ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юлія Гордійчук - [ 2007.09.11 13:31 ]
    ***(В предчувствии октября)
    Улыбаюсь молча,
    Прикурила втягу,
    Надо мною блещет
    Златокрасный нимб.
    Если подвернётся,
    Я блаженной стану,
    Как замёрзший в луже
    Пьяный пилигрим.
    Имени не вспомнят,
    Усмехаясь хитро,
    Из бокала пиво
    Модное хлебнув, -
    Набросают в руки
    Горстку желтых листьев
    Той, что напророчит
    Осени весну...


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (3)


  2. Сергій Дяків - [ 2007.09.11 13:06 ]
    ***
    Напам'ять сльози і слова "До побачення!"
    Зрада кохання не знає пробачення.
    Мовчання і біль тому на прощання,
    Хто мав і не втримав свого кохання.

    Години суму і пошук розради.
    Гіркі поцілунки жахливої правди.
    Обірване щастя, розбиті мрії.
    Шалений крик душі без надії.

    Ангел кохання стоїть за плечем,
    Поранений в серце зради мечем.
    Кинутий час за самотності грати,
    Той, хто зрадив - не сміє кохати!


    Рейтинги: Народний 5 (5.02) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  3. Юлія Гордійчук - [ 2007.09.11 13:02 ]
    ***
    С сигаретой в холодных пальцах,
    На лице лоскутки волос,
    У окна... Начала вдруг стариться,
    Значит, осень мне день принёс.
    Небо сблёкло, с призреньем кривится,
    Словно город тому виной,
    Что деревья, шатаясь, сыпятся
    И что скоро запахнет зимой...


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  4. Оксана Барбак - [ 2007.09.11 12:44 ]
    ***
    Знову ти...
    Та коли вже тебе я забуду?
    Виганяю думки із запатланої голови,
    та вони повертаються,
    наче твій пес
    до порогу твоєї оселі,
    і вже навіть готові принести тобі
    капці нашого минулого,
    та вони вже чомусь не пасують
    до твого нового життя
    без мене...
    Знову ти...
    Та коли вже тебе я забуду?
    Виганяю спогади,
    та вони, наче тісто до рук,
    прилипають до мого серця,
    нема як віддерти..
    Що ж, залишається випікати
    гливкі паляниці почуттів
    у гарячій душевній печі,
    щоб якось втамувати цей голод
    за тобою...
    Та не хлібом єдиним...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (14)


  5. Юрій Петренко - [ 2007.09.11 10:41 ]
    ***
    Гойдає човен чорна хвиля,
    Вітри вціловують обличчя,
    Змокрілі крила-весла квилять
    І б'ються об солононіччя.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.15) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (5)


  6. Мирослава Меленчук - [ 2007.09.11 10:39 ]
    Я нікуди осінь вже не відпущу
    Осінь на порозі з поглядом в нікуди
    Стукає у душу, проситься зайти.
    (Літо за кордоном... Ліки від застуди...)
    Може-то, впустити? Хай подасть води...

    ...На столі у вазі щастям хризантеми,
    Зігріває кава, зварена з дощу,
    Повернулась муза із віршем на тему:
    „Я нікуди осінь вже не відпущу.”

    Цегляні рядочки набувають змісту,
    А з вітальні чути стукіт молотка...
    Осінь в моїм ліжку загубила листя.
    Знаєш, чоловіча в осені рука.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (36)


  7. Ірина Моргун - [ 2007.09.11 09:03 ]
    ***
    Зі слухавки - його сухий привіт.
    Він говорив по справі. Ані слова
    про особисте. Чи жива, здорова
    не запитав. А ви ж бо сотні літ

    не бачились. Ось так. Невже болить?!
    А ти хотіла царського прийому?!
    Отямся! Ти для нього - просто втома,
    Тягар, минуле, непотрібна мить.

    --------------------------------
    Зі слухавки летять пунктири.
    Ну що, бувай, вчорашня згубо.
    ... а пальці стрімко ...п*ть...чотири...
    - Ало. Привіт. О котрій будеш, любий?


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.24)
    Коментарі: (8)


  8. Олександр Єрох - [ 2007.09.11 08:58 ]
    З любов´ю Україну відроди!
    Ми віримо всім вам, а особливо тим
    Хто мав нагоду в Раді щось зробити,
    Податки зменшити, щоб в найми не ходити,
    Чи дітям збудувати щось малим.
    Не бар чи казіно… не тільки для розваг
    Ми народилися і будем жити й жити.
    Базарами як довго нам ходити,
    Збираючись під чийсь непримусовий стяг?
    Європа вся давно підтримує Китай,
    Будує там заводи та дороги,
    Ми ближче … та такої допомоги
    Непотребує, бачимо, наш край!
    Питання із питань - куди і з ким іти?
    Пришліть їм ради бога окулістів,
    А краще шліть до них економістів,
    Щоб почали прибутки в нас рости,
    Бо в них вже є усе… крім правди, як завжди,
    Крім голосу твого, можливо золотого,
    Не продавай за гривню їм святого,
    З любов´ю Україну відроди!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.16) | "Майстерень" 5.5 (5.15)
    Коментарі: (4)


  9. Оксана Бандрівська - [ 2007.09.11 06:38 ]
    ***
    Ось і збулося те, чого боялась...
    Поцілувала твою долю у чоло,
    І відпускаючи розхристано прощалась,
    Неначе всього цього й не було...

    Я обнімала спогади руками,
    Я кожен образ твій складала в стіг.
    Від болі городилася дротами
    І падала в конвульсіях до ніг.

    Мій світ перевертався каруселлю,
    І мрії мої збилися з доріг.
    Я малювала твою долю аквареллю,
    Щоб слід її не запорошив сніг.

    Вона пішла у стуманілий обрій,
    І кидала обійми на ходу...
    В її очах звучав блаженний спокій:
    «Я більше вже до тебе не прийду»...

    - Та ще вернись хоча би на хвилину...
    Задумалась.... - Та ні, краще іди...
    Ти ж не залишиш свою половину
    Чекати у обіймах мерзлоти.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.14)
    Коментарі: (7)


  10. Олексій Кириченко - [ 2007.09.11 05:37 ]
    Аркан
    Ми станцюєм
    На могилах
    Запальний аркан
    Хой!

    На могилах,
    Серцю милих
    Танець по кістках
    Хой!

    Сплять в могилах
    Козаченьки
    Прадіди-діди
    Хой!

    І ніхто
    Не підведеться
    Відвести біди
    Хой!

    Пропивають
    Їх нащадки
    Молодість свою
    Хой!

    Помирають
    У канавах
    А не у бою
    Хой!

    Стали бидлом
    Їхні коні
    Коні бойові
    Хой!

    Хто не зрадив, -
    Захлинувся
    У своїй крові
    Хой!

    Тож танцюймо,
    Україно
    Запальний аркан
    Хой!

    До загину,
    Без упину
    Танець по кістках.
    Й-й-у-у-ха!!!

    11-09-07
    5.55


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.15) | "Майстерень" 5.25 (5.09)
    Коментарі: (15)


  11. х Лисиця - [ 2007.09.10 22:49 ]
    Пусть даже так
    Пусть даже так.
    Хотя, теряя, так улыбаться нелегко,
    Я вновь ищу и убегаю,
    Терзая чувства ни за что.

    Пусть даже так.
    В объятьях тая, я мысленно меняю слог,
    И чье-то счастье измеряю
    В ответ на призрачный пролог.


    Рейтинги: Народний 4 (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  12. х Лисиця - [ 2007.09.10 22:22 ]
    Переможені...
    Ти здався першим.
    А я сьогодні,
    І не тобі життя віддам.
    Прощай, напевно...
    Може й годі,
    Якщо ми зможем пополам.

    Програли разом,
    Навіть з боєм.
    Я навіть серце передам
    Тобі на пам’ять,
    Щоб із болем
    Не залишити сам-на-сам.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Коментарі: (4)


  13. Ірина Павленок - [ 2007.09.10 18:32 ]
    осінь
    меланхолійна забаганка -
    осінь...
    залишена навік коханка
    голосить
    дощем.

    ненавиджу цю безпардонну
    осінь
    і меланхолію...
    і щем
    цього сезону
    надто рваний.

    ця осінь
    ранить.

    10.09.2007


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.26)
    Коментарі: (6)


  14. Тетяна Дігай - [ 2007.09.10 18:51 ]
    * * *
    Перламутровий схід
    огорнув, як плащем,
    мої плечі.
    Зашарілось все
    більше на обрії -
    ранку предтеча.
    Безталанних думок
    невидюча
    обмерла бездомність
    Знагла, прихапцем,
    конфідеційно
    роздерла свідомість.

    І нараз припинились
    усі наздогадні
    пасквілі.
    Заясніла душа,
    хоч слова вже
    затерті й зацвілі,
    Розпинають життя,
    не спиняючись,
    цілодобово
    І до смерті,
    опісля вертаючи,
    просто - AB OVO.


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.27) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (17)


  15. Юрій Лазірко - [ 2007.09.10 16:51 ]
    Замикання
    То не нерви напнув -
    то зневіра оголеним дротом...
    Між зубами терпець
    протереблений словом "чому" -
    не урватись йому,
    хоч те саме повторено всоте.
    Ти плачем не насійся,
    скорбото...
    а потом.
    У тьму,
    мов до черева бестії,
    світло скотилося духом.
    Ні душі - як тут глухо...
    та три пальці складені в дзьоб,
    що настукує в лоб -
    щоб зайнятись молитвою.
    Вуха
    в краплях тиші втамовані слухи.
    Жбурляє в озноб
    те обідране з ласки,
    наповнене вадами тіло -
    в нім ховаються зваби
    та сплять птахолови думок.
    На наважений крок
    натягаються пристрасті стріли -
    вони вцілити в небо не в силах.
    Забилось у шок
    та здригається стінками
    серце потале в поталі,
    на скрижалі карбується:
    "Вибух - оновлення звук".
    В ньому прагнення рук
    дотягнутись в останьому шалі
    до холодного дроту.
    Замикається коло на стук.

    10 Вересня 2007


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (24)


  16. Саміра Саакян - [ 2007.09.10 15:31 ]
    П'ятниця
    В роззявлену пащеку ночі падають сині-пресині сливи…
    …гуп… одна за одною. І якби вони могли сяяти,
    То можна було б подумати, що то зорі,
    але ж ні, вони таки сині.
    В цьому, позолоченому двома ліхтарними лямпочками, дворику
    Я тихо, майже пошепки, відкоркую пляшку «сонця в бокалі»,
    І ти, зітхнувши, станеш навшпиньки, зірвеш пару тих самих слив…
    А довкола пахне відсирілим деревом і жовтим листям…
    Пригорни мене, сьома ніч осені…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  17. Олена Багрянцева - [ 2007.09.10 15:59 ]
    Фатальна ніч
    Не ворожи.
    Не лий міцної кави.
    Гіркої долі повна філіжанка.
    Як на біду, ця болісна заграва.
    Хор автотраси в тебе за вікном.

    Я допиваю вирок до останку.
    Тепер кортить дізнатись таємниче.
    Страшним вогнем пашить твоє обличчя.
    Червоний обруч в тебе над чолом.

    Поворожи.
    Відкрий могутні двері.
    Моє майбутнє, наче на світлині.
    Хай світить бра до пізньої години…
    Фатальна ніч у тебе за столом.
    9.09.07


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)


  18. Сергій Вітровський - [ 2007.09.10 08:14 ]
    * * *
    Біль… Мов знову застигає кров.
    Пам'ять про покинуту любов.
    Мука на залишене життя.
    День рятує – ніч для каяття.

    Ніч. Приходиш в снах, мов наяву,
    Якось вже без тебе, та й живу…
    Знаю, що минуле не вернеш.
    Знаю: не побачу, не прийдеш.

    Приспів:
    Зірка в небі мерехтить. Не так…
    Знову снишся. Просто так чи знак?!
    Туга розкотилась по життю…
    А я тебе… А я тебе… люблю…

    Я лечу за хмари, до зірок.
    Там до тебе крок… Один лиш крок…
    Доторк губ і доторки сердець,
    Та приходить ранок. Знов кінець.
    Приспів:



    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (8)


  19. Нестор Мудрий - [ 2007.09.10 08:29 ]
    МЕГАСЕРПЕНТАРIЙ ОДНОДУМЦІВ, або ПЕРЕД ЧИМ ОБ'ЄДНАЛИСЯ?
    Зрозумівши, які гонорові
    Та обмежені в нас демократи,
    Хтось із древніх сказав: винятково
    Розстріл може їх всіх об'єднати.

    І згадаймо: підтверджень чимало
    Достовірності слів цих, нівроку!..
    То що ж літа цього спонукало
    Формування демсил мегаблоку?

    Янукович круту має вдачу
    І на виборах, певно, роздавить
    Поодинці тих друзів, одначе
    Їх до стінки усе ж не поставить.

    То яка ж небезпека, смертельна
    Для його опонентів, нависла?
    Лиш наївному в голову стрельне,
    Що тремтять за зарплати і крісла.

    Щось їм "донів" несе перемога,
    Мабуть, справді страшнюче і грізне!
    Порошенки за свій, а Балога
    За "кришований" трусяться бізнес?

    Чи імпічмент чекає месію,
    Тут же будуть на Банковій зміни,
    Після чого хай панство не мріє
    "Порулить" кораблем Україна?

    А найгірше, що Сем, котрий Дядя,
    Не простить з демократів нікому,
    Як із мегапоста скинуть зятя
    Без погодження з Білого Дому?

    Їх за дещо підвісять? Про вето
    На такі покарання не чути,
    Якщо йдеться про маріонеток:
    Можна їх як завгодно смикнути...

    Хто ж надумав ряди об'єднати?
    "До кісток помаранчеві" перці,
    Бойовий чаєман-Термінатор,
    Казна-хто з Україною в серці...

    Голосуй! Їжаки із вужами -
    Суперсхрещення всякої тварі.
    ОДНОДУМЦЯМИ суне в парламент
    Цей колючо-слизький серпентарій.


    Рейтинги: Народний 5 (5.12) | "Майстерень" 5 (5.06)
    Коментарі: (1)


  20. Лариса Вировець - [ 2007.09.09 22:40 ]
    Холодно
    — Холодно, мамцю, холодно...
    Знов на сімох поділене
    щастя моє сподіване...

    — Холодно, доцю, холодно...

    — Вранці над ліжком птах летів —
    янголом, а чи воландом.
    Листям дубовим пахло тут
    і нетутешнім холодом!
    Лізло у вікна листя те
    разом з дощем і вереснем,
    спалахом пізніх блискавок
    над ялівцем та вересом.
    В хаті недобудованій
    ковдра під вітром дихала,
    гнало цементну віхолу
    раєм, уздовж роздовбаним.
    Так мені, мамцю, холодно...
    Знов на вітрах розіпнуто
    долю мою незігнуту...

    — Холодно, доню, холодно.
    Скільки вже, як похована, —
    й досі не звикну: холодно.


    Рейтинги: Народний 5.9 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.44)
    Коментарі: (28)


  21. Ірина Шувалова - [ 2007.09.09 13:07 ]
    ***
    ворони розводять вогні на башті із вітру
    гілки проростають крізь місяць, вростають у місяць
    втонула у сутінках сонця єпископська митра
    цей звихнутий світ вже ніколи не стане на місце

    на сходах дощу ми ведемо підступні розмови
    каміння пускає коріння у наші питання
    дерева виходять на лови, виходять на лови
    смертельним металом поблискує їхнє мовчання

    ах, черви, і ми плазували між струнами літа
    в кавернах між пальців богів ми ховались від зливи
    та згодом прийшла повелителька сірого світла
    і випила наші серця, як скривавлені сливи

    тож нині – не наш уже клопіт багряні пожежі
    і льону сувої, і сонця скуйовджені патли
    хтось мусить підняти цей західний вітер на вежі
    тому ми не гасимо свіч, не лягаємо спати

    тому ми і смокчемо груди осінньої ночі
    а мертві дерева нам пестять холодні коліна
    зачувши смутні перегуки осіннього почту
    каміння у наше мовчання пускає коріння

    02:25
    9.09.07


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.49) | "Майстерень" 5.67 (5.48)
    Коментарі: (5)


  22. х Лисиця - [ 2007.09.08 23:30 ]
    Разлука
    Маленькие сладкие капли из грусти
    Обиженной кучей сидят на могиле,
    И воет душа, извиваясь в котушке,
    Чужым полнолунием любуясь отныне.

    Большое каменное застывшее небо
    Уходит зеленым ковром сквозь тучи,
    Оно поверило человеку так слепо,
    А, падая вниз, захлебнулось в разлуке.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  23. х Лисиця - [ 2007.09.08 23:03 ]
    Заштопана усмішка
    Я заштопаю усмішку, як дірявий одяг
    І повішу понад ліжком, наче зашморг, поряд,
    Мовчазними берегами спіниться зірниця,
    А в моєму серці рана обтікає спицю.

    Я посталю в рамку спогад, в шафу на полицю,
    Хай тепер одягне воля теплу рукавицю,
    І прозорими стрічками обіймає погляд,
    Але це бридка уява бавиться у здогад.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  24. Юрко Данилишин - [ 2007.09.08 20:48 ]
    роздуми
    сьогодні мало
    питної води.
    рани болять
    бо вже крови немає
    я би хотів постирати сліди
    всі що зосталися
    в моїй пам'яті

    дощ нам погрожує
    ніжним
    спогадом літа,
    роси і світанку
    так хочеться стати
    мертвим
    на все забити,
    поставити крапку
    воскреснути
    з сонцем і раптом
    летіти у гору
    зашити всі рани
    чи впасти до долу
    згадти
    твій запах
    і доторк
    волосся і голос
    збагнути
    що все це
    ймовірно
    можливо
    листа відіслати
    тобі на мило
    і цвяка втиснути
    собі
    в
    домовину


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  25. Сергій Вітровський - [ 2007.09.08 20:01 ]
    Ніч
    Та ніч була найкраща.
    Та ніч була чарівна,
    Де ми з тобою вперше сам-на-сам.
    Над нами ясні зорі,
    А ти – морська царівна.
    За мить таку я півжиття віддам.

    Приспів:
    За хвилею шуміла знову хвиля
    І чайка в жалобі кричала раз-у-раз.
    Не покидай мене – ти шепотіла.
    Слова твої зривав жорстокий час.

    Останній поцілунок
    Із присмаком солоним
    Я досі зберігаю на губах.
    І рвуться в серці струни,
    Душа, мов лід холоне.
    Зігрій мене, кохана, хоч у снах.

    Приспів:


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  26. Ірина Заверуха - [ 2007.09.08 18:56 ]
    Себе увязнила б (звіринець)
    Телефони мовчать запроторені в дальні кишені
    Ми з тобою ненавчені часто і наспіх дзвонити
    Ми з тобою повзем ніби два мягкотілі тюлені
    Із очима які прочитали таємні санскрити
    Та не вміють завчити напамять однісінький номер
    І не в змозі позбутися передосінньої втоми
    Ми повзем - до оскоми у ластах
    І мозолів на зубах...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (4)


  27. Надія Горденко - [ 2007.09.08 16:05 ]
    Зрада
    Я не пробачила! Не мрій..
    Ховаю погляд поміж вій.
    Зустрілись. Ніби й рада. Рада?..
    А в пам'яті лиш: зрада… зрада…

    В моїх очах щасливий сміх.
    Якби у душу глянуть зміг!
    Ти кажеш, там лише принада -
    Мені відлунням: зрада…. Зрада…

    Шепочеш ніжно ти, що я
    Така ж прекрасна, як зоря.
    Така ж далека вмить я стала –
    Бо зраду я не вибачала.

    Не подарую… Краще йди.
    І не шукай мої сліди.
    Померкла наді мною влада -
    Стоїть між нами зрада… зрада...


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Коментарі: (11)


  28. Ванда Нова - [ 2007.09.08 14:57 ]
    Вечірнє плетиво
    Стихла часу збурена ріка,
    Хоч пісок між пальці утікав
    Я сиділа в кріслі у куті,
    Поряд - двійко вугляних котів,
    Розплітала ті старі вузли,
    що химерним плетивом лягли…

    …дівчинка неповних літ п'яти
    Смішно мружить очі в об’єктив,
    Пальці - нерозважливо до скла,
    В темних пасмах мідь і шоколад.
    Голову схилила трохи вбік,
    Легковажна, і за мить - в журбі
    Наче є сценічний хист, але
    Далі - сотні непростих ролей.
    Обирай сама, не помились -
    Копійчáні оплески чи свист?..

    Сумніви живуть іще в мені,
    Промахи трагічні й незначні.
    Скільки дивних стежок і доріг…
    Я дивуюсь, як мій шлях проліг
    через твій. Хвилини і слова -
    знов у «ми» змінилась складова
    у черговий - хай останній – раз:
    Не порив, не помста і не гра…
    Ти з’явився із липневих злив,
    Мої думи вголос повторив,
    Наче ми знайомі цілий вік…
    Яскравíло срібло з-під повік,
    Із зіниць так сяяла душа,
    Сивий фатум аж тарó змішав…

    8-09-2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (6)


  29. Юлія Овчаренко - [ 2007.09.08 00:58 ]
    ***
    Ca va? - Merci, va bien!
    І посмішка лукава.
    Буденних мізансцен
    Беспристрасна забава.
    Зі смутком у душі,
    Затягненої бантом,
    Танцюєш на ножі
    В сатинових пуантах.
    Що сталося із тим,
    Хто пахнув тиміамом?
    І пилом золотим
    Притрушено "te amo".
    Змирилася невже?
    Тугіше білий бант!
    Лиш пам'ять збереже
    Пусте "il vous aime tant..."

    8.09.07


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (18)


  30. х Лисиця - [ 2007.09.07 23:14 ]
    Меланхолія
    Колючий дріт осінньої облоги —
    Пройду навшпиньки. Раптом не помітить?
    Печаль сьогодні прийняла пологи,
    Маленьким смутком бавиться та ніжить.

    Грязюка пристрасно цілує ноги,
    Псує останні літні босоніжки.
    І нікому впізнати перемоги,
    На місці впалого додолу листя.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Коментарі: (4)


  31. Дмитро Дроздовський - [ 2007.09.07 19:24 ]
    ...якби тільки тебе побачити
    ...якби тільки тебе побачити,
    так побачити, щоб востаннє,
    щоби очі твої небачені
    цілували мої на світанні,

    щоби губі твої перлиною
    виринали з морського полум'я,
    і дивилися в ніч дитиною,
    добуваючи біль із олова,
    щоби очі твої незраджені,
    щоби очі твої занурені
    в палісадники смутку зсаджені,
    звеселяли роки зажурені,

    щоби в день, коли все зупиниться,
    нам дозволили недозвoлене,
    там, де час у підніжжя спіниться,
    все повернеться в нас, знедолених...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.36) | "Майстерень" 5 (5.29)
    Коментарі: (1)


  32. Зеньо Збиток - [ 2007.09.07 17:43 ]
    Ранок комбайнера
    Пісні солов’їні уранці,
    Просапує небо зєнітка,
    Витопчують гречку коханці,
    Горівка, занюхана квітка.

    У полисках фікса та очі,
    Обвітрений поглядом сором,
    Зо стайні коняка регоче,
    А пси заливаються хором.

    Вже півні відпілись до знуду,
    Насупили брови селяни,
    Цигарков надихались груди,
    Бракує лишень марципана.

    Чекає комбайн у пшениці -
    Натягуй но легеню гачі.
    Заснув на неголеній пиці,
    Мовчок, що у гречку не скаче.

    26 Липня 2007


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5 (5.27)
    Коментарі: (2)


  33. Володимир Ляшкевич - [ 2007.09.07 15:54 ]
    Кінець Древності, поетичний епос, зміст


    Епілог

    ...
    Коли би смерть несла кінець всьому,
    то для недолюдків була б вона
    закінченням щасливим.
                                    Раз померши,
    вони би позбувалися одразу,
    із тілом і душею разом, сонму
    пороків власних, та коли насправді
    вже вияснилося - душа безсмертна,
    то, певно і для неї не існує
    притулку іншого та порятунку
    од бід окрім єдиного - зробитись
    ще кращою, розумнішою більш.

    Якщо душа безсмертна, то вона
    турботи потребує на часи
    не тільки нинішні, які звемо ми
    життям своїм, але і на майбутнє.

    Отож, як не піклуєшся душею,
    надалі будемо таке вважати
    страшною небезпекою.
    Ось так...
    Можливо в когось бачення інакше?

    Гадаю, розповідь для вас була
    цікавою, і буде що згадати?

    На лицях учнів награна покора,
    кивають Аристоклу головами,
    мовляв, аякже, буде що згадати,
    та не сьогодні, - бо невдовзі вечір,
    чого ж тут гомоніти про сумне.

    Домовилися видно між собою.
    Жадають відпочинку і розваг.

    Учитель згідний: - На сьогодні досить.
    І вмить, немов крізь прорвану загату
    в долину з гір кидається потік,
    зірвались юнаки й мужі поважні.
    Наставнику вклонившись, заспішили
    строкатим юрбищем стежками саду,
    махаючи руками й язиками,
    покваплюючись на нову виставу,
    яку привезли щойно із Афін.
    - Говорять, там гарненькі танцівниці.
    - А ще кумедності про Аристокла!
    - Він голий буде стрибати! - Не брешеш?
    - Клянусь, учора бачив тренування!
    - Нехай не думає, що наймудріший...
    - Він чує нас, замовкніть ідіоти!

    Наставник посміхається їм вслід,
    так радісно вбираючим життя.
    Він любить їх, як любить це повітря -
    промінням ткане з трав і евкаліптів,
    морської безконечності й свободи,
    і незабутого повік блаженства
    від осягання величі краси
    залишеного на людей Творіння.

    “Ось чаша з моїм серцем, о як терпко!
    І чаша з Правдою. Терези, прошу,
    замріть, не коливайтеся!
                            О, серце
    моєї матері, о серце мого
    народження! що було в мене завжди,
    там, на землі, не свідчи проти мене!
    Не будь же супротивником ти перед
    Божественною Владою, не тяж
    супроти мене, не розповідай:
    “Ось що робив насправді, він вчинив це...”
    Не накликай на мене зла!
                                    О Ваги!
    Замріть, не коливайтеся!
                                О, Боже…”



    Зміст:

    Частина I: 'Дім Сонця'

    Глави: Бену (Фенікс)
    Круг Тота (Зодіакальні Сузір'я)
    Змія

    Частина II : 'Уасет' (Фіви)

    Глави: Палац
    Сади
    Єдем
    Син Хапу
    Са
    Святилище Амона

    Частина III : 'Сходини Сходу'

    Глави: Розставання
    Харемху (Великий Сфінкс)
    Он (Геліополь)
    - Менес
    - Унефер
    Витоки
    Велике море
    Арвад
    Долина Оронта

    Частина IV : 'Міжріччя'

    Глави: Мітані
    Ефрат
    Вавилон
    Харан
    Тадухепу (Нефертіті)

    Частина V : 'Повернення'

    Глави: Повчання
    Атлант
    Тір

    Частина VІ : 'Ехнатон'

    Глави: Он
    Столиця
    Менес

    Частина VІІ : 'Ахатетон'

    Глави: Ахет
    Перніт
    Шему
    Хамсин

    Частина VІІІ : 'Нефертіті'

    Глави: Семнехкара
    Тутанхамон
    Цариця

    Частина ІХ : 'Мойсей'

    Глави: Са
    Раі
    Епілог



    ВСІ ПРИМІТКИ.




    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  34. Яна Дивачевська - [ 2007.09.07 15:51 ]
    Нерозділене кохання
    Я знову самотня, без тебе блукаю,
    І поглядом ніжним тебе я шукаю,
    В душі лише біль, а на серці - печаль,
    Ми разом не будемо... знаю! А жаль!

    Коли тебе бачу - в душі аж тремтить,
    В очах сльоза болю й розлуки бринить.
    Мабуть, це кохання, мене ув`язнило,
    Тебе я любитиму, люблю і любила!


    Рейтинги: Народний 5 (4.68) | "Майстерень" 5 (4.6)
    Коментарі: (1)


  35. Надія Горденко - [ 2007.09.07 14:39 ]
    * * *
    Прости мене, бо я згрішила…
    Я долю нашу знов кляла.
    Ця тиха ніч мені немила –
    Образа в серці розцвіла.

    Я знов одна, а ти - із нею.
    Я знов чекаю, ти – мовчиш.
    Сльозами постіль я застелю,
    А ти, напевно, з нею спиш.

    Себе примушу розлюбити!
    Вже ранок згáшує свічу.
    Бо скільки ще тебе ділити?
    Ти подзвонив і я - лечу…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Коментарі: (10)


  36. Олександр Сочан - [ 2007.09.07 13:49 ]
    Не надкушуй
    Сидить навпроти дівчисько юне,
    Очима долу - лиш зиркне мить,
    А ти розбещений та розумний,
    Як кіт із мишею бавиш сить.

    Ти ж не на неї розклав тенета,
    Не псуй, не нівечи мрій краси.
    Себе ж бо маєш ти за естета -
    То ж не надкушуй, як не з’їси.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.2) | "Майстерень" 5 (5.13) | Самооцінка 3
    Коментарі: (8)


  37. Тетяна Дігай - [ 2007.09.07 06:43 ]
    Секунди.
    * * *
    В січні - відлига, по квітні - холодило.
    Дивні твої перевЕрти, володарю!
    * * *
    Ті галактики очей звабнокарі -
    Одлітають душі в рай тілько в парі!
    * * *
    Хіба це ягоди червоної калини?
    Це ж крові наглої зморожені краплини!
    * * *
    Міст зітхань не веде на той бік -
    Я давно не вірю тобі.
    ** *
    В потемнілі і зблідлі дні
    Дуже важко казати - ні.
    * * *
    Дивлюсь на себе в дзеркало, а там -
    Посмішка Чеширського кота.
    * * *
    Як заскиглить на душі злюща втома -
    Трохи сексу і вина, та й потому...


    Рейтинги: Народний 5 (5.27) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  38. Тетяна Дігай - [ 2007.09.07 05:45 ]
    На мелодію Шуберта.
    Куди біжиш, струмочку,
    На захід, чи на схід?
    Який такий клубочок
    Тобі торує слід?
    У тебе вічне свято
    Чи маєш оберіг?
    Хоч грають бісенята,
    Де піниться поріг!
    Твоя прозора вдача
    Без заздрості й журби.
    Самотній, а не плачеш,
    Як я, серед юрби.
    Хто б міг тебе спинити!?
    Ти в русі днесь й завжди.
    Нам по дорозі в літо -
    Зажди мене, зажди!


    Рейтинги: Народний 5 (5.27) | "Майстерень" 0 (5.33)
    Коментарі: (5)


  39. х Лисиця - [ 2007.09.06 22:19 ]
    О тебе =)
    Лесное ожерелье листьев,
    Дрожащее, как ветер пленный
    И под ноги упали мысли,
    Замыслены тобой без меры.

    С следами нежно расставаясь,
    Клубочком закатиться в небо,
    Я с ангелами разругаюсь
    За то, что раньше ты здесь не был.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  40. Тарас Плахтій - [ 2007.09.06 21:36 ]
    Осіннє...
    В руках кермо...
    Слизьким вужем дорога
    Сповзла з гори в осінній краєвид,
    Свинцеві хмари в серце ллють тривогу,
    Пожовклим листям огорнувся світ.

    Сумна мелодія...
    Перед очима
    Твоїх зіниць меланхолійний сум.
    І тільки вітру свист в вікні тужливо
    Розплутує клубки промерзлих дум.

    Блідих долонь тепло...
    По всьому тілу
    Теплом розлився спомин про твій сміх -
    Я прилечу в Весну, немов на крилах,
    Здолавши милі зимових доріг!




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Коментарі: (5)


  41. Нестор Мудрий - [ 2007.09.06 18:40 ]
    СОНЕТ ПРО ПРАВОСУДДЯ
    Я знаю (це не міф дурний, не казка):
    Міністри, депутати, „пахани”
    Перед законом рівні! На чини
    Не дивиться Феміда, бо - пов’язка.

    Не „проканає” будь-яка „отмазка”,
    Якщо вже є склад злочину й вини.
    Накрав, набрався мзди - в суді тони!
    На адвоката ждатиме поразка!

    Та міфотворці, втім, не мають звички,
    Щоб правосуддя зображалось так,
    Немов у вухах є якісь затички.

    Тож декого із нас дарма дивує
    За ґратами бандитів явний брак:
    Суд шелест їхніх баксів добре чує!


    Рейтинги: Народний -- (5.12) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  42. Саміра Саакян - [ 2007.09.06 16:57 ]
    Без аспірину
    Лобом пробиваю стіну… лоб кам’яний, а стіна з порцеляни –
    Мрія ідіота. Але мені не стало ні того ні іншого,
    Тепер тільки голова болить, а стіни –
    Як стояли, так і стоятимуть ще добру сотню років.
    Ти можеш писати мільярди рядків
    Про людські життєчка та їх ціни,
    Вимагати гуманності чи навіть чого більшого,
    Але стіни стоятимуть там же, почуватимуть себе непогано,
    А твоя голова болітиме з моєю в унісон…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 0 (5.38)
    Коментарі: (4)


  43. Данило Євтухов - [ 2007.09.06 15:57 ]
    Тебе
    Заборони мені Тебе...
    Заборони мені мій розпач...
    Заборони мені усе
    Що в голосі своєму носиш
    Заборони мені плоди
    Заборони мені коріння
    Заборони мені нести
    З собою трохи божевілля
    Заборони мені мій пульс
    Заборони тремтіння нерва
    Заборони...Я не боюсь...
    Заборони мені без Тебе.


    Рейтинги: Народний -- (4.89) | "Майстерень" -- (4.89)
    Коментарі: (4)


  44. Данило Євтухов - [ 2007.09.06 15:02 ]
    ***
    Тіні і тиша, і тихі ріки.
    І час човном через найглибший сон.
    І щось ховають твої повіки
    У землю, в листя, в міський неон.
    Хмариться захід. В багряні вихри
    Зодягся дивно твого неба край.
    Пташиний спів і трави-титри.
    Колишуть нас і увесь наш рай.
    А завтра дощ. А завтра теплий,
    Чай, зрощений у мить весни
    І ми, мов діти, так запекло
    Так боремось за наші дні.


    Рейтинги: Народний -- (4.89) | "Майстерень" -- (4.89)
    Прокоментувати:


  45. Саміра Саакян - [ 2007.09.06 14:31 ]
    Вівторок
    Легенька сукенка і блискучі чорні очі –
    Що ще потрібно, аби відчути себе звабливою?
    Зливою з лівою рукавичкою – праву десь посіяла…
    Парасольку вирвав вітер і скинув з мосту
    Так просто… Закінчилось літо
    І тільки вересень, верес, айстри і яблука
    Блукають містом, мозком, думками, руками…
    Періщить дощ…
    Таксі!


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (9)


  46. Данило Євтухов - [ 2007.09.06 14:10 ]
    Не пишеться
    Не пишеться... не кається внутрІшній самогубця.
    Встромивши в серце важілі холодні. І гайки
    Вкрутивши на чужі у нім кілки. Натуго.
    Рука не піднімається на біль.
    Паперу пластир не лікує цього сказу.
    І вкотре сухо й коротко у золотім вогні
    Я пробігаю поглядом знеструмлені екрани.
    Кам"яне небо нині не заплаче,
    Лиш споглядає, кляте, на суєти й наші сльози.
    А потім - холод. Чистота така в душі.
    Що хочеш спати і хропіти всім на вушко.
    Бо спів пройшов. А спів новий помер іще в ідеї.
    Не пишеться. Буденно. Господи спаси.


    Рейтинги: Народний -- (4.89) | "Майстерень" -- (4.89) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  47. Ганна Осадко - [ 2007.09.06 12:44 ]
    Боа констріктор
    Тихий голос – густий, мов бурштин,
    і глибокий, як сніг, –
    Заколисував розум і повз у свідомість змією,
    Він повторював мантру:
    “О Анно, ти будеш моєю” –
    Чорна сукня стече по колінах,
    як хвиля,
    до ніг.

    …І півпогляд злітатиме віялом втомлених вій…
    …І зітнуться мечі у двобої…
    І стогін зметнеться
    попід стелю. І ласо, як ласо,
    постеля всміхнеться:
    “Я клянусь Командором, Жуане,
    що ти будеш мій”.


    Аве Цезарю! Viva! Смішний переможець Victor!
    І простелиться тіло, і тихо зросте трава…
    На оголену шию сповзає моє боа…
    Не пручайся, Жуане…
    Це просто боа констріктор…


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  48. Ірина Гнатюк - [ 2007.09.06 12:37 ]
    Тиша
    Ти чуєш музику тиші?
    Вона легка.
    І ллється вином беззвучно,
    Із темних струн.
    І тиснуть на тебе звуки,
    Тихих дум.
    І тихо охоплює душу
    П’янкий дурман.
    Бере в свою твою руку
    Легка рука.
    Веде тебе за собою
    Музика струн.
    Ти йдеш у ложе спокою –
    Тиші раб.
    У темряві світла бачиш
    Промінь-алмаз.
    Ти знаєш про це.
    Лиш раз –
    Ти чуєш музику тиші…


    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.07) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  49. Саміра Саакян - [ 2007.09.06 12:04 ]
    Субота
    Процокаю тоненькими підборами через весь Хрещатик
    Аж до Прорізної. Старенька кав’яренька на розі,
    Що давно вслухається в столичний гамір
    з відкритими від подиву дверима,
    Запропонує нехитрого трунку зі світлою назвою «Біле»…
    Лечу!... просто на розпечене сонце,
    крізь зграї метеликоподібних дівчаток
    І солідних дядечок. Не стійте на дорозі!...
    Я сьогодні вчуся літати! Знову і знову
    падаючи під колеса новеньких авто, незримо
    Розмахуючи неіснуючими, проте надто тяжкими крилами, невміло
    Перестрибуючи з одного даху на інший…
    …нетямуща,
    зате на голову не напаскудить – скаже хтось знизу…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 0 (5.38)
    Коментарі: (4)


  50. Нестор Мудрий - [ 2007.09.06 12:46 ]
    КАРоОКЕ НА МАЙДАНІ
    [Замість епіграфа]
    Карооке на майдані -
    Гра для хитрих та «лохів».
    Щогодини в скриньку Тані -
    Десять-сорок гривняків!
    Кіндрат ІГОРЮК
    ***

    Коло церкви на люднім майдані
    Ігри добре приховані йдуть:
    За законом «просіть - буде дАно»
    Жебраки подаяння беруть.

    Хтось співа голосочком високим,
    Бубонить молитви інший Хтось...
    А маленьке дівча карооке
    За плакатик обіруч взялось:

    БРАТІК ХВОРИЙ! ПРОШУ НА ЛІКАРСТВО!
    ПОЖАЛІЙТЕ ЙОГО І МЕНЕ!
    ХАЙ ПРИЙМЕ ВАС ГОСПОДЬ В СВОЄ ЦАРСТВО,
    ХАЙ ВСІХ ВАС БЛАГОДАТЬ НЕ МИНЕ!

    Добрі люди шкодують дівчатко,
    А чимало їх, що не кажіть!
    Щогодини не менше десятки
    Виграє мала в гру «Поможіть!».

    Копійки все шпурляючи в скриньку,
    І не думають подавачі,
    Що з них мало хто стільки й за днинку
    Заробля, тяжко спину гнучи.

    Скажу більше: я був би готовий
    Присягтись (от якби це не гріх!),
    Що той братик без ліків здоровий -
    Ще й на кпини бере нас усіх.

    А прибуток, що нам і не сниться -
    Сотні гривень це, не копійки! -
    Йде на випивку мамі-п’яниці
    Й брату «хворому» на цигарки.

    І хоч краще сидіти, як миша...
    Чи бодай «фільтрувати базар», -
    Не змовчу, що й банди... тьху ти! «криша»
    Має з дівчинки кльовий навар.

    А насправді нещасних і хворих
    Не злічити дітей, далебі,
    Та вони не стоять під собором -
    Мовчки терплять і злидні, і біль.

    ...Нащо все це сказав я, читачу?
    У самого полізти рука
    В гаманець може, щойно побачу
    Десь малого гравця-прошака.
    2004


    Рейтинги: Народний -- (5.12) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   ...   1686   1687   1688   1689   1690   1691   1692   1693   1694   ...   1829