ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Леонід Соловей - [ 2009.12.25 12:46 ]
    * * *
    На парк уже лягає позолота,
    З земним тяжінням бореться каштан
    І нерухомий, мов дружина Лота,
    Стоїть над річкою туман.
    Розлита жовта акварель
    Між зелені зів’ялих трав,
    Колодязний сумує журавель,
    Який у вирій так і не літав.
    05.09.2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.35) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (5)


  2. Віктор Цимбалюк - [ 2009.12.25 12:08 ]
    Спогад з дитинства
    …Як добре мати світлу й чисту, білу хату...
    Великий, власний, гарний, теплий, рідний дім!
    А в хаті тій теплом втішається багаття,
    А коло хати – добрі люди – батько й мати,
    Красиві, сильні, вправні, молоді...

    ...А у садку під хатою – криниця,
    А в ній – водиці кришталево-срібний дзвін!...
    А десь у вербах щось воркує голубиця,
    А під зірками душам двом ніяк не спиться –
    Кохання тайни пізнають вона і він....

    …Йду по стежині… Біля дому пахне димом...
    Реве худоба, чути гомін голосів...
    Я завше вдома – зримо і незримо –
    Усе знайомо тут мені, усе любимо!..
    ...Загавкав пес...
    На комин бузьок сів...

    15-18.07.2006 року,
    м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  3. Дмитро Дроздовський - [ 2009.12.25 09:44 ]
    * * *
    В задумі він спитав: ну як, живеш?
    І не почув самотніх обертонів.
    Ти ще не вмер!
    Коли вже ти помреш?
    І так весь час хтось дискутує в скроні.

    Немає правд, немає і оман,
    Маленька смужка стерлася у часі.
    І тільки заворожений Оман
    Вдивляється у зорі в білій рясі.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (4)


  4. Леонід Соловей - [ 2009.12.25 09:23 ]
    * * *
    Тепер куди лиш оком кину
    Виблискує пожовклий глянець.
    І я зажурену калину
    Сьогодні запросив на танець.
    Вона також була не проти,
    Щоб я обняв її за стан.
    Ми танцювали, нові ноти
    Писав для нас густий туман.
    09.09.2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  5. Олеся Овчар - [ 2009.12.25 08:10 ]
    У лісі, лісі білому
    У лісі, лісі білому
    По срібному сніжку
    Кружляють на галявині
    Звірята у танку.

    На дивній тій галявині
    Ялинонька стоїть
    І радісно, і весело
    Вогнями мерехтить.

    То зіроньки сніжинками
    Упали із небес,
    Бо вже настала ніч ясна,
    Казкова мить чудес.

    Ми з вами до ялиноньки
    На танець поспішім,
    Бо Казка нині проситься
    До кожного у дім.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (8)


  6. Любов Бєляєва - [ 2009.12.25 01:26 ]
    Хрестики
    Я випадаю з твого Всесвіту
    І розбиваюсь об асфальт.
    Ти на рушник, розшитий хрестиком,
    Мої уламки позбирай.

    Змалюй мене з асфальтних пустощів,
    Бо вже немає світу мрій,
    В яких я ніжилась від любощів
    І щічки ніжив трепет вій.

    Ти випадаєш з мого Всесвіту -
    Повільно руку відпущу.
    І тільки в серці дрібним хрестиком
    Твій візерунок збережу.
    24.12.2009


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  7. Любов Бєляєва - [ 2009.12.25 01:37 ]
    Майбуття
    Маленькі кіски і кирпатий носик.
    Й портфель завбільшки, як вона сама.
    "Відмінно" у щоденнику приносить...
    І накопичує в голівоньці знання.

    Маленьке чудо. Майбуття країни...
    Але кому потрібне майбуття?
    Можливо, то вона великі зміни
    Готується принести у свій час...
    10.12.2009


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  8. Галина Фітель - [ 2009.12.24 23:14 ]
    Зимова казка
    Дивний сніжинок політ
    в казку вертає знову.
    Вже на дворі Новий рік.
    Лиш замість тебе – слово.
    Свято зустріла сама.
    Друзі сьогодні зайві.
    А за вікном зима
    Манить полярним сяйвом.
    Тільки не сяйво це,
    а фейєрверки мрії.
    Сонце твоїх очей
    палить мою надію.
    Як Лорелея, могла
    душу твою згубити.
    Та, як русалка мала,
    тільки для тебе жити
    вирішила на біду.
    Знову від себе йду.
    Знову до тебе йду.
    Тільки намарне жду.
    В казку не віриш ти.
    Скільки ж до тебе йти.
    Доки цей біль нести.
    Де вона, ця Голгофа.
    Довга самотня дорога.
    Важко від тебе йти.
    Краще розп’ясти хрести,
    ніж розтерзати душу.
    Мушу… Невже я мушу?
    Скільки й допоки ще
    маю горіть вогнем,
    в серці палити щем?
    Може, я надто вперта,
    тільки у снах я – Герда.
    Хоч заслабка рука,
    воля, немов сталева.
    Де ти, мій любий Кай?
    Хто Снігова королева?
    Лід розтопити в серці,
    віру вселити в душу,
    вийняти з ока скельце
    хочу я. Та чи мушу?
    Цього не хочеш ти.
    Прагнеш лиш самоти.
    Наче в химернім замку,
    вічність складаєш щоранку.
    Замок непевності щезне,
    мур упаде недовіри.
    Знову настануть весни
    щастя, кохання і віри…
    …А за вікном зима
    казку свою читає.
    Діва Пречиста сама
    Сина свого сповиває.
    І Вифлеємська зоря
    сяє над світом знову.
    Вірю, ще буду йти я
    поруч з тобою в ногу.
    Казку свою напишем
    разом одним пером.
    Світові в спадок залишим
    радість, любов і добро.

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  9. Зоряна Ель - [ 2009.12.24 22:42 ]
    Різдвяне.
    Гукає простір звуками зими,
    Повітря мерзне – хрумає бурульку.
    Калюжі скліють давніми слізьми,
    І грудень до підошви липне мулько.

    І нІколи, і ніч змітає день
    Нестерпною мітлою круговерті
    В обійми січня…Раптом - дзень-дзелень! -
    Готові до відправлення конверти…

    З подякою думки зашарудять,
    Врятовані від спринтерського бігу.
    Різдвяний час…І Божа благодать.
    Десь колядують…І багато снігу.

    Грудень 2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  10. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.24 21:32 ]
    Три смуги

    1

    Ти – перелюбник.
    Ти – Вітрисько.
    Ти – чийсь муж...
    Збираються огуди чорні хмари…
    Я, Вишня, розбудити їх боюсь -
    Свого кохання сяєвом кривавим…
    У тебе десь – гніздечко, чаєня.
    Чим пристрасть притлумити, причаїти?

    У мить, коли промовиш ти „Бувай!”,
    Біляво скрикну...
    спалахну над світом.


    2

    І піде дощ...
    Кленова заметіль
    Впаде на аркуш...
    Твій літак - зі смуги.

    Сірітиме морська крупчаста сіль...
    А Гордість каву питиме...
    "Ти - друга..." -
    Аж похлинеться.
    Принесе альбом,
    Де поміж маками засохлими - три фото.

    Три дні труїтиму ту пані миш"яком.
    І посипатиму світлини - густо - мокко...


    3

    Я б вже навчилась бути й сьомою в ряду,
    Так невмируща Гордість
    в дощ
    вальсує...
    Із Прагматичністю готують з мідій... суп.

    ......ти вже летиш...
    мій Вітре?
    Вишня... чує...



    -------------------------------------------
    мокко -
    перший сорт кави,
    про який дізналися європейці.
    --------------------------------------------

    Прохання не оцінювати вірш.
    Просто пишіть коментар, якщо є бажання. Гаразд?


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (1)


  11. Ярина Брилинська - [ 2009.12.24 21:46 ]
    Іронічно про поетичну душу
    танцює
    немов одаліска
    душа
    у пошуках рими
    повз неї
    повільно проходить
    життя
    ногами важкими
    покірно
    вона підлаштує
    строфу
    до ритму чужого
    аби тільки
    музику слова
    свогО
    вберегти від лихого

    :о)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (10)


  12. Алла Стасюк - [ 2009.12.24 20:29 ]
    Я Зима .(для дітей)


    Я Зима…
    Білосніжна й холодна,
    Одягнула півсвіту
    В розкішні полотна,
    Витканих із кришталевих
    Сніжинок,
    Візерунчастих, як в королеви,
    Крижинок.

    Я Зима…
    Розмалюю всі вікна квітками,
    Білим інієм, срібними кольорами.
    На ялинки, берізки, дубочки
    Із мережива вдягну сорочки.
    Вкрию білою кригою ріки,
    Заморожу морозом світанки.
    Ох, люблю пощіпати за щічки
    Дітвору, яка їздить санках!

    Я Зима…
    Замету і засиплю, завію
    Всі ліса і поля, і села,
    Всі дороги й стежки заховаю,
    Зроблю скрізь білосніжну пустелю.
    Буде все навкруги як у казці,
    Зачарую усіх я красою,
    Заіскряться сніжинки на сонці
    Діамантовою росою.

    І заграє мелодію вітер,
    У таночок сніжинок покличе,
    Понесуть вони звістку по світі,
    Що вже свято прийшло Новорічне!

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (1)


  13. Сергій Буркун - [ 2009.12.24 20:28 ]
    ***
    Мені до тебе через зиму ,
    Через обмови та гріхи ...
    Хоча б малесеньку жарину ,
    Кохані губи зберегли.

    Можливо вистачить пів кроку ,
    Знайти утрачене тепло.
    Щоб від березового соку
    Усе , шо вмерло ожило.

    На обрії стоїть Софія
    У білосніжному вбранні...
    Так , ніби серце з грудей Вія ,
    Хтось розтоптав на полотні.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  14. Алла Стасюк - [ 2009.12.24 20:29 ]
    Осінь.


    Північний вітер.
    Холодно. Волого.
    Важкі хмарини хочуть
    Доторкнутися землі.
    Це осінь. Все навколо
    Сіре і убоге
    Туманами закуталися
    Невеселі дні.
    Мовчать птахи,
    Мабуть їм все немиле,
    Дрібні краплини падають
    Із голих стебелець.
    І тільки ягоди
    Червоної калини
    Погойдує квапливо вітерець.
    Прощається природа,
    Небо плаче.
    Зажурено сумує
    Почорнілий ліс.
    Не знає втіхи,
    Бо життя не бачить
    На мокрій гілці
    Одинокий лист.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  15. Алла Стасюк - [ 2009.12.24 20:14 ]
    ЗОРЯНЕ НЕБО.


    Зірка зорить в мої карі очі,
    Мов питає, чому я одна?
    Серед тихої, темної ночі
    Все ніяк не залишу вікна…
    Я дивлюся на зоряне небо
    І не в силах відвести очей,
    Знаю я, мені жити ще треба,
    Піднімати маленьких дітей.
    Я так хочу, але це не просто,
    Відчинивши туманне вікно,
    Увійти у зоряний простір,
    Злитись з світлом далеких зірок.
    І мов птах полетіти угору,
    До небес і до нових світів,
    Щоб забути про біль і про горе,
    Що спіткали мене на землі.
    Може зірка, що світить у вікна,
    Своїм світлом мене обійме
    Та зігріє з любов`ю привітно,
    І ніколи не зрадить мене…

    2002


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.15) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Прокоментувати:


  16. Леонід Терехович - [ 2009.12.24 20:37 ]
    ,,,***,,,
    Поставлена крапка остання.
    Пора. До яких тільки пір
    римоване белькотання
    буде паплюжить папір?
    Не біль — непотрібна гримаса.
    Не крик — я в поезії мім.
    Ламався мій голос, ламався...
    Чи я й народився німим?

    1990


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  17. Іван Редчиць - [ 2009.12.24 19:14 ]
    СПРАГА
    Ледь видима тропа
    До вічного потоку…

    На ній снопи
    Твоїх вершинних літ…

    Не промини верстви своєї,
    Де три дороги…

    Найважча перша,
    Бо веде до світла…

    А друга?
    Та, що в темінь…

    А третя?
    Та веде… в нікуди…

    Печалиться Небесне Око…

    Ледь видима тропа
    До вічного потоку…

    Як довго йду!
    І чи прийду колись?..

    Мовчиш?
    Прозрій, душе!

    Як дивно…
    Тут нема нікого…
    Нап’юся досхочу!

    Ледь видима тропа
    До вічного потоку, –
    Рясне благословення.
    2oo9


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  18. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.24 18:55 ]
    По вірші...

    Люд - по гриби.
    А я іду по вірші.
    В розвилині
    розчахнених
    гілок,
    На тлі крилаток - свіжих і торішніх -
    Я бачу грушку, схожу на... сморчок.

    На вербах груші не ростуть – це аксіома.
    Та ось - на клені. Гускне її шал
    Серед крилаток шелестких, мов слово,
    На листопаду палевих вітрах.

    Дивуюсь дивом, ніби перволіток:
    Чому ж той плід - не в білочки дуплі?

    Незгойна мрійність. Солодко хворіти
    Подалі
    від перестуку
    коліс...


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (1)


  19. Любов Бєляєва - [ 2009.12.24 18:25 ]
    Дощ
    Дощ...
    Коментарів не треба!
    Це дощ.
    Це плаче небо.
    Калюжі.
    І сумно дуже.
    Без тебе.
    А так байдуже,
    Що я не вмію
    Зникати тихо
    Під шум дощу
    Під шепіт вітру.
    18.10.2009


    Рейтинги: Народний 4.25 (5) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  20. Олександр Бик - [ 2009.12.24 17:11 ]
    За п’ятнадцять хвилин
    За п’ятнадцять хвилин від напевно до хтозна
    Безуспішно шукаю сліди твоїх ознак,
    Припорошених снігом і часом.
    Розумію, що зараз вже трохи запізно –
    В центрі міста за нами влаштовує тризну
    П’яний грудень з розбитим анфасом.

    За п’ятнадцять хвилин від сьогодні до завтра
    Я сідаю із груднем, беру в руки карти –
    Закладаю усе, що лишилось:
    Пасажирський квиток на прискорений потяг,
    Із мобільного кілька розмазаних фоток,
    На яких ми так сильно любили.

    За п’ятнадцять хвилин від до мене до тебе
    Час біжить непомітно і знову нам треба
    Поспішати, щоб потім чекати…
    Ці п’ятнадцять хвилин наче шлях на Голгофу,
    Але ми рефлекторні – звикаєм потроху
    Проводжати, щоб знов зустрічати.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (2)


  21. Анна Хані - [ 2009.12.24 17:00 ]
    Всупереч
    Не роби..
    Не спокушай мене
    Не спи, щоб спати
    Я не змогла зізнатись,
    Я віддалась, щоб сподіватись
    Ніколи не спала, щоб спати
    Ти мав це знати
    Я ж знати мушу, що ти – це чудо
    То ж чому,
    Скажи мені чому ти
    Всупереч своєї дієш суті?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  22. Микола Левандівський - [ 2009.12.24 17:52 ]
    Солодкий склероз
    По дорозі сюди розкидаю слюду
    перейти_перезріти_зламати
    тонко-сині сніги чорно-білі сліди
    не забути_не стерти_прокляти

    а по шкірі мороз як печінці фіброз
    як оманливі символи й дати…
    труїть мозок солодкий як вата склероз
    що любив і леліяв – не знати

    і зима на воді у холодній слюді
    снігом падають білі шати
    що любив – загубив у прозорій воді
    як ці символи_спогади_дати.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (7)


  23. Віталій Ткачук - [ 2009.12.24 17:56 ]
    * * *
    За що мені твоя любов -
    На шиї хрестик, світлочола?
    Я літнім дощиком — пройшов,
    Ти прийнялася частоколом.

    Оперся ліктями. Гарпун
    Жбурляв у прикордонні води.
    Вітрилом біль твою напнув,
    Доплив, пошматував — відходиш...

    Мене розплата клято жде.
    Я, може, серцем вже на палі.
    А ти гукаєш все — е д е м
    У вирву в грудях. Вже не жалить.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (6)


  24. Тіна Рагас - [ 2009.12.24 16:56 ]
    (на всі випадки життя)
    Коли минуле зачинило двері,
    І проказало: входу тобі нема,
    Вилий жалю сльози на папері,
    І вклонися долі, що вже відбула.

    Коли майбутнє грається у покер,
    І гендлює уміло життям твоїм,
    Відпусти буття, мов веселий джокер
    І живи законом совісті своїм.

    Прожени геть розлуку, біль та зраду,
    І скажи: того ніколи не було,
    Даруй усім любові вічне свято,
    Й обгорне тебе ангела крило.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  25. Леонід Соловей - [ 2009.12.24 15:10 ]
    * * *
    Присядь, для тебе є розмова.
    Дощем ледь-ледь торкнись плеча.
    Дивуюся, яка ти кольорова,
    Неначе хвіст у павича.
    Дивуюся, сороки голосисті
    Кричать щось надвисоким журавлям.
    А в кронах, у зеленому ще листі,
    З'явились звідкись кілька жовтих плям.
    Присядь, не варто поспішати,
    Так люба серцю мить оця,
    Коли сади вдягаєш в нові шати,
    З завзятістю умілого кравця.
    Дивуюся ранковій прохолоді
    І кожному пожовклому листочку.
    І як щороку по останній моді,
    Вдягає клен одну і ту ж сорочку.
    Присядь, знайди для мене кілька слів,
    Красивих як і ти сама.
    Нам разом бути дуже мало днів,
    Бо там зима.
    20.09.2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  26. Кишенькова Весна - [ 2009.12.24 15:35 ]
    Інструкція
    Розлий кислоту собі в очі, бо я - метелик на стіні.
    Малюй портрети фарбами на замерзлому вікні.
    Читай китайських поетів, розбивай всі шибки,
    пускай дим крізь пальці, складай в коробку свої думки.

    Їж папір, пий холодне скло, і знову грай нові ролі,
    видаляй сторінку, пиши собі, вгадуй чужі паролі,
    кажи не те, що хотілось сказати, і забувай всіх людей,
    створюй особистий архів твоїх божевільних ідей.

    Кричи на стіни, ріж собі руки, пиши на тілі імена,
    купи знов у магазині дешевого червоного вина,
    постав у воду засохлі троянди, і струни рви,
    набери повну ванну гарячої іржавої води.

    Ти завтра знову забудеш, вернешся до нас,
    і знову будеш на шматки розбивати час,
    викидатимеш знову в сміття записки,
    а далі - про невиїзд з життя підписка...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.75) | "Майстерень" 4.5 (4.75)
    Прокоментувати:


  27. Кишенькова Весна - [ 2009.12.24 15:58 ]
    Ковток мартіні
    Я - наче маленька дитина,
    Бо хочу напитись тобою
    Твої очі - ковток мартіні…
    Сигаретами пахнеш й весною…

    Не пускай, бо ілюзія все це,
    І нікому у світі не вір!
    Справжнє тільки закохане серце,
    І нестримне, як дикий звір,

    Що не може жити в неволі,
    І любити усе, що не любить.
    Над головою стеля гола,
    Що години вічні губить.

    Запитай мене тихо на вушко,
    Чи я люблю сріблястий той сніг.
    Тихо-тихо і сльози – в подушку…
    Тепла втома валить з ніг…

    Вже, здається, ніщо не врятує
    Від страждань, і ,навіть, твій сміх.
    За вікном лиш зима лютує,
    В скло жбурляє холодний сніг…


    Рейтинги: Народний 5 (4.75) | "Майстерень" 5 (4.75)
    Прокоментувати:


  28. Леонід Соловей - [ 2009.12.24 15:44 ]
    * * *
    А я не забирав руки
    З твого стривоженого стану.
    І тихо падали зірки
    У ніч від поцілунків п’яну.
    Немов настояні на хмелі
    Летіли звідкіль і кудись,
    А ми з тобою паралелі,
    Які усе ж пересіклись.
    20.09.2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  29. Валерій Хмельницький - [ 2009.12.24 14:16 ]
    Серпнева тиша
    Серпневі тихі теплі ночі,
    Що зорепадами ясні,
    І соромливі сни дівочі,
    І тихі ранки росяні.

    Весь світ наче засинає
    У молоці туманів мрій -
    А вдалині пташки за гаєм
    Щебечуть, наче навісні.

    За схилом ледь-ледь рожевіє,
    На небі ще зоря горить...
    Так тихо - аж на серці мліє...
    Так тихо - аж душа бринить...


    27.08.2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.44)
    Прокоментувати:


  30. Василь Галас - [ 2009.12.24 12:26 ]
    МАРНИЦЯ (для дітей)
    Лунять заклики: "Гайда,
    українці, в НАТО!.."
    Означає це: нужда
    в НАТО у солдатах.
    Обіцянки марні й тиск -
    не на тих напали!
    Принесло б комусь це зиск -
    ну а ми б пропали...
    Від народу - "шах" і "мат"
    блоку. Ні, солдати -
    вкотре - м'ясом для гармат
    не бажають стати.

    Червень 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  31. Олександр Христенко - [ 2009.12.24 12:51 ]
    НОВОГОДНЯЯ НОЧЬ
    Одиночества зима
    Безразлично стужей веет
    И грустит душа – нема –
    На морозе индевея.
    Люди-пчёлы носят «мёд».
    Их глаза, по-детски, свежи:
    Всем, кто верит, Новый Год
    Дарит новые надежды!

    Закрутить бы мне роман,
    Ну, хоть маленькую повесть,
    От любви сойти с ума,
    Ни о чём не беспокоясь:
    В доме только ты и я,
    Ёлка, свечи в полумраке,
    Страсти острые края,
    Сочетаясь в Зодиаке,
    Вырываясь из оков,
    Рвут стыдливости одежды.
    Трепет губ, ресниц, сосков,
    Валит с ног лавиной снежной
    Увлекая вьюгой тел,
    Унося в сугроб постели...

    Эту Ночь,
    В своей мечте,
    Как бы встретить
    Ты
    Хотела?
    24.12.09г.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  32. Юлія Фульмес - [ 2009.12.24 10:40 ]
    * * *
    Пережити, перебути,
    Видерти з ребра,
    На кінці ножа—отрута—
    Товчена кора.
    Ні відтяти, ні вколоти—
    Викроїти час,
    І тебе на цьому фото,
    І мене, і нас.
    Свічка плаче, рута в”яне,
    Хрипне ворожбит.
    Уникай мене, коханий,
    Поки не болить.
    Поки хукаю на зимне—
    Бачиш—не росте,
    Тільки дуже швидко стигне
    Як вечірній степ.
    І тебе не перехрестить
    В добру путь вітряк,
    Ти ідеш, це—справа честі,
    Та зрадію як
    Від колядки до щедрівки
    Ніби оберіг
    Привезе твоя автівка
    Щойно перший сніг.


    Рейтинги: Народний 0 (5.52) | "Майстерень" 0 (5.53)
    Коментарі: (22)


  33. Олексій Тичко - [ 2009.12.24 09:43 ]
    Створений образ
    Я образ твій ліпив із глини,
    чеснот добавив з голови.
    Ім’я зачарувало, рими…
    Я мрійник давньої пори.
    Віддався силі мимоволі,
    тонув в забутих почуттях.
    Надії вмерли, ніби хворі,
    вітри розвіють сірий прах.
    Короткі фрази, бо останні,
    на жаль, немає вороття.
    Казав слова прості, банальні.
    Такий наївний, як дитя!
    Лікує час усі хвороби.
    Романтик, мрійник і поет
    не зрозумів смаки і моди.
    Невчасним був його сонет.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  34. Оксана Маїк - [ 2009.12.24 09:31 ]
    "Зцілися, лікарю..!"
    Зцілися, лікарю, зцілися сам:
    Твоя душа, неначе здеформована,
    На ринку марнослав"я вигендльована,
    Уже й не відає, де правда, а де лжа,
    Гординя й заздрість роз"їдають, як іржа,
    А ти все судиш і даєш поради
    Як жити й де шукати правди...
    Зцілися, лікарю, зцілися сам!
    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (3)


  35. Оксана Маїк - [ 2009.12.24 09:14 ]
    Кредо
    Якщо не роздавати душу людям,
    Душі у грудях тісно буде!
    Вона від того не змаліє,
    Бо від добра душа весніє.

    І я розношу на тарелі слова
    По краплі душу знову й знову.
    О Боже, хай відбуде в чисті руки,
    Щоб паростки мої не знали муки.

    Якщо ж мене покликано до бою
    За когось, проти когось чи з собою, -
    Я хочу мати силу білизни,
    Щоб змити гріх із рук брудних!


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  36. Оксана Маїк - [ 2009.12.24 09:56 ]
    * * *
    Не все те правда, що співають на весіллі.
    Не кожне серце полонить чар-зілля.
    Не всяка путь та ближча, що пряма.
    Не кожній пташці клітка - то тюрма.

    Якщо не знала вітру й неба зроду,
    Не відає свого пташиного народу,
    Якщо уся пожива, що в відерці, -
    Чи відгукнеться воля в тому серці?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  37. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.24 09:48 ]
    Дорогоцінність
    1

    Ось гине орхідея на стежі...
    Її згубили, як несли в кімнату.
    - Вона однак померла б... у воді,
    Бо вже від кореня безжалісно відтята...-
    Злостивий дрік шепоче у пітьму.
    Кущам колючим чуйність не властива.
    Я - милосердна. Квіточок не рву.
    В садочку обіймаю вишню, сливу.

    - Вона б зустріла... тричі... передсвіт
    В бокатому зеленому вазонку...
    Дитя устигло б написати вірш...
    Воно... зів"яло... - плаче кропу зонтик.

    Та орхідея - малоліт-дитя,
    Що захворіло серед буднів мулу,
    Й помре без ліків, піде в забуття.

    Ви в очі орхідеї зазирнули б?

    2

    Відводжу погляд від тонких заград,
    Від золота,
    смітиська...

    - Чисті руки!.. - кричать багатії.

    Ніхто не крав.

    Хто ж винен, що дитя померло в муках?




    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  38. Леонід Соловей - [ 2009.12.24 08:12 ]
    * * *
    День заховався за лаштунки,
    На сцену вибігли зірки.
    Дістались шиї поцілунки,
    А грудям пестощі руки.
    І по плечах, і по ключицях
    Мандрують губи навпрошки,
    Туди де на тугих копицях,
    Піднялись ягідки-соски.
    Живіт також не сирота
    І ласки потребує нині,
    За мить якусь мої вуста
    Уже на цій рівнині.
    Ну а тепер, як я вже звик
    На груди дві долоні.
    Ну а махровий мій язик,
    Затримався у лоні.
    20.09.2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (6)


  39. Ярослав Чорногуз - [ 2009.12.24 08:09 ]
    НАРОДЖЕННЯ БОЖИЧА
    (родздвяна колядка)

    Он засяяв сніг за віконечком,
    Пішли іскорки у танок,
    Народилося ясне сонечко –
    Молодесенький Божич - Бог.

    І надворі вже дні погожії,
    Знову більшає білий день.
    Прибуває нам сила Божая,
    Ми співаємо їй пісень.

    У яснесеньку цю погодоньку
    Зорі з місяцем – в небесах.
    Славен будь же наш, Роде-Родоньку,
    Сяє зорями Божий шлях!


    28-29 грудня 7516 р. (від Трипілля) (2008 р.)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (16)


  40. Іда Хво - [ 2009.12.24 02:22 ]
    .
    Холодно: бути невідданим заживо,
    Споєним сумом дитячих неспокоїв,
    Витися стрічкою водонестійкою,
    Лити до дна сіру повінь очей.
    Не упередити думкою хижою,
    Замерехтіти факелом в лісі,
    Серце закраяти болем привітності,
    Тебе у собі кошеням загорнути.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (1)


  41. Юлія Починок - [ 2009.12.24 00:14 ]
    ***
    Стій.Чекай.
    Пам'ятай.
    Я.Твоя.
    Печаль.
    Біль зорі.
    Міль...
    Що з'їдає її
    Вщент.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (3)


  42. Юрій Лазірко - [ 2009.12.23 23:24 ]
    Епiстола веснi
    Епістола весні розвезена між літер,
    нанесена теплом неумолимих уст.
    Вона не йде – летить, де я на подих – рвусь,
    коли думки стають прозоріші за вітер,
    бо у легені тиші проникає хруст.

    На серці неземні, опалі поцілунки.
    Так гаряче від них, аж падаю у сніг
    і янгол ожива, із голови до ніг
    опірений у біль, він покидає лунку –
    тамгу мою. Епістолярний перебіг.

    Так бачу я себе – запаленим в новинах,
    рознесеним, припалим. Не смакував – ковтнув,
    ці щирі сльози радості – Різдва Весну.
    Так з іменем Отця, Святого Духа й Сина,
    мов дрібку солі взявши, груди перетну.

    23 Грудня 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (29)


  43. Алла Стасюк - [ 2009.12.23 23:00 ]
    ВЕЧІР НА УКРАЇНІ .


    Спека спадає…
    Вечір над землею пропливає.
    Вже сонечко, мов панночка,
    В перину із пухнастих хмар сідає.
    Блакитне небо
    Від хмарин червоних рожевіє.
    Під пісню солов`їну
    Над ставом місяць з зіронькою мріє.
    Ідуть корівки із пасовиська додому.
    В травиці цвіркуни цвіркочуть по одному.
    І пахне свіжим сіном доки не стемніє –
    Це в нашій Україні вечеріє…

    2009р.


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.15) | "Майстерень" 4.5 (5.06)
    Коментарі: (1)


  44. Чевіана Синя - [ 2009.12.23 22:49 ]
    Вага
    Гори пручаються нерухомою масою
    як товсті корені буків
    ти не бачиш дуже старих стовбурів
    вони застигли дерев’яною кашею
    що їх варто їсти лише руками
    лише руками їх варто бачити
    а шкірою – чути
    як одна старезна пані
    сидить на гілці й жує щелепою.
    Її босі вени й ноги доволі відверті
    тверді долоні як дерев’яні бочки
    «чому іншим безвітряно в очі?»


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  45. Михайло Десна - [ 2009.12.23 21:00 ]
    Уболівальницькі замовляння
    Нарешті і наш на футбольному полі
    почуто гучний вболівальницький свист:
    шукать в Україні футбольної долі
    тепер європейський іде футболіст.

    Та зелень газону не надто надійна
    на терені національниї задач...
    Суперників різних громитиме Збірна.
    належить комусь ще замовити м’яч.

    Сферична культура його вічно плута
    мету траєкторії, напряму кут.
    Щоб знову не вплутався блудно у пута,
    стягнути футбольний із нього хомут.

    Хай вільно вліта через захист в ворота,
    хай звідти надовго уже не зника.
    Бо вся Україна – футбольна спільнота –
    цього якнайбільше сьогодні чека.

    із циклу "Лавиця запасного тренера"


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  46. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.23 20:09 ]
    Дні


    Є лиш гордість і горіння, сукупна праця і хвала...

    П. Тичина




    Дивочну стрілку має наш дзиґар:
    Три рухи вправо і чотири – вліво.
    Мій муж поблажливий подалі від надсад
    Гуцикає синочка на коліні...
    Я клопочусь-морочусь: то прання,
    То випікання тістечок до кави,
    То меблі заходжусь переставлять...
    Одвік немає моди на невправних!

    Та що я – без підпори? Згусток мрій.
    Хоча усі бажання – життєствердні,
    Та без супружника мої бігучі дні
    Брели б,
    кульгаючи,
    по лінії поземній.

    А з ним я – на коні! Так вольтижер
    Красується, хоч коник їде косо...

    Живем собі.
    По-божому живем:
    Поезія і флегматична Проза.



    -------------------------------------

    не ототожнювати автора та ЛГ :)


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (3)


  47. Михайло Десна - [ 2009.12.23 18:43 ]
    Футбольний тренер
    Нехай не вмить смарагдовий газон
    став жити славою великого масштабу.
    Не план на гру, не мрію – Стадіон
    творив митець із тренерського штабу.

    Шукав народ можливості відчуть
    себе не осторонь вагомого здобутку –
    не тільки в космос першим зазирнуть,
    а й на землі "зірки" свої нести у жмутку.

    Футбол, здавалося б, не та стезя,
    щоб йти до величі і скласти вдало іспит.
    Видовище, на тому й мудрість вся!
    Ну що тут візьмеш з того футболіста?

    Як виявилось, є у гри цієї сенс!
    І статус є, і мудрість, і потреба.
    одним із перших бачив цей процес
    землі своєї тренер, футболіст від неба.

    Його уже немає поміж нас,
    та час від часу чуть у відголоску
    і славу ту, і велич повсякчас.
    ім’я якій Валерій Лобановський.
    2009
    Із циклу "Лавиця запасного тренера"


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)


  48. Марія Дем'янюк - [ 2009.12.23 17:54 ]
    Про жирафа
    Я мрію побачити жирафа
    кольору молочного шоколаду,
    великі брунатові очі
    і вії,що фарбують ночі ...

    Я хочу побачити жирафа,
    який гордовито ступає
    з кавовою мапою на тілі,
    що лише йому зрозуміла...

    Я марю побачити жирафа,
    в південних меридіанах,
    він загубив свій ляк
    в соковитих зелених ліанах...

    Я мрію стати жирафом...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (3)


  49. Тимофій Західняк - [ 2009.12.23 17:55 ]
    Я ВДЯЧНИЙ, ГОСПОДИ, ТОБІ
    За кожен день, за кожну мить,
    Прожиту в щасті чи журбі,
    За дар прощати і любить
    Я вдячний, Господи, Тобі.

    За мир, що заступає гнів,
    За небеса ці голубі,
    За друзів і за ворогів
    Я вдячний, Господи, Тобі.

    Хоч я блукав немов сліпець,
    Мене Ти кликав з року в рік,
    Обмив гріхи і дав вінець,
    Щоб я Твоїм вже був повік.

    Я розповісти хочу всім,
    Як Ти мене урятував,
    Як запросив до Себе в дім,
    Щоб я довіку гостював.

    Усіх Твоїх благословень
    Не зможу я перелічить,
    Котрі мені Ти кожен день
    Даруєш щедро, й кожну мить.

    О, як збагнути ту любов,
    З якої Ти пішов на хрест,
    Пролив за нас святую кров,
    Щоб ми вознеслись до небес!

    До Тебе, Спасе мій, молюсь
    Щоденно в радості й журбі,
    За все, що маю, поклонюсь
    Одному, Господи, Тобі.

    23.12.2009
    Тернопіль
    Вірш у виконанні автора тут
    http://lucaster.podfm.ru/poetrytk/97/


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.32)
    Коментарі: (17)


  50. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.23 16:50 ]
    Край битих доріг...

    Обвиває тини винограду здичілого парость…
    Бозна-звідки занесене сім’я зійшло.
    Дисонансом лапатим – листки прокламацій.
    Дозрівають каштани. Вигоряє зело…

    Відсьогодні проміння – бліде, церемонне.
    Багряніють кущі та... осколки надій,
    Що злітають в юрму - гомінливу, стооку -
    Із підмостків модерних край битих доріг.

    Пандемія зневіри. Обарвлені кров’ю екстази...
    Кольориста, задушна, убивча пора.
    По дзвінкучій корі абрикоси вистукує дятел...
    Його тім’я червоне між віттям горіха мелька…

    Це мелькання оживче. Обридли надії на зміни,
    Гіркота прокламацій, якими вцятковано тин.

    Прохолода в природі – предтеча цнотливого снігу,
    Що так схожий на пудру для сизих кущів і облич.


    2005

    ----------------------------
    прохання вірш не оцінювати


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1393   1394   1395   1396   1397   1398   1399   1400   1401   ...   1829