ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ірина Моргун - [ 2010.02.01 16:13 ]
    іще жива
    Болить то значить жива іще
    І туга ллється німим дощем
    Й вогнем у душу твої слова
    Пече то значить іще жива


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.24)
    Коментарі: (1)


  2. Ігор Міф Маковійчук - [ 2010.02.01 14:25 ]
    На березі березня
    Мурує уява
    для мене хатину.
    З великим вікном і видом
    на вільне життя…

    1.
    …В попелі сонця
    втоплений дощ.
    За шклом вікна –
    зима…
    Зойкає сніг
    рипом підошв.
    Під снігом –
    душа моя…

    Сніг оберіг
    від поквапливих ніг.
    Сніг – оберіг,
    поки сніг…


    2.
    …Так туго
    туга
    замісила тісто,
    Щоб доля напекла
    глевких млинців.
    Мене
    всмоктало
    мертве місто - некладовище
    півмерців.
    Я чув,
    як неживе життя
    мене ковтало
    на поталу
    Заради бігу
    без доріг…


    Сніг
    оберегом
    оберіг
    Мене
    від мертвого життя…
    За шклом вікна –
    зима.

    Пітьма…


    3.
    …Хто крав мій день,
    не знав,
    Що ніч –
    сестра мені
    і сон гойдає
    Уквітчану
    галузку
    ранку
    Розпеленованого дня.
    Хто крав його,
    не знав,
    Що він
    краде
    лишень
    відлуння світла.
    За гріх
    проклятий світ,
    і день
    Давно уже
    його покинув.
    Відтоді
    сонцем зву зорю.
    Вона
    мені і брат,
    і друг
    (Що
    в неживім житті
    нема).
    За шклом вікна –
    зима…

    4.
    …На березі березня –
    передгір’я весни.
    Наче сни…
    В них
    не чужий чому?
    І знайома
    звідкіль
    весна?..
    За шклом вікна –
    зима.
    Мертве місто.
    Мертве життя.
    І я –
    мертвий
    між півмерців
    І живий
    на березі березня,

    В передгір’ї весни…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (12)


  3. Данчак Надія Мартинова - [ 2010.02.01 13:13 ]
    СУДЬБА
    Судьба - ты полноводная река...
    Несешь по Миру, нас обогащая,
    О камни бъешь,свой гнев срывая,
    На голову, проблемы нам роняя...
    Но, мы стремимся их преодолеть,
    Святою, чистою водой умыться,
    И воздуха целебного напиться...
    От тяжести, в пучину, не упасть,
    Не утонуть в водовороте жизни,-
    Все прелести ее познать, стремимся...
    Наперекор течению, - стремнины,
    От странных снов,оков освободиться...
    И мыслями лететь в небеса, туда,
    Где яркая звезда, укажет путь,
    Нам жизненной равнины...


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (4)


  4. Юрій Єршов-Холодний - [ 2010.02.01 12:52 ]
    НЕ ЖДІТЬ
    Я став на той пророчий шлях,
    З якого нікуди звернути:
    З одного боку — Божий страх,
    З другого боку — рабські пута.
    Людські страждання і біду,
    Немов Сізіф, кочу я вгору.
    Не ждіть. Не ждіть, що я впаду,
    Що виб'є смерть з-під ніг опору.
    Не ждіть. Не ждіть мого кінця.
    Не ждіть від мене хліба-солі.
    Я кров'ю напою серця,
    Що вже забули присмак волі.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.75) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  5. Юрій Єршов-Холодний - [ 2010.02.01 12:08 ]
    ДОРОГОВКАЗИ
    Від Котляревського Івана
    І до Тараса Кобзаря
    Вставала мова наша гнана
    І розгоралась, мов зоря.
    І кровоточила на спинах
    У тих, хто в серці її дбав.
    І засвітала Україна
    В ярмі пригноблених держав.
    Даремно цар своїм указом
    Готовив підлий циркуляр*,
    Служили нам дороговказом
    І Котляревський, і Кобзар.
    І ось, здолавши терни й стужі —
    Шлях поневолених століть,
    Стоять німі раби байдужі,
    Мовчать — не хочуть говорить.
    Немов над нами чорна змова
    Повисла, як Дамоклів меч.
    І воля є у нас, і мова —
    Дорогоцінний дар предтеч.
    Та тільки люд — як та полова —
    Поїла душі тлінь і лінь.
    І я кидаю зерна слова У душі юних поколінь.

    * Валуєеський циркуляр 1863 р.

    Рік 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.75) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  6. Юрій Єршов-Холодний - [ 2010.02.01 12:28 ]
    ВОЛЯ
    Навіть квітці треба воля -
    Вітер, простір і блакить...
    Як їй добре серед поля.
    Як їй волю не любить?

    І пташина б'ється в клітці
    І без волі помира.
    І пташині цій, і квітці
    Воля - мати і сестра.

    Ну, а як мені, людині,
    Як на світі білім жить?
    як без квітки і пташини
    І любити і творить?


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.75) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  7. Іван Редчиць - [ 2010.02.01 11:54 ]
    РУБАЇ
    Мабуть, є в кожного своя мета,
    І дум, і мрій, і серця висота.
    Лише чомусь не в кожну душу ллється,
    Мов дивне світло – Слова чистота.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  8. Олеся Овчар - [ 2010.02.01 11:05 ]
    Посмішка сонечка
    Сонечко нині всміхнулось зимі:
    Сонячний зайчик присів на стіні.
    Сумно і біло було так навколо,
    Раптом зробилося все веселковим.
    Сніг заіскрився, мороз потеплішав.
    Вибігла з нірки здивована миша:
    Настрою гарного в чому причина?
    Зайчик лиш очками кліпа невинно.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (22)


  9. Зоряна Ель - [ 2010.02.01 10:05 ]
    * * *
    Ми всі не перші ані ти ні я,
    до нас жили і житимуть опісля -
    проста і геніальна течія
    людського роду.
    рано-час-запізно
    ці три кити доцільності беруть
    по черзі всіх на дужі спини-віхи,
    їх не минути, а житейська путь
    не завжди тішить нас потрібним збігом.
    трикрапку
    траєкторії життя
    трактує всяк охочий,
    як потрафить,
    і падає здивованим дитям
    у рано-час-запізно змінний трафік.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (18)


  10. Віталій Ткачук - [ 2010.02.01 09:18 ]
    *****
    Якби весна раптово заструміла,
    Така джерельна і така юнача,
    То ми би босо і духмянотіло
    Побігли запускати сонце-пращу.

    Порослим лугом і жовтавим цвітом,
    На плюскіт хвилі, на гойдання лісу
    Ловити вітер і пісні губити,
    Як ноти, склавши пахощі меліси.

    У мушлі вислухати громовиці,
    Вичісувати блискавки у небі.
    Дражнити мавок - чи не довго спиться,
    За повні води смикаючи греблі.

    Якби весна у котики вербові
    Вдягнула береги зеленолукі,
    То ми би розквітали в кожнім слові,
    І слово цілувало б наші руки.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (30)


  11. Ніна Виноградська - [ 2010.01.31 22:55 ]
    ДО ПРЕЗИДЕНТІВ
    Агов, президенти, ви де?, – кличуть люди.
    Працюйте для нас, бо вас швидко забудуть.

    Тримайте міцніш булаву і державу,
    Бо ще Україна не вмерла. За славу

    Достойну її і за нашу свободу
    Ще знайдуться сили боротись в народу.

    Глядіть, не даруйте злочинцям навіки:
    Цю зелень лісів, межигір'я, і ріки,

    І землю, і, врешті, здобуту свободу...
    Не вбийте майбутнє такого народу!


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (3)


  12. Юлія Скорода - [ 2010.01.31 21:47 ]
    Терпка любов у пізню осінь
    «Як пощастило дівчинці в сімнадцять,
    В сімнадцять гарних неповторних літ…»
    Ліна Костенко


    «Ти мавкою зникаєш між дерев,
    Чоботями ґвалтуєш пáле листя.
    Тебе моє благання не бере –
    Ти не Оксана, ти – не Христя!»

    Ось дощ пустився, небо грім дере
    Руки красуні хтось невчасно просить
    І каже, що до міста забере,
    А їй не вперше. Вирішила – «Досить!»

    Не бракне їй опіки і тепла,
    Достатньо і коханців-дон-жуанів
    Якби любила, може би пішла
    За ним, у найми до міської пані.

    Вона ж бо знала, ЩО він украде –
    Сільську свободу, юні ночі в житі.
    «Лавиною кохання не впаде
    Кохання треба болем заслужити», –

    Так думала в свої сімнадцять літ,
    Клялá свій вік і надто ранній досвід.
    Увічливо прошепотіла «Ні» –
    Така терпка любов у пізню осінь.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.37)
    Коментарі: (2)


  13. Ольга Майборода - [ 2010.01.31 19:27 ]
    Вершник
    На білій, на білій, на білій землі,
    де коні копитами крешуть...
    Чи знав він її? Чи повірив тоді,
    що злото цінніше, ніж вершник.

    Тремтів його голос, тьмяніли слова,
    і жінка зникала у пітьмі...
    На білій землі, де лиш пам"ять жива,
    і коні з хвостами, мов мітли....






    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" 5.25 (5.1)
    Коментарі: (2)


  14. Андрій Григораш - [ 2010.01.31 18:49 ]
    Кримінал
    Я вб'ю тебе і навіть не заплачу,
    Прибравши усмішку з холодних лиць,
    За твою по-наївному дитячу
    Натуру нефільтрованих столиць.

    31.01.10


    Рейтинги: Народний 5 (5.1) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  15. Сергій Гольдін - [ 2010.01.31 18:26 ]
    ця вишукана грація вмирання

    Ця вишукана грацiя вмирання:
    Гай, наче сонце хворе на сухоти.
    Наповнений жовтневої скорботи,
    Червоний лист спалахує востаннє.

    А річка зачаїлася в туманi ,
    Напевне, хоче зиму обдурити.
    Ти вiдчуваєш, що можливо жити,
    Втрачаючи найкращi сподiвання,

    Протринькавши непевний спадок часу,
    Прогледiвши архiпелаги вдачi.
    Можливо доживать... Так айстра в’яне,
    Чи лiтня хвойда, до розпусти ласа,
    Яка вночi за молодiстю плаче,
    Коли одна i не занадто п’яна.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Прокоментувати:


  16. Ореста Возняк - [ 2010.01.31 17:17 ]
    * * * Молитви і попіл...
    “Дружина ж Лота
    озирнулась позаду нього
    й стала соляним стовпом.”
    Книга Буття.
    Молитви і попіл
    Нещирих вітань,
    Досі віття болю
    Впивається в очі.
    Ненависть із жалістю
    Цілуються стиха
    Нащо ми так любимо
    Ділити пейзажі із ран
    Між собою?..
    Я з тобою. Я твій оберіг.
    Тільки рятуй
    Від ніжної мужності,
    А то озирнуся, мов Іріт...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (16)


  17. Тарас Дзюня - [ 2010.01.31 17:40 ]
    ***
    Я дарую тобі Сонце
    Неба чистого височінь
    І доріг тобою нехожених
    Загадкову далечінь

    Я дарую дощі й негоду,
    Що холодять без жалю,
    І краплини роси на квітах,
    Світанкову чисту зорю...

    Я дарую тобі пісню,
    Пісню жайвора в небесах,
    І садів яблуневих цвітіння,
    Польових пахучих трав,

    Я дарую тобі радість,
    Радість серця мого й печаль,
    Ти дала йому цю тривогу,
    Що-ж, тепер ти його повінчай...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Оксана Маїк - [ 2010.01.31 17:45 ]
    Коли...
    Коли зчорніють сніги
    і місяць буде уповні, -
    заскавулиш від жаги
    і туга серце наповнить.

    Тоді захочеш мене
    до крику, до болю у чреслах!

    Але - ти обрав земне.
    І я тобі не воскресну.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (8)


  19. Вікторія Осташ - [ 2010.01.31 16:27 ]
    про-життя (варіант-2)
    то по складах а то і цілослівно…
    чи так його читати чи інакше –
    прапам’ять збереже тебе дослівно
    ін’єкцію історії здолавши

    чи є в тім щастя і чиє воно?
    чуже - незнані знаки на папірусі
    розради нитка – знайдене руно
    божественого виспіву на кліросі

    наснажена метафора життя
    одвічна – із любови – тріпотлива
    сама пливе (який тут паротяг!)
    попутній вітер не порве вітрила


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (10)


  20. І Грайлива - [ 2010.01.31 16:21 ]
    Клаптик
    Лечу до тих незвіданих галактик,
    Занурююся знову у свої світи.
    Там десь душі моєї клаптик,
    Де поселився скромно ти…

    І мерехтиш яскравою зорею,
    Бажаєш небо захопить.
    І я стаю в думках твоєю,
    Нехай хоча б на мить…


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  21. І Грайлива - [ 2010.01.31 16:06 ]
    Так важко стриматись
    Так важко стриматись, щоб не зануритись у тебе,
    Не скуштувати твій душевний аромат,
    Не випити п'янкого зілля просто неба,
    Й не вивчити секрети всіх твоїх принад,

    Не розпалити вогнище в самому серці
    І не зігріть тебе у цей самотній день,
    Не прозвучати в голосі твоїм відверто,
    Не прочитать думок своїх поміж твоїх пісень.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  22. Ореста Возняк - [ 2010.01.31 14:46 ]
    *** Хочеться взяти у руки...
    Хочеться взяти у руки
    транспаранта з написом
    «Я самотня»
    і вийти на площу безлюддя.
    Але де є двоє
    жінці не личить таке говорити;
    та й нащо йти
    через простір-пустку
    у час всезагальної відсутності?
    Зрештою, вийшовши так
    дві хвилини по півночі
    свого щастя,
    ризикую побачити
    такі ж неоригінальні написи.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  23. Ореста Возняк - [ 2010.01.31 14:36 ]
    * * * Більше сну ...
    «Минувшее посеяно в тебя,
    чтоб из тебя возникло небылое!»
    Р.-М. Рильке.
    Більше сну –
    Повні жмені
    Пережитої втоми.
    Глибший погляд –
    Більше зір,
    Що розкрились для мене.
    Вищість себе самої –
    Неправдивість мізерності
    В дзеркалі.
    Все зростається з силою –
    Зерно виростає не з себе!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  24. Ярослав Нечуйвітер - [ 2010.01.31 11:01 ]
    ***
    Всміхнися, маленька.
    На вулиці падає сніг
    і віхола біла
    гуляє розхристано містом,
    та глибоко в серці
    цілюще тепло я зберіг –
    воно подолає
    лещата морозу і відстань.

    Завія кружляє:
    здається - не видно небес...
    Невидимі струни
    між нами натягнуті тонко.
    Мій Ангел молився,
    і дух твій сьогодні воскрес,
    освячені крила
    пробили земну оболонку...

    І, може, раптово
    у пеклі нудьги й самоти
    застуджене місто
    засяє невидимим світлом!
    У цій круговерті
    слова мої будуть рости,
    незвідані далі
    у серці твоєму розквітнуть.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (48) | "Музична інтерпретація вірша Романа Коляди"


  25. Андрій Григораш - [ 2010.01.31 00:45 ]
    Мільйони
    Дороги втоптані мільйонами життів:
    Часами радісні, часами вбиті горем,
    Із вироками катів, з милістю царів,
    Із волею напоєною алкоголем.

    Машина часу - уособлення тирана
    Садить на палю, в'яже до тополь.
    Кохання зраджене улесливістю Дон Жуана
    Збирає до колекції мільйони доль.

    Колиска світу приспить людство сонне,
    Замилить вуха казками про рай,
    Отримає послання це число мільйонне,
    Котре востаннє прогримить: "Good bye!"

    28.06.09


    Рейтинги: Народний 5 (5.1) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Прокоментувати:


  26. Андрій Григораш - [ 2010.01.31 00:27 ]
    ***
    Гори далекі спалені днем,
    Дихає вітер з країв тих вогнем,
    Сонце востаннє погляне з-за хмар -
    Кине на землю пожар.

    Роси потоплять пожежу під ранок,
    Спрагу втамує знеможений грунт.
    Стукає в вікна відкритих фіранок
    Вранішній бунт.

    Бабине літо лоскоче повіки,
    Вітер торкне павутин.
    Ранки зливають тумани у ріки:
    Пейзажі картин.

    01.10.09


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  27. Андрій Григораш - [ 2010.01.31 00:08 ]
    ***
    Твій гламур засліпить мої очі,
    Красу твою й шедевром не назвеш,
    Твої слова - слова пророчі,
    Які у формі повідомлень шлеш.

    Коло днів моїх закінчиться на тобі,
    Бо з тобою ми обіймем час.
    Я з тобою як дитя в утробі
    Для життя народжуюсь ще раз.

    Пам'ять образи відтворить давні,
    Коли сором'язливість гралась з нами,
    А ми в кохані ще такі невправні -
    Не вміли виразить його й словами.

    16.05.09


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  28. Андрій Григораш - [ 2010.01.31 00:05 ]
    Ода інтернету
    І свято-несвято розписаних днів,
    То лиш слова смутку - не гнів.

    І штори закриті небесних вікон -
    Це прозьби мої - не закон.

    Символіка мертва, статичні слова
    Та зранюють серце, болить голова.

    За святами слідують будні як завше
    Із рук випускаючи птицю, спіймавши.

    В небесних галактиках дальніх планет
    Ріднить нас лише інтернет.

    14.12.09


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.1) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Прокоментувати:


  29. Ксенислава Крапка - [ 2010.01.31 00:11 ]
    Ностальгічне
    Зорепад - кольорові уламки мозаїки снів.
    Чашка чаю з слоном і відбитки дощу на вікні.
    Дивний усміх на фото - а час таки творить дива.
    Я візьму телефон, поділю негаразди на два...
    Не згадати, чому хтось із нас не пробачив образ.
    І не день я чекала тебе, і ридала не раз.
    Та було і минуло, не треба даремних розмов.
    Моє серце давно закотилося десь за трюмо...

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  30. Ксенислава Крапка - [ 2010.01.31 00:08 ]
    Про світанки, сніданки і спільні ранки...
    Ти боїшся заснуть, бо я
    Маю звичку втікати завжди під ранок…
    Ти не знайдеш моє ім’я
    В базі даних своїх колишніх коханок…
    Ну а я
    В базі даних
    Колишніх коханих
    Нашукала речей не таких вже й поганих:
    Не оманливих слів, не пустих обіцянок,
    І того, що лишалось завжди наостанок…
    Я не можу заснуть, бо ти
    Маєш звичку чекати допоки сходу…
    Й не дозволиш мені піти,
    Ти не так розумієш мою свободу.
    Та ще ти
    Не сприймаєш мою природу –
    Я боюся упасти в ту ж саму воду,
    Я боюся зламатись,
    Боюсь зізнатись,
    Я боюся лишатись,
    Боюсь боятись…
    Ти не можеш заснуть, бо я
    Як піду, то вже більше не повернуся.
    Ти хотів би сказать «моя»,
    Тільки я володінню не піддаюся.
    І якщо я колись
    десь тобі згадаюсь,
    Пам’ятай, я ніколи не залишаюсь
    На світанок,
    сніданок,
    і спільний ранок,
    Не занось мене в список своїх коханок…
    Ти боїшся заснуть, бо я
    У безсонні твоєму сама ж і винна…
    Ти забудеш моє ім’я,
    Як поріг переступить твоя дружина…


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  31. Ксенислава Крапка - [ 2010.01.31 00:40 ]
    Моя солодка плитка шоколаду...
    Моя шалена пристрасть і спокуса,
    Моя надія і моя розрада,
    Моя солодка плитка шоколаду, мій власний ураган і землетрус.
    Моя найбільша мрія й таємниця,
    Моя загадка і моя омана,
    Моя бурхлива хвиля океану,
    Моя жар-птиця…
    Моя безпека, талісман удачі,
    Едем, оазис, голуба лагуна,
    Моя веселка чиста-семиструнна,
    Мій добрий, вірний, ніжний і терплячий.
    Бурхливі хвилі, недосяжні далі,
    Моя любов і трішечки печалі…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  32. Андрій Григораш - [ 2010.01.31 00:18 ]
    ***
    Не приймай, але не смій забути
    Слів, які здались брехнею.
    Пристрастями забраний в рекрути,
    Хоч для тебе залишусь свинею.

    Я хворію, зваблений тобою,
    Сном позбавлений розіп’ятий у часі.
    Не помітила як стала ти рабою
    Свого гонору у скривленній гримасі.

    По два фронти взаємних суперечок –
    Півідеальні, милі, чарівні,
    Віч-на-віч в образі овечок,
    А в телефон – відверте „ні”.

    В чеканні трепетнім на нові весни
    І на відлиги сліз, образ і сварок
    Промінчиком надії всплесни:
    Зроби мені малий подарок!

    30.01.10


    Рейтинги: Народний 5 (5.1) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Прокоментувати:


  33. Тарас Дзюня - [ 2010.01.30 20:10 ]
    ВЕСНА
    Мені так дорога та таємниця,
    Що тихо десь існує поміж нас,
    Вщіпну себе і бачу - це не сниться,
    Як доказ - наші зустрічі щораз...

    Нас радує пташина пісня в небі,
    В широкім полі шепіт спілих трав,
    Те дивне небо в нас над головами,
    І неповторність сонячних заграв...

    Садів цвітіння наповнюють нам душі,
    І ароматом свіжим і добром,
    Несуть надію нам у день грядущий,
    Дарують нам кохання і любов...

    Й ми стоїмо серед краси цієї,
    У центрі виру, що несе вона -
    Заквітчана, заспівана піснями,
    Закохана, замріяна ВЕСНА!

    2005


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Тарас Дзюня - [ 2010.01.30 19:31 ]
    ОЧI
    Люблю твоi очi, мрiйливi жiночi,
    Що дивляться десь в далину,
    Люблю твоi очi, якi ти щоночi
    Ховаеш у темрявi cну...

    Люблю твоi очi, журливi жiночi,
    Коли у них туга бринить,
    Люблю твоi очi, грайливi жiночi,
    Коли у них сонце горить...

    Як хороше бачити блиск iх веселий,
    Коли зустрiчаєш мене,
    Я знаю, ми самi щасливi на свiтi,
    Бо ми одне в одного є!


    2005


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  35. Оксана Маїк - [ 2010.01.30 18:55 ]
    * * *
    з"їм ягідку калини, -
    додам собі гіркоти
    і звідси геть полину.
    ти, думаю, не проти.

    ти ж - так чи так - не бачиш
    різниці світла й тіні.
    тож полечу - й розтану
    в осінній височіні...


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (7)


  36. Василь Галас - [ 2010.01.30 16:20 ]
    ШАРЖ
    У французькім піджаку,
    і краватці з писком...
    Видно - випив кон'яку,
    по червонім писку.
    Зась - на стіл йому просте...
    Їздить - не на возі...
    Має крісельце - ще те...
    Геть не у тривозі.
    ...Не про нас думки, браттЯ,
    партфункціонера.
    Незахмарене - життя
    корупціонера.

    Квітень 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  37. Василь Галас - [ 2010.01.30 16:08 ]
    ЗАВІРЮХА (для дітей)
    Вщухла сніговиця,
    не ячить, не грає.
    Поле знов сріблиться,
    тихе та безкрає.
    Все тремтить, німіє
    скрізь на видноколі -
    так морозом віє
    не на жарт у полі.
    Сиплють іскри білі
    небеса високі.
    Холодок у тілі,
    у душі - неспокій.
    Бо вже сутінь руха
    млу над головою:
    скресне завірюха
    з силою новою.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  38. Микола Руденко - [ 2010.01.30 15:24 ]
    Мурашник
    Мене він кликав таїною світу —
    Мурашник в лоні лісових висот,
    Як небо кличе на чужу орбіту,
    В казкове коло неземних істот.

    В похід рушали полчища незлічні,
    Несли на спинах іскорки роси,
    Неначе справді воїни космічні,
    Що прилетіли з Марса в ці ліси.

    Руді зненацька атакують чорних,
    Ворожі трупи віддадуть струмкам.
    І велич цих походів неповторних
    Історик їхній передасть вікам.

    Відзначить він, що добрий був ужинок:
    У надрах пнів і в затінку грибів
    Руді забрали тисячі личинок,
    Щоб виростить із них своїх рабів.

    Удій медовий весь як є, без втрати,
    Від них крилата власниця прийма.
    Бо тут крилаті лиш аристократи —
    Рабам на крила жодних прав нема.

    Їх рабовласники чотирикрилі
    Навчать вмирати в безумі атак.
    Та прийде час: в кривавому горнилі
    З рабів отих народиться Спартак.

    І вчинить бунт у яблуневім листі,
    Поділить між рабами сіру тлю.
    Та вже вечірні сутінки імлисті
    Готують шлях новому королю.

    Він вийде із безкрилих…
    Богорівні
    В громади викраде собі права,
    Щоб освятить в’язниці та катівні.
    В серцях загасне іскорка жива.

    Бунтар для них тепер не однокашник.
    Не треба їм ані свобод, ні прав…
    І сам я запалю отой мурашник,—
    Хай кажуть там, що Бог їх покарав.

    1966


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.63)
    Прокоментувати:


  39. Костянтин Мордатенко - [ 2010.01.30 14:32 ]
    Без «далі буде»
    Наче обценьки, спогади
    душу стискають… На клапті –
    минуле… З Волги дим
    тумáнить… Дав клáді

    собі… З кров’ю лязýрок
    на сніг… Трикóлірне рабство…
    Вісті ненависть збурюють…
    У трунах тіла варáскаю:

    попереверталися з сорому…
    вмиваються ранки гíмнами –
    небезпечне у вірші це слово… Гну
    своє: «У Європу!», не Східну.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (9)


  40. Андрій Григораш - [ 2010.01.30 14:54 ]
    ***
    Хай твоїм словом буде мовчанка-
    Все зрозуміло і так,
    Ніжна моя віртуальна коханка.
    Твій віртуальний маньяк.

    Хай поцілунком буде усмішка-
    Я усміхнуся, а ти?
    Сон в ритмі танго до теплого ліжка
    Хоче тебе затягти.

    Поміж рядків і словесних наруг
    Може впізнаєш-найкращий твій друг.

    23.11.09


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.1) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Прокоментувати:


  41. Андрій Григораш - [ 2010.01.30 14:40 ]
    ***
    Вона пішла не зачинивши двері,
    Щоби востаннє провести
    Слізьми на чистому папері
    Їй адресовані листи.

    Лиш спогадом зігріті може
    Пам'яттю збуджені від сну
    Завжди настроєних вороже,
    Завжди шукаючих весну.

    Вона пішла, а слід як змії
    Трояндним запахом тяглись.
    Нічого так й не зрозуміє,
    Хіба на старості колись.

    04.11.09


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  42. Андрій Григораш - [ 2010.01.30 14:33 ]
    ***
    Холодне скло оплакане дощами
    Наспівує романс осінніх днів,
    Сховавши тінь за голими кущами
    Вчорашніх, літніх, вимріяних снів.

    В обличчя дме хурделицею грізно,
    Одне бадилля вальс танцює їй,
    Одні лиш очі скаржаться, що пізно
    У час такий вертатися до мрій.

    У час такий суворого режиму:
    Трісканих губ, померклих в тоні рук,
    Латаючи на півдорозі шину,
    Плетивом з радостей і драматичних мук

    Моїх думок, бажань, моїх емоцій,
    Моїх історій, моїх скалок в оці.

    14.10.09


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  43. Маруся Малиш - [ 2010.01.30 13:41 ]
    невротик
    Брукліном під ногами стелився асфальт,
    зміною хизувалась дорога,
    застарілі газети з перших шпальт
    ліпили заголовком політичного бога.

    Десь там за кілька кроків трухлявість твого порога,
    твоя чергова смаглявість
    Опал з близьким криком,
    ультрафіолет з людським ликом-
    твої плечі спекла знемога.

    Монмартром під ногами стелився асфальт
    півдоторком пальців акордеона
    романтичних зітхань рожевих ізольд-
    зажована плівка його диктофона.

    Десь там за кілька кроків трухлявість мого порога,
    твоя чергова манірність
    твоя звична травестійність-
    мою ж наругу ізолювала знемога

    Арбатом під ногами стелився асфальт-
    за кілька фасадів голос сурми.
    Нас кличуть бути пророками перших шпальт
    знов і знов… світи вдягати в тюрми

    За кілька кварталів підпирала сутінки псевдоготика
    на дорозі ДАІ розгорнуло штрафбат
    а на Городоцькій крок чергового невротика
    Що краще Бруклін Монмарт чи Арбат?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  44. Ярослав Чорногуз - [ 2010.01.30 02:43 ]
    ПІСНЯ КОХАННЯ
    Зацвітають сади, зацвітають сади,
    Дзвонить срібло роси кришталево,
    Ти до мене прийди, ти до мене прийди,
    Найпишніша краси королево.

    Усміхнися мені, мов черешня ота,
    Білим цвітом хай усміх твій сяє,
    Хай те полум”я світле мене огорта,
    Наче море любові безкрає.

    Бо вогонь твого серця для мене святий,
    Без кохання він гасне так швидко,
    Я із губ твоїх вип”ю нектар золотий,
    Наче джміль із найкращої квітки.

    Зацвітають сади, зацвітають сади,
    Дзвонить срібло роси кришталево,
    Ти до мене прийди, ти до мене прийди,
    Найпишніша краси королево.

    7510 р. (Від Трипілля) 2002 р.







    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (13)


  45. Вікторія Осташ - [ 2010.01.29 23:50 ]
    понадзвукове (відповідь ЛЮ)
    ти дівчинко-душе нічийна доле
    за потягами стежиш з пелюшок
    спливають днів віки печуть глаголи
    а ти мовчиш крізь невблаганний шовк
    чужих життів – і придорожнє жито
    усотує краплинки сліз твоїх…
    мо’ образ цей (немовби і зужитий)
    тримає досі нас серед живих



    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (6)


  46. Олеся Овчар - [ 2010.01.29 23:59 ]
    Перекотитілом
    Перекотитілом
    Пускаю за вітром
    Думок потаємних
    Цілунки свої.
    Достиглі в любові,
    Втрачають основу
    Й тобою блукають
    М’які кураї.

    У кожній клітині
    Лишають зернину,
    Зігріту бажанням
    З тобою рости.
    Ми вже нероздільні...
    Лише мимовільно
    Та думка остання:
    Ми...
    перекоти...

    2010


    Рейтинги: Народний 5 (5.48) | "Майстерень" 5 (5.45)
    Коментарі: (10)


  47. Валерій Голуб - [ 2010.01.29 22:53 ]
    БАЛАДА ПРО КОХАННЯ

    Ми літали з тобою в захмарних повітряних замках.
    Спочивали від неба на лоні пругких споришів.
    Ти дарунок весни, моє сонце, зваблива коханка.
    Тихим лагідним словом горнулась душа до душі.

    Накували зозулі кохання сто літ і удачі,
    І не вірилось нам, що у світі є місце журбі.
    Згасли зорі на небі, коли тебе з іншим побачив.
    Я спалив кораблі, не заглянувши в очі тобі.

    Чорні краплі дощу на осіннім оголенім вітті,
    І крізь шарпання вітру чийсь голос металом дзвенить:
    “Ти кохання згубив!
    ВОНО ВМЕРЛО ДЛЯ ЦІЛОГО СВІТУ!”
    Гірко плакала осінь, і годі її зупинить.

    Голос той, ніби кат, моє серце мордує невпинно.
    До хреста прибиває мене на Голготі сідій.
    Одспівала любов журну пісню свою лебедину,
    І завмер її звук на обірваних струнах надій.

    І піду я в те місто, де сніг замітає дороги,
    Сірі будні життя коротати в тенетах оман.
    Там немає тепла. Там нема ні Любові, ні Бога!
    Лише злото регоче, що все на цім світі - обман.

    Рукотворні руїни у землю вросли вік за віком,
    І статуї стомились дірявить небесну блакить.
    Я кричу до статуй, до сліпих, перекошених вікон:
    -Назовіть мені ціну, щоб нове кохання купить!

    А статуї мовчать. Лише льодом відсвічує мармур.
    Де ж бо їм осягнуть таємниці людських почуттів.
    За все золото світу любові не купиш ти. Марно!
    А все інше - ерзац. Од віків і во віки віків.

    Все повториться в світі. І двоє взялися за руки.
    Погляд ясних очей. Ніжний дотик довірливих уст.
    Вічна Пісня Пісень поведе їх крізь радість і муки...
    Я квітневим дощем на закоханих тихо проллюсь.

    І розкине весна перед ними зеленії шати.
    Ніжні квіти конвалій складуться в вінки запашні.
    Він шепне їй: кохаю тебе, й буду вічно кохати!
    І ВОСКРЕСНЕ ЛЮБОВ!.. І відляже від серця мені.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  48. Юрій Лазірко - [ 2010.01.29 21:58 ]
    Чорнило
    Розріджені думки – чорнило-кров густа.
    Прозоро – ніби дме, дотично – серця знак.
    У кожній краплі – Бог і світу кривизна,
    у звивинах пера чеканяться уста.

    Відлунює, мов плеск пташиного крила,
    мій голос-наглядач погоди в голові –
    моє перо несе і крутить, сам не свій.
    Судини, судна, суд і Фенікса зола.

    Акорду стислий зміст, де нерви ссе струна,
    де тиша золота лягає на голки.
    А цигарковий дим спотворює думки,
    гори-цвіти-люби від світла і вина.

    Мелодіє надій, розважлива, жива,
    мов матері печаль, біжи по хвилях сліз,
    у білий океан неси сакральний вміст,
    де серця дотик – знак, а каменем – слова.

    29 Січня 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (27)


  49. Петро Скунць - [ 2010.01.29 21:38 ]
    Втомлений вечір
    Огортає землю втома.
    Тиха-тиха. Аж пухка.
    І не знає той, хто вдома,
    Що свобода – нелегка.
    Знає той, хто без принуки
    Йде на поклик далини.
    Материнські плачуть руки,
    Та не спинять і вони.
    Мамо, мамо, як я мало
    Запоміг вам у журі.
    Моє серце підіймало
    Непосильні тягарі.
    І тепер не відчуває,
    скільки хисту в нього є…
    Слава серця відживає,
    Слава мислі настає.
    Вечір мислі розпростерся,
    Гей, по всіх материках!
    А забуте нами серце
    Б’ється в матері в руках.
    І притихлі ми, як війни
    Чи віддалена гроза.
    І ховається у вії
    Присоромлена сльоза.
    Ані в щасті, ані в горі
    Буйних сліз у нас нема.
    Світ суворий – ми суворі.
    Коли в горах – то як гори.
    Коли в морі – то як море.
    Коли в тундрі – як зима.
    По землі пройти нелегко,
    Якщо ти не без ваги.
    Мало друга чи колеги,
    Ще потрібні й вороги.
    Я жаліти можу хворих,
    Але заздрю я тобі,
    Кого стрінув чесний ворог
    І здолав у боротьбі.
    А чи знаєш ти, небитий,
    Хто не звідав біль і гнів,
    Як непросто заробити
    Своїх чесних ворогів?
    І відчути, хто з тобою,
    Хто із ними, хто ні з ким,
    Не віддавши чисту зброю
    Людям сірим і низьким.
    І повірити в кохану,
    Що любила крадькома,
    А сьогодні твою рану
    Зацілує між всіма.
    Зацілує чи роз’ятрить?
    Це, либонь, не головне.
    Головніше – щоб і завтра
    щастя мучило мене.
    Щоб не слабості хвилинні –
    Відблиск грізної грози
    Я помітив у краплині
    чоловічої сльози.
    Втім, прожити можна звучно,
    Все вхопити на віку.
    І вмирати буде зручно –
    У м’якім пуховику.
    А рідня майно поділить
    Від авто і до взуття…
    Так прожити можна біля…
    Біля самого життя.
    Врешті, можна жити в норах,
    Біля пліток, біля карт,
    але
    жити там, де ворог, –
    там найперше жити варт...



    Рейтинги: Народний -- (5.83) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (5)


  50. Марія Дем'янюк - [ 2010.01.29 21:28 ]
    Моєму хірургу...
    Коли поглянула в море смутку Ваших очей,
    збагнула, маю стати човеном, щоби в ньому не втонути...
    Коли помітила,що спокій заколихав хвилі
    і Ви трепетно в долонях принесли мені його,
    відчула, нарешті вже не штормить в моїй душі...
    Коли впіймала посмішку,мов дзеркало сонце,
    зрозуміла, що надія знову оселилася в моєму серці,
    й осяяне море ніжності та вдячності оповило мене,
    і того, заради якого стала човеном на лазурових хвилях...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1374   1375   1376   1377   1378   1379   1380   1381   1382   ...   1829