ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. х Лисиця - [ 2008.04.02 12:26 ]
    На прощание…
    Поцеловал мне руку на прощание,
    И слезы веером на пальцы улеглись;
    Мы ждали время, каждый с отрицанием,
    А не дождавшись быстро растеклись.

    Зеленый чай и лишь воспоминание,
    И тает гнев, как облачный каприз...
    Целую руку ветром на прощание,
    К тебе же прикоснется только бриз.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (2)


  2. Руслан Зеру - [ 2008.04.02 12:51 ]
    ***
    Слова пусты, когда они без чувства,
    Глаза молчат, когда не любят.
    Существовать - как это грустно.
    Мы будем жить. Мы - Люди,
    Пока мы любим.

    15.12.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.06) | Самооцінка 3
    Коментарі: (7)


  3. Варвара Черезова - [ 2008.04.02 12:18 ]
    Русалчина історія
    Зелена Неділя. Дівчата стрічають весну,
    Від хати до хати із піснею водять тополю,
    Барвисті віночки з квіток лугових, полину,
    На воду пустивши, випитують в річеньки долю...

    Зітхнула русалка... Ох, як же давно це було.
    Я теж так гуляла – струнка, мов тополя, висока.
    І жито цвіло і гуляло у святі село.
    Віночки на воду... І річка швидка і глибока...

    Не милий голубить тепер, а бридкий Водяник.
    Розплетені коси, колючий вінок з очерету.
    Тут тихо, спокійно я свій вікуватиму вік
    У хвилях холодних і зілля густого тенетах.

    Сумує русалка і тане, неначе свіча.
    Їй чеше волосся велика луската рибина.
    І бавить небога маленьке своє потерча...
    Ой люленьки-люлі, нехрещена бідна дитино...


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (14)


  4. Григорій Слободський - [ 2008.04.02 11:53 ]
    Скажіть побратими
    Скажіть побратими
    Питаю у вас,
    Чи Нато, Росія,
    Що краще для нас?

    Чи хочемо в мирі,
    В дружбі проживати
    Чи може потрібно
    Кудись глобалізувати.

    Чи іти до Росії,
    Чи іти до Нато.
    Чи хочемо мало,
    Чи хочемо багато.

    Не мало ми хочемо
    І багато теж.
    Хочемо у світі
    Свій мати престиж.

    Хочемо, щоб нас
    У світі поважали,
    Про Україну нашу
    Глобально всі знали.

    Нам не потрібні
    Союзні раті
    Ми ґаздами будемо
    У себе в хаті.

    Усіх людей світу
    Будемо любити.
    Хто побажає -
    Будемо дружити!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  5. Олександр Комаров - [ 2008.04.02 10:21 ]
    XXVII
    Краса життя - то лiтнiй ранок
    Ступив на дерев'яний ганок,
    Вiн вiкон контури рiзнi
    Означив чiтко на стiнi.
    Неспiшно Юра сiв до столу
    Малого огiрки посолу,
    Картоплю з салом молоду,
    Малину зiрвану в саду
    I з свiжим маслом ячну кашу
    Хвалив, а з ними i Наташу.
    Нарештi вiльний вiд турбот,
    Вишневий випивши компот,
    Коханий покiнчив з снiданком.
    Прихильний до дружини ранком
    На себе в дзеркало глянув,
    Всмiхнувся щиро, одягнув
    Сорочку в липовi листочки
    Поцьомав швидко милу в щочки.
    Вернутись обiцяв в обiд
    За мить його розтанув слiд.
    Не гнiвить неба дужий вiтер,
    З цукрових хмар не ткає лiтер
    Слiдкує котрий час згори:
    До мами, тата, до сестри
    Наташа вгостi йде, без справи,
    Зате якi музичнi вправи
    Об брук її б'ють каблуки
    Здалеку видно що смаки
    Й талант чужа дружина має
    Та тiльки не того кохає,
    Коли кохає, бо вона
    Останнi днi чомусь сумна.
    Та годi, не допустить Юра,
    Щоб жiнка залишилась хмура.
    Знайомих, друзiв, рiдних всiх
    Уже вiтає щирий смiх.
    В її душi царює спокiй
    А гордiсть в радостi глибокiй
    Не вiдтиняє згубних чар,
    Тривог недавнiх згаснув жар.
    Частує мати старшу дочку
    Волосся гладить, гладить щочку
    Напевно знає - докорять
    Причин не має доньцi зять.
    Прийшлося б довго рахувати
    Хороших хлопцiв, що вiд хати
    Наташу ще не так давно
    Водили в школу чи в кiно.
    Хоч Юра - не втiкти вiд правди,
    Повагу проявляв не завжди
    I серед iнших всiх забав
    Наташу часто забував
    Та мати дочку вперто вчила,
    Щоб щастя та не упустила.
    Найбiльший викликав захват
    Посадою, зв'язками сват,
    Це ж треба так, в усiй окрузi
    У нього лиш повага й друзi,
    Що важливiше за любов
    Достойну вибраних промов.
    Любов в нас стерплюється з часом
    Хоч би й родився ловеласом.


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.12) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  6. Тетяна Дігай - [ 2008.04.02 09:20 ]
    Три арабески
    * * *
    С полузатертых арабесок гобелена,
    Туманных бликов и цветных картинок,
    Тончайшей невесомой паутиной
    Снуется рифм причудливая вязь.
    Неведомо таинственная связь
    Меж яблоком , Парисом и Еленой -
    Так Ариадны нить ведет из плена
    Ночной звезды седого паладина.

    * * *
    Месяц длиннейших ночей
    причаровал, книгочей,
    пропастью...время и мрак,
    с вечностью злая игра;
    тихим наивом звенит
    страсти печальный зенит;
    Жизни нежданный каприз,
    словно малиновый бриз
    шепчет и благодарит -
    переживи и...умри!

    * * *
    Дождь превращается в дрожь...
    Светлый и радостный лик
    В душу мою проник.
    Шепот в последний раз
    Вздрогнул, вздохнул и сник.
    Серая дымная брошь
    Мимосмотрящих глаз.
    Вечером в Яблочный Спас
    Прячутся неспроста
    Звездные очи Христа.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.27) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (10)


  7. Анатолій Ткачук - [ 2008.04.02 01:37 ]
    *** (Не рань мене місячним сяйвом у серце)
    Не рань мене місячним сяйвом у серце,
    Ти, ноче предивна, – немає вже сил.
    Хай кригою вкриє солоне озерце
    Тих сліз, що в’їдались у стоптаний пил.

    Скрий зоряне небо у мороку хмарнім,
    Пісні солов’я – в шумі бурі сховай, –
    Душі розіп’ятій цей спокій намарний.
    Чого ж вона прагне? – Нічого… Нехай...

    Хай бісяться з люті сплюндровані хвилі,
    Хай стогне у муках пологів земля –
    Моїх почуттів воскресити не в силі
    Вони. І ніхто. Вже їх попіл встеля.

    Затягнеться серце черешневим ґлеєм –
    Не вік же йому провести у журбі.
    Лиш того, що було між нами, не склеїм:
    Простив я тобі, лиш не можу – собі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (4)


  8. Василина Іванина - [ 2008.04.01 23:38 ]
    Побачення з квітнем
    Там ранок був холодний і похмурий,
    здавалось – до весни не добрести.
    А тут, в долині, геть зима майнула
    і сакури наважились цвісти.
    У наших горах ще сьогодні зимно,
    ще від морозу щуляться бруньки,
    сніги повзуть повільно з верховини
    і каламутять течію ріки.
    А в Ужгороді вже весна квітує!
    Душа відвикла за оці роки
    від раннього тепла – і ось мовчу я,
    збентежена цвітінням пломінким.
    Колись отут рожевим ароматом
    весна і юність пОвнили буття.
    Ми вдвох шукали, наче хіроманти,
    в долонях міста лінію життя.
    ... І знову на побаченні із квітнем
    в минуле пам’ять прокладе мости.
    Тут лиш для нас ці сакури розквітли, –
    так, як ніколи їм вже не цвісти.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (18)


  9. Михайло Ситник - [ 2008.04.01 22:25 ]
    Земля
    Знаю, що не рушила там крига ще,
    Все одно, з-під снігу, що вдалі...
    Дайте, дайте трохи, хоч півпригорщі,
    Київської чорної землі.

    Тут для неї виплету я кошика
    З довгих ниток найдорощих мрій,
    І до неї помолюся пошепки
    При зорі тремтячій і блідій...

    Ту, що вже повисипалась з пам`яти,
    Покладу я в себе на столі -
    Вистарчить, щоб зовсім не зів`янути
    Навіть жменьки рідної землі.

    Я її розміряю наперстками -
    Порошинки радості й жалю,
    І собі на груди замість хрестика
    У малій торбинці почеплю.

    І коли давитиме гадюкою
    Чужина, що аж крівиця бризне, -
    Серцем в рідну землю я постукаю,
    Як у браму золоту Вітчизни.

    1952


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.53) | "Майстерень" 5 (5.33)
    Коментарі: (3)


  10. Михайло Ситник - [ 2008.04.01 22:20 ]
    Сонце
    Сонце променем землю мацає -
    Чи нагрілася вже, чи ні.
    Виглядають когось акації
    Ген, над вулицею в далині.

    І їм добре вести на вулиці
    Між собою листяну річ,
    Тільки ж вітер нахабно тулиться
    До оголених білих пліч.

    Тільки ж липнуть з своєю ласкою
    Надокучливі бджоли й джмелі...
    Сонце котиться вічною казкою
    І по небу і по землі.

    1948


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  11. Михайло Ситник - [ 2008.04.01 22:57 ]
    Осінь
    День розлігся, немов у труні,
    У долині великого міста,
    І дерев коругви вдалині
    Лопотять позолоченим листом.

    А людей безбережна ріка
    Шумно плине і плине, і плине,
    А у небі хмарина важка -
    Чорне віко немов домовини.

    Скоро кінчиться вже метушня
    І бездонну ми вигребем яму.
    І на гріб непотрібного дня
    Кинем землю своїми руками.

    Розійдемось по різних путях,
    Дожидаючись власної смерти,
    А над нами нахабно й відверто
    Буде всюди сміятись життя.

    1950


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  12. Любов Вороненко - [ 2008.04.01 22:37 ]
    НЕ БІЙСЯ
    "Боялася завжди
    Піти і не прийти..."
    ЛЕСЯ РОМАНЧУК

    Я не хочу, щоб ти зупинялася
    Перед вибором і дорогою
    Щоб улесливо-добрих боялася
    І розлуки вкривала тривогою

    Щоб лякалася ночі за вікнами
    І примар, що у душу оскомою
    І людей, що здавалися рідними
    А сьогодні лиш малознайомими

    Ще зміїних очей
    І паскудних мишей
    І загублених снів
    І холодних вітрів
    І надій
    Між роками
    Розтрачених нами

    Ти не бійся,зумій
    На долоні своїй
    Стерти лінію долі
    І нанести без болю
    Шлях без лагідних слів
    Без собак, павуків
    І без пострілу в спину
    Ти не втратиш людину
    Між доріг не загубиш
    Ти проб’єшся, ти будеш!

    Тож іди і не бійся нічого
    Хай позаду згорають мости
    Бо попереду хресна дорога
    Яку з гідністю треба пройти
    А боятися – значить упасти
    Це , повір мені, гірше
    Як вкрасти


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (12)


  13. Михайло Ситник - [ 2008.04.01 22:06 ]
    Дві матері
    Коли з журбою я на герці
    Творю на чужині вірші, -
    Дві матері в моєму серці,
    Дві матері в моїй душі.
    Одна - це та, що породила
    У тіні київських воріт,
    А друга та, що научила
    У горі пізнавати світ.
    Одна сивіє в пустці-хаті,
    Чекаючи мене з доріг,
    А друга на хресті розп`ята, -
    Не лиш за мене, а за всіх.
    Вони обидві у тривозі
    Терплять наругу, муки, гніт,
    Стоять і досі на дорозі,
    З якої я пішов у світ.
    Якщо їх взять і розділити
    В житті, у помислах, віршах,
    То перестане серце битись
    І буде проклята душа.

    1953


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  14. Леся Романчук - [ 2008.04.01 20:56 ]
    ЧОГО БОЮСЬ
    Боялася завжди
    Піти і не прийти,
    Глибокої води,
    Украденого щастя.
    Людської глупоти,
    Сліпої доброти,
    Святої простоти,
    Що гірше, як украсти.

    Боюсь гірких розлук,
    Липких нечистих рук,
    І серед ночі стук
    Збавляє сну надовго.
    Боюсь нічних примар,
    Лихих циганських чар,
    І як згаса ліхтар,
    І довгої дороги.

    Боялася мишей,
    Самотності ночей,
    І лагідних очей,
    І пострілу у спину.
    Боюсь отруйних змій,
    І чорних довгих вій,
    І втрачених надій,
    І втратити людину.

    Боюсь тривожних снів,
    Боюсь ласкавих слів,
    Ще більше, як собак і павуків.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (14)


  15. Вадим Гаращук - [ 2008.04.01 17:04 ]
    Ми
    Для тебе поезія — це інтим.
    Я так не вважаю, тому
    Всіляко намагаюся розділити з тобою
    Свої почуття...
    Натомість ти закриваєшся,
    Наче щур в холодильнику
    З’їдаєш нездійснені мрії
    Не давши їм навіть достигнути...

    Ти — сильна й непохитна.
    Проте це не допомагає тобі
    Легше сприймати майбутнє
    В якому ти, певно, вбачаєш тривогу
    Завтра буде так само, як і сьогодні
    Щирий погляд, тепло, поцілунки
    І лишень кров не тектиме так гаряче
    Тому що ми постаріємо на цілу вічність...


    Рейтинги: Народний -- (5.12) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (3)


  16. Вадим Гаращук - [ 2008.04.01 17:57 ]
    Листопад
    Листопад — це найкраща пора для гав
    Саме в цей час вони почуваються абсолютно вільними
    Їхню свободу не обмежує
    ні людська тупість, ні літаки у небі
    А їхній лет непоспішний та,
    навіть, трішечки філософський

    Листопад — це ще не зима, але вже не осінь
    Крила птахів наливаються кров’ю
    Щоби зірватися у небо
    Але спокій та тиша опалого листя
    Їх повертають згодом на землю
    І вони розуміють,
    Що Небо — не триватиме вічно


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.12) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (1)


  17. Вадим Гаращук - [ 2008.04.01 17:57 ]
    Світла дорога
    Світла дорога.
    Зоряні сходи на небеса
    Твоєї кар’єри шлях
    (Побійся Бога!)
    Устелений душами скривджених
    Якими скористався ти

    Ти тримаєшся посту
    З надією, що будеш прощенний
    За всі твої злодіяння
    Ти не їси м’яса
    Не вживаєш алкоголь
    Тимчасово не зраджуєш з жінками
    (Хоча собі ти вже зрадив дуже давно)
    Ти сподіваєшся очиститися
    До Великодня духовно
    Так і не зрозумівши
    Що гріхи не вийдуть з тебе
    Разом з сечею і потом
    Найбільш вірогідніше
    Їх позбутися з кров’ю
    Але тут умикається світло
    І ти згадуєш, що ти на зйомках
    В черговій стрічці
    про балканських циган
    Еміра Кустуріци


    Рейтинги: Народний 5 (5.12) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Прокоментувати:


  18. Володимир Гнєушев - [ 2008.04.01 17:45 ]
    Першоквітневі спостереження
    «Хліб – всьому голова!» Громадяни, не час
    Через ціни на хліб хвилюватись!
    Ми пишатись повинні: нарешті і в нас
    Голова почала цінуватись!
    ***
    Любовні втіхи не завжди безкарні.
    В моїх знайомих розламався вщент диван!
    Кінець утіхам? – Сподівання марні!
    Не зупинилися ні Галя, ні Іван!
    ***
    З обійм Морфея легко я звільняюсь:
    Для мене спати – марнувати час,
    В обіймах жінки – не винюсь, не каюсь –
    Бувати хочеться за разом раз!
    ***
    Добро повинно бути з кулаками!
    Як кулаків міцних не маєш ти,
    То наділи своє добро ногами,
    Щоб міг при небезпеці утекти!
    ***
    Біжу! Вже сил недостає!
    Де ж фініш?! Аби знати,
    Що стрічка фінішна не є
    „Розтяжкою” гранати...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  19. Зеньо Збиток - [ 2008.04.01 17:57 ]
    Через нашу хату
    По небу пролітає м`ясо
    викрикує так смачно - "кря".
    Я витягаю прибомбаса
    і видаю із цівки "трях".

    - Ну, драбе косолапий - в воду!
    Заціпив зуби і вперід...
    Ці літуни летять зі сходу,
    а все, що звідти - то обід.

    Сірко насупив погляд, сука,
    вичірхує на світ блоху -
    який ж той Зеньо западлюка,
    най сам в багнюку лізе, - "Фу!"

    1 Квітня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (12)


  20. Олександр Некрот - [ 2008.04.01 16:06 ]
    МИТЦІ І САМОЦВІТ
    На галяві лісній між некошених трав,
    Де частіше ведмідь, ніж людина, ступав,
    Ген під тінню товстих і розложистих віт
    Мандрівний ґаволов загубив Самоцвіт.
    Звірам байдуже до Самоцвіта того -
    Йшли собі по траві і топтали його.
    Але раз забрели на галяву Митці -
    Усіляких красот превеликі знавці!

    Зразу "Ах!" вони й "Ох!" - і мерщій почали
    Рвати квіти усі, що там тільки росли:
    "Ця прекрасна, а ця хоч негарна, проте
    Як у воду встромлю - ого-го розцвіте!" -
    Так з усмішкою всяк про рослини казав,
    А на той Самоцвіт і не кожен зважав;
    Якщо хтось і хапав його в руку навгад -
    Навіть не роздививсь, а вже й кинув назад.

    Камінець не стерпів: "Та мене ж ви візьміть
    І на сонце з тіні просто перенесіть.
    Роздивіться лишень: я не брили шматок -
    Маю справжню красу, ще й не згірш од квіток!"
    Реготались Митці, що аж гаєм луна:
    "Ще й патякає, бач, каменюка страшна!
    Та ти ж мертвий, а всі квіточки ці - живі!"
    І красун-Самоцвіт залишився в траві...

    Запитає читач: а яка тут мораль?
    Та у когось "поезія мертва, на жаль"...


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Коментарі: (14)


  21. Гі Агнеса Бо - [ 2008.04.01 15:44 ]
    * * * (посвящ. Алёшкину А.М.)
    Он не мыслит себе завершения
    Он один в Кали-Юге на склоне
    Мастерит из досок и гравия
    Сверх-звуковую качелю
    Что перенесёт
    Его и детей
    Оп-ля-ля
    На ту сторону.


    Рейтинги: Народний -- (5.09) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  22. Ольга Ляснюк - [ 2008.04.01 14:15 ]
    * * *
    на дні кухля така
    глибока печаль
    а я не вмію плавати

    а ти п’ялиш на мене обручку
    і кажеш що це мій
    рятувальний круг

    а ще кажуть
    що у моїх очах
    янголи крила полощуть

    а ще кажуть
    що у моїх очах
    усі бісенята потопилися

    а ще кажуть
    що я схожа на річку

    насправді ж
    я риба
    яка не вміє плавати


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  23. Віта Литвак - [ 2008.04.01 14:19 ]
    ***
    хочу згадати
    як слухати тишу
    без мікрофонів і диктофонів
    хропіння серця й інших рим

    хочу згадати
    як бачити простір
    без моніторів і коридорів
    бинтів лабіринтів
    й інших стін

    лікарі кажуть
    бери окуляри
    біноклі моноклі дзеркало краплі
    вікно врешті-решт
    а мені скла не видно

    а воно ж собі знає
    як то воно
    лежати на стерні
    між рядком і небом
    навіть якщо оберемком сіна
    навіть якщо під іклами вил

    хочу згадати
    як пахнути
    завтрашнім молоком


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.4) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  24. Володимир Мацуцький - [ 2008.04.01 13:14 ]
    Депутатам…і не тільки їм
    (з книги "Ось опудало влади...")

    Навибирали вас з лайна потроху
    оті, що й досі є лайно.
    Чужинцю дякуйте, суцізі, лоху,
    совку, який в лайні давно.
    Звичайно ж, ви не українці:
    кого обрали, хто обрав.

    Що треба вам? Які гостинці –
    із нашої біди, із нашого добра?
    Та ви ж давно всіх обікрали:
    чого немає – не вкрадеш.
    Чого вам в Україні мало?
    Яких не вистачає веж?
    А, може, тягнете до рабства?

    Раб-українець – це якраз
    для комуністів і для панства,
    та й гроші є у тих зараз.
    То хай панує ота погань –
    їй і вклонитися не гріх:
    дала ж колись вождя і бога
    і гроші дасть, хоч на горіх!
    І шлях свій будемо ми мати,
    щоб хоч кудись ішов народ,
    як Україна вже не мати,
    а шлях ще біля Жовтих Вод.

    «Нема ж любови, нема ж згоди
    Од Жовтої взявши Води;
    През незгоду всі пропали,
    Самі себе звоювали».*

    Хто за чужі подався гори,
    хто до своїх не підійде,
    хто вже згадав голодомори –
    забув своя країна де,
    де українець, де суціга,
    чужинець, що країну гне...
    Шлях до майбутнього – то фіга,
    як на шляху згубив багнет.
    Ти українець. Не дай, Боже,
    свідомість втратити: хто ти –
    в раби скують, в скоти, бо кожен
    прикутий вже до срамоти…
    Рубай ланцюг, ставай на крила,
    бери найкраще від життя,
    жени оті паскудні рила
    і після них змети сміття!

    25.10.06

    *З «Думи пана Гетьмана Мазепи».
    У битві під Жовтими Водами Б. Хмельницького
    з поляками (1648) на боці поляків
    воювали частини українців.


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (11)


  25. Ванда Нова - [ 2008.04.01 12:06 ]
    Мисливець-Невдаха
    вбравшись у атлас нічної покрови,
    грізний мисливець виходить на лови -
    істини зерна добути з полови -
    здерши личину з примарного зла,

    вкласти до ніжок прекрасної дами,
    стати героєм бурхливої драми,
    бути шанованим нами і вами,
    лаври повік не знімати з чола…

    що ж за прийоми - на інші несхожі:
    вирвав з корінням палаючі рожі,
    перепелине гніздо розтривожив,
    постріли сипав із лютим лицем,

    далі від істини, близько до краху…
    дав звіролов небувалого маху -
    трапив до вовчої ями, бідаха.
    Нащо ж виходиш на лови…сліпцем?


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (49)


  26. Олег Росткович - [ 2008.04.01 12:46 ]
    Я сотий, я ювілейний!
    Коли ми закінчили,
    «Теплий прийом».
    Дістала Ти товстий
    З полиці альбом.
    «Давай погортаєм,
    Дивись – гарні хлопці,
    І всі мене знають,
    Були в мене в гостях»
    Щелепа відпала,
    Покрився весь потом,
    Коли Ти сказала,
    що я в Тебе сотий!
    Я сотий, я ювілейний!

    Всі однокласники,
    Хлопці з під’їзду,
    Плюс ціла секція
    по джиу-джитсу!
    Я сотий, я ювілейний!

    Чотири ді-джеї,
    Два гітаристи,
    Сторож з музею,
    З Полтави туристи.
    Я сотий, я ювілейний!

    Даїшники товсті,
    П’яні хірурги,
    Пихаті поети
    і драматурги.
    Я сотий, я ювілейний!

    Хлопці смагляві
    Із Пакистану,
    Хакер був навіть -
    Розмножувач спаму.
    Я сотий, я ювілейний!

    Я знав, що не перший
    Було б надто просто.
    І от, вже не радий,
    що згодився в гості.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (7)


  27. Олександр Комаров - [ 2008.04.01 11:53 ]
    XXVI
    На сходi сонця щедрий лан
    Колоссям розiтнув туман,
    В їх гущинi глядить Наталка -
    В обiймах свекра дiва палка.
    Ii бiлява голова,
    Зеленi очi як трава
    Враз стали одночасно сiрi,
    Вiд жаху плями йдуть по шкiрi -
    Це не студентка, це сама
    Наташа, скута обома
    Руками, в землю вперлась, слаба
    А до лиця, як бридка жаба
    Притиснувся холодний рот.
    Тут стався новий поворот
    I мiцно, зовсiм вже не грубо
    Чиїсь вуста цiлують любо,
    Її в вуста, минув озноб
    Лиця торкнувся теплий лоб.
    Живим вогнем всмiхнулись очi,
    I чуть в тишi слова пророчi
    - Де ти там я, запам'ятай,
    Де ти там я з тобою, знай.
    Наташа слухає Миколу
    Вони удвох йдуть знову в школу
    Тримае вiн її портфель
    Його втiшае її трель.
    Цвiте бузок i черемшина
    Вона школярка, не дружина
    На нiй бiленький фартушок
    Останнiй в них шкiльний дзвiнок.
    Озвалось вороняччя хором,
    Видiння змiнилось мiнором
    I однокласник вже другий
    Танцює з нею вальс шкiльний.
    Докупи збилися аж троє,
    Один оставсь, пропали двоє,
    Назустрiч їй ступає крок
    На руки почепив замок.
    Оскал не стримав, похiтливi
    Вуста уп'яв в вуста красивi.
    Свекр перемогу святкував,
    Без сорому її ласкав.
    Вона кохана i жадана
    В його вчепилася вся п'яна,
    Довольством повниться без мiр
    Багатство й сила тiшать зiр.
    Вони вертаються в це лiто
    В молочне, недостигле жито...
    Вривається жiночий стон
    В дорослий i щасливий сон.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.12) | Самооцінка 3
    Коментарі: (7)


  28. Наталія Лазука - [ 2008.04.01 11:03 ]
    * * *
    Прислухайся до тих, х то є.
    Вода по колу.
    Кола по воді,
    ми – ліхтарі.
    І світиться душа.
    То жар,
    то дощ,
    то холод…
    І наші дні
    в цій безкінечній грі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (4)


  29. Тимофій Західняк - [ 2008.04.01 11:53 ]
    * * *
    Іду своєї школи коридором
    Колись таким широким, а тепер…
    Спіймав себе на думці –як же скоро
    Ми виросли? Хтось спився, хтось помер…
    І вже чужими стали рідні стіни,
    І відійшли у вічність вчителі…
    Тепер вже ми самі є «ковалі»,
    І кожен з нас в своїм нещасті винен.
    Хтось утвердився з-поміж нас в житті, -
    Один поважним став, а інший скромним,
    Літа минули, - світлі, золоті,
    І знову перед нами – невідоме.
    А юнь все та ж – грайлива і хмільна
    Від щастя, що попереду чекає.
    Розчарувань ще спробує вона,
    А ми до них лиш в споминах вертаєм.
    1993


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.36) | "Майстерень" 5.13 (5.32)
    Коментарі: (2)


  30. Наталія Лазука - [ 2008.04.01 11:56 ]
    * * *
    Новітнім рабам
    Замість хліба – раптова мівіна,
    Замість театру – блакитний екран.
    На кухні побріхує радіо.
    Звичне в новинах.
    І ніхто не полічить ран…
    Правда, якої нема.
    Час контрреформ затягнувся.
    Для лицемірів - щонаймиліша доба.
    Раптом обірветься сміх.
    У настороженім вусі -
    Шум політичних забав.
    І місто у вікнах читає,
    Про те, що не пишуть газети.
    І плачуть в кав’ярнях поети.
    І демонтують клепсидру,
    З якої себе розпивають…


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Прокоментувати:


  31. Тимофій Західняк - [ 2008.04.01 11:29 ]
    Не залишай мене...
    Як місця не знаходжу від печалі,
    І кожен спогад - все, що в мене є,-
    Мені лиш ніжність чарівних конвалій
    До розпачу вдаватись не дає.
    Згадаю знову в самоті вокзальній
    Отой твій погляд, - щирий і ясний,
    І найдорожчий дотик губ прощальний,
    що білим птахом розбиває сни.
    Зимова ніч щось лагідно шепоче,
    Сліди розлук ховає знову сніг,
    І навіть вітер заваджать не хоче
    Сніжинкам тихо падати до ніг.
    І квітне жаль трояндами сумними,
    І знову в серці смуток через край.
    Серед людей з байдужими очима
    Не залишай мене, не залишай.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5.25 (5.32)
    Коментарі: (3)


  32. Наталія Лазука - [ 2008.04.01 11:03 ]
    Весна
    У цьому місті балаган і вічні стреси,
    Хіп-хопом котися під вікнами шпана.
    У модернових перевулках тіні креслить
    Щасливий бомж, що просто так – весна.
    В його кишенях причаїлась порожнеча
    Він з урни визбирав чиїсь жалі й слова.
    Йому учора напророчив вітер втечу,
    І шамкав дощ, про зиму, що була.



    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (3)


  33. Тимофій Західняк - [ 2008.04.01 11:32 ]
    * * *
    Ні часу плин, ані дощі
    Не зітруть спомини ніколи –
    Завжди щось коїться в душі
    Коли проходжу біля школи…


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.32)
    Прокоментувати:


  34. Тимофій Західняк - [ 2008.04.01 11:32 ]
    Батькові
    Мені ніколи не забути
    Той жаль в очах твоїх і біль,
    І відчай в серці, як отрута, –
    Що не допомогти тобі,
    І щось змінити – годі, годі
    Останнім потиском руки…
    *************************
    Цвітуть черешні на городі,
    Сідають бджоли на квітки.




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5.25 (5.32)
    Прокоментувати:


  35. Варвара Черезова - [ 2008.04.01 09:16 ]
    Моє місто
    Я люблю своє місто: клубочок запилених вулиць,
    Намистинки капличок, суцвіття околиць і площ.
    Здичавілі алеї і парки недбало згорнулись
    Під захмареним небом, яке випромінює дощ.

    Тут натхнення вирує і музи гуляють за руки
    І малюють художники сивий, обвітрений Стир.
    Пам’ятає бруківка закоханих радість, розлуку,
    Знаю, вірити важко, послухай мене і повір.

    Стир - річка, що тече через місто.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (48)


  36. Зеньо Збиток - [ 2008.04.01 00:55 ]
    Тосі по її бобосі
    (За мотивами Тетяни Р.)

    Коли я п`ю - шалена і п’янка,
    зодягнена у світер вверх ногами.
    Величні пишні профілі задка,
    такі, що не пролажу в браму.

    Хитаю ним на всі, шо треба, боки,
    його танок граційний і грайливий.
    І він, хулєра, дороста щороку,
    несучи комарів-коханців зливу.

    Хода його то рипна, то дрімка,
    вона така собі відверто-млиста,
    Подивиться - завмре, мов слуп Лука
    із поглядом в котузії танкиста.

    Задок масують пальчики і море
    вотої насолоди - біля бари
    зірвати чувака же добре впоре...
    а як не впоре - то візьму за бари.

    Авонія Шанель в повітрі лине,
    я злапала таксі і кузов сів.
    У мене вочи нинька сиво-сині
    і погляд мій, неначе в мами псів.

    То хлюп, то хляп, то тіко перші квіти,
    а з кавалєром - так бракує сну...
    Забігли в ґумку непочаті діти,
    а я палку любов так важко мну.

    31 Березня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (11)


  37. Василь Цибульський - [ 2008.03.31 21:44 ]
    Слово
    "Слово, моя ти єдиная зброє"
    Леся Українка
    Слово запродане, ти вже не зброя,
    слово - ти рабське, примирливе, нице,
    формою й суттю розбите надвоє,
    слово двозначне, слово дволице.

    Голос твій де непідкупний і грізний?
    Слово, ти - слово, що в бій підіймало?
    Мабуть, брехня, що ти мури ламало -
    голос твій зараз фальшивий і слізний.

    Люди вже вірять тобі через силу,
    навіть коли ти без сумніву щире,
    скільки разів ти неправді служило,
    скільки довірливим збавило віри?

    Слово, а може, ти просто безсильне
    душу людську загрубілу пробити,
    душу людську, до фальшивості схильну,
    може, щирішою вже не зробити?

    З горя нап'єшся, п'яним заплачеш.
    Слово! Ми гинем з тобою обоє!
    Ти - через фальш і примирливість свою,
    я ж через те, що так мало ти значиш...

    1980


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.49) | "Майстерень" 5.75 (5.5)
    Коментарі: (7)


  38. Василь Цибульський - [ 2008.03.31 21:29 ]
    Скарбниця
    Я думав, що за ніч створив
    щось винятково шедевральне,
    що написав щось геніальне,
    щось нове світові відкрив.

    Та зранку в світ відкрив я двері,
    і прояснилась голова:
    "Це всього-навсього слова.
    Слова на тлінному папері."

    Слова, до того ж. не мої,
    бо жодного нового слова
    я не створив, бо є вже мова -
    народ давно створив її.

    Яких ми не сягли б висот
    і що б нового не створили,
    і що б про це не говорили -
    творцем найпершим є народ.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.5)
    Коментарі: (1)


  39. Юрій Лазірко - [ 2008.03.31 19:51 ]
    Семиструнне каприччіо
    Перлина звуку у мушлі вуха,
    видушуй душу і серцем слухай -
    як Паганіні в погоні з тінню
    перелітає на пальцях зграя
    акордів тлінних.
    У в`язах застум - застиглі яси
    повагом важать задуху духу,
    порив натхнення, пора прозріння
    здвигає вправність, мов повінь в плавнях
    ріки коліна.
    Днедавню втрату п`є снажне скерцо -
    громаддям громів облите серце,
    несе в приполі не небо долю,
    а жовтожари - осінню кару,
    благу провину.
    І так дитинно вітає осінь,
    вчуває вчуле кохання босе.
    Стужава туга, немов ядуха.
    Від крихти звуку чманіють рухи...
    та небо синє...

    31 Березня 2008


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (24)


  40. Олег Росткович - [ 2008.03.31 17:04 ]
    Хто з нас?
    Ходив по воді
    ще й босим,
    і не на bis,
    а просто.
    Хлібину ділив
    всім щиро.
    Хто з нас повторив
    це диво?


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (4)


  41. Леся Романчук - [ 2008.03.31 17:14 ]
    АНДРІЇВСЬКА ЦЕРКВА
    Він ніс свій хрест, не легший, як в Учителя,
    І рік, і два, і двадцять. Ще не тут.
    Ще не пора, не місце відпочити.
    Той хресний шлях, ота хрестова путь.

    Він ніс його у холод і у спеку
    У синю даль незайманих снігів,
    Він ніс хреста і слово так далеко
    Від пальмово-оливкових гаїв.

    І от — ріка могутні котить хвилі,
    До неї в'ється стежкою узвіз.
    Отут він зняв хреста з плечей, знесилений.
    Звершилося. Скінчилося. Приніс.

    Блакитно-біла, синьо-золочена
    Дорога, що нам вірою сія,
    І в тих кольорах - церква, наречена
    Андріївською, на його ім'я.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (21)


  42. Марія Письменна - [ 2008.03.31 14:44 ]
    ...якщо...
    "Якщо не ти, то хто мене зупинить?
    Якщо не ти, то хто мене знайде?"
    Навприсядки...Обом бракує сили...
    Та хтось таки зведеться і піде...
    "Якщо не я - на те є Всесвіт, мила.
    Забудь мене. Не плач. Та схаменись!"
    Мовчали вдвох...Взялася звідкись сила...
    З образами у душах розійшлись...


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" -- (4.9)
    Коментарі: (1)


  43. Руслан Зеру - [ 2008.03.31 11:21 ]
    ***
    На грані меж між дійсністю і Правдою,
    На відстані півподиху до смерті
    Ти знов прийдеш останньою розрадою,
    Листом без слів, без сліз й конвертів.


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (7)


  44. Олександр Комаров - [ 2008.03.31 11:31 ]
    XXV
    Прийшли нiчнi години лiтнi
    В сни обернулася привiтнi,
    Вже ситий чоловiк заснув,
    Зiтхань дружини вiн не чув.
    Хоч нiч надворi, та не спиться
    Наташа вийшла. Наче птиця
    Влiтає в груди дикий сум,
    Не йде нiяк з журливих дум.
    Сумує поряд як хазяйка
    Живе створiння - вiрна лайка.
    А дгорi мiсяць лиходiй
    Слав знаки жiнцi молодiй,
    На щось хотiв отримать згоду
    Так падкий на слов'янську вроду.
    Вернулась в хату, прилягла,
    Минулих помислiв сягла.
    I вже згубила сподiванку
    Ще подрiмати до свiтанку.
    Роса як впала на траву
    Тодi чи в снi, чи наяву
    Себе побачила знов в полi
    В картинi радiснiй доволi.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.12) | Самооцінка 3
    Коментарі: (7)


  45. Ольга Ляснюк - [ 2008.03.31 11:25 ]
    * * *
    ти так мовчиш
    аж параліч у тиші

    і крововиливом
    спогад
    у душу

    і пам’ять виє
    як на місяць
    на твою світлину
    у прірву болю
    упасти
    пропасти

    лиш душа
    на краю
    як милостиню
    твого погляду
    благає


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  46. Тетяна Роса - [ 2008.03.31 10:13 ]
    Зеньо образився
    Я злий, як чорт, покусаний сиджу
    Не ким-небудь – коханою особою,
    Сірком! Сказюся – я кажу –
    Але помститись гадові я спробую.

    Ах ти ж, заразо, я ж тебе кохав,
    Як ти десь вештався - не спав ночами,
    А вранці я приблуду зустрічав
    І годував із м’ясом пирогами…

    Ну постривай, скотино навіжена!
    Моя ж бо буде помста не проста,
    Побачиш, затанцюєш ти у мене,
    Як відкушу тобі хвоста!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  47. Варвара Черезова - [ 2008.03.31 10:08 ]
    Дорога
    Моїм стрільцям (Н. Новіковій, Ю. Кондратюку)

    Дорога, як вирок, попереду тільки шосе.
    Ні вправо ні вліво, до пункту чужого призначення.
    Все сплачено, любий і молодість нашу розтрачено
    на віскі, на хіть, та і це вже не має значення...
    Нас бавить дорога і байк божевільно несе.

    Калюжі самотні замучено липнуть до ніг.
    Дешеві мотелі – притулок до ранку чи старості.
    І світиться сива вахтерка від дивної радості -
    Ми платимо щедро... А зорі збісились од заздрості,
    Просилися в номер, а ти їх впустити не зміг...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (37)


  48. Фешак Адріана - [ 2008.03.31 09:06 ]
    Завтра..........учора......сьогодні
    А у мене все добре
    Уже вічність, як у мене все добре
    У чорно-червоному вже домінує червоний
    Я посміхаюся щиро
    Й нарешті природньо
    А у мене все добре……….
    Завтра………учора……..сьогодні………
    Мої вишиті сни зодягнулись
    В простору сорочку
    А порізані вени лиш спогад минулого
    Й годі…
    А у мене все добре……..
    Я більше нічого не хочу!!!
    А у мене УСЕ…
    Завтра………учора……..сьогодні………
    І тарган на стіні,
    Що хотів зіпсувати натхнення
    Украв трохи хліба й годує тепер тарганят
    Невже ти не бачиш???
    Червоного більше напевно…
    У погляді … слові на сотні, мільярди карат
    Нахнюплене небо…
    Я більше його не римую
    У мене все добре… і люди такі кольорові
    Невже ти не бачиш??? =-O
    Я поборола цю бурю
    ЧЕРВОНОГО БІЛЬШЕ!!!
    Це крапельки поту і крові


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (4)


  49. Олександр Комаров - [ 2008.03.31 09:52 ]
    XXIV
    В очах Наталi переляк
    На пару з подивом закляк,
    Не сподiвалася виставу
    Застати тут таку цiкаву.
    Тремтливим порухом руки
    Зiрвала житнi колоски,
    Не оглядаючись за спину,
    Побiгла хутко на стежину.
    Вiд пережитих почуттiв
    Зрадливо стан її тремтiв,
    То за цiкавiсть звична плата.
    Вже вдома скинула халата,
    Вiдбились в люстрi на стiнi
    Жiночi контури яснi.
    - Яка красива в мене жiнка!
    З-за спини влилась мова дзвiнка,
    - Дай поцiлую, обнiму,
    Ти нинi збуджена? Чому?
    На сонцi перегрiлась може?
    На тебе трохи це не схоже.
    Давай на кухню швидш крокуй,
    Менi вечеряти зготуй.
    Метал закрався раптом в голос
    Здригнулись в жiнки плечi й волос.
    Наступної секунди злим
    Став рiдний чоловiк, чужим.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.12) | Самооцінка 3
    Коментарі: (7)


  50. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2008.03.31 00:41 ]
    Шторм
    Холодне море задзвеніло
    Прозорим сяйвом диких хвиль,
    А мушля серця тихо нила
    За тим, хто вже багато миль

    Керується небесним шляхом
    І бачить землю уві сні;
    А хвилі бризкаються страхом,
    І тане піна у вогні

    Блідого місяця. Молитва
    Злетіла птахом з теплих вуст,
    А в океані стихла битва
    І чувся тільки часу хруст.


    Рейтинги: Народний 5.06 (5.22) | "Майстерень" 5.25 (5.23)
    Коментарі: (8)



  51. Сторінки: 1   ...   1624   1625   1626   1627   1628   1629   1630   1631   1632   ...   1829