ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віктор Ох - [ 2011.05.08 23:43 ]
    Каштановий Київ – столиця України?

    Мадрид – темпераментний, пишний
    зайд різних не дуже любив.
    І тільки каштановий Київ
    всіляких чужинців пригрів.

    Париж – розвеселий, щасливий –
    всій Франції допомага’.
    І тільки каштановий Київ
    країну свою обкрада’.

    Софія не всілась на шию,
    Болгарії не заважа’.
    І тільки каштановий Київ
    податки, як шкури, здира’.

    Рим – вічний, розкішний і сивий
    народ свій кругом прославляв.
    І тільки каштановий Київ
    все ж патріотичним не став.

    Можуть Берлін чи Афіни
    велич держав показать.
    І тільки каштановий Київ
    столицею важко назвать.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  2. Любов Птаха - [ 2011.05.08 23:12 ]
    Мамі
    Мамо, мамочко , матусю!
    Тобі низесенько вклонюся ,
    До неба рученьки зведу
    За тебе я, голубко, помолюся!

    За ласку й доброту твою безмежну ,
    Що лине від фіалкових очей
    Віддаю любов тобі лише належну
    За втому від недоспаних ночей.

    І руки, пахощами квітів вкриті,
    Цілувати буду я щодня.
    Нема ріднішої на світі
    За тебе, зіронько моя!

    Сліпоту мою умієш лікувати ,
    Навпіл горе поділяти.
    Повік я буду вірити й бажати -
    Для тебе миру біля хати!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  3. Любов Птаха - [ 2011.05.08 23:11 ]
    Залежність
    Ти, немов наркотик ,якого потребує тіло -
    Воно горить, скрипить, неначе двері заржавілі.
    Руки крутить ломка вміло,
    І розум ніби в божевіллі.

    "Мурашки бігають" по шкірі,
    Коли думка поряд з тобою
    Я ввесь час живу в зневірі
    І борюся сама із собою.

    Чому? Чому ти заборонений для мене?
    Де ж той ключ знайти, що знов поверне
    Хвилини щастя, мов пилок, п'янких?
    Як ? Як повернутися до них???



    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  4. Любов Птаха - [ 2011.05.08 23:11 ]
    Небилиця
    Що у світі є кохання? -
    Безмір радості, ніжності, чи , може, то лише страждання?
    Буває й так ! По- іншому також буває,
    Але воно ніколи не вмирає...

    Живе кохання те, собі живе, й не знає горя
    Аж раптом де візьметься гірка доля :
    Вийме з піхов меч залізний,
    Зведе на нього погляд грізний,
    І підло нищить, б'є , кусає,
    Неначе зла собака лає

    Кохання те беззахисне і ніжне -
    Тремтить і плаче грішне
    Біжить, тікає на край світу
    Шукати на питання та й отвіту:
    "Як мені щасливим стати
    І кайдани долі розірвати?"

    Відповідь шукати можна всюди,
    Та її не мають ані боги, ні люди,

    Бо закон життя складніший всього -
    І краще й не пірнати в нього!


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  5. Тамара Шкіндер - [ 2011.05.08 20:14 ]
    Зорепадом з небес сипонули літа (Г.Д.)
    Зорепадом з небес сипонули літа,
    Сріблим сяйвом упали на коси.
    Постелилась до ніг ця пора золота
    І туманом лягла на покоси

    Трав в лугах запашних, де світанки в імлі
    Поклонялися Сонцю і Світлу.
    Недаремно прожите життя на землі
    Другу юність дарує, де літо

    Медоносними квітами зронить росу.
    Солов"єм забринить на світанні.
    Закарбує у час незрівнянну красу
    Твоє перше кохання й останнє...



    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (13)


  6. Наталя Чепурко - [ 2011.05.08 19:39 ]
    Сказка жизни
    Казак лихой мой, не тревожься,
    И думы в стаи собери.
    Давай на время мы отложим
    Печали нашей до зари.
    Попридержи "коня гнедого":
    Не то - порвёт он удила...
    И на пути всего Святого
    Доделай прежние дела.
    И, как всегда, в сюжете сказки
    У рыцаря есть три пути:
    Иль потерять коня "в завязке",
    Иль голову себе снести...
    Но есть удачная концовка:
    Он встретил мудрую принцессу -
    Судьбу свою устроил ловко
    И разыграл удачно пьесу...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  7. Валерій Гребенюк - [ 2011.05.08 19:05 ]
    ...пам'ятi... Чекай
    Чекай!
    Валерiй Гребенюк
    ..... I
    --Ти чекай! Повернусь на твiй ганок!
    Попри смертi усi-- мам'ятай,
    Обернусь я тобi у свiтанок!..
    Тiльки щиро на мене чекай!
    .
    ..... II
    --Ти чекай у весни на порозi,
    Де природи барвистий розмай,
    Назбирай первоцвiтiв у полi...
    Та й надвечiр на мене чекай!
    .
    ..... III
    --Ти чекай, коли спека надворi,-
    Хоч би хмарку на небо бодай!..
    Коли душать вже вiдчаю сльози,
    Неухильно на мене чекай!
    .
    ..... IV
    --Tи чекай, коли лютi морози...
    Що навколо метiль... Не зважай!
    I недоля стоїть на порозi,
    А ти вперто на мене чекай!
    .
    ..... V
    --Tи чекай, коли смерть зазирає
    З гiркотою у душу -- за край,
    Та й самотнiсть тобi обiцяє!..
    Крiзь зажуру i сльози, чекай!
    .
    ..... VI
    --Не зважай, що усi не чекають:
    Мої рiднi, знайомi ... Нехай !..
    Ти не зраджуй своєму коханню,-
    Усим серцем на мене чекай!
    .
    ..... VII
    --Tи чекай в день жалоби на прощi... *
    Не запалену свiчку -- вiддай!
    Хай вже безлiч людей на погостi, **
    А ти звiсток вiд мене чекай!
    .
    ..... VIII
    --Дочекайся!.. Хай всi перестали!
    Зберегла ти мене у душi,
    Ти стомилась чекати, та знала:
    Повернусь я -- на докiр усiм...
    .
    .....IX
    --Tи чекай!.. Повернусь на свiтаннi,
    У барвистий розмай -- навеснi...
    У найдовшому, в свiтi, чеканнi
    Прокладала ти стежки менi!
    © Copyright: Валерий Гребенюк, 2011
    Свидетельство о публикации №21105081181


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати: | "Свiтлiй пам'ятi Костянтина Сiмонова, Воїнам всiх армiй, та країн, що загинули в боротьбi з Нацизмом."


  8. Наталя Чепурко - [ 2011.05.08 19:09 ]
    Ты - мой!
    Ты - мой ангел, и демон мой,
    Мой хранитель и искуситель!
    Странник, путник и домовой,
    И коварнейший соблазнитель!

    Ты - со мной, ты - во мне всегда!
    Не нужны мне теперь печали.
    Унеслись пустые года -
    Появились манящие дали...

    Я иду по песку босяком,
    Я сижу под пальмой с кокосами...
    На коня, взобравшись верхом,
    Путешествую ранними росами...

    Диво дивное мне привиделось -
    Я не стала в нём сомневаться,
    Не спугнула и не обиделась -
    Поняла, что стоит отдаться!..


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  9. Наталя Чепурко - [ 2011.05.08 18:38 ]
    Суть любові
    У любові немає кінця і початку,
    І умовностей також немає.
    І вона не приходить в якомусь порядку -
    Незалежно від чогось триває.

    На світанку розбудить тебе промінь сонця -
    Він до тебе з любов'ю пробився.
    Дощик краплей впаде на твоє підвіконце -
    Він з любов'ю до тебе з'явився.

    Розквіта мальовнича природа країв -
    Все буяє довкола з любов'ю.
    Сумний шепіт і лоскіт зелених гаів
    Нагадає кохання солов'є.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  10. Володимир Ляшкевич - [ 2011.05.08 18:44 ]
    * * *
    Моє дитинство загубилось у нарузі
    отої злої - до нестямності - війни,
    коли приперта до сирітської стіни,
    я німо танула у табірній окрузі,
    в снігах дочасної людської сивини.

    Як перші іграшки згубилось моє ймення,
    коли нелюбою пожадливим рукам
    була присуджена, і ті, не знавши страм,
    щодня калічили мене в червоне сім'я.
    Та до любові я тягнулася і там.

    Ця невтамована любов крізь повну міру
    нещасть, підмін моєму втраченому «я» -
    у лабіринти відчаю і забуття
    несла у знадливому мерехтінні віру,
    і в кожнім дзеркалі волала з відбиття.

    Волала широко відкритими очима.
    На фото в дівчинки трирічної вони -
    шукають маму крізь концтабору дроти…

    Моя онучко, глянь, це я - іще Христина,
    Я теж була колись маленькою, як ти.

    1998


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (8)


  11. Максим Фірковський - [ 2011.05.08 18:30 ]
    Поїзду врешті насниться Харків
    Поїзду врешті насниться Харків, а поки –дартс, станції, мов мішені.
    Перші подряпини квітня,
    провідник по-вітчизняному злий,
    жінці на нижній полиці сняться дощі і леопарди,
    потім школа,
    вона заграє з хуліганом із задньої парти,
    далі інтимне.
    Жінка вросла у полицю, наче корінь женьшеню.

    Ти навіть не повертаєшся,

    по-дитячому тулишся до вікна,
    перед тобою весна,
    зліва-тамбур.

    Ти навіть не повертаєшся,

    я, як, зрештою, і цигарки,
    мнусь у твоїх кишенях.
    Вагони – єдині, хто спить попарно.

    Місця навколо важкі, мов заспокійливе санітара.

    Ти навіть не повертаєшся,

    губишся у собі, наче життя у операційній,
    кажеш: якого чорта,
    все в нормі,
    це більше відпустка,
    жодного карантину,
    звичайно, холод, вітер і жах, але це не суцільно.

    Провідник погоджується: якого чорта,
    все в нормі,
    поїзду врешті насниться Харків
    через п’ять годин і тридцять одну хвилину.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (3)


  12. Максим Фірковський - [ 2011.05.08 18:51 ]
    певно деревам сняться цукерки
    певно деревам сняться цукерки тому що дерева це дитинчата
    їм сняться цукерки навіть коли ніч мов підбитий танкер заливає нафтовою чорнотою
    коли капітан мовчить бо капітан повинен мовчати
    згідно з уставом ніколи не збиратися навіть по двоє

    коли берези
    троянський кінь
    дуби
    Ахіллес
    а решта
    дрімуча Троя

    певно і духи що вкручені в ці дерева повинні деревам наснитись
    бо провінційні ліси зі своїми казками більш потойбічні за Прованс
    більш потойбічні навіть за серце що змушене буде назавжди спинитись
    як зупиняється транс

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  13. Максим Фірковський - [ 2011.05.08 18:00 ]
    дівчинка яка ніколи не співала у церковному хорі

    дівчинка яка ніколи не співала у церковному хорі
    вона до
    осточортіння збирала листя
    себе
    недоліки
    і їй особисто Моцарт
    відшаровуючись від
    леза іржавих колій
    заточував реквієм за недопалки

    і не прокидаюся так
    перекидаються мов стовп
    міняючи напрям руху
    сузір’я
    і розташування строф

    загинаючи пальці життя до
    збочення у
    трудодосвід

    і так по-монголотатарськи ламає ребра що
    з тебе досить

    допоки тебе набивали зірками лузаними наче насіння
    допоки ти у сирій землі перетворювався на квіти
    дівчинка ховалася від цього насильства
    шість днів не співала а сьомому взагалі відмовлялась вірити

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  14. Зоряна Ель - [ 2011.05.08 17:11 ]
    Колискова для Іриски
    Спи, моя Іриско,
    cпи, моя солодка.
    Люляють колиску
    зіроньки-стокротки.

    Птаха білокрила
    горне пташенятко,
    вушками накрила
    мама зайченятко.

    В порості ліщини
    дрімки ловить лиска.
    Спи, моя дитино,
    спи, моя Іриско.



    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (16)


  15. Тетяна Роса - [ 2011.05.08 13:24 ]
    Нотатки про зворотний бік перемог.
    Скільки воєн вже було,
    скільки їх ще буде?
    Скільки люду полягло
    на шляхах облуди…

    Як згора земля до тла
    і кружляють круки –
    в чомусь вигода була,
    хтось тут гріє руки.

    У війни єдина суть,
    напрями типові:
    статки декого ростуть
    на невинній крові.

    По війні за сльози вдів –
    слава Перемоги.
    Потім тисячі разів
    ними витруть ноги.

    Золотий тілець завжди
    з Молохом товариш –
    лозунг кинуть,
    ну а ти кров’ю отовариш.

    У боях собачих псів
    стравлюють двоногі.
    Війни – гра багатіїв,
    а воюють вбогі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (24)


  16. Володимир Назаренко - [ 2011.05.08 13:25 ]
    Істини іскрини для людини.
    Життя від розуму чи розум від життя.

    Спокон віків таке ведеться.
    Що розум для життя дається.
    Без нього жити не вдається.
    І рахуватись з цим прийдеться.

    Хто хоче жити той спасеться.
    Знайде свій шлях і розбереться.
    І розум внього десь візьметься.
    Чи чужий, чи свій знайдеться.

    Пристосуватись доведеться.
    Таке життя і так живеться.
    Інакше все життя зведеться.
    Бо цей закон усіх торкнеться.

    Без розуму гніздо не в'ється.
    Де кожен птах чомусь несеться.
    Знає що де і як береться.
    Якщо ще доля посміхнеться.

    Обставина на лад складеься.
    То успіху певне добьється.
    Діток зростити удається.
    Покликання своє прийметься.

    Життя розводити прийдеться.
    Для цього жити доведеться.
    Для цього життя дається.
    Хоч не відомо де береться.

    Яким чином пізнається.
    Що з початку видається.
    Чи розум від життя візьметься.
    Навряд чи хто з цим розбереться.
    Хоч демагогія ведеться.

    Надмірність в негаразди преться.
    На зло ймовірно обернеться.
    І горе від ума приб'ється.
    Принаймі вже до цього йдеться.
    Життя загрозі піддається.
    Та не від розуму здається.

    7.05.11. В. Назаренко.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Володимир Назаренко - [ 2011.05.08 13:07 ]
    Істини іскрини для людини.





    Примітка.

    Весна від сонця прибула.
    Тому природа ожила.
    Та абрикоса розцвіла.
    І трудиться на ній бджола.

    На багатьох квітках була.
    Пилок зібрала, мед взяла.
    У вулик швидко віднесла.
    Все зробила що змогла.

    Щоб сім'я в добрі жила.
    Діток побільше розвела.
    Силу велику набула.
    І наш добробут підняла.

    То ж приклад гідний подала.
    Щоб праця першою була.
    І українські всі діла.
    В належний рівень привела.

    22.04.11. В. Назаренко.



    Мерзота.

    Скільки кожен гріхів має.
    Ніхто толком знать не знає.
    На гріхах бізнес процвітає.
    Церкви будує й відкриває.
    А потім в них гріхи знімає.
    І знов грішити починає.

    Попів це все задовольняє.
    Їх це годує й напуває.
    Збагачує і величає.
    Лохів в цім світі вистачає.
    Церква над ними владу має.
    То ж всіх гарненько обдирає.
    І на бога все звертає.
    Мов він до цього спонукає.
    Гріхи інакше не прощає.

    А Україна вимирає.
    Від своїх гріхів конає.
    Невже ніхто не помічає?
    Що нація народ втрачає.
    І лицемірства вистачає.
    Як дехто в церкву завітає.
    Гріхів своїх не сповідає.
    Лише очиститись бажає.
    За совість навіть не згадає.
    Провину явну не признає.
    Хоч що накоїв добре знає.
    Відповідати не бажає.
    Та ці гріхи бог не прощає.
    І пекло на таких чекає.
    За потомство теж подбає.
    Сатана не прозіває.
    Бо практику достатню має.
    І своїх не полишає.

    27.04.11. В.Назаренко.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Володимир Назаренко - [ 2011.05.08 13:56 ]
    Істини іскрини для людини.
    Свято це чи день жалоби.

    Колись фашизм перемагали.
    День перемоги святкували.
    З тих пір про це не забували.
    Кожен рік цим хизували.
    Себе при цьому вихваляли.
    Та нагороди виставляли.
    А правду-матінку топтали.
    Брехнею факти прикривали.
    Безстижі інтереси мали.
    Та істину з-за них ховали.
    Жахи трагедії зібгали.
    Свою мерзенність прикрашали.
    Головотяпство гримували.
    Щоб за нього й не згадали.
    Як друзями фашистів рахували.
    Та їм всіляко підсобляли.
    Коли війну ті розв’язали.
    І в цьому їм допомагали.
    На Польщу залюбки напали.
    Прибалтику окупували.
    Народ свій всяко катували.
    А за безпеку не подбали.
    Не думали і не гадали.
    Який їх друзі задум мали.
    Та у штани понакладали.
    Коли союзники напали.
    Та під Москвою вже стояли.
    Народ тоді під кулі гнали.
    Життя чуже не шкодували.
    Загиблих і не рахували.
    За свою шкуру тільки дбали.
    Горя народу не сприймали.
    Коли від німців утікали.
    Все нищили та забирали.
    Щоб люди з голоду вмирали.
    Чи окупантам слугували.
    А поті їх за це ж карали.
    За зрадників тоді вважали.
    Та до Сибіру відправляли.
    Такі безчинства витворяли.
    Ось так з народом поступали.
    Жалю за ним не проявляли.
    На своїх все зло зганяли.
    Бо німці це не дозволяли.
    Та під Москвою все ж застряли.
    Морози сильні лютували.
    Активність їхню всю скували.
    Тоді ж їх і в полон побрали.
    Отак Москву і врятували.
    Інших союзників надбали.
    Та допомогу від них мали.
    Оговтались, вже воювали.
    Народу гори там поклали.
    І всю війну лиш цим і брали.
    До наших днів не всіх ще поховали.
    А скільки їх було-це приховали.
    Населення теж кучами втрачали.
    Жахливу перемогу взяли.
    Людською кров’ю поливали.
    Недбальство злісне відмивали.
    А перемогу святкували.
    Не всі що добре воювали.
    Кращі життя своє поклали.
    А й ті що , що лиш за себе дбали.
    Під кулями не побували.
    В спец загонах загороджали.
    Чи десь когось охороняли.
    Досить умовно воювали.
    Така ось правда щоб всі знали.
    За що життів скільки поклали.
    Німці поразку обміркували.
    Жили, й надалі процвітали.
    А ми як дурні вимирали.
    Та перемогу святкували.
    Не посилай нам більше бог.
    Таких жахливих перемог.

    31.03.10. В. Назаренко.




    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  19. Марія Львов - [ 2011.05.08 12:36 ]
    Написами ми білим чорнилом
    Написали ми білим чорнилом
    Кольорове своє життя.
    Перемішаний мед із полином -
    У минуле нема вороття.

    Смак солодкий гіркого лимону
    Поселився навік на вустах.
    Ніч мине, залишивши з тобою
    Світ зірок на моїх руках.

    Самотою один у натовпі -
    Той безслівний твій тихий крик -
    Ти пройдеш і скажеш, що жаль тобі.
    Бо втрачати щастя не звик.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Невільнича поезія - [ 2011.05.08 11:36 ]
    Ю.Нестеренко. «Парадний марш»
    Чем кровавей родина,
    тем надрывней слава,
    Чем бездарней маршалы,
    тем пышней парад.
    Выползла из логова
    ржавая держава,
    Вызверилась бельмами
    крашеных наград.

    Плещутся над площадью
    тухлые знамена,
    Нищий ищет в ящике
    плесневелый хлеб,
    Ложью лупят рупоры:
    "Вспомним поименно!"
    Склеен-склепан с кляпами
    всенародный склеп.

    Лбы разбиты дО крови от земных поклонов,
    Мы такие грозные - знайте нашу прыть:
    Мы своих угрохали тридцать миллионов!
    Это достижение вам не перекрыть!

    Крики заскорузлые застревают в глотках,
    Тянет трупной сладостью с выжженных полей,
    И бредут колодники в орденских колодках,
    И в глазах надсмотрщиков плещется елей.

    Думать не положено, да и неохота,
    Пафос вместо памяти, дули вместо глаз,
    Бантиками ленточки, глянцевые фото,
    Куклы на веревочках, плюшевый экстаз.

    Для раба хорошего - свежую солому,
    Для его хозяина - пышный каравай.
    А за свой родной барак пасть порвем любому,
    Так, блин, и запомните! Вольно! Наливай!


    Рейтинги: Народний 0 (7.06) | "Майстерень" 0 (7.08)
    Коментарі: (4)


  21. Віктор Кучерук - [ 2011.05.08 09:12 ]
    Збиває вітер яблуневий цвіт...
    Збиває вітер яблуневий цвіт
    І пелюстки дощ топить у калюжі,
    Як і тоді – у вісімнадцять літ,
    Коли плин часу був мені байдужий.
    Коли здавалась вічною весна
    І не просило тіло відпочинку,
    Коли меті віддатися сповна
    Завадила негідна поведінка.
    Коли байдужість до всього і всіх
    Жила в душі відверто і наївно, -
    Я рахувати пелюстки не міг
    І був я не такий багатослівний…

    08.05.11.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (11)


  22. Іван Потьомкін - [ 2011.05.08 07:14 ]
    ...Рядками тамованих віршів


    "Колись світанки сірими лисицями
    В полях тинялися зацьковані і злі,
    А хлопці, як з дівчатами, з рушницями,
    Обнявшись спали на сирій землі"
    Володимир Булаєнко (1918-1944)

    "А все-таки жаль: иногда над победами нашими
    Встают пьедесталы, которые выше побед"
    Булат Окуджава (1924-1997)


    Боєць помирав...
    Лиш на шосту добу
    Рухнувся на ліжку
    І стиха добув
    З грудей пробитих:
    «Пи!..»
    Конвеєром сестри
    Спішать йому воду,
    Та кухоль вертати
    Велить головою
    І рвійно, нестямно,
    Одними губами:
    «Пи-са-ти!..»
    Він вмер,
    Не пропікши папір
    Рядками тамованих віршів.
    ...Він вмер.
    Довго світилось чоло
    Роздумним, тривожним, віщим.
    Він вмер.
    А недавно казав –
    Стільки ж у нього
    Відкладено справ...
    І планку рекордну
    Ще треба скорить.
    На гордім Памірі
    Автограф лишить.
    І веснами звідувать
    Лісу обнову,
    І веслами збурювать
    Хвилю Дніпрову.
    Та ще ж для коханої
    Слів не знайшов.
    Планету безкраю
    Лиш в снах обійшов...
    Він вмер...
    Та коли до рекорду
    Видзвонює тіло
    Потужним акордом,
    Так хочеться крикнуть:
    «Боєць не вмирав!
    Він силу і юність
    Нам передав».
    Тож завше з тобою
    На всіх п'єдесталах -
    Поруч герої,
    Що вічністю стали!



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  23. Іван Гентош - [ 2011.05.08 00:24 ]
    пародія «Соня... »

    Пародія

    Шкода, що вуж аж до півночі спить
    (Бо як раніше – диво!)
    Щось про обітницю кажете? Цить!
    Ще й постелила криво?

    Дайте корону – впаде ще, на гріх.
    Пара з купелі – вгору…
    Ви роздягнулися – курям на сміх!
    (Усміх ховаю в штору)

    Сльози на віях розмазали туш,
    Вибач, якась я дика…
    Що то під ковдрою колеться, вуж?
    … Жаль – то твоя гвоздика.

    7.05.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (22)


  24. В'ячеслав Романовський - [ 2011.05.07 22:31 ]
    ПАРТИЗАНСЬКА КРИНИЦЯ
    Замшілий зруб згубивсь у цьому лісі.
    Замулилась криниця, зацвіла
    (Копалась не на вигоні села!).
    Людьми забута ніби постарішала.

    Відколи не раділо в ній цебро,
    Краплинки не світилися ранково,
    І партизан не прихиляв чоло,
    І зшерхлих уст не витирав рукою.

    Літа, літа...
    Застоялась вода.
    Нема вже тих, хто чистили і дбали.
    Жили відважно і відважно впали...
    Криниця ж їх і досі вигляда.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (2)


  25. Леонід Казарін - [ 2011.05.07 21:02 ]
    Бывшему узнику
    Нет, она тебя не обманула,
    Горькая невольничья судьба.
    Окружив штыками караула,
    Заклеймили именем раба.
    Эшелон перед дорогой дальней –
    Разве ты забудешь этот миг?
    Разве ты забудешь крик печальный,
    Безутешный материнский крик?
    Горький хлеб чужбины. Муки ада.
    Неумолчный зов земли родной.
    Рабский труд. Колючая ограда.
    Холод лютый смерти за спиной.
    Но жила мечта средь униженья,
    Словно пташка в небе голубом,
    А в душе всё шло и шло сраженье
    Между человеком и рабом.
    А в душе твоей хранилось свято
    Всё, чем жил и дорожил в былом:
    Мать родная, дедовская хата,
    Сад весенний, речка за селом.
    Ты войной безжалостной отмечен,
    На чужбине годы отсчитал,
    Навсегда остался человечным,
    В рабстве был, а вот рабом не стал.
    Видно, твоя память крепче слова.
    От душевных ран неизлечим
    Ты молчишь над памятью былого.
    Мы с тобою вместе помолчим.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  26. Магдалена Чужа - [ 2011.05.07 20:45 ]
    В просторах Тоскани
    Ти можеш загрузнути в цьому життєвому циклі
    тоді, коли я буду десь на просторах Тоскани.
    Мені не подзвониш, як завжди. Ну що ж, я вже звикла,
    що в тебе на місяць вперед заготовані плани.

    І стоси паперів тобі будуть знов арбітражем
    в той час, коли я пакуватиму тісно валізи.
    І глянеш з-під лоба, як завжди. Ну що ж, я ще скажу,
    та тільки, боюся, тоді буде надто вже пізно.

    Я сяду в літак, в стюардеси замовлю мартіні
    тоді, коли ти усвідомиш, що тиснеш на рани.
    Пром́овчу, як завжди. Ну що ж, ти вже вкотре невинний,
    а я просто знову самотня в просторах Тоскани.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.5) | "Майстерень" 5.25 (5.44)
    Коментарі: (11)


  27. Володимир Сірий - [ 2011.05.07 20:42 ]
    Огризнулась війна
    Огризнулась війна злим оскалом епох,
    Як до авіабомби наблизились вдвох
    Віком зрілий мужчина й безвусий юнак.
    Брухт здавати – епохи новітньої знак.

    Каже старший малому: водою зливай,
    Я «болгаркою» мідний стинатиму спай.
    Закипіла робота – звичайний процес,
    Буде чорний метал і обарвлений теж.

    Пролежала в землі смертоносна стріла
    І у собі потугу страшну зберегла,
    Лиш у черево їй сніп іскринок проник,
    Доля зла показала трудягам язик.

    Горобці перестрашені миттю знялись,
    Затряслася земля і гойднулася вись,
    Стогін, кров…О якби можна наново мить
    Іншим чином удруге прожить.

    Виглядатиме довго ще страх із імли.
    Замість бомби до ґрунту ті двоє зійшли
    Віком зрілий мужчина й безвусий юнак...
    Брухт здавати – епохи новітньої знак.

    07.04.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (16)


  28. Оля Оля - [ 2011.05.07 17:09 ]
    как в "контражуре"
    умеет ли кто-нибудь жить?
    да так, чтобы не было больно,
    да так, чтоб с улыбкой довольной,
    чтоб меньше хотелось курить?

    умеет ли кто-нибудь так,
    чтоб просто любить и не плакать,
    чтоб пофигу дождь или слякоть,
    чтоб чувства смеялись в стихах?
    
    а знает ли кто-нибудь, где
    достать всевозможное счастье?
    с открытыми окнами настежь
    своей улыбаться звезде.

    расскажет мне кто-нибудь, что
    мне сделать с тоски фиолетом?
    нормально спать перед рассветом,
    снотворных не пить перед сном?

    умеет ли кто-нибудь жить?
    чтоб без алкоголя и дури,
    как глория в "контражуре",
    кто сможет меня научить??

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  29. Аліса Гаврильченко - [ 2011.05.07 17:52 ]
    Червона нота
    Серце до серця. І нота червона
    Витекла з вуст, як вода.
    В позі близького мені ембріона
    Нині лежу, молода.
    Вишита білою ниткою постіль
    Наші не гріє тіла.
    Нотою стислою вилетів постріл,
    Залишки взявши тепла.
    З відчаю слово пiдступне, уперте,
    Зводить усе нанівець.
    Знову в мені лиш бажання померти,
    Стати, немов камінець,
    Жити якщо, то в маленькій хатинці,
    Там, де не буде твій ліс,
    В постіль лягати твою наодинці,
    Нарізно і горілиць.

    2011 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (12)


  30. Любов Бенедишин - [ 2011.05.07 17:57 ]
    22 червня
    Ненависть в огненних шатах,
    потвора ця – пеклом породжена.
    Від крові – червона дата,
    у війн також є день народження.

    …На фронт! – все гудуть ешелони.
    Мовчать безіменні могили…

    Вона визрівала ще в «лоні»,
    а двоє – вже нею снили.
    А їм вже була жадана
    (зіткнути лобами народи!) –
    двом ідолам,
    двом тиранам
    звірячої, звісно, породи;
    перевертням двом доморощеним,
    що долі метали, мов «кості».
    Не буде в цій грі переможених…
    Не буде в цій грі переможців…
    Криваві прислужники смерті,
    клястимуть вас ваші ж нащадки!

    …Скорботі в трикутнім конверті
    нема ні кінця, ні початку.
    І борються: славне й безславне.
    І молиться мати за сина…

    Ще прийде дев’яте травня!
    У війн також є день кончини.

    2008



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (29)


  31. Наталія Буняк - [ 2011.05.07 15:54 ]
    Чую, приходить весна!
    Чую , приходить на вшпиньках весна~
    Бачу краплинки й калюжі,
    Жду, що ще прийде й до мене вона,
    В серце моє не байдуже!

    Прийе, ще прийде,у вириї днів
    Вдарять громи, мов гармати,
    І розіб'є меланхолію снів,
    Сила весни. Вірю свято!

    У кольоровому колі пісень,
    Пташки зів'ють хороводи,
    Сонцю всміхнеться - ізнову щодень!
    Зникнуть сніги! Бурлять води!

    Прийде, ще прийде, у вирії днів,
    Вдарять громи, мов гармати
    І розіб'є меланхолію снів,
    Сила весни. Вірю свято!


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  32. Лідія Арджуна - [ 2011.05.07 14:48 ]
    Заграниця
    Зібрала сумки і пакети,
    Друзів , родину-попрощатись.
    Прийдетьсяж їхати далеко .
    Не знати вже коли побачимось .

    І була радість , бо є віза ,
    І сльози , бо лише хвилини
    Залишились для дочки і сина .
    А дальше-роки на чужині .

    В думках лунало безперервно ,
    Що це є тільки тимчасово
    В родинному теплі перерва .
    Ми все ж побачимося знову .

    А дальше кожному дорога .
    Кому з асфальтом , а кому грунтова .
    У серці сильна віра в Бога ,
    Що час не буде текти довго .

    Залишилися вдома діти .
    Тепер лише по телефону
    Все пояснити треба вміти .
    І тільки позитив в розмовах .

    Зміни усі ідуть на краще .
    І відстань зближує невпинно .
    Тепер хватає на хліб з маслом
    Ще й відкладається в корзину .

    Та ось вже помінялись смуги .
    На зміну білій прийшла чорна .
    Почулось з того кінця трубки
    Вирішуй все сама як можеш.

    Раптово зникли усі друзі .
    З”явилися нові закони .
    Серце забилося в канфузі ,
    Рахуючи всі забобони .

    З”явився зчуженілий батько ,
    А мати-у десятках євро .
    Дитиною вже залишатись хватить .
    Тепер потрібно жити хитро .

    Шукай до кожного підходи ,
    Постійно змінюй маски .
    А в якості своєї нагороди
    Хоча чужої , але крихту ласки .

    На що списати всі невдачі ?
    У всьому винна заграниця .
    Чуже ми трохи краще бачим.
    Своє згубили на полицях .

    Тепло родинне проміняли
    На сотню євро вже потертих .
    А на дорогах позалишали
    Любов ,що завжди усе стерпить .

    Сім”я – про це усі забули .
    У рідній хаті стаєш зайвим .
    Лишився сухий розрахунок ,
    У всьому бути тільки крайнім .

    А хто сказав , що час лікує ?
    Що на свої місця все встане ?
    Постійно нас життя гартує .
    І все назад не поміняєш .


    Рейтинги: Народний -- (5.04) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (2)


  33. Леонід Казарін - [ 2011.05.07 14:14 ]
    Цена
    Полк пробивается из окруженья,
    Рядом идут обречённость и вера,
    Воля к победе и самосожженье,
    Холод отчаянья, пламя примера.

    Силы и нервы давно на пределе,
    Мало бойцов – их ряды поредели,
    Но не выходят они из сраженья.
    Полк пробивается из окруженья.

    Держится полк на последнем дыханье,
    Ни сухарей, ни гранат, ни снарядов…

    Вот и толкучка. Толпы колыханье.
    Новое время и новый порядок.

    Полк до реки прорывается лесом,
    Раненных в лодку. Знамя туда же…

    Парень товар разложил под навесом.
    Здесь боевые награды в продаже.

    Полк, огрызаясь, отходит на Бахмач,
    След свой кровавый он тянет по травам…

    Делай свой бизнес. Деньги не пахнут.
    Сколько в валюте солдатская «Слава»?


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  34. Тетяна Роса - [ 2011.05.07 14:14 ]
    ***
    Среди измятых правд, дешёвых полуистин
    Моей судьбы итог рассеется во мгле:
    Прожитый нынче день, беспланово расхристан,
    Грустит о сотнях дел дождинкой на стекле.

    Средь тысяч мелочей: сказать-убрать-погладить –
    Не хватит мига вновь на очень важный взгляд.
    Но нечто влезет в жизнь, чтоб что-нибудь изгадить,
    А порченых минут не отмотать назад.

    И вовсе не со зла, а просто лишь бы к слову,
    Мир будет смаковать огрызки полуправд,
    Ведь ветер не зерно, а лёгкую полову
    Швыряет в щели ртов, открытых невпопад.

    Но не устану я твердить себе упрямо:
    Упавшее зерно когда-то прорастёт,
    Находит же свой путь, сдвигая горы хлама,
    Тот истины росток, что мир влечёт вперёд.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  35. Валерій Вовчик - [ 2011.05.07 11:07 ]
    Небесний бій
    Я льотчик у третім коліні
    Із хмар випливаю мов з тіні
    Піді мною мчить Арадо*
    Щоб зруйнувати моє гніздо

    Даремно стережуть Мессершміти**
    Їм мене ніяк не спинити
    Із хмар пірнаю в піке
    Вдача мене здожене

    Прошиваю кулями дно
    Вибух розрива Арадо
    Закручую мертву петлю
    Зламавши шию йому

    Хмари сховають мене
    Смерть мене не знайде
    Очунявся один Мессершміт
    Кинувся мені у слід

    Кручу літаком і верчу
    Відчуваю, що ніяк не втечу
    Другий вийшов мені наперекір
    Я захлинувся в власнім огні

    Дірками вкрилось крило
    Пірнаю кудись на дно
    Гасячи німецький гонор
    Прошиваю Мессершміту мотор

    Розкручуюсь, йду на таран
    Тільки б спрацював мій план
    Лунає знову вибух у небі
    Не впустив ворогів я у двері

    2011


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Наталія Крісман - [ 2011.05.07 10:54 ]
    СКІЛЬКИ ЩЕ ?
    Та док ми будемо терпіти
    Ярмо чужинське, скільки ще?
    Чи волю знищено ущент?
    Чи ми рабів покірні діти?

    Віки неволі і хули,
    А чи рука старшОго брата,
    Що перевтілився у ката,
    Вуста для правди нам стулив?

    Чом волелюбство наше в тлін
    Переродилось, чом зміліло?
    Ми досить наймитами скніли
    Не лиш в чужих – своїх краях.

    Ніколи більше на поклін
    До ворогів іти не будем,
    Ми не раби – ми вільні люди
    На рідній, батьківській землі!

    Коли нарешті ця земля
    Вже зродить свого Вашингтона,
    Аби чужинськії закони
    Не диктували нам з Кремля?!

    Коли прозріють "гречкосії"
    Й зірвуть полуду із очей?
    Реальність ця мене пече -
    Нема ще в нас, нема Месії...

    Та вірю я в прийдешній день,
    У волелюбний дух, що скресне,
    І завітають знову весни
    На землю віршів та пісень!!!
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (15)


  37. Віктор Кучерук - [ 2011.05.07 10:38 ]
    До влади


    Була з ворогом лютим
    У жорстокім двобої
    Перемога здобута
    Дорогою ціною.
    Тож не треба щосили
    Вам про неї волати
    На охайних могилах
    Незабутих солдатів.
    Не потрібні знаменам
    Ваших правд перекрої, -
    Знає всіх поіменно
    Україна героїв.
    Дайте кожній родині
    Постояти в скорботі
    По усій Україні
    Брат від брата не потай.
    Януковича свиті
    Не потрібно надалі
    На терези ложити
    Наші спільні печалі…

    07.05.11.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (11)


  38. Магдалена Чужа - [ 2011.05.07 09:01 ]
    А травень ворожив комусь…
    Пробачте!.. Я брехати не могла,
    Бо зорі вже були низькі і ранні,
    У серце вкоренилась ковила,
    І Ваша фраза… З болем… Та, остання.

    А травень ворожив комусь любов,
    Як жаль, що нам її не розділити…
    Я Вам сказала все без передмов,
    І ми тепер залишились у квитах…

    В зіницях відмальована печаль,
    І дика пустка всотує надії.
    Це просто травень сяде за рояль,
    Та клавіш доторкнутись не посміє…

    І час пройде… В безодню, наче дощ.
    Пробачте!.. Я ж по-іншому не можу.
    Ми з Вами розминулись поміж площ,
    Де травень щастя іншим наворожив.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (6)


  39. Магдалена Чужа - [ 2011.05.06 23:24 ]
    * * *
    Так коротко про те, чим я живу.
    Мені тепер вже так не написати.
    Як сонце закотилося в траву,
    Мов вітер взявся хмари розчесати.

    Як слово «так» на пошепки моє,
    І далі лиш відлуння безпорадне.
    А ти мені сказав, що ти ще є,
    Хоча я не сказала, що я рада.

    З великих літер більше не назву,
    Пробач, що я усі відкрила карти.
    Так коротко про те, чим я живу…
    Так просто вже тоді, коли не варто.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (5)


  40. Сергій Гольдін - [ 2011.05.06 23:17 ]
    Башка Вода
    Башка Вода, Башка Вода,
    А у морі нема броду.

    Якщо пить багато вина,
    Буде море по коліна.

    Якщо випить сливовиці,
    Море стане по сідниці.

    А додати крушовацу,
    В морі краще не купатись.

    Башка Вода – добре пити;
    В місті Сочі – гав ловити;

    В місті Ніца – одна пиха.
    Нема грошей – ще не лихо.

    Нема грошей – все ‘дно п’ємо,
    Самогону наженемо,

    З’їмо сала та цибулі,
    Нашим злидням дамо дулі.

    Башка Вода, Башка Вода,
    А у морі нема броду.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (1)


  41. Валерій Гребенюк - [ 2011.05.06 22:08 ]
    ЧОРНОБИЛЬСЬКIЙ ТРАГЕДII... Хатинка.
    Хатинка
    .
    Валерий Гребенюк
    .
    Серед зеленi- в вiчнiй облозi,
    На околицi краю свiтiв:
    Стара хата, немов у полонi,
    Iз епохи прадавнiх часiв.
    .
    Все ще марить хатинка весiллям,
    Безтурботним гулянням села...
    Хiть старої, ще вiддана мрiям-
    Хоч би стiльки, годити змогла.
    .
    З саману, iз маленьким вiконцем,
    З перекошеним ганком - старим!
    Вже покинута долею зовсiм-
    Мов завмерла,- в чеканнi свoїм...
    .
    -- Чи означиш менi таємницi?
    Де господар, твiй бог та суддя?..
    Не частуєш госей у свiтлицi...
    Де ховаєш, ти власнi пуття?..
    .
    У зажурi старенька хатина,
    Та самотнi, чим далi роки!..
    Закривається, хмизовим, тином-
    Та не ходжена, стежка нiким!..
    .
    Твiй хазяїн, мабуть на погостi,*
    Ти давненько полишина тут...
    I не їздять до тебе вже гостi-
    Не розiрвеш самотностi пут!..
    .
    А хатинi все сняться весiлля
    І дiтей безтурботливий смiх!..
    Ще старенькiй залишилась мрiя
    Та, одна - найсвiтлiша з усix!
    .
    * погост: з кiнця XVIII ст-ча - кладовище
    .
    © Copyright: Валерий Гребенюк, 2011
    Свидетельство о публикации
    №21105051260
    .


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - ) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1) | "Відкрита рана Чорнобильської трагедії.... Занепад Українського селянства...."


  42. Валерій Гребенюк - [ 2011.05.06 22:04 ]
    ЧОРНОБИЛЬСЬКIЙ ТРАГЕДII... Хатинка.
    Хатинка
    .
    Валерий Гребенюк
    .
    Серед зеленi- в вiчнiй облозi,
    На околицi краю свiтiв:
    Стара хата, немов у полонi,
    Iз епохи прадавнiх часiв.
    .
    Все ще марить хатинка весiллям,
    Безтурботним гулянням села...
    Хiть старої, ще вiддана мрiям-
    Хоч би стiльки, годити змогла.
    .
    З саману, iз маленьким вiконцем,
    З перекошеним ганком - старим!
    Вже покинута долею зовсiм-
    Мов завмерла,- в чеканнi свoїм...
    .
    -- Чи означиш менi таємницi?
    Де господар, твiй бог та суддя?..
    Не частуєш госей у свiтлицi...
    Де ховаєш, ти власнi пуття?..
    .
    У зажурi старенька хатина,
    Та самотнi, чим далi роки!..
    Закривається, хмизовим, тином-
    Та не ходжена, стежка нiким!..
    .
    Твiй хазяїн, мабуть на погостi,*
    Ти давненько полишина тут...
    I не їздять до тебе вже гостi-
    Не розiрвеш самотностi пут!..
    .
    А хатинi все сняться весiлля
    І дiтей безтурботливий смiх!..
    Ще старенькiй залишилась мрiя
    Та, одна - найсвiтлiша з усix!
    .
    * погост: з кiнця XVIII ст-ча - кладовище
    .
    © Copyright: Валерий Гребенюк, 2011
    Свидетельство о публикации
    №21105051260
    .


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - ) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1) | "Відкрита рана Чорнобильської трагедії.... Занепад Українського селянства...."


  43. Іван Потьомкін - [ 2011.05.06 21:09 ]
    Корній із Грищенець
    В кожному Вавілоні має бути свій божевільний для повноти картини – конче хтось має бути ним, якщо навіть такого і нема насправді.
    Василь Земляк «Лебедина зграя»

    Зазвичай блукати там, де тільки заманеться
    (Що взяти з того, в кого не всі дома?),
    Зійшов Корній на гору край села
    І бачить куряву, і незвичний гуркіт чує.
    «Ти староста?–гукнув передній з мотоциклу.-
    А де ж обіцяні хліб-сіль?»
    «Та ж хліб ми вже здали.
    А сіль чомусь не завезли в сільпо».
    «Жиди і комуністи є?
    «У Каневі жиди. Мабуть, чули про Арона?
    Той, що стриже довколишніх селян».
    «А комуністи?
    «Усіх на фронт забрали.
    Ковалів Іван на танк змінив свій трактор...»
    «А, може, хтось-таки лишився?»
    «Як так вже хочете, щоб був хоча б один,
    То ось він перед вами».
    «Ти комуніст?»
    «А чому б і ні?»
    P.S.
    Втрамбованого в грейдер,
    Зачувши вперше стрілянину,
    Знайшли Корнія грищенці.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  44. Аліна Шевчук - [ 2011.05.06 21:24 ]
    І тільки дві людини почують, про що ти мовчиш
    Хтось ніби приклав долоню до серця
    І поділився своїм теплом...
    А мої, ті ж, незмінні емоції
    Мені диктують палітру знов:
    Той же вечір. Чийсь доленосний крок...
    І про своє.
    Про сумне.
    Те ж само...
    Пролунав телефонний дзвінок:
    "Я тебе чую... Не сумуй!
    Твій Янгол"

    27.04.11 22.34


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  45. Аліна Шевчук - [ 2011.05.06 20:04 ]
    Задля чого з'являється Щастя?

    Ну от і старт вже майже на порозі,
    Ще вальс - і все - На лінії стою.
    І стиха віттям шелестять берези,
    Вони чекають на мою Зорю.
    Стрічають долю, щиру, мов світанок...
    Я - вірна серцем, хоч згорю до тла!..
    Я віднайду, поки настане ранок,
    Свою Зорю... - Я буду не сама!..
    Маленький фініш... й величезний старт.
    Все, що прожито, хоч чогось-та варте!
    Воно ж засяє над усім життям!
    Зіб'є з дороги, що веде у смуток,
    І поведе, де Щастя цілі миті...
    Без ЧАСУ ПРОСТІР...
    і мовчання - теж СЛОВА!

    03.05.11 22.52


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  46. Аліна Шевчук - [ 2011.05.06 20:04 ]
    На спицях мрії зв'язано життя
    Спокійна ніч. Але чомусь не спиться...
    Душа шукає спокою в собі,
    І зв'яже знову літо час на спицях -
    І знов порветься на отій добі,
    За середину, по обіді літа
    Здригнувся світ і відхилилась вісь.
    Чого б не сталось? - Але тої миті
    Було усе: від подиву - до сліз!
    Я відстанями бігла по добі,
    По полотні, що зв'язане на спицях
    Руками Всесвіту, немов собі...
    В спокійну ніч, коли душі не спиться.

    01.05.11 22.24


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  47. Аліна Шевчук - [ 2011.05.06 20:12 ]
    Між емоціями душі
    Є ті слова, якими б лиш мовчати,
    Аби сказати все достатньо чесно
    Перед собою...

    Є ті слова, якими лише мовчати,
    Бо звуки для них не придумані -
    Лише емоції...

    Є ті слова, якими вчусь мовчати, -
    Так, сліз й на мить не зупинить
    Словами...

    Є те мовчання, котре почує Рідна,
    Одна душа. За кілометри звідси.
    І зрозуміє...

    Є та душа, котра прийме мовчання,
    Яке не сплутаєш з фальшивими словами.
    І помовчить з тобою...

    27.04.11 22.22


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  48. Аліна Шевчук - [ 2011.05.06 20:06 ]
    Просто в іншому напрямку
    Сад заколисаний спить під молитвою,
    Стиха зітхає душа...
    Смуток чомусь заважав навіть дихати.
    Смуток її не лишав...
    Мільярди секунд поселились в Галактиці -
    І ні одна не впаде!
    Найболючіший спосіб - перевірка на практиці,
    Бо ж теорія - зовсім не те!
    Ну а тут - перевірка на власному досвіді:
    Колекція шрамів та ран...
    Щоб врятуватись, прокидалась ще в досвіта,
    Але, своїх, час - не лікував!
    І знову лишалася з сотнями "завтра",
    Які б розгубити вже слід!

    Зупинятись завчасно не варто,
    Бо ж назад - теж, по-суті, вперед...

    27.04.11 22.06


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  49. Сергій Ясенич - [ 2011.05.06 19:54 ]
    НЕМА СТРАХУ
    Нема страху, що в молоді літа
    Залишу світ я за велінням Божим.
    У кожного із нас своя стезя,
    А смерть - лиш крок до нашого Вельможі.

    Нема страху, лиш тихий-тихий сум
    За мріями, що в небо відлітають.
    І я до них вже більше не сягну,
    Бо час безжально, стрімко так спливає.

    Але мій сум не має гіркоти,
    Всміхаюсь я, як і раніше, сонцю.
    Любов у серці, від весни і до весни,
    Мені до віку буде охоронцем.

    Нема страху, бо віра ще жива,
    Що дасть Всевишній радісну годину,
    І перш, ніж чашу вип'ю я до дна -
    Почую ще раз пісню солов'їну.

    І встигну в очі глянути тобі
    Одні-єдиній... промовчавши - "Я кохаю!".
    Вдихну життя востаннє я, на біс,
    І, наче птах, злечу у вись безкраю...
    14.08.2000р.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  50. Тетяна Малиновська - [ 2011.05.06 15:34 ]
    Віру в маси
    У зебри щезли білі смуги.
    Горня додолу. Звісно, вщент.
    І кран на кухні недолугий
    В невчасно вибраний момент
    Залив сусідів. Матір Божа!
    Закрити б вікна й очі теж,
    Щоб ця картина непогожа
    Не довела ще й до пожеж.
    Згадати варто тут про Цоя,
    Його підступний бутерброд,
    Надія й віра краща зброя,
    Давно довів біблійський Лот
    Й усі пророки. Віру в маси!
    Запросим ЖЕК і страхову
    І будем вірити, що каси
    Достатньо буде на нову
    Підлогу в кухні і на крани
    І, може, трохи на спиртне
    В душі омити нові рани,
    Й везіння більше не мине...


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (16)



  51. Сторінки: 1   ...   1174   1175   1176   1177   1178   1179   1180   1181   1182   ...   1829