ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Андрій Григораш - [ 2010.01.30 14:33 ]
    ***
    Холодне скло оплакане дощами
    Наспівує романс осінніх днів,
    Сховавши тінь за голими кущами
    Вчорашніх, літніх, вимріяних снів.

    В обличчя дме хурделицею грізно,
    Одне бадилля вальс танцює їй,
    Одні лиш очі скаржаться, що пізно
    У час такий вертатися до мрій.

    У час такий суворого режиму:
    Трісканих губ, померклих в тоні рук,
    Латаючи на півдорозі шину,
    Плетивом з радостей і драматичних мук

    Моїх думок, бажань, моїх емоцій,
    Моїх історій, моїх скалок в оці.

    14.10.09


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  2. Маруся Малиш - [ 2010.01.30 13:41 ]
    невротик
    Брукліном під ногами стелився асфальт,
    зміною хизувалась дорога,
    застарілі газети з перших шпальт
    ліпили заголовком політичного бога.

    Десь там за кілька кроків трухлявість твого порога,
    твоя чергова смаглявість
    Опал з близьким криком,
    ультрафіолет з людським ликом-
    твої плечі спекла знемога.

    Монмартром під ногами стелився асфальт
    півдоторком пальців акордеона
    романтичних зітхань рожевих ізольд-
    зажована плівка його диктофона.

    Десь там за кілька кроків трухлявість мого порога,
    твоя чергова манірність
    твоя звична травестійність-
    мою ж наругу ізолювала знемога

    Арбатом під ногами стелився асфальт-
    за кілька фасадів голос сурми.
    Нас кличуть бути пророками перших шпальт
    знов і знов… світи вдягати в тюрми

    За кілька кварталів підпирала сутінки псевдоготика
    на дорозі ДАІ розгорнуло штрафбат
    а на Городоцькій крок чергового невротика
    Що краще Бруклін Монмарт чи Арбат?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  3. Ярослав Чорногуз - [ 2010.01.30 02:43 ]
    ПІСНЯ КОХАННЯ
    Зацвітають сади, зацвітають сади,
    Дзвонить срібло роси кришталево,
    Ти до мене прийди, ти до мене прийди,
    Найпишніша краси королево.

    Усміхнися мені, мов черешня ота,
    Білим цвітом хай усміх твій сяє,
    Хай те полум”я світле мене огорта,
    Наче море любові безкрає.

    Бо вогонь твого серця для мене святий,
    Без кохання він гасне так швидко,
    Я із губ твоїх вип”ю нектар золотий,
    Наче джміль із найкращої квітки.

    Зацвітають сади, зацвітають сади,
    Дзвонить срібло роси кришталево,
    Ти до мене прийди, ти до мене прийди,
    Найпишніша краси королево.

    7510 р. (Від Трипілля) 2002 р.







    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (13)


  4. Вікторія Осташ - [ 2010.01.29 23:50 ]
    понадзвукове (відповідь ЛЮ)
    ти дівчинко-душе нічийна доле
    за потягами стежиш з пелюшок
    спливають днів віки печуть глаголи
    а ти мовчиш крізь невблаганний шовк
    чужих життів – і придорожнє жито
    усотує краплинки сліз твоїх…
    мо’ образ цей (немовби і зужитий)
    тримає досі нас серед живих



    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (6)


  5. Олеся Овчар - [ 2010.01.29 23:59 ]
    Перекотитілом
    Перекотитілом
    Пускаю за вітром
    Думок потаємних
    Цілунки свої.
    Достиглі в любові,
    Втрачають основу
    Й тобою блукають
    М’які кураї.

    У кожній клітині
    Лишають зернину,
    Зігріту бажанням
    З тобою рости.
    Ми вже нероздільні...
    Лише мимовільно
    Та думка остання:
    Ми...
    перекоти...

    2010


    Рейтинги: Народний 5 (5.48) | "Майстерень" 5 (5.45)
    Коментарі: (10)


  6. Валерій Голуб - [ 2010.01.29 22:53 ]
    БАЛАДА ПРО КОХАННЯ

    Ми літали з тобою в захмарних повітряних замках.
    Спочивали від неба на лоні пругких споришів.
    Ти дарунок весни, моє сонце, зваблива коханка.
    Тихим лагідним словом горнулась душа до душі.

    Накували зозулі кохання сто літ і удачі,
    І не вірилось нам, що у світі є місце журбі.
    Згасли зорі на небі, коли тебе з іншим побачив.
    Я спалив кораблі, не заглянувши в очі тобі.

    Чорні краплі дощу на осіннім оголенім вітті,
    І крізь шарпання вітру чийсь голос металом дзвенить:
    “Ти кохання згубив!
    ВОНО ВМЕРЛО ДЛЯ ЦІЛОГО СВІТУ!”
    Гірко плакала осінь, і годі її зупинить.

    Голос той, ніби кат, моє серце мордує невпинно.
    До хреста прибиває мене на Голготі сідій.
    Одспівала любов журну пісню свою лебедину,
    І завмер її звук на обірваних струнах надій.

    І піду я в те місто, де сніг замітає дороги,
    Сірі будні життя коротати в тенетах оман.
    Там немає тепла. Там нема ні Любові, ні Бога!
    Лише злото регоче, що все на цім світі - обман.

    Рукотворні руїни у землю вросли вік за віком,
    І статуї стомились дірявить небесну блакить.
    Я кричу до статуй, до сліпих, перекошених вікон:
    -Назовіть мені ціну, щоб нове кохання купить!

    А статуї мовчать. Лише льодом відсвічує мармур.
    Де ж бо їм осягнуть таємниці людських почуттів.
    За все золото світу любові не купиш ти. Марно!
    А все інше - ерзац. Од віків і во віки віків.

    Все повториться в світі. І двоє взялися за руки.
    Погляд ясних очей. Ніжний дотик довірливих уст.
    Вічна Пісня Пісень поведе їх крізь радість і муки...
    Я квітневим дощем на закоханих тихо проллюсь.

    І розкине весна перед ними зеленії шати.
    Ніжні квіти конвалій складуться в вінки запашні.
    Він шепне їй: кохаю тебе, й буду вічно кохати!
    І ВОСКРЕСНЕ ЛЮБОВ!.. І відляже від серця мені.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  7. Юрій Лазірко - [ 2010.01.29 21:58 ]
    Чорнило
    Розріджені думки – чорнило-кров густа.
    Прозоро – ніби дме, дотично – серця знак.
    У кожній краплі – Бог і світу кривизна,
    у звивинах пера чеканяться уста.

    Відлунює, мов плеск пташиного крила,
    мій голос-наглядач погоди в голові –
    моє перо несе і крутить, сам не свій.
    Судини, судна, суд і Фенікса зола.

    Акорду стислий зміст, де нерви ссе струна,
    де тиша золота лягає на голки.
    А цигарковий дим спотворює думки,
    гори-цвіти-люби від світла і вина.

    Мелодіє надій, розважлива, жива,
    мов матері печаль, біжи по хвилях сліз,
    у білий океан неси сакральний вміст,
    де серця дотик – знак, а каменем – слова.

    29 Січня 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (27)


  8. Петро Скунць - [ 2010.01.29 21:38 ]
    Втомлений вечір
    Огортає землю втома.
    Тиха-тиха. Аж пухка.
    І не знає той, хто вдома,
    Що свобода – нелегка.
    Знає той, хто без принуки
    Йде на поклик далини.
    Материнські плачуть руки,
    Та не спинять і вони.
    Мамо, мамо, як я мало
    Запоміг вам у журі.
    Моє серце підіймало
    Непосильні тягарі.
    І тепер не відчуває,
    скільки хисту в нього є…
    Слава серця відживає,
    Слава мислі настає.
    Вечір мислі розпростерся,
    Гей, по всіх материках!
    А забуте нами серце
    Б’ється в матері в руках.
    І притихлі ми, як війни
    Чи віддалена гроза.
    І ховається у вії
    Присоромлена сльоза.
    Ані в щасті, ані в горі
    Буйних сліз у нас нема.
    Світ суворий – ми суворі.
    Коли в горах – то як гори.
    Коли в морі – то як море.
    Коли в тундрі – як зима.
    По землі пройти нелегко,
    Якщо ти не без ваги.
    Мало друга чи колеги,
    Ще потрібні й вороги.
    Я жаліти можу хворих,
    Але заздрю я тобі,
    Кого стрінув чесний ворог
    І здолав у боротьбі.
    А чи знаєш ти, небитий,
    Хто не звідав біль і гнів,
    Як непросто заробити
    Своїх чесних ворогів?
    І відчути, хто з тобою,
    Хто із ними, хто ні з ким,
    Не віддавши чисту зброю
    Людям сірим і низьким.
    І повірити в кохану,
    Що любила крадькома,
    А сьогодні твою рану
    Зацілує між всіма.
    Зацілує чи роз’ятрить?
    Це, либонь, не головне.
    Головніше – щоб і завтра
    щастя мучило мене.
    Щоб не слабості хвилинні –
    Відблиск грізної грози
    Я помітив у краплині
    чоловічої сльози.
    Втім, прожити можна звучно,
    Все вхопити на віку.
    І вмирати буде зручно –
    У м’якім пуховику.
    А рідня майно поділить
    Від авто і до взуття…
    Так прожити можна біля…
    Біля самого життя.
    Врешті, можна жити в норах,
    Біля пліток, біля карт,
    але
    жити там, де ворог, –
    там найперше жити варт...



    Рейтинги: Народний -- (5.83) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (5)


  9. Марія Дем'янюк - [ 2010.01.29 21:28 ]
    Моєму хірургу...
    Коли поглянула в море смутку Ваших очей,
    збагнула, маю стати човеном, щоби в ньому не втонути...
    Коли помітила,що спокій заколихав хвилі
    і Ви трепетно в долонях принесли мені його,
    відчула, нарешті вже не штормить в моїй душі...
    Коли впіймала посмішку,мов дзеркало сонце,
    зрозуміла, що надія знову оселилася в моєму серці,
    й осяяне море ніжності та вдячності оповило мене,
    і того, заради якого стала човеном на лазурових хвилях...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (4)


  10. Сергій Сірий - [ 2010.01.29 20:48 ]
    Стояла на блюдці чашка
    Стояла на блюдці чашка.
    У парі давно вони.
    Життя їх було не казкою,
    Хоча й не таким сумним.
    Їх часто до столу брали.
    У чашку вливали чаї,
    Краплини яких потрапляли
    Й на блюдця округлі краї.

    А блюдце хотіло чаю,
    Марило чаєм воно.
    Для нього був чай звичайний
    П’янкішим, аніж вино.
    І… скинуло блюдце чашку,
    Прийняло на себе чай.
    І вперше відчуло щастя,
    Яке пролилось через край…

    Розбиту чашку не склеїш.
    А блюдце без чашки що?
    Куди його? В оранжерею
    Підставкою під горщок?!
    Та блюдце в буфет поклали,
    Кудись за старий кришталь.
    Воно ж все життя пам’ятало,
    Яким був солодким чай.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  11. Анастасія Чечотка - [ 2010.01.29 20:56 ]
    Зачинені двері мовчать і чекають на ключ… Є. Найчук
    Не тремтить чорнило і рівно лягає почерк.
    В почорнілі двері скоса поглядає повня.
    Повінь вмиє дерева і світло стане чистіше.
    Чистотіл залікує рани і прийде ранок.
    Не чекають двері на ключ, мовчки гоять шпарки.
    Парком ходить туман, видихає холодні тіні.
    Ти не віриш мені, бо тримаєш мене за руку.
    Ріки вип’ють чорнила. Наранок вдихнеться вільно.

    22.08.2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.97) | "Майстерень" -- (5.21) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  12. Михайло Закарпатець - [ 2010.01.29 17:50 ]
    Щоб ти прийшла...
    Щоб ти прийшла -
    достатньо тиші.
    Простий олівчик
    та листок.
    Крізь час і простір
    заколишеш
    мій вир
    схвильованих
    думок.

    До тебе
    промовчу віршами.
    І болем цих
    незграбних рим...
    Хай що там
    було поміж нами –
    згадай нас
    спогадом незлим.

    Щоб ти прийшла -
    лиш треба зорі.
    Бо в світлі їх
    побачу знов,
    як теплим
    нас гойдала морем
    не нами
    зраджена
    Любов...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (20)


  13. Тетяна Малиновська - [ 2010.01.29 17:31 ]
    Набуте
    Дитині не страшно ні чорта, ні Бога,
    Яка не була би в малечі дорога,
    Зіниці дитинства в шаленства полоні.
    Лоскочуть ідеї маленькі долоні.

    Та з кожним наступним дорослішим роком
    Життя все сильніше пронизує током.
    І ми обросли, ніби мохом, страхами,
    І вже не спитати поради у мами.

    Хоч всякі «якщо» нас лякають натхненно,
    Та знати повинні одне достеменно:
    Не зможемо більше у снах ми літати,
    Та гріх свою душу саджати за грати…
    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (8)


  14. Віталій Ткачук - [ 2010.01.29 13:01 ]
    не суддя
    Діаманти вилискують згорда при витоках пальців твоїх,
    Мерехтять розкаратно.
    Хоч і сяйво у них - коли світло забрати - мертве.
    Я виточував грані, терпів, але гідність тесати не міг -
    Не титановий бо.
    Але й ти у наближенні мало подібна на жертву.

    Тепле хутро міняй, добираючи настрій під колір і чин,
    Все наївно гадай,
    що зігрітися може у норковій мантії серце.
    А сезони минають в тобі. І тебе. Мов сліпий пілігрим.
    І мандрівки твої
    передбачувані так само, як сила інерції.

    Та хіба я суддя? То, хіба, тільки в грудях ще молотом б'є,
    Просить тиші у залі
    і Час викликає на праві єдиного свідка.
    Він замовчує більше і плутає, радше, як ловкий круп'є.
    І Феміда на нервах присуджує:
    відстань - обом. І наснитися - зрідка.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (24)


  15. І Грайлива - [ 2010.01.29 12:57 ]
    Чому у кімнаті так пахне тобою?
    Чому у кімнаті так пахне тобою?
    Надворі зима, а в душі заметіль.
    І стала байдужою, глухо-німою
    Дівча, що любило твої конфеті.

    Твоя незворушність позбавлює змісту.
    Смішне белькотіння, як шелест листків.
    І знову сьогодні не стане їй хисту
    Сказати все те, що ти не схотів.


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Прокоментувати:


  16. І Грайлива - [ 2010.01.29 12:57 ]
    Яка я є?
    Яка я є? Весела чи не дуже?
    Дитяча чи наївна, чи зухвала?
    А може, відчайдушна я, мій друже?
    Ти кажеш, що цікавою я стала?

    Я - дзеркало думок і мрій твоїх:
    То загадкова, то відверта, то смілива.
    Ну а коли у тебе в серці буревій,
    Тоді я трішки вредна і завждИ грайлива...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  17. І Грайлива - [ 2010.01.29 12:11 ]
    Стихія
    Ти - ураган, тайфун, цунамі,
    Стихійний вихор у моїй душі!
    Раптовий і такий недосконалий...
    Рушійним вітром свищеш на межі.

    Моя ти повінь, снігова лавина.
    Періщиш словом, наче градом, без вагань.
    І розійшовсь, мов люта хуртовина,
    Бо стала я вогнем твоїх бажань!


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  18. І Грайлива - [ 2010.01.29 12:47 ]
    Нотним станом заграй у душі
    Нотним станом заграй у душі
    Так криштально, так легко, так чисто...
    Я й не знала, що вчую в собі
    Стільки звуків у серці барвистих.

    Мелодійно мені підспівай.
    Струни грають у кожному слові.
    Це акорди всіх мрій та бажань,
    Що дають мені наші розмови.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Прокоментувати:


  19. Олена Осінь - [ 2010.01.29 11:45 ]
    Галера
    Ночами чую, як бринять канати,
    Як стогне щогла і рипить стерно,
    Гудуть вітрила, споєні пасатом,
    І руки пахнуть молодим вином.

    Летить душа в безмежних синіх долах,
    Вимірює вузли невтомний лаг.
    І ріже вись дзвінкий чаїний сполох –
    Моєї волі золотавий стяг.

    І знову на губах солоний присмак,
    Коли з потужним ревом ураган
    Стає супроти, й непосильним тиском
    Здіймає гнівно сивий океан.

    Здригнеться кіль, і гул піде кормою,
    Хитнеться палуба, гайне штурвал,
    Згори, немов табун коней, стіною
    Із піною впаде шалений вал!

    А потім вщухне. І засяє простір,
    Відновить курс і румби корабель.
    Поманить вдаль ще невідкритий острів,
    Тонкий туман незвіданих земель…

    Ночами чую…
    Колихає гавань,
    Трима швартóвий на мілкій воді.
    Міцні мотузки бережуть від плавань.
    А як не втримають? То що ж тоді!?


    …Пошерхлі губи обпікає сіллю,
    Горить засмага на моїх плечах…


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (19)


  20. Василь Галас - [ 2010.01.29 11:19 ]
    ПІСНЯ ВИПУСКНИКІВ ГІМНАЗІЇ МІСТА СВАЛЯВА
    І трояндова мить, і бузкова,
    і тюльпанова - адже весна,
    урочиста і обов'язкова:
    нам останній наш дзвоник луна.

    Приспів:
    Прощавай, гімназія!:
    золота пора.
    Хай тепер навчається
    інша дітвора.
    Від чуттєвих споминів
    на душі тепло.
    Пам'ятати будемо -
    що між нас було.

    Ця лінійка - на інші не схожа.
    Ми - такі як завжди й не такі...
    Розійдемось, куди - воля божа,
    у мінливі світи гомінкі.

    Приспів.

    І троянди для нас, і тюльпани,
    і весняного сонця привіт...
    Паничі ми щасливі і панні -
    аж на нас задивляється світ.

    Приспів.

    Січень 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  21. Тетяна Малиновська - [ 2010.01.29 09:43 ]
    Собеседнице
    Очередная ночь.
    И, как всегда, без сна.
    Уйди скорее прочь,
    Налей себе вина.

    А, захмелев, вернись.
    Ведь знаешь, буду ждать.
    Со мной ты помолись,
    Мы посидим опять.

    Подумаем, как жить,
    Зачем и для кого.
    Попробуем забыть
    Вдвоем с тобой его.

    Ты даришь звезды мне,
    И небо, и луну.
    Наверное, не все,
    Но чуточку возьму.

    Но время вновь ушло,
    Прощаемся опять,
    Да, ночь, твое крыло
    Не повернуть мне вспять.

    Ты завтра приходи.
    Ведь знаешь, буду ждать…
    Ну, что же ты? Иди.
    Тебе ведь надо спать.
    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (7)


  22. Іван Прокопів - [ 2010.01.29 01:14 ]
    Зізнання
    Наче теплий вітер- то твій подих,
    А блакить бездонна -твої очі .
    Я б усе на світі стер на порох.
    Щоб з тобою проводити дні і ночі.

    Перетворився б в пташку ,я крилату
    Щоб міг чим швидше я до тебе полетіти
    І хочу щоб слова такі як: мамо й тату
    Сказали нам майбутні наші діти.

    Я все віддам за твій чарівний погляд,
    За ту чарівну ,сонячну усмішку,
    За розум і обширний твій світогляд,
    І за волосся наче в "Білосніжки".

    Поганого у тобі я не бачу.
    Я бачу тільки риси позитивні.
    І час з тобою марно я не трачу.
    І почуття до тебе , в мене вірні.

    Якшо будеш зі мною , обіцяю
    В очах твоїх не згасне та блакить.
    Уста кохані радісно засяють.
    І від кохання серце защемит
    2008 Прокопів Іван


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  23. Карамельна краса - [ 2010.01.28 22:43 ]
    for you...
    Між нами так мало слів,
    Ще стільки треба роказати...
    Та і листів
    Ще досить треба написати,
    І як душі порив
    Словами не можливо змалювати..
    Замри на мить,
    Чаруй вустами.
    Як серце тихо спить
    Воно розділене між нами


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  24. Карамельна краса - [ 2010.01.28 22:18 ]
    ***
    Летіти до неба
    Крізь зорі ранкові.
    Тікати від себе
    У мрії чудові,
    Тікати де зір
    І простір злилися,
    Безмежних прірв,
    І в них ти склонися
    До ніг.
    Відійди у світанок,
    Де теплий сніг
    Сипе на ганок.
    Безмірна відвертість
    У тебе в руках,
    І зламана впертість
    В дитячих думках.
    Лети...Лети до неба.
    Умій прщати,
    Цього вже не треба.
    Тікати...Чекати...
    Дивитись картини,
    Відвертий пейзаж.
    Знімай цю рутину
    І фарби намаж.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  25. Віталій Білець - [ 2010.01.28 20:22 ]
    Випити долю свою – отруїтись
    Випити долю свою – отруїтись
    Піною розмислів... Втратити суть
    Віщих словес... В небутті притаїтись,
    Доки куранти „час оний” проб’ють.

    Визріти житом на зоряних нивах,
    Ангельським хлібом наситити дух.
    Бути собою в сердечних надривах,
    Зливою йти у пустелі задух.

    В лона буття не стікати сльозами,
    Щирими прощами всіяти край,
    Світ, що із темінню зрісся пазами,
    Намертво злився у сплавлений спай,

    Трутними кігтями вп’явся у шкіру
    Осиротілої духом юрби...
    Доки ще вірити їй бузувіру ?
    Скільки тинятись у руб'ях раби ?..

    В грубці епох тріскотять лихоліття,
    Плавляться руди сумбурних часів.
    Земле ! – коли досягнеш повноліття ?
    Щоб тебе нарід блаженний посів...


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  26. Віталій Білець - [ 2010.01.28 20:27 ]
    Холоне час в агонії морозній
    Холоне час в агонії морозній,
    У крижаному ступорі серця.
    Любов злягла в пучині коматозній,
    Без неї світ став схожим на мерця.

    За млою мла, за ненавистю злоба,
    Як мало нині справжності в добрі...
    Їдкою жовчю повниться утроба,
    Омани дух ячить в людській гурбі.

    Звіряча хіть пускає зле коріння,
    Порочністю затруює уми...
    Бездушна твар, чи мудре сотворіння ?
    То ж ким насправді є сьогодні ми ?

    Ми від життя тікаємо у згубу,
    Не відаючи чого відреклись !
    Людське єство віддавши душогубу,
    Як Істину пізнаємо колись ?

    Та все ж колись прийде пора розплати,
    Страшний час помсти... Віримо чи ні –
    Нас власна совість буде розпинати,
    На Суд привівши пристрасті земні.

    Явивши все заховане, потайне,
    В ясному Світлі Вічності... В цю мить
    Як рине дух у Царство Святосяйне,
    Коли крізь нього темрява струмить ?


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  27. Зоряна Ель - [ 2010.01.28 20:26 ]
    Занадто дорога вистава
    (римований анекдот)

    В сонячній країні Чад
    Ставили Шекспіра,
    І кошторис акурат
    Виклали допіру.
    На затвердження несли
    Шефу-фінансисту.
    «Що ви, хлопці!», - дуже злий
    Вигукнув зі свистом.
    «Пів-кошторису – на грим?!!
    Ну і насмішили,
    Їм забаглося , ади,
    Два кіло білила!»
    І йому відповіли:
    «Слухай-но, брателло,
    Як порадиш без білил
    Ставити Отелло?»

    2010 р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  28. Юлія Гладир - [ 2010.01.28 17:30 ]
    Вірш тигрового кольору
    Мороз повісив на вікні
    Тигрову шкірку.
    Вже вкотре ця смугаста ніч
    Втрачає зірку.

    Жаринки-сльози крижані -
    На щоки шибки.
    Щось обривається в мені
    Струною скрипки.

    Ще мить солону в напівснах
    Проб"є гортанно.
    І тигр із жовтого вікна
    В імлі розтане.


    21 січня 2010 року


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (6)


  29. Олександра Прокопчук - [ 2010.01.28 17:25 ]
    Хвилина бажаного
    Котилася монета я підняла
    Монета срібна наче чарівна
    До моїг ніг вона припала
    І тут підбіг юнак і крикнув
    Ти моя
    Я думала він крикнув про монету
    А потім підійшовши ближче
    Він мене обняв
    Обняв так страсно і душевно
    Як у житті ніхто не обнімав
    У голові моїй була картина моря
    Тихий пейзаж і ніжність незимна
    Довкола мене мокре місто
    І серед нього я стою одна
    Чи може це насправді було
    Чи може в світі десь такий існує
    Що може у мить мене до моря віднести
    Можливо є та прагну я не цього
    Я хочу бід, страждань але від нього
    Я хочу від єдиного коханого мого
    На томість у руках моїх монета
    Холодний дощ і хмарність в небесах
    Старе містечко і пуста оселя
    І як завжди замріяність в очах
    Та в ту секунду була і надія
    І в мить монета полетіла
    І зникла під колесами машин


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  30. Юлія Гладир - [ 2010.01.28 17:49 ]
    * * *
    Збиваєшся на кожній ноті "фа",
    Холоне кров у вирізьблених венах.
    І гасне день між аркушів зелених,
    І гасить біль непрохана строфа.

    Немає місця. Ночі лиш стіна
    Сховає все, відкинуте нещадно.
    Хотіли збожеволіти від щастя,
    Та щастя збожеволіло до нас...



    2009


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (11)


  31. Олександра Прокопчук - [ 2010.01.28 14:53 ]
    Карнавал
    Гіркою правдою лиш тече сльоза,
    Переконання у думках що я твоя.
    А за вікном оманливі сніги,
    На карнавал ідуть дари зими.
    Там дивні маски, сховані обличчя,
    Там маскарад очей поринулих у біль,
    Там діаманти но не справжні лиця,
    Які показують для всіх не справжній сміх ,
    Лиш жаль що у середині сумні думки -
    Вернутись в русло й спати полягти.
    І показати повсякденність без мети,
    І з тугою чекать прихід весни.
    Бо кожен знає з чим іде весна
    І що сніги щороку тануть не з проста,
    Бо за снігами справжність і краса.
    Без масок, стразів, сміху й карнавалів.
    І Найгіркіша у вікні сльоза
    На вік постане найсолодша
    І гори біди і не співчуття – Потануть
    Як й потанули морози.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  32. Віталій Ткачук - [ 2010.01.28 14:54 ]
    акурат
    коли
    у кишені на чай акурат
    ачей
    та увидиш де пшик а де брат
    вином
    і виною наставивши плям
    втече
    або стопче - страшко він чи хан
    вкраде
    невід'ємне а зайве додасть
    де крев -
    непритомно де тріщина - шасть
    шукай
    хто у полі не вітер - орач
    знайдеш
    не губися образить - пробач
    дрібне -
    на посіви а зріле - до жнив
    люби
    неминуче бо згаєш - не жив


    2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (17)


  33. Михайль Семенко - [ 2010.01.28 13:11 ]
    Ваґон
    Ваґон без вікон
    подорож прикра
    експресить гінко
    розбита скрипка

    і стиха стежить
    хтось із кутка
    огидливий нежит
    хриплість гудка



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  34. Михайль Семенко - [ 2010.01.28 13:34 ]
    Виклик
    Гей ти найвищим визнаний
    стій
    виходь з найсумнішим і вигнаним
    на бій!

    За далеку царівну в мріях оба́гнуту –
    за любов!
    Нас може примирити віками пра́гнута
    кров.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (5)


  35. Іван Прокопів - [ 2010.01.28 12:08 ]
    кохана
    На вулиці знову падає дощ ,
    Думки мої, линуть до тебе.
    І скільки б не знав я з тобою тривог
    Кохання твоє, мені треба.

    Кохана, я люблю, кохана я знаю.
    Що любиш ,що любиш мене.
    Що все буде добре тобі обіцяю
    Кохання моє чарівне!

    І щоб не прийшлося в житті пережити,
    І щоб не прийшлося пройти,
    Тебе я буду так сильно любити
    Я небо кохають зірки.

    Тобі подарую я щастя безодню
    І поле весняних квіток.
    Простелю дорогу до твого серденька
    з трояндових пелюсток.

    Я буду про тебе завжди піклуватись,
    Бо так я цього захотів.
    Ти будеш найкраща, найкраща для мене
    Кохана, на віки віків.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  36. Іван Прокопів - [ 2010.01.28 12:07 ]
    кохана
    На вулиці знову падає дощ ,
    Думки мої, линуть до тебе.
    І скільки б не знав я з тобою тривог
    Кохання твоє, мені треба.

    Кохана, я люблю, кохана я знаю.
    Що любиш ,що любиш мене.
    Що все буде добре тобі обіцяю
    Кохання моє чарівне!

    І щоб не прийшлося в житті пережити,
    І щоб не прийшлося пройти,
    Тебе я буду так сильно любити
    Я небо кохають зірки.

    Тобі подарую я щастя безодню
    І поле весняних квіток.
    Простелю дорогу до твого серденька
    з трояндових пелюсток.

    Я буду про тебе завжди піклуватись,
    Бо так я цього захотів.
    Ти будеш найкраща, найкраща для мене
    Кохана, на віки віків.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  37. Іван Прокопів - [ 2010.01.28 12:00 ]
    навпаки
    Двоэ людей двы однаковы мрії
    Місяць і зорі лише для них двох
    Все це в тумані усе це надії
    Любов це великий переполох

    Здавалось ще вчора кохання блистіло
    Як капля роси на червоній троянді
    Від ніжного дотику тіло тремтіло
    милувались зірками вони на веранді

    Сьогодні це все навпаки обернулось
    Любові немає розбиті серця
    напевно кохання від них відвернулось
    Напевно не разом їм йти до кінця

    Немає вже неба лиш тільки для них
    Ту лебедів пару вони розєднали
    Тепер поділились вони на чужих
    Такого сюжету вони не чекали

    Вже сонце сідає не так як колись
    І Сніг не такий випадає лапатий
    Та ти не спіши ти постій озирнись
    І добре подумай чи варто кохати

    нервові клітини ніхто не відновить
    І шрами на серці швидко не заживуть
    Як що навіть хтось кохана промовить
    то вибере в другу сторону путь

    Це зовсім не значить що не треба любити
    Та треба спокійно й ти до мети
    Ти будеш щаслива тієї лиш миті
    Коли слово коханий казатимеш ти


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  38. Іван Редчиць - [ 2010.01.28 12:03 ]
    АКСЕЛЕРАЦІЯ
    Важкий свій хрест несе невтомно Правда,
    Хворіла ейфорією громада.
    Ще влада за туманами ідей,
    А в душах зріють – мухомори зради…



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  39. Михайль Семенко - [ 2010.01.28 11:03 ]
    Картка
    Мого життя ґазельну срібність
    і випадковість
    складаю в картки вузьку безмірність
    і загадковість

    Моїх гріхів легку безкарність
    і слів блискучість
    знов наповняє безпорадність
    і днів сліпучість


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  40. Олеся Овчар - [ 2010.01.28 10:57 ]
    В нашому літі
    Я загубилася в нашому літі.
    Сонцем заквітчана, небом умита,
    Радістю босою бігла полями,
    Серцем розхристана перед вітрами.
    Ти доганяв непокірну кохану,
    Вітром ловив свóю ніжну нестяму.
    Сміхом розсипана, падала в річку –
    Променем ти обціловував щічки.
    Барвами хитрими я – у веселку,
    Ти обіймав, аж робилося терпко.
    Квітами сонця мережила трави –
    Дощиком теплим пелюстоньки бавив.
    Зіркою я заховалась між хмари –
    Їх розігнав замовлянням мольфара.
    Майже знайшов, хоч зірок – міріади...
    Літо скінчилось... на жаль, зорепадом.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (8)


  41. Іван Редчиць - [ 2010.01.28 09:42 ]
    ПАРОДИСТ

    Я. Ч.

    Мабуть, забув прекрасні він мелодії,
    Бо пише він тепер лише пародії.
    Його життя найвищий має зміст –
    Він пародист!

    Про сон забули геть усі поетки,
    Бо він щодня стріляє дуже метко…
    І занедбавши рідкісний свій дар,
    Пародії клепає наш кобзар.

    На нього сумно поглядають музи,
    На диво позлітались чорногузи:
    Це хто – поет чи бандурист?
    Найкращий пародист!
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  42. Соломійка Бехт - [ 2010.01.28 09:41 ]
    Тобі
    Не ведуть забуті стежки
    до моєї домівки. сьогодні.
    стерли плями чорнильних рядків
    дощові сумні мелодії.
    розкрутилась планета Три
    надто швидко і необережно,
    ти прости мені, прости,
    мою душу безмежно бентежну.
    ти прости зайвість рухів і слів,
    і цікавість нестриману, часом,
    ти прости швидкоплинність днів
    за бажання дихати разом.

    2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (1)


  43. Сергій Рожко - [ 2010.01.27 22:06 ]
    Еклектичний блюз
    Шубі-ду- валеріана, харківські коти,
    не ховайсі, моя Кицю, я «іду на ти»,
    не забруднюй, прошу, Help!-ом
    сторінки ЖеЖе,
    я ж три ночі не питущий і два ранки вже…

    я ж три ночі не питущий і два ранки вже…

    А сьогодні поголивсі за півроку раз
    і такий бо став ґлямурний прохвіль та анфас,
    ще якогось дідька вивчив «парле ву франсе?»
    Йой, напевно я захворів, але ж то не все…

    Йой, напевно я захворів, але ж то не все…

    Геть не знаю, як сказати, може звіддаля –
    припинив через два слови я казати «бля»,
    вже не сякаюсь в під’їзді (в хусточку лише),
    навіть соромно казати, але слухай ще.

    навіть соромно казати, але слухай ще.

    Прочитав сьогодні зранку, хоч і по складах,
    малюнкований буклетик з назвою «Плутарх»,
    і відтоді на районі полякав усіх –
    «Як знайти у дуалізмі еклектичний гріх?»

    «Як знайти у дуалізмі еклектичний гріх?»

    Це нав’язливе питання – вже моє «прев’ю»,
    через нього три години я не їм, не сплю…
    Аж, раптове просвітління, блискавка у лоб -
    мої прагнення-блукання - "у раю гоп-стоп"...

    мої прагнення-блукання - "у раю гоп-стоп"...

    Хоч нехай мене кантузить серед січня грім,
    я знайду собі дівчину в платтячку простім,
    даруватиму їй квіти і вірші еС.Т.е,
    і нехай хтось на районі скаже : «Це не те..!»

    і нехай хтось на районі скаже : «Це не те..!»

    Я йому «заїду в диню», адже це не сміх –
    «Як знайти у дуалізмі еклектичний гріх?»
    Ну а щодо тебе, Кицю, скàжу, як в кіні:
    «Ти, ґлямурна-некультурна, нахвіга мені?!»

    «Ти, ґлямурна-некультурна, нахвіга мені?!»


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  44. Юрій Лазірко - [ 2010.01.27 22:53 ]
    Наброски черных птиц
    Открыты жалюзи. Лучи,
    глотая тени налету,
    воспламеняют пустоту.
    Прими глазами, промолчи –

    их слишком много для свечи,
    но слишком мало тронуть мир,
    где вырезан прямой эфир.
    Губами титры приручи –

    пускай внимают между строк
    как шелушится глухота
    невольным шепотом со рта.
    Под пальцем нежится курок,

    готов прижаться, дать урок
    с отдачей полной. Он один
    знаток простанства, властелин –
    последней мысли уголок.

    Теряя девственность и дом
    летит решимость по стволу
    сдувая бремени листву.
    В дыму забвение и гром.

    В дыму наброски черных птиц,
    осколки смеха и тепла.
    Открыты жалюзи. Зола
    с глотнувших пустоты ресниц.

    27 Января 2010

    (реверс)

    Глотнувших пустоты ресниц
    открыты жалюзи. Зола,
    осколки смеха и тепла.
    В дыму наброски черных птиц,

    в дыму забвение и гром.
    Сдувая бремени листву
    летит решимость по стволу,
    теряя девственность и дом,

    последней мысли уголок.
    Знаток пространства, властелин –
    с отдачей полной, он один
    готов прижаться, дать урок –

    под пальцем нежится курок.
    Невольным шепотом со рта
    вновь шелушится глухота,
    пускай внимают между строк –

    губами титры приручи.
    Где вырезан прямой эфир,
    где слишком мало тронуть мир,
    но слишком много для свечи –

    прими глазами, промолчи.
    Воспламеняют пустоту,
    глотая тени налету
    открытых жалюзей лучи.

    28 Января 2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (35)


  45. Григорій Слободський - [ 2010.01.27 22:14 ]
    ...
    Туманом сизим покрились поля
    Над туманом мигає ранкова зоря
    У тумані шуліка гордо літає
    Голодний, та жадний здобич шукає.
    То злітає до небесної зорі
    То купається в туманнім морі.
    Між небом і землею в тумані шестить
    В невідомі простори шуліка летить.
    Крила, як пласти, пробивають туман
    Не чує утоми, не знаючи ран.
    У лісі заєнько під кустом тримтить
    Чує, як в тумані шуліка шестить.
    З висока добичу бачить в пітьмі.
    Звірі мовчать,звірі німі.
    Для них шуліка це - страшний птах
    Із боягузтва не захищають дах.
    Хто сміло з висока злітає у низ
    Підступної зради, друже стирижись!
    Коршуне - шуліки – це безкарні хами,
    Шуліки стерв'ятники бувають між нами.
    Люди не вміють дати їм ради!
    Підкупом обманом рвуться до влади.
    Хіба, що розумом, люди каліки,
    Що довіряють кровопивці- шуліки


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  46. Ореста Возняк - [ 2010.01.27 21:23 ]
    * * * Божевільний


    Божевільний стоїть
    Між могил
    І вдивляється в тишу
    (для нас) –
    доглядає могили:
    просто хризантеми
    упали навзнак,
    і так само нестримно
    вдивлялись в Людину.
    Божевільний пішов...
    І несе оцю тишу
    З собою
    ...
    Божевільний всміхався,
    А довкола похмуро
    Молилися люди.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  47. Зоряна Ель - [ 2010.01.27 21:13 ]
    Мисливець
    (заримований анекдот)

    Стільниковий «затрубів»:
    -Слухаю, Марусю...
    Де? Полюю кабанів,
    Зраночку, клянуся.
    -Ну, і що уполював?
    Цвенькає дружині :
    -Та нічого ще, овва,
    Не фортунить нині.
    -Хто ж там біля тебе, Віть,
    Дихає розлого?
    -Хто, хто..дуже злий ведмідь
    Виліз із барлогу.



    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  48. Олександр Шумілін - [ 2010.01.27 21:56 ]
    ЖАДАНОПОДІБНЕ
    колись ти боровся за іншу свободу
    маленький худий як дівчисько
    приходив додому – боявся дому
    звикав наодинці вчитися
    батьків не любив
    а любив малювати
    людей із великими крилами
    зі справжніми крилами як у пернатих
    і білими ніби вітрила
    жив точно як всі бо усі удавали
    що їм і без всіх комфортно
    облизував вулиці свого кварталу
    мінявся журналами порно
    не страшно було утікати зі школи
    кохати дівчат і курити вчитись
    робити багато чого «поприколу»
    і на випускному напитись
    ти впевнений був що тебе не любили
    ні друзі ні мама ні тато
    любили ті люди з великими крилами
    яких ти навчив літати
    на білому аркуші чорні створіння
    виводив своєю рукою
    ритмічно так ніби жував насіння
    і спльовував перед собою
    і все би нічого пристойні малюнки
    та тільки для чого ці крила
    бувало таке - розривали стосунки
    бо думали хлопця накрило
    ти завжди казав це звичайні люди
    на ангелів зовсім не схожі
    хай може були і Христос і Будда
    хай може і правда є в тому ..може
    та це тільки люди!
    звичайні люди!
    такі ж пацани з районів
    що курять траву і живуть в нікуди
    сміються з батьків і мормонів
    та їм пощастило крилатими бути
    і грітись у ніжних пір’їнах
    горнутися часом у власну забутість
    у цій цегляній країні


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  49. Ірина Буцяк - [ 2010.01.27 18:39 ]
    Предовгі ночі посивіли враз
    Предовгі ночі посивіли враз
    І айстри тихо попрощались з вітром
    Припали квіти до землі, щоб нас
    Зима не снігом кликала, а - цвітом


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  50. Юлія БережкоКамінська - [ 2010.01.27 18:45 ]
    ПЕРШЕ КОЛО
    (цикл)

    1. ТУТ
    Тут було літо.
    І ти був тут.
    Іскри багаття нашого
    Злітали високо,
    Ставали зорями…
    І ніхто
    Не може нас
    Позбавити того дня.
    Єдиного літнього.

    2. НАЙТЕПЛІШЕ
    Ти мовчки
    Усміхаєшся у слухавку.
    Ясно. Тихо. І лагідно.
    І посмішка твоя
    Лишається зі мною,
    Як останній листок
    Жовтогарячої осені
    У переддень зими.

    3. ДАВНО
    Третім снігом
    Цієї зими
    Усе замело:
    І хати – по вікна,
    І – лави,
    І – стежки, на яких -
    Наші з тобою сліди
    Перші – по першому снігу.
    Давно ми не бачились…

    4. ПРОГНОЗ
    У березні -
    Обіцяють –
    Мороз і сніг.
    Як у січні.
    Так само.
    Лише небо над головою
    І повітря
    Будуть іншими.
    І ми також.
    27.01.10.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1375   1376   1377   1378   1379   1380   1381   1382   1383   ...   1829