ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Лариса Ліщук - [ 2010.04.19 10:32 ]
    Чому ти просишся у вірші...
    Чому ти просишся у вірші,
    У дні мої, мої думки?
    Мені від них стає ще гірше
    Від болю, смутку й самоти.

    Чому ночами ти приходиш
    У дивнім маренні видінь,
    Чому, скажи не покидаєш
    Моїх тривожних сновидінь?

    Чому ти просишся у ранки,
    Такі холодні і сумні?
    Тікаєш похапцем зібравши
    Мої шалено плинні дні.

    Чому мене не покидаєш,
    Чому ятриш пекучість ран,
    Даруєш привиди надії
    В примарах моїх сподівань.
    2009р.


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (2)


  2. Юлька Гриценко - [ 2010.04.19 09:10 ]
    Діалог двох душ...
    Наталія Крісман:

    -Слова любові чути приємно -
    бо осявають світи ці темні!...

    Юлька Гриценко:

    -То ти навчила мене любити!
    І дивним світлом любові жити.
    То ти навчила мене літати,
    І власну мрію між мрій шукати.

    Наталія Крісман:

    -Не я навчила - лиш підштовхнула,
    щоб ти душею небес сягнула!
    Не я навчила тебе любити -
    у твоїм серці росли вже квіти!

    Юлька Гриценко:

    -Росли у серці моєму квіти,
    Та хтось повинен був їх полити!
    Як дати крилам частинку неба,
    То я навчилась лише від тебе!

    Наталія Крісман:

    -Дощі весняні їх окропили -
    тому й у тебе зміцніли крила!

    Юлька Гриценко:

    -У мене, звісно, зміцніли крила,
    Та ти, ж , рідненька їм дала силу!

    Наталія Крісман:

    -Якщо б не було мене у тебе -
    ти б висоти навчилась в неба!


    19.04.2010р.
    09.55


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 6
    Коментарі: (9)


  3. Юлька Гриценко - [ 2010.04.19 09:00 ]
    Про операторів
    Я мовчання як солод смакую,
    А мобільник все плаче : "Пробач".
    Та на відповідь коштів бракує,
    Може досить із мене нестач?

    Рідний номер не стану знімати.
    Замість голосу довгий гудок.
    Бо втомилась постійно читати,
    Я від нього сухе "все ок".

    Хворе серце тріпоче у грудях.
    Наче в прірву летять смс.
    І ніколи вже разом не будуть
    Мій "Djuice" і його "MTC".


    19.04.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (10)


  4. Людмила Линдюк - [ 2010.04.19 08:20 ]
    "Святе кохання..."
    „Славко й Катруся –святе кохання!” –
    cпівав з асфальту до неба лист.
    А сквер весінній приймав вітання,
    виводив вітер художній свист.

    Ти у віночок вплітала вишню,
    щоб благодійним було життя,
    волосся хлопця торкалась ніжно,
    благала зорі про почуття.

    ...І досі в шафі вбрання весільне,
    окрайок крейди, трикутник ... слів:
    „Він був героєм!”. Тепер ти сива.
    Та не вщухає болючий гнів.

    Ховаєш сльози, пророчиш успіх.
    Портрет настінний давно поблід.
    На нім коханий, іще безвусий, –
    Минуло стільки змарнілих літ.

    „Славко й Катруся –святе кохання!” –
    З очей не сходить пожовклий лист...
    Чаклує нічка аж до світання...
    Танцює вітер нестримний твіст...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  5. Людмила Линдюк - [ 2010.04.19 08:34 ]
    Оповідка онука
    Стало жарко сонечку – котиться до річки
    Чи зника за обрієм, там, де синь-гора.
    Крутять спостережливі молоді смерічки
    Кучері на сонечку та семи вітрах.
    Жито вуса змовницькі лоскоту навчило.
    Вітер травам шовковим зачіски зробив.
    І таке приємне все, і таке все миле,
    Як же хвильку радощів можна не любить?
    Човен ходить берегом, щастя виглядає.
    Мамина хустиночка здалеку махне, -
    З татовою піснею, босоногим плаєм,
    Всі ведуть закохано по життю мене.
    2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  6. Ірина Білінська - [ 2010.04.19 00:15 ]
    КРІЗЬ ВСЕСВІТ
    Мені крізь трави і міста
    так хочеться тебе почути.
    Та мовчанка твоя десь там…
    гіркіша, певно, від отрути.
    Мені крізь марева доріг
    тебе б дістатися рукою…
    Омити свій щоденний гріх
    твоїм цілунком в супокої.
    Мені крізь Всесвіт, що застиг, -
    пір’їнкою - в твої долоні.
    В твоїх обіймах відплисти
    у наші мрії-сни мільйонні…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (6)


  7. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2010.04.19 00:28 ]
    Інтимне
    Я хочу червоною бути,
    Червоною бути як кров,
    Й рікою по венам текти,
    Нести із собою любов.

    Любов'ю гарячою бути,
    До серця твого пульсувати,
    Щоб в там почуття розбудити,
    І кисень із нього забрати.

    Я хочу, щоб ти задихався
    Від пристрасті в тілі й бажання.
    Я хочу щоб ти не злякався
    Мого до тебе кохання.

    Я квіткою стану твоєю,
    Щоб мною ти милувався.
    Я зіркою стану твоєю,
    Щоб крім тебе ніхто не дістався.

    А ти, супутнику мій,
    Будеш завжди поряд зі мною.
    І ми по сходинках мрій
    Полетимо до раю з тобою....


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  8. Ігор Середа - [ 2010.04.18 23:14 ]
    Кокаїн, героїн....
    Твоя любов як героїн,
    погляд твій мов кокаїн
    з розуму сходжу просто дурію,
    одну лиш в серці несу я мрію...
    Слова твої - афродизіаки, а серце моє мотор
    - качає кохання в кров.
    Вени пульсують, тіло горить,
    єство усе - моє дрижить..
    Будь пусічкою полюби мене.. а ні то просто іди ...
    Іди, біжи я тебе всеодно дожену ,
    за вухо вкушу , за руку візьму волосся вирву ,
    тебе я люблю. Біжи далеко, утікай...
    та одне лиш памятай
    Я твій наркотик, твій героїн -
    просто випий, закури мене - прото полюби мене


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Людмила Линдюк - [ 2010.04.18 21:20 ]
    Пам’яті мами
    Злива хлюпала хлестко,
    А в очах була мама,
    Що зриває шовковицю –­
    Спогад сумний.
    А життя її фрески
    Візерунком лягали,
    Розпашілою повістю
    Гріли серце мені.
    Мама, милая мамо,
    Відцвітають каштани.
    Тепле бабине літо
    Обіймає сльота.
    Буде сніг, буде лід,
    Що прийдуть і розтануть,
    А до серця злетяться
    Наймудріші літа.
    Серце з розумом в змові:
    Різне в кожного поле.
    Неприборкане щастя
    Нас шукає в світах.
    Мудре мамине слово
    Відсуває всі болі,
    Наче долю веселка
    Обійма золота.
    Як незібрані ягоди,
    Час зів’яне поволі.
    І на маминих скронях
    Вже не стануть сніги,
    А крізь них – її лагідність,
    Наче всупереч долі,
    Й калинами – червоння
    Моїх берегів.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  10. Людмила Линдюк - [ 2010.04.18 21:26 ]
    Акація
    У піснях вишневі та калинові
    Сповіді та розкіш буйних трав.
    А про неї – запашну, вродливую –
    Щиру пісню рідко хто співав.
    Плещуть пелюстки весні овацію,
    Китицями - ніжна бахрома.
    Білопінна степова акація
    У медах ховає дикий смак.
    Але вчора, коли захід ластився
    Та в її хороми заглядав,
    Серед квітів цілувались ластівки,
    Вітер в подих пахощі збирав.
    Вигравав каштан на скрипці – звідки це? –
    Запалив дивуючи свічки,
    Безсоромно через парк освідчився,
    Простував крізь натовп, напрямки.
    І палкий юнак дівчину-грацію
    Обіймав... Горнувся, бо любив.
    Називав: - Коханая, акаціє..,
    Погляду з очей не відводив.
    Сонце посміхнеться померанчеве,
    Затяжіє в росах бахрома.
    Білопінна степова акація...
    Незбагненний запах, дикий смак...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  11. Микола Калита - [ 2010.04.18 21:08 ]
    Шкідник.Онукам.
    ШКІДНИК
    Що то котику не спиться,
    Смачно пахне,треба подивиться,
    Потягнувся, встав,
    Та й до столу почвалав.

    А на тім столі,
    Є сніданок дітворі,
    Озирнувсь нема нікого,
    Слинка котиться у нього,

    Та з кутка метка мітла…
    Геть,закричала на кота,
    Совість треба мати
    І своє з тарілочки вплітати.

    Вийшов він у двір,
    Ба який хоробрий звір,
    Горобців малесеньких лякає,
    А сірка узрів,бігом втікає.

    Він без шкоди не живе,
    Скрізь йому перепаде.
    Не біда,поставить хвіст трубою,
    Й залюбки пограє з дітворою

    Дітям, не жаліє ласки
    Знає,попаде йому ковбаски,
    Тож він їм мурчить,співає,
    Дуже котик діток полюбляє.
    Еак. лютий 2010



    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Прокоментувати:


  12. Іван Редчиць - [ 2010.04.18 21:30 ]
    РУБАЇ (2)
    Моя душе, життя багатолике,
    Ти уникай – і суєти, і шику.
    А є пиха, і нуди, і олжа –
    Мине і муза, і чуття велике.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  13. Зоряна Ель - [ 2010.04.18 21:03 ]
    «Котяча допомога»
    Плаче котик у кутку -
    хтось наддер біленьку лапу,
    і Софійка в дитсадку,
    й за вікном дощисько капле.

    Вушком котик час пряде,
    виглядає - стерпла шия,
    де моя Софійка де,
    хто мою біду зашиє?

    Клацнув радісно замок,
    голос рідний із порога.
    Котик, втішений, замовк -
    йде «Котяча допомога».

    Вечір сяде під вікном,
    кіт засне в міцних обіймах...
    Лапка - зцілена давно,
    не болить і спить спокійно.


    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (9)


  14. Іван Редчиць - [ 2010.04.18 20:58 ]
    РУБАЇ (1)
    З любов’ю нахиляю небеса,
    І ллється в душу зоряна яса,
    Схиляюся доземно, Боже-світе, –
    Зі слів святих покапує роса.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  15. Анна Малюга - [ 2010.04.18 19:31 ]
    Алергічне
    Я хворію весняним сумом,
    Першим порухом липких бруньок.
    Відчуваю, як сверлить буром
    Моє серце зелен-панок.

    Умиваюсь прозорим туманом,
    Задихаюсь квітковим пилком,
    Задивляюсь в пузаті чани
    Вже блискучих під сонцем церков.

    Первоцвіти і сон-травиця
    Залітають нежитем в тіло,
    Червоніють білки круг зіниці-
    Знову чхаю і лаюсь безсило.

    Я хворію духмяно й болюче,
    Кожним фібром вчуваю весну,
    Не рятують і спреї вже звичні,-
    Проклинаю й люблю навісну!..


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  16. Анна Малюга - [ 2010.04.18 19:35 ]
    Кокон
    Кокон-
    В`язкий дуже слиз марнослів`я.
    Боком
    Вилазять думки у прислів`я.

    Бродить,
    Мов брага, сумління та честь.
    Врода-
    Отрута струїла все вщент

    Розмір.
    Худющі, кістляві моделі.
    Колір
    Моднявий: бузково-рожевий.

    Фантик.
    Пуста, беззмістовна, ще й мушля.
    Бантик
    На губках, на платті, на туфлях.

    Знаю,
    Для світу цікава обгортка.
    Краюсь
    Від брехонь, від дурнів й погорди.

    Кокон
    Обплутує справжнє і цінне.
    Роки
    Потрібні змить слизьке й фіктивне..


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  17. Анна Малюга - [ 2010.04.18 18:11 ]
    Один видих
    Мертва тиша кладовищ,
    Хвойна,
    Слізна,
    І цікава трохи лиш,
    Повна,
    Пізня.

    Молода чи застара?
    Пам`ять-
    Вічна,
    В квітниках вже пророста,
    Штучних,
    Різних.

    Дати видоху і вдоху,
    Слово
    Рідних.
    Завмирає серце трохи-
    Мармур
    В квітах.

    Стало мохом тут життя,
    Вітром-
    Мова.
    І думки про забуття
    Тиснуть
    Мозок.

    Швидкоплинність гляне скоса-
    Рокам
    Вирок.
    Від життя до тиші в соснах-
    Один
    Видих


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  18. Юлія Гладир - [ 2010.04.18 17:11 ]
    * * *
    Недавні друзі – в вирій журавлями,
    По різні боки міста барикад.
    А на землі від снігу темні плями
    Промінням сонце п’є, мов лимонад.

    Чужих облич із кожним роком більше,
    І з кожним кроком більше бракне слів.
    Ти слабкістю своєю найсильніша,
    Поглянь, як опір сонцю чинить лід!

    Квітень, 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  19. Юлія Гладир - [ 2010.04.18 16:53 ]
    * * *
    У краї моєму ростуть прямо з неба
    Високі дерева верхівками вниз.
    У краї моєму самотньо без тебе.
    Тому так тривожно зітхають вони.

    До мене простягне засніжену руку
    Тонка яблунева самотність німа.
    Ти прийдеш, я знаю, по теплому бруку,
    Тим шляхом, якого за снігом нема.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  20. Софія Кримовська - [ 2010.04.18 16:09 ]
    ***
    Зацілує весна вуста.
    Фото фактом фіксує промінь.
    До альбому вкладу свята,
    у кишені – мої долоні.

    У чернетках нові вірші
    непомітно підуть у вчора.
    Травень тижнями задощить
    аби спогади змити скоро.

    Зацілує весна вуста.
    Заховаю подалі фото,
    аби хтось на фінал спитав:
    - На світлині з тобою хто то?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (6)


  21. Микола Руденко - [ 2010.04.18 16:40 ]
    Зоря-полонянка
    Раніш мороз нагнав на птаство страху,
    А нині дощ берези полива.
    У бочку із казармового даху
    Накапала водиця дощова.

    Чому ж оця деталь упала в очі —
    Навіщо я про неї говорю?..
    Схиляючись до бочки серед ночі,
    Я там знайому упізнав зорю.

    І начебто з мого дитинства птиця
    Понад душею тихо пропливла.
    І це уже не бочка, а криниця
    Десь на околиці мого села.

    Та мушу визнати собі на горе:
    Не довго тішивсь чарами води.
    О зоре-сестро, полонянко-зоре,
    За що тебе закинуто сюди?

    Для тебе небо стало дном дубовим,
    Солдат оберігає нас обох.
    Мо’, й ти себе не захистила Словом —
    Отим, котре є одночасно Бог?

    Десь, мабуть, людям це навдивовижки.
    Я розігнув зболілий поперек.
    Допоки ж бовванітимуть ці вишки,
    Коли й зоря —
    І та вже нині зек?

    4.XI.80, Мордовія


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Прокоментувати:


  22. Микола Руденко - [ 2010.04.18 16:59 ]
    Нічний гість
    На змореній, незатишній планеті,
    В казармі серед смороду й хропіння,
    Мене відвідало нічне видіння —
    Вусатий горець в маршальськім кашкеті.

    Зіскакую з постелі серед ночі,
    Кричу налякано:
    — Товариш Сталін!..
    Довкола мене зеки в струнку стали
    І мовчки протирають сонні очі.

    А він сопів і горбився з віддишки.
    — Здорово, плем’я молоде-зелене!
    Як славно: тридцять років після мене,
    А не змінились ні дроти, ні вишки.

    Запрошую в підземні володіння.
    Я там будую… —
    І замовк на слові.
    З’явились постаті песиголові —
    І я збагнув таємний зміст видіння.

    22.X.80, Мордовія


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Прокоментувати:


  23. Ігор Павлюк - [ 2010.04.18 16:30 ]
    ПОЛІСЬКЕ
    Чорна хата.
    Безінтернеття.
    Ліс навколо.
    Озерна тьма.
    Піють весело
    Півні треті,
    Але ранку чомусь нема...

    14 квіт. 10.


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (9)


  24. Олексій Тичко - [ 2010.04.18 15:06 ]
    Слово колись уб'є
    Образ чомусь розмитий, як силует в тумані.
    Вірші свої гортаю - просто паперу хруст.
    Слово звучить луною, фрази висять останні.
    Втратили міру двоє. Де той здоровий глузд?
    Вліво і вправо столу -
    вірші тобі
    та інші.
    Губить фрагменти пам'ять - все, що було твоє.
    Грубо - і ми, і змісти. Двоє у фразах грішні.
    Слово лікує душу.
    Слово колись уб’є.
    Шелест паперу в тиші - гулом по всій кімнаті.
    Тиша до сліз болюча. Тиша - незвичний стан.
    Запах весни із вікон.
    Ми ж у боргу, в розплаті.
    Осені вічні бранці.
    В ній перейшли за грань…
    17.04.10.


    Рейтинги: Народний 0 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  25. Ірина Зелененька - [ 2010.04.18 15:59 ]
    ***
    А він спасав тебе, та не від мене,
    отой чугайстир, одиноко-сірий.
    Я вже легенда. Я в собі водою.
    А ти, як перше, аж занадто вірний.
    Коралі лісу. Світу навикання.
    Електрика очей - як думка різна.
    Ой не набутися! Я для чужого літа.
    І Чорногора димна і зловісна.
    Земля-флояра виросла в чекання.
    Непереможена тобою, вічна.
    Згубила дзвоники біленька кізка:
    "Телень"! Я не твоя Марічка.

    2008-2010



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (2)


  26. Наталя Скосарьова - [ 2010.04.18 15:20 ]
    * * *

    Ми з тобою усе подужали,
    нездійсненне в житті здійснили.
    Чому люди стають байдужими?
    Чому рідні стають чужими?

    Ти для мене — це так багато!
    Я для тебе — хіба ж відомо?
    Ми в буденність вплітали свято,
    від любові не знали втоми.

    Це терпіння ставало кригою,
    а мовчання кричало віршами.
    Ти для мене — настільна книга
    з молитвами щонайсвятішими.

    А чекання було стоголосим
    і водночас німим дівчиськом.
    ... Все, що брала до серця близько, —
    у стосунках — таке відносне!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (4)


  27. Юлія Радченко - [ 2010.04.18 13:38 ]
    Зачернене небо прикинулося міцносплавом…
    Зачернене небо прикинулося міцносплавом…
    Прокинешся вперше, не втримавши секундоміри…
    Немає різниці: ментальними краплями кави
    Сполохане літо мені все одно не повірить…

    Розлогими стеблами – зелень зливається (скуто)…
    Широтність охопить – згарячене серце криниці…
    В глибинних джерелах – органіка щільної скрути…
    Схвильовано стеляться відгуки відданолиці…

    Забраклими злетами – до зорепадних віталень…
    Застигнеш від визначень – часто удома зникаю…
    Напишуть дерева: «Про неї (зазвичай) мовчали»…
    Сама відпишу (на звороті) розлого: «Буває…»
    2010 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  28. Юлька Гриценко - [ 2010.04.18 13:46 ]
    Сьогодні вранці
    Сьогодні вранці спіймала вітер,
    Тепер не знаю куди подіти
    Його раптовість.

    Сьогодні вранці не пила кави,
    Потоки спогадів вмить зникали,
    Лишали совість.

    Сьогодні вранці я усміхнулась,
    Зловила щастя посеред вулиць,
    І не згубила.

    Сьогодні вранці я стала краща,
    І не заплачу тепер нізащо,
    Як я любила.

    Сьогодні вранці у парі з вітром,
    В саду дерева покрились цвітом,
    Кружляли в танці.

    Стою щаслива, дивлююсь - ідеш ти,
    Моя Весна... ти прийшла нарешті!
    Сьогодні вранці...

    18.04.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  29. Дарія Швець - [ 2010.04.18 12:00 ]
    Ти продав мене за тридцять срібних...
    Ти продав мене за тридцять срібних.
    Тож іди, шукай свою осику.
    А мотузку з кіс моїх завитих
    я віддам тобі. Любов велика!

    Я давно лежу на полі крові.
    Бач, мене не стали хоронити.
    Як ти міг? З великої любові?
    Хіба можна так мене любити!?

    Де ж весільні квіти й співи, любий?
    Де спокус і щастя пишне ложе?
    Мої зимні посинілі губи
    ти уже не поцілуєш, може.

    Як скрипить твоя суха осика!
    Скільки в горлі звуків непотрібних!
    Тож мовчи і ти, любов велика.
    Ти продав мене за тридцять срібних.
    2007р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  30. Ігор Павлюк - [ 2010.04.18 11:21 ]
    Я з отої зими вийшов так, як виходять із себе...
    Я з отої зими вийшов так, як виходять із себе,
    Білі вірші снігів залишивши вмирати в ярах.
    Із душі виганяв ті фіорди глибокого неба,
    Де розп’ятий між зорями птах.

    В нас дорожчає хліб і по колу історія ходить –
    Мов пегасик сліпий,
    Наче муза пішла на панель.
    Я ж сильніший за світ,
    Тому чхати мені на погоду
    Й на політику теж –
    Цю скрипучу чадну карусель.

    Обшиватиму дубом хатину свою молоденьку,
    Про бандитську романтику буду читати книжки.
    А із оленя кістки зроблю собі флейту тоненьку
    І поему, як пісню, пером напишу на віки.

    Перепалену сміхом сльозу прочитаю устами.
    Як не зможу любити – відразу піду на війну
    За вітчизну, за честь, культ прекрасної дами –
    Як храму...
    Як не зможу стріляти –
    Любити почну.

    Хоча краще померти від кулі густого цілунку,
    Ніж розмінною гривнею стати для цих торгашів.
    А на якір гачка взяти рибку з тоненької лунки,
    Наче світле минуле, що піснею розворушив.

    Хай історія йде своїм поступом кам’янобабим,
    Кожна квітка кричить, дочекавшись тугої грози.
    Я відходжу назад.
    Тисну сфінксові лапу:
    «Здраствуй, сфінксе, – кажу. –
    Скільки літ, скільки зим!..»

    Далі йду до води.
    Вечоріє.
    Піщаніють зорі.
    Моє серце росте,
    Моя доля шукає дуель.
    А під ранок, здається,
    Влітає хтось в сон мій прозорий:
    Журавель?
    Азазель?..

    11 квіт. 10.



    Рейтинги: Народний 0 (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (12)


  31. Редакція Майстерень - [ 2010.04.18 11:35 ]
    Подстрачнік *

    Проффесурі у задачник -
    присідати де-табачник!















    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9) | "Табачнік і Анна на шию"


  32. Роксанна Венецька - [ 2010.04.18 02:08 ]
    Нема людини...
    ...а серце розривається,кричить
    Мов негодована дитина
    Нагадує про себе кожну мить,
    Постійно чую : "Де людина?"

    Ти вибачай,,нема людини...
    А як тобі така,дивись..?
    Її я виліпила з глини,
    Здається,ще давно колись...

    Дивись,і погляд ще живий,
    І сяють,мов смарагди,очі!
    Це ж він прокрався в мої сни,
    Це ж він будив мене щоночі!
    (Продовжити)

    Дивись на губи його ,руки...
    Такі знайомі

    Ну як тобі? Такий чудовий...
    Давай покличем - відізветься!
    "Ні,це не той... Шукаймо далі...
    Не чую стукіт його серця".

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Гортензія Деревовидна - [ 2010.04.17 23:34 ]
    *
    коли явив не ружу не цвітіння
    не горицвіт що жовто промайне
    коли росте зело стаючи тліном
    котрий до смерті рук не обпече

    тоді ще ненародженим обличчя
    було і ти не пив з вечірніх чар
    з глибин води - зникоме і колишнє
    нетканих і неторканих свічад

    тоді не знав що кущ росте з каміння
    що день вруниться садом із садів
    що кожний вечір падолист осінній
    на берегах поінших володінь

    там всі стада його пташині зграї
    його скрипок і луків струнний спів
    там синій дощ квітками бруку стане
    застелить шлях його лунких підків

    210


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  34. Наталія Крісман - [ 2010.04.17 23:00 ]
    Я НЕ ЗДАЮСЯ!
    Буває часом - кохання квіти
    у серці в"януть,
    Життєві смерчі у нім лишають
    криваві рани.

    Часто самотність, немов гадюка,
    Влізає в душу,
    Очі навколо - мов хижі круки,
    Що всюдисущі.

    За мить до прірви спинитись хочу -
    Штовхають в спину,
    Молю пробачення у ночі
    За всі провини...

    Нераз здається, у власних мріях
    почну тонути,
    І в мить відчАю хотіла б спити
    келих отрути...

    Я в піднебессі безкрилим птахом
    літать не вмію,
    Я не здаюся - знов воскресаю,
    шукаю Мрію!!!
    17.04.2010р.



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  35. Софія Кримовська - [ 2010.04.17 22:18 ]
    Доти
    Тоне в тумані спокій,
    тане в тумані тінь.
    Я ще з тобою, доки
    світло сотає синь.

    Я ще тобі належу,
    доки не стався день
    гудзиками одежі,
    фоном чужих пісень.

    Я ще з тобою доти,
    поки готовий ти
    змірювати на дотик
    рани від самоти.

    Я ще твоя до хрипу,
    я ще не власна тінь...
    Ранок росою сипле...
    Світло сотає синь...
    17.04.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (6)


  36. Юлія Радченко - [ 2010.04.17 21:51 ]
    Сповідь польової криниці
    Я – не твоя. Я із чужих ведінь.
    Я – не одна: зі мною степ і небо,
    Сніги, жита й вечірня далечінь,
    Та, що мені нагадує про тебе…

    Твої обійми – в віршах давнини.
    Твоє обличчя – у розмитих зливах…
    А я – реальна. З літа й до весни
    Тамую спрагу. Й цим уже щаслива...

    Не пориваюсь до нічних висот,
    Й не плачу від недбалості людської.
    Мій вік простий: без втрат і без турбот.
    Живу собі. Милуюся красою.

    Палюче сонце і німі вітри
    Мене нічим уже не залякають…
    Я бачу поля й неба кольори,
    Але чогось мені не вистачає…

    Це, може, просто винні ті пташки,
    Що свою пісню ніжно так співають.
    Чи ці звабливі польові стежки,
    Які кохання віддано чекають…

    А, може, річ у тім, що знов дощі -
    Такі ж врочисті, світлі й веселкові!
    Тривожно й млосно якось на душі
    Від доторку вчорашньої любові...

    І те ж жовтіє жито вдалині…
    І та ж зоря вечірняя заграла…
    Я знаю: знов наснишся ти мені,
    Та я уже один раз відпалала…
    2003 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  37. Наталя Скосарьова - [ 2010.04.17 19:04 ]
    * * *
    * * *
    Ти — ноша моя непосильна,
    Ти — щастя моє неймовірне.
    А я все одно буду сильною,
    А я все одно буду вірною.

    Ти — зірка моя летюча
    І згуба моя водночас.
    Я буду солодко-тягучою,
    Я буду... Всі дні і ночі.

    Ти — втілення млосної грішності,
    І втілення світлої святості.
    Я буду суцільною ніжністю.
    Я буду суцільною радістю.

    Моя непосильна ноше,
    Моє неймовірне щастя,
    Я буду терплячо-хорошою,
    Я буду спокійно-терплячою.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (5)


  38. Магадара Світозар - [ 2010.04.17 18:49 ]
    -------
    …заговори мій біль мій крик мій час
    коли скінчиться музика і вальс
    у кроці стихне і з руки рука
    ковзне назавжди
    вихопивши серце

    обвуглену фіалку не змовчи
    на ніч вагітну місяцем вовчи
    і як земля стрічає земляка
    віддайся небу
    звислому на жердці

    хтось відпустив на волю тятиву
    ми струшені дві груші у траву
    надкушені словами не людьми
    тримай мене
    допоки тепло пальцям

    ти мій достоту знаю не кажи
    хай гостряться - молитва і ножі
    ми не самотні не самотні ми
    в калюжі крові
    вижити фіалці


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (8)


  39. Юля Цукор - [ 2010.04.17 18:46 ]
    Сироп і героїн
    Зустріч
    За чаєм
    В кав’ярні
    Абсурдно.
    Тістечко.
    Солодко.
    Холодно,
    Нудно.
    Терпко.
    Самотньо.
    І важко
    До болю.
    Зустріч
    Жадана
    З Тобою
    Без бою
    Здаюся
    І крила
    Складаю
    І вітер
    На волю
    Пускаю –
    Втікає.
    Розсипано
    Цукор
    По столу
    У кризу.
    Полито
    Сиропом
    Серце.
    Полуниці
    Шампанське,
    Дзвінок
    І додому.
    Без серця
    З сиропом
    На зустріч
    З Тобою.
    На зустріч
    За чаєм
    В кав’ярні
    Узимку.
    Дивлюсь
    На слова,
    Що не стали
    До ритму.
    Серветки
    І сльози,
    Ліхтар
    І дорога.
    - я їду?
    Не знаю,
    На зустріч
    З Тобою.
    Пустим
    І відвертим.
    Прекрасним...
    Без серця.
    Лиш грам
    Героїну
    Вражає
    У центр.
    І знову
    На зустріч.
    На зустріч
    До тебе
    За чаєм
    В кав’ярні
    Абсурдно
    Та знову
    Смола
    З нікотином
    І все...
    Думки
    У кав’ярні
    Пустій
    І холодній
    З серцем
    В сиропі,
    З героїном
    В долоні.


    2009






    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Юля Цукор - [ 2010.04.17 18:38 ]
    ми.
    як тільки сонце на захід-
    ти в безвихідь.
    шкода,шо вмієш казати "ні".
    і ти в самоті
    бийся хоч об стіну,
    може на половину
    загубиш самоту
    і тривогу.
    об тебе розбивається вітер.
    хтось витер
    з обличчя грим,
    а дим
    облюбовує твоє волосся
    що й досі
    не відросло з весни
    чи зими
    тієї,передостанньої
    пізньої чи ранньої
    у якій лишишся ти
    аби не зійти
    зовсім на нівець
    навпростець
    до свого власного щастя
    вірю,вдасться.
    стирати все до крапки,
    до нитки
    тебе особливо ретельно
    бо,певне,як не я
    то стиратимеш ти
    зо дві доби
    і кинеш розпорошену у вулицю
    доводиться
    Опиратися на закон Ома
    не сидіти вдома
    й шукати свого кохання
    навмання.
    воно живе на перпендикулярі
    не без моралі.
    і ми їздимо одними вагонами,
    ходимо перонами.
    просто у різний час
    у нас
    по-різному йдуть годинники
    а художники
    малюють нас на полотнах
    що у рамах
    прикрашають стіни
    об які ми
    б'ємося на повну силу
    щоб наполовину
    заглушити свій відчай
    зазвичай
    здаємося першими
    і роздертими
    влягаємося спати порізно
    безболісно
    і точно знаємо,
    що не втрачаємо
    перпендикулярного кохання
    не востаннє
    ненароком зустрілися
    на "Виході"
    чи "Вході"
    напередодні
    сьогодні

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Степан Бойчук - [ 2010.04.17 17:17 ]
    ………………….. страх …………………………
    Страшно жити під прицілом почуття,
    Ще страшніше під прицілом арбалета
    На волоску життя , кожного дня .
    Ні випити ні покурити ні піти кудусь
    Ні поговорити страшно за своє життя
    Коли тебе мають з дня на день убити ,
    Серце і всі органи вирізати і їх спалити
    Але проходить час про все це забувається
    І виходиш на вулицю і в очах все зявсяється
    в тобі знову страх прокидається …………….


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Степан Бойчук - [ 2010.04.17 17:14 ]
    «Гра»
    Гра добра і зла «людське життя»..
    В цю гру вже вічність грає доля!
    В цій грі немає переможців …
    Ця гра не маю ні почтку ні кінця !!!
    В цій грі все вирішує вона !!!????
    Це гра чи може це прокляття ,
    І все ж таки це знає тільки доля !!!
    І доля знає про життя
    Життя в цій долі тоже гра
    Життя безглузда штука -
    Любимій дівчині ти кажиш це!!
    Насправді думаєш інакше .
    Насправді хвалиш ти життя!?
    А інколи частя приходить ,
    І це вже відкриє новий горизонт.
    Ця смуга відкрита вам допоможе!
    Покаже дорогу до счастя життя .
    Ця смуга розкаже дівчині правду
    Що брихав ти колись і простить тебе за все……..


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Юлька Гриценко - [ 2010.04.17 16:18 ]
    Усе забути.. (дует)
    Юлька Гриценко:

    - Коли я зможу тебе забути,
    То світ, напевно, почне тонути
    В твоїх зіницях.
    Коли я зможу усе сказати,
    Весняне щастя почне вмирати
    В пустій криниці.
    Коли я зможу піти навіки,
    Безмежним морем всі стануть ріки,
    Життя залиють.
    Коли я зможу спалити вІрші,
    То світ накриє суцільна тиша -
    Думки завиють.
    Коли я зможу когось любити,
    То сонце знову почне світити,
    На тебе схоже.
    Коли я зможу тебе лишити,
    І перестану тобою снити...
    Я так не зможу!

    Наталія Крісман:

    - Не маєш права усе забути,
    Це наче випить келих отрути -
    Душу вбиває.
    Не маєш права враз заніміти,
    Не дарувати посмішок світу
    І трішки раю...
    Не маєш права піти навіки,
    Бо ти для Когось вже стала ліком
    На серця рани.
    Не маєш права спалити вірші,
    Бо світ від цього лиш стане гіршим
    І безталанним...
    Ти мусиш знову Когось любити,
    На крилах мрії увись злетіти,
    Зорею стати,
    І воскресити усе, що вмерло,
    І на шляху свої Говерли
    Усі здолати!


    Юлька Гриценко:

    - А я й не зможу усе забути,
    Тоді сама я почну тонути
    У власних мріях.
    А я не можу отак німіти,
    Бо в серці в"януть кохання квіти
    І вся надія...
    А я не можу піти навіки,
    Бо ТИ для мене вже стала ліком
    Останнім часом.
    А не можу вже не любити,
    Бо без любові так страшно жити,
    Безкрилим птахом.


    Наталія Крісман:

    - Буває часто - кохання квіти
    у серці в"януть,
    Життєві смерчі у нім лишають
    криваві рани.
    Нераз здається, у власних мріях
    почнем тонути,
    І в мить відчАю хотіли б спити
    келих отрути...
    Хоч в піднебессі безкрилим птахом
    літать не вмієм -
    Ми не здаємся - знов воскресаєм,
    шукаєм Мрію!


    Юлька Гриценко:

    - Шукаєм мрію, у піднебессі
    між зір гарячих,
    Знаходим раптом, радієм щиро
    і знову плачем.
    Бо тільки трохи вона дозволить
    себе тримати,
    А потім знову в зимовий холод
    назад вертатись...
    Шукаєм мрію, щораз сильніше
    за нею тужим,
    Крізь сонце влітку, дощі осінні
    й зимову стужу.
    Усі ми грішні, усі шукаєм,
    бо всі ми люди,
    У квітні зараз, я дихать хочу
    на повні груди...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 6
    Коментарі: (14)


  44. Юлька Гриценко - [ 2010.04.17 14:08 ]
    Коли я зможу...
    Коли я зможу тебе забути,
    То світ, напевно, почне тонути
    В твоїх зіницях.

    Коли я зможу усе сказати,
    Весняне щастя почне вмирати
    В пустій криниці.

    Коли я зможу піти навіки,
    Безмежним морем всі стануть ріки,
    Життя залиють.

    Коли я зможу спалити вІрші,
    То світ накриє суцільна тиша -
    Думки завиють.

    Коли я зможу когось любити,
    То сонце знову почне світити,
    На тебе схоже.

    Коли я зможу тебе лишити,
    І перестану тобою снити...
    Я так не зможу!

    17.04.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  45. Юлька Гриценко - [ 2010.04.17 14:27 ]
    Я - Богові
    Я Богові
    Віддам своє життя.
    Дорогою
    Від зла до каяття.

    Я променем
    Зігрію цілий світ.
    І зморена
    Упаду на граніт.

    Я спалахом
    Морози прожену.
    І каторгу
    Як дар відтак прийму.

    Я в вічності
    Прозорій розтоплюсь.
    Я грішною
    До неба помолюсь.

    Дорогою
    Крізь обрії земні,
    Я - Богові,
    А Бог колись - мені...


    17.04.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  46. Ярина Тимош - [ 2010.04.17 10:26 ]
    Патологія красти
    Офшори
    І трасти,
    До влади
    Ключі.
    Патологія
    Красти
    У цих
    Діячів.
    Радянська
    Сивуха,
    Японські
    Суші.
    Залежність
    Від брюха –
    Хвороба
    Душі.
    Клан
    Мільярдерів,
    Душки,
    Під душки.
    Партія
    Мародерів
    Скуповує
    Тушки.

    2010-04-16

    Ярина Тимош



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (11)


  47. Ігор Морванюк - [ 2010.04.17 06:34 ]
    * * *
    Над Батурином - сонячні кола,
    Ніби німб, ніби янгола клич.
    О, матусенько, рідна - Покрово!
    Возвелич же його, возвелич!

    Принеси тую правдоньку дітям,
    Й безталаним онукам своїм.
    Знають хай, що терновим суцвіттям
    Будить пам'ять на місці святім.

    1992


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (1)


  48. Наталія Крісман - [ 2010.04.16 23:37 ]
    Юлечці Гриценко відповідь на "Театр"
    Твоє життя
    Любові стяг
    Розправило!

    В театрі мрій
    На сотні дій
    Вистава йде,

    Де власну роль
    Юна Ассоль
    Засвоїла,

    Серед пісень
    Вчорашній день
    ЗагОїла.

    Цей день зотлів
    Серед вітрів
    Майбутнього,

    Дощ теплий змив
    Душі надрив -
    Забудь Його!

    Він був сліпим -
    Бо не зумів
    Розгледіти,

    Що ти - весна,
    А не на смак
    Трагедії...

    Вперед іди -
    Зради мости
    Згоратимуть!

    Найкращу роль
    Юна Ассоль
    Ще гратиме!!!
    16.04.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  49. Юлія Радченко - [ 2010.04.16 23:33 ]
    Бледнеет мрамор слепых мозаик…
    Бледнеет мрамор слепых мозаик…
    (масштабомысли – пороком в голос)…
    Апрельско-злое «Перемерзаем!»
    (над откровением экзетполов)...

    Признанье (внешне перемолчало)…
    Надпоэтичность – простые стили…
    Сливово-стиранное начало...
    (его бутонно перехватили)…

    Конкретно-тихий – фаянс объятий…
    (закоченевших – искусство стали)…
    Раскрепощённость рукопожатий
    Была открыта - переиграли…
    2010 год


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  50. Наталя Скосарьова - [ 2010.04.16 22:59 ]
    Люблю напоєний тобою світ

    Люблю напоєний тобою світ,
    люблю тебе, святково і красиво.
    Ти знов спитаєш, що я хочу на обід,
    я відповім — несміло, та правдиво.

    Шукатимемо нерозчинну каву,
    а може, пиво — мокре і холодне.
    Ти щось промовиш, тихо й нелукаво,
    звучатиме це щиро і природно.

    І буде свічка — полум’яний свідок,
    і буде затишно, і тепло, і незвично.
    Від смутку не залишиться і сліду,
    і скажеш ти: цей настрій тобі личить.

    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1335   1336   1337   1338   1339   1340   1341   1342   1343   ...   1829