ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина, при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думало

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Микола Дудар - [ 2024.09.25 09:22 ]
    ***
    …безпосередньо породив
    Себе з відродженої правди
    Про те в житті як начудив
    Напрочуд більш любого найди…

    Дозволим вслухатися в щем
    Котрий на вигляд не болючий
    Котрий не виплаканий ще
    І сам не знає… словом, мучить…

    На хвилях злої суєти
    На куті зломанім неправди
    Нікому з миті не втекти
    Хіба, що нишком, до естради…
    13.08.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  2. Фоміч Валерій Андрійович Пожежник - [ 2024.09.25 07:30 ]
    Твої очі
    Твої очі, мов зорі на небі яснім,
    Вони світять у темряві, гріють мене,
    Кожен дотик — як промінь у ранковій імлі,
    Мов весняний світанок, що в серце веде.

    Твій сміх — це мелодія, ніжний мотив,
    Що луною бринить у душі моїй тихо,
    Твої руки — мов вітер, ласкавий, грайлив,
    Що розвія сум і дарує надію.

    Я шепочу до вітру твоє ім’я,
    І він несе його крізь простір і час,
    Бо любов, що між нами, вічна й жива —
    Це безмежний політ двох споріднених душ.

    Твоє серце — це вогонь, що палає в мені,
    І теплом огортає в найхолодніші дні,
    Між нами немає ані меж, ані стін,
    Лиш любов, що веде крізь світів лабіринт.

    Я ловлю кожен подих, кожен твій рух,
    Мов весняний дощ, ти наповнюєш дух,
    Ти — мій маяк у бурхливому морі,
    З тобою я знаю, що десь є наш берег.

    Кожен день із тобою — це вічність і мить,
    Це мрія, що разом з тобою летить,
    Нам судилося разом писати цей шлях,
    Де любов наша — зірка, що сяє в серцях.



    Присвячується моїй єдиній та неповторній королеві мого серця Коваль Софії Віталіївні


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Віктор Кучерук - [ 2024.09.25 06:57 ]
    * * *
    Усміхаючись привітно,
    Раннє сонечко щодня
    Ніжно будить теплим світлом
    Лінькувате кошеня.
    Промінцями пестить очі
    Та втирає ними ніс,
    А розніжений коточок
    Сонцю муркає: Не лізь…
    Бо маленькі котенятка,
    І дорослі всі коти, –
    Полюбляють довго спатки
    Й снами спокій берегти.
    25.09.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  4. Фоміч Валерій Андрійович Пожежник - [ 2024.09.25 00:10 ]
    Твоє волосся
    Твоє волосся, мов пшеничне поле,
    Русаві хвилі вітром пронеслись,
    І сяють ніжно в променях розсоли,
    Як день народжений у небі, де зійшлись.

    Ти йдеш, мов тиха річка між лугами,
    І кожен крок твій — музика весни,
    Усмішка твоя — світло між садами,
    Де розцвітають мрії та сни.

    Твої слова, мов літня тепла злива,
    Ніжно торкають серце знов і знов,
    А в очах твоїх — щось дивне й первісне,
    Мов у природи чиста, вічна любов.

    Ти — як світанок, що будує день,
    Де все довкола оживає в натхненні.
    Твої долоні — ніжні, мов проміння,
    Що пестять землю у ранковий час,
    В тобі є щось від квітки та каміння,
    Ти сильна, та водночас тендітна враз.

    Твої слова — мов птахи на світанку,
    Що вільно ширяють в небі висоти,
    Ти надихаєш жити без вагання,
    У кожнім дні знаходити красу й мрії.

    Твоя душа — як глибоке озеро,
    Що приховує цілий світ всередині,
    Ти загадкова, чиста і прозора,
    І все, що є, тепер — в тобі єдиній.

    Ти — це чарівний спалах у житті,
    Мов блиск зорі у найтемнішій миті.


    Присвячується моїй єдиній зорі, яка полонила серце, розум і душу, без якої звичайне життя не таке цікаве. Цей вірш присвячується моїй дівчині, майбутній дружині, а також матері моїх дітей Коваль Софії Віталіївні


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Іван Потьомкін - [ 2024.09.24 23:07 ]
    ***
    Затісно в суєтному сьогоденні…
    Кривавицею мерехтить майбутнє…
    Невже таким задумано наш світ?
    «А ти в минувшину занурся!
    Між слів і дій тамтешніх віднайди
    Наміри й помисли, далекі сьогоденню.
    Чи хоч на гріх бодай один поменшало?»-
    Не знати чий щоразу чую голос.
    В історії анальфабета повний,
    Мовчу. І борсаюсь в тісняві днів.
    Надокучаю просьбами Всевишньому.
    І хоча знаю: не кожному відповідає Він,
    Стрічаю Божий день молитвами.
    ... Одними й тими ж...



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  6. Олена Побийголод - [ 2024.09.24 21:14 ]
    1928. Кіннота
    Із Олексія Ейснера (1905-1984)

    По ю́рмі пройде вдих глибокий,
    й урветься враз жіночий плач,
    коли, надувши люто що́ки,
    «похід» зіграє штаб–трубач.

    Устромляться у небо піки;
    ледь чутний скрегіт стремена́...
    І хтось підхльосне жестом диким
    твої, Росіє, племена.

    Це буде грізний день, той са́мий!
    Затягне пилом краєвид,
    і з башт кремлівських – картузами
    махати будуть їм услід.

    Аж ось – ліси, поля та села,
    і радий рев мужицьких товп.
    Злетів, мигнув палаш дебелий –
    і хряснув прикордонний стовп...

    Земля дрижить. Вирують хмари.
    Співа́ сигнал. Пливуть полки.
    І польський вітер то́рса яро
    рясні бордові башлики.

    Пихатий лях коня сідлає,
    жене назустріч гордий лях!
    Та пізно. Псів блукають зграї
    по мертвих спалених містах.

    Суворівська рокоче слава!
    Незвана жалосте, мовчи...
    Несе підкорена Варшава
    у котрий раз свої ключі.¹

    І ніч прийшла з вогнем та пла́чем.
    Веселі збуджені бійці
    ґвалтують, сміючись, полячок,
    громлять костьоли пишні ці...

    А вранці – стали в стрій бадьоро,
    кінноті вже не до невіст,
    бо знову ніжно та суворо
    у путь далеку зве горніст.

    І довго Польщі скніти в жаху,
    й довго зватиме труба, –
    аж ось у крові та у праху
    лежать німецькі вже хліба.

    Не в перший раз палають хати
    цієї хмурої землі,
    не в перший раз Берлін затятий
    чеканити почне рублі².

    І ні для кого вже не диво –
    на пустирі знайти кістяк;
    і варвари баварським пивом
    своїх напоюють коняк...

    Про спокій хлопці мріють сонні –
    ріжок дзвенить: «на бій, на бій!..»³, –
    щоб на французькому кордоні
    полки приставити до дій.

    Ізнов, ізнов злітають шашки,
    в зустрічних сіють смерть та жах;
    несуться вершники й упряжки
    по поруйнованих містах.

    Свободолюбні поселяни
    ще боронили десь рубіж,
    коли в ранковому тумані
    перед роз’їздом встав Париж.

    І в пеклі вуличного руху,
    крізь шурхіт шин та вий гудків –
    Париж негадано розслухав
    неспинне цокання підків.

    Аероплани линуть шпарко.
    В кварталах – чад забутих груб.
    Здригнулась Тріумфальна арка
    від гримотіння мідних труб.

    Забиті вікна дітворою.
    Бістро закрились на спочив.
    Гучніше марш. І в ряд по троє
    пройшла команда трубачів.

    Колишні прописи забуті,
    урвавсь такий приємний мир...
    Піднявши шаблю у салюті,
    проїхав сивий командир.

    Полощуть прапори червоні.
    Гуркочуть бубни. Коні ржуть.
    Летять букети. Й ескадрони
    за ескадронами ідуть.

    Вони і в спеку, і в негоду,
    тілами повнячи рови,
    приносили стальну свободу
    зі златоглавої Москви.

    Ідуть полки по всіх дорогах,
    їх вітер проводжає в путь.
    Торці ламаючи на рогах,
    важкі броньовики повзуть.

    Впав синій вечір на бульвари,
    бажа́ну прохолодь приніс.
    Вже поскакали кашовари
    по дрова у Булонський ліс.

    А в незрівнянному Версалі
    високий смак зненацька зник,
    і на баранячому салі
    чадить на шомполах шашлик.

    На площах вогнища бушують.
    З веселим гиком козаки
    по тротуарах джигітують,
    стріляють на скаку в хустки.

    А в ресторанах – гам та рейвах.
    І ді́вчата крізь винний пар
    про смерть благають у сталевих
    руках киргизів і татар.

    Гудуть з химерами собори,
    іржуть та грають коні в них⁴.
    Черкеси згадують про гори,
    по саклях тужать по своїх.

    Обозних кличуть до вечері.
    У Луврі – дзвяк бляшанок, крик.
    На тлі Мілоської Венери
    застиг незнаємий калмик...

    Отямся, кручена Європо!
    Хоч погляд кинь за свій поріг!
    Страшніше трусу та потопу⁵
    нової Азії набіг.

    Її здійме рішуча воля,
    хрипкий застуджений горніст,
    дим вогнища в росистім полі
    та пі́днятої шашки свист...

    Та ти не віриш. Ти спокійно
    плекаєш втіхи та дохід;
    тож вчуєш скоро гук розбійний
    та рип немазаних підвід.

    Моліться, огрядні́ прелати,
    Мадонні лагідній своїй.
    Моліться! Бо в Москві солдати
    на конях вже шикують стрій.

    (2024)
    оооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (2)


  7. Юрій Гундарів - [ 2024.09.24 19:43 ]
    Перехрестя
    Ось він сидить на підвіконні - молодий, високий, стрункий. Великі каштанові очі трохи сумні, але на вустах незмінна посмішка. І завжди в оточенні дітей - маленьких або вже великих. На колінах - розкрита «Енеїда» з фантасмагоричними ілюстраціями Базилевича. Він сміється гучніше всіх. Сам - доросла дитина!
    Невідомо, коли він відпочиває, скажімо, обідає. Якийсь бутербродик нашвидкуруч, і знов уроки і спілкування, уроки і спілкування…
    А це на підвіконні він із колишнім випускником. Водночас духовний звіт і дружня бесіда майже ровесників.
    Тепер він уже через тридцять років - згорблений, зів‘ялий, з якимись чужими вусами. Навздогін лунає: «Тарган!»… Але він сумно посміхається: п‘ятикласники ще не відають, що чинять…
    Дякую тобі, мій Вчителю, мій незламний Дон-Кіхоте! Ти все своє життя бився із залізобетонними вітряками невігластва, хамства і байдужості. Тебе нерідко зраджували й ображали. Проте, зрештою, ти переміг. І дані рядки свідчать якраз про це…


    Ось перехрестя.
    Де дорога?
    Чиї залишились адреси?
    Ідеш до Бога?
    Чи від Бога?
    Перехрестити?
    Перекреслити?

    Ось перехрестя.
    Де дорога?
    Пиха, бажання, інтереси…
    Ідеш до Бога?
    Чи від Бога?
    Безслідно зникнеш?
    Чи воскреснеш?

    2024 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (2)


  8. Сонце Місяць - [ 2024.09.24 17:06 ]
    pastiche
     
    сонце із ґрунтом щедротно розмазане
    минаючи ананаси авокадо кокоси
    & сезанн вештається фруктовим базаром
    споживаючи врешті-решт осінь
     
    як раніш ґійом полюбляв попоїсти
    смачно й дешево на монпарнасі
    а потім туди вступили фашисти
    весь маргарин винятково для наці
     
    & падали зорями їх месершмітти
    у зневазі вмирали весна едельвейси
    чорнобіло~ сепійна хроніка міту
    оскандаливсь месія ушосте
     
    але ми недовірні ж вівці
    & не всякий хтів би ту гречку
    прослуховуючи побрехеньки оце
    пост-фейки чи начебто-фейки
     
    скажімо чого би не про коронавірус
    тобто просто береш & береш на тести
     
    ось розкішні томати але сливи знадливіш
    зважте штук дев’ять слив а ні
    важте десять
     
    це вам
    спасибі
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  9. Козак Дума - [ 2024.09.24 16:43 ]
    Безіменний
    Нарешті ми зустрілися, козаче,
    уперше за ці довгі дні війни.
    З-за хмари сумовито лине «Кача»,
    окіл – лише посохлі полини…

    Маленький горбик, вкритий чагарями,
    облуплений, мікроскопічний хрест…
    Невже Всевишній прямо біля брами
    наклав на тебе… всемогутній перст?

    Ні прізвища, ні імені, ні року…
    Три дощечки – усе, що в тебе є!
    Які, скажи, які твої пороки
    їх змусили забуть ім’я твоє?

    У відповідь – одні пориви вітру,
    між ними – лише тиша гробова.
    Долонею скупу сльозу я витру,
    аби не змокла висохла трава…

    А ще хмарини, що козацькі вуса,
    на цвинтар нависають з вишини.
    Отак, Вітчизно, Ненько моя руса,
    в землі тепер лежать твої сини…


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (2)


  10. Микола Дудар - [ 2024.09.24 10:33 ]
    Які ж ви гарні тут усі...
    Які ж ви гарні тут усі
    Цвітущо - ніжні до упаду…
    Що значить правильний сусід —
    Коли пристьобує позаду
    Своє пошкодження душі
    До красоти... так мелодійно…
    Переконай мене утім,
    Що вже траплялося подібне…
    І не потрібен буде тест —
    Чому сусід не в тому колі?
    Переписати може текст!?
    Ні, на сьогодні вже доволі…
    Які ж то гарні… Знать би де?
    Перетрусив би до упаду
    Своє уявлення бліде
    Про те, як втримати відраду…
    13.08.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  11. Олександр Сушко - [ 2024.09.24 09:13 ]
    Коронний номер
    Ех, кохання, кохання! Ну хто я без тебе, скажи?
    А ні бе, а ні ме, працьовитий шматок протоплазми.
    А з тобою - живу! В теплу пазуху вужиком "вжик"
    І уже у раю! Кожен день не буденщина - празник.

    Я дрімати не звик біля мавки, бо ще не скопець,
    Не обвисли думки від безсилля, бо це - святотацтво.
    Під небесним шатром чути ахи і стукіт сердець,
    Славить бога снаги у алькові Еротова паства.

    Чую музику сфер, водоспади амріти гримлять,
    А журливий Ісус посміхнувсь, як побачив мій писок.
    Де любов - там і Він. Утікає вся чортова рать,
    Посварився мізинцем лише на гурток одалісок.

    Я, напевно, святий, бо засіюю ниву життям,
    Я, напевно, пророк - бачу долі майбутні зерняток.
    Поспіх зайвий в трудах, бо не буде зі збіжжя пуття.
    А у мене - тіп-топ. Пишний лан вам лишаю у спадок.

    Вірші сіє народ, я нікого у цім не виню,
    Поки Єва ще спить - я і сам борзописець моторний.
    Опус цей допишу та у пазуху знову пірну,
    Повторю з Камасутри священної номер коронний.

    23.09.2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  12. Віктор Кучерук - [ 2024.09.24 05:20 ]
    * * *
    Не залишаючи слідів
    Ніяких вздовж узбіч, –
    Ми, наче кола по воді,
    Розбіглись навсібіч.
    Ніхто сьогодні не знайде
    Відбитків наших ніг,
    Бо ми давно вже бозна-де
    Від юності доріг.
    24.09.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  13. Володимир Каразуб - [ 2024.09.23 19:23 ]
    Міжчасова безмовність
    Так легко обривається в тобі
    Мотив весни.
    Мотив без нот, без імені, без слова,
    Що йде за ним.
    Спадає цвіт, зникає світ, вгорі
    Здається, — байдуже. Міжчасова безмовність.
    Слова. Холодний бісер ночі… бісер… ночі,
    І чорний бісер з дна твоїх зіниць.
    Забутий поглядь снять закриті очі.
    Без імені, без слова, без облич.

    5.05.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  14. Ілахім Поет - [ 2024.09.23 19:50 ]
    Константа
    Я ліз у пекло поперед батьків.
    Бентежив лихо, доки воно тихе.
    Хотілось - не надкусював, а їв.
    Кохалося – тим почуттям і дихав.
    З пісень слова незграбні викидав,
    А стогін перетворював на блюзи.
    Ловилась риба, хоч не ліз у став.
    Любила та, на кого подивлюся.
    Тризуб на серці, начебто тату,
    Виколювала голка грамофону…
    І зрозумів я істину просту,
    Що коштує, можливо, і мільйону:
    Хай навкруги чимало пишних нив -
    Пшениця та ж; приваблива хіба що
    Іздалеку… То жив своїм, не нив.. 
    Вважав: що не моє, то є пропаще.
    Тепер не той – не надто хвацький від
    Років; повільний пульс, мілкіший подих.
    Всіх перспектив моїх: пивний живіт -
    Чи горб від вовкулачої роботи.
    Від вибриків грайливого пера
    Не вийде по-дитячому радіти.
    І та, що всіх викошує, стара
    Являється з обличчям Афродіти.
    Щоб покохала нині молода
    Потрібен прес грішви – не білі айстри.
    А справ найзвичайнісіньких орда 
    Сама злякати ладна свого майстра.
    Колись вагоме бачу геть пустим.
    Колись важливе стало ділом п’ятим.
    І тільки із своєї пічки дим
    Лишився найсолодшим ароматом.

    2024


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.55)
    Коментарі: (1)


  15. Юрко Бужанин - [ 2024.09.23 17:52 ]
    ***

    Думки нуртують
    і на скроні тиснуть дзвінко,
    У фантазій
    сплелися вони
    візерунки...
    Поряд мене Ти(!) йдеш,
    найпрекрасніша жінко,
    Уста тво́ї
    відкриті
    для моїх поцілунків.

    Ти кохання мого́
    розділяєш нестяму –
    Тим мене надихаєш
    на вчинків безумство...
    Зірку з неба дістати:
    занадто банально!
    – Нереально заїждженим
    вразити людство!

    ТривимІ́рністю світу
    обмежено простір,
    Для польоту душі –
    взагалі місця мало.
    В новий вимір прорватись –
    мені зовсім просто:
    Жаги сила моєї
    власні творить астрали.

    Я тобі подарую
    усі виміри нові,
    Зорі в нових світах
    запалають для тебе.
    Їх наповнити змістом –
    твого вистачить слова;
    Лиш в обійми мої
    сходи́ інколи з неба.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.91) | "Майстерень" -- (5.94)
    Прокоментувати:


  16. Олександр Сушко - [ 2024.09.23 12:28 ]
    Неважливо
    Був поетом. Літав понад хмарами,
    А тепер на Донбасі, в рову.
    Не залякуйте Божими карами,
    Бо і так я у пеклі живу.

    Ні вперед, ні назад. Нема виходу.
    Смерть усюди. Хитається світ.
    Перепаленим порохом дихати
    Научився вчорашній піїт.

    У димах чорних сонячний зайчик,
    Аж до обрію покотом рать...
    У труну заховатись - удача,
    Бо, як правило, душі згорять.

    А чи виживу, а чи загину -
    Неважливо. Ординце, агов!
    Хижим оком шукаю вражину,
    Щоби в пекло зіпхнути його.

    23.09.2024р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  17. В Горова Леся - [ 2024.09.23 11:21 ]
    Світанкове
    Немічні промені сонця, що сонне ще,
    Ріжуть туману навішену шаль.
    Та не під силу дебеле полотнище
    Ніччю затупленим іхнім ножам.

    Човгають вперто, дирявлять настирливо,
    Вже не такі і безсилі на взір,
    Бо заблищала роса намистинами
    В космах ніким не обірваних зіль.

    В небі не видно негоди вчорашньої -
    Хлющі, що змила серпневі пили.
    Балка свіжіє зеленою чашею -
    Трави доволі дощу напились.

    А за хвилину - ні сліду туманного,
    В обширі синьому променів шал.
    І піднімається в небо Осанною
    В сповіді і сподіванні душа.

    В осені юній, у тиші блаватовій
    Стверджує сонце своє торжество.
    Боже, всього дарував так багато нам,
    Й вибір - як вирок:чи тьма,чи єство.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (3)


  18. Микола Дудар - [ 2024.09.23 07:11 ]
    ***
    Скажу вам більше — є готівка…
    Ну десь тако вагонів зотри
    В одному з них своя горілка
    (Тут ще дізнатися би котрий…)
    Багато де чого залежить
    З якого боку підібратись,
    І не дай бог, якщо є нежить…
    Бо доведеться теліпатись
    А потяг є… на те і потяг
    Там свій маршрут, свої зупинки
    Потрібен буде всім спецодяг
    І вигляд жадібної свинки…
    12.08.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  19. Віктор Кучерук - [ 2024.09.23 05:51 ]
    * * *
    Несвідомі ми та грішні,
    Раз у головах бедлам, –
    Наряджаємось розкішно
    І гуляємо без гальм.
    Обираючи десь одяг,
    Чи п’ючи хмільний напій, –
    Пам’ятаймо, що на сході
    Йде за щастя наше бій.
    І бійцям потрібні кошти,
    Навіть більші, аніж нам, -
    Для заслуженої помсти
    Дуже підлим ворогам.
    23.09.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  20. Юрій Лазірко - [ 2024.09.23 02:41 ]
    не потрібні вже слова
    не потрібні вже слова
    лала-ла-лала-ла-лала-ла

    1.
    місячного сяйва мілина
    ти і я
    не випиті до дна
    ти і я
    бурхлива течія
    ти моя ти моя ти моя

    приспів:
    ---------
    дай мені
    твіого меду скоштувати
    доки ніч
    нерозлучна
    і жива
    у вогні
    серцю довго ще палати
    ми одні
    не потрібні вже слова
    лала-ла-лала-ла-лала-ла

    2.
    ніжне облітання пелюстків
    у думках
    бракує маяків
    ти і я
    бурхлива течія
    ти моя ти моя ти моя

    приспів:
    ---------
    дай мені
    твіого меду скоштувати
    доки ніч
    нерозлучна
    і жива
    у вогнІ
    серцю довго ще палати
    ми одні
    не потрібні вже слова
    лала-ла-лала-ла-лала-ла

    не потрібні вже слова
    лала-ла-лала-ла-лала-ла


    Рейтинги: Народний 7 (5.67) | "Майстерень" 7 (5.76)
    Коментарі: (2)


  21. Ярослав Чорногуз - [ 2024.09.22 22:11 ]
    Чого сумую?
    Питаєте, чого це я сумую?
    Бо самота навколо, самота.
    І ніби все життя минає всує,
    У бік незрозумілий поверта.

    І що у нім? Яка краса чи втіха?
    І зникло розмаїття, хоч любов
    Горить, яріє чи палає стиха,
    Та оживає в серці знов і знов.

    Вона шукає барв нових, яскравих,
    І лету дивовижного краси.
    Допоки б’є ще струмінь величавий,
    Як водоспаду пасма з небеси.

    У чому річ, питаю все у Бога?
    Холоне серце, мов дзвінкий кришталь.
    Це осінь настає життя мойого,
    І сповива в зажуру і печаль.

    22 вересня 7532 р. (Від Трипілля) (2024)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  22. Володимир Каразуб - [ 2024.09.22 20:59 ]
    Уривок
    Немає нікого хто поруч твого життя
    Солодким цілунком погодить тебе на завтра,
    І буде не проти сказати тобі, що за-
    Бути уже не спроможний, що станеш початком
    Великої книги. Напише хтонічний роман,
    Історію світла, історію часу та словом
    Сплітаючи числа пошарпаних сторінок,
    В стотисячну душу, в стотисячний
    поклик любові.

    20.04.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  23. Сонце Місяць - [ 2024.09.22 15:05 ]
    arose
     
    ефемери зимового вересня
    землеміри німого кіно
    лейтмотив надзвичайно первісний
    римування авжеж гуано
     
    понад зірваними піввуалями
    нас діждеться нуарний суар
    крокодил неприродно роззявлений
    мож курити плодити примар
     
    дев’яності роки повернулись
    стали дев’ятдесятими
    зле а то б собі прибухнулось
    alegretto—
    приклацнувши пальцями—
     
    ґонорово реально запросто
    проз усяк неабиякий такт
    ось я смíття виношу безпафосно
    не вступаючи в жоден контакт
     
    оминаючи ґаджет & диджител
    келвін кляйна чи дьонер кебаб
    анікому ніякий не приятель
    мендельсон
     
    без весілля хіба
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  24. Світлана Пирогова - [ 2024.09.22 14:11 ]
    Ми різні з Вами (пісня)
    Ми різні з Вами...Небо і земля,
    Холодний місяць і гаряче сонце.
    Мелодії старого скрипаля
    Примарою лягають у долоньці.

    Ми різні з Вами...Літо і зима,
    Як тиха осінь і весна квітуча.
    Ніщо й ніхто нас разом не трима.
    Згори дощить, внизу - глибока круча.

    Ми різні з Вами - відчуваю я,
    Бо в день квітневий срібний сніг щезає.
    Мелодії не чути скрипаля...
    Чому ж іще сльоза не висихає?


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (4)


  25. Євген Федчук - [ 2024.09.22 12:28 ]
    Як Господь роки розподіляв
    Сидять бабці під під’їздом на лавці широкій.
    Уже кожній з них, напевно за сімдесят років.
    Вже на світі нажилися та напрацювались.
    Ото тільки що сидіти на лавці й зосталось.
    Між собою гомоніти, щось розповідати,
    Кісточки усім знайомим поперемивати.
    Вони ж усе помічають та все про всіх знають,
    Ображаються, як люди у них не питають.
    А їм хочеться ще бути для когось корисним.
    Сидять собі на лавочці, бо в квартирі тісно.
    Хоч сама живе, можливо, але давлять стіни.
    Хочеться поговорити із кимось постійно.
    Отож сидять, розмовляють, бідкаються вкотре,
    Який же то зять ледачий виявився в Мотрі.
    Тут два типа завернули сюди підозрілих,
    Мабуть, в під’їзд непомітно прошмигнуть хотіли.
    Митрофанівна одразу пита: - Ви до кого?
    Ті зам’ялися, не знають в під’їзді нікого.
    Розвернулися та й ходу. – Ходять тут усякі!
    А ми, бачиш, стережемо під’їзд, як собаки!
    Тут Петрівна оживилась: - Оце пригадала.
    Колись бабця історію переповідала,
    Як Господь всьому живому розподіляв віку
    Та чому він стільки років вділив чоловіку.
    Може чули? – Ні, не чули, - усі одізвались.
    Тож Петрівна повідати історію взялась:
    - Як закінчив Господь, врешті, оцей світ творити,
    То й задумався: а скільки ж кому в світі жити?
    Прикинув, кому би скільки можна було дати
    Та й подався тоді світом вік той роздавати.
    Першим зустрів на дорозі Господь чоловіка.
    - Ти останнім появився, отож тобі віку
    Визначаю в двадцять років. – А чому так мало?
    - Ну, щоб іншим також років жити вистачало.
    - А не можна мені більше? - Де я можу взяти?
    Хіба хто другий не схоче стільки собі брати?!
    Іде далі. На дорозі вола зустрічає:
    - Тобі вік твій в тридцять років, - каже, - визначаю.
    А віл на те: - Так багато? Стільки літ повинен
    Буду тяжко працювати в полі на людину?!
    Давай мені десять років. Мені буде досить.
    І дав Господь того віку, що віл собі просить.
    «Віддам зайве чоловіку!» Іде собі далі.
    Тут коняка мимо Нього бігла. Але стала,
    Бо Господь махнув рукою. – Хочу, - каже, - дати,
    Щоб ти могла сорок років в світі проживати!
    А коняка: - Нащо стільки? Сорок літ пахати?
    І у спеку, і в негоду вози ті тягати?
    - Ну, а скільки тобі треба? - І двадцяти досить.
    Отож, стільки живуть коні на світі і досі.
    «А зайвина чоловіку!» - подумав й подався.
    А тут якраз мимо Нього і собака пхався.
    - От і добре, що зустрівся, - став Бог говорити, -
    Даю тобі тридцять років на світі прожити!
    - Тридцять років – пес говорить, - буду я повинен
    Стерегти добро не власне – якоїсь людини?
    І вдень, і вночі не спати? Воно мені треба?
    - Ну, а скільки ж тоді віку вистачить для тебе?
    - Десять років і достатньо. – Нехай так і буде.
    «Віддам оті зайві роки краще тоді людям!»
    Іде далі, на дорозі мавпу зустрічає.
    - Тридцять років тобі жити достатньо?- питає.
    - Та які там тридцять років? Щоб усі сміялись?
    А я усі тридцять років мучилась, кривлялась?
    Досить мені й десять років! – Так тому й бувати!
    Рішив Господь зайві роки людині віддати.
    От від того часу ми так і живем на світі.
    До двадцяти живем сво́ї, радієм, як діти.
    Батьки про все піклуються, нас оберігають.
    Але в двадцять людські роки, нарешті збігають.
    Далі ідуть сім’я, діти, проблеми, робота.
    Пахаєш, як віл постійно до сьомого поту.
    А мине тих двадцять років – діти виростають,
    А батьки, як ті коняки двадцять літ пахають.
    Добро собі наживають, поки ще є сили.
    Але скоро і конячі роки пролетіли.
    Живеш тоді, як собака, добро зберігаєш,
    Бо вже сил нове надбати у той вік не маєш.
    А, як дасть Бог, проживеш ті всі літа собачі,
    Тоді уже проживаєш і мавп‘ячі, значить.
    Сидиш собі на лежанці на тепленькій печі
    Та усе перебираєш непотрібні речі.
    Трудишся, але від того користі немає.
    Робиш все не так, як треба, усім заважаєш.
    Одно тільки виглядаєш: хто йде, хто приходить.
    Отак воно вік прожити, говорять, виходить.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  26. Устимко Яна - [ 2024.09.22 11:25 ]
    вже осінь
    віє запах тривожний
    від сухого зела
    мов оплакує кожний
    прутик літа й тепла

    осінь в лісі та гаї
    скоро зайде в міста
    осінь часу не гає
    в неї сиві уста

    припаде й поцілує
    кожен дах і газон
    під суме «алилуя»
    хору ґав та ворон


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  27. Козак Дума - [ 2024.09.22 11:10 ]
    Синові
    Тримай себе у натовпі бентежнім,
    хай він усіх паплюжить і усе.
    На себе розраховуй, незалежно,
    що ближній срібну посмішку несе.

    У мрії поринати не стидайся,
    та не обожнюй навіть власних дум!
    Брехні – не вір, а лесток – опасайся,
    бо тлум оберне те усе на глум.

    Готовий будь до слушної хвилини,
    зневіру відганяй від себе геть.
    Не плутай із людиною скотини,
    нехай навколо люта коловерть.

    Стрічай достойно успіх і наругу,
    допоки сяє сонця коровай.
    Умій прощати ворогу і другу,
    але усі уроки пам’ятай!

    Якщо життя знівечено, не падай,
    не опускай безсило долу рук,
    а веди* Бога нашого пригадуй
    і лише уперед продовжуй рух!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  28. Микола Дудар - [ 2024.09.22 07:17 ]
    ***
    Тебе чекав би допізна
    У край села на сінокосі
    Де загубилася весна
    У літі з дозволу ще й досі…

    І розстелився б все одно
    На місце те, не випадкове
    Черпали б з неба ми вино
    І в поцілунках додатково…

    Та видно знову не зрослось…
    Чи щось завадило напевно
    А може й встрітила когось
    Даремно сонечко, даремно…
    12.08.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  29. Віктор Кучерук - [ 2024.09.22 07:11 ]
    * * *
    Не для мене ще усмішки
    Із твоїх медових уст, –
    Цим вдоволенням нітрішки
    Не впиваюся чомусь.
    Наковтався удостачу
    Тільки сильної жури,
    Поки ти мене не бачиш
    І не чуєш до пори.
    Адже впевнений, бо знаю,
    Що, як любиш – то борись, –
    І тоді любов безкрая
    Поєднає двох колись.
    22.09.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  30. Микола Дудар - [ 2024.09.21 12:42 ]
    ***
    Поміж...
    Нібито впійманий, нібито схований…
    Де ж тебе, друже, носили чорти?
    Нібито вогняний, нібито вовняний,
    Хто ж підтиратиме славні хвости
    Різного племен, в правді упевнені
    Скільки всього, чи вистачить сил?
    В чаші заплетені, небом накреслені
    Поміж безсмерття, поміж могил…
    12.08.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  31. В Горова Леся - [ 2024.09.21 12:11 ]
    Вечірнє
    Вечір тіняву тче ажурну,
    І спадає по краплі гулко.
    То гріхи й грішки мене журять
    В сповідань моїх перегуках.

    Тиша ллється, та не вспокоїть,
    Не обійме, така колюча.
    А мені її, надважкої,
    Щедро видала неминучість.

    І росте вона в синіх тінях,
    Вболіває у давніх саднах,
    В ній думок моїх шепотіння,
    Про забуті за дня досади.

    Чи забуті, а чи припнуті,
    Чи стриножені скрутом дужо,
    Спаленілі чуття- салюти
    Блиском зоряним по калюжах,

    Де так рівно дорога мокра
    Мірить вибої глибиною.
    Цідить вечір думки і кроки,
    Тишу гонить услід за мною.




    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  32. Володимир Каразуб - [ 2024.09.21 12:39 ]
    Осінній день

    Нехай тебе в моїй не буде вічності,
    Ні губ твоїх, ні рук, ні сонця білого,
    Воно вгорі для осені позичене,
    З твоїх очей на жовтень перевтілилось.
    І я у нім, і вірю, що не скотиться,
    Що назавжди горить, мов на картині, де,
    У жовтих хвилях осені не втопиться,
    В осінній день.

    03.09.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (2)


  33. Іван Потьомкін - [ 2024.09.21 11:35 ]
    ***
    Щоденників не вів.
    Життя поміж рядками залягло.
    Був певен, щось таки мене вело
    І днями, і впродовж років.
    І якщо хтось захоче прочитати,
    Хай поспішає, доки ще живий,
    Щоб здогади в інші світи не слати
    І не сказать: «Якийсь він не такий...»
    Такий, як є. Таким мене й беріть.
    Лиш на полицю, не прочитавши, не кладіть.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  34. Віктор Кучерук - [ 2024.09.21 05:43 ]
    * * *
    Ти мене замучила безладдям
    І надлишком придбаних речей, –
    Поламала шафу, а в шухлядах
    Не лишила й ніші для мишей.
    У кімнаті душно та імлисто,
    У повітрі висне всякий пил, –
    А було без тебе свіжо й чисто,
    І не мав мороки старожил.
    Різного непотребу завали
    Викликають непоборний гнів,
    А тобі, як “плюшкіним”, все мало
    Мотлоху залежаних “скарбів”.
    Ти мене замучила до краю,
    Хату перетворюючи в склад, –
    Знов оселю чисто прибираю
    І наводжу в ній зразковий лад.
    21.09.24



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  35. Ярослав Чорногуз - [ 2024.09.20 23:31 ]
    В обіймах матінки Природи
    В обіймах матінки Природи
    Люблю душею я цвісти.
    Якби хоч тінь твоєї вроди,
    Якби була зі мною ти!

    І це високе безгоміння
    Сміялося б із висоти,
    Розвіялась печаль осіння,
    Якби була зі мною ти.

    Було би щастя так багато,
    І щедрості, і доброти.
    Співало б нам любові свято,
    Якби була зі мною ти.

    І неба океан безкраїй
    Нам дощ посіяв золотий.
    Лише тоді життя буяє,
    Коли зі мною поруч ти!

    20.09.7532 р. Від Трипілля) (2024).


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  36. Козак Дума - [ 2024.09.20 21:19 ]
    Біль утрати
    Ми наймиліше в серці носим,
    у думах наших бережем,
    і лише подумки голосим,
    як лихо десь підстереже…

    Безмовно наше серце плаче,
    щемить беззахисно душа,
    і повноводо лине «Кача»,
    і боляче, як від ножа…

    Ми найдорожчих пам’ятаєм
    довіку, до останніх днів,
    і лише спомин серце крає,
    і душать спогади сумні…


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  37. Ігор Терен - [ 2024.09.20 21:28 ]
    Гіркі пілюлі
    ***
    А бути чи не бути є ще шанси.
    Захоплюємо села і міста!
    Це ще аванси,
    та нема балансу
    у популяризації шута.

    ***
    А той, що не утік, у теплій ванні
    утілює затії кунака*,
    бо від Оману
    до самообману
    у дилетанта місія така.

    ***
    А люди... люди довіряють слову
    і циніка, і князя із грязі.
    То... нате! Знову
    думай-те, панове,
    навіщо ваші голоси слузі.

    ***
    А найдобріші люди – українці,
    які не оглядаються назад,
    але в селі Козинці
    є ще лиця,
    що червоніють за електорат.

    ***
    А де-не-де посади і висоти
    займають легітимні барани –
    корисні ідіоти
    із когорти
    лукавих агітаторів шпани.

    ***
    А бити чи не бити... на росії
    дилема, та оказія така,
    що є надія –
    армія уміє
    Мюнхаузену дати копняка.

    На закуску
    А добрі люди мають атестати
    або й дипломи, але так чи ні
    усім, хто гріє руки на війні,
    не файно мати
    юдині дукати
    і помагати жити у брехні.

    09/24


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  38. Микола Дудар - [ 2024.09.20 21:38 ]
    ***
    / Оскільки /
    Оскільки сьогодні ти бунтівник,
    Перелаштуй себе заново.
    Ти мене чуєш, ну що то за крик?
    І не забудь, підкинеш за авторство…

    Оскільки сьогодні ти водолаз,
    Переіначим і призвіще.
    Що то за вибрики? геть догола
    Буде, повір, практичніше…

    Оскільки сьогодні ти аманат,
    Звернемо з доріг до підсумку…
    Кілька пігулок, з десяток гранат
    В тишу, таємно, без відгуку…
    11.08.2024.
    (Аманат — заложник)


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  39. Сергій Губерначук - [ 2024.09.20 15:13 ]
    Ярий Славе мій дивний…
    Ярий Славе мій дивний!
    Наспіваймо пісень
    у пралипень чарі́вний
    і в один той же день*!

    28-ої ночі,
    28-го дня
    ра́зом зді́ймемо очі
    до Всевишнього «Я»!

    Я без тебе у тузі –
    часом, інший зовсі́м.
    Невідомо, хто друзі,
    хоч прощаємо їм...

    ...чорну правду чи пам’ять,
    накопичено злу.
    А, однаково, з нами
    хай поборють імлу!

    Ярославе мій любий!
    Друже многості сцен!
    Найдушевніші труби
    пропускаю в Едем!

    Голос їхній про тебе –
    тільки тему згадай!
    За лаштунками неба
    за́вжди сховано рай.

    4 січня 2005 р., Київ

    ____________________________________
    * День народження Сергія Ґуберначука
    та Ярослава Ґранка один і той же.


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | "«Моє на підмостках життя…», стор. 47"


  40. Світлана Пирогова - [ 2024.09.20 12:14 ]
    Без тебе і з тобою


    Без тебе плачу я струною,
    І пісня, наче темна хмара
    Далеко лине із журбою.
    Тебе чекати - мені кара.

    Без тебе засихає квітка,
    Хоч дощ періщить, як з відра.
    Квартира, мов залізна клітка.
    Невже це долі підла гра?

    Без тебе кам*яніє серце,
    Не бачу я земні принади.
    Душа, мов висохле озерце.
    Чарівний світ не має зваби.

    І ось...з*явився, ніби сонце.
    Твої цілунки – буйноцвіт.
    Всміхнулось щастя у віконце,
    Люблю з тобою цілий світ.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (1)


  41. Іван Потьомкін - [ 2024.09.20 10:33 ]
    ***
    З такої хмари в Україні
    Такий би дощ зненацька ринув,
    Що спраглі од чекання ринви
    Діжки і відра перекинули б...
    ...Натомість із Єрусалиму
    Хмара в Єгипет чомсь полинула.
    Дощу благають синагоги,
    Здіймають голоси до Бога,
    І навіть усезнайки-атеїсти
    Вже за Тору готові сісти...
    Тож віриться, що дощ уже в дорозі,
    І порадіє Місто міст невдовзі.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  42. Микола Дудар - [ 2024.09.20 06:13 ]
    ***
    Серпень, хлопче, що з тобою?
    Знову збігу задощив
    Не здивуєш нас водою
    Ти диви, ше й оточив…
    Заперіщив… розізлився
    Міра жарту певна є…
    Ну а після в небо змився
    Православного вдає…
    Серпень, хлопче, може досить?
    Якщо чуєш, то озвись
    Кілька неділь… прийде Осінь
    Знаю… знаю, не божись…
    11.08.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  43. Віктор Кучерук - [ 2024.09.20 06:11 ]
    * * *
    Якщо чесно, то роками
    Я, безсонню завдяки,
    По ночах лиш марю снами
    І даремно мну боки.
    Важко в спогадах блукаю,
    Легко втомлююсь від мрій, –
    Хворість змучила до краю
    Та змінила розклад мій.
    Після жінчиних обідів
    Призвичаїтись зумів
    До прискорених відвідин
    Богатирських довгих снів.
    20.09.24


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  44. Артур Курдіновський - [ 2024.09.19 21:52 ]
    Злочин та покарання
    Якщо я вкраду кілограм бараболі -
    Чекають п'ять років позбавлення волі.

    Якщо я беззбройну людину приріжу -
    Шість років в'язниці. А може, і більше.

    Якщо я зґвалтую десь жінку красиву -
    Довічне - це вирок цілком справедливий.

    А вб'ю пів мільйона, як підла паскуда -
    Мені за цей злочин нічого не буде.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  45. Євген Федчук - [ 2024.09.19 13:53 ]
    "Жемчуг"
    «Москву» як наші потопили,
    Москальський скреп на дно пустили,
    На болотах піднявся вий:
    - Та як таке можливо було,
    Щоб наша гордість потонула
    Фактично не вступивши в бій?!
    Хіба коли таке бувало,
    Як «дєди» наші воювали?
    Перемагали всіх-всіх-всіх!
    А я згадав подію давню,
    Для москалів зовсім безславну.
    Одну із багатьох таких.
    Ще за царя оте бувало,
    Москалі крейсер збудували.
    Проект у німців узяли.
    Свого туди надодавали
    І «Жемчугом» його назвали.
    На Дальній Схід перевели.
    Від тих «покращень» став він гіршим
    Та москалів все рівно тішив.
    А тут японцями війна.
    Хоч москалі весь час кричали,
    Що флот непереможний мали
    Та вразила світ новина:
    Їм під Цусімою дісталось,
    Лиш деякі порятувались,
    «Аврора» з «Жемчугом» втекли.
    На Філіпінах заховались,
    Кінця війни там дочекались.
    Мовляв: а що ми ще могли?
    Як москалі війну програли,
    То ці тихцем назад примчали.
    А флоту ж більше в них нема.
    Тож москалі носились з ними,
    З тими коритами своїми.
    «Престиж» їм «Жемчуг» піднімав.
    Тут Світова війна. На морі
    Німецькі рейдери вже скоро
    Нікому не давали жить.
    На судна часто нападали,
    Торпедами на дно пускали.
    Доводилося їх ловить.
    Один такий німецький «Емден»,
    На базі загрузив торпеди
    Та в Тихий океан подавсь.
    І там розбійничати взявся,
    На різні судна нападався,
    Торпедами топив «на раз».
    В союзників замало сили,
    Тож москалів і попросили
    Прислати в поміч кораблі.
    Тож «Жемчуг» мусив вирушати,
    Щоб на той рейдер полювати,
    Податися на край землі.
    Для москалів то було дико:
    Та ж Тихий океан великий,
    А «Емден» той такий малий.
    Чого ото за ним гасати,
    Як можна і позасмагати.
    Отож, на острів прибули
    У порт, який Пенангом зветься.
    Тут лбазуватись доведеться.
    Щоби англійський адмірал,
    Якому мали підкорятись,
    Не став занадто придиратись,
    Рішили влаштувать «аврал».
    Бігом техогляд влаштували
    І всі котли порозбирали,
    Мовляв, не здатен поки він
    За якимсь «Емденом» ганятись,
    Потрібно підремонтуватись.
    Всі офіцери, як один,
    Бігом на берег подалися,
    Вивчати острів узялися:
    Готелі, пляжі, ресторан.
    А тут і жінка капітана
    З’явилася зовсім «неждано».
    Ну, що ви? Та який там план?
    Все випадково! Він не кине
    Одну ж на березі дружину.
    Тож крейсер також залишив.
    Але матроси всі зостались.
    Та зрозуміло чим займались…
    А хто, скажіть би тут не пив?
    …А «Емдену» тут закортіло
    В Пенангу провернути діло,
    Щоб там спокійно не жили.
    Іще трубу прилаштували,
    Щоб за англійця їх приймали
    Й спокійно у Пенанг ввійшли.
    На очі «Жемчуг» потрапляє,
    Борти, як цілі підставляє.
    Як тут торпеду не пустить?
    Торпеда у корму влетіла,
    Вода у трюм забулькотіла.
    Матроси кинулися вмить.
    Вони б і раді здачі дати
    Та ж не працюючі гармати.
    Вони – залізо без котлів.
    А ті розібрані. Матросам,
    Хоч врятуватися вдалося,
    Хто в море скочити успів.
    Друга торпеда прилетіла,
    Якраз попід місток вліпила.
    А там лежав боєзапас.
    І все взялося вибухати,
    Неначе феєрверк на свято.
    Тож крейсер похиливсь ураз.
    Був корабель і вже немає,
    На дні у бухті спочиває.
    «Бездомні» стали москалі.
    Схотілося їм спочивати.
    Додому як тепер вертати?
    Застрягли на чужій землі.
    Такі із них морські вояки.
    Вигадують дурниці всякі,
    Про героїзм «дєдов» своїх.
    А, коли кинешся до діла,
    То там дебіли на дебілах.
    Хай прибере Господь усіх!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  46. Ілахім Поет - [ 2024.09.19 13:26 ]
    Біографічне
    Макулатура, що гідна суспільних клозетів.
    Де героїчне? Бодай мінімальний екстрим?
    Всі біографії мають – лише у поетів
    Лиш нескінченні переліки назв або рим.

    Може, це правда… Про нас не складають легенди.
    Що пригадати в житті, аби трилер чи шок?
    Але це радше в таких собі інтелигентів
    Не біографії – списки дірявих книжок.

    Певно, в свої, але ось тут яка є халепа -
    В непоказні я ґринджоли якісь, мабуть, сів.
    Он у боксерів життєписи – все там як треба:
    Список розбитих мармиз та крутих поясів.

    Щодо обличчя – ой, не для торгівлі мармизка!
    Для «Крокодила», та не для обкладинки «Vogue».
    То й біографію годі й рівняти до списка
    Модних таблоїдних шпальт, як у гарних дівок.

    Все якось мляво, без надто дошкульних поразок.
    Та й без гучних перемог – звідки б взявся той блиск?
    Он альпіністи – все ясно із ними одразу:
    Список тих гір, що з тріумфом на них піднялись.

    Тут… що знайти, щоб як порох у вічі для кралі?
    Порожньо… але нехай – я ще той оптиміст.
    Краще вже так, ніж у деяких там генералів,
    Де не життєпис - перелік зруйнованих міст.

    Так, прозаїчна епоха своїх менестрелів
    Навіть якщо увінчала – то з липи вінок.
    Та біографія… ну якщо це є перелік –
    То надихавших, ліричних, прекрасних жінок.

    2024


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Прокоментувати: | "Поезія Олени Мос "Між""


  47. В Горова Леся - [ 2024.09.19 11:48 ]
    Здогадка

    Так хотіла підгледіти: хто ж літній день торочить?
    Променисті пацьорки фарбує у чорне, та
    Добавляє помалу та впевнено їх до ночі.
    І радіють об тім сумота, пустота й німота.

    Хто ж то? Може, той ворон, що каркає надто бридко?
    Підлетів над сухою вербою поволі, бо
    Потягнулась за дзьобом проміння червона нитка,
    За яку йому ніч обіцяла платню, либонь.

    І даремно заграва ховає поділ за крони.
    Хиже око вдивляється в обрій, пантрує, щоб
    Не уґавити, як заблищить неслухняний промінь,
    І торочок яскравих напхати у чорний дзьоб.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  48. Сонце Місяць - [ 2024.09.19 10:11 ]
    Поле Суниць & Пенні Лейн (The Beatles)
     
    Перейтись би нам із тобою, до
    Поля Cуниць
    Скрізь нереальність
    Ніщо не варте переймань
    Поле Cуниць на безвік
     
    Жити так легко, не зрячи
    Нерозуміючи усіх
    І важко грати чиюсь роль
    Або всьому свій час
    Хоч я не бачу змісту в тім
     
    Перейтись би нам із тобою, до
    Поля Cуниць
    Скрізь нереальність
    Ніщо не варте переймань
    Поле Cуниць на безвік
     
    Жодного більш на цій самоті
    Високо, або низько знову
    Усе не ті, мабуть, ключі
    Та сказав би нехай
    Усе, мабуть, не надто зле
     
    Перейтись би нам із тобою, до
    Поля Cуниць
    Скрізь нереальність
    Ніщо не варте переймань
    Поле Cуниць на безвік
     
    Завжди, ні, колись, я це я
    Але, знаєш, знаю, щось я снив
    І ніби ні, і ніби так
    Й ніщо не гаразд
    Незгода з тим, незгода з цим
     
    Перейтись би нам із тобою, до
    Поля Cуниць
    Скрізь нереальність
    Ніщо не варте переймань
     
    Поле Cуниць на безвік
    Поле Cуниць на безвік
    Поле Cуниць на безвік
     
     
     
      ✴   ✴   ✴ 
     
     
     
    На Пенні Лейн, в перукаря є фотографії
    Фрізур усіх, яка із них пасує вам?
    А різні люди, зустрівшись там
    Кажуть «Як життя?»
     
    Ось на розі в персональному авті банкір
    З-за пліч його дітиська, та й регочуться
    А банкір, як завше, без плаща
    В зливі дощовій
    Дивовиж
     
    Пенні Лейн, я чув тебе & видів скрізь
    Тут, під синім небом передмість
    сидівши, іншим днем
     
    На Пенні Лейн в пожежника годинник пісковий
    А ще світлина Королеви в гаманці
    Він техніку тримає в чистоті
    І вона блищить!
     
    Пенні Лейн, я чув тебе & видів скрізь
    Тут, під синім небом передмість
    сидівши, іншим днем
     
    Пенні Лейн, я чув тебе & видів скрізь
    І скубав рибу й пиріжки
    Улітку, іншим днем
     
    Із-під навісу, там де карусель і балаган
    Медсестричка маки продає з лотка
    Хоч їй здається, що це гра така
    Все в її руках
     
    Пенні Лейн, в перукаря у крісло сів клієнт
    За ним банкір на черзі підстригатись &
    Враз пожежна машина мчить
    В зливі дощовій
    Дивовиж
     
    Пенні Лейн, я чув тебе & видів скрізь
    Тут, під синім небом передмість
    сидівши, іншим днем
     
    Пенні Лейн, я чув тебе & видів скрізь
    Тут, під синім небом передмість
    Пенні Лейн
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  49. Микола Дудар - [ 2024.09.19 06:40 ]
    ***
    Який настрій, такий спіч…
    ***
    Не завжди розумів себе чомусь
    Коли пірнав в минуле з головою
    Можливо, як усі, його боюсь
    І нинішне з такого ж геморою…

    Не завжди я воротами вертавсь
    Коли спішив один в опочивальну
    Де вчора ще вона обох зреклась,
    Зім’яла й пересунула у пральну…

    Не завжди ми цінуємо свій час
    Лиш згадуєм його вже по відбитках
    Бо совість не розглядують в анфас
    Це наче якби лаятись на скрипках…
    11.08.2024.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  50. Світлана Пирогова - [ 2024.09.18 11:11 ]
    З тобою не запалювали свіч (пісня)
    З тобою не запалювали свіч,
    Не цілував мої ти ніжно руки.
    Звучала пісня в горобину ніч,
    Роїлися думки. Терпіння. Муки.

    Лежали пелюстки сухих троянд
    На клавішах холодних піаніно.
    Нанизані роки і блиск гірлянд -
    Співав дискант Лоретті Робертіно.

    Лиш не почула кроки тихі я
    В густих трояндах біля темних вікон.
    І досі у душі твоє ім*я,
    Хоч спільних не було у нас реліквій.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   85   86   87   88   89   90   91   92   93   ...   1829