ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Іван Гентош - [ 2010.06.09 15:36 ]
    пародія "Голос скрипки"
    Голос скрипки

    Ти цілував мою руку – святково і ніжно.
    Губи гарячі торкались долонь, як причастя…
    Пилом сріблястим,
    цвітом вишневим сходила ніжність.
    В німбі заручин зашморг обручки – щастя.
    Гойний, як ясен в світлі вишневого вітру…
    Дотик весільний – пальців святкова розмова.
    Щемною сповіддю спогад уявою витру,
    Місяць гойдає над нами сяйво перстенів знову.
    Серпень покотить ночі – п’янкі і шалені.
    Яблука вродять в садах – відчайдушно на Спаса.
    Твій поцілунок метеликом лине зеленим.
    Спів оксамитний, душ захмелілих причастя.






    Марія Якубовська
    збірка “Ніч з Мольфаром”,
    Львів,2005, с.93





    Ти не перечив – і я, відчайдушно, на Спаса,
    Наніч лишитись у тебе сміливо рішилась…
    Але ж і ніч та шалена на славу вдалася…
    Місяць на небі моргав і сміявся – звершилось!

    Як починалось! Цнотливий цілунок у ротик…
    Ось вони губи, ось вони – груди і ручки.
    Душі хмеліють. Яблука вродять. І дотик!
    Ось тобі німб.
    Ось тобі зашморг обручки…



    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  2. Іван Гентош - [ 2010.06.09 15:12 ]
    пародія "Ревність. Просто голос..."
    Ревність. Просто голос…

    Цей листя крик зненацька спалахне,
    Як гріх чужий – украдене намисто.
    Перлини днів – побачення чуже
    І ти при нім: спокусник чи провісник.

    І ти при нім – печаль, яка без дна,
    Украдені у долі півхвилини.
    І дотик пальців – іскорка мала,
    І відчай крику зраненого зримо.

    Чужі слова у горлі – як зерно
    Між жорнами спокути і спокуси.
    Я викраду тебе – я все одно
    У долі поміняю всі обруси.





    Марія Якубовська
    збірка “Ніч з Мольфаром”,
    Львів,2005, с.64





    Ти налякавсь? Не думав й не гадав,
    І не чекав, в які потрапиш жорна?
    Я спеціально – хочу, щоб ти знав,
    Яка я сексуальна і моторна.

    Ти не кричи – то просто дотик мій.
    Жага моя спокуслива й бездонна…
    Не розчаровуй, согрішай, не стій!
    Я – Мавка, сеньйорита, леді, донна…

    Чужі слова у горлі чи вино?
    Чи просто ти хотів сказать: - “Кохаю!”
    Ще мить, ще півхвилини!.. Все одно
    Тебе на обрус гарний поміняю…



    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  3. Іван Гентош - [ 2010.06.09 15:04 ]
    пародія "Білим по білому. 2."
    Білим по білому
    2.

    Прихилюсь до плеча – то остання межа?
    Чуєш: біль полоснув біля серця?
    Ще болить? То нічого. З-під леза ножа
    Я сопілкою встала. Не сердься…
    На мовчання моє, що замовкло на мить.
    На розхитані, дранні чертоги.
    Чи тобі біля серця мій подих щемить?
    Чи лиш дим загортає дороги?
    Чи досвітня печаль тобі сміх обпекла?
    І сховалась у серце, як в нірку.
    Не ховайсь, не дури. Просто – доля така,
    Щоб триматись за бублика дірку.





    Марія Якубовська
    збірка “Ніч з Мольфаром”,
    Львів,2005, с.4





    Прихилюсь до плеча – ти не сердься – встаю,
    Бачиш – швидко тепер вечоріє…
    Чи оціниш колись сексуальність мою?
    Про кохання питати не смію…
    Похвалив би лице, мої перса і стан,
    І останню межу – гарні ноги.
    Не скупись, поміняй цей скрипучий диван,
    Ці розхитані, дранні чертоги.
    І в кімнаті іще попрошу – не пали,
    Випускаєш то кільця, то зірки.
    Я сопілкою встала. Мене не дури,
    І не вішай від бубликів дірки.



    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  4. Іван Гентош - [ 2010.06.09 15:29 ]
    пародія "Я"
    Я?!

    Я – свавільна і вперта жінка?
    Може янгол? Чи скорше – відьма?
    Я не дам ні хвилини спочинку?
    Я не дам посидіти сидьма?

    Я… твою розчиняю душу
    у своєму прозорому серці…
    Я – лиш дика квітуча груша!
    Я – високе в горах озерце!

    Я – свавільна і вільна жінка!
    Просто… волю кохання знаю!
    Часом – янгол…А часом – відьма…
    Я тобою лише
    світаю!


    Л. Долик
    Збірка “Львівська квадрига”,
    Львів, 2008, с.41


    Я тобою лише світаю,
    А ще днюю і вечорію…
    Я до тебе натхнення маю,
    Ну, фантазії всякі, мрії…

    Не відсидишся в мене сидьма,
    І спочинку не дам ні хвилинки.
    Вперта жінка – то справжня відьма,
    І лиш янгол – то спляча жінка.

    Я без комплексів і свавільна.
    Я як груша й озерце разом.
    Ніжна… Дика… Прозора… Вільна…
    Просто… люблю усе з екстазом…


    І.Гентош



    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  5. Іван Гентош - [ 2010.06.09 15:26 ]
    пародія "Я хочу до лісу"
    Я хочу до лісу

    Я хочу до лісу,
    де трави високі й лукаві,
    де приспана ніжність
    гойдається в кронах дерев.
    Я хочу до лісу,
    де тиша ясна, золотава,
    а шурхіт осінній,
    як докір,
    у горлі
    стерп.




    Л. Долик
    Збірка “Львівська квадрига”,
    Львів, 2008, с.26



    До лісу мене,
    Немов намагнічену, тягне.
    Я хочу стрибати
    Й гойдатися в кронах дерев.
    Ну хто із сміливців
    Мене в верховітті досягне?
    Сама, як пантера…
    Та, може, зустрінеться Лев?


    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  6. Іван Гентош - [ 2010.06.09 15:06 ]
    пародія "Шоколад"
    Шоколад

    Жінка – це насправді – шоколад!
    Кажеш, ти солодкого не любиш?
    …Доторкнись. Закривши очі. Наздогад.
    І приймуть цю гіркоту солодку губи…

    Жінка – твердне, владно-безпорадна,
    захищається від подиху зими.
    У теплі спокуса шоколадна –
    тихо тане ніжними крильми.

    Л. Долик
    Збірка “Львівська квадрига”,
    Львів, 2008, с.33




    У теплі спокуса твердне швидко –
    Доторкнися просто наздогад…
    Жінка – то беззахисна лебідка.
    Ти ж – як Казанова, справжній гад.

    Брешеш, що солодкого не любиш.
    Фантазуєш: – “Втратити боюсь!”
    Я, дурненька, цьомкаю у губи
    Й владно-безпорадно віддаюсь…


    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  7. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:09 ]
    пародія "Стрибки в калюжу"
    Стрибки в калюжу

    Стрибає голе світло у калюжу
    крізь темряву драглистої землі.
    Стрибає світло – відчайдушне дуже.
    Та хто б оту калюжу пожалів?

    Таке дивацтво: у калюжі – світло?
    Геть непрактичне витрачання сил.
    Кому калюжа ця, скажіть, посвітить?
    І хто, скажіть, її про це просив?

    Вода – горить! І ця калюжа – сяє!
    Такі дива! Такі тепер дива!
    Отак любов крізь темряву стрибає,
    щоб стала з темної води – вода жива!



    Л. Долик
    Збірка “Львівська квадрига”,
    Львів, 2008, с.40



    Кому, скажіть, калюжа заважала?
    Та ні, знайшов і гепнув в акурат!
    Чому, скажіть, так мало було сала?
    І чом так часто доливає сват?

    Такі дива – первак горить і сяє…
    Ну хто, скажіть, про це його просив?
    О, сват вже п’яту пісню затягає –
    Неекономне витрачання сил.

    Прийшла пора додому повертати
    Крізь темряву драглистої землі…
    Бувайте, свате – совість треба мати!
    …Мене би хто в калюжі пожалів.



    І.Гентош




    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  8. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:18 ]
    пародія "І б’ють під дих..."
    І б’ють під дих…

    І б’ють під дих
    реальність і новини.
    Раціональність
    дротом скрутить сміх.
    Тримай удар –
    щохвилі, щогодини.
    Все б’ють під дих.
    Все б’ють і б’ють під дих.




    Л. Долик
    Збірка “Львівська квадрига”,
    Львів, 2008, с.30


    Життя таке –
    Лупцює нижче пупа.
    Чи прямо в писок
    В’їхать норовить.
    І в вухо теж
    Бажаючих є купа…
    А в дих?
    То геци –
    Зовсім не болить!

    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  9. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:27 ]
    пародія "Застуда. Грип"
    Застуда. Грип

    І б’ють дощі – холодним вістрям –
    тривожні вісті.

    Б’ють у тамтами темних шиб,
    безмовних риб.

    Немає місця – для тепла
    немає місця.

    І лихоманка снів і слів.
    Застуда. Грип.


    Л. Долик
    Збірка “Львівська квадрига”,
    Львів, 2008, с.43






    Цілу нічку лупимо в тамтами.
    Скоро вже світанок – добрий знак!
    Треба було слухатися мами,
    То й не лихоманило б отак…



    І.Гентош



    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  10. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:56 ]
    пародія "PRESTO"
    PRESTO!

    А поруч – незнайомі фрески,
    а поруч – дивні вітражі.
    І поруч ти – красивий, чесний
    останню ніченьку лежиш!
    Бо час диктує
    “PRESTO!
    PRESTO!”
    Не роззирайся,
    а біжи!



    Л. Долик
    Збірка “Львівська квадрига”,
    Львів, 2008, с.31




    Як все складеться – невідомо…
    Дзвінок зненацька нас застав.
    Зарано мій вернув додому –
    А поруч – чесно ти лежав.
    Волосся дибом! Мій Оресто
    Теж так нівроку, не скажи…
    Час на секунди.
    PRESTO! PRESTO!
    Не одягайся,
    А біжи!


    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  11. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:24 ]
    пародія "Ця незбагненна дивна прозорість..."
    Ця незбагненна дивна прозорість…

    Ця незбагненна дивна
    прозорість
    Вітряного весняного
    ранку,
    Проведеного серед незнайомих
    людей,
    Так вдало доповнила незавершену
    акварель
    Попередніх наших зустрічей.



    Віктор Палинський
    збірка “Алгоритми душі”,
    Львів,1992, с.97





    Зустріч, певно, славно завершилась…
    Незбагненно тут й холоднувато…
    Незнайомців звідкілясь набилось…
    І чому вони усі в халатах?

    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  12. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:17 ]
    пародія "Спогад з літа"
    Спогад з літа

    Повертаюся посеред ночі.
    Лісникова стара хатина.
    Бреше собака в дровітні.
    Пахне тютюн з-під печі.
    Шарудять миші безпечно.
    І Мавка стоїть при вікні.



    Віктор Палинський
    збірка “Алгоритми душі”,
    Львів,1992, с.69






    Думав, в лісі спочину трохи,
    Ізолююсь в старій хатині
    Від колєг, суєти, роботи,
    Від пиятик, гулянок й гордині.
    Почувався в дровітні безпечно.
    Ніц не думав й не хтів робити…
    Все по-плану ішло, до речі,
    Тільки Мавка почала ходити…


    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  13. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:13 ]
    пародія "Кричи. Не стримуйся..."
    Кричи. Не стримуйся…

    Кричи. Не стримуйся –
    Тобі без мене лячно,
    Нехай це буде навіть
    необачно.
    І плач на березі ріки –
    Спливають роки і віки.



    Віктор Палинський
    збірка “Алгоритми душі”,
    Львів,1992, с.86


    Кохатися беззвучно не вдається.
    А особливо, як підходить мить…
    Сусід мені по-змовницьки сміється
    Й підморгує: - “Не стримуй, хай кричить!”

    ***

    В гуртожитку кохатись трохи лячно:
    Всі знаються – прожили стільки літ.
    Все чути. Будували необачно.
    – “Нехай кричить!” – підморгує сусід…



    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  14. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:24 ]
    пародія "Гармонія"
    Гармонія

    Ось річка. І дерева.
    В них є Сенс.
    Чи твоя печаль
    У цій гармонії
    Не складова частина?..


    Віктор Палинський
    збірка “Алгоритми душі”,
    Львів,1992, с.82




    Давно відомо, не новина,
    Що все довкола має сенс.
    Ось річка. Дерево. Людина.
    Печаль. Гармонія. І секс.

    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  15. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:19 ]
    пародія "Гамір чайок..."
    Гамір чайок…

    Гамір чайок
    Розгойдує човен.
    А буря зовсім безпечно
    Заглядає з-за горизонту:
    Хто це робить
    її роботу –
    Розгойдує місячний
    човен?..



    Віктор Палинський
    збірка “Алгоритми душі”,
    Львів,1992, с.77







    Човен ми гойдали аж до рана,
    Кожен виробляв усе, що вмів.
    Треба трохи стишити, кохана,
    Щоби місяць з неба не злетів!..


    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  16. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:12 ]
    пародія "Море. Ніч. І дельфіна голос..."
    Море. Ніч. І дельфіна голос…

    Море. Ніч. І дельфіна голос.
    Безіменна зоря тремтить.
    Твоє тіло – дзвінке і голе
    Заперечення темноти.

    Органічне, органне в жилах,
    Солоніють видох і вдох.
    На серцях виростали б крила,
    Але ж серце – одне на двох.

    Ми на морі сліди лишаєм.
    Я – муз-чина і муза – ти.
    Розпинаєм і воскрешаєм
    Наше тіло, як мед густий.

    Отако… отако… і вище…
    Хвиля піниться й нас несе.

    Ми – Життя!
    Ми із моря вийшли.

    Біля моря нам можна все.


    І. Павлюк
    збірка “Лірика”, Львів, 2008, с.55





    Ми дорослі. І нам все можна.
    Я ж мужчина, не забувай.
    Поцікався – розкаже кожна,
    Що з поетом на морі – рай.

    Познайомимося поближче,
    Я люблю починати з ніг…
    Отако… отако… і вище…
    А колись я ще вище міг.

    Не хвилюйся, розслабся мила,
    І давай перейдем на “ти”.
    Що ти з тілом моїм зробила?
    …Заперечення темноти.

    Безіменна зоря тремтіла…
    Ледь вдихав я і видихав.
    Твоє тіло хотіло тіла,
    А не віршів, що я читав…



    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  17. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:16 ]
    пародія "Мавка"
    Мавка

    Де в одних серпанках юні весни
    Йдуть у вечір, що немов рояль,
    Місяць-косу клепле Перелесник,
    Дядько Лев помер уже, на жаль.

    Примерзають коси, милі коси,
    До щасливих березнем вітрів.
    Але як забутися про осінь,
    Коли стільки осені вгорі?

    Над зорею гуси пролетіли.
    Під зорею коники іржуть.

    Гуси мавку взяти не хотіли.
    Мабуть, там десь верби не ростуть…


    І.Павлюк, збірка “Лірика “, с.32,
    Львів, 2008




    Вечір на рояль безмірно схожий…
    Юні весни, серед буйних трав,
    Водять хороводи, поки можуть,
    Поки Перелесник не дійняв…

    Коси до вітрів попримерзали,
    І в одних серпанках – до зорі…
    Може, веснам трішки наливали
    Коли стільки осені вгорі?

    Безпричинно березень щасливий.
    Гуси пролетіли – в добру путь!
    По дорозі Мавку загубили.
    З того навіть коники іржуть…


    І.Гентош



    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  18. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:52 ]
    пародія "Лист до Музи"
    Лист до Музи

    Ніч. Весна.
    Тривоги склочені.
    Ні реальності, ні снів.
    Чорний вітер позолочений
    Б’є гілками по вікні.

    Дощ зашамкав.
    Даль озвалася.
    Усміхнулася свіча…

    Ось і все, що в мене сталося.
    До побачення.
    Прощай…


    І.Павлюк, збірка “Лірика “, с.38,
    Львів, 2008





    Дивно свічка усміхнулася,
    Певно скоро догорить…
    Я півночі тут моцуюся,
    Ну, а Муза не спішить.

    Те, що в мене не римується,
    Ні реальності, ні снів –
    Мою Музу не стосується.
    Я вже спати захотів…

    Дощ зашамкав. Даль озвалася.
    За вікном пройшов трамвай.
    Не прийшла… Не написалося…
    До побачення. Прощай.

    І.Гентош




    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  19. Тетяна Роса - [ 2010.06.09 14:50 ]
    Вільний птах
    А кохання – усе ж таки птах,
    ви його не хапайте за крила,
    бо тенета – окриленим жах,
    у неволі цій птасі несила.

    Їй несила у замкнену вись
    каравелами мрій без вітрил
    відправляти життя у «колись»
    крізь приземленість зв’язаних крил.

    Підставляйте пташині плече
    і у серце відкрийте дверцята.
    Справжній птах – він і сам не втече,
    від гнізда, що почав будувати.

    А зачиниш дверцята – і птах
    біль втаврує в’язниці у мур,
    і у небо крізь зірваний дах
    полетить у сузір’я зажур.

    Добротою годуйте із рук,
    не шкодуючи зерен терпіння -
    і гарячих сердець перестук
    буде піснею крил розуміння.
    ***
    В щасті разом і разом в журбі
    ми діждали сивіючих скронь.
    Як я вдячна, коханий, тобі
    за відкритість широких долонь.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  20. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:18 ]
    пародія "Лежу на морі..."
    Лежу на морі…

    Лежу на морі…
    Тихий – мов Земля.
    Щось плаче рибка…
    Хвильки – наче кори.

    Під небом
    Хрест самотній журавля,
    В самотнім небі
    Шум нічного моря.


    І.Павлюк, збірка “Лірика “, с.64,
    Львів, 2008










    Земля притихла – я на море ліг…
    Ридає рибка, хвильки – наче кори.
    Ось як би трохи ще проплисти міг…
    На другий рік, напевно, піду в гори…


    І.Гентош




    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  21. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:31 ]
    пародія "Зажило. Заросло. Затягнуло..."
    Зажило. Заросло. Затягнуло

    Зажило. Заросло. Затягнуло
    Льодами, льодами, льодами…
    Що між нами було –
    Уже поза, вже поза словами.

    Від життя утекли
    Під льоди, під льоди постарілі.

    У падінні цвіли,
    А в польоті згоріли.



    І.Павлюк, збірка “Лірика “,
    Львів, 2008, с.35




    Слів немає, що було – то було,
    Як до тебе мене тягнуло!
    Серце бідне шкварчало, диміло…
    Але ти така… неуміла.
    Я ж згораю в любовнім польоті,
    Кожен вечір вишу на плоті…
    Я чекаю – тебе немає.
    Затягнулося.
    Заростає.


    І.Гентош



    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  22. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:11 ]
    пародія "В барі"
    В барі

    Ліхтарі пригашені
    І холодне пиво.
    Платить хтось не нашими
    П’яним і красивим.

    І чомусь нагадує
    “Бути чи не бути”
    Плач гітари-райдуги
    На дівочих грудях.

    П’яні коси стеляться
    Тихо й невмолимо
    На розбиті келихи,
    На троянди з диму…

    Де душа і золото
    Хочуть жити в мирі,
    Продається молодість
    Дешево і щиро.


    І.Павлюк
    Збірка “Лірика”, Львів, 2008, с.88




    Аж туман розвіявся
    (завтра скажу куму) –
    Ти до мене всілася
    І назвала суму.

    У умі прикидаю
    Скільки то на наші,
    Скільки пива видув би,
    Діти – простокваші.

    Де ти в біса взялася,
    Я ж забіг на пиво?
    Добре розважалася
    П’яна і красива.

    Півгодини радості
    Й місяць спину гнути?
    Але й груди в пазусі!
    Бути чи не бути?


    І. Гентош




    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  23. Іван Гентош - [ 2010.06.09 14:03 ]
    пародія "Смерть героя (комар)"
    Смерть героя (комар)

    Іржавий простір в комаринім тілі
    сопрано стер на порох. У трубі
    крихкого носа помпи вже слабі.
    А кров тече крізь русла скам'янілі.

    Ні палива, ні співу, ні в тобі
    краплини співчуття... Як на вугіллі,
    несуть його мотори зіржавілі
    з останніх сил свердлити слух юрбі.

    Він - камікадзе, що небесні тонни
    на неї б кинув, як на ешалони,
    і вже по смерті став би кавалер

    найвищих орденів! почесні списки!
    знамена! сурми! залпи! обеліски!
    ...якби його мій ляпас не розтер.



    В.Неборак
    збірка “Літаюча голова” та інші
    вірші”, Львів, 2005




    І кров густа. І помпа вже не та.
    І палива давно не вистачає.
    З останніх сил свердлю твої вуста…
    Сопрано стер. То що робити маю?

    Ну, вичави краплину співчуття,
    Знайди ту точку на моєму тілі,
    Щоб оживила признаки життя
    І завела мотори заржавілі.

    Як камікадзе – на останній бій….
    (Не хочеться залишитись дублером).
    А ти на вухо – Щось роби, не стій,
    Щоб залишитись першим кавалером.

    Змішалось все у сні і наяву-
    Знамена , сурми, поцілунки, ласки…
    Я ляпас ще якось переживу…
    В почесні списки б тільки не попасти.



    І.Гентош



    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  24. Оксана Базарник - [ 2010.06.09 14:45 ]
    Диявольська пристрасть
    Сьогодні у сні ти явився мені.
    Такий прекрасний,милий і ніжний.
    Ти звабу приніс у білім вині
    І ніч дарував таку дивовижну...

    Ти пальцями пестив шию мою,
    Неначе клавіші фортепіано...
    Ласки такої незнали в раю
    І в пеклі такого до нині не знали

    Ти чорне мереживо з тіла зірвав...
    Гарясим воском уста обпаливши,
    Диявольську пристрасть мені дарував...
    Безумством шаленим мене наділивши...


    Та Богом прокляте твоє життя...
    Ти демон пекельний на зламаних крилах...
    Немає для нас обох майбуття...
    І разом ми будемо тільки у мріях....


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  25. Олександр Христенко - [ 2010.06.09 13:11 ]
    ДАРУЙТЕ КОХАННЯ
    Даруйте Кохання
    Без пафосних слів,
    Без остраху і
    Без умов,
    Немов би
    Востаннє
    На "грішній" Землі
    Пірнаючи в бездну –
    Любов.

    Не бийте докорами грубо її,
    Бо розпач і болісний жаль,
    Невтішно сльозами заллють до країв,
    На скалки розбитий, кришталь.

    Підозри отрутою не напоїть
    Гарячі, п’янкі почуття –
    Від неї жовтіють Кохання гаї
    І йдуть солов’ї із життя.

    Звабливі спокуси до рук не беріть,
    В обіймах коханок і зрад:
    В нікуди червоні ведуть ліхтарі
    І не повертають назад.

    Довіри і вірності нам не шкода,
    На заздрість єхидних базік,
    Бо в жилах у нас не червона вода –
    Кохання бурхливий потік!

    Даруйте Кохання
    Без пафосних слів,
    Без остраху і
    Без умов,
    Немов би
    Востаннє
    На "грішній" Землі
    Пірнаючи в бездну –
    Любов.

    20.03.09р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (24)


  26. Іван Гентош - [ 2010.06.09 12:49 ]
    пародія "Коньяк. IV"
    Коньяк. ІV

    Стрімка лотреківська пастель,
    панчіх легка і тепла сітка,
    рука холодна, погляд зрідка
    і за шинквасом - Рафаель,
    тонке і видовжене скло,
    чад кави, звуків перламутри,
    уста вечірні "Кама Сутри" -
    це драма в дусі Буало.

    Панчохи. Погляд. Усміх. Сміх.
    Знайомство. Кава. Мед гречаний.
    Таксі. Водій. Слуга печальний.
    Цілунок довгий. Перший сніг.
    І прірва ліжка. І сніги -
    розгорнуті, ламкі, колючі,
    повітря струмені палючі
    ...і ваші речі навкруги.


    .
    В.Неборак
    збірка “Літаюча голова” та інші
    вірші”, Львів, 2005






    Все певне скінчиться ніяк…
    Рука холодна, погляд зрідка.
    І ти, моя п’яненька квітка…
    Навіщо був отой коньяк?

    Піднуджує уже від кави,
    А за шинквасом сніг колючий…
    Догадуюсь – ти будеш злюча,
    Як не дійде в нас до забави…

    Пішли дурні, п’яненькі речі
    Про “Кама Сутру”, Буало…
    Ого, на сон щось потягло –
    Це буде зовсім не доречі.

    Підсовуюсь. .. Гарненька ніжка.
    Ще пам’ятаю усміх, сміх…
    Таксист підморгував мені.
    Панчохи… Мед… І прірва ліжка.
    .


    І.Гентош



    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  27. Іван Гентош - [ 2010.06.09 12:41 ]
    пародія "Клітка з левом"
    Клітка з левом

    Лев, той що квіти крові випускає,
    Вусатий мопассан, гриваста смерть, —
    Красунь за грати подихом вдихає
    І лиже животів їх ніжну твердь.

    Волосся їх струмує крізь залізо,
    Їх стегна розсуваються, тремкі,
    Їх пальці в гриві, наче серед лісу
    Лякливі сарни, крапельки гіркі,

    І кришталеві горла, і димливі
    Очиці, і рухливі язики…
    Сплітається солодкий віддих в гриві.
    Ревуть левиці. Бліднуть юнаки.



    В.Неборак
    збірка “Літаюча голова” та інші
    вірші”, Львів, 2005





    Навкруг одні левиці – не жінки
    (лякливі сарни десь давно поділись).
    Що вміють їх рухливі язики!
    І де цього всього вони навчились?

    Очиці хтивим поглядом горять,
    Спіднички теж оголені до “міні”.
    Ця довгонога, що мені під стать,
    Із нею полежати би на сіні…

    Як манить животів їх ніжна твердь,
    Як хочеться стегон торкнути квітку…
    О, вже й до мене йде гриваста смерть!
    Рятуйте! Пробі! Лізу сам у клітку…


    І.Гентош



    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  28. Іван Гентош - [ 2010.06.09 12:38 ]
    пародія "Кава"
    Кава

    Натхнення - це бармен - до ваших послуг -
    що заклинає каву, як змію,
    і варить бідну голову мою
    в цій рідині, відтяту за непослух

    турецьким ятаганом. Визнаю -
    я став у чергу фацетів зарослих,
    струнких цукерок і ножів дорослих...
    Та я ще не прописаний в раю!

    Чоколядовий дух, температура
    червоних уст і божевільних бджіл.
    У незнайомки погляд, як в лемура, -
    аж цукор переламує навпіл.
    Я ж - думкою в районі Сінгапура -
    своє обличчя виляпав на стіл.


    В.Неборак
    збірка “Літаюча голова”
    та інші вірші”, Львів, 2005



    Кав’ярні й бари – то моя стихія,
    Так манить в бар, як кролика удав…
    З давних давен відомим стати мріяв –
    Застряг в болоті коньяків і кав.

    Бувало, що обличчям у салати
    Зелений змій голівоньку мою…
    А до жіноцтва силу треба мати –
    Я фацет видний, в черзі не стою!

    На ці забави не стає зарплати,
    А про натхнення навіть не питай…
    Я так бажав в раю приписку мати,
    Але хіба бармен припише в рай?




    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  29. Іван Гентош - [ 2010.06.09 12:06 ]
    пародія "Що хочеш ти? Спокою під крилом..."
    Що хочеш ти? Спокою під крилом…

    Що хочеш ти? Спокою під крилом
    оцього даху, що гримів, як бубни,
    коли кохання, рятівне і згубне,
    вривалось, ніби вітер, напролом,
    і ми кружляли!.. передзвони рук,
    тугих і чистих, наче мокрі весла,
    будили нас, і ніжні рукомесла
    витворювали промінь, пісню, звук.
    А нині ми завмерли, як зима.
    І ти така, немов ідеш сама
    кудись, де в тіло струми б’ють співочі.
    І тиша повнить вени голубі.
    І хтось далекий зріє у тобі —
    легке дитя, маленька грудка ночі.

    Андрухович Ю.
    збірка “Середмістя”, Київ,1989



    Як ми кружляли!..Розхитали ліжко,
    Як барабан в оркестрі дім гримів…
    Як тобі личить ця коротка стрижка,
    І як заводить погляд твій з-під брів!

    Як в юності жага моя воскресла,
    Мов у сімнадцять закипіла кров…
    Мене будили ніжні рукомесла,
    Витворювали промінь знов і знов.

    І час від часу тиша завмирала,
    По венах голубих струмила хіть…
    Дитя ти хочеш? – Час давати драла,
    Щоб ненароком ще не залетіть.

    Пора прийшла сушити мокрі весла,
    І – в добру путь – причину б лиш знайти…
    А ти смієшся – витівка чудесна!
    - Іди сюди! Ну і жартуєш ти!..


    І.Гентош




    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  30. Іван Гентош - [ 2010.06.09 11:49 ]
    пародія "Сади будинків - цегляний едем..."
    Сади будинків — цегляний едем…

    Сади будинків — цегляний едем,
    де лагідно мовчать скульптурні звірі,
    де ранні позивні тремтять в ефірі,—
    ми їх на мову птаства покладем.
    Поля дахів лежать, мов заповіт,
    розліт вікна дорівнює вітрилу,
    і тихо сяє з-під каміння й пилу
    рослинний пломінь — давній горицвіт.
    Ми входимо. На небі — смуга дня.
    Ми схожі та близькі, немов рідня,
    і кругло пахне хліб о сьомій ранку.
    І віриться в безодню висоти,
    і на руках так хочеться нести
    цю плинну площу, цю небесну бранку.


    Андрухович Ю.
    збірка “Середмістя”, Київ,1989





    Як добре, що прогрес з недавніх пір
    Поможе влаштувати все, як треба:
    Мобільник, номер і через ефір
    Жагучі позивні летять до тебе.

    На мові птаства трохи триндимо,
    А потім в номер – і міняєм тему…
    Я як патрицій, бранка ти немов…
    Заручники мотельного едему.

    Я розрахуюсь тільки за півдня
    (Життя невпинно нині дорожіє).
    А персонал уже – немов рідня,
    Іде назустріч. Певно, розуміє…

    Знайомі штори і розліт вікна,
    В пилу амури – теж ознака моди.
    Очікує безодні висота…
    Широке ліжко. Душова. Ми входим…


    І.Гентош




    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  31. Іван Гентош - [ 2010.06.09 11:58 ]
    пародія "Етюд подорожнього"
    Етюд подорожнього

    місто мов зала йду один
    застебнуто двері на всі жалюзі
    я тінь уздовж погаслих вітрин
    я дерево на одній нозі
    ця ніч насичений кармазин
    шляхетна твердь хідника луска
    зі стін волокна худих лозин
    а в мене рука
    золота й легка
    це наче танець під клавесин
    з променем що паде навзнак
    я сам як отой дорожній знак
    і ліхтаря світляний апельсин


    Андрухович Ю.
    збірка “Середмістя”, Київ,1989





    Додому вертаю о пізній годині…
    Застебнуто двері барів усіх.
    Моє відображення у вітрині…
    Що за опудало? Курям на сміх…

    Пика червона. Очі кальмара.
    Галстук в салаті. М’ятий піджак.
    Гуля на лобі – напевно, кара –
    Не заувважив дорожній знак.

    Ну, що дружині про гулю скажу?
    От допікатиме – ліпше смерть.
    Схоже, на лавку шляхетно приляжу,
    Щось під ногами хитається твердь…


    І.Гентош



    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  32. Іван Гентош - [ 2010.06.09 11:33 ]
    пародія "Опадає листя, опадає..."
    Опадає листя, опадає…

    Опадає листя, опадає
    На мої обвітрені шляхи
    У світи тутешні і безкраї,
    Де ростуть і квіти, й реп’яхи.
    Опадає листя на стежину,
    Що вела мене в любові світ.
    Де ти, де, закохана дівчино,
    В мене,
    в небо,
    у весняний квіт?
    Виглядаю: повз вікно експресу
    Пропливають села і міста.
    На моїх стежках – далекі весни –
    Там любов,
    там юності літа.



    Іван Гущак
    Збірка “Гіркоти волошкова журба.
    Лірика.”, Львів, 2007, ст.99





    .

    На шляху життєвім все буває –
    Стрінеш тут троянди й будяки.
    Змолоду росте і… опадає…
    Що поробиш – плата за роки.
    Пропливають повз вікно експресу
    Річка, поле, пагорбок, байрак.
    Провідниця пропонує пресу.
    А вона іще нічого так…
    Погляд спраглий поглядом стрічаю,
    Не відводить очі – добрий знак!
    Певно піду замовляти чаю…
    Бо такий у мене Зодіак…


    І.Гентош


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  33. Олена Багрянцева - [ 2010.06.09 11:08 ]
    Барбарисовий смак правди...
    Барбарисовий смак правди
    Я заснула в руках липня
    Ця безвітряна гра в нарди
    До очей і думок липне

    До барвистих ідей світу
    Струменіє твоя мова
    Це весільне вбрання літа
    Хоч б/у, та завжди чудове

    Лоскотати чужі нерви
    Не вирішує час істин
    Ця планета в моїх перлах
    Відбиває швидкі твісти.
    8.06.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  34. Ірина Зелененька - [ 2010.06.09 11:46 ]
    ***
    Я не твоя. Вже сонце - заколесник.
    У возі днів дощі, дощі, дощі...
    Везу на світло вичавлену тишу:
    прости мені, усе прости мені.
    Колишня я давно собі не треба...
    Сипка, мов сіль, зболіла і п'янка.
    Картина поля випита таємно:
    допоки літо, вічність золота,
    твоя, мов тінь... Ряднина непочата.
    Вода у нитку витекла, як ніч.
    Підв'язана на квіточку, на згадку.
    Забудь мені ці гострослові дні.
    Я - не собі. Вже сонце - заколесник.
    Світ загримів у тисячі дощів.
    Коти цю мажу - зацвіти, воскресни.
    Люби цю даль, але верни з полів.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (4)


  35. Ігор Міф Маковійчук - [ 2010.06.09 11:08 ]
    * * *
    В моєму світі я самотній.
    В Твоєму світі я чужинець.
    В моєму світі вільна мрія,
    А у Твоєму тільки Ти.

    Мені до мрії не здійнятись,
    Од себе не втекти до неї.
    Мені лиш вірити у свято,
    Низпослане із висоти...

    Мене немає у сьогодні.
    Моє минуле в павутині.
    А над майбутнім вітер віє
    У невідомій далині.

    Я не знайшов себе під сонцем,
    Не загубившись у пустині.
    Я не знайшов себе у світі
    Ані в Твоїм, ані в моїм.

    Кохання між двома світами –
    Холодна чужина й самотність.
    В одному – недосяжна мрія,
    А в іншому – єдина Ти.

    Мені так хочеться здійнятись
    Удвох з Тобою, над віками,
    Та я не вмію не літати,
    А Ти боїшся висоти.

    Далеке минуле - 2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (11)


  36. Ірина Білінська - [ 2010.06.09 10:02 ]
    ВЕСЕЛКА
    Малює сонце жовті кола
    в маленькій річці, у ставку.
    Всміхається малий Микола:
    - Земля у райдужнім вінку!
    Дивується тому Орися:
    - Такі яскраві кольори.
    Поглянь, Миколо, подивися -
    хмаринка ними йде згори!
    Це наче мостик через поле...
    Якась незвична дивина!
    - Який там міст! - сказав Микола, -
    то ж небо усміхнулось нам.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (2)


  37. Іван Гентош - [ 2010.06.09 10:05 ]
    пародія « Ваша любов – смертельна...»
    Пародія

    Ось бач, під тим он муром
    Щовечора стояв.
    Не знав її натури –
    Ото би був “попав”.
    Її любов смертельна,
    А мама – чистий яд.
    Молюся щиро вельми
    Що цόфнувся назад.
    Тепер мордує “свόго”,
    Гамселить і пиля…
    Ще й наставляє роги…
    А він – німе теля.
    А ще два роки тому
    Кричав: “Люблю, люблю!”
    Ось він, навпроти дому,
    Зігнувся із жалю.
    Боїться йти до хати,
    Бо на гардинах – тінь…
    Я міг би підказати
    Зробити як! Та лінь…







    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  38. Олеся Овчар - [ 2010.06.09 10:22 ]
    Білчині грибочки
    У лісочку на пеньочку
    Білочка сидить –
    Розкладає у рядочки
    Зібрані гриби.

    Раз грибочок, два грибочок –
    У рядку їх шість.
    А рядочків – так багато!
    Білка все не з’їсть...

    Цей рядочок – буде борщик.
    Два рядки – кумі.
    Ну а решту всі грибочки...
    Знаєте самі?!

    Їх посушить на шнурочках
    Білка на сосні:
    Будуть взимку ці грибочки
    Ой, які смачні!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  39. Юра Тіт - [ 2010.06.09 10:58 ]
    ...
    Холодний вітер ніби ти
    така сьогодні дивна правда
    я не встигну прорости
    на підвіконні в завтра...

    прорости весняним цвітом
    протекти і геть втікти
    ти не зіграєш в мої шахи
    в шахтах світла не знайти...

    так завжди... так завжди...
    змінився простір і життя...
    стало тихо? мабуть ні...
    жити більш не можу Я...

    холодний вітер ніби ти...
    ліжко темна насолода
    я не встигну прорости
    нета у серці бє погода...

    на підвіконні взавтра
    зіграй зімною в шахи
    я проросту у низ на завжди
    в шахти... в шахти...

    без закінчень... без питань...
    спитаєш в мене? спитай?
    холодний вітер ніби ти
    ліжко... я не встигну прорости
    просто ти... холодна ніби вітер...


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  40. Олена Осінь - [ 2010.06.09 09:42 ]
    Марокканські візерунки
    Іди за мною… слід у слід… по пилу.
    Пишу тобі тонку доріжку пряну
    Медіною куркумового тіла,
    Стежинами гарячого шафрану.

    Читай мої таємні чари серцем:
    Лише тобі розкрився ніжний лотос,
    Лише тобі горить червоним перцем
    Моїх цілунків полум’яний дотик.

    Розплутуй в’язь… нехай письмо розкаже,
    Як у вечірній розкоші пустелі,
    На тканих шовком подушках оази
    Скорю тебе легендами берберів.

    Спою терпкúми пахощами шкіри,
    Вже під чадрою не сховаю вроди,
    І ти відчуєш в ароматах зíри
    Як я всміхаюсь таїною сходу.

    А вже як ніч проллє свої щедроти,
    І сповістять про захід муедзини,
    В собі не стримуй колір теракоту –
    Нехай нуртує кров шаленим плином!

    Тобі я стану пристрасті рікою.
    Іди, коханий, слід у слід за мною.

    [Пишу тобі магічні знаки... хною...]


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (24)


  41. Аліса Коцюба - [ 2010.06.09 09:52 ]
    Вне сказки
    А жизнь идет… Вне сказки, как-то мимо.
    И Принц, что появляется в конце,
    Возник в начале самой середины
    С фальшивою улыбкой на лице.
    Сюжет простой. Не я его писала,
    И потому без лишней похвалы.
    Я главного героя выбирала,
    Но он не хочет сказки – лишь войны.
    А я за руку с маленькой девчушкой
    Иду за Принцем… Ноги жжет огнем.
    И, плача, вдруг малышка мне на ушко:
    Я больше не могу. Давай свернем.
    И ласково поправив голубое
    Изодранное платьице на ней,
    Я ей сказала: солнышко, не стоит.
    Ведь ты должна быть нас двоих сильней.
    Она смолчала. Плакала, боялась,
    Но за руку покорно шла со мной.
    И все стучалась, - все еще стучалась
    В то сердце, что носил в себе герой…
    … Расстрел в упор. Чуть вздрогнув, зашаталась.
    А что вояке сказки? НИПОЧЕМ!
    Как страшно помнить то, как задыхалась
    Моя Любовь. Мой ангел в голубом.

    09.06.2010 г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (9)


  42. Тарас Гончар - [ 2010.06.09 09:45 ]
    БЕЗ ТЕБЕ

    без тебе те, що зветься небом,
    ховається за чорну тюль,
    і калорифера не треба…
    й так не зігріти вже півкуль

    зневірених садів свободи,
    чи то пак рабства… один кат:
    без тебе не бува погоди,
    є лиш недобрий хворий знак.

    тож не забудь бути зі мною,
    навіть тоді, коли десь там…
    лиш тільки ти мій мир!
    війною вже не захопиш твій вігвам…







    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  43. Оксана Романів - [ 2010.06.09 02:21 ]
    Ми будемо завтра
    А ким ми будемо завтра? Коли перетліле сонце
    Зійде із іншого боку. А ми ще в вчорашнім дні
    Високі-високі тіні. Все міряємо - за що б це
    Вчепитися і стояти під місяцем на траві

    А ким ми будемо завтра? Коли обірвуть кордони
    Коли треба жити вголос і думати наяву.
    Бо виросли сни і стіни, бо небо твоє солоне.
    Бо боляче битись з світом, і знати – не розіб’ю

    А ким ми будемо завтра? А завтра прийде не вчасно -
    Пекучим ударом в спину, а треба іти вперед.
    Бо світ не змінився зовсім – то темно йому, то ясно.
    А ти ще танцюй, допоки у тебе міцний хребет.

    А ти ще танцюй, допоки продовжено час і відлік.
    Зірвати життя з інерцій і пити його до дна.
    Бо ким ми будемо завтра? Поміж цих систем свавільних,
    Які все ж присвоять справжні, заслужені, імена.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (4)


  44. Володимир Сірий - [ 2010.06.08 22:08 ]
    Спека
    Бором блукає дрімота дуплава,
    Лиже грабові стволи,
    Хмизу зопрілого плісень корява
    Марить цілунком золи.

    Старт припинило підлісся грибами
    В космос дерев і корчів,
    Дим порохнавий сповзає ярами
    До пересохлих ключів.

    Гине на сонці пахуча отава,
    Стихли шпаркі цвіркуни,
    Дмухає огнивом вітру халява
    В спину німої луни.

    Дрібно тремтить при ріці подих лугу,
    Тінню яріє мошка,
    Вбрала болото в лискучу кольчугу
    Доля засухи важка.

    Роси, збираючись в гості вечірні,
    Моляться синій журбі,
    Ждуть краєвиди – приятелі вірні
    Дух оживити в собі.

    Місяць – молодик прошкрябує нігтем
    Потай заобрійну млу,
    Хоче за дня ще по небу пробігти,
    Спеку розвіяти злу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (6)


  45. Олександр Заруба - [ 2010.06.08 19:05 ]
    * * *
    Вірші грішать безособовістю,
    Розхристані батяри львівські,
    Їдким шлунковим соком совісті,
    Як пляшка паленого віскі.

    Забути б їх химерні марева
    На темнім склі нічного неба,
    Це мутне лінгвістичне вариво
    Утробно витиснувши з себе.

    Я ж мовчазний, не просторіка,
    Пером, най стомиться рука,
    Аж поки пій прокукуріка
    Давить на корінь язика.

    Й на п’ятім біломорканалі
    Стрясає диким спазмом мить
    Вірш, наче язва досконалий…
    Від них моя душа болить.

    09.03.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  46. Олександр Заруба - [ 2010.06.08 19:05 ]
    * * *
    В ясир до Кафи, в найми ляхам
    Натерши виї від ярем
    Народ-кобзар йде курним шляхом
    Слід за сліпим поводирем.

    І знов питаєм, повернувшись до начала
    (У злиднях хата й свита – дірка на дірі),
    Чи то шляхи, як завше, підкачали,
    Чи не туди вели поводирі?

    А може світ на сотні верст навколо
    Руїна, попелище в бур'янці?
    Гей, хлопчику, ми ходимо по колу!
    І хто із нас, чи ти, чи ми сліпці?

    Та знов околиця полинним смаком віє
    В серпневім мареві колишучи світи,
    Ми всі прозрієм, всі колись прозрієм…
    Вставай, кобзарю, не барися, час іти.
    11.12.2008


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (3)


  47. Ніна Яворська - [ 2010.06.08 17:20 ]
    Тебе зустріти зовсім не чекала
    У сутінках вершково-мигдалевих,
    у безладі півсонного вокзалу,
    коли так істерично плачуть меви*,-
    тебе зустріти зовсім не чекала.

    Ти випірнув із натовпу безликих,
    і поглядом, гострішим від кинджала,
    у подорож мене з собою кликав...
    А я ж тебе зустріти не чекала...

    А так хотілось руку простягнути...
    Та ми по різні сторони астралу.
    Стискалося до болю серце в грудях,
    бо ти прийшов, коли я не чекала...


    *мева - у галицькому діалекті - те ж саме, що чайка


    08. 06. 2010р.


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (6)


  48. Порце Ляна - [ 2010.06.08 16:09 ]
    ***
    Всі втомилися бити в цілі –
    здалися!
    А ми вціліли!

    І ти посміхаєшся, знаю.
    Наливши зеленого чаю,
    усядемось за монітори –
    вже літо,
    прощайте, школи.

    Клік мишкою – що ми бачим?
    Притих ісландський вулкан,
    був Бреговіч на Євробаченні,
    співець золотих Балкан.

    Європа дощем повально
    стікає. І в них є вади.
    А в нас?
    Як завжди радикальна
    зміна вектора влади.

    Сто днів, як нове президентство.
    Невже це насправді? Дійсно…
    у ПАР з дня на день розпочнеться
    фінал чемпіонського дійства.

    Без тебе усе. Як завжди.
    На сайтах, у прогах…
    де ще?
    давно Пенелопою ставши,
    самотністю спрагла хлебчу
    про тебе усе, турбую
    реальністю тихий сон -
    Ти скрізь, де цього потребують,
    немов миротворець ООН.

    І тільки в моєму домі,
    у ліжку моєму новім
    мовчить стоголосо тиша.
    І я таки, чуєш, лишу
    цей дім і подамся шукати
    тебе
    хоч в ООН!
    хоч в НАТО!

    За гибле візьмуся діло,
    аби лиш тебе повернули,
    хай крил моїх пір’я біле
    лоскочуть холодні дула.

    І байдуже, що там далі,
    і байдуже, де нам дніти,
    із вікон холодних спалень
    зривається гулко вітер,

    Шипить і у вуха б’є нам,
    що в ліжку пустім – в’язниця,
    бо рай – на плечі твоєму…
    Воістину!
    Хай святиться!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (11)


  49. Катерина Кириленко - [ 2010.06.08 14:10 ]
    Зимняя ночь 2010
    Да! – клянусь твоим священным именем.
    Да! – твоим благословенным днём.
    Да! – роскошным под луною инеем.
    Да! – тобою, Голубым Огнём.
    Да! - клянусь, чтоб выдержать и выстоять,
    чтоб допеть, как волю домечтать,
    чтобы радость розовую выстрадать
    голубому пламени под стать.
    Да, – клянусь тобою, не сочти меня
    сполохом безумия в ночИ.
    Голубым твоим священным именем,
    тихим инеем весь мир молчит.


    © 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  50. Катерина Кириленко - [ 2010.06.08 14:08 ]
    В полночь
    Хочешь, я сказку тебе расскажу?
    В сказке царевна живёт молодая,
    в сказке Иванушка-дурачок
    тёмное царство Кощея поджёг –
    свет засветил без конца и без края.

    Хочешь, я сказку тебе расскажу?
    В сказке дурак царевичем станет,
    станет царевна его женой,
    будет с Иванушкой, будто со мной,
    лихо отплясывать свадебный танец.

    Хочешь, я сказку тебе расскажу?
    Хочешь?
    Не хочешь: это лишь сказка –
    Глупой надежды полночная пляска.


    © 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1316   1317   1318   1319   1320   1321   1322   1323   1324   ...   1829