ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Василь Степаненко - [ 2009.03.06 17:51 ]
    Котик
    *
    Котик
    пройшов по мокрих гілках
    і залишив на них
    свої ботики –
    сушитись.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  2. Варвара Черезова - [ 2009.03.06 11:37 ]
    Друг
    Вже так було. І чорно і туманно.
    І погляд в небо, як у дошку цвях.
    Скляніли очі. Колір йшов з лиця.
    Вже так було. Старі боліли рани.

    Тремтіли цигарки в долонях білих.
    Тремтіло скло і розбивалось вщент.
    Вмирало літо. Дарувало щем.
    Неначе спадок серпнів догорілих.

    ***

    Вже так було. І чорно і туманно.
    Але щораз, коли погано дуже.
    З’являвся ти, зеленоокий друже.
    Лизав долоні. Гоїлися рани.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (4)


  3. Юлія Фульмес - [ 2009.03.06 09:33 ]
    * * * * *
    І знову невчасно
    тебе потягло на відвертість,
    і знову дошкульно
    впечеш незагоєну рану
    нудним булькотінням пояснень,
    немовби наганом
    черкаєш повинну на тілі
    для судмедекспертів.

    Навіщо вертаєш?
    віддавна в моєму будинку
    заведено правило—
    не відчиняти ворота
    тому, хто колись осквернив
    їх крихку позолоту,
    покинув забутими,
    ніби стерню на обжинки.

    До чого ти прагнеш?
    (там, зліва, у сумці—хустинка,
    будь добрий, утри із обличчя
    невинну гримасу).
    на старість горнятко води
    або спільні фінанси,
    розміреність і
    одночасну серцеву зупинку?

    Я питиму вина у колі близьких,
    а не воду,
    носитиму плаття короткі
    в поважному віці,
    а ти як і був—так залишишся
    десь на узбіччі,
    в моєму житті
    нетривким як міраж епізодом.


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.52) | "Майстерень" 5.75 (5.53)
    Коментарі: (13)


  4. Юрій Сегеда - [ 2009.03.06 00:32 ]
    А ми зустрінемось очима
    А ми зустрінемось очима
    На ескалаторах метро.
    Впізнається душа причинна
    Без гороскопу і таро.

    З тунелю свіжістю повіє –
    Дивись, вітри не відпусти.
    І, як співається в Марії,
    Сяйне гірська криштальна мрія,
    Така, якої не знайти.

    Природньо розпочнем розмову,
    І, може статись, – назавжди.
    – А як пройти на Контрактову?
    Всміхнутися: я теж туди.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (3)


  5. Сергій Корнієнко - [ 2009.03.05 18:02 ]
    ПЕРЕМІНА

    Треба бути Південним Бугом,
    Щоб далеким сліпим джерельцем
    Усотати до моря тугу,
    Розіллятись у сліз озерце.

    Може моря того й немає,
    Бо ніхто його тут не бачив…
    – Прощавайте джерела краю,
    йду шукати…
    – Лови удачу!

    Полем, лісом, і знову лугом.
    Нижче, вище: чи ще не видко?
    Треба бути Південним Бугом,
    Щоб про море питати квітку.

    Морем мріються срібні хвилі,
    Розростаються, берег сунуть.
    Понад Бугом вже чайка квилить:
    Ніби щастям, неначе сумом…

    Хто не мріє – не має туги.
    Там де світло – густіший морок.
    Треба бути Південним Бугом,
    Щоб скликати усіх до моря.

    – Гой ви, браття мої і сестри,
    Повноводі, гіркі й недужі,
    Всі до моря! Течіть у серце.
    Я подужаю, зможу, мушу…

    Згар і Снивода, Соб і Дохна,
    Недотека, Єланець з мулом.
    З Мертвоводом якщо не здохну,
    Оживу зі святим Інгулом.

    Закохаюсь у Громоклію.
    Гей, мала, ти ж сама хотіла
    Стати морем, єднаймо мрії!
    Морем будуть душа і тіло.

    …Страх жене у меандри мандри,
    Відчайдушність виводить з кругу.
    За лиманом уже нірвана
    «у» на «о» перемінить Бугу…


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (9)


  6. Василь Степаненко - [ 2009.03.04 20:47 ]
    Звуки сонця
    *
    Пілястри кришталеві знову в моді.
    Бурульки
    камертонами висять.
    На них іскряться краплі –
    звуки сонця.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  7. Варвара Черезова - [ 2009.03.04 09:04 ]
    Римований Щоденник Меланхоліка. Запис №5.
    Я не твоя.
    Мені бути чиєюсь – не личить.
    Хтось мені, Суме, тебе, як мороку наврочив.
    Тінями сіре безсоння вкладаєш під очі.
    Тихо шепочеш на вухо.
    Всміхаєшся.
    Вбивчо.

    Худну.
    Марнію.
    Як риба на березі моря.
    Очі скляні і луска на піску, як алмази.
    Так помирають митці, шизофреники
    [хворі]
    Їх не ховають.
    Вони ж бо щезають.
    Одразу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (10)


  8. Олена Багрянцева - [ 2009.03.03 20:56 ]
    Ти обираєш втечу...
    Ти обираєш втечу.
    Ліктями просто в квітень.
    Лілії у волоссі
    Труять думки про ніч.
    Ніби засмаглі плечі,
    Всі ліхтарі без світла.
    Тільки тобі і досі
    Душно від слова «ні».
    Ти обираєш втечу.
    Чоботом в чорну землю.
    Все, що чекав, збулося.
    Сумно твоїй весні.
    3.03.09


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  9. Галина Косович - [ 2009.03.01 15:32 ]
    ГУРТОЖИТОК
    Розкриває свої обійми,
    Солодкі, звабливо- пряні,
    Несподіваний ранок-
    сонце.
    Я піду до нього у прийми.
    Гаряче? То й нехай поранить,
    Попече аж до
    бронзи.
    Це насправді зовсім не страшно,
    Якщо сонце є й навіть світить-
    Маю вірний шанс не
    пропасти.
    І у сутінках пащ та хащів
    Можна вижити й навіть жити.
    Де моя зубна
    паста?!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (13)


  10. Анна Сазанська - [ 2009.03.01 10:27 ]
    ***;)***
    У поета душа тендітна (амбітна).
    І по вінця у ній благородства (оцту).
    Він всю правду у очі (аби не мовчки).
    Сонце – тільки для нього світить (діти :)).


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (9)


  11. Чорнява Жінка - [ 2009.02.28 01:58 ]
    Шабат (З Ганни Осадко)
    …Монетка валидола под язык –
    И можно жить вот так, как жить привык,
    Покорной мудрости живым укором,
    То в тишину молчать, то слушать Тору,
    Сжигая листья в жертвенном огне,
    И спрашивать:
    – За что всё это мне?

    Октябрь старел… Так пожилой еврей
    Как у Стены, у зимних батарей
    Лицом прижался – и тихонько плакал
    Молитвою дождей, кустов и злаков,
    Где все слова сплетаются в одно:
    - Позволь, чтоб эту чашу мимо… Но…

    Но чаша уж полна, и никуда не деть.
    Сначала ветер, а за ветром смерть –
    Зайдут на кухню, сядут за столом:
    - Шалом, уставший сыне наш, шалом…
    Горит свеча. Шабат в календаре.
    И он умрет.
    В день первый. В ноябре.


    __________________________________
    Шабат – суббота, день отдыха.


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (44)


  12. Варвара Черезова - [ 2009.02.26 12:39 ]
    Сміх. Ностальгія. Паролі. Наплічники. Клички.
    Нерви один за одним, як слабкі дезертири
    мовчки здаються. Здають. Не витримують тиску.
    Пил безкінечної, наче пустеля квартири.
    П’яна морзянка. Вистукую коми і риски.

    Наче продовження рук – цигарки, запальнички.
    Попіл на тілі столів так нагадує струпи.
    Сміх. Ностальгія. Паролі. Наплічники. Клички.
    Більше не лізти на стіни. Погодься, це тупо.

    Линуть мелодії. Зимні, дзвінкі, семиструнні.
    Добре, беру себе в руки. Беру і зникаю.
    Стригтись в монашки, чи ліпше пошитися в дурні?
    Кілька ковтків для хоробрості. Чорного чаю.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.47) | "Майстерень" 5.75 (5.46)
    Коментарі: (28)


  13. Дмитро Чистяк - [ 2009.02.26 12:04 ]
    Вертання
    надсадна крапля опромінить ніч
    і сірка розтечеться над містами
    янтарний блиск облич і потойбіч
    в очах у тебе тепла мить вертання

    коли в падінні забринять сади
    коли пахне жасмином миродайно
    коли по нас тужливу заведуть
    а ми суцвіттям рук одвернем камінь
    і злинемо у тихі вечори

    в очах у тебе тепла мить вертання
    і чистий плач і перший пагін світу
    без нас не зазоріє на землі

    29-30.01.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (4)


  14. Галина Косович - [ 2009.02.26 08:06 ]
    ЗІ СЦЕНИ
    ЗІ СЦЕНИ

    До публіки мовчу,сміюся, плачу,
    Уклін їй віршем, піснею, мотивом,
    За оплески, за голоси дорадчі,
    За джерело чужого креативу.
    Невдала рима, як невдала сукня,
    Вірш мілкуватий, ніби секс - невіглас,
    Мені на щастя хтось дверима грюкне:
    -Який тут безлад, приголосні збіглись..
    -Усе неправда, я тобі не вірю,
    -Так не буває, у житті інакше,
    -Усе недосконале і нещире,
    Подякую!!! Й не схочу satisfaction.
    А я колись гадала, що умію,
    А я собі намріяла сюжети,
    Такі невинні, просто мама мія,
    Як старовинні сукні крепжоржети.
    Піду незваним гостем тишком нишком,
    Підгляну у шпаринки, вірші - душі,
    І класикам покланяюся в ніжки.
    Пірну у море. Вирину на суші.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (17)


  15. Тетяна Роса - [ 2009.02.25 01:50 ]
    Три круга
    оДинаково серые лица,
    пЕрвый круг над вратами ада.
    оПтом вырваны теплостраницы.
    пРопуск в душу маркизу де Саду…
    тЕни мыслей твоих – не птицы:
    оСтаются бездвижием взгляда.
    пСихотропный туман кружится
    сИневою осеннего сада.
    рЯдом бродят печали – жрицы…

    ***
    Ты закроешь все окна в саД -
    Он стал вовсе не нужен тебЕ.
    Сторожит мертвоглазый циклоП
    Ядовитого зелья отваР –
    Твои мысли… Не быть борьбЕ.
    Пустотою твой мир безголоС
    Черномыслия вырос колóсС…
    Перед кругом вторым подойдИ
    Ты к циклопу за чашей питьЯ.


    ***
    Дегустация
    Единовластия мрака,
    Пролонгация
    Рассечения мыслей.
    Единение
    С отсутствием светлых знаков,
    Сотворение
    Исхода из чёрных высей
    Ядомыслием третьего круга…



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  16. Юрій Сегеда - [ 2009.02.25 00:57 ]
    Таке життя... Майдан затих
    Таке життя... Майдан затих.
    Серед живих нема святих...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (2)


  17. Олена Пашук - [ 2009.02.24 23:15 ]
    Вони кращі друзі, куди вже краще
    Вони кращі друзі, куди вже краще.
    Самураї нового тисячоліття.
    Іржуть у дворі не розмитнені клячі,
    Вони ж бо вдома кусають лікті.
    В той час, як планета в добу целюліту
    Страждає мовчки. Ніхто не бачить.

    Ніхто не рятує, не ставить банки,
    Нидіють в хаті, а хата скраю.
    Хата скраю, бетонні фіранки,
    Хоча рукою подати до раю.
    Апостол Петро і собі навзаєм
    Протягує руку крізь магму ранку.

    А їм це не треба, вони самураї,
    Гострять мечі об сонця зубило.
    Потім щоночі один з них вмирає,
    А інший чекає осиротіло.
    Та той, кого запросили до раю,
    Вже не повернеться, навіть за тілом.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.51) | "Майстерень" 5.75 (5.46)
    Коментарі: (13)


  18. Юлія Фульмес - [ 2009.02.24 14:47 ]
    Мур
    А змістом спільних недомовлень—
    Його зіпсована фігура.
    Ти не помітив? Ніби повінь
    Накрила вікова зажура
    Соборний мур святого Юра.
    У листя вдягнений опале,
    Він випроваджує понуро
    Студенство до яскинь вокзалу.
    І вже прощань одних замало—
    Всепрощення йому належить,
    На варті біля нього стали
    Чотири стільникові вежі
    Як ангели, що в небі стежать
    Апокаліпсову пожежу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (16)


  19. Чорнява Жінка - [ 2009.02.23 20:51 ]
    Метаморфоза
    хоть мальчик алчно постигал
    азы склонений и спряжений,
    увы! в нем не проснулся гений…
    но замечал, как вечер ал,
    когда, устав от вдохновений,
    он мухам крылья обрывал...
    ..........................
    он и теперь, гляди, живёт –
    не Мышкин – просто идиот...


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.6) | "Майстерень" 5.67 (5.61)
    Коментарі: (23)


  20. Лариса Вировець - [ 2009.02.23 16:09 ]
    Весна після любові
    Скресла крига, сніги потанули,
    утекли у твої казки —
    не зважаючи на обставини,
    серце в грудях — мов кінь баский.

    Не кажи, що буває різною,
    непростою любов бува:
    та — рятує порою грізною,
    воскрешає, а ця — вбива.

    Не судилося, як хотілося
    цій, єдиній (вона одна),
    і не чухай тепер потилицю:
    пий на спомин її до дна.

    Вже прогалини сонцем мічені
    і на звалищах ялинки,
    з-під коліс летять покалічені
    пластикові пляшки.

    А кімнату безжальне жалюзі
    ріже в смужку, не омина...
    На синоптиків не зважаючи,
    місто штурмом бере весна.


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (9)


  21. Оксана Пухонська - [ 2009.02.23 11:33 ]
    * * *
    Бракує слів,
    Щоб виказати душу...
    Тебе бракує,
    Щоб відчути біль.
    Тендітні пальці струнами зворушать
    Немузику...
    На рани сиву сіль
    Насиплять ті,
    Хто просто був не нами...
    Бракує сліз,
    Щоб виплакати нас.
    Вростає простір крізь віконні рами
    У юний,
    Нами вилюблений час.
    Вогонь мовчить
    В камінній пащі тиші.
    На темінь ніжно дихає свіча.
    А ти мене наївно не залишив,
    Хоча прощав,
    Хоч сотні раз прощав.
    Бракує зір,
    Щоб захотіти ночі,
    На спільність все ж
    Нам забагато сил.
    То, мабуть, так нам світ оцей наврочив
    На вічність поетичної краси.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  22. Галина Косович - [ 2009.02.22 14:32 ]
    ***
    Тримай мене. А хочеш, не тримай,
    Була твоєю. Не твоєю - буду.
    Орбіту обираю я сама.
    Ти вільний сподіватися на чудо.
    Повірити у казку... Чи у міф
    Про сотворіння нашого кохання,
    Де на годину хтось із нас халіф.
    Як це банально! З рим одне «зітхання».


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (13)


  23. Василина Іванина - [ 2009.02.22 08:57 ]
    ...сіра смуга...

    Вже на смузі «Цюрих-Будапешт».
    Рюкзачок закинувши на спину,
    Озирнусь на трапі. Ще хвилина…
    От і все. Ти, звісно, не прийдеш.
    Пасок застебну. Притишу серце.
    Видих. Вдих. Вже наче й не болить.
    ...лайнер мій усе ж увись прорветься –
    понад хмари, в осяйну блакить…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (33)


  24. Галина Косович - [ 2009.02.21 13:59 ]
    ***
    Сьогодні роздавали сніг.
    За квотами, чи каталогом,
    Чи за молитвами рудих -
    Мені не випало нічого...
    Дістався вітер – буревій,
    Мов з пляшки випустили джина,
    До болю зимний погляд твій
    І кілька страчених сніжинок.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (14)


  25. Наталя Терещенко - [ 2009.02.20 14:41 ]
    ТИ ТРИМАЙСЯ...
    Упадеш,
                     не заплачеш -
    І буде тобі не боляче.
    Обпечешся,
                             подмеш -
    І стане тобі не страшно.
    Не здригнешся
                             від жаху
    На вулиці темній, по́ночі,
    І себе подолаєш,
                           як ворога -
                                               врукопашну...

    Ти була пожиттєво знеславленою й закланною,
    А на небо ішла, як мучениця – святою,
               Бо ніколи не сіяло небо своєю манною,
               І ламало тебе, мов гілочку сухостою.

    Ще відлунюють темні віки дівочими зойками,
    А новітні знову шукають царівен - бранок.
               Темний сум у очах - зерня́тками в жовтім бойкені,
               А у душах – каміння
                                                     скалками
                                                                    гострогранок...
    Упадеш,
                     не заплачеш -
                                               і буде тобі не боляче.
    Обпечешся,
                            а вітер
                                          вигоїть, на порозі...
    Тільки віруй, -
                           і будеш у світі
                                                          мамою, сонечком.
    Ти тримайся -
                           навіть билинкою при дорозі.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.45)
    Коментарі: (21)


  26. Лариса Коваль - [ 2009.02.20 07:34 ]
    Переклади
    З КИТАЙСЬКОЇ ПОЕЗІЇ XII СТ.
    Лі Цінчжао

    * * *

    Весняний сум надії і тривог,
    І поминальне небо, як нове.
    Курильниця із яшми. І димок
    Над нею червоніючи пливе.
    Не взмозі встати, взяв як бранку час,
    Не треба вже для зачіски прикрас.

    Пройшла пора цвітіння ніжних слив,
    І вкрилась річка ковдрою латать.
    Летить із верб пухнасте диво див.
    А ластівка додому не верта.
    Смеркається. Щось крапає з гори.
    І мокра гойдалка сумує у дворі.

    * * *

    Я сам відповім за долю свою.
    Не хочу я неба питать. Не питаю!
    Самотньо на вежі високій стою,
    Печаль розлилася від краю до краю.
    Ми стрілись із Вами не в кращі часи –
    Заморене серце притулку прохає.
    Вам краще додому піти від роси.
    Вам краще піти до родинної хати.
    Хай західний вітер хмарини пасе
    І осінь похмуру до мене несе.


    * * *

    Кволий промінь і вітер віє,
    Та весна вже на землю лягла.
    Легку сукеньку, наче надію,
    Я сьогодні на плечі вдягла.

    Тільки з ліжка, невмивана, боса,
    Прохолода мене обійма.
    І черлено заплутались в косах
    Облетілі квітки мейхуа.

    Де ж мій край?
    Ще душа не зотліла.
    Чи судилось в розлуці нам жить?
    І забутись навіки несила,
    І вином вже нудьги не залить!

    Із курильниці світло на стінах.
    Як в безодню – у постіль знов...
    Догоряє свіча. Зникли тіні.
    А в крові колобродить вино.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (3)


  27. Юрій Сегеда - [ 2009.02.19 23:16 ]
    Зона
    Тріск дозиметра зловісний –
    Дозу вхопиш за хвилину.
    Сірий дім, стареча пісня
    Про полин і про калину.

    Виють голосно, по-вовчи,
    Хоч набрякли щитовидки.
    Крапля крику мозок точить,
    Жити боляче і бридко.

    Прапорці, дроти, тенета...
    Не вовки, а ми в облозі.
    Покотилася планета –
    Горошина по підлозі.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (5)


  28. Юрій Сегеда - [ 2009.02.19 22:37 ]
    Мелодія
    Вчора вранці горлиця загукала вперше,
    А сьогодні зима розтає.
    Знову та мелодія вливається в дихання моє,
    Восени лиш ненадовго вмерши.

    Та музика гучніша за трамваї,
    По мокрій гілці підіймається в блакить.
    Хто чує, вже не журиться й не спить.
    Немов старі бинти неболяче зриває.

    І тихо тане сірий сніг щоденних справ.
    І думати, і дихати, й дивитися – відкрито.
    Це з фільму. Це якийсь французький композитор.
    Цікаво – що він думав? Як він знав?...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (3)


  29. Юрій Сегеда - [ 2009.02.19 22:13 ]
    Влучаєш.Тиша з того боку...
    Чеченській дівчині

    Влучаєш. Тиша з того боку.
    Хай трохи відпочине око.
    Згадай: акорди фортеп’яно,
    В кімнаті біла порцеляна,
    Ще не розбита чобітьми,
    Ще двір наповнений дітьми,
    Які не знали слова "міна".
    Старі їх брали на коліна,
    Казали казку про війну.
    А ти – веселу чи сумну –
    Між гори пісню відпускала,
    Співати мріяла в "Lа Sса1а" ...
    Та все минуло. Ти сумна,
    У тебе юна сивина,
    Ти спиш на кам’яній постелі.
    Ні Кабальє, ні Гвердцителі
    Не буде з тебе. Не судилось.
    Лиш чорна клавіша лишилась
    Тобі на снайперській рушниці...
    А фортеп’яно тільки сниться.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (1)


  30. Ванда Нова - [ 2009.02.19 18:36 ]
    агой!
    агой! луна покотиться по горах,
    шулікою на спини полонин.
    не люди ми - зухвалі дві жони
    в боки вітрів устромлюємо шпори

    агой! плює господар за плече
    на любок відьмака і ворожбита
    забув? жона народжувала діти,
    справляючись і з кіньми, і з мечем

    агой! нам ще до Місяця - й назад,
    а сіль з мішка тікає через дірку.
    підніжкою мостив нечистий зірку,
    а не спіткнемось - надійде гроза

    ...

    чіплялася рука за край човна;
    із крашанок дощі змивали лиця,
    зривалися зірки і блискавиці,
    ми ідолів спускали у Дунай


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (24)


  31. Олена Пашук - [ 2009.02.19 10:46 ]
    вона тобі сказала йди
    вона тобі сказала йди
    і показала напрям руху
    чи вистачить у тебе духу
    щоб наздогнать свої ж листи
    відправлені колись до друга

    бо краще передати їх
    із рук у руки
    без кур’єрів
    вночі таємно від усіх
    відкрити галасливі двері
    і впасти тінню на поріг

    у тих листах і біль і крик
    і непрочитана молитва
    ти втратив все до чого звик
    й мотузка бабиного літа
    обвила ніжно твій кадик

    і вийде друг
    загляне друг
    в криниці з мертвою водою
    конверти мовчки вийме з рук
    а потім спалить наче Трою
    скінчивши достроково гру

    зламались навпіл терези
    впереміш прісне і солоне
    і блискавка – сестра гюрзи
    провісниця Армагедону
    чи чоловічої сльози



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (12)


  32. Юрій Сегеда - [ 2009.02.19 10:04 ]
    Коло акваріуму



    Рибка синя червона і чорна
    В небесах по воді по траві
    Не існує ні завтра ні вчора
    Подивися і стихне біль

    Хай крізь скло позирає потвора
    Нас немає ні завтра ні вчора
    Отже рухів різких не роби

    Рибка синя червона і чорна
    Подивися і стихне біль
    Знаєш значення слова tranquille
    То секрет кольорових рибин



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (1)


  33. Юлія Фульмес - [ 2009.02.18 09:05 ]
    * * * * *
    Намотує дим цигарковий
    На записи магнітофон,
    І службобезпечні розмови,
    І байки про чистий кордон.

    На столику колом розводи,
    Як вир у болотній воді—
    Затягує стіни і сходи,
    Фіранки і лампи руді.

    Бурштинове пиво у гальбах,
    Балачки зайшли про війну,
    Про миші у банках і Майбах,
    І щиру державну казну.

    Бармени розносять на таці
    Світлини іранських дівчат,
    З рекламою вуличних акцій,
    і з гаслом: „ти йдеш на джихад?”

    А нам би якось відмовчатись—
    У кожного свій кінозал,
    На захід замовлений чартер
    І свіжий касетний скандал.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (15)


  34. Василь Степаненко - [ 2009.02.17 19:34 ]
    Я у колисці мрій
    *

    На небі – човен,
    а на хвилях – місяць.
    Я у колисці мрій.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  35. Сергій Корнієнко - [ 2009.02.17 14:29 ]
    Бог вертає

    Бентежні тіні еллінського міфу
    Лягли на сонцесяйну чистоту.
    І ми вклонились еротичній німфі,
    Спровадивши русалчину цноту.
    І ми втішались плетивом химерним
    Занурившись у шал перипетій:
    Героїв і богів, звитяг і скверни,
    Не нам властивих мислень і подій.
    На полі ратоборствували дужі,
    Ярило батько в небесах горів.
    Та Зевс повадивсь у відсутність мужа
    В опочивальні наших матерів…
    Не від меча біда бува найглибша.
    О, Господи, гріхи наші тяжкі!
    Зневажені, такі близькі, найліпші –
    Боги навшпиньки вийшли, за дужки…
    А ми взяли чужий на душу камінь,
    Ще й не один, замурували світ,
    І розписали прийшлими богами:
    Печаллю – стіни, страхом – небозвід.
    Мальовані і двері, і віконця,
    У цьому склепі виходу – нема.
    І тільки в крові шаленіє сонце,
    Коли морозом допіка зима.
    Нехай пече, у день сонцевороту
    Ярило вийде за тілесну гать.
    І тільки в жменьці сміху, для народу,
    Зостанеться Марена міцно спать.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (7)


  36. Оксана Радушинська - [ 2009.02.17 14:13 ]
    ***
    Здіймуться святі по Різдві із насиджених місць.
    Заглянуть у вікна морозяні, ввійдуть до хати.
    Павук із соломи з-під стелі окреслює вісь,
    До світла якої злітаються душі крилаті.

    Здіймуться святі по Різдві тай у вирій вернуть.
    Підеш із сохою в життя, а жита – вже по тобі.
    І діти твої з вовченятами істину ссуть,
    Сповиті у сіті дощів ще у неба в утробі.

    І сніг почорнілий, як нав, повноводдю бринить…
    І вродить зі скель нове сонце, напоєне ранком…
    У Бога турбота – всі дні позбирати на нить,
    Тай тихо зашторити виткану з часу фіранку.

    А потім – листочок пожовклий… А потім – сніжок…
    А потім до мене від тебе – свати… чи солдати.
    І білий рушник, білий-білий рушник без стьожок
    Не вспію подати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (16)


  37. Василь Степаненко - [ 2009.02.16 19:53 ]
    Діждавшись
    *
    Діждавшись
    перших спалахів сніжин,
    забрався я надовго спати в лігво,
    щоб очі
    зберегти для кольорів.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  38. Юля Бро - [ 2009.02.15 16:37 ]
    * * *
    Капризы тонут в капуччино,
    Коричный день венчает тень.
    И у святого Валентина
    Невпроворот вечерних дел.
    Ну, здравствуй, маска пилигрима,
    Полей бескрайняя постель!
    La viva vita! И LOVиной
    Вам будет снега бешамель!
    Как серпантин тропинки вьются
    От пробуждения до сна,
    Где в озера холодном блюдце
    Лимонным ломтиком – луна.
    И, наблюдая фейерверки
    В честь апогея всех страстей,
    Старушка кормит в старом сквере
    Бумажным сердцем голубей.

    2004


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (8)


  39. Іванна Черник - [ 2009.02.15 13:42 ]
    * * *
    Відмолися за мене,
    Прости мені першу втрату...
    Першу втрату себе у обіймах гірких твоїх...
    Знаєш, важко було, воскресаючи, помирати,
    Як на мокрім асфальті останній самотній сніг.
    Відмолися за нас...
    Тонкострунно шабліють ночі...
    Трохи пісні ще чути із вицвілих вуст трави.
    Нас давно прокляли, пролюбили і запророчили
    На вигнання у світ, що зловив нас таки,
    Зловив...






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (4)


  40. Ігор Павлюк - [ 2009.02.15 09:50 ]
    Ця осіння любов ...
    Ця осіння любов – як під листям захована міна.
    Над могилками гнізд зоренята кружляють, кричать.
    Та ніяка душа мені тіло твоє не замінить.
    Твоє тіло, що світиться тінню вогню і меча.

    Ти прийшла мені так – наче пісня лягає на пісню.
    Від вогню золотого ростуть груденята свічі.
    Ми сп’яніли від себе – і стали первинно-первісні.
    Динозаври кругом.
    Видно Місяць – немов уночі.

    Нас вовки і дерева навчили ставати собою.
    А комп’ютери ми заступили іконами трав.
    Віддавалася ти із такою святою журбою,
    Що обличчя такого щасливого я ще не знав.

    Потім вмерли удвох...
    А воскреснем – як стане весняно.
    Над могилками гнізд затріпоче метелик нічний.
    Наші діти – пісні, наші внуки – ці зорі рум’яні...

    Та ніякий політ не замінить вже нам глибини.



    Рейтинги: Народний 5.88 (5.72) | "Майстерень" 6 (5.75)
    Коментарі: (18)


  41. Костянтин Мордатенко - [ 2009.02.14 19:45 ]
    Вірш по соломі


    Як учням ноги мив Ісус Христос,
    яка ж в їх душах відбувалась праця!..
    А ми в житті і досі боїмось,
    що за добро в нас тикатимуть пальцем.

    А Вітер носить хмари, як поштар.
    Мене цигани звали: « Роме, їдьмо!...»
    Дощ дратувався, мучився, страждав,
    як чоловік, що жінку взяв із дітьми…

    Осінній біль породжує чуття:
    пожовклі мрії, туск летить лапатий…
    В змаганнях Щастя з Горем «нічия»…
    Аби не соромно, як в очі гляне мати…

    Гойдавсь на релі Вітер і свистів.
    Чорніло Небо, ціпилось, насилу
    розплакалося, наче у житті,
    коли відповідать за батька сину…

    В холодний Дощ зайшов і вже не міг
    з-під нього вийти, аж перетрусило…
    Кололось небо громом, як горіх.
    Це начищав Пегас могутні крила…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (8)


  42. Василина Іванина - [ 2009.02.14 18:25 ]
    Пояснювальна записка
    ...Найдорожчому NN із найщирішими вибаченнями
    .............
    А в Альпах сніг. Вночі була завія,
    та вранці можна знову на лижню.
    – Складний маршрут, – сама себе спиню, –
    Даремна, мабуть, вся оця затія...
    Чкурнула в гори. З іншим. Сміх і гріх.
    Завіялась в Якийсь-там-баден-кірх.
    ...Хіба ж це зрада? – Кріотерапія!..
    .................




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (13)


  43. Василь Степаненко - [ 2009.02.14 10:54 ]
    Дурманні пахощі
    *
    Якби щось і забрав з собою я –
    Дурманні пахощі твої
    І хризантеми,
    Які в мені ніколи
    не вмирають.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  44. Василь Степаненко - [ 2009.02.13 18:17 ]
    Перли

    Краплини дощові
    замерзли в грудні.
    Я повні жмені з гілок назбирав.
    Нанизую на павутину
    перли.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  45. Магадара Світозар - [ 2009.02.13 13:31 ]
    І тільки тиша...
    І тільки тиша, немов розламана шоколадка,
    Впаде до рота – розтане вічність, пройде хвилина.
    Ти кажеш – винна? Хай буду – винна. Моя провина -
    В твоєму серці теплом долоні розмиті складки.

    На жовтім тілі троянд невинних зимує вечір,
    То тільки втеча, на мить – не більше, таємна втеча –
    Від гри у звуки до гри віч-на-віч-до-тіла-тіло –
    Сопілка плаче, сопілці тяжко, її згубили.

    І збитим пальцям ступати сніжно – болить-не чути,
    Маленька гордість в маленькім світі – залізні пута,
    І розірвати – мов полетіти… униз і стрімко.
    А він не вміє, отак не вміє, лимонна жінко.

    І все, що вчора – забудь-не згадуй – затерті фото.
    Того, хто поряд, і не впізнаєш, спитаєш – хто то?
    І пам’ять збреше, розмиє серця болючу складку,
    А з нею тиша змовчить, не хрусне, мов шоколадка.


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.54) | "Майстерень" 5.75 (5.47)
    Коментарі: (44)


  46. Оксана Пухонська - [ 2009.02.12 23:02 ]
    * * *
    Поламаний слізьми вітер,
    На душі тіла розбиті...
    Так стало багато світу.
    Аж хочеться вовком вити.
    Мовчать молоді титани,
    Чекають на власну силу.
    А нас...
    Нас за них не стане,
    Бо ми ще й не народились.
    Час метафізично мертвий,
    Фізично - сп'янів до крові.
    Вівтарно-остання жертва
    Олюдніти не готова...
    І тільки столітні сльози,
    Ламають безбунтний вітер.
    Душі безкоштовна доза -
    У тіло,
    Аби зболітись...


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.49) | "Майстерень" 5.75 (5.49)
    Коментарі: (3)


  47. Анна Сазанська - [ 2009.02.12 20:01 ]
    ***
    Кириличне кохання.
    Зупинки на римостанціях –
    Впіймати за ніжку
    Котрусь із ще диких муз.
    Та брикаються Анни.
    Й нестримні летять овації
    Уплетеним нишком
    Поміжрядковим “чому”.

    Танці, кружляння.
    Те, що хотів сказати,
    Врешті втискаєш
    У чудернацькі па.
    - Знаєте, пані...
    - Пані не хоче знати.
    Слову шукайте
    Прихистку у рядках.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  48. Людмила Калиновська - [ 2009.02.11 22:08 ]
    =Тиша=
    ***
    Тиша. Порцелянова. Німа.
    Птах злетів та крил його не чути.
    Закричала б – голосу нема,
    Відреклася б – кари не минути.

    Мабуть, запишуся у сліпці,
    Так до Сонця ближче набагато.
    Та й піду. Між білі комірці.
    З кобзою. За мідяки співати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (10)


  49. Юрій Лазірко - [ 2009.02.11 22:31 ]
    Ведемо розмову
    Ведемо розмову, неначе на страту,
    словами тугими дротовані руки.
    А небо вдихає цвітіння блавату,
    дощі відпустили його на поруки.

    Упертість-сокира, образ ешафоти.
    Не взяти їх голодом, сном не зморити.
    Мовчання, пошите на пам`ять – як фото,
    у морі чекання в розбитім кориті.

    Та світлом омиті підвалини ока –
    то сонячна злива журбу спопеляє,
    то морок зникає, а з ним і морока...
    надія палає, гряде ока краєм.

    Зіниці мої – невстережені діти,
    тепер вам дивитися і не вбачати.
    Розмову – відведено, серцю – боліти,
    голівки нагнули під вітер блавати.

    11 Лютого 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (19)


  50. Юлія Фульмес - [ 2009.02.11 19:39 ]
    П"ять, нічим не пов"язані
    Не безнадійно прожита неділя,
    Танець з хустинкою, вдале застілля,
    Стрічки чогось почепили на гілля.
    Весілля

    Добрий мій слідчий-поганий мій слідчий,
    Пальці між двері, лампа у вічі,
    До панахиди готуються півчі.
    Відчай

    Не дочекаємось Доброї Вісті,
    Міму-на німо, факіру-вогнисто,
    Шириться міф про маніяків-таксистів.
    Місто

    Білі кофтинки пропахли ментолом,
    Сором прикритий і правдонька гола.
    У туалеті суцільна крамола.
    Школа

    В довгім волоссі вчувається Вудсток,
    Ніби із гасла „ніщо не забуто”,
    Моррісон рулить, не можу заснути.
    Смуток


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (17)



  51. Сторінки: 1   ...   123   124   125   126   127   128   129   130   131   ...   175