ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2010.03.19 17:17 ]
    Відчини!
    Страшна нудьга мене лякає –
    То є пекельний, темний шлях:
    Коли все – пустка, зла й безкрая,
    А понад нею в'ється страх.

    Горілка й диско десь регочуть,
    А я блукаю, як вівця,
    У чаді вулиць, міста, ночі
    І вже набридла доля ця.

    І що робити, я не знаю.
    Нудьга ж за мною йде і йде.
    Уже на п'яти наступає,
    Лякає, вдарить де-не-де.

    Та я постукаю до тебе:
    - Коханий, любий, відчини!
    Ти скажеш мовчки, що не треба
    Нам пустки злої, хай бринить

    Вино шалене у долонях -
    Від сяйва мружиться нудьга,
    Це від кохання дощ – червоний,
    І від веселки – наша гра.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.22) | "Майстерень" -- (5.23)
    Прокоментувати:


  2. Ірина Зелененька - [ 2010.03.19 15:12 ]
    ***
    Я отака. Люби мене з полів.
    Ромашки літ… Не рви їх у букети.
    Бо не прийду по біле на поріг,
    не принесу з собою ні планети.
    Береш мене – бери мою журбу,
    під руку сонце бавиться дощами
    (я буду заздрити собі на цілий світ),
    я буду плакати за ними, як за нами.
    Забудь казати кілька вічних слів,
    впади на подих нашої любові.
    Я все пробачу – плакатиме звід:
    червоне тло – нагадування крові.
    Червоно. Сонце. Поле без межі.
    Я отака. Люби мене безвинно.
    Як гобелен. Як біле від полів.
    І я прощу собі себе полинну.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (8)


  3. Іван Редчиць - [ 2010.03.19 15:11 ]
    РУБАЇ (3)
    В наметі неба – Він чекав людину,
    Тому й послав на муки свого Сина.
    І хто за Нього душу покладе, –
    Умить перед Його престолом зрине.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  4. Назар Вальчишин - [ 2010.03.19 14:22 ]
    З всмим березням
    Мила, Кохана, Єдина,
    Тебе лиш чикаю під зоряним шляхом
    Д тебе я спішу, єдина
    Чумацьким шляхом.
    Де ти Кохана, Єдина, Мила?
    Чи знайду тебе я, чи може впаду
    на срібну дорогу від зорепаду
    усмішок твоїх, мила,
    Єдина, Мила, Кохана,
    Любов наша варта вічності.
    Тобі лиш присягну у вірності,
    Моя кохана, Катерина!


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  5. Василь Юдов - [ 2010.03.19 14:40 ]
    ГРУША І ОБРАЗ
    Біля річки церква, біля церкви груша.
    Триста років груші, а іще жива.
    Вітер грушу сушить, час коріння душить,
    А весняна річка грушу полива.

    Мимо груші літо десь за обрій тане,
    Як кульбаби білі плинуть зірочки.
    Пам’ятає груша ляхів і османів
    І козачі вольні степові полки.

    Біля груші панство продавало в рабство
    У тяжку неволю душі кріпаків.
    Біля церкви прапор піднімався красний,
    Випраний у крові наших мужиків.

    В грушу кулі клались з кулемета німця.
    І осколки бились, від радянських мін.
    А вона зосталась жити на одинці,
    Щоби дочекатись змін і перемін.

    Дочекалась волі, хоч пеклась і терпла,
    Дочекалась дихать рідною весной.
    Та якийсь нахабник з виборчого пекла
    Пригвоздив на груші фотообраз "свой"...

    2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  6. Олена Осінь - [ 2010.03.19 14:47 ]
    Остання ніч. Міжсезоння :)
    Прекрасний, наче вранішній Палермо!
    Я посміхаюся і п’ю солодкий вермут,
    Хмелію почуттям своїм непроханим.
    Мій хлопчику, мій сонячний, закоханий!
    Співай цю ніч єсенінськими строфами,
    Губи цілунків березневі перли.

    Люби мене в цю сніжну мить останню,
    Згуби в цю ніч! А завтра я розтану.

    ..................................

    Із гілочок беріз сльозами скапує
    Моя зима, що мріяла Неаполем.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (12)


  7. Анатолій Ткачук - [ 2010.03.19 13:40 ]
    Розливається ніч...
    Розливається ніч як смола закипіла зі дзбана,
    Тоне в повені світ. Розчиняється світло як сіль.
    Завмира кожен рух, пальці рук на курках і стоп-кранах.
    Ти ж ідеш крізь пітьму і шалених зірок заметіль.

    Увійшовши в цю ніч, наче в альтернативну реальність,
    Тишу вулиць читаєш і вуликів людних вогні.
    Налаштує дротам вітер струм на мінорну тональність,
    Менуетом замінить мейнстрими зануджених днів.

    Сірих буднів золу легко звіє барвиста легенда,
    Пілігримами рими на прощу до серця підуть…
    І як обрій займеться ранковим нестримним крещендо,
    Скресне фенікс-душа, взявши в полум’я сонячну суть.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (20)


  8. Іван Редчиць - [ 2010.03.19 13:57 ]
    РУБАЇ (2)
    Релігія? У серці Божа віра,
    І щирих уст хвала – свята офіра.
    Як битиму поклони день у день, –
    У Господа не викличу довіри.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  9. Зоряна Ель - [ 2010.03.19 11:33 ]
    Скрушно
    Вилягали крокуси
    за кріпкими кроками
    укладались крайками
    кигикали чайками...
    крадькома скорилися
    мов крива кирилиця
    затулились крильцями
    і навік закрилися
    криками кривавими
    бо красу украли ми.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  10. Олеся Овчар - [ 2010.03.19 11:23 ]
    Віта й вітер
    Каже мамі доня Віта:
    – Хочу я спіймати вітер.
    Чуєш, мамо, як гуде?
    Не зловлю його ніде!
    То ховається у квітці,
    То гойдається на гілці,
    То за кучері мене
    Ледь смикне і геть майне.
    Усміхнулась мама доні:
    – Ти розкрий свою долоню
    І подай йому тихенько,
    Та скажи: Привіт, Вітренко!
    Вмить почуєш, як охоче
    Він долоньку залоскоче.
    А ловить його не треба,
    Бо домівка вітру – небо.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  11. Соломійка Бехт - [ 2010.03.19 09:05 ]
    ***
    Ти – мусульманин,
    Я – християнка.
    Ти – мій останній,
    Я – лиш коханка.
    Ти – не полюбиш,
    Я – не шкодую.
    Ти – все забудеш,
    Я ж – не забуду.
    Ти маєш сина,
    Я маю тебе.
    В тебе дружина,
    В мене проблеми.
    Ти не покличеш,
    Я теж не стану.
    Ти – мій колишній,
    Ти – мій останній.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (3)


  12. Іван Редчиць - [ 2010.03.19 07:52 ]
    РУБАЇ (1)
    Колись і ми повернемось додому
    З великої гоморрі чи содому,
    І озирнувшись на свої сліди,
    Хоч-де-не постелемо солому.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  13. Василько Крицко - [ 2010.03.18 23:34 ]
    Свічі почуттів
    Вкриває небо голубе - холодна ніч
    А ми ідемо все життя
    Що бути з кимось, віч на віч на віч

    А ми ідем , щоб ту любов - гарячу запалити
    Щоб свічку свою донести, нести й не сгасити,

    Щоб ту свічу тепла й любові
    Ми несли тій людині,
    Яка чекає довго , довго
    Чекає і до нині.

    Чекатиме вона й до завтра,
    Лиш не падімо з віри
    Бо серця нашого любов-
    Вона не має міри

    І незважаючи на все,
    Що доля нам дарує,
    Ми другу свічечку знайдем
    Що Бог для нас готує

    І ось вони зустрінуться,
    між вітру й заметілей,
    зіллються у палкий Вогонь
    Який обох зігріє

    Який я знаю не погасне
    ні вдень , ні вніч , ні зрання
    Бо свічі-наші почуття,
    Що злилися в кохання!!!!!!!!



    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  14. Юлія Радченко - [ 2010.03.18 23:12 ]
    Осяйно… Втричі менше… Щільність – мстива…
    Осяйно… Втричі менше… Щільність – мстива…
    Осягнуто – полеміку розміщень…
    Брудна ранкова сонячність - вродлива…
    Зібрала ковдри фрагментарних тріщин…
    На шиї сірість – монументи змісту…
    Осяянням – глибинність зашморгнула…
    Сміється над розгубленістю місто…
    Перекриттям – контрастність повернули…
    Осферено – повітряні мікроби…
    На шкіряних відбитках – далечини…
    Сезонністю відзначено хворобу,
    Одужанням – далекосяжні зміни…
    Даремністю – дообрієвий іній…
    Смаглявістю – чиїсь подвійні кола…
    Відкрито - контурність пейзажних ліній…
    Дзеркальністю - розмито видноколи…
    Започатковано сезонні втечі…
    Широким стуком (на вузеньких сходах)…
    Давно уже забрала (листя й речі)…
    Йому так треба – сам нехай приходить…
    2010 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  15. Оксана Барбак - [ 2010.03.18 22:04 ]
    ***
    Знову небо погладшало – довго не було дощу,
    Стали чорними хмари, неначе від браку емалі,
    І в повітрі так млосно, і кожен мій нерв відчув -
    Я закручуюсь вгору витком грозової спіралі,

    Я не чую ні рук, ані крил – завиваюся колом,
    За межею твого розуміння й мого - на межі,
    Та здіймаючись небом, я падаю й падаю знову
    Блискавицею в горно земної твоєї душі...


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (2)


  16. Юрко Семчук - [ 2010.03.18 21:07 ]
    Гадес
    Хай розійдуться ті, що навзаєм, –
    попід руки вхопившись –
    у прірву!
    Їм, ніколи, не стрітися в небі,
    там пташино і, трішечки,
    сумно…
    Од кришталю, довічного – “Вірю”, –
    розгубився Франческо
    з Азізу,
    Посміхався… а птаство молилось,
    гострокрило виводило
    руни.

    Навратливе, земних, – покаяння,
    на безстидних стенаннях
    про прощу.
    Десь бриніло відлуння: “А хто ти?”, –
    “Ми… довічно, зібралися,
    разом”,–
    Розіллялися Плином Мовчання
    прислухаючись Вічности –
    “Що там?”
    Нудь пустизни, зіжмаканий Простір,
    Метроном вельвічій понад
    Часом.

    А, коли човновий зійшов тверді,
    ледь живі в безпремінні
    тремтіли,
    Невідь-хто в сьому царстві Аїда
    зачаївся у мряці,
    сновига.
    Скрижаніло дивилися в небо,
    без зірок, унизу
    хлюпотіло.
    Їй-бо – вічність в човні хилитались,
    аби в чані чорти не
    смолили.

    Нескінченність тутешня, що мряка
    аніколи з очей не
    щезає.
    Розійшлися, вхопившись за руки,
    п’ястуки побіліли
    од болю,
    Утішались – триматися купи.
    Тільки… рук в цьому царстві
    немає…
    Врізнобіч, поплелися в тумани
    по гладіні юдолі із
    лою...

    Хтось – забрів в Тартари, Єлісеї;
    хтось – на луках збирав
    асфоделі.
    Шаленіли в безумстві свободи
    не соромлячись власної
    тіні,
    Шматували моралі покрови
    сороміцькі утнувши
    фортелі.
    Цілували мозолі Харона.
    Мали втіху. Бо вільні,
    віднині!

    У забавах і стрічах з близькими,
    десь на березі, в плюскоті
    хвилі
    Блиснув промінь в блакиті овиду,
    Сонце в пригорщах кануло в
    Лету!
    І у Небі, де трішки пташино,
    заридали ключі
    журавлині.
    Усміхнувся Франческо, дитинно:
    “Увійшла в перигелій
    Комета”.

    А вони, у смарагді отави,
    босоніж, срібло зірки
    збирали
    Самосвітне роздмухавши небо,
    розсипали кульбабок
    шаленство –
    Віддзеркалення нижнього світу.
    Млу Ріки, самохіть…
    забували…
    А в зіницях скляніли веселки й
    сплеск весла опечалений
    ремством.





    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  17. Самотня Птаха - [ 2010.03.18 18:04 ]
    Поет
    Тихо шепоче до ночі
    П'яний самотній поет.
    Він чогось прагне... Щось хоче...
    Ніжно лунає куплет...

    Ні, він не з горя напився.
    Сумно йому, ось і все.
    Через вино він дивився
    В ніч... У майбутнє своє.

    Може, щось в нього не вийшло...
    Може, хтось не зрозумів...
    Може... І ось вже лунає
    Тихий, зажурений спів.

    Скаже хтось: "Він - алкоголік.
    Мов зіпсувало вино..."
    Плаче поет... Всім начхати...
    Байдуже всім. Все одно.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" 5 (5.08)
    Коментарі: (2)


  18. Самотня Птаха - [ 2010.03.18 18:54 ]
    Знаєш, милий...
    Знаєш, милий, ти мені не треба.
    Вирву з серця спогади свої...
    Я буду дивитись тільки в небо,
    Проживу життя насамоті.

    Та не сама! В житті знайду я щастя,
    Й радістю з тобою поділюсь!
    Тільки... Цим ділитися не вдасться.
    Хіба тільки гірко посміхнусь.

    Ну а ти... Шукай, чого ти прагнеш!
    Я кохала, але ти не мій.
    Може, ти без мене те досягнеш,
    Те, що так хотів, коханий мій.

    І коли ти йтимеш по дорозі,
    І в обличчя вдарить буревій,
    То згадай, що я би був з тобою,
    але - пізно. Ти тепер не мій.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.08) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  19. Одрі Бельведер - [ 2010.03.18 17:32 ]
    ненастный сон
    я раскрылась снова тебе
    я вновь пред тобой унижалась
    меня нет больше нигде
    и в сердце всё сжалось

    мой мир не обрёл покой
    его заново всё потрясает
    я хотела бы быть с тобой
    но жизнь от меня убегает


    2010


    Рейтинги: Народний 0 (5.38) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  20. Одрі Бельведер - [ 2010.03.18 17:07 ]
    [крізь]
    я вмію ходити крізь стіни
    та не по власній волі
    це сталось на мої хрестини
    від спілкування з водою

    я міняю власну структуру
    наче той одяг не модний
    в своїх темних фігурах
    я виходжу знову назовні

    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Коментарі: (2)


  21. Юлька Гриценко - [ 2010.03.18 17:20 ]
    Буде син...
    Життя розбігалось по шпалах,
    І не спинити часу плин.
    Тебе, на жаль, весна забрала.
    А в мене скоро буде син.

    Твої у нього будуть очі,
    Твій ніс і усмішка твоя.
    І щоб не плакав серед ночі
    Я дам йому твоє ім”я.

    У нього буде ніжний голос,
    Такий, як в тебе навесні.
    І щоб не бачив зла навколо,
    Йому співатиму пісні.

    Твої у нього будуть руки,
    Та іскри розуму твого.
    І щоб про тебе не забути,
    Я цілуватиму його...


    18.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (13)


  22. Василь Степаненко - [ 2010.03.18 17:58 ]
    До речі?
    Як можеш ти
    Прожить наполовину,
    Коли тобі все віддають сповна?
    У кого, друже, крадеш ти,
    До речі?


    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  23. Тетяна Роса - [ 2010.03.18 17:23 ]
    Сніг і весна.
    Він горнувся весні до ніг,
    Цілував він її сліди,
    Та нащо їй холодний сніг –
    їй би плащика із води.

    Сніг дощем їй під ноги впав,
    Сам себе із дороги змив.
    Але хтось тут йому сказав:
    «Їй би суконьку з промінців…»

    Він помер не за просто так,
    А за промені їй до скронь.
    Хтось сказав тут: «Який дивак!
    Їй би просто тепла долонь…»


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  24. Олександр Христенко - [ 2010.03.18 15:57 ]
    СПІВЧУТТЯ НЕВЗАЄМНОЗАКОХАНИМ
    I

    Це кохання, чи тільки здається:
    Ніби птах, а не вміє літати?
    Сірий сум огніздився у серці,
    Як закльоване буднями свято.

    Днів щасливих затоптане листя,
    Потьмяніле від туги волосся –
    Бачу: мрії твої –
    не збулися,
    Сподівань
    Не дозріло колосся.

    Сам на сам, у нещастя-болоті,
    Без надії товчешся в багнюці
    І набридло життя до нудоти,
    Де щасливі „із тебе сміються”.

    Прокидатись не хочеться зранку,
    Сон твоїм більше бути не хоче
    І не гоїться болісна рана,
    І сльозяться від розпачу очі.

    II

    Розумію тебе, співчуваю,
    У твоїй, так би мовити, шкірі
    Був за декілька кроків до краю
    І душа готувалась у вирій...

    Пощастило – згадав про родину,
    Про сестричку і, звісно, про маму.
    Ледве-ледве я їх не покинув,
    Отруївшись безумства туманом.

    III

    Заросло,
    Відболіло рубцями,
    Повернулися: колір і звуки.
    Опритомнів поволі до тями,
    Хоч нелегко далася наука.

    Не жаліюсь,
    Не плачу на Долю.
    Ми навіки – сіамські близнята.
    Нам стежину показують в полі:
    Конюшина, ромашки і м’ята.
    18.03.10р.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (10)


  25. Наталія Крісман - [ 2010.03.18 14:09 ]
    Відповідь Вікторії Осташ на "Ізсередини"
    Світ мовчить?
    Ні - це ми його чути не хочем,
    Відрікаємось істин пророчих,
    Сподіваючись - Бог все простить.

    Світ стоїть?
    Ні - це ми у бездушші завмерли,
    Перед свинями сипемо перли,
    Вдовольняючи власну лиш хіть...

    Світ летить?
    Так - він мчиться вперед безупину,
    Вчить літати у мріях Людину
    Й тамувати добром ненасить.

    Світ летить -
    Щоб колись досягнути до раю!
    Але поки що ...Бог нас карає,
    То й здається нам - Всесвіт мовчить...
    18.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  26. Гренуіль де Маре - [ 2010.03.18 13:04 ]
    Невдала втеча
    Химерна думка: я – твоя дитина…
    Ні, не по крові. Просто так – дитя.
    Клубочком би згорнутись на колінах
    Твоїх, і так дрімати все життя –

    Життя, що не дає й на мить забути,
    Що всі шляхи криві, всі долі злі…
    Мов кошеня, калачиком згорнутись
    Та й переспати всі свої жалі.

    І не доскіпуватись, в чім провина
    Моя… Сповзти в цілюще забуття.
    А ти не смійся. Я – лише дитина.
    Налякане і зморене дитя.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (10)


  27. Іван Редчиць - [ 2010.03.18 13:19 ]
    РУБАЇ
    Ліні КОСТЕНКО

    У рідній мові я шукаю перла,
    Щоб у моїй душі вона не вмерла,
    Бо сяють в ній клейноди й берла, –
    Віки ні букви з пам’яті не стерли.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  28. Іван Зубар - [ 2010.03.18 13:46 ]
    Утрачена весна
    Була холодною ота весна,
    ще сніг лежав на дальніх верховинах,
    а я тобі про теплі дні писав,
    бо ти в мені світилась, як зорина.
    І я тобі щемливо сповідавсь,
    палив між нами відстані і дати...
    А вир чуттів – як весняна вода,
    і чим я серцю міг тоді зарадить?
    Я все ж не зміг те слово віднайти,
    в якім зійшлись і відчай,
    і відрада.
    ... Я тут, між гір.
    А десь в долині – ти,
    моя найбільша, найгіркіша втрата...
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (14)


  29. Зоряна Ель - [ 2010.03.18 11:14 ]
    Recherche d'hiver
    Час летіти - накину манто
    (зими також літають у вирій)
    на завісі манірним кутом
    перетнулися гострі рапіри
    макіяж укладу в саквояж
    і – вояж вуаля по орбіті
    а маленький услужливий паж
    оголосить весну понад світом.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (12)


  30. Соломійка Бехт - [ 2010.03.18 10:33 ]
    І дотиком на дотик …
    І дотиком на дотик відповісти,
    І подих твій ловити кожний-кожний,
    Не треба слів зі змістом чи без змісту,
    Бо так як ти любить ніхто не зможе.
    Рука в руці – мов електричним струмом
    Від мозку до кісток, від моїх А до Я,
    І як ти так любити мене здумав,
    Нікого, лиш мене, лише на все життя.
    Люблю тебе, а ти мене ще більше,
    А день новий рахує мої сни.
    Про наш роман сценарій не напишуть,
    Та це пусте, ти лиш мене люби.

    2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  31. Іван Редчиць - [ 2010.03.18 09:33 ]
    РУБАЇ
    Іще ніхто ніде не бачив діла,
    Лише, як пташка, слово полетіло,
    І цвірінчить горобчиком дзвінким –
    Отам, де височить розкішна вілла.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  32. Василь Кузан - [ 2010.03.18 09:55 ]
    За вікнами вічність
    За вікнами вічність.
    У сонячнім світлі
    Мов ангели люди
    Літають у квітні.

    Божественні крила
    Між райські троянди.
    Перлини нектару
    Сплітають в гирлянди.

    Вінками з барвінку
    І німбами неба
    Закохані сяють –
    Їм світла не треба.

    М’якими довкола
    Здаються всі речі.
    Так солодко сонце
    Народжує вечір...




    Рейтинги: Народний 5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (3)


  33. Іван Редчиць - [ 2010.03.18 08:31 ]
    РУБАЇ
    У мене є хороший друг Пегас,
    Як часто він перетинає час,
    Вертається із майбуття в минуле, –
    За мить перетинаючи Парнас.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  34. Ярослава Лук'янчук - [ 2010.03.18 01:16 ]
    Сон(Чи можна віднайти чого немає?)
    І знову новий сон, так незбагненний,
    Немов відлуння від реального життя .
    Він ніби тінь у дзеркалі, мов хвіст вогненний,
    Немов прозорий ключ до таємниць буття.

    Він заворожує, лякає, спонукає
    До нових пошуків не пройдених шляхів.
    До нових змін у існуванні він штовхає
    У глибину ще невідчутних почуттів.

    І знов думок безмежна павутина.
    І знову крок в безглузду порожнечу.
    І знову безпораддя, мов дитина.
    Заплутатись так легко й небезпечно.

    Всі персонажі так далекі й сірі.
    Слова пусті, ловити зміст не варто,
    Я неможливо віднайти всі плями білі
    На білій скатертині, краще завтра.

    Знов новий день і нова невідомість.
    Думок нема у голові порожній.
    Вона неначе втратила свідомість
    Від боротьби з собою – так неможна.

    Чи можна віднайти чого немає
    Насправді… чи лише в одному світі?
    Чи нереальне тільки в сні буває?
    Чи всі двері для людей відкриті?
    (2009р.)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Ярослава Лук'янчук - [ 2010.03.18 01:11 ]
    * * *
    Провести пальцями по склу,
    На дотик відчувати межі.
    Зостатись чи прокинутись від сну.
    Просто на схдах піврозваленої вежі.

    Не у підніжжя й ще не на вершині.
    Можливість бачити униз і навіть вгору.
    Лиш крок на місці, десь посередині
    Між тут і там, сьгодні і учора.

    Провести пальцями по склу,
    На дотик відчувти межі.
    Піймати відображення.Чому?
    Позаду ж той, кому воно належить.

    Не слід дивитися туди,
    Себе і інших бачити крізь нього.
    Розбити клітку фальші назавжди.
    Вона не створить краще, ніж до того.
    (16.03.10)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Василь Роман - [ 2010.03.18 00:34 ]
    [ snow | ве - сно-у-у-у-у]
    міні міни 24

    де ходила вона -
    ти проходив один,
    недозріла весна
    у потоці хвилин
    вирувала, а сніг
    розгортав її слід,
    ти ступити не зміг
    у гарячий той лід,
    де зеленим теплом
    огортались тіла…
    провидіння вело
    по стежках до тепла.
    не догнав, не піймав,
    бо потік її крок -
    залишилась зима
    у потоці думок…
    відбивалась луна
    у питанні з двох слів:
    де вона?
    де вона
    знав той сніг
    по весні…
    (67)


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (3)


  37. Василь Роман - [ 2010.03.18 00:44 ]
    [ по той бік тіні ]
    міні міни 23

    дощогляде, ночоблуде,
    не проси у свічки дива -

    віск розтопиться і диму
    струмінь щезне у нікуди.

    гніт пригнітить тишу світла,
    губи спрагою осушить,

    і в відкриту навстіж душу
    знов поверне тінь від вітру.

    Перунові грізні пальці
    розсічуть темряву навпіл,

    стукне в шибку злива – Мавка...
    "дочекався, ночезвабцю?!"
    (46)


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (5)


  38. Оксана Лозова - [ 2010.03.17 22:09 ]
    Питання
    – І де ж ти сьогодні
    Так довго ходила?
    – Молилася Богу.
    Та хліба купила.
    Шукала людину
    Посеред людей.
    Чому я тебе
    Не зустріла ніде?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (11)


  39. Юлія Радченко - [ 2010.03.17 21:23 ]
    Богемным отражением простуды...
    Богемным отражением простуды
    Мне ночь дана – одна, как половик…
    Отростки в солнце, памяти, повсюду…
    Остроугольной оттепели блик…

    Отображением проросших стонов
    На брошенный горизонтальный пол…
    Осваиваю механизм законов,
    Осмысливая – ножницы и ствол…

    По перевернутым квадратам неба
    Изысканность плетется не спеша…
    Всего лишь нужно – теплый ломтик хлеба.
    И теплый взгляд смешного малыша…

    Всего лишь есть: и щели, и растворы…
    И самый искренний на свете ил…
    Одни навек исчезнувшие горы…
    Ты их со мною тоже полюбил…
    2010 год


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  40. Юрій Лазірко - [ 2010.03.17 21:52 ]
    Размытость губ
    Размытость губ, толкнувших тишину
    за грани тонкого, как жизнь, обета.
    Она вспугнула, словно птиц, весну.
    Желта, как пресса, сукровица лета.

    Заметно поседело в окнах глаз,
    старуха-ночь распетушилась сразу.
    Прощаясь, тишина всегда светла,
    как перед Богом юродивый разум.

    Мое "вставай" – кому еще не лень,
    всем, кто клюет, кому летать привольно,
    кто гнезда вьет, а чью-то прячет тень
    под блеск мундира, в трепет колокольни.

    За всех – не скажеш, за себя – терплю,
    слова по буквам превращая в птиц, и
    размытость губ, как небо тереблю,
    я с той страны где все же легче... спиться...

    17 Марта 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (13)


  41. Катя Гуменюк - [ 2010.03.17 20:30 ]
    ***
    Розім'ята квітка
    Між пальцями долі
    Пелюстки брудні
    Зжере необачно
    Заблукану душу
    сьогодні

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  42. Катя Гуменюк - [ 2010.03.17 20:15 ]
    ----
    Непередбачувано
    Не передбачено
    Не бажаний
    Вихід вибудували
    Вхід замурували
    Несподівано
    Не сподіваючись
    У чорному чотирикутнику
    Якогось художника

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  43. Лариса Ліщук - [ 2010.03.17 19:20 ]
    ***
    Безликий натовп - річ, повір, страшна,
    Він королів скидає з трону.
    І піднімає до вершин буття
    Того, хто був раніше невідомий.

    Страшний той, хто керує навмання
    Цією масою, що вимагає крові.
    Так було розіп’ято і Христа,
    Що закликав до віри і любові.


    До цього часу вчені не збагнуть,
    Феномен цей століттями вивчавши:
    Де ж у жорстокості і милосерді суть,-
    Злодія й вбивцю на руках несуть
    У праведних життя забравши.


    Не любить жартів натовп, брехунів
    І зрадників, в них душі зачерствілі
    Хто добивається поставленої цілі
    Подавшись лиш за тридцять срібняків.

    17.03.2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.21)
    Коментарі: (1)


  44. Наталія Крісман - [ 2010.03.17 18:51 ]
    Юлечці Гриценко
    Я спинюсь на трішки,
    Підніму листок,
    І до щастя пішки
    Зроблю серцем крок.

    Закохаюсь в вітер -
    Вершника дібров,
    І з листочків-літер
    Викладу "ЛЮБОВ".

    Хоч зів"яли квіти -
    Почуття живуть,
    Вчуся цього світу
    Пізнавати суть.

    Не боюсь морозу,
    Й лютих завірюх,
    Світу сіру прозу
    Прожену довкруг!

    ...Доки Хтось зі мною
    В мріях за одне -
    Житимем весною,
    Вся печаль мине!
    17.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  45. Юлька Гриценко - [ 2010.03.17 17:08 ]
    Люби життя...
    Не плач!
    Не плачуть сильні люди...
    Не плач!
    Усе колись мине.
    Не плач!
    Бо щастя іще буде
    Й забудеться сумне.

    Радій!
    Життя лиш раз дається!
    Радій,
    Вже плакала колись.
    Радій!
    Плекай весну у серці
    І просто усміхнись.

    Сховай
    Свій відчай у кишеню.
    Сховай,
    а краще загуби!!!
    Малюй
    По чорному зеленим.
    Життя своє люби...

    17.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 4.88 (5.4) | "Майстерень" 4.88 (5.32) | Самооцінка 4
    Коментарі: (17)


  46. Юлька Гриценко - [ 2010.03.17 17:05 ]
    У моєму сні...
    Зупинись, будь ласка,
    Підніми листок.
    І в осінню казку
    Проклади місток.

    Закохайся в вітер
    І для себе знай,
    Що зів”ялі квіти -
    То квиток у рай.

    Восени світанки -
    Найтепліша мить.
    Бо крізь шибку зранку
    Листопад шумить.

    Замість слів холодних
    Розкажи весні,
    Що ти був сьогодні
    У моєму сні...


    17.03.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (12)


  47. Андрей Мединский - [ 2010.03.17 16:06 ]
    ***
    Растает снег, уйдет вода,
    взойдут окурки и трава,
    и безразлично станет, что за день недели.
    Весна не чувствует стыда,
    и станет женщин раздевать,
    и у метро полночный оживит генделик.

    А неба цвет невыносим -
    разлив индиго в шардоне -
    и этого вина на всех с лихвою хватит.
    Весна - летящий в эту синь,
    за небом, смоченном в вине,
    влюбленный в жизнь и небо южный гастарбайтер.

    Пробита пленка облаков,
    и оголяет свой живот
    Праматерь на сносях. Дыхание муссона,
    сироп из крови с молоком -
    по лужам к Гумберту идет
    тинейджер-девочка в плаще демисезонном.


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (6)


  48. Наталія Крісман - [ 2010.03.17 16:23 ]
    Відповідь Ю.Яремку на "Покуту"
    Та в чім же винний Прокруст,
    Що повно замкнених вуст,
    Закритих в панцир сердець,
    Що йдуть в ярмо навпростець?!
    Душа, закована в страх,
    Сум, що виношуєм в снах,
    Біль непромовлених слів...
    Хіба ж це хрест королів?!

    Не слід Прокруста винить,
    Що ми свою ненасить
    За світлом Правди й Добра
    Втопили в хвилях Дніпра,
    Не втамувавши її...
    Всі програємо бої,
    Поразки - звична нам річ,
    Бо вже давно з наших віч
    Не пломеніє вогонь...

    Та прошу - Боже, боронь
    Нам далі скніти в багні
    Своїх страхів і вагань,
    Розчарувань й нарікань...
    Все ж - краще згинуть в борні!!!
    17.03.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  49. Варвара Черезова - [ 2010.03.17 15:26 ]
    Я - ніхто...
    Я - ніхто серед сірого пилу і вічних застуд.
    Ані ті, ані інші до себе мене не беруть.
    Я здавалась легкою. Тепер я отруйна мов ртуть.
    По-дитячому боляче й щемко. Я тут і не тут.

    Я - ніхто серед цукру, ванілі і пишних розмов.
    Загірка, засолона... За... Просто не та і не тим.
    Їхня їжа – це сміх, почуття – перестояний дим.
    По-дорослому важко і гидко зіграти любов.

    Я - не я. З цим пора вже кінчати. Бо хто як не я
    Порятую себе ж від... Скажімо... Ні, далі ні слова.
    Це все пил, це все вітер, це сон. Це все ніч і полова.
    Або холодно надто і вікон багато. І я...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (8)


  50. Володимир Тимчук - [ 2010.03.17 15:54 ]
    Краля крихта неба
    у крамницю
    по гостинці
    зайшла краля
    крихта неба
    сонцесиня
    блискокоса
    привнесла враз
    стиглий вітер
    сталось диво
    прихопило
    спрагле сонце
    гальбу пива
    і крилятком
    злоскотало
    подив­розпач
    мого тіла
    усміхнулось
    і сказало
    братик­місяць
    гальбу...
    …Сіло.


    2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.22) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1346   1347   1348   1349   1350   1351   1352   1353   1354   ...   1829