ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Василь Симоненко - [ 2007.09.28 19:22 ]
    ***
    Маленьке — не смішне,
    Адже мале і зерно,
    Що силу велетням і геніям несе.
    Мале тоді смішне,
    Коли воно мізерне,
    Коли себе поставить над усе.
    Але скажіть, хіба такого мало,
    Хіба такі випадки не були,
    Коли мале, як прапор, піднімали
    І йшли за ним народи, мов осли?
    І чи тоді мізерне та смішне
    Не оберталось раптом у страшне?

    19.ІХ.1963


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.73) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (10)


  2. Чорнява Жінка - [ 2007.09.28 17:29 ]
    І витончений присмак потойбіччя
    По мармурових сходинках
    до зірки
    приречено прямую
    я вгамую
    той поклик темряви
    що дихає в обличчя
    жаданою вологою
    безсмертя...
    ...............................
    і витончений присмак потойбіччя
    в краплині теплої амріти
    снити
    вже сил не маю
    засинаю... квіти
    зриває вітер очманілий...
    милий,
    вже годі над безоднєю
    старіти...
    куди ти?!
    .......................
    навіщо це мені
    навіщо?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Прокоментувати:


  3. Ольга Анноун - [ 2007.09.28 17:38 ]
    ***
    Камінням падають слова
    До вікон зрадженого серця
    І під сумне осіннє скерцо
    Небес зникає синява,
    Немов актор змиває грим.
    "Щасти!" - кидаєш для годиться
    Я вуст безсилих таємницю
    Ховаю у сплетіння рим,
    А гордість, як завжди, спішить
    Загнати ревнощів приблуду
    Шепочу тихо:" Далі буде..."
    Та намагаюсь далі жить...


    Рейтинги: Народний 5.2 (5.18) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (2)


  4. Ольга Анноун - [ 2007.09.28 16:05 ]
    Напівпісня
    Зімкнулись наді мною
    Темні води
    Очей Твоїх.
    Немає вороття...
    Я ніби не живу -
    Існую в напівмрії
    Блукаю в напівсні
    Іду напівжиттям
    А десь у напівнебі
    Напівсонце
    Напівсвітить
    Відносить напіввітер
    Мої напівслова
    З собою Ти навік
    Відніс моїх півсвіту
    Серед порожніх днів
    Лишилась напів я...
    Я виплекаю сон,
    Що Ти в мені посіяв
    А вся моя печаль
    Розчиниться як дим...
    Бо поки в напівсерці
    Живе хоч півнадії
    Кохання не помре
    Знайде назад сліди...


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.18) | "Майстерень" 5 (5.14)
    Коментарі: (9)


  5. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.28 16:27 ]
    Сміялось Сонце
    Лопух угору звівши вуха,
    Уранці Півня пісню слухав,
    Не стримався: Не шкода вже й гроша...
    Співає так, здригнулася душа!
    Не рівня всій дрібноті... співакам,
    Як солов’ю та іншим дивакам.
    У Півня спів та голос - вищий клас!
    - Пробачте, пане, це усе про нас? –
    ”Співак” удавано з “висот” отих спустився. -
    Оце, із піснею на хвилю запізнився,
    Не зійде й Сонечко для вас!
    Для Сонця голос наш – наказ!
    - І я ж про це. Про вищий клас... -
    Лопух сказав, знов звівши вуха.
    ………………………………………… ......
    Сміялось Сонце, ще й не раз.
    Дрімає глузд – оце вже скруха.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  6. Оксана Барбак - [ 2007.09.28 14:39 ]
    ***
    У тебе були блудні очі
    у тебе були хмільні вуста
    ти одягався дорого і вишукано
    і ніколи не бідував
    ти був майже хребетним
    і зневажав плазунів
    У тебе було безліч жінок
    вони тебе безтямно кохали
    як буцімто вони знали
    що ти передчасно помреш
    а може й вчасно
    а може завтра
    тебе б убила
    колишня коханка
    яку такий безсоромник як ти
    уже напевне забув
    Ти занадто багато
    зазнав за життя
    що тобі просто нічого
    робити після смерті
    Ти розгублено стоїш
    на березі Стіксу
    куди поділося
    усе твоє золото
    тобі навіть немає чим
    розплатитися з Хароном
    Цікава річ
    на той світ
    нічого не забереш



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Коментарі: (5)


  7. Олександр Єрох - [ 2007.09.28 13:34 ]
    В дідуся
    Я в селі жив ціле літо
    Бачив там зелене жито,
    Чисте небо, чистий ліс
    В чисту річку похиливсь.
    Там корови та телята,
    Кози, вівці та ягнята
    Ходять в полі край села,
    В бур’янах рясних поля
    Так без хімії буяють,
    Що й ходити заважають,
    Молоко там від корови,
    Не голандське порошкове,
    А таке, як і колись,
    Приїзди та подивись.
    Там без сої всі ковбаси,
    А в коморі, не прикраси,
    Шинки смажені й реберця
    Заховалися за дверця.
    Ключ від неї в дідуся,
    Щоб не зникла ковбаса.
    Котик ходить вартувати,
    Пильнувати й не пускати
    Безсоромних цих мишей
    Ні на крок до тих дверей.
    Котик добрий вартовий
    Каже мій дідусь Матвій.
    В дідуся ще півник є,
    Сонце з півником встає,
    Він так голосно співає,
    З добрим ранком всіх вітає,
    А вже красень півник мій
    Де ще знайдеться такий?



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (2)


  8. Олег Левченко - [ 2007.09.28 13:35 ]
    ІУДА ВОСКРЕС
    Прекрасний біг
    воскреслого Іуди
    в пустелі
    всипаній камінням.
    Черкає небо хмаровиння
    з під ніг його
    воскреслих ніг.
    Спілітає небо
    звук пташиний
    із уст його
    воскреслих уст…
    Чолом вдаряючись об камінь
    З грудей його
    вужі ідей
    руйнують Символ…


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (1)


  9. Олег Левченко - [ 2007.09.28 13:35 ]
    АВКРЕЦ
    Сидить Господь на гілці неба
    й виспівує рулади щастя
    своїй нареченій.
    Співає довгі серенади...
    Все вірно – Він над нею.
    Вона – на лавочці під Ним.

    © Олег Левченко, 2007.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (1)


  10. Наталія Трикаш - [ 2007.09.28 10:53 ]
    ***
    Ледь встигла на останню електричку
    Все рухалось а отже вмирало
    Все рухалось
    А отже жило
    Скільки не засівай це поле
    Вродить полин
    Спробуй відгадай
    Котрий у твоїх долонях
    перетвориться на квітку
    за всіма законами збереження енергій
    у вирій не відлетять цієї осені намріяні лелеки
    вони потрібні тут
    на цьому видимому аркушу неба
    що не перегорнеш і не закреслиш
    коли набридне одне і теж
    ледь встигла побачити небо
    та чи своє


    Рейтинги: Народний 5 (4.99) | "Майстерень" -- (4.86) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  11. Олесь Маївка - [ 2007.09.27 23:11 ]
    З О Ш И Т
    Поглянули б, як усміхнувся зошит,
    Освітлений думками юних літ.
    Він знов мене до себе в гості просить,
    Нагадує кохання дивний світ.
    Йому спливли на аркуші зім'яті
    Мої чуття, минаючи Обліт, -
    Освітлений думками юних літ,
    Тепер віднайдений, він став, як свято.
    Його читати личить у сорочці,
    Зігрітій жаром материнських рук.
    В його незграбнім слів ясних потоці
    Собі снаги у пригорщі беру.
    Докінчую, доспівую уміло
    Мелодію життя мого весни,
    Але відчутно, як слова маліють,
    І ритм чуттів пульсує нерясний.
    Тому залишу для нащадків пісню,
    Яка звучала б просто, як тоді,
    Коли було для пісні в грудях тісно,
    Коли співали роки молоді.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.28) | "Майстерень" 5.13 (5.19)
    Коментарі: (1)


  12. Чорнява Жінка - [ 2007.09.27 20:27 ]
    Красная Шапочка, Серый Волк и Зигмунд Фрейд-1
    Шановні пані та панове! Я чесно намагалася
    перекласти цей текст українською...
    Але виявилося, що будь-який, навіть чудовий,
    переклад, не взмозі передати весь колорит :((
    І ще одне. Дітям до 16 років, а також занадто
    цнотливим цього краще не читати :)))

    На идею гнусного надругательства над всем
    известной сказкой натолкнул меня столь же известный анекдот:

    Идет Красная Шапочка по лесу и орет песни.
    Выходит Серій Волк и говорит ей:
    "Шапка, ты что, сдурела, ты чего так разоралась?
    Мало ли кто из кустов выйдет
    и что с тобой сделает?
    А она ему в ответ:
    "А что такого? Дорогу я знаю, секс люблю..."

    И вот я подумала: а что если взглянуть на сюжет
    с точки зрения старины Фрейда?
    Представим: жила-была в лесу вполне половозрелая
    Красная Шапочка.
    И была у нее с Серым Волком любовь - большая, но тайная.
    Потому как встречаться им негде было:
    то из кустов живность подглядит, то комары опять же...
    И придумали они себе место для встреч страстных завести.
    Ну, где как не у бабушки?
    Задумка была классная: волк бабулю того,
    и дом свиданий готов.
    А Шапочка туда будет продолжать "пирожки приносить".
    Но не предусмотрели они случая в виде дровосека,
    который крики их перепутал с другими и -
    кесарнул Серого Ромео.

    Примечание:
    1) в гнусном надругательстве используются
    все стихотворные размеры;
    2) рассматривается собственно развязка
    этой поучительной истории;
    3) вообще-то, это коллективное творчество :))

    Итак:

    ХОР (Гекзаметр)

    Музам не снились ни страсти такие, ни горе такое,
    Шапочке Красной одной пережить все пришлось ненароком,
    Грустен наш будет рассказ, здесь веселье излишне любое,
    Девичью душу и тело свое повязала та Шапочка с волком!

    ***
    (ЯМБ - "Онегинская строфа" - да простит меня А. С.!)

    - Ну, что ты встала у порога,
    Вцепившись мёртво в пирожки?
    Вперед и с песней, недотрога,
    Я изнываю от тоски.
    Иди ко мне, моя малышка,
    Останься в Шапке - это фишка,
    все остальное - на фиг, прочь,
    Устроим мы безумства ночь.
    - Лови меня, мой рыцарь серый,
    Сейчас проверим, как ты крут,
    Дрожанье лап, кусанье губ...
    Какой ты, право, неумелый!
    Расслабься, хочешь пирожок?
    О чем скулишь? Какой горшок?

    (ХОРЕЙ)

    Серый Волк ушел в загул.
    Протрезвел.
    Потом загнул
    Красной Шапочке салазки
    так что та ушла из сказки
    жутко-жутко матерясь
    пирожки забросив в грязь.
    У её теперь живот
    вздулся шариком.
    Вот-вот
    вывалится из него
    чёрт-те знает чё чего
    то ли волчьи дети
    то ли хрен в букете.

    .***
    - Я пропал, как зверь в загоне, --
    Серый Волк под Шапкой стонет.
    - Что?.. Ты трусишь, мой дружочек?
    Съешь с виагрой пирожочек.

    На фиг мне любовь такая,
    где пацанка управляет.
    Сам привык смущать я бестий.
    Глянь, мой клык ещё на месте!

    ***
    - Это клык? Ну, ты загнул, волчара,
    У щенков я бОльшие видала,
    Не тушуйся, друг, сейчас поможем -
    Сделаем из кнопки великана.

    - Ты куда? Ведь я боюсь щекотки,
    Не хватай руками мои чресла,
    Может, тебе будет интересно -
    Бабушка пред смертью завещала...

    (ДАКТИЛЬ)

    - Как хороша ты, о девочка в красном,
    Даже без красного ты хороша...
    - Зубы твои так в оскале прекрасны,
    Но и опасны, как волчья душа.

    - Что ты, я весь пред тобой нараспашку,
    Хочешь - потрогай, а хочешь - погладь,
    Тронь своей ручкой мохнатую ляшку...
    ...Бабушка тоже просила обнять.

    Помню, бывало, придешь на рассвете,
    Ляжешь тихонько в постель нагишом...
    Ты говоришь о каком-то минете?
    Лучше послушай, что было потом...

    ***
    Рыдаю я, на Волка глядя -
    Облез уж весь от этой... Шапки;
    Она же - даже не краснеет,
    И в сексе Волка не жалеет!
    ...В букете ХРЕН - оно, конешно,
    Не икебана - просто песня -
    И слышу Волчье - "Не могу-у-у!!!"...
    У Фрейда, видно, он в долгу...

    ***
    Вдалеке, где гуляют по лесу
    то ли бесы, а то ли балбесы,
    Шапка Красная ищет в туманах
    свою девичью честь окаянну.

    Вот ведь дело оно ведь какое,
    потеряешь, хрен сыщешь потом,
    никакой не прикроешь рукою
    место то, на котором излом!

    На пенёк взгромоздившися попой,
    понадтреснутой в разных местах,
    сыплет Волку она блин синкопы
    через ох, через ух, через ах...

    (АМФИБРАХИЙ)

    - Ну что ты опять мне морозишь мозги,
    При чем здесь бабуля, при чем пирожки?
    Ты мне обещал офигительный рай,
    Давай же, мохнатый, быстрей начинай!

    - Достала меня ты, тебе я скажу,
    А ну, замолчи или я ухожу,
    Займи лучше рот свой предметом другим,
    Да будь осторожна и ласкова с ним.

    ***
    Блись Красношапочьной мадамы, ёлы палы,
    столпотворение из лешых и волков,
    зайчишки в памперсах и лоси-аксакалы
    сбежались дружно к арамату пирошков!

    А Шапка шлёпает в сандалиях по лесу,
    торчяя передом вперёт а задом взат,
    лесной народ мужыцка пола гибнет в стрессе,
    текёт слюня с ево и пучуцца глаза.

    Один Волчара тока в зубе кавыряит,
    любви нажравшыйся по само "не могу",
    и откровенно енту банду презирает,
    пирог кусая скрось ляминиву фольгу.

    Вот щяс я подойду и дам по рылу
    нахалу адцкому: едрит тебя за шыш,
    за штош тебя така девчёнка полюбила,
    коль ты ишо на бапку зуп точИшь?

    (ХОККУ, ТАНКА)

    ***
    каждый дровосек
    своего счастья
    вздохнула волчья шапочка...

    ***
    …любовным утехам
    предались игриво
    Под сенью бамбука.

    Мрачная тень
    Показалась внезапно
    В тени деревьев –

    За круглыми стеклами
    Хитрые глазки
    Доктора Фрейда.

    Поняли вдруг,
    Что врасплох их застали.
    Позор несмываем!

    Как пренебречь
    Самурайскою честью?
    Вспорото брюхо…

    ***
    красная шапка
    вот и всё что осталось
    эх, Фрейд, старина...

    :)))))))))


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (12)


  13. Тетяна Горшкова - [ 2007.09.27 20:32 ]
    "Зебра"
    – Швидше, синку, йди сюди, –
    Стаса кличе мати. –
    “Зебру” будемо пекти
    Таткові на свято!

    Вмить прибіг трирічний Стас,
    Кинув стріли з луком;
    Мамі з поличок дістав
    Борошно та цукор.

    – Ще ваніль неси... Приніс?
    Бачиш, як цікаво?
    А тепер сюди – дивись –
    Додамо какао...

    ...Ось і корж готовий в нас!
    Аж пашить – гарячий!
    – Де ж тут зебра? – каже Стас. –
    Я чомусь не бачу!

    – Торт цей “зеброю” тому
    Називають, Стасе,
    Що всередині увесь
    Вийшов він смугастий!

    Всім я ввечері роздам
    Торта по шматочку,
    І тоді побачиш сам...
    Зрозумів, синочку?

    – Зрозумів... – промимрив син.
    І додав з порога:
    – То спечи мені тоді
    Завтра “Носорога”!


    Рейтинги: Народний 5 (5.29) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Коментарі: (2)


  14. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.27 20:16 ]
    Справжній пляж
    У спеку, гарний літній день,
    До затишку водички
    Злетілась, мовби на мішень,
    Вся мошка на травичку.

    Бабки злетілись та жуки,
    Метелики-бояри...
    Усілись бджоли під грибки,
    Надівши окуляри.

    Сміється сонечко, блищить
    Водичка у струмочку,
    Ось павучок маленький спить
    У гарному візочку...

    Зелених верб густе гілля.
    І це все - не міраж!
    Бо для комах, повір, маля,
    Існує справжній пляж.

    Отож, у спеку, літній день,
    До затишку водички
    Летить, немовби на мішень,
    Вся мошка на травичку.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  15. Ганна Лотар - [ 2007.09.27 16:47 ]
    Трістан та Ізольда (враження від прочитаного)
    Що їм тепер ті клятви й заборони,
    помилка то чи все ж таки кохання?
    О, чому легковажна, Бранжієно,
    ти не сховала зілля - чарування.

    Вже поцілунок з уст палкий зірвався,
    і в ту ж хвилину позабуте все.
    А хвилі б’ють об човен невблаганно,
    її він до нелюбого везе.

    Для неї Тантіжель – оселя горя.
    Для нього цілий світ тепер тюрма.
    Він славу має з моря і до моря,
    І лиш золотокосої нема.

    Убравшись вбогим – блазнем пілігримом
    У Тантіжель прийшов,
    й вклонившись їй до ніг,
    в смарагд очей поринув і збагнув він,
    що і без чарів покохати б зміг.




    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3)


  16. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.27 13:38 ]
    Їжачок-добрячок
    Жив на світі Їжачок
    Без колючих голочок,
    Шовковистий та сріблистий,
    Неколючий, нейоржистий.

    Їжачок той - добрячок,
    Та ось був один «сучок» -
    Не давав йому дихнути
    Лис із Вовком дуже лютим.

    Хоч малий і це б пробачив,
    Та проблему в іншім бачив -
    Як і де йому сховатись,
    Щоб до лап їм не пійматись.

    Думав, думав Їжачок,
    Був він гарний добрячок,
    Але знав, що навіть вид
    Не дорожчий за живіт.

    Тож пішов Їжак уранці
    До смереки, на галявці,
    Взяв голки, смоли пів кружки,
    Та зліпив собі кольчужку.

    Не кольчужка - дивина!
    - От Їжак! – іде луна. -
    Нестрашні йому тепер
    Лис і Вовк із ненажер.

    Бо "кольчужка" ця ховає,
    Геть до лапок прикриває.
    Не закрита, отже… Ша!
    Добра крихітна душа.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  17. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.27 13:15 ]
    Гарне враження


    У маленької сестрички
    Забавка зламалась.
    Це проблема невеличка –
    Кожному здавалось.

    Тільки плаче все малеча..
    Що робити маю?
    І ось тут сестрі, до речі,
    Я допомагаю.

    Пензель взяв та клей у тата,
    Забавку направив.
    Гарне враження, малята,
    На сестричку справив.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  18. Чорнява Жінка - [ 2007.09.27 12:39 ]
    Підсвідоме бажання
    Заневолив той сон
    і по колу повів
    по старому,
    де багаття жоржин
    натякне на стежинку
    додому,
    де любисток незібраний
    зонтики тягне до ґанку,
    де ще бабине літо
    живе в золотавім світанку,
    де на зламі світів
    тут зустрілися
    бранці кохання,
    де твій погляд, твій дотик,
    твоє підсвідоме бажання...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (14)


  19. Олександр Хайдзинко - [ 2007.09.27 09:26 ]
    ***
    Зірване сонце
    Змушує примружити очі
    Ох і кислюче


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.22) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Прокоментувати:


  20. Вячеслав Семенко - [ 2007.09.27 04:31 ]
    ЗА ТИЖДЕНЬ ДО РОЗСТРІЛУ
    Там, угорі - мій світ, розтятий на клітини,
    полощеться на вітрі, б"є крильми, як птах.
    Димком жовтавим між віконних рам хмарина
    з блакиті оксамитової загляда.

    Росою по стіні стікає тихий вечір,
    зоря червоно розмальовує вітраж.
    І марні були з прокурором суперечки,
    презумпція невинуватості - міраж.

    Суддя, відвівши очі, прочитав похапцем,
    і поїзд криком пісні зеків заглушив.
    Ворота клацнули, не залишивши шансів
    в прийдешньому для української душі.

    Вихрапує "смотрящий"- злодій у законі
    ненависне буття через тривожний сон.
    Мій біль водою у несправнім водогоні
    у ритмі крапель б"є по барабанах скронь.

    Крізь болоття тюремного жаргону,
    крізь мертву тишу мурів, дзвін колючих струн
    пером і словом я калиноньку червону
    підняти хочу, як зажурену сестру.

    А воля жайворонком над полтавським степом
    манила, звала в мандри за далекий пруг...
    ...Ридала у куті згвалтована Евтерпа,
    ховаючи розпуку у вінку із рук.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (3)


  21. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.26 23:57 ]
    Сплюшко
    Хто моститься біля вушка,
    Як деньок згасає?
    З-під подушки гномик Сплюшко
    Тихо виповзає!

    Цілий день він там дрімає,
    Наче совенятко.
    По ночах усе гуляє,
    Як засне дитятко.

    Розкидає пух біленький,
    Той сніжком кружляє,
    І кімнату всю пухкеньким
    Шаром укриває.

    І отут-бо оживають
    Забавки, малята,
    У сніжки з тим гномом грають,
    Дістають санчата...

    До світанку ці дивини!
    Та коли світає,
    Гном бере чарівний віник
    І той пух змітає.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  22. Дмитро Дроздовський - [ 2007.09.26 22:06 ]
    гортанню вихаркане слово
    гортанню вихаркане слово,
    залізний біль німого зойку,
    і, як було, все буде знову,
    лягає мить у часокойку,
    самотність втечі, невмирущість,
    осіннє листя на асфальті,
    важкого погляду значущість,
    (хтось пропустив якийсь пенальті),
    горить свіча у деннім світлі,
    сплетіння дня, сплетіння ночі,
    ці губи, сповна не розквітлі,
    такі! такі... їй-Бо’, дівочі...
    пора, втікає в безвість стежка,
    і “завтра” на світанку сходить,
    блищить березова сережка,
    і світ по колу колобродить...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (3)


  23. Зеньо Збиток - [ 2007.09.26 20:27 ]
    висить ябко (під мелодію одноіменної нар. пісні)
    висить ябко, висить -
    Єву жаба дусить.
    ходь но ту Адаме, ходь но ту Адаме
    змій ті не укусить.

    Єво ж, моя Єво,
    най Господь бороне -
    казов не чіпати, казов не чіпати
    нам тії бомбони.

    шо там Адзю, шо там -
    серця ти послухай
    будем знати правду, будем знати правду
    про Господні вуха.

    висить ябко, висить -
    впасти мусить - знаю.
    а хто ябко хоче, а хто ябко хоче -
    той най зачекає.

    26 Вересня 2007
    :)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (10)


  24. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.26 20:22 ]
    Грибочок-саморобка
    В парку я знайшов каштанчик,
    Наче з шоколаду.
    Сперш поклав його в пенальчик,
    Потім у шухляду.

    Та коли мені ще й жолудь
    Зняв із віт дубочок,
    Я приніс дарунки в школу
    Та й зробив грибочок.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  25. Зеньо Збиток - [ 2007.09.26 19:52 ]
    Агітація
    ***
    Щоб не був порожнім звук -
    Голосуй за ПУК!
    ***
    Порожняк Донбас нагоне -
    Голосуй за регіони!
    ***
    Від підкови спину гну -
    Голосуй за НУ!
    ***
    Яйка любиш в скруті-
    Голосуй за БЮТІ!
    ***
    Симоненко хоче їсти -
    Голосуй за комуністів!
    ***
    Голова ВР - Мороз,
    гріш не пахне, як навоз.
    ***
    Конотопська відьма міти
    На мітлі в Союз влетіти.
    ***
    Чорноволе, Чорноволе -
    Вуса є, а правда гола.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (6)


  26. Нестор Мудрий - [ 2007.09.26 18:47 ]
    СИНІ КУПЛЕТИ про покращене життя, добробут і так далі
    "Синяки" з Донбасу міст
    Україні роблять... ріст!
    А читач мене благає
    Їх човпти у гриву й хвіст.

    Постараюся, мабуть.
    В того росту дивна суть:
    Швидше ціни на товари
    За добробут наш ростуть.

    Темпи розвитку... Невже?
    Промисловість береже
    Темпи скромні. А надходжень
    Маса з митниць у бюджет.

    Що ж завозять через них
    Для доходами низьких?
    Туфель раз узутись гори
    І бананів кормових...

    На ЗахУкрі як живе
    Експорт? Вже сконав сливе?
    Нині наче лиш донецьким
    Повертають ПДВ.

    Уряд турботливим є!
    Хто від цього виграє?
    Підприємствам "в дошку синім"
    Преференції дає.

    Щось на Сході - брехні пріч! -
    Бідних більше. В чому річ?
    З ними кліка раз "ділилась" -
    На Майдані цьогоріч.

    Синь-брошурки - чудеса!
    В них малюночки - краса!
    Передвиборна програма.
    Є ж потреба в голосах...

    Та для чого ж від ПР
    Йдуть насправді у ВР?
    Чисто бабки відбивати,
    Вкладені в прохід тепер?

    Ну, читачу, так собі
    "Інвектив" оцих набір?
    Все ж на НУНС і БЮТ сатира
    Цікавіша, далебі...
    Вересень 2007


    Рейтинги: Народний -- (5.12) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (16)


  27. Юрій Лазірко - [ 2007.09.26 17:59 ]
    Ангело-молитовне
    В серце-авонії убогій
    яв дотліє.
    Душа зіб`ється в ладані,
    у димі потече...
    Де ждана воля,
    де сонцедайні береги
    від ласки мліють,
    І де рука небес нараз
    лягає на плече
    Твоєї долі.
    Ангеле з очима
    зажуреної мами,
    зустрінь як це належиться...
    прийми тe каяття
    гріхо-подоби.
    Я ж до самісінького гробу
    грів устами
    молитву. Вірив -
    повінню добра верне життя
    в бого-утробу.

    26 Вересня 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5 (5.76)
    Коментарі: (19)


  28. Лариса Лисенко - [ 2007.09.26 16:34 ]
    Мовчання
    Мовчання

    Нічого не кажи, нічого не питай.
    Коли слова вирують шумовинням, мовчи і край.
    Мовчання без кінця – твоя відвага,
    твій щит і гостра шпага.


    Зачинених дверей не відкривай, не оббивай пороги.
    Біль гострий приховай , терпи аж до знемоги.
    І пісні радісної не співай, шукаючи зручнішої дороги .
    Є лише погляд твій - ним говори без застороги.


    І в спокої глибокім та прозорім
    мовчання до грудей твоїх поллється.
    Відчуєш знов закохане биття,
    то серце в грудях злегка скалатнеться.
    Воно тобі розкаже все, що знає
    про сенс, печаль і радощі життя.

    20.09.2007.


    Рейтинги: Народний 5 (5.27) | "Майстерень" 5 (5.23) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  29. Саміра Саакян - [ 2007.09.26 15:49 ]
    31-ше с...
    Ліки від анемії розтеклися слизьким туманом.
    Тіло пожовкло, знесилене і кволе від тривалої гарячки.
    Напевно, це остання ніч, проведена в цьому лікарняному ліжку
    Серед безмежно-зелених стін…
    Тіло б’ється в передсмертній агонії…
    Останній подих… вересень.


    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  30. Саміра Саакян - [ 2007.09.26 14:34 ]
    Знищення когось в мені
    Приймаю виклик дощу. Змокла гордо прямую вулицею,
    Не шукаючи захисту ні в старезних будинків, ні в тебе.
    Тільки небо сьогодні буде наді мною. І тільки дощ в мені.
    Хтось сказав, що дощ несе в собі очищення –
    Напевне скоро я стану просто кришталево-чистою,
    Потім прозорою, і більше ніхто не помітить відбитків
    Твоїх рук, вуст, всього тебе – нині я очистилась від тебе…
    Чи від себе… і хто знає, що з того краще…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.34) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (2)


  31. Мирослава Меленчук - [ 2007.09.26 14:07 ]
    ***
    Посади мені сад, так стомилась блукати по світу.
    Посади мені сад, відпочити до яблунь прийду.
    Стільки років живу, та шкода, не навчилася жити,
    Може, я оживу і коріння пущу в тім саду?!

    Зацвіту навесні. Так душа осягає причастя.
    Після сповіді зим цей вінок, наче прощення німб.
    По стезі між дерев заблукало загублене щастя,
    Я його віднайду в тім саду, що посадиш мені.

    Відполощуть дощі, літній вітер грайливо осушить
    Заплямовані дні під серпневий ясний зорепад,
    І покотиться вмить злива яблук прицілом у душу.
    Посміхнусь... На долоні землі посади мені сад.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (71)


  32. Ірина Заверуха - [ 2007.09.26 13:53 ]
    Ноти (історія одного лжевбивства)
    До_Достигаючі вишні у колір бордо
    Падають долі дозрілими
    Смійся Ікаре!

    Ре_Реставруєш розбите люстерко старе
    Роки ішли, ми йому вже обридли
    У гримі

    Мі_Між словесними па і пролистаним ЗМІ
    Клякнемо ми, вдарить небо крильми
    Де Голгофа

    Фа_Фарбувати асфальт світлом кольору фар
    На нічному сафарі забути свою
    Парасоль

    Соль-Сольовими потоками спряжених сліз
    Бурмотіти під ніс і свого начищати
    Пістоля

    Ля-Ляскіт зброї ще можна почути здаля
    Ще усе поверне до нуля
    Все у русі

    Сі-Сіре небо блищить у ранковій росі
    І красуються небом зволожені вишні-
    Бордо...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (3)


  33. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.26 12:08 ]
    Кумедні люди
    У колисці отже з моху
    Білий гриб дрімав.
    Ще б поспати вранці трохи,
    Так хтось гомін зняв.

    - Хто, пробачте, тут стрекоче?!
    Конику? Облиш! -
    Врешті гриб розплющив очі. -
    Пів на сьому лиш.

    - Грибники - кумедні люди, -
    Чує голосок. -
    Хто їх зранку, грибе, будить,
    Що прийшли в лісок?

    - Грибники?! - піднявши руку,
    Скрикнув боровик.
    З листя вмить надів перуку.
    Гриб ховатись звик.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  34. Олег Левченко - [ 2007.09.26 12:14 ]
    На доброму слові
    Спіткнувся
    на доброму слові.
    Мало не розбив голову.


    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" 5 (5.21) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  35. Чорнява Жінка - [ 2007.09.26 12:08 ]
    В саду каміннім...
    В саду каміннім,
    що заріс любистком,
    лиш спогади
    вирують...
    Пряна ніч
    гойдає став старий
    в обіймах...
    Осінній замок,
    лежачи в руїнах,
    ще пам’ятає
    аромат свічок
    і плач роялю,
    лункий шепіт
    двох...
    Відтоді
    вітер тут господар,
    зачиняє
    і розчиняє
    вікна з вітражами
    колишніми...
    під шурхотіння часу
    дарує листям
    пристрасть
    пасадоблю...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Прокоментувати:


  36. Чорнява Жінка - [ 2007.09.26 11:45 ]
    Тьма исчезает в темноте
    Тьма исчезает в темноте,
    вода - в воде,
    разлука - в смерти,
    в потусторонней круговерти
    надежд несбывшихся,
    извне
    сюда вползает шорох ветра
    так и не вскрытого конверта
    (увы, ваш выбыл адресат),
    да и кому какое дело,
    что сердце песню не допело -
    никто ни в чём не виноват,
    и только память сводней старой
    бренчит расстроенной гитарой,
    и письма всё горят, горят...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.6) | "Майстерень" 5.25 (5.61)
    Прокоментувати:


  37. Юлія Гордійчук - [ 2007.09.26 11:51 ]
    ***
    Тримаєш мене за руку?
    Міцніше тримай, коханий,
    Притисни мене до серця,
    Може, я відігріюсь...
    Пронизливо сіра осінь
    Стікає по нам дощами,
    Скоро страшна зима-відьма
    Станцює на розі вулиць!
    Контури стін розмиті
    Вростають в бруднюще небо,
    Тікає крізь змерзлі пальці
    Повітря клаптями диму,
    Нечутно сповзають миті
    Надії в глуху зневіру...
    Зігрій моє серце в казці,
    Мені ж цілувати зиму...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.2)
    Коментарі: (2)


  38. Чорнява Жінка - [ 2007.09.26 11:20 ]
    Просьба
    Дай избежать не смерти, не сумы,
    Не зависти, не дружбы с дураками –
    Любви к нам тех, кого не любим мы,
    И равнодушия любимых нами...


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (34)


  39. Оксана Барбак - [ 2007.09.26 10:06 ]
    ***
    Художник малював дощ
    краплини застигали у повітрі
    сором’язливо позували
    переливаючись всіма кольорами
    Художник малював дощ
    і навіть не помітив
    що намалював
    веселку


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Прокоментувати:


  40. Олег Левченко - [ 2007.09.26 09:35 ]
    Течії
    Мовчи, колотнечо!
    Сичать течії над втечею подій –
    ворухають головами
    розумними і дурними.
    Але не такими вони їх бачать,
    як здається тим розумникам і дурникам.

    У головах парує вир хвиль,
    у хвилях біль, у хвилях ще сіль
    не перестала бути солоною,
    тому ті голови – холодні до голоду,
    чекають на час, коли почнеться сполох...
    Мовчи, колотнечо!

    У ті голови вбито не ті цвяхи думок,
    не тім’ям припнуті до дерева гріха –
    вони хиляться на плаху
    і плачуть від холоду,
    тому що наділені вродою голоду...
    А зойкнуть серця?..
    ...зойкнуть серця...

    Чи зойкне по вінця сокира гостренька?
    Цук!
    (Пауза)
    Мовчи, колотнечо!


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  41. Олег Левченко - [ 2007.09.26 09:19 ]
    Із натяком на присутність ліній та кіл
    Свідоміть наклеює пропорцію слів
    на безхребетну лінію рядка,
    зосереджується на беззвучних паузах,
    поглиблюючи у підсвідомому самосвідоме.
    Говорити не доводиться над втечею кіл,
    що виникають і зникають
    на перших етапах до безтурботности.
    Шкутильгає харизма, йдучи до храму,
    її там зустрічають з оплесками
    і щасливими обличчами;
    у тих схибах вона готова
    вивернути назовні зболену душу,
    але душа зосереджена на лінії рядка,
    яку тружно тягла з дому підсвідомість.
    Пнуться руки до неба, як трава,
    тріпочуть пальчиками...
    Кому збагнути цей шепіт одкритих душ
    на великій території ліній,
    що звужуються у нерозбірливість змісту,
    починаючи нагадувати мінливе креслення,
    із натяком на присутність у тих лініях
    схем-плану самодороги людей
    від підсвідомого до Бога.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  42. Чорнява Жінка - [ 2007.09.25 18:45 ]
    І знову липень, знову спека...
    І знову липень, знову спека,
    Як і тоді, як і тоді...
    І знову хтось надію плЕка,
    І робить кола по воді,

    І миле призабуте скерцо
    Знов бешкетує мавпеням,
    І знову хтось повірить серцю,
    Але не я, але не я.

    2006 - 2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.6) | "Майстерень" 5.17 (5.61)
    Коментарі: (14)


  43. Старий Сірко - [ 2007.09.25 18:43 ]
    Рятуйте!!!
    Сьогодні труїли щурів –
    Та щур – то хитрюча тварюка,
    Отруєне сало не з’їв,
    Ще й хапнув, поганець, за руку.
    А потім очолив протест:
    Навів побратимів з підпілля,
    Мовляв – ось на пузі вам хрест,
    Ми тут живемо як бадилля!
    Єднайтесь усі, хто гаразд,
    І скинем диктатора з ліжка!
    Шоб знав, як знущатися з нас!
    До біса нам трунок і кішка!
    Ми тут наведемо свій лад –
    Введемо поняття щурячі,
    А хто не прийме наш розклад –
    Залишим без хати і дачі.
    Рятуйтеся, людоньки! Ґвалт!
    Вже сунуть щурячі загони
    Під лемент і пискоту шквал
    В домівки, міста й регіони…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (7)


  44. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.25 17:36 ]
    Про бабцю та макарони
    Коли бабця ще дрімали,
    Макарони повтікали.
    Повтікали? Повтікали!
    А куди, і не сказали.

    Стогне бабця: Зле вчинили!
    Без сніданку залишили.
    Де, питаю, їх шукати?
    Хто тут міг би підказати?

    А тим часом макарони,
    Обійшовши перепони,
    Вже прибігли на лужок,
    До корівки на ріжок.

    І сказали макарони:
    - Обійшли ми перепони.
    Дай для бабці молока
    Та свіженького сирка!

    От такі ці макарони!
    Лиш почули, бабця стогне,
    Повертають вмить у двір,
    Молоко несуть та сир.

    Бабця радо їх стрічає,
    Макарони величає.
    Величає, величає,
    примовляючи:

    - Лиш погляньте, макарони,
    Подолавши перепони,
    Не забули привітати
    Гарно ще почастувати!

    Ось так!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  45. Олег Левченко - [ 2007.09.25 16:25 ]
    ДОСКОНАЛІСТЬ
    На шибениці голки,
    на ешафоті електричного стільчика,
    у пострілі недотримання правил охорони праці,
    з моста під безгальмівну автостраду води,
    зі страченою силою вловити ковток повітря,
    палаючи в полоні харакірі...
    шліфуємо досконалість.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.14) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (1)


  46. Олег Левченко - [ 2007.09.25 16:17 ]
    ЖВАВИЙ РАВЛИК – МЕРТВИЙ РАВЛИК
    Обездашений равлик,
    запінений від щастя,
    поспішає
    до задавненої (багатьма віками)
    нездійсненної мрії.
    Знечулений від постійного повзання,
    він готовий летіти...

    У нього виростають крила,
    з’являється розмах
    для нечутного ще досі
    життєвого простору...

    Він усвідомлює
    диво своєї першості:
    він став першим з перших
    справжнім равликом,
    який проповзатиме
    не один кілометр
    свого життя,
    а осягатиме
    цілий простір.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  47. Варвара Черезова - [ 2007.09.25 13:23 ]
    ...
    То вже, напевно таки, параноя -
    бачити все до найменших деталей.
    Бачити, як ти захоплений грою
    у товаристві зачовганих кралей…
    В морі чужого бажання і хіті,
    з кров'ю на яснах, що пристрасті слід,
    мовчки блукаєш у порваній свиті ,
    вихід шукаєш, знаходиш прохід.
    Що загубив ти у місті-проваллі,
    В цій почорнілій клоаці міщан?
    Мріяв про світлі посріблені далі
    і про дівочий незайманий стан?
    В обмін на мрії, поете мій милий,
    що ти отримуєш - очі відкрий -
    Скурвлену дівку в п’яні обійми,
    голос охриплий, кашель сухий…


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (22)


  48. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.25 13:40 ]
    Дощик та жабенята
    Дощик спав собі, малята,
    У старенькій діжці.
    Поскакали жабенята
    Вранці по доріжці.
    - Ква-ква-ква та квак-квак-квак, -
    Хором заспівали. -
    Покажи нам, срібний, як
    Поливаєш трави.
    Поливаєш ще дуби,
    Сосни та осики...
    Щоб росли в лісах гриби
    Гарні та великі.
    Покажи, рясненький, нам,
    Як квакушок любиш,
    Як у спеку ревно сам
    Захищати будеш.
    Покажи, як можеш ти
    Освіжати квіти
    Та стрибати з висоти
    По зелених вітах..
    Пісню дощик підхопив,
    Вилізає з діжки...
    Поскакав, побіг, поплив!
    Намочив нам ніжки.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  49. Тетяна Горшкова - [ 2007.09.25 12:40 ]
    До п'яти
    “Послухай, тату, ти б мені
    Не міг допомогти?
    Нам загадали рахувать
    Навчитись до п'яти!”

    “Тут просто все, як апельсин,
    Всього лиш кілька слів.
    От слухай: ти у нас – один,
    І двоє нас – батьків.

    Один плюс два вже буде три:
    Мамуся, ти і я.
    Тож троє нас, а разом ми -
    Родина, чи сім'я.

    Чотири лапи – у кота;
    П'ять пальців – на руці...
    До речі, що це в тебе там
    За плями та синці?

    Що? Впав з качелів?
    Молодець! А я ж попереджав!
    Шість років майже, вже боєць,
    А знову ловиш ґав!

    Народна мудрість: сім разів
    Одміряй, раз – відріж!
    Та хто ж там слухав мудрих слів?
    І думати облиш!

    Будь обережним – це казав
    Я сто разів тобі!
    Якщо не двісті – тут я міг
    І збитися в лічбі!..”

    Син став тихенько задкувать:
    “А можна вже іти?
    В садку сказали рахувать
    Нам тільки до п'яти!”


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (2)


  50. Чорнява Жінка - [ 2007.09.25 10:44 ]
    Три питання
    Ти бачив, як тремтить повітря
    У час короткий, надвечірній,
    Від аромату динь і яблук
    На розі осені і літа?

    Ти чув, про що шепочуть хвилі
    З піском морським на узбережжі,
    Коли їх пестить теплий вітер
    На розі ночі і світанку?

    Ти віриш в те, що вільні душі
    В блакить здіймаються прозору
    І їхні мандри нескінченні
    На розі смерті і спасіння?


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (15)



  51. Сторінки: 1   ...   1682   1683   1684   1685   1686   1687   1688   1689   1690   ...   1829