ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ірина Зелененька - [ 2010.02.12 14:35 ]
    ***
    Жовкне сад, і листя пахне раєм.
    Ніби він побіля серця, скраю.
    Наше сонце схоже на дитину:
    просить рук і вже не обпікає.
    Ми підемо в різні боки садом,
    загубивши незбагненну стежку.
    Тільки сонце, що до нас звикало,
    плакатиме десь над світом зверху.
    То навіщо листя пахне раєм?
    Айстри іншій - це така потреба.
    Я ж чекала, пізня і небесна.
    Бог любив мою любов до тебе.

    2008-2010


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.52) | "Майстерень" 5.25 (5.56)
    Коментарі: (5)


  2. Тетяна Левицька - [ 2010.02.12 13:14 ]
    Поцілунок

    http://makrus-studio.com/node/930

    Подаруй поцілунок коханій,
    В зачарований сон відведи,
    Та вустам, ніби спраглій герані,
    Дай напитись живої води.

    Карамельно, лавандно, сп’яніло
    Пелюстками троянд доторкнись,
    Від обіймів щоб серце тремтіло,
    А душа поривалась у вись.

    Калиново, дурманно, ігристо,
    Почуття те смакуй, як вино.
    Розгуляйся сьогодні навмисно,
    Бо не пив, мабуть, справжнє давно.

    Насолоджуйся, пий до нестями,
    Полони ілюзорні думки.
    Що надалі відбудеться з нами –
    Не гадай, а цілуй залюбки.

    2006 г.


    Рейтинги: Народний 5.44 (6.23) | "Майстерень" 5.25 (6.32)
    Коментарі: (29)


  3. Наталія Біла - [ 2010.02.12 13:27 ]
    Не роман
    Хтось зник поміж німих образ,
    Хтось просто так осточортів,
    Хтось за коштовність видав страз,
    А хтось не знав, чого хотів.
    Усі однаково з’являлись
    І так по-різному зникали.
    На фото спогади зістались,
    Та й то не всі, когось дістали
    З альбому юних сподівань
    І швидко з легкістю забули
    Задля нових таких «кохань»,
    Що лиш частково щось відчули.
    Можливо, щось в мені не так,
    Можливо, - юності дурман,
    А може, це від долі знак,
    Що це чернетка, не роман.


    Рейтинги: Народний 0 (5.25) | "Майстерень" 0 (5.25)
    Коментарі: (5)


  4. Олександр Христенко - [ 2010.02.12 11:42 ]
    ПРИБЛИЖЕНИЕ ВЕСНЫ
    Солнце выше с каждым днём –
    Наполняет нас огнём.
    Холодит волненьем спину
    День Святого Валентина.

    Убегают прочь морозы
    И ручьями льются слёзы:
    От влюблённых тел и рук,
    Тает снег и лёд вокруг
    И зимы, усталой, рать
    Уж не в силах устоять
    Перед натиском природы,
    Женщин и девчёнки-моды.

    Всем зима поднадоела,
    Ну и дамы, знамо дело,
    Чтобы снова потеплело
    И Земля цвела и пела,
    Зеленела, чтоб листва,
    Подтвердив весны права,
    Обнажить себя готовы,
    Демонстрируя обновы,
    Открывая формы тела,
    Соблазнительно и смело.

    – Зимний холод – трепещи!
    К чёрту шубы и плащи,
    Юбки носим – покороче,
    Чтоб теплее стали ночи,
    И экстаз, в порыве страсти,
    Рвал сознание на части!..

    Прочь, невзгоды и ненастья,
    Мы хотим Любви и
    Счастья!
    (14.02 07 – 11.02.10)г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (28)


  5. Олеся Овчар - [ 2010.02.12 11:22 ]
    А хочеш... (ІІІ)
    А хочеш... я зів’ю гніздечко,
    Як ластівка весела навесні.
    Десь біля тебе, недалечко,
    Між виноградом на стіні.

    Я поназбирую натхнення –
    Галузку до галузоньки сплету,
    А ти проміньчиком повз мене –
    Свою шукати висоту.

    Я ж заховаюся у слові
    І пісню колисатиму крильми.
    Там щастя виросте з Любові,
    Де в пісні стрінемося ми…

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (25)


  6. Ігор Міф Маковійчук - [ 2010.02.12 11:34 ]
    * * *
    Мої найщиріші вітання усіх митців ПМ
    із Днем закоханих.


    Гортаю листопад
    погаслих днів.
    Пожовклі дати
    опадають в осінь.
    Меланхолійна
    канцелярська
    постіль
    подій,
    бездій,
    надій,
    безсонь
    і снів.

    У кожного свій жереб.
    Хоч мені
    круп’є фортуна
    усміхом не світить,
    я все своє життя
    ішов до світла.
    Чи не тому
    й судилися вогні?

    Вогнем вогню згораю,
    а над ним
    хтось обігріє душу,
    хтось долоні,
    хтось омине,
    а хтось на дно безодні
    в мою безвихідь
    прилетить крізь дим.

    Боротиметься
    за моє життя,
    не тямлячи ні опіків,
    ні страху.
    І попіл розітнуть
    дві білі птахи –
    заручені вогнем
    Вона і я…

    Пожовклих дат
    зів’ялий листопад
    відшарудить
    у запокійний попіл,
    а я повірю
    божевільній спробі
    підвестися з-за
    грат падінь і страт.

    Підвестися
    заради почуття
    в безвиході
    пробудженого Нею.
    Хронічний мрійник,
    мрія - Галатея.
    Заручені вогнем
    Вона і я.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (33)


  7. Іван Редчиць - [ 2010.02.12 08:36 ]
    ШЛЯХ

    Рубаї

    1
    Я раптом вийшов на тернистий шлях,
    І навіть розгубився попервах.
    Але пройшовши гори і долини, –
    Я загубив десь по дорозі страх.

    2
    Згниють зелені яблука незгоди,
    Які підкинув хтось у сад свободи.
    Ви по кишенях не ховайте їх,
    Щоб сором душу не пропік народу.

    3
    Іде народ через юдоль плачу,
    А я дивлюсь на нього і мовчу.
    Великий біль стискає моє серце, –
    Не мають люди хліба досхочу...


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  8. Сергій Лінчик - [ 2010.02.12 01:55 ]
    Ти тримаєш у руках своє життя
    Ти тримаєш у руках своє життя.
    Завжди ціни і відчувай його буття.
    Завжди присвячуй і втрачай
    З новим натхненням на душі.
    Себе вирощуй й віддавай на цій землі.

    2007, Бердичів


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  9. Сергій Лінчик - [ 2010.02.12 01:43 ]
    Її очі
    Її очі блистіли мов зорі,
    Які в ту ніч нас чарували…
    Волосся, мов хвилі моря
    Мене так милувало…

    Її ніжні уста мене цілували,
    У серці моєму неспокій лишали…
    Обійми легкі й досі відчуваю…
    Мені тебе не вистачає.

    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  10. Ольга Ульянова - [ 2010.02.12 00:29 ]
    Осень
    Осень,
    ты меланхолична,
    ты проста и необычна,
    ты для взора свысока
    не покажешься легка.
    Твой приход навеет радость,
    унесет былую слабость,
    позовет вслед за собой,
    и подарит взор иной.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Прокоментувати:


  11. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 23:00 ]
    Ти поглянь у небо!
    Ти поглянь у небо!
    У ньому все лиш прекрасне!
    Сонце зігріває хмарини
    І світить так ясно!
    Ти придивись у очі,
    У свої жіночі чи дівочі,
    І ти побачиш, як у них горить яскрава зоря!
    Ти відчуй хлопаче:
    Чоловіче чи юначе, як у жилах твоїх
    Тече сила неземна!
    Лиш здається тобі, що ти такий як усі,
    Та не варто так думать у цьому житті,
    Бо триматися треба за щастя своє,
    І не думать, що хтось щось зіпсує,
    Посміхнутися серцю,
    Відкрити вікно,
    Пташці сказати „привіт! Летимо”!
    І ніколи не опускати крила свої!
    А лиш вгору летіти до здобуття власних мрій!
    А якщо стане сумно-
    Ти собі не повір!
    Роби усе те, що тебе веселить!
    Якщо серце болить, то воно не болить, -
    Ти надію втрачаєш,
    Цього не варто робить!
    Не соромся дитиною стати
    Хоч на деяку мить,
    Бо в ті чудові часи
    Ти міг все, що завгодно робить!
    У сварливу годину зумій зрозуміть,
    Поступися, піддайся,
    Це тебе не згнівить.
    Не злись, не втрачай,
    Ганебних манер себе позбавляй,
    Навчися прощати
    І бути не першим,
    Адже тепло твого серця
    Ніхто не перевершить.
    Ти повинен частіше його відкривати
    І світу усьому радість давати,
    У серце своє впускай лиш любов,
    Добротою ділися знову і знов!
    Кришталевість життя
    Вбирай в свою душу,
    Відчувати щасливим себе ти примушуй!
    Вбирай всю красу, теплоту!
    Надії й бажання!
    Завжди перетворюй життя на нестримне кохання!
    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  12. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 23:50 ]
    Голос – річка
    Голос – річка,
    Прісна вода.
    Погляд – блаженна прохолода.
    Свіжість губ,
    Тендітність рук,
    І очей прекрасна врода.
    Таємничість викликає цікавість,
    Кмітливість, звертає увагу,
    Чуйність породжує любов,
    Гордість збуджує відвагу.
    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  13. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 23:24 ]
    Ти соромишся сказати «люблю»
    Ти соромишся сказати «люблю»…
    Як чудово це виглядає,
    Коли ти справді хочеш промовити ці слова,
    Але щось тебе тримає.
    Відводиш погляд свій убік,
    І в цю ж мить ти ще не знаєш,
    Що тендітна посмішка легка
    Почуття не приховає.

    Хочеться пригорнути тебе поближче,
    І не відпускати.
    Бачити, що зараз ти найщасливіша
    І ні слова не сказати.
    Торкнутись твоєї руки і відчути сподівання,
    Що коли ми разом – нас об’єднує кохання.

    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  14. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 23:30 ]
    Я хочу очі бачити ясні
    Я хочу очі бачити ясні
    І теплих слів твоїх відчути промінь,
    Щоб кохання слід лишила ти в мені,
    Нехай з’єднаються наші долоні.

    Почути вранці спів пташок,
    Які щебечуть про кохання,
    Душою бачити красу,
    І мати в серці лиш одне бажання…

    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  15. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 23:21 ]
    Хтось обожнює тебе
    Хтось обожнює тебе,
    А для мене ти як ніч.
    Я тримаю твоє волосся,
    Воно має запах весни.
    Твої крила опустились,
    А я не зміг...
    Допомогти тобі піднятись
    І ми зостались самі.
    День перетворюється в ніч,
    А ніч зникає, як день,
    Де є правда, хтось скаже мені?
    Очі палають тобою,
    Від страху болять,
    Твоє волосся намокне
    Під дощем навесні.
    Зрізана квітка більш не росте,
    А ти ще живеш,
    Нехай липень дощить..
    Бо сонце не гріє твої ніжні губи,
    Той, хто в серці має камінь, тебе не простить.

    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  16. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 23:33 ]
    Підійнятися б по вище
    Підійнятися б по вище,
    І летіть все нижче й нижче.
    Бачити усе таємне,
    Що було так неприємно.

    Розчаровуватись в людях, -
    Значить сили набиратись.
    Щоб усе це пережити,
    Треба дуже постаратись.

    А ти вмієш біль терпіти?
    Біль душевний - то є рана.
    Якщо прагнеш – ти є сильний.
    А байдужість - це погано.

    Стрімко вгору підійматись,
    За секунду звідти впасти.
    Жарти долі, то є правда,
    Більш нема що розказати.
    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  17. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 23:35 ]
    І так просто капає дощ
    І так просто капає дощ,
    А потім розквітають квіти.
    Мені не вистачає чогось,
    Своє тепло нема куди діти.
    Нехай квіти ростуть,
    А небо ясніє.
    Я буду чекати когось,
    І хтось прийде в мої мрії.

    2006р.



    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  18. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 23:51 ]
    У віковічних ланах снів
    У віковічних ланах снів
    Ти губ торкаєшся моїх,
    І це звичайне відчуття
    Стає блаженним подихом буття.
    Не все раніш було таке чудове,
    Як після пісні твоєї мови,
    Неначе в мріях опинився,
    Як би цей час призупинився,
    Відчув би я бажання смак,
    І твоїм подихом я жив би,
    Все, що приходилось, стерпів би,
    Як би ж все справді було так…

    Зима 2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  19. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 23:44 ]
    Таємниця таїться в тобі
    Таємниця таїться в тобі,
    Самій не впізнати себе,
    Лиш вітер у змозі розгадати тебе.
    Тому що бачиш себе лиш в одному,
    А все, що навколо бачить тебе по іному…
    Торкнутись істини не зможеш, заплющивши очі,
    Щоб досягнути її, треба дивитися в очі.

    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  20. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 23:59 ]
    Ти стоїш на порозі нового життя
    Ти стоїш на порозі нового життя,
    І не бачиш останньої сльозини в очах.
    Крапля за краплею падає вниз,
    Обернись, придивись!

    То не вітер подув засльозив оченята,
    То не іній горнить їх у горнята,
    І не сльози від шастя, здобувшого волю,
    А можливо то плач від зазнатого болю?

    Не можливо здобути щасливе життя,
    Відправляючи свій гріх в забуття.
    І чесна людина сповна не стане щаслива,
    Доки знатиме, що добро без зла не можливе.

    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  21. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 23:26 ]
    І крапає дощ...
    І крапає дощ...
    Від болю мене він рятує.
    Прохолодою свою
    Скорботу мою він вгамує.

    Аромат твого тіла
    З мене змиє вода дощова.
    Твій дотик, цілунки
    Стану я забувать.

    Та без тих відчутів, що з тобою провів,
    Для мене не має сенсу життя...
    Я здолаю усе заради тих почуттів,
    Бо тебе я кохаю! Джульєтто моя.

    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  22. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 23:32 ]
    Сьогодні знову я
    Сьогодні знову я з самотнім почуттям.
    Чи я когось кохав, чи був як сам на сам…
    Але чому мені так хочеться знайти?
    І я не знаю де ти…

    2005р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  23. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 22:42 ]
    Ось і він, той образ недосяжний
    Ось і він, той образ недосяжний.
    Згадую її, цим мучаю себе.
    Ніч не дає мені спокою, окутає всього журбою,
    Лиш море й пісок перед очима,
    В обіймах моїх лежить дівчина,
    Очі мов зорі блистять,
    Уста її тихо мовчать,
    В серцях тепло єдине,
    Розтопить океанську льдину,
    А відчуття в душі нестримне,
    Нас колихає море синє
    І присипає радість душ, що об’єдналися на мить…
    Одне з сердець вже не горить.

    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  24. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 22:03 ]
    Стривожено чогось так хочеш
    Стривожено чогось так хочеш,
    Мінливо по душі читаєш,
    Не можеш розібрати почерк,
    І ніби сил не вистачає.

    Навколо дивишся у стіни,
    Одне й те саме відчуваєш,
    Потрібно щось робити – розумієш,
    Як би ти знав чого бажаєш.

    А зовсім ще недавно мріяв,
    Чекав чогось, не міг діждатись,
    А ось тепер тягар повіяв,
    Не можеш з місця відірватись.

    Чому так сталось не збагнути,
    У відчай падати не смій,
    З душі своєї волі зачерпнути,
    І слабкість подолати в ній!

    А перешкоди всі здолати,
    Твій вік ще молодий,
    Повинен ти багато взнати,
    Потрібен цьому світу ти.

    2005р.



    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  25. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 22:55 ]
    Твої очі мене лякають...
    Твої очі мене лякають...
    В них можна потонути...
    Вони глибокі, але манять і манять,
    Я хотів би погляд їх відчути.

    Твоя усмішка просто дивовижна,
    Відчуття, що ти не моя скоро зламає,
    Я ще не бачив квітки красивішої ніж ти,
    Коли тебе немає поруч, я з життя зникаю.

    Подаруй мені лиш погляд,
    І промов до мене слово,
    Можливо це зробить мене щасливим...
    Біль нестерпний у серці вирує знову,
    Чому ти така єдина?

    2006р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  26. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 22:29 ]
    Як вітер колихає віти
    Як вітер колихає віти,
    І море – то затиха, то розлива,
    Як сонце кожен день нам світить,
    Мої чекання, сподівання, моя нудьга.

    Зима 2005р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  27. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 22:41 ]
    Подих щастя і смуток бажання
    Човен самотній у морі пливе,
    Де він свій смуток бере?
    То серце мучить кохана любов,
    Страждання терпке витримує знов.
    В широкому просторі віками він блудить,
    Від вічного сну кохану ту будить.
    Хотів був і сам вже за нею піти,
    Але «матінка-доля» не пускає туди.
    Загинула врода і серце дівоче,
    То море втопило коханої очі.
    І досі той човен блукає в просторі,
    З розколеним серцем надвоє.


    **Так пісню співаючи, плаче співець:
    Чим палкіше кохаєш – тим трагічний кінець.**

    2001р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  28. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 22:49 ]
    Такою прохолодою
    Такою прохолодою повіяло в кімнаті,
    Неначе весіннім вітерцем, прямо на нас.
    Казковий аромат, немов чудових свіжих квітів
    Було чути од неї.
    А її волосся на плечах обвисло,
    Наче виноградна лоза.
    Було так гарно і прекрасно,
    Немов весна прийшла.
    І ніби для нас пташки на вулиці співали.
    Мов іскринка поруч прояснула,
    Все тепліші почуття ставали.

    Весна 2005р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  29. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 22:48 ]
    Сумно, сумно
    Сумно, сумно,
    Чому, я не знаю
    І навіть найменшої гадки не маю,
    За кимось сумую, за чимось скучаю,
    Чудового чогось я не відчуваю,
    Минуле згадаю – і хочу туди…
    Час швидко плине…
    Зробити найбільше,
    Пізнати усе,
    Чи це нам потрібно?
    А хто його знає,
    Людина живе,
    А час минає.

    2005р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  30. Наталія Крісман - [ 2010.02.11 22:20 ]
    ЗИМА ДАЛА СОБІ ВОЛЮ

    Зима дала собі волю,
    Затуливши сонце ясне.
    А ми йдем стежками долі -
    То щасливі, то нещасні.
    То, мов діти, ми радієм,
    То впадаєм у зневіру,
    То про щастя своє мрієм,
    То весь світ здається сірим.
    То збиваємось з дороги
    І не бачим далі шляху,
    То вперед до перемоги
    Йдемо впевнено, без страху…

    Лиш тоді вершини долі
    Буде нам здолать під силу –
    Коли серцю ми дозволим
    Мати те, що йому миле!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  31. Наталія Крісман - [ 2010.02.11 22:29 ]
    СНІГОВІЇ

    Сніг хурделить за віконцем,
    Пеленою світ вкриває.
    А душа так прагне сонця
    І того, що знов втрачає…
    Без любові – душа квола,
    Мов у небі птах безкрилий,
    Без тепла людей навколо
    Для душі ніщо не миле.
    Без надії – сонце гасне,
    Світ здається чорно-сірим,
    І життя таке нещасне,
    Як в добро втрачаєм віру…
    Хоч, здається, аж півсвіту
    Замели ці сніговії,
    Та під снігом будуть квіти,
    А під відчаєм – надія!
    Хоча світ навколо сірий,
    В нім багато болю й зради –
    Віджену з душі зневіру!
    Жити є чого заради!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  32. Наталія Крісман - [ 2010.02.11 22:23 ]
    ВТІКАЮ


    Втікаю від міста шаленого ритмів,
    Від правил, умовностей і алгоритмів,
    Від натовпу злого, що лють продукує,
    Душевних сліпців, що не бачать й не чують.

    Втікаю від підлих людей, що навколо,
    Яким насолода – завдати лиш болю,
    І тільки за те, що ти інший, готові
    Напитись твоєї ще теплої крові...

    Втікаю від гамору вулиць нечистих,
    Що тільки по святах помпезно-врочисті,
    Від тисяч очей, що ненавистю світять
    Лишень на догоду облудному світу.

    Втікаю від тих, хто у прагненні слави
    Лишає по собі сліди лиш криваві,
    Від тих, хто довіку не випрямить спину,
    Хоч б’ється у груди, що вмре за Вкраїну...

    Від тих, хто могили розриті лишає,
    Хто ближнього свого за ворога має,
    Від зрад і лукавства жорстокого світу
    До скону втікатиму несамовито...
    2003р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  33. Олеся Овчар - [ 2010.02.11 21:39 ]
    А хочеш... (ІІ)
    А хочеш... я впаду дощами
    На спраглі помисли твої.
    І защебечуть поміж нами
    Срібноголосі ручаї.

    Я слізоньки втоплю у хвилях,
    Веселку прокладу містком
    І огорну тебе, мій милий,
    Таким омріяним теплом.

    Збіжу краплиною бажання...
    По тілі - відчуттям Весни...
    І знову – в небо, щоб востаннє
    Росою впасти в наші сни.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (14)


  34. Тарас Новий - [ 2010.02.11 20:24 ]
    Собі
    куплю весь світ,
    себе ж продам.
    втічу від бід
    та не віддам
    останній подих я залишу,
    як смертний вирок для життя,
    а капля крові не напише
    якіїсь мертві почуття...


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.19) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  35. Юлька Гриценко - [ 2010.02.11 19:24 ]
    Пахне вітром
    Пориви вітру.
    Так весняно.
    Ти сльози витри!
    Ти - кохана.
    Холодні ночі.
    Щось зігріє.
    Навпроти очі.
    Поруч мрія.
    Солодка кава.
    Сік фруктовий.
    Давно чекала.
    Він готовий.
    Це просто спалах.
    Мить, як вічність.
    Ти так кохала.
    Його в січні.
    Спи,ще рано.
    Пахне вітром.
    Ти - кохана!
    Сльози витри.

    11.02.2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 4
    Коментарі: (8)


  36. Петро Овчар - [ 2010.02.11 19:48 ]
    Спрага жити
    Нам так потрібна спрага жити,
    щоб чашу повную життя
    на дрібні крапельки розбити
    і милуватись ними, й пити,
    і пити аж до забуття…

    Щоб у погоні за насущним
    і жил не рвати, й кров не пити,
    щоби не жевріти,
    не тліти,
    а ясним пломенем горіти:
    комусь світити,
    когось гріти…
    Самомуж сонечку радіти
    і небом дихати, й летіти
    у космос-вирій для думок…


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  37. Юлька Гриценко - [ 2010.02.11 19:56 ]
    Дорога в рай
    Ми впали духом, ми заснули,
    І ждем покаяння в небес.
    Прощали всіх, себе — забули.
    Пророк помер і не воскрес?

    Німіють ноги, в'януть душі,
    І опадають пелюстки.
    Назустріч холоду і стужі
    Ми йдем роками крізь віки.

    Яккби я мала вільні крила,
    І змогу вирватись з тенет.
    То я б із вітром полетіла,
    І загубилась між планет.

    То я б усім вам показала,
    Що вихід є! Ви тільки йдіть!
    І ви б на ноги повставали,
    І розпочали свій політ.

    Горить ще вогник, догорає,
    І той один таки прийде.
    Він нас виведе до раю,
    Він життя для нас знайде.

    Прийде і грішних нас пробачить,
    І покаже вірну путь.
    Можливо, я його вже не побачу,
    Та мої діти гордо з ним підуть!


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (2)


  38. Петро Овчар - [ 2010.02.11 19:12 ]
    Снігопад * * * * *
    Важко ноги
    Топчуть воду,
    Що промезла до кісток,
    В зграї збилась
    І спустилась
    Міліардами зірок.

    Носить вітер
    Сніг по світу,
    В танці дикому кружляє…
    Та не знає
    Нащо має
    І під ноги нам кидає.

    1987


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  39. Іван Редчиць - [ 2010.02.11 19:26 ]
    СУМУЄ ПРАВДА

    Сумує правда – гостя в своїй хаті,
    А всі регочуть, начебто затяті,
    І ждуть, коли ж то все набридне їй, –
    Позамовкали навіть язикаті…



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  40. Віталій Ткачук - [ 2010.02.11 17:06 ]
    перелогами
    швидко швидко
    дні на нитку
    на тугі вузли

    як ножем
    по пальцю чиркнув
    сівер березіль

    чути чути —
    в підземеллі
    родиться нове

    білизною
    з'яву стелить
    а зелом пірве

    а водою
    пересушить
    спрагу дощову

    й перелогами
    й на душу
    висіє траву

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (18)


  41. Панна Марія - [ 2010.02.11 17:59 ]
    ***
    Ще літо в серці не вистигло,
    а дні вже пожовкли.
    І небо заплакане сіре
    дивиться мовчки...


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  42. Іван Редчиць - [ 2010.02.11 16:43 ]
    ГЕРОЇ

    О, де твої обранці, Україно?
    Лише Господь зупинить цю руїну,
    Мій Бог живий, у відчай не впаду.
    Де ж оборонці? Бачу тільки спини…



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  43. Іван Редчиць - [ 2010.02.11 16:27 ]
    ТВІЙ ПРЕДОК
    Ти називаєш сам себе хохлом,
    А предок твій був добрим козаком.
    Його боялися усі заброди, –
    І пам’ятають не один содом...



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  44. Іван Редчиць - [ 2010.02.11 16:46 ]
    СКАРБИ

    Я пам’ятаю всіх учителів,
    Бо кожний з них дав тисячу скарбів.
    Щоденно я ділюся тим багатством,
    Дарую всім я – хто б не попросив.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  45. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 14:48 ]
    пісня
    Знову в світ приходжу,
    Бачу: світла вже не вистачає,
    Над твоїм життям вздихаю, але знову промовляю,
    Що обійм не вистачає, уста твої і досі сяють,
    Краплі сліз із них злітають, на підлозі помирають…

    Приспів:

    Протерти б очі тобі і показати світ,
    У ньому стільки розмаїть, які сказали б тобі,
    Що ти не варта сліз і почуття мої,
    Куди доречніші ніж твої сльози.

    На дворі зима літає, взимку холодно буває,
    Та чим від сліз твоїх, холодніше не буває,
    Я стою, лечу, втрачаю, що робити вже не знаю,
    Твій кожен подих бережу, та ти мені не довіряєш.…

    Приспів.

    Зима 2005р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  46. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 14:47 ]
    Багряним сонцем променистим
    Багряним сонцем променистим,
    Ввійде вона в кімнату вітром чистим,
    Розколихає почуття в тобі.
    На неї мить лиш озирнешся,
    В блиску очей навіки зостанешся,
    І в снах твоїх постійно в’ється,
    Від подиху скоріше серце б’ється,
    Мабуть, що згодом розіб’ється,
    А ти не знатимеш чи справді чи видіння,
    Зустрівши мрію – образ недосяжний,
    Невже й вона кохатиме тебе?

    Зима 2005р.



    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  47. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 14:16 ]
    Сон чарівний
    Сон чарівний,
    Сон прекрасний,
    Мені хочеться лягти,
    Обійняти ніжну постіль
    І у казку линути!
    В сні літати, мандрувати,
    Неможливе щось робить,
    Закохатись, дивуватись,
    Все на світі полюбить!
    Але раптом прокидаюсь,
    Розумію - це лиш сон.
    Зостаються лише мрії
    І надія на любов.

    Зима 2005р.



    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  48. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 14:47 ]
    Як би я закохався
    Як би я закохався,
    Я б стільки радості їй дав,
    Все те, що накопичилось за час той,
    Коли я ще нікого не кохав.
    Цілунки, ніжності, бажання,
    Свій подих їй би присвятив,
    Все те творив би я так палко,
    Як би єдину полюбив.

    Зима 2005р.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  49. Сергій Лінчик - [ 2010.02.11 14:10 ]
    Наче близько… І далеко
    Наче близько… І далеко, -
    Відлітаєш мов лелека,
    Вмить, і оком не моргнувши.
    А потім знову повернувшись,
    В обійми линеш ти мені.

    Казкова доля,
    Мить охайна.
    Але настільки незвичайна,
    Що розчаровуюсь в тобі.

    Зима 2005р.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Прокоментувати:


  50. Олексій Тичко - [ 2010.02.11 11:35 ]
    Печальний маестро
    Останні гастролі старого театру,
    Костюми, валізи і грюкіт коліс.
    Аншлаги у касах, поклони таланту,
    У залі навстоячки крики: на «біс!».
    І знову він грає сонату душевну.
    Звучать його ноти, не знаючи меж.
    Під ноги троянди - закидали сцену.
    Любов і повага, фанатів кортеж.
    Звучить тихо скрипка, маестро в печалі.
    В театрі обридла мелодія струн.
    Смичок в каніфолі і лак Страдиварі,
    Уже не чарує - від цього і сум.
    Міняються швидко і стилі, і моди.
    Пакує валізи і скрипку в футляр.
    Мінливий глядач, а смаки - як погода.
    На іншого світить сценічний ліхтар.
    28.01.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   ...   1367   1368   1369   1370   1371   1372   1373   1374   1375   ...   1829