ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Кока Черкаський - [ 2008.11.03 23:19 ]
    про осінь
    Мряка, мжичка, дощ, сльота,
    Знову дощ і мряка,
    Пройшла осінь золота,
    А прийшла ніяка.

    Хоч круть-верть, хоч вовком вий,-
    Вже тепла не буде,
    Листопад мине старий
    І настане грудень.

    Позамерзнуть болота,
    Висохне багнюка,
    Й подарує свій кришталь
    Нам зима-падлюка.

    Сука...



    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.16) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  2. Андрій Олексюк - [ 2008.11.03 22:22 ]
    марш рутки
    в тумані що зранку
    робить тунелі
    людей приймає
    з вогкої панелі

    я їду на пари
    в ранковій маршрутці
    і сни недобиті
    ми ділим на всіх

    я їду на пари
    в ранковій маршрутці
    поруч дві жінки
    вони з бодуна

    і участь у тексті
    їх надто проста
    я їду на пари
    вони ж з бодуна

    купа народу
    маршрутка мала
    ми їдем до сонця
    вони з бодуна

    вони з бодуна
    вони з бодуна

    я ж їду на пари
    в ранковій маршрутці
    "ми їдем на пиво"
    бурмочуть жіночки


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.75) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  3. Наталя Терещенко - [ 2008.11.03 20:38 ]
    В МЕЖАХ КОСМОСУ
    Зорі - зорями, місяць - місяцем,
    Вистачає наразі всім,
    Всеодно, колись перебіситься
    Найлютіша із наших зим.
    Небо - небом, і сонце - сонечком,
    Свій окраєць кожен – тримай:
    Поглинайте, купайтесь, ондечки-
    Ні кінця, ні краю нема!
    Дні за днями, літа за веснами,
    Хто у схиму, а хто в бомонд,
    Видноколо комусь окреслене,
    а комусь – тісний горизонт.
    Хтось - горілкою, хтось- текілою
    В світі бавиться у свята́,
    І колись літами похилими
    Стануть юні наші літа.
    Люди обрані, й люди парії,
    terra - їх богоданний край,
    В межах космосу- лиш тераріум,
    terra - пекло і terra – рай.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (15)


  4. Мар'яна Максим'як - [ 2008.11.03 16:34 ]
    49 ночей до зими
    Немає слів, залишилися сльози -
    Метаморфози літніх автострад.
    Моя залежність виросла у грози,
    Які ніколи не впадуть в твій сад.

    Мені нема кому сказати вічне,
    Зі мною важко грати у життя.
    Все, на моїй дорозі стрічне,
    Я продала за перше почуття.

    Тепер бери усе – мені не шкода.
    В порожніх залах сховані сліди.
    Немає слів, я виплакала сльози.
    49 ночей до зими.


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.68) | "Майстерень" 5.25 (5.07)
    Коментарі: (1)


  5. Олександр Єрох - [ 2008.11.03 14:14 ]
    Русалонька

    Тим, хто не пізнав щастя
    кохання через прикрощі долі,
    присвячується.

    Вже тихо ніч спустилась на поля
    І ясні зорі в небі запалали,
    Туманами вкривалася земля,
    Між верб на річці хвилі задрімали.
    Ще в дзеркало сріблястої води
    Вдивлявся місяць з неба гонорово,
    А в білім цвіті танули сади,
    Зникаючи в тумані поступово.
    В ту тиху ніч в сорочках аж до п’ят
    Виходили русалоньки гуляти,
    Нитками щоб розжитися в дівчат,
    Чи з мавками лісними танцювати,
    Чи нишком перестріти юнака,
    Аби його в саду залоскотати,
    Чи взяти біля хати рушника,
    Щоб потім квіти в річці вишивати.
    Немов туман русалки пропливли
    І зникли в полі, де квітує жито,
    Вся в білому лишилась на землі
    Русалонька зажурена сидіти.
    Сумує біля річки, сльози ллє
    І діаманти сліз спадають тихо,
    Говорить все, сердешна, про своє
    Ще про земне, гірке, недавнє лихо.
    – Як я тебе кохала, милий мій,
    Чекала – як погожої години,
    Поїхав ти від мене в край чужий
    Шукати щастя з рідної країни.
    В далекій Празі гроші заробляв,
    Весілля наше осінь готувала,
    Приїхати у серпні обіцяв,
    Як я на тебе, милий мій, чекала...
    Та доля мрій не слухала моїх,
    І наше щастя нелюди забрали,
    Коштовностей лишили золотих,
    Мене побили, потім згвалтували.
    Між нами прірва чорна пролягла
    І сонце мрій для нас вже не засяє,
    Я, милий мій, себе не зберегла,
    Як далі жити – серденько не знає.
    Мов п’яна, йшла не знаючи куди,
    До річки вийшла й думати не стала...
    І річка від образи та біди
    Мене у хвилях, милий мій, сховала.
    Пробач мене, за все, за все пробач
    І не шукай тих нелюдів, коханий,
    За мною не сумуй ти та не плач,
    Не йди, як я, на берег цей піщаний.
    Знов тихо сльози впали на пісок
    І верби нижче голови схилили,
    Тремтів русалоньки сумної голосок,
    Між верб у річці хвилі гомоніли.
    Піднявся вітер, грізно вдарив грім,
    І блискавка все небо розколола...
    А нелюди зустрілись якось їм, –
    Русалонькам зустрілись серед поля.


    P.S. На жаль, ця сумна історія не вигадана мною. В середині жовтня випадково я почув її з екрана телевізора. Юнак служив у армії, а дівчина його чекала. За два місяці до демобілізації сталося це лихо, він не отримав більше жодного листа, а її останнього передсмертного листа він прочитав уже вдома. Спочатку він хотів покінчити з життям, та друзі не залишали його ні на хвилину. Через деякий час він став месником, захищав скривджених на вулицях великого міста... П’ятнадцять років він провів у в’язниці. Подальша доля його невідома.

    Про життя русалок дізнався з книжки «Українська міфологія».



























    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (3)


  6. Гортензія Деревовидна - [ 2008.11.03 02:54 ]
    АДРЕСАТУ-3




    к какому рождеству звезде штыку
    что толку говорить когда не помню
    слова тесны друг другу в их стыку
    полынный вкус которым ты наполнен
    там красный флаг шиповника и май
    их только шесть а все же нет возврата
    возможно невозможное с ума
    сойди в последнюю их зелень завтра

    сойди куда ты хочешь и ступай
    спеши пока стрела куда к закату
    там журавли летят чего тепла
    им все равно что надпись видишь занято
    и что тебе итак твоих атаки
    ты сам себе рак овен и венок
    и хочется чтоб уцелели завтра
    мы на рассвете а сегодня все равно

    ну будто все равно что ты на грани
    и патмоса и прочих островов
    ну что тебе блазнится там граали*
    ну корабли ахейские ну волны что еще


    * - грабли, в современном понимании


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (2)


  7. Еліна Форманюк - [ 2008.11.02 17:12 ]
    у зморшках твоїх долонь...
    у зморшках
    твоїх долонь
    скиглила зірка
    із засмаглими віями

    зірвав зі стелі
    не спитавши дозволу
    в чумаків
    а вона
    забула вдома
    макіяж і валізу
    із блискітками

    тепер ходить
    невмитою
    щоб із твоїх рук
    ще й до чортів
    не впасти


    Рейтинги: Народний 5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  8. Оксана Курилас - [ 2008.11.02 15:19 ]
    Осінній день
    Р.М.Рільке

    Господи, пора. Втішались літом бо доволі.
    На сонця циферблат дай впасти тіні,
    вітрам нині гуляти в полі.

    Плоду останньому ти повним звели стати.
    Із півдня пару днів йому ще дай,
    наллється соком він нехай,
    вину ж міцному солод увібрати.

    Без дому хто, той більше не змурує.
    Один хто, в довгу самоту порине.
    Його безсоння і писання не покине.
    Алеями довкола помандрує
    у тривозі, коли вже осінь листя скине.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  9. Володимир Мацуцький - [ 2008.11.02 14:45 ]
    Проти народу на війні
    Який Святий?!
    Який там Бог?!
    І крав, і брав «все до копійки».*
    Набрався вже, «як сучка блох»,*
    як годував банкірів пики.
    Не будуть згадувати нас.
    Та і нема за що згадати.
    Хіба що: «крали про запас –
    і Президент, і депутати».
    В країні криза. Чорні дні,
    і чорна вже країни риса…
    Проти народу на війні
    і Президент на ймення Криза.

    * Цитуються вислови з промови «лідера» під оксамитовими прапорами в телепрограмі «Свобода на Інтері», 2008-10-31

    2008-11-01, зошит «Історії політичної істерії»


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (3)


  10. Сіна Абу Алі Хусейн Ібн - [ 2008.11.02 13:14 ]
    Короткі вірші (у перекладі В.Мисика)
    * * *
    Хоч я великим став, а дні в тісноті трачу.
    Зросла ціна моя, а покупців не бачу.



    * * *
    Коли забагатієш, то простягни до друзів
    Із щедрими дарами, із частуванням руки.
    А спобіжить нещастя, не виявляй нікому,
    Нехай безмовно жовкне твоє лице від муки.



    * * *
    Найвищої мети я прагну і жадаю,
    Ніколи вниз мій дух не спуститься й на мить:
    Або дістануся жаданої верхівлі,
    Або хай смерть мене на цім шляху приспить.



    * * *
    Не метушись, бо всюди живе твоя душа,
    Вперед, до благ найвищих — таке у неї гасло.

    Душа — скляна судина, наука — світло в ній,
    А нашу людську мудрість вважатимем за масло.

    Воістину, живеш ти на грані небуття
    Лише хвилину, поки те світло не погасло.



    * * *
    Що за людці! Так заздрять на мій хист,
    Що заочі кленуть мене повсюди.

    Знання, освіта, розум мій — для них
    Лиш зачіпка для лайки та огуди.

    Як дикий цап рогами скелю б'є,
    Так і мені ці докучають люди.

    Та юнака, що став на певний шлях,
    Не устрашать пусті їх пересуди.



    * * *
    Вони прощення просять моїм гріхам, бо в серці
    Таять передо мною і острах, і докір.

    Як од страшного звіра, копають ями, хрипко,
    Як пси, на мене брешуть, бо я ж і є той звір.

    Коли встають уранці, на мене зирять косо,
    Що я всю ніч працюю, томлю і думку, й зір.

    Якби вони по правді, без заздрості судили,
    То, певно б, не зганьбили мій труд, мій добротвір.

    ____________________________
    Перекладач: Василь Мисик
    Джерело: З книги: Захід і Схід: Переклади/ К.:Дніпро,1990


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  11. Сіна Абу Алі Хусейн Ібн - [ 2008.11.02 13:49 ]
    Рубаї ( у перекладі Василя Мисика)
    * * *
    Моє відступництво не просте, не звичайне:
    Твердіш я вірую, ніж дервіші й прочани.
    Один такий живу — і звуть мене кафіром!
    Це значить: вивелись у світі мусульмани.



    * * *
    О, як довідатись, для чого в світ оцей
    Прийшов тулятись я, непроханий зайдей?
    Коли для радощів, я жив би й не журився,
    А ні — заплакав би я сотнями очей.



    * * *
    У цій пустелі серце немало мандрувало.
    Заглянуло в найглибше — й нічого не узнало.
    Не довелось пилинці на іскру обернутись,
    Дарма що в серці в мене сто тисяч сонць палало.



    * * *
    Я від земного глибу до зоряних Чепіг
    Усі вузли розплутав, всі відстані пробіг,
    Через пастки злохитрі зумів я перескочить,
    I тільки тайни смерті я розгадать не зміг.



    * * *
    Три дурні зійдуться і знай собі плетуть,
    Що тільки їм одним відкрита світу суть.
    Щоб ті осли тебе кафіром не назвали,
    Із ними в бесіді ослоподібним будь!



    * * *
    Вино п'яницям ворог, тверезим побратим.
    Вино чудовні ліки, як не впиватись ним,
    Гірке, як слово батька, зате ж таке корисне,
    Дозволене розумним, заказане дурним.



    * * *
    Коли постарівся, не грай по-молодому,
    В невірство не вдягай свою старечу втому.
    Що в темряві творив, тепер забудь, бо все те
    Не до лиця тобі при світлі дня ясному.



    * * *
    Добірні слова із Корану у кожній господі читають.
    Та, правду сказати, і їх не при кожній нагоді читають.
    А речення те, що на вінцях у кожного келиха бачим,—
    Його повсякденно й повсюдно, не кажучи годі, читають.



    * * *
    Мій друг, що з ворогом укупі пив і їв,
    Повік не діждеться від мене добрих слів.
    До біса цукор той, що був біля отрути!
    Геть від метелика, що на змії сидів!



    * * *
    Де б не спалахував пожарами твій гнів,
    Наш день кривавими сльозами червонів.
    Якби ті повені до брам твоїх сягнули,
    Без ліку б винесли захованих скарбів.



    * * *
    Найкраще так ступить на край могили,
    Щоб жалощі тебе не обступили.
    Усе, що можеш, виконай сьогодні,
    Бо що ти вдієш, як не стане сили?



    * * *
    Дай кучерям своїм хоч трохи побуяти —
    I подешевшають на ринку аромати;
    А як відкинеш геть — ми найглупішу північ
    Від сонячного дня не зможем розпізнати.



    * * *
    Спитав: чом сліз у мене не сохне течія?
    Вона: тому, що завжди сміюсь, мов квітка, я!
    Спитав: чому без тебе я так страждаю-плачу?
    Вона: бо сам ти — тіло, а я — душа твоя!



    * * *
    Хто б не питав, не відкривайсь нікому
    Будь обережний, сховане таї.
    Як тайну збережеш, ти пан над нею,
    А тільки виявиш, ти раб її.



    * * *
    Від трьох принад твоїх — потрібні в природі чудеса:
    Від уст — вино, від щік — троянди, від усміху — краса.
    Від трьох прикмет моїх три лиха тривають з року в рік:
    Від серця — біль, від дум — химери, а від очей — роса.



    * * *
    Ах, кучері в тебе подібні до змій!
    Та чом же вони аж на спині твоїй?
    Побачили лал твій з смарагдом у дружбі —
    Звилися й за плечі майнули як стій!



    * * *
    О нічко, не будь же така гомінка, як учора!
    Не викрий таємних думок юнака, як учора!
    Ти знаєш, як довго тягнулася ніч учорашня?
    Ей, нічко побачення, стань не така, як учора!



    * * *
    Отак кохатися в думках — як досі не здурів я!
    Нікому стільки не судилося терпіти, як терпів я!
    Немало напастей зазнати недавно довелося!
    Терпіння — от мій захист певний від злоби й лихослів'я!



    1.Перекладач: Василь Мисик
    1.Джерело: З книги: Захід і Схід: Переклади/ К.:Дніпро,1990


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  12. Назар Назаров - [ 2008.11.02 12:00 ]
    * * *
    Життя ще не зачинено на засув

    Є вихід із тюрми тісного часу

    Немов мисливець буду навзаводи

    Блукати полем в пошуках свободи


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (3)


  13. Назар Назаров - [ 2008.11.02 12:44 ]
    Спогад на прощання
    У нашої казки раптовий зачин.
    (Свічки поблимують не-
    терпляче.)

    Заходить місяць в оправи вікон.
    (Сьогодні я з ним порівняюсь віком.)

    Та казка краща, яка недовга.
    (Час за дверима настирно човга.)

    Слова набувають тут зайвих значень.
    (У нашої казки раптовий зачин.)


    Рейтинги: Народний 0 (5.4) | "Майстерень" 0 (5.42)
    Прокоментувати:


  14. Петро Скунць - [ 2008.11.02 12:12 ]
    Любому парламенту (2002)
    Ех, хохли неотесані,
    Не обличчя, а твар*.
    Ви не вперше принесені
    на всесвітній вівтар.
    А я дякую Богові,
    що не впав за червінець,
    що у сонмищі вбогому
    не хохол, а вкраїнець.
    ................
    * твар – діал., застар. – (нейтр.)обличчя, може бути у просторіччі – пика.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.83) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (2)


  15. Сергій Руденко - [ 2008.11.02 12:41 ]
    Художник - подорожник.
    Мы с тобою, как жёлтые листья летим,
    С тёплым ветром попутным - куда захотим,
    Широко открывая завесы ресниц,
    Чтобы не "проморгать" этот мир... без границ.

    Мы с тобою над городом сонным ночным,
    В тёмном небе, как белые тучи парим,
    А на серой земле кто-то падает ниц,
    Забывая, что есть этот мир... без границ.


    Мы с тобою забытые песни поём...
    Рука - об-руку,рядом и вместе, вдвоём,
    Чтоб не видеть угрюмых, задумчивых лиц,
    Чтоб ловить "журавлей" и "синиц"... без границ.

    Знакомый мой - художник...
    Художник - подорожник...
    Рисует всё, что нужно нам,
    в небесах, хоть он и не Бог...
    Знакомый мой - художник...
    Художник - подорожник...
    Он - вовсе не заложник...
    Он - просто одинок...


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  16. Сусанна Барабанова - [ 2008.11.02 04:50 ]
    БУЛА ВІДЬМА
    Згадай дивний шурхіт соснової гущі,
    розчахнутий яр, як роззявлена паща...
    Сюди позбігались загублені душі.
    Твоя серед них - найстаріша пропаща.
    Твоя сивина, і страхи, і тремтіння
    зрослися з туманом, як серце із болем,
    і ти відчуваєш, що щось між камінням
    цілком мовчазне і сповна задоволене...

    Чуєш? Згадай! Ці могили на лоні
    природи, що начебто була сакральна;
    водоймища втоми п'янкі і солоні
    зціляють на мить твій параліч (осанна?)
    І ти, гнилизну прикриваючи плоттю,
    від миті до миті, від миті до миті,
    до старости, смерти виламуєш ноту, -
    не можеш дійти і не здатна відмитись...

    Полинь... трохи крови...
    плоди мандрагори...
    полум'я гасне...
    колоти поліна...
    Доварюєш зілля,
    довалюєш гору,
    звиваєшся лісом,
    збиваєш коліна...
    Усе. Видихай.
    Тільки не озирайся.
    Вдивилась,
    вдавилась,
    здимилось,
    немає.
    Поглянь - білий голуб.
    Торкнися - це ряса.
    Бери і вдягайся, рушаєм.
    Світає.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (6)


  17. Діма Княжич - [ 2008.11.01 23:30 ]
    * * *
    Лишивши відбитки прибою у мушлях,
    Відступає до обрію море.
    Солоною сіттю обплутує душу
    Вітер, смаглявий, мов горець.

    Блакиттю заманюють темні глибини,
    Де краб’ячі клешні, отрута медуз.
    Стою по коліно. Зі страхом дитинним
    Пірнаю. Пливу. Не боюсь і боюсь.

    Все мирно. Все штильно. Корвети корсарські
    У мулі. Зжер лодії "грецький вогонь".
    А я за вітрило віддав би півцарства,
    Хоч царство моє – не від світу сього.

    Вишнева пітьма почуття миротворить.
    Вітер змотує сіть. Тонкоструниться чайка.
    Призахідне Сонце хлюпочеться в морі
    Засмаглим голеньким дівчатком.

    23.10.08. (ЦДАВО)


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.23) | Самооцінка 3
    Коментарі: (5)


  18. Лана Петренко - [ 2008.11.01 20:44 ]
    Відчай
    Марно плекаючи острах надійний,
    Змиється відчай із губ порцеляни,
    Скріпить стрічками не сховані рани,
    Зникне, розплавиться в простір безмірний.

    Здалека, з ночі прилине мажорність,
    В танець закрутить, розкаже про щастя.
    Музика тиха уловить у снасті
    Ще не забуту слізьми безтурботність.

    Струни неспокою зірвуться вчасно.
    Краплею скотяться шибкою болі.
    Пісню співатиме з хитрістю долі
    Голос кохання, що з півнями згасне.


    Рейтинги: Народний 4 (4.81) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  19. Сергій Філіппов - [ 2008.11.01 04:59 ]
    На 21 гл. Йоана
    А у нас у Кіровограді –
    Христос воскрес!
    Тихо і таємничо воскрес,
    Так що ніхто й не щулився,
    Бо зранку усім добробут
    Святою водою кропили.
    Немов би хотів підманути ввесь світ,
    воскрес:
    “Не спіймете!”

    Йдеш собі містом й не втнеш:
    “Ну невже то насправді жарт –
    Літургійного кола чи уяви художника?”

    Христос воскрес із мертвих –
    Ледь чутно тремтить у повітрі.
    Смертю смерть подолав –
    Волого дише земля.
    І сущим у гробах –
    Дзеленчать зелені дзвоники.
    Живот дарував –
    Живкає збуджене птаство.

    Невже і справді це жарт,
    що воскрес?
    І тільки припавши вухом на груди
    До теплого, срібноризого неба,
    Чую:
    – Сергію Вікторовичу,
    Чи любиш Мене?
    Чи любиш Мене?
    Чи любиш Мене?


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.3) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (11)


  20. Сергій Філіппов - [ 2008.11.01 04:24 ]
    Місячні зливи
    Місячні зливи –
    Найжорстокіші зливи,
    Найхолодніші,
    Безжально гострі.
    Рівний, невпинний, змертвіло байдужий
    Падає долі потік,
    Припечатуючи до бруківки
    Христа, що знесилений, впав.

    Тіні шугнули в підвали –
    Геть як апостоли.
    Струшують з жовтих котячих очей
    Місячні краплі з презирством –
    Не можуть.

    Стій, ти приречений, ти вже не тінь.
    Пізноховатись. Там, у підвалах,
    Одразу впізнають чужого усмішки котячі,
    Що висять у п’янім тумані.
    Пізно. О Боже, як шкода себе!
    На мертвій зупинці стоїть босонога душа,
    Все ще чекаючи іншої долі.
    Просте, легесеньке платя –
    Хіба то рятунок од ґвалтуючих рук
    Невблаганної зливи?

    Вулиці повні по вінця
    Крові Месії,
    Нестерпно гіркого вина воз’єднання.
    Жертва готова.
    Прийди і очистись,
    Курні бо дороги,
    Та й на Голгофу шлях неблизький.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  21. Сергій Філіппов - [ 2008.11.01 04:34 ]
    *
    Я хочу в країні снігів
    Збудувати теплу хатину.
    І там, сховавшись од вітру,
    Серцем нагріті сльози
    Сипать на білий аркуш
    Снігів.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (8)


  22. Сергій Філіппов - [ 2008.11.01 03:50 ]
    Старий скрипаль
    Старий скрипаль збудив струнку блакить –
    Новий мотив у даль дзвінку летить.

    Струнку блакить збудив старий скрипаль –
    Новий мотив летить у дзвінку даль.

    Струнку блакить збудив скрипаль старий –
    У даль дзвінку мотив летить новий.

    Старий скрипаль блакить струнку збудив –
    У даль дзвінку летить новий мотив.

    Старий скрипаль збудив блакить струнку –
    Новий мотив летить у даль дзвінку.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.3) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  23. Гортензія Деревовидна - [ 2008.10.31 18:37 ]
    АДРЕСАТУ-2
    какой тебе эвклид своих начал
    где спрятал геометр твой лодку локон
    сомнамбулой кто ходит по ночам
    считает дни он ест акрид и локти
    в лесу гуляет где деревья мачт
    их лист летит на землю желт и ломок

    а между тем ты кто лаокоон
    по дереву творяше песнь двуусту
    ты высыпал с век вещи из мешка
    ты школьник у доски стоящий устный

    и вот тебе цветку ушибу цели пуль
    я непришедший я уродливый и лживый
    хоть мертвым хоть живым скажу я будь
    хотя б моей язвительной улыбкой

    безногим нахтигаль ты нигиль наг
    с одной рукой а все ж я верю будешь
    ты сам себе номеном геммой гамм
    ты запоешь ты склеишь лего буквы



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 0 (5.25)
    Коментарі: (15)


  24. Володимир Назарук - [ 2008.10.31 18:36 ]
    У сутінках ночі, як привид, блукаю
    У сутінках ночі, як привид, блукаю
    І вітер шалений назустріч летить.
    Чого я так пізно у небі шукаю,
    Коли кожна зірка згасає щомить?!

    Коли в листопаді розпалене листя,
    Вже сірою масою, попілом є.
    Дерева - на дрова лишилися місту,
    В якому, крім мене, ніхто не живе.

    На вулиці тихо. Живої істоти
    Мені не зустріти на свому шляху.
    Дощами в калюжі пролиті скорботи.
    Залито проспекти. Вітаю Журбу.

    Вітаю Самотність, яка прибувала
    Зі мною у проміжок всього життя,
    Яка серед болю за руку тримала
    І з нею ділив я свої почуття.

    Ступаю у воду, що ніби рікою
    Стікає по стінам на місце доріг.
    І чисто омиє обличчя водою,
    Омиє всього мене, з боку, і з ніг.

    У сутінках ночі, як привид, блукаю
    І вітер шалений назустріч летить.
    Чого я так пізно на дворі чекаю?
    Напевно на щастя затриману мить...


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  25. Володимир Назарук - [ 2008.10.31 17:29 ]
    Казалось, последнее вырвано с корнем
    Хотелось забыться от горя скитаний,
    Забиться в тот угол, где нет никого.
    Подумать, обдумать, нырнув в подсознанье,
    Причину, истоки смятений его.

    Казалось, последнее вырвано с корнем
    И счастье водою уходит из рук.
    Казалось, душою, навечно я болен,
    Скитаясь в пространстве сомнений и мук.

    Казалось звучали последние строки,
    Желанье исчезло стремится вперед
    И силы не те ... и слабели вдруг ноги,
    Но сердце стучит... Это значит - живет.

    Бывали обиды, как буд-то забыты.
    И в памяти их я своей не храню.
    И новые мною страницы открыты,
    Дорогу восторженным чувствам даю.

    Я жизни ценю драгоценное время
    За жизнь я не только руками держусь
    И прочь от себя, я гоню все сомненья,
    Хотя не всегда я душою смеюсь.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  26. Валері Новаковська - [ 2008.10.31 17:15 ]
    Навiжена
    Йди до пекла!
    Клята мара!
    Демоне нечестивий
    Прiч од серця мого!Прiч од духа
    Не стискай,вже нассався
    Моїх проклять i слiз
    На ковадлi,пальцi мої
    Розплющував i тiшився
    Що не заплаче бiльш пiд ними
    Клавiсин
    Ламав кiстки i навiть
    Води не пiдносив
    Всихала вiд спраги i заздрощiв
    Що своєю вродою все ще
    Кохаєшся
    Вуста облизуючи
    Клеєм намащуючи
    Моє волосся i повiки
    Розтiкалась чорною смолою
    По вогкiй стелi,спiтнiлiй
    Вiд наших стогонiв
    Невже болить!?
    Клятий змiє,коли прибивають
    Хвоста гарячими
    Цвяхами
    Сивина твоя-твоє князiвство
    Її пестиш,їй шепочеш
    Плач Нiобеї,аби лише не йшла
    Не кидала врода
    Твоє розбещене тiло
    Душа зрадлива!
    Гекатою зацiлована
    Снится менi i
    Ятрить живота
    Змушує затискати у ротi
    Бджiл чорних
    Вiд млостi тремчу
    Просити страшуся
    Аби пустив...
    Ниций кате!
    Не души намистом
    Гармонiї
    Не сила менi з ним
    На край лiжка тiкати
    Вiд твоїх сновидiнь
    Хтива чума!
    Тобi жона!
    Моя неволя i злiсть
    Ось твоя вотчина
    Будьмо!
    Пий мiй бiль
    Гаде болотний
    Пий!Не гидуй
    Все ж таки одного серця
    Господарi
    Пий,заливайся
    Моєй любов'ю
    Аспиде гiркокрилий...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.75) | "Майстерень" 4.5 (4.75)
    Прокоментувати:


  27. Ганна Осадко - [ 2008.10.31 16:29 ]
    на
    На сніг упасти. Знизу догори
    Дивитись – як спадає він донизу –
    Сніжинка за сніжинкою…І криза,
    Дефолт моралі, невідкрита віза –
    Усе марниці… Осінь відгорить,

    І відговорить, потім – відшепоче:
    - Чого, дурненька, хочеш?
    - Щастя хочу…
    - Яке воно?
    - Прозоре, як душа…
    Солене трішки…пахне океаном…
    - Ти знову починаєш? Донно Анно,
    Така велика, і така смішна…

    - Чому?
    - Бо так.
    - А все ж… скажи – чому?
    - Бо це – лише поезія!!! Йому
    Тебе не видно! Ти далеко, Аню!
    Зеленоокий бог живе отам –
    Поглянь угору, бачиш?
    Білий храм,
    Григоріанські співи, жовті бані…


    Побачила? Чудово. І….поплач….
    І кіт-воркіт заслинений калач
    Тобі – невтішній - принесе у писку:
    - На, погризи…
    - Не хочу.
    - Чуєш, ти,
    прєкрасний ангєл чістой красоти,
    ти припиняй істерику! І риску

    життя поставить – і розділить ці
    останні крихти хліба у руці
    на «до» і «після»…




    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (25)


  28. Олексій Соколюк - [ 2008.10.31 11:35 ]
    ЗАЧАКЛОВАНА
    Ти мене зачаклував,
            заманув у темні хащі.
    Заморочив-закохав
            і лишив напризволяще.
    На дорогу стовпову
            вибираюсь, як умію,
    бо без тебе не живу -
            животію... Животію.

            Приспів:
    Засинає душа, засинає.
    Невагомий туман огортає.
    Колисає мене, колисає
            кіт Баюн.
    Забуваю, про все забуваю -
    де дорога від пекла до раю,
    бо кохаю, тебе я кохаю,
            мій чаклун.

    Обійшла я сто шляхів,
            сім чобіт залізних стерла.
    Серед ночі від жахів
            ледь не вмерла! Ледь не вмерла.
    Налітали кажани,
            від русалок утікала.
    Перестрівши три сосни -
            заблукала... Заблукала.
            (Приспів)

    Серце ти моє забрав
            і сховав його з кінцями.
    Між кущів і буйних трав
            чимчикую манівцями.
    Я візьму на себе гріх -
            ні на мить не розлучатись.
    І в обіймах у твоїх
            прокидатись... Прокидатись.
            (Приспів)


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  29. Олександр Ткачук - [ 2008.10.31 10:58 ]
    Ніхто.
    Я неважлива річ під назвою – Ніхто
    Несправжній світ у вигаданих кольорах
    В який і вірити так складно і Тобі
    Мовчати, стерти і забути - вірний шлях?
    А йти потрібно, хоч зробити крок
    Чи два назад - по іншому хіба?
    Та відповіді всі втекли
    Шукати їх – яка дурня
    Немає вірних, а моя одна
    Тобою зліплена колись вона
    Із сонячного посилання літер
    Та мовчазної пристрасті як вітер
    Не сказана, відкладена на потім
    Непевності на кволий розтин
    Руїнами розчавлена і зовсім
    Затерто все, не пригадати
    Цю річ під назвою - Ніхто.


    Рейтинги: Народний -- (4.79) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  30. Наталя Терещенко - [ 2008.10.31 09:03 ]
    ДЕ-ЖА-ВЮ
    Холодні вітри виносять із серця віру,
    Виймають надію - несуть її до безодні,
    Складають мов здобич усе на краєчку прірви,
    Та не повертають ні завтра, ані сьогодні.
    Спасибі, хоч осінь дала свою пятерицю,
    Хоч звісно, вона від каліцтва не порятунок...
    Застужене серце клякне. Камінь чи криця?
    І хтось вже питає, який у нього гатунок,
    Щоб взяти його як бут до своєї справи,
    Зацементувати розчином із бетону,
    Зробити собі місточок для переправи,
    А решта усе – непотріб, нехай потоне...
    Зав'яжу на шворку свою наболілу душу,
    І стану німою, незрячою і глухою,
    І серце стане байдуже і невидюще,
    Та це все одно ніяк його не загоїть...
    Обвітрені думи і шерхіт торішніх істин,
    Підрізані крила, кольору теракоти
    Зруйновані замки, десь у повітрі виснуть,
    ........................................................................
    Гарячка країни, хворої на сухоти...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  31. Володимир Назарук - [ 2008.10.31 08:24 ]
    До нас iде червоне лiто
    Минає ніч, приходить день,
    Життя у світі ще триває.
    Серед веселощів, пісень,
    Воно щасливе пролітає.

    Кохання сповнює серця.
    Дарує тілу диво-крила,
    Бо є наснагою життя,
    Яке вдихає в душу силу.

    Весна минає, а у слід,
    До нас іде червоне літо.
    Собою гріє цілий світ.
    Палає сонце оксамитом.

    Серед його чарівних барв,
    Усі турботи потопають.
    Душевний затишок надав,
    Проміння-струни тепло сяють.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (7)


  32. Володимир Назарук - [ 2008.10.31 08:17 ]
    Зірок горять іще вогні
    Зірок горять іще вогні,
    А в серці полум'я згасає.
    Усе радіє, а мені,
    Нічого в залишок не має...

    В очах сіріють кольори
    І серце розпач переймає.
    Життя кидає вниз з гори,
    Але до цього не звикаю.

    Сиджу один і всеодно,
    Чого мені іще чекати,
    Куди тепер веде воно,
    Які зазнаю далі втрати.

    За що вступати в боротьбу,
    Життям насильно буду змушен.
    Усе підкореться йому...
    Але в раби не пійдуть душі!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  33. Чорнява Жінка - [ 2008.10.31 01:15 ]
    Нулевое ноября
    и позолота листьев – та же медь
    инфляции природы и морали…
    всё чаще слышится: а не пора ли
    на поворотах экстремальных ралли
    проверить тормоза, чтобы успеть

    запомнить, как идет из неба снег
    и накрывает землю марлей рваной,
    а кто-то назовет это нирваной,
    и Анна снова станет Донной Анной
    и ступит не на берег, а на брег,

    и снова, удаляясь от подруг,
    друзей, иных – любимых и желанных,
    поняв намек теней и звуков странных,
    и языков неслыханно гортанных,
    упасть на снег, не размыкая круг…

    P.S. Передо мною, как Вселенский Спас,
    серьезный взгляд твоих зеленых глаз…


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (18)


  34. Володимир Назарук - [ 2008.10.31 00:24 ]
    У просторі часу
    У просторі часу
    Хвилини шалені,
    Несуть на Пегасі,
    У мрії рожеві.

    За обрії неба,
    Подалі від туги.
    Єдина потреба -
    Є швидкості ступень.

    Подалі від того
    Земного чекання,
    Несе в невідоме -
    Моє це бажання.

    Несе поміж хмари
    Космічного пилу
    І місячні чари,
    Показують силу.

    Хвилина, ще друга
    І швидкість зростає.
    У серці напруга
    І жалю не має.

    У просторі часу,
    Де мрії рожеві.
    Лечу на Пегасі
    У Всесвіта двері.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (1)


  35. Володимир Назарук - [ 2008.10.30 23:35 ]
    Ты не спеши, постой
    Ты не держи обид,
    Не мучайся в сомненьях.
    Вчерашний день забыт.
    О нём нет сожаленья.

    Для радости открой
    Свои глаза и душу.
    Ты не спеши, постой,
    Иллюзий не разрушив.

    Не веря в чудеса,
    Зачем бежать от счастья?
    Над нами Небеса.
    Всё может быть в их власти.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (2)


  36. Володимир Назарук - [ 2008.10.30 21:44 ]
    Ти зараз від мене далеко
    Ти зараз від мене далеко,
    Що робиш, не знаю, та з ким.
    У небі кружляє лелека,
    Уражена горем моїм.

    Своє почуття я звертаю
    У думи, а їх у рядок.
    Хвилина повільно минає,
    Триває розлуки урок.

    І болісно серцю чекати
    На світлої зустрічі мить,
    Яка може знов об'єднати
    І душі самотні зігріть.

    Душевні загоїти рани,
    Надати наснаги та сил.
    Простими кохання словами
    Тобі надаватиму крил...

    Та тільки розлука триває
    Завдовшки у ціле життя.
    А серцю б співать - не співає...
    Але не помре почуття.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  37. Лана Петренко - [ 2008.10.30 20:44 ]
    Без тебе
    Горизонтально спокій я шукатиму на стелі.
    В уявних образах яскравістю до сліз уп'юсь.
    І потону навзнак в п'янкій, солодкій карамелі
    Твоїх несказаних в розлуці слів. Пробач, боюсь.

    Я з тишею змагатимусь у рівній боротьбі.
    У болях і самотності стрічатиму світанок.
    Рядки писатиму в стрімкім натхненні лиш тобі.
    Цілитиму думки та спогади від стиглих ранок.

    Та в прохолоді ночі прошепчу твоє ім'я.
    Губитиму навмисно погляд серед моря неба.
    І запалю маяк - незгасного в біді вогня.
    Це ще один нестерпний день із статусом “без тебе”.


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  38. Михайло Дорошенко - [ 2008.10.30 19:29 ]
    іржавий літак
    правнуки твої, здорова думка
    останнє лисття накришили - просто так...
    старий і вже сивий ангел присів на іржавий літак
    його вже ніхто не бачив, а він всім світив ліхтарі
    дарма шо вони не вдячні від дива його живі,
    дарма шо вони не зрячі бережені ним від біди
    він все їм як є пробачив і врешті почув- "іди"...
    а й ангели мають пенсію, житончик свій здав і меч
    він цього чекав як предтеча - турботу звалити з плеч
    та раптом так стало порожньо як в темнім вікні вночі
    і він зрозумів що любить їх хоч смертні вони і дурні...
    закапали ангельські сльози холодним осіннім дощем,
    вже схлипували морози за сивим його плечем,
    аж раптом мале дівчисько, з очима як моря душа
    підбігло до нього так близько, шо ніби запахла весна
    всміхнулося щиро аж вічно: "не плач ти ж великий який!"
    і раптом все стало музично в душі його сиво-святій....


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.94) | "Майстерень" -- (5.1)
    Прокоментувати:


  39. Михайло Дорошенко - [ 2008.10.30 18:41 ]
    синя птаха
    спеклися мої долоні
    від синього твого вогню!
    жагуче бажанна пташко!
    ловлю! і ніяк не зловлю!
    вже сині мої всі мрії...
    і сині ввижаються сни,
    вже шрами старі на спині
    і щерблений меч у руці
    всміхаюся синьо і дико,
    крізь біль прорізаю крок
    я всетаки в щасття порину
    набравши у жмені зірок!
    прославшись на килемі з квітів,
    і Сонцю віддавши лице,
    я стільки "нашлю" привітів,
    шо Сонце мені підморгне!
    вхопивши Туман за бороду,
    я в казку світанком втечу!
    з весела, нагло і молодо,
    тебе там СИНЮЩА вкраду!!!!!!!!!


    Рейтинги: Народний 0 (4.94) | "Майстерень" 0 (5.1)
    Коментарі: (1)


  40. Магадара Світозар - [ 2008.10.30 18:08 ]
    * * *
    Купувати купу вати,
    потім Богу продавати
    по сніжинці білій-білій
    на квадратний міліметр.

    Сонце вимити в шампуні,
    промінцям узути чуні
    на прогулянку до Чилі
    і назад – в небесний светр.

    Причесати чубчик вітру
    на поголеній макітрі,
    щоб вусатий оселедець
    майорів на метрів сто.

    Взяти й зняти з ночі мірку,
    вишити полярну зірку -
    і з мого старого пледу
    буде ніченьці пальто.

    Наварити небу їсти –
    паро-хмар ванільно-чистих,
    щоб земля дивилась в небо,
    біло заздривши йому.

    Прочитати жовтень-книжку
    (на листопад вийде знижка)
    і чекати без потреби
    на захекану зиму.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (13)


  41. Володимир Назарук - [ 2008.10.30 16:46 ]
    Во мне
    Во мне кипит все та же смесь,
    Все те же чувства и желанья.
    Я тот, кто есть, и там, и здесь.
    Позиций нет моих на грани.

    Я быть хочу самим собой
    И буду им, пройдя столетье.
    Мою судьбу не звать - игрой,
    Мои слова - не междометья.

    Не мне идти на поводу,
    Как это принято у многих.
    Я сам живу и сам бреду,
    Куда ведут судьбы дороги.

    Меня не всем дано понять
    И знаю я про это точно.
    Кому, зачем по-жизни врать?
    Когда в итоге - одиночка.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  42. Володимир Назарук - [ 2008.10.30 16:26 ]
    Серця самотні обігріє
    Серця самотні обігріє,
    Надії промінь у ночі.
    І вже ось-ось жадана мрія,
    Підніме нас у височинь.

    Розлука є, але недовго,
    Вона триватиме для нас.
    І не уб'є любов тривога,
    Лиха година, втоми час.

    Усе у світі не тривале,
    Життя тече, немов вода.
    Серцями тугу ми пізнали,
    Але мине і ця біда...

    Життя пікоряться бар'єри
    І кожен з нас на самоті,
    Не буду звірем у вальєрі -
    Ми разом будемо іти!

    Одну розділимо ми долю,
    Одне кохання та думки
    І пожиттю, немов у полі,
    Зберемо щастя ми квітки.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  43. Володимир Назарук - [ 2008.10.30 16:54 ]
    Я не зраджував надії
    Я не зраджував надії.
    Жив, любив і шлях вперед,
    Через будні гірко-сірі
    Вів до тебе «світ планет».

    Кожен день моя надія
    Серце гріла, берегла.
    В щастя, чесно, смутно вірив,
    Та в мені вона жила.

    Хоч до зірки так непросто
    Дотягнутись нам з Землі,
    Та надія златокоса
    Шлях освячує мені.

    Є від болі та печалі
    Мій найкращій рятівник,
    Що підносе в сиві далі,
    Де спокійно серед них.

    В душу ллє мою наснагу
    Кожен час, із дня у день.
    І кохання за не зраду
    Дасть мені, сплете пісень.

    Я не зраджував надії,
    Жив, любив і шлях вперед,
    Через будні гірко-сірі
    Вів до тебе "світ планет".


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  44. Володимир Назарук - [ 2008.10.30 16:30 ]
    Щоденник
    Щоденнику відкриті всі бажання,
    Думок моїх свaвільна течія,
    Чаруюча любов, журба, чекання...
    Посуті, лише те, що знаю я.

    Турботами пригнічена хвилина
    На аркуші у літири зійде.
    І повсякденний час життя - рутини
    Минає, і так само далі йде.

    Душа весь час за щось себе картає,
    Але за що? - я так і не збагну...
    У сутінках до ранку затихає,
    А рано, знов така, як і до сну.

    Надіями, як бачу, часто марю
    Знаходячи нову й нову мету.
    По-своєму життя своє складаю.
    По-своєму своє життя пройду

    Вдихаючи повітря аромати,
    І знаючи усі його смаки
    Тихенько буду йти, і нотувати...
    Щоб марними не були ті роки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  45. Тарас Федюк - [ 2008.10.30 09:38 ]
    ***
    Це не твій маршрут. Не зарікайсь
    від тюрми, суми
    й бібліотеки.
    Плин полиць. Читачки. Тихий клекіт.
    Запах пилу. Рукавів.
    Рукав

    доторкнеться так або не так…
    Вольний син
    пивниць, спідниць і карми…
    Мабуть, не минулися безкарно
    так безхмарно згублені літа.

    Серед чагарів чужих епох
    мостить не тобі гніздо епоха…
    Дівчинка взяла Захер Мазоха,
    їй милішим став Захер Мазох.

    Втрачені, забуті – на руках.
    Пил дитинно вухами ворушить.
    І читачка вийме тобі душу
    пальцями в перстенях і словах.

    Відлетить число з календаря,
    відпливе “Мерло”, як бистрі ріки…
    І вона піде собі навіки,
    так, як все пішло
    із “Кобзаря”.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  46. Володимир Назарук - [ 2008.10.29 23:15 ]
    Oсенние мотивы
    Вновь не спится до утра.
    Вновь осенние мотивы,
    Нашептали мне ветра
    Тихим трепетом порывов.

    Привыкая к тишине
    Открываю ей секреты.
    То, что сбылось, хоть во сне,
    То никак не канет в Лету.

    Полуночные стихи
    Я все чаще изливаю.
    В них отмолены грехи,
    Но далек еще от рая.

    И дождливо за окном,
    И туман на киллометры,
    Мрак натянутый сукном -
    Просто грустные моменты...

    Все не спится до утра,
    Но бессонница не в бремя.
    Нашептали мне ветра,
    Что всему приходит время.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  47. Володимир Назарук - [ 2008.10.29 23:09 ]
    Де ти, доле, синьоока?
    Де ти, доле, синьоока?
    Чом не прийдеш на зорі?
    Небо синє та широке,
    Знов криваве, у вогні.

    День іде, а я без тебе.
    Час іде, і все не так.
    Чи, напевно, так се треба,
    І по-іншому ніяк.

    Чи кохання помирає
    І журбу мені несе.
    Так чи ні, я сам не знаю,
    Але хочу більш за все.

    Може лихо нас спіткало,
    Може те всього на мить.
    Тільки серце кров пускало,
    Біль якого не спинить.

    Де ти, доле, синьоока?
    Де тепер тебе знайти?
    Небо синє та широке
    Не підкаже шлях. Куди?!


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (3)


  48. Володимир Назарук - [ 2008.10.29 23:09 ]
    Тобі віддав своє кохання
    Тобі віддав своє кохання,
    Собі нічого не просив.
    "Кохати ще б!" - одне бажання,
    Одне просте, в собі носив.

    Душа за обрій знов летіла,
    Пливла у світ солодких снів,
    Любов п'янку "піявка" пила,
    Рожеву суміш мрій моїх.

    Плекав я думи серед ночі.
    Складав поеми із віршів,
    Але не доля їм пророчить,
    Подалі в дійсності той спів...

    Розлиті болі на папері,
    І свічка, сум не перейме.
    У серці зимно, хоч у двері
    Весна все також ніжно дме.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  49. Володимир Назарук - [ 2008.10.29 22:26 ]
    Ранок
    Тиша лягла навкруги,
    Спокоєм гай оповила.
    Ніжно зелені луги
    Щедро роса окропила.

    Білої яблуні цвіт
    Квітне, чаруючи очі.
    Літо дарує нам мить,
    Щастя, якого так хочем.

    Промінь приносе у дім
    Ранні свої привітання.
    Радо несе він усім,
    Теплого світла торкання.

    Птаха в саду за вікном,
    Поки іще спочиває,
    Сонця зігріта теплом,
    Тим, що до нас поспішає.

    Неба високого синь
    Хмари пір'ясті тримає.
    Легко, без зайвих зусиль,
    В ньому вони пропливають.

    В думи занурився степ,
    Наче зелене те море!
    Яра пшениця зросте...
    Люди не знатимуть горя.

    Тиша лягла навкруги,
    Спокоєм гай оповила.
    Ніжно зелені луги
    Щедро роса окропила.


    Рейтинги: Народний 5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (1)


  50. Володимир Назарук - [ 2008.10.29 22:11 ]
    На білому папері
    На білому папері
    Прорізана емаль
    І вересень у двері
    Несе пусту печаль.

    Палаюче світило
    За обрієм зайшло.
    Свої останні сили
    На заході звело.

    У повному бокалі
    Напівсухе вино
    Несе у кожній краплі
    Полегшення воно.

    У сірому тумані
    Розмиті ліхтарі,
    Пливуть в очах і марно
    Вони горять мені.

    Посунулися тіни
    Предметів у ночі,
    І темрява по стінах
    Стікає до душі...


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1562   1563   1564   1565   1566   1567   1568   1569   1570   ...   1829