ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Павло Вольвач - [ 2009.11.06 17:30 ]
    * * *






    Недопущеність на свято. А навіщо тобі свята?
    Печію свою плекати - то плекай
    Будь легким же - будьмо брате! - щоб недбало забувати
    слів віршованих пасати - хай

    Площі людські правди-кривди і твої веселі кроки
    А безодня волоока ніби тлом
    В це зневірене бароко шлях зі степового боку
    Шлях за вітром гуляй-поле за вуглом

    і сонця і сотник гонта й синя тінь від хмарочоса
    заплітаються із льосом - Боже мій...
    і не знаєте - агов там! - що ж ви дивитеся скоса -
    що мого на серці й думці і кишені потайній?


    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Коментарі: (1)


  2. Володимир Ляшкевич - [ 2009.11.06 17:03 ]
    Вільний вірш
    В пустелі, що розкинулась у грудях, -
    дощі, тремтіння пагонів.
                                                Кістяк
    обвугленого праху клейко
    пронизують грайливі корінці
    чуття -
    так лоскотно, коли щось проростає.

    І дивно, звідки узялася злива -
    змінився клімат у пустелі чи
    слова, які вуста
    напружували спраглим шепотінням,
    нарешті долетіли?

    І брижі-дні вигойдують майбутнє.
    І віриться - то животворні води,
    і ті, дрібонькі барвоньки тендітні -
    провісники дібров, а не боліт...

    Якщо з пустелі робиться болото.

    Якщо зволоження у вигорілім віці
    не тільки спідніх варте оправдання -
    “і ти живий, не дивлячись на все…”,
    а світла мить, - як завше те бувало,
    невдала для напружування мозку
    „що тільки гострий скальпель у руці,
    і чи не він усе отут і нищив?”...

    Не вістря розсуду,
    не іронічний глум,
    а відчуття лоскотного зростання
    живого у собі –
    ця випадковість,
    що зернятко відсіяне, найменше,
    яке вважав непотребом – зійшло.

    Росте собі,
    і сльози із очей
    течуть і тануть у дощі
    раптовім.


    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (7)


  3. Віталій Ткачук - [ 2009.11.06 17:03 ]
    ***
    Вам такою зима до вподоби?
    Ріки снігу намулами вулиць...
    Ви дарма не-під-цельсій вдягнулись,
    Ви для нього ось так – за здобич.

    Під ногами думки. Може, Ваші?
    Наступаю – і дихання в п’яти.
    Вам до серця ці лати лапаті,
    Вкриті інеєм а-ля-гуашшю.

    Ваші погляди грішно так, всує,
    Роздавати на розстріл крижинам.
    Загадайте бажання, я – джином.
    Я за Вами такою с у м у ю...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.37)
    Коментарі: (12)


  4. Любомир Мельник - [ 2009.11.06 15:26 ]
    ***
    Навіщо серце є в людини?
    Можливо щоб вона жила?
    Ні... напевно є причини
    Інші, крім життя...
    Це біль - яку ми відчуваєм,
    Любов і насолода й гріх,
    Це навіть те , чого не знаєш
    чого цураємся ми всі...
    А можливо це не серце,
    Сприймає всі ці відчуття?
    Подумаймо тепер відверто...
    Можливо це не серце , а душа?..


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  5. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.11.06 15:35 ]
    Дві свічі
    Танець листопаду за вікном.
    Догорає на столі свіча.
    Птах розлуки обійма крилом,
    Навіває нам прощання час.
    Ми уже сказали всі слова,
    Залишився лиш останній крок.
    Та любов моя іще жива
    В течії розгублених думок.

    Дві свічі – зустріч і прощання.
    Дві свічі – мрія і печаль.
    Дві свічі – перша і остання.
    Спалах світла й невимовний жаль.
    За вікном опадає листя.
    На душі круговерть зими.
    Птах любові в небі заблудився.
    Птах розлуки обійма крильми.

    В пам’яті спливає перша ніч
    І кохання відблиск у очах.
    Ми горіли у її вогні.
    Догорала стомлена свіча.
    Відчай за лаштунками межі.
    Листопадом горнеться печаль.
    Та в серцях на пам’ять збережім
    Дві безсонні ночі при свічах.

    Дві свічі – зустріч і прощання.
    Дві свічі – мрія і печаль.
    Дві свічі – перша і остання.
    Спалах світла й невимовний жаль.
    За вікном опадає листя.
    На душі круговерть зими.
    Птах любові в небі заблудився.
    Птах розлуки обійма крильми.
    2005р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (16)


  6. Іван Редчиць - [ 2009.11.06 15:48 ]
    ТИ ЗНАЄШ, СВІТЕ...
    Ти знаєш, світе, благодать Христову,
    Але покинув ти свого хреста.
    Невже не бачиш – до потопу знову
    Тебе веде духовна глухота.

    Будь, світе білий, істинним і Божим,
    Де Божа слава – там твоя майбуть.
    А хто народи мучить і тривожить, –
    Олжею вкриє до свободи путь.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  7. Владислав Могилат - [ 2009.11.06 14:16 ]
    Скоро
    Скоро буде досить наших віршів,
    Скоро буде досить нас самих
    Бог людину вигадав і збільшив,
    А вона дала йому під дих.

    І тоді приходять кінці світу,
    І тоді у свіх свинячий грип,
    Гроші пестять цій планеті клітор,
    Проникають лагідніше вглиб.

    Так якого хріна ми чекаєм?
    Що підгонять нам новий сюрприз,
    Висячи над пеклом і під раєм,
    Раз по раз зриваємось у низ.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (6)


  8. Олена Пашук - [ 2009.11.06 14:45 ]
    бумеранг
    живе собі дівчинка-бумеранг
    скільки не відсилай - все одно повертається
    проводжає в портах
    зустрічає на станціях
    за ним - і в Сибір
    і в ГУЛАГ

    а він її словом-кулаком
    удар
    відлетить підведеться обтруситься
    а на віях пухнастих гусеницях
    чорна сльоза - слюда

    просто не тим займалась увесь цей час
    писала щоденник
    не отримала Букера
    натискала високими закаблуками
    на серця чоловічі
    газ

    жила собі дівчинка-бумеранг
    коханням начинена наче тротилом
    а коли дочекалась на коні білому
    принца
    підірвалося серце
    ба-бах


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (28)


  9. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2009.11.06 14:04 ]
    (посил у Всесвіт)
    Якщо ти народився,
    Мене відшукай.
    Я тобі намалюю
    До серця маршрути...
    Якщо десь загубився –
    Хоч голос подай,
    Відповім, не мине
    Ні хвилини-секунди,
    Якщо сумно тобі –
    Не сумуй – все прийде,
    І кохання, і ніжність,
    І ночі безсонні,
    Відшукай лиш мене,
    Поклади суму край,
    Відпочинь поруч,поряд,
    В солодкім полоні.
    Якщо десь не фартить –
    То не привід не йти,
    Не шукати, здаватись
    В змаганнях без правил.
    Якщо серце живе,
    То воно заросте,
    Оживе в ньому сила
    Безмежно кохати.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" 5.25 (5.29)
    Коментарі: (1)


  10. Чорнява Жінка - [ 2009.11.06 13:09 ]
    Одні та інші
    Йдуть рядками нормо-дні,
    кращі серед гірших,
    видають себе одні,
    а читають інших.

    Сніг розтанути не встиг
    у долонях Крішни,
    ми ховаємо одних,
    плачемо по інших.

    Обираємо святих
    із мільйонів грішних,
    нагороджують одних,
    пам’ятають інших.

    листопад 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (58)


  11. Владимир Бурич - [ 2009.11.06 12:09 ]
    ***
    Я заглянул к себе ночью в окно

    И увидел
    что меня там нет

    И понял
    что меня может не быть


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (3)


  12. Владимир Бурич - [ 2009.11.06 12:33 ]
    ***
    Возможно
    мир изначально
    был черно-белый

    и глухонемая природа
    при помощи цвета
    подавала нам какие-то знаки

    А мы
    смешали азбуку красок
    окрасили землю
    небо
    воды

    Тайна останется нераскрытой


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (1)


  13. Еліна Форманюк - [ 2009.11.06 12:28 ]
    НЕПРИБОРКАННЯ ПОКІРНОЇ
    (Правду. Кажи.)

    Жінко,
    виточена
    із глини
    встань
    струнко
    - Єві
    крила
    лише наснились, -
    сміх гуркотом

    Твій міжгалактичний
    атом
    струм
    в пальцях
    ніч
    благословенна набатом
    вертається

    стрілки годинника
    тріск у вилицях
    і
    вимерли
    ти тепер
    нова одиниця
    часу
    виміру

    ти виточений
    із каменю
    дай
    руку
    як причастя
    мантри
    шептали ми
    у
    рупор

    ранок
    черкне вікно крилами
    і
    відійде
    хто покору не брав
    силою
    став
    вільним



    Рейтинги: Народний 5.45 (5.35) | "Майстерень" 5.42 (5.38)
    Коментарі: (29)


  14. Олексій Тичко - [ 2009.11.06 12:38 ]
    Після Голгофи
    Світанок не скоро. Мій погляд на стелі.
    В руці, що тремтить, я тримаю портрет.
    В душі сіра пустка. Я ніби в пустелі.
    І тільки пливе сивий дим сигарет.

    Ще будуть світанки в тумані від диму,
    у роздумах ночі, жахи уві сні.
    Створили так складно нещасну людину.
    А може це щастя, що біль у мені?

    До тебе торкався, вмирав у обіймах,
    і знов воскресав і не вірив очам.
    А потім ще довго стояв на колінах,
    з поклоном молився небесним дарам.

    Весь шлях на Голгофу пройшли ми обоє.
    Кричав дикий натовп, плював нам услід.
    Під градом каміння стояло нас двоє:
    ще дівчина юна і сивий, як дід.

    Душа пнулась в небо з побитого тіла,
    а камінь все падав у злобі лихій.
    Забули в екстазі, що притча веліла,
    хай кидає той, хто немає гріхів...

    Тобі збудували тюремні хороми.
    А я відчуваю самотності страх.
    Не треба в подяці вже бити поклони.
    Лишуся самотнім, неначе монах...
    28.08.20009 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  15. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.06 11:13 ]
    * * *
    Лишилося – у сон, як у мішок.
    У сон без сну. У світ живої тиші.
    Туди, де небо сліпне від зірок
    І де нема моїх тривожних віршів.

    Подалі від напруги і розлук,
    Туди, де ранок воскресає світлий.
    У добре слово і у чистий звук,
    У світ любові, радості, молитви.
    5.11.09.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  16. Олеся Овчар - [ 2009.11.06 10:03 ]
    Горішки для мишки
    Для донечки – мишки
    Полущив горішки
    Усміхнений тато.
    Смачні ті горішки,
    Цікаво ще й трішки
    Всіх їх рахувати.

    Ось перший і другий
    В долоньці уже.
    А третій , четвертий
    Вона збереже.
    Це п’ятий і шостий –
    Чекають бабусю,
    От сьомий і восьмий -
    Вгостити котуся.
    Дев’ятий – для мами,
    Десятий – для тата.
    Приємно горішки
    комусь дарувати.

    Чудово, що стало
    Усім розділити.
    Це Мишка навчилася
    Вправно лічити!

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (16)


  17. Іван Редчиць - [ 2009.11.06 05:35 ]
    НА СОНЯЧНИХ ВІТРАХ

    До серця пісня пригорнулась,
    Немов до матері дитя.
    Мої вуста її торкнулись –
    І враз покращало життя.

    В душі засяяла зірниця,
    Розкриливсь голос, наче птах,
    Летить до райдуги-дивниці,
    Дзвенить на сонячних вітрах.

    А я дивлюсь на синь небесну,
    І серце тьохка солов’єм.
    Цю незабутню мить чудесну
    Я переллю в солодкий щем.

    Ти не дивуйся, друже-брате,
    Що я від співу захмелів.
    Бо у душі сьогодні свято,
    Її я піснею зігрів.

    Давай за юністю затужим,
    Нехай зіллються голоси.
    Як хочеш буть щасливий, друже, -
    У гості пісню запроси.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  18. Вайлет Ґерцогиня - [ 2009.11.06 01:00 ]
    Я
    Я витвір космосу і ультрафіолету,
    Прекрасна без одежі і плащу,
    Я клаптик із куплету і сюжету,
    Дитя магнолії і срібного дощу.

    Прозірчаста і сповнена кохання,
    Чиїхось і твоїх безплідних сліз…
    Можливо я тут вкотре і востаннє,
    Я тут по чиїсь волі чи на біз.


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.39) | "Майстерень" 5.13 (5.21)
    Коментарі: (8)


  19. Сонце Місяць - [ 2009.11.06 00:43 ]
    Діалог V * Кипарисові сни *
     
    Василина Верховинка

    зі співучих санскритських слів
    одягни на цей вечір намисто
    хай у мушлі перлина зблисне
    не чіпай
    не чіпай
    не чіпай
    не відкрити усіх америк
    не розкрити усім душі
    у краю кипарисових снів
    забувай
    про магічні слова...



    Сонце Місяць

    білий крук летить з рук
    вечір пристрастно тіниться
    орхідеями збовтаних хмар
    розлітаються стріли розлук

    у краю кипарисових див
    на піску срібних снів

    слідом трепетних ягуарів
    скрізь туманну феєрію мрій



    Василина Верховинка

    ...нам не вистачить мелодрам
    у краю кипарисових брам
    де метеликів рвійний політ
    безнадійно-банально розтав
    крізь туманну феєрію мрій
    хоч реальність одягне вуаль
    та скоцюрбиться в мушлі душа
    за садами терпких ностальгій
    за словами магічними – жаль



    Сонце Місяць

    невагомий пісок на твоїх
    долонях безслівних
    чари безжального аромату
    ночей магнетичних
    зі штормовими вітрами
    над уламками снів
    у неймовірній мелодії
    безкінечної миті
    крізь яку шурхотять
    неритмічні серця
    фантастичних майбутніх
    перлин для намиста
    на перламутрову пам’ять

    про краї надвечірніх садів
    про алеї терпких кипарисів



    Василина Верховинка

    у краю надвечірніх садів
    осеніє
    ковзкий перламутр
    вислизає повільно із рук
    і шурхочуть сипучі піски
    по краплині
    стікає журба
    у краю кипарисових брам
    лиш оця павутинка тремка
    забриніла
    мов дримба
    причаєно
    розлітаються стріли розлук
    зігріваємо
    кожну піщинку
    у долонях
    нехай не спішить

    осеніє у світі
    мій друже
    а на серці
    світає



    Сонце Місяць

    їм не треба розкішних прикрас
    тільки спокій піском легким
    тільки світлий небесний дим
    розминулися пам’ять і час

    у краю надвечірніх садів
    на очах позолочених дів

    сутеніє..

    осінній каданс
    між землею та вирієм
    між печалями
    & летаргією
    жовто_холодним листям
    кружляє
    повільно
    танцює в падінні
    через мрії
    та вітровії
    у містично~
    прозорий романс

    їх сховає осяяна тінь
    за шляхами та долями
    під убивчими кулями
    перламутром огорне кремінь

    за роздоріжжями символів
    у садах нерозгаданих снів



    Василина Верховинка

    сутеніє
    уже листопад
    срібна паморозь вкрила нас
    розминулися пам’ять і час
    і не треба осінніх прикрас
    вже на чорному мармурі
    глянь
    біле полум’я хризантем
    жовте полум’я скорбних свічок
    крізь туманну феєрію мрій
    не шукай романтичних тем
    все засипле легким піском
    тиша цвинтарна
    листопад
    сутеніє
    таки сутеніє



    Сонце Місяць

    у мріях віддаленим берегом
    зникає неясний смуток
    в очах ніжних квітів
    едемським садом
    із небуття віків
    музикою ледь чутною
    обертанням долоні униз
    нам подають
    клятого присмаку вічності
    на перламутровім лоні

    між сонцем і місяцем
    невечірня свіжість
    чорно~червоно~білим
    метеликом

    у краю кипарисів



    С*




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (11)


  20. Катя Луганська - [ 2009.11.06 00:15 ]
    * * *
    Десь на п'ятому-шостому небі –
    скажімо, десь над Бермудами, –
    уже три
    чи чоти
    ри
    червні
    ти
    мерзнеш на зупинці.
    Як завше, спізнюєшся,
    і нерви,
    як завше, ти – останній у черзі
    із поетів та інших чужинців
    на наступну маршрутну сніжинку
    з Едему до моїх долонь.
    І кілька птахів,
    і кілька дахів,
    і два світлофори,
    і зебра,
    як завше, когось знудило,
    і проїхали повз супермаркет,
    потім бабця з візком, і сварка,
    і кілька станцій метро,
    у затор
    і ледь не розтанули,
    і запах чужих скронь,
    у моєму волоссі
    по дорозі; дорога довга
    і я
    перевірю, чи ти придбав
    квиток
    у вод і я,
    бо пільги тільки
    дітям, безумцям та Богу.

    2009, осінь


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  21. Віктор Цимбалюк - [ 2009.11.05 23:15 ]
    Співчуття і любов
    (Синові Іванку, майбутньому лікареві)

    …Ти чуєш стук чужих сердець,
    Ти знаєш голос спраглих душ…
    І ти щодня стаєш на герць,
    Добром долаючи біду…

    …Навколо осінь чи весна,
    Навколо ранок або ніч…
    А в тебе тут своя війна:
    Ти проти смерті у борні…

    …Лікуй! Як Авіценна й Гіппократ…
    Лікуй! Немов Касьян чи Пирогов…
    Лікуй! Бо співчуття – життя медбрат…
    Лікуй! Бо медсестра життя – Любов…

    Лікуй! Тримає скальпель твій Господь…
    Лікуй! Вертай здоров’я в кволу плоть…
    Лікуй! На бій із мороком виходь –
    І не нашкодь…
    І не нашкодь…
    І не нашкодь…

    …Ти не чекаєш нагород,
    Ти не очікуєш оплат…
    В палаті жде простий народ,
    І плям не має твій халат…

    …Твоя мета – допомогти,
    Порятувати – твоя ціль…
    Є лікарі… Один з них – ти,
    З великим серцем люди ці…

    Кумпала Вір, м. Хмельницький,
    08.11.2008 року


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (2)


  22. Василь Степаненко - [ 2009.11.05 23:46 ]
    Удосвіта
    *
    Удосвіта
    Стежиною до тебе
    Холодні роси осені зіб’ю.
    До мене йтимеш,
    Щоб не застудилась.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  23. Ніна Яворська - [ 2009.11.05 23:12 ]
    Цього ти хотів?
    Впиватися яблучним соком
    з твоїх перешерхлих долонь;
    ридати всевидячим оком,
    змітаючи сиве зі скронь;
    співати штамповані оди
    твоїм яблуневим вустам;
    водити в саду хороводи,
    дивуючи танцем кота;
    злітати безкрилим пінгвіном
    до синьої бані небес;
    вбивати думки анальгіном,
    наслухавшись радіоп"єс;
    чекати небесної манни
    в пустелі прожитих років...
    Такої любові, мій пане,
    від мене ти завжди хотів?


    2009 р


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.28) | "Майстерень" 5.38 (5.23)
    Коментарі: (4)


  24. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.05 23:26 ]
    * * *
    Це тобі і справді – не здалось.
    Все як є, - слова мої не хитрі:
    Остигаю, як земля в мороз,
    Як вночі розпечене повітря.

    Сонце гріє. Та – не зігріва
    Пізню осінь уже стільки тижнів.
    Остигаю.
    Як твої слова.
    Як твоя невиказана ніжність.
    5.11.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  25. Павло Вольвач - [ 2009.11.05 21:48 ]
    * * *
    В Діброві в житі мак. Чого він мені тут?
    Бо в хаті при столі чарки давно початі
    Бо є в Діброві ліс а в лісові є дуб
    Він Чаплин бо живуть на ньому чаплі

    З туману ж – Сусуман – недовідомий край
    Як дідів син сказав: "не зрадники як би ж то..."
    А дід собі співа: "набої подавай..."
    І жаль мені що не мені те вийшло

    З осріблених сторін – така вишнева кров
    Світ колами пішов а хтось прийшов на круги
    І щось пече немов вогні з ярів-дібров
    Чи голова покладена за други



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Коментарі: (5)


  26. Павло Вольвач - [ 2009.11.05 21:45 ]
    * * *
                Миколі ВІНГРАНОВСЬКОМУ,    
                    незникомому    

    День стоїть до небес. А канапа пуста.
    Ви вдихнулись в раптовості світу.
    У тремтіння листа, в білостінні міста,
    Що під вечір оранжево світять.

    Ще відходить мені від “нема”, як від сну,
    І кімната провітриться від тютюну,

    Та вже видива вигнули вії:

    Десь як закрут ріки, слова м’ята і сіль,
    Чомусь дотик щоки, чомусь срібна таріль,
    І червоне вино пружношиє...

    Ви такий мені є – над плачí і платкú –
    Фіолетово-флейтова музика.
    З позаземних рівнин золоті завитки,
    І у хмар ваших губи усміхнені.

    От і все. У своє знов мій мріється шлях.
    Повз вечірнє розвітрене дерево...
    За горби, за міста в золотавих джмелях...

    Синьо світиться вами душа по краях
    І веде все, й витає попереду...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Коментарі: (5)


  27. Ярослав Чорногуз - [ 2009.11.05 20:58 ]
    ПІСНЯ ПРО ІВАНА БОГУНА
    Гей, то не туман на шлях
    Білу вовну та й кладе,
    То Богун-козак, то Богун-козак
    Та й на ляха полк веде.

    Наче навесні ріка,
    Військо ляха залива,
    Вилягає враг, вилягає враг,
    Наче скошена трава.

    Довго по полях-лугах
    Ще Іван панів "хрестив",
    То Богун-козак, то Богун-козак
    За Нечая-брата мстив.

    Воювали в ту війну
    Аж до самої зорі,
    Славу Богуну, славу Богуну
    Заспівайте, кобзарі!

    7503 р. (від Трипілля) (1995)


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (15)


  28. Іван Редчиць - [ 2009.11.05 20:29 ]
    НЕБЕСНА ЗОРЯ
    Вадимові К Р И Щ Е Н К У

    Душа всю ніч стояла на колінах,
    І в зоряні дивилась небеса.
    Як мати, шепотіла щось калина,
    Сльоза на серце впала чи роса?

    Чомусь того ніяк не міг збагнути,
    А рідний голос голубом літав,
    І кружеляв навколо м’яти й рути,
    І впав зорею на долоні трав.

    І я летів туди, немов на крилах,
    Знайшов зорю – і миттю в небеса.
    Відразу навкруги так заясніло,
    І зацвіла калинова коса.

    Як мати, шепотіла щось калина,
    Сльоза на серце впала, як роса.
    Моя душа стояла на колінах,
    І в зоряні дивилась небеса…


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  29. Тіна Гальянова - [ 2009.11.05 20:15 ]
    ВИДІННЯ НА КАРНИЗІ
    Босоніж шліфую підвіконня.
    Я - сомнамбула, а в тебе знов безсоння.
    Ти на місяць дивишся розкаяно.
    Бачиш Авеля, але не бачиш Каїна.
    Каїн же блукає по карнизах.
    Він - вгорі, а ти і вила - знизу.
    Він - це я, а чи лише примара?
    Місяць затуляє чорна хмара.
    І зникає дивне це видіння.
    Вбивця знов шукав свого спасіння.
    Врятувать його я не зуміла.
    Знову брата брат підняв на вила.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  30. Владимир Бурич - [ 2009.11.05 19:32 ]
    ГЕРМАНИЯ – 1984
    Я захотел заглянуть в пасть зверю

    а увидел
    маленькие домики под красной черепицей
    высунувшихся из окон старушек
    детей идущих в кирху на концерт Баха
    желтые кусты форзиций бледно-розовые соцветия очиток
    кружку пива стоящую на тротуаре
    рядом с мастером укладывающим плиты

    Он подмигнул мне
    и весело крикнул:
    - Рус сдавайся!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  31. Владимир Бурич - [ 2009.11.05 19:54 ]
    ***
    Так и не смог доесть
    золотую буханку дня

    Посмотрел на часы
    половина семидесятого

    надо ложиться спать
    гасить свет
    в глазах

    Руки можно поднять
    чтобы капитулировать

    чтобы взлететь


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (2)


  32. Олеся Овчар - [ 2009.11.05 16:59 ]
    Котик на гойдалці (Мурчиків сон)
    На гойдалці котик
    Відважно гойдався.
    Ба! Навіть за прутики
    Він не тримався.
    Все швидше і швидше
    Вперед та назад.
    Не слухає Мурчик
    Батьківських порад.
    Мале кошенятко
    Занадто пихате,
    Бо хочеться друзям
    Себе показати.
    Все вище і вище!
    Одна тільки мить –
    І вже бідний котик
    В пісочку лежить,
    Із гойдалки раптом
    Зробив він беркиць.
    Ну хто пожаліє –
    Киць-киць... Киць-киць-киць.
    Гадаєте – друзі?
    Та їм не до того –
    Всі дружно сміються
    З відваги малого.
    Грозиться ще й тато:
    – Намну тобі вуха!
    А мама сльозливо:
    – Коли ж будеш слухать?

    Як добре, що все це
    Було тільки сном.
    Прокинувся Мурчик –
    Вже день за вікном.
    Стрибає наш котик,
    Всміхається мамі.
    Як думаєш, друже, –
    Він буде слухняним?

    05.11.09


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (17)


  33. Віталій Дудка - [ 2009.11.05 15:15 ]
    ****
    Луч зари держал востро
    Над сиянием костров,
    Взгляд. Над бликом погребальным.
    Над обрядом, над прощальным.
    Над слезой жены с дитями,
    Над заросшими путями.
    Над копейками на веках,
    Над обидчика потехах.
    Надо чьей-то гнилой славой,
    Над потухшей, над воссталой.
    Тут хоть лопни, всё же зря
    Смотрит пристально заря!

    Дудка В.Р.
    ХХХI.Х.IХ.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  34. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.05 14:22 ]
    * * *
    Зійти з небезпечних колій?
    Ридати в рукав на людях?
    Вірші мої – від болю,
    Якому затісно в грудях.

    Приходять вони від туги
    За тим – дорогим і справжнім,
    Від осені, від напруги,
    Того, що не так, як завжди,

    І – рвуться на першім слові
    На жар і - потужний вітер.
    Пишеться – від любові,
    Якої подіти ніде.
    5.11.09.


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.49) | "Майстерень" 5 (5.46)
    Коментарі: (11)


  35. Світлана Лавренчук - [ 2009.11.05 14:33 ]
    Роздуми
    Цей листопад почався людопадом –
    Усе це звично для природи;
    Поспілкувавшись з стольним градом,
    Аптекар в пошуках вигоди.
    Біжить народ мерщій по маску,
    Ще чергу ввечері займає,
    Бо вірить він в «вечірню казку»
    Й проблем ніяких більш не має…
    Тим часом творяться дива –
    Усе це звично для Вкраїни:
    Того нема й того нема –
    Аптекар з урядом єдині.
    Позаду вже епоха помаранчу,
    Як роздавали людям апельсини,
    Сьогодні хтось таки збудує ранчо,
    Бо дефіцит тепер пігулки-вітаміни…
    Забулося вже якось про майдан,
    Який, чомусь, почався в листопаді…
    Природа не шкодує громадян,
    Але на це начхати владі
    Було тоді, як мерз її народ,
    Ми вірили, в майбутнє України,
    Ми вірили, що йдемо до свобод…
    Зневірені сьогодні у руїні…
    Мені не до політики, апчхи…
    Тут головна проблема – це пігулка,
    А на верху тихесеньке «хі-хі»…
    Аптекар, пасічник, чи Юлька?..


    Рейтинги: Народний 4.88 (5.01) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (6)


  36. Тарас Кремінь - [ 2009.11.05 14:15 ]
    ***
    у часи т.зв. холодної війни і тотальної колотнечі
    моє покоління навчалося у невеликих школах
    із розбитим вікном до квітучого саду
    де мої батьки були ще зовсім молодими

    за склом чорно-білого телевізора
    генсеки були відвертими у шалених цілунках
    вони зривали тривалі до сказу оплески
    на цинічні заяви до вимореного голодом і війною народу

    я вже тоді знав про свого ровесника у протигазі
    він дивився на мене з агітаційних плакатів
    ніби щось хотів сказати вказуючи рукою на сховище
    де я і досі тримаю право на поржавіле ліжко на двох

    недавно в мене забрали ім'я і переписали мою історію
    оголосили холодну війну і припинили опалення
    а на цвинтарі збудували потужний завод
    він успішно будує економіку мого міста

    наявність марлевої пов'язки
    не врятує мільйони смертельно уражених
    та чотириста п'ятдесят свинячоподібних
    від аналогічного грипу

    від погляду смерті юної породіллі
    над якою стоїть чорнобильська мадона
    а тепер і політики з пов'язками зі стразами
    набрякають вени у мого покоління

    як пояснити ненародженому синові
    порожнечу цих вулиць де ми були іншими
    унебезпечити його
    від прірви тотальної епідемії

    йдучи назустріч часові
    я притискаю до себе батьків і дружину
    світле сяєво дня
    чисте полум'я духа


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  37. Світлана Луцкова - [ 2009.11.05 12:14 ]
    Гарбузик і картузик
    На базарі дід Гарбузик
    Вибирав собі картузик.
    До прилавка підкотився, -
    І на хвильку розгубився:
    "Скільки краму, люба нене!
    Аж розбіглись очі в мене!"
    Огірочки хочуть солі,
    Кріп купує парасолі,
    Бурячок - зелену гичку,
    А Квасоля - довгу тичку.
    "Дай картузик до лиця," -
    Просить дід у продавця.
    Продавець: "Чудово! Знаю!
    Я за модою встигаю!
    В цім сезоні - колір новий:
    Темно-синьо-фіалковий.
    Ще б тобі такий жупанчик -
    Будеш, наче Баклажанчик."
    Чуха дід живіт і боки:
    "Обійдусь без шапки поки:
    Кольори у нас в оселі -
    Жовті, сонячні, веселі.
    Краще я куплю на згадку
    Гарбузисі шоколадку,
    Жменьку білого насіння
    І нового гарбузиння."

    То скажіть: чому Гарбузик
    Не купив собі картузик? :)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  38. Олександр Сушко - [ 2009.11.05 12:16 ]
    Молитва
    * * *
    В кінці двадцятого століття
    Зродив радянський Вавилон
    Степи чорнобилем укриті,
    Узяв заручників в полон.

    В собі примару надотрутну
    Ми носим як своє дитя,
    О, як підступно, як нечутно,
    Ти в наше вдерлося життя.

    На край труда, добра й любові,
    На зламі двох тисячоліть,
    Упали атомні окови
    Й жахну годують ненасить.

    І як колись божкам поганим
    У допотопну давнину,
    Ми рознещасними хохлами
    Чортам приносим данину.

    Молюсь до тебе, Божий сину,
    Запізне каяття прийми,
    Хай вогненосну домовину
    Загасять ангели крильми.

    Як час прийде й ти скажеш “Треба
    Тобі прощатися з людьми”,
    Ти навзаєм святих на небо
    Дітей із Прип’яті візьми.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  39. Іван Редчиць - [ 2009.11.05 11:35 ]
    НЕ ДИВУЙТЕСЬ
    Я ніс тобі тривоги Тузли,
    І болі, й радощі земні,
    А ти, моя прекрасна музо,
    Назустріч мчала на коні.

    І світ від подиву притихнув,
    І я від радості завмер.
    І це велике щастя й втіху
    Я роздаровую тепер.

    Хай б’ють вітри осінні в груди,
    Я не спинюся – і на мить.
    Ви не дивуйтесь, добрі люди,
    Лише погляньте – хто ж то мчить?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  40. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.05 11:36 ]
    * * *
    Вже майже грудень.
    Місяць карантину.
    Мені так добре в затишному коконі.
    Зітхає вечір безнадійно в спину:
    Ні сподівань,
    Ні спогадів.
    Ні докорів.

    Мені так добре не іти назовні,
    Ростити крила дужі і оновлені,
    І жити, хай, можливо, й не на повну,
    Проте обов’язково щоб наповнено.
    5.11.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (15)


  41. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.05 11:40 ]
    НА ЗАХИСТ
    Обхопили рими, як браслети.
    Там, де тисне – аж біліє вірш.
    Так біліє на душі поета,
    Коли слово випаде.
    Облиш
    Їх в'язати, так, як бранців в’яжуть.
    Їм браслети рими замалі.
    Будуть вірші -
    Слів пухнаста пряжа –
    Білі-білі, наче киселі.
    5.11.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (9)


  42. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.05 11:56 ]
    * * *
    Ігорю Павлюку

    Дні настали – не солодкі плитки.
    Тиснуть думи... (На просторах випаси!)
    Обертається планета швидко, -
    Не встигаємо із неї випасти.

    Час притиснув. Щільно. Суєтою.
    Справ як завжди – видимо-невидимо.
    От і добре… А не то з тобою
    Вже блукали б в космосі відкритому.
    5.11.09.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  43. Валерій Голуб - [ 2009.11.05 11:41 ]
    Тяжка ця ноша
    * * *

    Тяжка ця ноша. Кров і піт від неї.
    Та різкою взамах: "Ану, неси!"
    Ревла юрба. Вищали фарисеї:
    "Якщо ти бог, хоч сам себе спаси!"

    За що вони мене так ненавидять?
    Бо я відкрив їм, що живуть у злі.
    Прости їх, Отче! Що творять – не видять
    Незрячі твої діти на землі.

    - Я посланий, щоб ви пізнали Бога.
    Вручив мені Він Слово осяйне.
    Багато добрих діл зробив від нього.
    За котре з них караєте мене?

    - Бо ти серед народу смуту сіяв.
    І віру нашу древню смів хулить.
    Казав, що ти Христос, що ти Месія…
    Одна лиш смерть тебе угомонить!

    Не відповів. Даремно бісер тицять.
    А на плечах не хрест – пекучий біль.
    Та враз відчув: чийсь жаль, неначе птиця
    У серце б'ється. Десь отам, звідтіль!

    Він серцем чув печаль ту незречиму,
    Він бачив лиця чесні і смутні.
    Он дівчинка з брунатними очима
    Губами ворухнула: "Боже мій!"

    Я все стерплю! Хай збудуться писання.
    Вже світить вогник віри пломінкий!
    ...Палило сонце пагорби піщані.
    В безсмертя йшов Син Божий, Син людський.




    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  44. Валерій Голуб - [ 2009.11.05 10:04 ]
    Ліні Костенко


    В бетон одягнута байдужість
    Міняє вірші на рекламу.
    Коли вже нице не подужать,
    Дивлюся в небо, що над нами.

    Ти наче білий-білий голуб
    У потемнілім передгроззі.
    Зорій! Щоб не було ніколи
    Кінця Поезії і Прозі.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  45. Лінія Думка - [ 2009.11.05 10:06 ]
    навчитись
    Вклонюся боязко-пречисто,
    Лицем впаду до стоп,
    Я відлетіти в Ирій хочу,
    А після мене - хоч потоп.
    Насолодити душу медом,
    Нектаром сонячних розмов,
    Втопитись у благословенні,
    Яке не у собі знайшов.
    Навчитись жити як вони,
    Світлі янгОли твого духу,
    Трансформувати у Любов
    Хворо-ускладнену розруху...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.09)
    Прокоментувати:


  46. Ганна Осадко - [ 2009.11.05 09:15 ]
    без птахів_без листя_без трави
    Торкаєшся мого обличчя, наче люстра у порожній залі –
    Проводиш пальцями по гострих вигинах вилиць –
    Ніби не віриш, чи боїшся повірити…
    Тонка оболонка, півпрозора плівочка моєї шкіри зимна,
    ніби я - запакована свіжозаморожена курка із супермаркету.
    З тією хіба різницею, що синюшні ниточки вен на скронях пульсують:
    Тук-тук-тук, - і потім цок-цок-цок, як старий, дідів іще годинник.
    -Зозулько-зозулько, скільки років іще чекати?
    Чи ти це питаєш у мене,
    чи я – у пташечки із дзиґарика?
    ...Я завжди страшенно мерзну в цю пору перших снігів –
    Час Кінця, одвічної порожнечі, загубленого зеленого шалика, задубілих пальців
    Шибеницького (від слова «шибениця») завіконного пейзажу, коли весь світ
    – без птахів, без листя і без трави –
    нагадує один великий сиротинець.
    - я, - кажеш ти, - люблю, - і розламуєш велику помаранчу,
    що невідь-звідки узяв серед ночі – тебе, - і годуєш мене з руки, як довірливе маленьке звірятко…
    …цівочка соку - солодка дезертирка - тікає униз по шиї і ховається у видолинку грудей,
    але ти перехоплюєш її ніжними – пильними – вустами…
    а потім усе сплутується, і межі стираються, і слова, і обриси,
    і сон заплітається за сон, як густа дівоцька коса.
    …і ми уже не бачимо, як на світанку
    великою циганською голкою церує розлізле небо
    вершник Часу Кінця –
    віршник Часу Початку -
    ангел у ватно-марлевій пов'язці.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.65) | "Майстерень" 5.25 (5.62)
    Коментарі: (11)


  47. Василь Степаненко - [ 2009.11.05 09:57 ]
    Кленове листя
    *
    Давно вже гуси
    Відлетіли в вирій,
    Залишивши на пам’ять нам сліди –
    Кленове листя,
    Що услало землю.

    фото автора


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (16)


  48. Олеся Овчар - [ 2009.11.05 08:48 ]
    Сила мишачої дружби
    Мишка в білім фартушку
    Бігла швидко по лужку,
    По стежині навпростець –
    На великий путівець.
    Бо сказала їй мала
    Сіра мишка польова:

    “Нині зранку по дорозі
    Везли два мішки на возі.
    А в мішках тих, як годиться,
    Золота була пшениця.
    Я була там недалечко –
    Дірку вгледіла в мішечку,
    З неї сипались зернята
    На потіху нам, звірятам.
    Повний кошик я набрала,
    А оце тобі сказала,
    Тож, подружко, не чекай,
    А біжи по урожай!”

    Добре вірних друзів мати –
    Не дадуть голодувати.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (26)


  49. Чорнява Жінка - [ 2009.11.05 04:41 ]
    Зимно
    і пісня виродиться в схиму –
    спотворену сестру «люблю»,
    так осінь переходить в зиму,
    як блиск у тьмяність кришталю.

    листопад 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (32)


  50. Андрій Скородзієвський - [ 2009.11.05 00:29 ]
    Подобие ломки.
    Расстояние между нами

    можно измерить только весами...

    в граммах.

    Улыбки, веселье пьяного бала,

    Вальс и залитое вином твоё любимое бальное платье...

    надменные позы....

    Сегодня я и ты - герои.
    В старых английских фильмах....
    мелодрамах.

    Нежная белая кожа, душа из фарфора...

    как жаль, что
    твоя любовь ко мне измеряется не иначе как в дозах.


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.15) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1420   1421   1422   1423   1424   1425   1426   1427   1428   ...   1829