ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Вікторія Осташ - [ 2010.11.01 23:12 ]
    дотик Слова
    * * *
    скромні речники Божого слова
    древорити Твоєї хвали
    справжні свідки пришестя Христового –
    зорі Йосип Марія волхви…

    поряд з ними ми навіть не діти
    нас нема на скрижалях Його –
    сон крихкий і малюнок тендітний
    на поверхні води вогонь

    непричетністю годі пишатись
    ми ще маємо рідкісний шанс
    свідком бути – вдягнути ті шати
    заповідано кожному з нас

    Бого-спротиви й Бого-шукання
    геть подібні та що тобі в них
    Царство Боже – є плід покаяння
    дотик Слова що злущує гріх


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (13)


  2. Михайло Закарпатець - [ 2010.11.01 22:51 ]
    Заговори...
    Заговори со мной,
    заговори...
    К моей душе
    притронуться не бойся.
    Не бойся рассмотреть,
    что в ней внутри –
    там только я и ты.
    Не беспокойся.

    Без сна не ожидай
    ночной звонок,
    что от тебя
    в неведомые дали
    в круговороте
    этой жизни смог
    меня забрать
    и растворить в печали.

    Но почему?!
    И не найдя ответ,
    надеясь лишь на то,
    что время лечит,
    сейчас, тобой дыша,
    я жду рассвет -
    ты в это время ждешь
    с надеждой вечер.

    Заговори со мной
    через года,
    сквозь вой ветров
    и грусть ночных вокзалов,
    соприкоснувшись
    через города
    душой к душе.
    Хоть этого так мало!..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (6)


  3. Галина Фітель - [ 2010.11.01 21:41 ]
    Секретное оружие в массы
    Я влюблю тебя в себя, мужчина,
    абсолютно безнаказаннО.
    Ведь на это есть своя причина –
    будет знанье тайное дано.

    Деньги, власть, Ожье, Арди и виски,
    все рекой польется, не кряхтя.
    И желаний страсных путь неблизкий
    заманипулирую шутя.

    Заказать мне стоит диск секретный,
    вот чего придумал наш народ –
    получу я код любви заветный
    и в политику парадный вход.

    Мне гипнозы – альфа, бэта, гамма,
    даже дельта, если есть такой,
    подчинятся, словно в школе гаммы,
    сыгранные чуткою рукой.

    Побелеют черные все дыры
    и Сатурну станет горячо.
    А пока прошу, позволь же, милый,
    мне уткнуться носиком в плечо.

    31/10/2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  4. Ганна Осадко - [ 2010.11.01 16:19 ]
    Флотилія фантому
    наш п’яний корабель - флотилія фантому:
    осінні авеню - погідлива ріка,
    де листя ще горить, як Жанна, і по тому,
    влітає димом в дім до Бога, і тіка-
    ють
    роки-мотилі із рук моїх на голос:
    де золотом - струна
    і цятка нічника...
    ця пристань дощана, і дощ, і жовтень голий:
    ця голо-
    грама мрій
    чи голочка,
    яка
    нам вигаптує ніч - шовкову і невмілу,
    де шепотом - іще
    чи шерехом - іди...
    і п’яний корабель вросте у тишу білу
    і зацвіте любов на дзеркалі води


    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (6)


  5. Ірина Людвенко - [ 2010.11.01 15:02 ]
    ПОБІЧНА ДІЯ СОНЕТІВ
    Вечір осінній зимний, аки розмова,
    Все так доречно – сходи у монастир.
    Я – Білий карлик, ви тутки – Супер-Нова.
    … Мудра Софія нам пропонує мир.
    Що нам до миру? Спільності територій
    Ми не вбачаєм, перевтомились, мо?
    Щедра Софія Вас відігріє … чаєм.
    Поки що вечір, холодно, ідемо.
    З Вами знайомі ми десь на іншому рівні.
    Певно, майстерному, посеред римо-лих,
    Я і не заздрю Вашій столичній царівні
    (Зміїв люблю, довгих і захудих).
    Та заплітає доля верейки планів
    Наших і Божих в римо-прозову суть.
    Що Вам у Києві не доспівали каштани,
    В Умані верби Софіївські допіють.
    Клаптик землі, де розмаху було замало
    Гонті з Максимом, дат випрядає мить.
    Горлиці й ворони спуджено постихали,
    Мовчки мудріють – то ж Чорногуз летить!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (11)


  6. Тетяна Ріхтер - [ 2010.11.01 13:24 ]
    Місяця щирий товариш
    Думки мої – усі про тебе.
    Мої слова – тобі лишень.
    І очі тягнуться до неба,
    Бо мого серця там мішень!

    Чому у небі, запитаєш?
    Здається, ти ж бо янголя.
    І очі сині-сині маєш…
    Лиш там тебе помічу я.

    Укутаним у хмари-ковдри,
    Засніженим пухким сніжком.
    І в сонця ти чекаєш згоди,
    Щоби відкрити людям сон.

    Бо ти із місяцем укупі
    Приходиш ніччю в кожен дім.
    І проясняєш днем забуті
    Зірки на небі лиш твоїм.

    Ти місяця щирий товариш,
    Існуєш у імлі нічній.
    Мабуть-таки не мною мариш.
    А лиш зірками… з чужих вій.

    22.10.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  7. Дарія Швець - [ 2010.11.01 13:24 ]
    * * *
    залетів у дім з тихим леготом
    чорним вороном, білим лебедем

    заспівав про всі свої горесті
    чорній ластівці, білій горлиці

    "ой загой мої крила ранені,
    пізня пташечко, зоре ранняя

    ой загрій моє серце зимнеє,
    пізня осене, рання зимонько"

    не зрослось крило, серце зниділо,
    і чуже тепло остогиділо

    полетів ледь світ полем ораним
    чорним лебедем, білим вороном

    ............................

    на пусте вікно тихо молиться
    сива ластівка, сива горлиця


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (3)


  8. Віктор Кучерук - [ 2010.11.01 11:50 ]
    Осінній спогад
    Стигне далеч імлиста,
    Оповита димком.
    Запах прілого листя
    Розпростерся кругом.
    Кольорів мерехтливих
    Догоряє вогонь.
    І минуле манливе
    Пригадалось, як сон.
    Серед квітів бродило
    По коліна в росі.
    І було серцю милим
    В невимовній красі.
    Цілувало під кленом
    Знову спраглі вуста, -
    Щоб тікала від мене
    Восени самота...
    Обігрів серце спогад
    Не вогнем, – як зола.
    Чом за межі прологу
    В нас любов не пішла?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  9. Аліна Шевчук - [ 2010.11.01 08:19 ]
    Сповідь…
    Я страшенно за тобою сумую!
    Тихий шелест вітрів піднімається свистом.
    Я більше нікого не чую!
    Я для долі своєї є піаністом.

    Я - тут, ти - там. Між нами - кілометри.
    І дні, хвилини, досвід і роки.
    Летить над світом зореокий вітер,
    Словами доторкнеться до щоки...
    ..Які ж слова...Якого треба Щастя,
    ..Щоб їх вогонь хоч трохи пригасить.
    ..А як не є,.. Якось треба не впасти
    ..І менше повертатися в ТУ мить.
    .....Я пам’ятаю, то було, як вчора.
    .....А світ кохати зовсім ще не вмів.
    .....Ти не поїхав! Ти - приїхав...вчора.
    .....Ти повернувся з пережитих снів.
    ........Як я чекала..! Як ділили небо..!
    ........Як душу ти забрать мою хотів..!
    ........А це вже час. І всім прощати треба!
    ........Ну а тобі - то й, мабуть, - поготів.
    .....Ти ж все забрав! А зорі... - їх залишив.
    .....Ти, мабуть, злодій? Як то може буть..?
    .....Ці зорі... Ними ж-то і втішив,
    .....І знов пішов по небокраю в путь.
    ..Я не минала! Але й не згоріла..!
    ..Ці всі слова так душу потрясли...
    ..Але, спочатку, я була зраділа.
    ..Знов захотілось нашої весни..!
    Хоча, своєї. Але вже не зможу...
    Мене ті "мушу" в землю укорінили.
    А від людей стоїть вже огорожа.
    Я ЩЕ ЛИШИЛАСЬ! А вони не вірили..!

    Я сумую за тобою..! Страшенно!
    Вогонь вечоровий горить.
    Летить життя у часі шаленно.
    Його більш не можна спинить..!


    30.10.10 22:36


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  10. Христина Лисюк - [ 2010.11.01 08:14 ]
    Світла віра у суспільство догораючих зірок
    Чистого листя і чистого листу
    та свіжого хмизу від спалених днів.
    Де сотні капризів як втрачених вічностей,
    вільних можливостей, тихих садків.

    Куди ми блукатимем завтра вузькими
    від наших вікон, дверей; голуби,
    у волю запущені вітром аллюзій,
    смаком для очей
    та вічним якби.

    Ми солодко топчемся, швидко зникаєм.
    Не встигши розглянути сонце в лице.
    Понуривши голову все ще шукаєм
    проте справжнє “оце”.


    Рейтинги: Народний 4.88 (4.91) | "Майстерень" 4.5 (4.87)
    Коментарі: (1)


  11. Людмила Смоляр - [ 2010.10.31 23:21 ]
    * * *
    На арфах беріз грають ноктюрни дощі.
    Початок як завжди: сьогодні о дев’ятнадцятій.
    І буде аншлаг! То ж купуйте квитки мерщій!
    Звуки, як дотики пальцями…

    Звучатиме передостанній сумний акорд,
    Коли розірветься струна під рукою арфіста.
    Залишиться недорозгаданим цей кросворд
    Концерту осіннього міста.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" 5.25 (5.36)
    Коментарі: (2)


  12. Ланселот Музограй - [ 2010.10.31 22:05 ]
    МЕДИТАЦІЯ ВІЧНОСТІ
    Ось і довшають в озері тіні,
    Затіка в них вечірня імла,
    Тиша всілась мені на коліна
    І як милого, враз обняла.

    В її чарах - незвідана сила
    Сповиває усе мирним сном.
    Листя золото все потьмяніло
    Бо дріма й не блищить більш воно.

    Вміло пестила пальцями тиша,
    Цілувала мене у чоло.
    Смаком-запахом спілих вишень
    Мене раптом всього обдало.

    О гармоніє сну первозданна,
    Медитація вічності ти.
    Лиш тобі ця безмовна осанна -
    За це щастя чуднЕ - німоти.

    31.10.2010 р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  13. Галина Фітель - [ 2010.10.31 19:33 ]
    Вечір перед Геловіном
    Вже випросила гарбуза
    за пляшку пива на фільварку –
    ти, мов нескінчена гроза,
    мені застряг посеред карку.

    Дізналася, що прийдеш ти
    мою тонку просити руку –
    схотілось чемно підійти,
    вручити гарбуза без звуку.

    Та не сказав ні слова, жах:
    ані ціпка, ані хустини!
    Мій тихий стогін по кутках
    загойдався, мов павутина.

    Хоч павуків нема давно –
    все наслідки євроремонту.
    Тихцем зирнула у вікно –
    А, мо’, свати на горизонті?

    Нема нікого, ну хоч вий.
    Як розумію я Сердючку…
    Ну постривай же ти, тюхтій!
    Дізнаєшся, що я за штучка!

    Ти ж довго не просив, ти взяв
    її без дозволу, цю ручку,
    Губами пристрасно припав
    і ніжно надягнув каблучку.

    Сказав упевнено: моя,
    і ти мовчи, й так буде завше.
    Хай зірка місяцю сія,
    а те, що наше, тільки наше.

    І враз мені забракло слів,
    щоб гордо запротестувати.
    Давно таких не знала снів:
    "сім’я вечеря коло хати…"

    А з гарбуза зварю куліш,
    чи в Геловін поставлю свічі.
    Дівчата, наша впертість – гріш,
    як поруч сила чоловіча.

    31.10.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  14. Віктор Максимчук - [ 2010.10.31 18:27 ]
    Павук на стелi камери СIЗО...
    Павуче, павуче
    I що ж ти тут робиш?
    Чому на свободу не йдеш?
    Ти стiнами цими
    Життя свое гнобиш,
    Здоров'я i волю - теж.
    Тiкай же до сонця,
    Тiкай же до свiтла
    Iз темряви цих сирих стiн.
    Тiкай же на волю,
    Тiкай в чисте поле,
    Почуеш церковний дзвiн.
    Там вiтер гуляе
    I птахи спiвають
    У неба яснiй вишинi.
    Павуче, мiй брате,
    Сидiти в цих стiнах
    Судилося лише менi...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  15. Наталія Ом - [ 2010.10.31 14:54 ]
    Моєму другу, що пішов...
    Можливо впадеш зі скали не ти,
    Дев’ятий поверх, вільне замикання,
    Жорстокі очі, руки-літаки,
    Остання мить життя, твого кохання.
    Листи прощання, на долонях піт,
    Нікому непотрібні сині сльози.
    Все так абсурдно, але той політ
    Накличе небом заспані морози.
    Світ зрозуміє, тільки після нас,
    Коли зітліє свічка над водою,
    Коли розвіє вітер сірий прах,
    Щоб Вир життя зустрівся із Тобою…


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  16. Саша Крав - [ 2010.10.31 12:42 ]
    "Скука и грусть ..."
    Скука и грусть –
    живу, ну и пусть.
    Нормально и так –
    ведь это пустяк.
    Ведь каждый из нас
    увидит в свой час –
    все то, что искал,
    быть может, терял,
    все то, что ушло,
    быть может – не то...
    Как знать, чего ждешь,
    пока не найдешь?...

    …………………………………………………………………………………


    Но все же,
    все то же,
    смеяться негоже,
    но очень похоже
    на шуточки судьбы.
    Ища, и найдеши,
    К вопросу придешь ты –
    Оно? Иль не это?
    И как бы при этом
    Не начать войны…

    Войны с судьбой,
    С самим собой,
    Меж телом, разумом, душой,
    Ища в броне ума покой,
    Железом мыслей ведя бой,
    Как правду не убить?
    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  17. Наталія Крісман - [ 2010.10.31 11:08 ]
    РОЗМЕЖОВАНІСТЬ
    Розмежованість двох світів
    Не зшивається й сотнями променів...
    У любові закони прості -
    Можна грітися навіть спомином.

    Розмежованість ночі й дня
    Надто є для людей очевидною.
    Лиш за серцем хто йде навмання -
    Тому й ніч від любові розвидниться.

    Розмежовує світ людей
    Невблаганністю часу і відстані.
    Лиш закохане серце дійде
    До своєї у Вічності пристані!

    Розмежовує доля й нас,
    Та кордони між нами стираються -
    Ти до мене, Коханий, вертаєшся
    Свіжим вітром крізь простір і час...
    31.10.2010р.

    P.s. Надихнула Катруся Матвійко, їй дякую!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (16)


  18. Катруся Матвійко - [ 2010.10.31 11:37 ]
    Відмежовую так і ні ...
    Відмежовую так і ні
    Падолистом цієї осені...
    Першим променем на вікні,
    і деревами, майже босими...

    Відмежовую ніч і день
    Зорепадом чуттів і пристрасті...
    Ароматом твоїх хризантем,
    І цілунками душ у вічності...

    Відмежовую ледве нас...
    Та між нами межі немає...
    Навіть простір, відстань і час
    Поступаються небокраєм...

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (10)


  19. Алексий Потапов - [ 2010.10.31 11:17 ]
    * * * (утро извозчика)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (10)


  20. Ярослав Чорногуз - [ 2010.10.31 09:06 ]
    СПЕРМОПОТОП
    (літературна пародія)

    Цьому місту байдуже вже, хто ти,
    Чи гризеш ти банана чи кекс,
    Тут беруть без прелюдій на дотик
    І вливають в загальний секс.

    Цьому місту немає вже діла
    Чи цнотливий хоч трохи чи ні,
    Тут у розпалі оргія тіла -
    Всі кохаються, як навісні.

    Шаленіють, неначе у твісті,
    Від мільйонних дотиків-спроб,
    Вже прорвало всі труби у місті,
    Залива його спермопотоп.

    Потопило святош всіх безликих,
    Хор оргазмів злітає до хмар.
    Класно бути первісно диким
    В місті-казці - Червоний Ліхтар.

    29.10. 7518 р. (Від Трипілля) (2010)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (21)


  21. Віктор Кучерук - [ 2010.10.31 09:16 ]
    Хочу бути почутим...
    Хочу бути почутим,
    Стати всім зрозумілим.
    Говорити розкуто
    І писати уміло.
    Не скоритися долі,
    Не зректися нічого.
    Мужньо витерпіть болі
    І не виректи стогін.
    Хочу бути веселим,
    Хочу бути щасливим,
    Щоб лилась на оселю
    Лише радості злива.
    Працювати, як бджілка,
    Без утоми до згину.
    Не шукати де мілко,
    А долати глибини.
    Хочу бути хлопчиськом
    Невимовної вроди.
    Заблукати вітриськом
    Вдалині небозводу.
    Соловейком співати
    У саду розбуялім.
    І ніколи не знати
    Ні журби, ні печалі.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  22. Олена Герасименко - [ 2010.10.31 08:36 ]
    ***
    Калюжами чалапа, наче чапля,
    під чорною чадрою чахла ніч.
    Хлюпочеться, печально шепче, плаче...
    Здичавів час од вічних протиріч.
    Регоче сич - пророчить неминучість,
    чорніють кучері колючих чагарів.,
    мов чапараль пробачень і розлучень,
    наче в чистилищі - хоча б не очамріть!
    Дірчавіє чадра чаклунки-ночі,
    гучніше чути чавкання дощу.
    Душе моя, чи хто тобі наврочив,
    що ти ячиш: нічого не прощу!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (2)


  23. Олена Герасименко - [ 2010.10.31 07:04 ]
    Світанок

    Іду на луг ледь світ босоніж:
    не наполохать трав, бо сонні ж.
    Боюсь, ступнувши, не прим’яти
    цей килим з чабреців і м’яти.
    Роса, туман.... Та чую, вище,
    у верховітті пташка свище.

    Чуттєвості і тиші в’язь
    відкіль в душі малій взялась,
    щоб так, як в казці – ані руш!
    Лиш поповзом, неначе вуж,
    крадеться ранок поміж віть.
    А соловейко „фіть” та „фіть” –
    з туману співом вирина.

    Згорнула крила далина
    ще звечора – тепер дріма,
    Допоки дня іще нема.
    Хоча вже ранок запалів
    поміж долонями полів.
    За мить у небо піднесе
    цвіт сонячний, пробудить все.

    Німую. Лиш маленьке „я”
    до світу серцем промовля.
    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  24. Оля Оля - [ 2010.10.31 02:30 ]
    that blue.
    оборвалась тонкая ниточка сознания,
    по капле утекло терпение,
    и пролетел давно последний звук молчания.
    такое предпоследнее видение.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  25. Юлія Гладир - [ 2010.10.31 01:28 ]
    * * *
    В осінніх архівах опалого листя
    Нечитані стоси пожовклих ідей.
    Загорнута в осінь колекції Лиса,
    На подіум вулиці вийшла модель.

    Застигла вербою від гострого щему.
    Від поглядів хижих, як жала комет.
    І журиться в тиші чужа наречена.
    Віршує сльозами їй клен. Він поет.

    Із гілки на листя збігаються строфи.
    Злітає вниз аркуш. Напився сповна.
    Читай мою душу. Впивайся в мій профіль.
    На вістрях вітрів тільки не розпинай.

    Не кидай на землю. Назад. На автівок
    Розмазані погляди повінню сліз.
    Я ніжний пергамент з осінніх архівів.
    Я з зошита клена загублений лист...

    27-30.10.10


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (7)


  26. Артур Сіренко - [ 2010.10.31 00:28 ]
    Замерзають хризантеми - Низка танка
    * * *
    Коли замерзають хризантеми
    І коли падає тихо листя
    Припиняє існувати
    Слово «ніколи»
    Вічність…

    * * *
    Розбудив би хтось півня
    В нашому темному краї…
    Можливо б сонце
    Зійшло б тоді.
    Вічні сутінки…

    * * *
    Суєтиться білкою жовтень,
    Мишею листям шурхотить…
    Сивий падолист щуром старим
    Буде гризти нудьгу.
    Осінні сутінки.

    * * *
    Воля – то марево
    Ми шукачі привидів
    Але надія
    Ще жевріє…
    Яка ж ця осінь холодна!

    * * *
    На околиці року – ліс.
    На околиці селища – очікування.
    На околиці часу – матерія.
    На околиці сущого – нескінченність.
    На околиці буття – ми.

    * * *
    Крізь погар будемо йти,
    Крізь марево попелу,
    Крізь почорнілі сніги
    До нової весни...
    Падолист.

    * * *
    Блукаємо шляхами.
    Навіть Чумацькими.
    Та кличе повернутись
    Додому, до хати
    Хрест на узбіччі...

    * * *
    Кудлата воля
    Голодом холодним
    В життя прийшла...
    Серед лісу
    Тепер живе пес.

    * * *
    На свічці моїй
    Палають єретиками
    Нічні метелики...
    Як не хочу я бути
    На Торквемаду схожим!

    * * *
    На примарному човні
    Пливемо по ріці Часу
    Навколо туман...
    Пращури чекають нас
    Коло багаття легенд.

    2010
    (Фото автора віршів)


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (1)


  27. Баба Нібаба - [ 2010.10.30 23:21 ]
    Любов собача (нерекурсійні спроби :)
    Колись я мав собаку.
    Я її любив.
    Собака з'їла капці.
    Я її любив.
    Собака з'їла сало.
    Я її любив.
    Та все було їй мало.
    Я її любив.

    Собака з'їла шинку,
    І нерви, і печінку,
    Квартиру, мото, дачу
    І джипа на додачу...

    ...Та якогось понеділка
    Після всіх наруг
    Я замисливсь: "А на дідька
    Цей найкращий друг?
    Я чого таку (ма)каку
    Все життя терплю?!"
    Здивувалася собака:
    " Я ж тебе люблю"...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.44)
    Коментарі: (26)


  28. Оксана Романів - [ 2010.10.30 22:07 ]
    * * *
    Ось так, мій Ангеле... летять у даль слова
    І сни летять, як лебеді у вирій.
    А я тонка і від основ сама -
    Між всіх людей, ілюзій та ідилій.

    А Ти побудь. Прийди до мене в снах.
    Поплач зі мною (в снах я навіть плачу)
    І тане біль, як пісня на устах,
    що має душу - сильну і гарячу.

    Усіх склепінь, високих до небес,
    Могутня вісь - дощам й вітрам на опір.
    Примарний світ, що до світанку щез
    Й лишив по собі лиш безмовний докір.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (4)


  29. Віктор Кучерук - [ 2010.10.30 21:20 ]
    Розчарування


    Задкує рак, а щука хоче в воду,
    У небо прагне лебідь, як завжди.
    О, скільки раз, буває, на догоду
    Кому-небудь нас тягнуть будь-куди!
    Спасибі байці мудрій за науку, -
    В житті подібне бачив досхочу.
    Не вірю раку і боюся щуку,
    Вслід лебедю уже не полечу...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (5)


  30. Марія Гончаренко - [ 2010.10.30 16:13 ]
    ковила
    ***
    на великих просторах часу
    вітер вибілив моє волосся
    вітер вирізьбив моє обличчя
    вітер розвіює мою плоть
    і розростається за мною
    ковила
    *
    2006


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  31. Олена Герасименко - [ 2010.10.30 14:52 ]
    Пізня осінь
    Напнуло небо хмар густих шатро,
    холодний дощ до вітру щось гундосить.
    Над річкою - туману білий тромб -
    зіперлася на костур сива осінь.
    Струмує час крізь біль старих гілок.
    Дерев суглоби скручено артрозом.
    Краса минула, мов і не було:
    напрацювалась, відпалала - досить!
    Мій сум і біль - молитви таїна.
    Звучать щодня осінні ці мотиви.
    Стара. Сивенька. З костуром. Одна.
    Які гріхи такі вже непростимі?
    А день бринить сльозами у вікно.
    Підсліпуватим оком - прямо в душу.
    Кого мені нагадує воно?
    Чи ще кого цим поглядом зворушить?
    Регоче вітер прямо в очі їй,
    в лице жбурляє сніп дощу колючий.
    І просить тихо осінь: - Пожалій...
    - Не пожалію... Ой, як ще помучу!


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  32. Олена Герасименко - [ 2010.10.30 14:36 ]
    ****
    На легіт – ранок нанизали гуси.
    Сопілок очеретяне „ду-ду”.
    Всміхнулось сонце дню золотоусо:
    „Чекали? Дочекалися – іду!”
    Іде-пливе - гаряче покотило,
    настояне на росяній траві,
    якою щойно мавки лиш ходили –
    гасили світло в місячній брові.
    В вінку зеленім став іще, достоту,
    мов сонний звір, гойдав круті боки.
    Ще чудернацькі в сутінках істоти
    ледь-ледь торкались сонної руки.
    Лиш клапоть снива – в часу десь на днищі.
    Обличчя ночі – зморено-бліде.
    Небесний сонях – вище, вище, вище...
    Чи бачите? - світанок вмитись йде
    до річки через кладочку і далі:
    попід вербичками - до очерету, в став!
    А там – дивися, враз сліди розтали:
    умився, вітром витерся – розтав...
    Натомість день веселий, гожий! Літо
    розщебеталось птаством межи віть.
    Дощів у дзбанок дня уже налито –
    ущерть наповнений, на покуті стоїть.
    Там, де стоять настоянки пахнючі
    із чебреців, рум’янку, лободи,
    причепи невблаганної байстрюччя -
    з левад, ярів пробралося сюди.
    Де споришів махрові килимочки,
    ромашок, чорнобривців рушники,
    де жебонять між трав дзвінкі струмочки,
    де небо на крилі, і навпаки...


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  33. Марія Гончаренко - [ 2010.10.30 13:23 ]
    Ті що пішли
    Споглядаючи картину Анатолія Лимарєва “Повернення табуна”

    так повертаються Ті що пішли
    хмарами дощами
    курявою що здіймається вгору
    спекою
    від якої займається повітря
    росою що зникає під сонцем

    Ті що пішли
    щоби змінити форму
    повертаються видноколом
    впевненно
    стрімко

    так повертаються табуни


    2006



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  34. Андрей Мединский - [ 2010.10.30 13:59 ]
    Санаторий
    Который день море сморщенное и стылое,
    вчера ветер с вечера берег так изнасиловал,
    что волны смыли след последнего дикаря.
    Забытый кем-то на рейде макет кораблика,
    прикованный якорем, движется по параболе,
    стремясь избежать неизбежного декабря.

    Гуляешь утром от завтрака и до тополя,
    насквозь отсырев к полудню, как труп утопленника,
    в обед напиваешься чая и коньяка.
    Подолгу смотришь на небо меж кипарисами,
    на мокрый железобетон пустующей пристани
    и куришь с видом просоленного моряка.

    Остыло все, что способно меняться к лучшему,
    синоптики ждут от судьбы и погоды случая,
    чтоб объявить о том, что завтра повалит снег.
    И это, пожалуй, сможет еще обрадовать,
    ты хочешь зимы, новостей, ты включаешь радио,
    но там – тишина, и по-прежнему снега нет.




    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (8)


  35. Нафталін Марак - [ 2010.10.30 12:48 ]
    Крик
    Сиплеться ніч пляшково-бито,

    Блиск її чистий до сліз.

    Небо прикинулось раненим китом, -

    В уяві готує ескіз.

    Я відчуваю В грудях натхнення

    НА грудях важкого кота.

    І тихе безсоння. І присмак варення.

    І біль внизу живота.

    Раптово душа просіяла ситом

    Погляд й засмучений мат.

    Хтось видно помітив у темряві литій

    Вікна мого жовтий квадрат.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  36. Нафталін Марак - [ 2010.10.30 12:24 ]
    Брат
    Стою під небом на піднебінні.

    Брат завжди вище, бо просто старший.

    Пропав зі списку покоління

    Під звук сповільненого маршу.

    Сниться вранці у батьковій майці –

    Будить кашлем – натяк вставати.

    Каже: «цілую» мовою пальців,

    Шепочу у відповідь: «і я тебе, брате».

    Живе в нашій схожості, ніким не побаченій,

    Трохи у почерку, трохи у міміці.

    Милий мій, зустрічі не передбачено,

    Створюю образ твій в блюзовій ліриці.

    Стою під небом на піднебінні,

    Чекаю того, хто для мене грів місце:

    У всесвіті цьому тісному склепінні

    Життя мені в подарунок приніс це.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  37. Нафталін Марак - [ 2010.10.30 12:19 ]
    Ого…сінь
    Ого… Як багато жовтого неба!

    Час тарахкоче, аж втратила слух.

    Бабині патла – літаючі webи.

    Рух.

    Ого… Молодим восени якось старо…

    Напад зів’ялості, здощений сум.

    Втомлені очі. Пил та гітара.

    Струм.

    Ого… Так люблю припиняти боятись.

    Водоспад інформації. Свіжі листи.

    О! Давай восени цілуватись?

    Спершу ти.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  38. Нафталін Марак - [ 2010.10.30 12:44 ]
    Ruska
    Осінь в ковтку мого (с)травоходу.
    Під білою шкірою – сині дротики.
    Вивчаю на дотик розсипану соду
    Голим, невпевненим, тремтячим доторком.

    Волосся під светром ховаю. Гріє.
    За зиму накриє гострі лопатки.
    Викохуйте в жовтні таємні мрії.
    Я бачу весь космос у центрі крапки.

    Зіпсовані пензлі – подряпини настрою,
    Смак кави, як запах різкий чорнобривців.
    А світ крізь фіранку канвово-растровий,
    Виспівує оди летючій торбинці.

    Ніяк не натраплю на хвилю балансу,
    Обкусує вечір замерзлі кінцівки.
    Щоб вийти з безсоння й гальмового трансу
    Зникаю тебе зі своєї сітківки.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  39. Віктор Кучерук - [ 2010.10.30 00:33 ]
    Твоїх очей блакитна сутінь...
    Твоїх очей блакитна сутінь,

    Неначе неба каламуть.


    І ти далека, незбагнута,


    Недоцілована, мабуть.


    В тремтінні слів твоїх осінніх


    Звучить омріяна весна.


    Хмільна до головокружіння


    І не зміліла ще до дна.


    Промінням серця обігріта



    Твойого щедро звіддаля, -


    Вона прийшла до мене літом




    І душу смутком забавля.



    Ущерть розсіяна журбою,


    Між нас принишкла голубінь.


    Я десь там поруч із тобою,


    А ти все думаєш, що тінь...


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (8)


  40. Іван Гентош - [ 2010.10.29 22:50 ]
    пародія " ЛЕСНЕТ "
    Гаррібальд Сідоров
    поезія "Ю-туб"

    Ми розходимось, наче чужі,
    Розлучатись без вироку суду.
    Безсоромна, не маєш душі...
    Я довіку ю-туб не забуду.

    Намагався... Аякже... Авжеж...
    Та не можу образу збороти.
    З лесбіянкою, бачив, живеш.
    А зі мною обидві не проти?

    На квартирі знімались. У нас...
    Упізнав я торшер на дві лампи
    І з Єгипту розкішний палас.
    На частини тебе розірвав би.

    Ти не доля моя, а ганьба...
    В Інтернеті те дійство негоже.
    А зі мною погано хіба?
    Був би третім – змирився би, може...



    пародія

    В Інтернеті? Таке? Очуміть!
    Очі вирячив… Бачу – не вірю.
    Хоч би дух відпустило на мить –
    Ніби в тім’ячко кинуло гирю…

    Ну, нарешті повітря ковтнув.
    Що обрáзи? Я в шоці! В відпáді!
    В голові щось таке… ніби зсув…
    То Єгипет такий … в листопаді?

    А я фотки чекав – от дурний
    (Як задзвониш – ледь в трубку не плачу)
    А тепер – матюкайся чи вий:
    От біда, як сусіди побачать!

    …А подруга твоя виробля…
    Камасутра – дитячі химери.
    Отакво, отакво, ой-ля-ля!
    І розкішні ж у неї…торшéри.

    Розходилися! Видно обох
    Зацікавили пестощі грубі…
    Що встигають на видох і вдох!
    …Ну, не все так погано в ю-тубі!

    Кайф – немов в еротичному сні,
    Силу чую в собі, як в ведмеді!
    Розірвав би обох… Може й ні…
    Що ти там говорила про шведів?


    29.10.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (30)


  41. Анна Блецько - [ 2010.10.29 19:50 ]
    Колискова
    Тихо місяць заглядає у вікно,
    Спи, мій хлопчику, вже ніч прийшла давно.

    Сни цілують очі і вуста,
    Мова ночі ніжна і проста.

    Віднесуть в краї далекі срібні сни,
    Де квітують дикі вишні навесні.

    Їз-за моря журавлі несуть привіт,
    Спи, мій синку, ти для мене цілий світ.

    Ще далеко до казкової весни,
    Спи, маленький, спи, мій хлопчику, засни...
    2008р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.06) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (4)


  42. Анна Блецько - [ 2010.10.29 18:52 ]
    Не кличте смерть!
    Не кличте смерть! Вона вже тут!
    Змутнілі погляди сторічні,
    Хтивий дотик млявих рук…
    Згасання сцени всі комічні.

    Ти вже помер і ще живеш…
    Хтось за тебе поставить свічку,
    Малює на тобі хрести…
    Згасання сцени саркастичні.

    Нормальним жить завжди простіш -
    Не мучать розлади психічні.
    Не кличте смерть! Вона вже тут!
    Безумства сцени все ж трагічні.
    2008р.


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  43. Аліна Шевчук - [ 2010.10.29 18:05 ]
    Ne pas répéter
    Не повторюй моєї долі!
    Не потрап у ту саму пастку!
    Бо життя піде проти волі
    І зіграє в ту ж стару казку.

    Залиши, і не пий мою чашу!
    Там солодке вино згірклого щастя.
    Я багато чого вже "мушу"
    І "повинна"... Так хочу не впасти!

    Не загадуй на мої зорі!
    Не проси...бо добра не вийде!
    Не тони у моєму морі..!
    Бо ж ніхто по тебе не прийде!

    Не мовчи! Розкажи хоч слово!
    Може знаєш секретний код?
    Щоб так просто почать розмову
    І піти за горизонт.

    Не повторюй..!Це гірка доля.
    Я сама її набажала.
    А тепер...якби моя воля..!
    Якби знала... я б не страждала.

    Не повторюй чужої долі!
    Не записуй недобру казку!
    Не допусти, щоб думки сивочолі
    Наворожили тобі на поразку!


    29.10.10 10.17


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  44. Ігор Рубцов - [ 2010.10.29 17:51 ]
    Ранок оптиміста
    Сяє небо,
    Як новенька банкнота,
    Кряче чорне
    Вороння на льоту,
    Волочу свій
    Організм на роботу,
    Досипаю
    І куплети плету.

    День важкий, а ніч коротка й "зрадлива",
    Не встигає відпочіть голова.
    Чи щасливий я? Далебі, щасливий...
    А у друга вже й роботи нема.

    Скільки треба задля щастя мужчині?
    Без любови і дукач би зачах.
    Вся відрада – у коханні дружини,
    Все багатство – у дитячих очах.

    В місті скнило, розгулялася осінь.
    Я заможний – під ногами бурштин.
    Все моє: і деревá златокосі,
    І плаксивих срібляків передзвін.

    І нехай я що до вроди – не дуже,
    Вже давно не атлетичний юнак, -
    Зазираю мимоходом в калюжу:
    Для гуцулки ще нівроку козак.

    Вітер чубчик безсоромно шматує:
    Зимний подих, та холодні персти.
    Не цілуй же, бо боюсь - зацілуєш,
    Ще не грудень. Зачекай, відпусти!

    Он, сусіда на хандру занедужав,
    Та уздрів, як я веселий іду:
    - Оптимізмом не поділишся, друже?
    - Пошукаю, певно, трошки знайду.

    Сяє небо,
    Як новенька банкнота,
    Кряче чорне
    Вороння на льоту.
    Заздріть, люди, -
    Я іду на роботу
    Зі своїми
    Почуттями в ладу.

    29.10.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (9)


  45. Олена Герасименко - [ 2010.10.29 17:05 ]
    ***
    На вістрях промінчиків сонце гойдається риже,
    і вітер, мов ластик, стирає на річечці брижі.
    У заводі тихій колише розкішне латаття,
    нашіптує вербам: "Лиш вроду свою не розтратьте".
    Їх сиві тумани приймають в обійми холодні,
    і тягнеться небо, щоб землю спіймати за обрій.
    На синьому - білі хмаринок пасуться овечки.
    "Петровий батіг" ухопив вітерця за вуздечку:
    - Чекай, не збирай по отавах замріяних роси...
    Хіба тобі, вітре, туману над ставом не досить?
    2005


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  46. Наталія Крісман - [ 2010.10.29 16:58 ]
    КРІЗЬ МОРЕ СКОРБОТ
    Проникаєм у все, навіть крізь небеса,
    Що нам день принесе? - висихає роса
    Під палючим промінням роздертих світил,
    На дорогах, якими самотньо нам йти.

    Наче камінь, ковток вітру в грудях застиг,
    Озирнемось назад - попеліють мости.
    Спраглу душу давно не поїли нічим,
    Забуваєм про Бога, за щастям рвучись.

    Зорі падають в душу, лишають жалі,
    Проти течій пливемо тіньми кораблів,
    Проти натовпу йдем, що помножує лють -
    Безнадійно шукаєм життя вищу суть...

    Крізь терпіння і зради, крізь море скорбот,
    Звироднілий дощенту, нещасний народ
    Йде в майбутнє наосліп й не відає ще -
    За накоєне зло не діждеться прощЕнь!

    Люди, будьмо ж людьми! Крізь безмежжя небес
    Проглядає на нас закривавлений хрест...

    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" 0 (5.38)
    Коментарі: (19)


  47. Марта Березень - [ 2010.10.29 16:06 ]
    Я лиш частинка
    Я – квант його натхнення
    Я - надія
    Ти – квант мого бажання
    Ти – мрія
    Я – квант його втілення
    Я – людина
    Ти – квант мого наділення
    Ти – дитина
    Я – квант його пророцтва
    Я- майбуття
    Ти - квант мого гріха
    Ти - це я
    Я - квант, ти – квант, а разом ми - єдине
    А те, що ціле ділиться на половину
    Якщо забрати цю частинку в мене
    Відлунням спалахне у тебе
    Тож краще будемо єдино вільним
    Щоб люди не казали що ми - божевільні
    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  48. Марта Березень - [ 2010.10.29 15:25 ]
    Не даруй поцілунку
    Залишився цілунок в подарунок
    Прощання дало поштовх на любов
    Я вибрала свій шлях та твій керунок
    Сказав прощай, то не любов на двох

    Я думала цілунок крок в майбутнє
    Та був зрадливий долі гіркий мат
    І здогадатись в чому його сутність
    не варто, в грі мат - є мат

    Вже не повернеш час гординя порч
    Та час і твій і мій пройшов
    На зміну смутку прийде воля
    Та й вільний птах крило знайшов

    Я ще ходитиму стежками
    Колись по них ітимеш ти
    Ти не звертай, весною все розтане
    Свою голубку у життя впусти

    Не вибачай, немає що прощати
    Ти сам мене в житті попереджав
    Казав: якщо не буду я кохати
    То крила зломляться і ти це знав

    Залишився цілунок в подарунок
    І крила виросли, змогла я їх підняти
    Та з іншою... Продовжуєш літати...
    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Галина Фітель - [ 2010.10.29 15:51 ]
    Він сад досадив
    Він учора досаджував сад…
    Я казала: дай, Боже, вам щастя,
    ваші груші, як медом причастя.
    Засміявся: і я ще козак…

    А сьогодні уже на столі.
    Дядьку Грицю, хіба так можна?
    Всі сусіди і внуки малі
    витирають зрадливі сльози.

    А дружина в Італії ще,
    все шукає той зайвий квиточок.
    А в душі вічний біль, вічний щем…
    Ще лиш раз я поїду, хай дочка

    накрива хату перед дощем;
    і для внучки на школу ще рік.
    Потерпи, ще той раз, заживем.
    Він терпів… він старався… не зміг…

    не сказав… не рахує годин…
    в хаті-пустці вже другий десяток.
    Так, у дочки вже ніби достаток.
    Тільки внук у футбол гра один.

    29.10.2010.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (41)


  50. Марта Березень - [ 2010.10.29 14:24 ]
    Без слів, без сліз і без жадання
    Без слів, без сліз і без жадання
    Розходимось на два шляхи
    Пройшло запалене кохання
    Нам більше разом не іти.

    Ти пам’ятаєш, як горіли
    У мене щоки? Твої солодкі уста
    На вушка щастя шепотіли…
    Тепер вже марно, я не та.

    Ти обіцяв мене кохати
    Казав : «Без тебе не життя»
    Та як, зумів ти розтоптати
    Мою любов – безсмертну, як буття

    І правду люди кажуть – те, що спалахнуло
    Пройде, як сніг на весні
    І швидко, швидко так минуло
    І стали ми далекі та чужі

    А я б хотіла, що би ти був поруч
    Та щастя довго не триває
    На зміну щастю прийде горе
    І плинне все, і все минає

    Без слів , без сліз і без жадання
    Ми розійшлись на «я» і «ти»
    Тільки у тебе є кохання
    А в мене квіти самоти.
    2002


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1263   1264   1265   1266   1267   1268   1269   1270   1271   ...   1829