ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віка Бондар - [ 2006.06.03 10:34 ]
    щастя.
    ...Навіщо сонце в небі нам,
    Якщо ми вигадали лампи.
    І церкви нам вже не потрібні,
    Бо кожен сам собі є Бог.
    І кожен сам собі є світ.
    Тож цей ми можемо ламати.
    Але чи витримаєм ми.
    В своєму світі цілий світ?
    Подумайте...
    ...Згадайте як були дітьми.
    Які у вас були чудові очі.
    Тепер вони в полоні самоти.
    Бо жоден з нас не знає чого хоче...
    Погляньте...
    ...Як повільно мерзнуть очі,
    Коли вони не бачать, а дивляться.
    Коли серце знає чого хоче,
    А розум реальності противиться.
    І сніг це сльози вечора.
    А втеча недоречна...






    Рейтинги: Народний 4.75 (4.35) | "Майстерень" 5 (4.63)
    Коментарі: (3)


  2. Віка Бондар - [ 2006.06.03 10:29 ]
    вбивство.
    Ми вбиваємо сніг,
    Своїм диханням і слідами.
    Та він безсмертний, і просто грає з нами.
    А я дивлюся на нього,
    І бачу,
    Як він
    Пролітає крізь тіла
    Які колись були тінями.
    А зараз це просто люди.
    Так сумно і страшно.
    Кричу снігу - не йди.
    Але він сам по собі.
    Як мандрівник
    Який шукає світ у чиїхсь губах
    Навіть не думаючи,
    Що весь світ в ньому одному


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.35) | "Майстерень" 4 (4.63)
    Прокоментувати:


  3. Віка Бондар - [ 2006.06.03 10:05 ]
    стогін.
    Ми не помічаємо людей,
    В цьому вихорі безглуздих почуттів.
    Нас хвилює тільки суть речей,
    А не кількість відданих життів.
    Ми воюємо за аморальність слів,
    Кожен день йдемо на барикади.
    Забуваємо безмежність людських снів
    Запитати дуже хочу: „Чого ради?”.
    Вам потрібні будуть на тім світі гроші,
    Чи ви продасте ще комусь душу.
    Ні, ви кричите ми всі хороші
    Тільки я терпіти цей ваш стогін мушу.
    Краще я піду. Туди. Назавжди...
    Щоб не бачити людське страховище..
    Тільки пам*ятайте люди завше...
    Зараз я піду, а потім хтось іще...


    Рейтинги: Народний 3.5 (4.35) | "Майстерень" 4 (4.63)
    Прокоментувати:


  4. Віка Бондар - [ 2006.06.03 10:01 ]
    сумно.
    Знаєш чому іноді сумно?
    Чому хочеться скласти крила і не літати,
    Просто сидіти дивитися на стінку,
    Де мої думки вимальовуються місячною тінню.
    Просто так важко іноді проказати,
    Слова, які стоять в очах.
    І химери не сказаних слів приходять до мене в ночах.
    Я б хотіла щоб ти міг читати,
    З місяця мої думки,
    І хоч іноді відповідати "так, у мене лише одна ти".
    Бездонне небо-море малює мені твій портрет.
    Я дмухаю на нього, і він відпливає у всесвіт.
    Розвіюються тіні нарешті, і я зрозуміла,
    Що серце моє осіннє, забрав ти до себе без решти.
    Я знаю що я не кохаю, кохання це щось вульгарне,
    А я відчуває до тебе щось вище, щось вище і значно примарне.
    І думаю ти зрозумієш, слова написані зірками,
    Тому я розкрию крила, і полечу на світанок....


    Рейтинги: Народний 4 (4.35) | "Майстерень" 5 (4.63)
    Прокоментувати:


  5. Уляна Явна - [ 2006.06.02 14:20 ]
    зранку
    ***
    Зранку шукаю натхнення під снігом,
    Від якого волосся мокріє і злипається -
    Спершу в дешевому кафе з виноградовим
    Соком, а потім на вулицях міста.
    В цьому житті стільки коридорів,
    Коридорів, де ніхто не живе.
    Коридорів, де нічого не стоїть.
    Коридорів, де інші чекають на інших.
    Коридорів, де я не знайшла натхнення.
    Сьогодні сплю сама, я завжди сплю сама,
    Я боюся своїх простирадл,
    Але вони нічого не розкажуть про мене,
    Бо моя постіль мовчить у чеканні.
    У чеканні? Кого? П’яного курвака,
    Котрий кричав, що хоче кохатися?
    Я боюся гінеколога,
    Але він нічого не розкаже про мене,
    Він мовчить у чеканні,
    Щоб сказати, що і я скоро належатиму
    До більшої половини.

    Ти з далекого загір’я,
    Нагадуєш мені пастуха овець
    З далеких полонин,
    Виплеканого гірським повітрям
    І споєного тими ж дощами.
    В тебе короткі пальці,
    Широченна спина, густа щетина,
    Якийсь дивний шарм первісної
    Людини, владного вождя.
    А ще мені завжди вчувається
    Запах закарпатських виноградників,
    Коли бачу тебе.
    І знаєш?.. я навіть можу уявити,
    Як ти нагло торкаєшся до мене –
    Грубо і егоїстично.
    Мені це подобається,
    Бо люблю гори і горян,
    Чи загорян…?


    Рейтинги: Народний 4.92 (5.3) | "Майстерень" 5 (5.26)
    Коментарі: (6)


  6. Олексій Кацай - [ 2006.06.02 13:26 ]
    Люди-Х
    “Черный человек глядит на меня в упор…”
    Сергій Єсенін

    Дичавіє знов ніч... І місяця тамтам
    відлуннями тремтить, торкаючись бетону
    та стекол темних міст, затамувавши там
    і відлиски, й вітри, і біля камертону
    папери на столі із позначками в них
    навпроти прізвищ тих, що таємниці взнали
    сузір‘їв, впавши у мистецтва вічний гріх.
    Про магію наук. Про чорні окуляри
    езотеричних пройд в жалобних піджаках.
    Про їхню владу на керованій планеті.
    Про те, що Люди-Х існують не в думках,
    коли приходять до учених та поетів
    зі списком на руках, рокованих на смерть
    і формул, і віршів, що з небом даль схрестила...
    Й зірки розбитих доль в ніч сипляться, мов дерть...
    Ось тільки кожна з них – нових планет світило.


    Рейтинги: Народний 4.67 (5.38) | "Майстерень" 5 (5.38)
    Коментарі: (1)


  7. Анна Хромова - [ 2006.06.02 12:03 ]
    ***
    Чорними крильцями б'ють чи не лилики?
    Яке там слово виводив мудрець для глини?
    Ми дещо знали про смисл невпізнаваних доторків,
    Про відчуття сповзання краплини меду по спині.
    Коли вид з вікна нагадує ніч Ван Гога
    І виникає питання "Чому люди не літають як птиці?",
    Найдоречніший спосіб повернутись до розмов про погоду
    Це всміхнувшись сказати "Хєр його зна ті дурниці"
    Тут двома рядками, зрозумій, не відпишешся.
    Головне через щиру впевненість адресата,
    Що саме твої листи - пусті та заплутані,
    І тому їх краще не читаючи викидати.
    Тобто можна і далі собі розводитись
    Про волоські горіхи, дельфінів, тріщину в глеку
    Але за тих магазинних обставин, що склалися,
    Це аж ніяк не наближує ані до Ван Гога, ані до меду.


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Коментарі: (8)


  8. Олена Галат - [ 2006.06.02 09:35 ]
    А ти сьогодні не вернувся з неба
    А ти сьогодні не вернувся з неба
    Мабуть забув дорогу на село
    А час сплива і пам’яті не треба
    Бо рветься доля як старе рядно.

    Знов ранок падає, мов ніж в окраєць хліба
    І молоко до вуст чужих тече.
    Ти не вернувсь, забув дорогу, схибив..
    Осінній лист спадає на плече.

    Чи хтось чекав на тебе й вірив щиро
    Чи зрадив хто, бо й зрада ремесло
    Скажи чому ти не вернувся з миром?
    Чом рветься час наче старе рядно?


    Рейтинги: Народний -- (4.17) | "Майстерень" 4 (4)
    Коментарі: (1)


  9. Марина Копаниця - [ 2006.06.02 09:10 ]
    Весна


    Наливайсь, переповнюйся келих,
    Хай же щастя тече через верх.
    В гілочках ніжно-блідо-зелених
    Таємниця заплаканих верб.
    А весна щедро всім наливає
    Свій п’янкий і пахучий нектар.
    Все живе оживає, співає:
    Люди, звірі, маленький комар…
    Цвіт і радість – життя молодіє,
    Закохавшись у вічний закон…
    І моя в небі мрія синіє,
    Проганяючи морочний сон.
    Ти не любиш мене, моя доле,
    Сієш град та чумні бур’яни
    На майстерно оброблене поле…
    Бо ревнуєш мене до весни!


    Рейтинги: Народний 4 (4.13) | "Майстерень" -- (4.31)
    Прокоментувати:


  10. Оксана Лущевська - [ 2006.06.02 05:03 ]
    обмін
    Обмінюємось досвідом,
    Новинами, вітаннями,
    Платівками, дарунками,
    Готівками, зітханнями.
    Обмінюємось простором,
    Листами та предметами,
    Ідеями, діяльністю,
    Абсурдно - сигаретами.
    Обмінюємось враженням,
    Знаннями, результатами,
    Цілунками і поглядом...

    Стаємо телепатами -
    Брудного переселення
    духовного життя.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (2)


  11. Владислав Волочай - [ 2006.06.01 16:09 ]
    Записи брехливого еротомана про мрію поїхати до Камбоджі та можливість бути з музикою
    Відтоді коли в голубів повипадали зуби
    а бідна Марія вкотре перевернулася у труні
    я все ж таки замінив жолоб на моєму даху на труби
    лише щоб не брати участь в албанській війні

    мій черговий казав від сьогодні частіше цифрами
    я відгадав тільки дві але й ті відповідно не вірно
    кров моя була схожа на воду не тільки літрами
    але й рівнем наближеним до рівня моря помірно

    як для нашого віку ми надто розумні та чемні
    ми як клаустрофобіки лізем в консервну банку
    крематорії закривають частіше в червні
    витверезники відкривають частіше зранку

    коли тіло прийшло до розмови з всевишнім духом
    ми не виграли першості ні в тактовності ні в освіті
    мої голуби як і я намагались не бути другими
    тільки вперше консервні банки бувають відкриті.


    Рейтинги: Народний 4.67 (4.6) | "Майстерень" 5 (4.99)
    Прокоментувати:


  12. Владислав Волочай - [ 2006.06.01 16:48 ]
    стрічки
    Будинки ростуть як гриби на вечір,
    твій смак не нагадує жодну з коханок.
    Папуги сідають на чисті плечі,
    сідають з убивцями на останок.

    Трамваї не возять батьків бездітних,
    мені не потрібні такі трамваї.
    І стати в дорозі до черги за квітнем
    те ж саме, що стати у чергу до раю.

    Розкосі дівчатка вплітають в стріхи
    весільні казки про які не знають.
    Від першого разу до першої втіхи
    є те, що у часі різниці не має.

    Еротики стане на всіх безсилих –
    на тих хто у морі в чоботях і камерах.
    Будинки від неба давно осіли
    і порно по ящику на Діскавері.


    Рейтинги: Народний 4.75 (4.6) | "Майстерень" 5 (4.99)
    Коментарі: (3)


  13. Аллан По - [ 2006.05.31 15:03 ]
    Лінор
    Розбився кубок золотий! - Навіки дух відійшов!
    Дзвін серце рве! - вдаль Стіксом пливе свята твоя любов.
    Плач, Гай де Вір, - ясний твій зір, - чи в тебе сліз нема?
    Поглянь хоча б на чорний єдваб, а в нім Лінор сама.
    Тож хай обряд на давній лад сотворять за впокій
    По тій, що випало вмерти їй такій ще молодій, -
    Подвійно випало вмерти їй, бо вмерти - молодій.

    "О крутії! Ви горду її любили за скарби;
    На вас вина - ослабла вона від вашої клятьби.
    Як ВАМ, скажіть, обряд творить, співати як за впокій, -
    І вам, і вашим злим очам, і язикам, мов у змій,
    Які дали померти їй, невинній і молодій?"

    Peccavimus: - покинь свій глум і месу відспівай,
    Аби твій спів до бога злетів і вмерлій виблагав рай.
    Лінор пішла, і відпливла Надія слід у слід;
    Не шаленій, бо плаче по ній увесь скорботний рід.
    Тужімо всі по тій косі, що рано в гріб зійшла, -
    Життя ще світиться в косі, але в очах імла, -
    Так, блиск застиг на косах тих, але в очах - імла.

    "Йдіть геть! не треба панахид! хай помахом крила
    Мій ангел привидів зжене і знищить жаль дотла.
    Від нарікань за Неба грань, від пекла й від проклять
    Вона пливе у місце нове, де душі праведних сплять;
    Не бийте в дзвін, щоб часом він її не потривожив,
    А я - спокійний я! - в цю ніч вона злетіти може
    Під охорону святого трону, у світле царство боже."


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (3)


  14. Уляна Явна - [ 2006.05.31 14:45 ]
    ***
    Голіарде, зіграй для панни драму
    Із вимріяних життів,
    Де носять місяць за пазухою
    І сонце тримають в креденсі,
    Де панусям юним дозволяють
    Їсти зеленобокі кавуни
    В присутності цісаря осяйного
    І кохати конопасів.
    Зіграй, любий трубадуре!
    І заб’ється сильніше
    Серце дівоче вразливе,
    І очі засяють блискуче
    В темряві двору чудовного.
    Звесели товариство шановане,
    Дай їм те, про що мріють
    І вони відізвуться
    Дзвінкою монетою!


    Рейтинги: Народний 5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Прокоментувати:


  15. Владислав Волочай - [ 2006.05.31 13:55 ]
    Гематокрит
    Типові патологічні процеси
    поглинають того типа що в дзеркалі
    типові патологічні процеси
    породжують зміни кровообігу
    і це дорівнює зміні клімату
    адже мільйони клітин крові
    таких маленьких
    юних і досвідчених
    наче божевільні лососі
    починають плисти навпаки
    мій гематокрит падає
    типові патологічні процеси
    спонукали мене до самогубства
    типові патологічні процеси
    спонукали мене віддати комусь свою недостатність
    і лишити тільки серцеву
    лишитись тільки в церкві
    ходити тільки рачки
    ходити з дрібних питань
    тільки кров"ю
    я ж попередив що мій гематокрит падає
    разом з ним осідають стіни
    разом з ними їде дах
    мій гематокрит впав до рівня
    що його назвала ти
    несправедливим
    під впливом
    типових патологчних процесів




    Рейтинги: Народний 5 (4.6) | "Майстерень" -- (4.99)
    Прокоментувати:


  16. Владислав Волочай - [ 2006.05.31 13:32 ]
    Географічні історії, що мають певні характерні проблеми
    Сантиметром по талії
    витонченим як герб
    пролягла дорога
    що котиться полем
    З дикого сходу до Італії
    Де нетверезий серб
    Історії з порога
    кричав і відпливав кролем
    Куштуємо Мідії
    І діти чиїсь навколо
    Я зроблю тобі інших
    В будинку з коробки
    ми оселимось в ІНдії
    де усе поприколу
    де є касти і ніші
    де є пляшки та пробки
    ти одна невідома
    мій радіопрогравач
    упіймав твій сигнал
    не музику, а какофонію
    я не лишуся вдома
    я вполюю на ланч
    сонячний овал
    чи коло, тобто твою ЯПонію.
    ТУрбота на березі
    турбота -це труби
    переважно газові
    посеред полину
    і зламана береза
    і пересохлі губи
    почуття базові
    ЛЮБОВ ДО УКРАЇНИ!


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.6) | "Майстерень" -- (4.99)
    Прокоментувати:


  17. Світлана Ашес - [ 2006.05.31 12:15 ]
    Годинник
    Можливо ще не надто пізно
    Сказати ми з тобою різні
    Але ще занадто рано
    Сказати : я кохаю до нестями
    Та я ж напевно до безумства п‘яна!
    Твій годинник показує на третю
    Нам уже час іти на смерть
    Коли він нам покаже п‘яту
    То буде знак – нам помирати
    З тобою хочеться померти
    Віддати все у руки смерті
    Годинник висвітлює дванадцяту
    Прийшов час для реінкарнації
    Воскресним знову
    Потрапим в сутінкову зону
    І мирно схилимось в покорі
    Довіримось нестримній долі
    Годинник зараз кине сьому
    На мене раптом найшла втома
    Нехай вже прийде дев‘ята
    Давно нам всім потрібно спати
    Але уперто перша ночі
    Мені набридло, я не хочу
    І над душею знов наруга
    Дивлюсь – на циферблаті друга
    Та знаю вже четверта ранку
    І звідки мені відомий час так певно
    Й чому не сплю я, як принцеса в замку
    І так постійно, так щоденно
    Все просто – я твоя коханка
    І вірю, що це не даремно


    Рейтинги: Народний 3 (4.17) | "Майстерень" -- (4.58) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  18. Анастасія День - [ 2006.05.31 12:12 ]
    Ніколи


    Сьозина впала по усміхнених вустах.
    У ритмі юності співає промінь оду.
    І я так мрію тихо зникнути в листах
    І в них зустріти твою ранню свіжу вроду.
    Ти чуєш, я ніколи не піду!
    Бо просто невіддільна від відлиги.
    Я глорію здобуду молоду
    І увіллю її в твої зіниці тихі.
    Я не покину цю життєву чесну гру
    І не шукатиму без тебе в світі долі.
    Ти знай, що я ніколи не помру.
    І не заплачу при тобі ніколи


    Рейтинги: Народний 5.06 (5.24) | "Майстерень" 5.13 (5.26)
    Прокоментувати:


  19. Анастасія День - [ 2006.05.31 12:33 ]
    До Короля

    Мене Ви не раз зустрічали, Мілорд,
    Коли виїжджали дивитись маєток,
    Та я – не одна з Ваших маріонеток,
    Сміюся від погладів, повних погорд.

    Ви кажете всім, моя сутність легка
    І в цьому вбачаєте дещо богемне.
    Ви кажете, я пламенію даремно...
    Та, Ваше Величносте, я не така.

    Як тільки в палаці з’являюся я,
    Ви кажете щось неприємне до сміху,
    Та очі зрадливі виказують втіху,
    І я розумію, що все це брехня.

    Ви кажете: ”Геть!” Розуміється: „Стій!
    Не йди, залишись хоч на хвильку, благаю!”
    Та в мене до Вас прорахунку немає,
    І я безсердечна у правді своїй.

    Я, Ваше Величносте, може, на жаль,
    А, може, на щастя, не Вашого роду.
    Люблю водоспади, сп’янілу природу,
    Мене не приваблює цінна скрижаль.

    Ви надто розпещені, пане Король!
    Так, Вам підкоряється все королівство.
    Та Вам не вклоняються мальви й любисток,
    І Ви не керуєте силами доль.

    Ви хочете грати? Я згодна зіграть
    Із мрією дам у коштовнім камінні.
    Я згодна забути пихату гординю,
    Наївне дівчисько із себе вдавать.

    Та варто лише Вам промовить в словах
    Усе, що в душі Вашій грало донині,
    Я гру зупиню і у тій же хвилині
    Залишу палац Ваш зі сміхом в очах.

    Ви будете згадувать довго мої
    Бездумно веселі замріяні пісні,
    А я лиш згадаю оту ненависну
    Смарагдову розкіш в шовковій імлі.

    Тож, Ваше Величносте, краще для Вас,
    Якщо Ви припинете ігри й образи,
    Якщо Ви відверто все скажете зразу,
    І я не прийматиму Ваших прикрас,

    А просто, як гра непотрібна мине,
    У ту саму мить, як почую всю правду
    Відкриюся тою, яка є насправді,
    Щоб Ви пам’ятали такою мене.

    І може... можливо, якщо стане сил,
    Цілунок душі подарую єдиний
    І легко в безвітряне небо полину,
    Розправивши відданість замість вітрил.


    Рейтинги: Народний 6 (5.24) | "Майстерень" 6 (5.26)
    Коментарі: (2)


  20. Анастасія День - [ 2006.05.31 12:30 ]
    Кольористика урбанізованої етнічності


    Біло-біле, біло-чорне, біло-червоне місто
    Білим небом, чорною землею, червоним прадавнім намистом,
    Сецем червони, долонями білими, зіницями вічно чорними
    Мої сонячні заповіти вбивають між дикими жорнами.

    Білою правдою, чорнем жалем, червоною важкою пристрастю
    Заносить меч над моєю дзвінкою слабкою Неособистістю.
    Чорним минулим, червоним „сьогодні”, білим туманним майбутнім
    Зачіпає струни сеця мого, що у кожному слові відчутні.

    Біло-біле, біло-чорне, біло-червоне місто
    Планує неперевешене і таке непомітне вбивство.
    Та я чорною тінню, червоним променем, білою хмарою
    Пройду крізь залізні грати і розтану в небі примарою.


    Рейтинги: Народний 4.67 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.26)
    Коментарі: (1)


  21. Марина Копаниця - [ 2006.05.31 11:37 ]
    Розчарування


    Розчаруєшся – наче помреш.
    Хіба є йому альтернатива?
    По життєвій дорозі бредеш,
    Як голубка сліпа й однокрила.
    Слабне тіло, у муках душа
    І ніхто, і ніщо вже не миле.
    Навчи, Боже, творити вірша,
    Щоб як ліки його я створила.
    Піднялася над болем і злом
    Та й начхала на всякі проблеми.
    А образи, завіяні сном,
    Пішли геть із душевної теми.
    Різні всі ми, і кожен це зна,
    Тільки серце про все забуває,
    Як зажевріє в ньому весна,
    Соловейко в душі заспіває…
    Це не фатум, а тисяча лір
    Зазвучали в єдиному дзвоні…
    Я прошу тебе, серденько, вір,
    Так, як віриш ти Богу, іконі…



    Рейтинги: Народний 4 (4.13) | "Майстерень" -- (4.31)
    Прокоментувати:


  22. Марина Копаниця - [ 2006.05.31 11:35 ]
    Ноктюрн


    О бедное сердце, прокурено ядом,
    Душа без сомнений, ложь вертится гадом.
    До возмездия шаг! Скоро ль ты его ступишь?
    Этот шаг за тобой, он тебя и погубит!

    Где-то так я тогда написала.
    Не стихи, а дурное вино.
    Извини, я ведь сильно страдала,
    Все забыто и очень давно.
    И тебя, слава Богу, забыла,
    Вообще на тебя не сержусь.
    В первый раз я тогда полюбила,
    Полюбить тебя снова боюсь.
    Что предсказано, то и свершилось.
    Глупой шуткой играл ты с судьбой,
    Только сердце напрасно разбилось…
    Прости, милый! Иди, дорогой…



    Рейтинги: Народний 3 (4.13) | "Майстерень" -- (4.31)
    Прокоментувати:


  23. Олексій Бик - [ 2006.05.31 11:49 ]
    ***
    Я ітиму на подих на твій від зими до зими,
    Я ловитиму вітер, як пес, що полює по сліду,
    Я прийду, припливу, прилечу, приповзу і приїду –
    Через тисячі літ, через бурі і через громи.

    Я любитиму ночі, що зводять один на один,
    Обеззброєним воєм зв’яжу собі руки і ноги,
    Я забуду слова, що любив, навіть слово “дорога”, -
    Я стомивсь від доріг і свобода гірчить, як полин.

    А коли мою пам’ять зірве, як гітарну струну,
    І не всиджу на місці, і знову піду за пів світу, -
    Ти відпустиш мене, обіцятимеш вічно любити...
    ...Я спіймаю твій подих і разом з моїм поверну.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 6 (5.49)
    Коментарі: (4)


  24. Олексій Бик - [ 2006.05.31 11:14 ]
    ***
    Сірничок - моя пам’ять - погас на вітрах,
    На осінніх дощах, на льоту, на біду,
    Причаївся у серці непрошений страх -
    Я іще не дійшов, я уже не дійду, -
    І, не знаючи правил хороших манер,
    Я вітаюсь до осені словом "прощай"...
    До наступної зустрічі тут і тепер
    В цьому місті...

    А минуле женеться і не доганя...
    Серед втрачених рим і не сказаних фраз
    Я блукаю наосліп, іду навмання -
    В цьому світі ніхто не чекає на нас,
    Та ніяких трагедій, не плач, не журись -
    Ці дороги-вузли я рубаю з плеча...
    До наступної зустрічі десь і колись -
    В цьому місті...


    Рейтинги: Народний 5.2 (5.45) | "Майстерень" 5 (5.49)
    Прокоментувати:


  25. Олексій Бик - [ 2006.05.31 11:20 ]
    ***
    Я призначаю вам побачення
    На площах цього мегаполісу,
    Я упізнав би вас по голосу,
    Хоча яке це має значення?..

    Я призначаю вам побачення
    На кожну мить, що нам судилася,
    І де б ми з вами не зустрілися –
    Я попросив би в вас пробачення

    За те, що всі слова розучені
    І вже давно - не нами - сказані,
    За те, що всі вузли розв’язані,
    За те, що призначав розлучення...


    Рейтинги: Народний 5 (5.45) | "Майстерень" 5 (5.49)
    Прокоментувати:


  26. Олексій Бик - [ 2006.05.31 11:08 ]
    ***
    Дозвольте Ваших рук
    Торкнутися вустами,
    Забути всі слова,
    Що думав наперед,
    Мій вибір затяжкий –
    Між осінню і Вами,
    І гнуть мене гріхи,
    Як вітер очерет.

    Не дайте мені шанс
    Удатися до втечі,
    На цю коротку мить
    Затримайте мене,
    Бо я собі піду
    У цей холодний вечір,
    В ту осінь, що колись
    Усе ж таки мине...

    І з нею я мину
    І знов піду по колу,
    Між нами лиш любов,
    А будуть ще сніги,
    Бо Ви моя Весна,
    Бо Ви моє Ніколи,
    І я шукаю Вас,
    Як море береги...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  27. Олексій Бик - [ 2006.05.31 11:06 ]
    ***
    Нашепотіла строфи ці
    Моя печаль, моя химера –
    Не довіряючи паперу,
    Я пишу вірші на руці.

    На склянку мерзлого дощу
    Мене запросить ніч осіння,
    І я, не маючи терпіння,
    На пальці риму пропущу.

    І будуть вірші знов - із тих,
    Що не допишуться ніколи,
    Бо вже стоять дерева голі,
    А я пишу лише для них,

    Бо ми із ними як мерці –
    Життя зайшло за половину…
    Заплаче осінь як дитина
    І змиє вірші на руці…


    Рейтинги: Народний 5 (5.45) | "Майстерень" 5 (5.49)
    Прокоментувати:


  28. Аллан По - [ 2006.05.31 04:59 ]
    Епіграма на Волл-стріт
    Скажу, як вам розбагатіти вмить,
    Не нидіючи в банківській роботі:
    Візьміть банкнот, на палець накрутіть,
    І ваші гроші будуть в обороті!

    Ваш капітал без ризику й турбот
    Готівкою в руках - не страшно воєн -
    Зігніть іще упоперек банкнот,
    Хіба не ясно? - Гроші ваші вдвоє!


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  29. Аллан По - [ 2006.05.31 04:03 ]
    Аннабель Лі
    Все те сталось давно,
    Дуже сталось давно,
    В королівстві морської землі:
    Там жила, там цвіла
    Та, що завжди була,
    Завжди звалася Аннабель Лі.
    Ми кохались удвох;
    Те кохання обох,
    Нас держало обох на землі.

    Ми, як дітки, собі
    Не давались журбі
    В королівстві морської землі;
    Ми кохались не так,
    Як кохається всяк, -
    Я та любонька Аннабель Лі.
    Покохалися ми:
    Серафими сами
    З неба заздрити нам почали.

    Через те ж то воно
    І зчинилось давно
    В королівстві морської землі:
    З хмари вітер дмухнув,
    Він зимою війнув,
    Повійнув він на Аннабель Лі.
    От зійшовся услід
    Із плачем сумний рід
    І від мене її узяли,
    Щоб навік положить -
    Там, де нині лежить, -
    В королівстві морської землі.

    Частки наших святих
    Не зазнали утіх
    Серафими, що в раї жили.
    От і сталося так
    (Як се відає всяк
    В королівстві морської землі):
    З хмари вітер завив,
    Він дмухнув, він згубив
    Уночі мою Аннабель Лі.

    Ми любились тепліш,
    Ми любились миліш,
    Аніж ті, що життя прожили,
    Ті, що мудрості більш здобули;
    Серафими сами,
    Навіть демони тьми
    Мою душу не в силах були
    До заман прикувать,
    Від душі одірвать
    Чарівниченьки Аннабель Лі.

    Місяченько сплива -
    Промінь сни навіва
    Про голубоньку Аннабель Лі,
    Зорі зверху горять -
    А на мене зорять
    Очі світлої Аннабель Лі;
    Тінь заблима нічна -
    Скрізь зі мною вона,
    Незабутня, заручена, пташка ясна,
    Обік неї лежу я у млі,
    В домовині морської землі.

    (Пер. П. Грабовського)


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  30. Аллан По - [ 2006.05.31 04:35 ]
    Ворон
    В тихий час глухої ночі вабили ослаблі очі
    Дивовижні та урочі книги давнього письма.
    Я дрімав уже з утоми, та нараз почувся в домі
    Тихий стукіт незнайомий. "Незнайомого пітьма
    То застала у дорозі, - прошептав я. - Так, пітьма,
    Більш нікого тут нема."

    Ах, у пам*яті упертій - грудня зимні круговерті;
    Вуглик на порозі смерті клаптик мороку вийма.
    Кличу світанкову пору, душить розпач душу хвору,
    Не зарадять книги горю, горю, що Ленор нема,
    Діви чистої й святої на землі давно нема,
    Вкрила те ім*я Пітьма.

    І непевність висне німо, в шовку штор живе незримо,
    Душу сповнює тривога, страхом трепетним пройма.
    Щем би в серці приглушити! Тож почав я говорити:
    "Просить гість якийсь пустити до кімнати, бо пітьма,
    Більш нікого тут нема."

    В душу спокій і наснага увійшли, зросла відвага, -
    "Пане, - мовив я, - чи пані, не хвилюйтеся дарма -
    Бачте, я дрімав з утоми, стукіт ваш був невагомий,
    Поки стукіт усвідомив... Сон, подумав я притьма,
    Це, я думав, так приснилось." Двері я відкрив - нема
    Ні душі - німа пітьма.

    У пітьмі я довго стежив, дивнії думки мережив,
    Смертним досі невідомі. Довго так стояв дарма,
    А стривоженої тиші ані шелест не сколише,
    І "Ленор!" щонайтихіше прошептав я крадькома.
    І луна "Ленор!" вернула, й знову залягла німа
    Тиша, тиша і пітьма.

    Я вернувся до світлиці, в груди полум*я струмиться,
    Раптом знову стукіт чую, вже сильніший. Тут сама
    Думка рятівна приходить: "Це ж бо вітер колобродить,
    Стука у віконну раму, таємниці тут нема -
    Вітер стука крадькома."

    Розчинив вікно я сміло - з шумом розгорнувши крила,
    Увійшов статечний Ворон, мов минувшина сама.
    Не кивнувши головою, із вельможною пихою
    Йде поважною ходою, знявсь, і - подив обійма:
    Знявсь і сів на бюст Паллади, мов нікого тут нема,
    Знявсь і сів, мов тінь німа.

    Розпачу й журбі на зміну я всміхнувсь - кумедну міну
    Зберігав поважний Ворон, велич древності німа.
    "Ти ж опудало провісне, та не боягуз ти, звісно,
    Древній Вороне зловісний, з того краю, де Пітьма.
    Як Вельможність Вашу звали, де Плутонова Пітьма?"
    Ворон прокричав: - Дарма!

    Здивувався я незмірно - птах промовив чітко, вірно,
    Хоч і мовив недоречно - сенсу в слові тім нема -
    Та скажіть, хіба не диво, крукові хіба властиво,
    Щоби він отак сміливо над дверима сів притьма?
    Птах чи звір щоби вмостився, мов нікого тут нема?
    Птах із іменем "Дарма"?

    А самотній Ворон мовив тільки те єдине слово,
    Ніби скинувши окови із душі, тягар ярма.
    Знову стало німо й тихо, скам*янів, немов не диха
    Ворон, поки я на лихо прошептав: "А вже нема
    Давніх друзів, на світанку й ВІН піде, надій нема."
    І промовив птах: - Дарма!

    Я здригнувся - надто вдало слово те у тиші впало.
    "Так, - сказав я, - це єдине заучив він, видома,
    Від господаря старого, лихом гнаного, і стогін,
    Слово розпачу німого, що життя прийшла зима,
    Спів погребний по Надії, не ішов йому з ума
    Стогін той: - Дарма, дарма!"

    Ворон знов на зміну суму сміх навіяв. Я присунув
    Крісло до дверей, погруддя й птаха, що немов дріма,
    Сівши в крісло непорушно, я почав сплітати скрушно
    Думку з думкою, і слушно запитав себе притьма:
    "Що цей древній крук незвісний, лиховісний, мов пітьма,
    Провіща своїм: дарма!?"

    Роздумів текли хвилини, та ні слова я не кинув
    Ворону, що пік очима, мов жаринами двома.
    І текли, спливали миті, голову я став хилити
    До м*якого оксамиту, що окреслила пітьма,
    А Ленор до оксамиту, що окреслила пітьма,
    Вже не схилиться! Дарма!

    І здалося - плив незримо дим з кадила Серафима,
    Що проходив по світлиці тихим кроком крадькома.
    Крикнув я: "Слабка людино! Це Господь послав хвилину
    Забуття від мук невпинних, що Ленор взяла Пітьма!
    Пий же забуття - про неї пам*ять забере Пітьма!"
    Ворон прокричав: - Дарма!

    "О пророче! Зла появо! - Ти ж пророк, хоч би й диявол!
    Чи послав тебе Спокусник, чи зі свого виру Тьма
    Вивергнула ураганом самотою в світ незнаний,
    В Хижу, Жахом вічним гнанк, - викрий правду, чи зніма
    хоч бальзам у Галаадах біль з душі, чи не зніма?"
    Ворон прокричав: - Дарма!

    "О пророче! Зла появо! - Ти ж пророк, хоч би й диявол!
    Заклинаю небесами, Богом, що над усіма, -
    Серцю в розпачу лещатах мусиш, мусиш ти сказати,
    Чи в Едемі хоч обняти є надія, чи нема,
    Осяйну Ленор обняти є надія, чи нема?"
    Ворон прокричав: - Дарма!

    Скинувсь я - "Ворожа птахо! З словом цим з-під мого даху
    Щезни геть у люту бурю, де Плутонова пітьма!
    Геть неси і тінь потворну, і оману лихотворну,
    Вийми з серця дзьоб свій чорний! Місця тут тобі нема!
    Поверни мою самотність, - місця тут тобі нема!
    Ворон прокричав: - Дарма!

    І маячить перед зором чорний Ворон, чорний Ворон
    На Паллади білім бюсті, душу в розпачі трима. -
    І подібний погляд має тільки демон, що дрімає,
    Світло лампи вирізняє тінь, чорнішу, ніж Пітьма,
    Й душу визволити з тіні, чорної, немов Пітьма,
    Не спромога вже - дарма!


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  31. Оксана Лущевська - [ 2006.05.31 03:53 ]
    монотонність
    Бузково стало навкруги.
    Бузково.
    Дурманить світ
    прозорістю бузковою.
    Стереотипно
    монотонність сковує -
    бажання цілувати твої скроні.

    Долоні ночі доторкнуться
    боязно.
    Тендітністю
    і спогадами тихими.
    Так прозаїчно
    я сьогодні дихаю -
    бажанням втратити
    оцей дебютний глузд.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5 (5.31)
    Коментарі: (9)


  32. Оксана Лущевська - [ 2006.05.31 03:20 ]
    сентименти
    Прагнучи духовних ідеалів,
    Щирість Бога бачимо щомиті.
    Легковажно клятви роздаємо -
    Жереб долі - істини розмиті.

    Кульмінація невидимих обрядів
    В причащанні - ключові моменти.
    Стіни розмальовані хрестами
    Сльози - як цинічні сентименти.

    Все шукаємо непізнаних емоцій,
    Живий дух - пріоритет балансу.
    Інтуїція спонтанного мистецтва,
    Філософський погляд Ренесансу.



    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 5 (5.31)
    Коментарі: (7)


  33. Аллан По - [ 2006.05.31 03:02 ]
    Хробак-Переможець
    Вистава світова шумить
    Сумних останніх літ!
    Спустився ангелів на мить
    Сюди крилатий рід.
    Прийшли побачити тепер
    Театр надій та бід.
    І музика небесних сфер
    Здіймає небозвід.

    Акторів марна метушня:
    Прибравши Божий лик,
    Вони гасають навмання
    Вперед, назад, убік.
    Ляльки пусті! Їм невтямки:
    Хтось махом крил-шулік
    На сцені рухає ляльки,
    Що прокляті навік.

    Цей фарс блазенський не забуть.
    У пошуках мани
    Ляльки верстають довгу путь -
    І йдуть назад вони.
    О хибне коло! Скільки їх
    Вертає з далини,
    Пізнавши безум, жах і гріх,
    І відчуття вини!

    Але повзе серед юрми
    Акторської - дивись! -
    Червоне щось, повзе з пітьми,
    Зміїться з-за куліс.
    Повзе потворище, жере
    Акторів і актрис,
    І жалість ангелів бере -
    Не втриматись від сліз.

    Погасло світло - все - нема!
    Жахнувшись, зал укляк.
    Завіси впала хмура тьма,
    Немов могили знак.
    Та ангелів крилатий рій
    Рече, здолавши ляк:
    "Людина - назва драмі цій,
    Герой її - Хробак!"


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  34. Аллан По - [ 2006.05.31 03:34 ]
    До Ф(ренсіс Осгуд)
    Кохана, серед лютих бід,
    Що облягли мій шлях земний
    (На нім не стрівсь - за стільки літ! -
    Ні жодної троянди цвіт),
    Розрадою душі сумній
    Про тебе мрії - як привіт
    З Едему в безталанний світ.

    Ті пам*ятні тобою дні
    Для мене - острів у морській
    Буремній далині,
    Де шторми люті й навісні
    Розшаленілись. Та в стрімкій
    Небесній чистій вишині
    Над ним - одвічний супокій.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.08) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (8)


  35. Аллан По - [ 2006.05.31 03:24 ]
    Сонет до Науки
    Науко! Справжня дочко давнини!
    Все змінює твоя нещадна сила,
    Співця катує, рве натхнення й сни,
    Мов гриф, кому нудна реальність - крила.

    Чи може полюбить тебе поет,
    Як ти його клейноди погасила,
    Йому, хто відає безстрашний лет,
    Ширяти в небесах заборонила?

    Хіба не ти прогнала з джерела
    Наяд та інші радісні зірниці,
    Дріадам в лісі жити не дала,
    Зіпхнула Артеміду з колісниці,

    Від мене мрію вирвала мою
    В зеленім тамариндовім гаю?

    (Тут і далі - пер. А. Онишка,
    окрім випадку, коли вказано ім*я
    перекладача)


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  36. Аллан По - [ 2006.05.31 03:43 ]
    Сон у сні
    Чоло цілуючи в журбі,
    Дозволь, відкриюся тобі, -
    Ти слушно, далебі,
    Казала, що вві сні
    Даремно я марную дні.
    Та вже коли позбувсь надій,
    Нехай це вдень, чи в тьмі нічній,
    Нехай це яв, чи марні сни,
    Хіба повернуться вони?
    Все, що примариться мені,
    І все, що бачу, - сон у сні!

    Стою, а пінний вал
    До берега несе свій шал,
    Рука стискає в забутті
    Піщинки золоті.
    Як мало! Вислиза
    Пісок у воду, і терза
    Мене сльоза, сльоза!
    О Боже, як в руках
    Утримати цей прах?
    О Боже, хоч одну
    Піщинку не віддати дну!
    Чи ж все, що мариться мені,
    Що бачу, - сон у сні?..

    (Пер. А. Онишка)


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  37. Сашко Рокс - [ 2006.05.30 20:42 ]
    ***
    За углом растворения,
    окунания в массы безмолвия, -
    громкость тишины,
    бегущий тротуар под ногами.
    Стоящие обгоняют.
    Тормозящий троллейбус
    навязчиво мулит в глазах.
    Наконец-то пропал.
    В задымленных стеклах -
    лица
    со взглядом нирваны.
    Неосознанный полет медитации.
    Повсюду носки и фонарики,
    пирожки отдают
    старым подсолнечным маслом.
    Заскорузлые пальцы,
    чай в пластмассовом пивном
    поллитровом стакане,
    в подворотне матерно
    транспортируют двери.
    Блокнот с обложкой совдепа
    за гривну
    перемещает лет на 17 назад.
    Вот такая вот
    телепортация.
    ------------------------------------
    Ежедневно
    предметы заставляют.
    Иллюзионируют со всех сторон.
    Все выворотом наружу.
    Повтор каждый день,
    слипание двух полушарий,
    кратковременный ступор,
    и опять все сначала.
    А вначале было слово.



    Рейтинги: Народний 5.13 (5.06) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Прокоментувати:


  38. Ірина Новіцька - [ 2006.05.30 20:38 ]
    Всі однакові (Трохи відповідь Ані Хромовій)
    "Я претендую" - тридцять відсотків.
    "Я протестую" - інших тридцять відсотків.
    Ось їх світогляд.
    Решта припадає на монологи настроїв
    і твердження, що життя таки прегидотна штука,
    а найгірше, що не дуже й спростуєш.

    То тільки у віршах -
    ну, інколи у поведінці -
    вони такі гарні й романтичні.

    Насправді вперті, хоч кіл на голові теши.
    Горді, хоч не підступайся.
    Хочуть самі все вирішувати,
    але поки діждешся...

    Генії-раціоналізатори.
    "Пельмені зварити? Нема нічого легшого!
    Наливаєш води, закидаєш, ставиш на вогонь - і все!"
    Золоті верби за ними ростуть.
    "Чого стаття ще не готова?!"
    "А у мене така трагедія:
    вчора чистив картоплю
    і пальця порізав,
    сильно..."

    Скільки я часу збавила,
    аби хоч трохи
    стали для мене передбачуваними.

    Честолюбці.
    Фантазери.
    Мудрагелі.
    Дипломати.
    Лицедії.
    Драмороби.
    Віршописці.
    Списотруси.
    Знають по тисячі способів,
    як ускладнити собі життя,
    і принаймні по тридцять способів,
    як його обірвати.
    На щастя,
    більше говорять, ніж роблять.

    Можуть, коли хочуть,
    але рідко знають,
    чого саме хочуть.

    Люблять, коли хвалю.
    Ненавидять, коли спізнююся.
    Над подарунками тішаться як діти.
    Заглядають до рота,
    коли говорю дурниці,
    та ще й кажуть, що те все геніально.
    Псують мене, одним словом.
    Розбещують, поганці.

    Я ні на що не скаржуся,
    але з ними реально чокнутися можна.

    Прибирати їхній бардак.
    Бігати з їхніми дорученнями.
    Правити їхні похапливі рукописи.
    Розуміти їхні проблеми.
    Знати їхні звички і пунктики.
    Вкоськувати депресняки.
    Наганяти розуму в голови.
    Допомагати матеріально.

    Реальне жахіття.
    Реальне до сміху,
    а часом до болю.

    І все ж добре, що ви у мене є,
    люди добрі,
    зорі мої падаючі.




    Рейтинги: Народний 5.21 (5.25) | "Майстерень" 5.13 (5.3)
    Коментарі: (12)


  39. Уляна Явна - [ 2006.05.30 19:51 ]
    курви
    цикл "жіночі портрети"

    Курви не сплять по ночах,
    Ходять по місту
    В черлених, оййй, черлених
    Кожухах.
    Махають хвостами, махають
    Задами.
    З челяддю любляться, оййй,
    Любляться.
    А хочуть з панами, а хочуть
    На білому.
    За дріб’язок марний любляться,
    А хочуть за злото, а хочуть
    За дзвінке.
    А може й вони бажають
    Не бажаними бути,
    А просто коханими?

    Курви не сплять по ночах,
    Ходять по місту
    В черлених, оййй, черлених
    Кожухах.
    І мріють про щастя,
    І мріють про долю,
    Про долю кожного з вас…



    Рейтинги: Народний 5.14 (5.3) | "Майстерень" 5 (5.26)
    Коментарі: (3)


  40. Уляна Явна - [ 2006.05.30 16:00 ]
    про місто
    ***
    Спогади днів молодих:
    Львівські пани і пані
    Розкланюються у вітаннях,
    Тиснуть і цілують руки,
    Світять очима,
    Трусять грошима
    І ніжно кохають каварні.
    Падуть холодні дощі
    І рідною вологістю
    Пахне повітря.
    Коней іржання, фірманів
    Крики потішні
    Та ми, десь загублені
    В строкатому натовпі
    Гріємо руки до вугликів
    Багряних, котрі носимо
    В кишенях нових
    Курток чи маринарок.
    Непомітні голуби
    Цілують пам’ятники
    І світять червоними
    Лапками нам, перехожим.
    21.01.2006


    Рейтинги: Народний 0 (5.3) | "Майстерень" 0 (5.26)
    Коментарі: (1)


  41. Лариса Вировець - [ 2006.05.30 05:38 ]
    НІЧНЕ ТАКСІ
    Я тебе розгубила по всіх недолугих
    телефонних дзвінках, де гирчання авто
    йде, як завжди, по-перше, твій голос – по-друге,
    де дівається решта – не знає ніхто,

    по рум’янцю раптовому в плямах нервових
    на засмаглих щоках, по таких запальних,
    недоречно-задовгих іскристих промовах
    (де ті римляни, гуни, і що нам до них?!),

    по вечірніх побаченнях: площах, кав’ярнях,
    по струмках дощових, по набряклих бруньках,
    по жаданих, чеканих, прихованих, марних,
    ненадійних обіймах, тремтячих зірках,

    по стрімкій течії невблаганного часу,
    що хлюпоче по вікнах нічного таксі,
    коли фари промінням розтрушують масу
    чорних вулиць, коли вже рука – у руці,

    і по венах несеться солодка отрута –
    і до щастя – півслова... Та (хай йому грець!) –
    щось водій заблукав, і адресу забуто,
    і дорога потроху зійшла нанівець.


    Рейтинги: Народний 5.1 (5.49) | "Майстерень" 5 (5.44)
    Коментарі: (5) | ""


  42. Оксана Лущевська - [ 2006.05.30 02:34 ]
    модифікуємось
    Повне мовчання. Збентеженість.
    Моральна кодифікація.
    Цинічні розмови про вічне -
    Чуттєва глобалізація
    світогляду.Модифікуємось
    У формули агресивності,
    У міфознак протиставлення,
    У символи життє-пасивності
    без огляду. Твердо віримо
    В параметри заперечення,
    В сучасні буддійські нахили,
    В феміністичні течії.
    Жаданний процес самозречення -
    Кінцева мета настанов.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 5 (5.31)
    Коментарі: (2)


  43. Максим Колиба - [ 2006.05.29 23:15 ]
    тихий
    Тихо прокинеться сонце над морем,
    Солодко кине свій погляд далекий.
    Мати залишиться вічно самою,
    В пам’яті знову клекочуть лелеки.

    Зорями дивляться нас темні ночі,
    Вітер зозулям навіює мрії
    І розбирає розкидане клоччя.
    Стомлено листям шумлять буревії.

    Сон накриває тебе покривалом
    Зірваних квітів веселого травня.
    Сонце твій сон з-під подушки забрало,
    Мрії твої там розгадує давні.

    26.05.2006


    Рейтинги: Народний 4 (4.19) | "Майстерень" 5 (4.71)
    Прокоментувати:


  44. Максим Колиба - [ 2006.05.29 23:45 ]
    Пертурбація
    Заспокоївся новими барвами,
    Усміхаєшся новими зорями.
    Обіймаєш руками голову,
    Твої губи радіють подиху.

    Залишилося десь позаду все:
    Шумні дзвони червоних стогонів,
    Теревені пекельних жителів.
    Твої думи давно вже висохли.

    Тільки дзвінко шепочуть шелести
    Твоїх трав і весняних пристрастей.
    Ти вже спиш, весь обсипаний маревом
    Серед снів в небесах тихих ангелів.

    5.05.2006


    Рейтинги: Народний 3.67 (4.19) | "Майстерень" 4 (4.71)
    Коментарі: (1)


  45. Марта Максимюк - [ 2006.05.29 14:16 ]
    не хочу бути

    не хочу бути
    твоєю вкотре перемогою
    не мрій
    я код поразки
    краще не торкайсь
    до моїх губ
    не входь у серце й душу
    я осінь що вернулась
    літом наче заблукавши
    я сон що сниться на світанку
    я вітер я роса уранці
    я той туман що уночі встає
    не підходи до мене
    я отрута
    той не живе
    хто п"є мою любов
    та все ж прийми
    мене хоча б у сни
    душа без тебе
    вже не вміє


    Рейтинги: Народний 4.1 (4.59) | "Майстерень" -- (4.29)
    Коментарі: (2)


  46. Дмитро Дроздовський - [ 2006.05.29 07:37 ]
    * * *
    Карибська криза здавлює хребет.
    Шукаю руни, стомлений, мов птаха.
    А ти не йдеш. Вилизую шербет.
    Вже сповіщають, що на площі — плаха.
    Солоний вітер розвиває біль.
    Моє бажання в хащах насолоди
    Переблукало й начепило бриль.
    Я на трампліні, зробленому з соди.
    Мені самотньо усміхнулась ніч.
    Замокла кішка в підвіконні серця.
    І впала зірка крізь димар у піч,
    А там багато висипано перцю.
    Сова совить, муркоче кошеня.
    Грайливо вальс танцює мій годинник.
    Лунає тиша, спале совеня
    Не визирає. Тиша — мій племінник.
    Хрустить іржа на серці від ходи.
    Пройшлась по серцю, залишивши рани.
    Кров випила. Подай тепер води.
    І хай відчепляться твої султани.
    Грайливо день накинув сюртучок.
    Самотньо вийшов, буде м’яч ганяти.
    А я шукаю пам’ятний сачок,
    Щоби останнє щастя підібрати.
    Не підійдеш. Уже не підлетиш.
    Пожовкли стіни від ниркових боєнь.
    Сама — вогонь, зміюкою шипиш.
    І одиниці бачу замість здвоєнь.
    Лети, повзи, трощи і проклинай,
    Нестерпно грайся на моїх раменах.
    Жбурляй прокляття, шли прокльони, лай.
    Та будеш все одно у моїх генах.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (1)


  47. Марія Шунь - [ 2006.05.28 22:25 ]
    Вертаючись у Львів


    Вітряки на скаку літака
    Порозбивали голови годинникам — і години
    Реально зупинилися. Щезник — час моє серце
    Вертає на місце своє назад — у Львів.
    Із вікна
    Небо впилося в очі мені,
    Випадковому зороастрічному,
    Бо зустріли там
    Нез'ясовану тугу для неповернення...
    Нез'ясовану тугу для всіх, а коли для всіх,
    То для кого ж?..
    Процес творчості, значить, зустріли...
    Процес творчості — значить
    Ні для кого зо всіх —
    А тільки задля камінця в Океані
    Чи грудки солі, — Soli Deo співають
    Солярні знаки на вічних ракушках-рахелях,
    Оселях солоспіву — АVE, OKEAN, AVE!
    Америко, твій ріг достатку, врешті,
    Перейде у свою протилежність —
    У східно-європну решту,
    У серце бездоріж та сподівань
    Зі споду душі
    На Велику Дорогу — і радітиме
    Зі своєї без'язикості,
    Із моєї безликості — високості, я ж людина
    Із голокостів, ешафотів — помостів, тостів, злості,
    Та все ще я — людина,
    Човник-лодина щойно з Америки...
    Ті аmo, America,
    Із твоїм Америго Віспуччі й Колумбом!
    Розпука моя — два твої океани —
    Тихий і буремний Атлантний — року, репу і румби!
    Тож прощай, Америко,
    Повертаюсь назад у Львів —
    Між трамваї і дні неживі
    Ачи живо-рухомі, —
    Бог його знає із перевтоми,
    Ми ж живемо, живемо, живемо на зломі
    В мета-мета-меті, у гостях у метафори —
    В металоломі...
    Наші усмішки-смішки, крила, сила агоній
    Із хліба до того, що ти їси!
    Хто ти єси,
    Людино-лодино з мапи Східна Європа?..
    Із душею на всі автостопи
    Америк, австралій, світу!..
    Хто ти, людино з орійського міту!
    Що була і є завойовником світу!..
    1994 рік.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.05) | "Майстерень" -- (4.5)
    Коментарі: (4)


  48. Марія Шунь - [ 2006.05.28 22:46 ]
    Tabula Rasa

    Повернення пектиме
    Трунами від старого світу,
    Вона не хоче туди
    У ЗРИМЕ,
    Не хоче назад,
    Там ВОНА
    безтолочно вбита
    І забута богами навгад,
    Стала димом,
    Як батьківський сад...
    ...Співуча вербова дощечка,
    Улюблена батькова донечка
    І блудна дщер» -
    Пішла з похороннячка
    У зіжмаканий чистий папір
    Тут і живе відтепер...
    А там... тіні там —
    аж занадто справжні...
    Люди там —
    аж занадто людні...
    Там її суджений —
    день учорашній —
    Кола колише в воді каламутній —
    Із порожнього та в пусте
    Серце її розтринькав,
    Вже далекий і неприсутній,
    Які Вона сама —
    Чиста вербова дощечка Ма...
    ...Слідом за нею
    навшпиньках
    марш оріянський іде...
    І вуздечку —
    все ще з конем —
    веде...


    Рейтинги: Народний 4.9 (5.05) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Коментарі: (5)


  49. Марія Шунь - [ 2006.05.28 22:15 ]
    *****************

    Народи обмінюються
    Візитівками —
    І далі Живуть собі
    Окремо
    Згідно Бога.
    Згине тільки
    Програма
    Не по Богу, а чи
    То Ладія
    Поетів її відключить
    Від гроша всесвітнього,
    Намеленого з мук на павутиннях.
    Поети — адвокати Бога,
    Усіх його причин-подій
    І суму найсвітлішого
    При людях...


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" -- (4.5)
    Коментарі: (2)


  50. Марія Шунь - [ 2006.05.28 22:44 ]
    *****************

    Бог прийшов у сандаліях простоти —
    Всім роздати — одне на всіх —
    Крижмове одіяло, —
    Господи! —
    Такий великий і такий
    Наївний Бог,їй-бо! —
    У своїй різдвяно —
    месійній месі!
    А збоку
    Підростало маля
    Слово,
    Підіймалось
    Усе вище і вище,
    До уст його, до віч —
    Поверх отого одіяла,
    А точніше —
    Прикрити лиш клоччя від нього,
    Лекала, —
    Крижмо-лекала,
    Порозтягувані народами навсібіч...
    І тому Бог не дозволив ділити Слово.
    І не віддав його жодній душі,
    Ані жодній мані,
    Ані піщинці!..
    О як же мені
    Заловити його в свою мову —
    Речи і пиши, —
    Речитатую я, будучи
    Із Книгою книг наодинці...
    2001 рік.


    Рейтинги: Народний 4.63 (5.05) | "Майстерень" -- (4.5)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1794   1795   1796   1797   1798   1799   1800   1801   1802   ...   1829