ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Микола Левандівський - [ 2009.02.03 18:31 ]
    Я мрію про тебе...
    Я мрію про тебе і твій аромат
    Хай стане п’янкою лозою,
    Хай пустить коріння і виросте сад
    Уста хай покриє росою.

    Ти знаєш пахнуть літні вечори
    Вологим і зіпрілим сіном,
    Зайди в траву і побіжи, –
    Роса застигне на твоїх колінах.

    Прийди до теплої, осінньої води,
    Торкни осінню прохолоду,
    Піщаним берегом іди

    І не дивись в осінню воду,
    Лиш по коліна ти зайди,
    Люби свою чудову вроду.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  2. Ірина Заверуха - [ 2009.02.03 17:22 ]
    Музика-пісня-душа
    хто цю пісню випустив на волю?
    наче з клітки замкненого птаха
    серед трав, на крилах вітру, в полі
    линуть звуки, що не знають страху

    в пошуках своєї пісні з дому
    в мандри вранці вирушив музика
    в край далекий, дикий, невідомий
    йшов на поклик зраненого крику

    сорок тижнів він у зір питався
    звідки лине та самотня туга
    не відпочивав, не зупинявся
    не знайшов ні ворога, ні друга

    втомлений, посеред степу рано
    він забрів у трави посивілі
    і вловив у мареві туману
    звуки тої пісні легкокрилі

    тож тепер музика ходить світом
    на обличчі усмішка лоскоче
    чи зимою, чи спекотним літом
    награє мелодію охоче

    не веселу, але й не плаксиву
    рідну та не зовсім зрозумілу
    що одним дає могутню силу
    іншим же тягар знімає з тіла

    друзів мирить весело-грайливо
    ворогам терпіння наспіває
    музикант блукає сивий-сивий
    піснею життя благословляє…


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (1)


  3. Микола Шевченко - [ 2009.02.03 17:14 ]
    Жуйка-мова...
    Жуйко моя! Аморфно-розімліла,
    нескінченно довго жована,
    знесмачена і терміново
    маєш бути ліквідована - шляхом утилізації...
    Мово моя...Ще вчора струменіла...
    Ти - нужденна і зіпсована,
    і страчена чужинським словом
    руто-м`ято пасинкована - тупим серпом по нації...
    Небого...Кришталево-солов`їна,
    виплакано-виплекана,
    правічна і рожденна в небесах,
    з мелодій сонця викохана - що ж з тобою діється?!
    Цей слОган металевий, на підміну,
    та невже в тобі таких нема?..
    Непересічна,незнищенна - де ж краса твоя?
    Коли туман розсіється?..
    ...Не томиться чоло жувати каучук,
    стискати щелепи щосил...
    І не соромляться наглО
    вживати чужий звук - хто їх просив?
    Хоч "ноу-хау", хоч "імпічмент",
    зазіхають, псують річ вщент!
    Хтось перший візьме, "запозичить",
    а згодом вже всі "шпрехають", картаючи акцент...
    І нащо?.. Та ж візьми, ледащо,
    відшукай у рідній неньці-мові,
    найкраще і влучне,
    та гідне, повне сенсу, слово...
    А то, виходить, як у тій рекламі - ніде правди діти!
    Що, іноді, жувати краще (менше драми),
    аніж говорити...

    06.04.2006 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  4. Ванда Нова - [ 2009.02.03 17:47 ]
    зимовéсни
    [зимо-]

    а зима це не привід а час для депресії
    смакувати гріхи і ловити у пресі їх
    бити посуд і чистити осад від осуду
    церувати шкарпетки і носа бурмосити
    дожидатись у гості раптового первенця
    оглядатися чи не наспіла суперниця
    силкуватись усім залишатись хорошою
    і себе почувати старою калошею
    голосуючи проти боротись із Vist’ою*
    і питати у Бога та мами чи вистою
    чи хоч день проживу за законами древніми,
    (вартові кам’яні мої леви - недремні ви)

    так у ступорі бути від грудня до лютого
    а у березні раптом
    звільнитися з пут його…

    [вéсни]

    аби вікна чисто вимити для мріяння
    і до пригорщі піймати вітру віяння
    спину вигнути і кицькою замуркати
    і знайти старі листи між палітурками
    поскладати в купки бачене й небачене
    замести сліди і не шукати значення
    і нові дороги міряти широкими
    до коліна зашнурованими кроками
    аби потім босо бігати на березі…

    замовкаю –
    решту договорить березень



    *Windows Vista


    Рейтинги: Народний 0 (5.57) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (17)


  5. Микола Левандівський - [ 2009.02.03 12:24 ]
    Кришталеве серце, золота душа...
    Кришталеве серце, золота душа
    Заглядає в очі темрява чужа.
    Очі карі, сині, бірюзові
    І роса вечірня капає в долоні.

    Очі – аметисти, золота душа,
    Але серця в тебе, ма́буть і нема.
    Очі бірюзові, карі, зеленаві
    Сльози, наче зорі в недопитій каві.

    Сірі очі, карі, моря глибочінь,
    Може тільки в каві бачу їхню тінь;
    Кришталеве серце, золота душа…

    Сивий дим цигарки лине в височінь,
    Небо розтинає сонця дивний кінь,
    Але серця в тебе мабуть і нема…


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  6. Олександра Новгородова - [ 2009.02.03 02:31 ]
    Дон Гуан.
    Я жила на вокзалі – знайома з тим, як плине час,
    Мої губи пошерхлі й бліді Вас колись цілували…
    Перед Вами осідланий білий кружляє Пегас,
    Я вечеряю сіллю в покинутій гостями залі.
    Я смакую вино після Ваших коханок в тісній
    Темно-сірій кімнаті – вітальні. Під час карнавалу
    Ви співаєте друзям знайомі мені пісні
    Потяг в Австрію, Альпи, Алжир, Ви усюди бували.
    Як писати до Вас? Як звертатись? Потреба у сні
    Відійшла в забуття. Пам’ятаєте, Роз чарувала?
    Мій приречений, згубний коханець, дозвольте весні,
    Роз’єднати стежки. Від корсету до Божого бала.
    26.01.09


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (5)


  7. Юрко Халавка - [ 2009.02.03 02:16 ]
    ----
    Додай мене до друзів УКонтакті,
    і ще у Однокласниках додай!
    Бо ми удвох нічого вже не варті
    і непомітно перейшли за край.

    Кривився смайлом недолугий місяць,
    і крик. засклений у вікно, тремтів,
    Ти кажеш «дружба це напевно вихід»,
    Це й справді вихід - з наших почуттів


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.28)
    Коментарі: (2)


  8. Юрко Халавка - [ 2009.02.03 02:50 ]
    IKARUS
    Журавлиним ключем, закурличе у серці двигун,
    Він тебе понесе у домашнього затишку вирій.
    Хтось торкнеться промінчиків сонця, мов струн,
    Щоб осяяти світ невеличким окрайцем надії .

    Полетиш у далеку, омріяно-радісну даль
    Там чекають на тебе і щастя, і щирість, і ласка.
    І душі таємничий, прекрасний та чистий кришталь
    Забринить у тобі, і розквітне за вікнами казка.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.28)
    Прокоментувати:


  9. Михайло Карасьов - [ 2009.02.02 21:07 ]
    Після дощу.
    Дзижчать занудливо у хащі комарі.
    Легкий туман пливе між верховіття.
    Сліди дощу нічного капають згори,
    І павучок жде здобичі у сітях.

    Стара сосна – пучками хвоя темна,
    Трава під нею встелена шишками.
    А сосни молодесенькі на схилі
    З незайманими свіжими гілками.

    Враз сонце десь пробилося вгорі.
    І засвітивсь пісок, і – різко тіні.
    Від крапельок аж сизі всі хвоїнки
    Котрі вгорі. І темні при корінні.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  10. Микола Шевченко - [ 2009.02.02 20:35 ]
    Конвалія...
    В сосновім лісі наша є галявина,
    На ній білісінька росте конвалія,
    Як ти пахуча; обійму за талію...
    І завертиться ув очах сама весна.
    Нарвем конвалій досхочу - донесхочу,
    Та й заблукаєм на своїй галявині.
    Не раз зимою я собі являв у сні,
    В нім я і ти, й конвалієві лестощі...
    весна 2002р.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  11. Олексій Кацай - [ 2009.02.02 18:30 ]
    Оптична пам‘ять кришталю...
    Оптична пам‘ять кришталю,
    дотично до проміння стропів
    спаливши лінзи телескопів,
    парашутується в зорю.

    Оптична пам‘ять кришталю
    обтічно синій таємниці
    пересуває з ночі лиця
    назустріч сонця кораблю.

    І кожна згадка – в стилі «ню»,
    і крига річкова скресає,
    і день суворий відчуває
    лунке космічне де-жа-вю.

    Космічна пам‘ять кришталю…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (9)


  12. Костянтин Хмара - [ 2009.02.02 18:25 ]
    Наповни сяйвом мою тінь
    Наповни сяйвом мою тінь,
    А сміх мій - пухом тополиним,
    Щоб я воскрес і знову линув
    У неба срібнолицю синь.
    Наповни сіном подих мій,
    А серце – свіжою травою,
    Немов у чесному двобої
    Я виграв вітер- духовій.
    Я буду литися струмком
    Між рук твоїх у неба кручі,
    Я буду ніжним і жагучим
    Для тебе потайним замком
    І тільки ти знайдеш ключі
    У дзеркалі думок прозорих,
    Я буду там, де пахнуть зорі
    І сяють вдень як уночі.
    Лишусь у серці, мов поема,
    Хвилюючим і теплим, вогким,
    Щоб соловей натхненно тьохкав
    Від наших зоряних взаємин.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.33) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  13. Костянтин Хмара - [ 2009.02.02 18:27 ]
    Перша осінь
    Ти усміхаєшся щасливо уві сні,
    А я ховаю сам від себе вогкість вій,
    Щаслива мить, врочистий буревій,
    І плавлять серце думи, світлі і ясні.
    Зів'яле сонце докотилося межі,
    І виграє у його сяйві листопад,
    Неначе трон – цей наш з тобою сад,
    І тому так приємно в мене на душі.
    Гаряче листя все недобре спопелить,
    А листопад – неначе ковдра нам на двох.
    Віднині нам позаздрить навіть Бог,
    І моє серце то сміється, то щемить.
    Щось незбагнене у одне єднає нас,
    Мої легені повні подиху твого,
    А навкруги – і золото й вогонь,
    Не мають влади вже ні простір, ані час.
    Вустами вогкими торкнусь твоїх очей,
    Розвію сон і на твій шал перетворюсь,
    Здолаю все, але тобі скорюсь,
    У потаємне стану зоряним ключем.
    Легкий зефірний дотик пальчиків твоїх,
    Уразив м'язи, скам'янілі від напруг,
    Просякнув мозок медом і ущух
    І десь на дні очей проміння жмутком ліг.
    Невже то – осінь, наша перша осінь
    Усе фарбує кольором жаги?
    Ми ще такого не знали досі,
    Як схожі наші, наче різні береги.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.33) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  14. Микола Левандівський - [ 2009.02.02 17:33 ]
    На устах твоїх…
    На устах твоїх мед розлитий,
    Сотні нервів тріпочуть у них
    Я іду у туман за повитий
    Лише сніг на волоссі застиг.

    Скільки образів в пам’яті, – ти
    Заспокоїла всі в серці рани,
    Так і хоче зима змести
    Болючі з душі кайдани.

    Але інколи є печаль
    Сльози ллє десь душа тихо-тихо,
    У зіницях моїх лише даль,

    Так вільготно і дрібно ди́ха,
    Знову згадую очей мигдаль
    І наспівую пісню стиха.


    Рейтинги: Народний 5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  15. Микола Левандівський - [ 2009.02.02 17:03 ]
    У вінку темно-синіх троянд...
    У вінку темно-синіх троянд
    Ти ступала омріяна літом,
    І зелених очей амарант
    Гордував, насміхався над світом.

    Чом у тебе очі такі?
    Чом наповнені вщерть таїною?
    Чом бувають вони, як вогні?
    Чом поїти їх хочу собою?

    Солодких уст карамель,
    Так тривожить душу спокутою,
    Як художник я взяв акварель

    І малюю любов забутую
    Погляд очей твоїх, наче листя марель
    Розтікається в венах цикутою.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  16. Я Ти - [ 2009.02.02 17:57 ]
    Вогонь і вода.
    Ми з тобою, як вогонь і вода:
    Я холодний, а ти грієш.
    Зрозумій, закономірність проста:
    Так не буде, як ти мрієш.
    Ти червона і запалюєш все,
    Зігріваєш мене часом,
    Я прозорий, моя сутність тече,
    Ми не можемо бути разом.

    Вогонь і вода-
    Зовсім різні.
    Сутність твоя і моя-
    Несумісні.
    Коли поруч ти,
    Я закіпаю,
    Але разом ми
    Помираєм.

    Ми з тобою, як вогонь і вода:
    Я заллю все, а ти спалиш.
    Зрозумій, між нами вічна стіна,
    Вічне горе, душевна далеч.
    І хоч дуже мене вабиш ти,
    Та немає в нас надії.
    В нас з тобою протилежні путі,
    Поховаймо ж наші мрії!

    Вогонь і вода-
    Зовсім різні.
    Сутність твоя і моя-
    Несумісні.
    Коли поруч ти,
    Я закіпаю,
    Але разом ми
    Помираєм.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Прокоментувати:


  17. Влада Волошина - [ 2009.02.02 17:34 ]
    * * *
    Я захлинаюсь дощовими бризками,
    Топлю себе в бокалі коньяку,
    Я тішусь мріями, давно вже зниклими,
    І шепочу: «Люблю, люблю, люблю…»
    Вином гарячим витираю краплі,
    Що чорною рікою по щоках
    Пливуть нахабно і слідами
    Лишаються в моїх думках…
    І у густій кофейній гущі
    Я бачу образ…Це не я…
    У мережі своїх припущень
    Давно вже втратила ім’я…
    Люблю…Й любов моя безлика,
    Ми разом з нею без імен…
    Я в розпачі…Беззвучним криком
    Самотній проводжаю день…

    28.01.2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  18. Микола Левандівський - [ 2009.02.02 17:39 ]
    Ти - Даная
    Ти спала
    Оголена
    Як Даная
    Тиціана чи Веласкеса?
    Байдуже!
    Пяна?
    Твереза як скло –
    Оголена…
    Пяно пахла
    Даная Веласкеса
    Байдуже…
    Мріяла
    Ладо бачила
    Карі очі
    Любила
    Пропила мов сон
    І пробачила
    Мрії занедбані
    Втрачені
    Твоїм пафосом
    На побаченні,
    Пряно пахла
    Дурманом
    Замріяна…


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  19. Варвара Черезова - [ 2009.02.02 17:11 ]
    Римований Щоденник Меланхоліка. Запис №1.
    Забуваємо ревно (даремно) дорогу в небо.
    В цей такий незбагненний такий не банальний космос.
    Десь на вічно-квітучому Марсі вже п’яний Хронос
    Зачинає вогонь і богинь для нової треби.
    Для нової планети бо наша диви конає.
    Змарнували месій і за дівку спалили Трою.
    І назвали життя (так буває зо п’яну) грою.
    Тільки більшість із нас нікудишні актори. Знаю.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.47) | "Майстерень" 5.13 (5.46)
    Коментарі: (15)


  20. Мар'яна Невиліковна - [ 2009.02.02 16:11 ]
    Усе буде добре
    із "усе буде добре" критично зникає кисень -
    в беззаконні енергозбережень спішить в нікуди.
    істерую, немов заклинання, "все буде..! визнай!"

    ми - заручники різних фаз у цій амплітуді

    послідовники різних казок, забобонів, прелюдій
    деградуємо із недомовок у зайві копання.
    у пропорції "менше емоцій - то більше пудри"
    забезпечуєш перше, а я інфікуюсь останнім.

    із "усе буде добре" критично зникають сенси
    і, невірний своїй зневірі, шукаєш привід
    як схилити богиню займатись ранковим сексом
    безкисневого дня у непафосній безнадії.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.42) | "Майстерень" 5.38 (5.43)
    Коментарі: (12)


  21. Кет Зет - [ 2009.02.02 15:12 ]
    Майже дитяче
    Сніг - безкоштовний доважок вчорашньої втрати.
    Тане із присмаком оцтової есенції.
    Прошу аудієнції! Мушу спитати:
    Жити - то зараз модно?,які тенденції?

    Я б Миколая Святого таки спантеличила!
    Вивела б кров'ю листа із проханням про різки.
    Ні,не для себе - для маси з пустими обличчями...
    Так по-дитячому зле,по-наївному різко...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.3) | "Майстерень" 5.38 (5.29)
    Коментарі: (10)


  22. Сергій Рожко - [ 2009.02.02 15:44 ]
    “Основи дарвінізму”
    (майже гумористичне)


    Коли людство до краю
    знищить себе собою,
    інфузорія, скинувши туфельку,
    зітхне полегшено, -
    “Ну нарешті можна спокійно
    ділитись надвоє, і - натроє,
    і ... так далі,
    аж до завершення”.
    Таргани зберуться у
    спорожнілій кухні,
    урочисто “накриють стіл”,
    і під ввічливе “grazie”*
    розіллють оковиту
    по своїх невеличких кухлях
    і пом`януть
    навіки зниклу цивілізацію.
    Уціліла мавпа
    з ліани стрибне донизу
    і, підхопивши заразу бібліофілії,
    спробує на зуб сторінки
    “Основ дарвінізму”,
    а потім, можливо,
    щось пожує із “Біблії”.


    * “дякую” (іт.)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  23. Галантний Маньєрист - [ 2009.02.02 15:13 ]
    Зимовий етюд
    І я собі подобаюсь - в тобі,*
    в ясних очах угледівши небритість,
    неулаштованість, але й талановитість,
    бо як таку пригледів, далебі?
    А ти відводиш погляд – не в юрбі,
    а понад нею – у майбутнім літі,
    де тільки щоки неуважно вкриті,
    а інше, надто безтурботне, - ні.

    Таке предивне „ні” - серед зими,
    на дні проміння денного прибою,
    де на межі сердечного конвою
    лоскотно виринає об[р]ій„ми”.
    Немовби можна перейти назад,
    огнями оживити ту пустелю,
    де ідеально виголені скелі,
    де кожен сам для себе - шах і мат.

    Та ми удвох, і що нам ця зима -
    у вічності од Зоряного Шляху?
    І ця земна, аби не дали маху,
    із забуття збудована тюрма?
    І пам’яттю не увійти сюди,
    аби, хоча би, пригадати термін...
    Та чи для нас оті колючі терні,
    коли в зіницях неземні скарби.


    * * - Мелодія Jonder Boj (wma - 5 мб)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  24. Анна Луцюк - [ 2009.02.02 14:15 ]
    Марево ночі
    Сон пронизують гітари
    голосяйними плачами.
    Клапті вирвані зі хмари
    моляться услід за нами,

    гори голови схиляють,
    стежки горнуться до тебе,
    кеди наші пил збирають
    з кожного закутка неба.

    Я, напевно, трохи привид,
    відчуваєш, морок сонця
    закликає? це лиш привід
    танцювати на долоньці

    сивочолої планети.
    Полиново-вільні душі
    канули навік у Лету.
    Ми пропащі, ми заблудші,

    ми залегкі для тяжіння,
    поринаємо у вихор.
    Наша подорож нетлінна.
    Оживаєм. Тихо-тихо.


    Рейтинги: Народний 0 (5.33) | "Майстерень" 0 (5.25)
    Коментарі: (5)


  25. Микола Шевченко - [ 2009.02.02 14:46 ]
    ВИЛОКОМП`ЮТЕРИЗАЦІЯ...
    "Робить ніхто не хоче вилами!"- волає наш завфермою.
    Комп`ютера купили ми, поставили під фермою,
    Супутника піймали ми, "порнухи" надивилися,
    Доярку заламали ми, ой, що тоді зробилося!
    Гуртом у бані милися, бо в вуха повно силосу,
    Набилось- наліпилося, надої скоротилися.
    Бо, щось не тих доїли... Тут, як назло, ще тіло,
    Свербіло- зачесалося - на раду ми зібралися.
    Подумали вже, чим змогли - у хлів комп`ютера внесли,
    Та всіх корів зігнали - їм фільм демонстрували.
    А далі вийшов анекдот: іще небачених висот,
    Надої в нас сягнули! Корови ж не дурніші нас - миттєво все збагнули!
    А головний наш "драйвєр", що він же і "провайдєр",
    Раніше він був дояр - коровам крикнув "фойєр"!
    Та розкачав "вінчестер", та закурив він "Честер",
    Знайшов такі програми, що не було й у мами...
    ...І тут нас "розкусили" - нам світло відключили!
    А, в принципі, нам "по- фіг", бо в нас "безперебойнік"!
    Спитаєш: що за "птиця"? То, наче той, п`яниця:
    Його ти заливаєш, а він все п`є, та п`є,
    І, заразом, співає, концерти видає.
    Ще працював з годину, а потім здох, скотина.
    Ревуть корови: дайте, іще, хоч кілобайта!
    А ми кричим: біда - накрилася "вінда"!
    Та духом ми не впали - враз вила похапали,
    Та, щоби не бісилися, насипали їм силосу.
    Бо, знаєм ще зі школи - видовища ніколи,
    Ще хліб не замінили... Японці не придумали
    комп`ютера такого, щоб замінив нам вила...
    Так отож,о: недарма ж батько з матір`ю, нас
    поночі робили...
    12 - 13.03.06р
    (віршик теж написано поночі, під впливом компутіра)


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (1)


  26. Андрей Мединский - [ 2009.02.02 14:46 ]
    ***
    Отзеркалился, стал выставлять напоказ
    Неприкрытую душу, без страха и боли,
    Не боясь ни дурного взгляда на сглаз,
    Ни стрельбы в открытую спину. Но роли
    И так все заказаны, кастинг пройден,
    Эту роль мне играть - как бы ни было тяжко -
    Растекаться по вам стихотворным дождем,
    Понимая, что отвечать надо дважды,
    А точнее, не дважды, а многократ-
    Но болеть, эта роль для меня - вдвое спроса -
    Это минимум, это такая игра,
    Где ответ дан до постановки вопроса.
    Я привыкну к тому, что так часто трясет,
    Научусь жить хотя бы с собою непьяно:
    Кто без фильтров рожден - тот не будет спасен,
    И не сможет ходить вертикально и прямо...

    Но привыкнуть возможно, ведь это мой дом -
    Сумрак мира, в котором лишь мне все понятно,
    Мне не страшно теперь знать, что будет потом,
    Все что есть - это роль, только роль для меня... Но
    Не рвите живое, бывает крюки
    Слишком больно дерут мой хребет или ребра,
    Лишь на миг я могу показаться другим,
    Только в этот миг я на части разобран,
    На молекулы, атомы, на пустоту,
    И собраться так сложно. Но вертит планету
    Лишь тот, кто живет и ползет на звезду,
    Не боясь быть на том свете, падая в этот...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.63 (5.53)
    Коментарі: (4)


  27. Юлія Фульмес - [ 2009.02.02 13:32 ]
    Тобі, в ювілей (Григорієві Чубаю присвячується)
    Скидають ясени листи,
    Стають зажурено-однакові,
    Щоби в скорботне зодягти
    За ніч обмерзлий брук Личакова.

    Голосять в розпачі вітри,
    І тінню на коліна впаду я,
    Ти відлетів у тридцять три,
    І це Когось мені нагадує...


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (13)


  28. Ванда Нова - [ 2009.02.02 13:20 ]
    Під вуаллю
    Під вуаллю, як пташка у клітці,
    звідусіль привітання, мов град, -
    чим ти, дівчинко смагляволиця,
    заслужила такий маскарад?

    Біла сукня, що вибрала мама,
    пишне свято, як тато хотів.
    З кольоровими давніми снами
    літачок розтає в темноті,

    а твої діаманти - як сльози,
    а чужі його руки - як сталь.
    Нині ласки, а завтра - погрози:
    послідовність убивче проста.

    Губ холоне фарбований кетяг,
    а зіниці - безмежно пусті.
    Осипається квіття з букета,
    понад ним, наче саван, фатін.

    І вінці надягатимуть хутко,
    і плачем задихнеться рояль.

    Наречена піймає попутку
    і за вітром запустить вуаль…


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.57) | "Майстерень" 5.67 (5.55)
    Коментарі: (22)


  29. Тіна Рагас - [ 2009.02.02 09:37 ]
    Як хочеться….
    Як хочеться інколи просто не бути,
    Як хочеться часто все просто забути,
    Особливо тих, перед ким ми винні,
    Щоб спинити докори сумління невпинні.

    Як хочеться часто звинуватити долю,
    Аби уникнути гострого болю
    За справи свої лиховісно-жорстокі,
    Підступні, як наші доброчинства короткі.

    Як хочеться вчинок здійснити свавільний,
    Весело й гордо крикнуть: «Я – вільний!»
    Я вільний від всього, що Святе Слово велить,
    Бо ж наша совість все дужче спить!

    Як хочеться…

    Як хочеться, щоб душі наші трохи змінились,
    Як треба, щоб наші каяття не спізнились,
    Як необхідно мати високу мету,
    Щоб не перетворитись на чорну золу.



    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (2)


  30. Гортензія Деревовидна - [ 2009.02.02 08:08 ]
    *

    Це проходить отак - міжсезоння міжребер'я
    Це проходить тому що повинне пройти
    Крізь торговище морф обезлюднілу темряву
    Крізь химерного дерева тонкі гілки
    Крізь тріски що летять чи пускаються берега
    Поки лід цього ставу не надто крихкий

    Чи ж найкраще оте що береться на кпини
    Переляк або віск як його перейти
    Це зминання речей і знаходження винних
    Тих що потім тебе ані в тих ані в цих
    Так одежу скидають хто ще досі не вимер
    Так говорять що свято - яке ж без цитрин?

    Так знаходять чужі ненароджені сірі.
    А носій любомудр що стилет і язик
    У холодному жирі вині й формаліні
    Двоєгубить. незнаний тобі златоуст
    як кравецьке начиння ховається в сіні
    чи у оці де б-же не зможеш знайти.



    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  31. Я Ти - [ 2009.02.02 02:40 ]
    ***
    Коли все місто спить уже давно,
    І навіть вітер, ніби задрімав на мить,
    Лиш неба темно-синє полотно
    Зірками блимає їм мимохіть.
    І Всесвіт став малим уже для них,
    Вони удвох - це щось невимірне, святе.
    Тому що з усіх цінностей людських
    Здобули найціннішу за усе.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Прокоментувати:


  32. Богданка Борисова - [ 2009.02.02 00:46 ]
    Rising road
    Реанімоване серце, глухоніма тиша пульсує в жилах
    Реквієм. Я - Твій синонім на зламаних правдою крилах.

    Тікати від коди в замурований регенерований спокій,
    Спіймавши завтрашній день, рахувати вчорашні кроки...

    Серпантинно-спіральна вічність телепортує у спомини
    Запилені обіцянки, загоєні рани, ночі, чеканням втомлені.

    Загублений шлях, роздоріжжя, істин прихисток передвічний
    По краплині випитий час, поруч мій подорожній егоальтруїстичний.

    (02.02.2009)


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (2)


  33. Роман Кисельов - [ 2009.02.01 23:16 ]
    Снігова королева
    Цей світ без тебе, Гердо, не оживе:
    вона взяла його від мене і милостиво
    дала мені мереживо неживе –
    уяви спорожнілої сонне диво.

    Десь близько дні – живі, гомінкі, багаті…
    а я закутий в óбрази безгомінні:
    як сяє лід на шибках у порожній хаті,
    як мертве сонце пасеться в сухім камінні.

    IX.2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.42)
    Коментарі: (14)


  34. Микола Шевченко - [ 2009.02.01 21:19 ]
    Їжте сало! І цибулю...
    Під весну угледів - хитаюсь за вітром.
    За стіни аптеки хапаюсь, бо там "Кальцій-вітрум"!
    Приймаючи - не запиваю, аж щелепи зводить...
    Та все не збагну - як він жертви знаходить:
    Авітаміноз! Білолиций,безгемоглобіновий...
    Здоров`я вистукує:"SOS!!! Дайте скарб аскорбіновий!"
    Ой, лікарю, прОшу - не пхайте свій ніс буратіновий!
    Кажіть вже мені діагнОз, хабаро-гривнотіньовий...
    З`їж, каже, цибулі, петрушки, селери,
    капусти, та ще там якоїсь холери...
    Та свіжого сала відріж.
    Та якнайхутчіш його з`їж!
    І будеш ти знову - козак!
    Сало - то афродизіак!
    ... Буває - думки нападають, під весну:
    впаду собі на тротуарі,
    як в сплячку тварини впадають,
    помру собі, та й...не воскресну...
    Ото ж! Щоб таке не спіткало
    - трощіть ви з цибулею
    сало!


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  35. Майя Роде - [ 2009.02.01 18:47 ]
    ###
    Замальовані вікна рожевим – спотворена дійсність
    З неба падає ржавий і зовсім забруднений сніг
    Що то робиться в нашім давно вже забутому світі
    Чи надто чудовий чи зовсім зіпсутий навік?
    Заболочені скельця нових окулярів в оправі суспільства
    Ти сто раз пожалів, що змінив своє бачення яви
    І вже в соте ти бачиш огидне і збочене дійство
    Що вкрадається дуже в твою без відхилень уяву.
    Обережно кидаєш нові окуляри на землю
    І жорстоко з усім почуттям затанцюєш на них
    І розтопчеш оте, що в очах тобі робить все темно
    І зобачиш яким то насправді є “ праведний “ світ!


    Рейтинги: Народний 4.88 (5.12) | "Майстерень" 4.88 (5.06)
    Прокоментувати:


  36. Галина Косович - [ 2009.02.01 17:57 ]
    ***
    Яка нестерпна мряка і сльота!
    Холодний дощ спинитися не хоче.
    Десь небо зникло. Замість нього клоччя
    Брудний туман на очі наверта.

    Як хочеться, щоб сірий дощ ущух,
    і недоречність ця в житті минула,
    Бо все одно тебе я не прощу,
    образу я так швидко не забула.,

    Та ось моя рука в руці твоїй.
    Зустрілись очі під благанням вій
    І в глибині бездонній потонули.

    І дощ тепер вже, як вода жива,
    І тулиться туман до рукава...
    Хоч би життя ніколи не минуло!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (3)


  37. Наталія Буджак - [ 2009.02.01 13:46 ]
    Кішка
    Знов впала ніч на мертву землю,
    І впали ми в гріховності своїй.
    Мовчить душа, а нам би вмерти,
    Щоб гріх не мучив почуття сліпі.

    Я п'ю вино із келиха розлуки,
    Ти п'єш вино із келиха життя.
    Ти дав мені спасенну свою руку,
    Щоб врятуватись також я змогла.

    Та нащо так?Хіба ж я заслужила?
    Хіба ж ти віриш у мою любов?
    І невідома мені досі сила,
    Зробила так, щоб були ми разом.

    А я не вірю, я не вірю досі,
    Що ця розлука вже давно померла.
    Ти взяв мене як кішку на дорозі,
    І витяг з лап розбещеного пекла.


    Рейтинги: Народний -- (4.82) | "Майстерень" -- (4.86)
    Прокоментувати:


  38. Майя Зінгель - [ 2009.01.31 21:22 ]
    (з присвятою...)
    Мідний грош всім моїм сподіванням -
    Втома тягне на дно нескінченно.
    Лиш відбитки очей в чаюванні,
    а маленька чаїнка ж померла.

    Всі мої диво-квіти на стелях,
    Всі мої розрахунки - до біса!
    Відчуваю, що світ як пустеля,
    що плутаю в червоних завісах

    Знову ці загримовані фрази,
    Відтонованими устами,
    Ці періоди, стадії, фази
    Як я втомлююсь поруч iз вами.



    Рейтинги: Народний 5.25 (4.64) | "Майстерень" -- (4.83)
    Прокоментувати:


  39. Микола Левандівський - [ 2009.01.31 20:20 ]
    The song
    Десь за баштанами
    Зливами п’яними
    Плачуть вітри,
    Носяться просяться
    Там, де колоситься
    Жито й степи –
    Серце вже проситься
    Мила – не спи.

    Серце вже носиться
    Там де вітри
    Зливами п’яними
    Плачуть з імли.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  40. Микола Левандівський - [ 2009.01.31 19:13 ]
    Попсуте серце
    Зіпсуте серце… Теревені
    Люблю, кохаю і тужу́...
    Навіщо надривать легені
    Як в серці дощ із полину́.

    Коти кохалися в підїзді
    Вони нявчали і ревли
    Ти мовчки лила сльози срібні
    На тлі мирської суєти.

    Любов, Лямур. Ці теревені…
    Коханням ситі всі коти,
    Навіщо ж надривать легені
    На тлі земної марноти.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  41. Микола Левандівський - [ 2009.01.31 19:22 ]
    Електроверсія душі
    Електроверсія душі,
    То репродукція з Ван-Гога
    Я відшукав, знайшов ключі
    Які замкнули в Раю Бога.

    Мені стелилася роса –
    Холодна, сонна, кришталева
    Горіла полум’ям коса
    І мовчки плакали дерева.

    Електромаса у душі
    Критична в тілі. Я на грані…
    Які метафори смішні,
    Які ці руки теплі і зухвалі.

    Електроверсія душі,
    Як репродукція з Ван-Гога,
    Ти забери свої ключі
    І відпусти із Раю Бога.



    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  42. Ігор Павлюк - [ 2009.01.31 17:45 ]
    * * *
    Несемось Чумацьким Шляхом.
    Вже крила й чоботи стерті.
    Солодке майбутнє врочать
    Веселі обличчя мертвих.

    А Всесвіт – таки сльозинка.
    А ми в нім такі солоні.
    На диханні неба – вітрі –
    Тремтять, та не дзвонять, дзвони.

    Випадок – псевдо Бога –
    Нас кидає під трамваї.

    А далі, а далі, далі...
    Ніхто ж не вернувсь…
    Не знаєм.

    Згортається сміх при зорях.
    І струмом проймають струни.

    Моргають до душ козацьких
    Розп’яті Христом Перуни.



    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (4)


  43. Кет Зет - [ 2009.01.31 17:19 ]
    Чайка
    Вигин нервовий тоненьких кутастих крил,
    Пір`я - почорнене срібло і біла емаль.
    Ти - дивовижна оздоба, хоча й, на жаль,
    Така недоречна на тлі із камінних брил.

    Озеро біля заводу - великий смітник.
    Місто - гидкий ерзац нездійснених мрій...
    Тих, пам`ятаєш, про хвилі і буревій,
    Сонячний диск, що далеко за обрієм зник...

    Хмар оксамит і лазурі небес атлас.
    Бальне природи вбрання і підвісок - ти -
    З перлів добірних. То нащо ти тут?Лети!
    В місті життя не прикрасиш. Нікому із нас...


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (3)


  44. Костянтин Мордатенко - [ 2009.01.31 13:15 ]
    Глухий кут


    Сягнула верховинно Свято-блискавка
    і забагнилась каламуть в низовину.
    Я від провалля в цю негоду близько-близько йду,
    аж небезпекою майбутнє осягнув…

    І мертвим, і живим, і не народженим…
    Вдихнув Господь у душу кріпака
    таку любов… що мовив: «Отже, правда з ним,
    ідіть, не бійтесь – хто б чим не лякав…

    Живіть Святим Письмом і я віддам усе…,
    Та спершу розпитайте в Куліша…»
    Вчитаймося в пророцтво Нострадамуса,
    «…дають комахам Триста відкоша…

    …людина їсть людину разом з падаллю…
    …червоне душу вириває з язиком…
    …церкви згорають, а погруддя падають…»
    Впав з бані хрест, мов відірвався тромб…

    Передчуття стискають душу праведну…
    А на Петрівці букініст мені казав:
    «Купіть у мене книжечку бодай одну:
    за гривню є новесенький «Кобзар»…»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (20)


  45. Летюча Мишка - [ 2009.01.31 11:26 ]
    ВІЛЬНИМ ЖУРНАЛІСТАМ
    Може досить?
    Не те щоб я проти,
    Просто якось все, трохи, дістало!
    Рамки, правила, обсяг, строки…
    Все натхнення нижче ж... упало
    Ваш Deadline, та значне «скоротити»
    Ріжуть крила навіть наївним орлятам.
    Ви віддали, продали, продались!
    Ваша гордість десь в п’ятах приспата.
    Ні!
    Ні!
    Ні!
    Не забули ви літа,
    Коли вдень і вночі – лиш писати!
    Коли тема ставала значущим
    Засобом правду сказати.

    Перестануть ламатися крила,
    Коли ми всі відчинимо шухляди,
    І дістанемо чернетки з архівів –
    І не буде в газетах реклами!


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  46. Тетяна П'янкова - [ 2009.01.31 10:36 ]
    * * * * *
    Ця історія дивна. Ці люди давно пропащі.
    Все змішалось-загусло, жується, неначе гума.
    Він додому прийде і залізе в словесні хащі.
    А дружина його завтра купить такі ж парфуми.
    Хоч не любить солодкі. А жити усе гіркіше,
    Бо не вилізти з брехень, немов із рибальських сіток.
    І вона не спитає... Так легше, і так мудріше -
    Удавати байдужість до вічних його лоліток.

    Він до мене завжди о сьомій. Аби на звуки
    Дика пристрасть палка розірвала шалено голос...

    А дружина змовчить, поцілує з любов"ю руки,
    Що троянди несли лоліті, і покололись...


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.43) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (18)


  47. Влада Волошина - [ 2009.01.30 23:20 ]
    А якщо я...
    А якщо я – не прокинусь завтра..?
    Чи запахне світанок кавою?
    Чи залишиться ніч яскравою
    І чи тьмяними стануть ранки...?

    Чи вдихнеш ти самотність Всесвіту,
    І цей зоряний пил тривоги?
    Як все далі лунатимуть кроки
    І у тиші зникатимуть з легкістю...?

    Чи готовий віч-на-віч зустрітися
    З самотою під знаком вічності?
    У пустельній країні неприязні
    Назавжди…сам-один…лишитися..?

    Якщо я зістрибну у нікуди,
    Завари філіжанку еспрессо,
    У думках я на мить воскресну,
    Під шопенові вальс та етюди…

    Засвіти чорну ніч зорею,
    І назви моїм її іменем,
    Я благаю, колись прости мене,
    Що не стала навіки твоєю…

    27.01.2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  48. Олена Багрянцева - [ 2009.01.30 22:20 ]
    Залишайся зі мною. Ніч...
    Залишайся зі мною. Ніч.
    Барельєфи твоїх гардин.
    Барабани осінніх злив.
    Недосказані крихти слів.
    Недороблені стоси справ.
    Міліарди відмов-причин.
    Залишайся зі мною в ніч.
    Триста двадцять п’янких хвилин.
    Вісім кроків до забуття.
    Міріади дрібних зірок.
    Білі щоки сліпих свічок.
    Тепла тиша твоїх картин.
    Залишайся зі мною.
    Ніч…
    30.01.09


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (10)


  49. Ірина Білінська - [ 2009.01.30 22:41 ]
    ***
    Шукати сумнів ув очах
    немає сенсу,
    бо прагне висоти мов птах,
    гаряче серце.
    Якщо спрямуєш свій політ
    любові ради -
    розтане лід, минеться світ,
    а ти - не впадеш.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (6)


  50. Кет Зет - [ 2009.01.30 20:50 ]
    Навіяне Лоркою
    Гітара замовкне...
    І схилиться голова,
    де пісня - як золото хвиль,
    що не знає покори.

    (Дивися - а небо прозоре)

    Осиплються квіти в гаях
    помаранчів.Слова
    сплетуться із травами,
    ріки тектимуть прямо.

    (Дивися - пісок багряний)

    Каміння забуде...
    Забудуть жасминні руки
    про ночі циганські,
    про пестощі ніжно-незрячі.

    (Дивися - і зорі плачуть)


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (9)



  51. Сторінки: 1   ...   1536   1537   1538   1539   1540   1541   1542   1543   1544   ...   1829