ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Степан Бойчук - [ 2010.04.17 17:14 ]
    «Гра»
    Гра добра і зла «людське життя»..
    В цю гру вже вічність грає доля!
    В цій грі немає переможців …
    Ця гра не маю ні почтку ні кінця !!!
    В цій грі все вирішує вона !!!????
    Це гра чи може це прокляття ,
    І все ж таки це знає тільки доля !!!
    І доля знає про життя
    Життя в цій долі тоже гра
    Життя безглузда штука -
    Любимій дівчині ти кажиш це!!
    Насправді думаєш інакше .
    Насправді хвалиш ти життя!?
    А інколи частя приходить ,
    І це вже відкриє новий горизонт.
    Ця смуга відкрита вам допоможе!
    Покаже дорогу до счастя життя .
    Ця смуга розкаже дівчині правду
    Що брихав ти колись і простить тебе за все……..


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Юлька Гриценко - [ 2010.04.17 16:18 ]
    Усе забути.. (дует)
    Юлька Гриценко:

    - Коли я зможу тебе забути,
    То світ, напевно, почне тонути
    В твоїх зіницях.
    Коли я зможу усе сказати,
    Весняне щастя почне вмирати
    В пустій криниці.
    Коли я зможу піти навіки,
    Безмежним морем всі стануть ріки,
    Життя залиють.
    Коли я зможу спалити вІрші,
    То світ накриє суцільна тиша -
    Думки завиють.
    Коли я зможу когось любити,
    То сонце знову почне світити,
    На тебе схоже.
    Коли я зможу тебе лишити,
    І перестану тобою снити...
    Я так не зможу!

    Наталія Крісман:

    - Не маєш права усе забути,
    Це наче випить келих отрути -
    Душу вбиває.
    Не маєш права враз заніміти,
    Не дарувати посмішок світу
    І трішки раю...
    Не маєш права піти навіки,
    Бо ти для Когось вже стала ліком
    На серця рани.
    Не маєш права спалити вірші,
    Бо світ від цього лиш стане гіршим
    І безталанним...
    Ти мусиш знову Когось любити,
    На крилах мрії увись злетіти,
    Зорею стати,
    І воскресити усе, що вмерло,
    І на шляху свої Говерли
    Усі здолати!


    Юлька Гриценко:

    - А я й не зможу усе забути,
    Тоді сама я почну тонути
    У власних мріях.
    А я не можу отак німіти,
    Бо в серці в"януть кохання квіти
    І вся надія...
    А я не можу піти навіки,
    Бо ТИ для мене вже стала ліком
    Останнім часом.
    А не можу вже не любити,
    Бо без любові так страшно жити,
    Безкрилим птахом.


    Наталія Крісман:

    - Буває часто - кохання квіти
    у серці в"януть,
    Життєві смерчі у нім лишають
    криваві рани.
    Нераз здається, у власних мріях
    почнем тонути,
    І в мить відчАю хотіли б спити
    келих отрути...
    Хоч в піднебессі безкрилим птахом
    літать не вмієм -
    Ми не здаємся - знов воскресаєм,
    шукаєм Мрію!


    Юлька Гриценко:

    - Шукаєм мрію, у піднебессі
    між зір гарячих,
    Знаходим раптом, радієм щиро
    і знову плачем.
    Бо тільки трохи вона дозволить
    себе тримати,
    А потім знову в зимовий холод
    назад вертатись...
    Шукаєм мрію, щораз сильніше
    за нею тужим,
    Крізь сонце влітку, дощі осінні
    й зимову стужу.
    Усі ми грішні, усі шукаєм,
    бо всі ми люди,
    У квітні зараз, я дихать хочу
    на повні груди...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 6
    Коментарі: (14)


  3. Юлька Гриценко - [ 2010.04.17 14:08 ]
    Коли я зможу...
    Коли я зможу тебе забути,
    То світ, напевно, почне тонути
    В твоїх зіницях.

    Коли я зможу усе сказати,
    Весняне щастя почне вмирати
    В пустій криниці.

    Коли я зможу піти навіки,
    Безмежним морем всі стануть ріки,
    Життя залиють.

    Коли я зможу спалити вІрші,
    То світ накриє суцільна тиша -
    Думки завиють.

    Коли я зможу когось любити,
    То сонце знову почне світити,
    На тебе схоже.

    Коли я зможу тебе лишити,
    І перестану тобою снити...
    Я так не зможу!

    17.04.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  4. Юлька Гриценко - [ 2010.04.17 14:27 ]
    Я - Богові
    Я Богові
    Віддам своє життя.
    Дорогою
    Від зла до каяття.

    Я променем
    Зігрію цілий світ.
    І зморена
    Упаду на граніт.

    Я спалахом
    Морози прожену.
    І каторгу
    Як дар відтак прийму.

    Я в вічності
    Прозорій розтоплюсь.
    Я грішною
    До неба помолюсь.

    Дорогою
    Крізь обрії земні,
    Я - Богові,
    А Бог колись - мені...


    17.04.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  5. Ярина Тимош - [ 2010.04.17 10:26 ]
    Патологія красти
    Офшори
    І трасти,
    До влади
    Ключі.
    Патологія
    Красти
    У цих
    Діячів.
    Радянська
    Сивуха,
    Японські
    Суші.
    Залежність
    Від брюха –
    Хвороба
    Душі.
    Клан
    Мільярдерів,
    Душки,
    Під душки.
    Партія
    Мародерів
    Скуповує
    Тушки.

    2010-04-16

    Ярина Тимош



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (11)


  6. Ігор Морванюк - [ 2010.04.17 06:34 ]
    * * *
    Над Батурином - сонячні кола,
    Ніби німб, ніби янгола клич.
    О, матусенько, рідна - Покрово!
    Возвелич же його, возвелич!

    Принеси тую правдоньку дітям,
    Й безталаним онукам своїм.
    Знають хай, що терновим суцвіттям
    Будить пам'ять на місці святім.

    1992


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (1)


  7. Наталія Крісман - [ 2010.04.16 23:37 ]
    Юлечці Гриценко відповідь на "Театр"
    Твоє життя
    Любові стяг
    Розправило!

    В театрі мрій
    На сотні дій
    Вистава йде,

    Де власну роль
    Юна Ассоль
    Засвоїла,

    Серед пісень
    Вчорашній день
    ЗагОїла.

    Цей день зотлів
    Серед вітрів
    Майбутнього,

    Дощ теплий змив
    Душі надрив -
    Забудь Його!

    Він був сліпим -
    Бо не зумів
    Розгледіти,

    Що ти - весна,
    А не на смак
    Трагедії...

    Вперед іди -
    Зради мости
    Згоратимуть!

    Найкращу роль
    Юна Ассоль
    Ще гратиме!!!
    16.04.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  8. Юлія Радченко - [ 2010.04.16 23:33 ]
    Бледнеет мрамор слепых мозаик…
    Бледнеет мрамор слепых мозаик…
    (масштабомысли – пороком в голос)…
    Апрельско-злое «Перемерзаем!»
    (над откровением экзетполов)...

    Признанье (внешне перемолчало)…
    Надпоэтичность – простые стили…
    Сливово-стиранное начало...
    (его бутонно перехватили)…

    Конкретно-тихий – фаянс объятий…
    (закоченевших – искусство стали)…
    Раскрепощённость рукопожатий
    Была открыта - переиграли…
    2010 год


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  9. Наталя Скосарьова - [ 2010.04.16 22:59 ]
    Люблю напоєний тобою світ

    Люблю напоєний тобою світ,
    люблю тебе, святково і красиво.
    Ти знов спитаєш, що я хочу на обід,
    я відповім — несміло, та правдиво.

    Шукатимемо нерозчинну каву,
    а може, пиво — мокре і холодне.
    Ти щось промовиш, тихо й нелукаво,
    звучатиме це щиро і природно.

    І буде свічка — полум’яний свідок,
    і буде затишно, і тепло, і незвично.
    Від смутку не залишиться і сліду,
    і скажеш ти: цей настрій тобі личить.

    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  10. Софія Кримовська - [ 2010.04.16 22:40 ]
    Вірт
    Нам не доступні більше
    смайли у чаті, спами.
    Паузу тисну – тиша.
    Марно на мене палиш

    трафіки Інтернету,
    світло і нервів силу.
    Маю квитки у Лету,
    бо все одно зносила

    білу сукенку, фото-
    шопами прану часто.
    Вибач, така робота...
    Склеїли клони ласти...

    Хочеш, зайду цілунком,
    тільки у мене вірус?..
    Банимо ці стосунки –
    в тебе накрився Windows.
    16.04.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (11)


  11. Ігор Морванюк - [ 2010.04.16 21:39 ]
    * * *
    Я в темряві до тебе лиш лелію,
    Але навколо морок ніби крук.
    Так ніжно пригорнути губи мрію
    До твоїх , Ладо, витончених рук.
    Твої вуста - нектару Божий напій
    Їх жадібно б без тями цілував.
    Очима серце краєш навпіл,
    І погляд твій давно зачарував.
    Ласом стриножив знову мою душу
    Твоєї посмішки весняний цвіт.
    Тепер прирученим ходити мушу
    І більш мені не стане дибом світ.
    О, подруги, - життя мого комети
    Скільки вас було? Скільки ще буде?
    Перегляда в душі ваші портрети
    Моя, Полярно зірко, де ж ти? Де?

    8.03.1991


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  12. Юрій Лазірко - [ 2010.04.16 18:44 ]
    Безхмарне небо Іспанії
    I

    Гріє у сангрії крапля Ра.
    Що не день, то зливи променисті.
    Ллється – ніби мало їм відра,
    чи землі святої Реконкісті.

    Гріє, мов довіра, і несе...
    Занесе подалі – заночую.
    У снігах фарбованих осель
    каравани темряви кочують.

    Гріє, наче виплакався Бог
    і немає ради поминати...
    Стрінь мене в невадному жабо,
    Ірвінгом оспівана, Ґранадо.

    II

    У Ґранади серце поміж гір,
    стиснуте Альгамброю за маврів.
    Боабдиль живе тут до сих пір,
    але він тепер – циганський Гаврош.

    Неважливо, байдуже, що там,
    де колись цвіли його хороми,
    під стопою гнувся міста стан,
    а Невада розбавляла втому.

    У Куевос дім – печерний храм.
    Рим його – сей Сакромонте-табір
    в`ється в Альбайсин, де гул і крам,
    арабеска вулиць, проща в паби.

    III

    Дон Хуан з гітари має куш,
    аби впитись на сієсту пивом.
    Тапас, пес, очей холодний душ,
    та душа струни тривка, аж сива.

    Дон Хуан без Донни, вже й забув –
    як зайти в бездонні очі Донни.
    Що йому до світу і табу?
    Наокіл відлюдно і бездомно.

    В шапці – крихти ласки – мідяки,
    проблиски розхристаної вдачі.
    То щораз продзвонюють роки
    і поволі вигасає мачо.

    IV

    Сі фламенко пристрасті гітар,
    сей підборний стук і кастаньєти –
    бари-пасовища для отар
    публіки, що бавиться в естетів.

    Тут, при кожній ноті, токаор,
    серце тче у рухах танцівниці.
    У солодких ритмах, мов кагор,
    стягнуте мантоном тіло птиці.

    Віяла, як вигини крила,
    пітос, пальмас і сапатеадо.
    Опадає пристрасть. І зола –
    ніби присмак на дощі помади.

    V
    Спрага смерті – се "оле" дзвінке.
    Барвно бандерилей звисли пера,
    біль та лють розписують. В піке –
    вістря над мулетою тореро.

    Нагорода за хоробрість всім.
    Доннам насолода й кабальєро,
    хвіст і вуха – матадорний кін,
    "коло шани" і кінець кар`єри.

    Оплески, розмазується кров,
    тягнеться шлея життя за мулом.
    Впийся смерте, вивертай нутро –
    то нектар нудкий в поезій вулик...

    16 Квітня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (19)


  13. Юлька Гриценко - [ 2010.04.16 18:16 ]
    Театр
    Моє життя
    І почуття
    Поставили

    В театрі мрій
    Поміж вітрів
    Виставою.

    Вчорашній день
    Серед пісень
    Розгледіли.

    Глядач сліпий
    По нотах пив
    Трагедію.

    Щасливі всі,
    Бо ролі ці
    Розділені.

    А головне,
    Куди ж мене
    Поділи ви?

    Мої думки,
    Немов зірки
    Всі бачили.

    Стою дарма,
    Квитків нема.
    Все сплачено.


    16.04.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (19)


  14. Володимир Сірий - [ 2010.04.16 17:32 ]
    Кінь
    Умислами добрими – та в пекло!
    На планеті цій споконвіків
    Після світла дня ґрунтовно меркло,
    Після співу бракувало слів.

    Як народ у Бога волі клянчив,
    То й отримав, але потім – ба-ах!,
    Після солодощів помаранчі
    Гіркота від шкірки на устах.

    Кінь в хомут довбешку запихає, -
    Після праці жде обрік смачний,
    А як смеркне, дасть йому хазяїн
    Звільнення від рала й борони.

    І що хоч про щастя теревень, -
    Ніч коневі ближча аніж день.

    14.04.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (2)


  15. Володимир Чернишенко - [ 2010.04.16 16:52 ]
    Рідна мова (Г. Тукай, переклад з татарської)
    Підрядник: Таміла Белялова

    Материнська і батьківська рідна мово золота,
    Все що взнав, чому навчився – все у тебе я питав.

    Тою мовою співала рідна матінка мені,
    І казки розповідала моя бабця при вогні.

    Рідне слово, рідна мово! Ти дала мені знаття.
    Про печаль і радість світу, коли я ще був дитям.

    І твоїми ж-бо словами я молився перший раз:
    Бережи мене і маму, милий Боже, повсякчас!

    Оригінал:

    ТУГАН ТЕЛ

    И туган тел, и матур тел, әткәм-әнкәмнең теле!
    Дөньяда күп нәрсә белдем cин туган тел аркылы.

    Иң элек бу тел белән әнкәм бишектә көйләгән,
    Аннары төннәр буе әбкәм хикәят сөйләгән.

    И туган тел! hәрвакытта ярдәмең белән синең,
    Кечкенәдән аңлашылган шатлыгым, кайгым минем.

    И туган тел! Синдә булган иң элек кылган догам:
    Ярлыкагыл, дип, үзем һәм әткәм-әнкәмне Ходам.


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2) | "http://news.yuldash.com/news13"


  16. Юлія Гладир - [ 2010.04.16 16:13 ]
    * * *
    Мої джинси пропахли багаттям.
    Я ще чую останні акорди.
    Твої пальці приборкують струни,
    Наче тигрів у шість голосів.
    Я вливаюсь у кожен твій атом.
    Цей вогонь береже від негоди
    Моє серце, перейняте струмом,
    Як дощем – ледь зійшовший посів.

    Я крізь броди болотного бруду
    Бескінечно брестиму до тебе,
    Коли ніч загратовано стисне
    Всю мою монохромну печаль.
    Щоб заснути у тебе на грудях,
    Захлинутися кольором неба.
    Коли раптом не вистачить кисню,
    Пити світ з-за твого лиш плеча.

    Я вросла в твою душу мінливу,
    В кожну думку твою заповітну.
    Я повірила в те, як нестерпно
    Без вогню чути пристрасті дим.
    Не згасити його першій зливі,
    Що весною потужно розквітне.
    …Ми лишаєм на попелі теплім
    Поцілунків солоні сліди.

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  17. Наталія Крісман - [ 2010.04.16 15:44 ]
    РУСАЛОНЬКА
    Десь бродить Русалка в краях неозорих,
    Шукає загублений рай.
    У пісню виплескує відчай та горе,
    Як болю в душі понад край.

    Русалонько, в небо, у далі далекі
    Ти встигнеш полинути ще,
    Щоб, може, колись повернутись в лелеці,
    Чи впасти на землю дощем...

    Але, як душа таланом доторкнута
    Й добро - її істинна суть,
    Ніхто не завадить Людиною бути
    У кожнім з життів, що прийдуть!...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  18. Юлія Гладир - [ 2010.04.16 15:11 ]
    * * *
    Як же знову замало дощу.
    Як тебе знову не вистачає.
    Над криницею чорного чаю
    За тобою в думках полечу.

    Ти загорнеш мене в листопад
    Сонних віршів у прожилках сосен,
    Де слова будуть пахнути сонцем,
    Де летітимуть зграї назад.

    А поки що холонуть вуста,
    І тебе я собі пробачаю.
    Розбивається чашка із чаєм,
    Над рядками нічного листа …


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  19. Ірина Зелененька - [ 2010.04.16 15:57 ]
    ***
    Спасибі, дощ, за висріблені тонкощі:
    народить вишня сонце і мене.
    Сипне нізвідки білими хвилинами -
    і, може, хрущ уже не обмине.
    Спасибі, дощ, ковтаю дзвін окислений
    і сльози, як пігулки чималі...
    Я на твоє дивуюся народження,
    мій український Сальвадор Далі.
    Спасибі, дощ, вертаюся посріблена
    у Скіфію зволожену мою.
    На велелюдді свіжа, ніби крапанка,
    поліжниця, натурниця, стою.

    2009-2010


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (10)


  20. Софія Кримовська - [ 2010.04.16 12:42 ]
    - - -
    сонце таке холодне
    наче твоє сумління
    біла листа безодня
    слово чорнильно-синє

    падає вірш у прірву
    букви ламають ребра
    ми перебрали міру
    зрештою так і треба

    губляться в леті коми
    плазма ковтне початок
    холод чи тільки спомин
    нам не дає кричати?

    винна беру уповні
    що завинили двоє
    тільки мовчи сьогодні
    вчора зійшло водою

    тільки не пхни у спину
    я на краю на волі
    слово моє не спиниш
    навіть пекельним болем


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (16)


  21. Адель Станіславська - [ 2010.04.16 11:09 ]
    Я - не я
    Я - не я.
    Оболонка...
    І життя - не життя ...
    Міражі.
    Розум - пан,
    Крижана ополонка,
    Душ студений,
    для серця й душі...

    Я - не я.
    Павутина...
    Донька вітру,
    Німа сирота,
    Тінь, заблуда,
    що прагне родини...
    Вбрід по річці -
    немає моста.

    Вбрід у темінь.
    В глибини...
    Через морок -
    до центру буття,
    Через холод,
    колючі тернини...
    А допоки ще...
    Я - це не я.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (14)


  22. Лариса Ліщук - [ 2010.04.16 08:05 ]
    Коли до мене загляне...
    Коли до мене загляне весна,
    Я вийду зустрічати її в поле.
    Весела, сонцелика, осяйна,
    Безкрая і мінлива наче море.

    Коли до мене літечко зайде,
    То зможе наздогнати лиш в дорозі
    Безмежно тепле, щедре і легке
    Йому перечити ніхто, повір, не в змозі.

    Коли до мене осінь зазирне,
    Я вийду зустрічати до порога.
    Вона ще тепла, бабина, сумна,
    Але в душі уже щемить тривога.

    Коли до мене забреде зима,
    Я двері більше не відкрию.
    Не пущу зиму, хай собі гуля
    В шаленім сивім танці сніговію.
    14.03.2010р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (6)


  23. Віталій Білець - [ 2010.04.16 07:31 ]
    Молодість веснами йде у краї журавлинні
    Молодість веснами йде у краї журавлинні,
    Де дикі трави горять росянистим вогнем,
    І колосіють літа, мов ті обрії сині,
    Теплим і світлим, проквітлим волошками днем.

    Молодість мріями всіяна аж по маківку,
    Щедрими зорями стелить чаруючий світ,
    В ньому будує собі кришталеву домівку
    І прикрашає її ароматами квіт.

    Молодість в серці ніколи, ніколи не згасне,
    З плином років не усохне це древо прекрасне
    Бо, вкоренившись в життя, п’є не воду а Дух.

    В Дусі захована юності суть і природа,
    Радість вируюча, вічна краса і свобода…
    Тож не лякаймося віку похилого хуг !


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  24. Віталій Білець - [ 2010.04.16 07:07 ]
    Налийся, пісне, медом літа
    Налийся, пісне, медом літа,
    Зазолотися, зажеврій
    Натхненням сонячного квіту,
    Снагу життя в серця посій.

    Звучи від рання і до рання,
    Дзюрчи цілющим ручаєм
    Над небеса, буди кохання,
    Звеличуй суще солов’єм.

    Твори красу нерукотворну,
    У сопілкову даль поклич…
    У храм твоїх священних притч

    Введи… І ночі рясу чорну,
    І світла силу непоборну
    Лірично возвелич…


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  25. Василь Думанський - [ 2010.04.16 06:33 ]
    * * *
    Скільки днів я тебе виглядаю,
    Аж зболівся. Стомилися очі.
    Прийдеш ти, прилетиш - я це знаю
    І, крім тебе, нікого не хочу.
    Крадькома поглядать на стежину:
    Хоч сміюся із ким, розмовляю -
    Все на тебе, на тебе чекаю.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  26. Наталія Крісман - [ 2010.04.15 23:30 ]
    Послухай дощ - він серця твого стук!
    Послухай дощ - шепоче щось, немов
    Бажаючи достукатись до серця,
    Й схололу без любові в жилах кров
    Роздмухати, мов вітер тло озерця.

    Послухай дощ - він змиє пелену,
    Що на душі безмовно сумом висне,
    Під нею враз надії промінь зблисне,
    Всі почуття пробуджуючи з сну.

    Послухай дощ - а раптом скаже він,
    Кого ж тобі впустити можна в душу,
    Щоб жити захотілося ще дужче
    Й печалям всім поставити заслін.

    Послухай дощ - під серця твого стук,
    Здається, хоче він налаштуватись,
    Аби любов зродилась в нім крилата
    І стерла з серця тіні від розлук...

    Послухай дощ - він серця твого стук!
    15.04.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  27. Юлька Гриценко - [ 2010.04.15 21:49 ]
    Ти слухав дощ...
    Ти слухав дощ, не чуючи мене.
    Твоя свідомість мріями сповита.
    Буває часом, думка промайне
    Про ту, котрій без тебе важко жити.

    Ти слухав дощ, ховаючись у сни,
    Щоб тільки серце хворе замовчало,
    Щоб приглушити почуття вини,
    Бо сил в душі і так не вистачало.

    Ти слухав дощ у квітні навесні
    І намагався в звуках розчинитись.
    Набрав мій номер і сказав мені,
    Що більше вже не будеш мені снитись.

    15.04.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  28. Василь Степаненко - [ 2010.04.15 20:52 ]
    Не можу біль вмістити у долоні
    Багатим й бідним –
    вжитися ніяк!
    Не можу біль вмістити у долоні,
    Бо лють свою
    Затискую в кулак!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  29. Степан Бойчук - [ 2010.04.15 20:15 ]
    т*
    Смерть любовним почуттям!?
    Страх перед проклятттям дам!
    Секрет кохання нерозкритий ,
    Секрет кохання для людей закритий .
    Ця смуга скритого життя ,
    Яка відкриється тільки смертельного дня .
    Тоді дізнається моє кохання ,
    Що жити я без неї й день не міг .
    Про неї думав і за нею серцем млів .
    Одна складна проблема виникала ,
    Сказати я про це її не міг ,
    Тому що страх пронизував всі мязи
    І повз проходила вона
    І пронизувалась її голосом земля
    Життя моє тихенько завмирало
    І мову в мене відбирало
    коли проходила вона


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  30. Степан Бойчук - [ 2010.04.15 20:25 ]
    Остання любов
    Страшно жити , але страшніше полюбити!?
    А потім в душу почуття закрити …
    Почуття в душі літають то появляються а то зникають !
    І коли з тобою не розмовляють !,
    Коли словами тебе вбивають
    Хочеться впасти й не підводитись
    Хочиться страждати і молитись ….
    Але хочиться знати чому, як, дочого просто - знати
    Чому-чому потрібно брехати якшо можна сказати
    Всю правду словами сказати ...
    Душа вічна душа , роки буде чикати !


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  31. Наталя Скосарьова - [ 2010.04.15 19:57 ]
    Хай крапає дощ

    Хай крапає дощ,
    хай буде сльота,
    хай буде страшенна злива.
    Всі сльози, і смутки,
    і болі помнож
    на долю мою зрадливу.

    Хай буде печаль,
    хай буде туман,
    молочний і легкий,
    мов воля.
    Всі муки, і біди,
    й тривоги додай, —
    побачиш, що це моя доля.

    Немає "колись".
    Є "зараз" і "тут",
    і так, ні про що розмова.
    Прожито дебют,
    забуто дебют,
    попереду — післяслово.

    2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.53) | "Майстерень" 5.25 (5.4)
    Коментарі: (1)


  32. Роксанна Венецька - [ 2010.04.15 17:55 ]
    Забуття в Брюгге
    Я хочу у туманне Брюгге, там загубитися б від часу
    Напевне, час і сам давно там загубивсь...

    Подалі від напруги, що обіймала нас
    За вимучені стани , і від життя "колись".

    Там пахне шоколадом.Казково і похмуро
    Там хочеться повірити бездумно у дива

    Я ,може,стану привидом - ходитиму під муром,
    В холодних підземеллях, в покинутих домах,

    А ,може,завітаю і в затишну оселю,
    Що пахне шоколадом найбільш у місті цім

    Гулятиму на стрісі і спатиму на стелі,
    Співатиму тихенько усім, усім ,усім....

    2010


    Рейтинги: Народний 0 (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  33. Олександр Штурнєв - [ 2010.04.15 16:52 ]
    Целитель
    Была, когдато у меня прекрасная жена
    И мне завидовали все мужчины.
    Ещё, два чудных ангела, послушных и красивых:
    Моя прелесная дочурка и мой сын.
    Семейная идилия и образец для подрожанья.
    Но, правда, и была одна беда,
    И я, как раз, и был этой бедою.

    Я хрон, которому не нужно счастье в личной жизни,
    Не нужен мне ни детский смех,
    Ни комплементы от жены,
    А так же, мне не нужно думать,
    Как заработать деньги для семьи.
    Мне самому не много надо,
    Лишь на рассвете накатить
    И в хлам готовым, можно ждать заката,
    Когда, такие же как я, мои друзья,
    Меня готовы будут угостить.
    Но, что то ёкнуло во мне и всё сломалось.
    Я – прозрел!

    Мне стало стыдно за себя,
    За то всё, что я делал.
    За то, что пил и позабыл своих родных,
    За то, что потерял я счастье,
    Судьбой дарованное мне:
    Свою прекрасную жену и восхитительных детей.
    Перед которыми в долгу за их ненастье.
    Но я исправлюсь, я смогу.
    Я стану лучшим папой мира
    И, обо мне, никто не будет плохо говорить.

    Услышал я, что, есть один целитель,
    Который может вылечить любой недуг,
    И очередь к нему всегда большая,
    Всех тех, кто хочет сразу же лишиться своих мук.
    Избавлюсь в раз я, от своих забот и нынешних проблем.
    В глазах своих детей я стану лучше
    Не буду просто пьяным папой, стану я отцом.
    Готовым жертвовать собою ради счастья.

    И вижу я, что очередь становится всё меньше,
    И ближе я к своей мечте.
    И, наконец, то, передо мной порог.
    Я – исцелён!
    А исцелила меня смерть.

    15.04.2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.04.15 14:18 ]
    Я стану вухами...
    Я стану вухами,
    І буду слухати,
    І буду слухати…
    А ти – мовчиш.
    Невже не вдасться нам
    Вогонь роздмухати?
    Душа оглухлою
    Блука вночі?!.

    Підземка охає
    Денною втомою:
    Я чую відгуки…
    А ти – німий.

    Невже затримую
    Сюжет із кроками
    У віддаль мріяний?
    Облиш. Спини(-сь)!..

    Сповзаю стінами
    Копальнь свідомості,
    Бажаю вислизнуть,
    Порвати круг.

    А ти…Ти вислухав
    До непритомності
    Мого у відчаї
    Серденька стук.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (4)


  35. Руслан Євчук - [ 2010.04.15 11:58 ]
    Вірить сердце
    Моє сердце не бачить правди
    в твоїх вчинках, в твоїх словах
    але сердце все так же прагне
    битись для тебе у твоїх руках
    Воно залишило далеко позаду
    образи, брехню і бачить воно
    мрії рожеві про наше майбутнє
    й лише в мрії свої вірить воно

    Вірить сердце у свою любов
    Усе пробачить, щоб вірити знов

    Любов зачепила струни рукою
    і сердце бринить не знає спокою
    Воно ладне все на світі простити
    й обливаючись кров”ю все так же любити
    У кожній хвилині є спогад про тебе,
    у кожній мрії є місце для тебе
    у мого щастя ім”я твоє
    усе моє сердце тобі віддає

    Вірить сердце у свою любов
    Усе пробачить, щоб вірити знов



    Евчук Руслан 8 096 874 82 25



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  36. Руслан Євчук - [ 2010.04.15 11:14 ]
    Я маю мрію
    Я маю мрію, по-дитячому наївну
    І по-дитячому логічну і просту
    Я хочу бачити щасливою країну
    В якій родився, виріс і живу
    І маю віру сонячно-яскраву
    Моя країна краща за усі
    Моя країна має добру славу
    Я патріот , без пафосу в душі

    Давайте вже ми заживем як люди
    Любіть країну, Бога і сім’ю
    Себе шануйте і людей навкруги
    Тоді і знайдем долю ми свою

    Я маю мрію, по-юнацькому затяту
    І по-юнацьки нетерплячу і тверду
    Моїй країні перестануть вже брехати
    Я на брехню війною вже іду
    Я вірю, мені віра серце гріє
    Я мрію щоби віру мали всі
    Як буде віра - буде і надія
    Моїй країні на своїй землі

    Давайте вже ми заживем як люди
    Любіть країну, Бога і сім’ю
    Себе шануйте і людей навкруги
    Тоді і знайдем долю ми свою

    Я маю мрію, по-дорослому прозрілу
    І по-дорослому тривожну і сумну
    Що вже в країни доленька дозріла
    І на шляху подолано стіну
    Давайте вірить, хто як може, разом
    Будуймо мрію ми собі самі
    Залишимось народом, а не стадом
    Щасливі будьмо на своїй землі


    Давайте вже ми заживем як люди
    Любіть країну, Бога і сім’ю
    Себе шануйте і людей навкруги
    Тоді і знайдем долю ми свою





    Євчук Руслан 096 874 82 25


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  37. Руслан Євчук - [ 2010.04.15 11:25 ]
    Майбутнє
    Минуле закінчилося сьогодні
    Минулому я вдячний без вагань
    За добре і погане,все,без ліку
    До нього я не маю запитань
    Усе моє єство бажає руху
    Я силою наповнений ущерть
    І силою майбутнє наближаю
    Яка іронія-майбутнє у всих смерть
    Але до неї часу ще багато
    Чи може менше ніж гадаю я ?
    Прощай минуле, треба поспішати
    Усе майбутнє втиснути в життя

    Не відаю я правди задля чого
    Прийшов колись я у цей світ
    О , доле! Дай мені збагнути
    Бо не дізнавшись цього йти не слід

    То ненадійне море все майбутнє
    Воно удалині штормами темне
    Та страху почуття давно відсутнє
    І всі шторми чекають вже на мене
    Я виберусь, я випливу ,я виживу
    Я силою наповнений ущерть
    Переді мною море все розступиться
    І піді мною ще прогнеться твердь

    Не відаю я правди задля чого
    Прийшов колись я у цей світ
    О , доле! Дай мені збагнути
    Бо не дізнавшись цього йти не слід.

    Evchuk Ruslan 096 874 82 25


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  38. Руслан Євчук - [ 2010.04.15 11:47 ]
    Задля чого
    Задля чого було на світ народитись
    Без любові життя то марне життя
    Задля того щоб в її очі дивитись
    Коли вона каже що вона моя
    Задля того щоб з нею прокинувшись поряд
    Боятися подихом розбудити її
    І так, ледве диха, не відводячи погляд
    Милуватися нею в нетривоженім сні

    Для того щоб слухать її милі дурниці
    Які трохи соромлячись говорить вона
    Коли ми за кавою сидимо наодинці
    Власне, коли не важливі слова

    І щоби її чекати на кухні
    Увімкнувши приймач, розігрівши вечерю
    Коли вона знову ,так по-жіночи ,
    Запізниться трохи з дуже смішних причин

    Для того щоб мрії здійснити її
    Всим своїм життям ,що ще важливіше ?
    Без зайвості слів і без метушні
    Просто кохати чимдалі сильніше

    Евчук Руслан 8 096 874 82 25


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  39. Руслан Євчук - [ 2010.04.15 11:23 ]
    Якби
    Якби колись життя інакше повернулось
    Так те чого нема то може б збулось
    І був би я найщасливіший на землі
    Бо може б ти тоді належала мені
    Якби життя колись інакше повернулось
    То може б зустрічі ніколи не відбулось
    І може краще було би тебе не знати
    Життя розмірене розмірено долати
    І в тім житті було б усе чому годилось
    Та головне що там би ти мені не снилась
    Я посадив би дерево, я збудував би дім
    Й собі на радість сина виростив би в нім...

    Життя триває і воно таке як є
    Твоє окремо.Окремо і моє
    Воно єдине, я іншого не знав
    Та божевільний втратити боюсь
    Я те чого ніколи і не мав




    Евчук Руслан 8 096 874 82 25


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  40. Соломійка Бехт - [ 2010.04.15 09:03 ]
    ***
    розплавлені кров'ю
    залізо.
    і стогін
    глибокий, самотній
    в повітря.
    в безодню
    вдивляються очі
    щоночі.
    щоночі
    ввижаються тіні,
    мов плями.
    на стінах
    шприци і таблетки
    міняю
    на стерті
    всі вени і нерви,
    і клапоть.
    паперу

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (3)


  41. Лариса Ліщук - [ 2010.04.15 07:01 ]
    Весна.

    Незрима, але вже відчутна
    Ступа весна босоніж по снігах.
    І не страшна їй паморозь колюча,
    Й мороз не нажене на неї страх.

    Іде весна, упевнено, сміливо,
    Як молодість, нестримна і п’янка,
    І лиш тоді я знов стаю щаслива,
    Коли у кров мою вривається вона.

    І в мить оцю стираються кордони
    Між часом спогадів, і часом сподівань
    Злітає мрія в далі невідомі
    Розпалюючи вогнище пізнань.

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.21)
    Коментарі: (1)


  42. Василь Думанський - [ 2010.04.15 06:16 ]
    ЧЕКАННЯ
    Із року в рік, із двох сторін
    Між нами - журавлиний клин...
    Та я не вірю у розлуку
    І все чекаю твою руку.
    Роботи гін. Летять літа,
    Вже я не той і ти не та,
    Лише так само, крізь розлуку,
    Я пам'ятаю тиху руку.
    І рідне для обох село, -
    Так добре в ньому нам було,
    Що рветься серце від розлуки
    Й твої все кличе й кличе руки.
    Бо кожен день, іду куди,
    Відшукую твої сліди
    І завдаю собі я мук,
    Що не тримаю рідних рук.
    Тож поки є ми на землі,
    І поки носимо жалі,
    Почуймо дружби щирі згуки
    І простягнім привітно руки!
    Нехай ізнов із двох сторін
    Між нами - журавлиний клин,
    Та я не вірю у розлуку -
    Усе твою чекаю руку.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  43. Роксанна Венецька - [ 2010.04.14 22:22 ]
    Про небо
    Нервувалось небо над потахлим листям
    Тихо стукотіло серденьком пречистим
    Мов грози осінньої громом кам’янистим ,
    Мов води дзвінкої співом голосистим
    Сполохалось небо пізніми громами –
    Хмарами стягнулось , сипало снігами ,
    Градом , заметіллю , буйними дощами ,
    Нетривкими днями , згуслими ночами
    Дивувалось небо на красу високу
    Та й лишень гляділо своїм синім оком
    На дива звичайні , на природу світу –
    Як дзвенять ручаї , як сміються квіти
    Засинало небо , сонцем колисане ,
    Марило землею , марило зірками
    Марилася й пісня , марилося море
    Ніби друге небо – чисте і прозоре…

    2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  44. Роксанна Венецька - [ 2010.04.14 22:10 ]
    Про струни
    Я вмію рвати струни
    Прозорими думками
    І в передсмертній гамі
    Так зазвучать вони
    Й повік не перестануть ,
    І будуть , наче сни ,
    Літати поміж нами
    Щасливими дітьми
    2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Сергій Гольдін - [ 2010.04.14 22:26 ]
    Про пристрасть до влади
    Про пристрасть до влади

    Коли ти вродою не перший на селі,
    Коли в самсони ти натурою не вийшов,
    Коли допитливість тебе на край землі
    Не тягне геть, а так, лоскоче лише;

    Коли тебе серед сміливців не знайти,
    І волі звести всі гріхи немає,
    А хочеться так черевце нести,
    Щоби навколишні, ця дурнувата зграя

    Двоногих лобурів, з повагою схилялись,
    Всміхалися, у очі заглядали,
    У панегіриках, як водиться, вправлялись,
    І розум твій і мудрість вихваляли;

    Так хочеться, не маючи дядьків
    Багатеньких, що спадщину відпишуть,
    І статок мати й сотню холуїв,
    Що в милості твоїй жирують лише,

    Так хочеться відчуть себе значним,
    Неперевершеним на цим життєвім полі
    (Ти бачиш горизонт, а також, що за ним,
    Чиюсь ти можеш поміняти долю.

    Ти можеш!): Влада – засіб і мета;
    Не рай, не вічність, а мета реальна.
    Комусь карета треба золота,
    Тобі ж карета підійде звичайна.

    Ти серед тих, хто облягає схил,
    І мають шанс зіп’ятись до вершини.
    Нехай Саула лаяв Самуїл,
    Але в царя і скіпетр і дружини.

    А був, як ти, звичайний козопас.
    Блукав горами, рився у гнояці,
    І раптом першим виліз серед нас:
    Ми по халупам, а вони в палаці.

    Мій друже, я її покуштував –
    Цю смачну страву, шаною политу.
    Від тої страви краще не ставав
    (Щоправда і не жер несамовито).

    Я бачив як мінялися навкруг
    Не самі гірші в цьому світі люди.
    Чужим зненацька виявлявся друг,
    Пристойний відкривався, як іуда.

    А деякі сердеги взагалі
    Втрачали міри почуття до решти:
    Сержанти зразу перлись в королі,
    Бо мали змогу обшуку й арешту.

    Були такі, що втрапивши у владу,
    Ще за життя ставали монументом,
    Або весь час дурні давали ладу
    Своїм кальсонам, фракам, позументам.

    Були і другі, й треті, і десяті,
    У кожного свій норов та дивацтва,
    Як в шатах маскарадних п’ють на святі:
    Всі різні геть, єдине лиш пияцтво.

    Ми є слабкі. Не кожен утече
    Спокуси своїм ближнім понукати.
    Як добре, коли совістю пече,
    І совість пиху увіпхне за грати.

    Ми тільки люди, деспотів творці,
    Ми скульптори, що ліплять їх із глини,
    Ми владу їх плекаємо в руці,
    І славим, як Аллаха муедзини.

    Якщо, товаришу, відчуєш хист до влади,
    Тікай, як змогу маєш утекти.
    Із владою душа не має ладу,
    Коли ще душу можна віднайти.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (2)


  46. Марія Пономарьова - [ 2010.04.14 20:45 ]
    Моя доля
    я не знаю
    відчуваю
    порух вітру
    рвучкість думки

    вилітаю
    в світ ілюзій
    у світ музи
    від неволі

    я не вільна
    маю грати
    не дитина
    сама винна

    сонні мізки
    білі руки
    темні хмари
    чорні чари

    на обличчі
    червонію
    і білію
    час вмирати...

    думки рвучкість
    вітру порух
    відчуваю
    що вмираю

    вже немає
    на цім світі
    не існую
    й у повітрі

    дощик...
    крапля...
    я із нею
    над землею

    повертаюсь
    оживаю
    я все знаю
    відчуваю...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  47. Г а л ь ш к а Загорська - [ 2010.04.14 20:33 ]
    ***
    Я більше вже не думаю про тебе,
    Потрібна я тобі була чи ні,
    Ти спогадом залишивсь в серці в мене,
    І поряд йшов зі мною всі ці дні.

    А їх вже так багато назбиралось,
    Несу я дні на зігнутій спині,
    Роки біжать і що ще нам зосталось?
    Не буду нарікать – часи складні.

    Вони у нас такими були завше,
    Складним був час від створення Землі,
    Часи складні були і в предків наших,
    В Адама й Єви гірш, ніж в наші дні.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (2)


  48. Олена Багрянцева - [ 2010.04.14 18:53 ]
    Ти невчасно пірнув у травень...
    Ти невчасно пірнув у травень
    Поміж білих дерев вітер
    Оксамитовий шлях віри
    Позолота німих слів

    Я така, як завжди, щира
    Я ще маю на вірність право
    Тільки там, де в шипах квіти
    Півлюбові і нас “пів”

    Ти невчасно пірнув у трави
    Між рядків перемін світу
    Запізнілий конверт літа
    З побажанням ясних днів
    13.04.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)


  49. Андрей Мединский - [ 2010.04.14 16:43 ]
    Сальма Хайек
    Третий день под дождем… Этот город уже чихает.
    Алкашня - по квартирам, а бомжи - по подъездам спят.
    Рок-н-ролльный герой онанирует на Сальму Хайек
    и плюет в этот мир, попадая рассветом в закат.

    Третий день – не пустяк, если с Квентином Тарантино
    он подолгу глядит из окна в мексиканскую степь,
    представляя, что жизнь - это поезд по Украине,
    и, допив третий день, ложится в пустую постель.

    На четвертый, проснувшись, выходит на полустанок,
    подбирает бездомный окурок, бредет в никуда.
    Если мир, наконец, разливаться не перестанет,
    то к зиме здесь останутся горы окурков и льда.

    Он лысеет, хотя называет лысину хайром,
    он бренчит на дровах раритетного бренда «Урал»,
    он давно перестал удовлетворять Сальму Хайек,
    и пятнадцать лет как его не бьют любера.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (3)


  50. Панна Марія - [ 2010.04.14 15:53 ]
    Як ти?
    Тебе б спиталася, як ти,
    чим ти живеш, і де зникаєш...
    Але слова залишаться мені,
    щоб не подумав - зачіпаюсь.

    І по-дурному може так,
    писати мовчки на екрані,
    слова, написані тобі,
    про що тобі я не розкажу.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1336   1337   1338   1339   1340   1341   1342   1343   1344   ...   1829