схопиш умить, як схочеться,
    струми річок, тополь…
    Те, як цей простір корчиться
    від протилежних воль.

    Вихори тьми креольської,
    зрад і замін знамен…
    Крові тремтить хорольської
    найболючíша з вен…


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (16)


  40. Михайло Десна - [ 2010.09.01 13:25 ]
    Філософія памперса
    Тиснуть...
    Опуклості нудні - потреба дня.
    Тріснуть
    я міг би, та не стану: маячня.
    Правда?
    Мені її не знати із пісень.
    Завтра
    ця правда учорашній буде день...
    Еко!
    Живи собі тепер і не гадай -
    пекло,
    якщо тебе скидатимуть, чи рай?
    Мабуть,
    не місце прикраша статечний крам...
    Вабить
    та роль, яку прикрасиш іншим сам.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (5)


  41. Кузя Пруткова - [ 2010.09.01 13:38 ]
    Дощ
    Погода зранку варить, варить…
    Кіптяве небо повне сліз:
    Ось-ось нарешті дощ ушкварить
    На радість спеченій землі.

    …А він підкрався, наче злодій,
    Впав на асфальт, дерева, дах:
    Такий лискучий і холодний,
    Немов презирство до невдах.

    Чекать полегшення даремно,
    Волога подих забива,
    А дощ – такий густий і темний,
    Неначе сонце скасував.

    Нудьгують люди по квартирах,
    І жодна пташка не літа,
    А дощ – такий самотньо-сірий,
    Немов змарновані літа.

    ...Він лив і лив, небесно-чистий,
    І пах, як скошена трава,
    І поливав зчерствіле місто,
    І умивав, і напував…

    Ущух, нарешті… А пізніше
    Обсушить сонечко віття,
    І буде вечір світло-ніжний,
    Немов чекання на дитя.

    11.07.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (8)


  42. Кузя Пруткова - [ 2010.09.01 13:18 ]
    Осінні квіти
    Не встигла зібратися вранці -
    Старенька гукає в печалі:
    -Ой, горе! Прокляті поганці
    Увесь обірвали фізаліс!

    Кажу: “Не журіться, ну що Ви.
    Аби то - все горе у світі!
    Чекайте – ще кращими знову
    Зростуть навесні наші квіти”.

    А справді, в безсилому віці
    Чому ще стареньким радіти?
    Кошлатим зманіженим кицям,
    В пилюці, в недопалках – квітам...

    Кінцівки болять і німіють –
    Пусте! Чи ж ми – ніг не ламали?
    Страшніше за все, зрозумійте,
    Що й розум відходить помалу.

    Мов бранець пов’язаний – мозок,
    Бо зовнішній кожний подразник
    Проб’ється крізь мури склерозу
    Хіба що з десятого разу.

    І все – обертається сумом.
    Нам радість – а бабі розпука:
    Хто їй – ця дівчИна-красуня,
    І де її люба онука?

    Невірчо вдивляється мати
    У літнього сивого сина,
    Бо в пам’яті – інша закладка:
    Маленька слухняна дитина.

    Як звично, в вікно подивитись –
    І вгледіти клумби порожні...
    Залиште бабусям ці квіти!
    Весняних – чи всі вони дОждуть?


    ...Виходжу з під’їзду. Дивлюся:
    Вціліли окремі рослини.
    - Не плачте! - Кричу я бабусі,
    - Лишилась іще половина!

    29.09.2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  43. Кузя Пруткова - [ 2010.09.01 13:23 ]
    ***
    Ти кажеш: дружба – то мана?
    Ти з болю ледве виринав,
    Крізь горе брів за кроком крок,
    І марно звав на допомогу…
    Але згадай: колись Петро
    Не раз, а тричі зрікся Бога,
    Та - став святим,
    Бо Він простив.
    Отож - зумій простить і ти.
    Шукай того, хто вартий дружби.
    Знайшов близьку, здається, душу?
    Вдивляйся глибше!
    Не стане другом перший-ліпший,
    Будь-хто не піде на мечі
    Заради тебе чи з тобою,
    Аж поки ти любові не навчиш
    Своїми вчинками. Обоє
    Ви маєте вважати вперто,
    Що краще – вмерти,
    Ніж втратить,
    І буде неможлива зрада.

    А може, той, кого ти зрікся –
    Така нежданна прикрість -
    Тебе покинув не в біді,
    А в щасті, успіху, удачі?
    І ти вагаєшся: пробачить,
    Що він не зрадив навіть – не зрадів?
    Атож, це зле,
    Але:
    Він підставляв тобі плече…
    Подумай: що тебе пече?
    Хіба тобі замало тих,
    Хто ладен будь-коли прийти,
    Аби радіть в твоєму святі?
    А він… Чи й справді винуватий?
    Можливо, ти, нестямно радий,
    Його залишив сумувати
    За тим,
    Чого йому – не досягти?
    Можливо, ти – таки хвалився,
    А не ділився?
    А він спостерігав безсило,
    Як тебе підіймають крила
    Все вище, вище.. Не здогнати…
    Не приєднатись…
    А ти, такий багатий
    На щастя чи на перемогу –
    Ти поділився з ним хоч трохи?
    Не хутром з барського плеча,
    Але – відбитком у очах,
    Щасливим, сонячним відбитком?
    А ти хоч вмієш це робити?

    Нам – це дано. Ми – люди, а не звірі.
    У вирі
    Щасливих чи сумних годин
    Хто хоче бути сам-один?
    Відквітне щастя і біда мине,
    Та це – не головне.
    Нам необхідні друзі
    Аби в нестримнім русі,
    У спокої і в боротьбі
    пізнаючи тріумфи а чи втрати, -
    не збочити, не заблукати
    Не у житті – а у собі.
    Коли душа тьмяніє, тане
    Без жодної надії на світанок,
    Коли біда
    Зриває дах
    Нестримно, як цунамі,
    Хто нам поможе бути – нами?

    А взагалі,
    Для висновку достатньо слів,
    Але, як хочеш – можу проспівати
    Очима, подихом, промінням,
    Залізом, полум’ям, корінням
    Яке то щастя – мати
    І бути.
    Нам – це дано. Ми – люди.
    18.08.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  44. Наталія Крісман - [ 2010.09.01 13:52 ]
    ЖУРБА В КОСАХ
    Знову осінь.
    Зимні роси,
    Журба в косах...
    Душа просить
    Сонця промінь,
    Теплий спомин.
    В серці повінь
    Від наповнень
    Почуттями,
    Що між нами.
    Що між нами? -
    Лиш тумани,
    Ніжні рими,
    Сни про зиму,
    Ще незриме
    Щастя в Римі...
    Тішусь снами,
    Що вогнями
    Палять драми,
    В них кохаєм до нестями
    Ми навзаєм,
    В них шукаєм
    Свого раю
    В чужім краї...
    Знову осінь
    Стоголоссям
    Теплі роси
    В неба просить...

    Мрію я про тебе досі,
    Невже щастя лиш здалося?
    Запліта журбу в волосся
    Мені осінь рудокоса...
    1.09.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (17)


  45. Любов Бенедишин - [ 2010.09.01 13:08 ]
    ***
    Без докорів сумління і хули
    (Дай, Боже, перебути чорну смугу цю!)
    Самі себе на муки прирекли,
    Хто дурістю своєю, хто - байдужістю.

    Гряде орда пітьми (числа їй несть!).
    В жалобі смутку Та, що "ще не вмерла".
    Самі собі звели Голгофський хрест
    На стежці до Духовної Говерли.

    А вже ж були близенько... А могли ж...
    Чого забракло: сили чи терпіння?
    Самі себе цвяхуємо. Коли ж
    Заслужимо у неба воскресіння?

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  46. Володимир Ляшкевич - [ 2010.09.01 10:51 ]
    Старе фото. Із вдячністю М.П.
    Я пригадав оці розчулені уста -
    ціною в злитках, починаючи зі ста, -
    вони зривали з мене безтурботно дах,
    тому і з грішми був я першим із невдах.

    А потім ті, хвилясті, вивершення губ,
    де значно більше за юнацький перехлюп -
    щоденне виверження у вірші, хвала...
    Невже тому, що своєчасно не дала?

    Я був останнім, що цікавило її,
    тож і конав із мадригалу в рубаї -
    стакан портвейну і гадаю - „де” і „як”.
    Але в руці у неї також не коньяк.

    А що, здавалося, би вміст її руки.
    І, нібито, нічого від Луки,
    а скільки я не зупинявся: "Ні!", та й "Ні!".
    Не впізнавала навіть пристрасті в мені.

    І чорнота відьмацька хвилі на плечі,
    де стільки губ шукало нестяму ключі,
    а я б на вушко шепотів лоскотний смак,
    бо це найближче до повік, що мовлять „так!”…

    І ось гляджу в розкосі контури грудей,
    чиї зіниці вже не прагнуть з неба „play”,
    і досі зважую, чи та скінчилась гра -
    всіма відбитками пожовклого пера.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (20)


  47. Олександр Заруба - [ 2010.09.01 10:42 ]
    P.S.
    P.S. Що ще тобі про вічне?
    Надзим'я – слово алогічне,
    Не змурувало срібну креш.
    Рядок не аргумент – постскриптум
    Вгинає скроню рваним ритмом,
    Поривом ще не знаних меж.

    Тобі важливо межі рвати?
    Кленовий лист і хмари з вати –
    Шовки відбілених одеж.
    Тесляр домівку з дуба теше
    І на щити червлені бреше
    Те, що й до купи не збереш.

    Від тиску слів зорить червоно
    І тягне вниз налите гроно
    Вином чи смутком через край,
    Питоме й значуще – зникоме,
    Й чи буде після крапки кома
    Ні в муз, ні в Бога не питай.

    В надосінь віршів білу расу
    Під дзвони понесеш до Спаса
    Під журавлів журливий лет,
    Листом кленовим відгоріти
    Й на захід сонця зрозуміти:
    Постскриптум – той же аргумент.
    28.08.10


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (1)


  48. Ярослав Нечуйвітер - [ 2010.09.01 10:23 ]
    СПІРАЛІ
    Зупинюсь,
    озирнусь
    і вернуся назад
    у тривожно – чарівне світання
    по спіралі кохання.
    …То вже потім –
    остудить мене листопад
    і закрутиться зіронька рання
    у кружлянні згасання.

    Зупинюся ще раз.
    Озирнуся назад -
    і піду в затуманені далі
    по одвічній спіралі.
    Обійме мене смутком
    задуманий сад,
    закружляє
    в багряному шалі.

    Як би довго не йшов,
    та нема вороття
    в коловерті життя.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  49. Іван Гентош - [ 2010.09.01 00:32 ]
    пародія "ЗРАДОФОБІЯ"
    Зрадь мене, любий, у понеділок, зрадь із білявкою!
    Біла сорочка і випрана вже і попрасована!
    У холодильнику – торт, пелюстки трояндові...
    В опері ложа найкраща зарезервована...

    Зрадь мене, любий, зрадь у вівторок, зрадь і у середу...
    Зрадь з секретаркою, з донькою друга, із іноземкою,
    Щоб не стуливши... очей вона впала мертвою,
    І від блаженства відчула себе безсмертною...

    Зрадь мене так, щоб я йшла, і всі тицяли пальцями,
    Щоби давилися сміхом і, може, нарешті, вдавилися.
    Зрадь у четвер, у суботу, а хочеш – у п’ятницю?
    Лиш не в неділю. Неділя ні з ким не ділиться.

    Марина Єщенко
    поезія “Зрадь”


    Пародія

    З дому тебе не випущу,
    Прати тобі відмовляюся.
    Звідки під вухом прищики?
    Думала, що покаєшся…

    Ложе зарезервоване,
    Пиво у холодильнику.
    Що ти такий стурбований?
    Знов SMS в мобільнику?

    Вчора із секретаркою,
    В п’ятницю – з іноземкою!
    Кажеш, даремно каркаю,
    Наче у бубон бемкаю?

    В мене вже тичуть пальцями,
    Шкіряться, насміхаються…
    Від недостатку кальцію
    Чув, що в мужчин трапляється?

    Може, салат з котлетою?
    Чом заховавсь за пічкою?
    Знову думками з Свєтою,
    Танею чи Марічкою?

    Не захотів супружніх пут?
    Дами уже збираються?
    Ти посиди закритий тут.
    Вийду я… Прогуляюся…


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (39)


  50. Софія Кримовська - [ 2010.08.31 22:23 ]
    не плутай...
    не плутай сонце свічку і слова
    слова по свічці скапують під ноги
    усе колись минеться - від знемоги
    спинити мить я майже нежива-
    шкода що майже
    сліпить і пече
    всесильне око - я ховаю погляд
    ти близько так
    ти зовсім-зовсім поряд
    а в мене ані рук ані очей
    я плутаюсь
    на сонці стільки плям
    свічки тріщать слова втрачають змісти
    мені потрібні сили в тіло влізти
    у власне тіло
    і сховати шрам
    31.08.10.


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (25)



  51. Сторінки: 1   ...   1286   1287   1288   1289   1290   1291   1292   1293   1294   ...   1829