ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віктор Кучерук - [ 2025.03.02 05:57 ]
    * * *
    Зборола вихори вагання,
    Прогнала сумнівів рої
    І, зголодніла по коханню,
    Здалася прагненням моїм.
    Зробила правильний учинок,
    Що віддала колись у бран
    Любові серце удовине,
    Щоб я зцілив його від ран.
    02.03.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  2. Олег Герман - [ 2025.03.01 22:55 ]
    Немає слів (рондель)
    Немає слів, бо що тут говорити?
    Кого болить якась чужа війна?..
    Авжеж, невдячних жертв лише вина
    У тому, що беззахисних їх вбито.

    Йде торг життям, немов взуттям на ринку,
    Нечесна гра у карти на гробах.
    Немає слів, бо що тут говорити?
    Кого болить якась чужа війна?..

    Злітають маски з шахраїв неситих,
    Однак вони і досі правлять бал.
    А правда де? Вона іще жива?
    Мовчить весь світ фальшивий гордовито.
    Немає слів, бо що тут говорити?



    01.03.2025


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (11)


  3. Ярослав Чорногуз - [ 2025.03.01 22:02 ]
    Трампанутий світе
    Трампам-пушки, Трампам-пам,
    Знов гармати - трампарам,
    Не на полі бою, ні -
    У політиці брудній.

    Трампам-Путя, Трампам-Пу,
    Чи від популізму спух?
    Кукуріка як "пєтух"
    Все про мир, немов лопух.

    Трампам-Путя -- другани,
    Клята спілка Сатани.
    Мир смурний хотять вони --
    А наклали б ви в штани!

    Території вернуть
    Це є України путь.
    Бо не трампанутий я --
    Пу не верне ні х.я!

    Пу політика - з путан --
    Знає кожна пані й пан.
    Трампе, краще не тринди --
    У Трампункт візьми сходи.

    Лікар може там за мить
    Мізки всі тобі промить.
    Лікувальне з'їж яйце,
    До Вкраїни стань лицем.

    1.03.7533 р. (Від Трипілля) (2025)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  4. Іван Потьомкін - [ 2025.03.01 20:40 ]
    ***
    Із трав настоєм, напіввідмацьким
    Причарувала серце юнацьке.
    Тільки-но випив, в лиці змінився.
    І ти сказала: «Цей не годиться,
    Із ним не буде більше любові»
    Та й покохала хлопця другого.
    А тому, кого причарувала,
    Свою сестричку подарувала.
    А він хоч і був іще під чарами,
    Збагнув одразу – сестра не пара.
    Всю ніч простояв: не та розмова.
    Не та розмова, не тії слова,
    Не біле личко, не чорноброва.
    ...Тож уникайте, хлопці-коханці,
    Тих, хто збирає квіти уранці.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  5. Юрій Лазірко - [ 2025.03.01 19:41 ]
    Слова- Зола
    1.
    прига́дую...
    це мо́ре до́тиків
    і поцілу́нків
    оооооооооооо
    о кри́ла мої́
    поло́н обі́ймів
    неваго́му мить
    яки́м соло́дким
    ти здава́лась тру́нком
    в які́м бага́тті
    догора́ли ми
    гммммммммммм
    о се́рце моє́

    приспів:
    ми́ла ми́ла ми́ла - біль
    приголу́блює лиш ніч
    ма́ло ма́ло сві́тла в ній
    сві́тла і тепла́
    ла-ла-ла лалай -лала
    най-на-на нанай -нана
    хо́лодно лише́ мені́
    і думо́к танцю́є рій
    а слова́ - зола́
    гммммм - золаааааа

    2.
    розра́дою...
    вино́ пригу́блене
    таму́є я́сність
    оооооооооооо
    о кра́ю мій
    неви́питого
    до кра́плі ща́стя
    знайо́мий о́браз
    невблага́нно га́сне
    того́ бага́ття
    де згора́ли ми
    гммммммммммм
    о се́рце моє́

    приспів...


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  6. Козак Дума - [ 2025.03.01 14:10 ]
    Завесніло
    Куди не кинь – усюди лиш експерти!
    Усе уміють, знають, скрізь були…
    Усе і всіх на пил готові стерти,
    але словами, тонами хули.

    Заокеанського не знали ми сусіда?
    Його речей не чули і заяв?
    Чого чекати від старого діда,
    що шість разів уже банкротував?!.

    Та і своє таке ж багно пихате,
    знавець великий фе́нтезі і яв.
    Із НХЛ в хокей він їде грати,
    бо пару раз на ковзанах стояв!.

    Задумалась тепер стара Європа,
    чи довго всто́їть український сніп,
    чи рити не пора і їй окопи
    та де московський закінчи́ться слід!.

    Але мене одне лише́ турбує –
    Допоки ми жуватимем ману́?
    Хоча народ з останніх сил воює,
    зі зрадником не виграти війну!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.15) | "Майстерень" 5.5 (4.97)
    Прокоментувати:


  7. Ольга Олеандра - [ 2025.03.01 09:00 ]
    Ще пів...
    Ще півстоліття до весни.
    Півоберту і рух очима.
    Не знайдена ще влучна рима,
    і сніг втрамбований лежить,
    і холод лізе попід шкіру,
    і сірий колір навкруги
    із тріщинами боротьби
    де зіштовхнулось чорне з білим.

    І все ж вона надходить. Йде
    не так стрімливо, як хотілось.
    Затрималась десь, забарилась.
    Сварити будемо її?
    Чи дорікати?
    Чи тужити?
    Чи будемо сміливо жити
    якщо зима, то у зимі?

    Весна настане. У свій час.
    І буде синь. І будуть квіти.
    І буде вся земля тремтіти
    у сонця лагідних лучах.
    А поки очі вдалечінь
    вдивляються й готове тіло
    півоберту зробити вміло,
    угледивши ворожу тінь.

    1.03.25


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (1)


  8. Віктор Кучерук - [ 2025.03.01 07:35 ]
    * * *
    Холодне світло зір яскравих
    Деінде розчиняється в імлі,
    А десь сріблить пожовклі трави
    Та чорне груддя мерзлої землі.
    Десь мла просвічена прозоро,
    А десь просвіту в темені нема,
    Хоч всюди світло сіють зорі –
    Місцями непорушена пітьма…
    01.03.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  9. Артур Курдіновський - [ 2025.02.28 22:41 ]
    ***
    Безсмертна матінко Кураж!
    Стирчить руда твоя чуприна.
    Тут - людожер, а там - торгаш.
    Тримайся, рідна Україно!


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (4)


  10. Іван Потьомкін - [ 2025.02.28 22:04 ]
    З голосу Глібова

    Щонайвищий серед квітів,
    Кому видно все на світі,
    Підказав Будяк Барвінку
    Взять Фіалочку за жінку.
    Обмаль радощів у квітів,
    Тож зраділи всі, мов діти,
    І без зайвих там думок
    Пустилися у танок.
    Як почули про весілля,
    Що справляло пишне зілля,
    То знайшлися і музики –
    Гусак, Півень та Індики.
    Прилетіли веселитись
    Горобці, Чижі й Синиці,
    Додався і Шпак.
    «Отак, квіти, так!»
    Бадьорить усіх Будяк.
    Та враз закричав щосили:
    «Ой, мене щось укусило!»
    А за Будяком і решта:
    «Гицель, мабуть, між нас вешта!»
    А то були просто бджоли
    (Після зими іще кволі)
    Мед із квітів добували,
    Поки тії танцювали.
    Щоб не буть чортополохом
    Та не скаржитись й не охать,
    Знать би Будяку не всує,
    Що Свята Земл шанує,
    Засіває ним поля,
    Як культуру обробля,
    Щоб не тільки з гречки й липи,
    Але й з нього мед точити,
    Мед пахучий добувати,
    Люд праведний частувати.




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  11. Арсеній Войткевич - [ 2025.02.28 19:04 ]
    Дощ
    Гримлять громи — величні шовкопряди;
    Умитих нафтою овець
    Очима блимають отари
    І йдуть по небу навпростець.

    А дощ торкає легко струни,
    Гілки утомлені верби —
    І оживають лісу руни,
    І смак козацької щерби.

    Стидливий місяць і кликастий
    Сховав за димкою сліди,
    А ліс напрочуд коринастий
    Враз загорнувсь у піджаки.

    Та ось і воду перекрили:
    Набралась ванна догори,
    І всі наперебій спішили
    Умитись давнії боги.

    Немов у сні кульгає човник,
    Мина бермуди-калюжí,
    І хвилі роздувають вогник —
    Ранкове полум'я зорі.

    04.07.2024


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" 5.38 (5.48) | Самооцінка 6
    Коментарі: (7)


  12. В Горова Леся - [ 2025.02.28 12:15 ]
    Війна
    Розіп'яла війна блискавицею навпіл
    Ще добу. А у ній
    Все життя, до самОго до краю,
    До застиглої точки на порваній мапі,
    Де у миті одній
    Майбуття у вогні вигорає.

    Неминучості тіні зашморгують сонце.
    А домова брудна
    Силу грошей ідеями плодить.
    Боже, дай же проснутись! Ненависний сон цей,
    Де потвора-війна,
    Та в наснагу їй - хвора svолота.


    Рейтинги: Народний -- (5.83) | "Майстерень" -- (5.96)
    Прокоментувати:


  13. Володимир Бойко - [ 2025.02.28 10:40 ]
    Казка про Маска
    Від Флориди по Аляску
    Знають всі Ілона Маска.
    Від москви по Колиму
    Аплодують всі йому.

    У Гренландії й Канаді
    Безумовно Маску раді
    І до Мексики кордон
    Замурує мудазвон.

    Що там Дональд чи владімір –
    Він є значно вищий вимір.
    Він лаштується на Марс –
    Він покаже вищий клас!

    Хто не слухав на ніч казки –
    Слухайте Ілона Маска.
    Він такого наплете,
    Що зо сміху умрете.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (4) | "Артур Курдіновський. Дифірамб Маску (рондель)"


  14. Пиріжкарня Асорті - [ 2025.02.28 10:03 ]
    Можна
    "Млинці" на столі "пиріжкарні"

    Замість неба тільки стеля,
    Мандри – в обсягах домівки.
    Можна гратись в менестреля
    І писати про мандрівки.

    Стіл-бюро, словник, розкритий
    На одній з десятків літер.
    Є про що й поговорити
    Квартиранту з Борщагівки.

    Можна гратись у плейбоя –
    Хай шиплять услід бабусі,
    А ходити до аптеки
    За півлітрою "Нафтусі".

    Лютий, 2025.


    Рейтинги: Народний 6 (5.97) | "Майстерень" 6 (5.97)
    Коментарі: (190)


  15. Світлана Пирогова - [ 2025.02.28 10:04 ]
    У струмені волі
    Залишки снігу під сонячним тиском,
    ніби спадають у невідомість,
    тануть розм'яклі. Дерева у тиші
    мріють про весну, тягнуться крони,
    в небо вдивляються. Легке тремтіння.
    Втеча морозу - настрій стрибає.
    Хочеться ніжності пролісків синіх,
    в лісі вдихати свіжості звабу.
    Свіжість стрімка, як свободи обійми
    Сонячних днів, надії живої,
    щоб у минулім зосталися війни,
    миру усім у струмені волі.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Прокоментувати:


  16. Віктор Кучерук - [ 2025.02.28 07:36 ]
    * * *
    За межею виднокраю
    Випромінюється жар, –
    Наче вранці підкидає
    Вугля в топку кочегар.
    Від тепла синіє обрій
    Та світліє небосхил, –
    І в душі зростає добрість,
    І вирують хвилі сил.
    Пробивається світання
    Все рішучіше на пруг
    І очікуване, ждане
    Світло шириться навкруг.
    28.02.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  17. Неоніла Ковальська - [ 2025.02.28 07:15 ]
    Наближається весна
    Здавати позицій не хоче зима,
    Тисне морозом та віє,
    Снігом мете, що і сонця нема,
    За хмари сховалося білі.

    Та скільки не сердитись зимоньці вже,
    Весна наближається стрімко
    Красива така, мов лебідка
    І пахощі свіжі чудові несе.

    З-під снігу он пролісок вже визира,
    Струмочки біжать та співають.
    Приходить весна.Ця чудова пора
    Серденько мені звеселяє.

    2018 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Артур Курдіновський - [ 2025.02.28 03:46 ]
    Дві поетеси
    Роксоляна Марянівна пише солодкі рядки.
    Міг померти цей світ від інсульту, якби не писала!
    Як війна почалася - змінилися зовсім думки,
    За кордоном їй сняться галушки, пампушки та сало.

    Роксоляна Марянівна кинула рідний свій Хуст
    І, розчулившись, слухає "Чардаш" Вітторіо Монті.
    У Горпини Гаврилівни відчай зривається з вуст
    Неримований. Жіночка втратила сина на фронті.

    В однієї - над дахом зневіра та свист чорних куль,
    А у другої - серце болить від оновлень на шпальтах.
    Від Горпини Гаврилівни три кілометри - і "нуль",
    Роксоляні Марянівні тепло всміхається Мальта.

    Головне - це не втратити слова проникливий стиль!
    Де би ми не були - не загубимось! Знай, підлий враже!
    Як же важко у серці носити прихований біль,
    Сумувати у ніжних обіймах лазурного пляжу!

    Різні долі, полярні можливості міцно сплелись.
    Для одних - ресторани, для інших - омріяна тиша.
    Роксоляна Марянівна пише: "Приїду колись!"
    А Горпина Гаврилівна - тут. І нічого не пише.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.89)
    Прокоментувати:


  19. Артур Курдіновський - [ 2025.02.27 16:25 ]
    Дифірамб Маску (рондель)
    Під масками лишились тільки Маски,
    Та байдуже - Ілона чи Ілон.
    Тут головне - неписаний закон:
    Міняти совість на космічну праску.

    Сеньйору Помідору знову казку
    Розповідає знаний принц Лимон.
    Під масками лишились тільки Маски,
    Та байдуже - Ілона чи Ілон.

    Високі технології? Будь ласка!
    Стрибає в гаманець новий трильйон.
    Створили торгаші свій легіон.
    Моралі приголомшлива поразка.
    Під масками лишились тільки Маски.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (4)


  20. Євген Федчук - [ 2025.02.27 15:35 ]
    Громадянська війна в Іспанії 1936-39 років
    Історія повторюється знов
    В трагедії, комедії чи фарсі.
    І ті, що одержимі богом Марсом,
    Готові проливати знову кров.
    Коли твій край між ворогів лежить,
    Що силами помірятись бажають,
    Твого бажання зовсім не питають.
    Під бомбами тобі прийдеться жить.
    Для них твій рідний край – то полігон.
    І ти нічого з тим зробить не в змозі.
    І ллються впереміш і кров, і сльози.
    І землю рідну пожира вогонь.
    Ти – лиш пішак у їх великій грі.
    Нікому твоя доля не цікава.
    Рішаються якісь глобальні справи!
    Дрібното, не відсвічуйте, замріть!
    Війна сьогодні в Україні йде,
    Росія виступає проти НАТО.
    - Ми тут при чому? – хочеться спитати, -
    Ніхто нас в НАТО, навіть і не жде.
    Але кого цікавить голос наш?
    Ми – полігон, тож маємо терпіти.
    Не пам‘ятають миру наші діти,
    Бо вже Росія увійшла у раж.
    Я ще одну історію згадав:
    Страшні події на землі іспанській.
    Ішла війна три роки громадянська,
    Хоча війни ніхто і не бажав.
    Та хто питався? Лише полігон
    Була тоді Іспанія, як нині
    Лиш полігон кривавий – Україна.
    У сильних світу цього свій закон.
    Як дивно б не звучало, ту війну
    Політика москальська породила.
    Хоч їх уся Європа розділила,
    Коли спиняла відстань «сарану»?
    Як владу узяли більшовики
    В Московії, то на своїх багнетах
    Хотіли рознести по всій планеті
    Свої порядки. Щоби на віки
    У світі панували лиш вони,
    Дебільний комунізм свій будували.
    Та у Європі одкоша їм дали,
    Спинили розповзання «сарани».
    Та Комінтерн створили москалі,
    Компартії взялись плодити світом,
    Щоб їхніми руками захопити
    Усі країни нашої Землі.
    Тих горлопанів стільки розвелось.
    Бо ж москалі їм грошики давали,
    Останнє у народу відбирали,
    Щоб втілити мету свою вдалось.
    Й в Іспанії компартія була.
    Такі ж, як всюди – трутні й горлопани,
    Утілювали там москальські плани.
    Іспанія не в розкоші жила.
    А там, де бідність – слово комуняк
    Про те, як відібрати й розділити
    Завжди знайде прихильників неситих.
    А ще ж, до того, пригадати як,
    Що розгорілась криза світова,
    То бідних в краї іще більше стало.
    Тому і комуняки процвітали,
    В «родючий грунт» їх падали слова.
    Та й інші «ліві» партії були
    В Іспанії аж надто популярні.
    Всі їхні брехні не пропали марно,
    Вони до влади врешті-решт прийшли.
    З‘єдналися в один Народний фронт,
    Створили уряд й запорядкували.
    Ні досвіду, а ні ідей не мали,
    По бездоріжжю десь вели народ.
    Подобалося, звісно то не всім.
    Бо «ліві» ті могли докеруватись,
    Що й без штанів народ би міг зостатись.
    Тож через рік всього ударив грім.
    «В Іспанії усій безхмарне небо» -
    Сигнал по всій країні прозвучав,
    В Марокко Франко армію підняв,
    Адже країну рятувати треба.
    Іспанія так само піднялась,
    Аби від влади «лівих» тих прогнати,
    Угробити країну їм не дати.
    Війна так громадянська й почалась.
    Франкісти теж не са́мі по собі.
    Вони підтримку з-за кордону мали,
    Фашисти за їх спинами стояли,
    Що вже зійшлися в лютій боротьбі
    Із ситою Європою, бо ж мало
    «Життєвого» їм простору було.
    Усе в Європі до війни ішло.
    Фашисти полігон собі шукали,
    Щоб досвіду військового набуть,
    В боях новеньку перевірить зброю.
    Тож Франко не піднявся сам собою.
    Він знав, що йому поміч нададуть.
    Іспанія надвоє розділилась:
    Республіку хтось щиро захищав,
    Хтось на бік Франко в боротьбі тій став.
    Один одного нищить заходились.
    Страхіття громадянської війни
    У тому, що піднявся брат на брата.
    Готовий кожен рідну кров пускати
    Й немає того, хто би це спинив.
    А що Європа? Як до цього світ?
    Європа сита влазить не схотіла.
    Мовляв, до того нам немає діла.
    Втручатися нікому в те не слід.
    Про «невтручання» в Лізі прийняли,
    Заборонили зброю постачати,
    Щоб розгорітись тій війні не дати.
    На тому й заспокоєні були.
    А як же ті, хто все це розпочав?
    Московія так само заявила,
    Що до війни тії нема їй діла.
    Та московіт, як і завжди, збрехав.
    Став Комінтерн їх баламутить всіх
    Та добровольців світом закликати
    Іспанію іти, порятувати.
    Зібралося десятки тисяч їх.
    Бригади цілі створені були
    Проти «фашизму» аби воювати.
    Приїхали вмирати і вбивати.
    З Москальщини теж люди прибули.
    Та більше офіцери, генерали,
    Ще льотчики, танкісти. А, крім тих,
    «Чекістів» напустили ще своїх,
    Аби ті з «ворогами» воювали
    В тилу. А вже ж досвідчені були.
    Чимало вже понищили народу
    В Союзі. Тому, поки є нагода,
    Іспанців тому вчити почали.
    А ще, хоча Союз і заявляв
    Про невтручання. Підло обдурили.
    Бо зброю до Іспанії возили
    Таємно. Кораблями поставляв
    Він танки і гармати, й літаки.
    Не одиниці – сотні поставляли.
    І все то так надійно маскували.
    «Палитися» їм було не з руки.
    Бо ж в Лігу націй тільки прийняли,
    Відтоді ще й три роки не минуло.
    Європі тільки рівними відчули.
    А за таке й поперти їх могли.
    А що «фашисти»? Як вони із тим?
    А вони критись зовсім не збирались,
    Відкрито у війну оту втручались,
    Бо ж то служило полігоном їм.
    Німеччині «до лампочки» була
    Та Ліга націй. Ще у тридцять третім,
    Як «розплодились» Гітлера портрети,
    Вона із Ліги із тії пішла.
    А Муссоліні теж не відставав.
    Він вже на Ефіопію напався
    І рішень тої Ліги не злякався.
    Її пізніше трохи сам «послав».
    (Бо ж Ліга націй, як оце ООН,
    Була беззуба і зовсім безсила,
    Війну у свті так і не спинила,
    Тож розпустилась – нащо то воно?!)
    Тож з тих країн і техніка ішла,
    І зброю безперервно поставляли.
    І льотчики німецькі там літали.
    «Фашистська» ціла армія була.
    Десь триста тисяч за усю війну
    В Іспанії з країн тих побувало.
    Вони військовий досвід здобували.
    З їх поміччю знов Франко повернув
    Собі удачу. Узялись тіснити
    Республіканців на фронтах усіх.
    Союз нічого вдіяти не зміг,
    Аби своє втручання не розкрити.
    Та й не хотів він Гітлера лякать
    Зарані – нехай сили набирає.
    Він Сталіну ще послужити має,
    Як візьметься Європу здобувать.
    (Я знов до України поверну.
    Багато від союзників залежить.
    Хоч москалі оті постійно брешуть,
    Що з НАТО можуть виграти війну.
    Та, щоби не Корея та Іран,
    Не їхня зброя та іще й солдати,
    Могли б ми уже ворога прогнати.
    Бо ж друга в світі армія – обман.
    Країни бідні, але, бач, змогли
    Підтримати Московію. А наші?
    Як помогли вони нам проти Раші?
    І скільки зброї нам до рук дали?
    Дискусії влаштовують весь час:
    Давати нам ту зброю – не давати.
    А нам нема, на жаль чим воювати.
    Тож москалі і посувають нас).
    Теж саме і в Іспанії було:
    Фашисти ні на кого не звертали,
    І зброю, і солдат своїх давали.
    Те, звісно, дуже Франко помогло.
    В Республіки ж помічників нема.
    Хоч Сталін слав, але із тим ховався.
    А «Вільний світ», хоча і не втручався,
    Республіці всю поміч переймав.
    Тим Франко й виграв, що союзники
    Були надійні, добре помагали.
    А ці таких союзників не мали,
    Хоч якось і протримались роки.
    Під крики Ліги націй довелось
    Усі інтербригади розпустити.
    Республіку із ворогом лишити
    Без помочі. Тож Франко удалось
    Дістатися до самого Мадрида.
    «Гризота» поміж «лівих» почалась
    Й Республіка урешті-решт здалась,
    Ще трохи покомизившись для виду.
    Свої ж оту Республіку й здали,
    Самі ж свою ідею й погубили.
    Продатися якнайскоріш спішили.
    Але вони інакше й не могли.
    Патріотизм їх лише на словах,
    Щоб локшину навішати на вуха
    Отим, хто із розкритим ротом слуха.
    А у самих, одначе в головах
    Лиш влада й гроші. Той, хто більше дасть,
    Тому і бути над такими паном.
    І в нас таким живеться непогано,
    А припече – то все і всіх продасть.
    Один іспанський генерал казав:
    - Моїх чотири буде наступати
    Колон на місто. Звідти вдарить п’ְята.
    Він «патріотів» тих прекрасно знав.
    Щоби такого не було і нам.
    Бо ті, хто більше всього репетують,
    Як рідний край від ворога рятують,
    Продати можуть скопом всіх, як крам.
    Не буде вихвалятись патріот.
    Він зціпить зуби й справу йде робити
    Чи то в тилу, чи то кацапів бити.
    Якраз і є то справжній наш народ.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  21. Олена Побийголод - [ 2025.02.27 15:27 ]
    1979. Обережний марш
    Із Юлія Кіма

    Сьогодні – бринять почуття!
    І душу підьйом розбира!
    Спитайте у нас: «Як життя?» –
    й ми скажемо прямо: «Ура!»

        З твердістю заліза,
        дружньо, як стіна,
        ринемо услі́д за,
        наплювавши на!

    Вчуваю я, друже, повір,
    твій лікоть, а та́кож плече!
    Ми всі – як ніко́ли надмір,
    а скоро ми – й більше іще!

        Нехтуєм завади,
        як одна сім’я,
        боремось заради,
        стоячи́ в ім’я!

    (2025)


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6)
    Прокоментувати: | "♫ (комп. В.Дашкевич, исп. Ю.Ким)"


  22. Іван Потьомкін - [ 2025.02.27 14:58 ]
    ***
    Найперше зійшлась грищенецька рідня,
    Навіть ті, кого, на жаль, досі не знав.
    А ось із саду лутовок, що на горі,
    Став несміло Езоп на поріг.
    Неспішно Овідій з Причорномор’я прийшов,
    Струшує куряву з подертих уже підошов.
    З мольбертом і скрипкою (не чувана річ)
    Чюрльоніс через городи прямує навстріч.
    Доносять сусіди, що з Канева йдуть
    Шуберт і Малер, про музику тиху розмову ведуть.
    Посвятовська і Герберт переказують з Польщі,
    Прибуть неодмінно мають у гості.
    Через два океани в однім суголоссі
    "Щедриком"Леонтович, піснею Цісик тугу доносять.
    Івритом з Єрусалиму, нелегко мною добутим,
    Рахель і Грінберг телефонують: неодмінно будуть...
    ...Чимало гостей, та згадалися, звісно, не всі.
    Завдячую і тим, хто завітать не спромігсь,
    Для них і для себе співать пориваюсь,
    Бо в злагоді з радістю серце моє оживає:
    «Зеленеє жито при межі –
    Хорошії гості до душі».



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  23. Світлана Пирогова - [ 2025.02.27 09:07 ]
    Віра тримає
    Ні краплі радості, і серце - неспокійне,
    Коли новини ріжуть душу лезом.
    Бо знищити нечистих неможливо києм,
    Без зброї, - й ти сприймаєш це тверезо.

    За кожного загиблого сльозиться серце.
    Що міг зробити голими руками?
    І ангелом тому злітав в небесній тверді,
    А свідком був лиш придорожній камінь.

    То ж серце не на місці, б'ється неймовірно,
    Пронизують його лихі тривоги.
    Війни нутро важке і вбивче. І лиш віра
    Тримає дух людський, що разом з Богом.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  24. Віктор Кучерук - [ 2025.02.27 05:41 ]
    * * *
    Коли вона береться болем,
    Або її проймає сміх, –
    Я не приховую ніколи
    Свідоцтв про стан душі від всіх.
    Щодня засвідчую поволі
    Про зміни настроїв і віх,
    Що обертаються по колу
    Довкола свідчень тих моїх.
    Немов нектар квітковий бджоли,
    З душі збираю для усіх
    То різкуватий прояв болю,
    То вияв наміру на сміх.
    27.02.25


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (4)


  25. Ігор Шоха - [ 2025.02.26 14:47 ]
    Контрасти
                    І
    У гавані Дунаю гордий «Viking»
    як знамено Europe майорить
    легендою розбурханих століть,
    причалений до валунів граніту
    фіксує мирну безгомінну мить.
    І тільки час від часу пінить вітер
    грайливі баранці – отари хвиль
    із іншої далекої орбіти
    за кілька сотень полум’яних миль,
    де ставиться останній водевіль –
    німе кіно сполоханому світу.

                    ІІ
    Не новина, що під луною війн
    вітрила утинає буревій...
    і як не фокусуй цю мирну фразу,
    поширює інвазію зараза:
    із того світу виглядає Вій,
    обсіли черті Україну-неньку,
    війні не об’являється табу...
    перевернувся Гоголь у гробу,
    у Каневі сполум’янів Шевченко,
    перечачи кріпацькому ярму...
    напевне треба вірити йому:
    московія включає перегони
    за наші землі і без перепони
    імперія оновлює тюрму
    народів і затягує юрму
    туди... тріщать усталені закони,
    карабкаються іроди на трони,
    пікірує планета у пітьму.

                    ІІІ
    У шефа Капітолію – гарячка.
    У космосі вилуплюються маски.
    Європу доять орбани-фіцо,
    показуючи «рускоє ліцо».
    Навчають жити неуки і турки.
    Скажені й укорочені придурки
    реанімують сталіна-сосо.
    Очуняли адольфові адепти,
    а ліві оживили сатану –
    «вєлікую савєцкую страну»,
    де умирають як один «за єто»...
    ......................................................
    чию я тут спокутую вину?
    Описую історію сумну –
    Донбас перетворили на Судети,
    а мир на третю світову війну.

    02.2025


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  26. В Горова Леся - [ 2025.02.26 13:11 ]
    Давай говорити
    Давай говорити про щастя, давай.
    Шукати загублений в темені промінь.
    Ти тільки ще трохи мене зачекай,
    Я сльози, що знову зібралися, зрОню.

    Давай говорити про весни, давай.
    Під зорями бажану пісню складати.
    Ти тільки ще трохи мене зачекай,
    Невдовзі зніміє тривога горлата.

    Давай намалюємо мрію, давай.
    Таку, як бувало, із райдуг і літа.
    Та тільки ще трохи мене зачекай,
    Дай руки мої у твоїх обігріти.

    Давай, обійнявшись, мовчати, давай.
    А спокій дарує хай тиша вечірня.
    Ти тільки усього, прошу, зачекай:
    Тріпочеться свічка під наспів моління.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  27. Марія Дем'янюк - [ 2025.02.26 12:38 ]
    Тримайся за Світло
    Коли тобі боляче і здається впадеш —
    Тримайся за світло, воно без меж.
    Коли твоє серце тоне в сльозах —
    Тримайся за сонце у небесах.
    Як дивиться смуток глибоко у очі —
    Тримайся за промені світлопророчі.
    За світло тримайсь щосекунди, щомиті
    І будуть думки твої ясносповиті.
    І темінь відступить... Душа, мов дитина...
    І зірка осяює Матір та Сина....


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (2)


  28. Данько Фарба - [ 2025.02.26 11:18 ]
    Холодно (Коли мої ріфи стануть відомими)
    Коли мої ріфи стануть відомими,
    коли мене почнуть впізнавати сусіди,
    коли буде місце, де я буду вдома,
    коли до мене ніхто не приїде,

    я викурю срібний туман марихуани,
    я плаватиму в басейні з рибами,
    я починатиму день з Нірвані
    і буду кінчати його Морфіном.

    Ми три дні не вставатимемо з ліжка,
    а потім будуть пісні та вірші.
    А потім будуть діти та спогади.
    А поки що холодно...холодно...холодно...


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  29. Козак Дума - [ 2025.02.26 09:48 ]
    А ти?
    Із глузду їде світ! Це трапилось не раптом –
    у напрямі такім ми рухались давно…
    «Мірило правоти», сліпий, бездушний атом,
    при ницості душі – нас приведе на дно!

    На дно мільйонів літ, в епоху динозаврів
    летить планета вся з подачі дикунів…
    З котушок їде світ! Що нас чатує завтра?
    Лишилось зачекать сто, двісті, триста днів?.

    А може то дарма? Чи треба ще чекати,
    як ницість напролом гарує до мети?.
    А сили нам усім не варто об’єднати?
    І рушити вперед – іти, іти! А ти?!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.15) | "Майстерень" 5.5 (4.97)
    Коментарі: (2)


  30. Віктор Кучерук - [ 2025.02.26 05:04 ]
    * * *
    Ані в будні, чи у свято,
    Можу Богом, присягти, –
    Вже не хочеться гадати
    Де і з ким сьогодні ти?
    Глухо, порожньо і голо
    Щодоби в душі моїй, –
    Мов закінчилося коло
    Сподівань, уяв, надій.
    Як вогонь свічі, згасаю
    В безнадійній самоті,
    Стоячи бездумно скраю
    Життєдайної путі.
    Вже ніякого страждання
    Від досади, чи з нуди, –
    І ні жалю за коханням,
    Чи за іншими ходи.
    Вже не куриться, й не п’ється,
    І не пишеться мені, –
    Тільки біль стискає серце
    Й зупинились журно дні.
    26.02.25



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  31. Артур Курдіновський - [ 2025.02.26 02:27 ]
    Монолог Венса (рондель)
    Ану, Зеленський, припиняй війну!
    Навіщо ти напав на Балалайню?
    Моїм словам - підтримка одностайна:
    Пройшла зима - тож сплачуй за весну!

    Я зараз гамбургером як жбурну!
    Підписуйте! Здавайтеся негайно!
    Ану, Зеленський, припиняй війну!
    Навіщо ти напав на Балалайню?

    Усе руде замінить сивину!
    Якщо цей світ, чистенький та охайний
    Пробачив звірства, кров і ґвалтування -
    Пробачить і мені оцю дурню!
    Ану, Зеленський, припиняй війну!


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (3)


  32. Ігор Терен - [ 2025.02.25 14:40 ]
    Анотація з позиції сили
    Ми козаки, але чомусь забули,
    що означає слово – козаки.
    Не треба заглядати у минуле,
    бо іноді буваємо й такі:
    коли п’ємо,
                тримаємось за небо,
    а як їмо – кидаємо за себе,
    базаримо, не знаючи про що,
    заради задоволення потреби
    негайно возвеличити ніщо,
    в якого є свої путі у зграї
    із менеджерів,
                що не ловлять ґав
    і вихваляють
                свого довгограя,
    що не утік
          та ще й – не підписав!!!
    Хоча на дію цю не має прав,
    але героєм нації ширяє,
    з ізгоями не п’є
                          на брудершафт,
    і заглядає, нібито, далеко
    корупції і безладу ґарант,
    тримаючи синицю і лелеку
    не у своїх, а у чужих руках...
    два коміки, відомі по ділах,
    позаочі усе ж побили глеки.
    І третій є – то їхній тамада!
    І хочеться позатикати вуха,
    щоб не було ні слуху, ані духу
    усього, чим хизується орда
    сьогоднішня, а це –
                                      і міль бліда,
    і шизики,
               і гадина патлата,
    відома трійця,
                            тільки не свята
    а вельми хижа в образі крота
    підпільного,
                іуди й окупанта,
    що означає – нерозлий-вода...
    ......................................................
    пишаються отці електорату,
    якому й досі – горе не біда,
    що голови у гідри не відтяті.

    02/25


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  33. Олена Побийголод - [ 2025.02.25 13:34 ]
    1987. Урочиста пісня
    Із Юлія Кіма

    Промчали нечувані грози,
    тепер перемога кругом!
    Зітрі́мо непрохані сльо́зи
    простріленим вщент рукавом.

            Та́ не на часі
            ридання і виття,
            правильний засіб
            провадимо в життя!

            На всі питання
            є відповідь одна,
            і бездоганна
            цілком вона!

    Суворі роки́ ці уходять
    за щастя народне в борні,
    за ними наступні приходять,
    вони будуть та́кож складні.

            Та́ не на часі
            ридання і виття,
            правильний засіб
            провадимо в життя!

            На всі питання
            є відповідь одна,
            і бездоганна
            цілком вона!

    (2025)


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6)
    Прокоментувати: | "♫ (комп. В.Дашкевич)"


  34. Тетяна Левицька - [ 2025.02.25 11:34 ]
    Доброта

    Годила і старому, й молодому —
    паски без неї в церкві не святились.
    Вдягала усмішку на себе з дому,
    щоб сонцем золотити небосхили.
    Несла дбайливо лантухи з дарами
    дворовим псам і безпритульним кішкам.
    Не плакала безсонними ночами
    у місяць вповні... ну, хіба що трішки.
    Вмивалася свяченою водою
    на Водохреща та святу Покрову.
    І часто не дружила з головою,
    коли вела із тінями розмову.
    Запалювала свічку серед ночі,
    на білому коні чекала принца —
    та не знаходилось бодай охочих
    з гарячого струмка ропи напиться.
    Образи пробачала дуже швидко —
    душа була, мов океан глибокий.
    А подруга казала: «Навіть бридко
    на доброту таку дивитись збоку!
    Подумала б про себе... скоро січень
    притрусить сріблом кучеряві скроні...»
    А доброта ховала сині вічі
    й шарілась, наче ружа на осонні.

    24.02.2025р


    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (6)


  35. Світлана Пирогова - [ 2025.02.25 11:55 ]
    Весь світ культури підкорила (присвята Лесі Українці)
    Волинь. Передковічні сосни, лісові озера.
    А потім пошуки у лісі Мавки.
    Любов до музики, інтелігенції манери.
    Духовний світ краси. Фольклорні справи.

    У дев*ять років - перший вірш "Надія",
    А згодом - перша збірка віршів Лесі.
    У молодій "Плеяді" втілювала прози мрії.
    Перекладів лилось широке плесо.

    Але ж важка хвороба, муки, нелюдські страждання,
    Хоча терпіла мужньо і писала.
    І не втрачала віри, "без надії" сподівання,
    Поезії нові її звучали.

    До моря Чорного мандрівка, в Італію і Крим.
    Талановита книга " Думи й мрії",
    І знов поезія душі і феєричні рими.
    Поеми "Місячна легенда", " Одержима".

    "Кассандра"- драма, " В катакомбах" і пісня " Лісова...",
    " Бояриня" і " Відгуки"... Мотиви...
    " Лелія", " Три перлини" - і дітям казка ожива.
    Багатогранність. Творчість - сонцедиво.

    Це патріотка, мудра мистикиня України,
    Це жінка-воїн, в слові її - сила.
    Народу віддана, про вільну мріяла країну.
    Весь світ культури Леся підкорила.



    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  36. Юрій Гундарів - [ 2025.02.25 09:55 ]
    Леся Українка
    Хворобливу і тендітну Лесю Іван Франко називав «єдиним мужчиною в нашому письменстві»…


    Вона мінлива, це справжня ртуть:
    ось у доброму настрої, за мить - не в дусі,
    учора - там, сьогодні - вже тут,
    весь час у русі.

    Мов яблука, падають вірші стиглі -
    просто записує, одразу нАчисто.
    Стільки треба усього встигнути,
    цей день - останній неначе.

    Ніби сонце бачить востаннє:
    закохується, мандрує, діє…
    Прозора вся, ось зараз розтане,
    але сподівається - без надії.

    2025 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (2)


  37. Козак Дума - [ 2025.02.25 08:15 ]
    У чорному світлі

    Усе перемішалося у світі,
    брехня одежу правди одягла.
    Просіяне крізь лицемірства сито,
    добро – тепер уже не краще зла…

    Додуматися тільки – Україну
    воно винить у нинішній війні!
    Сказати це могла якась тварина?
    Та як не дивно, але зовсім ні…

    То президент великої держави
    поширює гидку олжу таку.
    Лише на старті і на пі́ку слави –
    уже в піке́… У «молі» на гачку!

    А вітер чорні прапори колише
    у відповідь на збочений екстаз.
    Невже агент Краснов, як і раніше,
    імпічменту уникне на цей раз?!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  38. Віктор Кучерук - [ 2025.02.25 08:55 ]
    * * *
    Затуманена серпанком
    Понад обрієм блакить, –
    Прохолодна свіжість ранку
    Освіжає і п’янить.
    Жар світання рум’яніє,
    Ніби з печі коровай, –
    Чи то дійсність, чи то мрія
    Розширяє небокрай.
    Як мережива химерні,
    Наче світла й тіней гра, –
    Краєвиди заозерні
    Душу кличуть до добра.
    25.02.25



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  39. Сонце Місяць - [ 2025.02.24 18:01 ]
    десь подібне
     
    у передмісті одвиклім поспіль
    від стрілянини від канонад
    окрай дороги пікап військовий
    вцілілої шибки у нім нема
     
    махне рукою тероборонцям
    водій що кави зробить просив
    бійці-друзяки пішли по всяке
    що продається без зайвих слів
     
    музик що часом тут підробляли
    давно не видно не до попси
    катма цікавих буденна справа
    кудись пощезли й бездомні пси
     
    яких сумлінь вам іще нестерпних
    шляхами пекла в брунатній млі
    яких історій чи побрехеньки
    у згляді мертвих живим услід
     
    стоять базари нуртують хмари
    мов дим до згарищ за межі меж
    а що в цім пеклі хіба розкажеш
    а що почуєш хіба сягнеш
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  40. Козак Дума - [ 2025.02.24 14:14 ]
    На біса?
    Уже де факто п’єсу написали
    на сірих буднів часу полотні.
    Зусиль багато ми не докладали,
    сюжет знайшовся прямо у вікні…
    Дуби, берізки, липи, осокори
    московською – знайоме до плачу!
    І теплих почуттів безкрає море
    уже – До тебе птахою лечу!
    Але на ранок – снігова завія
    в субтропіках, небачений сюжет!
    Напевне опус той мене не гріє…
    Тоді до біса й зайвий етикет!



    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  41. Віктор Насипаний - [ 2025.02.24 13:33 ]
    * * *

    Сріблом світлим сніг малює нині.
    У шовки ясні вдягає днину.
    Неба сни кладе у фарби дивні:
    В акварель холодну, в казку зимну.

    День росте із неба одежини.
    Серця сивий космос рве снігами.
    Замете до тебе всі стежини.
    Танці білих віхол поміж нами.

    23.02.2025


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  42. Ірина Білінська - [ 2025.02.24 13:20 ]
    Ворота
    Одчиніться, ковані ворота
    зрячих душ — нескорених фортець!
    У саду едемському Голгота,
    небо підпираючи, росте.

    Сіючи оману і тривогу,
    ненаситні болі і страхи,
    не жартуйте, окаянні, з Богом —
    він іще мовчить, та не глухий.

    Розчиніться, недруги лукаві,
    пропадіть навік з моїх доріг —
    не зринайте, як мара в уяві,
    не просіться в серце на нічліг.

    Бійтеся, хто каламутив води,
    Стоячи за спинами вітрин!
    На арену сам Творець виходить
    зі своїми правилами гри.




    24.02.2025


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (3)


  43. Тетяна Левицька - [ 2025.02.24 10:46 ]
    Два сонця

    — Чи, сонце, добре там, де нас немає?

    — Не знаю, любий, а чи знаєш ти?
    А раптом нас по світу розкидає
    й не зможем один одного знайти?

    — То ридмою зайдусь до хрипоти
    від болю, наче птах у гущі темній,
    що втрапив у тенета навісні.

    — Жахливо уявить! Міняймо тему,
    бо моторошно, сонечко, мені.—
    Знов оголошено повітряну тривогу —
    шалено, лячно ревуни гудуть.
    Давай помолимось, коханий, Богу,
    щоб відвести біду, ти там, я тут.

    — Не думай про погане, поки морок
    не розстріляв невинний небосхил.
    Допоки разом в радощі та горі,
    вогонь жахіття не обпалить крил.

    — Не уявляю, як без тебе бути?
    Втрачати сонце — втратити себе.

    — До джерела ведуть усі маршрути,
    а до любові — небо голубе.

    Здається, стихло все і мертвий спокій
    запанував у місті ліхтарів.

    — Цілую ніжно, сонце синьооке!

    — Добраніч, сонечко, солодких снів!

    23.02.2025р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  44. Віктор Кучерук - [ 2025.02.24 05:24 ]
    * * *
    Нечутний рух легких сніжинок
    І мляві полиски зірниць
    Переплелися воєдино
    Числом привабних таємниць.
    Німе кружляння та світіння
    Бліде в оцій імлі густій
    Мене озброїли терпінням
    І десь поділи спокій мій.
    Дивлюся, слухаю й гадаю,
    Забувши зовсім про спочив, –
    Чому відгадки ще не маю
    Про змінних явищ зміст і вплив?..
    24.02.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  45. Іван Потьомкін - [ 2025.02.23 15:56 ]
    ***
    До тебе все горнусь, моє далеке птаство,
    як ти у холод горнешся до люду.
    Не знаю, чи мені ще вдасться
    піти весною й восени на луки
    та подивитись, як чарівно кружиш
    над зеленню, понад Десною й містом,
    як ти паруєшся, як ти пируєш
    і як ти справджуєш роботу тракториста.
    Дивитись здалека, наслухувати гелгіт,
    скупати зір у мерехтливих зблисках дня,
    навмання під мрійний жабний клекіт
    брести крізь сизу прохолоду вечора
    і здумати короткочасну повість нашу,
    моє далеке сиротливе птаство.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  46. Олена Побийголод - [ 2025.02.23 15:37 ]
    Балада про кулю Трампа

    Летіла куля напрямком на схід
    і під собою поле оглядала;
    доволі поганенький краєвид,
    а до зупинки відстань ще чима́ла...

    Ой, поле, поле, хто ж оце тебе
    шматками тіл мільйонними засіяв?
    Якби хоча б Дамаск чи Душанбе...
    Ні, заськи, – Україна і Росія!

    Летіла куля... Рівне все навкруг.
    Лани, лани, ні муру, ні посадки...
    Чи дійсно президент – людині друг?
    Чи варто нам терпіти ці порядки?..

    І куля враз подумала: «Ага,
    потрібно, щоб зустрівсь якийсь паскудник,
    бо Дональд Трамп, кульбаба-дідуга,
    за мною пильно стежить крізь супутник!»

    «Політ нормальний!» А в очах – пітьма.
    Як зупинитись? Накриває одур...
    А ті́ла хоч якогось – геть нема,
    і куля має йти на другий оберт...

    (Лютий 2025)


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (2)


  47. Євген Федчук - [ 2025.02.23 13:02 ]
    Радянсько-німецький пакт про ненапад 1939 року
    Ви скажете: не було москалів,
    Коли Європа чехів продавала?
    А таки, справді, їх туди не звали,
    Але…як придивитись, взагалі
    Москальський дух над Мюнхеном висів.
    Хто зна, як би Європа поступила,
    Якби на схід зі страхом не гляділа,
    Де той москаль з дубиною засів.
    Не так боялись Гітлера вони,
    Як Сталіна і орди його дикі.
    Бо відчували вже криваві ріки,
    Як москалі запалять гніт війни.
    Тож віддавали Чехію, аби
    На схід нацистські орди повернути.
    Хай б’ються між собою звірі люті,
    Хай згинуть в результаті боротьби.
    Дарма вони надіялись! Дарма!
    Бо Сталін одурив їх, як малечу.
    Звалив їм того Гітлера на плечі
    Аби він у напрузі їх тримав.
    Він вигодував Гітлера, зростив,
    Щоб на Європу скоро напустити,
    Його руками континент скорити,
    А, коли б Гітлер те зробить зумів,
    Прийшов би Сталін, аби всіх «звільнить».
    Його б Європа квітами стрічала,
    А уже згодом на коліна б стали,
    Училися би по-ординські жить.
    Так, Сталін міг би чехів врятувать,
    Бо ж договір про спільний захист мали.
    У Сталіна вже й плани розробляли,
    Як в центр Європи будуть прямувать.
    А це було за Гітлера страшніш.
    Рішили: краще Гітлеру віддати,
    Щоб Сталіна в Європу не пускати,
    Бо то ж Європі, наче в серце ніж.
    Гадали, що стравили хижаків,
    Своє життя ситеньке врятували,
    Поп-корн, спостерігати, зготували.
    Та Сталін їх надії одурив.
    І так усю ту справу повернув,
    Що «миротворцям» першим же й попало.
    Лиш всілись зручно…схоплюватись мали,
    Бо Сталін хитру штуку провернув.
    На перемови з Гітлером пішов.
    Два хижаки зібралися закрито,
    Щоб світ поміж собою розділити,
    Європі ситій випустити кров.
    На карті розділили олівцем
    Кому які держави воювати,
    Кому які народи підкоряти.
    І так зробили потаємно це,
    Що спершу так ніхто й не зрозумів,
    Що їхню долю вже і «порішали»,
    Що «миролюбства» жертвами вже стали.
    Адже минуло лише кілька днів
    Від того пакту – Гітлер і почав:
    Напав на Польщу, щоб її скорити.
    Йому війну прийшлось оголосити
    І Англії, і Франції, бо ж мав
    Із Польщею з них кожен договір
    Про спільну оборону. Й почалося.
    Розбити Польщу Гітлеру вдалося.
    А Сталін… той чекав аж до тих пір,
    Як Гітлер польську армію здола,
    Йому війну Європа оголосить.
    Тоді лиш Сталін свій удар наносить,
    Про «визвольний похід», проте, вола.
    Здавалося б, напали хижаки.
    Та Гітлера агресором назвали,
    А Сталіну і слова не сказали,
    Хоч він був співучасником-таки.
    Тепер на захід Гітлер повернув,
    Бо ж там йому війну оголосили.
    А Сталін тільки набирає сили.
    Поки Європа зайнята, майнув
    Фінляндію до себе приєднати.
    Хоча отримав добре по зубах,
    Країни шмат в лігво своє потяг.
    В Прибалтиці узявсь порядкувати
    Аж поки ті країни і скорив.
    В румунів Бесарабію відтиснув.
    З метою благородною все, звісно.
    Та, врешті сам себе і одурив.
    Бо Гітлер вже Європу звоював,
    До острівної Англії добрався.
    І тільки тут, нарешті, здогадався,
    Що саме Сталін на увазі мав.
    Аби не бути хлопцем для биття,
    Він розвернув війська й «бліцкріг» почався.
    Аж до Москви самої був дістався.
    Уже стояло на кону життя
    Ординської москальської держави.
    Та ті, хто перше Сталіна боявсь,
    Тепер ще більше Гітлера злякавсь,
    Зі Сталіним взялись робити справи.
    Все, що потрібно Сталіну дали,
    Аби не зміг він цю війну програти.
    Нацизм вдалося до лігва загнати,
    Хоч пів Європи москалям здали.
    Тож в Мюнхені теж Сталін правив бал,
    Хоча і близько там його не було.
    Тепер Європа про те все забула.
    Уроки ті не вивчили, на жаль.
    В Московії (й то добре треба знати)
    Чи Сталін, чи то Путін на чолі,
    Ордою зостаються москалі
    Й про це не слід ніколи забувати.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  48. В Горова Леся - [ 2025.02.23 09:55 ]
    Емоційне лютневе
    Вже скоро розтопиться березнем скалка прозора
    Нічного морозу по краю мілкої калюжі.
    Бриніння повітря під звук горобиного хору
    Віллється у серце, яке ще не стало байдужим,
    В зими чорно-білих відтінках шукаючи зорі.

    Як полудень бруньки розбудить, порушивши соки,
    То квітки зміцнілий зачаток розколе лушпину
    Під небом небачено синім і сонцем високим!
    Та радість весняну пригнічує присмак полинний,
    Пекучий такий, що, здається, і гілка засохне.

    Але не засохне! Весна - то незмінно і скоро!
    Надія у промені теплім пелюстя розпустить!
    Примножиться поміч, як звуки пташиного хору,
    А хижі союзи зрадливі зламаються з хрустом
    Об нашу незламність, де думали стріти покору.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  49. Тетяна Левицька - [ 2025.02.23 07:23 ]
    Янголи
    Чом холодно мені цієї ночі?
    Шалений пульс призупинивсь на мить.
    Душа болить, а серце кровоточить —
    Ятрить.

    Набридло воювати з вітряками
    Доводити, що ти не бузувір.
    Два янголи літають між світами,
    Повір.

    Один біліше снігу, інший темний —
    І очі в нього вугіль і вогонь.
    Як зиркне — вислизають сині вени
    З долонь.

    Сяйливий кличе в зоряну безодню,
    А чорний суне голову в петлю...
    Вдивсяюсь в небеса, не плачу, доню, —
    Молюсь...

    23.02.2025р.


    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (4)


  50. Віктор Кучерук - [ 2025.02.23 05:56 ]
    Відчай
    І робити несила,
    І сидіть – не моє, –
    Віднедавна немилим
    Світ все більше стає.
    Ані зваблень красою,
    Ані прагнення дій, –
    Ні відради спокою,
    Ні приємних надій.
    Тільки болі тнуть серце
    В угасання димку, –
    У життєвому герці,
    У годину важку…
    23.02.25



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   66   67   68   69   70   71   72   73   74   ...   1829