ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ондо Линдэ - [ 2009.08.14 01:27 ]
    сотворение звезд
    ...ходят утаптывая круги в снегу
    хлопают рукавицами по бокам
    в небе над ними зреет луна-чека
    /дернем/ а сам-то можешь/ и сам могу/
    первый из них встает во всю тень растет
    были бы крыши он был бы выше их
    тянет-потянет вытянуть не могет
    /тысячу отжиманий тебе рашид*/
    старший смеясь поднимается во весь свет
    где-то фонарный столб положив плашмя
    спичку дотла встревожив срубив комет
    /лучше закрой глаза чем потом менять
    солнце/ роняет луну на орбиту-след.

    * = смелый


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (19)


  2. Сонце Місяць - [ 2009.08.14 01:32 ]
    RSJ
     
    як м’який правдиво лінивий кіт
    я вивчаю мистецтво терпіння
    я кохаю пухкий стиль голубів
    я волію примхливого пір’я


    мої вічі оздоблено сяйвом
    блискавцями в електриці ночі
    сріблозмієм в крученій пружині
    мої пазурі гостряться в блюзі


    я пульсую за струнами струму
    я полюю терпкий на язик ритм
    я поцілюю звихнуті звуки
    як повільне ліниве полум’я




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (12)


  3. Катруся Матвійко - [ 2009.08.14 01:31 ]
    * * *
    А-ха-ха-ха! Ух-ух-ух!
    Лізе в тіло чорний дух,
    Спопеляє все навкруг,
    А-ха-ха-ха! Ух-ух-ух!

    Негóдиться… небо завісили хмари.
    Природа затихла в чеканні грози,
    Мов вимерла… згодна отримати кару,
    Не проронивши слабкої сльози.

    Між нами дощі. Блискавиця і злива.
    Вітер холодний пронизує аж до кісток.
    Визначтесь, поряд Ви справді щаслива?
    Чи Вам байдуже, бути одній чи удвох.

    Чи утрьох?.. Світ мовчить – відчуває.
    Я на полі. Чекаю розправи, дощу.
    Хмари гуснуть. І за небокраєм
    Бачу зливу. Мовчу. Не кричу…

    Може, злива між нами триватиме вічно.
    Тільки вигниють радість, любов і тепло.
    Я молю Вас: забудьмо усі протиріччя
    І незгоди, і розпач, образи і зло...

    А-ха-ха-ха! Ух-ух-ух!
    Лізе з тіла чорний дух,
    Спопеливши все навкруг,
    Що і друг тепер не друг.
    А-ха-ха-ха! Ух-ух-ух!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  4. Чорнява Жінка - [ 2009.08.14 00:20 ]
    Ось і літо втекло (За А.Тарковським)
    Ось і літо втекло,
    Наче і не бувало.
    Ще жаріє тепло,
    Тільки цього замало.

    Все, що збутись могло,
    Як листок п’ятипалий,
    Просто в руки лягло,
    Тільки цього замало.

    Задарма ані зло,
    Ні добро не пропало,
    Все вогнями цвіло,
    Тільки цього замало.

    І життя під крилом
    Берегло й рятувало,
    І щастило було,
    Тільки цього замало.

    Листя не обпекло,
    Віття не обламало,
    День – як вимите скло,
    Тільки цього замало.

    ОРИГІНАЛ

    Арсеній Тарковський

    ***
    Вот и лето прошло,
    Словно и не бывало.
    На пригреве тепло.
    Только этого мало.

    Всё, что сбыться могло,
    Мне, как лист пятипалый,
    Прямо в руки легло.
    Только этого мало.

    Понапрасну ни зло,
    Ни добро не пропало,
    Всё горело светло.
    Только этого мало.

    Жизнь брала под крыло,
    Берегла и спасала.
    Мне и вправду везло.
    Только этого мало.

    Листьев не обожгло,
    Веток не обломало...
    День промыт, как стекло.
    Только этого мало.

    1967


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (8)


  5. Ірина Білінська - [ 2009.08.14 00:02 ]
    Коли єдина мрія догора...
    Земля цвіте людьми і пахне сонцем.
    Під небом сяє, наче діамант,
    і зігріває ВСЕСВІТ твоє серце.
    І хто сказав, що десь була зима…
    І хто сказав, що замело снігами
    такий квітучий і родючий сад,
    де мрії виливаються у гами,
    де в небі не згасає зорепад.
    І хто сказав, що одцвітає літо,
    коли єдина мрія догора…
    Ти просто не дозволь їй догоріти
    і згаснути поміж осінніх трав.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (3)


  6. Олександр Шумілін - [ 2009.08.14 00:12 ]
    * * *
    Надвечір у нашій кімнаті ховалося літо,
    Збирало весь червень, і грало із нами у «тисчу».
    Я бачив, як хтивість твоя починала сміліти,
    Як погляд гострився, мов стогін в оголеній тиші.

    На грудях засмага, під танго, чи, може, румбу,
    Червонею сукнею грала - шалена іспанка.
    Могли б ще сидіти, та ляжемо краще о другій,
    Візьмемо всю черву і гратимемо до ранку.

    Бо часу лишилось на щастя, лиш,
    піт і розмови,
    а свічка, як в’язень уже захлинається ніччю.
    Горнуся у тебе, у літню розпечену повінь...
    А далі світанок і день шоколадно-коричневий.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  7. Ірина Білінська - [ 2009.08.13 23:21 ]
    За руку з вітром...
    За руку з вітром… Стежка як ріка –
    побігла і сховалася у трави.
    А ніч над нами вже така крихка –
    не розрізнити лівий берег, правий…
    І розлилося, ніби молоко,
    безмежне небо кольору чорниці…
    Біля моїх заплаканих вікон
    схилився місяць, що на сонці вицвів.
    Я слухаю тебе – ще помовчи...
    Я дихаю тобою за півкроку...
    Оркестр вітру у росі звучить,
    а наші мрії світять так високо.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (5)


  8. Ольга Шеремета - [ 2009.08.13 23:57 ]
    Про себе
    Належу всім і водночас нікому.
    Перебуваю в сплячці, в анабіозі, в комі.
    Люблю життя, пісні і голубів,
    Ненавиджу буття, шум вітру й тишину лісів.

    Збираю квіти в лузі на дощі,
    Від снігу і зими ховаюся в трояндовім кущі.
    Не вірю в кохання, хоча не припиняю його пошук.
    Тобі теж не вірю, та ловлю кожен твій порух.

    Я йду поміж руїн дивного замку,
    Зустрічаюсь з сонцем на світанку.
    Належу всім і водночас нікому.
    Й тобі належу і не належу знову.
    Львів
    травень, 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (4.83)
    Прокоментувати:


  9. Ольга Шеремета - [ 2009.08.13 22:18 ]
    До смерті -ціле життя
    Вбиває те, наскільки швидкоплинний час:
    Хвилина за хвилиною життя минає.
    Немає в ньому місця для образ,
    Для ненависті і брехні також немає.

    І ось ти вже на цвинтарі поміж хрестів.
    Вкотре ти уже сюди вертаєш?
    До матері, до батька до братів…
    Скільки ще вертати будеш, ти не знаєш.

    Життя забрало все у тебе,
    Залишило лише той клятий час.
    Щоразу зводиш руки ти до неба
    В палкій молитві за грішних нас..

    Багато часу, що швидко спливає...
    Кожен день живеш, немов останній.
    Душа, неначе час, умить згорає.
    В небо линеш з променем сонця раннім.
    Розвадів
    травень, 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (4.83)
    Коментарі: (2)


  10. Катруся Матвійко - [ 2009.08.13 21:30 ]
    Байдужа
    Байдужа до Бога. Байдужа до світу.
    Байдужа до себе, до сонця, до вітру.
    Байдужа до ластівки, що біля стріхи
    Годує пташаток для сили і втіхи.

    Байдуже до неї. Байдужа до нього.
    Байдужа, що скоро скінчиться дорога,
    Що більш не побачить зірок у калюжах –
    У серці байдужому тільки байдужість.

    І зникнути їй, як мільйонам, судилось,
    І знов народитись, мов ще не родилась,
    Кохати, сміятись і вірити дуже,
    Та потай плекати холодну байдужість.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  11. Олена Пашук - [ 2009.08.13 21:52 ]
    не бачиш
    не бачиш а поряд на небі вродили іриси
    й волошки
    тягаєш кругом за собою коханку
    як флешку
    і хто привітає тебе з днем народження
    як не Єшко
    і хто розшифрує твої генномодифіковані
    зморшки

    у кожної є своя особиста
    справа
    на кілька томів написаних чорним
    по чорному
    а ця найсвіжіша з’явилася тільки
    вчора
    вона ще немає відбитка у дзеркалі
    навіть

    коли ж ти навчишся скалити всі свої
    зуби
    равлику який колись повірив що вміє
    літати
    що може дивитись на нас згори
    визначати фарватер
    але помилився
    ти депортований любий

    поглянь у вічко перш ніж відкрити
    двері
    бо що як там не сусід
    а вона можливо?
    закотились під ліжко сліз соковиті
    оливи
    відтанцювавши 7-40 душі летіть
    у вирій


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  12. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.08.13 21:26 ]
    ***

    Не викажи завчасно свій політ,
    Словам не віддавай, бо – на поталу.
    Я і сама дивлюсь тобі услід,
    Радіючи, що слів між нами мало.

    Очей лише своїх не відведи –
    Живу я ними, дихаю і бачу.
    Якби ти знав, чого не чуєш ти…
    Що ти мені…
    А я тобі?.. -
    Наврядчи.
    6.08.09.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  13. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.08.13 21:16 ]
    * * *

    Вересень. Літо – на дим.
    Листя – за вироком Лінча.
    Пишуться вірші одним,
    Читаються – зовсім іншим.

    До вечора догорів
    Костюм молодого клена.
    Для тебе – удосталь слів
    В серці живе у мене.

    Проте відпустити їх –
    Не можу, як в небо зграю…
    Вірші пишу для тих,
    Хто навіть про це не знає.
    6.08.09.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (9)


  14. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.08.13 21:05 ]
    ***
    Як заснути?
    Цей місяць - не блимне, -
    Прямо в душу,
    А я – на нього.
    …Ніжний, лагідний,
    Ти візьми мене
    У свою нелегку дорогу.

    Я ітиму слідами рідними
    В лівий – лівою,
    В правий – правою.
    Тільки б ти – не стежками хибними,
    І – нещирими,
    Чи – лукавими.

    Ти іди.
    Хай шляхи – не килимом.
    Скільки сили
    І скільки змоги –
    За тобою…
    Лише візьми мене
    У свої
    Нелегкі дороги.
    6.08.09.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  15. Зоряна Ель - [ 2009.08.13 19:42 ]
    Діалог I * До ****** *
    Сонце Місяць

    часи пролинуть
    розпадуться королівства
    мудреців.. довершеними
    жертвами краси..


    Зоряна Ель

    Якщо ж довершені,то непідвладні часу,
    Краси нетлінна істина повік.
    І лиш матерії минущої окрасу
    З роками тратить тлінний чоловік.


    Сонце Місяць

    краса невинно
    роздивляється ландшафтом
    людських страхотних пірамід
    із грізним сфінксом..


    Зоряна Ель

    У Сфінксі мудрості утілилась краса,
    Ідеї вічності у величі безсмертя.
    А піраміди - погляд в Небеса
    І незбагненних таємниць осердя...


    Сонце Місяць

    краса врочисто
    лине океанським царством
    над щоглами всіх кораблів
    до Атлантиди..


    Зоряна Ель

    ...Атланти і Каріатиди
    Красу возносять понад хвилями врочисто.
    З глибин океанічних линуть оди
    На честь краси. Тенористо, басисто,
    Колоратурно спінюються води.
    На дні завмерла Атлантиди врода,
    Немов коралів дороге намисто.
    І світяться із чорних перлів сталактиди.


    Сонце Місяць

    ранковим світлом....
    над дикими отруйними
    болотами, там
    де життям наповнював
    мільйони сердець
    старий величний Вавілон
    краса блукала..


    Зоряна Ель

    ..О, древній Вавилон!
    Де з покоління і до покоління
    Безцінній спадщині у слові поклоніння.
    А грандіозний вавилонський зіккурат,
    Іштар ворота, храми, пишний сад!
    І ті сади, що прилаштовано висіти,
    Що названо на честь прекрасної Семіраміди!..
    Зруйновано усе, хоча Навуходоносор один з царів
    Урешт визнав гріх гордині, бо прозрів.
    Та сказано: відбитком Божим і священним.
    Краса тоді нетлінна, незнищенна!


    Сонце Місяць

    вечірні зорі
    над небесним килимом
    вітають тебе,
    мудра владарко над світом
    ніч дарує сни
    вітер зітхає на флейтах
    ніжність мелодій..

    так що непокоїть тебе
    велична Краса,
    королівно світів і сфер?


    Зоряна Ель

    Митця скеровує Всевишнього десниця,
    І задум Божий у красу несе.
    Краса ж не непокоїться, не злиться,
    Вона лише присутня, от і все.



    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  16. Зоряна Ель - [ 2009.08.13 19:06 ]
    Пробач…
    Перше побачення… Перше "пробач"…
    Перша тремтлива сльоза…
    Ну ж бо, дитинко, не стримуйся, плач -
    Не відчинився Сезам...

    Змиє грозою із горла клубок
    Прикрого болю й образ.
    Зливи рясної жаданий ковток
    Зцілював серце не раз.

    Буря минеться, і свіжості флер
    Вогником зблисне в очах.
    Жаль лиш дитячих рожевих шпалер
    Там, де кружляв синій птах.


    11. 07 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (17)


  17. Катерина Кукіб - [ 2009.08.13 18:31 ]
    Лісник
    Найбільший лісу захисник,
    Звичайно, друже, - це лісник.
    Ця професія уваги потребує.
    Лісник же нас увагою дивує.
    Знає він без заперечень мову лісову
    Кожне деревце, дубок, берізку молоду.
    Плекає ліс, немов найближчую людину,
    Як матір рідну, як свою родину.
    2008



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  18. Катерина Кукіб - [ 2009.08.13 18:55 ]
    Ліс та я
    Ми із лісом вірні друзі
    В радості, у горі, в тузі.
    Я з ним радість розділяю,
    Він у смутку звеселяє.
    Коли зустрінемося з ним
    Відчуваю позитив.
    Радість ллється через край –
    Ліс чудовий, ніби рай.
    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  19. Катерина Кукіб - [ 2009.08.13 17:20 ]
    Ліс
    Ліс – незвідності край,
    Повний дива і чудес.
    В нім не мовкне птахів грай
    Від землі і до небес.
    Скільки птахів, звірів в нім:
    Білочок, зайців, бобрів.
    Ліс – природи рідний дім.
    Я бажаю щиро, друже,
    Щоб це кожен зрозумів!
    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  20. Микола Левандівський - [ 2009.08.13 17:33 ]
    Будь…
    Будь лавандою мила, лавандою
    не скидай із обличчя вуаль
    тихо плавай у серці шаландою
    не скидай мої руки, як шаль

    заховай мармурову цю посмішку
    за вуаль, за очей пектораль
    срібнолика прокинься удосвіта
    і розхлюпай у серці печаль

    сонна травами п’яними йди
    до води де зелене латаття
    поцілунків медяних не жди
    не розпалюй у серці багаття

    будь шаландою мила, шаландою
    і напни як вітрило вуаль
    пахни травами, трохи лавандою
    не скидай мої руки як шаль.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (33)


  21. Сергій Гірік - [ 2009.08.13 17:52 ]
    Серпневе :) Тільки от грому не було останнім часом...
    Червоніє над містом завошивлене небо,
    Хмари в Землю плюються холодним дощем.
    Ти, не знаючи "нащо?", знову кажеш: "Так треба,
    Хмари й Небо, пробачте нечем і нікчем"

    Сараною зі Сходу насувається спека,
    Тарганами від Сонця проміння біжить.
    І у небо злітають недобиті лелеки -
    Хмари кажуть: "Так треба!" Чують відповідь: "Цить!"

    Грім у шанцях небесних з автомата стрекоче -
    І у грішних щасливців, і в святенних невдах.
    Прóшу братись за зброю, хто з ним битись охочий -
    Грім один відповів - п'ястукóм по зубах.


    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  22. Олеся Овчар - [ 2009.08.13 16:19 ]
    Ціна за надхмарність
    Ілюзії марні
    Уяву ятрять.
    Із позахмар’я
    Дрібно летять

    В порожнечу
    Під небом.
    Хай небезпечна
    Потреба

    Чуття висоти.
    Примарність –
    Ціну заплати
    За надхмарність.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  23. Леся Петрик - [ 2009.08.13 16:06 ]
    Жіноча дружба
    Сьогодні я вдавилась вашими несказаними
    словами. Пречудово! Звідки взяли цей акцент?
    Що-що? Цивілізація? Столиця? Ой, як гарно!
    Мені, мабуть, далеко ще до вас. Такі висоти
    не осягнути і собаці, вона хоча би друг.

    Феміністичний рух і гендерна та ніби рівність
    не виплекали в серці вашім квітку невмирущу.
    Ну так. Це правда. Пелюстки повиривали всі.
    Я звідки знаю хто? Цивілізація. Столиця.
    Нові знайомства з новими людьми. Й зарозумілість.

    Чому завела я цю тему? Нісенітниці?
    Вам краще знати, ви ж Столиця. Тьфу! Прокиньтеся
    нарешті! Я ж іще жива! Я думаю про вас!
    А ви забули. Нерозлучні і святі. Були.
    Минуле. Йдіть самі собі в теперішнє нове.


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (4.95)
    Прокоментувати:


  24. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.08.13 15:59 ]
    ***
    Поле місяць залив ненадкушений,
    Гарбузи підтяглися на вусиках.
    Що зробила із нашими душами
    Твоя музика?

    Чи то ніч полинами грається, -
    Сотні коників – вздовж і впоперек,
    Чи то я у собі зберігаю ці
    Мо, майбутні великі опери?

    Звуки - вперто крізь тишу.
    Слухаю.
    Ніч пульсує сухими травами…
    Не міською FM-задухою,
    А твоїми живу октавами,

    Переливами, перебродами,
    Переплетеннями звучання…
    Все іду кришталевими сходами
    Під твої піднебесні бані.
    6.08.09.


    Рейтинги: Народний 5.9 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  25. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.08.13 15:20 ]
    ***
    Говорить тиша.
    Слухай – і мовчи.
    Вона багата
    На таємні смисли.
    А, враз, відкриє
    Вранці чи вночі
    І мову слів,
    І навіть мову чисел?

    Вона несе
    У зародках своїх
    Нове життя,
    Приховане від шуму.
    Тут навіть вітер,
    Слухаючи, стих,
    Зітхнувши, камінь
    Щось своє подумав…
    7.08.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  26. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.08.13 15:51 ]
    ПЕРЕДЗУСТРІЧНЕ
    Ти – близько, десь поруч зовсім,
    Зносиш слова на вірші.
    Як же з тобою досі
    Стрітися нам не вийшло?

    Час докладає хмизу –
    Римою вірш займеться.
    Молотом по залізу –
    Слово твоє по серцю.

    Як не озватись? Як же?
    Дзвоном бриню гарячим…
    Ні, не усе, як завше:
    Завтра тебе побачу!
    5.08.09.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  27. Вова Ковальчук - [ 2009.08.13 14:37 ]
    Глибоко і тепло
    Ця трава
    Ще не сіно
    Тому вона дихає на повну
    Гріючи своїми легенями
    Наші босі ноги

    Зелена красуння дивовижно спокійна
    Хоча ця дівчина завжди самотня

    Ми лягаєм на неї
    І вона солодко скрипить
    Моїм старим диваном
    Котрий давно пішов
    У рай поламаних речей

    Трава дивиться на небо
    До нього підстрибує
    Всією своєю сутністю

    Воно таке глибоке
    І судячи з кольору тепле

    Прагне туди де
    Глибоко і тепло

    По своєрідному кайфує
    Від своєї самотності
    Від своєї недосяжної мети
    Просто дивиться на мрію
    Крізь нас наче крізь пальці
    Ми не проти бути
    Пальцями самотньої красуні

    Вона знає
    В будь якому разі
    Добре
    Коли

    Глибоко і тепло


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (3)


  28. Віталій Ткачук - [ 2009.08.13 14:48 ]
    H2O
    Пірнай біля мене поспати.
    Тут на дні
    Закорковуються гармати.
    Куриш, ні?
    Тут блакитно жовтіє осінь.
    А на смак
    Пересолена кожна постіль.
    Кави, так?
    Атлантида – година лету.
    Що, гайнем?
    На сніданок – китова фета.
    Заживем…
    На коралових ринках повно
    Пелюшок.
    Засинай. Це моя колискова –
    Аш-два-о…

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (15)


  29. Ванда Нова - [ 2009.08.13 13:42 ]
    земна
    земна – і не тільки тому, що грішна,
    в очах догоряє трава торішня
    і місяць, як той синьорукий Крішна,
    тебе обіймає, але дарма:
    усі обереги його барвисті -
    лише камінці у твоїм намисті,
    і дотики-погляди ненавмисні
    тебе не туманять, немов дурман

    земного тяжіння спасенна сила
    твоя же Харибда, твоя же Сцілла
    уплав через небо довільним стилем -
    невисоко, може, але вперед,
    а місяць гримує свої гримаски,
    гримучою сумішшю тіло мастить,
    і ти, як об’яви, зриваєш маски,
    ростиш гарбузи для своїх карет

    а стомляться крила, то морок бурий
    штовхатиме в ями, на кучугури,
    і місяць, що зілля духмяне курить
    на тебе й бровою на не поведе -
    мінятиме пристрасні аватари,
    зганяючи зорі в тупі отари -
    і тільки неспокій тобі до пари
    на довгій дорозі в земний едем


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.25 (5.55)
    Коментарі: (19)


  30. Анатолій Притуляк - [ 2009.08.13 13:06 ]
    Проща
    Андріївська площа. Ікони.
    У ризах старі шпигуни
    Країна уміщена в слово
    Зі згарищ сплітає віки
    Протест обпікає хрестово
    Тавровану зграю облич
    З Сходу багряним у змову
    Затягує небо в ніч.
    Вимощує прядиво тіней,
    Лущить потилиць міць
    Обвугленням свічкотілим
    Вишіптує: "Не зречись!"
    Колодязі повні болю,
    Слізьми омита вись;
    Батьківське прощальне слово,
    Молитвенно: "Не зречись!"
    Кличе пітьми домовинно
    Страчених западня,
    Сковує братовбивчо
    Крислато-надгробна мла.
    Плоть напівовдовіла,
    Осиротіла душа
    З колін, материнську руїну,
    Знекровлено, підійма.
    Гавкіт. Процесія худне
    Страх наливає свинцю
    Завтрашнє - дітовідважне:
    "Зречення не прощу !"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  31. Тетяна Роса - [ 2009.08.13 09:15 ]
    Облом (жарт)
    «Порожнє ліжко – за тебе, мила!» - ото так да …
    Смакую вірша, прикривши очі - не молода,
    та все ж бо жінка, якій кохання – не звук пустий .
    І серце б’ється, і вірш здається…ну… не чужий.
    Збираю душу, щоб мандрувала десь у астрал,
    бо тут же вірші за почуттями – прям серіал.

    Астрал – це боже
    і прекрасне,
    і лізуть всі туди без мила.
    Туди, я думаю,
    це ясно,
    і я потрапити хотіла.

    Аж раптом бачу, під віршем нижче, є коментар:
    «Я сам дивуюсь на цю дурницю, що написав!»
    Усе. Нокаут. І я без тями, бо цей удар -
    наче коліном куди не треба - в астрал попав.
    Яка халепа. Ну ти ж бо, жінко, і наївняк.
    Чоловіки ж бо жонглюють словом… ну просто так.

    Та біс в ребро
    тобі, поете,
    ти може й гарний, чоловіче,
    та за облом
    такий з астралом
    тобі подряпала б обличчя.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (19)


  32. Андрей Мединский - [ 2009.08.13 08:38 ]
    шестнадцать двадцать
    На песочных часах по-прежнему шестнадцать двадцать,
    Заварить бы кофе на этом песке по-турецки,
    Выпить чашку, сидеть в тишине, улыбаться,
    Глядя на фото, где ты, я и Венеция.
    Разложить пасьянс, входящий в стандартный набор Майкрософта,
    Да от нечего делать поймать надоевшую муху,
    Представить себя пчелой, возводящей соты,
    Лучше - в Киеве возле метро, но подойдет и в Обухове.
    А потом вернуться в арендованную хрущевку,
    Съесть мивины и на ТВ зависнуть,
    Быть согласным стать глупым осликом за морковку,
    Заменить все смыслы этим морковным смыслом.
    А потом засыпать и в шесть утра просыпаться,
    Возникать среди офиса, говорить: «Я стартую» факсу,
    Стартовать, замечая, что все еще шестнадцать двадцать,
    И оставить записку о жизни в последней редакции…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (10)


  33. Олеся Овчар - [ 2009.08.13 01:10 ]
    Розуміння на відстані зору
    Твій погляд глибоко далекий
    Від землі, від часу, від мене.
    Збагнути Тебе нелегко,
    Ти – ідеально засклений.

    Словами думкú не поясниш:
    Набридла обмеженість слів.
    Надмірний запал мій загасиш
    Ледь помітним порухом брів.

    Навіщо нас двоє тут, поруч,
    Жодному з нас невідомо.
    “Розуміння на відстані зору” –
    Виводжу по склі аксіому.

    11.08.09


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  34. Леся Петрик - [ 2009.08.12 23:06 ]
    Моя любов
    1
    Привіт. Як бачиш, я вернулась.
    Без блиску, шику і гламуру
    Приймай мене назад, твердине.
    Пробач, наговорила, знаю,
    Не варто було лити сліз:
    Яка я дочка після цього?
    Мені б вина, видовищ… Дзуськи!
    А навкруги ж вмирають люди!
    Не заздрю. Як усе це терпиш?
    І навіть не жалієшся
    Ні словом.

    2
    Отам, далеко, під французьким небом
    Я раптом усвідомила...
    Ну як сказати?.. Ти єдина!
    Єдина, неповторна, мила!

    3
    Не зможу жити без твоїх пісень,
    Без жита, маку і сестриць-ромашок.
    Без стежки, де гуляла босоніж,
    Де вперше взяла хлопчика за руку.

    Без стін отих, де упізнала біль,
    І перший злет, любов, розчарування.
    І навіть без полатаних доріг…
    Без Рути, Тараса і Міста Лева.


    4
    Ну що ж? Приймаєш у свої обійми?
    Боротимусь на цей раз з помилками.
    Тебе плекатиму, немов дитину,
    Моя любове, рідна Україно!


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.96) | "Майстерень" 5.5 (4.95)
    Коментарі: (4)


  35. Лія Ялдачка - [ 2009.08.12 22:44 ]
    (хулиганство)
    Приклею перышки к рукам,
    обклею каждый пальчик,
    разбег возьму подальше - там,
    а может еще дальше.
    Сорвусь с земли и камнем в высь,
    пробью в озоне дырку!
    Душа, хоть в пятке задержись,-
    не лезть же нам в бутылку!
    Душа, не ной, не ной! Не смей!
    Прорвемся, как бывало!
    Ну, - не орел, ну - воробей!
    Лиха беда - начало!
    Но больше не бумажный змей
    на привязи, с мочалом.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  36. Марта Смолій - [ 2009.08.12 22:18 ]
    надежда
    Надежда иногда приводит к огорчанью,
    И даже иногда к безумному молчанью.
    Безсмыслинные строчки слов,которые были между нами...
    Возможно это любовь?
    Оставила болесные удары.
    За которые мы - получали медали?
    Ах, какие могут быть дела,
    Когда между нами такая стена...


    Рейтинги: Народний 5.5 (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Марта Смолій - [ 2009.08.12 22:48 ]
    твої очі
    Кожен день я бачила твої очі,
    А зараз я їх уявляю ...
    І ці мої безсонні ночі
    Скоро приведуть до краю...
    Незнаю чому так сталось,не питай,
    Мене ти тільки не проганяй.
    Я тону як бачу тебе,
    А як посміхаєшся мені - я плачу,
    Я мрію, щоб це була любов,
    А ти напевне думаєш інакше...
    Я хочу побіжати за тобою,
    Схватить плече, сказать "Прощай",
    Та тільки вириваються три слова,
    Які вже так відомі...

    2009 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Ольга Шеремета - [ 2009.08.12 21:40 ]
    Про нього

    Коли спалахують, як та пожежа почуття,
    Забуваєшся, губишся в всиленній.
    Ти втрачаєш сенс власного буття
    І зникаєш для світу у цій круговерті шаленій!

    Коли в тобі всередині усе палає,
    Струни гітари не знають спочинку,
    І день, як секунда, як мить пролітає:
    Тобі б лиш торкнутись, лиш на хвилинку.

    Ти втікаєш даремно від себе самого,
    Такого далекого, такого чужого,
    Тебе ламає тишина німа
    Й потрібна тобі лиш вона, лиш вона.

    Та раптом віє вітер різких змін,
    Ти усвідомлюєш, що все амінь!
    Коли ж світ проріже стрічка мережива,
    В серці спалахне нова пожежа!
    Тернопіль
    Червень, 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 0 (4.83)
    Прокоментувати:


  39. Юрій Лазірко - [ 2009.08.12 21:55 ]
    Сонет XIV
    Аби розсіяти душею зорі,
    скородив істину. І капіляри,
    вином нав`ючені, тягли у пори
    тепло, наначе магму крізь маари*.

    За давкою, лавинно в серце хворе
    зійшла сльоза і розтопила старість.
    Добротного розливу в пляшці море,
    не видно дна. Не пити – не ударить,

    не одарує, ніби світло, нефа*,
    промерзлого у темінь по склепіння,
    не вгрузне в тишу пальцями тапера*,

    при ворожбі не вивітриться блефом.
    Сягав до дна – за золотом і тінню,
    аби роздати потім у папері.

    12 Серпня 2009

    *тапер - ресторанний музикант
    *маар - жерло згаслого вулкану
    *неф - головне приміщення храму


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (12)


  40. Ольга Шеремета - [ 2009.08.12 20:17 ]
    Банально -шлюб
    Мчать рельси в густу ніч,
    Паморочить думку алкоголь.
    Ви здивуєтесь, але то звична річ,
    Як розум неясний –легше вжитися в роль.

    Думаємо про різне, мовчимо про одне і теж.
    Не раз мені в ночі тебе бракує...
    Іноді ж не бачимо ми жодних меж
    Й лиш рима сестра з біди рятує.

    Ми проживемо разом все життя:
    Не треба білої фати й вінця не треба,
    Виробивши штучні почуття,
    Забудемо про всі кретинські креда!

    Ти звинувачуєш мене, що я брехала?
    Я все віддала, що віддать тобі могла!
    Це правда, я ж ніби й кохала.
    Як виявилось, я просто не та.


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.25) | "Майстерень" 4.5 (4.83)
    Коментарі: (1)


  41. Сонце Місяць - [ 2009.08.12 20:21 ]
    Годинник б’ється
     
    Пікова роздрібна надія
    Неспішний бій розсипаний
    В атональні високі нічні
    Страхи одноокої варти

    Покреслені ноти абстракцій
    За висхідною ажурністю
    Крізь ілюзії резонансів
    Химерної кафедральності


    плач
    Попелюшко
    на потім
    яке кому діло
    щó
    потім
    у зимовій країні мрій
    зблідлі сестри, братерський сміх...

    Капризно подерті сходинки
    Дублі метеликів чорних
    Відлуння падінь безневинних
    Сніжинки гіркої віри




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (9)


  42. Віталій Ткачук - [ 2009.08.12 19:43 ]
    Виноградом
    Самотня подорож – виноградом:
    Повзе. Неспіла. Навпомацки.
    День – на зачіпки. Опівночі –
    Вистигати. Кожні сто знайомств –
    Підзарядження.
    Є листя, є лоза, є гроно.
    Немає – соку. Сточено
    На хибну кров. Витекла вся –
    За сонцем. Сонечком. Сном.
    Подорожня самотність –
    Вином-градом. Без витримки.
    Нестримно. Витримаю.

    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (12)


  43. Олеся Овчар - [ 2009.08.12 18:08 ]
    Просто одна думка
    Це така ланцюгова реакція –
    Переходить Вчора у Завтра,
    І Сьогоднішня адаптація,
    Можливо, нічого не варта.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (11)


  44. Іринка Кучерук - [ 2009.08.12 17:22 ]
    поцілунок
    Я дивлюсь в твої очі
    В такі прекрасні і звабливі.
    В твоїх обіймах я щоночі
    Уста цілую ніжні й щирі.

    З тобою поряд, наче в казці:
    Ти мій принц, я твоя принцеса
    Мені з тобою добре, моє щастя
    Цілуй мене, бо я привикла.

    Бо я привикла , що ти мене цілуєш
    І вже ніколи я не відвикну,
    Бо я тебе кохаю… Чуєш?...
    Цілуй мене, бо зникну.

    Зникну, якщо не будеш цілувати…
    Мовчи, нічого не кажи
    Слова брехливі, – не треба їх казати.
    Цілуй мене, мовчи, мовчи…

    Не треба говорити
    Бо наш язик брехливий часто
    Вже краще мед солодкий пити
    Із вуст твоїх солодких…щастя…

    Якщо вже я захочу правди,
    То ти нічого не кажи.
    Поглянь у очі мені,
    Я зрозумію все…мовчи…

    Нехай вже краще очі скажуть
    Усе, що ти на серці маєш,
    Бо люди слів таких не знають,
    Які б сказали, що ти відчуваєш.

    А поки що мовчи, у вічі не дивись,
    Солодке щастя пий і не сумуй.
    Якщо хочеш, злетімо разом ввись,
    Прошу, цілуй…цілуй……


    Рейтинги: Народний 0 (5.16) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  45. Женчик Журер - [ 2009.08.12 16:45 ]
    Кров твоя – кавунова м’якоть
    Кров твоя – кавунова м’якоть
    Ребра – решітка на вікнах дому
    Забуті слова проростуть м’ятою
    Наллються у склянки міським водогоном

    А тіло – простий автомат із кавою:
    Закинеш гроші – отримуєш напій.
    Я вчора дивився кіно Куросави
    Довго закони вивчав… Хамурапі

    І усвідомлював сутність жіночу.
    Прозріння бахнуло, наче молот:
    Жінка схожа чимось на тамагочі
    Хіба що швидко не дохне з голоду,

    А так: пониє, поспить, побавиться,
    Побачить, що без уваги – і піде.
    Сам же кусатиму себе за палець,
    Кричатиму: жінки – Гетери або Ізіди?

    Вона ж зустріне мене й спитається:
    Ну що там, як там, знайшов чи іншу?
    А я, побачивши з нею китайця
    Промовлю: Господи, дай їй грішній

    Простого китайського чи то щастя,
    Чи що в комуністів це по фен-шую?
    Краще було би не зустрічатися,
    Бо от сиджу тепер, плачу, віршую,

    Мізкую, чи буде їхня дитина
    Цілком нормальним громадянином?
    А не якимсь неякісним хунвейбіном,
    Що пустить кулю у спину мамі,

    І потім чхатиме на традиції,
    Не вдома їстиме, а у фаст-фудах
    Споганить мову, а їй по пиці
    Ніхто й не дасть за такий проступок.

    Ото залазить таке у голову,
    Коли з образи відвернеш спину.
    Тоді притиснусь до тебе голим:
    «Пробач. Відроджуймо Україну!»


    12.08.09


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.26) | "Майстерень" 5 (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  46. Григорій Слободський - [ 2009.08.12 13:53 ]
    ...
    Вірші б’ють
    вони не плачуть

    вони ростуть
    а їх не бачать.

    не сприймають
    у цей раз

    може хтось
    дає наказ.

    тепер їх не розуміють
    не палають,
    а лиш тліють

    лиш після
    смерті їх творця
    вони доходять
    до вінця!

    так із здавен ведеться
    із грані полум’я вознесеться


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  47. Наталя Дитиняк - [ 2009.08.12 13:32 ]
    Зовсім темно. До крику німо
    Зовсім темно. До крику німо.
    Жоден звук не порушить тишу.
    Безпорадні блукання міма
    крізь ніщо. Хто для нього пише?

    Захлинусь в електронній клітці.
    Кожну мить актуальна тема.
    Щось містичне в маленькій мітці,
    що ніяк нам не вкаже, де ми.

    Спілкування з німим екраном.
    Безліч слів і ні краплі звуку.
    А щоб якось закрити рану,
    подаєш віртуальну руку.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  48. Наталя Дитиняк - [ 2009.08.12 13:46 ]
    Щось в цьому світі перемкнулось
    Щось в цьому світі перемкнулось.
    Якісь контакти не в попад.
    Наші дороги перетнулись
    Тоді і там. Але навгад.
    Фальшивив голос в унісоні.
    То твій, то мій. А то й обох.
    На рівні втрачених нейронів
    Ділили відстань-час на двох.
    Переділили. До краплини.
    В кожного порівну тепер.
    Дві незаповнені людини.
    Квиток. Дорога. Контролер.
    "У вас квиток не в той автобус".
    Не той маршрут. Не ті міста.
    Згубила карту – взяла глобус.
    Не перемножила масштаб.
    Думки розпалися на вірші.
    Здоровий глузд перегорів.
    То задихаюся від тиші.
    То захлинаюся від слів.
    І довго-довго вибирала,
    Куди втекти. Тобі на зло?
    Перевтомилась. Переграла.
    І, дивно: наче й не було.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (13)


  49. Марина Карпінська - [ 2009.08.12 13:51 ]
    Я (НЕ-?) ХОЧУ, ЩОБ ЦЕ БУЛО НАЗАВЖДИ!!
    Вже нічого не зробиш, коли зникла любов...
    Коли чуєш її затихаючі кроки
    В передпокаї серця... Коли знову і знов
    Зупинити б її, хоч на мить, хоч на трохи.
    За плече розвернула її і дивлюсь
    В її очі... так страшно! У них - порожнеча.
    Вона тихо пішла. Ну а я? Зостаюсь...
    Крають серденько в кров нею лишені речі.
    Вже нічого не зробиш, вже лише каяття.
    Чую, рипнули двері, вона вийшла і зникла.
    І не вразить уже глибина почуття,
    І бездонна душа, і слова: "Я так звикла..."
    Я дивлюсь у вікно, як спішить вона геть
    Крізь засніжену ніч в неосвітлені далі...
    Де ж її назавжди, що не знатиме меж?-
    Заіржавілий бік золотоїї медалі!..
    Зникли фарби і глянець, а залишився бруд
    Не вмикатиму світла, хай вважають - заснула...
    Скільки ще пережити потрібно облуд?
    Я, рахуючи, збилась, і безвольно здригнулась.
    30.11.08


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (3)


  50. Марина Карпінська - [ 2009.08.12 12:44 ]
    СЕРАЯ ВОЛЧИЦА
    Желтые глаза, узкие зрачки
    Не за кем теперь плакать и страдать,
    Петлями следы, словно маяки
    На снегу холодном! Некуда бежать.
    Высоки деревья, ветер, словно нож,
    Серый хвост поджав, воет на луну,
    Плохо, тоскно ей. Ты её не трожь,
    И, прошу, оставь, хоть на час одну.
    Колкие снежинки падают на мех,
    Морда обнажает белые клыки,
    Толи заскулила, толи детский смех
    Потревожил ветви трепетной ольхи.
    Лапы, что изрезал острый синий лед,
    В снег сует она, притупляя боль.
    Голову забросив, поздних птиц полёт
    Наблюдает воя, выполняя роль.
    Не зови жестокой, не гони её
    Ей и так досталось от лихой судьбы
    Загляни в глаза, там увидишь то,
    Что она скрывала от большой толпы.

    (написано давно)


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1459   1460   1461   1462   1463   1464   1465   1466   1467   ...   1829