ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олександр Григоренко - [ 2010.10.13 23:20 ]
    Третий Язык
    Вагон, друзья,купе,
    Мы в нем все,
    Все, все разные.
    Звучит беседы мелодия.
    Дама вопрос задала:
    -Откуда ребята Вы?
    Ответ языком Любви
    -Из Киева, Уважаемая
    мы.
    Улицы, бульвары,площадя,
    Каштаны,тюльпаны,
    Величие берегов Днепра.
    Киев дом наш родной,
    Столица Украины
    Матушки-Земли Святой.
    Путешествуем мы,
    Мы детства друзья.
    Дороги дальние,но
    Всегда,
    К Родному Дому
    Тянется душа.
    К Родному порогу,
    К Материнскому очагу,
    Его теплу
    Едино Родному.
    Вагон, друзья, купе
    И мы все разные,
    Но говорим на
    Третьем Языке.
    Это язык энергии
    Творца- Отца и Сына
    И Святого Духа.
    Да будет так!
    И это Истина
    Вечна.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  2. Мара Щира - [ 2010.10.13 22:55 ]
    Моє
    Моє щастя близько,
    Десь на відстані руки
    Кам’яного обеліску
    Що знайти ми не змогли.

    Моя доля – ніжна казка,
    Не повірить, хто не знав.
    Моя посмішка – підказка
    Без натяжок та підстав.

    Моя мрія – тепле море,
    Запах кави, тихий день,
    В білих шапках сиві гори
    І ледь чутний шум пісень.

    Моє горе – твоя тиша,
    Сіре небо, лід із хмар
    І невидимий хтось пише
    Наш портрет для різних пар.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  3. Тамара Шкіндер - [ 2010.10.13 21:32 ]
    Зимовий вечір, памороззю вкритий...
    Зимовий вечір, памороззю вкритий,
    Малює ніч на запітнілім склі.
    Згорає свічка, кава не допита
    В маленькому горнятку на столі.

    Немилостиво тиша тисне в вуха,
    Мовчить неначе бовдур телефон.
    Лише годинник маятником стука,
    Долаючи секундний марафон.

    Завис навколо сум і- порожнеча.
    Стоїть дрібних умовностей бар’єр…
    Чому не ти, а цей холодний вечір
    Мені свої обійми розпростер?

    Не клич мене, бо я не повернуся.
    Лишились разом – я й моя зима.
    Крижинкою на друзки розіб’юся.
    Ось так - була, а вже тепер нема.

    Зимовий вечір, памороззю вкритий,
    Став візерунком на холоднім склі.
    Згоріла свічка, кава не допита
    В маленькому горнятку на столі.

    2003 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  4. Юлія Івченко - [ 2010.10.13 21:38 ]
    Босоноге.
    У Європі давно таке не носять -
    Крила на спинах у стилі мілітарі.
    Осінь моя не підроблено стильна :
    Уст горобинових пригублені морси,
    Жовті жоржини між стрічок весілля.

    Виті коралі по шиї тоненькій,
    Виткані блузи з небесної хмарки.
    Вата солодка , як вутлість істерик,
    В сміх розпливеться по дну філіжанки,
    Там де корицею згоюють ранку.

    Мерси столичні, обридлі до сказу.
    Сказані репліки поміж антрактів.
    Осінь в собі тамувала образу,
    В ній облітала осикова пластика
    Серед останього клацання кастингів.

    Вірші-веснянки, і син твій, і сон
    Цей повінчальний на мене патент,
    Кара кора заповзала на трон:
    Синь паморочить, неначе абсент,
    Галки у ній – шоколадне драже.

    І три квартали розтрушує радощі,
    Помах руки на бруківку просріблу.
    Мідне волося з червоними лапами
    Лапає нерви. Вовчиця-Земфіра
    Голос повісила в струнах ефіру.

    Жовтнем засипано тужнє вікно ,
    Світ мерехтить, дурнувато і босо,
    Крутиться в матриці етно-кіно.
    Будь мені другом, стань мені гостем,
    Поки за айстрами сніг не голосить…
    2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (18)


  5. Юлія Радченко - [ 2010.10.13 21:09 ]
    Єднання чужих яворів
    Ми побралися тихо. Беззвучність в органі стогнала...
    Над прозорим затишшям загасли зірки-ліхтарі…
    Нас тоді випадково (на кастингу) двох відібрали
    Серед тисячі інших іще молодих яворів…

    Нам з'єднали усе: від плечей до тривожних набатів, -
    Переплутані ноги сховавши під спільним стільцем...
    Серед інших дерев ми одні (як не дивно) жонаті -
    Невритмований подих (на двох) об’єднали з нулем...

    Перешили серця. Перекроїли долі – корінням…
    Стільникові оргазми - сценарним дзвінком (на виду)…
    Я тебе не люблю. В мене інші весільні ведіння...
    Але тільки покличеш – одразу (найперша) прийду…
    2010 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (22)


  6. Леся Сидорович - [ 2010.10.13 20:08 ]
    Яка різниця?
    Яка різниця – склянка чи стакан?
    Аби напиться.
    Чи є відмінність – раб чи, може, пан?
    Зоря - зарница?
    Яке нам діло – русич ти, москаль?
    Слова чи перли?..
    Гей, українці! Хто це вас приспав?
    Чи ви вже вмерли?!
    Де ваші думи, що вогнем горять,
    Бо небайдужі?
    Де ваші справи, де могутня рать,
    Де ваші душі?
    Чи між минулим і майбутнім днем
    Уже парсеки?
    Чи ми готові продавать себе
    Комусь на секонд?
    Не вірю, Боже! Ти нам говорив,
    Що спершу – Слово.
    …Знайди його. Шануй. Боготвори.
    Любімо мову!
    13.10.10 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (15)


  7. Тетяна Синьоок - [ 2010.10.13 20:03 ]
    ***
    Як страшно, холодно і мертво
    В моїй спустошеній хатині
    Як лячно, сумно і буденно
    Проходить день насамоті.
    Мов самовбивця, вічна жертва
    Малюю сад у домовині
    Пече тривога, біль нестерпний
    І я тону у темноті.
    А раптом десь колись у світі
    Мене побачиш, ніби вперше?
    А що, коли це просто сумнів,
    Але не зрада, не нудьга?
    Та мерзнуть перші чисті квіти,
    Любов байдужістю обдерши
    Самотність нищить інші душі
    По ранах люто сновига...
    Тебе нема...А люди мріють,
    Зірки у неба позичають
    Тебе нема...В очах у вітру
    Нема ні злих, ні добрих слів.
    Я задихаюся без тебе -
    З тобою я себе втрачаю.
    Тебе нема... А весни квітнуть
    На цій спустошеній землі.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  8. Юрко Пантелеймон - [ 2010.10.13 20:14 ]
    Верхівки дерев
    Верхівки дерев
    Поглинають хмари.
    А хтось складає
    Іспит на справжність...

    Гордість шалена
    Б'є у рани.
    Але смирення природне
    Врятує, як завжди.


    2010 року Божого


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Леся Сидорович - [ 2010.10.13 19:25 ]
    Акровірш


    Зазоріє зоря – згине темінь приземлена.
    Облетить пелюстками безмісячна ніч.
    Розпогодиться небо, стане світло і зелено,
    Як уперше любов тихо скаже: «Помовч!».
    Не сполохай її, приголуб і доглянь,
    А як виросте трохи, дай притулок у серці.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (6)


  10. Єгор Коваленко - [ 2010.10.13 18:39 ]
    міднайтери
    рот
    повний
    золотих
    зубів
    просив
    помадно
    кілька
    мідяків
    йому
    піддакувала
    сива
    борода
    від
    тютюну
    пожовкла
    чи
    руда
    чи золота як зуби
    чи як мідяки медяна
    у будь-якому разі
    тихо й п'яно
    просили милостині, милості, монет
    щоб ще тихіше та п'яніше потім
    піти по струнах місячної стежки
    переплітаючи мотиви кроків і прикмет
    тепер чи борода помадна, чи пожовклий рот
    чи золота помада-сивина зубата
    вони здіймають кроками пил нот
    в який вслухаються на набережній патрулянти

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Зоряна Ель - [ 2010.10.13 18:34 ]
    ***
    осінь сколола коралі каштанів,
    листя брунатне затерпло між ними,
    тане тепло барбарискою, тане
    поза щоками у хмар-пілігримів.

    серце вгорнулось у бабине літо,
    правду ж гірку про зиму не сховати,
    сумно виводить розчулений вітер
    крихітній бабці осінню сонату.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (17)


  12. Анна Кириленко - [ 2010.10.13 18:46 ]
    Місто суму
    Ні, я не можу – серце в склянці.
    Це місто Суми… місто суму.
    Тут і кохані і коханці,
    Тут сходиш з глузду не від шуму,

    Від тиші. Бо вона фальшива.
    Її нема ніколи вдома.
    Тут робиш те, що некрасиво,
    Ти тут для кожного знайома.

    Тут осінь помирає в грудні,
    Тут вміти плакати – проблема.
    …Упасти би тобі на груди,
    Щоб сумувати не окремо.





    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Прокоментувати:


  13. Софія Кримовська - [ 2010.10.13 18:15 ]
    Ти не поруч
    Ти не поруч. Ти дихаєш важко у спину.
    Як сумління, як тінь, як провина і гріх.
    Дощ попереду нас, невблаганно, невпинно.
    Жовтень кинеться в ноги, а ще ж не згорів.
    Він молитиме, може, за мене у тебе,
    простягатиме руки багряних листків,
    буде вити вітрами холодного степу...
    Та чи ти це почуєш, коли б і хотів?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (19)


  14. Ірина Людвенко - [ 2010.10.13 17:56 ]
    Готичне щастя
    Готичне щастя – осінь, цвинтар, щем.
    Шпилясті дві будівлі, просто поруч ви.
    Слова безпарні під м’яким дощем
    Круками повсідалися на поручні.
    Ковтає звично чорнокрила тінь
    Квапливих перехожих сірі тіні.
    Окропом капне віра Воскресінню,
    На паморозь невір’я воскресінь.
    ...Як швидко відіграли скрипалі.
    Часи часів – такий непевний строк.
    Готичне щастя – жити на землі
    І знати – це найбільша з помилок…

    Київ 2005р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (10)


  15. Ірина Людвенко - [ 2010.10.13 16:06 ]
    Я бачу Осінь. Осінь каже «Все!»
    Я бачу Осінь. Осінь каже «Все!
    Досотано останню павутинку!»
    Прозорих днів вкорочує плісе,
    З туману шалик в’яже – що то, жінка!
    Їй тільки б позолоту та парчу!
    І так вдає, що, буцім, вся в роботі.
    Нуртує, шепче: «Я й тебе навчу,
    Як світ купати в золоті й болоті!»
    Я бачу Осінь! Ви собі ідіть,
    Хіба що жолудь в шпарку серця кине.
    (Вже трохи більше трьох десятиліть
    Вона мені щороку шле світлини!)

    Умань 13.10.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 6
    Коментарі: (7)


  16. Анна Кириленко - [ 2010.10.13 14:19 ]
    У мене алергія на кохання...
    У мене алергія на кохання.
    І прогресує саме влітку, в спеку.
    Така нормальна - з висипом і чханням,
    І не ходіть ні поруч, ні далеко.

    Відповідаю, любі, всім одразу -
    "Привіт! Я добре. Так, навчаюсь.П"ятий...
    А що хотів? В суботу? Не образив!
    Іди собі, бо я почну мовчати!"

    ...Нарешті дочитаю свою книжку,
    І не дивись на мої чорні вії!
    Що-що?І пелюстки троянд на ліжку?
    Мені начхати!В мене алергія!!!
    18.08.2010


    Рейтинги: Народний 5 (5.19) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Прокоментувати:


  17. Алексий Потапов - [ 2010.10.13 13:35 ]
    Посланец
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (9)


  18. Ірина Людвенко - [ 2010.10.13 12:00 ]
    ЗГОРАЄ ЧАС
    Згорає час, немов сухе гніздо.
    Від віршів туга, й та якась прийдешня.
    Яйце, чи курка, що було там «до»,
    Хіба болить, як з’їдена яєшня?
    Хто там останній в черзі на життя?
    Кажіть вже, хай за вами не займають!
    Хай бурштиніє вже часобиття
    У серці, у дахах, що протікають.
    Старі хатки, ще заново старі,
    Як равлики, волочим за собою.
    І палим час на сажу в димарі,
    Щоб нею маскуватися до бою.
    Куріє пам'ять, як бікфордів шнур,
    Пошарпаний і шашелем побитий.
    І товщає альбом карикатур
    Без кого ані вмерти, ані жити
    Здавалося. А час підмалював
    Поетам вуса, бороди і вуха.
    Один у небо, другий Стіксом вплав.
    А дні-вагони сонний потяг рухав.
    Вже й бій минув. І хто там переміг
    Нам на граніті викарбують, може.
    А поки що всього – і сажа, й сніг,
    Готичні шпилі, сови вздовж доріг,
    І непідкупна Ангельська сторожа.

    Умань 2010 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (11)


  19. Валерій Хмельницький - [ 2010.10.13 10:32 ]
    Життя проходить, наче мить одна…
    Життя проходить, наче мить одна...
    Лиш озирну́ся: "Що вам скоїв, люди?"
    Здається, що́йно тут була весна -
    Аж раптом пекло стукає у груди...


    13.10.2010


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (23)


  20. Анастасій Гречкосій - [ 2010.10.13 10:27 ]
    До перемоги (cерeд руїн Веспазіанового храму в Брешії)
    Чи не ширяла ти, діво-богине,
    віснице слави, над шоломом воя:
    спершись коліном на щит, він в чеканні
    міцно протягнуту піку тримає?

    Перед орлами військовими мчала,
    перед потоками марсових воїв,
    променем блискавки вельми чудовим
    вспак повертаючи коней парфянських?

    Крила згорнувши у гордій поставі,
    знявши лаштунки з розбитого воя,
    нині чиє ти ім*я переможне
    впишеш на лоно щита, о богине?

    Чи не архонт він, що деспотам служить
    і прославляє закони свободи?
    А чи не консул, що землі спромігся,
    жах і потугу держави помножить?

    В Альпах волів би тебе я побачить
    грізно-чудову; твій клич крізь століття:
    «Встала Італія вже, о народи,
    ім*я своє поновивши і право!»

    Лідія, втім, принесла тобі квіти,
    що поросли на руїнах у жовтні
    римських; кладе вона їх благовійно
    й ніжно до ніг тобі, каже:

    «Що ти все мислила довго так, діво,
    стільки років під землею сирою?
    Чула коней тупотіння германських
    понад своєю главою з Еллади?»

    «Чула, – відказує діва, й лунає
    грім. – Я є слава еллінська,
    я – нездоланная міць Лаціýма,
    що крізь віки переходить у бронзі».

    І проминуло годин із дванадцять…
    клич навісний тих птахів, що їх Ромул
    бачив: «Італіє!» - всюди лунало.
    «Предки й боги твої вічно з тобою!»

    Радісно Брешія мене вітала,
    Брешія сильна, Бреш*я залізна,
    Брешія – всеіталійська левиця,
    кров*ю ворожою вдосталь напута.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  21. Ігор Рубцов - [ 2010.10.13 08:56 ]
    І.Б.-колишньому винахіднику, а нині досліднику донецьких смітників
    Імперії гнилій каюк настав,
    Та вчили нас на совість, що й казати!
    Розумний і тоді не пропадав,
    На хліб та масло тямив заробляти.

    І думалось, що ринок як ріка
    Намножить статки здібних до науки.
    А як дурний,- тому біда лиха,
    Лопату і мітлу йому у руки.

    Та щось у нас пішло не по-людськи,
    Останній бовдур і хамло жирує.
    А простачок живе на копійки,
    Долонями кувалду полірує.

    В той час, як безголовий "бультер'єр"
    Ланцюг блискучий вішає на шію,
    Вчорашній винахідник, інженер
    В смердючих копирсається помиях.

    У цьому й є природа простоти -
    Дозволити себе у "чуні взути".
    Натомість, безсоромний "багатир"
    Здоровий глузд зумів перевернути.

    Як жити нашим донькам і синам?
    Чи й їм дадуть у руки по лопаті
    "Проффесор" з заплямованим ім'ям
    І "фахівці" з "колами" в атестаті?

    28.09.2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  22. Олеся Овчар - [ 2010.10.13 07:16 ]
    Неслухняні шнурівки
    Мишенятку на кросівках
    Розв’язалися шнурівки.
    От халепа! От морока!
    Не ступити ані кроку!
    Мишенятко хмурить брівки
    І давай в’язать шнурівки.
    Спроба п’ята, спроба шоста...
    Ох, не так усе і просто!
    Ці шнурочки неслухняні
    Підкоряються лиш мамі.
    Мишенятко ж не здається –
    Знов за вузлики береться:
    – Не таке я вже й мале!
    Будуть слухати й мене!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (20)


  23. Тетяна Роса - [ 2010.10.13 02:15 ]
    ***
    Мить – і жалоба вкрила
    простір.
    З шаленим риком
    смерть видирала з тіла
    душі.
    Подайте ліки
    тим,
    кому це насниться
    ще не одної ночі:
    крівонька,
    кров,
    кровиця…
    - Хочеш забути?
    - Хочу!
    Слізьми не можна змити
    пам'ять –
    грудки іржаві…
    Як же хотіли жити
    жертви оті криваві…
    Чом же вона можлива –
    смерть
    ось така раптова?
    Щось запеклось там
    зліва…
    Бачити прагнуть знову
    очі усіх –
    живими.
    Криком зайшлася мати:
    - Пустіть мене разом з ними,
    не час їм іще вмирати…
    ………….
    Плете для жалів верейки
    чиєсь каяття у полі.
    Прийшлися
    залізні рейки
    упоперек
    ліній долі…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15)


  24. Наталія Крісман - [ 2010.10.13 01:31 ]
    ЗВІДКІЛЯ Ж МИ ВИХІДЦІ?
    Звідкіля ж ми вихідці -
    Як душа не світиться
    Навіть в сяйві місяця?

    Чварами лиш ситимось
    Й тільки робим видимість,
    Що позбулись підлості.

    Очі хижо дивляться,
    Злість німа на вилицях,
    Що аж покосилися.

    Кров'ю окропилася,
    Сумом оповилася
    Ця земля без милості.

    Де дороги звивисті,
    Де вітри поривчасті
    Дмуть, немов в чистилищі.

    Виплекали хтивості,
    Втратили можливості,
    Мов не тим молилися....

    Чи Господь не дивиться,
    Як ми відхилилися?
    Звідкіля ж ми вихідці???
    13.10.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  25. Максим Едель - [ 2010.10.13 01:19 ]
    Коли я прокинусь, то стану іншим
    Коли я прокинусь, то стану іншим.
    Вона скаже , що я зкурвився ,
    І тиша не буде тією тишею ,
    Яка зазвичай вечорами куриться.
    Вона буде чорним порізом на кухні -
    Торкатись руками ножа і сиру,
    Щоб тільки забути мене і духів ,
    Сиру і прокурвлену ними квартиру.
    Коли я прокинусь старим трамваєм ,
    Стяжілим , як сонце , прожовклим півднем,
    Вона зробить чаю, який обриває ,
    А потім назавжди піде.

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  26. Михайло Закарпатець - [ 2010.10.12 23:14 ]
    Відкрий!..
    Відкрий листа.

    Рядками я в долоні
    твої розсиплюсь,
    наче перший сніг.
    І ніби випадково
    рідні скроні
    торкну я знов –
    на щастя чи на гріх.

    Читай мене.
    Неписаним каноном
    одвічних,
    наче доля, почуттів,
    до твого серця знов
    коханням-дзвоном
    звертаюсь я
    простим малюнком слів.

    Згадай палкий
    і щирий поцілунок,
    з життям з”єднай життя,
    хоча б на мить!..
    Налий мене і випий,
    наче трунок,
    і аж тоді –
    у сонячну блакить

    лети удалину,
    за журавлями!..
    Десь там, у зорях –
    істина проста
    Кохання Двох,
    що вже не стануть
    нами.
    Але я ще живу.

    Відкрий листа...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (13)


  27. Олександр Бик - [ 2010.10.12 23:13 ]
    +++
    Потягнуло осінню, потягнуло!
    Збило з ніг скалічених на ходу…
    Пасажири тиснуться
    На задвірках місяця,
    Контролери бісяться –
    На біду!

    Протягнуло осінню, протягнуло!
    Сіро-жовтим зашморгом затягло…
    Небеса колишуться,
    Кляті музи тішаться,
    Бо вірші не пишуться –
    Як на зло.

    Засліпило осінню, застудило
    Від початку відліку до кайми.
    У квартирі світиться
    Ми шукаєм вихід ці
    Три осінніх місяці
    До зими…




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (4)


  28. Оксана Романів - [ 2010.10.12 23:25 ]
    Не прирікатися...
    Не прирікатися на біль -
    пече...
    А часом, майже в божевіллі,
    Шукаю я твоє міцне плече
    Ми - вигадані кимсь, ми чорно-білі.
    Із фотокарток, де існує все.
    А я втікаю - швидше, швидше, швидше!
    Не прирікатися на щастя, ні.
    Твоєї долі вітер в шпарки свище
    у тріщини в душі.
    Дощі...
    дощі...холодні і байдужі
    З самого дна ще не відмита сіль
    Німого неба вбитого в калюжі
    Ми можем вирости понадмежево дужі!..
    лише не прирікатися на біль


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (13)


  29. Леся Сидорович - [ 2010.10.12 21:53 ]
    Я плачу словами...
    Я плачу словами, а ви читаєте вірші.
    Я біль виливаю – редактор рахує рядки.
    Мені треба тиші. Розкішної чистої тиші,
    Щоб вільно родились вколисані небом думки.

    Мені треба неба – великого, на всі очі.
    Зірок мені треба багато – на кожну мить.
    І ще – хоч би вишню. Її обійняти хочу
    І серце гаряче до стовбура притулить.

    Нехай запливе смолою, немов сльозою,
    Нехай зашепоче листям мої жалі.
    Нехай мене зробить доброю, а не злою,
    Щоб я не боялась ходити по цій землі.

    28.05.93





    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (3)


  30. Наталія Крісман - [ 2010.10.12 20:28 ]
    Життю - "ОСАННА !"
    Комусь шлях долі встеляють зорі,
    А я - вкладаю зорі у вірші.
    Щоб стало менше болю повторень,
    Щоб світ забарвить ще яскравіше.

    Холодні зорі лягають в душу
    І проростають у ній віршами.
    ВідчАю камінь нарешті зрушу,
    В минулім лишу криваві драми.

    Додам я щедро в палітру світу
    Яскравих барвів душі своєї.
    Стежками долі піду у літо,
    В якім одвічно ростуть лілеї.

    Любов насправді - не проминуща,
    Усі загоїть сердечні рани.
    Життя щомиті люблю я дужче,
    Йому віднині моє - "Осанна!".
    12.10.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  31. Леся Сидорович - [ 2010.10.12 20:45 ]
    * * *
    Вчорашній день – як лагідність жоржин.
    Цей тихий день – невже він був лиш вчора?
    Осіння урочистість без причин
    На золоті берези дивно хвора.

    Нерівні сходи у твердій землі,
    Насипана без жалю жовта глиця.
    Кошлатий дуб і жолуді малі,
    Та холод під модринами розлився.

    Остання пісня осені горить,
    А димом пахне комин в давній хаті.
    Застигла, заніміла наша мить
    Й сіріють трав чуби, на сміх багаті.

    1993


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  32. Сергій Гольдін - [ 2010.10.12 20:54 ]
    В розмовах день пройшов.
    В розмовах день пройшов. Марнотою шукань
    Душа вогнем розпечена неначе.
    Налаявшись, в кутку Ксантиппа плаче,
    А думка подолать не може твань,

    А думка борсається втомлена, брудна,
    В надії здибать вогкий острівець.
    Та твердь хистка зникає, як мана.
    Болото знов розпочинає герць.

    Ксантиппа плаче. Демос дозріва,
    Щоб перейти межу в своїй сваволі.
    Нестям стає отрутою поволі,
    А вічність викарбовує слова,

    Котрі ще не записані допоки.
    Його осудять посередні люди,
    Але Недремне виправдає Око
    І голос внутрішній, який не зна облуди.




    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Прокоментувати:


  33. Олена Рибка - [ 2010.10.12 20:55 ]
    вечірня казка
    І відкриваєш шлюзи, через які – потоп,
    Краплями світла застигли нічні трамваї.
    Місяць заліг на денці, місяць став на піт-стоп,
    Навіть супутник навчився сили даремно гаяти.

    Грамами рвуться хмари, колами по стіні,
    Ліпиться сон до пальців, вивірка пообіддя.
    Сонце за нас боїться і не зімкне повік,
    Промені забронзовіють, промені візьмуться міддю.

    Довгими чергами сосни на смерть ідуть,
    Голови хилять, неначе старий собака.
    Я витікаю із себе, наче срібляста ртуть,
    І на дорозі розмов не розумію знаків.

    Ти, подорожній, спалах твоїх гудків
    Так розрізає простір, наче простромлене небо.
    Світло втікає від баби, а від лиси й поготів,
    Казками цими, маля, ти відтепер не гребуй.

    На язичок – і гам! – зірвешся навпростець.
    Вечір замінить день, склавши свої долоні.
    От тобі й Голуб-Дух, от тобі й Син, Отець,
    Витоками істерик і божевіллям сповнені.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)


  34. Олена Рибка - [ 2010.10.12 20:47 ]
    вечірня казка
    І відкриваєш шлюзи, через які – потоп,
    Краплями світла застигли нічні трамваї.
    Місяць заліг на денці, місяць став на піт-стоп,
    Навіть супутник навчився сили даремно гаяти.

    Грамами рвуться хмари, колами по стіні,
    Ліпиться сон до пальців, вивірка пообіддя.
    Сонце за нас боїться і не зімкне повік,
    Промені забронзовіють, промені візьмуться міддю.

    Довгими чергами сосни на смерть ідуть,
    Голови хилять, неначе старий собака.
    Я витікаю із себе, наче срібляста ртуть,
    І на дорозі розмов не розумію знаків.

    Ти, подорожній, спалах твоїх гудків
    Так розрізає простір, наче простромлене небо.
    Світло втікає від баби, а від лиси й поготів,
    Казками цими, маля, ти відтепер не гребуй.

    На язичок – і гам! – зірвешся навпростець.
    Вечір замінить день, склавши свої долоні.
    От тобі й Голуб-Дух, от тобі й Син, Отець,
    Витоками істерик і божевіллям сповнені.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)


  35. Софія Кримовська - [ 2010.10.12 19:35 ]
    Світе мій...
    Світе мій, перейдемо убрід
    цю печаль і осінь, і провину.
    Я повинна вірити, повинна
    виправити все. Усе. Як слід.
    Світе мій, не стримуй, не тримай.
    Упаду – пізнаю вартість кроку.
    Я твоя. Твоя іще, допоки
    догорає сонячний розмай
    бабиного літа… Світе мій,
    не прийми руки на півдорозі –
    раптом ранок, білий і морозний...
    Вже не відігрітися самій…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (16)


  36. Адель Станіславська - [ 2010.10.12 15:55 ]
    Пригорни мою душу
    Пригорни мою душу до серця.
    Бачиш? Змерзла від злої негоди...
    Зойком дикої пташки озветься,
    що в неволі шукає свободи.

    Пригорни мою душу до серця.
    Відігрій її в теплих долонях,
    як любові твоєї нап'ється,
    калататиме пульсом у скронях.

    Як веселий струмочок весною
    зануртує снагою джерельця,
    стане крига водою живою...
    Пригорни мою душу до серця.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (16)


  37. Зоряна Ель - [ 2010.10.12 14:03 ]
    Безповоротно...
    розцілована осінь
    безпутним дощем,
    у патьоках вчорашньої
    мідної туші...
    ллє розкаяння хлющ
    із небесних віддушин,
    але, зраджена знов,
    своє «ні» не порушить,
    і не буде йому
    ні пощад, ні прощень.

    золота - золота,
    та назавтра вбере
    білий габіт,
    цураючись пилу мирського,
    залишаючи дійсність
    іржаву й убогу
    під уже не своїм,
    а зимовим порогом,
    де чіпляється сніг
    до забитих дверей.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (20)


  38. Тарас Новий - [ 2010.10.12 13:08 ]
    знов
    знов ніч заховала сльози ранкові
    і на столі знову біле вино
    як завжди пишу новий вірш я поволі
    і знову я пяний собі говорю

    Все класо, чудово, пройшов вдало день
    так просто раптово не чути пісень
    так добре побути лише із собою
    забуть ти про клятви, що дані тобою

    бо іх не почують, про них вже забули
    і сліз невідчують, бо мовчання почули,
    і крик не побачать! ТИ перестань
    тебе на пробачать, бо пройдена грань...

    А завтра знов прийде сьогоднішня ніч
    і знову ти випєш, але в чому річ?
    ти ж знову напишеш нового вірша,
    ти знову розкажеш:"Співє душа"

    замовк телефон на столі знов вино...
    і пишеш ти знову та тобі все одно.......


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  39. Любов Бенедишин - [ 2010.10.12 13:10 ]
    ***
    А небеса насуплено мовчать...
    Чекають свята вулиці безлюдні.
    І ледь тремтить берізка, мов свіча,
    На тлі холодних безнадійних буднів.

    Все тихне, завмирає, відліта...
    Усе навколо - в стадії згасання.
    І плаче, ніби посестра альта,
    Любов моя осіння і остання.

    Колись відплаче. Грудень замете
    жалі й турботи, болі і тривоги.
    Я осені вклонюсь хоча б за те,
    Що ця берізка світить край дороги.

    17.10.2003


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  40. Тетяна Яровицина - [ 2010.10.12 12:33 ]
    Ти чому зажурилася, мамо?
    Ти чому зажурилася, мамо?
    Звідки сльози у тебе в очах?
    Що шепочеш блідими вустами,
    що за сум вистеляє твій шлях?
    ...Може, швидко ростуть твої діти,
    може, скроні пече сивина?
    І нема куди серцю подітись,
    і кому пожалітись – нема...

    Розлетілись твої ластів’ята
    по чужих і далеких світах.
    Зрідка линуть до рідної хати,
    звеселяють зажурений дах.
    І уже не даються у руки,
    і уже під крило не ідуть...
    Та що зустрічі і щорозлуки
    відчувають, що їх вірно ждуть.

    ...На прощання – дитяча усмішка
    на дорослих обличчях майне.
    Вже такі, як їх тато заввишки!
    – Діточкú! Не лишайте мене! –
    Каже погляд, але... не спиняє,
    плаче серце, прощаючи все,
    і вже знову чекає, чекає,
    доки вітер їх знов принесе.

    І у неба вимолює мати
    дітям – щастя, собі – довгих літ,
    щоб із гордістю знов споглядати
    їхній впевнений вільний політ.

    2001-2010


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  41. Ніна Яворська - [ 2010.10.12 11:08 ]
    безразлично - утонем или...
    Богам безразлично - утонем мы или повесимся.
    Им не придется в гробы наши гвозди вколачивать.
    Обломками ржавыми пожарная сыпется лестница.
    На грязном асфальте снег талый свернулся калачиком.
    И надпись "life over". Предсмертное "help!" антивируса.
    Но что же ты сделаешь с пришедшей из ада повесткою?
    На грязном асфальте сквозь снег гладиолусы выросли.
    Богам безразлично - утонем мы или повесимся.


    09. 09. 2010 г.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (2)


  42. Ірина Людвенко - [ 2010.10.12 05:32 ]
    Паперовий кораблик часу
    А зима перекотиться в літо.
    Рік мовчання – занадто таки!
    Розучились давно не летіти
    Розкуйовджених днів літаки.
    У адреси відірваний хвостик,
    Я уже й не згадаю його.
    (Повертатись ніхто і не просить
    Гонористого духу Арго!)
    Краєвиди зливаються в смуги
    І бурчить ватерлінії шов:
    «SOS! За бортом загублено друга!»
    … Та його вже хтось інший знайшов.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (7)


  43. Ірина Людвенко - [ 2010.10.12 03:37 ]
    Казка про мене (нова) або вірш, який не став сотим.
    Казка про мене буде тепер яскрава.
    Сховано в скриньку час на кінчику голки.
    Осінь? Нехай! У неї солодка слава
    Співця під реквієм струн павутинного шовку.
    Цей вірш мав би бути сотим із тих, що про тебе,
    ...яких недоречностей ми навплітали в долю.
    А в іншому вимірі і в жовтні бездонне небо!
    І тільки дощі там часом з присмаком солі...
    То сльози радості! Вільним бути не легко
    А ще й без навику. З тисячі фарб вибирати
    Доле-слова. А бувають чорні лелеки?
    За звичкою, з них починаю казки малювати.
    Листя пожовкло... Жовтий – це колір смерті?
    Іній на яблуках... Ні, колір смерті – білий!
    Я казку яскраву створю! (Ти знаєш, я вперта)
    Ми ж можемо мати все, що насправді хотіли.
    ... червоним – одвірки. Іссопу зелена гамма
    Зчорніє в крові, що звернулась. (Знов таки, чорний...)
    Тікає із казки відчай сіро-потворний,
    Системним Ангелом створена нова програма.
    Така дивовижна ілюзія – я тут гарна.
    Без гриму і намагань видаватись кращою.
    Тут все з ніг на голову. Казка якась Захмарна.
    Іду проти Часу, ніби Давид з пращею.
    Доле-клубочок котить Бориспільським шляхом,
    Ілюмінатори сотні мокрих печаток...
    Вже і не знаю, хто я тепер за фахом.
    Боже, невже це насправді тільки початок?!!

    Ладижин 2006р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  44. Віктор Максимчук - [ 2010.10.11 23:06 ]
    ***
    Це ж так хутко сталося:
    Сивина на скронях.
    Що ж, вступає осінь
    У свої права.
    Юність пролетіла вже
    На буланих конях,
    Хоч про неї спомин
    Смутком ожива.
    Це ж так хутко сталося:
    Вечір на порозі
    Шлях нам осяває
    Місяцем блідим.
    Наш привал далеко ще...
    Ми іще в дорозі…
    Хоч не завжди втішно
    Бути молодим…


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  45. Ігор Морванюк - [ 2010.10.11 23:02 ]
    * * *
    Життя мого одвічна суєта,
    Мов синій іній на зеленім листі,
    Морозить душу крижаним намистом,
    І пломінь серця в камінь оберта.

    1991


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (2)


  46. Юлія Радченко - [ 2010.10.11 23:05 ]
    На северной стене - иконостас...
    На северной стене - иконостас.
    На южной - пыль... Несохранённым рядом -
    Чужой алтарь. Никто тебя не спас...
    Молитвослов забыт. Резные взгляды

    Пронзают ночь... Под куполом - октябрь.
    Кресты затёрты. Золотом чернённым
    Покрыта кожа листьев. Шелестя,
    Разденет ветер высохшие клёны...

    Залихорадит аскетичный сад...
    Сорвав одежду, грудь прикрыв (от боли),
    Произнесет молитву (наугад)
    Тот, кто собою вечно не доволен...

    Затворник-день. Закрыв глухую дверь,
    Окрестит стон, любви поверив слепо...
    Ты только сам, пожалуйста, не верь,
    Что это храм, а не глухая крепость...
    2010 год


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  47. Анастасія Пєстова - [ 2010.10.11 22:15 ]
    ***
    Уже октябрь листья рассыпает
    По тротуарам, крышам и мостам.
    А ветер, словно дворник, подметает,
    Расталкивая их по всем углам.

    Уже дожди, просачиваясь в осень,
    Не прячутся от любопытных глаз,
    И серый мрак совсем незваным гостем
    Проник в наш город, даже не таясь.
    2008г.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  48. Оксана Лозова - [ 2010.10.11 22:52 ]
    Осіннє
    Твоя ніжність, мов крадена –
    Нишком обіймеш –
    І страшно...
    Нас ніхто не каратиме –
    Кара приходить сама:
    Замість вирію –
    Клітка
    Осінній стривоженій пташці,
    І нікого,
    Крім ночі,
    На білому світі нема...

    11. 10. 2010


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (17)


  49. Наталія Крісман - [ 2010.10.11 21:06 ]
    Гірка самота
    Здається, ніколи цей сум не мине,
    Знов жалить самотність, неначе гадюка.
    Чекаю, коли обіймеш ти мене
    І знову торкнуться тебе мої руки.

    Стискає у грудях гірка самота,
    В хвилини такі мені годі й дихнути.
    Без твоїх цілунків німіють вуста,
    Нестерпно так довго твій голос не чути.

    Між нами світи, де холодні дощі,
    Мабуть, цілу вічність ідуть безупину...
    Що треба для щастя самотній душі? -
    Єдину свою віднайти Половину!
    11.10.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  50. Алексий Потапов - [ 2010.10.11 21:42 ]
    Бродяжье счастье
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (19)



  51. Сторінки: 1   ...   1271   1272   1273   1274   1275   1276   1277   1278   1279   ...   1829