ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Василина Іванина - [ 2010.03.01 21:59 ]
    Занадто оптимістичне :)
    ................а вже весна, а вже красна...
    ...............................(із пісні)
    Оклигую потроху.
    Самота.
    І ні слівця.
    Щезає сніг поволі.
    Лише імла лютнева
    за вікном
    бинтує дні мої
    відчайно-кволі.
    Оклигую таки.
    Бо вже весна,
    й проснулися
    закутані троянди.
    Невдовзі
    вже рушатиму
    і в мандри –
    у товаристві
    чорного кота…
    27.02.2010



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (22)


  2. Наталія Крісман - [ 2010.03.01 21:47 ]
    МИТЬ
    Мій погляд летить у неба блакить,
    І серце шалено так б’ється.
    Я хочу впіймати прекрасну цю мить,
    Боюся лиш: раптом урветься.

    Я хочу спинити життя хоч на мить,
    Як щастя постука в віконце,
    Коли від кохання душа защемить,
    Чи промінь пошле мені сонце.

    Як зорі засяють у небі ясні,
    В обіймах сплетем наші руки,
    Коли, зазирнувши у вічі сумні,
    Розтоплю в них кригу розлуки.

    Та мить, коли щастя у серці моїм
    По вінця наповнила б груди,
    Така швидкоплинна – розтала, мов дим...
    Я ж так сподівалась на чудо!
    1999р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  3. Адель Станіславська - [ 2010.03.01 20:39 ]
    В сльозу перетворилася душа
    В сльозу перетворилася душа,
    У горлі лунко серденько забилось,
    Зросила черствість світу у очах,
    Коли щокою стрімко прокотилась...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (12)


  4. Василь Кузан - [ 2010.03.01 20:19 ]
    * * *

    Микола Добролюбов

    (переклад з російської В.Кузана)

    Нехай помру – в тім горя мало,
    Одне лякає розум мій:
    Щоб на могилі смерть не грала,
    Не веселилася на ній.

    Боюсь, щоб над холодним трупом
    Не пролилось гарячих сліз,
    Щоб хтось мені в старанні глупім
    Красивих квітів не приніс.

    Щоби останньою стезею
    Не чув освідчення чудові,
    Щоби не став я під землею
    Предметом шани і любові.

    Щоб все, чого бажав так марно
    І жадібно, як був живий,
    Не посміхнулося відрадно
    Могилі – матінці моїй.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (8)


  5. Алла Сирітка - [ 2010.03.01 18:14 ]
    ДИВО!
    Дивувало жінку диво…
    Як дитя з Небес зійшло,
    Дарувало ніжність, силу
    І життя ось так дало.

    Наче мати й не чекала,
    Та послав її Господь
    Молодого сина свого
    Народить лиш їй дано.

    Діва наша ти, Маріє
    Послана і ти з небес
    Ти отримала ту силу
    Сина дав тобі Отець

    Виростила ти нащадка,
    Світу нашого цього
    Маємо тепер ми прихист
    В сина Божого твого…

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  6. Соломійка Бехт - [ 2010.03.01 18:02 ]
    Колись тоді… учора… певно, завжди…
    Минула осінь жовтими тінями.
    Забуті кроки, аромати мірри,
    сліди всі стерті мокрими дощами,
    втопились ріки крові в звуках ліри.
    Коротка пам'ять на твої пейзажі,
    І осінь вже не згадує твій колір,
    Твої полотна і ескізи епатажні
    Згоріли, зникли на земній долоні.
    Вітри задули всі свічки у храмі,
    Ридають дзвони, жалісно голосять.
    На рясі сльози, кров і рвані рани,
    Що омивають зранку мої роси.
    За осінню зима холодна плаче,
    Звучить на вулиці старе адажіо.
    Та все не так, як ти хотів, юначе,
    Колись тоді… учора… певно, завжди…

    2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (7)


  7. Лариса Ліщук - [ 2010.03.01 18:00 ]
    Літо
    А я бачила літечко-літо,
    Воно дощиком теплим умито,
    А у довге пишне волосся
    Росяне намисто вплелося.

    Платтячко у літа із ситцю,
    Щічки мають колір суниці,
    Губки в літа - спіла малина,
    Що так любить кожна дитина.

    В літечка волошкові очі
    Сяють, наче зорі, щоночі.
    Там, де літо щедре ступає,
    Все навкруг цвіте і буяє.

    Пахне літо наше медами,
    Ягодами, зіллям, грибами.
    І цей запах літечка-літа
    Буде і зимою нас гріти.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (1)


  8. Марія Мальва - [ 2010.03.01 17:45 ]
    ВЕСНА ІДЕ
    Дінь-дзінь! Дінь-дзінь! Біжать струмочки
    З нагрітих сонечком горбочків,
    Весела, радісна, ясна
    З зимою стрілася весна.

    Поміряли обидві сили,
    Про щось собі поговорили,
    І розійшлися хто-куди:
    Зима – туди, весна – сюди.

    І почалося у природі
    Таке творитися що й годі,
    Сніги пожухли, почорніли,
    Вітри в полях загомоніли,

    У небі сонце звеселіло,
    І небо теж поголубіло.
    Защебетали птахи в лісі,
    І горобці у нашій стрісі.

    Усе навколо пробудилось,
    І дощиком веселим вмилось,
    Усе шумить, усе гуде:
    Іде весна! Весна іде!

    І ми з тобою, хоч старі,
    Як два надуті снігурі,
    Яскравим гріючись промінням,
    Весну чекаєм з нетерпінням.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (1)


  9. Гальшка Загорська - [ 2010.03.01 17:30 ]
    ***
    Збудили знову серед ночі
    Мене твої холодні очі,
    Душа болить і плакать хоче,
    Сльоза щоку мою лоскоче.

    Холодні очі серед ночі
    Будить мене завжди охочі,
    Безсовісні, байдужі очі,
    Не спіть самі цієї ночі.

    Я ж буду спать, бо ніч так хоче,
    Бо серце в мене ще дівоче,
    Щоб не пекли сльозою очі,
    Забуду вас цієї ночі.


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  10. Віталій Ткачук - [ 2010.03.01 17:08 ]
    Рижик
    Не читає зовсім книги,
    Не вмивається в росі —
    Рудувато-сірий рижик,
    Забіяка і плаксій.

    Неслухняний, невсидючий,
    Робить збитки тут і там:
    То щипається болюче,
    То здіймає тарарам.

    Насварила їжачиха —
    Він голки її чіпав,
    Побивається зайчиха —
    Він за вухо лоскотав.

    Рижик — в сльози і навтьоки,
    Заховався в лободу.
    Каже: “Тут побуду трохи,
    А додому не піду”.

    Мама шкоду відшукала,
    Не сварила, а на ніч
    Тихо казку розказала,
    Що надворі ходить сич

    І плаксивих, неслухняних
    Забирає в темноті,
    І що тільки кашу манну
    Їм розводить на воді.

    Рижик розповідь послухав
    І до ранку міцно спав,
    Та відтоді навіть мухи
    Гриб рудий не ображав.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (18)


  11. Карина Мурчак - [ 2010.03.01 15:06 ]
    ***
    Надворі падав листопад,
    Вона ішла додому,
    Ішла, не дивлячись назад,
    В слідах згубивши втому.
    Так бережно вона несла
    Всі аргументи, тези,
    А все, чого не вберегла,
    Жовтіло на березах...
    У двері грудень залетів
    раптово, несвідомо.
    Тікаючи від холодів,
    Вона зайшла додому,
    Дістала з сумочки вино,
    Потім на стіл накрила.
    Сиділа, дивлячись в вікно,
    Кудись удаль летіла.
    А за вікном вже січень впав,
    Сховав її дороги.
    Вона не знала, хто украв
    Всі сльози і тривоги.
    Вона мовчала...Тільки сніг
    Із нею грався підло.
    Створила принцип, ніби гріх
    Їй вимикати світло.
    В пустій кімнаті злісний лютий
    Вбивав жаринки віри,
    Її вікно - це край забутий,
    Де світло ще горіло.
    Вона нечутно помолилася,
    Сказала, що ще трішки.
    Втомилася, як вона втомилася!
    В холодне впала ліжко...
    Проміння раптом в вікна впало,
    Вона відкрила очі...
    о, Боже, скільки ж вона спала!
    Вона пропала в ночі...
    Зварила собі тихо кави,
    Розсунула всі штори...
    Вона дарма його чекала,
    Він не прийде ніколи...


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (3)


  12. Володимир Гнєушев - [ 2010.03.01 15:59 ]
    Як прийшла весна (жарт)
    Домофон спрацював близько п’ятої ранку,
    Я миттєво позбавився сну,
    Підійшов до вікна, ледь відсунув фіранку
    І кого я побачив?! Весну!

    Вона скромно стояла на нашому ґанку,
    Лився дощик доволі рясний,
    І хоча це було близько п’ятої ранку,
    Двері я відчинив для весни!
    01.03.2010.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (18)


  13. Роман Коляда - [ 2010.03.01 15:56 ]
    Из очень-очень раннего
    Медленно, тише снов,
    Время течет, пьяно.
    Ночь, двенадцать часов,
    Просто смотрю в окно.

    Там только свет фонарей,
    Блики на стенах домов.
    Сколько таких ночей,
    Столько несбывшихся снов.

    В каплях воды дождевой
    Времени бег ощутим.
    Годы прожитые зря
    Тают легко, будто дым.

    Царства несбывшихся снов
    Веки хранят покой.
    Сколько несказанных слов
    Я унесу с собой?
    1991-2010


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (5)


  14. Роман Коляда - [ 2010.03.01 15:52 ]
    Груз без маркировки (не кино)
    Лежит на сердце груз без маркировки,
    Транзитом в Вечность провозимый груз.
    Над пропастью ходок я без страховки,
    Давно ушел в игру козырный туз.

    И цель едва видна в тумане вязком,
    Тревожит мысли ранняя весна,
    Пугает непредвиденность развязки,
    И тела клеть душе моей тесна.

    Во мне как будто маятник незримый,
    Мои сомненья, Боже, разреши.
    Я сам себе судья и подсудимый
    За то, что жить так яростно спешил.
    199?-2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  15. Олександр Христенко - [ 2010.03.01 15:22 ]
    ЗАСНІЖИЛО ЗАВІРЮХОЮ
    Засніжило серце й тіло
    завірюхою
    І мороз голки жбурляє,
    наче дротики.
    Геть заклякли звуки, невловимі
    вухами:
    Мертва тиша на душі
    лишає опіки.
    Не бентежать ні прокльонами,
    ні згадкою
    Нотки голосу твого –
    укриті кригою –
    І душа з клеймом –
    розлукою-відзнакою –
    Закацубла без тепла і
    ледве дихає.

    І пора б уже змиритися
    зі стратою,
    Мав би час стирати спогади,
    мов ластиком.
    Пробачаєш, як сестра по долі –
    братові
    За рубці, що непідвладні навіть
    пластикам.
    Ми в руках тримали птаха щастя,
    ніби то,
    І не встигли наголубитись
    обіймами:
    Відцвіла весна – її до краплі
    випито,
    А ковтнути літа разом вже
    не сміємо.

    Чи судилося, чи ні, але –
    не сталося
    Не шукаю винних, а несу,
    що випало.
    Вітер звав, але не стало сил
    у паруса...
    У полоні розчарованої
    віхоли.
    Тільки серце ще тріпоче в клітці
    пташкою –
    Непідвладне ні розлукам, ні
    хурделицям:
    Ту весну я пам’ятати буду –
    нашою...
    Хай тобі під ноги
    Стежка щастя
    Стелиться.
    27.02.10р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (14)


  16. Ірина Кримська - [ 2010.03.01 14:00 ]
    І горе — благо
    І горе — благо. Ти прости народе,
    що я Чорнобиль благосним зову.
    Але чомусь, як вдуматись, виходить,
    що, клятий, він утримав на плаву
    тонулу душу... Ти прости зухвалість.
    Приреченість чорнобильська — свята.
    І ранений у саме серце праліс
    відкрив до сходження занедбані врата.
    Відкрилися! Та, сяйвом засліплені,
    всі кинулись урозтіч. Страшно так
    у Божім вистражданім одкровенні
    не бачити спасіння вищий знак.

    2000 (нічого не змінилося)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (19)


  17. Ірина Кримська - [ 2010.03.01 14:56 ]
    Воля!
    Никуда дороги не ведут.
    Воля! Никуда не еду.
    И повсюднообозримый путь
    не украшу следом.
    Все пути ко мне сошлись.
    Царственна теперь — вершина!
    Можно только вниз и ввысь.
    Выбирай, раба Ирина!
    Голубь веточку несет.
    Ковчег — для других спасенье.
    Выберу себе полет.
    Выберу себе терпенье.

    1997


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  18. Ірина Кримська - [ 2010.03.01 14:00 ]
    Вопросы
    Кого люблю, не устаю лелеять?
    И кем повержена в разлуке вековой?
    Чей взгляд в дожде без устали сереет?
    Кого пугаю словом и судьбой?
    И почему доселе трепетанье
    от памяти лукавых адресов?
    Кто, благородный, годен на изгнанье
    в моей душе — своих бесов?


    1989


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  19. Роман Коляда - [ 2010.03.01 14:22 ]
    Складний вибір (навіяно аббревіатурою ПМ)
    Епіграф:
    Шквал звонков после публикации рекламы в интернете озадачил менеджеров Базы Дорожно-Строительных Материалов (БДСМ).
    А вопросы и предложения поставили просто в тупик.


    Створив Макаров пістолета.
    В Майстернях кубляться поети.
    І тут ПМ, і там ПМ…
    Що ж ми для себе оберем?




    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (6)


  20. Юлія БережкоКамінська - [ 2010.03.01 13:53 ]
    * * *
    Я вся перед тобою, як і є.
    Пробач мені цю тугу непоборну:
    Переді мною знову постає
    Усе, що бачилося білим – чорним.

    Цей крик гучніший крику породіль:
    Углиб дивлюся й не знаходжу Бога…
    Ночами – біль.
    Такий пекельний біль,
    Коли народжуєш себе самого,

    Коли ти сам собі осточортів,
    Коли ще трохи – і замкнеться коло,
    Коли тобі бракує навіть слів,
    Які вже не повернуться ніколи.

    Коли тобі нічого не горить
    Отак, як там – у надрах серцевини.
    Усе, що залишилося – це мить,
    Усе крім неї - це уже вторинне.

    Закручує в правічну Німоту,
    Яка до Слова ще була…
    Тривожна
    Я вся перед тобою.
    На святу
    Не схожа, Господи, - нічим не схожа.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  21. Ігор Міф Маковійчук - [ 2010.03.01 11:44 ]
    * * *
    Щиро вітаю всіх митців ПМ з настанням весни!
    Натхнення, творчих знахідок і...ЛЮБОВІ!!!


    Чи моя то весна?
    Чи моя?
    Хоч із осені в неї не трапить,
    Я пішов їй назустріч,
    а все ж
    заблукав між наметів зими.
    А зима заморозила біль.
    Біла віхола – анестезія.
    Ані ліків тобі, ані зілля –
    кригобілий
    холодний
    шпиталь.
    Неосяжно незаймана даль
    провокує квітневе весілля
    розвированої заметілі
    скрипок вітру фантазій зими
    і весни.
    Неосідлана мить,
    над котрою не владне довкілля,
    божевілля, безцілля, безвілля
    заклинає на спалах і літ
    квіти квітня й залютнілий лід
    у свою неосідлану мить.
    Вмить, бо вирине тільки на мить.
    А за мить стане все на місця.
    Згасне спалах свічі у серцях,
    пересічений вітром зими.
    Відцвіте, відгорить, відшумить
    Після миті, що прийде на мить…


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (18)


  22. Зоряна Ель - [ 2010.03.01 11:10 ]
    Весна! :)
    а скільки тієї зими? – ну, з-півроку -
    півкроку до провесни звабної, звісно!
    а потім локатори пильність розвісить
    і випурхне пташка з гнізда ненароком

    а може, не пташка то зовсім, а мавка,
    ельфійка чи навіть русалка - із казки,
    і кожна із них вимагатиме ласки
    законно, весняно, і пристрасно- палко

    то ж, березню, квітню і травню, направду,
    вважайте, що вам пофортунило дивом...
    ви хочете їх закадрити на пиво?!
    задумайтесь, хлопці, бо буде вам ґранда

    русалка, чи мавка, білявка-ельфійка,
    кавусі не п’ють, цигарок не вживають,
    їм треба в душі вищосортного раю -
    щоб їх добивалися ніжно і стійко:

    читати сонети, ліричні балади,
    співати по нóчах палкі серенади,
    і так, щоб до складу і так, щоб до ладу,
    інакше хтось облизня може спіймати

    ґранда (діал..) – сором, ганьба

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (11)


  23. Валерій Хмельницький - [ 2010.03.01 11:09 ]
    Гоцул біля річки. Усмішка
    Всівся гоцул біля річки,
    Палить смачно люльку,
    Позирає на смерічки,
    Вудить тихо тюльку.

    Раптом чує, як до нього
    З розпачем гукають:
    "Ой, спасітє, раді Бога,
    Тану, утапаю!"

    Лемент, галас чутно, крики:
    "Памагітє!" - й стихло...
    Сів той гоцул біля штреки
    Й каже: "Що за лихо?

    Може, варто подивитись?.."
    А у вуса мовив:
    "Ну, здавалося б, дрібниця,
    А настрій - чудовий!"


    01.03.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (12)


  24. Мирон Шагало - [ 2010.03.01 11:28 ]
    До весняної поезії
    Відчайдушна, буйна юнко,
    перелита з голубіні,
    кров палка твоя в хотінні
    до життя пульсує лунко.
    Від зачать непогамовних
    у бурхливому пориві
    родиш рими норовливі
    для страждань своїх любовних.

    (1 березня, 2010)


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Коментарі: (4)


  25. Віталій Ткачук - [ 2010.03.01 11:58 ]
    Справжній гриб
    Є в діброві мудрий гетьман
    І надійний захисник —
    У крислатому кашкеті
    Добрий дядько-боровик.

    Походжає у жупані
    Із дубової кори
    І з гілок майструє сани,
    Як сніжок піде згори.

    Він морозу не боїться,
    Ані блискавок і злив,
    Дасть усім поганкам відсіч,
    Ось такий-от — справжній гриб!


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (19)


  26. Ірина Зелененька - [ 2010.03.01 10:58 ]
    ***
    ***
    Шукаю серце. Липи-кунтуші.
    Шукаю слід окрушини і болю.
    Немає слів, сакрально вбито дні.
    Є тільки іній, що його неволю.
    Є тільки краплі, кратні споришу,
    кроти і зими, сутінки, зап’ястя.
    І ніби зойки, камені волхвів,
    і губи крові – згущене причастя.
    Сидить поріг, порогово мовчить,
    сидить хула, мов баба одинока.
    А я все праве зліва зберегла:
    лише одесну буду синьоока.
    Капличка суму, я у ній – вина,
    вину долита, лита ойкумена.
    Небесні коні зводять не мене,
    але у пальці просяться стремена.
    Креолка-груша згубно привела
    пасинкування зимного вираю…
    Усе ще буде вільне, бо весна,
    котру на піцикато доживаю…

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (3)


  27. Адель Станіславська - [ 2010.03.01 09:10 ]
    ВЕСНА (іменники)
    Вечір
    Пара
    Вино
    Свіча

    Очі
    Погляд
    Подих
    Вуста

    Дотик
    Ніжність
    Блаженство
    Рай

    Нічка
    Зорі
    Весна
    Розмай

    27.01.10


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (4)


  28. Наталія Крісман - [ 2010.03.01 08:13 ]
    ІЗ ПРАВДОЮ В СЕРЦІ
    Жадоба до влади затьмарює глузд
    Лиш тим, в кого совість дрімає в кущах.
    На слово лукаве, що лине із вуст,
    Не жде перемога – очікує крах.

    Душевним сліпцям, як до віч не світи,
    Прозріти не вдасться, чекати дарма.
    Лиш чесно потрібно іти до мети –
    У ницього зрадника завтра нема!

    Якщо тобі ворог – у спину мечем,
    Чи зради бур’яном встелився твій шлях,
    Ти знай, що є ті, що підставлять плече -
    Із правдою в серці та світлом в очах!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  29. Артур Сіренко - [ 2010.03.01 08:46 ]
    Р. Рільке З
    * * *
    Хто скаже, де межа
    В житті поставлена мені?
    Хіба не я - хвиля ця,
    Чи не я схований в тихому ставі на дні,
    Чи не я відмерзаючи по весні,
    Оця береза бліда?

    1995


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.44)
    Коментарі: (1)


  30. Лариса Ліщук - [ 2010.03.01 06:55 ]
    Сум
    І на душі, як за вікном, дощить
    Ні мрій, ні сподівань, не та погода.
    Десь муза у куточку тихо спить
    Чекаючи коли пройде негода.

    Сиджу. Думки всі розбрелись
    Лиш погляд ще чіпляється за стіни
    Невидячий, холодний і пустий,
    Що не чекає вже на краще зміни.

    Депресія, немов жалка змія
    В клітинку кожну тихо заповзає
    Нема від неї схову й укриття,
    Самотність тихо мозок роз’їдає.

    А за вікном вирує ще життя
    В осінніх сутінках
    Кудись всі поспішають
    На них чекають, не чекаю я
    І часу на чекання вже не гаю

    2009р.




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (3)


  31. Артур Сіренко - [ 2010.03.01 02:51 ]
    Примхи станіславської бруківки. Збірник хокку.
    Вибрані хокку

    * * *
    Тінь від ратуші
    Людей зробила сірими
    Вечір, осінь і місто...

    * * *
    Я б у Станіславі
    Щасливий був... Але хмари
    Про старість нагадали мені...

    * * *
    Я б ще довго топтав
    Бруківку Станіслава ранкового...
    Але небо, квіти на клумбах...

    * * *
    Біля синагоги топчу асфальт
    Старими черевиками
    Хризантеми цвітуть...

    * * *
    І ти теж, чорний круче,
    У Станіслав шукати долі прилетів?
    Вітер над містом...

    * * *
    Крізь прозорі дерева -
    Чистий як серце сніг...
    Чому в цьому місті так сумно?

    * * *
    Шум дощу...
    Для чого прийшов я сюди?
    Вулиця Грюнвальдська...

    * * *
    Тополя листя губить свої
    Здалось на мить - то я винен
    Що осінь настала...

    * * *
    Десь я тут спокій загубив
    Між цими будинками.
    На Бельведерській...

    * * *
    Горобина стиглими ягодами
    Бруківку вкрила
    Втомленими ногами чавлю...

    * * *
    Бородатий безхатько!
    І про нього напишу
    Вірші свої химерні...

    * * *
    Синагоги Станіслава!
    Як я в цьому капелюсі
    На рабина схожий!

    * * *
    Подих зими!
    Чи вулицями серця
    Я досі самотньо блукаю?

    * * *
    Її тіло як човен
    І я пливу
    Не знати куди...

    * * *
    Крізь прозорі дерева -
    Чистий як серце сніг...
    Чому в цьому місті так сумно?...

    * * *
    Холодний вітер
    Хмари думок жене...
    Стілець серед кімнати...

    2001


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.17) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (3)


  32. Сергій Лінчик - [ 2010.03.01 02:29 ]
    Коли все затихло навкруги
    Коли все затихло навкруги,
    Зосталися лиш ми…
    Твоя рука в моїй руці,
    Усмішка на твоїм лиці,
    І ніжаться наші долоні,
    Ми опинилися в полоні…
    Устами ясними шепочеш
    Те, що я дійсно чути хочу,
    І зігріваються серця
    В обіймах пристрасті життя,
    Я чую спів душі твоєї,
    Яка віднині є моєю…
    Ми не роз’єднанні краплинки,
    Дві поруч пущені сльозинки,
    Кохання діти, що літають
    І з шляху свого не звертають,
    Пахощами теплих слів,
    Творіння чистих почуттів,
    Які єднаються словами,
    Душею, тілом і устами!
    Кохаємо лише для себе,
    Щоб підійматися у небо,
    І відчувати знову й знов
    Бажання пристрасті – любов.

    2007 зима, Бердичів



    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  33. Сергій Лінчик - [ 2010.03.01 02:58 ]
    У простій дорозі хтось співає
    У простій дорозі хтось співає,
    Голос лине звідкілясь.
    Хтось на думці ноти має,
    Пісня дивненька якась...

    Про таємні перепони,
    Про нестримні почуття,
    Про веселощі і дзвони,
    Про чарівне забуття.

    Хто захоче – той почує.
    Це не важко прочитать.
    Тяжче вміти те, що чуєш,
    А вже потім пояснять.

    Не здогадуючись звідки,
    Ти від себе помічай,
    Як той вітер хиле віти, –
    Він співає й ти співай.

    2008, Київ



    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  34. Юлька Гриценко - [ 2010.03.01 00:46 ]
    Здавалось, всі ми українці...
    Здавалось, всі ми українці...
    Здавалось, справжні патріоти.
    Але кожен наодинці
    Прагне ВЛАСНОЇ свободи.
    Здавалось, всі ми українці...

    Мовчить згвалтована, побита.
    Долинає тільки стогін.
    Обіцяли всі любити,
    А тепер нема нікого.
    Мовчить згвалтована, побита...

    Нема кому її зігріти.
    І душа, як квітка в"яне.
    Я кричу: "Прокиньтесь, діти!
    Мати гине у кайданах!"
    Нема кому її зігріти...

    28.02.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  35. Наталія Біла - [ 2010.02.28 23:59 ]
    Поетичний ноктюрн
    Легкий мотив нічної скрипки
    Вплітає в струни шепіт снів,
    А в небі жовті зорі-рибки
    Пливуть над спинками дахів.
    Опівночі ноктюрн чарує,
    Дарує легкість, спів душі,
    А той, хто пісню ночі чує,
    Пряде з думок свої вірші.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (15)


  36. Софія Кримовська - [ 2010.02.28 23:11 ]
    Березень (із циклу
    Зайвий на шиї шарфик,
    у ластовинні ніс…
    Знов до старої шафи
    дідько тебе поніс.
    Міряєш пальта, кофти,
    все, що там є підряд.
    Міряєш знов і знов ти
    ніби новий наряд.
    Сумно у люстро глянеш –
    сукня одна тісна –
    і на дієту сядеш.
    Березень бо. Весна.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (27)


  37. Ірина Білінська - [ 2010.02.28 22:51 ]
    НАПІВПРИТОМНІ
    І навіть в цьому місті напівсніжному,
    де кожен крок такий не передбачений,
    усім нам треба хоч краплину ніжності,
    щоб дихати,
    щоб мріяти,
    щоб бачити...

    Бо навіть в цьому місті напівсонному
    життя вирує повною потужністю.
    І тільки ми отак -
    н а п і в п р и т о м н и м и, -
    собою бути нам бракує мужності.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (16)


  38. Тетяна Роса - [ 2010.02.28 22:46 ]
    Бранка власних правил
    Я з тих, що завжди самотні
    у натовпі, що сміється.
    Не думай, що я сумую –
    це просто тобі здається.
    У дні, для усіх скорботні,
    не литиму гірко сльози:
    травою перебідую
    «живучкою» всі морози.

    Я з тих, що живуть у клітці,
    влаштованій власноручно.
    Не треба мені співати
    про волю заклично й гучно.
    Живу на єдиній нитці,
    що власною волею зветься.
    Ти зможеш її порвати?
    Тобі це лише здається.

    Порушуючи кордони
    ми іншим лишаємо шрами.
    Я перша відсмикну руку
    від грані, що є між нами.
    Залишу собі прокльони
    За біль твій, моя ти мріє.
    Забудеш мене без муки.
    Ти зможеш, а він не вміє.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  39. Леонід Терехович - [ 2010.02.28 22:49 ]
    АВЕ, МАРІЯ!
    Долаючи всі перешкоди та межi,
    злітає мелодія-мрiя,
    і серце німіє від щирої меси
    "Аве, Марія!"
    Аве, Маріє!.. І чесною жінкою,
    і чистою матір'ю Божою
    життя на землі розправляєш обжинками
    над нашими болями.
    Бо час промине і за щемними муками
    зросте колискова надія,
    проллється над світом мелодія музики
    "Аве, Марія!"
    Над нашими болями, нашими долями
    встає твоє ім'я ласкаве,
    щоб душі зігріти надіями добрими...
    Аве, Марія!
    Аве!

    1990 р.







    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  40. Богдан Сливчук - [ 2010.02.28 22:13 ]
    * * *
    Снігопад, снігопад,
    Білий пух в твоїх косах.
    Незабутній наш сад
    Є у пам’яті досі.

    Незабутні всі дні
    Коли вишні біліли.
    А сніжинки малі
    В твоїх косах все грілись.

    А сніжинки, мов цвіт,
    Все літали, літали.
    Ми одні на весь світ
    Поміж вишень гуляли.

    Ми одні у саду
    В січні, мов серед квітня.
    То не вишні цвітуть,
    То любов наша квітне.

    Нас манив снігопад,
    Покружляти у танці.
    Йшли чужими у сад,
    Повертались коханці.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (12)


  41. Леонід Терехович - [ 2010.02.28 22:46 ]
    ***/***
    В цю поруху, од розпачу чорну,
    як біда затоптала поріг,
    присягнуся хоч богу, хоч чорту, —
    лиш би вижити він допоміг.
    Та проходить життя поза боком,
    тільки вгадую по голосах:
    «Чорт з тобою, живи собі з богом, —
    проживеш, як захочеш, і сам...»
    1990


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  42. Адель Станіславська - [ 2010.02.28 22:57 ]
    Я безмежно була щаслива
    Я безмежно була щаслива,
    В ті далекі-далекі дні,
    Коли юність була смілива,
    Коли серце було вразливе,
    Коли мрії були яснІ.

    Коли радість в душі співала
    соловейком в травневу ніч,
    Коли смутку-журби не знала,
    Коли дива в житті чекала,
    Коли гра вартувала свіч.

    Так, безмежно була щаслива.
    Я співала тоді пісні...
    Час минув, а від мого дива
    Залишилась зола... Квапливо
    пролітають за днями дні.

    Я щаслива, таки щаслива.
    Хоч уже й не безмежно, ні...
    Я уже не чекаю дива,
    Давні мрії, живі, звабливі
    Часом линуть до мене в сні...́


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (16)


  43. Галантний Маньєрист - [ 2010.02.28 20:34 ]
    Ах ці весни!
    Прощавай мій осудливий розсуд -
    Уготований спалаху лишок!
    Зачаруюсь, і знову напрочуд,
    Красотою душевною ніжок,
    Невимовною спрагою ласки,
    І повірю в будь-що, - не баріться!
    О ці весни – удачі й поразки,
    О суничного раю ворітця!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (10)


  44. Ірина Кримська - [ 2010.02.28 19:06 ]
    Коли душа своє переростає
    Коли душа своє переростає
    житло і доростає до страждань,
    Господь, сльозу тамуючи, листає
    Книгу Життя і визначену дань
    він посилає янголів зібрати —
    моїх років он черга надійшла.
    Я бачу — прочинились в сяйві грати,
    он вибілилось крилами посла
    півнеба. А страхи, змалівши, зникли.
    І стала раптом більшою себе.
    Замкнулося минуле першим циклом.
    Не гнучи, не ламаючи стебел,
    моя ступня переступає сотні
    моїх страждань, далеких від страждань.
    І розуміння слів "...в крові і в поті"
    рівняється возз'єднанню світань
    мого життя в одне стрімке світання.
    Іду, вже білі крила несучи.
    І жодне долі каверзне питання
    страхом не спинить. Бо Господь учив
    страхи минати, сумнівам не годить,
    адже на білім видно кожен штрих.
    Яким же розмах крил моїх виходить,
    якщо боюсь позаду шуму їх?
    Коли душа переростає тіло,
    щоб далі йти законами добра,
    я відриваю при потребі сміло
    із власних крил зо два пера.
    Вони, одухотворені, небесні,
    запишуть легко за рядком рядок.
    І відробивши, відскрипівши чесно,
    впадуть у чийсь незбуджений садок.



    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  45. Ірина Кримська - [ 2010.02.28 19:15 ]
    Скрипач
    Скрипач нес узенький футляр
    и аскетический свой профиль.
    Пройдя сквозь солнечный пожар,
    скрипач зашел в кафе на кофе.
    С терпеньем музыка слилась
    и под замком ждала свободы.
    Ее стотысячная часть
    смущала изнутри природу.
    Скрипач унес и боль, и стон,
    и трепетанье, и созвучье.
    Куда, кому нес тайну он
    от нас — беспечных и везучих?
    Кофе допит, продолжен путь.
    А ночь раскрыла синий зонтик.
    Уйти за скрипачом куда-нибудь,
    свободно, просто для экзотики.
    Усталость тенью волоча,
    знать, что всегда и непременно
    ты повстречаешь скрипача,
    живущего светло и откровенно.

    2000


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  46. Ірина Кримська - [ 2010.02.28 19:28 ]
    Союз
    В такт качнулись тихо шторы,
    осеняя твой уход...
    По-привычке, так же тихо,
    соскользнул с коленей кот.
    Страшно. Недоумеваю.
    Медленно идет чета:
    то ли кот тебя уводит,
    то ли ты ведешь кота...
    Сквозь звенящее молчанье
    только горьких мыслей шквал.
    Говорю себе в утеху:
    — Кот о подлости не знал
    1990


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  47. Вітер Ночі - [ 2010.02.28 17:19 ]
    Тебе немає...
    Тебе немає
    в цім оповіданні, -
    будиночку
    обідраних шпалер,
    та я тобі
    освідчуюсь в коханні,
    байдуже,
    що один із нас помер.
    Що на столі
    пусті пляшки і смІття,
    гидота задумів,
    надій і покаянь,
    а за вікном
    гойда пожовкле віття,
    і час минув
    непроханих
    бажань.


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (17)


  48. Лариса Ліщук - [ 2010.02.28 17:14 ]
    Дорога до Бога
    Розлетілося сонце
    На смужки тоненьких доріг,
    Що ведуть всі до Божої хати.
    Та знайти ту дорогу,
    Що Бог лиш тобі заповів
    Не у кожного вийде,
    Прийдеться шукати.
    Пошук той, як рулетка
    Обманом кишить.
    Знов дорога не та,
    Знов бреду манівцями.
    І розбита мов жбан
    Терпелива душа
    У потоках брехні
    Непомітно розтане.
    Де дорога моя
    В небеса, озовись,
    Дай лиш знак
    Для зчерствілого серця.
    Боже, зглянься прошу
    І на нас подивись
    Бо без тебе так важко
    І сумно живеться.
    По тоненькій дорозі
    Іду в небеса
    Крок вперед,
    А три кроки зворотньо
    І мабуть нам не стане
    Цілого життя
    Все чекає нас Бог
    у хатині самотньо.

    2009р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (3)


  49. Катруся Матвійко - [ 2010.02.28 16:19 ]
    Лютий
    Я знаю усе про лютий,
    Про кожну його сніжинку,
    Про квітку, в снігу забуту,
    Про білу, хрустку скоринку.

    Я знаю усе про лютий,
    Про те, що він день ховає,
    І як візерунки плутав
    На вікнах нічних трамваїв.

    Я знаю усе про лютий,
    Що в декого лютий-свято...
    А можна Вас пригорнути
    Сьогодні, у двадцять п'яте?

    На вушко тихо шепнути:
    "Вітаю. Тримайте квіти",
    Всміхнутися, порадіти
    У цей неповторний лютий...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  50. Анастасія Риженкова - [ 2010.02.28 14:56 ]
    Самотність
    Тікають спогади в безодню,
    Скрип болю заглушає їх.
    Так буде не лише сьогодні,
    Ці сльози не віллються в сміх.
    Життя зламало світлофори,
    Змішало світлі й темні дні,
    Вже на минулому криваві штори,
    А на майбутньому - я не дивлюсь туди.
    Тепер боюсь піти під лід чекання,
    У стінах страху б'є лічильник снів.
    Мої думки перемогло мовчання,
    Бо полонило сутність моїх слів.
    Помірно зникли зайві епізоди,
    А замість них з'явилась пустота.
    І це моя єдина перешкода,
    І ворог мій - безглузда самота.
    2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1355   1356   1357   1358   1359   1360   1361   1362   1363   ...   1829