ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи дасиш мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Анастасія Пєстова - [ 2011.01.24 17:26 ]
    Я змерзла...
    Я змерзла,
    пригорни мене щільніше,
    Я відігріюсь,
    Тихо замуркочу.
    Під крильцем
    у коханого тепліше
    Та навіть гаряче...
    люблю... лечу і хочу.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  2. Тала Пруткова - [ 2011.01.24 17:43 ]
    На великому білому собаці
    Про що нам сьогодні розкажуть ворони, послухай-но.
    І в ритмі якому трава у саду буде рухатись.
    І діти кричатимуть що, захлинаючись радістю.
    І пісня яка зазвучить по захриплому радіо.

    Напевне, ми ляжемо поряд під мокрими вишнями,
    і крила комах опадатимуть нам на лиця.
    Зростатиме світло, і ми таки станемо вищими.
    І ти подаруєш мовчання – віддасться сторицею.
    А я подарую прощання з речами колишніми.

    Тоді в Монтенегро на білім собаці полетимо.
    І будемо їсти суцвіття акацій та ескімо.
    І діти кричатимуть щось беззмістовне до радості.
    І гратиме, гратиме, гратиме десь не по радіо…

    Ми будемо рвати бруднющі листки подорожника,
    щоб їх прикладати на збиті свої коліна.
    Хоч шкіра розмічена – жаль, не від сміху – зморшками,
    зашорена пам'ять і вже порубцьовані спини,
    я знаю, все вийде. І він, як завжди, допоможе нам.
    Ми зможемо...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.35)
    Коментарі: (3)


  3. Олександр Заруба - [ 2011.01.24 17:55 ]
    Похідна пісенька антиординців
    Геть орду! Повстань! Повстань і йди!
    Нагостри шаблі проти орди!
    Тільки є тут заковика (чи біда),
    Як нам бути? – Ми самі орда!

    Наші коники каурі і гніді
    Служать вірою і правдою орді,
    Під бунчук (чи стяг) чергових «перемен»
    Нас так звично заганяють у тумен.

    На мівіні й паперовій ковбасі
    Призвичаїлись, як білки в колесі,
    Через гори, через доли і луга
    Уперед (чи в зад) – все 'дно алга!

    А про інше я судити не берусь,
    Наша юрта скраю і улус,
    Їм шурпу, утупившись в екран,
    Де камлає про реформи нам шаман.

    Краще пива гормонального нап’юсь,
    У сметані порошковій мокне вус,
    Все висить, неначе з шапок башлики,
    Добре жиють під ордою вахлаки.

    А якщо і є десь вітряні уми,
    З них швиденько настругають шаурми,
    Доля їх непевна і тяжка,
    Та й кінець один – сєкір-башка.

    Б’ють литаври у кривавий тан,
    Нас на приступ кине Ур-Каган,
    Ми підем… Після кумису (чи шаблі)
    Настовбурчимо загривки і шаблі.

    За орду (чи за імперію, чи рейх)
    Куршавель впаде, застогне Шарм-аль-Шейх,
    Скачем з піною (від пива) на губах
    По анатолійських берегах.

    Якщо ж буде вже скакати нам в облом,
    Станем станом круг Кагана кагалом.
    Ми підкажемо куди тобі іти…
    Ну? Давай, пацан! Повстань проти орди!

    24.01.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  4. Віктор Насипаний - [ 2011.01.24 15:12 ]
    ТОЧНА КОПІЯ
    Ми завітали на хрестини
    До мого кума Василя,
    Тож після церкви і гостини-
    Увага вся на немовля.

    Батьки малому звісно раді,
    Гарненька лялька їм вдалась,
    Уважно слухають поради
    І всім показують маля.

    Родина вся ніяк не може
    Дійти до згоди, як же так,
    На кого більше зараз схоже
    Оте малесеньке дитя.

    На маму, кажуть, чи на діда,
    На бабку, певно, та не ту,
    На кума трохи й на сусіда,
    А в профіль – вилитий татусь.

    Лиш татко хитро усміхався:
    - До чого тут розмова ця,
    Я ж день і ніч над ним старався,
    Це ж точна копія отця.

    Дивуйся, куме, не дивуйся.
    На сто відсотків - це моє,
    Та ж чиста копія татуся,
    У мене сканер добрий є!


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (6)


  5. Анатолій Сазанський - [ 2011.01.24 15:27 ]
    ZZZZZ DIMINUENDO ZZZZZZ
    Тихо серце під ноги впаде..
    В грудях порожньо так..і млоїсто..
    П"яний Вечір бреде..від людей..
    Крізь камінне запльоване місто..

    Переймають хорти каяття
    Звідусіль..жовтозубим..оскалом..
    Із Небесної Тронної зали
    Дрібняки передзвоном летять.

    Каяття..небуття..вороття..
    В споришеву казкову країну
    Де бабуся гойда на колінах
    Свіжоспечене диво. Життя.!

    Із генделика Вечір сумний
    Видибає.. таки видибає.!
    Ми у парі тихенько зіграєм
    В три руки...
    В дві струни..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  6. Іван Гентош - [ 2011.01.24 15:56 ]
    пародія « Ну й часи! »



    Пародія

    Я живий? І де я взагалі?
    Як в імлі брунатній розберешся…
    То шумерська дошка на столі?
    Чий сосок мені у губи вперся?

    Лінії з руки поділись десь,
    І повітря висохло-гіркаве.
    Клинописно-мудрий зараз... весь...
    Все так гарно починалось з кави!

    Можна так скотитися на пси.
    Свиснути не можу… Гладіатор…
    Ноги волосаті! Ну й часи,
    Що носити треба епілятор!







    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (35)


  7. Дарія Швець - [ 2011.01.24 14:51 ]
    прости мені, Господи...
    прости мені, Господи,
    мою біду:
    що не піднімуся,
    то упаду

    прости мені, Господи,
    мою печаль:
    вся синь небес твоїх
    в його очах

    прости мені, Господи,
    мою любов:
    як не тримала я,
    та він пішов

    прости мені, Господи,
    оцей вогонь:
    завжди чекатиму
    лише його.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  8. Василь Степаненко - [ 2011.01.24 14:47 ]
    В човнику двоє ЯС

    В човнику двоє ЯС

    В човнику двоє…
    Радість над ними зійшла
    Місяцем повним.

    Як же інакше.
    В птаха два рівних крила.
    В човнику весла.

    Слід золотавий бринить –
    Брижі, як струни.
    Місячна стежка у мить
    Стала рікою.




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  9. Яна Боднар - [ 2011.01.24 14:31 ]
    муза
    Кожного разу, коли ти приходиш, дощить.

    Шум монотонності грається в сірих тонах.

    Ти, мов ілюзія, фотозагадка на мить,

    Я ж тебе хочу втримати в своїх руках.

    Холодом вулиць, руки просочені небом,

    Можеш зігрітись, я з серця здобуду тепло

    Тільки, будь ласка, не йди, не зникай так, не треба

    Не розбивай мого всесвіту змарене скло.

    Знов усміхаєшся так по-дитинному щиро:

    «Все буде добре, – шепочеш, – життя пройде з тузом!»

    Всесвітом моїм, благаю, будь моїм миром,

    Лиш не зникай, лиш побудь ще зі мною, МУЗО.



    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (2)


  10. Яна Боднар - [ 2011.01.24 13:12 ]
    СМІХ
    Дерева-солдати з пошарпаним тілом
    Обвугленим одягом стрілами в сніг,
    Сміються у небо так галасливо,
    Що валять прохожих цим реготом з ніг.

    Дерева з очима набухлими вітром
    Коріннями сунуть у пастки Землі.
    Під синіми зимами зморені вічно
    Стріляють гіляками в зорі весни.


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (2)


  11. Яна Боднар - [ 2011.01.24 13:52 ]
    МИнуле

    Моє минуле, двері на замок
    Кидають тіні проблиски емоцій
    Я знов переживаю той урок
    "довіра людям бреше поза очі"


    Тугі слова смолою на устах
    Повільно котяться у рокоті суспільства
    Я не сама, мій призабутий страх
    Впивається отрутою насильсьтва.


    А там зима і холод до кісток
    Втікає натовп від свого прогресу,
    Де все темнішає за кроком крок,
    Де вже немає спокою від стресу.


    За шумом фраз, за буквами німими
    моє табу як пульсу тихий ритм
    Не спить не марить не покоїть миром
    Воно не є, його нема - Мовчить...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  12. Світлана Мельничук - [ 2011.01.24 13:56 ]
    ***
    Весна як світанок,
    а літо - полУдень.
    Із сутінків осені трон.
    Уперше кохана,
    і зраджена вдруге
    в зимовий занурюся сон.

    Тебе не осінить,
    що, може, востаннє
    збагнути важливе не вспів:
    весна - воскресіння,
    а осінь - прощання,
    зима - замітання слідів.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (4)


  13. Світлана Мельничук - [ 2011.01.24 13:39 ]
    ***
    Ти в двері мої не входиш,
    і я "випадаю" з теми:
    чи в цьому сезоні мода -
    торішні носИть проблеми.

    Чи мрії мої химерні,
    занадто собі дозволяю?
    ...З надією скрипнули двері, -
    це протяг тут поруч гуляє.

    19.01.2011


    Рейтинги: Народний 0 (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Прокоментувати:


  14. Чорнява Жінка - [ 2011.01.24 12:59 ]
    Шосте чуття (М. Гумільов)
    Прекрасне в нас закохане вино,
    І добрий хліб, що в піч для нас сідає,
    І жінка та, з якою нам данó
    Пізнати пекло й насолоду раю.

    Та що робити з кольором зорі
    Над холодіючими небесами,
    Де тишина та спокій неземні,
    Що вдіяти з безсмертними віршами?

    Ні животу, ні горлу, ні губам –
    Миттєвість лине далі невловимо,
    Заламуємо руки, але нам
    Накреслено іти все мимо, мимо.

    Як хлопчик, ігри кинувши свої,
    Дівоче споглядаючи купання,
    Любовні ще не звідавши бої,
    Все ж мучиться невтоленим бажанням.

    Як в первісних незайманих хвощах
    Ревіла з розуміння, що безсила,
    Слизька тварина, несучи в плечах
    Іще дрімотні, не розкриті крила.

    Так, вік за віком – доки є Господь –
    Під скальпелем мистецтва і природи,
    Кричить наш дух і знемагає плоть,
    Для шостого чуття відходять води.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.55 (5.6) | "Майстерень" 5.67 (5.61)
    Коментарі: (45)


  15. Володимир Сірий - [ 2011.01.24 12:16 ]
    Правдива історія
    Пес мого ворога став мені другом.
    Ворог помер. На обійсті пустир.
    Никав собака по нім недолугий,
    Згодом до мене приплівся по мир.

    - Ґазда твій мав неприємний характер
    І у мені вади бачив одні ,
    Та тут твоєї нема вини, брате,
    Хочеш - віднині будь другом мені.

    Встав би сусіда сьогодні з могили,
    Я б йому руку люб’язно подав,-
    Ми із бровком вже давно відмінили
    Протистояння сердите "гав –гав".


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (9)


  16. Тарас Слобода - [ 2011.01.24 12:34 ]
    І слова вже не ті...
    І слова вже не ті, часом зношені мрії
    І вогні від очей світять там, вдалині
    На чужій висоті чорним вороном вії
    І уста, що колись, віддавались мені

    Поневолі стаю все черствішим душею
    А раніше, раніше тремтів у руках
    Моїх снів оберіг проліта над землею
    Спогад вперто кружляє у мОїх думках…

    І слова вже не ті, в них не чути надії
    Відсіяли мені твої очі ясні
    Наче ворони, вдаль, понеслись твої вії
    Залишились світити лиш сірі вогні...


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (4)


  17. Іван Гентош - [ 2011.01.24 11:37 ]
    « Літописцю Василю! »



    Та чому пекельна, брате?
    Ніч як ніч, таке бува…
    Кузану вогонь шукати?
    Підбирав би ти слова…
    З ним пожежна не врятує…
    Не згорів би сіновал!
    Про реактор також… всує…
    Без графіту – там “завал”.
    Чорногуз на січень злиться?
    Кисілем не задобриш…
    Ба! Знайомі всі обличчя!
    Випивки бракує лиш!
    Та команда того варта…
    Зимовиця, як назло.
    Ти б , Василю, не накаркав,
    Й збігав, щоб не замело!
    "Підтягнувся" б, мо’ й Редактор,
    Ще б налили по одній!
    Мирно так гуде реактор,
    “Навіває супокій”.
    Парадокси від природи –
    Хто співав, а хто кохав,
    Хто гранітні стержні вводив…
    Світлий лиш Василь писав!

    24.01.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (27)


  18. Олена Пашук - [ 2011.01.24 10:01 ]
    ...
    народжені з ротом зашитим
    в країні твердої руки і глевкого сонця
    Хасани Ахмеди Рашиди
    тримають їх тіні на короткій шворці
    що містом снують наче сновиди
    під серцем доня у серці синочок
    бояться зробити зайвий видих
    бо злочин
    щоночі
    мріють про ласку і шовк долоні
    зірване з губ освідчення
    та чорні коні вже ждуть на припоні
    скоритися звично?
    хіджбабу не сила спинити зливу
    і риба не зійде на шепіт
    хоча й таке колись можливо
    пробачить Каїн зрадить лебідь
    вона ж доносить гріх під серцем
    і доросте до слова «ні»
    і гострий місяць чілі перцем
    ковзне криваво по стіні
    і помста
    біль за біль
    фанфари
    на шлейфі дорогих духів
    повісити чоловіків
    які колись
    причина сліз
    Динари


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  19. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.24 10:48 ]
    ***
    У тяжі сад і поле рідне,
    Де жайвір сріблить голосок.
    Зерно не морхле, а дорідне
    Тужавий хилить колосок.

    Луги барвисто-золотаві,
    Хлюпоче літеплом ріка...
    І вічність пророста з отави -
    У нас продовження шука.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (7)


  20. Валерій Хмельницький - [ 2011.01.24 10:44 ]
    Я не така - а лиш трамвай чекаю... (літературна пародія)
    Гадали ви, що я - якась така?
    Ні, не така – а лиш трамвай чекаю!
    І вам, трамвайним збоченцям і дивакам,
    Зась до мого, лише мого, трамваю!

    Сумні у мене очі і думки
    Про щастя, подароване не вами,
    І не збігаються мої смаки
    Із "не такими" вашими смаками…

    Та вдячна вам, що в серці в мене рай,
    І я ніколи навіть не дізнаюсь,
    Як ви здивовано дивились на трамвай
    Котрий чекаю і ніяк не дочекаюсь...


    24.01.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (30) | "Адель Станіславська Я не така"


  21. Світлана Мельничук - [ 2011.01.24 10:18 ]
    ***
    Багато зараз, як в часи Христові,
    месій-пророків з префіксами "лже".
    Чомусь нам мало вічної любові,
    нам треба, хай нікчемну, аби вже.

    І плачеться, і платиться немало
    за жалюгідний відблиск почуття.
    Ридає в піднебессі гірко Ангел
    над нашим понівЕченим життям.

    ...А ми на цій землі - не випадкові.
    Принаймні, намагаймось віднайти
    любов, надію, віру - в Божім Слові.
    Сказав Він кожному: "За Мною йди..."

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (5)


  22. Юлія Шешуряк - [ 2011.01.24 09:59 ]
    Е.Д.
    мій кобзарю, ось церква, зіграй свої псальми
    хай волосся, помите настоєм ромашки
    буде пахнути степом і теплими псами
    буде п"янко і важко

    мій кобзарю, між нами нічого святого
    недоросла я, грішна, співай мені тихо
    освіти мені шлях до найближчого бога
    до найдальшого лиха

    шелестітиме листя на липах зелене
    пролунають прокльони і дзвони тривожно
    мій кобзарю, я - церква, сідай біля мене
    бо у мене - не можна


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (54)


  23. Віктор Кучерук - [ 2011.01.24 00:10 ]
    Поміж вечором і ранком...
    Поміж вечором і ранком
    Наді мною у імлі
    Сяють зорі безустанку
    Недалеко від землі.
    Їх незрима світла сила
    Розсікає ніч густу.
    Хмарам крила обпалила
    Тихо й зримо на льоту.
    Та зігріти неспроможна
    Душу стомлену мою.
    Опівнічний подорожній,
    Я в безсоння на краю.
    23.01.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (6)


  24. Ігор Штанько - [ 2011.01.23 22:50 ]
    Зимовиця
    Закрутила, завертіла
    Зимовиця сніговинням,
    Білим пухом полетіла
    Зорепадом-сновидінням.

    Закрутила, загорнула
    В іній-сонні килими,
    Наче все навкруг поснуло,
    Поховалось від зими.

    Вітер гунить басовито,
    А мороз тріщить, співа,
    І різцем талановитим
    Викристалює дива...

    Мерехтять зірками далі.
    Небеса такі п’янкі.
    Зимовиця в білій шалі
    Навіває супокій...


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (8)


  25. Василь Кузан - [ 2011.01.23 22:30 ]
    Про жар любові
    Стовпи, закутані в гірлянди,
    Зігрітися ніяк не можуть,
    А ти бредеш у сніг і стужу,
    Несеш кохання кару божу.
    Це, ніби, чемодан без ручки –
    І нести – мука, й жаль лишити,
    Бо уявити тяжко-важко:
    Як без кохання бути? Жити?
    Воно як світло серед ночі,
    Як рятівний жилет у морі,
    Як білий купол парашута –
    Надія у біді та горі.
    Воно як незбагненне щастя,
    Хоч і приносить стільки болю!
    Але якби не жар любові,
    То сніг би вкрив і світ, і долю.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (11)


  26. Іван Гентош - [ 2011.01.23 21:09 ]
    пародія « Арівідерчі »



    Пародія

    Не спи! Не спи! Враховуй фактор –
    Я мов запущений реактор!
    Тепер не раджу жартувати –
    Ти чув про Гіга-Мегавати?
    Сльозами не зарадиш справі…
    Сидів, мабуть, на задній лаві
    Як про графітні стержні вчили?
    Мій хлопче, цьом! Розслабся, милий!
    Живем у ядерну епоху –
    Сховай старі ці фото… з мохом.
    Я й так на грані божевілля…
    А ті альбоми пахнуть цвіллю.
    І вимов вже оте “кохаю”,
    Невже і цього вчити маю?
    І не тягни, бо трохи пізно…
    Строфа містком не стане, звісно…
    Придумай щось. Родзинку… Перчик…
    Без куцих тем… Арівідерчі!


    23.01.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (28)


  27. Галина Хома - [ 2011.01.23 20:55 ]
    В такі моменти...
    В такі моменти хочеться вміти плакати
    від поневолених сліз
    кров стає солонішою і прозорішою
    знати все
    і не говорити нічого
    на білоту мовчання
    проливаються слова
    як вчорашній чай
    отруйні та карі
    ти можеш і надалі зводити свої фортеці
    і вдавати щасливого -
    брати від життя все
    насправді не беручи нічого
    можеш боятися зради обману болю
    ховатися за іронією
    заповнювати порожнечу музикою
    розмінюватися на тисячі справ і десятки знайомих
    тримати дистанцію
    вимагати уваги
    боятися близькості
    уникати відвертості

    але перестояне небо між нами
    ніяк не розродиться грозою
    і все більше болітиме відстань
    від руки до руки

    тоді я піду

    тобі залишаться фортеці із кольорових кубиків
    мені - вицвіле і пригіркле - люблю...


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  28. Олег Король - [ 2011.01.23 20:13 ]
    блюз лінивців
    любощі літом вологі і нерухливі
    спека випалює розум, жагу і слину
    хіть розчинилась у квасі й живому пиві -
    почухай спину

    наші тіла вимагають води і тіні
    крапля гаряча повзе по хребту поволі
    ми флегматично сплітаємось в нехотінні
    лежимо голі

    губи сухі на губи - ліниво й сонно
    літо на твоїх грудях жарке й солоне
    руку мою cпинило пекуче лоно -
    і все холоне


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.52)
    Прокоментувати:


  29. Віктор Ох - [ 2011.01.23 20:39 ]
    Рубаї

    Курортний роман. Море. Сонце і небо.
    Дещо партнерка втаїла від тебе.
    Хтось обдурив? Ображатись не треба!
    Ми ж часто приховуєм правду від себе.

    - х - х -

    Ці хочуть кінці із кінцями звести,
    а ті у лікарнях здоров’я знайти.
    Мабуть, і цей світ не дуже поганий,
    бо в кращий не всі дуже рвуться іти.

    - х - х -

    Проходять чередою «круглі» дати.
    Життя все менше здатне налякати.
    Час і терпіння можуть більше дати
    ніж сила й пристрасть відібрати.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  30. Віктор Ох - [ 2011.01.23 19:14 ]
    ТАНКА (3)

    Чекаю поїзд.
    Підганяю хвилини.
    Та разом з ними
    ніби дощу краплини
    губляться миті життя.


    **********

    Я. Провінційний вокзал.
    Лиш нудьга дзвенить.
    Мухи. Запльований зал.
    Голова болить.
    Зупинилась мить.


    **********

    Над головою
    в мене лампочка горить.
    На вагон одна!
    Листок і ручку маю –
    не щасливий я хіба?



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  31. Адель Станіславська - [ 2011.01.23 18:04 ]
    Я не така
    Я не така, як ви гадали, не така.
    Стороння вашим збоченим смакам,
    незрозуміла вам, хіба що... дивакам

    таким, як я, із дивними думками,
    поняттями, сухих очей сльозами,
    із щастям, подарованим не вами,

    що ніжно в схроні серця бережу,
    окресливши круг себе ту межу,
    поза яку вам зась.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (17)


  32. Василь Світлий - [ 2011.01.23 18:39 ]
    Основной инстинкт.


    Так хотел познать я Истину,
    Бог судья, мне это не дано.
    А так жить хотелось искренне,
    Но и это мне не суждено.

    А любить хотелось до забвения,
    До потери разума и чувств,
    Все прошло, рассыпалось в мгновении,
    Лишь осталась маленькая грусть.

    И застыла боль разочарования,
    Раны лечит сильная тоска,
    А уста хранят твои молчания,
    А в душе таится пустота.

    И осталось жить тебе в неверии,
    И хранить оставшиеся дни,
    Зло, ненависть и высокомерие
    Будто бы ты лучше чем они.

    И уйти когда наступит время,
    Оборвав последнюю нить,
    Потеряв свое бремя:
    Основной инстинкт – жить.

    20**


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (14)


  33. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.23 18:54 ]
    Пам'яті Олександра Гріна
    Прибій ласкаво манить і зове
    В обійми хвилі, синього простору.
    У шторм у нім чудовисько живе,
    А в штиль - воно принадне тепле море.

    Я капітанський одягну картуз,
    Помчу на яхті в мрію срібнокрилу
    Із вітром між дельфінів і медуз
    Шукати милу.

    Бо жде мене, немов Ассоль, вона,
    Щодня до моря ходить, виглядає:
    Чи корабель казковий вирина
    І хвиля його радісно гойдає?

    Я рвусь до неї, як до скель прибій,
    І знаю, що почую достеменно
    Оте бажане й незбагненне "Мій!".
    Душі маяк світитиме для мене...

    2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (20)


  34. Олена Кіс - [ 2011.01.23 17:01 ]
    ***
    Не має більшого блюзнірства -
    як гине віра,
    як чисті помисли
    переростають
    в оскал звіра,
    як учорашні друзі
    природно ворогами стали нині
    зачаївши підступ,
    а псевдоперемоги
    маскують честі відступ.
    де те, що вчора було благом -
    завтра вразить гниллю,
    де зрада пахне глупотою,
    де на відвертість -
    відповідь користю,
    підозри і невігластво -
    на намір бути відданим,
    де невимОвлене кохання
    на завтра -
    слабодухе лицемірство,
    де на оновлене єднання –
    вінтаж позерства
    й лицедійства,
    де недалекий розум
    з часом
    породжує відразу,
    а боягузтво для
    правдивих почуттів –
    супротив душ,
    утому і зневіру
    і розчаровуання - разом.
    як з цим миритися – не знаю.
    вже не живеш у цім вертепі -
    виживаєш.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (16)


  35. Зоряна Ель - [ 2011.01.23 17:38 ]
    Перебираючи старий мотлох...
    за принципом тамагочі -
    годую, вкладаю спати…
    усе, що лише захочеш.
    бо все – це не так багато.

    бо є важливіші речі,
    ніж осад в остиглім чаї.
    я вірю. і, безперечно,
    вчергове тобі прощаю.

    і знов не прощаюсь. потім,
    здолавши лялькові стіни,
    побачиш рубці від поту
    на скронях мого терпіння.

    побачиш різкі сивúни
    в куделі мого чекання.
    не треба шукати винних -
    ні вперше, і ні востаннє.

    лише відпустити звуки,
    заплющити міцно очі.
    і жити отак, без стуку,
    розчавленим тамагочі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (20)


  36. Софія Кримовська - [ 2011.01.23 16:49 ]
    Оревуар
    Оревуар! Чи як там, хлопче?
    Ця відстань ту любов затопче.
    Ці сльози гоять все потроху.
    Ті фото – цвіллю, міллю, мохом.
    Слова – на букви і морфеми.
    Історію – на куці теми.
    Мій хлопче, цьом! Строфа остання
    ніколи першою не стане!


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (12)


  37. Наталія Крісман - [ 2011.01.23 16:04 ]
    ПОЧУЙ !!!
    Ти чуєш шепіт всесвіту довкруж?
    Бринить струмок, тривожно вітер свище,
    Мов прагне загасити попелище,
    В якім людських згорають сонми душ.

    Звучить космічна музика небес,
    У ній - мотиви смерті й перероджень,
    Падінь у прірву, злетів, нових сходжень -
    Усе, що поміщається на хрест...

    Бринить душа, ледь чутно, мов скрипаль,
    Котрий порвав всі струни у натхненні.
    Ці звуки, наче кров по наших венах,
    Пульсують в нас і манять душу вдаль.

    Почуй ці звуки! Відчини їм серце,
    Знайди свої утрачені сліди,
    Якими йшов крізь терня, не один -
    Із янголом, що знає усі дверці.

    Бринить космічна музика. Прозрій,
    Відкрий для неї радісно обійми,
    Якщо душа втомилася у війнах,
    Від нескінчених світу веремій.

    Хай біль життя, зростаючи стократ,
    В нас не заглушить звуків диво-світу -
    Світань, пташиних щебетів, барв літа,
    Закоханих сердець у зорепад...

    Світ не німий! Це диво розпізнати
    Спроможна лиш окрилена душа,
    Яка навчилась вірити й прощать,
    Не втратила спроможності сіяти!
    23.01.2011р.





    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (9)


  38. Володимир Сірий - [ 2011.01.23 16:53 ]
    Липець. /триптих/
    *
    Я пригорнув поцілувати
    Тебе і світ осінній зник,
    Запах мені чебрець і м'ята
    І липцю смак відчув язик.

    І я – не я , - метелик барвний
    В купелі ніжної яси
    Лечу де коники і сарни
    І гаю співні голоси.

    Де піль хлібних гойдає вруна
    Легенький липня вітерець
    І ти немов берізка юна,
    І я - безвусий ялівець.

    *
    На юній квітці конюшини
    Бринить коханням сивий джміль,
    Нектар збирає по пилині
    Гоїти серця мого біль.

    Колись із губ твоїх збирав я
    Меди у мрії потайні.
    Джмеля містерія прадавня
    Вертає нині їх мені.

    І липцю дикого сп’яніння
    Торкає знов мого єства,
    І серця музика осіння
    Твої оживлює слова.

    *
    Цвіте духмяним квітом липа.
    Бджолиним шепотом роїв
    Несе в Дністер печальна Стрипа
    Пригадку наших юних днів.

    Я так давно тебе не бачив,
    Не дотикавсь твого єства,
    А пристрасть буряна юнача
    В мені ще до сих пір жива.

    Нема про тебе вістки, мила.
    Так мало меду, – гіркота.
    А може ти вже одлюбила
    Мене і туга ця пуста.

    2011




    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (8)


  39. Анатолій Хромов - [ 2011.01.23 15:42 ]
    Нежно-снежное
    Красивая погода – как и ты!-
    Забрался в свитер нежно-снежный холод.
    В парадную все просятся коты -
    На мокрой шерсти целый лес иголок
    Ты приходи – посмотрим Саус Парк
    Я встречу, как всегда, у перекрестка
    Под пледом вместе легче засыпать
    Или болтать всю ночь словно подростки
    Я как ребенок верю в чудеса
    Я как младенец присосусь губами
    Пусть нас осудят небеса
    Наш разговор мы завершим телами

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  40. Володимир Шевчук - [ 2011.01.23 15:48 ]
    Заростає...
    Заростає в душі, там де рай цвів, повільно осот;
    Фраза милої сонце закрила, раптово, мов хмара…
    Ти сказала мені: «Народись через років п’ятсот,
    Зрозумію тоді, любий, може з тобою ми пара.»

    …А півтисячі літ пролетить, наче спалах зорі;
    Інші сни-сподівання пророчать, мов дивляться в воду,
    Інші діти – не наші! – до вечора мріють в дворі
    Що й вони через років п’ятсот пострічають свободу…

    А півтисячі літ пропливе, наче бистра вода;
    Інші душі ходитимуть світом, де рай розпустився,
    Буде мрії ступати стрімка і всесильна хода… –
    Зрозумію тоді, як я сильно в тобі помилився.

    04.12.2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (3)


  41. Віктор Кучерук - [ 2011.01.23 15:11 ]
    Зорями небо засіяла густо...
    Зорями небо засіяла густо
    Мною залюблена ніч.
    У рівновазі сумління й розпуста,
    Чи в боротьбі протиріч?
    Скрипнуть спросоння заперті ворота,
    Віття віконце торкне, -
    Йду на подвір’я дивитися - хто там
    Кличе до себе мене?
    Я йду опівночі тихо із хати
    В пахощі ніжні весни.
    Хочу не мріями – тілом обняти
    Ту, що збентежила сни.
    Випливе з темряви тінь на доріжку,-
    Думаю, поруч – вона!..
    Шелестом листя сміється берізка
    Біля паркану одна.
    Та ще надію на зустріч не втратив,
    Повний хмільної снаги.
    Я у роботі й коханні завзятий, -
    Знають усі навкруги.
    Вітром до неї полину ласкавим
    Хоч із сватами, хоч сам.
    Завтра зустріну красуню чорняву
    І розлучитись не дам…
    Зорями небо засіяла густо
    Мною залюблена ніч.
    У рівновазі сумління й розпуста,
    І в боротьбі протиріч.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (8)


  42. Дмитро Куренівець - [ 2011.01.23 14:59 ]
    Вони знов кажуть...
    Вони знов кажуть – затягти паси нам,
    самі ж в цей час затягують гайкИ.
    Невже струїли рабства діоксином
    кров українців на усі віки?!

    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.43) | "Майстерень" 5.25 (5.44)
    Коментарі: (9)


  43. Гренуіль де Маре - [ 2011.01.23 12:37 ]
    Лишіть мені у спадок амнезію
    Щоразу, втікаючи звично
    Від себе на довжину
    Ланцюга незрадливої пам’яті,
    Волочачи на хвості
    Гримотливу бляшанку з пустими горіхами спогадів,
    Вальсую із нею на раз-два-три,
    Витолочуючи по колу:
    Росу на сусідській межі,
    Хмари в калюжах,
    Сніги – довгождані й невічні…
    І загнано мрію про
    Заокеанських родичів
    (із Мексики там чи Бразилії),
    Що лишать у спадок вдосталь
    Серіальної амнезії;
    Або (як варіант
    Реальніший, хоч і болючий) –
    Про персональний
    Вселенський потоп,
    Бо тільки вода здатна
    Переписати все,
    Не змінюючи нічого…



    Рейтинги: Народний -- (5.59) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (63)


  44. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.23 11:18 ]
    * * *
    Якби знаття,
    куди ми ідемо -
    Не шкодував би
    сил своїх і духу.
    Ведуть сліпці,
    як вів нас гегемон...
    Вовіки
    не збороти з ними скруху.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (7)


  45. Ігор Федчишин - [ 2011.01.23 09:12 ]
    Пальма і Клен
    Б А Й К А


    Його привезли в неосяжні далі,
    На край землі й встромили у пісок,
    Щоби екзотикою тішив він надалі
    І дарував опівдні холодок.
    Між голими деревами, без пробки,
    Межи оливками і пальмами в парку,
    Він так й завмер самотній, одинокий,
    Зі смутком на зеленому листку.
    Йому царівна-Пальма говорила:
    «Та кинь ти, Клене, так журитись, мій!
    Дивися, як тут тепло, як красиво!
    Який чудовий голубий прибій!
    Дивись, як сонце сходить спозаранку,
    Як апельсини пахнуть у цвіту!
    Захочеш - буду я тобі коханка,
    А не захочеш - то й не підійду!
    Дивись, як чистотою сяє місто,
    Скільки людей на тебе, он, глядять!
    Ну, перестань, коханий, в думах виснуть,
    Проснися свіжим соком у гілках!
    Ну що ти там у себе бачив вдома -
    Терпкі морози, хурделИці, сніг?
    А тут живеш, як в пазусі у Бога
    І всі причуди Півдня - біля ніг!»
    На те їй Клен у відповідь промовив:
    «Що знаєш, Пальмо, ти про ті краї?
    Там - благодать живущої вологи,
    Там - дім мій! І серпанки вогнянні!
    Там щедрі роси умивають зранку,
    Там, літом, в різнобарв"ї ситих трав
    Така краса, яку я доостанку
    У своїм серці, з болем, приховав!
    Так, там і холодно узимку, і тривожно,
    Так, восени не жалують дощі.
    Але, хіба цей край зрівняти можна?
    Замовкни, Пальмо! Й більше не гріши!
    Тобі, можливо, тут і добре, сестро,
    Хоч і сама тутешнею не є,
    Я ж пригадаю як Калину пестив -
    І туга моє серце обдає!»
    Надулась гордовито Пальма-цяця,
    Поправила корону угорі,
    А Клен почав тихенько помирати
    Зі смутком в серці у чужім дворі.

    Мораль така: Не милі райські далі,
    Не тішить душу золото і шик,
    Бо найтепліше місце в світі - в ріднім краї,
    Де народився й виріс чоловік!


    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  46. Юлія Івченко - [ 2011.01.23 03:10 ]
    Cчастье.
    Это она, перепачканная бледной пастелью помады,
    Боролась за счастье, верила – просто так надо:
    Тянуть за собой самое бесценное и дорогое:
    То, что станет за узкой спиной громадной скалою.
    И всех :"К черту! "Ведь дьявол не носит « Прадо»?

    Сладкой и скользкой, как леденец , промозглой зимой,
    С давними кладами стихотворений – золотой ордой,
    Что- то взорвалось и оглушило мгновенно душу!
    Была красиво логична и просчитывала ходы,
    На всю кухню врубала, не слушанные « Квины»,

    Защищала его безупречно, издавая еле слышный стон:
    « Идите все к черту!», и таяла точкой во рту МЕТРО.
    Шарахалась чопорно от золотой молодежи,
    Хрупкая шея ловила едкие пули ее патогенных зон,
    И тогда она закрывала глаза взлетною полосой.

    Просыпалась под запахи карамели по воскресеньям,
    И была ласково говорлива и целовала его колени.
    И, даже, Джо Джирард, в тонкой маечке переплета,
    Не раздражал на крахмальном белье букеты сирени,
    Аисты счастья запястье ее узнали мгновенно...

    Она, перепачканная бледной пастелью помады,
    Интуитивно верила и боролась ! Просто, так надо…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (12)


  47. Тетяна Родікова - [ 2011.01.23 01:52 ]
    Протест
    Ти все просиш забути
    ту казку зимову-
    ще теплу, під льодом,
    з жорстоким кінцем..
    Ти знов зовсім поряд-
    немає претензій...
    Лиш спогади палять
    Холодним вогнем...
    При всіх ми лиш друзі-
    самі свято вірим..
    Напевно,так лекше
    стирати мости..
    Та щось залишилось,
    Напевно,довіра,
    давно не кохаю,
    не вірю,а ти...
    Ти просиш забути
    Єдине КОХАННЯ!!!!!
    дитяче,наївне,
    не наше-моє..
    Ні-ні..не кохаю...
    лиш згадую з болем,
    як те,що вбивав ти,
    було ще живе....

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  48. Тетяна Родікова - [ 2011.01.23 01:50 ]
    Брутальний ти
    Побудь моїм іще хоч раз...
    я обезсилена мовчанням...
    у павутинні звичних фраз
    ти вдариш ніжно,мов востаннє...
    і я,нескорена,паду,
    і спеціально б"юсь до крові...
    а ти мовчиш,хоч досі тут,
    і я кричу...відлуння в скронях...
    ти чуть підвипивший.Люблю.
    І ти це так яскраво бачиш!!!
    не злю тебе. мовчу.боюсь.
    А ти кричиш"чого ти плачеш??!"
    Все.Досить болю.Я встаю.
    асфальт облитий слізьми зночі.
    Брутально розвернеш...люблю..
    а ти ще раз ударить схочеш...

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  49. Тетяна Родікова - [ 2011.01.23 01:51 ]
    Моя душа впадає в кому
    Єдина ніч.Така затишна.
    Тремтить душа при ностальгії.
    Холодне тіло. Наче тиша,-
    Ти ніжно розбиваєш мрії.
    Я наче сталь, а ти в бажанні,
    Ніяковієш згідно з віком.
    Це тільки вперше і востаннє-
    зустрінеш сльози грубим сміхом...
    Ще рання осінь..Ти правий...
    Не так безслідно йдеш додому...
    Холодний ранок, біль і ти...
    Моя душа впадає в кому...

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Тетяна Родікова - [ 2011.01.23 01:30 ]
    Стомлена
    Ти поцілуй в останній раз
    І кинь безжально фразу в очі,
    Що більш не буде разом «нас»
    Що ти такого більш не хочеш.
    І не розбавиш тихий сум
    Який не крикне, не захоче,
    І в тиші серед сотні трун
    Не загляне тобі у очі.
    Лиш непомітною сльоза
    Стече по тілу швидко-швидко,
    Я зрозумію, що не та,
    А ти зустрінеш сльози сміхом.
    Я розвернусь і промовчу,
    Ти любиш бачити слабкою,
    Не закричу, зітру сльозу,
    Зустрінусь поглядом з тобою.
    Заплачу голосно. Здаюсь.
    Не маю сили опиратись.
    Безсило знову затрясусь,
    Ти не навчив мене сміятись.
    А потім ніжно прошепчу,
    Що я тебе завжди кохала,
    І побіжу у самоту,
    Яка завжди мене чекала.
    А ти не знайдеш навіть слів
    Якими б можна описати
    Ту біль, відразу почуттів,
    Якими вчив мене кохати.
    Я вже ніколи не вернусь
    У той палац зі смутку й болю.
    В якому вчилася кохать,
    Не знаючи, що не з тобою...


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1228   1229   1230   1231   1232   1233   1234   1235   1236   ...   1829