ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина, при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думало

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Сонце Місяць - [ 2024.10.19 20:32 ]
    Річард Корі (Simon & Garfunkel)
     
    Всі знали Річард Корі був
    Пів міста прикупив
    До політики причетний
    Щоб мати ширший вплив
    З народження в суспільстві &
    Банкіра єдний син
    Що хотіти варто, все він мав
    Вдачу, смак і стиль
     
    Я сам – у нього на фабриці
    Клянучи своє життя
    Що провів я в бідності
    О чому же я не Ви
    О чому же я не Ви
    О чому же я не Ви
    Річард Корі
     
    В газетах його знімки
    Де би тільки він не йшов
    Річард Корі ходить в оперу
    Річард Корі ходить в шоу
    Вісті про його вечірки
    Оргії на власній яхті!
    О який же він щасливий
    Зо всім, що мати варто
     
    Я сам – у нього на фабриці
    Клянучи своє життя
    Що провів я в бідності
    О чому же я не Ви
    О чому же я не Ви
    О чому же я не Ви
    Річард Корі
     
    На благочинність жертвував
    З народом був простим
    Йому подячні за всі клопоти
    Всі містяни, як один
    Як було мені, в газеті
    Заголовка стріть тоді
    «Річард Корі – прибув додому
    Й прострелив голову собі»
     
    Я сам – у нього на фабриці
    Клянучи своє життя
    Що провів я в бідності
    О чому же я не Ви
    О чому же я не Ви
    О чому же я не Ви
    Річард Корі
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  2. Тетяна Левицька - [ 2024.10.19 11:30 ]
    Від роду до роду
    Не треба чужими руками вогонь загрібати!
    Хіба в "патріотів", котрі за кордон утекли,
    сильніше болить за знедолену, кинуту Матір,
    що не дочекалась від плоті живої води,

    ніж в тих, хто країні не зрадив зі страху померти
    і гідно воює за кволе колосся землі,
    тоді, коли небо воліє кривавої жертви
    і сіє могили у кожному місті й селі?

    То хоч би мовчали, рятуючи дупи від дронів!
    Не били у груди, як сильно пече і ятрить
    душа за отих, хто лишився на власнім балконі
    чекати на крила лелечі в небесну блакить.

    Та я не про тих, хто дітей витягав з-під румовищ,
    позбувся миттєво і скибочки хліба й житла.
    А хто відцурався від рідної стежки і мови
    заради масної подачки з чужого стола.

    Нас легко зламати, немов верболіз, поодинці —
    лиш разом здолати спроможні війни лютий жах!
    Коли у наш дім увірвуться жорстокі ординці,
    то хто ж на порозі зустріне з мечем у руках?

    Якщо розлетяться усі українці по світу,
    скорботною кров'ю наповняться сиві річки.
    Негоже народу на паперті дути в трембіту —
    від роду до роду із волі кували віки!!!

    18.10.2024р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  3. Микола Дудар - [ 2024.10.19 11:48 ]
    ***
    Мені своє, а вам— своє
    Якщо і цього вже замало,
    Є перехрестя бойове…
    Воно на вас давно запало…

    Так що дивіться ви мені
    Не зліть, прошу, до акціона
    Ми тут усі, усі земні
    Життєві слуги раціона…

    У вас свій, визначень, ресурс —
    Барижних, ціпких перевтілень…
    Скажу відверто: — не боюсь
    Бо саме ви цього хотіли…

    Ви — неміч проти свіжих сил
    Ви — бездар проти Правди, Бога…
    У вас в душі лиш Амбіцил
    Й в зворотній бік своя дорога…
    05.10.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  4. Богдан Фекете - [ 2024.10.19 08:52 ]
    Видіння смерті
    Спав неборак у затишному наметі
    І прийшло до нього видіння смерті
    Стало руба одне важливе питання
    Для чого жив, коли є кінець натальний

    Коли буде кінець усього, кінець життя
    Куди подіти всі спогади й почуття
    Куди подіти та що робити з цією любов'ю
    До жінок, що ділились з тобою своєю журбою

    Що робити із навичками й професійним ростом
    Коли ляжеш горизонтально усім зростом
    Для чого працював на лікарство та добру їжу
    І весь час говорив “колись у відпустку з'їжджу”

    Дні були однакові, відрізнялись ночі
    Він робив все за правилами, як тамагочі
    Життя бентежне, та не у всіх і не у кожного
    Емоції помирають так само, правда Господи?

    Дітей наплодив, розбіглись по всьому світу
    Людей не любив і пропив всю свою макітру
    Роки підступають, посивіла його борода
    А життя не нажився, от така от велика біда

    Лежить неборак, не стуляє повіки
    Хоче дуже сильно аби було повіки
    Початок життя й існування живого
    Без кінця, без кінця і фіналу сумного.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  5. Віктор Кучерук - [ 2024.10.19 07:49 ]
    * * *
    Повертаючись рядочком
    До дитячого садочка, –
    Малюки під бересточком
    Позбирали всі листочки,
    Щоб у спальному куточку
    З листя виткати сорочку
    Й одягнути сорочину
    На безлисту деревину.
    19.10.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  6. Богдан Фекете - [ 2024.10.18 19:10 ]
    Квітка льону
    мухи з`їдають залишок болю у скроні
    десь понад садом оббріхують долю пси
    яблука падають, б`ються об Землю собою
    квітка льону розквітла й опала ще до роси

    тиша присутня, відсутня і знову присутня
    спокій десь ходить поодаль, зминає траву
    сонце спекотне завзято розгладжує зморшки
    нас роздягає й штовхає в обійми жалю

    вітер шепоче молитву про горе та муки
    причісує крону старої сливи, дме на пилюку
    ти кажеш, що все нормально, тримаєш за руку
    але не треба цього, мовчи вже про ту розлуку

    2024р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  7. Сергій Губерначук - [ 2024.10.18 19:30 ]
    Ромшардо́
    Не всім удавався обід з Ромшардо́
    (це, власне, його псевдонім),
    коли цей митець після пляшки "Бордо",
    виносив на вулицю дім.

    Не свій, а чужий! У найкращих тонах!
    Сами́й мельхіор і кришталь!
    Численні зразки у безцінних томах!
    Суцільний Толстой і Стендаль!

    Він стильно вдягався і пари шукав,
    як правило, з верств не дурних,
    втирався в довіру, а потім зникав
    з усім, що зникало у них.

    А ще подавав оголошення скрізь
    на згідний до настрою кшталт.
    Бувало, писав до ґазет: "Озовись
    на мій не талан, а талант!

    Я, мабуть, уперше й востаннє пишу,
    шукаючи щирість, яка б
    соратником стала в усім, що вершу,
    хоча б на папері й думках.

    Нічого, окрім розуміння (це жарт!),
    я нé вимагаю собі,
    бо маю характер, складний до дівчат,
    які то в сльозах, то в журбі.

    Отож, принагідно тобі навзаєм
    я з радістю враз відповім
    на лист і підписане фото твоє,
    де ти, і де батьківський дім!.."

    А в скромні часи, коли справи не йшли,
    чи раптом прокол, чи застій,
    він прямо звертавсь: "Здорове́нькі були!
    Писатиму жінці прості́й.

    Я – сам, при здоровому глузді блондин,
    при пам’яті досить тверді́й,
    дивлюсь на всі речі тверезо: один,
    один я, як є, ще й водій.

    Водій без машини, але є права.
    А пару шукаю, як я –
    середнього зросту, нехай випива,
    аби була жінка моя!

    Освіта і здібності – теж середняк,
    статура, натура і вік,
    нехай і за сорок, аби не мертвяк,
    я ж поки що ще чоловік!

    Ну, тобто, середнє нехай буде все,
    щоб жінка – середніх вимо́г!
    Та й фота не треба! Під душ – і в басейн!
    І буду любити, як бог!.."

    Виходило так, що клювали й не ті,
    але, в основному, жінки.
    Адже Ромшардо́ – то ще той був крутій,
    до будь-яких гро́шей в’юнкий.

    Знайде, присобачиться, вип’є "сто-ґрам"
    і зникне з загальних очей,
    по всьо́му лишивши такий тарарам,
    аферу з огнем і мечем!

    Інсу́льтів, інфа́рктів по декілька в день –
    від нього вже стільки було!
    Топилося стільки хороших людей –
    не вмістить добряче село!

    А скільки дівчат розгубило надій,
    ще скільки пішло на аборт!
    Лише Ромшардо́, цей страшни́й лиходій,
    не здохне, візьми його чорт!

    Проте, й на старуху проруха бува!
    Створив капітал Ромшардо́ –
    й рішилася світла його голова
    "Узяти на понт закордон".

    Йому став потрібен той виклик один,
    запрошення, так, на дурняк.
    А поки мав гроші на кілька хвилин
    покласти у вигідний банк.

    І треба ж було, щоб того́ са́ме дня
    з далекого міста Віті́м
    комп’ютерник, хакер всі грошики зняв
    з рахунків у банкові тім.

    Отак Ромшардо́ без проблем збанкруті́в,
    до то́го ж, і взявши кредит,
    а в органах наших багато ротів –
    то ж, швидко обпікся бандит.

    З вустами солодкими, ніби халва,
    зустрів він клієнтку круту.
    Насправді ж, вона – міліцейська вдова
    і па́сти навчилась братву.

    Питала: "Це правда, що Ви – Ромшардо́?
    У мене тринадцятий Ви…"
    А далі – прийом з айкідо та дзюдо –
    на нари, в обійми братви!

    Історія ця про "ту-ту в Воркуту"
    і "губи, розкатані вряд"
    не має кінця, адже гроші ростуть –
    і в ко́гось у банку мільярд!

    1 квітня 2003 р., Київ







    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Переді мною...", стор. 93–96"


  8. Микола Дудар - [ 2024.10.18 09:52 ]
    Воно...
    Воно поживне, вміру і дотичне…
    Воно тривожить певних ще до сну…
    Як в очі не дивитись — симпатичне,
    І гнівне, якщо викинуть в росу…

    Воно сприйме будь-кого без обмежень,
    Огляне вас із ніг до голови…
    І порівно розділить гнівний стержень,
    Якщо вас притомило від новин…

    Воно таке… упевнене, як — Вірність…
    Одне з найкращих поміж всіх Поваг…
    Воно і є Життя Закономірність,
    І тільки вже ніяк не для Розваг…
    05.10.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  9. Неоніла Ковальська - [ 2024.10.18 08:44 ]
    Троянда помаранчева
    Троянда помаранчева,
    Мов сонечком налитая,
    Красива оксамитова
    Так пізно розцвіла вона.

    Та не боїться холоду,
    А ночі тепер зимнії,
    Виблискує як золото
    Росою вранці вмитая.

    Погожі дні осіннії
    Її так пестять лагідно,
    Їхнім теплом зігрітая
    Троянда помаранчева.

    2017 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Козак Дума - [ 2024.10.18 08:05 ]
    Філософія самоти
    Самотність – кара чи комфорту зона?
    Трагедія чи іспити на біль?
    А може особиста оборона,
    горьований життя ново́го стиль?

    Чи світ отих, що надто довіряли
    і оголяли душі та серця?
    Ділили потаємне із загалом
    й отримали тернового вінця!

    Слабких вона здебільшого лякає,
    спустошує, вбиває наповал…
    Морально-зрілим – видається раєм,
    запалює нових емоцій шал.

    Самотність – як едем у царстві тиші,
    свідомий вибір власного життя.
    Вона дається лише найсильнішим –
    філософам новітнього буття!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  11. Віктор Кучерук - [ 2024.10.18 05:04 ]
    * * *
    Я уявити не можу,
    Що в найсолодшому сні
    Буде на тебе хтось схожий
    Снитись манливо мені.
    Серце не має тривоги,
    Що десь в оселях близьких
    Томляться губи вологі
    Без поцілунків моїх.
    Ні сподівання, ні згадки
    Не поміщаю в роман,
    Щоб не боятись нападків,
    Чи стерегтися оман.
    Тільки стає трохи страшно,
    Що дотепер, як на гріх,
    Силу свою учорашню
    Уберегти я не зміг.
    18.10.24



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  12. Євген Федчук - [ 2024.10.17 15:53 ]
    Як янгол Миха Михаїлом-архангелом став
    Скинувши Сатанаїла на землю із кодлом,
    Янголів Господь на небі сотворив для себе,
    Бо ж помічників багато для роботи треба.
    Літали вони по небу, як пташки навколо.
    Та найбільше приглядівся Йому ангел Миха.
    Такий уже він проворний, за всім устигає.
    Отож, Господь йому діло важке доручає,
    Щоби за Сатанаїлом той слідкував тихо
    І перешкоджав чинити зло всіляке людям.
    Взявся Миха слідкувати та успіху мало,
    Бо ж шість крил в Сатаніїла на спині стирчало,
    А у Михи тільки двоє. Де ж ту встигнуть всюди?
    Пішов Богу він жалітись, що не устигає
    За отим Сатанаїлом, бо крил в того більше.
    Тому той нечистий в небі почувавсь вільніше.
    Як то виправити можна Миха і не знає.
    Ще якби ж Господь корону відібрав у того.
    Дуже гарна вже корона, сподобалась Мисі.
    - Я б в такій, напевно швидше по небу носився?!
    - Так у чому тоді справа? Відбери у нього.
    - А як? - От же неумілі! Всьому треба вчити.
    Спустися мерщій на землю до Сатанаїла,
    Зроби так, аби удвох ви із ним подружили.
    А тоді на море можеш його запросити.
    Перед тим, як йти купатись, об заклад побийся,
    Хто з вас довше просидіти зможе під водою.
    І, коли за третім разом пірнете обоє,
    Ти хутчій виходь на берег, тоді вже не крийся.
    Хапай ту його корону та й хутчій на небо.
    Я тим часом постараюсь, заморожу море.
    Він пробитися з-під криги зможе ще не скоро.
    Коли й кинеться, не зможе наздогнати тебе.
    І спустився той на землю до Сатанаїла,
    Став з ним товаришувати та разом блукати.
    А якось піти скупатись став пропонувати,
    Ще й роздрочив, що він має в собі таку силу,
    Що просидить під водою довше всіх на світі.
    А Сатанаїл заядлий, почав сперечатись,
    Що із ним отому Мисі нічого й тягатись,
    Бо він може на дні моря і день просидіти.
    Вибрали найглибше море, прийшли, роздяглися.
    Сатанаїл склав корону до одягу свого
    Та і разом пострибали до моря отого.
    Сатанаїл на дно моря саме опустився.
    А Миха не став пірнати, згори поглядає,
    Як той сидить на дні моря, бо ж вода прозора.
    От нечистий підніматись надумався скоро.
    Тоді Миха на дно моря одразу й пірнає.
    Сів та й сидить. А той вибравсь – а Михи немає.
    Глянув, а той на дні моря сидить ще і досі.
    Сердиться, що обіграти Миху не вдалося.
    Засмучений вгорі плава, на Миху чекає.
    А той випірнув, питає: - Ну, хто довше всидів?
    Та Сатанаїл затявся: - Давай ще по разу!
    Миха, звісно на обличчі образу зобразив,
    Але то все було, звісно, зроблено для виду.
    Покомизивсь та й погодивсь. Іще раз пірнули.
    Знов Сатанаїл спустився на саме дно моря.
    А Миха пірнув для виду та й випірнув скоро.
    Та й крутиться так, щоб видно того добре було.
    Довго той сидів у морі, не втерпів, одначе,
    Став нагору підніматись, а Миха пірнає.
    Той піднявся на поверхню – знов Михи немає.
    Подивився й на дні моря того знов побачив.
    Скоро Миха теж піднявся: - Ну, то що? – питає, -
    Згодний, що програв ти знову? - Давай ще разочок!
    Якщо виграєш, то точно я тоді вже здамся.
    Миха уже ледве стримавсь, щоб не засміявся.
    - Добре, згоден ще пірнути, коли ти так хочеш!
    Знов пірнули. Знов нечистий на дно опустився,
    А Миха бігом на берег, корону хапає
    Та й на небо чимскоріше летіть починає.
    А тут вже й мороз зненацька звідкись появився.
    Скував море на три сажні кригою міцною.
    А Сатанаїл непевно почав почуватись,
    Тож кинувся на поверхню швидко підніматись
    Та й уперся із розгону в кригу головою.
    Туди-сюди повернувся – немає проходу.
    Здогадався, що так просто його обдурили.
    Розігнався та й ударив з усієї сили
    Та, однак не зміг пробити товстенного льоду.
    Затріщав він, навіть трохи тріщинами вкрився,
    Але витримав. Нечистий знову розігнався
    І в те ж місце головою щосили врубався.
    Та крізь кригу й цього разу усе ж не пробився.
    Тоді втретє з дна самого він набрав розгону,
    Як ударив головою та й проломив кригу.
    Вилетів, як куля звідти, очима оббігав
    І побачив раптом Миху, що несе корону.
    Той уже посеред шляху між землею й небом.
    Кинувся наздоганяти. Він же шестикрилий,
    Тож у нього втроє більше, ніж у Михи сили,
    Йому втроє менше часу, щоб піднятись, треба.
    Тож почав він Миху того швидко доганяти.
    От уже він майже поряд…І тут Бог з’явився.
    Він уважно за усім тим із небес дивився,
    Кинув Мисі меч вогненний і почав казати:
    - Бери меч та захищайся! Впіймав меч той Миха
    На льоту і розвернувся встріч Сатанаїлу.
    Розмахнувся і ударив, відчикрижив крила
    В того із одного боку, Богові на втіху.
    Сатанаїл забив крильми, що зостались в нього.
    Не утримавсь і каменем полетів додолу.
    Так гепнувся, що, здавалось, не встане ніколи.
    А Миха, за себе гордий, прилетів до Бога.
    І взяв Господь закінчення у Сатанаїла,
    Віддав Мисі й Михаїлом той вже називався.
    А нечистий – Сатаною відтоді зостався.
    Зачаїв зло дуже сильне він на Михаїла.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  13. Сонце Місяць - [ 2024.10.17 11:36 ]
    не історія
     
    пів біди визира із вікна
    от цікаво —
    а мож нецікаво
    добрий ранок вьєт нам
    якщо газ є зваримо каву
     
    в конволюції мозковій
    не притрушеній обстрілом поки
    неквапливий аналіз подій
    все окей
    програмується спокій
     
    понеділок чисто важкий
    день & сонце давно понад обрій
    на подушечці у коридорі
    кішка спить
    ніс прикрила собі
     
    дарувавши лункий дифірамб
    діонісію чи аполлону
    аріон йде на дно
    до еона
    вірогідно що лишиться там
     
    інфернальних об’явлень парад
    в експресіонізмі ґвалтовнім
    трансформує
    морок & страх
    легіони й дивізіони
     
    емігрує в канаду сестра
    блокпости обнесли їжаками
    надзухвало і вжеж
    — на вебками
    парк культури розтрощує «град»
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  14. Пиріжкарня Асорті - [ 2024.10.17 10:47 ]
    фахи
    маяк!
    працює без лімітів
    і дня нема без маячні
    маячник навіть і не мріє
    про сни нічні

    2024

    данило майстер кожну скриньку
    до малахітниці возив
    а тачку гнав душевний фактор
    позив

    2025
    (вступний внесок поета Ю.С.)

    нема курчат коли ще будуть
    гаврило й ходить за курми
    а як воно виходить в інших
    пойми

    ("порошок" лауреата офісної олімпіади)

    2025


    Рейтинги: Народний -- (5.97) | "Майстерень" -- (5.97)
    Коментарі: (250)


  15. Микола Дудар - [ 2024.10.17 09:34 ]
    ***
    Не так швидко, але вперто…
    Не так довго, але щільно…
    Щось між ой-ком і лібретто —
    Напів тісно, напів вільно

    Не природнє, виробниче…
    Крізь щілиничку, крізь око…
    Ти благаєш, воно тиче…
    Якщо поруч — більше боком

    Що за тема? Що за казус?
    Ти смієшся — воно злиться
    То як Фауст, то як Штраус…
    Ох і нічка, ох і сниться…
    03.10.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  16. Віктор Кучерук - [ 2024.10.17 06:21 ]
    * * *
    Негативні думки навернулися
    І душа знемагає в журбі, –
    Закохатись у когось, як в юності,
    Більше сил не знаходжу в собі.
    Стала ношею досить вагомою
    Оця слабкість, раз важко стає, –
    Як боротися з ранньою втомою,
    Що проникла у серце моє?
    Хоч донині не бракне умілості
    Та удосталь у тілі тепла, –
    Почуття найщиріші розвіялись
    І натомість байдужість прийшла.
    Наче світло у смерк обернулося
    І пітьма починає свій біг, –
    Закохатися нині, як в юності,
    Більше сил не знаходжу в собі.
    17.10.24



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  17. Світлана Пирогова - [ 2024.10.16 10:56 ]
    Бринить колишнє (квадратне римування)
    Хіба забудеш?
    Слова, що говорив
    Проникли в душу
    Непомітно так.
    Яскраві будні,
    Бадьорості порив
    Влягався плюшем,
    відчувався смак.

    А зараз тиша,
    Осінняя журба.
    Вже дні пожовкли,
    Схилена трава.
    Сумує вишня,
    І тих думок юрба.
    В минулім жовтні
    Пам'яті ужва.

    Якби вернути
    Ніжності хвилини.
    Чуттів всесилля,
    Бо ніби гріє.
    Поникла ж рута,
    Холодніє днина.
    Слабіють крила,
    Слабіють мрії.

    І вже не можна
    Повернути долю.
    Не стане вишня
    Молодою знов,
    Бо осінь схожа
    На луну у полі.
    Бринить колишнє,
    Мов душевний схов.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  18. Тетяна Левицька - [ 2024.10.16 09:26 ]
    Феромоновий

    У серці відлунює пісня чаклунки —
    струна обірвалася... тиша німа...
    Коли наступає завія в стосунках,
    то правду під снігом ховати дарма.

    Любов це не рай на дубовім ослінці,
    що душу бентежить ліричним дощем,
    а ніжність й тепло подароване жінці,
    цілунків ласкавих мураховий щем.

    І запах п'янкий феромонів чудесних,
    що стелить цнотливі лілеї довкіл,
    вервечка духовна сплетінням тілесним —
    солодка шовковиця пристрасних тіл.

    Лелітки в очах і шампанське в фужері,
    пестливі обійми блаженних ночей,
    зашторених вікон червоні портьєри
    від злого пристріту відьомських очей.


    15.10.2024р.


    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (2)


  19. Микола Дудар - [ 2024.10.16 07:29 ]
    ***
    Жодних шансів… озирнулись…
    Що б там хто не говорив,
    І привабливо зімкнулись —
    Бо повелено згори…
    Темінь в темі… не цікаво
    Ну і справи, ти диви
    В сотий раз підносять каву…
    Зупинися… не гніви…
    Тут такого ще почуєш
    Слідом все оце замкнеш
    Зіпсуєш — не пошкодуєш
    Боже праведний, авжеш…
    03.10.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  20. Віктор Кучерук - [ 2024.10.16 07:28 ]
    * * *
    Я давно не торкався цих стебел,
    Із яких ми, зробивши постіль,
    Мрійно зводили очі до неба,
    Наче манну чекали звідтіль.
    Сподівався – і врешті потрапив
    До цих місць, де й тепер наяву
    Твого тіла привабливий запах
    Освіжає високу траву.
    Вкриті росами, пишно блискочуть
    І тремтять неспокійно листки, –
    І вертають у юність урочу,
    Зігріваючи серце, думки.
    Пахнуть трави напрочуд манливо
    І не ронять іскристий покров,
    Щоб очікував далі на диво, –
    Пострічати юнацьку любов.
    Перевтомлений мріями лебідь
    Сумовито отаву скубе, –
    Скільки літ не торкався цих стебел,
    Стільки часу не бачив тебе…
    16.10.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  21. Микола Дудар - [ 2024.10.15 22:42 ]
    ***
    Замісила бабця тісто
    Дід замовив пирогів
    І поперлися за місто…
    До природи на прогін…

    Розстелили скатертину
    Всілись чемно на траві
    Чарка витекла в чарчину
    Ну і чим не се-ля-ві?…
    03.10.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  22. Іван Потьомкін - [ 2024.10.15 20:58 ]
    ***


    Три діди, три діди, як бува нап’ються,
    Деркачами й рогачами старенькую луплять:
    «Оце тобі за любов, а оце – за дулі!»
    Баба в крик, бо болить, а діди трикляті:
    «Більш не будем тебе бить!»
    Та й мерщій тікати.
    І тоді на бабин крик виліза з-під печі
    Четвертий, малесенький, що старій по плечі.
    Він цілує її, він милує її, ще й на гулі дмуха.
    І бабуся замовка, щоб милого слухать.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  23. Тетяна Левицька - [ 2024.10.15 16:19 ]
    Не знаю...
    Не знаю, чи здатна з тобою дружити,
    хоча розумію з пів слова давно.
    Ніколи не брали підступні кредити,
    тож не віддавати останнє майно.

    Ніхто один одному не присягався,
    обітницю в храмі на душу не клав.
    Гіркою жаливою крадене щастя,
    помежи стерні сухостійних отав.

    Відлеглість не зближує душі самотні,
    думки не приборкати словом здаля.
    Рахуємо нарізно будні скорботні,
    щоб завтра усе розпочати з нуля.

    А роки летять, наче вітряні коні,
    все більше позаду розбитих доріг.
    Без Бога ніхто й волосини не зронить.
    Хурделить в душі... сніг летить на поріг.

    14.10.2024р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  24. Володимир Ляшкевич - [ 2024.10.15 14:05 ]
    Омріяні обрії
    На околиці лісу він виклав омріяний дім.
    А за вікнами сад, а за садом виднілося море,
    і вітрила леткі, і містечко у сні золотім,
    і щоночі займалося небо від "Ти - Моя Зоре!".

    На околиці раю вони полишили печаль.
    І мінялися весни у палахкотінні розмаю,
    і щоразу краси їх вкривала тілесна вуаль
    закохання, якому кінця не знайти, ані краю.

    На околиці часу вони загубили роки.
    Зачаровані дні закружляли у колі своєму.
    І коли усе інше потануло серед війни -
    ця одна їхня мить залишалась росточком Едему.

    Приспів:
    Я домальовую ранками світ наш -
    знову і знову -
    обрії,
    музику сонця,
    тебе кольорову.


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  25. М Менянин - [ 2024.10.15 14:38 ]
    Ґештальт* України
    Ґештальт відкрито** Україні
    вже совість пестити пора
    пора навести лад в країні –
    не Боже нищити пора!

    Ґештальт новий в твоїм сумлінні –
    «старі міхи не для вина» –
    невільник був в своїй країні,
    й не тільки предків в тім вина…

    Споконвіків тут наші рідні
    цей шлях долали не дарма,
    щасливого життя ми гідні:
    урвавсь терпець – його нема!

    Хай прагне в кожнім поколінні
    народом бути кожен з нас:
    не нам судити де ті винні –
    очиститись настав цей час.

    Володар Світу в Україні
    як келих кращого вина.
    Віддати землю цих країв? – Ні !:
    наш піт і кров несе вона!!!

    * Ґештальт (від нім. Gestalt — форма, фігура або конфігурація) —об'єкт у його цілісності, без розчленування на складники, цілісна структура, яка формується у свідомості людини як глобальні форми, а не як додавання чи зіставлення окремих елементів.

    ** Ґештальт відкривається (формується) при виникненні потреби, яка в даний момент вимагає задоволення найбільше, і відбувається контакт з навколишнім світом.

    15.10.2024р.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  26. Микола Дудар - [ 2024.10.15 08:39 ]
    ***
    Кілька слів про Війну… Пропоную присісти…
    Хто присів. Хто поповз. Хто злетів…
    І згадалолсь чомусь « Нині і прісно…» Пізно
    Море вже Сліз… усі на посів…

    Нумо спочинем… Розгойдаємо Небо, і
    Сонечко… верби… страху мокрінь…
    Ніякої… Боже, не чекай на молебінь…
    Світло не світло… Стогне «Амінь»…
    05.10.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  27. Віктор Кучерук - [ 2024.10.15 06:05 ]
    * * *
    То насниться пил зруділий,
    То привиджується сніг
    Аж до краю небосхилу,
    Вздовж ледь видимих доріг.
    І тоді проймають болем
    Серце збуджені думки:
    Чи ходитиму по колу,
    Чи подамся навпрошки?
    Я, засліплений снігами,
    Чи від куряви сліпий, –
    Відкладаю вперто намір
    У невідане ступить…
    15.10.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  28. Олександр Сушко - [ 2024.10.14 11:50 ]
    Рецепт любові
    Вам правду розказати про кохання?
    Не будете за це кусати, ні?
    Тоді тримайтесь, миловидні пані
    І не жалійтеся моїй жоні.

    Аби жаркі вдалися шури-мури
    Та сльози щастя крапали з очей -
    Без манікюру і без педикюру
    До хлопа не підходьте, бо втече.

    Та напахтіться так, щоб очі рогом
    Полізли миттю у молодика.
    Вчепіться в нього намертво! Бульдогом!
    Не зірветься тоді він з повідка!

    Косою намотайтесь довкіл шиї
    Та не забудьте збацати борщець.
    Тоді кохання звечора до ранку
    Чекає вас до гробу. Всьо. Кінець.

    14.10.2024р.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (3)


  29. Козак Дума - [ 2024.10.14 09:14 ]
    Останнє бажання
    Снідаю в перервах між думками,
    побут зачекався у кутку –
    зазирнути хочеться за браму,
    ще не все побачив на віку…

    Не бажаю вірити у тупість,
    у людську жадобу і цинізм.
    Непоправна розумова скупість
    за собою тягне все на -ізм…

    Може що і я не так… Пробачте,
    бранцем був своєї правоти…
    А коли пролине час – не плачте,
    бо його потрібно берегти!

    Хочеться зустріти перемогу,
    перемогу глузду над лайном,
    і земного, не на небі, Бога,
    а тоді і спати вічним сном.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  30. Микола Дудар - [ 2024.10.14 08:43 ]
    ***
    З усіх проблем одна рідніша:
    Я сам — собі… Передусім
    Є ще одна, вона старіша:
    Люблю блукати по росі…
    І так, щоб нам не заважали
    Хоча й думкам стеливсь услід
    В той самий час коли світало
    І просипавсь мурахоїд…
    Близький, їй-богу, він по духу
    Ні суперечок, ні проблем
    Мені б таку… ні - ні, свекруху
    І я проснувся б королем…
    З усіх проблем одна найближча
    Хоча й ріднитись незруки
    Та дух сімейного дворища
    Замкну у безвість на роки…
    18.09.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  31. Віктор Кучерук - [ 2024.10.14 05:41 ]
    * * *
    Ніяких сумнівів немає
    В твоїх гарячих почуттях,
    Бо так, як ти мене кохаєш,
    Комусь не снилося і в снах.
    Ти робиш все, щоб я не втратив
    У тебе віру ні на мить, –
    Щоб я сприймав тебе, мов свято,
    Й не зміг ніколи розлюбить.
    14.10.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  32. Світлана Пирогова - [ 2024.10.13 17:18 ]
    Спрагла мрія

    Уперемі́шку тиша і сирени
    До жовтня добрели з безсонь сьогодні.
    Війнув зненацька хижий вітер з ревом
    І зупинився. Лізла прохолода.
    Дерева хворобливо листя сиплють,
    Ховаючи всі тріщини дороги.
    Настирливо вже дощ тримає сито;
    Краплини сіє в лиця подорожніх.
    А очі втомлені, знайти б розраду.
    То, може, жовтень дасть ковток надії?
    Серця про мирну волю мріють спрагло,
    Щоб з Богом - подолати лиходіїв.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Прокоментувати:


  33. Євген Федчук - [ 2024.10.13 14:25 ]
    Як Сатану було скинуто з неба
    Створивши світ, Господь зібравсь на небо.
    Хоча проштрафивсь вже Сатанаїл
    Та, все ж старавсь вгодити з усіх сил,
    Тож Бог рішив узять його до себе.
    - Ходім зі мною! – тільки і сказав.
    Став підніматись, а нечистий скиглить,
    Неначе хтось добрячого дав щигля:
    - Та я ж в житті ніколи не літав.
    У мене й крил же ніяких нема.
    Бог озирнувся, проявивши милість –
    Шість крил одразу ж в того появилось
    І він вже вслід за Богом підніма.
    Чи довго там вони були, чи ні,
    Сатанаїл так добре прикидався,
    Слугою вірним Богу видавася,
    Що той рішив в один із ясних днів
    Вдягти тому корону золоту.
    Сатаніїл від того загордився,
    Знов плани мудрувати заходився,
    Замірився на владу, на святу
    Над усім світом. А якось Господь
    На землю мав спуститися у справах,
    Сатаніїлу передав він право:
    - Бери, - говорить, - світом верховодь!
    Все пояснив: коли вітри спускать,
    Коли дощем на землю поливати,
    Коли чи холод, чи тепло давати.
    Насамкінець, аж вирішив додать:
    - Як буде сумно одному тобі,
    То от стоїть макітра із водою.
    Умочиш пальця і водою тою
    Перед собою крапнеш і тоді
    З тієї краплі зробиться такий,
    Як оце ти. Із ним і розважайся.
    Але про справи все ж не забувайся.
    Та й на хмаринці полетів легкій.
    Бог не устиг ще вийти із воріт,
    Сатаніїл прожогом до макітри
    Та бризкати почав водою звідти
    І став пускати двійників на світ.
    То скільки крапель там було води,
    То стільки саме й нечисті з’явилось.
    Кругом товклися, між собою бились.
    Сатанаїл же поміж них ходив
    Та й думав: «Ось тепер я цар, так цар.
    Є в мене військо, є у мене слуги.
    Я знищу ворогів всіх недолугих,
    Смертельний Богу нанесу удар.
    Бо я ж тепер нікого не боюсь
    І не пущу назад на небо Бога!
    Я правитиму світом замість Нього!
    Я світу волю нав’яжу свою!»
    Надумавши, він слугам повелів
    Престол на небі царський будувати,
    Де він в короні буде воссідати.
    Ганяв тих слуг добряче, не жалів.
    І ось престол на небесах стоїть.
    Він видряпавсь на нього та розсівся,
    Погордливо навколо подивився.
    І своїм слугам грізно так велить,
    Щоби вони уважно слідкували,
    Як буде Бог вертатися назад.
    Дав зрозуміти, що тому не рад.
    Велить, щоб вони Бога не пускали.
    Тим часом Бог всі справи поробив,
    Летить назад на небо, бачить раптом
    Маленьких чорних з ріжками багато
    І кожен його вцілить норовив
    Чи каменем, оцупком, чи шматком
    Якоїсь грязі – що до рук попало.
    А «вірне» на престолі воссідало
    В короні аж на вуха отак о.
    Сидить та і орудує тими,
    Які Йому дорогу заступають,
    На небеса Його не пропускають.
    Господь розгнівавсь, напустив громи
    На посіпак, їх миттю розігнав,
    Піднявсь на небо у страшеннім гніві.
    Прокляв того Сатанаїла живо.
    Свій грізний жезл до рук своїх узяв,
    Штовхнув престол той «царський», що є сил,
    Разом з Сатанаїлом й кодлом різним.
    І полетіло все із неба, звісно
    До ями, що прорив Сатанаїл.
    Престол зваливши, Бог сказав: «Амінь!»
    Хто до землі не встиг ще долетіти,
    Так над землею і зоставсь висіти.
    Отак воно й висітиме, як тінь
    Аж до самого Страшного суда.
    Та людям буде шкодити й донині.
    Як хтось, бува торкнеться тої тіні,
    В дорозі бувши, то, вважай біда.
    Бо вчепиться тоді людини «блуд»,
    Зіб’є з дороги і людина блудить.
    Дорогу, й добре знану вже, забуде.
    Десь забреде у найглухіший кут.
    Сатанаїл же з пекла виповза
    Та світом бродить з слугами своїми.
    Та славиться щораз ділами злими.
    Бо злий, що Бог його так наказав.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  34. Сонце Місяць - [ 2024.10.13 13:14 ]
    Олександру Д.
     
    сніг летить, чи майже квітнуть липи
    тиша, чи д-ƺо в лісосмужці
    ні до чого нудьгувати попелюшці
    є на кухні завжди що робити
    ____ _ ___
     
    принц, немовби донкіхот з ламанчі
    з вітряками б’ється без догани
    викрива у соцмережі пропаганду
    їсти здатний тільки сидр & кранчі
    ____ ___
     
    калібан собі знімає берці з
    тіла невідомого солдата
    & набоями розживсь до калашмата
    пригодиться у прийдешнім герці
    __ __ ______
     
    навперейми тут, з гранатометом
    із лиця ~ чим не микола джеря
    (на рахунку бмп & бтр-и)
    суперпітерпен, ще й часом бетмен
    _ __
     
    аж ніяк не задля компліменту
    а така його тепер робота
    зупиняти всяку наволоч, мразоту ~
    бачить у прицілі інтервента
    ___ _______
     
    попелюшка сіль сипнé з бляшанки
    ось рядок, росте із нього віршик
    сам господь літопис цей диктує звише
    линучи кудись ~ в небеснім тáнку
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  35. Микола Дудар - [ 2024.10.13 11:36 ]
    ***
    Боже Праведний — я грішний…
    Зло обходжу, не борюсь
    І в житті доволі різний
    І зізнатися боюсь…

    Розгубивсь в протистоянні
    Безтурботні дні нап’яв
    Відчуття — душа в аркані
    Попри всяких там заяв…

    Боже Праведний — я грішний…
    Все грішу… грішу… грішу
    Вже й пропахли цимо вірші
    Я серйозно… Що, смішу?

    Боже Праведний… Ти бачиш
    Хто — кому, коли — за що…
    Може з відстані втокмачиш
    Не ймовірно, не якщо…
    16.09.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  36. Віктор Кучерук - [ 2024.10.13 11:02 ]
    * * *
    Хоч високими хвилями грає
    Розтривожена вітром ріка, –
    Гуси міцно тримаються зграї
    І тісняться навкруг гусака.
    Розширяють і звужують коло
    Посереду невидимих пут, –
    Гусям краще невільницька доля
    Від сирітської волі, мабуть…
    13.10.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  37. Тетяна Левицька - [ 2024.10.13 09:01 ]
    Кохання з присмаком жалю
    Зламала жовтню два крила,
    але нічого!
    Раніше ж якось я жила
    сама без нього?

    Любила липень, до снаги —
    прекрасні ружі.
    До сухозлотної юги
    була байдужа.

    В'язала сонячні думки
    із мрій рожевих,
    і мандрувала залюбки
    в садах вишневих.

    Ловила в озері мальків
    в'юнко-ласкавих,
    коли мене ще не зустрів
    в духмяних травах.

    Не гладив кучері руді,
    не намагався
    пізнати в горі та біді
    за скибку щастя.

    А розчинився у чуттях
    вершками в каві,
    та завше після каяття
    думки лукаві.

    Іржаві срібники тополь
    тремтять на вітах —
    скінчилася на ноті «соль»
    дзвінка сюїта.

    Прогнала сивих журавлів
    осіння днина —
    ділю з дощем гіркі жалі
    наполовину.

    Кохання з присмаком жалю
    пером лоскоче.
    Не повернуть, кого люблю,
    в жасминні ночі.

    12.10.2024р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  38. Ілля Шевченко - [ 2024.10.12 21:05 ]
    Тінь спогадів
    Не повинен я більше шукати,
    Забуваю про кожен твій крок.
    Та чомусь знову лину в думки,
    Серце прагне тебе віднайти.

    Треба думкам веліти мовчати,
    Залишити всі спогади млі.
    Та без тебе я вчусь лише ждати,
    Але серце страждає у тьмі.

    Знов стираю сліди на дорозі.
    Щоб не йти тим шляхом, що болить.
    Та щоранку думки оживають,
    Знов до серця мій спогад летить.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Сонце Місяць - [ 2024.10.12 20:28 ]
    фазис
     
    сходинами років додолу чи нагору
    знецінюючи так & сяк нагоду
    що міг чи розумів
     
    заціпеніння через німби геть зіркові
    щоб відтворити недостане мови
    обтяжливих томíв
     
    сподівані постфейки сяйних весен
    а там з офсетом перелесним
    чуття свіженький друк
     
    & музика небес нестерпна легкість
    миттєвості коштовні персні
    для витончених рук
     
    неначе сивіючими неспішно снами
    змагаючись або принаймні
    підживлюючи стрій
     
    наступних не на часі прагнень
    інакших зболень & поранень
     
    стражденний спасе мій
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  40. Юрій Лазірко - [ 2024.10.12 15:39 ]
    може я
    може я
    ще не Образ Божий
    не те світло
    не той мотив
    що лягає
    чи то ворожить
    чи вином
    утече з води

    може я
    не такий далекий
    не втаємнений
    не простий
    а чекання
    на дощ
    у спеку
    чи коли
    вже горять мости

    то злітаюся
    снами вічно
    на могили батьків
    і мрій
    то вмовкаю
    мов потойбічний
    після збору
    думок
    на рій

    то до себе
    іду
    на прощу
    то до кнайпи
    від самоти
    в мене
    ділиться світ
    на тощо
    і на те
    що не відпустив

    в мене
    все вигорає
    важко
    добре слово
    чи прикра мить
    і давно
    не співає пташка
    в грудях тісно
    коли щемить

    забуваю
    себе у римах
    там дракони
    не сплять
    та все ж
    Бог зі мною
    а може
    з ними
    Він шукає
    для себе меж

    і впирається
    в серця стінку
    словом дихає
    слово жне
    в кожнім подиху
    щось
    від жінки
    що любила
    колись
    мене

    14 Лютого, 2021


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (4)


  41. Козак Дума - [ 2024.10.12 13:24 ]
    Бруд
    Які відтінки має бруд?
    Брудні бувають руки, слово,
    картина, навіть кольорова,
    ідея запалити трут…

    Із чистотою в спорі він,
    зі смородом багна-лукавства,
    приправлений добірно хамством,
    де щось поставлено на кін.

    Найперший засіб у катів,
    пройдисвітів і кровопивців,
    підмога злодію-убивці,
    а крадію – і поготів!

    Ведеться так із давнини –
    зі зрадою багно у парі.
    Вони обоє у «наварі»,
    якщо навколо барани…

    Агресор з голови до п’ят,
    але під маскою святоші
    умить кладе усіх на ноші,
    як вирок мовчазних ягнят!

    А хто і лишиться стоять –
    нахабно затикає рота,
    така у Каїна робота.
    Чи вічна долі та печать?!.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  42. Володимир Каразуб - [ 2024.10.12 13:58 ]
    Зелений листок спогадів

    І пташка спурхнула донизу,
    Мов упала зеленим листком
    На велодоріжку.
    І я пригадав, як колись у березні
    Наступив на полохливого горобця
    Повертаючись за листівкою.
    А відтак я пригадав тебе.
    Так.
    Опісля
    Я пригадав тебе.

    21.06.2024


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  43. Віктор Кучерук - [ 2024.10.12 06:06 ]
    * * *
    Ідучи алеєю натрапиш
    Поглядом на дерево те знов
    На якому вирізаний напис:
    Василина плюс Василь – любов.
    І ніяк цей вислів не зітреться,
    І, напевно, кленові болить:
    Чи донині серце біля серця, –
    Чи було захоплення на мить?
    Розкажіть за будь-яких обставин
    Чи стосунки добрі між двома,
    Бо не хоче гоїтися рана,
    Як від вас пояснення нема…
    12.10.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  44. Микола Дудар - [ 2024.10.12 03:26 ]
    Мені вже байдуже
    Мені вже байдуже хто я, хто ви така
    Хоч й неповторна в образі, й ритмічна,
    Ви скреслені для іншого зразка
    І думаю, погодитесь, навічно…

    Мені не байдуже які у вас думки
    І я бажав би їх занотувати,
    Допоки ще не зношений мундир
    Й загублені не визначені дати…

    Мені вже байдуже який світо-мотив,
    Що поміж нас заліг й чатує ревно
    Але ж обм‘як чомусь від доброти —
    Здогадується все таки напевно…

    Мені не байдуже… вже котрий раз дощі
    Здебільшого на присмак березневі
    У сни приходять лише у ночі
    Як справжньому ледачок збирачеві…

    Мені вже байдуже коли у вас прийом
    І що розповідають вам про мене…
    У грі не розставатимусь з кийком —
    Все інше, що надумав, не здійснене…
    12.09.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  45. Іван Потьомкін - [ 2024.10.11 20:59 ]
    З голосу Езопа
    З голосу Езопа
    Як почувся півня спів,
    Лис на ферму полетів.
    Прибіга. Примружив око:
    «Є м’ясце, та зависоко...
    Любий друже, я б хотів,
    Щоб ти поруч мене сів.
    Мав би я тоді нагоду,
    Віддать шану твоїй вроді».
    «Я б не проти, але знаю,
    Є такі, що лиш чекають
    Хвилі тої, щоб нас з’їсти...»
    «Про нові не чув ти вісті:
    Порішили усі звірі
    Жить у злагоді та мирі»,-
    Так патяка хитрий лис.
    Півень же у даль дививсь.
    «Що там видно, милий друже?»-
    Лис цікавий знати дуже.
    «Бачу, друже, я в цю мить –
    Хортів зграя сюди мчить».
    «Вибач,- каже лис у дрожі,-
    Говорить я більш не можу».
    «Слухать далі б я хотів,
    Та ти зблід, як про хортів
    Я сказав. Як решта звірів,
    З усіма й вони ж у мирі?»
    «Бачиш, часом так буває,
    Що про мир не кожен знає...»
    Тільки курява знялася,
    Як до лісу лис подався...

    P.S.
    Хто спіткнувся на брехні,
    Обведуть того й півні.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  46. Володимир Каразуб - [ 2024.10.11 19:48 ]
    Відро
    Причина бурі чи у гніві брів,
    Чи в гніві їх – війни мерзенне тло?!
    Кричать безумці, як бракує слів:
    Віддайте нам поцуплене відро!
    А справа врешті-решт не у відрі,
    Історія — гончар, що місить глей,
    Випалює в пекельному вогні
    І глечики, і спраглих їм людей.
    І п’ють вони пустивши чварам кров,
    І знову хрестять погляди очей,
    Допоки військо в світлі хоругов
    Не передасть відро те у музей.

    14.05.2024


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  47. Ярослав Чорногуз - [ 2024.10.11 19:14 ]
    Усміх бабиного літа
    Ніби літо бабине всміхнулось,
    Ніжно сонце глянуло з-за хмар.
    Озеро небесне від намулу
    Звільнено, мов од нечистих чар.

    Жваво так вистрибують синички --
    П’ють грушок опалих смакоту.
    Перехожих юнок гожі личка
    Вітер заціловує — пустун.

    Віти розгойдав несамовито,
    Гупають гнилички у траву...
    Ув обіймах бабиного літа
    Знову ми, кохана, наяву.

    Ув обіймах золотого саду
    Про усі забудемо жалі.
    Я тобі жагучу серенаду
    Птахом проспіваю у гіллі.


    11 жовтня 7532 р. (Від Трипілля) (2024)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (4)


  48. Микола Дудар - [ 2024.10.11 07:20 ]
    І прости, що стежив
    З того світу люди йшли
    О БОЖЕ, чекали…
    Не підходьте, в очах шви
    Й обгорілі шпали…

    Як таке могло… чому?
    Підла параноя?
    Горіч скарги… а кому?..
    Запитав, не встояв…

    Все, що бачив, призабудь
    Ці сигменти зайві
    Навіть вітри не збагнуть
    Скоєне державі…

    Йшли і йшли… все люди йшли
    Мовчки, без одежи…
    Господи, благослови…
    І прости, що стежив…
    12—15.09.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  49. Віктор Кучерук - [ 2024.10.11 05:21 ]
    * * *
    Тебе зустрічаю
    Щоранку в трамваї,
    Який до вокзалу
    Прямує помалу
    По вулицях чистих
    Півсонного міста.

    Сидиш нерухомо,
    Ховаючи в комір
    Поспішно та звично
    Красиве обличчя
    Й усмішку наївну,
    І дихання рівне.

    Вмостившись напроти,
    Запитую потай:
    Чому ти не хочеш
    Дивитися в очі,
    В яких сяйно грає
    Кохання безкрає?

    Сонливо-дрімотна,
    Встаєш безтурботно
    Й зникаєш між люду,
    Як відьомське чудо,
    Чи щастя хурделя
    В порожній оселі…
    11.10.24



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  50. Світлана Пирогова - [ 2024.10.10 20:07 ]
    А він все грав (пісня)
    А ось і нічка в довгій темній сукні,
    Зірки шпильками заблищали,
    І неба з місяцем ясна сполука
    Пишалася на п*єдесталі.

    ...А він все грав і грав на саксофоні
    Мелодію чарівну ночі.
    І сумніви розвіяли мусони,
    Краплинки сліз з очей жіночих.

    Жадали так давно серця любові,
    Немов ковток води в пустелі.
    І снились серіали кольорові,
    І двоє в ролі менестрелей.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   82   83   84   85   86   87   88   89   90   ...   1829