ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Іван Пустовий - [ 2011.05.27 13:25 ]
    Депутатські коломийки
    Депутати, депутати! Трясця вашій мамі!
    Україну ви поклали догори ногами!
    Ви останню копійчину тягнете з народу,
    І за що народ наш має таку «нагороду?

    Ви пишете нам закони, а чи вони в дії?
    Ми ж бачимо, що у дії лиш одні злодії!
    Бо закони ваші «чесні» помогають красти
    І так ловко і кмітливо, щоби не попастись!

    Налякала нас Росія, що не дасть нам газу,
    А ви пукніть їй в трубу і усі, й одразу!
    Послужіть хоч раз, обранці, рідній Україні!
    І «оранжеві зас…ці», й «красно-біло-сині»!

    Депутатське вже містечко хочуть будувати,
    Бо ж ви бідні і бездомні, - не маєте хати!
    Від сім’ї ви тікаєте задля «сублімації»
    Віддаєте перевагу «політмастурбіції»!

    Ой, які ви, депутати, страшні лицеміри!
    Сто раз можете зректися і роду, і віри…
    Для вас тільки одна зірка – «євро» і «доляри»…
    Та невже не боїтеся ви Божої кари?

    …В нас корупція гуляє, як чума, по світу!
    Хабарі давать навчились навіть малі діти…
    «Не підмажеш – не поїдеш!» - знають вже зі школи.
    - За що тяжко так караєш Україну, доле?

    Депутати, депутати! А ви би згадали,
    Як свої оті мандати «тяжко» здобували!
    Що ви людям обіцяли? Як низько «стелились»!!!
    Оте все, що в нас украли, - щоб ним і вдавились!

    На екрані показують – ви, як мухи, сонні!
    Та у вас від отих п’янок аж очі червоні…
    Дрімаєте, куняєте, длубаєтесь в носі –
    Що до того вам, що люди у нас голі й босі?..

    А коли зачеплять бізнес, ваші інтереси
    Ви усі тоді б’єтеся, наче Геркулеси!
    Вам вже «не по барабану», як хто голосує, -
    Ця «етика депутатська» вам тоді пасує!..

    Депутати, депутати! Трясця вашій мамі!
    Ви поклали Україну догори ногами!
    Коаліції не вийде! Не буде співпраці
    Бо, звиняйте, Україна вам усім при с…ці!

    16.09.2006р.






    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Іван Пустовий - [ 2011.05.27 13:45 ]
    Ех, ви...

    ***
    Депутати, ой ви депутати,
    Схаменутись, мабуть, уже час!
    Ви, я к ті сомалійські пірати,
    У заручниках держите нас.

    Ви взяли Україну в облогу,
    Але викуп нам треба платить…
    Чи ж бо ви не боїтеся Бога,
    А чи совість в вас міцно так спить?

    На екранах – красиві і горді,
    Ваше слово вагоме й тверде,
    Та з-за нових облич – старі морди
    Визирають уже де-не-де.

    Ваша виборча гоп-камасутра –
    «Хто, за скільки, куди і кого…»
    Вже й держава під вами прогнута,
    Мов без племені-роду свого.

    …Депутати, ех ви, депутати,
    Не було і нема з вас пуття!..
    Хіба ж можна отак обкрадати
    Матір ту, яка дала життя?
    04.05.2009. І.П.

    ***
    Розмовля сусід Микола
    З сусідом-суддею:
    - Ви їздили на Маямі
    З жінкою соєю...

    Я в рекламі бачив – чудо!
    Там курорт хороший…
    Це ж, мабуть, силу-силенну
    Потрачено грошей?

    А суддя говорить: - Правда,
    «Попахать» прийшлось мені,
    Але, знаєте, "нашкрябав, –
    Та й отримав відпускні…

    - Відпускні? Що так багато?
    А у нас в мене не густо…
    - А це, дивлячись, сусіде,
    Кого ми відпустим…

    02.05.2009.
    Іван Пустовий



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Олександр Комаров - [ 2011.05.27 13:18 ]
    Ліловий негр
    (переклад з О.Вертинського)

    Де Ви тепер?
    Хто Вам цілує пальці?
    Куди пішов Ваш китайчатко Лі ?
    Здається, Ви тоді любили португальця,
    Чи подались з малайцем на Балі?
    Останній раз я бачив Вас так близько.
    В сплетіння вулиць Вас помчав авто.
    Приснилось, що тепер в притонах Сан-Франциско
    Ліловий негр Вам подає манто.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.12)
    Коментарі: (21)


  4. Іван Пустовий - [ 2011.05.27 13:02 ]
    Гуморески
    ***

    - Як новий шеф ваш? Кажуть, він дивак!
    Працює, що й не ходить на обід…
    - Та-а-! Всюди пхає носа, неборак,
    Але, якщо відверто – так собі…
    А ваш?

    - А наш – суцільний демократ!
    За правду у щоденній боротьбі!
    Але, якщо відверто все не так:
    Ваш – «так собі», а наш – «усе собі»!...

    18 квітня 2008р.

    ****

    - Чом, Іване, такий смутний,
    Немов сич, обдувся?
    - То все жінка!.. Через неї
    Пенсії позбувся…

    Дістає мене, холера, -
    - Приріс до дивана?
    Хоч би за день прогуляв
    Собаку Полкана!..

    Я й послухав - вона ж в мене
    Злюща й норовиста…
    Погуляли ми з Полканом
    Гривень так… на триста!..

    11 квітня 2008р.

    ***
    Батько раз прийшов з роботи
    Й малого спитав:
    - У акваріумі рибкам
    Ти воду міняв?
    Маля носиком шморгнуло,
    Очима закліпало:
    - А навіщо? Вони, татку,
    Ще тої не випили…

    ***
    Запитав якось Микола
    У сусіда, у Панька:
    - А чого це в тебе, друже,
    Забинтована рука?
    - Вчора з кумом на природі…
    Трохи випивав,
    Ну а потім здуру… дятла
    З руки годував!..

    ***
    - Мила, мені такий сон приснився,
    Ніби ми ще юні…
    Я руки твоєї прошу
    В садку біля клуні…
    - А чому ж такий раденький? –
    Дружина промовила.
    - Бо приснилось далі, мила, -
    Ти мені відмовила!!!


    ***
    - Чому, Петре, ти похмурий?
    - Дома така драма…
    Жінка хвора і з села
    Їде її мама…
    - Співчуваю, друже! Правду
    Кажуть у народі,
    Що біда сама ніколи
    Одна не приходить!..
    06.09.08
    ****

    - Ваша жінка в Італії,
    То є правда, куме?
    - Таки правда! Й висилає
    Чималенькі суми…
    - Як же, куме, ви без неї
    Новий рік стрічали?
    - Нє ізвєстно, бо… сусіди
    Ще не розказали!..


    ****

    Бабка Химка прибирає
    У клубі сільському,
    А увечері ніколи
    Не спішить додому,

    Бо з города наїжджають
    Хлопці дуже хвацькі,
    Крутять «відик» й показують
    Фільми чудернацькі.

    Надивилась баба «порно»
    Що хай цому нападь!
    То ж на бабу сильно вплинув
    Той «гниючий Запад»!

    …Раз пригонить дід корову,
    Заходить до хати,
    Бачить, - баба ходить… гола,
    Що й сором казати!

    Дід аж сплюнув спересердя,
    Озирнувсь довкола:
    - Ну чого це ти по хаті
    Ходиш, бабо, гола?..

    Баба стала в горду позу:
    - Ти, я бачу, «ні бум-бум!»
    Я – не гола! Це у мене…
    «Еротічеський костюм»!

    -Так, - промовив дід невтішно, -
    Що тут скажеш?.. О-го-го!..
    Я мовчу! Та ти ж би, бабо,
    Попрасувала хоч його!..

    ****

    Підмовляє старий дядько
    Дівчину Марусю:
    - Ти, як лялька! Така гарна,
    Що й не надивлюся!

    Поїдемо до лісочка…
    Ти не пожалієш…
    - Та ви ж… старий, та куди вам? -
    Сміється Марія.

    - То пусте!...Знай, що любов
    Дивні дива творить…
    Кажуть люди, старий кінь
    Борозни не спортить!

    А Маруся засміялась,
    Взялася у боки:
    - Може й так, та старий кінь
    Не зоре глибоко!

    20 травня 2008р.
    Іван Пустовий

    ****

    Із трибуни до народу
    Кандидат кричить:
    - Ви нікому з них не вірте,
    Мене оберіть!
    Так старається, сердега,
    Аж горло хрипить:
    - Жили добре ми! Та скоро
    Будем краще жить!!
    Тут нараз запала тиша
    Помежи людьми,
    Й несміливо хтось із зали
    Запитав: - А ми???

    1992р.

    ХТО ВИГАДАВ ФУТБОЛ

    - Тату, хочеш, розповім я
    Новенький «прикол»?
    Як ти думаєш, хто перший
    Вигадав футбол!

    - Так, цікаво, як зявилась
    Модна гра така?
    - Це дідусь, що наздогнав
    У лісі… Колобка!!!

    ***
    Розказує бомж бомжеві
    Біля сміттєбака,
    Як він наніч влаштувався
    Гарно, неборака.
    - Ночував цієї ночі
    В міській теплотрасі!
    Спалось солодко мені,
    Та ще й на матрасі!
    - А я цілу ніч вертівся!
    Не вертівсь так змалку…
    - А то чому?
    - Та упав
    В бетономішалку!

    20.08.08.

    ***
    Вранці жінка за сніданком
    Почала питати:
    - Ти хоч знаєш, чоловіче,
    Яке нині свято?
    - Ні не знаю… - Той злякано
    Хита головою.
    - Тридцять років, як ми разом
    Живемо зтобою!
    І сльозу з очей змахнула -
    - Як літа спливають…
    А давай-но, чоловіче,
    Півня зарубаєм!
    Чоловік схопивсь з-за столу
    - Що ти! Боже борони!
    Я ніяк не зрозумію,
    Чим тут півень завинив?..

    7.06.2009р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Іван Пустовий - [ 2011.05.27 13:43 ]
    Трахтемирів


    (історична дума)

    Мала мати-Україна
    Синочків завзятих:
    Козаченьки її славно
    Вміли захищати!
    Були вони й до кохання
    І спритні, і щирі,
    То ж столицю охрестили –
    Свою - Трахтемирів!

    ПРИСІВ:

    Трахтемирів, Трахтемирів, трах! трах!! трах!!!
    Мандрували козаченьки по усіх світах!
    Таких міцних та хоробрих
    Ще не бачив світ
    І плодили козачньки
    Український рід!

    Йшли походами на турків,
    Москалів, татар
    І гармат козацьких гуркіт
    Линув аж до хмар!
    А коли вертались з бою
    До рідної хати,
    То з’являлися по світу
    Малі козачата!

    ПРИСПІВ.

    Тепер має Україна
    Синочків-заср…ців,
    Розвелося їх до біса -
    Народних обранців!
    Світ таких дурних не бачив,
    І таких невдах!
    Тепер всі, кому не ліньки,
    Україну – трах!..

    ПРИСПІВ:

    Їздять наші молодиці по світах,
    Заробляють, бідні, гроші – трах, трах, трах!..
    То ж чорненькі і косенькі
    Приходять на світ
    І зникає потихенько
    Український рід…


    23 серпня 2008р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  6. Іван Пустовий - [ 2011.05.27 13:16 ]
    Не пий до дна


    Ой, не пийте ви чарки до дна,
    Бо до дна – кожна чарка дурна!
    Вона винищить нас до ноги,
    Хай до дна її п’ють вороги!

    Ой, не пийте, ви, люди, до дна,
    Бо до дна – то велика ціна.
    Трішки випий, а більше – співай,
    Веселися і горя не знай!

    За здоров’я завжди усі п’ють
    І цим шкоди йому завдають.
    А ти лиш пригуби і постав,
    Щоб назавтра здоровим ти встав.

    Ой, не пийте ви, люди, до дна,
    Бо на дні тім сидить сатана,
    Він затягне до себе на дно,
    І людині тоді все одно!

    Ой, не пий, чоловіче, до дна,
    В тебе гарна і мудра жона,
    В тебе дітки маленькі ростуть,
    Вони татка тверезого ждуть.

    Ой, дівчино-красуне, не пий,
    Бо «ДЖИН-ТОНІК» і «ЛОНГЕР» - то змій!
    Вип’є розум він твій і красу
    Та ще й довгую русу косу…

    Не ходіть з пивом ви, юнаки,
    Не смакуйте його залюбки.
    Пиво мізки вам хмелем залл’є
    Й все одно вам, що було, й що є!

    Українці, не пиймо до дна,
    Бо у нас Україна одна!
    Світлий розум потрібний усім,
    Щоби нам будувати рідний дім!


    2008р.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  7. Іван Пустовий - [ 2011.05.27 13:14 ]
    Лібідо


    Прочитав я у Зігмунда Фрейда,
    Що в коханні є вічна потреба,
    Що ця сила – від пекла і неба
    І становить життя чисту суть…
    Чи то миле тобі, чи не миле,
    Та це дуже потужна є сила!
    Від колиски веде до могили
    І цю силу «ЛІБІДО» зовуть.

    ПРИСПІВ:

    Ах, лібідо, лібідо,
    Через тебе всі біди,
    Бо і важко, і радісно жить…
    Витрачаю я гроші
    На дівчата хороші,
    А мені все кортить і кортить!..
    Прочитав я у Фрідріха Ніцше,
    Щоб кохання та й було смачніше,
    Як до жінки ідеш – ніс не вішай,
    А з собою візьми батога,
    Бо жінки – то цікаві створіння:
    Люблять силу, і мають терпіння,
    І кохать може цеє насіння
    Одночасно і друга, й врага!

    ПРИСПІВ.

    Прочитав я у Вілі Шекспіра,
    Що не мав до жінок він довіри,
    Що орудують здавна всім миром
    Лиш дві речі – це голод й любов…
    А ще влучно сказав отой Віля,
    Що «нікчемність» - жінкам усім ім’я,
    Бо вони, таке капосне зілля,
    Випивають у нас усю кров!..

    ПРИСПІВ.

    Прочитав я у Карлика Маркса,
    Що хоть будь ти з Венери, чи з Марса,
    Буть кацапом, хохлом, папуасом, -
    Абись мав капітал в гаманці,
    То жінки всі до тебе прилипнуть,
    Як ті свині до браги в кориті,
    І хоч будь ти аж двічі горбатий,
    Й чорт горох молотив на лиці…

    ПРИСІВ:

    Ах, лібідо, лібідо,
    Не страшні були б біди,
    Щоб до нього іще й капітал!
    Не лякаючись СНІДу,
    Я б «злетів на орбіту» -
    Всіх жінок тоді б перекохав!!!


    1994р.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Іван Пустовий - [ 2011.05.27 13:02 ]
    Бакси


    В мене жінка – плакса,
    Ниє кожен день:
    - Не приносиш бакси,
    Все, як не в людей!
    Он сусід наш, Вася,
    Крутиться ще й як!
    Заробив десь купу баксів
    І має «Понтіак»!
    А я кажу жінці: - Ти ще не гріши,
    В мене теж є приклад, так, що не спіши!
    Он, сусідка Ала теж побула «десь»,
    Щось за бакси дала і… має «Мерседес»!

    ПРИСПІВ:

    Бакси, бакси, трясця вашій матері,
    А де ж отих баксів бідним нам набрати?!!

    Чи в автобус впхався,
    Чи в тролейбус вліз,
    Тільки й чути «бакси», «бакси»,
    Вхопив би їх біс!
    Гаїшник на трасі,
    В кабінеті врач –
    Усі хочуть баксів, баксів,
    Що хоч сядь, та й плач!
    Вже й бабці в базарі розказують нам:
    - Я тілько за бакси кугута продам!
    І не обманете, хто би не хотів!
    В «курсі дєла» курса – один до пяті!

    ПРИСПІВ.

    Телекси і факси, всі дзвінки й листи –
    Всюди тільки «бакси», «бакси» - господи прости!
    Міні, міді, максі, шорти, чи штани -
    Все тепер за «бакси», хоч візьми, й помри!
    Хтось сидить в кіоску, а хтось пре в Москву,
    Той п'яний «у доску» й має на жратву.
    Роберти і Макси, Сем і Никодим –
    Всі клепають «бакси», аж куриться дим!

    ПРИСПІВ.

    Тільки у колгоспі все так, як було –
    Робить за купони біднеє село.
    І їздовий Вася, й тракторист Іван
    Трудяться без «баксів», «виполняють план»!
    Ганька і Марійка роблять «на дурняк» -
    Смикають за дійки, й сапають буряк.
    Їм не треба «Снікерс», «Марс», або «Тампакс»,
    Доки село, дурне, «паше», в бізнесі все клас!

    ПРИСПІВ.

    В нас, у музикантів,
    Теж купа проблем –
    Музики не буде,
    Як баксів не знайдем!
    «Роланди» і сакси,
    «Корги» і дроти –
    Все тільки за «бакси»,
    І не говори!
    Щоби записати,
    Те, що я співав,
    Треба купу «баксів» дати,
    Чорт би їх побрав!
    То ж закінчу пісню
    І попрошу вас:
    Дайте музиканту
    Хоча б один «бакс»!

    ПРИСПІВ.



    1994р





    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Іван Пустовий - [ 2011.05.27 12:40 ]
    Бараболя


    Ми – українці! Бідні, босі й голі,
    Уже в Європу вибрики ідем…
    Але спасибі нашій бараболі, -
    Завдяки їй на світі цім живем!..
    За роки незалежності і волі
    У нас з’явилось безліч чужих страв,
    Але нема смачніш від бараболі –
    Її поки ніхто ще в нас не вкрав!
    Так! Ще не вмерла ненька-Україна,
    Бо бараболя родить залюбки!
    Перед Європою не станем на коліна,
    Хай стануть колорадськії жуки!
    А ще – і президент, і депутати,
    І влади всі покручені гілки,
    І олігархи – всі повинні знати:
    Відбулись бараболі завдяки!
    Мільони ваші і тепер уже мільярди,
    Спираючись на демократію і час,
    Беруть початок з тих, кого зовуть «селяни»,
    Хто бараболі сапав і худобу пас.
    Політики нема без бараболі,
    Без хліба й сала волі не бува!
    … А ми ще досі і принижені , і голі,
    Бо демократія і воля – лиш слова…
    Куди ми йдем? – Одні бажають в НАТО,
    Інші в Росію хочуть під крило…
    Коли сусідові запалять нову хату,
    Усі біжать погрітис… На тепло…
    …Рятує українця бараболя,
    Та мабуть, й це в нас скоро відберуть,
    Бо - з депеутатів праведної волі, -
    Мутанта-бараболю продають!
    Модифікована генетика у моді,
    І кури й свині – чистий селікон…
    Всім шарлатанам світу на догоду
    Слуги народу прийняли закон!..
    Хіба ж їм шкода того українця,
    Він – пересічний і такий малий…
    …Ні, таки треба з гарапником німця,
    Щоб показав, хто свій, а хто чужий!!!
    .

    2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Іван Пустовий - [ 2011.05.27 12:09 ]
    Не мої ігри
    Це не моя Україна,
    Це не мої ігри,
    Бо зібралися на лови
    Два великі тигри.

    Один тигр – біло-синій,
    Другий – із сердечком.
    Україна межи ними,
    Як бідна овечка…

    Така худа і немічна,
    Ще й шерсті кат має…
    Але тигри домовляться,
    Про неї подбають.

    Відгодують і відпоять
    Сердечну овечку –
    І оті, що біло-сині,
    І ті, що в сердечках…

    Коаліція в них вийде
    Нарешті правдива
    І буде тоді овечка
    І сита, й щаслива!

    …Коаліціям тим краю
    Не видно, й кінця,
    А овечка усе вірить…
    От дурна вівця!



    2009р



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Іван Пустовий - [ 2011.05.27 12:42 ]
    Не мої ігри
    Це не моя Україна,
    Це не мої ігри,
    Бо зібралися на лови
    Два великі тигри.

    Один тигр – біло-синій,
    Другий – із сердечком.
    Україна межи ними,
    Як бідна овечка…

    Така худа і немічна,
    Ще й шерсті кат має…
    Але тигри домовляться,
    Про неї подбають.

    Відгодують і відпоять
    Сердечну овечку –
    І оті, що біло-сині,
    І ті, що в сердечках…

    Коаліція в них вийде
    Нарешті правдива
    І буде тоді овечка
    І сита, й щаслива!

    …Коаліціям тим краю
    Не видно, й кінця,
    А овечка усе вірить…
    От дурна вівця!



    2009р



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Іван Пустовий - [ 2011.05.27 12:18 ]
    Віз України

    реп

    Україна котиться з горба –
    В одній руці торба, в другій руці торба,
    Віз чомусь їде попереду коней –
    «Нас не догонят, нас не догонят!»
    Куди України шлях пролягає –
    Бог його знає… Чорт його знає!..
    Одні хочуть а Азію, інші – в Європу,
    Ніде нема місця бідному хлопу.
    Фірман нездалий, коней поганяє,
    Дороги не бачить, дороги не знає…
    Бідні конята загрузли по шию
    А їх все лупцюють, - вселяють надію…
    Всім «по цимбалах», «по барабану»,
    Чиновники ходять ситі і п’яні.
    Ростуть олігархи, неначе кнурі,
    Кругом хабарі, хабарі, хабарі!..
    Чиновник великий, чиновник маленький
    Три шкури здере хоч із рідної неньки!
    Купують усі і усі продаються…
    Коли ж вони крові людської нап’ються?..
    … А бідним як жити? Простому народу
    Як заробити на хліб і на воду?
    У нас демократія, добре всі знають –
    Зачепиш «верхи», то в асфальт закатають,
    А там буде просто «касетний скандал»,
    «Которий нікто єщо нє доказал»…
    То ж бідна Вкраїна котиться з горба,
    В одній руці торба, в другій руці торба,
    Попереду віз чомусь, коні – позаду –
    Танцюють усі «політичну ламбаду».
    …А все починалось так щиро і гарно:
    Вільна Вкраїна! Ми скинули ярма!
    Свобода без крові! Свята Незалежність!
    Була ейфорія, наївна «безмежність»…
    Безмежність, чи може підступна «безкришність»?..
    Історія вкаже, що добре, що лишнє.
    …Спочатку за безцінь «прихватизували»
    Заводи і фабрики, все розікрали,
    Віддали задурно всю ядерну зброю,
    (Тепер боронитись будем булавою…)
    А далі – родюче Вкраїнське село
    У прірву злодійську пішло-загуло.
    Земельку прордали а гроші проср…ли,
    Аграрну реформу в нас так починали!
    Ці неуки думали, буде все просто
    І запросто враз розігнали колгоспи.
    Тепер в бурянах Україна втопає,
    Земелька не родить… «Она отдихаєт…»
    Порожньо в селах, темно і чорно…
    Це мелють потрохи «державнії жорна»…
    …О людоньки, люди, чи ж цього чекали?
    «Вікно у Європу уже прорубали»!
    У німця, поляка, а чи в італьяна
    Батрачимо нині від рана до рана!
    А ви, українки, «святі Роксолани»
    За долар будете вилизувать пана,
    Щоб тут, в Україні, дітей годувати,
    Голодною смертю померти не дати…
    … А віз України все котиться з горба,
    В одній руці торба, в другій руці торба…
    Чи в Азію котить, чи котить в Європу,
    Від того не ліпше бідному хлопу!
    Ти, злидню, ішач від зорі до зорі,
    А кругом хабарі, харі, хабарі…
    Корупція-шашіль все з’їла, сточила,
    Мотає з народу останнії жили…
    Та знайте – в Європі і в Азіїї – грози…
    Ніде не чекають порожнього воза…


    2003р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Іван Пустовий - [ 2011.05.27 12:01 ]
    Фанера


    Артисти великі, артисти маленькі,
    Всіх вас породила ріднесенька ненька,
    Вона колискових ночами співала
    Живим голосочком і без фонограми.

    То звідки ж ви взяли
    Порочну манеру
    В концертах співать
    Під плюсову ФАНЕРУ?

    Тепер – це, як пошесть,
    Тепер – як чума
    Й управи на це
    Неподобство нема!

    Це ж стільки артистів
    Роти відкриває,
    Руками махає,
    В слова попадає!
    Ну що за хвороба, ну що за химера?
    Державний ансамблі – вже й ті «під ФАНЕРУ»!
    Людей у нас, певне, вважають ЛОХАМИ,
    Коли всі працюють під ПЛЮС-фонограми?
    Бо те, що звучить,
    То музична «консерва» -
    Не сходиться з словом
    І ріже по нервах.
    Бо це ж не мистецтво -
    Дешева попса!
    Зате хочуть всі, щоби хліб, ковбаса,
    І сало – щоб було усе натуральне!
    …Хіба козаки отакі «чудеса»
    Творили б колись?
    Вони би до турків
    Пішли на галеру
    Ніж стали б співать
    Під прокляту «ФАНЕРУ»!..

    Хай голос живий понад світом літає
    Бандура хай грає, сопілка хай грає,
    Хай грають цимбали і скрипка, й труба –
    «ФАНЕРІ» - велика вселюдська ганьба!!!






    2011р.







    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  14. Зоря Дністрова - [ 2011.05.27 09:45 ]
    ***
    Ти кличеш мене в даль,
    Печальний пташе,
    Не обтрусивши з крил
    Завій вітрів,
    Примарно-ніжно
    Легко і без крил
    Ти - полетів.
    Мене залишив - наше
    Туманне сонце берегти
    В обіймах снів.

    1999р.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  15. Тетяна Ріхтер - [ 2011.05.27 09:51 ]
    Можна я промовчу?..
    Можна я промовчУ?
    Не скажУ про потріскані вени…
    І краплини сердешні дощу
    Мені вкажуть, що все не даремно…

    Можна я не заплАчу?
    Бо від сліз роз’ятрилися очі…
    Відпущу і назавжди пробачу
    Та єднання сумбурне не хочу.

    Можна я посиджУ?
    Тут самотньо і сумно-душевно
    І мовчанням своїм розкажУ,
    Як болить в середИні нікчемно.

    Можна більш не прийдУ?
    В ті роки, що болять і страждають.
    В ту морозну і сіру сльоту,
    Що дитинство і юність гукає…

    Можна просто мене не чіпати?..


    24.05.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  16. Ондо Линдэ - [ 2011.05.27 09:33 ]
    март. где-то в горном Крыму...
    Ты других нежнее и жженней -
    вечерея, слова горьки.
    Нараспев, как неверным женам -
    камни, мне себя обреки.

    Клонит башенки белоцветник,
    скалы вчерчены в зодиак.
    Я клянусь, что никто на свете
    не был вечен тобой вот так.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (2)


  17. Валерій Хмельницький - [ 2011.05.27 08:56 ]
    Доктор Абсурд (літературна пародія)
    Доктор Абсурд приходить із пекла
    І збиває вам наголоси…
    По губах його щось текло
    Та у рота не улилося.

    Доктор Абсурд вручатиме медаль
    І казатиме: "Медом политі",
    А за рогом чи де-не-де
    Зачекає вас із пістолетом.

    Доктор Абсурд сидить за катедрою
    І ніколи нікого не слухає,
    А якщо і ви не допетрали,
    То прийде і накрутить вуха.


    27.05.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (10) | "Олександр Зубрій Доктор Абсурд"


  18. Анатолій Клюско - [ 2011.05.27 06:30 ]
    Є така країна
    Не буває вогню без диму,
    Та навіщо країні дим?!
    У міністри послали "діму"
    Й недолугих братків за ним.

    І недолі стара химера
    Видирає надію з дум,
    Й неслухняний язик прем'єра
    Переводить святе на глум.

    Скаженіє од статків панство,
    А у сказу межі - нема!
    І нові каганат чи ханство
    Насуваються, мов пітьма.

    І доноситься з неба ехом:
    -Знову карти поплутав чорт!
    То реве перевізник Леха,
    Що не тих він узяв на борт!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  19. Алекса Павак - [ 2011.05.27 06:43 ]
    У поле
    Я вийду у поле - на сонечко гляну.
    "О, де ти є, доле!" На очі постану...
    Зірву я ромашку - гадати почну.
    Кохати не тяжко! Згадаю весну...
    "Чому ти минуло, негадане щастя?"
    Забула, що булО, я мабуть, відчасти,
    Але у душі несила змиритись!
    Було ти чи ні? Ще раз подивитись,
    Ще раз обійняти, сказати хоч слово...
    Та треба мовчати. Життя, як полова:
    Розвіялось вітром - нічого не стало,
    Зароблене потом весна відібрала;
    Нажите за роки - усе розгубила
    І все не ті кроки в бездолля на крилах!
    Я вийду у поле, ромашку зірву...
    Нема тебе, доле! Та я й не зову.
    Гадай не гадай, як судилося буде,
    Кохай не кохай - воно не прибуде!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  20. Леся Сидорович - [ 2011.05.26 22:06 ]
    Світ схарапудився й помчав
    Світ схарапудився й помчав.
    Стовпом пилюка.
    А Фукусіма простяга
    За ним ще руки.
    О Боже, Божечку! Ти знав?!
    Ти попередив…
    Ходив, і стукав, і благав
    За нас із неба.
    Сини невдячні і глухі
    Смерть засівали.
    Тепер обжинки. Що? Не ті?
    Ми знали. Знали…
    12.04.2011



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (3)


  21. Ганна Осадко - [ 2011.05.26 21:45 ]
    у плавнях...
    …у плавнях – прохолода і туман,
    вода – як роси... Рисочки аїру
    стоять несхитно по коліна в тиші,
    а крапки понад рисочками – бабки
    висять у небі... Сотні літер «і»
    у прописах білявої школярки –
    під лівий берег ці очерети...

    …а ти ласкавовітряно пусти
    по водах темних човника з паперу,
    ачей приб'ється бережечка, де
    старенький качур рясочку пряде
    і виглядає качечку додому…

    ...та рвучко вітер-диригент змахне
    тростинкою прозорою – і хори
    жабів затягнуть риголетто Верді
    про серденько зрадливе у красуні...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.65) | "Майстерень" 5.25 (5.62)
    Коментарі: (38)


  22. Оля Оля - [ 2011.05.26 20:03 ]
    почти
    твоя романтика мне бьет по венам
    и тонко колет где-то изнутри.
    мне показалось, ты так любишь небо..
    какой закат красивый - посмотри.

    твой голос мне теплом по телу
    и отдает в то место, где душа.
    нарисовала б, если бы умела.
    красиво, бирюзово, неспеша.

    твое беспечное, игриво-звонкое
    не поведение, а что-нибудь еще
    так близко к счастью, такому тонкому.
    и ты меня целуешь ни за что.

    твои глаза мне что-то навевают
    и напевают где-то про себя
    о том, как много видят, слышат, знают.
    и я уже почти люблю тебя.


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Оля Оля - [ 2011.05.26 20:58 ]
    все.
    все печальнее, детка, чем кажется.
    хотя мне должно быть все равно.
    а тебе и подавно.
    давно.
    но не так. и мне это не нравится.


    все намного серьезнее среднего.
    истерить по ночам
    в одиночестве.
    мне другого несчастья так хочется.
    все как будто бы было и не было..


    все размазано, перерассказано,
    но как чистый до боли листок.
    справа сверху поджег
    уголок
    от того, с чем все наше не связано.


    все весеннее, детка, чем кажется.
    нам бы вместе куда-нибудь в осень,
    где мы точно курить уже
    бросим.
    но от нас ничего не останется.


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Зоряна Ель - [ 2011.05.26 19:20 ]
    **
    горять латаття келихи
    ні шереху ні шереху
    а сонце у човні
    перепливає озеро
    і місяці - аж сто за ним -
    несуть у кухлі ніч

    і вітер м’яко тулиться
    до оксамиту вулиці
    смарагдових зізнань
    трава біжить соромиться
    калинове коромисло
    візьми й у літо кань


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (19)


  25. Василь Галас - [ 2011.05.26 18:27 ]
    ОДНАЖДЫ ПОД НЕБОМ (ПЕСНЯ)
    Новый дом они построили с женой
    два десятка лет как раз перед войной...
    Там на лестничной площадке, босоног,
    след оставил на цементе их сынок.
    Эко дело... Не журили малыша:
    и любимый и единственный душа,
    будут сами повнимательнее впредь.
    След остался - и забыли затереть.

    Много разных промелькнуло вех и дат.
    Их мальчишка босоногий - уж солдат.
    Но беда всегда приходит не одна:
    испытанье уготовила... война.
    Много парень и бесстрашно воевал.
    Что его сразила пуля наповал -
    всё не верили они, пока, с трудом,
    похоронку не внесли в их новый дом.

    Горе горькое... Печальные лета.
    На сыновней на могиле нет креста...
    Мука - будни им, и ой невесело
    в час, когда, ликуя, празднует село.
    Всей-то радости - что мельком, босоног,
    пробежался по цементу их сынок...
    Двое - жили и живут десятки лет,
    сына старшего целуя детский след.
    (2 последних строки - дважды)

    Май 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  26. Любов Бенедишин - [ 2011.05.26 17:20 ]
    Випускникам
    Ніколи не повториться це свято...
    Ніколи день ще так не голубів!
    Невдовзі школи рідної пенати
    Відпустять вас, мов зграю голубів.

    Злітайте сміло, розправляйте крила!
    Підкорюйте життя захмарну даль.
    Як швидко десять років пролетіло.
    Яка дзвінка і світла ця печаль.

    Знаменний час... Ось-ось з його долоні
    Під звуки вальсу – кожен з вас – спурхнЕ.
    Черпайте силу в істині бездонній,
    Шукайте правди слово осяйне.

    У кожного із вас – висоти власні.
    У кожного – свій обрій і зеніт.
    Нехай любов’ю, в хмурі дні й прекрасні,
    Благословляє небо ваш політ.

    На відстані – і мрії, й виднокола,
    Та найдорожче завжди поблизу:
    Візьміть у сни прощальний погляд школи
    І вчителя розчулену сльозу.

    2007


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  27. Віктор Кучерук - [ 2011.05.26 17:50 ]
    Батьки і діти
    Коли дорослішають діти, -
    Батьки старішими стають.
    Але одним бажанням злите
    Єство дітей і предків суть.
    Усім нам хочеться кохати
    Стрімким рокам наперекір.
    Одним уперше… - Удвадцяте
    Тим, хто чуттям не знає мір!..

    25.05.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (5)


  28. Оксана Карпевич - [ 2011.05.26 15:07 ]
    Ця зима, що торкалася подихом літа
    Ця зима, що торкалася подихом літа
    Загубила всі барви казково-пророчі.
    Поцілунком любов не можливо зігріти,
    Залишаю весну, а думками - я в осінь.

    Там зима чарувала весняним повітрям,
    І Твій подих мене зігрівав на прощання.
    Не можливо зі снігом поринути в літо,
    А ця осінь пекуча, напевно, остання.

    І зимові сюжети у спогадах в'януть.
    Не весною зустрілись з Тобою, не літом.
    Тож не можна ту осінь без болю чекати,
    Бо кохання не вміло зиму цю зігріти...


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Анатолій Клюско - [ 2011.05.26 15:17 ]
    Північне сяйво
    Цвітуть сніги, неначе поле літом,
    П'янкої напиваючись жаги.
    Цвітуть сніги, щоб ми могли радіти.
    Немов богами послані з орбіти,
    Цвітуть у вічній темряві сніги.

    І ніч розсуне чорні береги
    Та схилиться здивовано над квітом,
    А люди, набираючись снаги
    (Суворий край їм віддає борги),
    Здається, знов народжуються жити.

    Цвітуть... І різнобарвні колорити,
    Що схожі на чаруючі луги,
    В полоні ночі пахнуть цілим світом,
    В твоїх очах я буду їх любити-
    Північним цвітом сяючі сніги!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5)


  30. Анатолій Клюско - [ 2011.05.26 15:40 ]
    Гріх
    Привіт приваблива потворо.
    Ти – мій одчай і вічне горе.
    В твоєму насолоди гроті –
    Святе приносять в жертву плоті

    В кайданах сумнівів і сраму
    Плетуся знов до твого храму,
    Де вже, прицмокуючи радо,
    Жертовний ніж готує зрада.

    От крові крапельку останню
    Зронило на олтар кохання
    А на душі - і гірко, й пусто:
    Усе віддав жерцям розпусти!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  31. Іван Лузан - [ 2011.05.26 14:07 ]
    // Давай кохати завжди //
    Давай кохати вічно.
    В цім складність простоти.
    Ми разом - просто я.
    Ми разом - просто ти.

    Давай кохати завжди,
    посеред бруду й зла.
    Щоб кожна нам хвилина
    по щастю принесла.

    Давай в єдинім ритмі
    запустимо серця.
    І зловимо всю вічність
    зненацька - на живця.

    А я тебе кохаю!
    А ти кохай мене!
    Давай кохати завжди
    і щастя не мине!..

    ----------
    23.02.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Іван Лузан - [ 2011.05.26 13:10 ]
    // Мандрами, мандрами //
    Подихом крижаним
    ніч тьмарить надвечір'я.
    Птахом весняним
    втрачає сиве пір'я.

    Свічку гасить ґазда
    пальцем потрісканим.
    Воском розбризканим
    в смерть мандрує та.

    Мандрами, мандрами
    аж до, аж до Рами.
    Рамаварта дзвонами
    б'є, горить іконами.
    Мандрами, мандрами
    аж до, аж до Рами.
    В прохолодні храми
    свічка йде до матері.

    Свіча стікала воском -
    жовтою кровію.
    Ґаздо, добродію,
    ген, мандруєм далі!

    Доля долілиць лежить,
    в мандрах буде жить.
    Пізньоосіння нежить
    з темних хмар дощить.

    --------
    25.07.09


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Володимир Сірий - [ 2011.05.26 12:26 ]
    Потяг
    Коли погляне в очі даль
    І закінчиться відлік верстам,
    І позостанеться печаль
    Близькою подругою серця,
    І сил нових не дасть земля,
    І не посходить те, що сіяв,
    І отяжіє верб гілля
    В обіймах білої завії;
    І внук ганятиме м’яча,
    І син не стомиться орати,
    Лиш догорятиме свіча,
    На скрині дідівської хати,
    Тоді ти сядеш на ослін
    І потяг ждатимеш останній,
    Що тихо їхатиме в нім
    Тобі якраз до пари пані...

    26.05.11.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (19)


  34. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2011.05.26 10:00 ]
    Ловец снов
    Пока ты спишь, я когти подточу,
    И маникюр под цвет, который любишь,
    А после сна себя тебе вручу,
    Целуй же, милый, подставляю губы.

    И дождь прошелся лихо босиком,
    Струится мягко лишь вода сквозь пальцы,
    Так радостно и грустно, так легко,
    Так хочется с тобою мне остаться.

    Ну, обними меня ты поскорей!
    И вырви из сует рабочих бренных,
    И будь, как Галилео Галилей,
    Готова я к любви экспериментам.

    И ал закат, и красное вино,
    И кровь, и сердца радостная ноша,
    Желаю молча много и без слов,
    Пока же сладко спи, ты, мой хороший.

    Пока ты спишь, я нанесу парфюм
    На тонкие красивые запястья,
    Случится, прилетит во сне Амур,
    Тебя разбудит, а пока во власти

    Счастливых сновидений и причуд,
    Над образом красавицы колдую –
    Парфюм, белье… и пробужденья жду,
    Еще чуть-чуть – и твой я сон ...

    СВОРУЮ!...


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (2)


  35. Валерій Хмельницький - [ 2011.05.26 10:19 ]
    Літак на Бориспіль (поетична пародія)
    А літак відлітав на Бориспіль,
    На Бориспіль літак відлітав,
    Вітер дужий в обличчя прискав -
    Пролітали повз мене літа.

    Повезло мені, друзі, та досі
    Виглядаю, як той з конопель...
    Поясню будь-якому невдасі -
    Маю "Porsche", дружина - "Chanel".

    Хто ніколи не йде проти вітру,
    Хто трави нижче й тихше води,
    Той і каже:
    - Обличчя лиш витру –
    Заплювали всього вороги.


    26.05.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (37) | "Сергій Гольдін А літак відлітав на Бориспіль"


  36. Софія Кримовська - [ 2011.05.26 07:37 ]
    Тіні
    Щось на тім причалі є,
    неприховано-прощальне,
    неприкаяно-печальне.
    Пильне, пінне, нічиє.

    Тінь твоя? Чи тінь обох?
    Тільки ляже сива сутінь –
    двоє у туман закуті
    виглядають, де той Бог…

    Пінне. Пізнє. Нічиє.
    Щось на тім причалі є.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (21)


  37. Ондо Линдэ - [ 2011.05.26 00:42 ]
    Н. М.
    слишком часто тормошу,
    слишком многого прошу
    телу, не душе.

    ты ведь есть, какой-нибудь.
    не в тебе сегодня суть.
    только в ней.

    резал семью семь потерь -
    береги ее теперь,
    а меня зашей.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (2)


  38. Наталія Буняк - [ 2011.05.25 23:15 ]
    Ой дубе сильний, дубе гордовитий
    Був ясний день, на небі ні хмаринки,
    Лиш голубінь сміялась в далині,
    А сонце сипало свого тепла зернинки,
    Одна із них припала і мені.

    Осіла під вікном мойого серця
    І заглядала , просилася ввійти,
    Благала там напитися з відерця,
    Хотіла паростком дубовим прорости.

    І я впустила, й так радісно робилось,
    Коли дивилась, як проростав дубок
    Спочатку давав тінь, а серце билось
    Від щастя й радості, що зеленів листок.

    Його я часто й щедро підливала,
    Щоб не зів’яв, а ріс у вишину,
    Колюче зілля навкруги зривала,
    Щоб не глушило, щоб жить лишень йому.

    Не знаю, як і де той час подівся,
    Дубок уже високим дубом став,
    Гіллям широким від мене відділився
    І серця мого більше не бажав.

    Він взяв усе, що бУло найдороще,
    Під ноги потоптав мою любов,
    З погордою дививсь, як вітер троще
    Фортецю віри, як з серця л’ється кров.

    Ой дубе сильний, дубе гордовитий,
    Колись і тебе буря розіб’є,
    Згадаєш дні, як ти в любов сповитий,
    Скинув тепло, вітру вддав себе.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  39. Сергій Гольдін - [ 2011.05.25 22:02 ]
    А літак відлітав на Бориспіль
    А літак відлітав на Бориспіль,
    На Бориспіль літак відлітав.
    Моє серце було, наче приспів.
    Я мовчав, я тихенько зітхав.

    Він вертався до рідного дому.
    Він зникав між високих зірок.
    І дивився услід я – сірома,
    І так сумно було від думок.

    В Україні шепочуть калини
    Під легеньким нічним вітерцем.
    Моя пісня завжди журавлина
    І завжди мені вітер в лице.

    А літак відлітав на Бориспіль,
    На Бориспіль літак відлітав.
    Моє серце було, наче приспів.
    Я мовчав, я тихенько зітхав.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (22)


  40. Леся Сидорович - [ 2011.05.25 20:32 ]
    Наречена-яблуня
    Коли прокинуся ранесенько у травні,
    Побачу наречену за вікном.
    Ще бджоли сонні, ще хмаринки ранні
    Закутані в легкий серпанок сном.

    Вона стоїть, легка і білосніжна,
    Як Афродіта, в піні та шовках.
    І білий колір травам очі ріже,
    І від краси завмре в польоті птах.

    Аж перехопить дух – ця ніжність чиста
    До неба тягне пишність верховіть.
    …Розквітла яблуня, як молода невіста,
    Який вже день під вікнами стоїть.

    трав.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (7)


  41. Женя Бурштинова - [ 2011.05.25 20:58 ]
    На захист лісів і конвалії
    Настрій, субота, хмаринка і я,
    В ліс поспішали, де спів солов'я,
    Лесина збірочка рвалась з руки
    В серце зі словом живої води.
    Вітер із нами ішов і стомився,
    Поміж дерев чи кущів заблудився.
    Знайома стежинка, торкаюсь трави,
    Галявина рідна і царство краси.
    У вальсі кружляєм дерева і я,
    І небо, і хмарка, і спів солов'я.
    Конвалії ніжно-широкі листки
    Просять напитись з дзвіночків роси.
    Сідаю скраєчку, читаю вірші,
    Конвалія, хмарка - мої слухачі.
    Та раптом холодний скрегіт пили
    Стогоном лісу зірвав з вуст рядки.
    Впала додолу струна солов'я,
    Скрикнули разом і Леся, і я.
    Запекло... І зомліли від болю листки,
    Голівки на сполох забили в дзвінки.
    Не здригнулась лише лісогубів рука -
    Конвалію губить, хоч панни нема.
    Вкрили сльозами гніздо солов'я
    Лесина збірка, хмарина і я.
    Травень, 2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (20)


  42. Адель Станіславська - [ 2011.05.25 20:12 ]
    Від любові за крок
    Від любові за крок
    простягнути лиш руку...
    віддати
    їй себе до останку -
    із нею так легко іти...
    Між холодних зірок
    десь написана доля
    страждати
    і палити хиткі
    уцілілі довіри мости...

    Час такий нестійкий...
    ось піском витікає
    крізь пальці
    а душа, наче вітер,
    все місця собі не знайде...
    І так часто з-під вій
    капле дощ і стікає
    між п'яльця
    де судьби полотно
    вигаптовує стомлено день...

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (23)


  43. Іван Гентош - [ 2011.05.25 20:58 ]
    пародія « Я вимагаю! »


    Пародія

    Бути роботом файно – фест!
    По цимбáлах “квадрати” й “кýби”…
    Зарядився, контрольний тест,
    І – хоч в пекло, до чорта в зуби.

    Весь поділений. Зона “А” –
    Зверху мозок (прецінна штука),
    Вся у сенсорах голова –
    О, махнула вперед наука!

    Вмить талант віднайде тебе –
    Лиш натúснути кнопку треба.
    А емоції – в зоні “Б”
    (Щось про квіти там і про небо).

    З виду наче усе живе,
    Зносу й втоми не зна й не чує,
    Тільки, вибачте, в зоні “В”,
    Просто знизу…чогось бракує…

    Мало бути, тут поруч десь…
    У непотріб конструктор кинув?
    А хвалився, що я увесь
    Прямо клон на якусь ЛЮДИНУ!

    В пеклі хай – там жахливі дні,
    А якщо попаду до раю?
    Трансплантанта б здалось мені,
    Доробляйте – я вимагаю!

    25.05.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (27)


  44. Галинка Малинка - [ 2011.05.25 20:28 ]
    Річ не тільки в тім, що Ти .
    Стихало понад гаєм сонце золотаве.
    Зникали стрімголов хмаринки між дерев.
    Заплутався в гіллі десь вітерець ласкавий.
    Здавалось,моє щастя - існує(!) але...де?...
    Кров*ю запалало на горизонті небо,
    Розлилося луною в душі,мов каяття.
    А Ти спитав мене?! Чи все було даремно?...
    Розповіла даремно про свої почуття...
    Даремно все було , однАково забудеш.
    Нехай же Твоє щастя Тебе завжди знайде!
    І річ не тільки в тім, що Ти мене (НЕ) любиш,
    А тільки в тім (напевно), що я люблю Тебе...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  45. Галинка Малинка - [ 2011.05.25 20:18 ]
    В кожнім дотику Твоїм є квіти
    Кожен подих пахне трояндами.
    В кожнім дотику Твоїм є квіти.
    Твоїх слів букети - гірляндами.
    Ніжне серце у мріях сповите.
    Кожен погляд - це промені сонця
    З Твоїх вій, мов сніг, осипаються.
    І в душі зашаріле віконце
    Почуттям моїм відкривається.
    Вкрай безмежно сумую без Тебе.
    Пригадай,як ми вміли радіти!...
    Бачу руки Твої,- в них є небо;
    В кожнім дотику Твоїм є квіти.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  46. Володимир Сірий - [ 2011.05.25 13:46 ]
    *--*--* / дні розлуки/
    Дні розлуки неначе кати.
    До світанку очей не зімкнути,
    Обіцяв наречений прийти,
    Поцілунками випити смуток,

    Та з –за обрію вісток нема,
    Лиш хмарин одинокі вітання
    І обіду вогненний дурман
    Випікає душі сподівання.

    Шепче діва вже немолода
    Губ пошерхлою сухістю слабо:
    - Де любові спасенна вода,
    Чи для мене її не послав Бог?

    25.05.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (23)


  47. Нико Ширяев - [ 2011.05.25 13:50 ]
    Оброненный воздух
    Уходя, уходи! Быстрее иди на спад.
    Не останавливайся, чтобы взглянуть назад.
    Как по тому же поводу древний сказал главлит:
    Там, за твоей спиною, воздух уже горит.

    Волосы нелюбимой в точь, как травы пучки.
    Там, за твоей спиною, города светлячки
    Или села, колодца, - целой страны вещей.
    Не побирайся взглядом, с кровель воды не пей.

    Сердце, молчи на гранях, всуе не словоблудь,
    Призрачной перемены будь впереди на грудь.
    Будь хоть луна на убыль или закат багров,
    Всякое промедленье - в пользу чужих богов.

    Эй, не дави на жалость; был бы и сам не рад
    В мире вообще абсурдов и личных твоих неправд.
    Аля и Галя в кубе, плюс Анатоль, дробь Серж...
    Будущих твоих судеб ветер да будет свеж!

    Будущее навскидку - в утренних кранах порт
    Или сырой сквозьутренний натюрморт;
    Будущее в гуаши выглядит без труда
    Как натюрморт, уходящий воздухом в никуда.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  48. Нико Ширяев - [ 2011.05.25 13:14 ]
    Эскиз для начала
    Мысли играют джаз,
    Ангелы ловят ноты.
    Спелая осень - что ты! -
    Вечный ее сюрпляс...

    Вечная гюльчатай
    В вечном ее гареме.
    Что там ни присчитай -
    Ангелы снова в теме.

    Будто запретный плод,
    Время ушло далеко.
    Ты не грусти, до Блока
    Пташкин еще придет.

    Вот ведь еще найдем,
    Чем рисовать с натуры
    Самым осенним днем
    Утро литературы.

    Ханс Кристиан Второй
    Выйдет с пером и в латах.
    В Нобелевских лауреатах
    Голый его герой.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  49. Олена Багрянцева - [ 2011.05.25 11:30 ]
    Спинити рух трамваїв і вокзалів...
    Спинити рух трамваїв і вокзалів
    На півжиття. І пішки – поза світ.
    Крізь темряви холодні вертикалі.
    До тебе не торкнутися… Привіт.

    Привіт. Мені не спиться двісті років.
    Якби сюди канапу і свічу.
    І музику твоїх солоних кроків.
    І жовту, ніби сонце, аличу.

    Якби мого життя горизонталі
    Занурити у чисту площину.
    Щоб вирвати молекули печалі.
    Щоб визнати невігласну вину.
    24.05.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (8)


  50. Таїсія Цибульська - [ 2011.05.25 10:54 ]
    Пророк
    На сОрок сорОк - сОрок морОк!
    З'явився на світі стоперший пророк!
    Кричав-розпинався, що буде ось так!
    Він бачив у небі Всевишнього знак!
    Він бачив! Він знає! Він все врахував!
    Святеє писання до дір зачитав!
    На сотій поправці усе зрозумів,
    І світу повідать про те захотів!
    "Не вірте нікому! Не вірте чуткам!
    Лиш я! Тільки я розкажу усе вам!
    Бо знаю я точно, що буде ось так!
    Я бачив у небі Всевишнього знак!"
    Дід радіо вимкнув, цигарку скрутив,
    - А хай тобі грець! Що пророк наробив!
    Ось витягну зараз із пляшки корок,
    І явиться світу стодругий пророк!
    Скажу тобі, куме, що буде ось так!
    Найкраще до пива - це варений рак!
    А буде нам борщ і зубок часнику,
    Прийдеться тобі і мені до смаку!
    Бо бачив я, куме, Всевишнього знак,
    Як жінка на кухні кришила буряк!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (22)



  51. Сторінки: 1   ...   1168   1169   1170   1171   1172   1173   1174   1175   1176   ...   1829