ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олександр Єрох - [ 2008.07.06 14:14 ]
    Золóто
    Назбирав я грошенят,–
    Долари та гривні,
    Будуть голосно співать
    На подвір’ї півні.

    Знов захрюкає свиня,
    Впавши у болото,
    Ще куплю собі коня –
    То моє золóто.



    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  2. Олександр Єрох - [ 2008.07.06 14:40 ]
    Коник
    Коник сіно мій не їсть
    І не п’є водички,
    Пролітає через міст –
    Бо боїться річки.

    Як натисну я на газ,
    Коник землю риє
    І несе так швидко нас,
    Як він тільки вміє.



    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (2)


  3. Ірина Шувалова - [ 2008.07.06 12:19 ]
    ***
    я настільки мовчу, що зриваюсь на крик.
    встановити зв’язок, проковтнути язик.
    зупинившися, з жахом намацати стіну.
    як завжди, я поставила все. як завжди,
    все пропало. ну що ж – піднімайся, іди
    і плати свою ціну.

    я гадала, що руки не брешуть, якщо
    навіть брешуть вуста. я гадала, ніщо
    неспроможне закреслити дику взаємність тремтіння.
    але я помилилася: наші тіла
    нам чужі, і якщо навіть я і була
    на межі – ти не креслив цих ліній.

    виявляється, зраджують слина і піт.
    виявляється, вихід там само, де вхід.
    я лечу, як болід, я тремчу, як старий паралітик.
    ти пішов, не забравши нічого. тоді
    що ж я марю? ходжу, як у темній воді,
    неспроможна ні плакати, ані як слід захворіти.

    втім, це слабкість – а слабкість пасує не всім.
    і земля, що кружляє навколо осі,
    не зупиниться, скільки її не гамсель кулаками.
    тож не варто аж надто молитись на дим
    чи на пам’ять. збираймо пожитки, ходім:
    кожен з нас – за своїми зірками.

    світло ріже, бо світло – це скалки дзеркал.
    подивіться – я радісна, я говірка!
    я пишу – отже, щось у мені ще від мене зосталось!
    тільки пальцями страшно торкатись лиця,
    бо не знаю, хто з нас – справжня я, а хто ця,
    що всім вам посміхалась.

    слів бракує. і там, за словами, – пітьма.
    чули голос мій, скажете? ні, я – німа.
    щонайбільше – відлуння, а може й гудіння антени.
    мої смисли колись ще розчавлять мене.
    ти правий, що крапки розставляєш. я – не
    та, котра доведе божевільні твої теореми.

    слів бракує. лишились одні цигарки.
    я ще буду півночі латати дірки
    на своїй усезнаючій, всепам’ятаючій шкірі.
    кожен подих – поріз, кожен дотик – це шрам,
    але навіть у цій хірургії всім нам
    ще воздасться – залежно від нашої віри.

    тож я вірю: у справжність імен і знамень.
    через силу я вірю у завтрашній день,
    в те, що коло – не коло, а дещо подібне спіралі.
    в те, що кожен кінець – ще не зовсім кінець,
    що у жилах штовхається кров – не свинець.
    в те, що всі ми живі – хоч би скільки разів помирали.

    тільки тут моя віра – блазнівський ковпак.
    і дзеркала сміються, що все це не так.
    і у роті – цей смак: райських яблук, а може - блювоти.
    та хоча й не спрацьовує Пісня Пісень
    в наші дні, все одно – я б віддала усе
    за один твій украдений дотик.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.48)
    Коментарі: (6)


  4. Богдан Бастюк - [ 2008.07.06 09:19 ]
    До крапки в дискусії
    Повірте, з гілляки не вчора я зліз.
    Тож знаю, що в нашій культурі
    Була вже ідейність, був соцреалізм,
    Партійність у літературі…

    Розмови, дискусії, гасла-пташки…
    Аби у словесному глеї
    Не порпатися, припинить балачки, -
    Які ще потрібні ідеї?

    Аби побратимів не брати на сміх
    І поїдом ближніх не жерти,
    Аби поважати сусідів своїх, -
    Потрібні які такі жертви?

    Аби не топити у ложці води
    Знайомого, брата чи друга,
    Аби не радіти з чужої біди –
    Яка тут потрібна потуга?

    Аби лихослів’я здавалося нам
    Дикунським і протиприродним,
    І в спадок його не лишати синам, –
    Потрібні дотації, фонди?

    Щоб знало нормального батька дитя,
    І мужа дбайливого – мати,
    А сам він тверезо дививсь на життя, -
    Потрібні кредитні витрати?

    Аби не лежало усюди сміття, -
    В дворах, на узліссях, у полі,
    Аби припровадити все до пуття, -
    Валюти бракує чи волі?!

    Між чвар і конфесій, взаємних погроз,
    Прощаючий, мудрий, привітний
    Єдиний у краї син Божий – Христос!
    Що треба, щоб це зрозуміти?

    Тож опам’ятаймося, будьмо людьми.
    Свого не цураймось, не гудьмо.
    Як хочемо бути народом і ми,
    То – станьмо,
    Гуртуймося,
    Будьмо!


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.51)
    Коментарі: (17)


  5. Богдан Бастюк - [ 2008.07.06 09:26 ]
    Трава у профіль
    Траво моя, зелений мій народе!
    Досвітніх мряк голуболиста гать.
    Під ясні зорі, понад тихі води,
    Мов рать несхитна, дні твої стоять.

    І, стоячи, дрімають, повні млістю,
    Передчуттям непроханих снігів.
    Відпочиває мирне твоє військо,
    Надовго розсідлавши цвіркунів.

    Я знав тебе по-справжньому, не трохи.
    З тобою ріс, в тобі, духмяній, спав.
    І тихо роздивлявсь тебе у профіль.
    Розгадував, але чи розгадав?

    Бо ти, моя колисонько нетлінна,
    немов народ, співуча і жива.
    Висока станом, мовою промінна,
    Весела, сонцелюбна і незмінна…
    Трава у профіль – знов і знов – трава!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.6) | "Майстерень" 5.25 (5.51)
    Прокоментувати:


  6. Наталя Терещенко - [ 2008.07.06 08:31 ]
    МАЙЖЕ БАЙКА
    Майно доділюють у Лісі…
    Кому ставок, кому дубок..
    Ті, що сильніші – слабших місять,
    Ну що? Ні плиг тепер, ні скок?
    Ще почекайте, далі буде…
    В реєстрі нині кожен кущ…
    Ніхто не винен, не підсуден
    Ні -чук, ні куч-, ні ющ-, ні плющ.
    Отож бо цить! Сидіти тихо!
    Служити: Ап! (поки живі),
    А потім, як дійде до здиху,
    Дамо полежать на траві.
    ………………………………..
    А десь вигукують малята
    Лічилку, чисту, як сльоза,
    ….чотири, п’ять, іду шукати!
    А хто не встиг, той винен сам!!!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  7. Ольга Ілюк - [ 2008.07.06 00:23 ]
    ЦИКЛІЧНО
    1.
    Люди по матрицях розтягнуті немов жуйка
    Мені з ними не по дорозі
    Не клеюся з ними
    Нащо то мені – бути жуйкою?

    2.
    Поношені люди.
    Не речі, а люди.
    Люди, як речі.
    І речі-люди...
    Хочубутисобоюбогом,
    Бо все решта
    вже зносилося до нестями

    3.
    мої слова – кроки:
    топ-топ, топ-топ,
    ніколи не вдаюся до поспіху...
    немовля живе в мені досі.

    4.
    мали тінь, мала тінь, мають тінь
    тінь до тіні – майже людина
    напів, але рухається,
    рухаються...

    5.
    Люди і динозаври
    Хто сильніший?
    Хто природу переміг?
    Міф?

    6.
    серця немаю, серця немаю,
    зате біль є,
    більший за серце,
    так я серця немаю?
    Питаєте таке...

    7.
    раби успіху – раби відчаю
    знак дорівнює між ними
    німим хочу стати поетом
    стану
    але пізніше!


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Коментарі: (2) | ""


  8. Ольга Ілюк - [ 2008.07.06 00:53 ]
    ПЕРЕСПІВ
    1.
    крила-миті обвівають
    мудрістю повиті
    колисковою втішають
    печалію ситі
    мене стиха забувають
    у тінях покрову
    лиш не знають, бо не знають
    що я їхня мова

    2.
    поламала списи-риси
    і вуста як віжки
    натягнулись рифи-миси
    піднялись на ніжки

    вії-крила здійнялися
    очей їм замало
    було лихо лихо-листя
    мудрість розікрала

    були стогін і розпука
    були і зів"яли
    загубилась моя мука
    любовію стала



    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Коментарі: (2) | ""


  9. Григорій Слободський - [ 2008.07.06 00:46 ]
    Добавили гривню
    Вручають пенсію
    Радість усім.
    Добавили гривню
    у кварталі цім.

    Спасибі владі,
    хто добавив,
    Щоб прожив,
    Щоб на гривню
    Свічечку купив.

    Хай помолиться у лаврі
    До усіх святих,
    Щоб гріхи йому простили
    За бабусь отих,

    Що у праці горб зігнули
    (Щоб ви люди знали),
    Щоб бездарні міністри
    Гривні добавляли.

    Побажаю владі всі,
    Щоб довго прожили,
    Щоб до кінця року
    Гривню заробили.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  10. Ольга Ілюк - [ 2008.07.05 23:27 ]
    САМОТНЯ НА СПОВІДІ
    Мені здавалося, ви, Пане, хотіли того кохання.
    Ви так дивилисm на тіло моє, немов на зізнання...
    Ви торкалися вуст моїх, як на сповіді підліток...
    І здавалося, я не байдужа Вам сто літок...
    І я здіймала ті речі із себе болісно,
    Передчуваючи слово Ваше вражаюче...
    Але цілунки квітнули любов’ю рясною
    І ніжним чуттям палаючим...
    І я слухала голос Ваш, кришталево-вишуканий,
    Підіймала руки в благанні: залиште мене!
    Не чіпайте серця мого, криваво-художнього,
    що стікає картиною із всевишнього
    злету помислів, злету крил моїх,
    уві сні ВАС! обіймаючих...
    Я ще вірую, я ще вірую:
    ВИ КОХАЛИ МЕНЕ, ВБИВАЮЧИ!


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати: | ""


  11. Ганна Багрій - [ 2008.07.05 21:02 ]
    спроба розлюбити
    Втрачаючи бурштин свого дощу
    Ти викрапав мене непомилково
    Я більше тебе в зиму не пущу
    Я до розриву мозку не готова
    Ти залишився в літі наче мавр
    Хоч білий був волоссям і очима
    Такі як я зимують в однині
    Лишаючи все тепле за плечима
    Немає в мене віял й парасоль
    Щоб плоть твою від сонця захистити
    Я не приймаю в зиму твій вогонь
    Він весь мій спокій може спопелити
    Ходжу самотою, мазком на полотні
    Та споглядаю фільми твого літа
    Зустріну вже тебе хіба що в сні
    Жалем і болем щільно оповита...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  12. Ганна Багрій - [ 2008.07.05 21:47 ]
    образ твій зникає так невпинно...
    ти знаєш як, втікаючи пісок,
    мій поцілунок лив крізь твої пальці,
    лякаючись від об’єму думок,
    ми ледве прокидалися уранці.
    До нескінченності не прагну вже давно
    Не тілом ні душею, що ще маю?
    Світлинами заклеїла вікно,
    І бачила лиш посмішку безкраю.
    Та барвом з неба листя опаде
    І переб’є склянки собі не щастя
    Мій дощ уже давно тобі не йде
    Бо це було б безглуздо і невчасно...
    Ховаючись в печери подушок
    Я м’якістю ділитимусь зі снами
    До безлічі минулих помилок
    Я бережно торкатимусь руками.
    І марячи на плечах не твоїх
    Згадаю та відплачу безпричинно,
    Помічу у відлунні своїх лих,
    Що образ твій зникає так невпинно...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  13. Ганна Багрій - [ 2008.07.05 21:10 ]
    Вбиратися як завше у червоне...
    Вбиратися як завше у червоне
    Триматися за руки так нестерпно,
    Коли твоє кохання охолоне,
    Не вимовивши імені посмертно.
    Ховаюся за рештками надії
    Бо ще люблю невчасно і не в міру
    Твій погляд лиш для мене не жевріє,
    хоча лише мені проник під шкіру...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  14. Наталя Терещенко - [ 2008.07.05 17:42 ]
    ВЕРЕДЛИВА ОСА (байка)

    - Життя нестерпне, люди всі мерзотні!
    Так починався кожен день в Оси…
    А потім, на сніданок, безтурботно,
    Вона вживала трохи ковбаси,
    Цукерки, мед, халву, і каву мокко,
    Чай з молоком, морозиво, соте...
    І, хоботком, потягуючи соки,
    Вона зітхала важко: «Все не те!
    Усе якесь ненатуральне, штучне,
    І не таке, яке було колись,
    Мене, комаху, це гнітить і мучить !
    Харчі нормальні, вже перевелись!»
    А потім забиралася на гілку;
    Щоби прийняти ультрафіолет,
    дивилась пильно на трудягу - Бджілку,
    й казала: от щасливий де білет!
    Живе в сім’ї, де є брати, сестрички,
    І має все: роботу, сенс життя…
    А я – останній потяг електрички,
    За мною порожнеча й забуття…
    Несу свій хрест, своє осине жало,
    І час від часу жалю ним людей,
    А де подяка? Краще б я вмирала,
    Як плем’я бджіл, потворне і руде!
    І люди їх за щось іще розводять,
    Підтримують узимку, чула я…
    Ото ганьба! Напевне, при нагоді,
    Я буду …проти їхнього роя!
    В обідній час, уже на солоненьке,
    Тягнула меланхолія Осу:
    Хтось рибку солить: нутрощі свіженькі!
    На квас, на пиво кличуть, на хамсу…
    І весь процес повторювався знову,
    І резюме підводила Оса:
    Усі підступні і життя хрінове,
    І вранці знову дістає роса…
    ………………………………

    Так, декому, і перли мілкуваті,
    І в їжі не догодиш на смаки,
    Вони хандрять, хоч ситі та багаті,
    Що їм до тих, у кого суп рідкий?




    Рейтинги: Народний 5.13 (5.49) | "Майстерень" 5 (5.45)
    Коментарі: (4)


  15. Богдан Бастюк - [ 2008.07.05 16:32 ]
    Рядки зі зміною тональності
    Дивилась ніч холодними очима
    В твоє вікно. Стелила мокрі коси
    На плечі вулиць… Пасмами густими
    Розсипала дощу пругке волосся
    На щоки стін у пітьмі шелестливій,
    На вікон порозмивані квадрати.
    Твій тихий сад був тим уже щасливий,
    Що міг собі дрімати біля хати
    З тобою поруч, хоч і за стіною…
    Спізнившись на побачення, відтак
    Я змок під вишнею на лаві.
    А за мною
    В кубельці під калиною їжак
    Вовтузився й сопів, неначе клопіт
    Великий мав і думав про своє…
    Постукував десь потяг на Тернопіль,
    Якому серце вторило моє.
    Ще спали перші півні, другі й треті,
    А я в саду від злості знемагав:
    «За що платню бере сільський електрик?
    Чом нАрід спати рано так ляга?»
    Зринає в серці, напливає в слові
    Далека ніч з дощами на виду,
    Коли я щиро заздрив… їжакові,
    Що жив тоді у тебе у саду…


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.51)
    Коментарі: (17)


  16. Богдан Бастюк - [ 2008.07.05 16:09 ]
    На все пора
    На все пора –
    на яблука червоні,
    на слово,
    що втікає з-під пера,
    на гнів і страх,
    на вигуки погоні,
    лише на сумнів,
    брате, не пора.

    На все пора, -
    на злото листопаду,
    на сніг сивин,
    що кожного кара,
    на сміх Історії
    крізь правду і неправду.
    лише на розпач,
    брате, не пора.

    На все пора, -
    на віру і зневір’я…
    Бо що життя?
    Падінь і злетів гра.
    Жар-птиця губить
    по Вкраїні пір’я,
    тож нам вмирати,
    брате, не пора!


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.6) | "Майстерень" 5.67 (5.51)
    Коментарі: (9)


  17. Марія Письменна - [ 2008.07.05 16:39 ]
    ...не_збулося...
    колись я тобі скажу

    я нова чуєш нова
    з розкладеними думками по поличках і швидкими тактами в серці
    і навіть по госту привласнений мені новий номер
    і хай я не першого сорту і зовсім не ягідка
    але без сумніву першої свіжості і трохи кислувата

    я інша чуєш інша
    із звичкою "думати перш ніж говорити" і не дитячою невинністю
    і навіть штрих коди в моїх очах змінили співвідношення білого і чорного
    і хай на мені немає цінника з відомим "$" і не шикуються черги
    але без сумніву очі блищать сильніше за діаманти і губи все також солодкі

    я ще не збилася зі шляху
    я ще не збулася в цьому житті
    але я готова зірвати всі зірки з неба знаючи що хоч раз ти загадаєш мене

    та поки лишається скидати шкіру по понеділках


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (4.9)
    Прокоментувати:


  18. Марія Письменна - [ 2008.07.05 16:18 ]
    ...не_істинне...
    мої мережива тонкі павутини для твоїх поглядів
    мої нігтики гострі гачки для твоїх дотиків
    не одна ніч убита на їх точіння
    у ейфорії відчуттів зовсім не чутно болі
    а вона кричить надривається

    знаєш рвати на собі волосся не так вже боляче
    і в істериках я станцювала ноги в кров
    ти ж знаєш як я танцюю кричачи
    мені не потрібні медалі і ордени за гордістьхоробрістьгероїзм
    ти пришпилюєш їх прямо до серця а мені ж боляче
    ти ховаєш їх прямо в душу а їм же так не хочеться покриватися попелом відчуттів

    ніколи не годувала птахів з рук
    що ж мій журавлю підтвердимо стару істину "ніколи не кажи ніколи"


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (4.9)
    Прокоментувати:


  19. Григорій Слободський - [ 2008.07.05 15:44 ]
    ...
    Піду я в ліс зелений
    Де ростуть гриби,
    До водограю річки
    Я піду туди.

    Стану в краю берега
    Погляну у ліс
    Тут в дитинстві бігав,
    Тут колись я ріс.

    Із звідси погляну
    В далеку - даль
    Із серця викину
    Всю журбу печаль.

    Повернусь у літо
    В молоді роки
    Згадаю, які то ми були,
    Браві парубки.

    Із звідси красується
    рідне село,
    Колись було радісно,
    Було весело.

    Усю радість давню
    Пронесли вітри,
    В старості юначе
    Пам'ять не зітри.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  20. Олена Гаран - [ 2008.07.05 13:44 ]
    ***
    Тихий, скривджений час
    За лаштунками мрій —
    Він ще прийде до нас
    Довгим плином подій.
    На долоні весни
    Сніг тополі зів’яв.
    Час ввірвався у сни —
    Барви осені вкрав.
    Світ напивсь досхочу,
    Вже краплинок не треба.
    У хвилинах дощу
    Потонуло крайнебо.
    Ми ловили пташок
    В час достиглого жита.
    Подивись, хто прийшов?
    Час вже хліба просити.


    Рейтинги: Народний 5.06 (5.36) | "Майстерень" 4.88 (5.3)
    Коментарі: (6)


  21. Олена Гаран - [ 2008.07.05 13:54 ]
    ***
    твоє лігво
    не впустить незваних гостей
    навіть сни не увійдуть
    якщо ти не схочеш

    я спивала
    отруту холодних ночей
    і співала з тобою
    мій названий вовче

    твоя зграя
    нічого не знає про страх
    що ховається й гасне
    у глиці зеленій

    я одна
    я залишилась в чорних лісах
    зграя знає
    про мене


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.36) | "Майстерень" 5 (5.3)
    Коментарі: (2)


  22. Олена Гаран - [ 2008.07.05 13:34 ]
    ***
    насправді:
    дерева
    ніч
    ожинове небо
    відчай
    стираючи сон з облич
    вертається сонце

    писатиму:
    плачу
    я
    насправді
    за себе гірша
    у мене гостює тиша
    у мене немає сліз

    у мене ночують сни
    не прийдеш
    не час
    не привід
    докрикнути б до весни:
    в написане – вірить!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5 (5.3)
    Коментарі: (2)


  23. Олена Гаран - [ 2008.07.05 13:29 ]
    ***
    Збираю скалки світлих вітражів.
    Ховаю закривавлені долоні.
    Гуляють степом потойбічні коні
    І коники в траві чекають снів.

    Запалять світляки сріблястий мох.
    Блукає вогник у терпкій ожині.
    І на іконі в срібнім павутинні
    Стьмяніли барви. Зажурився Бог.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (7)


  24. Олена Гаран - [ 2008.07.05 13:49 ]
    ***
    Мій кіт пішов. Дощами вкрились віти
    Десь за межею охоронних веж.
    А небо вже втомилося горіти -
    Лише вдихає дим чужих пожеж.

    Гербарій світла – спомини про квітень.
    Пожовкле сонце травами повзе.
    У мене тут свічок ніхто не світить.
    Лиш мишеня рукописи гризе.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (8)


  25. Олена Гаран - [ 2008.07.05 13:01 ]
    ***
    У полоні небес вільний птах.
    Серце в клітці тісній завмирає.
    Ластівки — ноти вітру на мокрих дротах:
    Я, здається, мелодію знаю.

    Дощ кружляє, летить, заколисує.
    Небо плаче останньою піснею.
    На дроти хтось краплинки нанизує.
    Тільки осінь залишиться пізньою.

    Хтось мені присвятив цілий дощ.
    Я сховалась у ньому від себе.
    Білі блискавки різали вздовж
    Темно-сіре налякане небо.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (5)


  26. Олена Гаран - [ 2008.07.05 13:21 ]
    ***
    Ще солом’яний кінь
    серед степу шукає дорогу.
    Їде верхи дівча.
    Небеса заблукали в траві.
    Світ ще зовсім новий.
    Посміхається.
    Дякує Богу.
    А у сонному лісі
    соснові шишки ще живі.
    Крижані кораблі
    навесні відпливуть
    і… розтануть.
    Чи було? Чи здалось?
    Шепотіла ріка:
    «Не покинь».
    І тонули думки.
    Озивалась стривожена пам’ять.
    Їде степом дівча,
    поспішає солом’яний кінь.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  27. Олена Гаран - [ 2008.07.05 13:45 ]
    ***
    Ти рятуєш мене
    навіть тоді
    коли я забуваю про Тебе
    коли звертаю у нетрі
    ненавиджу і не вірю
    коли ворожу на картах
    коли спокушаю долю
    на чорних пісках на водах
    коли проступає відчай
    і очі не бачать світу
    рятуєш
    навіть тоді
    коли я кричу: не треба
    навіть тоді
    коли я питаю: навіщо
    навіть тоді…


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  28. Олена Гаран - [ 2008.07.05 13:29 ]
    ***

    Зачаруй і зігрій, і зваб мене
    Білим сонцем, холодним листям.
    Зупини мене, сестро-яблуне,
    Десь далеко за передмістям.

    Дні ступають ногами босими.
    Сни шукають легкої здобичі.
    Ясени вже умились росами
    І тремтять у зеленім вогнищі.

    Тінь свою на землі залишу я
    І дощем увійду в криниченьку,
    Та й полину до моря тишею –
    Захисти мене, сестро-річенько.


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (5)


  29. Олена Гаран - [ 2008.07.05 13:48 ]
    ***
    Мене замовчать спогади твої.
    Мій брате вовче,
    Де твій ліс подіти?
    Вже листопад гуляє на ріллі,
    На стежці в літо.
    Пожовкне серце місяця, впаде,
    І захлинеться,
    І потоне в плавнях.
    А вітер пісню вирива з грудей
    І душу чавить.
    Мені по вірі – лісу світ.
    Мій брате звіре…
    Очеретяний сум боліт.
    Слова безсилі.
    По вірі – вити. Листопад.
    І чорні свічі.
    Ти не повернешся назад
    В мій тихий відчай.


    Рейтинги: Народний 5 (5.36) | "Майстерень" 5 (5.3)
    Коментарі: (2)


  30. Кременецький Іван Потій - [ 2008.07.05 12:39 ]
    Про любов
    Обнімав тебе, кохану,
    уві сні, як наяву,
    потім клав, коханням п'яну,
    на шовковисту траву.

    І тіла здригались наші
    наяву чи уві сні?
    Прокидався... Боже, краще б
    ти не снилася мені!

    ***
    Запросив тебе на каву.
    Сам собі не признаюся,
    як я вечора чекаю!
    Як я вечора боюся!

    ***
    За любов платити треба гроші!
    Досі якось це ігнорував.
    Всі, кого задурно цілував,
    вибачте мені, мої хороші!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.37) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (8)


  31. Кременецький Іван Потій - [ 2008.07.05 12:16 ]
    Забаганка
    Скільки буду, як скло без оправи?
    Бо життя таки справді одне.
    І мені захотілося слави!
    Хто ж без неї згадає мене?

    Захотілося стати багатим,
    Мандрувати до різних країв,
    Захотілося сад коло хати
    І співочих в саду солов’їв.

    Що б не йти ні до кого у служки,
    Не тягнутися до булави.
    І померти у герці, як Пушкін,
    На руках молодої вдови.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" 5.25 (5.36)
    Коментарі: (15)


  32. Ірина Дем'янова - [ 2008.07.05 11:57 ]
    Осінь
    Підфарбовую волосся,
    Підрум’янюю вуста,
    Обіймає мене осінь
    По-сестринському за стан.

    Палахтюче око рисі,
    Слів дзвінких крицева креш:
    - Молодись – не молодися,
    Все ж зими не оминеш!

    Не випручуюсь, бо що там
    Допоможе спротив мій?
    А чи в тебе стільки злота
    Не на відкуп від завій?

    Стільки червіні і сині,
    Стільки сміху і жалю!
    Як і ти, жагуче нині,
    Яро так життя люблю!

    Черевички на підборах,
    Гривка пада на брову…
    Може, та зима й не скоро –
    Втримай, сестро, булаву!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.43)
    Коментарі: (3)


  33. Ірина Дем'янова - [ 2008.07.05 11:24 ]
    Татоньку!
    Оті гуси, що пасла, не брали мене на крилята…
    І глибокий мій жаль був глибкішим брикульських криниць.
    Я не знаю, котра ще дитина так хтіла до тата!
    Не на цвинтар ішла, сповідалась тобі горілиць.
    Бо так певна була, що ти тужиш за мною на небі.
    Тобі зимно й самотньо, а Ілю не любить ніхто…
    Татку, татоньку мій, вже ніхто й не любив після тебе!
    Лиш би так не разили душі, лиш би так не разили – і то…
    Щоб пізнати тебе – я збирала усе по крихтині,
    Бо ж нічого ніде, крім кількох фотографій, нема.
    Хоч би лист із тюрми, хоч би річ, хоч би що з одежини!
    Ой, ревниво твій слід замела та нещадна зима.
    Залишилася – я. Гиля, гусоньки, в небо. Та ж гиля!
    І хоч я не Телесик, вас Бог не скарає за те.
    Твої лагідні руки мене у сукеночці білій
    До люстерка підносять: «Чиє ж то дитя золоте?!»
    А чиє ж то дитя? Хто б так щиро утішився мною?
    Не живу, як живеться. Надсаджую серце щораз.
    Ти привчив до любові! Якою б то я ворожбою
    За світами-віками уздріла поєднаних нас!


    Рейтинги: Народний 6 (5.48) | "Майстерень" 6 (5.43)
    Коментарі: (14)


  34. Василина Іванина - [ 2008.07.05 10:34 ]
    Еквілібристика на райдузі ("Київські дощі")
    А в сером городе дожди,
    но сверху – радуга улыбкой...
    ................Ч. Ж.
    Йоржиком стрижка
    модняча
    де мої коси
    летючий легкий балахон
    де моя стрункість
    просто іти без мети
    по Хрещатику течія парасольок
    к бісу хіміо- фіто- і тощо
    ех ви кияни і гості
    всі заклопотані
    нащо
    бачите
    скрапує вічність
    на горизонті
    краплі барвисті
    банальна веселка
    (дорога до Раю
    зістрибнути б
    не вдасться
    високо дуже
    боюся
    ото ще чого б це
    спускайся спокійно
    на парашуті болю
    живеш поки болить)
    Хрещатик
    діловито сховає парасолі
    нема дощу
    нема і веселки
    свій жалюгідний погляд
    чи вигляд
    ліквідовую як клас
    (може хтось повірить
    тобто я повірю)
    я тут у справах
    я заклопотана дуже
    така ж як і всі
    звичайна



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.49)
    Коментарі: (6)


  35. Ірина Храмченко - [ 2008.07.05 02:56 ]
    A Translation of "We Are But Fallen Leaves"(by Sentenced)
    The original:

    Think of your lifetime as one day
    It's fading away
    The shadows are growing long
    Think of existence as a flame
    That as rainstorm clouds they ride along

    At lies see if our flames will cease
    Eternally, unavoidably
    Eventually all paths will lead
    To the cemetery

    We are but falling leaves in the air hovering down
    On our way we are spinning around
    Scattered fragments of time
    Like beams of the light we are
    That's all we are

    Think of your lifetime as one year
    Look autumn is here
    Getting colder, the winter's impending
    Your conclusions throwing me, certain ?is tear?
    Yet is only the circles unending

    At lies see if our flames will cease
    Eternally, unavoidably
    Eventually, all paths will lead to the cemetery
    To the prior deceased

    We are but falling leaves in the air hovering down
    on our way we will hit the ground
    Scattered fragments of time
    Like beams of the light we are

    Just when we realize that we are alive, we die

    The translation:

    Змалюй життя в одному дні,
    Що згасло в пітьмі
    І тіні ростуть до небес
    Змалюй буття на світлім тлі,
    Вогні, що із темних хмар воскрес

    В олжі дивись як згасають вогні
    У вічності, неминучості
    Та, зрештою всі шляхи твої
    Зійшлись на цвинтарі

    Ми листям всі летимо
    І кружляємо скрізь
    Рано чи пізно, ми впадемо вниз
    Вихором час, як світло в кінці
    Промайне
    Ми є.
    Це все, чим ми є...

    Змалюй життя як рік один
    І осінь із ним. За дверима
    Схолола зима
    Та лиш за мною чути плач?
    Чи сльоза без причин
    Упала і воду колами вкрила?

    В олжі дивись як згасають вогні
    У вічності, неминучості
    Та, зрештою всі шляхи твої
    Де померлі - живі...

    Ми листям всі летимо
    І кружляємо скрізь
    Рано чи пізно, ми впадемо вниз
    Вихором час, як світло в кінці
    Промайне
    Ми є.
    Це все, чим ми є...

    Лиш дізнавсь, що ти є...
    І згасло твоє
    Життя...


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  36. Олександр Ткачук - [ 2008.07.05 00:21 ]
    Номер п’ять.
    Оточила себе манекенами різних колекцій
    Розрізняєш їх тільки за бирками на сідницях
    За розкладом їм кнопку запуску натискаєш
    Та погравшись розкладаєш по полицях

    На темній з запахом непотрібних книг
    Чекаючи на звільнення лежить
    Зв’язаний поглядом твоїм глибоким
    Бажанням скований умить

    Колись грайливий
    Світлий та милий
    Тепер пластмаса
    Під номером п’ять


    Рейтинги: Народний 4 (4.79) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  37. Марія Письменна - [ 2008.07.04 23:47 ]
    ...слова...
    плутатися в словах без сумніву твоє
    вони вмирають від дотиків холодних губ
    не кидайся ними
    розбиваючись об стіни не_розуміння вони сипляться уламками під ноги
    адже тобі тяжко жаліти мене босу в_кров
    свято вірячи в те що вони оживають на моїх губах просиш цілувати коли говориш
    адже деколи і слова золото
    адже деколи і мовчання пекло

    ставлю коми і крапки
    ми розписані на розділи
    і хтось дуже високо ще не придумав фінал
    все в наших руках
    все в наших словах

    добери мені синонім


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (4.9)
    Коментарі: (2)


  38. Варвара Черезова - [ 2008.07.04 15:09 ]
    Примара
    Пальці легкі, як метелики, тіло – ефір,
    Злизую крапельку сну із розбитої чаші.
    Роздуми типу: так треба, це навіть на краще,
    Я заримовую, ніжно кладу на папір.

    Ти мене любиш. Зі мною блукаєш у сні,
    Я притискаюсь до щік і згортаюсь в долоні.
    Тепло і сонно і висохли ріки мінорні.
    Ті, що так часто з очей. І обійми міцні

    Тіла твого - дивосвіту. Питаєш мене
    Хто я така, і чому мовчазна, таємнича,
    Знаєш мені (як примарі) усмішка не личить,
    Я тільки промінь, лиш мить, що невдовзі мине.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (17)


  39. Любов Вороненко - [ 2008.07.04 11:16 ]
    Вона прийде...
    Вона прийде
    І скаже
    Не твоя
    І вразить серце слова згубний трунок
    В ту мить втікатиме кудись з-під ніг земля
    В ту мить гірчитиме прощальний поцілунок

    Вона пройде
    Всміхнеться
    Не тобі
    І каву питиме ранкову не з тобою
    В ту мить ти не повіриш сам собі
    Що вчора ви лиш гралися з любов’ю

    Вона зайде
    З трояндами
    Не ти
    Їй вибирав сьогодні ніжні квіти
    Розвіє вечір спалені мости
    Щоб зміг ти наодинці шаленіти

    Вона піде
    А все ж могло
    Не так
    Не так буденно, звично, тривіально
    Якби любив не тільки у віршах
    Якби хотів не тільки віртуально


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (21)


  40. Кременецький Іван Потій - [ 2008.07.04 10:50 ]
    Герой
    Якихось триста днів росте живіт.
    Нічого не буває із нічого.
    Нова людина проситься у світ,
    Сама іще не знаючи, для чого…

    Колиска вліво-вправо гойд та гойд,
    І пісня, в якій слів не зрозуміти.
    Хто проситься на світ, той вже герой,
    За те, що мусить жити і терпіти…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" 5.25 (5.36)
    Коментарі: (5)


  41. Кременецький Іван Потій - [ 2008.07.04 10:53 ]
    Пишу
    Не люблю я ні куті, ні меду.
    Знаю – вічність треба заслужить.
    Я пишу історію моменту,
    У якому довелося жить.

    Час нещадно знищує клітини.
    Я спішу, він також поспіша!
    Я пишу історію людини,
    У якій живе моя душа.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Прокоментувати:


  42. Кременецький Іван Потій - [ 2008.07.04 10:51 ]
    Сізіф
    Сорочка липне до лопаток,
    Страх переходить в каяття,
    Здається – все… Та знов випадок
    Мені врятовує життя!

    Отак, мордований віками,
    Я піднімаюся з колін
    І мушу знов котити камінь…
    І знову скочується він!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.37) | "Майстерень" 5.25 (5.36)
    Коментарі: (2)


  43. Ірина Дем'янова - [ 2008.07.04 09:09 ]
    Не озирайся, Лотова жоно
    Не озирайся. Лотова жоно,
    Чи ти гадаєш, що вони останні,
    Оті Содом з Гоморрою захланні?
    Жалем тут не зарадиш все одно…

    Їм блуду, злата й крові не доволі.
    Змілів Дніпро. Чумацький шлях тавром
    Міжбрів’я неба випік. Чи ж добром
    хто зло попрати зміг у цій Юдолі?

    Чень, спершу гріх, немов п’янке вино…
    Та що тобі до подруги чи брата?
    Було б їм манівцями не блукати…
    Не озирайся, Лотова жоно!

    Не озирайся, глянь на свого Лота.
    Він завше знає, як йому чинить.
    Клубок у Бога, ну а в Лота – нить.
    Його не засмоктало те болото.

    Ти прощена! Ликуй, благочестива!
    Якби не муж, то хтозна-що було б…
    Утішся! Потечуть, немов сироп,
    Дні в домі Лотовім. Ні спеки, ані зливи…

    Народиш діток. Любо, крізь вікно
    Те споглядатимеш, у чім немає скверни.
    Ні ружі не колотимуть, ні терни…
    Не озирайся, Лотова жоно.

    Рятуйся: працею, любов’ю чи вином
    Причастя… Вирятовуйся од болю.
    Бо хліб не родить там, де надмір солі,
    А мусим землю засівать зерном.

    Йди хоч сновидою. Побійся мсти!
    Від порошні сльозиться око Боже…
    Ця мить, як вічність. Ще обрати можеш:
    Чи остовпіти, а чи далі йти.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (5)


  44. Наталя Терещенко - [ 2008.07.04 09:03 ]
    НОВА ЕРА (байка)
    Елітний туалет-папір,
    З шикарним запахом – шедевром,
    Хвалився, що з недавніх пір
    Вже коштує за… надцять євро.
    «- Моя ціна – це справжній стрес!
    Вже вища за окремі книги,
    В суспільстві, явно, це прогрес,
    Крім визнаних дітей – індиго!"
    У тому ж домі, в тій сім’ї,
    Стояли у книжковій шафі
    Толстой, Шекспір і рубаї,
    Немов гравці на лаві штрафів.
    З’являлось безліч там нових,
    Дрібничок дорогих, гламурних,
    Та не з’являлось більше книг
    У домі за високим муром.
    .................................
    Для туалетного паперу
    Вже золота настала ера,
    А потяг до літератури
    Зникає у часи глямура...





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  45. Ірина Дем'янова - [ 2008.07.04 09:13 ]
    Свободи!
    Вже не гарячка розуму і тіла,
    уже гарячкуватість проминань:
    не встигла, не об’ємлю… Не зуміла
    уникнути ні злиднів, ні змагань…
    Свободи! Найціннішого у світі –
    Свободи. Все, крім неї – каламуть:
    і пристрасті, й обов’язки, і міти,
    що душу не звеличують, а гнуть.
    Гармонії зі світом, що не хижий!
    Любові, що народжує пісні!
    …Та ж був потоп. І хтось опісля вижив,
    а всі чесноти погноїв на пні.
    Та й наплодилось… Годі, годі, годі!
    Слова – полова. Ранять остюки.
    Є замисел якийсь у кожній з лодій.
    Ступну в останню й не збагну – який…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (7)


  46. Олександр Комаров - [ 2008.07.04 08:37 ]
    LVII
    Надходить нiч, не хмурий зовнi,
    Згадав Микола вправи мовнi
    I пробудив писацький хист,
    Дiстав паперу чистий лист,
    Набрав чорнила в авторучку
    I вивiв гостру мов колючку
    I стiльки ж тверду букву "ел".
    Останнiм подихом джерел,
    Що пересохнуть мають скоро
    Сплелися в речення прозоро
    Страждання юного життя,
    Чи вiн звiльнивши почуття
    Вiд виру внутрiшнього гнiту,
    Зiбравсь повiдать всьому свiту
    Про нероздiлену любов?
    Уже смiюсь, оце б то дров
    Вiн наламав своїм сюжетом,
    На жаль, заплаканим сонетом,
    Читач, тобi не втiшу слух,
    Хоча лише пiд ранок вщух
    Пера нового скрип, вiн в змозi
    Був написати тiльки в прозi.
    Перечитав, в конверт вложив,
    Поштову марку налiпив,
    Кому..., чию адресу пише
    Продовжу розповiдь пiзнiше.


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.12) | Самооцінка 5
    Коментарі: (13)


  47. Петро Скунць - [ 2008.07.04 08:58 ]
    Високе літо
    На полонині тирличі розквітли,
    без нас природа вершить свій закон,
    і світ зове, світанки не поблідли,
    і кріпне крок під новим рюкзаком.
    Бувай, химерна, холена еліто
    мужів томливих, товариських дам.
    Веде стежинка в полонинське літо,
    хоч доля світу твориться не там.
    внизу шумлять дороги бистроплинні,
    жінки щебечуть, плодоносить сад.
    Та вгору ми, назустріч полонині,
    хоча рюкзак тягнутиме назад.
    Природа – як їй глянути у вічі:
    удень засліпить,
    скриється вночі...
    Та годі вже палити ретросвічі –
    на полонині світять тирличі.
    Угору –
    крок за кроком,
    метр за метром,
    де зір хорали і дзвінки отар
    звучать сучасно, а не в стилі ретро,
    де не старіє вітер-трембітар.
    Відчуємось нарешті багачами,
    успадкувавши видиво земне
    із ключ-травою,
    цими тирличами,
    вогонь котрих із нами не мине.
    При ньому грітись предкам
    не судилось,
    у путь скарби їх кликали не ті:
    далеке світло з-під землі цідилось –
    то очищались гроші золоті.
    Верхи – скарбів примарних осередки...
    Які ж високі нажили горби
    і скільки гір перекопали предки,
    шукаючи приховані скарби!
    Тепер, звичайно, всяк із нас філософ
    і всяк своєму світу голова.
    Ми те світіння спишемо на фосфор
    і на відсталість спишемо дива.
    А де скарби – ми знаємо сьогодні,
    сама природа подає нам знак.
    Лиш одного позбутися не годні:
    не впхнути жмуток дива у рюкзак.
    Ох, путь до гір – як за кордон, далека!
    Пройшов начальник ситий, мов гора,
    йому природа вже лишень аптека:
    підводить серце, схуднути пора.
    А в того щось неясно з апетитом,
    а в того гірше – і казати стид...
    Не так за ліки прийдеться платити
    ціну ганебну, як за апетит...
    У того все красиве і корисне
    на продаж –
    діловитий чоловік...
    Та золото, що в нього в домі зблисне,
    вже більше не очиститься повік...
    А той красу підріже для науки,
    до серця їй шукаючи ключів...
    І скільки їх уже нагріли руки
    на полум’ї високих тирличів!
    Лягла у небо спати полонина,
    лиш ватра з втром бореться вночі.
    Та прийде знов і запитає днина:
    що вам наснилось, любі тирличі?
    А що могло їм доброго наснитись?
    Нема від нас їм спокою ніде.
    Хіба з легенди прийде світлий витязь,
    від них пожадну руку відведе.
    Щоб світ і завтра засвітився щедро,
    не зводячи багатство до гроша...
    Та витязі – це теж із моди ретро.
    А в нас рюкзак місткіший чи душа?
    У кого як. Тягар страждань повергши,
    ми возвелись, що й гори нам малі.
    По горах путь. І вже рюкзак полегшав.
    Та ще душа нас пригне до землі.
    Природа – як їй глянути у вічі,
    як їй досерця віднайти ключі?..
    Шукаємо... Згоряють ретросвічі.
    І тирличі нам світять – тирличі...
    1992


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.83) | "Майстерень" 5.75 (5.68)
    Коментарі: (4)


  48. Василь Роман - [ 2008.07.03 21:58 ]
    [ сон | pause break ]
    міні міни 22

    Мій сон -
    ________ рядок з початком
    __________________________“home”
    куди
    _____збігаються думки.
    над світом злива.
    _________________По даху,
    як ба - ра - бан - ні
    _________________палички,
    у ритмі маршу
    ____________б’ють громи...
    І блискавки,
    ___________немов свічки,
    освітлюють
    __________забуту мить
    сліпих
    ______солодких,
    _______________ніби мед,
    моїх бажань
    ___________під ранок.

    “end”…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  49. Ірина Заверуха - [ 2008.07.03 16:01 ]
    третє літо
    Гуляє літо нічим не прикрите
    Ступає легко, камінні плити
    Лежать нагріті, спікають п’яти
    Я хочу літо тобі віддати…

    :::_________temp_________ :::

    Мало мені
    Того що даєш ти
    Мало мені

    Стало на дні
    Пів долі без решти
    Стало на дні

    Губи дугою як намагання
    Сміху знайти
    І я вже не пишу до запитання
    Марні свої листи


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (2)


  50. Ванда Нова - [ 2008.07.03 15:20 ]
    Подаруй мені...
    Подаруй мені стелю, коханий, а неба не хочу,
    Тільки стіни міцні – і не треба просторів земних,
    У недбалім узорі цеглин упізнаю твій почерк,
    Наготу прикриваючи клаптями вицвілих снив.

    Подаруй мені літери, милий, бо слів - забагато,
    Як вервечку, торкатиму їхні байдужі тіла,
    І молитимусь ревно до сонць на вітрилах фрегату,
    Що тебе понесе крізь неспокій, немов криголам.

    Подаруй тихі кроки свої на порозі неждано -
    Їх відлуння миліше пасажів космічних музик.
    Тільки мить сонцесяйну даруй, адже вічність – омана,
    Я сповию цей промінь у спомин ,
    допоки не зник.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.55)
    Коментарі: (30)



  51. Сторінки: 1   ...   1598   1599   1600   1601   1602   1603   1604   1605   1606   ...   1829