ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Печарська Орися Москва - [ 2009.12.22 00:17 ]
    ***
    Я тобі вірш, ти мені пісню.
    Заручать нас музи, може й оженять.
    Так і живем – не тверезо й не пісно
    Щедро посвистує вітер в кишенях.

    Я тобі – натяк, ти мені – дотик.
    З ніжністю тою як далі бути?
    Кажуть, любов – гормональний наркотик.
    Хвороба, яку виліковують будні.

    Ти мені вірш, я тобі – пісню.
    Двоє митців у маленькій квартирі –
    Це хаотично, деколи й тісно.
    Мабуть, пора лаштуватись у вирій.

    Ти мені – руку, я тобі – серце.
    А до фіналу ще дуже далеко.
    Доленько-доле, о змилосердься:
    Хочу хворіти хронічно, та легко!


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.36) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  2. Володимир Назарук - [ 2009.12.22 00:16 ]
    Зимова фантазiя


    Вже скінчилась давня казка.
    Стихла пісня лісова.
    Фантазує голова,
    Знов майструє щастя маски.

    І запрошує зима
    Станцювати хуртовину.
    У думках сплітає дивну
    Сніжну казку нам сама!

    Чорно-білі кольори
    Надають новітніх вражень.
    Холод зимній? Вже нестрашно
    В цю магічну мить пори!

    До снігів зими торкнись!
    Нам білявка хуртовина
    Позбивала полонину,
    Як пір’їну ватну скрізь.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  3. Володимир Назарук - [ 2009.12.21 23:25 ]
    Почують іще мої співи!
    Почують іще мої співи!
    Краплина води - не заллє!
    Зійдуть мого слова посіви,
    І темрява ночі спаде.

    Я буду нести своє слово
    Крізь лихо, крізь сльози і страх.
    Із Богом вестиму розмову,
    Ступивши на зоряний шлях.

    Не стане мій біль на заваді
    До неба просторів дійти.
    Я вірно служитиму правді,
    Щоб справжнє багатство знайти.




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.44) | "Майстерень" 5.25 (5.27)
    Коментарі: (1)


  4. Сергій Буркун - [ 2009.12.21 22:39 ]
    Хурделиця
    Перемети - перемети
    Ні дороги,ні ріллі.
    Снігові летять карети
    І ховаються в імлі.

    Рвуть і рвуть вітри страмена,
    Осідлав вечірній смерк.
    Обрій, тьмяний, мов гангрена,
    Хижо крила розпростер...

    Чи то птиця,
    Чи то звір:
    Вір не вір
    Перевір.
    Між землею
    І між небом
    Заблукав зір...

    У гайку усе ж тихіше
    Тільки чути гу-гу-гу!
    Тягне віхола півсвіту,
    Щоб втопити у снігу.

    По коліна, навіть вище,
    Все одно мете, мете...
    Між дубків нагнувшись, свище,
    Зазираючи в лице...

    Обізвалася і далі.
    Обізналась і гайда!
    Білі патли, сиві шалі
    Не залишили й сліда.

    Чи то птиця,
    Чи то звір:
    Вір не вір
    Перевір.
    Між землею
    І між небом
    Заблукав зір...



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  5. Мирон Шагало - [ 2009.12.21 22:26 ]
    На нашому обійсті завірюха (півжартома)
    Шаліє вітром біла білизнА,
    тріпоче на шнурку бліда білИзна.
    Розгойданого саду голизна́
    без ваби вже, розпливчаста, приблизна.


    (21.12.2009)


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (4)


  6. Юрій Лазірко - [ 2009.12.21 21:27 ]
    Обвитий виноградом храм
    Серце для дихання духу відкрий.
    Церква – легені, а хори – вітри.
    Свічки тягар – пломеніти ярму,
    номер польоту – молитва Йому.

    З ружі вервечка – лічи пелюстки,
    глибше за звуки відлунню зайти.
    Десантувати колінами звик.
    Очі гарпунні, лови із повік –

    благо любові. Спасіння мости,
    з уст поцілунки лягли на хрести.
    Неба мозаїка – душу вложи,
    вигой мене від рубців до сльози.

    Янголи з пліч – на рекламу майстри
    знаків небесних та вибору рим.
    Тіла і крові прийми, бо пора.
    Пнеться душа виноградно на храм.

    21 Грудня 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (18)


  7. Тата Рівна - [ 2009.12.21 21:08 ]
    про собаче і людське
    Поема про собаче і людське.
    Про дух сум’яття
    і шматок огузка…
    життя проходить, залишивши щем,
    а я подвір’я втоптую,
    мов гуска…
    І сонце опіка,
    І Рим не там,
    Бо мапи – то брехливе папіряччя.
    Рим – там де Рем
    Долає вітряка
    І виє вовком на життя собаче.

    Заглавних літер залишилось дві –
    Омега й Альфа…
    …Бета-каротину наїлось місто. –
    Осінь в голові.
    Пишу поему. І плекаю сина.
    Життя – далеко.
    Що воно – життя?
    Чи дух сум’яття?
    Чи шматок огузка?
    А я печу печеню з тої гуски,
    Що врятувала Рим.
    Напрочуд легко
    Проходити не в двері, а повз них.
    І знати, що завжди
    Тобі пробачить
    Твій син поему
    Про людське й собаче.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.39)
    Прокоментувати:


  8. Сергій Буркун - [ 2009.12.21 20:37 ]
    ***
    Вечір одягає срібні лати,
    Місяць золото циганське відлива.
    Ти увійдеш у мої палати,
    Як у гай засніжений весна.

    Стану у молитвах на коліна,
    Й щоб не сплутати з берізками в імлі,
    В обрію за гілочку жасмину
    Виміняю скалочку зорі.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  9. Франтішек Геллнер - [ 2009.12.21 19:48 ]
    * * *
    Jednu věrnou duši potkal jsem v svém žití,
    nedoved jsem její lásku oceniti.
    Co mi dával život, vše mi bylo málo.
    Moje věrná duše, co se s tebou stalo?

    Rukama jsi nad svou hlavou zalomila,
    hořce zaplakala a mne odsoudila,
    želela jsi dne, kdy ohlédla ses po mně
    na prohnilých schodech v starém tichém domě.

    Na Dunaji vlny mají sílu dravou,
    nad hlubokou tůní mrtvá těla plavou.
    Srdce mé se chvěje, jako by se bálo.
    Moje věrná duše, co se s tebou stalo ?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати: | "František Gellner «Radosti života»"


  10. Любов Даник - [ 2009.12.21 16:08 ]
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Лагідної, сонної хвилі рука
    Повільно опускається на рояль
    Пестить клавіші
    Грає мелодію дощу
    Мелодію розбитого вітрами кохання
    З тобою ми розлучились навіки
    Несила тебе любити
    Тільки осінній листок
    Летітиме до клавіш
    Він - корабель
    Я - відпливаю.........................


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.19) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  11. Любов Даник - [ 2009.12.21 16:07 ]
    Вітер

    Літній вітер лінивий
    В пальцях листя теребив
    Сонно дмухав
    Сонно кашляв
    Сонно хмари бив
    Душно. Дихать нічим
    Вітер взагалі затих
    Певно, все йому набридло
    Мабуть, мало каші з'їв.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  12. Любов Даник - [ 2009.12.21 16:30 ]
    люблю

    Розлука.
    Печаль.
    Вино.
    Жаль.
    Долоня.
    Зіткана
    із сліз
    шаль.
    Любов
    до тебе.
    Весна!!!
    Зорі кричать.
    Жду...
    Приїжджай!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  13. Любов Даник - [ 2009.12.21 16:44 ]
    Хочу радіти...
    Нема ще снігу
    Я ж так хочу
    з ним у танці кружляти
    і досі тепло
    я ж так хочу,
    щоб серце стало
    холодним як лід.
    І вже не чекати
    І вже не любити
    У спокої жити
    Без фальші й брехні
    Я хочу сміятись,
    я хочу радіти
    І вже не скавчати за ним
    Я собакою бути не хочу
    Щоночі труситись,
    щоночі благати,
    щоб він подзвонив
    Я не Марія, подруга світла,
    Я - королева,
    створена з льоду і пустоти!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.19) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  14. Світлана Козаченко - [ 2009.12.21 15:03 ]
    Гостя

    Листок до листка – кольоровий альбом –
    прийшла, принесла – і сидить на дивані.
    Муркиць на руках її ляже клубком,
    а я запитаю:
    – Ви хто, моя пані?
    В косі павутинка, на віях – дощі,
    то сині, то сірі замріяні очі...
    – Ви хто, моя пані? –
    сміється й мовчить.
    А в кутиках – сльози, а вечір – до ночі.
    За шафою сутінь, туман за вікном,
    опеньками пахнуть листки кольорові.
    А краплі об ринву – як той метроном:
    – Це осінь, це осінь... –
    мені чи котові?
    Це ти, моя сестро, мій спокій і сум?
    Це ти, моя тише у шурхоті зливи?
    Повільна і лагідна течія дум... –
    далеко-далеко весна галаслива.

    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (4)


  15. Світлана Козаченко - [ 2009.12.21 14:00 ]
    Розбите дзеркало-9
    А щоб не стало дзеркало кривим –
    його створить повинен справжній майстер...
    У праці вивіряти кожний рух,
    дивитись пильно, щоб ніде не збитись,
    не поспішати, не смішити люд –
    і вийде люстро – мастаку на славу!
    Мистецтво – дзеркала посіяти зерно,
    зростити бережно, уникнувши негоди,
    позбувшись шкідників і бур’яну
    і вчасно поливаючи... Пагінце
    віддячить зодчому своєму устократ,
    коли несхибним світлом засіяє
    і світу істину провозвістить –
    свідоме о свою відповідальність.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)


  16. Світлана Козаченко - [ 2009.12.21 14:19 ]
    Розбите дзеркало-8
    В кімнаті сміху тішиться малеча,
    щосил регоче із химерних тіней,
    які мандрують зі стіни на стіну,
    дивуючи потворністю німою.
    – Тут я товстий – у рамі не вміщаюсь,
    а тут худий, як тичка на городі,
    то витягнуться вуха, мов ослячі,
    то сплюснеться вся голова – як смішно!
    ...Беззвучні міни корчить скло покірне –
    його таким зробили для забави,
    але хіба лише в кімнаті сміху
    трапляються криві дзеркала, мамо?..

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  17. Артур Томський - [ 2009.12.21 14:34 ]
    Шлях
    Наші жили дрижали від вітру альтовими струнами,
    у осінньому присмерку чайки надсадно кричали.
    Ми ступали по берегу вкритому стертими рунами
    і шукали полишені кимось, не наші, причали,

    і ступали по берегу наче вугіллі багряному,
    без поваги, наосліп, гуму повітря рвали.
    Хтось загруз у петлі, як в безвиході я тону.
    Ми шукали полишені кимось, не наші, причали.

    Кораблі, наче бидло останнєє, мірялись щоглами
    і, не дивлячись в слід нам, тихо бортами хитали.
    На їх відповідь вже не шукали питання ми,
    а шукали полишені кимось, не наші, причали.

    Посивіли світанками ті, хто лишився одним із нас,
    віднайшовши пустими очима баж`ане. Мовчали.
    І тоді змилостивилось море, проковтнувши в раз
    непотрібні тепер і полишені кимось причали.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (2)


  18. Віталій Ткачук - [ 2009.12.21 12:48 ]
    Вишні
    В такому голосі, як твій,
    Хотів би вимовчати тишу.
    Нечутно визріти, як вишні,
    І зашарітися в єстві.

    Почути: “Хочу...” Доторкайсь
    Мого настояного плоду,
    Бо перестигне, бо забродить.
    Зривай... І витримки не май.

    Хай тріскається на губах
    Цнотлива флерність оболонки,
    Де плоть до плоті — майже ломка,
    Де м'якоть - можності раба.

    Нехай весніє взимку віть
    І квіти губить у волоссі -
    Щоб чувся непритомний лоскіт
    Такого шепоту, як твій.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (37)


  19. Олександр Христенко - [ 2009.12.21 12:30 ]
    ВОСКРЕСНЫМ УТРОМ
    Люблю с утра, – воскресным днём –
    Великих вспомнив поимённо,
    Порассуждать о том, о сём
    С «Чайковским»* и «Наполеоном»*.

    *«Наполеон» - торт.
    *«Чайковский» - чай.
    20.12.09г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (18)


  20. Віктор Цимбалюк - [ 2009.12.21 12:27 ]
    Перший сніг
    (Пізнай свій народ і себе у ньому…
    Григорій Сковорода)

    ...Перший сніг, ніби цнота,
    Незайманий, свіжий і чистий…
    Перший сніг – заметіль,
    Дивний танець зими угорі…
    Так, як в казці, стоять
    У химерних вогнях ліхтарі,
    А золочене срібло
    Блищить оксамитом-намистом…

    …Він у грудні прийде,
    Той, кому ти навіки судилась…
    Щоб набратися сил,
    Він поспить, але тільки три дні!...
    І народиться знов,
    Розбудивши колядки-вогні,
    Білий кінь, що дрижить,
    Закусивши залізні вудила…

    …Коло нього Симаргл,
    Коло нього Мокоша і Велес…
    Коло нього Сварог,
    А навколо – Дванадцять Стовпів,
    Що зімкнуться ув Храм,
    У якому Молитва, як спів…
    Хороводять Боги,
    Хороводять, і тужать, йой, леле…

    …А у Небі – мете,
    Сніг встеляє дороги, мов зілля…
    Коле щоки мороз,
    Як в кожусі овечому ворс…
    Засинає Дажбог,
    Далебі, просинається Хорс…
    Наречена і Князь…
    Сонце й Місяць…
    Природа…
    Весілля…

    Кумпала Вір,
    10-11.12.09 р. м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  21. Віктор Цимбалюк - [ 2009.12.21 12:25 ]
    Живодайна
    (Вірш-мантра)

    …В чисту воду не плюй, бо засохне вода у криниці…
    В чисту воду не плюй, бо зламаєш у вирі весло…
    В чисту воду не плюй, бо у неї – життя таємниця…
    В чисту воду не плюй, бо вона пам’ятає про зло…

    …Напийся чистої води, як горло сушить…
    Напийся чистої води, п’янить, як брага…
    Напийся чистої води, очистиш душу…
    Напийся чистої води, втамуєш спрагу…

    …В чисту душу не плюй, бо засохне вода у криниці…
    В чисту душу не плюй, бо не битиме ключ з джерела…
    В чисту душу не плюй, бо у неї – Буття таємниця…
    В чисту душу не плюй, бо вона, як дитинка мала…

    …Не бійся чистої душі, душа – це Світло…
    Не бійся чистої душі, душа – не тінь…
    Не бійся чистої душі, душа – це Квітка…
    Не бійся чистої душі, душа не тлінь…

    …Чиста джерельна вода в сяйві Сонця іскриться…
    Чиста джерельна вода – джерела срібний дзвін…
    Чиста і світла душа мчить у вічність, як Птиця…
    Чиста і світла душа –
    Ти?...
    Вона?...
    Може, він?...

    Кумпала Вір,
    м. Хмельницький, 2007-2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (2)


  22. Віктор Цимбалюк - [ 2009.12.21 12:55 ]
    Я – є!
    ...Я – був… Не князем… Я не був царем…
    Я був то козаком, то кобзарем…
    І скільки знаю я себе – завжди співав…
    І в мирний час, і в час, коли я воював…

    Я жив тоді, коли, натягуючи струни,
    Свої мелодії між люди відпускав…
    У моїх думах Святослав, як барс, скакав,
    А дід Сварог кресав на скелях перші руни…

    Комусь був любий меч, мені ж бо – кобза!..
    Я розчинявсь поміж «бунтів» і «співаниць»…
    Калина… Біла хата… Сонця образ…
    Єдиний Бог, перед яким я падав ниць…

    І я хотів завжди лише одного – ЖИТИ,
    Щоб бути там, де ти, народе мій!...
    А прагну я єдиного – СЛУЖИТИ,
    Тобі, народе мій, захований у міф…

    Тепер у мене, як ви бачите, гітара…
    Послухайте мій блюз і не судіть…
    Пісень, віршів, у мене є, ціла отара –
    Прийміть їх серцем, полюбіть, і з миром йдіть…

    Тут: «бунти» - басові струни кобзи чи бандури;
    «співаниці» - відповідно, нижні струни.

    Кумпала Вір,
    м. Хмельницький, 2008-2009р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (2)


  23. Оксана Маїк - [ 2009.12.21 10:52 ]
    * * *
    Не додавай мені проблем:
    І так їх маю під зав"язку!
    Свою одну-єдину казку
    Ми все одно не оберем.

    І не питай, чи зможу ще
    Сторч головою - у безодню...
    Давай забудемо сьогодні,
    Що завтра буде серця щем!

    І небо синю скине маску
    У бруд неприбраних калюж,
    І сірий ліс гачкує туж,
    Що нас ув"яже моцним паском...

    То буде завтра! Будь, що буде!
    Поперек серця правда ляже.
    Ніщо не вічне. Хто ж підкаже?
    Не заганяй же ніж у груди!
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (10)


  24. Олеся Овчар - [ 2009.12.21 10:41 ]
    Тобою дихати я хочу
    Тобою дихати я хочу,
    Бо вже душі забракло кисню,
    Ти ніч кохання напророчив,
    А час питанням важко висне.

    Тебе вдихатиму щоранку –
    Ковток наснаги і натхнення.
    Я знаю, ніч – твоя коханка,
    А день – коханцем біля мене.

    Ти – лиш повітря, навіть – менше,
    Я – звуком відчаю у ньому.
    Луна той звук на друзки креше
    Об скелі гордості і втоми.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (14)


  25. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.21 08:00 ]
    Лоліта

    Буде день наш без печален, бо одна у нас мета.

    Максим Рильський


    1

    Я годую Лоліту…
    Знетямлена мати її –
    В божевільні. А брат - в буцегарні.
    Безталання причмокує - з пляшечки їсть.
    Рученям край халата хапає...

    Мов простибі даю, мов пожертву вручає Душа,
    Що сім років співає мінорно.
    Чийсь покорм попива чорноброве маля
    У лікарні Полтави. Схлип сонний...

    2

    Хто пташа неоперене візьме під стріху? Син чув -
    В дитбудинок поїде за днину смаглява Лоліта.
    Ми народом були.
    Ми плекали примарну мету.
    Ми отарою жваво - крізь тернища - до комунізму….

    Ця палата – мов заводь.
    Нуртує за шибами Час…
    Лікарняна пелюшка щокатій Лоліті не личить.

    Йду з лікарні в юрму.
    В ній – у кожного власна мета,
    Власні труднощі
    й способи вижить.




    *---------

    написала під час перебування із сином в лікарні.
    Історія реальна. Я годувала ту дівчинку з пляшечки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  26. Олександр Сушко - [ 2009.12.21 07:55 ]
    Епітафія
    Мій древній пращуре! Твої лежать кістки
    Десь глибоко під моїми ногами,
    Над ними розмовляють із вітрами
    Високі трави й польові квітки.

    Розвіяв вітер кволого горбка,
    Зітліла у землі вогка труна,
    Тепер на його місці царина
    Рослин, що тягнуть соки з трупака.

    Сточив шашіль могильного хреста
    І повалив на землю злий вітрище,
    Тепер на його трухле деревище
    Сусідський бик кладе свого хвоста.

    Твоя печінка дубом проросла,
    Що як підріс, зрубали на місток,
    А все, що залишилось, крім кісток,
    Вода підземна в море віднесла.

    Мій древній пращуре! І я колись втечу
    Під ноги невибагливим нащадкам,
    На мою шию одягнуть краватку,
    А в руки встромлять воскову свічу.

    Залізе в рота радісний хробак,-
    Я сам від плоті дам йому ключі.
    А з часом, наді мною, уночі,
    Дівчину цілуватиме юнак.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.82)
    Коментарі: (6)


  27. Анатолій Ткачук - [ 2009.12.21 01:50 ]
    ІМ’Я (Із Юліана Тувіма)
    У життя мого ймення дівчати
    Було, світле, як перший весняний
    Квіт конвалій в траві на світанні
    Рученятами ніжними взятий.

    Тим ім’ям, із проміння зітканим,
    Шелестіло в лісах ясне листя,
    Буз травневий у росах перлистих
    Ніжно пах тим іменням коханим…

    А як небо смеркало несміло –
    З нього тиша спускалася наче;
    В тиші цій, віражах ластів’ячих,
    В кожнім древі це ймення бриніло.

    … В сонних сутінках барви опалу
    Щось розтало хмариною хутко
    І душі проспівало у смутку:
    Яке ймення життя моє мало?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (7)


  28. Тата Рівна - [ 2009.12.20 22:21 ]
    Між Нікою та Гіпносом. Душевне
    - В божественному сні –
    Передчуття
    легкими акварельними мазками
    лягли на горизонт, на білі хмари
    усіх хитких душевних поривань…
    як маятник гойдаються півкулі
    мого напівздичавілого мозку,
    Земля, що стала схожа на цукерку
    (великий, нереальний чупачупс),
    солодко манить, спробувати просить,
    а як простягнеш руку-проковтне –
    незчуєшся, як пеклом стогарячим
    її нутро твою опалить спину.

    - Тікай! Тікай! Твоє життя – собаче!...
    На світі цім нема життя, дитино!
    то все мара, реалії опійні,
    то війни між Титанами й богами
    в твоєму незасміченому мозку.
    Нема нічого гіршого за клітку,
    де дріт колючий креслить сновидіння,
    нема нічого гіршого за простір –
    безмежний простір, багатосерійний.
    Усе, що є – то дивне до нестями…
    В божественному сні –
    Передчуття
    задурюють казками мікровсесвіт,
    розгойдуючи втомлені півкулі…

    28.05.2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.39)
    Прокоментувати:


  29. Тата Рівна - [ 2009.12.20 22:08 ]
    Луна на межі душі і саду. Осінь.
    Я блукаю, блукаю,
    і виходу, брате, нема –
    скоро осінь, а в мене…
    …й наквашених яблук - ні діжки.
    В мене гулі на битім чолі,
    в мене п’яти зболіли
    все відштовхуватися од землі…
    …а вони облетіли.
    Геть обсипались чисто, нема
    серед віт ані штуки,
    віти моляться до небес –
    не розпука, одна тілько дяка,
    що земля прийняла собі
    їх достиглі плоди. Без браку
    цього літа тих боровиць,
    переможців слави.
    Геть устелений мій садок
    їх тілами.
    Був би ти, мо варення того,
    що варила мати –
    наварили удвох, а так –
    для кого ж старати?...

    Я блукаю, блукаю,
    а яблука ті на землі,
    все нагадують – скоро
    мій жовтень ухопить за дишло,
    слухай, брате, земля най стоїть,
    чо штовхати її?
    Все ж на краще не вийшло…
    Не вийшло…


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  30. Тата Рівна - [ 2009.12.20 22:41 ]
    Яблучний
    І.

    злетіти б нам
    та яблука мов пальці
    тримають зшаленілу кулю дивну
    і яблуня так схожа на царівну
    так схожа на
    достиглу матір повну
    рум’яну і невиспану водночас –
    із легким пасмом жовтого
    у кроні
    на скронях

    ІІ.

    одне лиш фото! мить! – і я навіки
    залишу поруч з нею душу власну
    скажи — смачніше що
    ніж ці плоди?
    скажи навіщо я
    не яблунею уродилась в світі?

    ІІІ.

    ці віти переплетених шаленств –
    згадать весни одної лиш
    безумства.
    я йду на зустріч
    яблуневий щем –
    я йду під нашу яблуню…

    назустріч
    мені крокують
    осінь із дощем


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  31. Тата Рівна - [ 2009.12.20 22:37 ]
    ПОТЯГ ДО ТАНАТОСА. УКРАЇНА
    У війнах інтерпритації
    минуле змінює обриси...
    Моя конвульсивна Націє!
    Ти жертва інтерпритації! -
    У власні, свої ж кошториси
    ти вписана наче цяця та -
    принизливо і безвихідно...
    проте, безумовно, вигідно
    магістрам інтерпритації -
    твоїй управителям, Націє!

    Ти пінишся і здригаєшся
    в останнім своєму поруху
    і змучено усміхаєшся,
    і чуєш - бракує пороху...
    ...все продано, все розтрачено,
    розтоптано і сплюндровано,
    за тебе давно заплачено
    валютою гоноровою...

    Моя конвульсивна Націє!
    Чи й справді тобі належиться
    циклічна у профанаціях
    століттями шита одежка ця?!
    ...минуле змінює обриси,
    майбутнє боїться стагнації,
    сучасне складає кошториси,
    а ти конвульсуєш, Націє!
    2009


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.39)
    Прокоментувати:


  32. Тата Рівна - [ 2009.12.20 22:27 ]
    Інтимні нелірики. Я жінка з луни лункої
    Я жінка з луни лункої,
    я жінка з пресиньої сині,
    я жінка, яка далеко
    віднині.
    Я жінка, яку відчути
    не можеш на дотик.
    Істота,
    якої тобі замало,
    а іноді забагато,
    я жінка, що вимагає
    від тебе плати -
    розбитися в піднебессі,
    роздертися в стоголоссі,
    втопитися, захлинувшись
    в моїм волоссі.

    Плати! - і візьмеш останнє -
    своє найкраще.
    Плати! - і пізнаєш душу
    мою пропащу,
    задушену, душну,
    п"янку і пінку,
    і плинну.
    Не смій цілувати,
    бо пити отруйну слину -
    тобі не варто
    сьогодні.
    У липні бджоли
    наносять меду -
    його і вип"єш.
    Сьогодні
    тобі не варто
    мою планету перетинати. -
    торкнися тільки,
    злови пів оком,
    зумій відчути як я високо -
    у синій сині, у вишній висі.
    шукати будеш - не оступися.

    Я жінка з луни лункої,
    гірка горівна,
    загублена божевільним князем
    царівна…
    Я жінка, яку відчути
    не можеш на дотик. -
    Істота…
    2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.39)
    Прокоментувати:


  33. Юлія Гладир - [ 2009.12.20 22:29 ]
    Без назви
    * * *

    Кошенятко з душею пантери заплющить очі:
    «Я не можу без тебе, не можу без тебе, вовче!»
    Забери мене геть, забери мене геть з собою,
    Розривається серце нестерпно вночі від болю.
    А не можеш, візьми, розірви моє тіло навпіл,
    Я так хочу відчути себе в твоїх сильних лапах.
    Тільки ночі в одну не з’єднаються вже ніколи.
    Рвуться наші ліси в різні боки залізних колій.

    2008


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.44) | "Майстерень" 5.38 (5.43)
    Коментарі: (9)


  34. Юля Фітель - [ 2009.12.20 21:09 ]
    Два серця
    Колись в моїм серці квіти цвіли,
    тепер там засипаний листям пустир.
    В душі моїй голуби два жили,
    вікно відчинив ти і їх відпустив.
    Розбите серце… туман у вікні…
    Рахунок ти виграв у битві.
    Безмежні ілюзії, марево снів,
    що снились і будуть снитись…
    Мелодію щастя із нот складав
    дикий і вільний вітер.
    Два серця, дві долі не відпускав
    хвиль друг, ворог лютий квітів.
    Тож маєм тепер новий результат.
    Для мене не дуже втішний.
    Ти вільний наразі, і вільна вже я,
    Не разом ми… вітер грішний…

    2009


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Коментарі: (6)


  35. Варвара Черезова - [ 2009.12.20 20:39 ]
    Мандаринова пандемія
    Оновлень немає, у пошті самотній спам.
    Різдвяний синдром, мандаринова пандемія.
    І люди додому несуть новорічний крам.
    Чи хлам, чи кому чого треба в таку завію.

    У списку ігнора у Бога найперша – я.
    Який Новий Рік я прошу собі темні крила.
    (Бо білі брудняться), а Гера стара змія,
    Все шепче на вухо: „А Варцю пора на мило”.

    Така істерія. Ялинки, імбир, кутя.
    Мімоза не в моді, готують гламурне суші.
    На ці кілька днів зупинилось саме життя.
    Впилося до смерті. На ранок страшенно сушить.

    Оновлень немає, у пошті самотній спам.
    Така істерія. Ні спокою, ані втіхи.
    Лягти у барлозі й проспати увесь бедлам...
    Прокинутись: маєш, весна і вода зі стріхи.



    Рейтинги: Народний 5.45 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (25)


  36. Тетяна П'янкова - [ 2009.12.20 20:26 ]
    * * * * *
    Подуєш на воду, обпечений на молоці...
    Шукаєш любові. Бажаєш її, наче свята...
    А я - просто зморшка. Я в тебе живу на щоці
    І знаю всі пальці жінок, що тобою крилаті.
    Я знаю всі пальці, що гладять тебе по лиці...

    Бо так захотіла - у тобі, з тобою навік.
    Я так не хотіла - настільки глибоко і гірко
    Кохане обличчя черкнути кутами, як зірка,
    Згораючи смутком таким, що аж небо пропік.

    І голос пропік... Оніміло усе ще кричу.
    Кричу, розрізняючи пальці усіх цих любовей.
    І корчусь зміїїно під ними від страху і болю.
    А раптом розгладять? Не вислизну і не втечу.

    Вони не розгладять. А я із під них - ну, ніяк!
    І вже не ревную. Як завжди, ревную! Скоріше
    Мене під долоню сховай потаємно від інших.

    Я сум поцілунку, що так невиправно закляк.

    Я зморшкою просто... за всіх і назавжди рідніша.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (12)


  37. Володимир Ляшкевич - [ 2009.12.20 19:47 ]
    * * * František Gellner
    Вірну душу лиш одну зумів я стріти,
    І не зміг її любові оцінити.
    Що дало життя - було мені замало.
    Вірна душе моя, що з тобою стало?

    Спряла руки над своєю головою,
    і в плачу мене судила - з гіркотою
    день кляла, коли зійшла до мене долі -
    тими східцями старими в тихім домі.

    По Дунаю рвуться вгору дикі хвилі,
    З вирви плинуть потопельники безсилі.
    Серце б’ється і тремтить, невже злякалось.
    Вірна душе моя, що з тобою сталось?




    Рейтинги: Народний 0 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (27) | "František Gellner «Radosti života»"


  38. Галина Фітель - [ 2009.12.20 19:13 ]
    Пригода в переддень Миколая
    Хлоп’ятко із личком циганським
    дивилось очима сумними,
    як справно вкраїнські матінки
    дарунки для чад возили.

    Христові молились ці очі,
    в мороз стоячи на колінах.
    Та ніяк подати помочі,
    в руках коли три торбини.

    Проїхавши три зупинки,
    копійки тримав у жмені.
    А вранці – ні в нього торбинки,
    ні у сестрички маленької.

    І що йому до традицій.
    Казали ж довкола люди,
    отримає кожен гостинці,
    нікого святий не забуде.

    Цукерок хоча б з десяток…
    Хоча б одну мандаринку…
    Давно не тримало хлоп’ятко,
    крім хліба, ніяких гостинців.

    І шкода чужої дитини.
    Своїй розщедрившись у всьому,
    дістала я дві апельсини
    і пачку «Артеку» малому.

    І сталось в маршрутці чудо:
    до рук, від морозу здубілих,
    попростягались зусюди
    дарунки сердець не зотлілих.

    Банан хтось, а хтось шоколадку,
    цукерки котрась – не в гніві.
    А пані у білій шапці –
    грейпфрут, і два яблука, й ківі.

    І так було гарно дивитись,
    що душі ще є небайдужі.
    Що дав їм Господь любити
    не тільки рідних і друзів.

    І ця незвичайна пригода
    зігріла всіх літеплом свята.
    Бо з радістю в ще одну хату
    прийде Миколай бородатий.

    19.12.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  39. Володимир Ляшкевич - [ 2009.12.20 19:40 ]
    Крапи крапель Trickle Drops. Walt Whitman
    Крапи крапель. Моя теча венно-синя!
    Крап із мене, крапання – о, тихе,
    Прямо з мене кровотечі краплі,
    Од ураз для звільнення, де ти ув’язнув,
    Од лиця, чола, і моїх уст,
    Од грудей, де потай був я досі, одтискаєш,
    крапе, краплі багряних зізнань,
    Плями - на сторінку кожну, пісню, слово, що кажу, - криваві крапи!
    Взнати пал їм дай, ясніть червоно, ним блищати,
    Насити все мокре, осоромлене собою,
    Сяй у те, що написав я чи напишу, кровокрапе,
    Буде все нехай у багряниці сяйва крапель.


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (1) | "Пояснення оригіналу Юрієм Лазірко"


  40. Григорій Слободський - [ 2009.12.20 19:58 ]
    ...




    розцвітає сад
    біля мого дому
    Вороття назад
    немає нікому.
    Троянди червоні
    посаджу весною
    дуже пишаюсь
    країною свою,
    яка розцвітає,
    як маків цвіт,
    про неї уже знає
    увесь білий світ.
    Усі уже знають,
    що порвала пута,
    що тіло свобідне
    душа не розкута.
    у душі блукають
    блудні Юди
    надію плекають
    в кайдани обути.
    Вороги наші
    стараєтесь марно!
    Запалало сонце
    не буде уже хмарно.
    Де люде почули
    вільну свободу
    вороття немає
    у того народу!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  41. Сергій Буркун - [ 2009.12.20 19:20 ]
    ***
    Гріе вітер руки у мені.
    Вже погас осінній жар калини.
    І маленькі крапельки на склі-
    Сліз твоїх остудженні перлини.

    Потяг мчить у безкінечну даль,
    Листопад на семофорах грае,
    Інею поколотий кришталь
    Гострі скалки в душу заганяе.

    Пригадалось, як тебе зустрів.
    Мліли ми в вишневому полоні,
    У гаю стихав спів соловїв,
    Коли ніжно цілував долоні.

    Знаю,люба,завинив тобі життя.
    Жаль,що серце не пошлеш в конверті.
    Та мої спізнілі каяття
    Знайдуть твої губи після смерті...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  42. Артем Демчук - [ 2009.12.20 18:49 ]
    ***
    От він, омріяний мій дім.
    Дитина рук кружля довкола.
    Навколо: верби, став і поле,
    аж хочеться побігши стрім-
    голів й пірнути в небо.
    Змахнувши білими крильми,
    натхненно мовити хвальби:
    за воду й хліб і слів потребу.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5.25 (5.36)
    Прокоментувати:


  43. Руслана Василькевич - [ 2009.12.20 18:59 ]
    ***
    Людей на світі крутиться багато,
    вони до мене добрі і лихі,
    та серед них ніколи не стрічала
    такого щиросердного як ти!
    Усмішкою утому відвертаєш,
    плекаєш мою віру у життя,
    з тобою легко й затишно, мій Милий,
    нема тепер в минуле вороття...
    Думки про тебе я щодня лелію,
    у серці помістила образ твій,
    в кохання вічне - лебедине вірю,
    мов є життя із заповітних мрій!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  44. Іван Редчиць - [ 2009.12.20 18:46 ]
    ЗАПЛАКАЛИ СКРИПКИ
    Ігореві Р И М А Р У К У


    Зойкнули вперше ледь чутно ці скрипки,
    немовби з-під снігу,
    Виповз гадючо й скрутився,
    у потемках
    щулиться
    страх...
    Пам’ять
    невтомно
    шукає
    загублену
    предками книгу,
    Птах
    чорнокрилий
    ще б’ється
    в гарячих
    і сильних руках.

    Зойкнули вдруге сьогодні ці скрипки
    й злетіли у небо…
    Сонце закрили
    чи сонце саме заховалось від нас?
    Хто ж відчиняє
    так широко
    браму небесну?
    Не треба!
    Пізно…
    Вже пізно…
    Погляньте…
    Навіки спинився там
    Час…

    Зойкнули втретє так журно ці скрипки
    з небес глибочезних,
    Плаче душа,
    бо немає кому запитати
    в зірок,
    Змучують думи
    дошкульні,
    пекучі і гострі,
    мов леза,
    Падають зернами,
    падають
    прямо під ноги
    в цей змрок.

    Зойкнули знову скорботно всі скрипки
    з глибокого снігу,
    Виповз гадючо й скрутився,
    у потемках
    щулиться
    страх...
    Пам’ять
    невтомно
    шукає
    загублену
    предками книгу, –
    Птах
    чорнокрилий
    ще б’ється
    в печальних
    і добрих
    руках…
    2oo9



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (5)


  45. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.20 18:35 ]
    Вересень


    Trahit sua guemgue voluptas*


    Хочу малини – несеш помідори.
    Досить химерна і давня love story.
    Намалювала вітрильник і вежу.
    Ти буркотиш: „ На баштані б... полежав...”

    Вчора пошила спідницю у зборку.
    Ти і не зиркнув – ні прямо, ні збоку.
    - Нумо... в Карпати!
    Ти: „Снилося море!"
    Вліво не йдеш. Лиш під руку – праворуч.

    Вересень.
    Дим...
    Почуття вполовину
    Від молодечих понижчали. Стигну,
    Мов з гарбуза помаранчева каша...

    - Надивовижу щасливий я!..- кажеш.




    *- кожний рухається згідно власного бажання (лат.)


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (1)


  46. Олександр Обченко - [ 2009.12.20 18:53 ]
    Все
    Все л'ється як повинно литись.
    Все п'ється як повинно питись.
    На ніч лягає день, і знов-
    Весною сніг як сіль на кров.
    І зрада там де спокій був.
    І втіха там де щось забув.
    І пісня де мовчав наш ліс.
    І скеля на яку не зліз.
    І п'ється кров,
    І л'ється час.
    І день і ніч
    То все за нас.

    13.06.99


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  47. Оксана Маїк - [ 2009.12.20 17:32 ]
    Інші береги
    Інші береги мого життя
    За рікою, за бистрінь-рікою.
    Вбрід пускаюсь - пінить синявою,
    Б"є крилом по броду дивний птах:

    "Зупинися, - просить, - не дійдеш!
    Вже й по груди, а кінця немає..."
    Тільки я на нього не зважаю
    Й перевозу не шукаю все ж.

    З того берега гукають мрії,
    Зграйками літають наді мною.
    Без страху торкаюсь їх рукою.
    Не боюсь, бо поруч - Син Марії.
    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (4)


  48. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.20 15:44 ]
    На бенкеті

    Вручала юнка всім по квітці.
    Мене,
    мов павідь,
    обійшла…
    Я щойно з мандрів: Адлер… Ріца…-
    Ховаю розпач у футляр.
    Посеред гір – незрушний спокій…
    Там –„Сліз жіночих водограй”...

    - Візьміть мою гвоздичку! Прошу!-
    Підбіг услужний бородай. –
    Я б ваc...
    повіз...
    на Ріцу...
    в Адлер…
    Погляньте, є іще й бутон!

    А я текла вже
    простопадно…
    Я проливалась
    між долонь…
    Я вже змітала сходи...
    клени...
    Перепинив мій шал трамвай.

    А подруга моя, ластата Лера,
    Шарпнула квітку з рук:"Давай!"



    2009



    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (15)


  49. Світлана Козаченко - [ 2009.12.20 13:30 ]
    Київська нута
    Вже починають падати горіхи,
    ступає осінь м’яко по листках.
    Уже пливуть дими. Темніють мокрі стріхи
    в музеї на похнюплених хатках.

    По Голосієву барвисто ходить осінь…
    і я ходжу, а поруч – ходиш ти.
    Чому ж ми не зустрілися і досі?
    Чом цілий рік – як осінь самоти?

    Ти сам і сам. І я сама без тебе.
    Шукаєм щастя – знайдемо полин,
    Пожухлий, сірий, як осіннє небо…
    Ну, хто коли щасливим був один?

    Вмирає листя, а любов не смертна.
    Душа вмирає – а любов жива!
    “Хоч із собою треба буть відвертим…” –
    Відносить вітер згірчені слова.

    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (15)


  50. Світлана Козаченко - [ 2009.12.20 13:49 ]
    Розбите дзеркало-7

    Крилаті мешти, меч, мале люстерко
    поклав у торбу й рушив у дорогу...
    На те й герой – щоб звоювать потвору,
    щоб врятувать від скам’яніння душі.
    Бій був запеклий, і швидкий, і лютий:
    здіймали пил сандалії, та іскри
    викрешував з каміння меч Персея
    й метали ненависно хижі очі
    змієволосої нестерпної Горгони...
    Бракує сил героєві. Ще трохи –
    і гляне в прірву більм, а смерті досить
    одної миті, щоб звершить жадане...
    Та каменем постане не людина!
    Точніший рух меча скерує люстро –
    й востаннє змії над чолом зів’ються,
    посмертний чар даруючи страшидлу.
    Ти бачиш в дзеркалі – що в тебе за плечима...

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1395   1396   1397   1398   1399   1400   1401   1402   1403   ...   1829