ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ігор Федчишин - [ 2011.02.13 12:25 ]
    Із любов"ю повік

    Із любов"ю повік!
    Із коханням у серці і слові-
    І тебе я зустрів,
    І серця наші в вузлик зв"язав.
    Вже треть віку пройшло-
    Та ніяк їх не можу промовить,
    Хоч казав і не раз,-
    Та найкращих ще так й не сказав.

    Не знайшов серед тих,
    Що за звичай говорять другії.
    Обшукав стоси книг,
    Кучу фільмів напам"ять згадав.
    Отож, люба, пробач,
    Що й сьогодні сказати не вмію
    Те що мав би сказати,
    Та так, поки що, й не сказав.

    В тебе знов ювілей
    І я знову кланяюся Богу
    За безцінний той дар,
    Що спіслав мені в юні роки.
    Я вітаю тебе
    І стараюсь знайти оте слово,
    Що прославить любов
    Й ощасливить тебе на віки!


    2009р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (2)


  2. Дмитро Куренівець - [ 2011.02.13 12:46 ]
    Лірична (З Володимира Висоцького)
    ЛІРИЧНА

    Тут лапи в смерічок здригаються скрізь,
    тут птаство щебече лякливо.
    Оселя твоя – зачарований ліс,
    з тих хащів піти неможливо.
    Хай бузок облітає на кшталт завірюх,
    хай черемуха сиплеться з гілки –
    все одно я тебе звідсіля заберу
    до палацу, де грають сопілки.
    Твій світ чародії на тисячі літ
    сховали від світу й від мене,
    і маєш ти цей зачарований світ
    за всесвіт увесь нескінченний.
    Хай за хмарами місяць, хай вранці в бору
    ні росинки на листі немає –
    все одно я тебе звідсіля заберу
    до світлиці з балконом на море.
    Який буде день і година яка, –
    ти вийдеш з пітьми несміливо, –
    коли я тебе віднесу на руках
    туди, де знайти неможливо?
    Украду, як цей вчинок пробачиш мені, –
    я ж розвідав усі там пролази.
    Та погоджуйся хоч би на рай в курені,
    раз вже зайнято кимось палаци.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  3. Ігор Штанько - [ 2011.02.13 10:40 ]
    Лютнева заграва печального сонця
    Лютнева заграва печального сонця,
    У ніч поринає. І сум
    Народжує думку, реакцію - стронцій.
    Спинити не в силі цей глум.
    Що я відчуваю в вечірньому прузі?
    Можливо світанок весни,
    Де мрії вертають, кохані та друзі,
    Де води біжать до Десни.
    А може, і далі - в Дніпро і до моря,
    А може, у літо, де Ти.
    Липнева заграва пірнала за гори,
    Ми в зорі збиралися йти…
    Лютнева вечірня сховала у відчай
    Всі спроби зродити тепло.
    І думки поснули, затухли вже свічі…
    А зорі все звуть за село...

    2011-02-11 01.34.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  4. Михайло Десна - [ 2011.02.13 06:34 ]
    Жіноча логіка: "не мій герой"
    Мого ти серця захотів?
    Навіщо?! Я ж таки заміжня.
    Чи ти, ДіКапріо, здурів?
    Чи ти, ДіКапріо, здурів,
    що так кар'єра та успішна?

    І не вигадуй, що ще ледь
    не з пелюшок тебе я ваблю.
    То ти десь з дуба падав геть...
    То ти десь з дуба падав геть,
    і не відомо, чого задля?

    До біса квіти і ти сам!
    Гуляй на всі чотири боки.
    І до чужих не пхайся дам...
    І до чужих не пхайся дам,
    бо ще поб'ють... обидві щоки.

    13.02.2011 "Сльозогінний сік березових віників"


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  5. Павло Браницький - [ 2011.02.13 00:49 ]
    МОЙ ДЕНЬ
    Я проснулся утром рано
    Здравствуй папа, здравствуй мама.
    Здравствуй солнце, здравствуй день.
    Здравствуй маленькая тень.

    Я умылся, и оделся,
    Маминым теплом согрелся
    Причесал свой гребешок
    И пописал на горшок.

    С мамой мы покушали.
    Сказочку послушали.
    Мы заправили кровать.
    И идем теперь гулять.

    На дворе поют нам птички
    Клюют семечки синички,
    Воробушки скачут,
    И никто не плачет.

    А прохожие спешат
    Оставаться не хотят.
    Есть у каждого заботы.
    Люди едут на работу.

    Мы гуляли с мамочкой,
    Камушком и с палочкой
    Брали с дома мы совок,
    Сыпали в ведро песок.

    Мы бродили и устали.
    И чуть-чуть опять поспали
    На руках, в коляске
    С мишкой и со сказкой.

    Я проснулся дома,
    Мне здесь все знакомо.
    Я живу тут с мамой
    И любимым папой.

    У меня тут есть игрушки,
    Куклы, кубики, подушки.
    Я играюсь с ними,
    У меня есть Имя.

    Говорить я не умею,
    Но учусь и верю.
    Выучу все буквы
    В трудном слове «Клюква».

    А пока я маленький,
    Но зато удаленький.
    Буду кашу кушать,
    Буду маму слушать.

    Пить компоты, молоко,
    Есть морковь и яблоко,
    Помидорчик, курочку,
    И с какао булочку.

    Чтобы добрым быть как мама,
    Чтобы сильным стать как папа.
    Буду книжки я читать,
    Мячик во дворе гонять.

    С дедушкой и с бабушкой
    Я играю в ладушки.
    Прыгаем, хохочем.
    Я люблю их очень.

    Так провел я целый день
    Было мне совсем не лень.
    Я гулял, игрался, спал,
    И немножечко устал.

    На последок я пойду
    В свою комнату зайду
    И с игрушками своими
    Я порядок наведу.

    Почитает папа сказку
    Мама мне помоет глазки.
    И уставший очень-очень
    Всем скажу: «Спокойной ночи».


    07 ноября 2005


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  6. Павло Браницький - [ 2011.02.13 00:41 ]
    БИБЛИОТЕКА
    От подвала и до крыши
    Стеллажи стоят из книжек
    И закрыты у Смотрителей веки,
    Восседая словно Кришны.
    …Тишина, …и муху слышно…,
    …Это тайный мир библиотеки.

    Мудрость тысяч поколений,
    Снов, открытий и решений
    С полок зазывают нас остаться.
    Стоит лишь открыть пергамент
    _ Словно звуков оригами.
    И с любой странички зачитаться.

    Здесь спокойствие и вечность,
    Где-то даже человечность
    От простых хранителей познаний.
    Неподкупный шарм мистерий
    Дорогих бумаг, материй
    До эффектов просто засыпаний.

    Проза, мистика, поэты.
    Сказки, россказни, сюжеты
    Унесут в диковинные страны.
    И, возможно, что ответы
    На вопросы, и советы
    Вам залечат ваши боли или раны.

    Вы уйдете окрыленный,
    И идеей вдохновленный, -
    Изменить хоть что-нибудь в мире.
    А, иссякнув, возвратитесь,
    К старым книгам обратитесь,
    И насытитесь живым эликсиром.

    …Изречения и мысли…
    …В этом мире мы туристы…
    Формуляры Бога картотеки.
    Пусть исчезнут боль и скука!
    …Тишина!…, летает муха…
    …Она тоже шарм библиотеки!…

    19.12.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  7. Павло Браницький - [ 2011.02.13 00:42 ]
    БУТЫЛОЧКА
    С легкого пера Жюль Верна
    Добралась до нас легенда
    О послании во скле эмигранта.
    И с тех пор призы, подарки
    В фунтах, долларах и марках
    Называем мы в честь дядюшки Гранта.

    Повелось и у народа
    Да простит меня природа, -
    В крик души али с иных побуждений
    Мы кидаем в море гальку,
    Деньги сколько нам не жалко.
    Ожидая в место то возвращений.

    Мы кладем на дно посуды
    Недоеденные блюда,
    Спирт, вино супы и помидорчики
    Чтоб потом достать из банки
    Эти смачные останки.
    И продолжить с давним другом разговорчики.

    Дарит нам судьба сюрпризы
    Слезы, радости, капризы
    В результате найденных открытий.
    Их великие услышат,
    Может что-нибудь напишут
    Об истории забытых событий.

    Вскроет кто-нибудь бутылку
    С доброй, радостной ухмылкой.
    И вернется чудом с греков в варяги.
    Станьте джином, чародеем,
    В крайнем случаи евреем.
    Пусть изменится судьба у бродяги!

    Люди, просто человеки!
    Заклинаю вас вовеки!
    Оставляя потомкам посылки.
    Вы подумайте о вечном.
    И не будьте безсердечны, -
    Не бросайте пустые бутылки…

    20.11.2010



    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  8. Павло Браницький - [ 2011.02.13 00:33 ]
    КУХАР
    Спеціальність є смачна
    Серед всіх професій:
    Розбиратись у супах
    Прянощах і спеціях.

    Всі ми любимо рулети,
    Сливи у компоті.
    Як згадаємо котлети, -
    Аж слина у роті.

    Ходить пан цей у халаті,
    Має глечики пузаті,
    Всі рецепти знає,
    Ковпак одягає.

    До вподоби його страви
    Й запахи смачненькі,
    Нагодує всіх він справно
    Великих й маленьких.

    Хто ж нам їсти куховарить
    Пече, жарить, варить, парить?
    На гаряче дмуха.
    Хто це, діти?
    – Кухар!

    24 вересня 2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  9. Ігор Федчишин - [ 2011.02.13 00:15 ]
    Папуги
    Байка


    Біля пивнушки
    У добротній клітці
    Сидить папуга
    Гордо й величаво,
    Ізрідка щось
    Підтакує сусідці -
    Червоній трихколірці
    Ар Макао.
    А та зове його
    До свого дому
    І вихваляє
    Ласощі й горіхи,
    І мліє вся
    В передчутті любові,
    В передчутті
    Солодкої утіхи.
    Не без гріха
    Подумує Макао,
    Щоб замануть
    До себе Араруна,
    Тоді вона
    Газдинею вже стане
    Обоїх кліток
    (От вона, фортуна)!
    І їжі буде
    Уже трохи більше,
    Бо Арарун був
    Джентельменом зроду,
    Та якось вдвох
    Воно і веселіше
    Скликать клієнтів
    До пивнушки-дому.
    До неї вже
    Просивсь Зеленокрилий,
    Та дуже в нього
    Норов вже жаднючий:
    Усе до себе тягне
    Що є сили,
    Ну а віддать
    Сам нічого не хоче.
    Інакше діло
    Зовсім Араруна -
    Отой останнім
    Ділиться охоче.
    Недарма його
    Кличе і Бюффона,
    І вдова Спікса
    З ним з"єднатись хоче.
    А що сам красень,
    І про кого мріє?
    Чом зажуривсь
    У роздумах тужливо?
    Чого у небо,
    Наче у надії,
    Він заглядає
    І розводить крила?!

    Отак і нам,
    Як гордій тій папузі,
    Приходилось не раз
    Вже вибирати:
    Чи лізти в клітку
    Золотую друга,
    Чи волю і політ
    Вкінець обрати!


    Ара макао, араруна, зеленокрилий, бюфона, спікс - види пупугаїв сімейства ара.
    Ара макао - червоний пупугай, з білим і синім оперенням.
    Араруна - жовто-блакитний.
    Бюфона - великий солдатський пупугай.
    Зеленокрилий - зелений пупугай.
    Спікс - голубий пупугай.



    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  10. Павло Браницький - [ 2011.02.13 00:52 ]
    СОН
    Приспало лихо Україну
    Заснула ненька на віки.
    Тепер чи плачу, чи радію -
    Цілком однаково мені.
    Розлетілись та пропали
    Тарасові думи.
    Проросли, та вщент зів`яли
    Без жалю, без суму.
    Мов квіти зів`яли,
    Нерозкриті квіти,
    Обмануті та нещасні,
    Нерозумні діти.
    Поснули ті думи
    Сном довгим, та вічним
    Без часу, без болю,
    Мов полум’я свічки.
    І сниться тім думам
    Свята Україно,
    Де правда і згода
    Та доля єдині.
    Славлять Бога й землю нашу
    Козаки-браття.
    А журба, та лиходійство
    Горять у багатті.
    І звертаюсь я до Бога
    У тім сні, й корюся:
    «Залиш мене у цім царстві
    Прокинутись бо боюся».

    16.04.2010 року


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  11. Віктор Кучерук - [ 2011.02.13 00:30 ]
    Коли не буде вже надії...
    Коли не буде вже надії
    Знайти хоч іскру у золі, -
    Про маму думка обігріє
    Мої скорботи і жалі.
    Вона ніколи не згасає,
    А тільки дужче з року в рік.
    Її тепло, як світ, безкрає
    В собі носитиму повік.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (6)


  12. Василь Кузан - [ 2011.02.12 22:01 ]
    Де?
    І де та дика орхідея?
    І де ті пахощі, що снять
    Тобою. Вабою. І де я?
    Коли усі уже стоять

    У черзі – дивляться на тебе,
    Очима мацають, а ти
    Мене шукаєш. Не ба–
    жання, а крок за кроком до мети

    Ідеш. Іду. Доріжку неба
    Стелю під ноги. Але ніч
    Нас розділила. Розлучила,
    Печаллю доторкнулась пліч.

    Любов’ю квітне орхідея,
    А я в літах… У небі? Де я?


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (19)


  13. Сергій Гольдін - [ 2011.02.12 21:09 ]
    Скурати.
    Вони думають: це не вертеп,
    А насправді життя,
    А у нас із нагальних потреб
    Ковбаса та взуття,
    І горілка, і теплий жупан
    (Тільки так).
    Юлефан, пердуни, балоган –
    Наш бардак.
    Чи єство не помітити нам
    Крізь дірки для очей?
    А із пана аж лізе хам,
    І так мало людей.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (2)


  14. Оксана Барбак - [ 2011.02.12 21:47 ]
    ***
    ***
    Хильнула осінь зайвого і тулиться
    До стін, до неба, до старого бруку,
    Гойдається перед очима вулиця
    І падає на руки...

    Відвереснісніло, віджовтніло, пада лист,
    Танцює осінь у хмільному вирі
    Контемпорарі під шалений свист
    В моїй квартирі...

    І вітер, що вже пахне сивим інеєм,
    Стару гульвісу ляскає по пиці,
    І осінь, що здавалась вчора сильною,
    Лягає мовчки ниць...

    У витверезнику ночує перший сніг,
    В порозі осінь перевтомлена ще спить,
    І їй не соромно – це міжсезонний збіг,
    Лиш голова болить...


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (2)


  15. Ірина Зелененька - [ 2011.02.12 21:01 ]
    ***
    Учора знову падала на сніг:
    а дотик не такий - ніхто, нізвідки.
    Впустила в біле серце білоцвіт,
    бо він мені не зможе не боліти.
    А щогли снігу, сяючи, скриплять,
    стискаються, скрегочуть і сміються...
    Я пада-пада-падаю,.. я "па"
    танцюю, мов Ізольда Білорука.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (6)


  16. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.02.12 20:08 ]
    ...
    Мічено. Позначено. Закинуто.
    Позабуто. Викрито і вирито.
    Читано і ще раз перечитано
    Те, що серце в цю хвилину викине.
    Писано. Погано. Переписано.
    Взято в руки й знову тут залишено.
    Сказано своїм і переказано:
    "Не беріть, бо будете наказані!".
    Зраджено. Покинуто. Обдурено.
    Синє небо зорями захмурено.
    Терто-перетерто і витирано.
    Спалено і у папір завинено.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  17. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.02.12 20:39 ]
    2
    Зім'ятий сніг в відкриті двері
    Мене від болю застеріг.
    І порозкидані папери...
    Й мільйон закреслених доріг.
    І все не так, бо всюди люди,
    Які топили теплий лід.
    Іде по вулиці приблуда,
    Думок ковтаючи політ.
    Чомусь помилками налите
    Чорнило пише без помих.
    А я сиджу. Вікно відкрите:
    Іде жебрак і крає сніг...
    ***
    За законом, ніким не лишеним,
    Сьогодення вже судить світ.
    Ми вірші у майбутнє пишемо –
    І стирає слова політ.
    Перекажемо у будущину
    Заповіти свої страшні.
    Ми слова нерозумні пустимо
    Знову зграєю комашні.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (2)


  18. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.02.12 20:51 ]
    ...
    В строфу вплелась давно прожита рима,
    І я думки доводжу до пуття.
    А вітер шепче казку за дверима,
    Надії всі відносить в небуття.
    І кожне вистраждане мною слово
    Лягає, ніби скошена трава.
    Любові жду від світу, лиш любові –
    Тієї, що у вічності жива.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  19. Андрій Перекотиполе - [ 2011.02.12 19:02 ]
    Пасинки бетону
    Мої слова – це пасинки бетону.
    А від обличчя рикошетить ніч.
    Ноги несуть із пункту А фантома.
    Мене несуть. А я тягну свій ніж.

    Як хрест Ісус. Лиш лезо давить плечі.
    Я ріжу ним нав’язливих роззяв.
    Я не збирався і не брав з собою речі.
    Коли прибув на мертв’яків вокзал.

    Мої слова там вибиті в бетоні –
    Гарчать зі стін, очікуючи плоть.
    Зарізані воскреснуть, скажуть: «Годі!»
    Залишусь сам у самоті з самот.

    Все на шматки! Усе до біса, в пекло!
    І вістря на іржу. Іржу – до пліч.
    І з головою в неї. Темно. Тепло.
    Регочуть пасинки бетону в ніч.


    8.12.2009.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  20. Тетяна Яровицина - [ 2011.02.12 19:07 ]
    Бублик
    Йшла вулицею мати із дитиною –
    самотня, та з розправленою спиною –
    вела за руку всі свої надії,
    безсонні ночі й материнські мрії.

    Дитинка щось до неї щебетала,
    а потім стихла – зирк убік – й спитала:
    чи може мама дати тьоті рублик
    і, як тій дівчинці, купити доні бублик?

    Аж раптом кров закалатала в скронях...
    Безпомічно розтиснувши долоні,
    сказала мама: згодом їй придбає,
    бо зараз в неї грошиків немає...

    Дитині це збагнути важкувато:
    немає грошей і немає тата...
    Чому не хоче мама відповісти:
    чому у інших зáвжди є що їсти?
    Чому чужі матусі мають гроші,
    а власна – ні? Вона ж така хороша!

    Хіба дитині цій багато треба?
    Усмішка мами та ковточок неба,
    було б що з’їсти та із чим погратись,
    та щоб в обіймах таткових сховатись...

    ...Іде й мовчить аж до самого дому,
    бо їй, малій, до болю це знайоме,
    бо так давно не бачила вже тата
    (так само, як і мамину зарплату)!

    – Алло...
    Добридень! – жінка каже тихо. –
    Покличте, Любо, свóго чоловіка!
    ...Та добре, я зажду.
    – Алло, це ти? Привіт!
    Ти вибач за дзвінок... Дочка? Вивчає світ...
    А ти як? Буде син?.. (Щасливий!..)
    ...Такий, як ти, веселий і вродливий.

    Мовчать обидва... Якось воно буде.
    Аби дитину не згубили люди!
    – Приходь до нас, побався із дочкою,
    бо скучила – й нема мені спокою.
    ...Принести щось? Ні, в нас усього досить!
    Хіба що... бублик. Бо вона тáк просить!..


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  21. Марія Гончаренко - [ 2011.02.12 19:30 ]
    “Зов золотого дуба” *
    я йшов на голос
    пензель мій
    олією на полотні
    мов кров’ю серця
    записував
    “Зов золотого дуба”
    що предок мій
    колись був посадив
    тепер озвався ним

    спокійний і безсмертний
    ПРЕДОК
    мій
    на Землю повернувся рятувати
    мене
    самотнього


    * За картиною Валерія Франчука


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  22. Юлька Гриценко - [ 2011.02.12 18:24 ]
    Наболіле
    Згорить ця мить і день мине.
    В думках яснітиме лиш спалах.
    Вас так давно обох не стало.
    Не стане й нас- його, мене.

    За кроком крок в нові світи
    Незмінно сильною ступати,
    Любити, вірити, чекати,
    Бодай чогось, та досягти!

    І протягнути крізь віки
    Любов до вічного, одного.
    І бути чортом або Богом,
    І бути всім або ніким.

    Страхи і спогади чужі,
    Мов смерч гуляють моїм тілом.
    І то не сніг. То клапті білі
    Чужої спраглої душі.


    12.02.2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (3)


  23. Назар Гузій - [ 2011.02.12 15:21 ]
    Старий скрипаль
    Скрипаль старий у центрі Львова грає,
    Й скрипку ту смичком немов лестить,
    Та на це з людей ніхто уваги не звертає,
    Й ніхто монет не кине…не лестить…

    Але в очах його все ще горять зірки,
    А в погляді - надія і гірка печаль,
    В футлярі жовті й білі копійки,
    Цим й заробляє на життя скрипаль…

    Він всю душу в музику вкладає,
    Яка звучить не один вже день,
    Та всі глухі…ніхто уваги не звертає,
    Ніхто не чує веселих цих пісень….

    Хоч він грає не гірше від Сбіока,
    Та не пускає його ніхто до зали,
    У нього вже сльоза тече із ока,
    Йому і шансу жодного не дали…

    Тепер на площах він шедеври творить,
    І лине біля опери музика його печальна,
    Він відомий…кожен прохожий вже говорить,
    Що музика його красива…хоч страждальна…

    Скрипаль знову видав шедевр у всій красі,
    Люди оглянулись коли мелодія звучала,
    Бо в неї вклав він звуки серця і душі…
    Від того всього сльоза його на скрипку впала…

    І скрипка також плакала і чарувала,
    Захоплювала голосом своїм усі серця,
    Думала тоді вона…собі гадала,
    Що не буде музиці її кінця…

    Аж раптом обірвалася її струна,
    І з нею обірвалась доля чоловіка,
    Більше шедеврів не видає вона,
    Усе кінець…вона каліка…

    Автор :Назар Гузій 08.02.11 ©


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  24. В'ячеслав Романовський - [ 2011.02.12 15:22 ]
    СУМНІВИ
    Сумні ви, сумніви нічні.
    Та, головне, що - не ледачі...
    На роздоріжжі я неначе,
    Стовбичу перед "так" і "ні".

    Нуртують у мені вони -
    І мушу голову сушити,
    Думки поляргі ворушити,
    Як перестиглі кавуни.

    Сумні мої, між вас угруз:
    І там, і сям є плюс і мінус.
    І нариваюсь то на міну,
    То на прихований гарбуз.

    І як тут буть - ніхто не зна,
    Від того журимося разом.
    Та сумнів - це ще не поразка,
    А шляху певна кривизна.

    Настане ранок - і змете
    Нічні тривоги і вагання
    Й аргументоване надбання
    Рішуче з сумнівів сплете.

    2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (3)


  25. Леонід Мазур - [ 2011.02.12 14:28 ]
    Якщо зима снігами твоє серце замете.
    Якщо зима снігами твоє серце замете,
    Весна його розбудить білим цвітом,
    Душа розквітне та вінок любові заплете,
    Сонячне ,веселе,красне літо…

    Про твоє кохання розкаже вітер мені,
    Дорогу завжди вкажуть ясні зорі,
    Ніколи не забуду милі очі твої,
    Душа твоя-безкрайнє синє море.

    Коли вже осінь дощиком постука у вікно,
    Та яблука додолу впадуть спілістю налиті,
    Тобі я подарую букетик літніх квіток,
    Вернеться в серце справжнє тепле літо.

    Приспів
    Літо-сонце в зеніті !
    Квіти-світлом зігріті !
    Ніжних-милих очей твоїх!
    Вітер –розчеше коси!
    Сонце –висушить сльози!
    Море-тихо шепоче!
    Про мою любов до тебе!



    Рейтинги: Народний -- (4.9) | "Майстерень" -- (4.81)
    Прокоментувати:


  26. Сергій Рожко - [ 2011.02.12 13:56 ]
    анти_карма
    Потріскані чакри засмажених риб
    здіймаються в плесо білявої стелі,
    Бермудським трикутником –
    простір оселі,
    зникаєш у ньому, пірнаючи вглиб,
    чи хтось порятує?
    остання з надій,
    у “служби спасіння” –
    обідня перерва,
    уяво-акула –
    оголеним нервом,
    і сльозо-дельфіни пливуть серед вій.
    “концерт на замовлення”,
    хвилі FM,
    єдина заявка -
    “рятуй мою душу!”,
    холодні глибини штовхають на сушу,
    зарано…
    бо Сонце - твій досі тотем.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (31)


  27. Лаура Тільки - [ 2011.02.12 12:28 ]
    Крилаті коні
    із піднебесся табунами
    пасуть траву крилаті коні
    блискуче море під ногами
    розчісує в нічному лоні
    креветки й сіль поміж зірками

    поля чиїсь сліди читають
    у квітах чебрецю прим’ятих
    вже блискавиці світлом грають
    і казкарі росу збирати
    до сходу сонця поспішають

    а на небесному пероні
    дощі збирають у валізи
    ті громовери що на конях
    увірвуться у сон Луїзи
    з всесвітнім щастям на долонях



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (2)


  28. Зоряна Ель - [ 2011.02.12 12:27 ]
    Пародія "Проблема вибору"
    Пародія

    "Дві любові скували сьогодні мене,
    Дві найближчих для серця людини..."
    Я на чвертку - верлібр, а на решту - сонет.
    Почуваюся повним блондином.

    "І обоє вустами тривожать лице,
    Ох, які же солодкі ті губи!"
    Тільки в часі, боюсь, щоб не збіглося це.
    Не хотілось би врізати дуба.

    "Промовляє одна: "Ти назад поверни,
    Мою мрію – яснУ..."", оком тисне.
    Поверни-поверни, але як?.. не словник,
    І не сотка, що зичив колись там.

    Друга пестить так ніжно, а губи-томат -
    ( скільки з'їв цьогоріч помідорів,
    Поки з ніжних наук заробив "автомат"),
    Чи на щастя мені, чи на горе.

    Що ж робити мені? Я не їм і не сплю,
    Схожим став на скелет із шухляди.
    Доки виберу, чую настане каюк
    Егоїсто_спокуснико_гаду.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (20)


  29. Вікторія Осташ - [ 2011.02.12 09:16 ]
    життя. фрагменти
    вже скоро сорок майже всі живі
    хоч кілька друзів – в темнім потойбіччі
    пустелі сходжені з царем у голові
    і вороги упізнані в обличчя

    ще кілька років формул і кліше –
    і справжнє вистигне заскочене на зламі
    щоразу все виразніші мішені
    з нас творить світ настояний на твані

    тепер не страшно – ні людей ні снів
    лише себе боїшся (зовсім трохи)
    аби устиг – зіскочити без слів
    з підніжки загрубілої епохи



    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (24)


  30. Віктор Кучерук - [ 2011.02.12 09:14 ]
    Невідворотності
    Доля мене сповиває
    Радістю дуже сумною.
    Все, що відбутися має,
    Станеться завтра зі мною.
    Невідворотностям різним
    Не призначаю побачень.
    Радості – радуюсь, звісно,
    Смуток – смакую терпляче.
    Те з розумінням сприймаю,
    Що не мине стороною.
    Бо, що відбутися має,
    Станеться завтра зі мною.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (7)


  31. Ігор Федчишин - [ 2011.02.12 08:26 ]
    Розмова з дубом
    Столітній дуб на пагорбі стоїть.
    Стара кора від часу зашкорубла
    Й ховає в собі згадки лихоліть,
    Осколки й кулі у глибоких дуплах.

    Він пам*ятає війни і страхи,
    Він пам*ятає сльози і росстріли,
    Він пам*ятає спалені дахи
    І проводи нещасних до Сибіру.

    Він не забув героїв, що під ним
    Загинули, обнявшись, на гранаті.
    Й йому дісталось, та розвіявсь дим -
    А їх нема.., лиш він лишивсь стояти.

    Усе він пам*ятає, не забув,
    Колише віти, як кошматі брови,
    Сказати хоче. Я то-то відчув
    Й обняв старого, наче поздоровив.

    І так мене вразила тишина,
    Що враз настала у могутній кроні.
    «Не повторіть!» - благала нас вона -
    «І не умріть, нехай вас Бог боронить!»


    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  32. Ігор Федчишин - [ 2011.02.12 08:41 ]
    Ластівчині настанови

    Залопотіло крильми ластівча,
    Здіймаючись над зеленню у сквері,
    Мов пустотливе чарівне дівча,
    Коли йому у двір відкрили двері.

    Над ним з тривожним підсвистом батьки
    Кружляють застережливо обоє,
    Стрілою пролітають крізь гілки
    І звуть маля летіти за собою.

    "Не бешкетуй! І не части крилом!
    Навчися сили зберігать в польоті,
    Не опускайся низько над ставком
    І спочивати не сідай на плоті!

    Лише увись здіймайся, в височінь -
    Ізвідти видно всю красу довкола,
    Не відставай, маленька, від батьків,
    Кругом гніздечка летимо по колу!

    Як треба вниз - ти крила розпусти
    І вітерець позаду підіпхає,
    Не метушись, не бійся, не страшись,
    Домівка рідна все тебе чекає!

    Де б не була, коли і буревій -
    По запаху відчуй дорогу, доню.
    Той запах отчий - оберіг є твій
    І він завжди позве тебе додому!

    Лиш не цурайся в помислах його
    І не соромся вбогої оселі,
    Бо хто забуде про своє гніздо -
    Тому і рай обернеться в пустелю!»


    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  33. МаріАнна Квітка - [ 2011.02.12 02:59 ]
    ***
    Профіль птахи на обрії серця
    у порепаній часом свідомості
    куди ж моє серце несешся?
    не згубися лише в невідомості...
    Проводжаючи потяги довгі
    на перонах холодних вокзалів
    на зупинках від себе й до себе
    й коли вірші пишуться. вдалі
    Відпусти із вітром в безмежжя
    спогад про час і про рану
    стільки квіти приносять щастя!
    мабуть садом квітучим стану
    Певні речі ціни не мають
    як от ангела ніжні очі
    як любов що стала весною
    коли хтось пригорнутися хоче
    Вже птахи повертають додому
    над забутими Богом містами
    На порозі чийогось чекання
    думки проростають листами
    Доторкаю пелюстку руками
    пригортаюся серцем до неба
    день зникає як цятка у морі
    щастя там де шукати не треба.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (2)


  34. Аліса Коцюба - [ 2011.02.12 00:40 ]
    Слишком странная...
    Слишком странная, чтоб быть тебе понятной.
    Связки три ключей и сто замков.
    Так непросто ключик подобрать. Но.
    Разве это много за любовь?
    Слишком много белых, черных клавиш.
    Двадцать тысяч струн. И десять душ.
    Я другая!
    … Ты не понимаешь.
    Акварелью красишь серость луж.
    Странно то, что все открыты двери.
    Ты в руках с отмычкой. Воробей.
    Ну а кто-то ждет, наверно. Верит,
    Что найдет три связочки ключей.
    То, что я – другая, не пугает, -
    Страшно, что бестактный музыкант
    Режет струны, клавиши ломает,
    Чтоб суметь хоть что-нибудь сыграть.
    11.02.10


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  35. Ігор Федчишин - [ 2011.02.11 23:58 ]
    1. Віршики для дітей

    У мене їх багато, та щоб не тратити вашого часу і місця на сайті - буду їх збирати у такі от збірочки. Вірші написані моїм онукам, але може комусь і пригодяться - отож радий поділитися.



    Чом не чую звуків маршу -
    Став на цілий рік я старшим,
    де ж похвала, не збагну?
    В дитсадку я майже "дембель",
    хоч весь в синяках, як Рембо,
    бо ніколи не сиджу.

    Правда, вчитись неохота -
    я б побігати не проти...
    А киптіть над Букварем
    щось не хочеться (як чесно),
    то ж вітайте мене, хресні,
    народивсь оцим я днем!


    ----------





    Добре знаюсь на машинах
    Опелях,Пежо,Калинах.
    На Сеатах і Фіатах,
    Ауді і Мазераті,
    Мерседесах і Хюндаях-
    Усі марки розрізняю.
    Знаю добре я Сумбарі,
    Шкоди,Форди,Гранд Вітару,
    Дачію,Альфа-Ромео,
    Шевроле,Рено і Део,
    Ламбурджіні і Ферарі,
    Порші,Бентлі,Ягуари,
    Хонди,Мазди і Тойоти.
    Я нічо не маю проти
    Сітроенів,Вольв,Нісанів,
    Мітсубісі і Мегано.
    І Фольксвагени нічого-
    Їх багато на дорогах,
    Море Жигулів і Таврій,
    Волги бачу регулярно.
    Та скоріше рости зве-
    Лиш суперкар Б М В !!!


    ---------



    Хоч надворі лежить сніг,
    Сниться нам шкільний поріг.
    І у ніч на Новий рік
    Стали старші ми на рік.
    Піду в школу восени
    І до самої весни,
    Навіть до самого літа
    Гризтиму наук граніти.
    "До побачення, садок!
    Кличе школа на урок!" -
    Скажу я малятам всім,
    Бо садок мені - як дім.


    ----------



    Ще маленька я,матусю
    Та нічого не боюся.
    Правда,вовка,правда,трішки,
    Та сховаюся у ліжку.
    Пережду якусь хвилинку-
    А там Дід Мороз в сніжинках
    Забіжить до хати хутко,
    Рядом - внучка з ним,Снігурка!
    Нанесуть дарунків гору,
    Віршиків розкажуть море
    Про ялинку зелененьку,
    І про білочку гарненьку,
    Про ведмедика і лиску,
    І про кицьку-білобриску.
    Вони в цьому знають толк,
    Й посміхнеться навіть вовк!


    ----------



    Люблю техніку я дуже -
    З нею я ще змалку дружу.
    Знаю все про пилесоси,
    Праски, міксери, насоси,
    Блендери і кавомолки,
    Кавоварки, фени, плойки.
    Розтолкую всім ретельно,
    Поясню вам, будьте певні.
    Розкажу про все і всім,
    Зараз, лиш цукерки з"їм!


    ----------


    Завтра стану я раненько
    І поснідаю швиденько.
    Заспіваю з сонечком,
    Вигляну в віконечко,
    Усміхнуся мамі з татом,
    Дам "па-па" слухнянно брату,
    Що йде у садочок,
    Бо мені вже рочок!


    ----------


    Ставай, лялечко, ставай,
    бо приходив Миколай.
    Чула я у сні, подружко,
    щось він ставив під подушку.

    Ось дивися: апельсинки,
    яблучка і мандаринки,
    всього повно і багато -
    в нас сьогодні справжнє свято!

    Цілий рік я, лялю ,ждала,
    майже не вередувала,
    маму слухала і знай -
    то побачив Миколай.

    А тепер я буду вчитись,
    маму слухать, не лінитись,
    і на другий рік, подружко, -
    знов заглянем під подушку!


    ---------



    Вже два роки мені буде-
    Прийдуть в гості близькі люди.
    Нанесуть дарунків кучу,
    Трохи і мене помучать -
    "Те скажи, те покажи!".
    Стерплю все, і маму вмолю
    Хай поласувать дозволить.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  36. Михайло Десна - [ 2011.02.11 23:59 ]
    Жіноча логіка: природний відбір
    Мене торкаєшся ти... Ти!
    Невже жадана я? Ж а д а н а...
    Я шаленію... від мети,
    що ти її твориш... "Осанна!"

    На це очікувала я -
    на цю завжди у моді казку!
    Господь тебе благословля...
    Торкнися ще мене, будь ласка.

    Хай будеш т и і твій відбір,
    якщо це так комусь важливо...
    А ні - я знищу... весь ефір!
    Торкнись м е н е, бо я - щаслива.

    Тебе, професора свого,
    тебе, мій Дарвіне, мій Чарльзе!
    кохаю, прагнучи того,
    що ти відкрив... у ритмі вальсу...

    Мене торкаєшся ти... Ти...
    Невже жадана я? Ж а д а н а!
    Я шаленію від мети,
    що ти її твориш... осанна...

    11.02.2011 "Сльозогінний сік березових віників"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (15)


  37. Софія Кримовська - [ 2011.02.11 23:22 ]
    Казка про Золотого Сома, Діда, Бабу і бабки
    І
    На Чорнім морі, біля порту,
    Там, де Припортовий завод,
    Де хвилі сині лижуть борт,
    Рибалив дід у жовтих шортах.

    Гойдало човен, а у ньому
    Бичків з відро, дрібна тюлька
    І рибка ще якась така,
    Подібна нібито до сома,

    Тільки за кольором червона,
    Аж помаранчово-руда.
    Дід сплюнув за плече:
    - Біда…-
    І глянув на нейтральну зону.

    - Мо’, витік нафти, хімікати.
    В країні безлад і бардак. -
    Подумав з пересердя так
    І сому мав по тім’ю дати…

    Аж риба розтулила пащу:
    - Старий, ще встигнеш у розхід
    Мене пустити. Ти як слід
    Подумай про життя пропаще.

    Я рибка не проста, чарівна,
    Я не бичок, не пеленгас,
    Я, може, твій останній шанс
    У долі. А тобі все рівно?

    У діда геть одняло мову –
    Пальоним вчора був шмурдяк.
    До тями, втім, прийшов сяк-так
    І видихнув із хрипом слово:

    - Як ти не білка з галюнами,
    Не жарт, не сонячний удар,
    То хочу єврів на хабар,
    Щоби почати власну справу.

    А ще машину, хоч би Ланос,
    На кухні крани, бо течуть.
    І бабі щось таке, мабуть… –
    Надиктував рибині плани.

    - Гаразд, старий, зроблю, що просиш.
    Пускай у воду і бігом
    Іди додому, - мовив сом…
    Пішов старий топтати роси…

    ІІ
    А вдома баба, як німа.
    Та хоч вези до екстрасенса!
    То тиші ввечері нема,
    а тут заціпило од стресу.

    Лише гуде, як пилосос ,
    Очей не зводить і з екрану
    У плазмі. Саме тут, ось-ось,
    Де «брехунець» бовтався рано.

    А ще ремонт, куток м’який,
    А ліжко – полігон – не менше.
    Оце так сом!
    І дід дурний
    Розкаже все старій, не збреше!

    ІІІ
    Дід брів до моря, як мара.
    У тещу ця стара вдалася.
    І що тій жінці знову тра?
    Оце він бовдур, словом, Вася!

    В квартирі наче у музеї:
    І холодильник, і у нім!
    А стіни! Ой! А стеля, стеля!
    І ламбрекени на вікні.

    І у шкарпетках є заначка
    (Як точно заховав їх сом!)
    Там єврів чималенька пачка.
    Дід ляснув носа – чи не сон –

    І мало не упав від болю.
    - Куплю машину і піджак,
    Оце так рибка! Це так доля!
    От тільки випросити як

    У риби бабі крісло мера?
    Нащо політика бабам?..
    Вона, хоч, в принципі, мегера,
    та краща тих, що нині там.

    ІV
    На морі шторм. Виносять хвилі
    Мазут, пляшки, медуз, сміття.
    Проте на березі на милю
    Відпочивальники сидять.

    Жують креветки, пиво цідять,
    Насіння точать. Що шторми?
    Вони збирали гроші цілих
    Півроку.
    Кидатись грішми?

    Дід в море йшов, немов «нємєсний».
    Він кидав сіть і ще матюк,
    Аби лише старій принести
    хороші вісті. Бо каюк!

    Зловив. Дивився сом на діда,
    Як на халявщика, лайно.
    - То я на берег, рибко піду?
    А ти зроби, щоби було!

    Моїй старій – посада мера.
    Кухарки правлять, а вона
    Давно, коли стояла ферма,
    Була доярка провідна.

    - Гаразд, старий – промовив сом, -
    Ну мер так мер, хоча в облом.

    V
    Політтехнологам не снилось,
    як баба в мерах опинилась.

    Змінилась тітка – не впізнати.
    Не руки стали, а лопати.

    Язик – пропелер, око хиже.
    Та перегнула десь… На лижі –

    І гайда правити закони
    У БЮТ чи краще в Регіони…



    Позвала баба знову діда
    Я у Парламент нині піду.

    І позіхнула дуже смачно.
    - Мені б у Конча Заспі дачу,

    Недоторканності мандат,
    Що я народний депутат.

    Машину за державні кошти.
    Іди до рибки, мій хороший.

    Поквапся, діду-вражий сину! –
    І випхала його у спину.


    VІІ
    Штормило балів десять з гаком.
    Відпочивальники проте,
    Навприсядки, а хоч би раком,
    Та лізли в море.
    Не про те!

    Дід кидав сіть, пірнав у море,
    Сачком махав. Ревів як віл.
    Та сома не знайшов, на горе,
    Та сома більше не зловив.

    Коли приповз до себе в хату,
    Брудний і мокрий дід. Менти
    Прийшли дружину забирати.
    Прийшлося бабі з ними йти.

    VІІІ

    Три роки слідство. Рік судили.
    Конфіскували все майно.
    А дід кидав своє вудило
    І сіть у море – тільки дно…

    Коли свободі баби, наче,
    урешті підійшов кінець,
    дід зі шкарпетки взяв заначку
    і знов повісив «брехунець».


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (23)


  38. Марічка Крива - [ 2011.02.11 22:26 ]
    Мить
    Травами шовковими росами умитими,
    Що цвітуть ромашками білими, мов сніг
    І шляхами довгимим, і шляхами битими,
    Що лягли потомлено кожному до ніг;

    Золотими ранками, що пливуть туманами
    І стають хмаринками в синіх небесах,
    Вечорами теплими, що цвітуть загравами
    І зникають тінями в неземних світах;

    ПІснями забутими,що птахами бистрими
    Вилетіли з серця й впали, мов роса,
    І струмками світлими, і струмками чистими,
    Що у них відбилася гір стрімка краса;

    Квітами духмяними, що горять веселками
    На полях некошених, вкритих чебрецем,
    Де сліди лишалися ніжками маленькими,
    І дитячі спомини пролились дощем;

    Зорями магічними, смерековим шепотом,
    І казками добрими, що навчили жить
    Одягла дитинство я, провела із трепетом...
    Любим. ніжним спогадом в серці стала мить.

    2008



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Ігор Павлюк - [ 2011.02.11 18:34 ]
    СТАРИЙ ПОЕТ
    Старий поет зустрів ще молодим
    Своєї пісні вічні іменини…
    Це ж не туман.
    Це вже осінній дим
    Поламаного полум’я калини.

    А він летів на щастя світове
    З гріхом любові й муками сумління.
    Душа за вітер старша, а живе –
    Як чистий голос того покоління.

    Йому стають милішими сади.
    Його зоря ще вабить, та не гріє.
    І нікуди від себе утекти
    Чумацьким Шляхом, що веде на Київ.

    Він з Музою зустрів на самоті
    Свого кохання сиві іменини…
    Це не туман.
    Це лиш осінній дим
    Поламаного полум’я калини.

    В диму тім вічність віддана за мить.
    Захрип від тиші і оглух від крику.
    Його Мартинов десь іще біжить
    Під Машукові тіні чортоликі.

    Оце життя.
    Отут.
    Не там, колись…

    Він має час – то має і свободу.

    Старий. Крилатий.
    Сни усі збулись.
    А «для народу можна й без народу»*...

    16 верес. 1990

    *відомі слова декабристів


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (25)


  40. Володимир Сірий - [ 2011.02.11 18:49 ]
    Не вбирайся у суму кайдани
    Не вбирайся у суму кайдани,
    У великих такий привілей:
    Якнайбільше пізнати людей,
    А самому остатись незнаним.

    Знов тебе думка збурена манить
    Завантажити ямбохорей
    Аби серце погрузло в єлей
    І явилася слава жадана.

    Та вона, знай оте, копійчана,
    Потьмянівши, здається в музей,
    І пектиме до мозку костей
    Забуття і безвиході рана.

    Ти ж, уставши зі сну спозарана,
    Щебечи як в гаю соловей.

    10.02.2011.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (19)


  41. Любов Бенедишин - [ 2011.02.11 18:37 ]
    Пророцтво
    Чи бачила справді: багатство і трон
    В той вечір, у свіч мерехтінні?..
    Вдивлялась проникливо пані Лебон
    У тихе, незграбне створіння.

    А юній особі здалося, мабуть,
    Жахливим обличчя старече, –
    Дівча відсахнулося, щоби відчуть
    Матусині руки на плечах.

    …Ворожка в задумі торкнулась чола
    І пасмо поправила сиве.
    Чи справді – найкраща в окрузі була
    І бачила щось особливе?

    Промовила врешті, немовби здаля,
    Край долі позначила міткою:
    «Ця крихітка стане колись
    короля –
    розрадою і... фавориткою».

    І поглядом гострим, як лезо меча,
    Єства таїну пронизала, –
    Уже перед нею – не бідне дівча –
    Мадам Помпадур* стояла.

    ...Чи бачила справді: Версаль і (не)славу?
    І зустріч – в Сенарському лісі,
    Де вперше король удостоїться права
    Всміхнутись майбутній маркізі.

    2002(2011)



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (20)


  42. Світлана Мельничук - [ 2011.02.11 17:51 ]
    ***
    Від часу і не жовкнуть, і не в'януть
    написані любов'ю сторінки.
    Поети імена своїх коханих,
    як оберіг, проносять крізь віки.
    ...Для тебе - рамки вірша затісні.
    Для тебе - і життя моє мізерне.
    А я залишу свІтові пісні
    (А ти мене, як завше, - "у резерві").
    Бо коли б все по-іншому було,
    писала б тоді прозу я життєву.
    А так, стараюсь із одним крилом
    тебе піднести в вись позамиттєву.
    Туди, де і не жовкнуть, і не в'януть
    написані любов'ю сторінки.
    ...Візьми мене у серце, мій коханий.
    А я тебе - у пісню. На віки!

    2006




    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (6)


  43. Адель Станіславська - [ 2011.02.11 17:23 ]
    Життя химерний біг…
    Рік за роком йду вперед незмінно,
    озираюсь — тане кроку слід,
    залягають пам'яттю нетлінно
    спогади яскраві, мов болід.

    А життя — воно мете снігами,
    струменить весняним потічком,
    пахне поля стиглими хлібами,
    яблуками, свіжим молоком...

    І не стачить сили всього світу,
    стишити оцей химерний біг...
    зіткані в роки короткі миті
    килимами стеляться до ніг.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (18)


  44. Володимир Замшанський - [ 2011.02.11 17:04 ]
    ***
    В лес хожу молюсь осинам
    Под дубы-паламари
    Я как гриб склоняясь гривой
    В ноги Боженька твои

    Упаду… какого сладу
    Ты со мной не мог найти
    Что берёзам плакать надо
    Что уплыть не догрести

    И не выдохнуть мне слова
    Эх ты мать… едрёный бор
    Не услышал меня словно
    Сам с собой вёл разговор…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  45. Валентина Островська - [ 2011.02.11 15:44 ]
    Торба 11.02.2011
    Котилася торба,
    З високого горба,
    Владу творила,
    Торби сила.
    Земні боги торбу носили,
    Били її, голодом морили,
    Торби сила перестала боронитися,
    Настав час їй зноситися.
    Першим з торби зло тікало,
    Дірки робило і випадало,
    Боги дірки латати не вміли,
    Останні роки дірявою носили,
    Потім висипався люд чемний,
    Та той хто їв хліб даремний,
    Лишилися ті, що молилися,
    Зі своїм творінням сварилися.
    Покиньте торбу благали люди,
    Тут світло, Сонце, радість всюди,
    Досить в торбі жити,
    В світі новому, досить тужити.
    З небес круки спустилися,
    Торбу забрали, в хмарах загубилися,
    Ті хто в ній лишився,
    Падаючи на Землю розбився.
    Торби не стало,
    Сонце засіяло,
    Життя оновилось,
    Даремно людство в торбі молилося.



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  46. Сазанський Андрій - [ 2011.02.11 14:03 ]
    Нас багато! Надірвешся!
    Кругом жиди, одні жиди,
    Не вільно й голову підняти.
    І головний редактор - Жид
    Нас Українців вчить писати!


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.09) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 6
    Коментарі: (33)


  47. Марія Дем'янюк - [ 2011.02.11 14:16 ]
    Від єврея
    Кохаюсь в мові українській.
    Це мова не моїх батьків,
    Не прадідів і не дідів,
    А краю,де я народився.
    І з перших кроків по землі,
    Я втягував її у себе,
    Як материнське молоко,
    З жагою,не тому,що треба,
    А це було моє єство,
    Як хліб,як сонця торжество,
    Блакитність голубого неба.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (13)


  48. Венгер Емілія Опаленик - [ 2011.02.11 13:54 ]
    Триєдине...
    ТРИЄДИНЕ…
    Петру Скунцеві – на ювілей

    Тобі тоді тринадцятий минало,
    Міжгір’ям літо бабине пливло,
    Коли, мій сину,
    мій Великий Сину,
    У верховинську школу під калиною
    Мене життя до Тебе привело…

    Я пам’ятаю –
    заясніла хата,
    Коли Ти вперше завітав до нас.
    Тоді моя пророкувала мати,
    Яка з Шевченка вчилася писати:
    – В Карпатах, дочко, буде свій Тарас!

    І я Твою малу дитячу руку
    В свою,
    ласкаву,
    вчительську взяла
    І повела в життя –
    на біль, на муку.
    Прости за путь тяжку, за перелуку,
    Прости,
    бо й я отим шляхом ішла.

    Щоб Ти не впав, свої слабенькі плечі
    Я підставляла під Твої хрести.
    Я знала – я не маю права втечі,
    Коли ключі журливії лелечі
    У безтурботні кликали світи.

    І кожен раз, коли Тобі боліло,
    Коли Твоє хилилось знамено,
    Моє терзалось,
    мучилося
    тіло,
    До Тебе я хоч подумки летіла,
    Як Ти в сльозах
    криваве пив вино.

    А Бог подумав –
    забагато бачиш…
    І вирішив Тобі застлати зір.

    – Я протестую,
    Боже!
    Ти пробачиш,
    Ти зрозумієш помилку –
    й заплачеш.
    Мій Син душею бачить –
    Ти повір!

    Я щиро так навколішках молилась,
    Як рятували Сина лікарі,
    Що, мабуть, Мати Божа подивилась,
    Як сива голова моя схилилась –
    До Бога дві звертались Матері.

    Благословенні, Сину, ми з Тобою,
    Бо прожили ці роки недарма.
    Ми вистояли
    у тяжкім двобою,
    Ми просто йшли обоє,
    за собою
    Ані зерна неправди в нас нема.


    Емілія Венгер – донька Марії Федорівни Опаленик

    20 травня 2002 року


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6) | "Щоб знати, хто така Марія Федорівна Опаленик, прочитайте вірш Петра Скунця про свою вчительку"


  49. Анатолій Ткачук - [ 2011.02.11 12:58 ]
    Нічна меса
    Древнє місто – мов храм, чути вітру органи;
    Ми двоє у ньому, чужі і незвані.
    Малюються в сутіні фрески туманні,
    Що чекати ізвідти – мани´ або манни?

    Срібним снігом секунд покриваються душі,
    В пітьмі мерехтять силуети байдужі,
    Лиш місяць підморгує із закалюжжя;
    Дай-но світла ще трохи, захмарений друже.

    Хай у месі предивній все вколо розтане,
    Хай нічка омиє гріхи, ніби рани,
    Хай вітер несе над чужими світами –
    Поблукавши у них, ми вернемось над ранок.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (6)


  50. В'ячеслав Романовський - [ 2011.02.11 11:21 ]
    ВДЯЧНІСТЬ
    За те, що стрілася мені
    У непрості в нестерпні дні,
    Зі мною розділила тугу,
    Що смерк холодний одвела,
    Що поруч рідною була -
    Тобі я вдячний, наче другу.

    За те, що іншим стати зміг,
    Що бризнув з уст забутий сміх,
    Засяло сонце виднокругом.
    За те, що доторком руки
    Вернула молоді роки,
    Тобі я вдячний, наче другу.

    За те, що в дружбі взнав любов
    (Не здогадалася, либонь,
    Чом травнями цвіла округа).
    Не покохала...
    Що ж, а та
    І досі гріє теплота.
    Тобі я вдячний, наче другу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (7)



  51. Сторінки: 1   ...   1218   1219   1220   1221   1222   1223   1224   1225   1226   ...   1829