ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи дасиш мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віктор Кучерук - [ 2011.01.19 11:59 ]
    Немов опале листя вітер...
    Немов опале листя вітер,
    Гортає час прожиті дні, -
    То за вікном веселий квітень,
    То хмурий жовтень у вікні.
    Йдучи за долею земною,
    Навколо грішної землі, -
    Такою радістю сумною
    Рахую всі свої жалі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (7)


  2. Микола Калита - [ 2011.01.19 11:59 ]
    Кипить життя
    Кипить життя, минають дні,
    Вже й новий рік всміхається з порога.
    Нехай-же буде не важка його дорога,
    Нехай вам всім завжди щастить в житті
    І будуть тільки добрі люди по путі.
    Здоров’я всім,я вам молю у бога,
    ЛЮБОВІ Й ЩАСТТЯ від душі.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Прокоментувати:


  3. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.19 10:41 ]
    * * *
    Знов гетьмани нові по собі залишають руїну -
    на землі занапащеній зло розгулялось старе...
    Україна - це ми!
    Бережімо в собі Україну.
    Мова,
    віра,
    батьки -
    це із нами ніколи не вмре.

    Україна - це ми!
    Не дамо, щоб коріння рубали
    лиходії і зайди
    й наше слово ганьбили щораз.
    Мій терплячий народе,
    жирують вожді-канібали
    і як бидло впрягають тебе у чужий тарантас.

    Тож доволі мовчати,
    братове, доволі мовчати,
    і терпіти доволі -
    ми ж маємо гідність і честь.
    У єднанні ми дужі,
    тож станемо разом на чати -
    і не вмре Україна,
    бо в серці у нашому єсть!

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Прокоментувати:


  4. Володимир Сірий - [ 2011.01.19 09:48 ]
    День народження
    Пробрався, друзі, у мій дім
    Без жодних конспірацій
    Той, що сьогодні - сорок сім,
    Той, що колись – сімнадцять.

    Я луп! йому, неначе грім,
    Конкретну апеляцію:
    Мені ти в тілі сорок сім,
    У дусі , знай, - сімнадцять!

    Перед Христом передусім
    Схилюся у подяці
    За тих по - тілу сорок сім,
    По – духу тих сімнадцять...

    І мій вам торт, поети, всім
    На віртуальній таці:)

    19.01.2011.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (17)


  5. Тетяна Роса - [ 2011.01.18 23:00 ]
    Совет от лукавого.
    Предай того, кто слаб, предай,
    Ведь победителей не судят.
    Предай, как будто невзначай,
    Тех, что себя доверьем губят.
    Своим желаньям угождай –
    В довольстве совесть не разбудят.
    Продай же сильного, продай,
    Известно – сильных не убудет.
    Ведь Авель вовсе не был крут,
    И зря Иуду осудили.
    В своём поступке прав был Брут.
    Не жди, дабы опередили –
    За секс, довольство и уют
    Друг дружку все ведь предают.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (17)


  6. Анастасій Гречкосій - [ 2011.01.18 23:17 ]
    To ...
    It is in heaven that I will see your soul,
    In ocean depths my heart you will console.
    Who's able to save me then from furious love -
    Either a human down or Lord above?

    Leave all your griefs to me, o! leave them all,
    Nothing can ever fright or appal,
    'Cause in your eyes I found incessant strength
    Of height enormous and of the fartherst length.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  7. Ігор Штанько - [ 2011.01.18 23:19 ]
    ***
    Дарує щастя неспокою
    Життя твоє, життя моє...
    Чому ж дісталось нам з тобою
    Така журба... А пломінь б’є .
    І щастя наше - його зріти,
    Відчути перехід від тьми,
    Щоб сонце радісно зустріти
    І світ зігріти слів крильми...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (4)


  8. Оксана Лозова - [ 2011.01.18 23:19 ]
    Ангел
    Крило підставить
    Добрий білий ангел,
    Підхопить душу:
    Господи спаси…
    Такої втоми
    Cвіт не знав.
    Ми знали.

    Я запізнилась, ангеле.
    Ти – встиг.

    18.01.2111


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (10)


  9. Аліна Шевчук - [ 2011.01.18 21:53 ]
    Ремонт
    Публічний статус: «Не турбувати».
    Приватні дії: «Евакуація»
    Особиста оцінка: «Занадто практики» -
    Ті само граблі – уже традиція.

    Десь у минулому ковток майбутнього.
    День божевільний – перехрестя для душ.
    Утікати від одноманітного.
    Стрімголов. Під гарячий дощ.

    Бо боятися – справа вірності –
    Підступити на зайвий крок.
    У мені забагато щирості –
    Я боюсь через це зірок.

    Серце латане-перелатане.
    Із бар’єрів лишився порох…
    Як Попелюшка, - удар – тікати.
    Ти тепер мій найбільший ворог!

    А ворогів не годиться любити.
    Відбудую я свої мури,
    Буду якось поволі жити…
    Право похибки – без коректури.

    Я поставлю залізні грати,
    Заховаю туди емоції…
    Публічний статус: «Не турбувати».
    Приватні дії: «Евакуація»


    21.20 18.01.11


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  10. Аліна Шевчук - [ 2011.01.18 21:06 ]
    Двадцять другий вагон
    Юначе, ти залишився, щоб йти? –
    Марнування хвилин тут нічому уже не зарадить.
    Ти йдеш один, ти йдеш без самоти
    І навіть час тобі вже не завадить.

    І навіть відстань вже не перепона,
    А навіть, навпаки, єднає… вічність.
    Стою навпроти двадцять другого вагона,
    Бо я пішла, щоб в серці залишитись.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  11. Софія Кримовська - [ 2011.01.18 20:42 ]
    Я світла украду
    Я світла украду, якщо не можна щастя,
    і покладу його між білі сторінки.
    А ти зі мною. Ти зі мною дуже часто.
    І сказані слова даються узнаки.
    Я знаю все давно. Відтоді, як упала
    в обійми і слова, а більше поміж них.
    А я тоді могла любити палко-палко,
    але про те тобі ніколи... і ні-ні...
    Бо ти не був моїм, ти не для неї навіть.
    (Котрої з-поміж них, богинь, рабинь і муз?)
    Я світла украду, коли рука поставить
    автограф – кілька слів і загадковий плюс...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (15)


  12. Алексий Потапов - [ 2011.01.18 18:12 ]
    * * * (к-мы)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (22)


  13. Віктор Мельник - [ 2011.01.18 18:06 ]
    Сiм акордiв каторжної гами
    Сiм акордiв каторжної гами -
    Сiм в'язничних крокiв у вiдлюдь...
    Вiльно витiкає мiж словами
    Музика, яку менi не чуть.
    Обминає пальцi, слух i пам'ять,
    Почерком не ловиться в листки
    І тримає над моїми снами
    Владу, не подiлену нi з ким.
    У якому ж невловимiм вiцi,
    Об яку вiдгострену струну
    Хилитнуться строфи на сторiнцi,
    Нiби келих музики i сну?
    1989


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5)


  14. Віталій Білець - [ 2011.01.18 18:50 ]
    Господь мені дарує срібло
    Господь мені дарує срібло,
    Снігів брильянтову іскрінь,
    Січневих риз оздобу білу,
    Віхол хоральну гомонінь.

    Мене, заблудлого нікчему,
    Знайшла Його Свята Любов,
    І погасила пломінь щему,
    Яким скипала в серці кров.

    О ні ! Я цього не достойний !
    Я так далекий від небес...
    Життя – суцільний біль незгойний,
    Упавши під гріховний прес,

    Крушилося… Мій дух розбитий
    Випльовувала страдна плоть…
    Та я, ще не на смерть убитий,
    Терпляче ждав Тебе, Господь !

    І Ти прийшов ясним прозрінням,
    Яке буває раз в житті.
    Душа моя з благоговінням
    Прийняла Істини Святі.

    Тобі хвалу і пісню вдячну
    Тепер співаю з дня у день,
    Покинувши буденність лячну
    Заради Вічних Одкровень.

    Псалмів кадіння молитовне
    Здіймаю щиро до небес
    Христу… Він царство зла гріховне
    Здолав і в третій день – Воскрес !

    Його Тріумф і Перемогу
    Довічно славитиму я,
    Заприсягнувши вірність Богу,
    В Якому вся любов моя…


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  15. Ігор Рубцов - [ 2011.01.18 17:25 ]
    Автору печальних рядків
    Довершеним захоплююсь куплетом:
    Лиш кілька слів - і солоно в очах.
    З талановитим і сумним поетом
    Бажаю спілкуватись у віршах.

    Печаль нікого в світі не обходить,
    Але і радість теж не омина.
    Митець на всякий час слова знаходить,
    Є пісня і весела, є й сумна.

    Хіба біда якась триває вічно?
    Чи настрою змінитись не пора?
    Чому ж твої вірші меланхолічні?
    У кожному із року в рік жура.

    А спробуй-но хоч раз пожартувати,
    Своє вразливе серце уздоров.
    Ти зможеш так чудово написати,
    Що кожен розсміється - будь здоров!

    Лунатимуть в піснях твої куплети,
    Та імідж твій зазнає певних змін.
    До вишуканих радісних поетів
    Долучиться, принаймні, ще один.

    30.06.2007


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  16. Сергій Нечволод - [ 2011.01.18 16:07 ]
    Завіса димових покривал
    Завіса димових покривал,
    Сховала сонце від людства,
    Хоч в тілі є тепла канал –
    Його забило від нехлюйства.

    Пригнічені позитивні емоції
    Від цинічного повсякдення,
    Періодичні наші аб’юрації,
    Не додають душі натхнення.

    Пошук справжньої міцної віри
    Вбивають гострі логічні питання,
    Ходжу мов по лезу гострої сокири,
    По горло ситий самопоїданням


    Рейтинги: Народний 4.88 (5.13) | "Майстерень" 4.5 (5) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  17. Юлія Євтушенко - [ 2011.01.18 15:40 ]
    Незнайомець
    Незнайомець виринає в пам'яті моїй
    І відразу в тілі виникає збій.
    Серце б'ється швидко, кров в мені кипить,
    Коли знов згадаю я його на мить!

    Ця раптова зустріч у моїх думках.
    Погляди зустрілись- щастя у очах.
    Вперше усміхнулась лагідно йому,
    Стала сміливіша.Дивно...А чому?

    І чи він згадає образ мій вві сні?
    Любий незнайомцю, ти наснись мені!
    Запах апельсинів, лірика твоя...
    Нас було не двоє, та все ж ти і я.

    (січень 2011)


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Юлія Євтушенко - [ 2011.01.18 15:32 ]
    Поділ
    Поділ - це моє серце.
    Поділ - моє це життя.
    Поділ - моя мелодія,
    До тебе мої почуття!

    Удень ти мене зачаровуєш,
    А ввечері манять вогні,
    Що з першого погляду
    давно полюбились мені.

    Поділ - це ціла історія
    Сторінок й фрагментів моїх.
    О, скільки в тобі було радості!
    О, скільки душевних втіх!

    Говориш Дніпровими хвилями,
    Шепочеш легенди свої.
    І мрієш мрійливо мріями,
    І манять пишноти твої.

    Ти сяєш церковними банями,
    Захоплюєш знову і знов.
    Душею ти зрісся з киянами
    І іншим даруєш любов.

    Лунає знайома мелодія -
    Це кличе мене твій дзвін.
    Поділ загадковий і радісний!
    Хіба ж не прекрасний він?
    (08.01.11)


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.18 15:16 ]
    ***
    Гріють свято твоє снігурі.
    Горне віття срібляста ялиця.
    Тихим сяєвом десь угорі
    Перша зіронька радо іскриться.

    Ти - неначе дівча на порі -
    Та, що кожному парубку сниться.
    Серенадними попурі
    Розхвилює-розчулить синиця.

    У любові свої дзигарі,
    Як ударять - душа, наче птиця.
    Гріють свято твоє снігурі.
    Горне віття срібляста ялиця.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (3)


  20. Олена Кіс - [ 2011.01.18 14:48 ]
    ***
    Ключі
    лелечі
    канули за небокрай.
    Курличе осінь інеєм у скроні.
    Притомнію.
    Тепло очей зачахло.
    Як зимуватиму? −
    уперше і
    укотре.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (16)


  21. Юлія Шешуряк - [ 2011.01.18 13:40 ]
    Таня (Вільна каса)
    Музика: Олег Король
    Текст: Юля Шешуряк

    www.ex.ua/view/4355514

    у закладі швидкого харчування,
    на перехресті двох великих вулиць,
    ми випадково якось перетнулись
    на бейджику ім"я чарівне - "Таня".

    і ти кричала дзвінко - "вільна каса"!
    і в посмішку складала повні губи,
    а я пітнів, коловся светр грубий,
    а я хотів з тобою бути разом.

    стояла ти, не змінюючи пози,
    і посміхалась всім, моя богиня!
    послухай, Таню, я без тебе гину!
    картопля фрі солона, наче сльози...

    і я уже не знаю - від фастфуду,
    чи від кохання став слабкий і кволий.
    і ллється через вуха кока кола.
    ох що ж тепер зі мною, Таню, буде?

    для мене твоя каса, Таню,
    не вільна...
    а я ж просив - скажи свій номер
    мобільний...
    ти всім давала чек і здачу,
    я бачив...
    я заплачу за їжу, сяду
    й заплачу...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (31)


  22. Віктор Кучерук - [ 2011.01.18 11:05 ]
    Хто я?..


    Урізнобіч, шеренгою, колом
    Наближаються з різних сторін
    Негаразди до мене і болі,
    Вслід за радощами, навздогін.
    І немає ні міри, ні ліку
    Ні здобуткам, ні втратам моїм, -
    Себе легше вкусити за лікоть,
    Ніж позбавить неспокою дім.
    Знаю шлях я від раю до пекла
    Наче пальці на власній руці, -
    Мене горе і щастя запекло
    Водять світом у різні кінці.
    Безнастанні блукання світами,
    В рівновазі світання й пітьми, -
    То шмагали мене батогами,
    То втішали моїми ж слізьми.
    Несподівано зовсім, нізвідки,
    Появилася звичка давно
    Куштувати повільно, без свідків,
    То гірке, то солодке вино.
    Неодмінно заради наснаги,
    Наповняється келих той мій.
    Співчувають одні: - Бідолаха…
    Інші заздрять чомусь: - Багатій!


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  23. Ірина Зелененька - [ 2011.01.18 10:24 ]
    ***
    Бачиш, Іване Хрестителю, знову Йордань.
    Знову шепоче морозами крапелька глею.
    Господи, вигин руки Саломеї, - і я -
    плаття її. Це-бо краще, ніж бути твоєю!
    Вулиця в сонці, ножами милується сніг,
    танцем охоплює біло-червону планету.
    Іродіада жива... Так жива, ніби я, -
    хочеться раю і пекла, і дольки ранету.
    Падати легко. Падіння уверх не болить:
    хто б не узяв мене, біло-прозору, на руки,
    ти не відважишся поряд іти навпрямки...
    На авансцені каштани згубили перуки...
    Білий горіх - начеб огир зими, під сідлом.
    Грає копитами - річка лунає пеаном.
    Знову, Іване Хрестителю, біло, - Йордань.
    Слід у гортані, на платті. О, Господи, рано...

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (9)


  24. Валерій Хмельницький - [ 2011.01.18 10:26 ]
    Мене порівняли з Шекспіром
    Мене порівняли з Шекспіром –
    Шекспір ХХI-го віку!
    Та в це я не дуже й повірив:
    Поетів ж у світі - без ліку.

    Мене порівняли із Глібом
    Горбовським – ну, знаєте, може?
    Та є у моїх віршах хиби -
    Який я Горбовський, о, Боже?

    Мене порівняли з Шевченком -
    "Кобзар" знають всі і довкола,
    Та жодної в мене поемки -
    Що ж вчитимуть дітки у школах?

    Мене переконують хором
    І кажуть мені, що я геній,
    Що я в поетичному морі -
    Немов Євтушенко Євгеній.

    Я з Пушкіним запанібрата,
    На пиво з поетами ходжу -
    Пора гонорари вже брати,
    Вступати в письменницьку ложу.

    Я вірші пишу на дозвіллі,
    Пародії та епіграми -
    А скоро придбаю і віллу
    На Кіпрі, а, мо', на Багамах.

    Дізнаються за океаном
    Про вірші мої і сонети -
    Осяє всесвітня шана,
    Про мене напишуть в газетах...
    ...
    Ну, що ви накоїли, друзі -
    Читаючи ваші "коменти",
    Втонув я у річці ілюзій,
    Віддавшись на мить сентиментам...


    18.01.2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (22)


  25. Юлія БережкоКамінська - [ 2011.01.18 10:47 ]
    КИЇВЩИНІ і ХЕРСОНЩИНІ
    Не просто назад вертаюся –
    У - будні, яких нанизано,
    У – долю свою, як у тіло земне,
    У справи, турботи, сни…
    І потяг, здається, крізь сфери летить,
    Стрімко, і гучно, й залізно,
    Щоб приземлитись на кінчику
    Усе ще моєї весни.

    Вагони, вагони, вагончики,
    Лічені-перелічені,
    Всі станції – уже мічені,
    Й опівночі не зіб’юсь.
    Я повертаюсь на Київщину,
    А звідси – вагони зустрічні і
    Чіпляють залізні крила
    Й на південь тримають курс.

    Вертаюся – прокидаюся.
    Із туфельок – та й у чоботи,
    У мінуси - після сонечка,
    Із балу – та й на ріллю.
    Пірнаю і – виринаю у
    Свої повсякденні клопоти,
    У «вірю», у «сподіваюся»,
    «Ненавиджу» і «люблю».

    Крилаті мої ви потяги!
    Із батьківщини – як із вирію,
    Моєї долаєте пам`яті
    Невигаданий рубіж.
    Із вами – в часи і відстані
    Я радісну долю вимрію
    І землям цим,
    І щоб людям всім,
    І потягам,
    І собі.
    17.01.11.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  26. Юля Окулова - [ 2011.01.18 02:02 ]
    ***
    Мігрень наче цвях. Від пігулок
    Ефекти хіба що побічні.
    У фобії темний провулок
    Відмінки проковзують кличні.
    Як ляпас пронизливе світло -
    Єдиний нічний порятунок.
    Безсоння під ним рясно квітне.
    Вистрибуючи з очей лунок,
    Де дихати їм нема чим вже,
    Сни на блідім б'ються обличчі.
    Вологе воно - ніби свіже.
    Судоми йому дуже личать.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  27. Світлана Майя Залізняк - [ 2011.01.18 00:41 ]
    Ілюзія


    Там небо струмувало на мохи...
    Ти впевнив: не потрібні крила ширші
    За ті, що мають жваві дітлахи,
    Щоби злинати в льолях понад вишні.

    Ти сипав журавлину на моріг...
    Сліпим дощем укрив смагляві плечі...
    А думка в’язла реп’яхом до брів:
    Десь має бути світу приконеччя.

    Ти лебедів, жар на долонях ніс...
    У віражі освідчився - лукаво.
    За крок до прірви жовтий замок зріс.
    Я анфіладами сама блукала.

    Підхмарні сосни з білками - довкруг.
    Із парадизок яблучка - під ноги...
    У скриньки заховала мішуру –
    Та бутафорія блищала, мов клейноди!

    Обарвив казку в потойбічні кольори,
    Які дарма шукати у палітрах…
    Спромігся ти - Ілюзію створив.

    ...кого несеш в захмар"я нині, Вітре?



    2005-2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (6)


  28. Ігор Штанько - [ 2011.01.18 00:54 ]
    * * *
    Твій літак у грозу відлітає,

    Стрімке тіло з титану дрижить,

    Плаче дощ і громами зітхає

    І прощанням минула ця мить...



    В кришталевому блиску краплинами

    Ще відлунює постать дощу,

    Що на схід полетів за хмаринами...

    В них я душу свою полощу...

    Відмиваю від болю й образи,

    Що вицілює з серця твого

    Як нагострені стріли наказу,

    Що безжалісно б’ють у чоло...



    В кришталевому блиску сльозинами

    Ще відлунює постать любові,

    Що стряхну з парасолі краплинами

    Й обірву у душі на півслові...


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  29. рлопрві пволд - [ 2011.01.18 00:46 ]
    В житті колись усе буває в тебе вперше...
    В житті колись усе буває в тебе вперше –
    Або ж нема ніколи – і так було завжди.
    Я зрозуміла це, не так давно піднесши
    Тяжку вагому чашу самотності й нужди.

    І тільки речі дві – уперше і востаннє
    Людині у житті зустріти довелось.
    Та ні, це не любов, і навіть не кохання,
    І не дитинство голе, що десь ключем знялось.

    Вони приходять раз, коли в них є потреба,
    Вклиняються мечем в життєву круговерть –
    Початок і кінець, це альфа і омега,
    Коріння та земля – народження і смерть.

    2010


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.92) | "Майстерень" 4.5 (4.88)
    Коментарі: (1)


  30. рлопрві пволд - [ 2011.01.18 00:02 ]
    Присвята школі
    Ось надійшов цей день – сумна пора прощання.
    Вклоняється нам світ – здається, він у ніг.
    Навкруг шумують спогади, і сльози, і зітхання,
    І тихо віддаляється від нас шкільний поріг.

    Хвилини все ідуть – прекрасні й незабутні,
    Але минають швидко – ось їх уже нема.
    Травневий ранок цей – то свято самобутнє,
    В якому так багато і смутку, і тепла.

    А ми ж іще колись, якихось десять років
    Тому стояли тут у ролі першачків…
    Тепер і не згадати найперших наших кроків –
    Вже школа проводжа своїх випускників.

    Ми вдячні їй за те, що нас вона зростила,
    Поставила на ноги, відправила в політ.
    А все те, що дала домівка друга мила, -
    У морі грозовому життя надійний пліт.

    Та ось затихло все, замовкло на півслові.
    Над нами проплива сивих небес блакить.
    Розкраяв тишу гість – палкий останній дзвоник.
    Для нас і справді вже востаннє він звучить.

    Та не сумуйте ви, бо ще сюди повернемось,
    Згадаємо і радощі, й турботи, і жалі.
    Ми зможемо усе – ми в цьому скоро впевнимось,
    Як вирушать у плавання великі кораблі.

    05.2010


    Рейтинги: Народний -- (4.92) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:


  31. рлопрві пволд - [ 2011.01.18 00:45 ]
    Захочешь - и я подарю тебе сердце...
    Захочешь – и я подарю тебе сердце…
    Ты будешь его носить на цепочке,
    Как брелок на ключи к любой дверце,
    Как смешную игрушку любимой кошки.

    Если хочешь, то я отдам тебе душу,
    С ней ты сможешь теперь гулять каждый вечер,
    Она будет светить тебе лампочкогрушей,
    Всей собой обнимая усталые плечи.

    Пожелаешь – и я подам тебе руку,
    Чтобы мы не смогли вдвоём оступиться.
    Сохрани моё сердце и душу в разлуке,
    Пока руки построят меня по крупицам…

    2010


    Рейтинги: Народний -- (4.92) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:


  32. Ірина Білінська - [ 2011.01.17 23:44 ]
    *****
    Заплаче день вчорашній, а не ти,
    ховаючи під светром білі крила.
    Бо кличуть нас незвідані світи,
    заховані десь під космічним пилом.
    І зорі не бояться висоти,
    спадаючи на дно твого мовчання,
    щоб квітами любові зацвісти
    і берегти душі найвищу тайну.
    Бо хтось тобі повірив, хтось простив
    в тобі той незбагненний відблиск Бога…
    Хтось заховає крила, та не ти –
    попереду пригодницька дорога.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (8)


  33. Софія Кримовська - [ 2011.01.17 23:31 ]
    ***
    Три на чотири кімната,
    диван і стільці для гостей.
    Їх з мамою кинув тато,
    їм треба на ноги стати.
    А дівчинка швидко росте...

    В гуртожитку спільна кухня -
    шістнадцять кімнат в одній.
    Гримлять каструлі і кухлі -
    сусіди якісь оглухлі.
    Минають, одначе, дні...

    Здавалося тимчасовим
    житло, де диван і все.
    Та, попри пусті розмови,
    з роботи і школи знову
    кожна життя несе...

    Уже добігає школа,
    дівчина на порі.
    Стрімко летить по колу.
    - Мій наречений Коля...
    Дівчинці двадцять три.

    ...У коридорах галас
    відра і сто чобіт.
    А у кімнаті зараз
    мама сама зосталась.
    Тобто вона і кіт...


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (17)


  34. Оксанка Крьока - [ 2011.01.17 22:21 ]
    ***
    Я падаю... Так боляче і страшно,
    Та я лечу - від прірви не звернути.
    Життя було - сухе і неконтрастне;
    Любов жила в обов"язкових путах.

    Мені не жаль, хоч я тебе любила,
    І не болить нічого... пустота...
    У натовпі любов згубила крила,
    І знов додому тихо поверта.

    Мені показує дорогу від психеї,
    І бачу сонця промінь вдалині -
    Встаю й ступаю по слідах за нею...
    Я не міняюсь - не переч мені.
    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.35) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (4)


  35. Василь Кузан - [ 2011.01.17 22:12 ]
    Мрія
    Твоє волосся пахне медом.
    В обіймах сонних медуниць,
    Лежиш зі мною горілиць
    На сіні. Дивимося в небо.

    Зірки, як пригорщі суниць,
    Із ночі сиплються над садом,
    Тепло грайливим водоспадом
    Лоскоче перами жар-птиць.

    В руках синиця й журавель,
    На серці солодко й щасливо –
    Таким реальним стало диво,
    Так близько оселився Лель!

    Йому б лише терпіння мати,
    Щоб коло серця нас тримати.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (39)


  36. Ігор Павлюк - [ 2011.01.17 20:31 ]
    * * *
    Зоряним пилом припали озер дзеркала.
    Вже й ліро-епос Дніпра весь прочитаний кровно.
    Йду у пустелю.
    А явір росте зі ствола
    Мого пістоля –
    Друга мого безвідмовного.

    Час мій повільно струмує – як в яворі сік.
    Звик я до болю.
    А біль мій звикає до мене.
    Рік – наче день...
    Це відомо...
    А день – наче рік...
    Вени – дороги.
    Дороги – як вени.

    Скоро Додому...
    А я ще не все розлюбив.
    Ще не навчився біблійно ламати хлібину.
    Радість дитячу, як вишню з вишнівки,
    Виймаю з журби,
    Доки мені люті друзі стрілюють у спину.

    Адже я сам за червоні зайшов прапорці,
    Взявши на душу первісну печаль динозавра,
    Що усміхається світові ще у яйці,
    Світлий, хоч битий громами, мов Київська лавра.

    Саме таких не пускають на сцену життя
    Миші і люде, дрібненькі і хитрі істоти.
    На диктофони записане вовче багряне виття
    Буде летіти у космосі доти,

    Доки щемлива пташина весняна сльоза
    Родить сльозу материнську –
    Гарячу і тиху.

    Доки не все те, що цінне, везуть на базар...
    І не потрібно боятись не дихати.

    17 січ. "11.


    Рейтинги: Народний 0 (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (19)


  37. Валентина Островська - [ 2011.01.17 20:19 ]
    Письмо к Богу. 1999г.

    Господи, зачем война? –
    Страна и так пьяна
    Обиды нет, надежды – тоже
    Как жить, скажи нам Боже?
    Святыни нет давным-давно,
    В церквях святое – лишь вино,
    Продал все наш патриарх –
    Правит миром олигарх.
    Нашу жизнь засунул к себе в карман,
    Глаза лукавые – сплошной обман,
    Правды нет, и не было давно –
    Ее смыло церковное вино.
    Боже, Боже, Боже, помоги!!!
    Прошу от бедных больше не беги,
    Дай коснуться святости твоей,
    Надежды в душах не лелей.
    Обидно очень всем, кто не из тех…
    Кто украл нашу жизнь, успех?
    В карманах этих столько крови, грязи –
    Они ведь дьявольские князи.
    Нет, нет не верю, что есть свет,
    Проклятье просится, ему скажу я – нет!
    Боже, открой человечеству глаза:
    Козлы, толпа, массы…в душе – слеза.
    В прошлое глядеть давно уж стыдно,
    Мы г…, подножный корм, - обидно…
    Боже, боль в душе сожги,
    У президента в кровавой грязи сапоги.
    Насильник – наша слава, честь,
    Ограбленных, убитых нам не счесть,
    От стыда умереть готова
    Липкая украинская основа.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Володимир Сірий - [ 2011.01.17 17:41 ]
    Ми виграли
    Очко, століття!
    І без перебору!
    Ми виграли!
    А хто ж тоді програв?
    Чому не можем
    Вигоїтись хворі,
    Правицю долі
    Впхати у рукав?

    Очко, століття!
    Карта нам щаслива
    В останню мить
    Раптово підійшла,
    Та довгожданого
    Не сталось дива:
    Добра не збільшилось –
    Не зменшилось і зла.

    Очко, століття!
    В клунях напівпусто, -
    Щури гуляють
    Катастроф і криз,
    В грам золота
    Ціна мішка капусти,
    Колись було – задарма
    Заєць гриз.

    Очко , століття!
    Нації змішались,
    Будує вежу Неовавилон.
    Ми виграли ,
    Залишилася малість
    Щоб глобалізм
    Змотав нас у рулон.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (22)


  39. Світлана Мельничук - [ 2011.01.17 16:06 ]
    ***
    Той, хто з тобою поруч -
    не завжди половинка.
    А той, хто віддалік -
    несправжній носить німб.
    Я знала поцілунки
    чужого чоловіка.
    Не принесли знання ці
    радості мені.

    А тільки розуміння
    (і то якось не впору),
    що нічого ділити
    і множити - також.
    Незле я виглядала
    частиною декору
    придуманого дійства,
    яке не відбулось.

    05.01.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (8)


  40. Світлана Мельничук - [ 2011.01.17 16:09 ]
    ***
    Якась м'якотіла зима.
    То плаче, то сльози втирає.
    Характеру в неї нема,
    Чи нас вона перевіряє?

    Слабинку знайде, а тоді
    Як схопить в обійми морозні!
    Не варт довірятися їй,
    Зима - це надовго й серйозно.

    11.01.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (4)


  41. Анна Блецько - [ 2011.01.17 15:46 ]
    ***
    Слова не сказані,
    А скільки не написано!
    Учора, може, ще жива.
    Сьогодні вічність, дим,
    Цвітіння вишень...
    Усе вчорашнє -
    Вигуки й слова.

    Земля зелена,
    Пахне білим квітом.
    Минуле і майбутнє -
    Все моє.
    Сьогодні поруч
    Вже когось немає.
    А наді мною
    Сонце ще встає.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.06) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  42. Світлана Майя Залізняк - [ 2011.01.17 15:29 ]
    Травневий Дощ

    Безтямно, шпарко, ніжно цілував
    Пружнасті віти...
    Зазивав у море...
    Мій Дощ Травневий, ти - з небес, не знав,
    Як юні устремління тлумить корінь!

    Злютований із льоду і вогню,
    Не відчував ні остраху, ні болю...
    Ти вихорив опівночі в гаю
    Вербицю,
    Вишню,
    і мене - Тополю...


    2005


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (7)


  43. Ігор Павлюк - [ 2011.01.17 14:33 ]
    * * *
    Життя минає тихо – як зима,
    Що біла, мов білки сліпого вовка.
    Нема дитинства – то й душі нема…
    І нецікаво жити, хоч і ловко.

    Хоча, як завжди, – небо і вода,
    До крові стерті голоси діброви.
    І хрест на грудях світить, як медаль
    За «жись» чиюсь, тотожну Богу-слову.

    Приходить лютий, ножовий, мов хліб.
    Мовчать дерева, як вовки в капканах.
    І сниться мені предок мій – дуліб –
    І посвист стріл, як стогони коханих.

    Велика ніч – той чорний Бог ворон –
    Охопить душу: будуть вічно спати
    Мільярд разів оспіваний Дніпро,
    Мільйон разів – сивенька біла хата.

    А та, хто любить квіти і книжки,
    Листа мені напише золотого –

    Й життя вдалося…

    Й зайчики з муки
    Шукають свого Бога морквяного.

    Дешевим душам душно у дощах
    Тих, зоряних, що тихі, як рибини.

    А кожен шрам –
    То мій щемливий шлях
    До крові,
    І до ребер,
    І до глини...





    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (17)


  44. Ірина Зелененька - [ 2011.01.17 14:42 ]
    ***
    Скидається сонце на Дантове пекло,
    милуюся - біла, сміюся - блакитна.
    Червона, розкута, як губи, накидка.
    Цілуй мої ноги, бо я... непохитна.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (4)


  45. Лариса Іллюк - [ 2011.01.17 12:10 ]
    А. Башлачёв Абсолютний Вахтер.(переклад)

    Місто це ледь ковзне − знову змінює назви,
    Цю адресу давно хтось ретельно затер,
    І нема тої вулиці, й дому, де, власне,
    Цілу ніч править бал Абсолютний Вахтер.

    Він відлитий у кригу нейтральної форми,
    Він − напнута пружина. Суворий. Німий.
    Генеральний господар тотального шторму
    Турить пил у фарватер − багрянь килимів.

    Він вкарбовує кроки, як цінні монети.
    Він чатує усюди свій архіпелаг.
    Сурми з гіпсу − луна з порожнеч−кабінетів
    І папери завмерлі хвилюються − страх!

    Спалах-факел − мотивом у білій темниці −
    Він несе крізь убогу гармонію стін.
    Він витягує звуки, мов гумовим шприцом,
    Із колючого дроту наших судин.

    Гімн − ознака обов'язку, марші − порядку.
    Вовк той − звір механічний на сцені ясній
    Танцюрист-віртуоз на плацах Магадану,
    Бухенвальдських печей диск-жокей вартовий.

    Мов лакований спрут, він масний і привітний,
    Бал сьогодні у вашу він честь влаштував.
    Пристарий патефон, у сумир'ї звелінню
    Вальс такий ностальгічний у голку вбира.

    Бал на віки віків! Ах, як сентиментально...
    Хрест іржавий − павук − в спалі зір марить сон
    І мелодія вальсу так документальна,
    Як звичайний арешт, як банальний донос.

    Як даровані танці в кожнісінький допит
    Як татарин оружний на вежі тепер.
    Абсолютний Вахтер − не Адольф і не Йосип,
    Дюсельдорфський м"ясник і псковський живодер.

    Щось ритмічно-смугасте синкопою в пропуску.
    Блюзи газових камер і свінги облав.
    Сльози ляльки товстої, розбитої в обшуку,
    Нескінченне зніміння у висмалі глав.

    Ті жорстокі романси патрульних канонів
    І канцонів концтабірних нар звукоряд.
    Б'ються в вальсі акорди під хрускіт суглобів
    І струною чавунною грати дзвенять.

    Рев гобоїв ДБ в саксофонах гестапо
    І незмінний калібр тих же нот на листах.
    Долі лінія − низка скорботних етапів
    На незримих, до жаху примарних фронтах.

    Абсолютний Вахтер − це стерильне, мов схема.
    Бойовий механізм, крайня ланка-конвой.
    Безлад сонячних днів ніч зведе до системи
    Що їй назва... та втім, а чи не все одно?

    Бо це місто ковзне − й знову змінює назви,
    Цю адресу давно хтось ретельно затер,
    І нема тої вулиці, й дому, де, власне,
    Цілу ніч править бал Абсолютний Вахтер.



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (3)


  46. Лариса Іллюк - [ 2011.01.17 12:13 ]
    … оптимістичне.
    Я дослухаюсь звуку невимовлених слів,
    безмовності розмов, невимолених віршів,
    і подих мій легкий все тихше, але вір - ще
    цей світ мене допоки не взяв і не скрутив.

    Чого й тобі бажаю, мій любий щирий друже!
    Земля попід ногами ще злякано дрижить.
    Чи хто б кому так зміг незграбно удружить,
    як я сама собі? Чи хто б оте подужав?

    Але ні слова більше, бо гірше - є куди.
    Завжди. Як оптиміст затятий це кажу я.
    Ще день чи два, чи три - дощем перемежує
    і зиму, і нестерпні завії-холоди...

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  47. Мрія Поета - [ 2011.01.17 12:59 ]
    Не надо класть мне руку на плечо (Л. Костенко)
    Не надо класть мне руку на плечо.
    Уместно это разве только в танце.
    Доверие – зверь пуганый, причём
    Он больше любит изморозь дистанций.

    Он любит время, плеск его речей.
    Он странный зверь, он любит даже муку.
    Он любит расстоянье и разлуку,
    Но вот руки не любит на плече.

    И в тех садах, в сонатах соловьев,
    Он различает поступь браконьера.
    Ловушки ждет от взгляда и от слов,
    И сей спектакль ему уж не премьера.

    Души людской таёжное вино!
    Отличный зверь, с ним хорошо живется.
    Но звать его не нужно всё равно.
    Он сам придет, и всё – не отшатнется.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (52)


  48. Ігор Штанько - [ 2011.01.17 11:20 ]
    Покину гамір вижатого міста
    Покину гамір вижатого міста
    Й втечу в обійми лісу,
    Де я свій…
    Тут тиша навкруги. Дзвінка та чиста.
    Зніме з очей полуду, мов завісу.
    Душа радій!
    Лиши за брамою фортеці марновір’я
    Й гудіння вулиць, де авто
    Без упину димлять…
    Тут час не йде. Тут птахів різнопір’я
    Порушить тишу в листянім манто
    Дубів, що сплять…
    Правічний світ – знайомий і незнаний
    Зустріне в гіллі проблески стожар,
    Що снігом заясніли…
    Дивлюсь і слухаю, як вперше і в останнє,
    Й шукаю в подиху твій дар,
    Допоки сили…
    2011.01.05


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  49. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.17 11:52 ]
    ***
    Чи доля серце обманула,
    Чи густо роки замісив -
    Нечутно молодість минула:
    І парубкує вже мій син!

    Здаюсь для нього досить літнім.
    Отож нащадку невтямки,
    Що й досі я живу у квітні,
    Що маю молоді думки,

    Що почуття хвилюють гострі...
    Та літо в ірій вируша -
    Мого життя маліє острів.
    Та ж не мілішає душа!


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (4)


  50. Світлана Майя Залізняк - [ 2011.01.17 11:24 ]
    Харитя

    1

    Я мию шиби. Лине спів...
    Погожий ранок.
    Циганський табір - на Супій.
    Дівча - на ґанок.

    - Води мені... А кухлик де? -
    Лалча ґелґоче.
    На клямку пальчик вже кладе.
    До хати хоче?

    - А як тебе, півдівко, звати?-
    Сміюсь-питаю.

    -Чого тобі, Харитю, дати?
    - Компоту... й чаю.

    2

    На шибі - сріберним розводом -
    Печаль Хариті.
    "Вікна немає... Дім - підвода.
    Що маю мити?.
    Я - доня ромів. Шлях і небо...
    А свічка - зірка..."

    "Ще й руки... ноги... є у тебе..."-
    Тургоче хвіртка.


    2002




    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1231   1232   1233   1234   1235   1236   1237   1238   1239   ...   1829