ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.11.30 18:02 ]
    Новий ранок
    В колисці неба пробудився ранок,
    Умився первозданною росою,
    Туманом білим, як отой рум’янок,
    Утерся над пшеницею рясною.
    Волошками-очима світ оглянув,
    Червоним сяйвом маків посміхнувся,
    Пробігся вітерцем над стиглим ланом,
    Колосся подихом землі торкнувся.
    Заграла хлібна золота зернина
    У сонячному дивному серпанку,
    Спурхнувши в небо, тішиться пташина,
    Вітаючи Творця нового ранку.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  2. Іван Гонта - [ 2007.11.30 16:07 ]
    У перервах на роботі
    А журавлі летять... І ти летиш...
    І осінь відлітає із тобою...
    Ти ніби в нормі, ніби й "хвіст трубою",
    На поцілунок відрубала "Киш"
    Та видалась тремтячою губою.

    - І що ж тепер? Напевно, до весни?
    - Мабуть. Ти ж хоч не забувай писати.
    - Угу. Писатиму... Але ж яка ти...
    Та ні, мовчу... Приходь хоча б у сни.
    Моя кохана, мій прекрасний кате.

    - Ну що, ти знов? Прошу тебе - не ний!
    - Пробач. То все вона виною - осінь.
    Я більш не буду. Дай, хоч до волосся
    Торкнутись. Я вже в нормі, ще сумний,
    Але ж не серджусь. Ось уже на носі

    Зима. І ні тебе, ні журавлів...
    - Ну перестань. Та, врешті, я не проти,
    Якщо ти заведеш когось...
                   - Ну що ти!...

    То я достатньо вже наплів
    Для конкурсу? Вертаюсь до роботи.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (21)


  3. Янка Яковенко - [ 2007.11.30 12:53 ]
    "Казка про сивого Велеса"
    6 грудня наші пращурі зустрічали
    свято Бога Велеса.
    це був вечір обдаровування дітей.
    згодом церква привласнила
    собі прадавній наш звичай.

    Грай, моя сопілочко,
    Веселіше грай!
    Розважай-звеселюй
    Рідний край!

    Йде чумацьким шляхом,
    Дзвонить в зорі,
    Розганяє сивий Велес
    Біду й горе.

    Загула хурделиця –
    Завірюха:
    Постелила килими,
    Як із пуху.

    І у полі чистому,
    І у гаї
    Не побачити кінця їм
    Ані краю.

    Це ж кому стелилася
    Ця дорога?
    Це чекає білий світ
    Велес -Бога.

    По сніжку пухнастому,
    На санчатах,
    Він везе даруночки
    Хлопцям та дівчатам

    Срібними підковами
    Коні б’ють,
    Гривами шовковими
    Сніг метуть.

    Вітре - вітровію,
    Помагай!
    Темну хмару з неба
    Проганяй!

    Вийшов місяць ясний
    Між степів,
    Срібну диво – стежку
    Насвітив.

    Дзвоники на кониках
    Ой дзвенять,
    Поспішає сивий Велес
    До малят.

    Хто із вас морозу
    Не боїться?
    В кого теплі валянки
    Й рукавиці?

    В кого теплий
    Кожушок?
    Вибігай
    На поріжок!

    В небі сива борода
    Розвівається,
    Скоро Велес з нами
    Привітається.

    А хто воду
    Не варив,
    Вверх ногами
    Не ходив,

    Хто на нервах
    Не грав,
    Зранку мамі
    Помагав?

    Везу торбу
    Подаруночків
    І у вузликах,
    І в клуночках.



    Буду з пазухи
    Виймати
    У хустки нові
    В'язати.

    Буду діткам
    Малоліткам
    Красну долю
    Дарувати.

    А у лісі темному
    Серед хащі
    Причаїлася голодна
    Вовча паща.

    Гострі зуби на місяці
    Заблистіли,
    Диво-коні налякалися,
    Захрипіли.

    Тільки Велес в бороду
    Посміхається,
    Він до сірого вовка
    Звертається:

    - Не гарчи, Вовче,
    Не ричи,
    І для тебе є
    Калачі.

    Чи твої вовченята
    Не билися?
    Не кусалися?
    Не сварилися?

    Чи чекали мене
    На свято?
    Говори хутчіш,
    Сіролапий!

    .Я для них привіз
    Чимало
    Ковбаси, котлет,
    І сала!

    Вовче – сіроманцю,
    Поспіши,
    Вибирай гостинець
    До душі

    Ждуть мене малята,
    Дожидаються,
    У вікно терпляче
    Видивляються

    Летять бистрі коники,
    Розвеселі,
    Несуть діткам радість
    Ув оселю.

    Буде пісня, будуть танці,
    Бублики і завиванці.
    Пирогів досхочу
    Нам бабусі напечуть.

    Прилетить комарик –
    Вправний сопілкарик,
    Буде він грати,
    Діток звеселяти.

    Грай, моя сопілочко,
    Вигравай!
    Зустрічає Велеса
    Рідний край!


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.25) | "Майстерень" 5 (5.1)
    Коментарі: (9)


  4. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.11.30 11:39 ]
    ***
    Коли холодний
    дощик заморосить
    і хмарами
    затягне небокрай –
    всміхнись тихенько,
    бо іще не осінь.
    Це ще не осінь,
    о мадонно, –
    знай...

    Накриють душу
    втома і самотність –
    в моїй молитві
    силу ти черпай!
    Як темно,
    то заходь до мене в гості –
    туди,
    де не згасає небокрай...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.48)
    Коментарі: (16)


  5. Дмитро Дроздовський - [ 2007.11.29 22:13 ]
    Може, й я колись ще буду морем
    Може, й я колись ще буду морем,
    просто морем, вільним і прозорим,
    пароплавом вічности моторним,
    всіх шаленств мілких амбасадором.
    Може. Тільки буде все інакше,
    і колись те море буде мною,
    і тоді я вже не буду вашим,
    я від вас себе сховаю млою,
    світ летить, а час іде (ці кроки!),
    море буде з Півдня, ви на Сході,
    гармонійно вийде із мороки
    наше завтра, нинішнє на споді.
    Елегійно вечір промовляє
    до душі занедбаного серця,
    і я чинно знов його приймаю,
    все, як є, ті ж децибели й герці,
    ті шуми, той стогін, та примара,
    все, як є, так і було, і буде,
    тільки лиш не пахне тротуаром
    ваша тінь, божественна заблуда,
    неземна і трішечки святая,
    ви не я, а час у міднім крузі,
    що його ніколи не спіймає
    перебутній у палкім недузі,
    буде день, і буде синє море,
    наче сніг вчорашній на балконі,

    все колись святе з'єднає горе,
    і самотній постріл біля скроні.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (2)


  6. Юрій Лазірко - [ 2007.11.29 20:57 ]
    Плюскіт
    Плюскіт... і вічність гойдається кволими колами -
    брижами дихають сутінки, мліє у тремі ріка.
    Хлипає тиша - розхлюпана, вкрай невдоволена...
    Плином торочиться місяця, витканий сріблом, рукав.

    Всесвіт хвилюється, крається, гусне настояно -
    оку не випити стільки, цей трунок хмільніший за сон.
    Видно до голки, збирай що на килимі зорянім...
    Спокій, здогадкою зораний, серце бере у полон.

    29 Листопада 2007


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (19)


  7. Григорій Якимчук - [ 2007.11.29 20:05 ]
    * Люблю мій край *
    Люблю цю пору в ріднім краї,
    Коли виходять в поле косарі;
    Коса у лузі наче скрипка грає,
    Ще до схід сонця, рано на зорі.

    І лине музика знайома
    Через поля, за небокоай,
    А хтось співає тихо-тихо:
    Свій рідний край не забувай.

    Стою і слухаю ту пісню -
    Це ж моя юність, щастя мить,
    Слова її мені знайомі,
    Бо ж й я її співав колись.

    Не чув її так довго, довго,
    Ніхто пісень цих не співав
    В краю чужім, за океаном,
    Лише в душі цей спів лунав.

    Коса дзвенить, а спомин лине
    В літа минулі, молоді…
    Трави колишуться як море,
    Думки пливуть як човник по воді.


    Рейтинги: Народний 5 (5.27) | "Майстерень" 5 (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  8. Григорій Якимчук - [ 2007.11.29 20:02 ]
    *НА ЛОНІ ПРИРОДИ.*
    У лісі,на лоні природи,
    В далеких заморських краях,
    Під сонцем людської свободи,
    Написана пісня моя.

    Як сонце на захід схилилось,
    За обрій спочити спішить-
    Серце в грудях тривожно забилось,
    В рідний край моя думка летить.

    Хоч Америка край благодатний-
    Менше тут і проблем,і турбот,
    Але там,на Вкраїні далекій,
    Угріховній темряві народ.

    Ні не личить нам тут спочивати-
    Нива жде молодих наших рук.
    Поспішім,поки час благодати,
    Поки чути в серця ніжний стук.

    Бо вже скоро прийде та хвилина-
    Для спасених жанна пора,
    І побачать всі Людського Сина,
    Затремтять і рівнини,й моря.

    І порушаться з місця вершини,
    З неба зорі додолу спадуть,
    І тієї самої хвилини
    Всі заплату одержать за труд.

    Ось тобі ми знайдем відпочинок
    Від страждань і земних всіх турбот.
    А сьогодні,по всіх переулках
    До Христа закликайте народ.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  9. Оксана Кревська - [ 2007.11.29 19:17 ]
    ***
    Це місто пахне тобою,
    Кожна вулиця й дім.
    Все навколо пахне тобою-
    Ніби ти розчинився у нім.
    Тобою пахне цей вечір,
    Вчорашній і завтрашній теж.
    Повітрям обіймеш за плечі
    І вітром ти поруч дихнеш.
    Із місяцем ти усміхнешся-
    Ніби надію дасиш...
    Сховаєшся,зникнеш,минешся-
    Це небо і зорі-все ти!


    Рейтинги: Народний 5 (5.02) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (4)


  10. Оксана Кревська - [ 2007.11.29 18:06 ]
    ***
    Я літала-здавалось з"явилися крила-
    Піднялася високо в небо,
    У душі почуття розбудила-
    Ті,які будити не треба!
    Я знаходила сили і мрії плекала,
    Щоб чим довше не падати долі.
    Але крила забрали-я впала...
    Проти свого бажання і волі.
    І єдина лишилася втіха-
    Що не надто високо піднялась.
    Що,грішивши в думках,не зробила гріха
    Впала вниз...але болю не сталось.


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (2)


  11. Янка Яковенко - [ 2007.11.29 17:01 ]
    Правила поведінки для маленьких принцес
    Я принцеса Білосніжка,
    Розказати хочу в книжці,
    Що дівчаткам треба знати,
    Щоб принцесами їм стати.


    Кожна принцеса повинна знати:
    Як до порядку привести кімнату:
    На місце покласти іграшки й речі,
    Витерти пил буде також доречно.


    Кожна дівчинка стежити має
    Завше за тим, як вона виглядає:
    Чистий одяг, осанка рівна
    Зроблять із неї справжню царівну.


    Кожна принцеса має уміти:
    Поставить на стіл вазу та квіти,
    Чашки, ложки і блюдця,
    І гарно гостям усміхнуться

    Кожна принцеса має знати
    Як за собою щодня доглядати:
    Чисті руки та вмите личко –
    Завжди корисна для дівчинки звичка.


    Кожна принцеса повинна уміти
    Друзів та рідних своїх пожаліти.
    Ніжне, ласкаве слово сказати,
    Поцілувати і обійняти.


    Щоб червоніти не довелося
    Гарно зачісуйте зранку волосся.
    Коси і хвостики, бантики – все це
    Найкращі прикраси маленькій принцесі.

    Кожна принцеса має уміти
    Ввічливо правильно говорити,
    Слово „спасибі” та слово „будь ласка”
    Зроблять вас гарними в будь-якій казці.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5 (5.1)
    Коментарі: (7)


  12. Юлія Гордійчук - [ 2007.11.29 16:34 ]
    ***
    Дні спливають за днями,
    мов двадцять п’ятий кадр,
    ми їх не помічаєм,
    тихо йде геть листопад,
    не завинив нікому?...
    Зима причаїлась в дворах
    на околицях міста,
    вона готова до штурму,
    і стяг її білий - грізний,
    Герб її - біла кома...
    Але всі стихії вже знають -
    без бою здамося, sorry,
    покірні, смішні, жалюгідні
    у своїй м'якій покорі,
    інфантильні, дурні, забиті,
    як і сама наша віра
    у тепле і світле завтра
    на вічнії-вічнії віки...
    І що найдивніше, – правда! -
    Час, простір, тривожні вісті,
    гідрометцентр і місто,
    нас оминають мляво –
    бо ми їм такі навіщо –
    смішні, дуркуваті гави?
    Нас навіть не садять за грати...
    Сильнії світу цього
    У вічній війні й міжсезонні,
    а ми – всього лиш полова
    під копитами їхніх коней...
    Закохані й п'яні вар'яти...
    Як же це ми дістали
    таке неймовірне право –
    дурнями, блазнями бути,
    малим нам аж так немало?!
    Чи ж блазень не завжди раб?...
    І наших смішних фотографій -
    Листопаду букет на згадку,
    А ще тостів і епітафій, -
    Де за "кохаю" не ставлять крапку.
    І табличку «Do not disturb»...


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.2)
    Прокоментувати:


  13. Віктор Спраглий - [ 2007.11.29 14:15 ]
    Сон
    Закипіла, заревіла
    Лютим стогоном земля.
    Небо хмарою чорніло.
    Жовта, жилава рука
    Обривала стиглі грона,
    Бгавши черево плодів,
    Розливала тінню морок
    Поміж куряви ґрунтів.
    Не вино текло рікою,
    Не краплистая сльоза.
    Не багрянистою кров’ю
    Упивалася гроза.
    Рідина та незбагненна,
    Ще не бачена до нас,
    Щось між вірою в спасенне
    Та приреченням на фарс...


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  14. Ванда Нова - [ 2007.11.29 12:42 ]
    Під дощем
    Пастель осіння, подихи розмиті
    Тіла сплелись плющем - і під дощем,
    Що нас укрив плащем, промоклим вщент,
    Губами краплі ловимо, як миті…
    Можливо, ми самі у цьому місті
    Зосталися? Та листя золоте
    Безмовністю бруківку замете…
    Владарка у бурштиновім намисті
    Куйовдить вітру кучері русяві
    І розбишаку тулить до грудей:
    "Яке нам діло до отих людей?…"
    І заколише в променистім сяйві
    Очей-смарагдів…Наша перша осінь
    Безцінним скарбом сипле з рукава,
    І ми з дощем ковтаємо слова,
    Солодкі сльози в мокрому волоссі
    Ховаємо.. І прудконогий час
    Немов раптово уповільнив кроки…
    Тремтить в руці майстерній пензель вогкий,
    А дощ все ллє – на радість чи печаль…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (22)


  15. Майя Зінгель - [ 2007.11.29 10:33 ]
    Крижинка
    Метелики зими запорошили снігом,

    Знайомі всі стежки покрала крига,

    І я іду один до свого дому,

    Шукаючи нову для всіх дорогу.



    Навіщо, я молився сонцю й небу.

    Навіщо, я писав листи до тебе -

    розвішав на деревах замість листя

    Та в тебе не було для мене місця.



    Я скрізь порозливаю зимну воду

    Аби відображала твою вроду.

    У серці відмира твоя сніжинка...

    Моя любов - моя крижинка...



    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.83) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  16. Янка Яковенко - [ 2007.11.29 10:20 ]
    Зимо, зимонько, зима
    Зимо, зимонько, зима
    Що ти дітям принесла?
    Принесла я вам сніжку
    В білосніжному мішку.

    Принесла я дітворі
    Морозець у рукаві
    Привела на ваш поріг
    Я веселий Новий Рік!


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.1)
    Коментарі: (8)


  17. Янка Яковенко - [ 2007.11.29 10:08 ]
    Ялинко - ялинко
    Ялинко - ялинко,
    Зелена хустинко,
    Кольорові шишки,
    Цукерки, горішки.
    Діти та дорослі
    Кличуть тебе в гості


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (5.1)
    Прокоментувати:


  18. Янка Яковенко - [ 2007.11.29 10:14 ]
    Сніжинко-сніжинонько
    Сніжинко-сніжинонько,
    Лети на Вкраїноньку,
    Стелись полем рясно,
    Щоб родило красно!

    Стелися стежинами
    Помежи хатинами,
    Ходять гості дорогі,
    Носять з щастям пироги.

    Стелися порошею,
    Думами хорошими.
    Замітай - звеселюй
    Душу і оселю!



    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (5.1)
    Прокоментувати:


  19. Ганна Осадко - [ 2007.11.29 00:07 ]
    Друга спроба медитації

    У хвилі ввійду як у ніч, як у небо, як в хату-

    Блаженний притулок, де стулочок-слів небагато,

    Бо що говорити? Для чого? Навіщо і пощо?

    Моя Атлантидо, моя недомолена прощо –

    Моя недомовлена, та відшепочена туго...

    Дрібненька перлинка на споді.Розходяться туго

    Долоні у мушлі...Отак, обережно, бери –

    Прийми її ніжно – а потім підкинь догори!

    У небо, у хвилі, у білу любов океану,

    Де чайка остання проквилить останню Осанну,

    Де місячна стежка проляже до Бога німого,

    І води зійдуться, як руки, а більше – нічого.


    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  20. Григорій Якимчук - [ 2007.11.28 21:36 ]
    *НАМАЛЮЙ МЕНІ ОСІНЬ*
    Хто зможе змалювати менІ осінь,
    Чи в позолоту вбрати всі гаї?
    Щоби рум'янцем вкрився кущик кожен-
    Не вистачило б фарб на всій землі.

    Чи є той хор, що міг би передати
    Прощальний клич у небі журавля?
    Тим більше, що уже й казати,
    Про стоголосу пісню солов'я.

    Хто зможе шелест вітру повторити,
    Зорю ранкову, блиск далеких зір,
    Природи загадковість зрозуміти,
    Долин красу і тихий спокій гір.

    Ти не збагнеш! Та є Творець Всесильний,
    Творець зірок й небачених світів
    Але гордиться розум примітивний,
    Що вже до місяця він, бачте, долетів.

    Чим чванишся, о горда ти людино,
    Верни весну осінньої пори,
    Час зупини, що мчить як птах невпинно...
    Чи може зірку скинеш ти згори?

    Багато вже відкрито є законів-
    Творцем світів встановлені вони;
    А ти візьми, за славою в погоні,
    Хоча б один із них переміни.

    Ні не тобі належить вічна слава,
    А лиш Тому,Хто всіх і все створив,
    Хто вмер за нас, щоби душа співала
    Хвалу Тому, Хто гріх її простив.

    Коли ж не бачиш ти краси в природі,
    То вийди в ніч і підніми свій зір:
    Кружляє всесвіт в вічнім хороводі,
    То ж розпитай про Господа у зір.

    Кожна із них свій шлях в танкý цім знає
    І час, і простір кожна має свій.
    -А хто є я?-хай всяк себе спитає,-
    Що так піднісся в гордості своїй

    Ні, ти не Бог, ти лиш творіння Боже,
    Та ще й до цього часу не збагнув,
    Що сам собі нічим не допоможеш-
    Бог розум твій на тебе повернув.

    То ж не спіши світами володіти,
    А краще гордий розум присмири.
    Щоб хоч частково Бога зрозуміти-
    Ти перед ним коліна приклони.

    Хто може менí осінь повторити?
    Словами віршів, чи на полотні...
    Щоби без Бога Бога зрозуміти-
    Ще не знайшлось розумних на землі.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  21. Григорій Якимчук - [ 2007.11.28 20:52 ]
    *НА СВ’ЯТ ВЕЧІР*
    Ось і св'ят-вечір прийшов на поріг,
    В домі ялинка сіяє;
    Хай вифлеємську зорю
    Всім нам вона нагадає.

    А на столі пироги і кутя,
    Знову дідýх на покуті...
    В серце приходить весна,
    Хоч і морози скрізь люті.

    Хай у св'яткові ці дні
    Вщухнуть в душі буревії,
    І хай збуваються всі
    Наші бажання і мрії.

    А Той, Хто в яслах родивсь,
    Серцем твоїм володіє,
    Бо лише в Ньому однім
    Збудуться задуми й мрії.

    Хай вифлеємська зоря
    В серці горить не вгасає,
    Хай сам Господь нам усім
    Спóкій та мир посилає.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  22. Григорій Якимчук - [ 2007.11.28 20:45 ]
    *НЕ ЗАБУДЬ СВОЮ ШКОЛУ*
    /Моїй донечці в день випускного вечора присв’ячую/

    Пролетіли роки безтурботні,
    Наче пташка у синьому небі.
    Ще сьогодні ти в школі, а завтра
    Стежка нова чекає на тебе.

    Залишивши гніздечко тепленьке,
    Полетиш щастя-долі шукати,
    Але школа, як рідная ненька,
    Буде вістки від тебе чекати.

    Шкільні роки…Ще вчора ти мріяв:
    Поскоріше б відкрилась дорога,-
    А сьогодні, я знаю, не хочеш
    Залишати шкільного порога.

    Ще не раз ти згадаєш ту стежку,
    Що вела тебе з дому до школи,
    Ще не раз зайдеш в гості, та тільки
    Років цих не повернеш ніколи.

    Та куди б не закинула доля,
    Де б тобі не прийшлось побувати -
    Пам'ятай звідки шлях починав свій,
    Школу ти не спіши забувати.

    І коли полетиш ти далеко,
    Коли будеш висоти долати -
    Пам'ятай, що лелека що року
    Повертає до рідної хати.

    У житті може станеш відомим -
    Не забудь перші букви кривенькі,
    Не забудь свою вчительку першу,
    Що з роками вже буде старенька.

    Не проходь мимо вчителя свого -
    Поклонися низенько-низенько…
    Де б не був, ким б не став - не забудь же
    Свою школу, Вкраїну і неньку.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  23. Григорій Якимчук - [ 2007.11.28 20:30 ]
    *Не сумуй, що осінь підійшла*
    /Моїй колишній вчительці
    О.О.Мартишук присвя'ячую/

    Не віриться, що так біжать літа,
    За днями дні і роки за роками.
    Минуло літо й осені пора
    Прийшла до нас з холодними дощами.

    Пожовкло листя, луг уже відцвів,
    Летять ключі вервечками сумними,
    А я лишаюсь ждати журавлів
    І холодів, що вже летять за ними.

    Скільки стежок, широких і вузьких,
    Проклала я зеленими лугами.
    Невже зима усі мої сліди
    Засипле білими, глибокими снігами ?

    Невже одна в холодну заметіль
    З сумними позостануся думками.
    Кому відкрию серця свого біль
    І хто душевні залікує рани ?

    Як боляче на схилі своїх днів
    Себе відчути в світі сиротою.
    Хто другом був - мене не зрозумів,
    А темрява так низько наді мною.

    Та голос чийсь так ніжно промовля:
    "Не плач, дитино, Я тебе кохаю,
    Я і за тебе покладав життя,
    В мені однім дорога є до раю.

    Я перед тебе хрест тяжкий проніс,
    Тому й тобі поспівчувати можу.
    Як боляче на душу давить гріх -
    Лиш я зніму цю непосильну ношу.

    І не сумуй, що осінь вже прийшла,
    Що скоро снігом слід твій зарівняє.
    На цій землі ти гостею була,
    А там весна і юність не згасає".


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  24. Юрій Лазірко - [ 2007.11.28 20:13 ]
    Очевидність
    Бігцем не ловися за світ у шпарині,
    розплющуйся повно, прижмурюйся щиро,
    напружуйся зором - проймися в людині,
    приймаючи промінь від сонця за миро.

    У пошуках світла, дорогою долі
    вкладай добру пам`ять і кріпни у втраті,
    займайся від віри, лети видноколом,
    не спи, не дрімай у годину крилату.

    А що недогледиш - то серце підкаже,
    заляже, втамує, думки напророчить...
    У Правди обличчя кричить макіяжем,
    а ти не дивуйся - дивись просто в очі.

    28 Листопада 2007


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (5)


  25. Я Велес - [ 2007.11.28 20:42 ]
    Загубилася у віхолі дорога...
    Загубилася у віхолі дорога
    Антських і склавинських молитов.
    Доле, ми брели кудись, небого,
    Навраттям розбурхуючи кров...

    Безберега річка білою сагОю,
    Підступила до зарінку – до хрестів.
    Значить, шлях страждання був лише маною –
    Бо ж ріку ніхто не переплив...

    Благовіст надії змінять передзвони
    Обважнілих оберегів – кладовищ.
    І предвічна тиша з неземних амвонів
    Осінить божественним: „Облиш...”

    Я ішов затято, позбивавши ноги,
    Озирнувся – курява і мла...
    Загубилася у віхолі дорога,
    Не знайти... А чи вона була?


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (10)


  26. Григорій Якимчук - [ 2007.11.28 20:03 ]
    *Осінні роздуми*
    Хоч небо чисте та не те,
    Хоч дні погожі та не літні...
    А на порозі осінь жде
    І дні холодні непривітні.

    Ще зелень пишна на лугах,
    Доносить вітер запах м'яти...
    Як лине пісня у гаях-
    Не хочем осені згадати.

    Але повір: вона прийде,
    Пора холодна та журлива,
    Як мить одна весна пройде,
    Пройдуть дні радісні,щасливі.

    Що твою душу звеселить,
    Як осені пора настане?
    Яку згадаєш світлу мить,
    Щоби розвіяти тумани?

    Хто в час дощів,чи в буревій,
    Для тебе вірним другом буде?
    Ісус! Він вірний захист твій,
    Тебе не лишить не забуде.

    Тож,друже мій,ще з ранніх літ
    Спіши на добру стежку стати,
    Щоб в дні осінні,дощові,
    Міг літо з радістю згадати.

    Щоб спомин душу не гнітив,
    Що не на тій трудився ниві
    І марно все життя прожив,
    Даремно стратив свої сили.

    Коли ж настане жнив пора-
    Ти плід приніс,а не полову.
    Тож не лінись творить добро
    І по-Господньому жить слову.


    Рейтинги: Народний 5 (5.27) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  27. Григорій Якимчук - [ 2007.11.28 20:07 ]
    * ОСТАННІЙ ЛИСТ В СТАРОМУ РОЦІ *
    Останній лист пишу вам в цьому році,
    Та згадкою зустрінуся ще з вами,
    Ви в моїм серці, скрізь, на кожнім кроці,
    Я кожен день лечу до вас думками.

    Я знов і знов іду через "дубину",
    Знакома стежка, тойже перелаз,
    Сусідів "загаєм" своїх зустріну
    І чим скоріш спішу, спішу до вас.

    Спішу до вас про радість розказати,
    Яку знайзшов у Господі Христі,
    Щоб Вістку дивну й вам подарувати,
    Щоб радість й ви знайшли в своїм житті.

    Щоб ви прийшли знедолені, безсилі,
    До джерела цілющої води,
    Гріхом розбиті, в повному безсиллі...
    А Він зове: "Прийди! Скоріш прийди!"

    Прийди скоріш! Ти чуєш, серце стогне
    Під тягарем гріховного ярма.
    Любов Христа зніме з душі окови
    І забуяє радості весна.

    Крізь морок ночі промінь засіяє
    Й невіри темінь зникне на очах;
    Як пташка на свободі заспіває
    Твоя, Христом відкуплена, душа.

    Востаннє вам пишу я року цього,
    Але по часі знову напишу;
    Та ти не жди нагадування мого,
    А до Христа прийди, тебе прошу.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  28. Оксана Кревська - [ 2007.11.28 19:12 ]
    Кохання
    Знову вогко і дощ не вщухає,
    Серце місця собі не знаходить.
    Час іде-з часом смуток минає
    А воно ніяк не проходить.
    А воно ніяк не зникає,
    Хоч турбує все рідше і рідше.
    Ніби жити мені дозволяє...
    Тільки жити не так як раніше.


    Рейтинги: Народний 5 (5.02) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (8)


  29. Варвара Черезова - [ 2007.11.28 18:44 ]
    ...
    Цитьте, демони стоголосі!
    Мені смуток, а вам забава.
    Вже, боюся, не маю права
    доторкнутись твого волосся.

    Я не тямлячи зруйнувала -
    і кохання твоє, і віру.
    Я б торкнулась твоєї шкіри,
    та, боюся, цього замало…

    Мені справді цього замало…
    Що намріялось - не збулося.
    Тіштесь, демони стоголосі,
    Кину серце вам на поталу.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (14)


  30. Олена Городецька - [ 2007.11.28 18:33 ]
    Щоб
    Падав смуток сірого
    кольору
    заволокуючи своїми
    випарами
    прохожих на вулицях
    Бруківка витирала
    об мої ноги
    свої не
    навмисно
    викочені сльози
    Поки спали птахи
    у нас був час
    щоб кохатись
    Поголименіноги
    я віддамся тобі
    назавжди.



    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (3)


  31. Олена Городецька - [ 2007.11.28 18:47 ]
    Стукіт
    Той стукіт з’їдає мене
    я відмовляюсь
    від болю
    не хочу чути і бачити.
    Пальці здирають час
    який нам виділено
    Куди я дінусь?
    крізь мій мозок
    продерлось сотні дротів
    що несуть в собі не
    інформацію а
    Смерть
    кожен з них прорізав мою голову
    торкаючись тонкими залізними
    Нігтями
    моїх спогадів бажань снів
    я роздираюсь бо
    не хочу
    виношувати в собі
    штучний
    скрипучий
    холодний
    Світ...


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  32. Бурштина Терещенко - [ 2007.11.28 17:17 ]
    Маленькі гарненькі хитрощі
    Дуже боляче вивертати тобі себе
    відвертати тебе від себе
    ламаючи кригу,
    ламати твоє тіло в ній
    Викривати
    відкривати
    відтинати
    щоб нарешті відчути
    втрачати, втікаючи від себе
    боячись почути: "всеодно люблю"
    втрачати надію померти
    помирати без надії втратити
    і все це казати тобі
    захлинаючись від почуття провини
    задихаючись від власної недосконалості
    зупиняючись від неможливості пробачити собі себе
    втрачати себе у тобі
    тебе у собі
    яка вже різниця для тих, хто нероздільне ціле?
    зтискати зубами подушку
    від неможливості бути і бути такою, як ти
    впиватись пальцями у час,
    що провела без тебе і не з тобою
    повір, я зможу все виправити
    у твоїй неможливості стати слабким


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.05) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Прокоментувати:


  33. Роман Коляда - [ 2007.11.28 17:33 ]
    Кредо
    Нехай проб’є останній час,
    Нехай проб’є діру у грудях,
    Не загублю я віру в буднях,
    Що в небі хтось чекає нас.

    Вогонь у сонці ще не згас,
    І доки є серця у людях -
    Земні не налякають судді,
    Що в небі хтось засудить нас.

    Хоч світ сам у собі захряс,
    І вітер віє звідусюди,
    Мої слова останні будуть:
    “Є в небі Бог, Він любить нас!”


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (2)


  34. Роман Коляда - [ 2007.11.28 17:03 ]
    ***
    Останні стебла загадкової трави
    Ростуть самі собі незрозумілі,
    Над ними хмари пролітають білі,
    Написано на хмарах: “Йду на Ви”!

    Під ними люди на уламках скла
    Танцюють сумовито сарабанду
    Забули всю й одразу пропаганду,
    Здобувши промінь вічного тепла.

    А час, мов дощ, нікого не питав
    Чиї серця дощенту ним розбиті
    Куди, коли і як йому ходити
    Чий попіл він у вічність вимітав.

    У тиші, серед загадкових трав,
    Лежить кісток маловиразна купка
    Без черепа (він став для когось кубком)...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (9)


  35. Сергій Дяків - [ 2007.11.28 15:24 ]
    ***
    В холодному місті хочеться тепла,
    На білому простирадлі гарячого тіла.
    Питання не в тому, чи ти б змогла,
    Питання в тому, чи ти б захотіла


    Рейтинги: Народний 5 (5.02) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (4)


  36. Маргожетта Альбінська - [ 2007.11.28 15:19 ]
    ***
    По-вчорашньому пахнуть губи
    З присмаком мрій твоїх.
    Ми для себе вчинили згубу,
    Затаївши у пам'яті гріх.

    Ще одна партія в карти -
    Червоний туз і пікова дама.
    Почуття нічого не варті,
    Це лише еротична драма.

    Між нами був секс і ніжність
    Зранку, вдень і вночі.
    У цілунках тонула вічність,
    У замку заржавіли ключі.

    Ті дні пролітали без тями
    Крок за кроком міняли пору,
    А ми об'єднавшись тілами
    Догравали дорослу гру...


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  37. Василь Чумак - [ 2007.11.28 15:03 ]
    БУВ СІРИЙ ДЕНЬ…
    БУВ СІРИЙ ДЕНЬ…

    Був сірий день, і мжичив дощ.
    Процесія жалобна
    проспект широкий зайняла.
    І розтягнувся люд
    на цілі два квартали вздовж.
    І тУга непідробна
    від перших до останніх лав
    була відчутна тут.

    ВисІв дощ бісером дрібним,
    збирався у краплини,
    що по щоках текли униз.
    Оркестр у формі йшов.
    І, переважно, вслід за ним
    ішли самі мужчини.
    А на чолі лафет котивсь.
    Й не чулося розмов…

    То за своїм товаришем
    пожарні йшли. І плащ лиш
    на кожнім. Жодного зонта
    там не знайшов би й Бог! –
    ховали сльози під дощем…
    Ти, лейтенанте, плачеш?
    Чи дощ за тебе плаче так?
    Скоріше, ви удвох…

    Йшли рівно, до руки рука,
    пожежники – людська ріка
    на довгі два квартали вздовж…
    Був сірий день, і мжичив дощ.



    Рейтинги: Народний 4 (4.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  38. Ірина Заверуха - [ 2007.11.28 14:47 ]
    Передніч
    Кволими рухами в темряві
    Тулиться тінь до подушки
    Стигне матрас на дереві
    Діляться сни на смужки

    Важкість повіки вдавлює
    Струмом лоскоче нерви
    Мозок думки перетравлює
    Вариво снів – консерви

    Вже і не спиться – лупиться
    Місяця око в шибу
    Ранок за ніч заступиться
    День закладе на дибу...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (2)


  39. х Лисиця - [ 2007.11.28 13:38 ]
    * * *
    На фотографії, де ти,
    Немає більше вже мети.
    Чекаю відчаю від себе,
    Але навіщо? – Вже не треба.
    Сховала серце між рядки –
    І знову ти, і знову ти…
    І хтось усміхнено веселий,
    На фотографії, де ми.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  40. х Лисиця - [ 2007.11.28 13:06 ]
    * * *
    Сховай свої зуби,
    Не для них моє серце,
    Смішні твої губи
    Здаються без перцю.

    І досить тривоги
    У цьому повітрі,
    Поховані змоги
    В тобі, серед вітру.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  41. Григорій Лютий - [ 2007.11.28 10:20 ]
    ОЙ, ДО ДНА СПОВНА ШКАТУЛОНЬКА
    Слова Н. Некрасова Переклад Григорія Лютого

    Ой, до дна сповна шкатулонька —
    Є і ситець, і парча,
    Пожалій, моя зозуленько,
    Молодецького плеча!
    У жита виходь високії,
    Там до нічки підожду.
    Як побачу чорноокую,
    Всі товари розкладу!
    Заплатив за все я дорого,
    Не торгуйся, не скупись.
    Дай уста свої медовії,
    Ближче, зіронько, горнись.
    Ось лягла і ніч з туманами,
    Зачекався молодець.
    Чує, йде його коханая,
    Продає товар купець.
    Катя бережно торгується,
    Все боїться передать.
    Палко парубок цілується,
    Просить ціни набавлять.
    Те, що зна лиш ніч глибокая,
    Ви нікому не скажіть.
    Встаньте, гей, жита високії,
    Тайну свято збережіть!


    Рейтинги: Народний -- (5.62) | "Майстерень" -- (5.57)
    Прокоментувати:


  42. Григорій Лютий - [ 2007.11.28 10:18 ]
    ЩО ТАК СЕРЦЕ РОЗТРИВОЖЕНО?
    Слова М. Матусовського Переклад Григорія Лютого

    Що так серце, що так серце розтривожено? —
    Наче вітром збуджену струну...
    Про любов людьми пісень намножено,
    Я своєю твоє серце пригорну...
    Там, де нам було даровано зустрітися,
    Я брожу стежиною небес.
    Навіть сонце світить — не насвітиться
    З тої миті, як побачив я тебе...
    Перешкоди всі пройти знайду хоробрості,
    Відшукаю тисячі доріг,
    Укажи-признач лише на глобусі
    Місце нашого побачення скоріш...
    Зможу гори небозоряні підкорювать,
    Піднімусь на крилах в синяву,
    Все віднині вічне, мною створене,
    Світлим іменем твоїм я назову...
    Посажу я на землі сади для радості,
    Зашумлять вони весіннім днем...
    А коли цвітінням світ освятиться,
    Хай вони тобі нагадують мене!



    Рейтинги: Народний -- (5.62) | "Майстерень" -- (5.57)
    Прокоментувати:


  43. Григорій Лютий - [ 2007.11.28 10:44 ]
    ЯК ЖЕ ВСЮ НІЧ СОЛОВЕЙ НАМ НАСВИСТУВАВ...
    Слова М. Матусовського Переклад Григорія Лютого

    Як же всю ніч соловей нам насвистував!
    Київ мовчав, загасивши вогні.
    Грона акації білої, чистої
    З розуму зводили, як в дурмані.
    Сад весь умитий весінніми зливами,
    В темних канавах не спалось воді!
    Боже, якими ж були ми наївними!
    Світе, які ж ми були молоді!
    Весни промчались, зробили нас сивими,
    Де чистота цих галузок живих?
    Віхола скрізь, де були ми щасливими,
    Знову співає сьогодні про них.
    В час, коли вітер на дасі безтямніє,
    З новою силою згадую я
    Білі акації грона духмянії,
    Що не розквітнуть, як юність моя...


    Рейтинги: Народний 0 (5.62) | "Майстерень" -- (5.57)
    Коментарі: (2)


  44. Григорій Якимчук - [ 2007.11.28 10:32 ]
    «…….»
    «…і стануть обоє вони одним тілом.

    Сьогодні ви у радісному шлюбі
    Єднаєте навік свої серця,
    Щоб шлях життя і радісно, і любо,
    Пройти пліч-о-пліч в парі до кінця.

    Сьогодні ви щасливі як ніколи,
    Тож хай цей день не піде в забуття.
    Пройде весілля, тільки в парі
    прийдеться вам іти усе життя.

    Тож будьте вірні ви одне одному,
    Любов і злагода хай будуть поміж вас.
    Дітей бажаю вам зростити
    І хай Господь благословляє вас.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  45. Григорій Лютий - [ 2007.11.28 10:56 ]
    ВИПАДКОВИЙ ВАЛЬС
    Слова Є. Долматовсъкого, Переклад Григорія Лютого

    Ніч — як ріка. Хмарка легка.
    І лежить на долоні у мене
    Незнайома дівоча рука.
    Після доріг, мов оберіг,
    Я почув цю мелодію вальсу
    І сюди не заглянуть не зміг...
    Вас ледь знаю, та справа не в тім,
    Хоч далеко-далеко мій дім,
    Ні печалі, ні втоми - мов вернувся додому.
    В цьому залі пустім ми у вальсі летим,
    Так озвіться хоч словом,
    сам не знаю яким...
    Будем кружлять, рідно співать,
    Танцювати я геть розучився,
    І прошу Вас образ не тримать.
    Викличе схід знову в похід,
    Залишаючи Ваше містечко,
    Я пройду мимо ваших воріт...
    Вас ледь знаю, та справа не в тім,
    Хоч далеко-далеко мій дім,
    Ні печалі, ні втоми —мов вернувся додому.
    В цьому залі пустім ми у вальсі летим,
    Так озвіться хоч словом,
    сам не знаю яким...


    Рейтинги: Народний -- (5.62) | "Майстерень" -- (5.57)
    Прокоментувати:


  46. Григорій Лютий - [ 2007.11.28 10:55 ]
    НЕКРАСИВА ДІВЧИНКА (Заболоцький)
    Поміж дітей, що граються в дворі,
    Вона — смішне, звичайне жабенятко.
    Заправлене в труси благе сороченятко,
    Кілечка рудуваті на чолі
    Розтріпані, рот довгий, зубки — криво,
    Обличчя риси гострі й некрасиві.
    Двом пустунам, ровесникам її,
    Батьки купили по велосипеду,
    І хлопчаків не догукатись — вредні
    Ганяють увесь день, забувши знов її.
    Вона за ними бігає без тями,
    Хлоп'яча радість більше, ніж своя,
    Томить її і геть із серця рветься,
    І дівчинка заливчасто сміється,
    Вселенською щедротністю сія.
    Ні тіні заздрощів, ні помислу дурного
    Істота ця з народження не зна,
    Їй все на світі так безмежно ново,
    Так живить все, що інших поглина...
    І я не хочу думати ні трішки,
    Що прийде час, дівча прозріє нишком,
    Відкриє з жахом, що поміж красунь
    Вона всього лиш бідна сіра мишка...
    Так вірить хочеться, що серця Вічну Книжку
    Господь не дасть на неправдивий суд!
    Так вірить хочеться, налюблене віками,
    Те, що у глибині її горить,
    Весь Божий біль в собі переболить
    І перетопить найстрашніший камінь.
    І хай ці риси гострі, як ножі,
    І нічим полонити їй уяву,
    Палка, дитинна грація душі
    Вже струменить, як марево по травах...
    А раз це так, то що ж є красота
    Й чому її обожнюють так люди?
    Вона — лиш лампа, хай і золота,
    Чи той вогонь, що тріпається в грудях?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.62) | "Майстерень" -- (5.57)
    Коментарі: (1)


  47. Григорій Якимчук - [ 2007.11.28 10:45 ]
    *Псалом - 1*
    Блаженний той муж, що не йде він на раду брехливу,
    Й на дорогу неправди не зводять його силачі,
    Лиш в законі Господнім шукає й знаходить він силу,
    І про Божий закон він роздумує вдень, та вночі.

    І він буде немов деревина,
    Що над водним потоком стоїть,
    Що приносить свій плід своєчасно -
    Листя з віток її не злетить.

    І все, що він чинить, щаститься,
    Бог на нього зіллє благодать.
    Він лиш в Бозі завжди веселиться,
    Його радість Творця прославлять.

    Не так ті безбожні - вони як полова,
    Що вітер розвіє її.
    Полова в вогні зотліває,
    Зерно ж сходи дає по весні.

    Ось тому-то не встоять безбожні в суді,
    Як Архангела голос полине,
    Бо дорогу дітей своїх знає Господь,
    А дорога безбожних загине.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  48. Григорій Якимчук - [ 2007.11.28 10:10 ]
    *Псалом - 3*
    Боже мій! Як багато моїх ворогів!
    Кожен злого для мене шукає!
    І багато хто каже про душу мою:
    -Йому в Бога спасіння немає!

    Але, Господи,- щит Ти для мене
    І Ти, Господи, слава моя,
    Мою голову Ти піднімаєш,
    Не боятимусь більше вже я!

    Своїм голосом кликав до Бога
    Й Він озвався до мене з Своєї гори.
    Коли сплю, чи зі сну пробуджуся-
    Скрізь опора, Господь, моя Ти.

    Не злякаюся я ворогів,
    Скільки б їх не ішло проти мене,
    Бо Ти , Господи, захистом будеш моїм
    І притулком надійним для мене.

    Тож хіба подолають мене вороги?
    Яка сила мене налякає?
    Я спасіння від Господа жду!
    Він в усьому мені помагає.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  49. Григорій Якимчук - [ 2007.11.28 10:38 ]
    *Псалом - 4*
    Коли кличу до Тебе - озвися,
    Боже правди, на Тебе лиш я
    Покладаю свої сподівання,
    Бо безмежна є милісь Твоя.

    Сини людські, чому насміхаєтесь з мене?
    Й за неправдою гонитесь ви?
    Віддїлив Бог св'ятого для Себе,
    Він почує мої молитви.

    Не грішіть ви у гніві своєму,
    Розмишляйте в серцях, тай мовчіть,
    Жертви правди приносьте Св'ятому,
    Гідний плід покаяння чиніть.

    Не кажіть:"Хто добро нам покаже?".
    Підійми на нас, Боже, обличчя Своє.
    Хай про радість мою моє серце розкаже,
    Про ту радість, що Бог подає.

    Я багатший за тих, в кого повні засіки,
    А в підвалах вино молоде.
    Я щасливіший всіз- моя радість навіки,
    Бо нетлінне багатство моє.

    Я безпечно лягаю і сон мій спокійний,
    Де є той, хто мене настрашить?
    Ти притулок і щит мій надійний,
    Ти поможеш все зло побідить.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  50. Григорій Якимчук - [ 2007.11.28 10:47 ]
    *Псалом-5.*
    Як до Тебе молитися буду -
    Мою мову, мій плач зрозумій,
    Хай в любові Твоїй я прибуду,
    Боже правди, о Царю Ти мій.

    Ти голос дітей Твоїх чуєш,
    Бо на милість твою вони ждуть.
    Ти той Бог, що всім милість даруєш,
    Та невірні в твій дім не ввійдуть.

    Перед зором Твоїм нечестиві не встоять
    І злочинців ненавидиш Ти,
    Ти погубиш усіх, що неправду говорать,
    А підступні не зможуть у царство ввійти.

    Я ж, по милості, Боже, Твоїй,
    В дім ввійду Твій, у страсі Твоєму.
    Ти у вічність провадиш мене,
    Щоб не впав я в безсиллі своєму.

    Бачиш Ти, що мої вороги
    Проти мене неправду говорать-
    Горло їх-то відкриті гроби,
    Та й вони проти Тебе не встоять.

    Задум їх проти них поверни,
    Бо їх задуми злі, та злочинні.
    То ж відкинуті будуть вони,
    Бо заплату понести повинні.

    А всяк той, хто надію на Тебе кладе,
    Тобі буде подяку складати,
    Їхня радість повік не пройде,
    Гімн хвали вони будуть співати.

    Бо Ти щедрий до тих, хто Тебе полюбив,
    Свою милість до них проявляєш.
    Від нападків лихих Ти нас всіх захистив,
    Щитом віри й надії вкриваєш.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1664   1665   1666   1667   1668   1669   1670   1671   1672   ...   1829