ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:06 ]
    Звуки
    Симфонія вчорашнього дня
    накреслилась обрисом сонця,
    що залишило казкові шматки
    розмальованих весняних звуків
    небесної музики...
    Інші бачу сьогодні сни,
    що вриваються бруньками фарб,
    переплетених із почуттями.
    Справжній скарб...
    Карб...

    13.04.2003


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  2. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:29 ]
    Нічні тіні
    Прямо переді мною стелеться простір вражень:
    біло-рожеві бульбашки,
    фарба, що стала стажем.
    Жовто-рожеві промені
    сонця,
    що хоче спати...
    Ми утікаємо в Вічність,
    стомлені вічно чекати.
    Сіро-тьмяні бульбашки того,
    що не відбулося.
    Гребінь зубцями вітру
    чеше сиве волосся.

    9.04.2003


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  3. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:31 ]
    Останній день зимового везіння,
    Останній день зимового везіння,
    та владу не здає вона Осяйній,
    тій, що пробуджує поля і стайні
    від сну,
    стрічаючи Весну.
    Я відчуваю крильність у ході
    і подих у думках духмяно-свіжий,
    і він мене нечуваністю ніжить,
    дивує ритмами свободи.
    Ходи-ходи-но лиш сюди!
    Така нечувана маніжність
    у щойно талої води.
    Несе наш час
    ти втрап-но лиш на трап:
    „Крап-кап”.

    28.02.2003


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  4. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:02 ]
    Натхнення...
    Натхнення...
    Як його спіймати,
    потрібні фарби віднайти,
    в які пустелі мандрувати,
    в які податися світи?
    Де первину знайти уяві,
    як змалювати світ новий?
    М‘яка історія в сандалях,
    мене натхненнями навій!
    Які чаруючі гранати
    веселих щік і довгих вій,
    тобі судилось цілувати,
    щоб надихнути до подій?
    Щоби цікавість передати
    до незбагненності життя,
    щоб заохотить відшукати
    чарівний камінь відкриття.

    4.11.2002


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  5. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:30 ]
    Крізь натхненну посмішку вітру
    Крізь натхненну посмішку вітру,
    крізь тумани спогадів давніх,
    на вікні бачу подих квітів,
    із морозяних диво-кришталів.
    То, напевно, чиїсь думки замерзли,
    не діставшись до звершення чуда,
    до завершення цього етюду,
    що малюєш на розі зустрівшись,
    ти не приятелем, не з грозою,
    а зустрівшись,
    з собою, з Собою,
    не впізнавши себе звіддаля.

    19.09.2002



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  6. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:54 ]
    Шапка із дірками
    Шапка із дірками,
    крізь які видно всесвіт
    краще,
    ніж крізь вікно.
    Так сонце інакше сміється,
    інше бо є воно.
    Сяють інакше обличчя,
    і перехожі –– інші.
    На відстані в півстоліття
    до мене приходять вірші.
    Шапка із дірками,
    курява між зірками,
    а міжпланетний простір ––
    немов мережана постіль.
    Коли відкриваєш очі,
    подих душу лоскоче.
    Шапка поміж сузір‘я,
    як стежка поміж узгір‘я.
    Шапка поміж доріг,
    гаптований сонцем батіг.
    Намір тебе веде,
    Там, де зоря впаде.

    22-23.08.2002


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  7. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:02 ]
    Застиглі краплі червоного пилу сонця
    ***
    Застиглі краплі червоного пилу сонця,
    Облиті воском на залатаному полотні осіннього листя.
    Одягла горобина намисто в ці святкові освячені дні.
    Ми буваєм з собою самі,
    ми самотності пишемо вірша
    (хоч над нами неба родинне обійстя).
    Втім, прохаючи в долі:
    „О, ні, не лишай нас без пари навічно!”

    24-25.09.2002



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  8. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:49 ]
    Я сьогодні відкрила дверцята,
    Я сьогодні відкрила дверцята,
    до яких не торкалась давно.
    Я відчула мелодію свята
    у рядках, що являло письмо.
    Я подумала: скільки втрачаю,
    відволікшись в порожній неспокій.
    У той час,
    як куються кроки
    щоб зустрітись із справжнім,
    широким.
    А скриня часу невинно
    в минуле замки зачиняє,
    не слухає тих, хто благає
    сторожу чекати.
    Й сичання від усіх невдоволених
    часом.
    Напевно в повітрі не згасло.

    вересень 2003


    Хто мій ближній?
    Хто випромінює ніжність?
    Хто нас єднає в сім‘ю?
    Посмішку з вуст дістаю.

    вересень 2003



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  9. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:05 ]
    Молотить вітер крилами пил,
    Молотить вітер крилами пил,
    віється дощ по краплині.
    У тебе очі такі голубі,
    у неба очі сьогодні сині.
    На стелі лампа із ланцюжком,
    на ній звичаяться окуляри.
    Такий знайомий мені пейзаж,
    сьогодні ж новими обриси стали...

    19.09.2002


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  10. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:26 ]
    Кліповий сон
    Ніч полонила,
    ніч догоріла,
    свіча на моєму столі.
    Крапля із воску,
    крапля прозора.
    Руки мої ––
    в павутинні її...

    Скатертина біла,
    з грубого льону ткане полотно.
    Чи на добрий спомин,
    чи на теплу згадку,
    чи на вечір зустрічей
    вишите воно?
    Випите вино...

    Зустрічі раптові,
    зустрічі фатальні,
    кораблі, що в морі,
    паперові далі.
    Мандри між світами
    мандри, наче мантри,
    тріо бандуристів
    у старій копальні (грабарні)...

    І старі музики,
    вбрані дуже файно.
    І стара сопілка...
    Прибрано охайно,
    з столу все начиння...
    Зараз буде лінія...

    І струнові кралі
    шепчуть щось
    цимбалам,
    І відтоді інше
    думать серце стало.

    Мантри –– ритуальні формули та формули для заклинання у ведизмі та індуїзмі

    20-21.08.2002-08-21


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  11. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:26 ]
    А я вигадую дію,
    А я вигадую дію,
    а я вигадую обрис,
    а я вигадую мрію,
    а я вигадую образ.
    У світлі сонячнім віє
    і розпускає волосся,
    той вітер –– вітер надії,
    на те, що не відбулося.
    А ген –– на скошеній ниві,
    співає дубу колосся.
    І відблиск кидає сонце,
    що спати бреде до ланів,
    То бачиш ти подих останній
    вечірніх його ліхтарів.
    І ти відчуваєш по тиші,
    що вечір давно поспів
    і неймовірно прагнеш,
    чути коників спів.


    20-21.08.2002


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  12. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:13 ]
    Біля фортепіано
    Клавіші бігли, неначе летіли,
    шелест мелодії,
    думки політ,
    руки –– мов птахи,
    пальці –– мов крила,
    сонях кидав мені жовтий привіт.
    Я прокидалась і знову горіла,
    жевріла думка,
    кололо в плече...
    Віршів хотіла
    й вітрила розкрились.
    Знову тече,
    знову бурлить і у небо спадає
    той водограй,
    крізь життєві моря.
    Наче важкенним камінням жбурляє
    важка несподіванок течія.
    Може, за лісом, за зоряним гаєм,
    знову зустрінемось,
    ти з моїм я.

    19.08.2002


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  13. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:26 ]
    На моєму столі безлад
    На моєму столі безлад,
    на моєму подвір’ї сонце,
    у моїй душі гребля,
    яка стримує
    хвилі совісті,
    на моєму обличчі грим,
    грім гримить у моєму вікні,
    а по вулиці ходить мім,
    і малює фігури сумні.
    А по шибці стукає град,
    відбиваючи в такт струні,
    а у дзеркалі бачу очі
    аж до подиву –– наче твої.
    Я затримуюсь: аж до подиху,
    що здіймає мене у вись,
    А рука знов шукає порухів:
    Вкласти порох до порохівниць.

    Я в саф‘яні, в пурпурі,
    й в мармурі.
    Я у шовку,
    у льоні, у житі,
    я шукаю себе у полі,
    у кошарі і у повітрі.
    Де я справжня,
    а не халтурна,
    де з собою в себе не граюсь,
    не спотворено посміхаюсь,
    де я знов почала любити.

    5-6.08.2002


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  14. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:03 ]
    Мелодія
    Мелодія звучить …
    в твоїх словах,
    в моїм зітханні,
    в тиші світанковій.
    Мелодія — у порусі повік,
    У цій відверто-сіяній розмові.
    Мелодія звучить у наших снах,
    У наших віршах, у щирім поцілунку,
    І в серці нашім зачіпає струнку.
    Мелодія –– у шелесті думок,
    У ніжності, у дощовім відлунні,
    в мозаїці переживань й тривог,
    мелодія — у сонячнім чаклунні,
    У погляді, що наш тривожить крок.
    В буденних справ веселій круговерті,
    і в почуттях, що вже не здатні вмерти.

    18.07.2002


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  15. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:49 ]
    Ніч

    І
    Я повертаюсь з світлом ліхтарів
    й свічок каштану,
    (що ось-ось воскреснуть,
    стрічаючи свою вже n-ну весну).
    Я поринаю у вечірнє місто,
    У його цвіт, у зелені дібров,
    Так легко струшуючи з себе горезвісні
    кремезні пута змелених розмов.
    Я розчиняюсь в постатях, у тінях,
    Що мовчки йдуть, шукаючи мости,
    А наді мною знов ясне склепіння,
    Заквітчане мереживом роси.

    ІІ
    Мов від мільйонів міжвселенських дір,
    Спадає світло від небесних гір,
    (В безмежності, що близько і далеко),
    Я вчуся слухати…
    Як десь летить лелека,
    І шепіт розмережаних беріз,
    І тишу київських дворів самотню,
    Й неначе –– падаю в безодню…
    День відгорів ––
    Мене приймає ніч.

    18-19. 04. 2002


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  16. Леся Шаповал - [ 2010.06.29 11:17 ]
    Дощ
    Дощ ІІ

    Нарешті дощ!
    Я так його чекала!
    Рука торкала запітніле скло,
    а небо візерунок вишивало,
    і хмару зовсім в інший бік вело.
    Нарешті дощ!
    І шибка тихо плаче,
    стікають сльози по асфальтовій щоці.
    Побачення з дощем ––
    не гірше
    із побачень,
    Чому ж біжать геть з вулиці усі?..
    А я омиюсь у п’янкій волозі,
    у цій небесно-струшеній красі
    і знов піду собі назустріч сонцю,
    тримаючи надію у руці.
    І викупаюсь у ранковій тиші,
    омитих небом зоряних дібров,
    Я чую мирну думку щось колише,
    Неначе дощ в самій душі пройшов.
    17-18. 04. 2002


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  17. Наталія Крісман - [ 2010.06.29 10:28 ]
    ПОВЕРТАЮСЬ...
    Повертаюсь у сни, щоб вдихнути там волі,
    Щоб зануритись в сяйво окрилених мрій,
    Бо лиш там, за межею одвічного болю,
    Острівець мого щастя, котрий не згорів.

    Бо мій всесвіт - це наче рубці на долоні,
    А душа..., до сих пір не збагну її суть...
    Покотилась сльоза, надто тепла й солона,
    По щоці, що навідмаш не вперше вже б'ють.

    Повертаюсь до світу, де повно ілюзій,
    У якому реальність - розірваний нерв,
    Де різниці нема - вороги хто, хто друзі,
    Де живеш, наче шкіру хтось заживо здер.

    Повертаюсь до себе, якою є справжня,
    Хай Рікою Життя мене хвилі несуть -
    До омріяних мною тих пристаней Правди,
    На яких віднайду свою істинну суть!

    Повертаюсь у сни - острівець мого щастя,
    Повертаюсь до себе, вертаюсь у світ,
    Щоб колись, якщо буде це в Господа ласці,
    Відшукати на всі запитання одвіт...
    29.06.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (9)


  18. Василь Степаненко - [ 2010.06.29 07:52 ]
    Я у полоні ЯС


    В пам’яті риюсь,
    Щоб відшукати слова
    І відкупитись.

    Я у полоні
    Лагідних блисків очей.
    Світ закрутився.

    Вистачить слів тих мені?
    Тріск на зубах,
    Ніби пісок золотий
    З прерій кохання.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  19. Тетяна Роса - [ 2010.06.28 23:47 ]
    Гроза

    Какая ярость в этом громе!
    Бедняга, мечется в истоме
    по тёмным кочкам серых туч
    насупив брови, мрачен, злюч…

    Ах, эта молния-плутовка!
    О, как она танцует ловко,
    блистая золотом одежд,
    по лужам схлынувших надежд.

    Привычна, что бледнеют лица,
    увы, она вольна дразниться:
    беря героя на измор
    ушла красавица в игнор.

    Но всё ж недолог век напасти:
    под шум дождя стихают страсти,
    и в бывшей туче грозовой
    плутает луч… И вновь покой.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  20. Володимир Сірий - [ 2010.06.28 22:35 ]
    Двобій
    На шліци земної осі
    Північ маже солідол,
    Пас тяжіння кругом носить
    Натяжний орбіти рол.

    У комети вихлопної
    Дим струмує зі сопла,
    Від його погрози злої
    Деренчить космічна мла.

    В заозонних катакомбах
    Б’ється в приступах рентген,
    Поглядає в діри злобно,
    Мов на діви імпотент.

    Він пече коханим шкіру,
    Трощить поглядами кість,
    Їх фортуну посірілу
    Ненаситним ротом їсть.

    І нема на світі копа,
    Збройних сил таких нема,
    Щоб злочинець уторопав,
    Що кінець йому , - тюрма.

    Лиш в позиції величній
    Стійма дригають в грізьбі
    Телескопи еротичні
    Наче мовлять:
    - На тобі!


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (6)


  21. Юлія Радченко - [ 2010.06.28 22:27 ]
    Вертикаль почуттів закодовано у жалюзі...
    Вертикаль почуттів закодовано у жалюзі...
    Боязкий вітролов виглядає крізь вікна і двері…
    Відчуває рухомо-повітряні (виключно всі)
    Раритетні зітхання й потоки тепла... - на папері...

    В милосерді вітрів – не упізнане справжнє ім’я…
    Хтось на протяги злий, бо підступністю просто дістали…
    Вітроломом надії уражена думка чиясь:
    Це без тебе її випадково перекодували…

    Буревії мінливі. Проте заворожують всіх…
    Вітролов із безсонням на вікнах цілується скуто…
    Він позбавлений друзів – безстрашних любителів стріх…
    Вже не марить, як ніч, і не мріє їх знов повернути…
    2010 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  22. Ніна Омельчук - [ 2010.06.28 20:55 ]
    зарисовочка о теперешней ситуации
    Страна погибает в фальши и лжи,
    улицы заселяют-горе бомжи.
    Говорят,бюджет съедает Тетушка Коррупция,
    но виновата лишь во всем-в верхах "проституция".
    Мы погибаем в невиданной лжи,
    точат соседи защиты ножи.
    К нам приближается страшная туча,
    но верят все, что жизнь будет лучше.
    Дать бы медали нам и прочее награды,
    мы все забудем и будем им рады.
    Мы оптимизма нигде не теряем
    Суворых будней не замечаем...
    Просто людишки мы-мужички
    нету в стране нашей строгой руки
    Вот и живем себе-абы жить
    лишь бы не волком в стране родной выть.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  23. Вікторія Осташ - [ 2010.06.28 18:14 ]
    * * *
    Сум за відійшлими. Тюрми. Етапи.
    Київ-столиця. Глибинка-Невíдь.
    Чорні рядки ніби кров’ю викрапують
    Білу байдужість німотних століть.

    Важко сказати, примара чи дійсність,
    Маски на лицях чи вже непроглядь.
    Де ти, Василю, в чийому обійсті,
    Тиша чи спокій тебе вдовольнять?

    Птиці викреслюють те, що закреслить
    Дужий літак із підбитим крилом,
    Долю поета, якому похресник
    В нашому часі «якийсь там» Павло.


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  24. Марина Конопацька - [ 2010.06.28 16:50 ]
    Терпіння
    Спокій був, тепер немає,
    Хтось його весь вік втрачає,
    Все шукає порятунку,
    Гідного свого гатунку.
    Та чи знає, що буває
    Із людьми, хто забуває,
    Сам себе й свої думки
    І до речі залюбки.
    Вміє лише говорити:
    Я вже знаю, що є «жити».
    Та брехня, це він жартує
    І нестримний час марнує.
    Та мені це гірко чути,
    Ці слова страшніш отрути.
    Моє серце розірвалось,
    Хоч ні в чому й не зізналось.
    Як же можна жити й знати,
    Що живем, щоб тільки грати.
    У спектаклі з почуттями,
    Де слова - страшні кинджали.
    Загубилося терпіння,
    Обернулось в зла горіння.
    Вибухнуло мов вулканом
    І пекло колючим жалом.
    Утомилась я сміятись
    І в собі сама ховатись.
    Я скажу, що відчуваю,
    Ці слова собі прощаю.
    Може, було б головніше,
    Щоб жила я менш вільніше.
    І не дихала думками,
    Не словами і піснями.
    А жила, як пси на волі,
    Без ім’я , життя і долі.
    Їла бруд, каміння, скло,
    Що поранити могло.
    Не словами, а думками
    І собачими піснями,
    Жити просто, та навіщо?
    - Це кажу собі поки що.
    Може, лише сам Бог знає,
    Хто у що й навіщо грає...
    25.06.03.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  25. Тіна Гальянова - [ 2010.06.28 15:05 ]
    ДИВНА КАЗКА
    Плаче блазень.
    Ото дивина.
    А король десять літ у поході.
    Й над усім цим сміється вона,
    Котру згадувать не при народі.

    Королева щаслива.
    Ти ба:
    Муж воює, не сплять фаворити.
    Плаче блазень й довкола стриба –
    Розучився давно говорити.

    А астролог міркує:
    Чого
    Весь цей тлін так усіх непокоїть?
    Королева ж боїться його,
    Та не кличе, на жаль, до покоїв.

    Гороскоп неправдивий.
    Тепер
    Навіть зорі і ті усім брешуть.
    А король у поході помер.
    Фаворити щасливі нарешті.

    А народ вже лютує:
    Куди
    Заведуть нас придворні потвори?
    Королевич?
    Він ще молодий.
    Королева?
    У неї ж горе.

    Плаче блазень.
    Голосить юрба.
    Дивна казка іде до фіналу.
    Королева нещасна.
    Ти ба?
    А хіба не цього ти чекала?

    Так і досі буває у нас
    І, напевно, що завжди так буде:
    Декорації змінні і час,
    Та ніколи не зміняться люди.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  26. Павло Вольвач - [ 2010.06.28 15:10 ]
    * * *


    Небо квітневі викреслюють птиці,
    Стиха на лиця ляга непроглядь
    Двом, що при сутінках в кухні сидять,
    У позатáєній Київ-столиці,

    Й ніби чаклують... А дійсність всесильна
    Не визнає ані слів, ні зусиль.
    Їй ні до чого тюрма пересильна,
    Смерть, і рядок, і якийсь там Василь.

    Бáйдуже їй… Але стиха говорять.
    Дихає дійсність за вікнами поряд.
    Бог він на боці яких батальйонів?
    Спокій мільйонів… Тиша мільйонів…


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.73)
    Коментарі: (12)


  27. Ірина Кулаковська - [ 2010.06.28 13:33 ]
    * * *
    Коли під ноги Вашому коню
    Тендітні пальці кидали букети ,
    За комір неба , наче у ріллю ,
    Сковзнуло сонце . Кленів силуети
    В ночах губились , прагнули тепла .
    Я білою пелюсткою була .


    Як блискавиці крізь бетонні хмари ,
    Тягнулись віти , шпичаки , бруньки .
    І мали зливи кислий присмак кари ,
    І день тонув у безвісті ріки .
    Коли Вам обрій затуляла мла ,
    Я сірою пелюсткою була .

    І був пісок в годинниках , в хвилинах
    І пуп'янки серед тирси і дрантя .
    Коли стояла вічність на колінах
    І кропива гойдалася під ними ,
    Самотньою пелюсткою багаття
    Лишилась зігрівати Ваші зими .


    Я жовтою пелюсткою була ...

    2005 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  28. Олексій Тичко - [ 2010.06.28 12:03 ]
    Біла ворона.
    "Ти Дон Кихот" – так пролунало від поета,
    І паралелі малював, що я - це він.
    Із піхов меч - і на млини, через тенета,
    І проти течії потужної Гольфстрім.

    Відкрив забрало і вимахував в запалі.
    Я істину шукав до битих ніг.
    Забув про вік і вів війну, горів в заграві,
    Хоч перемоги смак відчути я не зміг...

    Нужденним грітиму я слово у долонях.
    Не підтасую гарне слово під момент.
    В обхід не піду, хоч які думки солоні.
    Старорежимний? Несучасний? Рудимент?

    Нехай сміються в очі білої ворони!
    Таким родився в рік завзятого Бика.
    У болях падаю, не маючи соломи,
    коли у спину міцно всаджують кілка…
    27.06.10.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  29. Богдан Ославський - [ 2010.06.28 11:05 ]
    Весняні дерева вздовж алеї...
    Весняні дерева вздовж алеї
    (Бруньок ще – жодної)
    Стрепіхаті, як подих Борея,
    Як стрижка у дами модної.

    Весняні дороги блискучі
    Від води, що випала вранці.
    Блимають лейблами «Dolce» і «Gucci»
    Такі липучі коханці.

    Весною зелене і чорне
    Зливаються так гармонійно.
    Я би злився, та вона не пригорне
    І вакантні мої обійми.

    Весною то мокро, то сухо.
    Під підошвами гуща кофейна,
    А мені якось так, ніби стухли
    Яйця, запиті дешевим портвейном.

    Може вже досить ото травити,
    А взяти приклад із твого кота.
    Ми розбіглися. Все! Ми Квити!
    «C’est la vie». І нехай буде так.
    Початок квітня 2010 (Калуш)


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  30. Олеся Овчар - [ 2010.06.28 10:43 ]
    Працьовитий Дощик
    Цілу нічку Дощик
    Лив-лив.
    Гарно вулиці та площі
    Вмив-вмив.
    Аж під ранок утомився
    Він-він.
    На хмариноньці вмостився:
    Дрім-дрім.
    Хмарка тая аж за обрій –
    Гай-гай,
    Аби Дощикові добре
    Пай-пай.
    Відпочине трішки Дощик
    Там-там, –
    Казку радо нашепоче
    Вам-вам.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  31. Тетяна Левицька - [ 2010.06.28 10:09 ]
    Свiтло
    Літнє сонце бородою,
    закуйовджено рудою,
    грізні хмари підмітає.
    Тільки небо проясниться,
    несподівано зірниця
    лусне шумним водограєм.

    Хоч і сонце не намокне,
    від погрому ледь не глохне.
    Затуливши очі й вуха,
    перед буревійним лихом
    причаїлось вельми тихо,
    перелякане щодуху.

    Ти, світило, стрепенися,
    кане маревом зірниця.
    Не ховай світ за повіки.
    Скільки нас в житті лякали
    хуртовини, грози, шквали!
    Світло, як добро, довіку!

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (6)


  32. Вікторія Осташ - [ 2010.06.27 23:40 ]
    Твій межнúк
    ти мав би знати що Господь дає
    чого ти прагнеш а затим – спитає
    не за дипломи але – ким ти є
    і що за парость у тобі зростає

    не нам повчати… шаблезубий світ
    розкраює – від крони до коріння
    повільно рóдиться живого духу квіт
    крізь óстрах перелóги баговиння

    ховаєшся за спини у піски
    глухої несвідомості – даремно
    не порятують гроші та зв’язки
    на межникý де зайві теореми


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  33. Наталія Крісман - [ 2010.06.27 23:22 ]
    Я ЗНОВУ САМА...
    Обірване щастя:
    Я знову сама,
    Вернути не вдасться,
    Шукати дарма.

    Загублена мрія –
    Мов марево-сон,
    Остання надія –
    До ночі в полон.

    Нездійснені плани,
    Примарні бажання –
    Мов справжнії рани
    На серці в кохання.

    Безкрилі надії
    Поволі згасають.
    Фатальні події
    У відчай штовхають.

    Реальність кривава
    Розчавила душу.
    Життя – не забава:
    Коритися мушу.

    Таке воно, щастя,
    Яке обірвали:
    Вернути не вдасться,
    Бо мрії зів'яли...
    2001р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  34. Аліна Шевчук - [ 2010.06.27 22:53 ]
    Завітай ...
    Античні обриси самотньої верби
    Зникають десь під вечір у тумані.
    І невимовна туга давно забутої журби
    В душі притихла. Вона вся в чеканні.

    Якихось див, чи величі, видовищ,
    Чи може зітканих з правди казок?
    А просота б"є в сонні брами площ,
    І пам"ять малює пейзаж - за мазками - мазок.

    Людина чекає кохання...
    Як полюбиш - люби, а як - ні, то - прощай.
    Як зумієш полегшить чекання,
    То не йди, залишись, почекай!

    Все дуже просто, тут все значно простіше. -
    Якщо любиш - люби, а як - ні, то - прощай!
    Тут все чітко, все ясно, без компромісів ... лише
    Знаєш що, завітай, все ж, колись "на чай".

    А душа - чи знайде - не знайде - житиме!
    Ти крізь роки завітай. А потім "Люблю-не люблю" на ромашці років погадай.
    Вона ж-то не скаже, що весь час Тобою снитиме,
    І весь вік пам"ятатиме той небокрай.

    Та знаю ж - не скаже
    Ні - собі, ні - тобі, ні - людям.
    А, втім, нехай, - час покаже.
    Він здатен дива сотворити з життям.

    Ну так що ж? - Не живи минулим!
    Якщо любиш - люби, а як - ні, то - прощай!
    Якщо хочеш - то будь, не лишайся прибулим!
    Тут все значно простіше ... Завітай, все ж , до мене "на чай"!

    27.06.10 02:13


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  35. Іван Гентош - [ 2010.06.27 20:50 ]
    пародія "Обряд одужання"
    Токарська І.

    Отямлюсь після недуги:
    Боже, хіба це будень?
    Це ж свято переростання
    З одної сходинки на іншу.

    Це розкіш земного раю,
    Це лопотлива радість
    Спраглому на долоні
    Вмитися і напитись.

    І зазирнути у себе:
    Бачиш, а ти боялась,
    Тут же добілюють купол,
    І риштування зносять,

    І в обрядове коло
    Разом побожно сідають
    Розквіт рожевожоржинний
    Слухати і молитись.

    Око комахи зелене,
    Крила гудуть монотонно,
    І перламутрова мушля
    Новим витком наростає.

    збірка "Обряди днювання"




    пародія


    Чуюсь, як по недузі…
    Спраглий – відро би випив.
    Звечора – купа друзів…
    Лавка. Світанок. Липи…

    Розкіш раю земного –
    Виспатися і вмитись.
    З хруском розпрямлю ноги –
    Треба ж було напитись!

    В себе не заглядаю:
    Пекло мені потрібне?
    Ледве що пам’ятаю…
    Стука серденько бідне.

    Хто риштування зносив?
    Купол ж не добілили…
    Мушля болить під носом –
    Добре таки вцідили.

    О, вже іде товариство!
    В круг обрядовий сідає…
    В роті – жоржинно-кисло.
    Новий виток наростає…

    22.04.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (2)


  36. Віталій Білець - [ 2010.06.27 19:09 ]
    Сповідь в’язня
    Їдка печаль моє просякла серце,
    Прогіркла кров у жилах від журби.
    Щасливих днів спорожніло відерце,
    Я став за здобич дикої гурби.

    Я став рабом безвиході страшної,
    Більмом на оці неба... Скільки ще
    Кусатимуть мене бридкі ізгої,
    Згризаючи єство моє натще ?

    Невже літа розтрачені намарно ?
    Невже життя добігло до кінця ?
    На мене смерть позиркує вульгарно,
    Шле знов свого зловісного гінця.

    Морозна тінь у душу заповзає,
    Шипить змією, тисне звідусіль,
    Голодну пащу злобно розверзає,
    Нарощує страждання, розпач, біль...

    Я не знайшовся на землі потрібним,
    Для віку цього будучи чужим,
    В нутрі горів багаттям ясно-срібним,
    Суворий коротаючи режим.

    Я не досяг нічого окрім пустки,
    В собі самому згаснувши на вік.
    Марних надій, думок наївних згустки
    Пощезнули... я в них до краплі стік.


    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  37. Сергій Гольдін - [ 2010.06.26 22:16 ]
    Листи до пана Кощука
    Лист перший. Заспів.

    Привіт Володю! Як ся маєш?
    Чи під вечерю наливаєш?
    Чи наливаєш під обід?
    Перед сніданком пить не слід.
    Не сама краща є розвага
    Зрання хлебтать шартрез чи брагу,
    Бо то уже алкоголізм.
    Буває деколи похмілля,
    Коли не радує довкілля,
    Ні страви смак, ні стан жіночий.
    Буває зрідка. Тілько ночі
    Лихі нехай нас обминають,
    На ранок кавою втішають.
    Похмілля непотрібно нам.
    А чарку, друже, до обіду,
    Якщо іде грибочок слідом,
    Чи оселедець, чи оливка –
    І в чарці блискає перцівка, -
    Чудова справа. Щоб кирять
    Нам треба, Вова, міру знать.
    А це – наука із наук.
    От скажімо, хлебнуть пів-літра,
    То з ранку заболить макітра.
    Якщо ж сімсот спожить горілки,
    Під неї огірків тарілку
    Солоних, з хрумкотом, та сала,
    Щоб під яєшнею шкварчало,
    І ковбаси кружалець зо три...
    Тогді, мій друг, ця доза нас
    Не схилить знов на унітаз.
    Всі кажуть: істина в вині.
    Здається іноді мені,
    Що годі там іі шукати,
    Вливати в черево, пірнати,
    І через трубочку цідить...
    Мабуть її знайшли раніше,
    Ковтнули, потруїлись лише,
    І без користі простяглись,
    Коли до бісиків впились.
    Здолала зранку Настя Швидка,
    Тож істина сконала бридко,
    Тепер і сліду не знайти.
    У трунку істини не має,
    А міри почуття спасає
    Володю, різних неборак
    Від вошей, злодїв, собак,
    Від гонореї, дурнів, влади
    І цегли, що на череп пада
    (Якщо ти каску почепив)...
    Цей заспів трохи затягнувся.
    Хоч трунку смак нам до вподоби,
    Нам зупинитись треба, щоби
    До справ своїх я повернувся,
    Щоби я розповів, мій друже,
    Як пристрасті людину кружать
    І зводять грішних нанівець,
    Де ми знаходимо кінець.


    Лист третій. Про пристрасть до грошей.

    Не плюй в багатого, не треба,
    Бо наші пращури плювались,
    В Комуну збіглися, прокрались
    В лайно попали замість неба.

    Мораль така: як грошей повно,
    То жити можна навіть в Ровно.

    Тож багатіймо! Щоби мрії
    Усі здійснилися у нас:
    Хлебтать “Otard”, куплять повії,
    З похмілля жерти ананас,

    Себе вивозить в ситроєні,
    І гроші тринькати шалені.

    З грошима ми князі та графи.
    Нас всюди раді запросить.
    Ми від Чернігова до Кафи
    Готові пару напустить.

    На все готові, а літа
    Підказують, що прить не та.

    Як підіпре тебе хвороба,
    То гроші стануться в нагоді.
    І ескулапи крутолобі,
    Недобрі по своїй природі,

    У ремеслі своїм найкращі,
    Для чесного життя пропащі,

    За мзду тебе зведуть на ноги
    (Якщо в могилу не зведуть).
    Хоч гроші, друже мій, нікого
    Від того світу не спасуть.

    Тож пожалій усіх багатих:
    Їм також випаде вмирати.

    Люблю, коли в кишені гроші,
    Неначе листя шарудять.
    На нас тоді жінки хороші,
    Немов на красенів глядять.

    Якщо в меню лангусти й краби,
    Дівча вподоба навіть жабу.

    Ну що про статок ще сказати?
    Яку можливість пригадать?
    Без гривень трудно щастя мати.
    За гривні де його придбать?

    Володю, у лиху годину
    Завжди потрібна копійчина.

    Але хіба копійка нас
    Із всякої халепи звільнить?
    Буває, гаманця припас,
    А біди окошаться спільно,

    Втіче дружина, сват продасть,
    І в картах лізе гидка масть.

    Тогді подумаєш в печалі:
    “Навіщо, дурень, я страждав?
    Навіщо заробляв в запалі,
    Життя на завтра відкладав?”

    Мабуть, не треба марить, друг,
    Усім, що вислизає з рук.

    Мінлива доба навіть Креза
    Рабом зробила. Отже ми
    Обгрунтувать не можем тезу,
    Що спокій викупить грішми.

    Добро чи зло від злота я не знаю,
    Бо із кишені вмить воно щезає.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Прокоментувати:


  38. Білка Горішківна - [ 2010.06.26 19:58 ]
    ***
    Кумедність – сміх.
    Лякливість – сльози.
    Та що в житті нам допоможе
    Сховати шрами всі від всіх?
    Чи не живі ми? Чи не люди?
    Чому не можем, як всі й всюди?
    Залитись слізьми, битись в груди?
    Казати, як нас все болить?
    Що вже не можем більше жить?
    Чому терплю, зціпивши зуби,
    Всю ту зрадливість і облуди?
    Чому я вірю досі в те,
    Що все навколо розцвіте?
    Та сил нема. Вже бачу край.
    Ще крок – і всі потраплять в рай.
    Усі, крім мене. Я залишусь.
    Самотнім спокоєм потішусь.
    А потім встану і піду –
    Усе до ладу приведу.
    І всі повернуться із раю
    У рай новий, де привітаю
    Я їх із ніжністю й теплом,
    Та мить – і піде все кругом.
    Знов крики, бійки, брудні лайки –
    Все ранить і вганяє скалки,
    Мене вбиває знов і знов –
    Ніяк не вип’є усю кров.

    16.06.2010.


    Рейтинги: Народний -- (4.54) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Білка Горішківна - [ 2010.06.26 19:31 ]
    Сонце
    Колись сколихнулося сонце.
    Уперше і вдруге… знов.
    І зникло із мого віконця,
    А потім пробігло повз.
    Пробігло й сховалось за хмари,
    Сховалось надовго там.
    А я все чекала появи
    Жовтенького… Та нема.
    І сумно зробилося в серці,
    Голодно, як по зимі.
    А тут вже настав і вечір,
    І спати пора мені.
    До ранку чекала я дива.
    Як ранок – миттю до штор.
    Відкрила – на вулиці злива,
    Та сонце сміється знов:
    Пробило тоненькі промінці
    До моїх сумних вікон,
    Прощається в крапельках пісні,
    Настав-бо дощів сезон.


    16.06.2010.


    Рейтинги: Народний -- (4.54) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Василь Степаненко - [ 2010.06.26 13:49 ]
    Одинак?
    Життя смішне й безглузде…
    Α живу
    Для двох: пишу, готую каву мовчки…
    І говорю крізь шибку…
    Одинак?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  41. Тіна Гальянова - [ 2010.06.26 11:33 ]
    ПІСНЯ АМАЗОНКИ
    Сестро, цей бій може бути останнім.
    Хоч нам, амазонкам, мабуть, не звикати.
    В наші серця не загляне кохання,
    Але за силу чекає розплата.

    Сестро, ми душі й тіла гартували
    Несамовито в жорстоких походах.
    Ми відбивали ворожі навали.
    В битвах лишали здоров’я і вроду.

    Сестро, хтось скаже, що і не жінки ми.
    Мила, не слухай, то заздрість слабкого.
    Руки є сильними, ноги – стрункими:
    Зовсім не страшно рушати в дорогу.

    Сестро, можливо, в бою нас порішать,
    Але ця жертва, повір, невелика.
    Просто покаже вона:
    Ти – сильніша
    За чоловіка.


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (1)


  42. Іван Гентош - [ 2010.06.26 11:51 ]
    пародія "Голос скрипки…"
    Якубовська М.

    Просто почути твій голос –
    і завмерти від несподіваного щастя.
    Упасти у знемогу твоєї пристрасті.
    Їсти із однієї тарілки…
    Тулитися один до одного із такою безпосередністю –
    наче дві безіменні Галактики
    у холодному мороці Космосу.
    Прокинутися у твоїх обіймах
    із відчуттям найсвітлішого щастя.
    І несподівано подумати:
    “Тепер не страшно померти”.


    збірка "Ніч з Мольфаром"




    пародія

    Думка прилинула так несподівано –
    Зовсім нестрашно в обіймах померти.
    Скільки про Космос пісень переспівано…
    Знову заспівуєш? Ти в мене впертий.
    Як космонавти – з тарілки одної,
    Ліжко на двох, і одне покривало…
    Ми притулилися – ти і не встояв.
    Часу в польоті нам буде замало…
    Згідно інструкцій спілкуємось кодом,
    Нащо нам ті сентименти здалися?
    Третю Галактику поспіль проходим…
    Я на зв’язку. Ти живий? Обізвися…


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  43. Наталія Крісман - [ 2010.06.26 08:00 ]
    МЕНІ ЗДАВАЛОСЬ...
    Мені здавалось, я усе здолаю:
    Зло, ворогів, нещастя і тривоги.
    А чашу, болем переповнену до краю,
    Зумію випити, долаючи дороги.

    Мені здавалось: в мене досить сили
    Пройти крізь все, що небо нам послало.
    Та раптом терня долю нашу вкрило
    І смерть підступно щастя обірвала.

    Мені здавалось: зможу пережити
    Я втрати всі, що Господом нам дані.
    Та тільки болю в серці не зцілити,
    Коли пішов у вічність мій Коханий.

    Не вірила, що зло непереможне.
    Все навпаки, чомусь, у цьому світі.
    Здолати смерть, на жаль, я неспроможна,
    І самотужки зла не покорити...
    2003р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (10)


  44. Наталія Крісман - [ 2010.06.26 08:40 ]
    ДРУГЕ ЛІТО БЕЗ ТВОГО ТЕПЛА...
    Друге літо без Твого тепла,
    Без промінчиків любих очей...
    Я гадала: журба відійшла,
    І не буде вже довгих ночей,
    Коли тіні минулого знов
    Виринатимуть хижо з пітьми,
    І мою холодитимуть кров,
    Заливаючи відчай слізьми...

    Друге літо. Розбита душа.
    І розтерзане серце щемить.
    Біль від втрати мене не лиша:
    Для душі навіть вічність – лиш мить...
    червень 2002р.




    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  45. Наталія Крісман - [ 2010.06.26 08:00 ]
    ЩЕ НЕ РОЗТЕРЗАНА ДУША!
    Ще не розтерзана душа,
    Ще мрії всі не розбрелися.
    Даю зневірі відкоша,
    Молю надію: повернися!

    Бажання ще не згасли всі,
    Я їм не дам так рано вмерти.
    Радію знов земній красі
    І йду назустріч долі вперто.

    Вже не боюсь, що спопелить
    Мене минулий біль утрати.
    Бо серце рветься і болить
    Й душа жадає знов кохати!
    2003р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  46. Ірина Гнатюк - [ 2010.06.25 22:58 ]
    Твоя смерть
    Намистинами стікало моє горе,
    По щоках уже не молодих.
    У конвульсіях забилось наче хворе,
    Серце біля мертвих твоїх ніг.

    Мої крила заламались з жалю,
    Твоя смерть стояла мов німа,
    І в очах її побачила печаль я,
    Як і я вона була сумна.


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.07)
    Прокоментувати:


  47. Анна Малігон - [ 2010.06.25 22:40 ]
    РАВЛИКИ ТА ЖУКИ
    щоб не терпіти щоразу гострішого мовчання на тему дітей
    вони заведуть великих равликів
    годуватимуть їх із долонь як ангелів аби тільки ні в якому разі
    не обірвались години її медитативного дозвілля
    так
    авжеж
    равлики
    що може бути краще й живіше
    навіть не чутно як вони дихають
    тільки посеред ночі він випадково торкнеться її щоки
    так і не зрозумівши чиї там сліди…

    колись вони вміли сидіти поряд а не напроти
    він вчив її орудувати китайськими паличками
    щоб тільки був привід торкатися її пальців
    а потім заплющивши очі довго мусолити згадки
    про ті голодні східні вібрації попід шкірою…

    вона кладе йому до рота кавове зерня зі свого язика
    так наче хоче передати якусь нечувану мову
    ніби хоче стати одним із його діалектів
    щоб він говорив до равликів…

    але боже
    як боляче часом буває іти по чужій воді!

    раз на місяць він таки утікає за місто
    де має навіжено-гарячу маленьку подружку
    таку маленьку що ледве може вмістити її в долоні
    що боїться її цілувати аби не зробити їй боляче
    тільки подумки взявшись за руки
    вони ходять жують травинки
    сміються говорять блукають одне в одному заплітаються тінями
    ламаючи ноги ребра слова

    «двадцять років потому я мала дивне захоплення
    ловила різних жуків і живими клеїла на папір
    уявляєш тримала жука аж доки він не приклеїться
    чорні зелені перламутрово сині жуки помирали на білому
    героїчно за дивну дитячу ідею»

    він розгядав би вічно колекцію мертвих жуків
    щоразу знаходячи серед них когось із давніх знайомих
    там серед розкришених лапок і розчепірених крилець
    жило щось смачне і забуте
    «мала
    ти золото»

    і коли її губи стискають його найчутливіший нерв
    здається
    за ними стежать великі очі жуків



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  48. Віктор Цимбалюк - [ 2010.06.25 17:09 ]
    Зоря
    …Понад краєм Землі,
    В світанковій імлі,
    Витанцьовує Зірка Ранкова…
    Та, що будить тебе,
    Та, що будить мене,
    Розбиваючи ночі окови…

    …Під її сріблом жив,
    То радів, то тужив,
    Шаблезубим поранений ящур…
    Правив плуга Сварог,
    Сіяв льон і горох,
    Наш, у Сонце закоханий, пращур…

    ...Ми дивились удвох,
    Як Зоря на Різдво,
    Розгорялася Світу на подив...
    Ми сідали за стіл,
    Коло душ, коло тіл,
    Бог до кожної хати приходив...

    ...А у квітні - весна,
    І Зоря ся ясна,
    На Великдень, як Спас, понад Храмом...
    На старому містку,
    За млином, у ліску,
    Ми з тобою, а Зірка - над нами...

    …Ще тебе не було,
    Ще мене не було,
    А Зоря ся вже гріла оселі…
    Розплітала косу,
    Випускала росу,
    Просиналися люди веселі…

    …Але час, як стріла,
    А життя, як юла –
    Тож, коли нас з тобою не стане –
    Наші внуки прийдуть,
    Щоб пройти свою путь,
    А Зоря їм станцює свій танець…

    Кумпала Вір, 27.05.-22.06.2010 року,
    м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (2)


  49. Іван Гентош - [ 2010.06.25 14:41 ]
    пародія "«Затриманий п’ять раз судимий І.»
    Вольвач П.

    «Затриманий п’ять раз судимий І.»
    Шахрайка О. у громадянки У.
    шляхом обману…». А в ті самі дні,
    неназваний, я все таки живу.

    Ходжу. Пишу, Люблю якусь Н.К.
    І щось іще, витворюючи міт,
    розвішуючи на гіллі рядка,
    як павутиння, свій непевний світ.

    Горну ногою осінь у туман,
    де в погляд мудрість має вставить скло.
    Уже мені і юності нема,
    і мудрості нема, як не було.

    Та що кому? На світі десь живе
    у колах під очима отака
    чиясь любов. Такий собі П. В.
    І горді стегна млосної Н. К.


    Збірка "Кров зухвала", Київ, 1998





    Пародія


    Ходжу. Пишу. А що робити?
    «Привіт! Цьом-цьом! Бувай! Пока!»
    Люблю С. В. А ще любити
    Хотів І. Т., О. Б., Н. К.

    Та що кому? Ніхто не проти…
    Витворюю вірші і міт…
    У тої груди… В тої ротик…
    А як поб’ють? Непевний світ.

    І мудрості нема й не бýло,
    Як в юності так і тепер.
    Дзвінок здається, ви не чули?
    Ну, наразí! Прийшла П. Р.


    20.05.2010





    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (12)


  50. Ірина Зелененька - [ 2010.06.25 12:32 ]
    ***
    Спалахую, мов зірка чебрецю...
    Бджола несе медок і карий спокій.
    Дощі догнали вкрадену струну:
    спинили краплі, стали, наче спомин.
    У цьому літі вище тільки даль:
    хтось отче витче золотом у рурах.
    То Божий день - утомлений Пілат,
    з Христом, розіпнутий на грудях.
    Льняна душа, Нерукотворний Спас,
    вінчальні липи, небо жовтобоке...
    День помолився, втомлено погас...
    Церкви лишилися голубоокі.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1308   1309   1310   1311   1312   1313   1314   1315   1316   ...   1829