ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Іванна Голуб'юк - [ 2009.09.14 17:48 ]
    ****
    осінь дощами сита
    хмари - неначе сито
    жовті дощовики

    маєм одну парасольку
    їмо мандаринові дольки
    злегка торкнусь руки

    осені добре з нами
    тобі - із моїми снами
    йдемо ми під дощем

    бризки, калюжі, каштани
    я така ніжна панна
    вкриєш мене плащем

    назустріч нам перехожі
    як добре, що ти не схожий
    на тих, що спішать із площ

    маємо цілу вічність
    щоб дарувати ніжність
    і цілуватися в дощ


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.26)
    Прокоментувати:


  2. Іванна Голуб'юк - [ 2009.09.14 17:29 ]
    ****
    Дзвонили дзвони медово.
    Ходили пані в барвистих хустках,
    дядьки жували тютюн і слово.
    У хаті повно, а в серці пустка.

    Впрягали коні у церкву їхать,
    вбирались в стрічки і у кожухи,
    кидали в сани соломи віхоть,
    щоби хоч тепло, щоби хоч сухо,

    щоби не дуло, щоб церква близько,
    щоби у хаті і у коморі.
    А в серці пусто, надворі слизько
    і темні думи, хоч день надворі.

    Та щось змінилось на білім світі:
    у скрині струхли барвисті хустки,
    церкви згоріли в сумнім столітті...
    І далі темно, і далі пусто...


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.26)
    Прокоментувати:


  3. Іванна Голуб'юк - [ 2009.09.14 17:28 ]
    ****
    Місто смутків, місто тривог
    Кислувата шкуринка яблук
    Посивів вже газетний бог
    Парубки поскидали шаблі

    І ніхто не прийде сюди
    І немає кого чекати
    Вже засипало листям сліди
    Листя впало на юрби строкаті

    Місто сіре, як попіл багать
    Місто спить і все снить димами
    Вже й зотліла князівська рать
    Прикріпила щити на брами

    І пішла у далекий степ
    Залишивши лише кургани
    І ляльковий міський вертеп
    І маленькі міщанські драми

    Розкришилися стіни веж
    І ростуть на деревах дзвони
    Знову пнуться до сивих небес
    Гуркітливі міські вавилони


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.26)
    Прокоментувати:


  4. Іванна Голуб'юк - [ 2009.09.14 17:28 ]
    ****
    Ми випили до дна країну
    Наволочилися містами
    Поночували під мостами
    І так дитинно і наївно
    Ми випили до дна країну

    Дороги міряються днями
    Рюкзак врізається у плечі
    Потроху залишаєш речі
    Щоб повертатися до тями
    Коли проходять дні за днями

    А ти в дорозі і дорозі
    Навколо соняхи й реклама
    І кожен другий – далай-лама
    Усе повчання і прогнози
    У спеку, холод чи у грози

    І кожен може у гостину
    Тебе прийняти так безпечно
    Розгублено а чи статечно
    Розповідати про родину
    І називати тебе сином

    Дороги манять далиною
    Порепаними кавунами
    Які розламуєш руками
    Гучною піснею прибою
    І гір на обрії стіною

    І бандуриста в вишиванці
    Зустрінеш наче випадково
    Знайдеш загублену підкову
    Побачиш небо рано-вранці
    Погоцаєш гуцульські танці

    Фортець руїни величаві
    Порослі травами бійниці
    Гарненькі панни білолиці
    І теплий запах іван-чаю
    Несе у собі мандрів чари

    Могутніх гір міцні рамена
    тебе піднімуть понад хмари
    понад отави і отари
    земля солодка і зелена
    тебе ухопить за рамена

    Ми випили до дна країну
    Впилися нею до нестями
    Ніяк не прийдемо до тями
    І все ще мріємо наївні
    Що полюбилися країні



    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.26)
    Прокоментувати:


  5. Андрій Содомора - [ 2009.09.14 17:10 ]
    Горацій. Ода (I.22, до Аристія Фуска)
    Хто не діє зла, хто з життям у згоді -
    Нащо лук йому чи списи маврійські,
    Нащо той сайдак, що од стріл отруйних,
                Фуску, роздувся?

    Хоч би шлях верстав крізь пекучі Сирти,
    Хоч би мав зійти на Кавказ ворожий,
    Хоч би й в ті краї, де Гідасп казковий
                Хвилею грає.

    Так було й мене, як у ліс сабінський
    Я заглибивсь ген (величав Лялягу),
    Вовк не ткнув - утік, хоч тоді, безпечний
                Зброї не мав я,

    А хижак же був! Таких див не плодить
    Давна грізний край, де бори дрімучі,
    Ні земля палка, що лівійських левів,
                Спрагла, годує.

    Кинь, мене туди, де над мертвим полем
    Не війне теплом, деревцю на втіху,
    На край світу той, де Юпітер землю
                Хмарами тисне,

    Кинь під небо те, де так близько сонце,
    Що й життя нема, - а Лелягу й там я
    За солодкий сміх, за солодкий голос
                Буду любити.


    [* Арістій Фуск - поет і граматик, друг Горація.]

    [** Гідасп - ріка в Пенджабі, притока Інду (тепер Джелам).


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (6)


  6. Володимир Ляшкевич - [ 2009.09.14 12:13 ]
    Осінній оксамит... Спільно із Ладою Ляною
    Плакали каштани листям
    Бурим до води,
    О негадана, неждана
    Наша зустріч – ти
    І змужнілий, і змарнілий,
    Аж до самоти
    У багряній хвилі суму,
    Серця теплоти.

    Там, де літо проминає,
    Ти шукав мене,
    Наче те, що мало статись
    Восени мине.
    Наче вірила у казку,
    Де шептала ніч
    Про чаклунку–златовласку,
    Послух - віч-у-віч.

    З літа бабиного мчали
    Мрії навісні,
    Заворожено палали,
    Танули в тобі,
    Залишаючи по собі
    Ніжність і печаль,
    Наче дивишся на мене
    І в осінню даль,

    Ніби ближчого за погляд
    Дотику нема,
    Ніби краще за обійми -
    Я в тобі, сама.
    І за кронами каштанів
    На долоні мрій,
    Оксамити днів останніх,
    Паволоки змій.

    До волосся золотого
    Притули щоку,
    Павутинкою повисну,
    Не знайти таку...
    І в минуле літо біле
    Обернеться час,
    Звідки весни пролетіли,
    Розгубивши нас.


    2009



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (6) | "Місце творення композиції"


  7. Олександр Сушко - [ 2009.09.14 12:37 ]
    Візьми мої руки
    * * *
    Візьми мої руки, на грудь поклади,
    Подібну на хвилі у морі,
    Хай теплі долоні - тремтливі плоди
    Накриють як сутінки гори.

    Де стрімко здіймаються піки хиткі,
    Любовним наповнені трунком,
    Тривожно-духм’яні весінні квітки
    Збиратиму я поцілунком.

    Між ними свій подих на мить затаю,
    Пірну як на дно океану,
    І щедро даруючи ласку свою
    Розбурхаю ніжно вулкани…


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.43) | "Майстерень" 5.25 (5.82)
    Коментарі: (4)


  8. Олександр Христенко - [ 2009.09.14 11:22 ]
    СОЛОВ’ЇНА ІСТОРІЯ (байка)
    Задивилась,
    Закохалась –
    П’янкі серенади:
    Як же ніжно,
    Як виразно
    Він умів співати!
    Нагулялись,
    Одружились,
    Завели гніздечко,
    Завагітніла, а
    Згодом –
    Нанесла яєчок.
    Висиділи,
    Винянчили,
    Удвох годували,
    А вони –
    Все голосили,
    А їм –
    Усе мало!
    Підросли
    І оперились –
    Час уже літати.
    А навіщо,
    Як годують
    І мама і тато?!
    31.05.09р.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.42)
    Коментарі: (5)


  9. Тетяна Свєтліцина - [ 2009.09.14 11:18 ]
    Люди Х
    Вони одягнені в «армані» й «гуччі».
    Жаліються, що зарплатня «Копійки!»
    Запевнюють: коштовності всі штучні!
    Та для піару зачинають бійки.

    Вони не хиляться до землі-матки,
    Як одягають «неотриманні видатки».

    Народні долі вершать у палацах -
    За океаном - на чужих прийомах.
    Поки вершать, «моделів» юних маца.
    А як звершать, везуть усіх додому.

    Смакує кофе зранку перемогою,
    Костюм із Франції вдягають з допомогою.

    Ідуть до ради впевненні і чинні:
    Тримають міцно в кулаках портфеля
    «Близькі нам твої біди, Україно!»
    «Ми за для тебе… поплюємо в стелю»


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  10. Олена Пашук - [ 2009.09.14 10:13 ]
    тиха неначе сніг у сплячці
    тиха неначе сніг у сплячці
    хоч тобі спиці в тіло
    слова у вухо
    коли в очах ластівки низько
    а в роті сухо
    закриваєш повіки
    й самій у собі лячно

    вранці виймаєш сонце
    з утроби неба
    ретельно миєш
    готуєш цитриновий фреш
    змогла позбутись усіх нездорових фобій
    тільки мовчання твоє
    немає ніяких меж
    авжеж
    руки твої не картавлять
    не мають акценту
    руки твої
    каліграфи словесних ліній
    дитина летючої риби і Водолія
    тепер заливаєш пустелю абсентом

    даремно ти соняшники Вінсента
    пустила на фарби олійні


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  11. Іван Редчиць - [ 2009.09.14 09:28 ]
    САМАШКИ
    Чеченська земле, дихаєш ти важко,
    Тобі на груди став Росії син.
    Ще позавчора тут були Самашки,
    А нині бродить вітер між руїн.

    Стоїть "герой" з лиця землі зітерши,
    Багатолюдне, гомінке село.
    Мабуть, дітей розстрілював не вперше,
    Як навкруги палало і гуло.

    Таких, як він, завжди було багато,
    Батурин їх ще досі не забув...
    Бо за віки навчилися вбивати,
    Хто сіє смерть, той волі не здобув.

    У попелі ворушаться Самашки,
    Десь чути стук - нескорені живуть!
    Як тільки розцвітуть в саду ромашки, -
    Я на світанку вирушу у путь...

    Зі зб."Сонети чорного сонця"(1996)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  12. Іван Редчиць - [ 2009.09.14 04:23 ]
    КЛЯТВА (сонет)
    Від прадіда і діда гречкосій,
    Зерно любові в серці зберігаю.
    Земля цвіте - й моя душа в розмаї,
    Вклоняюсь їй натрудженій, святій.

    Ох і замучив же тиран лихий
    Наш бідний люд - від краю і до краю...
    Свободи стяг я вище піднімаю, -
    Народе мій, розкрилюйсь і мужній!

    Тебе злякалась хижа смерть в катівні,
    Вовік-віків не будеш ти рабом,
    Ні перед ким не станеш на коліна.

    Скажи, хіба мої думки наївні?
    Я ж не забув, що клявся ти серпом:
    "Завжди щаслива буде Україна!"

    Зі зб."Сонети чорного сонця"(1996)


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  13. Олеся Овчар - [ 2009.09.14 03:43 ]
    Вересень
    Причапав до нас по калюжах
    З букетиком айстр у руці,
    Хмариною сонце примружив,
    З слідами дощу на щоці.
    В порозі потупцяв несміло,
    Тримаючи осінь за край.
    Листком телеграма жовтіла
    Із написом “Літо, прощай!”
    Напхавши тепла по кишенях
    Протертого вже піджака,
    Набрав охолоди в легені
    І смикнув за ручку дзвінка.
    Теленькнув дзвінок галасливо,
    Розсипавши сміх у двори.
    Букети осіннього дива
    Зросли у руках дітвори.
    Степліли думки вересневі:
    “НедАрма шляхи всі земні
    Уперто здолав день по дневі!”
    Й подався назустріч зимі...
    2009


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  14. Світлана Луцкова - [ 2009.09.13 22:24 ]
    Авель і Каїн (синдром червоного)
    Літнього сонця кривава краплина стікає
    Вікнами, вікнами - просто до чарки з вином.
    Плавиться обрій. Чекає на Авеля Каїн.
    Чарка виблискує. Каїн чигає котом.

    Квапиться час. Не проходить миттєве закляття.
    Душно, як в пеклі. І котиться піт із чола.
    "Авелю, де ти? Чи ми із тобою не браття?"
    Пальці стискаються. Гнеться краєчок стола.

    Кат навісніє, напружено мружачи очі,
    Аж заболіло під чорними п'явками брів.
    Літо. І спека. І каїни - палять, регочуть...
    Авеля - брата - у натовпі брат не зустрів.

    Сонце ховається. Каїн розігрує втому.
    Блимне з-під лоба, неспішно чарчину доп'є.
    Авелів більше немає у роді людському?
    Отже, сьогодні найслабшого каїна вб'є...

    1997 (ремікс)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15)


  15. Богдан Сливчук - [ 2009.09.13 21:44 ]
    * * *
    Осінь тихо нашіптує вірша,
    То багряним, то жовтим листком.
    І , можливо, слова не найгірші
    Ляжуть знов на папері рядком.

    Проминув листопадович жовтень,
    Тридцять восьмий кружля листопАд.
    Розбиваються яблука жовті,
    Завітала вже осінь у сад.

    Проминув листопадович жовтень,
    Треба кожен рядок записать.
    Щоб не був не записаним жоден,
    Довга ніч і не хочеться спать.

    І минеться погода найгірша.
    (Не чекаю ніколи зими…)
    Пробивається слово крізь тишу,
    Як метелик, тріпоче крильми…

    2005 р.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (5)


  16. Зоряна Ель - [ 2009.09.13 20:03 ]
    ***
    А у Жовтня - вологе волосся,
    І розмок від сльоти правий мешт,
    Підозріло захлюпало в носі,
    І задряпало в горлі урешт.

    Добра Осінь зготує мікстуру
    На терпких бурштинових медах,
    І розчинить негоду похмуру
    У яскравих п'янких кольорах.

    Прийде подруга Бабине Літо -
    Запізнілим потішить теплом
    Буде в парі із Жовтнем летіти
    В небеса під осіннім крилом.

    І розвіються в пряному вітрі,
    Залишаючи смуток услід
    Опадаючі бронзові титри –
    Щемний шелест прочовганих літ.

    11.09.09


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (9)


  17. Дмитро Дроздовський - [ 2009.09.13 19:25 ]
    Передчуття
    Ніколи день не догорав до спалу.
    І сполом з ним не вигоряло небо.
    У струмені мого сумного шалу
    є хрест і хліб, вода, цвяхи і ребра.

    Не йде трамвай у сутінках осінніх.
    І не мені хтось пише телеграму.
    Сумні обличчя вулиць магазинних.
    І піт дощить. Стара схилилась брама.

    Очей дурман. Туман і випадковість.
    Чужі сплетіння тіней спересердя
    тримають шлях, який — лише спадковість.
    Я — це вода, що не народить тверді.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (2)


  18. Олександр Сушко - [ 2009.09.13 18:11 ]
    Пацюки

    Розводить людство біля себе
    Сади квітучі й смітники.
    В садах живуть владики неба,
    У купах гною – пацюки.

    Пташа пісень палких співає,-
    Кого не радує той спів?
    А також збільшує врожаї,
    Мордує кузьок, комарів.

    Щурі гноївку тонким нюхом
    Вчувають навіть крізь шпарки,
    І де лайна по самі вуха,
    Там завжди є і пацюки.

    І серед нас, бува, не рідко,
    Як запанує дух гидкий,
    З’являється на диво швидко
    Пацюк в подобині людській.

    Це – підлабузник, імітатор,
    Озвучувач чужих думок,
    Таких розводиться багато,
    Де гноєм тягне із дірок.

    Де процвіта пристусовáнець
    І епігόн шуга як крук,
    Навряд чи висунеш хоч палець:
    Там править бал гидкий пацюк

    Такому честь – не перепона,
    Слова гарячі – тільки гра,
    Нема ніякого закону
    Для отакого от щура.

    Як буде совість твоя чиста –
    Повір в написані рядки:
    Втечуть від тебе в інше місце
    Усі на світі пацюки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  19. Олександр Сушко - [ 2009.09.13 18:34 ]
    Нащадкові


    О, Русь моя, наложнице убога,
    Край наймитів та рабської снаги,
    В сльозах твого минулого дороги,
    У тернах майбуття твого шляхи.

    Своїх синів віддала кацапам,
    А також пажерливій татарвí,
    Під звичним для худобини арапом
    Вмирати у погної та крові.

    Холуйський рід не звичний до лицáрства,
    Рука його не втримає ножа,
    Доба минула славного козацтва
    Щербатий меч жере вогка іржа.

    Та воля впала манною із неба
    В здивовані, роззявлені роти,
    Але живуча смердівська потреба
    Зове назад, у теплі хомути.

    Рука Росії звична на загривку,
    Але мені не треба хазяя,
    Я не впущу його в свою домівку
    І не підставлю спину під кия.

    Я вийму меч, щербатий та іржавий,
    Бо краще вмру, ніж гадом поповзу,
    Я не боюсь, що буде бій кривавий,
    Де точить смерть улюблену косу

    А як впаду, підтятий на півслові,-
    Візьми той меч, але не оскверни,
    Він піднятий із вищої любові
    До України, рідної землі.

    Бий кайдани, ламай ярмо неволі,
    Буди рабів, захованих у льох,
    Тоді до нас вернеться власна доля
    І Дух Святий, і Божий Син, і Бог.

    1999 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  20. Сергій Корнієнко - [ 2009.09.13 18:33 ]
    ЖОВТОГАРЯЧА АКВАРЕЛЬка
    Віночком – косу... І вперед
    на барикади зла!
    І гостре слово-штик пере
    і «хама» і «козла».

    За Батьківщину! За любов!
    За президента «Ю» !
    – За мене не турбуйтесь, бо
    й за себе постою!

    «Принцеса газова» колись,
    шукай крутіш – дарма!
    Кучмізм палив, самоспаливсь,
    солом'яна кучма!

    Вона ж сміється як завжди,
    із вогнища гука:
    – Кому в прем'єри? Йди сюди,
    станцюєш гопака!!!

    Той помаранчевий вогонь,
    мов серце із долонь...
    Хто розкладав, хто зігрівавсь,
    а третій – сам-вогонь!

    Лиш імітатори вогнів,
    постфактум так сказать,
    бряжчить в троянському коні
    данайців хитрих рать.

    А той, хто в «кублищі химер»
    на Банковій зростав,
    тепер о п о з и ц і о н е р.
    До власного хвоста!

    Вона ж – на кухню… Тарілки
    після гультяйства мить,
    бюджетні зашивать дірки,
    щоб стало краще жить.

    І стане! І Весна-Краса
    дощами перемін
    омиє душі й небеса
    на всі часи...
                         Амінь.

    16 лютого 2005р.


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  21. Олена Багрянцева - [ 2009.09.13 15:23 ]
    Без галасу
    Зникну без галасу
    Без передбачення
    Чари розчавлю
    Залізними шпильками
    Зайвим квитком
    Без вини і пробачення
    Вірно повіюсь
    За хворими хвіртками
    Жовтими комами
    Буду безболісно
    Мріяти й дихати
    Іншими пазлами
    Навіть без серця
    Я звикну і впораюсь
    Зникну для тебе
    від тебе
    без галасу.
    12.09.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  22. Іринка Кучерук - [ 2009.09.13 10:42 ]
    Не будь мой Ангел так жесток, не убивай во мне любовь
    Не будь мой Ангел так жесток, не убивай во мне любовь,
    Оставь меня как человека, что за тебя прольёт и кровь.

    Я без тебя забылa, как пахнет воздух,
    Что есть на свете радужные сны.
    Не вижу больше солнечного света
    Не ощущаю ласк и красоты.

    За что ты вырвал моё простое сердце,
    Жестоко изорвав его в куски.
    Быть может, ты сейчас доволeн,
    Что я умру, как розы лепестки.

    Увяну, без любимых глаз и тела,
    Без смеха детского, сойду с ума.
    Прошу, молю, сейчас я на коленях.
    Верни её, вернись, пожалуйста, и ти …



    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  23. Олеся Овчар - [ 2009.09.13 09:50 ]
    Звідки взявся туман...
    Бігла ніч через садок,
    Поспішаючи до ранку,
    Та й розлила молоко,
    Що несла у дзбанку.
    Перелилось через край -
    Через сад у поле,
    Навіть ген аж небокрай
    Світло-молочковий.
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  24. Петро Скунць - [ 2009.09.13 08:39 ]
    Затінок явора
    ................
    Ходять люди сірі-сірі –
    то без віри, то без віри,
    для думок шукають міри –
    то без віри, то без віри,
    у душі латають діри –
    то без віри, то без віри,
    і зривають струни з ліри –
    то без віри, то без віри.
    І коли тебе освище
    вітер їхньої хули,
    то вже віра – стати вище,
    аніж місце відвели.

    Нам цигани не ворожать,
    не віщують нам доріг.
    Але всі ми подорожні,
    де б не зводили поріг.
    Модні меблі та костюми,
    модні фрази завелись...
    А кочують наші думи
    голі й босі, як колись.
    І в асфальтових дорогах
    пробивається трава.
    І в застиглих перемогах
    бродить казка вікові.
    Запрягли ми в долю розум,
    але тішиться душа
    на розгонистій дорозі,
    як неспутане лоша.
    І спинившисб на розпутті,
    обігнавши власну тінь,
    знов чудовиська забуті
    повергаємо у тлінь.
    Переможці всі ми...
    Всі ми ще й не так перемогли б,
    але служба,
    але сім’ї
    тихо стягують на глиб.
    Глядь – моє вже покоління
    в мікрокліматі живе.
    І тріщить старе каміння,
    але плодиться нове.
    Не зникає занадковість,
    та приводить інтерес
    від повергнутих чудовиськ
    до повергнутих чудес.
    А тоді вже дні погожі,
    як порожні, торохтять...
    Але знов ми подорожні,
    лиш дороги заряхтять.
    І як тільки сонний спокій
    стишить погляди чужі,
    вибираємося потай
    у дорогу без межі.
    ......
    і в одвічному пориві,
    ніби коні, мчать вітри,
    і схилившись їм на гриви,
    мчать із ними явори.
    "Розп’яття"
    1971


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (3)


  25. Олександр Сушко - [ 2009.09.13 06:36 ]
    Мрія
    Як кличуть мене перса молоді
    І вабить зір лоза гнучкого стану,
    Іду шукати кетяга груді,
    Блукати по первісному вулкану.

    В долонях жінки сонячні гаї,
    Дощами вмиті пречудові квіти,
    Їх ніжний доторк в почуття мої
    Завжди приносить радощі та літо.

    Я над тобою тихо, як завжди,
    Молитимусь у позі богомола,
    І дякувати богу, що є ти,
    Моя кохана, ніжна матіоло.


    2001р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (3)


  26. Іван Редчиць - [ 2009.09.13 04:07 ]
    ТВОЯ ЗОРЯ
    Василеві СИМОНЕНКУ

    Колись я стану краплею, Вкраїно,
    Цілющого, дзвінкого джерела,
    Й повік тебе, о рідна, не покину,
    Щоб ти в душі народу розцвіла.
    Він добрий і багатий, мов землиця,
    Таких, як він, у світі більш нема.
    Нехай завжди твоє ім'я святиться -
    Під зорями небесного псалма.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  27. Тамара Ганенко - [ 2009.09.13 03:04 ]
    Марія
    Цикл.

    Моя душа живе тепер в пустелі,
    У хижі, випаленій дочорна.
    Cмугасті рядна стертих буднів стелить,
    Не в силах слово пісні простогнать.
    По головешках, спопелілім вуглі
    Ступає у ніколи і ніде...
    За нею мовчки, в підвечірку смуглім
    Тінь спогаду останнього бреде,
    І тиша непорушністю жахає, -
    По ній аж кола, наче по воді!..
    Несуть вітри жагучими шляхами
    Бліді квітки розтрачених надій...

    *
    Вона: Я так чекала,
    і сама не знала,
    на що...
    і вицвіли сліди,
    зашерхла рана,
    гіркота сконала
    і віття проросло біля води.

    Уже прозоро стало.
    Й ніби щасно,
    Вже не пекла
    пекуча печія,
    Та вистачило зустрічі -
    і ясно,
    що все - даремна лжа,
    що я - твоя...
    Де сили взяти, аби зблідлі губи
    промовили зневажливо: прощай!

    Ховає гордість неуміло-грубо
    Десь аж на денце загнану печаль...

    *
    Він: Прости мене. Життя спливло, як літо.
    Життя чи зойк розгойданих доріг...
    Пусти хоч душу вимерзлу погріти
    Об твій крутий дитинячий поріг...

    Вона: Спинись! Не смій!

    Душа: Не відступись!!!

    Несуть вітри бліді квітки шляхами...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  28. Тамара Ганенко - [ 2009.09.13 01:33 ]
    Спасибі осені
    Цвітуть сади червонно-золоті,
    Веселки передзвонюють круті,
    Дощі періщать сизо навіжені.
    Спасибі осені, спасибі ... вже їй..

    Іде ватага, вишивки горять,
    Погордно виступають сват і брат,
    І мати сина молодого женить,
    Спасибі осені, спасибі ... вже їй..

    Забратись у світанку лабіринт,
    Вивуджувати діаманти з скринь,
    І небо з річки набирати в жмені.
    Спасибі осені, спасибі ... вже їй..

    (2008)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  29. Лоллі Азбьорн - [ 2009.09.13 00:18 ]
    Вітер
    Вітер летить крізь міста і кордони,
    крізь країни і роки,
    крізь пальці і пил...

    Вітер приносить весну,
    відносить печаль,
    розганяє хмари
    і дарує відчуття свободи за спиною.

    Не знає втоми,
    не знає спочинку,
    не знає правил дорожнього руху,
    не знає початку і кінця.

    Вітер схожий на відвертість,
    вітер схожий на пристрасть,
    вітер схожий на обман.

    Він несе біль, ламаючи дерева,
    він лікує рани, заколисуючи віти.

    Він плаче разом з дощем
    і кружляє в танці разом зі снігом.

    Він пише історію світу на морському піску...
    ...і стирає реальність, тасуючи будинки наче колоду карт.

    Він ворожить на своє майбутнє!
    Він летить за невідомістю,
    аби вирватися з реальності,
    але
    навіть Вітер
    не в змозі
    її наздогнати.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Прокоментувати:


  30. Ірина Білінська - [ 2009.09.13 00:12 ]
    ЛЕТИ ДО МЕНЕ...
    Бери собі це небо.
    На – тримай!
    Все віддаю і не чекаю решти.
    Такий туман...
    Такий густий туман.
    І знову я сама себе питаю:
    Де ж ти?
    Я віддаю тобі ці зорі.
    На – лови!
    Лови – нехай
    збуваються бажання.
    Я так до тебе звикла,
    може - звих?
    То обпікає холодом,
    то - жаром…
    Я віддаю тобі цей вітер.
    На – лети!
    Лети від мене…
    Ні! Лети до мене.
    Я вільна інші
    запалить світи,
    але зірки спадають
    просто в жмені…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (3)


  31. Тамара Ганенко - [ 2009.09.13 00:49 ]
    Територія впливу
    Це твоя територія впливу,
    Я чекаю тебе завжди,
    І цвітуть небеса примхливі,
    Хоч давно відвесніли сади.

    Не дражню і не кличу, - для чого?
    Буря тільки знесе мости,
    Що наладжую важко й довго
    Після того, як стрінешся ти...

    Забрідаю в осінній знемозі
    У стежок перепліт крутий.
    Я зректися тебе не можу,
    Бо несила в і д с е б е втекти.


    (2008)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  32. Тамара Ганенко - [ 2009.09.13 00:31 ]
    (Вадику)
    Вишневоцвіття пам"яті згойдну
    Крилом надії.
    ...Вістка негостинна.
    Прости, дитино, не мою вину,
    Прости, дитино.

    Веселкою невтримно полосну
    Іміграційні больові кордони,
    Передихну, вбираючи весну:
    Святе сімейство. З квіткою Мадонна.

    Залиже дощ гірку біду мою.
    Я за кермом, нікому не примітна,
    Солону каву, мій Вадиме, п”ю
    І захлинаюсь, птаха перелітна.

    Ще наше свято хлюпне за межу,
    Сяйне лелітками у чисте небо,
    І доцілую... І усе скажу!
    Моє дитя...

    Але... дожити треба.


    7 липня 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  33. Олександр Сушко - [ 2009.09.12 21:00 ]
    До Паски

    До гикавки б наївся крашанок
    Без хліба та духм’яної пампушки,
    Але до Паски рот свій на замок
    Закрив і тихо вию у подушку.

    Не бачу я звабливої груді,
    Не цьомаю кохану у сідниці,
    Весь піст сиджу на хлібі та воді
    І погляди відводжу від спідниці.

    Я заздрю і спортсменам, і митцям,
    Сусідському собаці за парканом,
    Їм можна з’їсти півкіла м’ясця
    І закусить вареником в сметані.

    Не знаю, чи сьогодні я засну,
    Бо з чаєм з’їв я хліба тільки скибку
    Я не дозволю нині таргану
    Украсти із тарілки навіть дрібки.

    А він принишк, вчуваючи кінець,
    Який його чигає невблаганно,
    До кухні зась ходити на ралець,
    І воду пити зась з моєї ванни.

    Я запитав учора у попа,
    Чому він завжди тлустий наче діжка,
    А я змалів, став схожий на клопа,
    Худющий, наче з підворітні кішка.

    „Тебе”, він каже, „всушують гріхи”,
    Що каяттям і постом ще не змиті,
    Та з слів оцих сміються й дітлахи,
    Бо грішників товстих багато в світі!

    Блищать звабливо вікна гастроному,
    І зір шукає вуджених ковбас,
    Ще трохи й я потраплю до дурдому,
    Бо там не тільки уживають квас.

    Мій нюх не гірше став чим у собаки,
    Уява ж домальовує дрібки,
    Сусід курча розжовує зі смаком,
    Сусідка топче з серцем пиріжки.

    Та я не буду їхнім епігоном,
    Хай почекають шинка та окіст,
    Закінчаться вже скоро макарони,
    А разом з ними і нелегкий піст.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.82)
    Коментарі: (2)


  34. Олександр Сушко - [ 2009.09.12 21:55 ]
    Я бачив степ


    Я бачив степ. У мареві далекім,
    Де небо прихилилось до землі,
    Кудись летіли втомлені лелеки
    В вечірній розчиняючись імлі.

    Я бачив степ. Там баба скам’яніла
    Із пагорба дивилася в ручай,
    Печальна, заніміла, посивіла –
    Їй коси не розчеше вже Папай.

    Я бачив степ. Там на чатάх сторожа
    Завмерла у тривозі і журбі,
    В тяжкій борні конає військо Божа –
    Обійми гота анту – загрубі.

    Я бачив степ. Прийшла зі сходу сила,
    Жорстока і як черви ворухка,
    Там скаженів від радості Атила,
    Коли крові текла густа ріка.

    Я бачив степ, Дніпра бýйні заплáви,
    І пастки печенізький перегук,-
    В сніги лягла дружина Святослава,
    І крутить кола смерті в небі крук.

    Я бачив степ. Гонόристі гетьмáни
    Кидали в грязь дідівські кунтуші,
    А турок пре нахабно з-за Лиману,
    Москаль життя витягує з душі.

    Я бачив степ. Там шматувала криця
    Козацький дім, уславлений в віках,
    І мстива Катеринина десниця
    Із козака робила кріпака.

    Я бачив степ. Важкий від перегною,
    Мерви людської сповнений украй,
    Там кат збирав нещадною рукою
    Жахний голодомору урожай.

    Я бачив степ. Уярмлений, побитий,
    Окроплений дощами із свинцю,
    Там за отця святого ворон ситий
    Останню шану віддає мерцю.

    Я бачу степ. У маковому цвіті,
    Кривавиться до обрію, горить…
    Та прийде мир в новім тисячолітті
    І змиє кров густа небес блакить.

    2001 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (1)


  35. Світлана Корчагіна - [ 2009.09.12 19:27 ]

    Дорога проростала у мені
    немало-небагато – двадцять років…
    Душа тремка усе казала: «Ні!»
    І був тісним весь світ широкий.

    Дорога ниткою лягала уві сні,
    або кричала – тужно так – совою...
    Дорога проростала у мені…
    Душа усе ж лишалась кам’яною.

    Але одного весняного дня
    моя душа, немов стрімка ріка,
    не утерпіла – й вийшла з берегів…


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  36. Іван Редчиць - [ 2009.09.12 16:34 ]
    ГЕЙ, УШКВАРИМ?!
    Ми не вмієм творить, ми покірно ідем,
    Під тягою життя лиш ридаєм.
    Так нехай хоч прокляття небесним мечем
    Пролетить над невільницьким краєм.
    М а к с и м Р и л ь с ь к и й

    Ми засліплені сяйвом зірок і брехні,
    Хтось гукне: "Гопака!" Гей, ушкварим?!
    І блукаєм по світу й шукаєм рідні,
    Наче ми ледацюги й нездари.

    А співаємо ж як! І чудово живем!
    Це ж у нас наймудріший парламент!
    Поки ми поспимо, нам збудують Едем,
    І продумають навіть регламент.

    Ми вчимося творить, ми покірно не йдем,
    Під вагою життя не ридаєм.
    То нехай же прокляття небесним мечем -
    Не злетить над чорнобильським краєм.

    Чи журитися нам? Ні, немає причин,
    Ми такі, як були, вічно будем!
    І кому що до того - чи добрий я син?
    Аби вас не хапав я за груди.

    Ми засліплені сяйвом зірок і брехні,
    Хтось гукне: "Гопака!" Гей, ушкварим!
    І блукаєм по світу й шукаєм рідні,
    Наче ми ледацюги й нездари.

    Зі зб. "Сонети чорного сонця"(1996)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  37. віталій рибко - [ 2009.09.12 15:00 ]
    якщо...
    якщо треба
    я вирву твоє серце
    і покладу на його місце
    тепле достигле літнє яблуко
    а рану зашию білою тонкою павутиною
    якщо треба

    якщо треба
    я обітру твою шкіру
    солоною морською водою
    буду носити її в пригоршні
    і лити просто на твоє обличчя і волося
    якщо треба

    якщо треба
    я поїтиму тебе медовим вином
    солодким липким наче час
    щоб твоє тіло і твоє літо
    злилися в одному не стримному танці
    якщо треба

    якщо треба
    якщо це дійсно тобі потрібно
    якщо це насправді потрібно мені


    Рейтинги: Народний 5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (3)


  38. віталій рибко - [ 2009.09.12 15:04 ]
    ***
    застигли пальці мов порожні колби
    зімкнулись руки з хрускотом кісток
    всі поривання і невдалі спроби
    ще муляють щетиною щіток

    крамиці зачинильсь ще годину тому
    на правду не залишилось часу
    тому мабуть піду я вже додому
    якщо зумію, у собі душу донесу

    бо ця негідниця так прудко рветься
    брикається, дереться догори
    а може то є порятунок для плаского серця
    втекти цієї пізньої пори

    та ні. хиття хрустке мов та хлібина
    воно розтяується, липне та тече
    коли з одного боку янгольська крилата спина
    а з іншого багряне бісове плече



    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  39. віталій рибко - [ 2009.09.12 15:24 ]
    завтра прийде зима
    завтра має випасти сніг
    завтра має закінчитися життя
    звичайно якщо воно не закінчиться
    вже сьогодні
    якщо тепло твох сліз
    не змусить когось почати
    дихати якось інакше

    кохання яким безпорадним
    воно не було б
    мусить мати свій кінець
    його зникнення має дати
    тобі новий простір

    де б ти не зустрів
    свій останній день
    де б ти не залишив спогади
    про останню свою осінь
    все-одно прийде зима
    котра поставить свою масну крапку
    хочеш ти цього чи ні

    вона закусивши заячу губу
    сильно зціпивши стерті зуби
    не дасть тобі жодної можливості на спогади

    ти знову перестанеш вірити
    прогнозам погоди
    втратиться вагомість усіх новин
    дружніх візитів
    листування
    втрачають сенс телефонні будки
    клавіатури і кольорові поштові марки
    на яких зображенні все ті ж
    зимові пейзажі


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (1)


  40. Богдан Сливчук - [ 2009.09.12 14:56 ]
    * * *

    Осене, на хвильку зупинись,
    Хай ще землю поголубить літо.
    Як тобі не шкода, подивись –
    Коси в мами сріблом оповиті.

    Осене, спинися, зачекай,
    Не лети услід за журавлями.
    Сивого туману не лишай,
    Хай ще молодою буде мама.

    Осене, спинися, ще не йди,
    Десь літає полем павутина.
    Вже верба схилилась до води,
    Мамині літа у вирій линуть.

    Осене, спинися хоч на мить,
    Ще калина ледь забагряніла.
    ... А душа моя уже щемить –
    вчора осінь в вирій полетіла.

    1994 р.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (2)


  41. Ірина Білінська - [ 2009.09.12 10:41 ]
    ПРО ТЕБЕ
    Вчора
    сьогодні
    завтра
    жити
    любити
    варто
    треба
    ловити
    щастя
    кожен
    по суті
    майстер
    доля
    примхлива
    пані
    мріє
    сміється
    знає
    щастя
    в тобі
    лунає
    пісня
    тонка
    солодка
    казка
    у серці
    нотка
    вічна в тобі
    як небо
    все у тобі
    у тебе



    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (2)


  42. Наті Вінао - [ 2009.09.12 10:18 ]
    Я и ты
    Я отпустила -ты найди себя,
    Найди в глубинах памяти и вдруг
    Прийди туда же, но как друг.

    Я полюбила - кажется, тебя.
    Не больно, не легко, не сладко...так,
    Не в роль, но будто под колпак.

    Я загадала - ты ушел в туман.
    Наверное, в нем легче забывать,
    Неверное так убивать...

    Я разгадала - кажется, обман -
    Со мной играли, словно неживой.
    Немой забытый взгляд, как твой...
    /05.08.2007/


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  43. Ірина Білінська - [ 2009.09.12 10:50 ]
    ВИСОКО НАД ЗЕМЛЕЮ

    Ти ще не спиш, я знаю.
    Ще зазираєш в небо.
    Небо, що не минає.
    Небо, на всі потреби.
    Я у його долоні
    падаю без вагання.
    Скільки у нім мелодій!
    Скільки у нім кохання!
    Високо над землею
    слід мій поволі тане…
    Зорі, немов лілеї,
    перецвітуть в світанок…
    Дихає ніч димами,
    що уп’ялися в осінь.
    Тільки, зоря та сама
    падає стрімко в роси…
    Високо над землею
    мрії усіх єднають.
    Зорі, немов лілеї,
    перецвітають… Знаю…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Коментарі: (2)


  44. Василина Іванина - [ 2009.09.12 08:49 ]
    ***
    Прозорішає смуток
    і глибшає жадання,–
    спізніла мудрість осені терпкої...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (9)


  45. Василина Іванина - [ 2009.09.12 08:33 ]
    ***
    Вже виноградні грона
    духмяніють жагуче,–
    п’янка любов осіння...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (3)


  46. Василина Іванина - [ 2009.09.12 08:10 ]
    ***
    В холодну заводь кольорів осінніх
    пірнуло серце...
    Милий, порятуй!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (7)


  47. Олеся Овчар - [ 2009.09.12 08:09 ]
    Осіння розрада
    Важка теракотова втома
    Лягла сухолистом до ніг.
    Бажання смарагдову крону
    Присипав байдужості сніг.
    Бурштинова легкість застигла
    В осінньо-тягучій смолі.
    Небесна зажура не встигла
    Злетіти в лелечім крилі.
    Загадкою аквамарину
    Лишився до літепла шлях...

    Розрадою тільки калина
    Горіла в червоних серцях.
    11.09.09


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (1)


  48. Андрій Олеськів - [ 2009.09.12 01:32 ]
    Пробач
    Я був для тебе янголом поганим
    Тебе я не хранив і не беріг
    Пробач за те, що брав на душу гріх
    Можливо час загоїть рани…

    Я не дістав тобі обіцяних зірок
    Я не садив для тебе у саду троянд
    Один із безлічі лиш був варіант
    Життя зробило вибір за обох…

    Цей світ мене ловив, та не спіймав
    Хоч міцно я тримав, та він утік
    Тебе одну я пам’ятатиму повік
    Пробач за те, що я тебе кохав…


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (5)


  49. Тамара Шевченко - [ 2009.09.11 21:35 ]
    Чи мені здалося
    Неба ясна просинь
    Розпустила коси,
    Всю траву зім'яла,
    Юність пригадала...
    Чи мені здалося?

    Свіжий запах листя,
    Ягідне намисто,
    Відцвітають квіти,
    Підростають діти...
    Осінь дуже близько.

    Чарівнице осiнь,
    Жартувати досить!
    Фарби всі змішала
    І розмалювала
    Ти моє волосся...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  50. Тетяна Свєтліцина - [ 2009.09.11 18:19 ]
    Mésalliance
    Ні, не слабка! Вона не здасться!
    І течії не змінить в скрутний час.
    Не зрадить своє серце, свого щастя.
    Недоумки - відхрестяться нараз .

    Якщо вона обрала - буде поряд.
    На півдороги не верне назад.
    Хай бозна що за спинами говорять.
    Любов попереду, домівка, літній сад…


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1447   1448   1449   1450   1451   1452   1453   1454   1455   ...   1829